Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm a linkeket,és a fogicás gratulákat.
Szegény bálint-baba,jobbulást.BOLDOGABBBB és EGÉSZSÉGESEBB hófordulókat és lassan szülinapot is!
Hasonlóan hozzá,Brendont az "anyukanehordjamáidealurkótegészségesafüle"százszori elhangzása után,mikor ugye mégis kifakadt,most megint fájlalja a fülét,behúzódott erősen a dobhártyája,a másik meg bőségesen erezett.Na,ez mit jelent?
Mert csak annyit tudok,hogy szívjam az orrát és hogy mivel magától fakadt ki a füle elég csúnya és nagy a heg,halláskárosodás elkerülése végett hordhatom ecsetelésre az EGÉSZSÉGES fülecskéjével.Fejberugnék minden állat orvost.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a budapesti hosszú hétvégéről, ami nagyon jóóóóó volt. Tudom, lehet szidni ezt a várost sok mindenért, de nekem már hiányzott. :shock: :D
Csütörtök este kollégáimmal találkoztam, közös pizzázás volt, ahol sok kisgyerek is volt. Klassz volt. Blanka ugyan kicsit nyűgös volt, de azért élvezte ő is a társaságot. A hétvége többi része pedig csavargással telt, Városliget, Dunapart, Belváros, stb.....
Sort kerítettünk arra is, hogy szétnézzünk lakásügyben. konkrétan lakásokat végülis nem néztünk meg, inkább arra mentünk rá, hogy melyik az a környék, ahol szívesen élnénk. Hát, a IX. ker. József Attila ltp. vezet, második helyen Zugló, és Káposztás is dobogós maradt (bár nagyon messze van a munkahelyemtől).
Közben sajnos a "vevőink" szóltak, hogy ők mégsem adták el a házukat, nem írták alá a szerződést szerdán, ahogy tervezték. Hogy miért, azt nem tudni. :roll: Így persze nem tudják megvenni a mi házunkat. Úgyhogy egyelőre nem kell tovább nézelődnünk.
Még egyszer köszi mindenkinek, aki tippeket adott lakásügyben!!!

Blanka ügyesedett is a hétvégén. Belekapaszkodva az ágy szélébe, feláll!!!! :D
És van egy "rakosgatós" játéka, tudjátok, műanyag rúdra kell pakolászni a különböző méretű karikákat. A karikákkal eddig is szeretett játszani, de sosem rakta őket a helyükre. Na, mostmár rápakolja őket a rúdra! :D Persze, azért a sorrend még nem tökéletes. :lol:
És még: a babakocsiban sétálás közben eddig még mindig hátradőlve utazott, és nem fogta a babakocsi-vásárláskor általam annyira áhított karfát. Hát, mostmár megragadja a karfát, és kihajolva nézelődik. Ez lehet, nem nagy dolog, de nálunk újdonság. :lol:
Apja szerint annak köszönhető ez a "rohamos" fejlődés, hogy pénteken a budapesti szálláshelyünkön mászás közben megcsúszott és beverte egy kicsit a fejét a konyhakőbe (pedig mindketten ott voltunk mellette :oops: ). Na, hát azóta ennyi új dolgot csinált pár nap alatt. :lol:

Azért a bilizést még korainak tartanám. Ahhoz lehet, még egy konyhakövön elcsúszás kellene. :roll:

Bár nincs most hófordulónk, azért köszönjük a köszöntéseket. :lol:

Bálintnak mi is nagyon sok boldogságot és főleg egészséget kívánunk!
mary74
 
 


Sziasztok!

Egyetertek, hogy a biliztetes nagyon korai.

Bringa koszi a koszontest! :D

Delelott Anyumnal voltunk, jo volt, nem volt semmire sem gondom, megkajaltattak picurt stb. ilyen is kell neha.

Holnap ismet baba-mama talim lesz, azokat igen szeretjuk.
:D

Aztan a heten ugy nez ki megyunk egy 3 hetes babahoz latogatoba.
Valamit meg ki is kell talalnom, mit vigyek nekik.
Szerintetek torlokendo az elcsepelt???
Valami otlet?

KépKép
horilda
 
 

 
 

Sziasztok!

Huh lányok, esélytelen, hogy végigolvassam a hátralékom! Jól felpörögtetek, vagy ilyen régen voltam???

Kint vagyunk Pomázon, mindent sikerült kipakolni, helyre tenni, elrámolni. Nagyon helyeske kis város ez, mi pont az ófalu részen lakunk, igazi sváb parasztházak és székelykapuk között. Ne kérdezzétek hogy jön össze ez a párosítás... itt van ilyen is, olyan is. :) Jó nyugi van az utcába, ha autó jön, akkor a férjem jön haza. A fő utca viszont nagyon forgalmas, de mindegy nem nagyon megyünk arra.
Pizzéria még nem indult be, most annyi minden fontosabb van, hogy csak lassan haladunk vele. A helyiség már megvan, alakul a berendezés is.
A lakás két szintes, lent a nappali hálók, fent egy nagy (30-40m2) nyitott galéria, itt a dolgozó, vasaló, vendégágy, és egy kisebb nappali. Jó kis kecó, na!
Sajna amióta a számítógép felkerült, a gyerek meg le, sokkal nehezebb elékerülnöm. Ráadásul Milu utálja is a gépet, kikapcsolja és kihúzza a konektorból. Estére meg hulla vagyok, olyankor csak az ágyat vágyom...

Az elmúlt hetekben nagyon felpörgött a gyerek: jár, sőt, szalad. Mindent leránt, kihúz, betol, felkapaszkodik, kirámol, széttép... fél szemem mindig rajta :roll:
Már mondja, hogy anya és tik-tak és gigi (ez a cumi), a saját nyelvén nyomja egész nap a sódert. Nagyon büszke vagyok ám rá! Esténként összebújunk az ágyon, úgy alszik el, aztán beteszem a kiságyába. Annyira öleli a nyakamat, és az orrát egészen odalapítja az enyémhez, nagyon tudom ilyenkor imádni. Valamelyik este olyan beteg voltam, hogy fel sem tudtam állni, apja próbálta lefektetni... azt hiszitek hagyta magát? Felháborodottan kiabált, egész addig amíg a férjem át nem hozta az ágyunkba. Akkor aztán odabújt, elpanaszolta, hogy apa mit tett vele, aztán már szuszogott is elégedetten :) Azóta is remélem, hogy nem kapta el tőlem a gyomorvírust :evil:

Hű, mit is akartam még? Sokat gondolok rátok, és hiányoztok is. Remélem eljön az az idő amikor Milu eljátszik magában, és akkor megint tudok jönni.
Igyekszem hírt adni magunkról, legfőképp legalább olvasni Titeket. Ezer puszi, Csilla
Vendég
 


Isten éltesse Milánt is 10. betöltött hónapja alkalmából!

Ági, délben elfelejtettem válaszolni a kérdésedre diétával kapcsolatban.
Nekem 8 kg ment le a 90 napossal. Ennél kicsit többet szerettem volna, de a 3. hónapot kicsit lazábbra vettem, nem is mentek nagyon a kilók. Igyekszem azért ezt is megtartani, most pici pihit tartok, aztán hamarosan folytatni akarom (még legalább 2x ennyit le kéne adnom :oops: ). De ez a szétválasztós diéta abszolút kibírható és úgy tűnik működik is. De a pihi alatt is azt megtartom, hogy délig csak gyümölcs.
Terveim szerint délelőttönként megpróbálok beiktatni valami kis mozgást, a mostani napirendünkbe, azt hiszem bele lehetne illeszteni. Majd meglátjuk, Blanka mennyire tolerálja.

Mennem kell....
mary74
 
 


Csilla, örülök, h. ilyen jól alakulnak nálatok a dolgok.
Új kecó, lassan beinduló pizzéria és egy eleven, mindent szétrámoló, szaldgáló, bújós kisember!

Azért ha tudsz tényleg gyere sűrűbben, mert már mindenki nagyon hiányolt!

Puszi

Kép
niki30
 
 


fú, most én sem szólok hozzá mindenkihez, mert elálmosodtam, de majd írok bővebben is.
most csak Vandáéknak: Vanda, kedves, sok-sok lelkierőt neked!! Bálintnak is minden együttérzésem, viszont anyaként nagyon meg tudom érteni v legalábbis sejteni h te min mész most keresztül. nekünk is iszonyú volt ez a nyavalyás allergia, amíg nem lehetett tudni h pontosan mi van és az milyen konzekvenciákat von maga után - és ez bizony bő fél évig eltartott és csak kb 2 hónapja kezdem látni a fényt az alagút végén. bár a probléma más nálatok, de a durva azt hiszem itt is a bizonytalanság és a tehetetlenség... :cry: :cry: kívánom h mielőbb túl legyetek rajta és már csak egy halvány emlék legyen ez a betegség sorozat...
Vendég
 


sziasztok

köszi a hozzászólásokat bili ügyben. Én is így gondoltam mint ti, csak kissé elbizonytalanodtam látva körülöttem ellenpéldát. Én is úgy gondolnám, hogy lehet, hogy akár órákat is elücsörögne Stella a bilin csak azt nem fogná fel, hogy miért is. Így aztán meg nem lenne értelme az egésznek. A másik meg amit Bringa írt, hogy nemsoká úgyis megy bölcsibe, ott meg úgyis fel fog gyorsulni a fejlődése. - Remélem:-))- Nem mintha el lennénk maradva.

El vagyok keseredve. Nem tudok a játszótéri anyukák népes nemzedékébe beilleszkedni. Nem megy, úgyhogy magányos farkasként hurcolom a gyerkőt a játszótérre. No mindegy, ez is az én hibám.

no lépek, hív a lányom.

Márti
stella2007
 
 


Márti, mikor megy Stella bölibe?

Kép
niki30
 
 


Szép napot! 8) :D

Először is Csilla!nagyon jó volt olvasni kicsit felőleltek!!!! :lol: :lol: :lol: Milu fut :?: :!: :?: édes és nagyon ügyes!elmúlik ez az időszak,nekünk is kb.egy hónap volt,míg újra tudtam jönni... :wink: nyáron nem vakarsz le,megyünk látogatóba és pizzázni egy jót! :wink: :lol: kicsit szégyellem a pofám,h nem hívtalak fel,pedig annyiszor gondoltam ám rá :oops: Lehet ma megteszem :roll: :wink: :lol: És igen hipp-hipp-hurrá a topic legfiatalabb legénykéjének :idea: :!:

Mary!Blanka azért gyorsult fel,mert tudja,h Pesten pörög az élet :wink: :lol: :lol: :lol: jó,h írtad szereted,mert én is! :D én azt vettem észre,h amint felállnak és megkezdenek lépegetni kicsit,baromi gyorsan okosodnak,hát most Blanka is belehúzott :wink: hihetetelen,h szinte most születtek,aztán mára már mi mindent tudnak :roll: egyik nap még kis csomagok,aztán másnapra már igazi kis emberi lények...ma egy kicsit szentimenti vagyok,bocs :oops: :lol:
ha számít valamit a szavazatom költözés ügyében,én Zuglóra voksolnék.

Óh,Márti!nem vagy egyedül :oops: nekem sem nagy funny ez a játszóterezés :oops: vagyis anyukákkal bandázás.ezért gondolom hót bunkónak tartanak,de le....m! :wink: azzal tárgyalok,akivel Lili kokettál és slussz-passz :lol: mondjuk ilyenkor meglepően kedves vagyok,hazafelé szoktam azon gondolkozni,h nem is esik olyan nagyon nehezemre :wink: :lol:

Na mi volt mééééééééég? :roll:
Ja igen,Ilda!szerintem popsitörlőből sosem elég :wink:

Magunkról inkább most nem írnék,hátha valaki olvassa a gyermekvédelemtől :shock: ,mert minket folyton vmi baleset,sebesülés ér :oops: :cry: a végén még megfosztanak másodszülött lánykám nevelésétől :roll: :wink: :lol:

Gabi!Brendus megint fülzik?óh,szegénykém!jobbulást neki is!

Puszmancs mindenkinek! 8) :lol:

Kép
bringababa
 
 


Zita babát Istenke Éltesse :!: :!: :!:

Kép
bringababa
 
 


Zitának nagyon boldog hófordulót kívánunk!

Kisebb szívrohamot kaptam ma reggel. Lehet, én is jobban tenném ha le sem írnám, mi történt. :?
Blanka leborította a falhoz támasztott vasalóállványt, ami egy elég nehéz darab. :( :shock:
Nálunk a fürdő és a WC egy kis előtérből nyílik, ott szoktam tartani a vasalót és a vasalóállványt. Az ajtó zárható, tehát Blanka nem szokott erre kóborolni szoros felügyelet nélkül. Most sem egyedül volt, én benn voltam a fürdőben, Ő jött utánam. Eddig sosem tett kitérőt a vasaló-cuccok felé. Hát most igen és egy villámgyors mozdulattal le is borította az állványt. :shock: Csak egy hajszálon múlott, hogy Ő nem volt alatta. Brrr....
Persze, abszolút az én hibám, mert már rég el kellett volna innen költöztetnem a vasalóállványt. :oops: Alapból túl óvatos is szoktam lenni az ilyen dolgokban, de erre még nem vettem rá magam, hogy egy jobban eldugott helyre pakoljam el (talán a pincébe?), mert így is kicsit macerás előszedegetni és ugye elég gyakran kell használni.
Szóval nagyon felelőtlen voltam. :oops: Együtt sírtunk Blankával. :cry: Jó lecke volt.
mary74
 
 


Már itt is vagyok :)
Hiányoltatok? De édesek vagytok!!!!!!

Már bölinél és bilinél tart a topictéma? Azt a mindenit, hogy belehúztak ezek a gyerkők! :wink:

Mary, gondolom mekkora ijedtség volt. Szerencsére nem lett baj.
A diétás kitartásod viszont meghozta hatását. 8 kiló! Szép!!!!!!!
Voltam a helyi fitneszben spinning-ezni, 4 napig nem tudtam lábra állni utána. Nagyon kemény :)
Bringa törlesszél csak, igenis hívjál fel! :wink:
Doo, ti most hogy álltok a kajákkal? Van már amit azóta újra megpróbáltál adni Viktóriának? Vagy azóta is csak nagyon odafigyelve esztek?
Zita királylánynak sok puszi.

Csilla
Vendég
 


Mary!

Jó volt olvasni a valós sztorit, Levente már vagy kétszer magára is rántotta, mindig a szivacsos felével ütötte agyon, de nem rázuhant, csak szép lassan reá csuszott ő meg lapult alatta... de ezek a kis buták semmiből sem tanulnak, azóta is folyton rángatja a lábát! :)

Most csak ennyi, majd jövök még ha egyszer lesz egy szusszanásnyi időm.

KépKépKép
bogyra
 
 


Zitának boldogságos hófordulót kívánunk mi is!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1208251369.3386.jpg[/img] ezzel egyedül haladok :lol: [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1208251450.0429.jpg[/img] homokozom :lol: [/img]

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Oh,ezek után én tényleg le sem írom mi történt Lilivel,ha Mary Te ennyire ostorozod magad felelőtlenséged miatt :roll: :oops: .........
Szegény Blanka nagyon megijedt? :cry:
Javítsatok ki ha tévednék,talán ti emlékeztek :roll: ,de azt hiszem Lili tegnap ijedt meg úgy isten igazából először.de most annyira,h bekakilt :shock: biztosan kellett is neki,de az ijedelem hashajtóként működött :shock: pedig ez a mostani mutatványa így kívülről nézve nem is tűnt olyan ijesztőnek :roll:
egyre többet jut eszembe az Égig érő fű című film: Holovácz1,Holovácz2,és az,h ilyenekkel kápráztattam én is a nagyérdeműt :P mégiscsak én vagyok az anyja :x :lol:

Gabi!Ez a házi homokozó?nagyon tuti! :wink: :lol:

Kép
bringababa
 
 


Sziasztok!

Zitának boldog 11. hónapot kívánunk!!!

Mary, Bringa, ne ostorozzátok magatokat, előfordul az ilyen és lesz is még pár baleset. Egyszerűen nem dughatunk el mindent előlük.
Nálunk is eléggé szem előtt van a vasalóállvány, de egyelőre még nem fedezte fel. Lehet el kéne rejtenem? :roll:

Ma olyan hisztis ez a kis k....va :cry: Alig bírok vele.
Az idő is ócska....fúúj.

Meg most hívott barátnőm, h. a 15 hónapos kislányával hétvégén kórházban voltak. Durva dolgok vannak halljátok.
Egy vírus, amit az immunrendszer legyőzött, viszont olyan volt a vírus szerkezete, mint a vérlemezecskéinek és ezért azokat is kezdte írtani az immunrendszere.
Elvérzés veszélye fennállt volna, ha valami baleset történik.
Most ez érzékenyen érintett. Szar lett a kedvem is.
Úgy tudom sajnálni ezeket a csöppségeket.

Emmának meg már mondták, h. köldöksérve van, de most mintha jobban kidudorodna. Ez tud fájni, nem tudjátok?
Hova vigyem őt? Körzetihez?

Kép
niki30
 
 


Homokozós Brendon mekkora már, jézus isten! :shock:
Uncsitesóéknak is ilyen járgányuk van, tök jó!

Kép
niki30
 
 


Nicky! :lol:
ha hiszed,ha nem éreztem,h ma vmi nem okés veled,h olyan kis nyüff vagy :? :( :cry: akartam is már kérdezni,h mivan :roll: de komolyan.ma egész nap rád gondoltam.na jó nem egyfolytában,de soxor eszembe jutottál.
én nem ostorozom magam,én már leginkább égek :oops: leírni,nehogy azt gondoljátok ,h nem figyelek a kölökömre :shock: :roll: :wink: :lol:
ami mára publikus az egy marék kutyaxar :shock: már egy komplett fertőtlenítő 1ség csomaggal járok-kelek :lol:
ja és Liláj is hisztmanci ma :x nem vészes.közepes,de ez is elég :roll:
szerintem vmelyik hátsó foga jöhet,mert nagyon nyálzik és fosimosi is volt kettő.de hát ember legyen a talpán aki belemerészkedik kukkantani a szájába!már a doktornő is bemondás alapján írja az adatait :idea: :lol: :lol: :lol:
hát ennyi.ma jót pangtunk megint,sajna :cry:

Kép
bringababa
 
 


Én úgy tudom a köldöksérv nem fáj,de ez nem tuti.és ezzel leginkább sebészetre szoktak menni.viszont oda meg lehet kell beutaló. :roll: és ha minden igaz egy éves táj környékén szokták műteni..már ha kell.vagy hülyeséget írtam :roll: jaj,nem tudom,pedig vmelyik kismamában volt ez kérdés mostanában.
Emmának mikor látta utoljára orvos a sérvét?és akkor mit mondtak rá?

Kép
bringababa
 
 


Köszi Bringa :lol: :lol: Mármint, h. gondoltál rám :lol: :lol:

Figyi, hát végülis nem a saját dokink mondta, hanem egy másik, h. ez bizony sérv, de kinőheti, ha meg nem, akkor meg majd nagykorában műtik. De ezt körülbelül olyan lazán, mintha azt magyarázta volna, hogyan kell a koszmót kezelni. Jó, lehet, h. nem kell bepánikolni, nade azért mégiscsak egy sérv.

A körzeti dokinknak lehet megmutatom a héten.
Ha egy éves korban műtik, akkor az meg már itt van. :shock:
Remélem nem kell, mert megőrülök!

Kép
niki30
 
 


Nixi!ezt én nem értem :roll: hogy lehet az,h a saját dokitok nem tud róla,nem látta? :shock:
no para!!!!!!!!!!!!!ez parancs!!!!!!!!!!!!!ha józan paraszti ésszel végigondolom,akkkor ez igazán nem lehet gázos,mert akkor látta volna és mondta volna a saját dokitok :roll: mindenestre a legjobbat azzal teszed,ha tényleg megmutatod orvosnak.és talán az sem nagy baj,ha minél előbb,akkor nem annyit idegeskednek!
megkeresem az újságot!!!!!!!!!!!maradj!

Kép
bringababa
 
 


Másolok!
blablablabla,a köldöksérvnél nincs értelme a ragasztásnak,ilyenkor ugyanis általában kisebesedik a bőr,vagy ún kontakt ekcéma alakulhat ki.Mások szerint viszont három hónapos korig érdemes megpróbálni.(ez már ugye nem aktuális :wink: )Ennél a sérvformánál a lágyéksérvvel ellentétben nem fordulhat elő a veszélyes szövődménynek számító bélkizáródás.Egyéves korig várható,h a köldökgyűrű beszűkülésével megszűnik a sérv.Ha ez nem következik be,akkor három éves korban jöhet a műtét.
ezt találtam.

Kép
bringababa
 
 


Nyugi szivikém,minden rendben lesz! :wink: :)

Kép
bringababa
 
 


Nagyon köszönöm, drága vagy!
Már nem is vagyok ideges :lol:

Hát az úúúgy volt, h. mondtam neki, h. a másik dokkernő azt mondta, h. sérvünk van, de nem is nagyon reagált semmit.
Evvan.

Kép
niki30
 
 


Szívesen kicsikém,örülök,ha segítettem valamicskét! :wink: :lol:
azért mutasd meg sebészeten,biztos,ami 100!
jó éjt

Kép
bringababa
 
 


bringa, tényleg milyen hasonlóak a csemetéink! pl nálunk is sac per centiméter mérte meg a hosszát a státuszhoz :)
hidd el, én nem tartalak rossz és felelőtlen anyának, mert akkor magamat is annak kellene tartanom :oops: de sztem nem vagyok az, egyszerűen csak a gyerekem egy kamikáze. meg úgy látom, Lili is - erősen :? :lol: Blankának meg csak simán kinyílt a kis csipája, nem? :lol:

niki, a köldöksérv nem fáj - sajnos saját tapasztalatból mondom :roll:

csilla, már nem vagyunk ANNYIRA óvatosak az etetésnél. tejterméken és tojáson kívül szinte mindent eszik, amiket ehet és már a korábban problémás dolgok (ami jó sok minden bolt...) is működnek. tojást hamarosan elkezdem bevezetni, mert sürget az idő: a 15. hós oltás csirke-embrión van kitenyésztve, úgyh addigra tudni kell h nem allergiás-e rá. ma akartam enni egy tojást, de lusta voltam megfőzni, úgyh holnapra marad, aztán ha nincs gond, akkor jöhet az ő etetése tojglival.
én is pont aeea gondoltam h Milu a legfiatalkább, oszt már tessék, szalad is!!
Vendég
 


ZITÁNAK ITT IS BOLDOG HÓFORDULÓT!

és hamarosan Brendusnak is, ha elfelejteném...! :wink:

Emmának meg előre is boldog névnapot, mert ma láttam a naptárban, de mire esedékes, tuti kimegy a fejemből... :oops:
Vendég
 


Szép napot! 8) :lol:

Doo!hát az sem rossz :wink: :lol: saccra mérni centi gyerek :lol: :lol: :lol: már akartam kérdezni,h mostanság ti hogyan sétáltok?kendő v kocsi?mert tudom,h azt írtam felesleges a bébitaxi,ha már jár a babszi,de most vétózom,amit írtam,mert nekünk nagyon bejött! :D imádja,de tényleg!persze,ha már nem gond a séti,akkor talán tényleg fölösleges :roll:
jó,h írtad az oltóanyagot,szeretek okosodni! :wink:
a zárójelest nem értem :oops:
Én sem ostorozom magam,1szerűen Lili tényleg ilyen és kész.és már megtanultam elengendi a fülem mellett az atyavilág,úristen,jaj,mit csinál,mit vesz a szájába,blablablabla........,című kérdéseket és figyelmeztetéseket :wink: :lol: aki nekem(ilyen jellegű,kéretlen,rosszaló) tanácsot ad,annak mindig azt javaslom,h töltsön el vele egyhuszonnégy órát,oszt majd meglátjuk okos-e még annyira! :roll: :lol: :lol: :lol:
hétvégén anyum szólt,h ki van kötődve a fűzője,kössem be,mert elesik.mondtam neki,anya nem kötöm,mert hisztizni fog és elkezdi lerúgni a lábáról és a végén tuti elesik,miközben örjöng.nemsokára megbotlik,akkor úgyis sír,majd ráérek,akkor vígasztalás közben bekötni :shock: :lol: mondta milyen kis rutinos lettem! :D :wink:
ismeretlenek is úgy hívják:bátor baba.ez gondolom kamikáze finom megfelelője akar lenni! :wink: :lol:
mesélj milyen volt a buli?!

úgy fúj a szél,nem tudom menjünk-e úszni :roll:

Kép
bringababa
 
 


Én még kicsit ostorozgatom magam, mert azért ez kivédhető lett volna, ha idejében elpakolom a veszélyforrást. De hál'Istennek, nem lett belőle semmi baj.

Hogy ma valami vidámabbat írjak, kezdenek menni nálunk is a darabosabb kaják! :D Blankánál most jött el az az idő, hogy kéreget a mi kajánkból. Aztán a kis falatkákat szépen megeszi. Ezen felbuzdulva kipróbáltam a banánt csak villával összenyomva, az almát csak reszelve és hozzá köleskását keverve (turmixolás nélkül ezek eddig nem mentek, csak szörnyű öklendezés volt), de mostmár semmi gond, vidáman megeszi! :D Pedig tényleges foga még mindig csak kettő van. Fönt ugyan növeszti a két középsőt, ki vannak már bújva, de nagyon lassan növögetnek. És a mellette lévő kettőnek is látszik a csücske, úgyhogy 4 jön egyszerre.

Blanka ma kikövetelte magának a reggeli sétát. :lol:
Az utóbbi időben elég rendszeressé vált az, hogy reggeli után mentünk boltba, postára, piacra, stb. (Korábban változó volt, hogy de vagy du sétáltunk.) Ma nem akartam menni sehová, kedvem sem volt, csak úgy kimenni. Erre ő rendesen nyűgösködni kezdett, majd egy idő után letérdepelt az előszoba ajtaja elé (úgy, mint amikor azt szokta kérni, hogy vegyük ölbe) és ott nyomta a nyígást. Na, gondoltam, jól van, akkor próbáljuk ki a sétát. Hát, amint bekerült a babakocsiba olyan kis vidám vigyorgós gyerek lett belőle! :lol: Az egész séta alatt vidáman gagyogott! Úgy látszik, hiányzott neki a reggeli sétakocsikázás. :lol:
mary74
 
 


Doo :D Köszi

Kép
niki30
 
 


Bringa még mindig a Pólusba jártok úszni?
Hogy meg Lilájnak?
Miket csináltok?

Kép
niki30
 
 


meg=megy

Kép
niki30
 
 


BÖRZÉS BOGYRA JELENTKEZZ! MI VOLT VASÁRNAP???

Kép
niki30
 
 


Köldöksérv: szerintem is nyugi Niki és mutasd meg a dokinak. Én amúgy ismerek egy babát, akinek brutális méretű köldöksérve volt, de tényleg :shock: és picikorban ragasztották. gyönyörűen visszahúzodott. Teljesen.

Niki, én ismerek nagyon profi és nagyon kedves gyereksebészt, I. gyerekklinikán. beutaló kell a gyerekorvostól.

mi is vettünk bébitaxit, de csak kis egyszerű. Hogyan használjátok az utcán? Én levinném benne, de ebből simán ki lehet esni, nincs oldalt borulásgátlója, vagy ilyesmi. Nektek hajtja a lábaival magát?? És toljátok? Hátul van egy kis támlája, de le kell hajolnom hozzá. Bár van egy lyuk, ahová lehetne valami tolóalkalmatosságot szerelni.

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!

Na, tegnap megjártuk a kórházat, belgyógyászat és gégészet. Vért vettek a kórházban. Inkább azt mondom, hogy ÉN voltam egy hős, hogy nem ömlöttek a könnyeim és ép ésszel kibirtam.

Nekem nagyon jó vénáim vannak és szerencsére Bálint is örökölt ezekből, mert a bal karhajlatában tuti a szúrás helye. Ennek ellenére először a kézfejet nézték, majd szólt az asszisztens, hogy szerinte lehet a karból venni. Oké. Megszúrták egy NAGY tűvel, ami nem szárnyas volt, hanem valóban egy tű. Amint megszúrták spriccelt a vér, minden tiszta vér lett, a karja, az ágy, a harisnyája, a föld és persze a dokinéni is. Eltelt pár másodperc, mire végre odatartották a kémcsöveket, merthogy 2 csövet kellett megtölteni. Bálint közben üvöltött és meg próbáltam puszilgatni, de nem sokat segitett neki, nekem mondjuk igen. Meglett a vér, és szerencsére a helye sem lilut be. Az egész mondjuk durván egy percig tartott.
A dokinéni ettől a malőrtől eltekintve igen tisztességesen megvizsgálta a Bálintot. Utána mentünk a gégészetre, de ott sem találtak semmit.
A végeredmény: a mandulagyulladás nincs összefüggésben a fülgyulladással, mivel a mandulát virus, a fület baci fertőzte meg. Egymástól függetlenül. És ha még mindez nem lenne elegendő, a magas láz hátterében a 3 napos láz állt, mivel tegnap délutánra a kicsi láza megszűnt és a teste csupa kiütés lett.

Nagyon remélem, hogy ezzel vége a kálváriának, köszi mindenkinek a drukkokat!

Doo, nagyon köszi, hogy gondoltál ránk!

Csilla, jó rólatok olvasni. Én mikor irtad, hogy akartok egy pizzázót, arra gondoltam, hogy talán majd egyszer. De látom, hogy Ti nem igy gondoltátok! :)

Bringa! Most már nagyon felcsigáztál, hogy mi történhetett. Oszd meg, hogy tanulhassunk belőle!

Mary, szerintem lesznek ennél durvább dolgok is majd. Ne aggódj, de azért légy mindig résen! :)

Niki! Sok sok puszkót küldünk a Kicsi Emma kicsi pocijára és kivánjuk, hogy gyorsan gyógyuljon meg!

Szép napot mindenkinek!

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 


Nálunk is most egész jól megy a babakocsizás! Sőt! Elalszik benne :shock: 8) 8) tök jóóó!

Blanka akkor igazán imádja az új babakocsiját! :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Bálint hogy van????

Kép
ági_bp
 
 


Pontosítok: Blankának nem 4, hanem 6 foga jön egyszerre! Mostmár látszik alul is a két következő fogacskának a csücske.

Vanda, reméljük mostmár megszűnik a betegeskedés! Szorítok!
Bálint kész hős, hogy így bírta ezeket a megpróbáltatásokat!
mary74
 
 


Végre lejtő járat,egy hétig,ezért most kihasználom az alkalmat és jövök,némi beszámolóval.
Elsőnek köszönöm az elismerő hozzászólásokat nagyon jól esett,ruhaügyileg.
Doo,a földrajzi határokat sajnos még én sem tudom áthidalni,és tény,hogy nem lakunk a szomszédban,és hát sajnos DHL-el nem lehet ruhát próbálni,de megtisztelő volt,hogy eszedbe jutottam.
Hétvégén is teli voltunk vendégekkel,és már nem ez az első eset,hogy azt mondják,hogy nálunk áramlik a falak között a pozitív energia,tapintható a szeretet,és meghitt a légkör,nehéz tőlünk elindulni haza,mert feltölti őket az itt lét. Ezt igazán jó hallani,csak éppen a belem lógott mire elmentek,viszont csináltam egy finom sütit:
-'10 db kiflit karikára vágtam és letettem egy nagy üveg tálba,felforraltam vaniliás tejet amivel megüntöztem a kiflit,majd megszórtam mazsolával,aztán picit hagytam hűlni,és megkentem erdei gyümölcs lekvárral,és kanállal megszúrkáltam,hogy befollyon a leki a kifli közé,aztán jött egy sor durvára tört dió,és a krém,ami 2cs. gála vaniliás puding összekeverve 2 cs. habporból készült tejszínhabbal,ezt külön készítem el,és amikor felvertetm mindkettőt egybekeverem és így is verem 2 percig,na és ez jön az egészre rá,majd reszelt keserű csoki és friss eper a díszítés.Csináljátok meg hamar megvan és bomba finom,hűtőbe be,és 4-5 óra után nyami nyami :wink: :D :D :D :D
Zitának boldog hófordulót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bálintnak sok gyógypuszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niki,Martint úgy hoztuk haza a kórházból,hogy lágyéksérve volt a sok ordítástól megeröltette magát,és kijött neki,,nem volt szabad hagyni sírni ,és figyelni kellett,ha nagyon kijött óvatosan vissza kellett maszírozni,egy jó nagy babszemnyi volt,nálunk is mondták a műtétet,már az eljárással is tisztában voltam,csak imátkoztam egyfolytában hogy ne kerüljön rá sor,szerencsére visszament.
Tisztára fel vagyon pörögve,ma anyagbeszerző körúton voltam,annyi szépet vettem,és nagyon jó árban,hogy tiszta büszke vagyok magamra,és ami még jobb,hogy vettem egy csomó anyagot a bemutatóra is és ez külön extázis számomra,mert már jár az agyam hogy mikor melyiket szabom....
Csilla,de jó ,hogy bejött az új otthon,bevallom titkon szorítottam neked,mert én már ezt átéltem,nekem sikerült,és azt kívántam,hogy ha már ilyen bátran költöztetek,akkor minden hozzá fűzött remény beteljesüljön.
Nem tudok most mindenkihez szólni,mert még meg kell csinálnom az adminisztrációt a mai napra,és amúgy utaztam 150 km-t ,rohangáltam Pesten ,mint a mérgezett egér,hazaértem feltekertem lapokra a 350m anyagot amit vettem,jöttek még ketten próbálni,és még egy órát voltam a fiammal is,egyébként Martin is így alszik el,hozzám bújik,átöleli a nyakam,befúrja magát a vállam és a nyakam közé,és ott horkol.Ezt a fél órát várom a legjobban a napban,az egész napi diliház után ez a pillanat ami 100%ig a mienk ,kettőnké.
Ilyenkor tudatosodik bennem nap,mint nap,hogy milyen üres lenne az életem nélküle,ha nem lenne fontos,hogy ezt a kis embert elaltassam,álompuszikkal borítsam be a kis pihés halántékát,és altató dalt dúdoljak a kis fülébe,és figyeljem ahogy lassan az álom manók ráfekszenek a söprű hosszú szempilláira és lecsukódnak,ahogy a huncut arcocska kisimul,és angyali képet vesz fel.A kis 5 újjas csoki barna boxkesztyűk szorítása a pólóm szélén engedni kezd,és lassan elernyed a világoskék pizsamán.....ahhhhhh,ezért érdemes felkelni,mert holnap este újból átélem ezt az érzést.
Megyek vár a meló,még jövök a héten.
puszi

KépKép
riella77
 
 


Sziasztok!
Vanda!pontosan ugyanez a helyzet nálunk,(a 3napos láz is,meg a mandula-fül téma is)már egészségesnek mondták a fülét,hogy teljesen kiürült,ma megint ököllel kezdte ütni,holnap visszaviszem.Épp egy lágy szellő,és mindig van rajta sapi,de valahogy egyből odakap,látom az arcán a fájdalmat. :cry:

Kint a második fogának a csücske is!!!hipp-hipp :P

Mindenkinek jobbulást!

Illetékeseknek boldog hófordulót!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Sziasztok!
Csak beugrottam nem jutok géphez. Talán holnap tudok jönni és írok is.
Niki a köldöksérv nagyon kidudorogik és nem feltétlen jár fáldalommal. Én bár felnőtekkel találkoztam ilyen esetben /melóba/, de meg kell nézetni. A sérv nem komoly önmagában de ha kizáródik bélszakasz akkor gáz van =bélelhalás is lehet. De itt szó sincs ilyenről de tuti meg kell mutatni. Sajnos ezeknél a piciknél a sok erőlködés :kaka,sírás stb, könnyen előhozza. Balázsnak is volt de visszahúzúdott. Szorítok hogy minden rendben legyen. Mennem kell holnap írok mi újság velünk.


KépKépKép
rena10
 
 


Sziasztok!

Riella, újra könnyes lett a szemem. Olyan szépen írsz mindig.
Akár meséket is írhatnál. :)
Köszönöm a sérves hozzászólásodat!

Rena, Neked is nagyon köszi! Mindenképp elviszem őt megnézetni.

Ma vendégek jönnek, ismét :wink: Örökké pörgünk 1000 fokon.
Evvan.

Kép
niki30
 
 


Doo!

Te hányszor adod oda kb. egy nap a cicit Vikinek?
Hányszor akar rákéredzkedni?
És éjjel hányszor kéri?

Nálunk Emma mostanában elég sokat igényli. Most éjjel két óránként. :evil: Kész voltam. Reggel nem kapta meg, akárhogy hisztizett érte.

Két hét múlva indulunk Prágába, muszáj addigra leredukálnom a szoptatást, mert akkor anyukám fog vele szenvedni. Azt nem akarom, így is nehéz lesz.
Szóval azt találtam ki, h. mától nincs éjjel cici. Akárhogy is ordít, üvölt, nem kapja meg.
Napközben is csak egyszer-kétszer fogom odadni + este lefekvés előtt.
Mit gondoltok?
Lassan egy éves lesz. És ha még bölibe is menni fog....muszáj.

Kép
niki30
 
 


Niki, mennyi időre mész Prágába? Ez az a bizonyos utazás ahová kettesben mentek? :)
Szerintem cicizésben nehéz tanácsot adni, bár nem engem kérdeztél, azért én is hozzászólok. :oops: Ez olyan elvi kérdés. Ha igény szerint szoptatsz és örömöd leled benne, akkor ez nem kérdés, hogy engeded cicizni amikor Ő kéri. Ne haragudj, de én sokszor úgy érzem az írásod alapján, hogy Neked ez már kezd terhes lenni....szerintem kérj tanácsot olyantól aki profi szoptatás kérdésben, hogy ilyenkor mi a megfelelő menete az elválasztásnak. Úgy hogy a gyerkőc számára se legyen drasztikus az, hogy egyre kevesebb cicit kap. Nekem ez elég hirtelennek tűnik, hogy hopp, mától nincs éjjel cici és nappal is csak egyszer-kétszer. Eddig elég sűrűn szopizott Emma, nem? A védőnőd mennyire van képben ilyen téren? vagy esetleg hívj fel egy szopis tanácsadót, hogy segítsen abban, hogyan válaszd Őt el kíméletesen. Van aki nem akar 1 év fölött már nagyon szoptatni, mindannyian mások vagyunk, nincs ezzel semmi baj. De tanácsos úgy csinálni, hogy Emma is tudjon alkalmazkodni az új szituhoz, s lehetőleg ne sírja ki a lelkét abban az átmeneti időszakban.

Kép
ági_bp
 
 


Ági, lehet, h. igazad van. Tényleg tanácstalan vagyok, mi lenne a legjobb.
Vannak éjszakáink, mikor csak 2-3x kéri, de van olyan, mikor 2 óránként. Na az brutál.
Igazándiból nem teher, csak belegondoltam, ha ő tényleg megy szeptembertől esetleg bölibe, akkor mi lesz?
Fokozatosan kéne, na de valahol el kell kezdeni.

Az elmúlt napokban tényleg sokat kéredzkedik rá a cicire.

Csak azt sem akarom, h. az alatt a bizonyos 4 nap alatt készüljön ki ő is és anyukám is. Persze az is lehet, h. nem is fog neki hiányozni, nem tudom.
Védőnőm sajnos nem tud segíteni sem ebben sem másban.

Mégegyszer hangsúlyozom, nekem nem teher, de az sem tartom jó dolognak, h. bármi baja van napközben, akkor csak cicin nyugszik meg. Neki nyugtatásra van főként a cici. Mi van ha valami történik velem? Azt szeretném, h. képes legyen magát megvígasztalni, ne csak a cicivel! Ezt szeretném. Persze én. De ő mit szeretne? Cicit. Hm.

Kép
niki30
 
 


niki, sztem ők okosabbak mint gondoljuk! tudja h te vagy a vígasz-cici :wink: , de mamától nyilván nem ezt várja. magam is ezt tapasztalom, és másoktól is uezt hallom. Viki kezdettől tőlem cicit várt, de apja, mama máshogy is meg tudták nyugtatni... nem véletlenül szeretne különben cicit: úgy tudom, vannak benne olyan endorfin, meg mittomén még milyen anayagok, amik vígasztalólag, nyugtatólag hatnak rájuk.
vmikor el kell kezdeni, persze, de a fokozatosság pont azt jelentené h az nem egy 180 fokos fordulat h mostantól semmi, soha többet. az áprilisi kismama újság végében találsz jó tippeket - pont az elválasztásról írnak!! a két het rendelkezésetekre álló idő kicsit kevésnek tűnik, de kit tudja... viszont a 4 napot kicsit sokallom ilyen hirtelen elszakadásnak. de lehet h működni fog! sztem se lenne rossz ötlet, ha egy szopis tanácsadóval beszélnél.

nálunk éjszaka 2-3-4-5 szopi van kb - inkább a több, mint a kevesebb. nappal meg még ennyire se tudom meghatározni, mert azt végképp nem számoltam soha, csak pici korában, nyáron egyszer-kétszer, amikor keveset pisilt, de akkor is csak azért h megvan-e a min 8 alkalom - és hát bőven megvolt... egész napra vetítve most is sztem min. 8-10x szopizik, de mondom, ez csak sacc. ő elalváshoz is igényli.
Vendég
 


Gabi!

Mi már gyógyulunk, remélem, hogy Nálatok is hasonló a helyzet!

Riella, olyan szépen irsz, hogy itt bőgtem, mint egy szentimentális anyuka. De tökéletesen igazad van!!!! És köszi, hogy gondoltál a kicsire is.

Rena, gyere mesélj! És remélem, hogy hozol képeket is!

Niki, Bálint még mindig sokat cicizik. Nem mennyiségre, inkább alkalomra. Minden felkelés után adom neki, mert Ő mindig sirva ébred, és nem is tudom addig megnyugtatni, amig a cicit be nem tolom a szájába. Este is van cici, de egy idő után lefordul róla és bekéredzkedik az ágyába. Persze nem alszik el rögtön, ottmaradok az ágya mellett és van, hogy eszébe jut, hogy akkor Ő most egy kicsit még cumizna, de ilyenkor már nem adok. Ha nagyon hergeli magát, akkor beküldöm az apját. És SIMÁN lefekszik és elalszik. Ebből is tudom, hogy nem éhes, csak anya=cici képlet él a pici fejében.

Próbáld meg, hogy nappal, ha húzogatni kezdi a pólódat, tereld el a figyelmét. Énekelj, bohóckodj, ugrálj féllábon, ajánld fel a poharát, stb. A drasztikus megvonás szerintem sem megoldás, esetleg frusztrációhoz vezethet. Persze ez Doo asztala....
Még arra gondoltam, hogy mielőtt elutaztok esetleg anyukád pár nappal előtte már ott aludna Nálatok és akkor látnád, hogy mi Emma reakciója, ha a Nagyi megy be hozzá éjszaka, amikor felébred. És nem utolsó sorban Emma is szokná a nagyit.

Remélem, hogy tudtam adni pár ötletet!
Sajnálom, hogy a védőnő nem tud segiteni.

Vanda

Kép

Kép
precious
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: