Új privát üzeneted érkezett!

niki, jó utat! érezzétek jól magatokat!
Vendég
 


Semmi forgalom?? :cry:
Niki, érezzétek jól magatokat!! Emmácska remélem jól fogja viselni!

Mary, neked szerettem volna valamit, de nem jut eszembe :oops: :oops:

Kép
ági_bp
 
 


Niki, mi is jó utat kívánunk!
Majd írj hogy bírta az estéket nélküled Emma, meg persze hogy milyen volt Prága :wink:

Doo, Viki igazi komnoly kisasszonynak néz ki :) Má mi is készülünk a szülinapra, de előtte héten még meg is kereszteljük, lesz ÍPROGI BŐVEN MÁJUSBAN.

Bocs, Zsófi bekapcsolt aa capslockot...

Mennem is kell, mert a kisasszony igyekszik bepótolni a fekvéssel, üléssel töltött hónapokat, és úgy megy kapaszkodva illetve mászik mint a villám. Már egyre hosszabb ideig meg is áll kapaszkodás nélkül, olyankor úgy örül magának :lol:

Kellemes hosszú hétvégét mindenkinek!
pici76
 
 

 
 

Niki, remélem jól érzitek magatokat azóta Prágában és Emma pedig a nagyinál. :)

Pici, meggyógyultál?

Bringa, Ti hogy vagytok már?

Doo,
képzeld a kísérleti szülinapi tortám a kukában végezte :cry: . Persze nem a recept hibájából, én voltam béna. :oops: :roll: (Pedig szoktam azért sütögetni és az eredmények is jók szoktak lenni, de ezt ki hiszi el nekem ezek után? :roll: )
Nincs desszertgyűrűm, kitaláltam, hogy a gyümölcskenyér formában fogom csinálni. Hát, a legfelső réteg (ami legalul volt a formában), azaz a gyümik zselatinban, úgy belekötöttek, hogy ki sem jöttek a formából a többi résszel együtt, hanem ki kellett külön szedni a felső "lapot". A pudingos réteg kicsit szétfolyt, pedig abba is tettem zselatint. A grízes réteget pedig már az elején elszúrtam, utólag rájöttem 2x annyi grízt tettem bele, mint amennyi kellett volna. Szóval szuperbéna voltam.
Ma vettem egy kapcsos tortaformát, teszek még egy próbát, mostmár nem fordított sorrendben rétegezve a cuccot. Ha most is ilyen ügyes leszek, akkor Blankának nem lesz általam készített tortája az első szülinapján. :?

Én is kellemes hosszú hétvégét kívánok mindenkinek!

Mi tegnap bográcsoztunk a kertünkben barátainkkal, ma szintén bográcsoztunk Anyukáméknál, holnap szintén bográcsozunk másik barátainkkal (de azt már a Bükk-ben, Jávorkúton-a tervek szerint legalábbis), vasárnap pedig majd pihi (és diéta :lol: ).
mary74
 
 


Pici, hogy vagy? hát hallod, Zsófi tényleg belehúzott!!

vajon megint mi történt Bringával?! :shock: meg Bogyra, Lorci, Dóri is nagyon el vannak tűnve! hajh, hol van már a régi csapat... :? :( Riellától már megszoktam h nagy pauzákkal, de azért jelentkezik.

Mary, üdvözlöm a Bükköt! :) élvezd helyettem is a hely szépségét! ;)
én a helyedben újra az őzgerinc formával próbálkoznék, csak tennék bele egy folpackot. uis a desszertes is azért jó, mert műanyag és nem ragad bele a cuccos, hanem szépen kiplattyan belőle. én különben gyümit sztem nem tettem az aljára, hanem csak bele a gesztenye krémbe. csak adíszitésnél kerültek rá meggy szemek a tetejére.
Vendég
 


Kedvesek vagytok hogy érdeklődtök :) már teljesen jól érzem magam, de sajna a vérképem még mindig gyulladást mutatott a héten, hétfőn megyek újra kontrollra, most másfajta antibibit szedek... na meg persze a vesém nem fáj, de a gyomrom kikészülőben van a xar gyógyszerektől.. .ez a modern orvostudomány.. egy betegségből kigyógyít, és kapsz 2 másikat helyette :? iszom a normafloret, és minden nap egy kefír.. remélem megmaradok..

Mary, kitartást a kísérletezéshez! :wink: nekem sem ártana kitalálni mi legyen a torta, plussz villámban megszerveztük Zsófi keresztelőjét május 17re :) ( kb 40 fő :shock: ) most készülhetek arra is :roll:
Jó bográcsozást!!! Mi barbequezni (vagy barbekjúzni) megyünk délután :)

Olyan rossz hogy már alig alig ír sok ember :(
pici76
 
 


ja és mary, sztem az sem gáz, ha nem jön ki szépen a formából. OK, akkor nem torta lesz belőle, de én mentettem már meg így desszertet a kidobástól h pókerarccal simán átkanalaztam szép borospoharakba és pohárkrémként kínáltam 8) . senki nem vette észre h egy kis háziasszonyi malőr volt a háttérben. :wink: ilyenkor szerencse h szeparált konyhánk van :lol:
Vendég
 


Doo,
köszi a tippeket!
Azt el is felejtettem írni a múltkor, hogy ráadásul sötétbarna volt a puding és a gríz is. Olyan rizstejet sikerült vennem egy kis biobolt-ban (éppen nem jártunk dm, rossmann vagy más nagyobb üzlet felé, ahol egyébként szoktam venni a rizstejet), ami valószínűleg kakaó-pótlónak készülhetett, mert már alapból karamell színű volt. Megnéztem az összetételt, pörkölt árpát is tartalmazott, valószínűleg attól volt ilyen. Megfőzve benne a pudingot ill. a grízt, a karamell szín sötétbarna lett. Párom mondta is, ilyen vanília pudingot még nemigen látott. :wink: :lol:

Átadtam üdvözletedet a Bükknek, azt üzeni visszavár mostmár Vikivel. :wink:
Nagyon jó volt a kirándulás, jó nagyot sétáltunk a jó levegőn.
mary74
 
 


Kedves Fórumozó Anyukák!
Mindenkit Isten Életessen Anyák napja alkalmából!
Nekem ez a második,mert volt szerencsém a fiam időzítése végett 2007-ben átélni,akkor kétségek között,hiszen már az intenzíven feküdt,sírtam örömömben és bánatomban,és egyfolytában,de a mai annál boldogabb,mert egy csodálatos év van mögöttünk,és ma 1 ÉVES
Martin :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Tegnap volt a zsúr,nagyon jól sikerült,raqletteztünk,finom volt minden,a torta fekete erdő ízű volt,amibe a csemetém kívánság helyett belecsapott.....de jó volt....hulla fáradt voltam este.
Ma egész reggel a szülés napjára emlékeztünk családilag,mindenki elmondott egy részletet ami neki a legemlékezetesebb volt,jókat nevettünk.
Most megyek eltakarítani a romokat,este már nem volt kedvem,dobok képeket is,puszi mindenkinek Kép mutatom,ilyen nagy fiú lettem Kép ez a csábító befekvésem a tengerész ruhámban Kép ég a gyertya ég Kép teli találat

KépKép
riella77
 
 


ISTEN ÉLTESSE AZ 1 ÉVES MARTINT! :D :D :D :D
és lám, megkezdődnek a májusi első szülinapok... éljen, éljen! :D
Vendég
 


Martinnak mamuszkája van v cipije? nagyon jól néz ki. hol vettétek?
Vendég
 


Boldog, boldog, boldog születésnapot, kívánjuk hogy legyen még sok ilyen szép napod Martin!!!!

Tényleg nagyon nagy fiú lett Martin, és nagyon csábos is :wink:
pici76
 
 


Martinnak nagyon sok boldogságot kívánunk szülinapja alkalmából!

Kép
mary74
 
 


Isten éltesse a nagy 1éves Martint!!!

Kép
ági_bp
 
 


Igen, igen boldog szulinapot Martinnak utolag is!

Nalunk vasarnap lesz, ugy nez ki ket reszletben delelott en csaladom, delutan parom csaladja, igy jobban elferunk, ugysem szoktak osszejarni.

Szerintem zalakockatortat rendelek, delelottre pedig jegkremtortat+ sutiket, az en csaladom azt jobban preferalja. :lol:

Mar nagyon varom!

Olyan ugyes aki sut maga, en meg nem sutottem tortat soha, nem most kene kiprobalnom.
:roll:

KépKép
horilda
 
 


Kép

KépKép
horilda
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, nagyon jól éreztük magunkat. Lejártuk a lábunkat, nekem spec. olyan izomláz van a vádlimban... többször eláztunk, sebaj kalandos volt, mindeközben elhagytam a napszemüvegemet, de nagyon klassz volt. Szép helyeken jártunk, fotóztunk, videóztunk és közben borzasztóan hiányzott ez a kicsi lány.

És akkor h. volt el Emma:
Az első éjszaka kudarc volt állítólag. Egész nap nem aludt és este is csak fél 11-kor sikerült elaltatni.
A második, harmadik éjszaka már jobb volt. De látom, szüleim eléggé elfáradtak.
Napközben állítólag nagyon jól elvolt Emma, itt voltak tesóm gyerekei is, velük is imád lenni.

Nagyon igyekeztünk már haza, de olyan semmilyen fogadtatás volt :cry: Szóval nem ugrott a nyakunkba vagy ilyesmi.
De mi nagyon örültünk neki.
Cicit természetesen megkapta :roll: Ott is fejnem kellett kb. 8 óránként. Hát ez van csajok, van még tejem és úgy gondoltam, akkor inkább ő kapja meg, mint kiöntsem a csapba.

MARTIN NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK MI IS ÍGY UTÓLAG! SOK-SOK PUSZIT KÜLDÜNK!

Kép
niki30
 
 


niki, ezek szerint jól sikerült a kettesben töltött elő-nyaralás :)
sztem egy ilyen kicsi gyerek még másként működik, mint egy óvodás, aki azért ennyi napot már kibír külön a szüleitől és aztán ugrik a nyakukba. egy 1 év körüli gyerek nem érti az eltűnést, nincs még úgy időfogalma h OK, most itthagytak, de csak hármat alszunk és itt vannak... :roll: csak azért mondom h sztem nem meglepő h Emmácska így reagálta le a dolgot.
hogy érted azt h ez van: inkább kapja Emma, mint öntsd a csapba? :shock: úgy értem, kicsit olyan, mintha szabadkoznál amiatt h még szoptatod. de miért lenne ez gond? tudom én h másként tervezted, de hát ember tervez, Emma végez :wink: sztem inkább pozitív, ha vki képes rugalmasan alkalmazkodni a megváltozott helyzethez, nem pedig a saját elképzeléseit erőlteti akkor is, amikor az úgy látszik, nem működőképes...
ja, és újabb közös ismerősökre bukkantam :lol: ahhoz képest h régebben úgy tűnt h egy városban születtünk és mégsem ismerünk senkit a másik társaságából... :lol:
és megtaláltam az angol használtruha boltot is (hétvége lévén, zárva volt, de csak véletlenül sétáltam arra, nem is ezt kerestem). eddig a gerecse ház tájékán néztem... :oops:
Vendég
 


Szia Niki! Örülök, hogy jól sikerült a kirándulásotok és, hogy Emma is elég jól bírta.
Prágai fotók? :)

Ilda, mi is vasárnap fogunk szülinapozni. :D
mary74
 
 


Doo!

Jaja, még ilyenkor nincs időérzékük, tudom.

Azért írtam, h. ez van :) mert elég bizonytalan voltam, h. visszaadjam e vagy sem. A helyzetre bíztam.
Nem bánom persze, addig jó, amíg anyatejet kap, tudom én.

Milyen közös ismerős? Kiváncsivá tettél!!!

Turi? Hajjjajj, jó is az. Én tegnap becsábultam.:)
Menj majd el hétköznap ha tudsz!

Kép
niki30
 
 


Teszek pár képet az én egyéves nagylányomról: :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
mary74
 
 


Nagyon boldog szülinapot kívánunk Blankának!!!!
Mary, szuperek a műtermi képek, most már én is tutira fogok csináltatni :) Olyan szép nyílt tekintete van Blankának, és nem is húzta össze az orrát, csak néhány képen :wink:

Niki, örülök hogy jól sikerült Prága! Emma gondolom már visszarázkódott az anyás hétköznapokba :) Ha nem én vagyok napközben Zsófival, estére már csak én vagyok jó neki, szerintem most kezd el pár hete igazán anyás lenni . Szuper... én meg pár hét múlva kezdek dolgozni :?
pici76
 
 


Martinnak és Blankának nagyon sok boldog születésnapot kivánok!

Niki! Örülök, hogy jól sikerült a kirándulás Prágába. Képeket mikor láthatunk? :)

Pici, Bálint is nagyon anyás lett. Eddig olyan szépen eljátszott idebent is, de mostanában esélyem sincs, hogy csináljak valamit a házimunkával. Amikor viszont kint vagyunk az udvaron, akkor meg képes jó messzire is elmenni tőlem anélkül, hogy ez zavarná.
Mikor mész vissza dolgozni?

Mióta Bálint jár egyre nehezebb időt szakitanom a netre, mert valami mindig történik körülötte. Ha meg szép idő van, akkor inkább a szabadban vagyunk a jó levegőn. Mostanában nálunk pedig egyre több program is van, folyamatosan jövünk-megyünk. Próbálok lassitani, hogy pár napot azért mindig itthon legyünk a megszokott környezetben, nem szeretném, ha Bálint kiborulna.

A Vichy naptejjel kapcsolatban, tavaly volt egy akciós program a patikákban és féláron lehett hozzájutni a gyereknaptejhez. Azt én is tudom, hogy nem a legolcsóbb, de az első nyáron biztosra akartam menni a védelemmel, mert Bálint apukája vörös és szeplős, és ilyen bőrrel az ember nagyon hamar le tud égni. Mivel nem tudtuk, hogy kinek a bőrét örökölt végülis a kicsi, ezért vettem meg a szerintem legbiztonságosabbat és leghatékonyabbat.
Egyébként nekünk bevált, pumpás, nagyon könnyű kenni, nem ragad rá semmi és jó az illata, és persze antiallergén. :)

Mary, őrült jók a műtermi képek. Én is kedvet kaptam hozzájuk. :) Gyönyörű a lányod!

Hogy telt Nálatok az anyák napja? Bálint szedett nekem fújos pitypangvirágot! :) Nagyon édes volt.

Szép napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Blanka királylánynak Nagyon Boldog Szülinapot kívánunk!
Gyönyörű vagy!
Köszönjük a köszöntéseket!!!!
Niki jó,hogy újra itt vagy,hiányoztál!!!
Rohanok,csak bekukkoltam!
puszi

KépKép
riella77
 
 


Vanda, június 1 el kezdek hivatalosan, de az első héten szabin leszek, mert akkor megyünk Olaszországba :) de aztán irány a meló. Elég vegyes érzéseim vannak e tekintetben... :roll:
Mi is sokat vagyunk a szabadban, mert itthon nem bírok már Zsófival, minden max 5 percre köti le... annyira fogékony, jöttünkben keltünkben minden nap tanul valami újat, nem győzöm csodálni :)

Nekünk anyós hozott gyógyszertári baba napozókrémet, azt mondja sokan használják a körzetében, és meg vannak vele elégedve. Még nem használtuk, de Zsófinak jó bőre van, a kézfeje és az arca úgy néz ki már most mint az aratómunkásoké nyár végén :lol: szinte fekete :roll: anyai nagyszüleimnek volt ilyen kreolos bőre. Persze azért kenni fogom.
pici76
 
 


és a gyógyszertári babanapozót vényre lehet venni v hogyan?
én DM-es márkát vettem végül. ez árban tényleg jó volt és én eddig minden DM márkatermékkel nagyon meg vagyok elégedve. azért ezek a németek tényleg odafigyelnek a dolgokra. meg az az igazság h én nem nagyon hiszem h direkt napra mennénk. én sem szoktam napozni/strandolni - nem hiszem h a gyereket rögtön tűző napra vinném. szűrt fénynél meg nem hinném h érdemes naptejet kenni rá. v igen?
gabi is eltűnt... :roll:
Vendég
 


Mi is vettünk naptejet. Bioderma, 50-es faktorú. Elég drága volt, de Zita nagyon fehér bőrű, mint én (én ráadásul szeplős vagyok, és mindig megégek.) A 20-as faktorú mellett megpirult az arca :?
Direkt napoztatni gondolom nem fogja senki, de csak akad olyan szitu, séta, kirándulás, hasonlók során, amikor nem lehet árnyékolni.

Kép
ági_bp
 
 


Amikor én kerestem a naptejet Blankának, akkor pont csak Nívea-t találtam 50+ faktorút. Megvettem, használjuk, eddig nincs gond vele.
Azóta persze már láttam más márkákban is, lehet én még túl korán kerestem.
Persze éppen azért kerestem már korán, mert Blankának könnyen megpirul az arca, pedig én sem a déli órákban viszem ki a szabadba.

Köszönjük a köszöntést mindenkinek!!!
mary74
 
 


Drága Blanka! Egy nappal megkésve, de NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK!

Kép
niki30
 
 


Most akkor mi lesz a talival? Nem lesz?
Én nem akarom erőltetni.
Bár ha páran összejövünk, már az is valami, nem?
Doo? Mehetek? Én mennék :lol:

Kép
niki30
 
 


jajjjaj tali, bocsánat, véletlenül csak a társ topicba írtam :oops: , de persze h lesz!!!! május 31-én mindenkit szeretettel várunk Majkon!!!
Niki, gyere, de azért hozd már Emmácskát is! :wink: :lol: :lol: (csak h azt írtad h ÉN mennék... :lol: )
Vendég
 


Elfelejtettem,bocsi Doo...amit kérdeztél a kis cipőt Martin lábán a kínaiba vettem 1000 Ft volt,tiszta bőr nagyon puha,és ha kiviszem a kertbe a puha talajra ezt használjuk,lényegében csak annyi,hogy nem mezítláb futkos a gyalog kakukk :D :D bip-bip
bentre a kemény parkettára van spéci szandi,ami mazsírozós,elől nyitott két csatt,magasan záródó boka tépőzár,szerintem alap típus,a doki néni szólt,hogy befelé dől a bokája,szóval nem volt mese,6500Ft-os betétes szandi érkezett,de hamar megszokta szerencsére.
Hulla vagyok vasárnap óta gyalogolunk,ha pihi van,vagy csüccs,akkor Vezúvként tör a hangorkán ki a szájából,és ordííííííííííííííííííííííííííííít!
Gyorsan ácsi és megyünk tovább,már mondtam a klasszikust is neki"fuss Forest,fuss!"okos fiú és hallgat rám,csak a derekam ne szakadna ki a helyéből,mert a kezét még fogni kell,viszont a tempóját elég nehéz tartani hosszú távon.
A homokozó témára egy mondatig vissza,mi megvettük a 7000Ftos Bauhausos terméket,szépen lefestettük,apukám még aplikált egy plexit az aljára,hogy a fű ne bújjon ki benne,és csináltak 4 fa éket is a sarkokra amit beleszúrtak a földbe,hogy ne mozogjon és stabil legyen,nagyon pöpec lett,ma volt az avatás,sikerült egy teknőst és egy szilvásgombócot megkosolni,egyéb baj nem lett....szóval aki még nem vett ajánlom.
Elrakom magam ,kivagyok purcanva

KépKép
riella77
 
 


ui. aki jönne, légyszi jelezze h tudjam, hogyan számítsak.
Vendég
 


Riella, neked is vonit kell cserélned :lol:
Vendég
 


Riella, azt a Bauhausost mi is néztük, írtam is itt Picinek. Mi végül az Obiban vettünk egy kagyló formájút, van teteje, ami "medencének" is használható. 7000 volt ez is.

Kép
ági_bp
 
 


Új vonalzó próba

KépKép
riella77
 
 


Ezúton szeretnék köszönetet mondani Mary- köszi,köszi,köszi!
SIKERÜLT!!!!!

KépKép
riella77
 
 


Hu csajok tortat sutok, izgi :shock: :lol:

KépKép
horilda
 
 


Mary, Horilda - kellemes ünneplést holnapra! :D más is tart vas. szülit?

Riella, jó az új voni :) viszont furi h kiírja ugyan h egy éves, 6 napos, de mégis egyes van a voni végén :shock:
Vendég
 


Elinának nagyon bolodog születésnapot kívánunk!!! :D :D

Kép
ági_bp
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT ELINA!!! :D :D
Vendég
 


ELINA, BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Ime a tegnapi szulinapos kepek!
Koszi a koszonteseket!


Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
horilda
 
 


Nagyon boldog születésnapot kívánunk Elinának!
Látom megkóstolta a tortát :) Milyen volt a tortája?

Nagyon hosszú csajnak tűnik Elina a képeken!

Jó lenne azokról a babókról is képet látni így az első szülinap tájékán, akiknek a mamája már nem ír ide...
pici76
 
 


Elina szülinapos fotói szuperek!

Miket kapott?
Milyen tortája volt?

Én is rakok fel mai fotókat. Normafánál jártunk.

Kép Kép

Kép
niki30
 
 


ISTEN ÉLTESSE ELINÁT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cuki málnás vatta cukor ez a kis szöszi Niki kópia!!!!!!
Imádom a vatta cukrot.
Nálunk majális volt,voltunk kint,nagy volt a megszeppenés a sok hinta meg sergő -forgó láttán,de élvezte.
Kinek milyen volt a hétvége?
puszi

KépKép
riella77
 
 


Vatta cukor Niki kópia, háhhhháááá :lol: Ez tetszik.
Barátaim csak azt mondják Niki klón :lol: :lol:
Köszi
:)

Mi Balcsin voltunk barátoknál, tegnap meg Normafáztunk.
Annyit jött ment ez a kis csöpp macska, h. nem igaz.

Ki a legközelebbi szülinapos? :roll:

Kép
niki30
 
 


Hu Emmacska fut szalad, nagyon ugyes!
Remelem Elina is hamarosan elindulm persze nem siettetem, vezetve azert mar megy.

Ket torta volt, a gyumolcsos joghurttortat en sutottem, a masik pedig zalakockatorta volt, izlett neki mindketto.

Kaptunk kis szandalt, ruhakat, jatekot, szuper volt!

KépKép
horilda
 
 


Mi is nagyon sok boldogságot kívánunk az 1 éves Elinának!!! :D

Ilda, nagyon guszta a torta, amit sütöttél! Látod, mégiscsak érdemes volt próbálkozni. :wink:
Elina nagyon vagány kiscsaj ebben a farmerszerkóban (is)! :)

Niki! Nagyon jók a képek Emmáról! Milyen vidáman szalad! Úgy látom, már nagyon magabiztosan megy, ugye? :D

Nálunk is megvolt a szülinapi zsúr vasárnap.
Teszek én is képet.

Kép

Kép

Kép

Kép
mary74
 
 


Na, látom Blanka is kapott egy csomó játékot!
Nagyon tündér ebben a kis ruciban:)

Milyen guszták a torták :shock: Azt a laposat Te sütötted Mary? Tök jól néz ki mindakettő. Fú de megkívántam.

Kép
niki30
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: