Új privát üzeneted érkezett!

Szia Krizsfla!

Nagyon örülök,hogy írtál nekem, és annak is örülök amiket írtál. Köszönöm szépen.
Sajna nekem ez a futás dolog nem igazán jön össze mert akkor már szerintem vadul menstruálnék ha azon múlna hiszen én mindennap futok szinte. Ez nekem sajnos nem segít.

Amit leírtál hogy mennyire görcsöltél amikor megkellett volna jönni a menstruációdnak, azt teljesen megértem, mert nekem ugyanezek a tünetek. Volt hogy annyira begörnyedve jártam az utcán, mert nem bírtam kihúzni magam mert annyira fájt a derekam.
Megkérdezhetem, hogy miért kérted a méhtükrözést?? Egy sima uh nem mutatta volna ki, hogy ha esetleg valami gond van??

Szóval megvárom még ezt a hétvégét, és akkor elkezdem ezt az akupunktúrás módszert, állítólag azzal megpróbálják lelöketni a méhlepényem. Remélem most már sikerülni fog! Már az sem érdekel ha annyira fáj, hogy nem bírok menni, csak jöjjön már meg végre!

És még azt szeretném megkérdezni, hogy Te nem híztál ebben a pár hónapban, vagy nem érezted magad úgy mintha fellettél volna fújódva, mert nekem csupa ilyen érzés volt a menstruációm nélkül?!


Üdv
Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


Szia Pgsuska!

Kétszer költöztünk tavaly nyáron, és komolyan kivettem a részem a cipekedésből, valószínűleg ez is számított.
A puffadásra nem emlékszem. azt hiszem ilyen tünetem nem volt. A méhtükrözést a babaelvesztések okainak felderítése miatt kértem. Mikor már minden egyéb ok kizárható volt, azt mondta a dokim, hogy lehet a háttérben egy polip vagy mioma, ami UH-on nem látszik. Szerencsére nem volt. Õ azt mondta, hogy ha biz. időn belül nem jön meg, akkor benéznek azért is, hogy nem tapadt-e össze a méhem, ami ritka esetben lehet a vákumos abortusz következménye. Remélem te sem jutsz idáig. Én nagyon nem vagyok híve a beavatkozásoknak. A helyedben az AVIVA tornát próbálnám meg. Az csak 2000 Ft, már mint a könyv, és napi 10 perc tornát javasol. Ezek speciális gyakorlatok. Termékenységre is ajánlják. Én lehet, hogy elkezdem. Erősen gondolkodom rajta. Majd írd meg légy szíves a fejleményeket, akár a mail címemre is: kriszfla@hotmail.com
Szorítok, hogy hamar megjöjjön a várva várt mensi!
Szia
Kriszta
kriszfla
 
 


Szia Kriszfla!

Köszi, ismét írtál már nagyon vártam a reakciód!
Még egy dolgot szerettem volna megkérdezni tőled, de sajna a múltkor elfelejtettem, hogy Te is kaptál sárgatesthormont, azért nem jött meg a menstruációd??

Várom válaszod,

Üdv Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 

 
 

Szia Zsuzska!

Nem, nem kaptam sárgatest hormont. Szerintem részleges összetapadása lehetett a méhemnek, mert tényleg úgy éreztem a fizikai megterhelés segített be.
Kriszta
kriszfla
 
 


Kedves Sziszus, sok szeretettel gratulálok a kisbabákhoz, gyönyörű szépek, aranyosak, kerek manócskák. Végtelenül boldog vagyok hogy nálatok is beköltözött a csoda, a boldogság a mérhetetlen fájdalom után. Ugyanígy vagyunk mi is még mindig, pedig Dorka már 5 és fél hónapos, de ha ránézünk, még mindig csodálkozunk, hogy itt van velünk, hogy vele minden olyan normális és egyszerű és magától étrtetődő (ide értve a tipikus hétköznapias kisbabás gondokat, nyűgöket is).
Sok pihenést, sok tejecskét kívánok, növekedjetek szépen egészségesen!

Brigi! Látom újult erővel! Most már tényleg sikerülnie kell!!!!!! Annyira drukkolok én IS.

A többiekre is szeretettel gondolok és drukkolok hogy sikerüljön feldolgozni a friss veszteségeket és sikerüljön kigyógyulni mindenféle testi-lelki bajokból.

A kromoszómavizsgálathoz annyit tennék hozzá hogy szerintem akkor lehet ingyenes ha az elvesztett magzat v. újszülött diagnózisából valami genetikai rendellenesség gyanúja merül fel. Nekünk pl. megcsinálták a Szabolcs utcai klinikán pedig nem is kértük.
Tudom ajánlani a Bolgárkerék utcai Központ genetikusát dr. Tímár Lászlót akinek a tanácsadása TB alapon igénybevehető. a kismama újságban megvan a cím és telefon a bejelentkezéshez (Országos Gyermekegészségügyi Központ - ha jól emlékszem az intézmény nevére)

Gyorsi,
http://www.nlc.hu/forumkifejt.php?forumid=7939&id=57&step=0&page=10, keresd a 2023-mas hozzászólást. csak segíteni akarok mert akik ugyanazt élik át azok sokkal jobban szót értenek egymással. épülj fel minél előbb, testileg könnyebb, lelkileg nehezebb lesz, de egyszer el fog múlni, emlékeztesd magad erre a sírás perceiben...

minden jót!
palinta
 
 


Szia Kriszfla!

Voltam akupunktúrán és sajna az sem hozta meg a várva várt mensit.
Megmondom őszintén, hogy eléggé elvagyok keseredve. Úgy döntöttem, hogy tudok egy nagyon jó orvos-professzort Győrben és elmegyünk hozzá a héten, vagy a jövőhéten. Szeretném ha véleményt mondana nekem erről.

Sajna nekem ettől a rohadt sárgatesthormontól nem jön meg a menstruációm ezért tartok itt. De én nem akarok még hallani sem egészségügyi kaparásról, meg ilyenek, én ettől teljesen kész vagyok még a gondolatától is, még gyógyszert sem szeretnék igazából beszedni!

Neked mi a véleményed erről mit tegyek? Neked a doki mit mondott amikor már 3 hónapos mensi kimaradásnál voltál? Nem fenyegetőzött egészségügyi kaparással?

Üdv
Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


Szia Zsuzska!

Én továbbra is az Aviva tornát javaslom. Azzal nem árthatsz, és hátha bejön. Medencetájéki torna. Beleolvastam a könyvbe, és nekem nagyon meggyőző volt. A helyedben biztos húznám még a dolgot, és a kaparás előtt inkább kérnék egy méhtükrözést, hogy egyértelműen kiderüljön, hogy valójában mi is történt a méheddel. Ne hagyd magad! Nálam ez a verzió fel sem merült.
kriszfla
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem tudom, hogy mennyire mondok újat számotokra, de engem fantasztikusan lenyűgözött egy vakcina, amit az utóbbi hetekben ismertem meg.
Gynevac a neve. Laktobacilusokat tartalmaz, és elsősorban nőgyógyászati gyulladásokat kezdtek vele kezelni. Ez a 70-es éveskben volt. Újhelyi professor, aki véletlenül fedezte fel a vakcinát, 1948-ban Kossuth díjat kapott már a tífusz oltás feltalálása miatt. Az ő nevéhez fűződik a Diperte oltás is, amelyet a gyerekek ma már rendszerint megkapnak.
Sok kutatás, és természetesen a közel 30 éves tapasztalat azt mutatja, hogy ennek a vakcinának a segítségével meddő nők esnek spontán teherbe. Van, aki 13 lombik után járt így. Ezen kívül nagy sikerrel gyógyultak azok is, akik vetéléseket éltek át. Tegnap személyesen is volt alkalmam találkozni Dr. Lázár Erikával, aki 1974-ben kapcsolódott bele a kutatásokba. Õ szülész-nőgyógyász, és azóta is lelkesen alkalmazza a pácienseinél sikerrel. Tőle tudtam meg, hogy a vetéléseket befejező abortusz is szokott gyulladásokat okozni, aminek nincs tünete, de lehet alapja egy következő vetélésnek. Hihetetlen! Egyszerűen 5 db injekció, melyet izomba adnak be. Heti egy. Az a legjobb, ha a férfi is megkapja. Többször foglalkozott már vele a média. Legutóbb a Fókusz műsor másfél évvel ezelőtt. A vakcinának mellékhatása nincs, ezért semmi rizikója nincs, viszont egy lehetőség. Akár terhesség alatt is be lehet adni, de az a legjobb, a köv. vállalt terhesség előtt sor kerül a kúrára. És akkor itt jön be a magyar egészségügy: JELENLEG NINCS FORGALOMBAN, mert az EU-ba lépés miatt újra kellett törzskönyvezni. Ez meg is történt, de mindig találnak valami problémát, amivel visszadobják. Egyelőre bizonytalan ideig nem lehet kapni. Ez borzasztóan elkeserít. Akit részleteiben érdekel a vakcina, van egy honlap: www.gynevac.hu
kriszfla
 
 


Kedves Zsuzska!

Jársz még erre? Sikerült megoldani a problémádat? Ha nem, van egy ötletem, amit kipróbálhatnál, de azt inkább személyesen e-mailben írnám meg. Adjál meg egy e-mail címet!
Szia
Kriszta
kriszfla
 
 


Hello Kriszfla!

Itt vagyok. A mensim még mindig nem jött meg, de már a voltunk a Szalai professzornál Győrben, megvizsgált és azt mondta hogy minden rendben van. Nincsen szervi bajom, hanem állítólag idegi alapon késik. Vagyis az a havi pár csepp vér, az jelentette a menstruációmat. Itt van az email Címem: suska@axelero.hu, azért kiváncsi vagyok, hogy mit találtál nekem.

Előre is köszönöm!

Üdv
Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


Moncsi! Kép
Köszi! Még válaszolni sincs időm, de gondolom ezt ismered egy baba mellett is Kép

Brigi!! nagyon várom a híreket!!!

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy jár-e még erre vki, ahogy nézem 1 hónapja semmi. Mindegy, azért leírom az én történetemet:
10 hónapos kislányom mellé, úgy tűnt, hogy megérkezik a nagyon várt kistesó. De júl. 28-án elkezdtem barnázni, kicsit fájt a hasam is. Elmentem dokihoz, aki azt modnta, hogy az uh-n csak egy üres petezsákot lát, ebből nem lesz baba. Azért a biztonság kedvéért másnap is megnéz egy orvos. Ezt az éjjelt nem kívánom senkinek, de gondolom nem is kell magyaráznom. A lényeg, hogy másnap még kaptunk némi reményt, pontosabban, hogy várunk hétfőig, addigra 100%-ra kiderül, hogy mi van a kisbabámmal?! Persze egész hétvégén dőlt belőlem a vér és csak akkor nem fájt a hasam, amikor feküdtem. Sajnos hétfő reggel az uh már csak az üres méhemet mutatta, csipetnyi alvatt vérrel, amit még aznap délelőtt műtéttel ki is tisztítottak. Ez két napja történt és nagyon kivagyok miatta. El sem hiszem, hogy ez velünk megtörtént. Persze vannak az enyémnél sokkal durvább esetek is (csak7 hetes volt a picikém), de tudjátok, mindenkinek a saját baja a legnagyobb. Most mindeki azzal vígasztal, hogy ne aggódjak, majd lesz másik, de hogy lehetnék nyugodt ezek után? Attól félek, hogy ha megint terhes leszek, akkor végig ez a szörnyűség fog a fejemben járni és nem fogok tudni felhőtlenül örülni a kicsimnek.
Lszi, ha tudtok írjatok vmi bíztatót, hogy ki fogom heverni!
Mennyi idő után lehet próbálkozni? Az én dokim azt mondta, hogy 3 hónap, de az sem nagy vész, ha 2 hónap múlva leszek terhes. Nektek mit mondtak?

