Új privát üzeneted érkezett!

Háromszoros hipp-hipp és hurrá az immáron már két lábon közlekedő topic-vigyorgó Ricskónak!!!!!!!!!! :wink: :lol:

Jelentem mi aláírtuk a kétoldalú békeszerződést és sutba dobtuk a lemondó nyilatkozatot(átmeneteileg :shock: :P ) :lol: :lol: :lol:
de Pici, igazad van :oops: :wink: :D azokban a pillanatokban tényleg én vagyok a MINDEN,csak egy bibi van :shock: ,nagyon rövidek ezek a pillanatok :roll: :lol: nemhogy csak pill,de inkább csak p :wink: :lol:

Tegnap az erkélyt végre akadálymenetesítettük és biztonságosabbá tettük.így már mehet ki a sátra és még egy kis medence is el fog férni rajta :P
délután kimentünk a Ligetbe,Lili részt vett élete első körhintázásán és hullámvasutazásán :lol: nem mondom,h visszatapsolta,de nála ez is nagy szó,h nem rítt,mert ugye eléggé óvatosan barátkozik az új dolgokkal.inkább élvezte a világítást,a fényeket,mint az utazást.

Ilda!nálunk a kisasszony tüntetőlegesen csak azt hajlandó megenni,amit mi is eszünk,a bébikaját úgy köpi ki,h csak na :evil: :twisted: :evil:
egyébként is elég nyűgösek mostanság az etetések,lassan már azt hiszem fényevő lesz a gyerekem :shock: narancs és banán ez a favorit és a kenyér.
olyan rossz,h két hónappal ezelőtt szinte már önnálóan evett,most meg úgy kell beleimádkozni minden falatot :? ezért én kénytelen vagyok abból adni neki,amit mi eszünk,különben tényleg inkább nem enne :shock:

Mary!Lili is csinálja ezt a furi-goni vigyort :mrgreen: azt hiszem ott követtük el a hibát,h először nagyon jót nevettünk rajta,most meg már ez a best.ja és közben fújtat,meg szuszog :shock:

ja és rákapott még egy rossz szokásra:rúgdal :x

szép napot mindenkinek! 8) :lol:

Kép
bringababa
 
 


Mi is gratulálunk a nagyon ügyes Ricsikének!!! :D

Az evés mostmár nálunk is kezd nagyon idegesítővé válni. Blanka eddig alapvetően jó evő volt, néha kisebb problémákkal, de azért elég jól evett. Na, de most....
Már türelmetlenül várja a kaját, mondogatja, hogy mamm-mamm-mamm sürgetően. Aztán mikor a szájához akarom tenni a kanalat, akkor meg már minden baja van, nem akar enni, ordít, rugkapál, stb... Meg sem akarja kóstolni. Egy kajálás félóráig is eltart.
Arról nem beszélve, hogy ami mondjuk két nappal ezelőtt kedvenc volt, azt most nem hajlandó megenni. Abszolút kiszámíthatatlan!

Az igen, LILI!!! Hullámvasút! Nem semmi! :lol:

Mi még a hintával barátkozunk. Eddig 5-6 perc volt a rekord. De tegnap délután míg én kertészkedtem, apával elvolt a hintában majdnem egy órát is. :shock:
mary74
 
 


Hát, íme az én vigyorgó gyermekem:
(mostanában szinte csak ilyen képeket lehet róla csinálni, mert állandóan ezt csinálja)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Teszek azért egy "rendes"képet is:

Kép
mary74
 
 

 
 

Mary!dettó ez van nálunk is :x de abból,amit mi eszünk nagyon szívesen kajál,igaz akkor sem hajlandó leülni,kotor össze-vissza,bekap egy falatot továbbmegy és így tovább és így tovább :? az a bajom ezzel,h így nem tudom eleget eszik-e? :roll: szerintem most csak annyit kajál,h éppen csak elmúljon az éhsége,aztán máris megy a dolgára tovább.és igen,Lili is tök jó evő volt.ezidáig.
egy biztos,gyerekekkel kapcsolatban csak az biztos,h semmi sem biztos :shock:

Culikám most nagyon rendes,majdnem két órája alszik.pedig azt hittem,h megint átírja a napirendünket,de nem! :wink: na,meghallotta,ébredezik :lol:

Kép
bringababa
 
 


És arc is nagyon hísonló!tudtam én,h egyről beszélünk! :wink: :lol:
Éééééééééédes! :wink: :P

Kép
bringababa
 
 


í=a :oops:

Kép
bringababa
 
 


Húúú, Riella, ha postai utánvétellel elküldenéd!!! örök hála! Nagyon kedves vagy hogy felajánlottad!!! :) Már apit is ráizgattam a témára :wink:

Ricskó!! nagy gratula!!! Már nem kell majd vonszolnod a kis menyasszonyod az oltár elé, majd te szaladsz, ő meg mászik utánad :lol: :lol: :lol:

Bringa örülök, hogy elástátok a csatabárdot :wink: két óra alvás nap közben? :shock: :shock: :shock: mázlista!!!

Mary, hát nem semmi ez az arc :shock: és hogy mindenhol, és minden pózban tudja :wink: :lol:
Én már nem is emlékszem mikor adtam bármit is kanállal Zsófinak... nem hajlandó kanállal enni. A főzelékeket kenyér darabokkal mártogatom neki, úgy simán megeszi. Semmi pépeset nem hajlandó enni, csak ami darabos. Turmix gépet hetekkel ezelőtt elcsomagoltam. A két és fél fogával simán eszi a sajtdarabokat, a kenyeret, a krumplit, répát és mindent darabosan. Már a húst sem turmixolom, kap apró falatkákat, és a jó isten tudja hogy milyen manővereket végez a szájában a nyelvével, de olyan tempóban eszik, hogy alig győzöm gyártani a falatkákat.
Egyébként most Sümegen szinte mindent bevezettünk :oops: :roll: még egy kis rántotta is volt, persze nem sok, de belekéredzkedett a tányéromba a pöpi mancsával :lol:
Mivel nem használunk kanalat, ezért bemosakodással kezdődik a kaja, és kimosakodással végződik mindkét fél részére :lol: De egyébként már egyre jobban működik ez az etetés, már általában előkét sem használunk, ha elég mélyre dugom a falatokat a szájába, cseppmentesen eszik :wink: :lol:
pici76
 
 


Ja és köszi a Corás, tippet, ott is meg fogom nézni a homokozót!
pici76
 
 


zöldbabot mi nem eszünk, mert nem szeretem :oops:
pici76
 
 


most olvasom, hullámvasút???? Lili a kis kamikáze :D
pici76
 
 


Sziasztok!

Mary, Blanka nagyon aranyos ezzel az arccal! :lol: Nagyon. Mi a bajotok vele? Szerintem olyan jópofa. És bírom, h. tényleg minden helyzetben tudja produkálni, hihetetlen!

Emma is ugyanezt csinálja, és közben fujtat. Úgy látszik ez ebben a korban normális, mert ahogy olvasom Lili is csinálja. Jól van.

Én sokszor már azt adom Emmának, amit magunknak csinálok.

pill. jövök

Kép
niki30
 
 


Szal, kaja téma. Ő sem eszi meg a pépeset, csak a darabosat. Kanáltól elfordul, elsősorban a kezemből eszik.

Kép
niki30
 
 


Hát, aranyos-aranyos, nekem is tetszik. :D Amikor csak néha-néha csinálta, tényleg ari volt. DE amikor egész nap csak így látom, háááát :roll: ÉS ha evés-ivás közben is rájön, akkor aztán van ott minden: fröcskölés, szökőkút! :shock: :lol:

Lehet, hogy ez az etetési probléma összefügg azzal, hogy Blanka is mostanában kezdett el megbarátkozni a darabosabb kajákkal :?:

Most az ebéd viszonylag jól ment. Olyat tettem, amiről azt gondoltam sosem fogom ( :) ): hagytam játszani evés közben. :roll: Tettem egy játékot az etetőszék tálcájára és miközben ő elmatatott vele, tűrhetően hagyta magát megetetni.
Persze, ez lehet hogy legközelebb már nem fog működni, lehet csak egyszeri alkalom volt, az újdonság varázsa.
mary74
 
 


El akarom kezdeni a glutén bevezetést. Tudom, sokan már régen elkezdtétek. Nálunk most jön.

A tésztát mivel szoktátok adni? Csináltok rá valami szószt vagy főzivel keveritek, a főzi a szósz?

Vettem Milupa 7 gabonás pépet. Azt írja az útmutató, hogy forralt és lehűtött tejjel vagy tápszerrel adjuk.
De ha mondjuk rizstejjel akarom adni, akkor is fel kell forralni? Én azt gondolom, akkor talán nem szükséges a forralás. Csak tehéntejnél kellene forralni, nem?
Doo, Te hogy szoktad? Te rizs- vagy zabtejet használsz, ugye?

Pár hete végülis mi is vettünk kenyérsütő gépet (Moulinex XXL lett a befutó), úgyhogy mostmár házi kenyeret ehet Blanka. :D
Tök jó egyébként, örülök hogy megvettük. :D
mary74
 
 


Már írtam, hogy Blanka most egyszerre 6 fogat növeszt. Eddig csak alul volt 2, most jön felül 4, és alul is a 2 kövekező.
Most, hogy már jobban kibújtak a fogacskák, kezd látszani, hogy nem túl szép fogsora lesz Blankának. :roll:
A felső két középső foga között jó nagy hézag lesz és az alsó két kicsi középső fog az egyik felső nagy alá esik, tehát nem szabályosan középre. :shock: El lesz tolódva a két fogsora. Persze, lehet hogy tejfogaknál ez még nem gáz, nem tudom.

Nemrég olvastam a Baba magazinban egy cikket, miszerint azok a babák, akik nem vagy nem sokáig szopiztak, gyakran szorulnak fogszabályozásra.
És állítólag a hangképzésre is hatással van a szopizás, mert segít kifejleszteni a szükséges izmokat.
A cikk szerint a nem szopizó babák gyakran beszédhibásak lesznek.

Úgyhogy lehet, hogy logopédusra és fogszabályzásra számíthatunk majd a jövőben? :roll: (Úgy értem, ha esetleg majd a maradandó fogai is ilyenek lesznek. Mert tejfogat, gondolom nem kell szabályozni.)
mary74
 
 


Ti használtok naptejet a babáknak?
Blankának nagyon könnyen megkapja a nap az arcát, pegig nem a déli órákban viszem a szabadba és ez még nem is az igazi nyári napsütés. (Úgy látszik, ebben az anyjára ütött. :( Az én bőröm nagyon fehér, hamar kipirosodik és sosem barnul, csak felég.)

Vettem Nívea baby naptejet, 50+ faktorú, azt hiszem kipróbálom az arcára.
Más márkából nem láttam bébi naptejet.

Na, eldugulok. Kicsit sok lettem.
mary74
 
 


Ja, még valami.

Riella, engem is érdekelne a CD, ha megoldható utánvéttel. És persze csak ha jut időd ilyesmivel foglalkozni.
Köszönöm!!!
mary74
 
 


Nálunk mostanában a Paff a bűvös sárkány a menő. (CD-ről.)
És a Petőfi rádióból a "Szalai Éva". :D Régebben a Péterfi Boritól a Hajolj bele a hajamba volt a nyerő, de azt mostanában már ritkán játszák.
mary74
 
 


Csak gyors bejelentkezés.

Hétvégén házavatót tartottunk, szombat délelőtt kezdtük és olyan jó volt a hangulat (no meg a bográcsos zöldbab pörkölt), hogy senki nem akart hazamenni. Vasárnap estig tartott a dínom-dánom, amikor elfogyott a kaja, csináltunk gyorsan egy slambucot is. Csúszott mellé jófajta mézes pálinka is. Ihaj, jó ez a Pomáz!

Milu borzasztó csimpaszkodós lett, ha a közelben vagyok, senkivel nem hajlandó ellenni, addig vonyít, és rángatja a nadrágom amíg fel nem veszem. Ennek azért nem örülök annyira... Múltkor hagytam, kiváncsi voltam a végkifejletre, leforult a földre és ott hisztizett. Hamar elfáradt, felállt, megtörölte a szemét és odasétált hozzám. Hmmm.
Éjjel sem hajlandó aludni, képes 20 percenként felvonyítani. Amikor elfáradtam a két szoba közötti ingázásban, oadvettem magunk közé, onnantól kezdve gyönyörűen aludt.
Szerintetek ez normális? Át kell vészelni, vagy lehet kicsit önállósítani? Imádom, imádom, de lassan beleőrölök, hogy nem tudok semmit csinálni mert rajtam lóg egész nap.

Mary, Milánnak is hézag van a két felső foga között, de nekem azt mondták, hogy nem gáz, az igazi fogak szorosabban fognak kinőni.

Csilla
Vendég
 


Csilla, örülök, hogy eddig ilyen klassz az új ház!

Mary, jó sok kérdésed van! :D
Naptejet Vichy-t használunk, van 50 faktoros kifejezetten babáknak. Mi már tavaly is használtuk, mert sokat voltunk a Balatonon.

A tésztát én először paradicsomszósszal adtam. Nagyon izlett neki. Miután megfőzőm a tésztát, mini darabokra vágom és úgy teszem rá a szószt. Egy kis sajt is mehet bele. Olyan, mint a bolognai spagetti, még húst is tehetsz bele, ha akarsz.

Blanka nagyon édes ezzel a pofival!!!!!!! :)

Ma adtam a Bálintnak cukkinit, hát szerintem izlett neki!

Egész délután kint voltunk a játszón. Legközelebb viszek majd kaját is, mert csak viz volt nálam. Egy kisfiú adott neki kekszet, hát olyan boldog volt a Bálint hogy csak na! Persze én is jobban örülnék, ha almát enne a játszin, de azt még nem tudja elrágni. A banán pedig kiesett a kedvencek közül. Marad a keksz, de legalább visz be kalóriát a betegség után.

És persze vannak olyan anyukák is a játszin, akik nem köszönnek. :x Na mindegy!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Mi Ilcsi paradicsomos napozót fogunk használni idén már.
Tavaly még nem mertem azzal kenni Emmát.
Vanda, a Vichy borzasztó drága lehet, gondolom.

Tésztát én is szoktam már paradicsommal v. joghurt+sajt, túró.

Vanda, tök furi, h. mindig azt írod; a Bálint és nem azt, h. Bálint.
Nem kötekedni akarok, de az a nem kell oda
:oops: :oops: :oops:

Kép
niki30
 
 


Azt hiszem mi is Niveát fogunk használni,amúgy is nálam az a favorit :wink: :lol: imádom majd minden termékét.pont tegnap gondoltam én is rá,h lassan vagyis inkább gyorsban be kell szerezzek az arcára,karjára napkrémet :roll: és egy nyári kalapot is!szóljatok rám,el ne felejtsem! :wink: :lol: 8) hál 'Isten Lilinek jó bőre van,apjáét örökölte,akinek olyn szép színe tud lenni,h nagyon!már alig várom,h Liláj is olyan barnán tündököljön és világítson a szeme! :wink: :lol:
Mary!én tippet nem tudok kajára,legfeljebb megtaníthatlak on-line csúzlizni :shock: bele a gyerek szájába! :wink: :lol:

Néha azon gondolkozom,h ti olyan érthetően fejezitek ki magatokat,nekem vajon ez miért nem megy? :oops: :cry: de tényleg,a múltkor Pici írt vmit,ma meg te,Mary,amit én meg sem tudtam fogalmazni,pedig szerettem volna én is megírni nektek....na mindeyg,bocs az offért,csak hangosan gondolkodtam :wink:

Bogy!ma lesre futottunk,pedig Isten uccse nagyon szeretném már az új rucikat Lilára próbálni!

Képzeljétek olyan szerelemben vagyunk Alexámmal!!!!!!!!!!!édes és culi-muli,végre újra eszik,mókázik és bolondozik,szerelmes nagyon! :P jó,most is csak kb.napi fél órát szán rám a kis "rongyos"életéből,de azalatt nagyon aranyos!annyira szeretem!!!!!!!!! :P
Lilim pedig úgy néz ki beteg lesz :cry: ma négyszer kakilt,ebből kettő már inkább hasmenés volt és nagyon büdös :cry: gondoltam arra is,h esetleg sok volt neki mostanában a C-vitamin,mert adom neki a cebiont is és hát ugye szinte csak narancsot eszik :roll: szerintetek lehet?
vagy csak a foga miatt lenne,nem tudom.... :roll: de még a posiját is kicsípte neki,úgy sajnáltam :cry: egyetlen egyszer volt ugyanilyen,akkor tényleg a foga jött,plussz náthás is volt kicsit.most uez a helyzet.vagyis náthásnak náthás az biztos,de,h foga jön-e?!no ezt nála nem könnyű láttamozni :shock:

Ennyi.mi is játszón voltunk szinte egész nap :lol: ,és nem evett szinte egész nap :cry:

Nix!a moderátor.......... :wink: :lol: szeretlek! :P

Kép
bringababa
 
 


Mary, én is rizstejjel adom, ill. zabtejjel a gabonapépet. Nem szoktam felforralni, csak felmelegítem annyira, hogy összekeverés után fogyasztható is. Nagyon finom. Mi is nemrég kezdtük el a glutént, már el volt 10 hós. Tésztát vagy egyben adtam, 2-3 cafatra tépve, s úgy tette magának a szájába, vagy összeturmixoltam egy kicsit. Spenóttal is adtam, meg valami zöldséggel mikor turmixoltam. De volt, hogy csak pici olivaolajat csepegtettem rá, s úgy ette natúr, mellé kapott még husit, de nem kevertem össze.
Amiket írtak a töbiek, azzal az a gondom, s ha jól gondolom Neked is ez lesz, hogy tejtermékeket még nem adok. :roll: Úgyhogy túró és társai még váratnak magukra. De bizti finom lehet úgy! :D
Blanka pofija meg cukiiii! Ne aggódj ez a hepp is átmeneti. Mire megszoknád leszokik róla :lol:

Brigi jó, hogy szerelmesek vagytok Alexával :wink: akkor a kispasival van újra, ugye? Jaaaj, felejtsd már el azt az off szöveget, úgy nem bírom :oops: :oops: miért lenne off??? Nem beszélhetünk mindig csak és kizárólag a csemetékről! Írj csak nyugodtan mást is. :P

Kép
ági_bp
 
 


Íme az elmúlt hét kertben töltött pillanatai közül egy pár:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_bp 2009.02.16 16:00-kor.

Kép
ági_bp
 
 


úgy látom , riella újabb vállalkozást nyithatsz :lol:

khm, szalai éva: azt a zuramék zkara jácccccca! :D
Vendég
 


zöldbab: nálunk az olivaolajban megfuttatott fokhagymával párolt bab jön be. én ezt szoktam pl natúrszelet és rizs mellé készíteni h legyen zöldség is a tányéron. mi nagyon szeretjük csak sóval, bio-vegetával fűszerezem. de szoktam zöldbabot rizottókhoz is rakni.

tésztát én teljesen mindenhogyan adom: csak husival és vmi zöldséggel v rendesen, vmilyen szósszal, de mi még a paradicsomot nem vezettük be. mondjuk a szósz sem nagy ügy: vmi rizstejjel, rizs- v búzaliszttel elkevert-összerottyantott, többnyire brokkolis katyvasz. mi ezt szeretjük.

mary, a gabonapéphez én eleinte simán forralt vizet adtam. rizs és zabtejet én sem forralom, bár bennem is felmerült ez a kérdés, de végülis " bevállaltam" a dolgot és nem volt vele semmi probléma.
Vendég
 


lányok rávettem apát,hogy tegye el azt a linket amire ha rámentek le tudjátok tölteni a cdt,már csak idő kérdése és mindenki élvezheti és nosztalgiázhat.
rohanok,puszi

KépKép
riella77
 
 


Csillu!Boldogságos nevednapját! :lol:

Kép
bringababa
 
 


Csilla! Nagyon boldog névnapot!!! Isten éltessen!

Kép
niki30
 
 


És éljen Viktória Viki :wink: szép új vonalzója! :lol:

Ági!Zita kis Piroska! :wink: :P aaaaaaaaaaranyos,nagyon!
igen,béke van :lol: és hendahend és tugedőrforevőr és ájlávú :lol:

Doo Mary!én nem ismerem ezt a muzsikát :oops: pedig most már nagyon kíváncsivá tettetek :oops: :?: :!: :?:

jaj,ma reggelre beállt a nyakam,csk jobbra bírok fordulni :cry: fááááááááááj :cry:

szép napot! 8)

Kép
bringababa
 
 


És éljen Viktória Viki :wink: szép új vonalzója! :lol:

Ági!Zita kis Piroska! :wink: :P aaaaaaaaaaranyos,nagyon!
igen,béke van :lol: és hendahend és tugedőrforevőr és ájlávú :lol:

Doo Mary!én nem ismerem ezt a muzsikát :oops: pedig most már nagyon kíváncsivá tettetek :oops: :?: :!: :?:

jaj,ma reggelre beállt a nyakam,csk jobbra bírok fordulni :cry: fááááááááááj :cry:

szép napot! 8)

lefagytam,assszzzem :roll: :evil: :twisted:

Kép
bringababa
 
 


dupláztam,uppsz :oops:

Kép
bringababa
 
 


Most már biztos,h benyaltunk vmit :cry: már én is f...ok :oops: ,mint a muraközi és nagyon fáj a gyomrom :cry: Lili ma még nem,viszont nem is evett még semmit!itatom,de az sem kell neki.mondjuk ahogy én érzem magam,ezen 1általán nem csodálkozom :roll: szegénykém,neki biztos még rosszabb lehet :roll: remélem,h nem rota! :shock: este is nagyon fájhatott a hasa,mert ugyanúgy aludt,mint csecsemőnek,béka pózban,amikor még hasfájós volt :cry:

Kép
bringababa
 
 


Köszi mindenkinek az ötleteket!!!

Ma kipróbáltam tízóraira a gabonapépet rizstejjel. Elsőre nem jött be, pedig szerintem finom. (Végül én ettem meg, ha már Blankának nem kellett.) Utána az eddigi egyik favorit, a sárgarépapüré sem kellett, végül egy üveges sütőtökkel sikerült elérnem némi sikert.
Bringa, már tanulom a csúzlizást, köszi. :wink:

Paradicsomot és tejterméket még mi sem eszünk, azzal még várok kicsit. De kipróbálom majd ezt a rizstejes brokkolis szószt. Jól hangzik. Köszi, Doo.

Doo,
Kaukázus?! :D Szeretjük!!! :D
Bringa,
hallgass Petőfi rádiót!

Ági,
nagyon édes Zita a kertben!!! Nekem különösen a piros ruhás képek tetszenek!
Mindig olyan jó közeli képeket csinálsz/csináltok Zitáról!

Csilla, Isten éltessen névnapod alkalmából!

Bringa, jobbulást Nektek! Ne legyetek betegek!

Riella, KÖSZI!!!!
mary74
 
 


Visszajöttem...
Főzés közben eszembe jutott, hogy nem teljesen igazat írtam a tejtermékekkel kapcsolatban, hiszen tápszert eszik Blanka. :?
mary74
 
 


Köszönöm a köszöntéseket, nagyon drágák vagytok!

Voltunk ma zeneböliben :) Milu kis NyúlBéla lett a többi gyerek között, ült az ölemben csendben és figyelt :)
Csináltam ebédre milánóit, a husilevesből tettem bele csirkemellet, reszeltem rá sajtot is. Csimpunak rizstésztát főztem ki két napi adagot, hogy holnap ne kelljen a főzéssel vesződnöm. Képzeljétek, annyira ízlett neki, hogy betolta mindkét tányérral! :shock:
Persze mindezt kézzel, fülig paradicsomos volt, és csak pihegett a székében. Aztán felborult és aludt egy hatalmasat :)
Holnap kiszedem a zöldséget a húslevesből és csinálok neki vadas mártást...

Ági, Zita nagyon helyeske :wink:
Riella, a linknek én is örülnék!
Doo, a zabtejjel már én is szemeztem, ez minden gond nélkül adható? Reggelire úgy adnék neki!
Bringa, én már túl vagyok ezen a víruson :evil: nem irigyellek!
Vendég
 


Mary, ugye ugye, az elvek...én is azt mondtam a kezdet kezdetén, evés közben nincs játék. S ezt tartottam is jó darabig, aztán febr-ban kapott egy fajátékot nagyszülőktől, egy kis cica, na, szóval azzal szórakoztak evés közben, s tök jól evett önmagához képest...akkortól megy ez a játékos evés, de már ott tartunk, hogy csak játékkal eszik szinte. Az elején még megy anélkül is, ill ha Ő csipegethet falatkákat, akkor persze nem kell semmi, de pépesnél igen. És ledobálja én meg felveszem, mert addig nem is eszik, csak néz le a földre. :?
Sajnálom, hogy Blanka sem eszik olyan jól. Reméljük átmeneti időszak!
És egy tipp még: ma zabtejben főztem búzadarát és finom lett! Azt is kipróbálhatod majd.

Kép
ági_bp
 
 


Cscsi, boldog névnapot!

Kép
ági_bp
 
 


Cscsi, vadas martas? Az hogy van???

Epp eldontottem, hogy mar adok olyan fozeleket is, amiben tej is van - mert hogy alt. van bennuk :roll:

Erre most irjatok, hogy tejtermek meg nem, multkor sokan azt irtatok, hogy mar sokszor eszi azt amit Ti...gondolom ki igy ki ugy.
De most elbizonytalanodtam...

Szerintetek ha mi mar joghurtozunk+turo+sajt stb. tejtermekek, csak epp tehentej eddig meg nem, es hat alig tobb mint ket het mulva betolti az 1 evet, akkor mar mehet a mai "felnott" soskank???

Kicsit zavarosan irtam, bocsi...

Kép

KépKép
horilda
 
 


Cscsi, en is nagyon boldog nevnapot kivanok!!!

KépKép
horilda
 
 


Ilda, nálunk dettó. Megy a joghurt, túró, sajt, teavaj, kifli. Tejet még nem adtam neki én sem. :roll: Egyelőre kerülöm még.
De szerintem nem lesz baja, ha kipróbáljátok. Fene se tudja.

Elina a bálkirálynő! :lol:

Kép
niki30
 
 


Ilda, csinálok egy jó zöldséges húslevest (jelen esetben csirkéből), aztán összeturmixolom a zölségeket annyi lével, hogy mártás jellegű legyen. Babérlevéllel, mustárral, kis tejföllel és a husikkal összerottyantom. Lehet, hogy egy profi szakács most a fejét csóválja, de egyszerű, gyors, és 95%-ban vadas íze van.
Milu durumtésztával, vagy krumplinudlival eszi.

A tejtémához egy gyors megjegyzés: a védőnőm azt mondta, hogy a savanyított tejtermékekkel lehet kezdeni (túró, joghurt, tefjöl, sajt...), maga a tej csak egyéves kor után jöhet.
Vendég
 


mary, ezt nevezem őszinteségnek h visszarohansz főzésből h pontosíts :shock: :lol:
yessss-yesss, kaukázus! :D gondolom, más zkarnak nincs is ilyen című dala :wink: :lol:
ha nem akarsz még gluténeset, zab-/rizstejben főtt kukoricadarát is adhatsz v kölespelyhet. nekem nagyon bejönnek ezek a kaják! Vikinek is - fogjuk rá :roll: többnyire gyümit is adok hozzá - banánt, reszelt nyers v sült almát, cseresznyét.

én úgy tudom h a tejföl és a tejszín, hasonlóan nem szerencsés, mint a tej. sajt, túró, joghurt az már OK.

különben ti hogy turmixoltok? enyém gyerek üvölt, ha 3 csukott ajtón keresztül is meghallja a turmit. :shock: :roll: így aztán én ilyesmit nem is csináltam... :roll: de ezt a vadast talán kipróbálnám. csak Vikót el kell hozzá költöztetnem :shock:

Csilla, boldog neved napját! :D
hogy érted h minden gond nélkül adható? hogy kell-e forralni? végülis "hivatalos" verziót nem tudok - én nem forralom, ha csak isszuk (Viki mindig az én poharamból nyalakszik :roll: 8) ) v gabonapéphez öntöm. a kásákhoz persze felforr.

a rota "csak" hasmenős v hányós is? szegény Brigi-család :? gyógyuljatok meg gyoooooorsan!!!!
Vendég
 


Doo, enyém is üvölt a turmixtól.

Kép
niki30
 
 


Emma tegnap este elindult! :lol: :lol: Nagyon boldog vagyok! Olyan jó látni.

Kép
niki30
 
 


Hatalmas gratula Emmának és puszi a kis ügyeskének!!!!!!!!!!!

betegek vagyunk.mindenki. :cry:

Kép
bringababa
 
 


Doo, ilyen gluténmentes kásákat már csináltam rizstejjel, ahhoz én is felforraltam. Csak gondoltam a gabonapéphez talán nem kell, mert azt nem kell amúgy főzni.
Én is gyümölcsökkel szoktam dúsítani. (Vagy inkább fordítva: a gyümölcsöt dúsítom a kásával.)
Az eddigi kásákat szerette is Blanka, ezért is furcsa, hogy ez a Milupás nem kellett neki. De azért még próbálkozom majd, mostanában elég kiszámíthatatlan, hogy mikor mit hajlandó megenni valamennyire is....

De mostmár akarok adni gluténes kajákat, úgyhogy ma majd csinálok neki tésztát. Próba szerencse...
Aztán majd próbálok kenyeret, stb...
Kipróbálom azért majd a tejben főtt búzadarát is, valami csak jó lesz... :roll:

És ez a vadas tényleg nagyon jól hangzik! Nyammmmmm!!!

Enyém is ordított néha a turmixtól, de többnyire inkább csak nyüszít vagy valami olyasmi, hiába szólok mindig előre, hogy most zúgni fogok: "zzzzzzz", akkor is fél. :roll: :) :(

Emmának nagy gratula hófordulója alkalmából is és elindulása alkalmából is! Nagyon ügyes 11 hónapos! :D

Azt hiszem, be kell fejeznem, Blanka le akarja szaggatni a laptop monitorját....S.O.S.
mary74
 
 


Drága Zsófi, boldog 11.et! Mindjárt szülinap!

Köszi Csajok! :lol:

Kép
niki30
 
 


Bringa, mi vaaan? :shock: :cry:

Mi is, vagyishát Emma náthás, apának meg vírusos gégegyulladása van vagy mifene. Itthon is maradt.

Kép
niki30
 
 


Boldog hófordulókat,pussz a tipegőknek,jobbulást a betegeknek!!!!!!!!!!!!

Segítsetek!!!Meg fogok őrülni.
Vasárnap jött az ötlet,hogy el kéne adni a lakást,mert nekünk lízingünk van,nem hitel,de hitelre váltani úgy tudunk,ha innen megyünk másikba.Szóba jött a családi ház,de merre felé,az még nem.Erre tegnap jött egy csaj,megnézte a kecut és komolynak látszik....
A dilemmám az,ha kimegyek mondjuk Fótra,(már az is ciggánytelep,bocsi) :oops: és bármi történik,mindenhová el kell jutni.Namost a kocsi Uramnál,melóba.MIT KEZDEK A GYEREKEKKEL,ha mondjuk Patrik befullad?Megvárom a sárga buszt?
Én csak Pesten laktam eddig,non-stop ügyelet 5 percre,éjjeli gyógyszertár 5 percre,ha éjjel akartam vásárolni,tesco 2 percre....szóval úgy érzem,hogy kiszakadnék az általam megszokott világból.Ja és suli,bölcsi,meló?Ugye valaki megért engem közületek? :cry: :cry: :cry:

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: