Új privát üzeneted érkezett!

Igazad van Benta!

Jaj Lys már akartam írni, hogy igen a botmixerrel teljesen pépesíteni tudtam a barackot!

Benta, örülj a kanalazásnak...én pont azzal szenvedek. Áronnak jobban bejön az üveg. De azért próbálkozunk!
Egyébként én is úgy csinálom, hogy adom ameddig kéri. Tápot nem is mindig adok utána, csak akkor ha nagyon nyűgős, mert a kanalazás rosszul ment.

Cukkinit hogy csináljam meg? Megfőzve akarom a mélyhűtőbe tenni.
Megpucolva megpárolom és összeturmixolom? Mit csináljak a magjával? Azt is viszi a gép, vagy kanalazzam ki?

Én ezt a Pacific kaját nem is ismerem...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


én fejés közben szoktam jönni :lol: Csak fél kézzel nehéz írni... :lol:

Mi most Szentkirályi őszit vettünk, egyelőre, hogy én megkóstoljam. Ez csak a lé, én még mást nem akarok neki adni, mert nem étkezéskiváltó, hanem kóstolgatás. viszont most elvileg répa lenne, van tipp, h lehet a répából levet sajtolni??? Reszeléssel lejön annyi? Ti milyen sorrendben adjátok a gyümt? Tudom, h volt már szó, mg Noémi elkezdett egy táblázatot, de már nem is tudom, tényleg mindenhol máshogy van.

Na, jövök még, de Borcsa elkezdett durcizni. Az előbb méga takarót rágta boldogan.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Sziasztok!

Névtelen hozzászólás:erre inkább nem reagálok! :twisted:

Ami tegnap kimaradt:

Sosi:itt a link ahonnét én rendelem Benedeknek a krémet:

http://www.eventuspharma.hu/1termek.php ... 2954#32954

Ma nem leszünk itthon délelött elmegyek a barátnömhöz aki egyben Benedek keresztanyukája,és babázunk,neki is ennyi idös a kislánya!
Úgyhogy sajnos én csak késöbb tudom a tippemet küldeni!
Délután pedig azt hiszem meg kell látogassuk a dokibácsit,nem tetszik a babám szeme,be van gyulladva,de azt hiszem ezt a szeles idöt nem bírja,pedig csak a teraszon aludt a babakocsiban!
Hétvégén nagyon csúnya volt,mára egész szép lett,anyatejes steril gézlapot tettem rá!

Na késöbb még jövök,legyen szép napotok!
Puszi!
20140328174041
 
 

 
 

Ja Kata, ha rendelsz tejpépet nézd meg előtte a teszveszen! Sokan adnak el megmaradt / nem ízlett orig csomagolású kajákat.
Pl. Nestlé Sinlac is van sokkal olcsóbban.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi, nehogy azt gondold, hogy megbántódtam... nincs miért. Engem nem beszéltetek ki (vagy nem vettem észre), és tényleg csak kedves szavakat kaptam tőletek. Ahogy van időm, úgyis jövök...

Banyoszka, megy privi.

[/b]

Heni

Kép
tücsök75
 
 


Képzeljétek,most jött egy e-mail,hogy Anuk nem ismer.Iwiwen jelöltem be pár nappal ezelőtt.Hogy jön ahhoz a tesója,hogy ha Emmáék kórházban vannak ,hogy kitalálja,hogy ismer -e engem Anuk vagy nem?Ez nekem furi.

Kép
kata840725
 
 


Ja és az lemaradt,hogy Domi tegnap krumplit evett almával. Találtam neten házilag elkészíthető bébiételeket,szerintem majd egyet kettőt kipróbálok.Este rakok kanalazós képet.

Kép
kata840725
 
 


Kata..igen ez furcsa...

A házilag elkészíthető kaják linkje engem is érdekelne.
Bár szerintem mindent meg lehet csinálni otthon, csak jól össze kell pépesíteni.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Én a krumplit csak villával nyomkodtam össze :oops:
Igaz egyszer sem köhögött de lehet én is bevetem a botmixert.

Kép
kata840725
 
 


Szerintem a botmixer babához egy áldás.
Csak ahhoz egy kis főzővizet kell hozzákeverni.

Kata ment privi.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


A mai tippelhető képecske:
Kép

Kép
kata840725
 
 


Gézu!!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Mai tippem Géza baba!!!

Az iwiwet Anukkal lehet,hogy én szúrtam el, mivel itt írtam,hogy meglestem ott Őt... A célom az volt, hogy hátha erre reagál. Na reagált is valaki.... :?

Banyoszka
banyoszka
 
 


Tegnap sajnos nem tudtam jönni.

De a mai tippem: GÉZU!

Köszi a tanácsokat, szerencsére tegnap megtört a jég és elfogadta cumisüvegből a tápot. Szerencsére csak 1x kellett adnom 60 ml-t. Egyébként kb. 7 dl anyatejet szippantott napközben. Holnap megyünk a 3 hós oltásra. Remélem megússzuk hasonlóan következmények nélkül, mint legutóbb.

Hú, én még nem is nagyon foglalkoztam eddig a hozzátáplálás gondolatával. Kezdem úgy érezni magam, mint terhesség elején, amikor Ti jóval előrébb jártatok mindenben.
Pénteken viszont egy darab almát megnyalattam Zétivel. Ízlett neki!

puszi mindenkinek

KépKép
süni76
 
 


Sziasztok!

Süni!

A hozzátáplálást még én is csak figyelem és raktározom az agyamba, nagy segítség lesz ez majd nekünk ha mi is hozzákezdünk, a többiek kitapossák előttünk az ösvényt. :wink:

Tippem: Gézu (tényleg :D )

Kép
Kép
tabati
 
 


http://picibaba.hu/picibabaval/bebietel ... s-babaknak
http://babainfo.freeblog.hu/archives/20 ... Babakajak/

6 hónapos kortól (tápszer esetén 4 hótól)

Sárgarépapüré burgonyával

Hozzávalók: 1 db közepes méretű burgonya, 1 db sárgarépa
Elkészítés: a nyersanyagokat úgy aprítjuk fel hogy a sárgarépa darabok kisebbek legyenek, így egyszerre puhulnak meg a párolás során. Annyi vízzel főzzük, ami éppen ellepi. Kis mennyiségű főzővízzel pépesítsük.

Kép
kata840725
 
 


Hajdina főzelék – 3 hónapos kortól
Hozzávalók:
1 teáskanál hajdina,
3 dl babavíz.

Köleskása – 3 hónapos kortól
Hozzávalók:
1 teáskanál hántolt köles,
2 dl babavíz.

Kapormártás – 3 hónapos kortól
Hozzávalók:
10 dkg Liga margarin,
5 dkg kukorica- vagy rizsliszt,
3 dl csontlé,
1 csomó kapor,
5 dkg porcukor,
1 db citrom,
só.

Ezeket is most találtam.SZERINTETEK? :lol:

Kép
kata840725
 
 


Az első zöldségpüré (4. hónaptól)

Hozzávalók 1 adaghoz: 1 db kb. 50g-os burgonya, 100 g sárgarépa, 20 g bélszín, 1 evőkanál (kb. 10 g) vaj
Energiatartalom: kb. 740 kJ (180 kcal)
6 g fehérje, 9 g zsír, 17 g szénhidrát
Előkészítési idő: kb. 10 perc
Főzési idő: 15-20 perc


Elkészítése:: A burgonyát folyó vízben alaposan megmossuk. Kis lábasba tesszük, és annyi vizet öntünk alá, hogy az 2 cm magasan lepje el a lábas alját. Tegyük a lábast a tűzhelyre, forrástól számítva 15-20 percig pároljuk lassú tűzön a burgonyát. Közben mossuk és hámozzuk meg a sárgarépát, a végeket vágjuk le. Vágjuk 2 cm-es darabokra, és tegyük egy kisméretű lábasba kb. 3 evőkanálnyi vízzel. Adjuk hozzá a húst, és lassú tűzön kb. 15 percig pároljuk. Aztán a konyhai robot apró részével a húst és a répát egészen finomra szétaprítjuk. A főtt burgonyát meghámozzuk, és a vajjal együtt egy kis tálkába tesszük, krumplinyomóval finom pürévé áttörjük. A sárgarépa-hús pépet hozzáadjuk és jól elkeverjük. Az egészet hőtartó tányérba szedjük. Szükség esetén egy kevés vízzel hígíthatjuk.
Gyorsabban megy, ha a meghámozott burgonyát darabokra vágva a sárgarépához tesszük, és az egészet együtt törjük finomra. A püré így viszont kevésbé lesz laza. Semmi esetre se törjük önmagában össze a burgonyát, mert ragacsos, kemény lesz.


Tojás fészekben (5. hónaptól)

Hozzávalók 1 adaghoz: 1 db kb. 50g-os burgonya, 100 g sárgarépa, 1 szál petrezselyemzöldje, 1 evőkanál tej ,1 tojássárgája
Energiatartalom: kb. 920 kJ (220kcal)
5 g fehérje, 14 g zsír, 17 g szénhidrát
Előkészítési idő: kb. 10 perc
Főzési idő: kb. 15-20 perc



Elkészítése:: A burgonyát folyó vízben alaposan megmossuk. Kis lábasba tesszük, és annyi vizet öntünk alá, hogy a lábas alját 2 cm-rel ellepje. Tegyük a lábast a tűzhelyre, a forrástól számítva 15-20 percig pároljuk a burgonyát lassú tűzön. Közben mossuk és hámozzuk meg a sárgarépát, a végeket vágjuk le. Vágjuk 2 cm-es darabokra, tegyük kisméretű lábasba kb. 3 evőkanál vízzel. Lassú tűzön kb. 10 perc alatt a répát pároljuk puhára. Közben mossuk meg alaposan a petrezselyemzöldjét, tépdessük le a levélkéket a szárról, és vagdossuk nagyon finomra. A megfőtt krumplit hámozzuk meg, majd törjük át krumplinyomón. A krumplipürét a tejjel és a vajjal keverjük simára, és tegyük koszorú formában a hőtartó tányérba. A sárgarépát még a lábasban aprítsuk péppé, és töltsük ki vele a krumplikoszorú közepét. A közepébe kis bemélyedést vájunk, amelybe belecsúsztatjuk a tojássárgáját. Az egészet beszórjuk a finomra vágott petrezselyemmel.
Szép laza lesz a püré, ha a főtt burgonyát krumplinyomón törjük át, és csak ezután keverjük össze a többi hozzávalóval.

Kép
kata840725
 
 


A poén hogy én ugy tudom tojást is csak egy éves kortól lehet adni.

Kép
kata840725
 
 


Hát igen, elég furcsán hangzik.
Meg azt sem gondolnám, hogy a baba első kajái között a bélszín is jelen van. meg a tej...lehet hogy régi az oldal, vagy pont elrettentő a példa...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Hát szerintem is régi.
Domi most evett alma-krumplit.Csináltam egy mohó vagyok és türelmetlen képet meg egy kanalasat.

Kép
kata840725
 
 


Sziasztok!

Ma én is Gézura tippelek.
Kíváncsi vagyok már nagyon a megoldásokra.

Kata, remélem beválnak a receptek,és akkor mi is kipróbálhatjuk. Pont arra gondoltam,hogy a neten biztos találok majd. Jó lenne párat előre főzni és lefagyasztani. Na még nem mostanában gondoltam, mert egyenlőre nálunk még nem aktuális.

A hétvégén mi úton voltunk. A párom otthon maszekol, így mi is mentünk vele. Szombaton leadtam Zalánt anyáéknak, és elmentem egy kicsit csavarogni tesómékkal. Olyan jól esett, nem is számítottam rá. Sikerült a DM-ben szert tenni egy 104 db-os Huggies pelusra, 2.119.-Ft-ért. Nekem szimpi ez is, olyasmi mint a Libero, és hát ennyiért...

A keveset jövésről annyit, hogy én azért nem tudok jönni, mert ha Zalán ébren van, igényli a társaságom, ill. a házimunkát is akkor végzem. Sajnos aludni még mindig csak velem alszik. Már az is elég,ha mellette fekszem, és átölelem, de amint felkelek mellőle, már ébred is. Ha van valakinek jó tippje,hogy hogyan szoktathatnám a kiságyba, akkor ossza meg velem.
Az az érdekes,hogy éjszaka meg jó neki a helyén is. Nem értem én ezt....

Az evésről meg annyit,hogy nekem is sokszor csinálja azt,hogy 5-10 perc után abbahagyja. Volt már olyan, hogy csak 70 g-ot evett, de nem dughatom erőszakkal a szájába a cicit. Kicsit idegesít a dolog, de hízik szépen, úgyhogy nem aggódom túl.

Babakocsiba már mi is alig férünk, lassan meg kell fordítanom, és lehajtani a lábtartót. CSak azzal az a bajom, hogy akkor Zalán nem felém fog feküdni, én meg még szeretem látni.

Noémi, emlékszem te akartál venni olyan tükröt, amiben vezetés közben látod Áront. Vettél végül? Én most néztem a Baby Outletben, nem tudom érdemes-e megvenni.

Egy kérdés azoktól akik csak szoptatnak: kinek jött már meg, és mikor? Úgy vettem észre,hogy nekem mintha készülődne. De még úgy nem akarom!!! :twisted: :twisted:

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Sziasztok!

Tipp : Geza :)

Kata!

Szerintem is egyenlore maradj a repanal, krumplinal. A csontlé? es a belszin enyhen szolva meredeknek tunik 3 :shock: es 4 honapos kortol. :?
Azt a kapormartasosat nem is ertem : csontle, meg cukor, citrom meg margarin??
Jo, hogy izlett Dominak a kajcsi!:)

Kepzeljetek, tegnap nagyon rohanos napunk volt, persze Lorkat is rangattuk mindenhova. Szegeny alig aludt, kb ketszer fel orat.
Este 7 utantol viszont reggel 7-ig aludt! :D
Reggel az etetes utan kifejtem meg a kosziklaimbol 140-et. Ez nalam nagy szo, en, aki sosem fejek. Most itt volt a remek alkalom, igy bekerult a frigoba az elso adag fagyitejci. :D
Hatha meg jol jon egyszer.
Delelott is aludt 3 orat, most megint alszik. Edes kis bogarkam!
:)

Agi

KépKép
lys
 
 


Csajok,
B. nem akar szopizni, félámlomba se, megőrülök. A táp meg sugárba jön vissza. Jövő hétre van gasztros időpont, rohadt messze van. Ma már a 3. ruha van rajtam is meg a gyereken is :( Állandóan mosok, felmosok, lemosok. Persze rém nyűgös is csórikám. Meg én is :cry:

Viszont, hogy jót is írjak:

Megjött a Mei tai-unk. Ez egy álom! Össze se lehet hasonlítani a kenguruval, nem érzem benne a baba súlyát. Ez lesz az itthoni hordozó, házimunkához :)

Benta, aki ragad most is s bukástól

Kép
benta
 
 


Géza, Géza!!

Mivel ma egész délelőtt oltáson voltunk, lemaradtam az egyetlen képről, amelyikben biztos voltam :twisted:

Nagyon várom a megoldókulcsot :D

Kép
Kép
sosi
 
 


Kata!

Mikor tudjuk meg? Szerintem a mai kép annyira egyértlelmű, a tippekből is látható, hogy igazán leránthatnád már a leplet. :D :D

Mensi: nekem még semmi, a lányommal 5 hónaposan jött meg anno.

Szerintem az ilyen névtelen, rosszindulatú hozzászólásokat jobb figyelmen kívül hagyni.

Kép
Kép
sosi
 
 


Tipp: Géza

Corás katalógus: szept. 28-okt. 7-ig
egy kolbász meg egy mosógép van az elején. 17. oldal alja.

Képzeljétek, Nándi kel hajnalban enni, 3 napja :shock: , meg sokszor hallom, h felsír, de alszik vissza.

Drága Emma baba: jobbulást!!!
Vendég
 


Zsu: én nem szoptatok 2 hónapja, de nekem még sehol a mensim.
Vendég
 


Helló!

Megjöttünk. Marad a régi babakocsi! :(

Élőben nem volt az igazi. A vázszerkezete elég vacak volt, az egyetlen pozitívuma a dönthető háttámlája volt. :( Ja és Áron már kabátban bele sem férne...
Ellenben megtaláltam a megfelelőt, csak potom 150 ezer forint- úgyhogy marad a boltban.

Benta, nekünk is voltak nagyon bukós napok. Nem vettél AR-es tápot? Az sűrűbb...vagy csak receptre kapható?

Zsu, szerintem pont azért alszik így Zalán, mert Te mellé fekszel. Így ő azt tanulta meg, hogy nappal Anya mellett alszik, és így a jó neki. Szerintem rakd be a kiságyba, maradj mellette egy kicsit, aztán menj ki. Ha sír mindig menj be megnyugtatni! Ezt napokig kell csinálni, de 1-2 hét alatt rájön, hogy elaludni egyedül kell, de ha baj van, Anya azonnal jön.
Mondjuk nem könnyű, mert az ember a 3. bemászkálásnál inkább feladná...de most még könnyebb, mint később lesz

Én még bőven szoptattam, mikor megjött. Talán 10 hetes volt Áron..

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi: alma folt vagy barack vagy mi volt, kijött?
Vendég
 


Köszi, Puszedli, mindjárt megnézem!

Noémi,
cukkini: én felkockázva, nyersen tettem el, magja nem volt, ha lenne, kiszedném. Felteszem a krumplit, és amikor félig kész, mellé dobom majd a cukkinit. kis kaprot, és nyamm. Ha turmixolva teszed el, akkor tényleg párold meg előtte. És melyik az a babakocsi?

Csillag,
sárgarépalé: dm saját márkás bio s.répalél, fél liter 399.-, kis műanyag 0.5 dl-es kávés poharakba szétraktam, ment a fagyra.

Manó,
már itt kéne lenned, hosszabbítás van?

Benta

Kép
benta
 
 


Nem AR a táp, de van benne bőven sűrítő, ami ugyan azt tudja.

Kép
benta
 
 


Noémi, úgy szoktunk az együtt , hogy nem volt hajlandó csak ölben aludni. Én meg már nem bírtam tartani, és lefeküdtem mellé. Próbáltam már úgy,hogy elaltatom,és beteszem a kiságyba, de még le sem ér a feneke már felkel. A múltkor 40 percig vigasztalhatatlanul, amikor felvettem egyből megnyugodott, de ha visszatettem üvöltött. Én meg nem próbáltam meg legközelebb. De ha szerinted egy idő után megszokná, kipróbálom több alkalommal is. Jó lenne, ha hatna, mert ugyan nekem is nagyon jó összebújni vele, de hosszú távon ez nem mehet.

Csillag, még tőled akartam kérdezni,hogy milyen volt a hordozós nap? Képzeld, mi 2-kor ettünk, aztán 3-tól 5-ig aludtunk. Akkor keltünk fel, amikor apa haza ért.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Sziasztok!
Igérem reggel még a kép előtt jóval,felrakom az eredményt.Most nem tudom mert Domi ilyenkor már nem alszik.Reggel sietni fogok.Addig is jók legyetek!MANÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!
Hiányzol nekünk!!!!!!!!!!

Kép
kata840725
 
 


Benta: csak a férjem evett belőle, de azt mondta, nagyon brutál :)

Szerintem is Gézu van a képen.

Mensi még szerencsére nálam sincs.
Én ma elsétáltam a 4hós Felicitas csomagért. Mikor indultam, akkor láttam, hogy három tűzoltóautó van az utcában. A szemközti házban kiégett egy lakás. Olyan rossz volt látni :(
Hétvégén mi is kezdjük a hozzátáplálást, mi barackkal indítunk.

Emma babának jobbulást!

Holnap oltás :?

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Puszedli a folt...hát most már többször kimostam, áztattam...igazából nem mindenből jött ki.
A pártedli még annyira nem is érdekel, de nehogy a ruha is olyan legyen. Még majd próbálkozom...folt folyamatosan van.

Köszi Benta a cukkinit megcsinálom.
A PP- Uno babakocsi volt az. Most találtam egy szintén PP GT3-at. (ez az, amit kinéztem élőben 150-ért) 80-an a neten, lehet elmegyek megnézni. Ez nagyon tetszett!

Hát Zsu, ez tök nehéz az tuti. De csak úgy lehet, ha folyamatosan csinálod - ha feladod, akkor tényleg csak szívattad a gyereket.
Igen most még tényleg jó, de mi van, ha neked valami dolgod van, vagy később bölcsi/ovi lesz.
Szerintem is fontos az összebújás - mi is most hagytuk abba Áronnal :) - de az alvás az menjen egyedül.

Nekem most a nappali alvást kell megreformálnom - idő tekintetében. Össze-vissza alszik, és délutánra nagyon nyűgős. Úgyhogy holnaptól 2 - 2,5 óra ébrenlét után beviszem a kiságyába. Elméletileg a 4 órás napirendben 4 óránként 1-1,5 óra alvás van.
Aztán majd meglátom hogy alakul - mit igényel ő...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


A felicitas csomaghoz hol van a kupon?

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi a honlapon kell regisztrálni, aztán postán küldik-még nem kaptam meg én sem.

http://felicitas.qwertynet.hu/hu/index. ... ba_csomag/
Vendég
 


Noémi!

Ezek szerint nem vált be a citromlé? :( Túl szép lett volna... :roll:

A kis tanácsadófüzetben is van valamilyen kupon, meg is nézem majd, hogy mikor kell kiváltani. Lehet, hogy arról már lecsúsztam? :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Nemrég írtam a mensit, hogy semmi, hát az előbb nem megjött :( .
Pont ma egy éve, hogy Karcsika megfogant! Biztosan tudom! :D

Igen Manó! Hol vagy már?

Amadea is rég jelentkezett!

Kata! nagyon izgatott vagyok! :D

Kép
Kép
sosi
 
 


Sziasztok!

A 4 hó Felicitas csomaghoz a kórházban kapott babaápolási könyv utolsó lapján van.Tudjátok, mint a Várandós anyák könyvében volt a várandós csomag kupon, most a babaápolás könyvben van a baba csomag kupon! :D

Noémi,a foltra a Wanish mosószappant próbáltad már? Nekem eddig az mindent kiszedett, de gyümifolthoz még nem próbáltam. A lényege, hogy hideg vízzel kell mosni vele.

Én tavaly 23-án csináltam meg a 2 csíkos tesztemet :lol: Úgyhogy ilyenkor már javában kismama voltam :lol:

Még én is csak szoptatok,de még nem menstruálok (csak folyton aggódok, hogy mikor jön :? )

Én úgy döntöttem, nem hiányolok többé senkit... Mert a végén még megsértek vele valakit ! Ez csak annak szól , akinek inge! Akinek nem, az ne vegye magára!!!! :wink:
De azért Manó merre van????

Emmának jobbulást, jó lenne tudni,mi volt vele... Remélem nem volt komoly!

Banyoszka
banyoszka
 
 


Köszi Puszedli.

Tabati, sajnos a citromlé csak a kezemet marta, a ruháknak meg sem kottyant - pedig volt közöttük firss és pár napos folt is. :(

Magdii-val mi újság, tudja valaki?

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


öhömm-böhömmm....vagyok, vagyogatok.
Banyoszka: nem ingem. felvegyem :?: ne vegyem :roll: :lol: :lol: :lol:
azért tényleg: Magdíííííí hun vagy?
ne már a napra pontos korosztálya lelépjen a fiamnak.

Névtelen leveleket átugrani. Többet nem is említem.
Meg tudjátok, megkérjük valamelyik doktornéninket, s még fel is írja nekünk a LESZAROMTABLETTA-t.

Köszi lányok a hiányolást. Túlzás nélkül mondhatom, hogy jól esett.
Qrva akciós napom volt ma.
Kezdődött azzal, hogy csütörtökön mikor indultunk, apa meg sem várta minden csomag egyben legyen, hordta az autóba őket. Egy kajás tatyó naná itthon maradt. Benne az alkeszmentes söreim :evil: Többek közt. Meg rohamtempóban kellett (volna) indulni, a bank a fővárosból hozatott spéci neki angol fontot, mert a városban nem volt. s ugye ma hajnalban indult Londonba. Gézengúznak meg szopizni is kellett, így apa a lányokkal ment a bankba, mi szopi után a Smarttal mentünk le a lakókocsihoz. Ott kiderült, hogy apa a saját bicijét itthon felejtette. A vizet csak akkor szívtam fel, mikor kiderült, hogy a Gézu babakocsiját sem tette be. Na, akkor ő a 3 kicsivel otthagyott, s 1 óra 15 perc alatt járta meg haza meg vissza az utat :evil: Addig a két csajom hülyére mászkáltak a Smartban, s kb. Gréti a belső lámpát felgyújtotta, ami a nyitott ajtó miatt nem tűnt fel nekem. Aztán mikor bezártam az ajtót a nagy rohanásban, ismét nem vettem észre, s mivel az aksi baromi car volt, így trapára lemerült. Apa ma reggel azzal kellett volna menjen Bukarestbe a repcsitérre, hogy nekem maradjon a másik. Így persze én maradtam autó nélkül. Edina :shock: így nézett, hogy mijjazhogy gyalog megyünk suliba. Aztán Téta már tegnap panaszkodott pocifájásra, de ma extra sűrűn panaszkodott. Már vakbélgyuszi gyanúja is felmerült. Egész addig míg a keresztanyuja mondta (gyerekkórházban a sebészeten dolgozik), hogy biza torokfájás is lehet a ludas, kicsiknél szokott ilyen megnyílvánulása lenni. Hát kissé szkeptikus voltam, de hát neki van eü-s végzettsége. Kis csoki kilátásba helyezve, s máris benézhettem a csajom torkába. Tűzpiros, szal keresztanyu tippje tök jó. Most oscillózunk. S délutáni ébredés után már volt takony, estefele meg hapcik is. Remélem hamar kikúrálódik, s öcsire nem ragasztja rá. Bár a sok "tuszi" amit tesónak osztogat nem sok esélyt ad a kivédésre.
Aztán tegnap este indítjuk a gépeket, internetnél "no conectivity". azt hittem apa agyvérzést kap, rengeteg infótól meg lett fosztva indulás előtt. hát a router délutánra kiiktatva, így most a laptop müxik. de 7végére kell intéznem valamit, mett nem fogunk ezentúl apával lemondani a tandemről.
szal ilyen nyomós okaim vannak igazolandó a távollétemet. remélem elfogadjátok.
amúgy a 7vége elég jó volt (igaz pénteken egy meccs volt köztünk apával), olyannyira, hogy lakókocsit otthagytuk, s 2 hét múlva újból megyünk. igaz, akkor csak péntek délutántól.

na lépek is, kéne jöjjön apa, hogy messengerezzünk egy picit, majd feküdjek le, mert ha nem, akkor a tejcsi is kvízt játszik velem. melyik nap jövök vissza lesz a kérdés.

Kép
kissmanó
 
 


Szia Manó!
Nem unatkozol :lol:

Puszi!

Kép
benta
 
 


Szép estét!
Akik ma még nem tippeltek:AMADEA,BEGANE,BENTA,CSILLAGTÁNCOS,KISSMANÓ,MNIKI84,MONCSY78,PRETA!!!!!!!!!!!!!!!
Holnap reggel fél 9-kor részeredményhirdetés.

Kép
kata840725
 
 


Sziasztok szép estét!

Most csak tippelni jöttem:
Szerintem Géza baba van a képen! :D

Iszonyat nyűgös napunk volt ma,ilyen még sosem volt,megyek is elteszem magam holnapra!
Jóéjt!
20140328174041
 
 


Manó, nem sermmi napod volt!!! ÉS szerintem is GÉZU!!!

Mi ma elvoltunk. A dévényen sírt, de utána itthon már nem volt annyira kipurcanva. Haladunk, haladunk.
Babahordozó napról nem is írtam. Vegyes. Először volt egy szobában pár baba meg kismama is, és két csaj előadást tartottt a kendőben hordozásról, meg végül mutattak pár kötést. Kipróbáltam egy háton hordósat, de egyedül még nem mertem használni. Egy hordozós iskolából jöttek egyébként, és eléggé reklámozták a tanfolyamot, meg a lana kendőt, amit náluk lehet ugye venni. Azt hittem, elröhögöm magam, amikor mondták, hogy 20-30 ezer Ft. Az én nandum meg, igaz egy gyerek már hordta, 3000 Ft volt :lol: De ugye a lana a legjobb. :D Utána volt egy séta a városban, ott beszélgettem pár jófej kismamival, meg anyukával, meg volt még egy teaházas dolog. Feliratkoztam egy hírlevélre, amin a miskolci programok vannak, Zsu, majd szólok, ha lesz vmi érdekes. És megtudtam, h itt is van baba-mama jóga, szerintem kipróbáljuk majd!

Az Anuk-sztorira reagálva, nekem is elég furi kezd lenni. Nem is tudom, mit bántottuk, hacsak azt nem ,h amikor írta, h összeveszett Roddal, próbáltuk vigasztalni, h próbáljon meg békülni... Remélem, Emma babának tényleg nincs baja!!! És remélem, Anuk nem sértődött be ránk, az meg simán lehet, h pl neki is feltörték az iwiwjét, mint pl Heninek a babanetes jelszavát... Meg aki tesójának mondja magát, lehet, h nem is tesója...

Képzeljétek, István a harmadik, Borcsával egyedül töltött nap után mondta szombaton, hogy most már tudja, hogy mit csinálok én egész nap, mert eddig nem értette. :lol: Szóval a pasik simán nem tudják, hogy mi mindent kell csinálni egy kisbaba körül, nem is csodálom, ha néha kiakadnak...

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Benta: köszi a répalés tippet! Egyébként ma reszeltem, van friss, anyóséktól, tiszta bio, és lejöt egy csomó lé! Viszont Borcsa tiltakozott, elfordította a fejét. Lehet, h a kanál volt az oka, mert anyós nem talált műanyag kanalat, és fémmel próbáltuk. De nem erőltettem, holnap jön az újabb kör :lol: Én a pürével szerintem még várok, de figyelek, h Ti mit csináltok! Remélem, h még kihúzza a tejcsi 6 hónapig, és ezért nem erőltetem annyira, inkább csak ismerkedés szintjén. A tojást azt hiszem tényleg nem szabad adni 1 éves korig. És olvastam, hogy a mézet sem, mert mérgező a babáknak. Bár gondolom, amúgy sem kéne édesíteni...

Szép estét Nektek! És szép álmokat! Avagy jó reggelt, kinek mi! :lol:

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocs az eltűnésért, de még mindig elég gányul vagyok + tegnap megtörtént a keresztelő, és segítettem anyósomnak előkészülni. Ma reggel pedig oltás, estére sajnos be is lázasodott a csaj. :(

Látom más is szív a babakocsi miatt…
Én is úgy döntöttem, hogyha esetleg ki is cserélik vadi újra a járgányt (szétment a kereke), akkor is eladom és megveszem a Giordannit… :P

Eltűnés: én nagyon sokat gondolok Rátok még így látatlanban is, hiányzik a topic, ha nem jelentkezem fel egy darabig. Engem is érdekel kivel mi történik, és egyfajta biztonságot is nyújt(atok) nekem mert tudom, hogy valaki biztos tud segíteni ha kérdésem van. És szeretem ezt a közösséget. :)

Kék csík: olyan durva, hogy még ezt is számon tartjuk, nem?? Hihi: most este meg fogom kérdezni a pasimtól, hogy Őőőőőő vajon emléxik- e a dátumra?! :D

Noémi: Te aztán jól lecsaptál a mai tippes képre! :D

Benta: középsődnek hogy megy az isi? Minden ok?
Jajj, ez reflux lehet…?

Ja, képzeljétek, kiderült, hogy miért apadt a tejem: megjött a menzeszem… A doktor néni mondta ma nekem, hogy az mindig bekavar! :roll:
De azt hallottam, ha ananászt iszom, nem lesz fura íze és nem fogja kiköpni a tejet. Hát ma este hozatok párommal egy doboz ananászlevet.

Manó: zajlik az élet nálatok!
Nem semmi ez a hercehurca, ha nekiindul a Kiss család! :D
De azért örülök, hogy jól éreztétek magatokat. Vissza a kerékvágásba? ;)

Anuk írt sms-t, hogy törölteti magát nővérével a Babanetről.
tökmag79
 
 


Tökmag!

Jó, hogy kiderült miért apad a tejcsi, akkor minden megoldódik pár nap múlva! :wink:

Mi volt a keresztelőn? Hogy sikerült?

Már nem emlékszem csak Csillag hozzászólásáról jutott eszembe, hogy aki levet akar csinálni (na ezt jól megaszondtam) de értitek. Van olyan gép amibe ha bedobod a cuccot, szétválasztja. Egyik rekeszébe jön a turmixolt gyümi, vagy zöldség, a másikba a lé. Így talán még a banánból is lehet valamicskét kipréselni. (gyííí banán :lol: )


Holnap megyek babamasszázsra! :D Már vettem is mandulaolajat, és lehet, hogy beruházok egy két illóolajra is, amik jól lenyugtatják majd Noét fektetés előtt. Én akkor tervezek majd masszírozni. :wink: És Noé annyira élvezi a fürdést, hogy megyünk majd babausziba is, de csak később.

Meddig lehet babausziba menni? Hülye kérdés, de vannak korcsoportok? :oops: Én 1 éves korára gondoltam, vagy az már késő, akkor már nem érdemes?

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?