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredtem. Majd lesznek még kérdéseim, de egyenlőre várok, hogy jár-e erre vki, aki tud nekem segíteni.

Üdv:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Kedves Szonibaba!

Én is 7 hetesen vesztettem el a kisbabámat most június végén. Sokat segít, hogy van egy örökmozgó másfél évesem, aki leköti a gondolataimat. Az első terhességem teljesen problémamentesen zajlott. Az ember azt hiszi, hogy ilyen csak mással fordul elő.
Nekem először az segített, hogy arra gondoltam, hogy biztos beteg volt. Néha olyan furcsa mintha nem is lett volna az egész, csak egy rossz álom.

Nina
ninacs
 
 


Szia Nina!

Nekem sem volt semmi gond az első babómmal, így most meg sem fordult a fejemben, hogy aggódjak. Már előre félek, hogy mi lesz, ha megint terhes leszek?!
Ti fogtok próbálkozni újra? Mikortól? Dokid mit mondott?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szia Szonibaba!

Mi most úgy döntöttünk 2 hónapot fogunk várni, de még nem biztos. Általában az orvosok 3-6 hónap várakozási időt javasolnak. De akadnak olyanok is, akik szerint rögtön jöhet a következő terhesség. Gyorsabban megy az idő mint vártam, de azért nem elég gyorsan.KépPersze én is aggódok, hogy minden rendben legyen... De ez tuti természetes.És a miértek sem mennek ki a fejemből. A vizsgálatnál vmi olyasmit mondott a doki, hogy mintha nem tudott volna rendesen beágyazódni a baba, ezért volt pici. Szerintem lehet, hogy közrejátszott, hogy szoptattam még, így a hormonháztartásom nem volt megfelelő. Lehet, hogy ezért jó lenne csináltatni egy hormonvizsgálatot. Sokat cipeltem, emelgettem a babát, keveset ettem...Te szoptattál még?
Persze vannak olyanok akiknek ez meg sem kottyan, de lehet, hogy az én szervezetemnek ez sok volt.
Olyan jó lett volna, ha valaki figyelmeztet, hogy ne szoptatassak, pihenjek többet, talán nem így alakult volna...
Biztos, hamarosan jobban leszel, persze elfelejteni nem hiszem, hogy lehet. Én arra igyekszem gondolni, hogy szerencse a szerencsétlenségben, hogy van már egy egészséges babám, és ha így kellett történnie biztos jobb ez hamarabb mint később.
Remélem hamarosan Te is jobban érzed magad!
Nálunk viszonylag kevesen tudtak a dologról, így magyarázkodni sem kellett sokat. Nálatok?
Én jövő héten megyek kontrollra, neked mikor kell? Már nagyon várom!

Nina
ninacs
 
 


Szia Nina!

Én is szoptatok még, most sajnos az altatás miatt néhány npaot ki kell hagyni, szerencsére a fagyazstó tele van anyatejjel, így ez a része nem prbléma. Viszont lánykám ma is fölhúzta a pólómat, és még mielőtt bmit tudtam volna csinálni már le is csapott a cicimre. De gyorsan kipiszkáltam, majd megszakadta szívem, hogy még neki is min kell keresztül mennie. Holnap ete már szopizhat.
Nálunk senki nem tudta még a babát, de amikor baj lett, szólni kellett anyósoméknak, ők vigyáztak a lányomra, amíg férjemmel betn voltunk a kórházban és előtte, amíg 2 napig feküdtem, mert még reménykedtünk.
Kontrollra azt mondta a dokim, hogy akkor menjek, amikor az első mensim elmúlt. És a biztonság kedvéért kb. 2 hét múlva csináljak egy terhestesztet, hogy kizásrjuk, hogy esetleg méhen kívüli baba van a dologban. Ezt modnjuk nem tudom, hoyg uh-al nem tudták-e volna megnézni vagy lehet, hogy még túl kicsi lenne? Mindegy, megcsináljuk. Én már most várom, hogy mehessek a kontrollra.
Ja szopira én rákérdeztem és at mondta a doki, hogy bizto nem attól volt, mert más is szoptat és semmi baja. De mástól meg azt halloottam, hogy amikor kiderült, hogy terhes, azonnal leállították a szopit. Nem tudom? De akkor szegény babámtól vegyem el a cicit, mert akarok még egy gyereket? Vagy mit csináljak?
Én is gondoltam vmi kivizsgálásra, majd meg fogom kérdezni, amikor legközelebb megyek. Csak nem tudom, hogy mit mivel lehet kizárni, stb.

Megint hosszú lettem, bocsi

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szonibaba Kép
Küldtem neked e-mailt a profilodban található e-mail címre.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Velem is hasonló történt, és akkor jöttem a babanetre, de már akkor sem járt erre senki azért nem írtam.

Szonibaba, Nina!
Ezt elfelejteni nem lehet, de egy kicsit irigyellek Benneteket, hogy Nektek már van egy csöpségetek, akire vigyázhatok és eltereli a figyelmeteket is (már amennyire lehet).
Nekem a 12. heti UH-on derült ki, hogy a babámnak nem dobog már a szívecskéje. (még most is nehéz róla beszélni). A műtét jún. 14-én volt, de még most is sokat sírok nap mint nap miatta.
Nekem 2 hét után kellett mennem kontrollra, és majd ősszel kell újra mennem, mert azt mondta az orvos, hogy addigra már biztos újra beáll a ciklusom. Akkor lesz majd egy hormonvizsgálat, és onnantól lehet majd újra próbálkoznunk is.

Szerintem, ha már van egy babátok nem szabad arra gondolni, hogy a következővel megint baj lesz, hiszen az elsővel sem volt semmi probléma.

dido

dido
dido
 
 


Sziasztok!
Szörnyűek ezek a dolgok, sajnos én is átéltem a baba elvesztését még április végén. Lenne viszont egy kérdésem -lehet hogy megköveztek érte mert nagyon gyakorlatias- de szerintetek mennyi hálapénz jár egy ilyen "befejező" műtétért az orvosnak?
Én ugyanis amilyen lökött vagyok, a kontrollon úgy össze voltam zavarodva hogy idegességemben elfelejtkeztem az egész boríték-dologról, azóta meg nem találkoztam az orvossal, de szeretnék mindenképpen nála maradni...
Ha tudtok, segítsetek, köszönöm Kép
bocok
 
 


Lányok akkor megírom ide is a honlapcímet. Sokmindenkinek segített. Nézzétek meg.
www.angyalokszulei.hu

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Szonibaba, írj nyugodtan és is hosszú voltam.Kép Meg jobb ezt leírni, én már nem szívesen terhelem a környezetem.
A szoptatást én abbahagytam. Már egyébként is szerettem volna elválasztani és így hogy kimaradt pár nap és láttam, hogy nem hiányolja könnyebb volt. Tudom, hogy sok nő végig szoptat a következő terhesség alatt és nincs semmi baja, de én nem akartam ezen kockáztatni. A Te helyedben viszont nem tudom mit csinálnék mert pici még a kislányod...,meg amint írod még függő is....
Azt olvastam, hogy a szoptatás alatt magas a prolactin szint a tejtermelés miatt és ez akadályozhatja a megfelelő nyálkahártya kialakulását. A szopizással együtt járó méhösszehúzódás sem kedvez a beágyazódásnak.Kép
A terhességi tesztes dolog meglepett. Amikor megállapították a terhességet nem zárták akkor ki a méhen kívülit? Vagy akkor nem vizsgált Uh-on?
Kíváncsi vagyok az orvosom elküld-e vizsgálatokra. Ha nagyon lelkiismeretes az orvos akkor megnézeti a hormonszintet és elküld immunológiai, genetikai, haematológiai vizsgálatokra.
Én elkezdtem vitaminokat szedni, így is könnyebben megy az idő.
Remélem már jobban vagy!

Dido, Bocok sajnálom, hogy Ti is átéltétek ezt.
Dido, a 12. héten szörnyű lehetett, már a 7.-en is az volt...
Szorítok, hogy minnél hamarabb baba költözzön hozzád!
Vizsgálatok voltak Nálad?

Bocok, nekem nem a saját orvosom csinálta, de nem adtam pénzt. Azért se mert a dokit nem is láttam a műtét után mikor a pénzt akartuk odaadni. A saját orvosomnak most azt gondolom, nem tudnék ezért pénzt adni.

Ági, megnéztem a honlapot. Megrázóak a történetek, bár ne olvastam volna el.Kép

Olyan jó lenne vki, ha megírni, hogy bár vele is megtörtént ez, pár hónap múlva terhes lett és szerencsésen kihordta a babát!

Nina
ninacs
 
 


Szia Nina!

Kérésed meghalgatásra talált. Sajnos velem is megtörtént 2002-ben. Akkor már volt egy 9éves nagyfiam és már nagyon szerettünk volna neki kistesót. Fél év próbálkozás utánn sikerült, terhes lettem méghozzá ikrekkel. Az örömünk 11hétig tartott mikoris az UH-on közölte a doki, hogy ez egy elhalt terhesség, be kell fejezni. Teljesen összetörtem, még jó, hogy anyukám ott volt velem. Másnap be kelett feküdnöm és megműtöttek. Ennek pont holnap lessz 2éve.
És akkor itt jön a hab a tortán. 4hónappal később megint pozitiv lett a teszt. Alig mertem elhinni. Január 2.-án mentem UH-ra ahol már láthattam az én kincsemetKép A terhesség teljesen zavartalan volt. Persze féltem, hogy megint történni fog valami. Kisfiam 2.-án volt 2éves. És a ráadás, hogy szinte teljes szoptatás mellett mikor Marci 8hónapos volt megint terhes lettemKép Január 13.-án Máté is megérkezett hozzánk.Kép
Hát ez az én történetem. Mindenkinek csak azt tudom ajánlani, hogy amint úgy érzi meg kell próbálni megint, nem feladni. Elfelejteni soha nem lehet, nekem is szinte még minden nap eszembe jutnak az én kis angyalkéáim, de meg kell tanulni továbblépni és a jövőre gondolni.
Bocs, ha hosszú lettem!

Brigi
bombomanyu
 
 


Sziasztok!

Nagyon sajnálom, hogy ebbe a topikba újabb emberek írnak Kép drukkolok, hogy mielőbb örömteli hírekkel gyertek ide vissza. Bíztatáskén: nekem két vetélésem volt, és a kislányunk halva született, most pedig az iker fiaink a szomszéd szobában szuszognak.
Borzasztó nehéz volt, és még sokszor most is az, de feladni úgysem tudjuk ... Nekem sokat segítettek itt a lányok, bíztató szóval, vígasztalással, és bátran panaszkodjatok ha nagyon nehéz. Én is szívesen válaszolok kérdésekre, de okoskodni nem akarok.

Ági, írtam mailt.

Brigi?? mi van??

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Sziasztok!

Sziszus!
Amikor először bekukkantottam ide és párat visszaolvastam, láttam az ikrekről képet, tüneményesek Kép

Brigi!
Ikreket elveszteni, hát az sem lehetett leányálom. Írtad, hogy amikor Mátéval terhes lettél, akkor szoptattál. Amikor kiderült, hogy babád lesz, abbahagytad a szoptatást? Ahogy írtam is, nem tudom, hogy mitévő legyek szopival kapcs.
Nina is azokat írta, amiket én is hallottam, sejtettem, de amikor a dokinál rákérdeztem, hogy nem amiatt történt-e ez, azt mondta, hogy nem, más is szoptat terhesség mellet? De mi van, ha az én szervezetem máshogy működik, mint másnak?

Nina!
Amikor kiderült, hogy babám lesz, akkor az uh-on szépen látszódott a petezsák, gondolom ilyenkor nem is keresnek másik terhességet. Ezt a teszt dolgot pedig már az a soki monda, aki a műtétet is csinálta, vmi olyasmit mondott, hogy amit kiszedtek, abban már nem volt magzatra utaló szövet (persze, mert addigra kiürült szegénykém, volt rá 3 napja) és biztos, ami biztos, nehogy egy méhen kívüli terhesség legyen a poz. teszt és az elmaradt mensi hátterében. Én legalábbis így vettem ki, amit mondott.

Ági!
Megkaptam a privit, válaszoltam is, de azért itt is megköszönöm, aranyos vagy!

Most ennyi, szóljatok, ha vmit kihagytam!
Jó éjt mindenkinek:
MSE

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szonibaba!
Én mikor megtudtam, hogy babát várok, nem hagytam abba a szoptatást. Nekem is azt mondta a doki nyugottan szoptathatok, de ha görcsölnék, vagy véreznék azonnali stopp. Nem volt semmi ilyesmi, viszont a 16. hét körül teljesen elapadt a tejem 1 hét alatt. Marci ekkor töltötte be az 1évet.
bombomanyu
 
 


Sziasztok!

Brigi, Szilvus köszönöm, hogy leírtátok a történeteiteket!Jó olvasni, hogy történhet még jó dolog az emberrel! A babáitok gyönyörűek!Kép

Szonibaba, már értem a teszt dolgot. Szopival kapcsolatban elhiszem a dilemmádat. Lehet, hogy egy vérvétel tisztázná mennyire magas a prolactin szinted!
Holnap megyek kontrollra remélem minden ok lesz.

Nina
ninacs
 
 


Sziasztok!

Bombomanyu!
Köszi a választ. Már csak azt mondd meg, hogy a tej elapadás, az magától ment? Nekem, ha nem szopizza ki Szoni teljesen a cicimet vagy kimarad egy szopi, utána nagyon fáj és hatalmas. Ezért sem értem, hogy ha abba kéne hagyni a szoptatást, akkor mit tudnék csinálni a fájó cicijeimmel?!

Nina!
Drukkolok holnapra! Gyere majd és meséld el, hogy mi volt!!

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szonibaba!

Igen, teljesen magától apadt el. Először, csak egyre kevesebb volt aztán egyszer csak már semmi nem volt. Pedig előtte 1hónappal volt beteg és akkor semmi mást nem fogadott el csak a cicit. Fel is tornázta szépen a mennyiséget. Aztán egyszer csak azt vettem észre, hogy Marci egyre nyügösebb, próbáltam fejni, és akkor jöttem rá, hogy már nincs mitKép Azért volt nyügös szegénykém, mert éhes volt csak nem tudta megmondaniKép
bombomanyu
 
 


Sziasztok!

Jó olvasni, hogy a sok rossz után még sok jó is történhet.

Ninacs!
Köszönöm.
A műtét után 2 héttel a kontrollon "kézi" vizsgálat volt. Majd okt. elején kell újra mennem és akkor lesz hormon vizsgálat a doki ennyit mondott. Ezekszereint kellen még immunológiai, genetikai és hematológiai vizsgálat is?
Nálunk a műtét után csináltak szövettant a babának és nem találtak semmit, nem lehet tudni, hogy miért történ. Csak annyit mondott az orvos, hogy biztosan beteg volt különben nem halt volna meg, de nem találtak semmilyen rendelleneséget Nála. Én úgytudom, hogy genetikai vizsgálatot csak akkor csinálnak, ha a babának olyan betegsége volt, vagy ha a családban volt valami genetikai probléma, vagy ha "túl idős" a kismama. Vagy lehet kérni ezeket a vizsgálatokat? És miből állnak ezek a vizsgálatok?
Én is kívánom, hogy a gyerkőcödnek minnél hamarabb legyen kistesója Kép

Bocok!
Én már 7 éve privát járok a dokimhoz, úgyhogy megszoktam, hogy a vizsgálat után mindig mond egy összeget és kifizetem. Persze ez ekkor nem így volt, nem jutott oda a gondolatom, hogy megkérdezzem mennyibe fog kerülni a műtét, de az orvosom magától a vizsgálat végén mondta, hogy 30e-t szokott a műtétért kérné, és hogy ez megfelel-e nekünk. Így a műtét után a férjem ennyit adott Neki. Azon a héten egyébként pont szabadságon volt és ennek ellenére bejött az 1. nap a műtét előkészítését megcsinálni, az ottani vizsgálatra bevitt soron kívül, és másnap megcsinálta a műtétet, és miután felébredtem is bejött még hozzánk, hogy minden rendben van-e.

Bombonanyu, Sziszus!
Olyan jó, hogy Ti már itt tartotok. Nektek milyen vizsgálataitok voltak a műtét után?

Jó éjt : dido

dido
dido
 
 


Sziasztok!

Szonibaba, sajnos lecsúsztam a rendelésről és mivel a világ másik végén van, szerintem jövő hét lesz belőle.Kép Pedig már úgy vártam. Kép
Szerintetek nem gond, ha 6 héttel a műtét után kerülök kontrollra? Szopival kapcsolatban sikerült döntened?

Dido, köszönöm.Kép
A vizsgálatok elvégzése dokitól függ. A legtöbb ahogy hallottam azt mondja, hogy majd a következő terhesség sikerül és ad a terhesség megerősítésére progeszteront. Szerintem, ha magától nem ajánlja fel a vizsgálatokat a dokid szólj érte. Én a hormont biztos kérni fogom a többin még gondolkozom.
Ahogy beleástam magam a témában az ijesztett meg legjobban, hogy ha teljesen rendben van az ember akkor is előfordulhat vetélés.Kép A kisfiammal mikor terhes voltam, akkor is ezt éreztem, hogy a terhesség, szülés körében annyi a "fehér folt" az orvostudományban. Kép
A 30E ft irtó sok szerintem. Bocsi, hogy leírtam, de ledöbbentem teljesen.
Akkor nem próbálkoztok októberig? Elvileg nekünk is akkor "járna le " a 3 hónap, de ha a kontrollon minden rendben én nem akarom a szeptembert kihagyni. Olyan szép a vénasszonyok nyara!


Nina
ninacs
 
 


Sziasztok!!!!
Andi vagyok,régóta olvaslak benneteket!Történetem:4-szer vetéltem (dr.ok:minden oké Velem-szövettani sem mutat kórosat!),majd 5.terhességem (stimuláció-inszeminációs)sikerült.3 baba próbált kapaszkodni,4.héten már csak 2,majd 11.hét végén ismét vérezni kezdtem és ismét elment egy baba!Majd 38.hétre 1998.november 9.-én megszületett fiam:Nátán....pont a névnapján!Már lassan 7éves KépTöbbször próbáltunk tesó ügyben-stimuk sikertelenek!Amúgy PCO-m van 12éve!Most kezdtem szedni egy gyogyit,ami segíthet esetleg!
Sok sikert Nektek-megéri a sok próba...Én már tudom /7év hosszú és kemény volt,de megérte az 5.terhességemet is megpróbálni,mert itt puszilgat az eredménye-aki nem érti...miért könnyes a szemem...talán nem jó a puszija???...
Bocsika,hogy hosszú lett!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Nina!
Szerintem nem probléma, hogy 6 hétre mész kontrollra. A barátnőmnek (aki 2 éve ment át ezeken) eleve az orvos mondta, hogy 6 héttel a műtét után menjen kontrollra. Most pedig már csodaszép iker fiai vannak Kép
Mi még nem próbálkozunk. Mostanában sokat olvastam arról, hogy ha a hormonom nincs rendben, akkor segítség nélkül veszélyes lehet a babavállalás, mert újra megtörténhet, hogy elveszítem, és amennyire tőlem telik ezt szeretném elkerülni. Úgyhogy mi most várunk és szedem az elevitet és a folsavat.
Persze itt a babaneten sok olyan történetet olvastam, hogy a műtét után 2-3 hónappal már újra várandósak voltak és semmi problémájuk nem akad a 9 hónap alatt, Úgyhogy ha Ti úgyérzitek, tényleg szép tud lenni a vénasszonyok nyara.... Kép

Andi!
Elképzelni sem tudom, hogy hogyan lehet átvészelni mindazt amin keresztül mentetek, és továbbra is hinni és bízni....
Nagyon "megérdemeltétek", hogy végül megszülessen a kicsifiad, és remélem, hogy Neki soha nem fog kelleni megtudnia, hogy miért könnyezel, ha Hozzád bújik.
Mit jelent a PCO?

dido

dido
dido
 
 


Szia Dido!
Sajna szeretne Nati kistesót,mert az oviban mindenkinek van....majd ha érett lesz rá,elmeséljük Neki,hogy az akarás az sajnos kevés...PCO:Poli Cisztás Ovárium,sok kicsi ciszta,nem egybefüggő nagy!Az Lh-Fsh abnormális aránya okozza!Hormon zavar!ez az...amivel egy sima nögyógyász nem tud és nem is akar foglalkozni!20évessen azt mondták,fiatal vagyok-szülök majd még eleget,teltek az évek,mindenki tudta mi a bibi,csak Én nem ill.saját magamat nem tudom megjavítani.Műtétek-hormonkezelés stb.Igazából csak a meddőségi centrumok tesznek valamit...de telik az idő...Én meg naív-minek mennék meddőségi centrumba...terhes tudok lenni...DE ha már akkor elmentem volna ma tuti van 3 gyerekem....vagy nem?-na mindegy-ez van!Van Nati!KépMost Merckformint szedek -inzulinrezisztenciára adják...áll. ez,az oka a rossz hormonműkődésnek!Lehet,hogy lesz ciklusom-kicsit rendeződik az arány...
Hinni-bízni...szerintem az első gyerekért a nő...még a saját életét is feláldozza!-és jelentem:MEGÉRTE!
Sok sikert!Igazad van,hogy nem próbálkoztok...mert nállam is az volt...évente össze jött egy baba,de nem volt hormontámogatásom...nem volt alapja....és az első 3 hónapra valót a Te szervezeted adja!
Bocsi ha okoskodásnak tünik!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Nina!
Sajnálom, hogy lecsúsztál a dokiról, pedig nagyon kíváncsi voltam már, hogy mit mond?! Akkor jövő hétig még lukad az oldalunk...
Szopival most úgy vagyok, hogy amig várakoznunk kell, addig szoptatok, aztán majd meglátjuk, hogy mi lesz. Elvileg novemberben kezdhetjük a próbálkozást, addigra lányom 14 hónapos lesz. Ha addig szopik sztem már jók vagyunk.
A kontrollon majd megkérdezem azért a dokit mégegyszer erről is és a vizsgálatokról, hormonokról is. Hátha mondd vmi okosat.

Kandi!
Először is gratulálok a fiacskádhoz. El tudom képzelni, hogy mekkora öröm volt a kezedben tartani. Nem semmi az sem, amin te mentél keresztül. Egyáltalán mi adott erőt árvészelni és mindig újrakezdeni? Rémes egyik-másik orvos hozzáállása...
Én már most félek, hogy mi lesz, ha megint terhes leszek. Sztem egy rémálom lesz min. az első 12 hét.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szonibaba!
Már 97-ben felhívtam,a 4.vetélésem után egy újszülötteket örökbe adó szervezetet.....ott elmeséltem,hogy miért szeretném...meg,hogy férjem még ockodik tőle....mert szerinte lesz sajátunk...na erre a hölgy közölte,hogy csak akkor jelentkezzek ha a férjem is akarja 100%-ig!Na ekkor felhívtam a nőgyógyászom,aki azt mondta,próbáljam ki a meddőségi-sterilitási kollégáját....persze-persze nem vagyok meddő-steril stb.,de mégis...nekik több a kivizsgálási lehetőségük...mint Neki!(Õ volt az a nőgyogyi-aki mindig ide akart küldeni,de makacs voltam 92-től!!!).Na és a Dévai azt mondta...próba szerencse,nem igér gyereket,de a Tőle telhetőt megteszi!-és megtette!Igy lett Nati!Na szülés sem volt habostorta!-de ez már másik téma lenne!Lényeg,hogy van Nekem Õ!
Nagyon szép a babád és Te is a képen a profilodban!Te is tudod,hogy visszanézve nem is olyan vészes a dolog,csak adott percben...és ha a kezedben van...az már csoda!!!!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Dido, szupi orvosod lehet, hogy ki akar vizsgálni. Már nagyon kíváncsi vagyok az enyém hozzáállására.
Ha az első terhességem végződött volna így akkor tuti várnék én is. így viszont abban bízom, hogy a következő terhességnél minden rendben lesz mint az elsőnél. Persze azért gyötörnek kétségek is.Kép

Szonibaba, ha már egy éves korig szopizik az jó.
Nekem igazi kis cicifüggő volt aztán 16 hónaposan mikor abbahagytuk már egyáltalán nem hiányolta/ja.
Remélem nálatok is egyszerűen megy!

Kandi, gratulálok a kitartásodhoz és Natihoz! Nagyon helyes!Kép

Hogy telik az idő nálatok? Itt nagyon lassan...

Nina
ninacs
 
 



Sziasztok!

Andi!
Dehogy okoskodás, sőtt szívesen veszek minden tanácsot, mert én még elég tanácstalan vagyok.
Jól értettem, hogy Nálad a "sima" nőgyógyász nem vette észre a PCO-t csak a meddőségi központban derült ki, hogy ez a problémád?
Bocs, hogy sokat kérdezek, de mi az LH-Fsh arány?
Kívánok Nektek Nati mellé még egy(-két) kistesót Kép

Nina!
Nálunk is lassan megy az idő... , mikor lesz még október?!?!

dido

dido
dido
 
 


Nina!

Most nincs idegzetem leírni, ezért visszakerestem, és bemásolom neked:

Sajnos egyedül vagyok. Eddig nem akartam senkit sokkolni a történetemmel, de most leírom. 2003 március 29-én begörcsöltem, ekkor a 34. hétben jártam. Bementünk a kórházba, megvizsgált a szülésznő és mire észbekaptam már a műtőben találtam magam. Az orvosom még oda sem ért( hajnal 2) de már el is kezték a császárt. Senki nem mondott semmit, csak rohangáltak körülöttem vagy tizen. Később mondta el az orvosom, hogy teljesen levált a méhlepény, a kicsi lányomat kétszer kellett ujraéleszteni, de nincs sok esélye mert sokáig tartott az oxigénhiányos állapot. Kész voltam. Előtte nem volt semmi bajom, minden UH rendben volt. 31-én reggel bejött az orvosom és elmondta, hogy az éjjel az én pici lánykám meghalt... Sírva hívtam a férjemet, hogy jöjjön be, de már ő is tudta, pont előtte hívta a klinikát. Nem volt elég a bajom , amikor a férjem megkérdezte, hogy kibirok-e még valamit. Nekem akkor minden mindegy volt, így elmondta, hogy tegnap délután meghalt a nagymamám... Ekkor küldte be anyukám a pszichiáter barátnőjét hozzám aki ott dolgozott a kórházban, együtt bőgtünk. Ja, aznap volt a kisöcsém szülinapja. Anyu rohangált hozzám és együtt izgultunk apukámért, mert nagyon kikészült, és neki már volt egy infarktusa. Eltelt két nap. 3-án délelőtt nagyon furcsa érzésem volt, minden családtagom ködösített a telefonban, apu pedig nem vette fel. Rohangáltam ki a folyosóra, amennyire a friss császáros sebem engedte, hátha meglátok valakit... és megláttam. A férjem, az orvosom és a fent említett pszichiáter kint tanakodtak, ekkor már tudtam, hogy baj van. Sírógörcs. Meg voltam győződve, hogy apuval történt valami, de nem ... anyukám az éjjel infarktust kapott és meghalt... 47 éves volt és ő volt a legjobb barátnőm, a mindenem. Nem tudta feldolgozni, hogy meghalt az anyukája és az unokája...

Ennyi.

Bea

Ez pedig egy friss kép:

Kép

Remélem, segítettem Kép

Kitartást!!!

Bea
Vendég
 


Bea!
Köszönöm, hogy írtál, meg is sírattál!
REmélem sok örömöt találsz a csodaszép lányodban!KépÉs hiszem, hogy van ott fenn egy ország...

Eljutottam az orvosomhoz végre. Minden rendben nálam és csak formalitásból kérdeztem, hogy mennyit várjunk, mi legyen. A válasz: ő fél évet javasol, mert, ha ez előtt vállalunk babát a vetélési arány 2x akkora. Kép Kivizsgálás pedig nem szükséges.Kép Õszintén szólva egyik válasz sem túl szimpatikus, szóval elmegyek egy másik orvoshoz is.
Bár lehet, hogy tényleg nem kell vizsgálat?
Ennek hatására viszont megvárom míg teljes 3 hónap letelik és október előtt nem próbálkozunkKép

Dido, akkor nálunk is október. Jó messze vanKép

Szonibaba, orvosnál voltál?

Nina
ninacs
 
 


Sziasztok!

Nina! Köszi Kép
Liza március 29-én született, Zsófi pedig novemberben költözött a pocakomba. Nekem fél évet javasolt az orvosom, tekintettel arra, hogy egy kihordott terhességről volt szó, és sürgősségi császár gyanánt hosszában végigvágták a hasamatKép Hat hét után mentem kontrollra, majd jöttek a vizsgálatok, immunológia,... Genetikai vizsgálatot nem kért, mert teljesen egészséges volt a lányom, a hosszan tartó oxigénhiányos állapot vezetett a halálához.
Nekem minden gondolatom akörül forgott, hogy gyereket akarok, minél előbb. Elkönyveltem magamban, hogy nem lesz semmi baj, velem már semmi rossz nem történhet! Azt azért nem mondom, hogy amikor pozitív lett a tesz, nem pánikoltam be... De pár nap alatt meggyőztem magam, hogy sikerülni fog. Nagyon sokat számít a hozzáállásKép Szerintem. Aztán az is lehet, hogy köze nem volt a sikerhez, de ha nem így gondolkodom, nem tudtam volna végigcsinálni azt a nyolc hónapot.
Bocs, nem akartam az észt osztaniKép

Bea
Vendég
 


Sziasztok!

Bea!
Ahogy olvastam amin át kellett menned, végig arra gondoltam, hogy senkivel nem lehet ilyen kegyetlen az élet, és mégis...
Zsófi tüneményes kislány, gondolom nagyon sok öröm és boldogság költözött Vele az életetekbe. Kép
Nem baj, ha megkérdezem milyen vizsgálatokat csináltak, és, hogy azok miből álltak?

Nina!
Sajnálom, hogy az orvos ilyen hoszú időt mondott és, hogy nem akar vizsgálatokat csinálni. Ha találsz egy másik orvost, akkor megírod majd, hogy ő mit javasol?
Addig is rövid napokat és heteket kívánok Neked is októberig Kép

dido

dido
dido
 
 


Sziasztok!

Az előbbi üzenetem eltűnt, úgyhogy elküldöm mégegyszer.

Bea!
Ahogy olvastam amin át kellett menned, végig arra gondoltam, hogy senkivel nem lehet ilyen kegyetlen az élet, és mégis...
Zsófi tüneményes kislány, gondolom nagyon sok öröm és boldogság költözött Vele az életetekbe. Kép
Nem baj, ha megkérdezem milyen vizsgálatokat csináltak, és, hogy azok miből álltak?

Nina!
Sajnálom, hogy az orvos ilyen hoszú időt mondott és, hogy nem akar vizsgálatokat csinálni. Ha találsz egy másik orvost, akkor megírod majd, hogy ő mit javasol?
Addig is rövid napokat és heteket kívánok Neked is októberig Kép

dido

dido
dido
 
 


Szia Dido
Bocsi,hogy eltüntem...nyaraltam egy kicsit!Na szóval:PCO-t észrevette minden dokim,de nem csinált semmit,legtöbbje,csak Clostyt írt ki és ,hogy akciozzunk minden másnap...ezért is voltam ennyiszer terhes...mert ha közölte volna valamelyik,hogy hormonpótlás nélkül fölösleges...nem kockáztatok!-és persze nem is tudtak minden másnap Uh-ozni!!!!Dévai közölte,hogy ezzel a hormonháztartással tuti vetélek még 10-et ha próbálkozunk,és közölte,hogy Én nem javulok meg,de lehet egy babám,ha nálla maradok!Igy is lett!Az agyalapi mirigyben,képződik két hormon, az FSH (tüszőéréstserkentő hormon) és az LH (sárgatestserkentő hormon,ez váltja ki az ovulációt). Ezek már közvetlenül a petefészekre (és még sok más szervre!) hatnak. Szintjük a ciklus során folyton változik, ezt jórészt a petefészekben épp a hatásukra meginduló ösztrogénszint befolyásolja. Az ösztrogének a tüszőkben termelődnek, a legfontosabb női hormonok.Ez a mostani gyogyi meg: jelentős mértékben javítja a peteérést, javítja a teherbeesés esélyeit, majd pedig csökkenti a spontán abortuszok számát, csökkenti a terhesség alatt kialakuló cukorbetegség valószínűségét a PCOS-s betegeken.

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Bea!
Nagyon szomorú,hogy ennyi szerencsétlenség ért Téged!szörnyű volt elolvasni is....nem,hogy Neked átélni!Kép ....az idő múlik,a gyönyörű lányocskádon veszed észre majd(aki segít felejteni),mert sajna a sebek örökre megmaradnak a szívedben!

Nina
Szerintem menj el egy másik orvoshoz...kérd ki a véleményét...kérj hormon-kivizsgálást!Ha valaki terhes lesz egy vetélés után.....akkor a szervezet jelzi,hogy újra képes befogadni...ill. itt nem az idő számit....3-4-5 hónap...hanem,hogy belül minden oké legyen!Nekem mindig 3 hónapot mondtak!!!-csak a hormonok nem voltak meg hozzá!
Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Nina
Beának valószínű,hogy a tejtermelés teljes leállása miatt is javasoltak fél évet!-ami amúgy is gátolta volna a peteérést!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia Andi!

Remélem kipihentétek Magatokat, és az időtök is jó volt a nyaraláshoz. Köszönöm a segítséget és valószínű, hogy még élni fogok vele Kép

dido

dido
dido
 
 


Dido!
Jó volt ez a pár nap-fiam annyit uszkált,hogy már uszonyos!Péntek-szombat-vasárnap szupi idő volt,le is barnultunk!Vasárnap este meg jöttünk fel a Real meccsre,mert fiam kisérte az egyik magyar focistát!-utána vissza,mert mentünk Zalakarosi termálba egész napra és éjjel haza....mert szar idő lett nagyon!
Nyugodtan kérdezz! Kép

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Bea, én is úgy gondolom, hogy a hozzáállás nagyon fontos és próbálom már most bebeszélni magamnak, hogy minden rendben lesz legközelebb!
Örülök, hogy nem kellett sokat várnotok Zsófira! KépBár gondolom akkor az a pár hónap is soknak tűnt.

Dido, már ki is szúrtam magamnak az új orvost! Megírom majd mit mond!

Andi, köszi a választ. Én is erre jutottam, hogy meghallgatom más orvos véleményét is. Emellett sajnálom otthagyni végleg a sajátomat, mert mégiscsak nála szültem. A hormon vizsgálat azért izgat engem is mert addig szoptattam míg el nem ment a kisbabám.
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás!

Nina
ninacs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: