Új privát üzeneted érkezett!

orsi, pont ma éjjel szedtem úgy ki az ágyból hogy mintha egy zsák kő lett volna. iszonyat súlya volt!!!! (van)
Ádi mennyi lehet? :)

jaj lányok, előszedte a férjem a távirányítós autóját, Peti csak úgy megy utána... :D szegény... :oops:

hibernia
 
 
 


Hibernia,
Taviranyitos auto? akkor neked két gyerek van otthon? Nekem is 4 van, ha jatékrol van szo. :)

Délelott jot rohogtem a kozmetikusnal. Bekente jo vastagon a szemem korul, modvan, h majd a felesleget késobb letorli. Nem volt felesleg!!! Istenem, csak egy éjszakat hagyna aludni ez a bestia! Talan karacsonyi ajandéknak tartogatja?

Nyugodalmas jo éjszakat mindenkinek!
s.orsi
 
 


Azthiszem hosszú lettem :oops:
Az első fele anyós téma :oops: aki unja ugorjon :lol:

Hát ja..ilyenkor már mindenre ugrom, és orsi igaz a mondás, és remélem nem így kell megöregednem , mert előbb halok meg mint anyós :?
Azon vagyunk, hogy elmegyünk, de ha eladjuk ezt a lakást akkor szerintem őrült balhé lenne, és a férjem nagyon apás, nem rég lett jó a viszonyuk és nem akarom ennek kitenni pedig néha....
Szerencsére az anyjáról detto ugyanaz a véleménye mint nekem, ami elég elkeserítő egyben....
Pl én ezért parázom ezerrel mert se én, se bratyóm, se férjem nem anyás (apukám se volt az) és tök parázok hogy a fiam le fog szarni..
ÉS annyira de annyira szar, de anyósom verseng a gyerek figyelméért, szeretéért az én káromra, ha velünk van mindent elkövet hogy magára terelje a gyerek figyelmét, a hálóba kell menekülnöm és magunkra zárni az ajtót, hogy békében legyünk 5 percre... és sajna szarul esik és attól parázok mi lesz mikor a gyerek imádni fogja a nagyit? Amikor ez tuti lesz , hiszen nem akarom tőlük ezt a fantasztikus kapcsolatot elvenni, de anyósom versenyez minenben és rosszul fog esni ha őt jobban fogja szeretni mint engem, és ezt azzal az önelégült vigyorával majd tudtomra is hozza... pedig ez a banya mindent megtesz hogy szarul érezzem magam

Ja amúgy párommal beszélek róla, pesze,, ő beszél az apjával aki beszél a feleségével, mert ha face to face férjem beszél vele az kemény :oops: és persze anyósom minden negatív megnyilvánulásra elbőgi magát, hoyg ő csak szeret minket és mi miért vagyunk ilyenek stb..szóval kész érzelmi terror és nem is ragozom. Lottozók hátha :D És reménykedem, hogy a fiam átlát majd ezeken és szeretni fogja a nagyit de nem veszi be a mártír dumát..mert én nem vagyok az aki ellene hangolná az unokáját (pedig néha úgy érzem megérdemelné :oops: )

Szóval bocsi megint csak

Hibernia neked sem egyszerű..meg ez, hogy most ki megy és ott lesz, ott alszik stb. Kiborlunék, így legalább lelép estére meg azért az mellette szóljon, hogy van a hétfő aztán annyi. Ha mi lemegyünk akkor látja, azokat a napokat meg amikor itt van próbálom jól kezelni :D

Süti: én megcsináltam a mézeskalácsot. Hétvége óta én írtam? Azt hiszem íram, hogy férjem mennyire oda tette magát szakmailag, és sokat volt a gyerekkel, én főztem/sütöttem, tök jó volt :D
Ma a kacsacombokat betettem sóágyba, holnap kifőzöm (több óra) és 2 napig el lesz a saját zsírjában, aztán 24-én csak megpirítom a sütöben.
Rendeltünk a péktől cipót a fokhagymaleveshez..mhh azt imádom alig várom :D na meg életemben először csinálok csokiszuflét....remélem nem rontom el :oops:
NAgyim hoz fini zserbót mhhh az is milyen fini lesz, és mivel anyukám dec 24-i még tortánk is lesz :D

Orsi ez a gigasütés, most elég nehéz belegondolni nekem is milyen lesz ha nagy lesz gabi meg a leendő tesói... én tök be vagyok állva a két emberre főzésre, de ebbe is bele lehet jönni gondolom

Autó? Megjött már?
De jó, hogy otthon van a férjed! Nekem ma kiderült két ünnep között is délelőtt bemegy...ebből tuti megint az lesz hogy egész nap benn lesz mert "még ez meg az..." eh sebaj legalább van mit ennünk :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 

 
 

Azthiszem hosszú lettem :oops:
Az első fele anyós téma :oops: aki unja ugorjon :lol:

Hát ja..ilyenkor már mindenre ugrom, és orsi igaz a mondás, és remélem nem így kell megöregednem , mert előbb halok meg mint anyós :?
Azon vagyunk, hogy elmegyünk, de ha eladjuk ezt a lakást akkor szerintem őrült balhé lenne, és a férjem nagyon apás, nem rég lett jó a viszonyuk és nem akarom ennek kitenni pedig néha....
Szerencsére az anyjáról detto ugyanaz a véleménye mint nekem, ami elég elkeserítő egyben....
Pl én ezért parázom ezerrel mert se én, se bratyóm, se férjem nem anyás (apukám se volt az) és tök parázok hogy a fiam le fog szarni..
ÉS annyira de annyira szar, de anyósom verseng a gyerek figyelméért, szeretéért az én káromra, ha velünk van mindent elkövet hogy magára terelje a gyerek figyelmét, a hálóba kell menekülnöm és magunkra zárni az ajtót, hogy békében legyünk 5 percre... és sajna szarul esik és attól parázok mi lesz mikor a gyerek imádni fogja a nagyit? Amikor ez tuti lesz , hiszen nem akarom tőlük ezt a fantasztikus kapcsolatot elvenni, de anyósom versenyez minenben és rosszul fog esni ha őt jobban fogja szeretni mint engem, és ezt azzal az önelégült vigyorával majd tudtomra is hozza... pedig ez a banya mindent megtesz hogy szarul érezzem magam

Ja amúgy párommal beszélek róla, pesze,, ő beszél az apjával aki beszél a feleségével, mert ha face to face férjem beszél vele az kemény :oops: és persze anyósom minden negatív megnyilvánulásra elbőgi magát, hoyg ő csak szeret minket és mi miért vagyunk ilyenek stb..szóval kész érzelmi terror és nem is ragozom. Lottozók hátha :D És reménykedem, hogy a fiam átlát majd ezeken és szeretni fogja a nagyit de nem veszi be a mártír dumát..mert én nem vagyok az aki ellene hangolná az unokáját (pedig néha úgy érzem megérdemelné :oops: )

Szóval bocsi megint csak

Hibernia neked sem egyszerű..meg ez, hogy most ki megy és ott lesz, ott alszik stb. Kiborlunék, így legalább lelép estére meg azért az mellette szóljon, hogy van a hétfő aztán annyi. Ha mi lemegyünk akkor látja, azokat a napokat meg amikor itt van próbálom jól kezelni :D

Süti: én megcsináltam a mézeskalácsot. Hétvége óta én írtam? Azt hiszem íram, hogy férjem mennyire oda tette magát szakmailag, és sokat volt a gyerekkel, én főztem/sütöttem, tök jó volt :D
Ma a kacsacombokat betettem sóágyba, holnap kifőzöm (több óra) és 2 napig el lesz a saját zsírjában, aztán 24-én csak megpirítom a sütöben.
Rendeltünk a péktől cipót a fokhagymaleveshez..mhh azt imádom alig várom :D na meg életemben először csinálok csokiszuflét....remélem nem rontom el :oops:
NAgyim hoz fini zserbót mhhh az is milyen fini lesz, és mivel anyukám dec 24-i még tortánk is lesz :D

Orsi ez a gigasütés, most elég nehéz belegondolni nekem is milyen lesz ha nagy lesz gabi meg a leendő tesói... én tök be vagyok állva a két emberre főzésre, de ebbe is bele lehet jönni gondolom

Autó? Megjött már?
De jó, hogy otthon van a férjed! Nekem ma kiderült két ünnep között is délelőtt bemegy...ebből tuti megint az lesz hogy egész nap benn lesz mert "még ez meg az..." eh sebaj legalább van mit ennünk :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Megint nagyon késő van, most nem reagálok mindenre.

Annyira gáz néhány anyós, úgy sajnálom az érintetteket!!! :(

Zsu, én meg két személyre nem tudok főzni. Van pár kisebb lábasom, de képtelen vagyok használni őket. Szörnyű!

Juci, szerintem is jobban pukiztatnak az otthon készített kaják. Persze az a legjobb, ha te főzöl neki, de eleinte mi is így jártunk, ezért visszatértünk a mindennapos Espumisan csepp szedésre, de amióta többször kap üvegeset, már nem kell szedni. Persze néha még mindig feltűnően hangosakat durrant. :D Nálunk is már csak napi egy kaki van. Az almáról én úgy tudom, hasfogó, mert ha hasmenéses hányásos betegséged van, azt mondják, egyél reszelt almát keksszel. Viszont, amit ajánlani tudok a problémádra: Milupa Frutapura szilva-alma gyümölcspép. Nem olcsó, de minden gyerek imádja, és állítólag nagyon hatásos. :) Én üvegesben is vettem már szilvát, de még nem kapott Samu. Beérem a napi egy kakkantással. :D

Ezzel a hozzátáplálással amúgy én is totál gondban vagyok. Van erre előírás, amit követnünk kell/kéne?! A védőnőm egy hónappal ezelőtt mondta, hogy vezessem be az almát krumplival, aztán egy hét után a tökféléket, és utána meglátogat, hogy megbeszéljük a továbbiakat. Na, azóta várom. :? Samu egy hete már húst is eszik (vagyis evett már), aztán kb. egy hónap múlva úgy tudom, jöhet a sajt meg a túró, bár én kicsit tartok tőlük. Nem fogom elsietni a bevezetésüket. Újabban adok neki bio boltos köles-, kukorica- és rizsgolyót is. Hát inkább a jó móka miatt eszi meg, mint az ízéért. :D Azzal szórakozik, hogy rátapad a szájpadlására, aztán görgeti a nyelvével. Guszta! :D

Na, és van ám nagy hírünk, kibújt tegnap az első foga! A mellette lévőnek is az egyik sarka kint van már, de még csak a reszelőket érezni. Na, ezt nem bánom, mert én kicsit tartok az első didiharapástól. Meg a többitől is... :)

Holnap hajnalban megyünk Pestre. Szülés óta első fodrász... Én is itthon festek, és fényévente járok el, de most annyira elegem van már az állandóan lenyalt, copfos frizurából. :) Anyuék utcájában van a fodrász, ők fognak vigyázni Samura. Jaj, csak el ne aludjak! Fél 8-ra van időpontom.

Jujj, a képek és a videók!! Annyira ügyesek ezek a fiúk! Ahogy Balu áll, és ahogy Pepke mászik...! Samuval együtt néztük őket, és a fürdős videónál beszélgetni kezdett Pepkével. :)

Ja, és tegnap megkaptuk a csomagot. Ti még nem? Ajánlva adtam fel, szólj, ha elkezdjek utánajárni! Nagyon köszönjük! :)

Juci, te írsz sokat?! Bocs lányok! És még nem is reagáltam mindenre... :roll:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Halihó!

Jövök gyorsan, kihasználom, hogy Krisz alszik... :)

Nagy fejlődésen megy át ő is, megváltoztak a napjaink...kb egy hete azzal kezdődött a felfoldulás, hogy óránként keltett Krisz :shock: és enni kért, jó tele pakolta a pociját, de ez kevésnek bizonyult, mert nem sokkal után megint ébresztett. És ez ismétlődik azóta is, már nem alussza végig az estéket. :roll:

Hozzátáplálás elindult keményen: naponta kétszer gyümölcs (gyümivarázs pép) és egyszer krumpli és hozzá alma/brokkoli/tök. Persze kisebb-nagyobb sikerrel zajlik az etetés. :roll: Volt, hogy a falatokat, ahogy bettem már köpte is ki. Ilyenkor anya nagyon dühös tud lenni, mert az etetőszéke, ruhája minden kulimájszos egy nyomvadt falat miatt. :evil: és közben meg az angyali részem figyelmeztet, hogy a dühömet, ne a gyerek felé mutassam! :roll:
És tejpépet is adok Krisznek, mert azt nagyon szereti és megeszi kérés nélkül. Utána meg jókat alszik (legalább fél órát! :) )

Aztán Krisz mozgása is fejlődött: kúszik-mászik, észrevétlenül jut el egyik pontból a másikba. A távirányító és vizespalackok a slágerek, ezekért a világvégéig is elkúszna! :lol:
Ülni is megtanult már, egy kis időt is eltölt ebben a helyzetben és nevet mellé, gondolom most már az izomzata is hozzáfejlődött. De még van mit csiszolnia ezen. :)
Álldogálni is szeret, persze segítséggel, ilyenkor a legvagányabb képet mutatja a világnak. :wink:

Hát, én meg a kialvatlanságtól és a karis készülődéstől készvagyok már, fáradt vagyok - és annyi bejglit ettem már, hogy azt sem tudom, hogy a kari előtt vagy után vagyunk-e? :lol:

KépKép
charlott
 
 


Ahogy olvasom sokan voltak most dokinál....hmm én azt sem tudom, nekünk mikor kell menni, mert nem kaptunk időpontot. Tényleg meddig kell járni orvoshoz, ha nincsen semmi baja a babának?
Azt én is érzem, hogy egyre nehezebb Krisz és folyamatosan fáj a hátam, derekam, pedig tornázom rendesen, de ez már kevésnek bizonyul. :roll: Tegnap pl: a babakocsi hóban való tolásástól görcsöltem be. :?
Most hallom, hogy ma lehetőleg ne vigyük ki a babócákat a szmogos levegőre. :( Mi lesz a felüdülésünkkel???

Orsi: nekem a védőnő azt ajánlotta, hogy naponta kétszer gyümölcsöt adjak és egyszer főzeléket. :wink:
Kozmetikusos dolgon jót kacagtam....biztos vagyok benne, hogy véletlenül kent a kezére kevesebb krémet, ezért tudta az egészet az arcodra kenni. :wink:
Mi is megvettük a fát már és nem is lenne rossz ötlet előbb feldíszíteni, több ideig sugározna ünnepi hangulatot a szép, illatos fa. Nálunk 24-én este lesz a felcicomázva. És együtt vettük meg a fát tegnap, direkt mutattuk Krisznek, hogy mit vettünk! Ő meg vigyorgott, mert látta, hogy mi hogyan örülnünk a fának! :lol:

Hibernia: nem volt büdös a brokkoli....inkább a tökkel gyűlt meg a bajunk....
Nem semmi a védőnő és nem sokat érthet a babákhoz, a mi doki és védőnő valahogy úgy tud a babákhoz fordulni, beszélni, hogy rögtön megnyugszanak. :) Szép súlya és hossza van Petinek. :wink:

Zsu: támogatom a elköltözéseteket a nagyszülőktől. :) Persze, ha tehetitek! Ha ennyire kikészítenek az csak neked lesz rossz. Hogy férjed jól megvan apukájával ez nagyszerű, de attól még lehet találkozni, ha még távolabb is mennétek.
Én már feladtam a családdal való hadakozást, a visszavonulást választom...egyik hajnalban arra ébredtem, hogy fáj a szívem és egy óráig görcsölt....párom kérte, hagyjam az egész famíliát....ne is gondolj rájuk, mert én megyek rá! :? :(

Barbazso: Gratula az első fogakhoz! :wink:
Akkor hasonló a problémánk van a védőnővel kapcsban. Nekem is szeptemberben volt utoljára és most véletlenül decben futottam vele össze. Így amit itt a fórumon olvasok ehhez mérten adagolom a kajákat. A hús nem korai még?? énúgy tudtam, hogy 7 hótól adható csak?
Milyen csomagot kaptál?
milyen lett a hajad?

KépKép
charlott
 
 


hali csak gyorsban panasz:
kb egy-két hete az ugye eddig 10-8ig alvó gyermek elkezdett felkelni éjfélkor (ez oké, kis simi és visszaalszik, kb 1/4 óra), utána viszont 3kor is ébred, amikor is hiába etetem, ringatjuk felváltva nem alszik el 2-3 órán (!) át. most éjjel 2.50kor ébredt és 5.20kor tudtuk letenni. közben evett is. nem alszik el cicin.
mit lehet tenni ilyenkor szerintetek? mitől lehet? elég kiakasztó... :( szétmegy a fejem. :(
azt hittem, egyre könnyebb lesz vele, erre tessék. a fő jó tulajdonságát (hogy sokszor átaludta az éjszakát) most szépen elveszítette.
hülyeség, tudom, de tök haragszom rá. :? :? hogy lehet éjjel 3 óráig ébren??? mikor nappal tegnap is 2 órát aludt összesen, több részletben. most is itt nyög, álmos. áááááááá

hibernia
 
 
 


Jelentem felfedezetem egy uj fogat! felso jobb. ma egész nap a fgat csikorgatta. :)

Barabzso,
gratula az elso foghoz

Charlott,
a nem volt felesleg a krémbol ugy értendo, h igen sokat rakent, de a borom mind beszivta, annyira el van csigazva...
Krisz milyen ugyes! ul, all!

Zsu,
az autom még mindig szervizben van. Nagyon megszivtuk, mar épp eladni készultunk, 5 éves és kuplungot kell cserélni. Horibilis osszegért! és csak reménykedni tudok, h kész lesz szombatig, mert Genfbol megyunk, Lyonbol nincs kozvetlen jarat és a férjem kocsijaba nem férunk be 5en a sok csomaggal...


Hibernia,
ez nagyon kiakaszto lehet. De ne legyél ra mérges, nem tudunk a fejukben olvasni, ki tudja mi baja van. Csak atmeneti dolog biztos!!!
Szerintem az a gond, h naponta 4x alszik rovidet Peti. Egy ilyen koru babanak 2 max 3 alvassal ki kellene birnia, de azokbol legalabb egy hosszabb kellene, h legyen. Tudom, most azt modnod magadban, h f..., de hogy csinald. Esetleg probald ki, nekem ez bevalt: Reggel szopik, aztan ebéd elott alszik egy kb 20-30 percet, kint séta kozben, utana ebédel fozeléket, de nem szopik és 2 ora mulva, mielott nagyon almos, szopik. és utana alszik egy jo nagyot. Ez az egész akkor mukodik, ha 7, fél8 korul kel. Ma pl fél9kor kelt, igy délelott haromnegyed ora tologatas utan sem aludt el, haza kellett jonnom, mert éhes lett. igy ebéd utan rogton aludni ment. Ha felkel akkor fog szopni....
(Megjegyzem Elisa sem alszik mindig el a cicin, de legalabb utana elalszik 5 perc ringatas utan éjszaka. Egyelore!)
s.orsi
 
 


orsi, köszi a tippet.
nem vagyok rá sokáig mérges persze, meg nem is igazán rá vagyok dühös, hanem hogy azt hittem, egyre jobb lesz vele, erre tessék. egyre gázabb a helyzet. azért 9-10 óra alvás egy ekkora babának hetekig irtó kevés... csomószor felébred, eszik, fél óra se telik el és már ásítozik... szóval napközben álmos, úgy nem alszik, éjjel meg álmos is meg éber is, de úgy sem alszik.

hibernia
 
 
 


Hibernia,
ez egy ordogi kor, de hidd el egyik naprol a masikra meg fog oldodni a helyzet! addig is meg KITARTAS!
s.orsi
 
 


Ja és nekem akkor csinalt ilyet Elisa, h nem aludt vissza éjjel, amikor az also fogai jottek!
s.orsi
 
 


most azt keresem hol lehet osanit-ot rendelni... illetve virbucol vagy mi kúpot hozatok + homeos cuccokat. itt persze nincs, de meg sem lepődöm. postával meg ki tudja, mikor ér ide, ugye leállt a hó miatt. mindegy, egy megoldásnak jó lehet... kipróbáljuk...

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Á, jól eltűntem megint.... de se internet nem volt (szolgáltató véletlenül lekötötte :evil: ) se időm, se lélekjelenlétem egyáltalán, hogy koncentráljak bármire is. Grétinek kijött a 2. fogacskája. A szokásos stresszel: sugárban hányás és 3 napi kitartó üvöltés... De már kezdek hozzá edződni. Azért a hányásnál még beparáztam :(

Egyenlőre ezt az oldalt futottam át. De jó nektek, irigy a fodrászok miatt. Én idén már nem jutok el.

Látom mennyien voltatok mostanában dokinál. Ez valamiféle státusz vizsgálat? Grétivel én is voltam a 6 hóson a védőnőnél. 6,3 kg, és 64 cm. Szóval van még mit híznia.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Haladok a visszaolvasással ám.
Jó sok minden történt ezalatt a pár nap alatt.
Juci, jó hogy előkerültél! :D Teljesen aktuális a hozzátápis kérdés. Én is küzdök még vele. Mi se kezdtük túl régen és lassan haladunk, bár amiatt, mert Grétinek az almán kívül nem nagyon ízlik más. Védőnőm azt mondta, hogy ne aggódjak, ha ritkább a kaki, majd beáll idővel megint. Grétinek is először 3 naponta lett hirtelen. Aztán a sütőtöktől kicsit javult a helyzet. Na de most, hogy szombaton a tököt kihányta, azóta meg nem akarja megenni semmilyen formában. Se almával, se sehogy. De szerintem is jó ötlet, ha esetleg őszit adsz, meg még a szőlőléről hallottam. Én is azt csináltam, hogy vettem bio üveges babaitalt szőlőléből és azt kevertem az almapüréhez. Ez lágyítja a kakit, meg hígabb a püré, nekem így jobban meg is eszi Gréti.
Főzés terén én se vagyok a toppon. Karácsonykor is szerencsére megyünk anyóshoz meg a nagyszüleimhez. Legalább kaja lesz :D

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Hobby dolog :x Nekem régebben volt, több is....már nem is emlékszem rájuk :? Természetesen férjemnek van, több is :evil: Ki se fejtem bővebben, de osztom a véleményeteket!

Zsu, Gratula Gabinak a 2 foghoz!!! Nem aprózza el!

Kérdeztétek még régebben a vaterás dolgot. Egyre gyakrabban vásárolgatok ott. Először csak új dolgokat vettem, lehet azt is. Aztán most már néha-néha kinézek használt babaruhákat. De eddig mindig szinte teljesen új állapotúakat fogtam ki (képen néha nehéz megállapítani milyen) Szerintem tökre megéri, csak van úgy, hogy drágább a posta költség, mint a cucc, de végül is megéri.
Na meg férjem kitalálta, hogy áruljunk babacipőt a neten. Tesóm Londonban dolgozik és ott van egy nő, aki varrja ezeket a bőr babacipőcskéket. Talán már írtatok róla, azt hiszem Barbáéknak van. Brumi cipő néven fut itthon. Tesómmal küldettünk 15 db-ot, hogy majd jó áron eladjuk... mondanom se kell: a kutyának nem kellett :? De Grétinek nagyon jó :lol: Eddig 4-et adtunk el. És persze már csak annyiért áruljuk amennyiért vettük, hogy legalább az ára vissza jöjjön. Szóval nem vagyunk egy nagy kereskedő típusok :oops:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Nálunk nem volt túl jó éjszakánk.Balu tegnap csak 40 percet aludt napközben,így már fél 8kor elaludt.Felkelt negyed 9kor de én győztem és sikerült visszaaltatnom.Én fél 11kor aludtam el.Fél 1ig kelt 4szer a csöppöm,hol cumi,hol elfordult és nem tetszett neki.Aztán fél 1kor megetettem,és kelt utána 4kor,5kor,6kor,majd végül fél 8kor.Persze reggel nem kellett neki a tápi,így 3/4 11kor evett először 2 bébipudingot aztán bedobta a szunyát 11kor,és aludt egy órát.Aztán délután is szunyált egyet 4-5ig.Megvolt a pancsi is,Aztán nagy sírás,amit nem értettem,és most nagy nehezen elaludt a vállamon,úgy hogy átkarolt.De nem értem hogy alig bírta az előző alváshoz képest a 3 órát :? Na mindegym,örök rejtély.

Hibernia:csatlakozom a klubba.Lassan már én is összeteszem a kezem amikor csak 3-4szer kel,és csak cumi miatt.Mondjuk nálunk legalább nincs ilyen hosszú ébrenlét,mint nálatok :? Nem lehet egyszerű :? Huuhhh,leállt a posta,én meg elsőbbségivel adtam fel neked a csomagot,ilyenkor azt azért kiviszik?
Balu már teljesen jól van,mintha semi baja nem lett volna,úgy tűnik még idejében elkaptuk a dolgot.
Látam a videót,nálunk dettó így dörgölőzik Balu :D Ez is valami gyerekszokás? :D
Mandarint én vagy kifacsartam és csak a levét adtam oda,vagy leszedegettem az összes fehér cuccot róla és összeturmixoltam,de ha nagyon biztos akarsz lenni akkor a hártyáját is le lehet szedni.
Huhh,ennyi mindent sütöttél?Büszke is lehetsz :D
Tényleg gáz ha így sír idegen láttán?Akkor Balu is gáz :D Ha idegent lát elkezd görbíteni és csak jó néhány perc után oldódik fel.Nem hinném hogy ez gáz lenne.
Lehet hogy a játszóházasdi jó ötlet.Állítólag ha kicsi korban hozzászokik hogy többen játszanak,akkor kevésbé lesz irigy,és akaratos,megszokja hogy meg kell osztozkodni meg ilyenek.Na most hogy ebből mi igaz azt nem tudom,csak olvastam valahol :lol:
Na meg ha hirtelen durván erőszakosan nyúlnak a gyerekhez akkor persze hogy a frász fogja kitöürni,kiszolgáltatottnak érzi magát,még szép hogy nemtetszését fogja kifejezni.Fura egy védőnőd van.
Szép méretei vannak Pepkének :)
Én anyummal vagyok így,hogy csak elmondja a tapasztalatait,de én ezt rögtön sesztetésnek veszem,de nem tudom miért :? Pedig biztos nem annak szánja.
Furcsállta a 2 évet? :) Én mind a 3 évet szándékozom,aztán majd meglátjuk anyagilag hogy engedhetjük majd meg.
Én dettó ezért vagyok kicsit mérges a helyzetre,mert azt hittem hogy megmarad a jó alvókája Balunak.Mármint az ébredésmentes alvókája :( Homeós cuccot fogzás miatti nyugtalan alvásra nekem a Camomilla vulgarist javasolta a védőnő.Állítólag nagyon jó.Mi még nem próbáltuk de lehet megpróbálom én is,hátha.

Zsu:gratu a fodrászhoz :) Nekem is kellene már megint.Kezd szénaboglya lenni a hajam helyén :?
Tényleg fura anyósod,mintha az apja nem lenne képes vigyázni a saját fiára!? Kicsit tényleg a föld közepének gondolja magát a leírásod alapján,de gondolom ez az életben még durvább.
Gabesznak is szép méretei vannak :)
Ugyan már ne kérj bocsánatot,nyugodtan írd le,nem untatsz se nem idegesítessz vele senkit :) Vagyis legalábbis engem nem .Ez is hozzátartozik a mindennapjainkhoz és hát azért is vagyunk itt,hogy ilyesmiknél is emghallgassuk egymást stb.De azt hiszem ezt már írtam párszor :D
Zsu,nem lehet hogy egy kicsit túlaggódod ezt a dolgot?Mármint biztos hogy téged fog a kisfiad a világon a legjobban szeretni!!!!!Te adtál neki életet,enni,te játszottál vele,soha senkihez nem kötődik úgy egy gyerek mint az anyukájához,és főleg amennyit foglalkozol vele!!!Ne stresszeld ilyeneken magad, a lehető elgjobb anyuka vagy és minden tőled telhetőt megteszel a kis Tökiért :)
Szerintem össze kellene ülnötök és a békés együttélés érdekében szemtől szembe elmondani a dolgokat és megmondani neki hogy nem az elsírással kell megoldani a dolgot,hanem a megbeszéléssel és egymás tolerálásával.És jelen helyzetben neki kell alkalmazkodnia az adott helyzethez!Jó tudom hogy könnyű mondani,csak segíteni akarok,nem tudom milyen a konkrét helyzet,megpróbálok nem okoskodni :) Azáért kitartást és remélem megtaláljátok a közös pontot, a kompromisszumot :)
Nekem is melózik párom,de a 24.-ét kiharcoltam :))

Orsi:jaaa,értem,csak én azt hittem hogy "magyar" szokás szerint fogjátok a fát diszíteni.Lehet hogy átsiklottam volna amikor írtad hogy hogy fogtok karácsonyozni?Vagy csak szita az agyam :?
Mondjuk Balu nem volt beteg,és minden mérésnél hízik valamennyit.Heti átlag 50-60 grammot.De tényleg rengeteget mozog,nem is csoda hogy nem hízik.De már próbálom ezen nem idegesíteni amgam.
Huuu,és az orvos mikor felírta ezt a gyógyszert ezt nem mondta?És egyébként elmúlik ha abbahagyjátok a gyógyszert?
Én most alakítok Balunál ki egy rendszert,mert kezd elég kautikussá vállni az alvási szokásai.Néha fent csicsereg éjfélig,és alszik reggel 10ig,de így kimarad a délelőtti alvás,sőt még a délutáni is elcsúszik,és persze hogy nem álmos még 8kor.Most azzal próbálkozom,hogy reggel fél 8kor ébresztő van,így belefér még egy délelőtti alvás is.Remélem be fog vállni,mert ez így nem mehet tovább.Viszont sokszor elalszik 2 perc alatt,3szor eléneklem a az egy kis malacot és leteszem és alszik is.legalább ezzel nem kell küzdeni.Bár ha nem elég álmos akkor jön a műsor a felállással.
Nálunk általában nincs gond a kakival.Tegnap 3 volt,ma egyse,de holnap tuti lesz :)
Anyósal kapcsolatban nagyon igaz a mondás,bár az enyémmel nincs gond ezidáig.Kopp-kopp.
Huu,ennyire száraz volt a bőröd? :D Az enyém is nagyon tré,és tele vagyok miteszerekkel :oops: Tisztára mint egy kamasz :?
Már a felső fogacskáitok jönnek??? Aztaaa :D

Barba:én sem tudok kis mennyiséget főzni,mindig 2-3 napra főztem és most Balunak is mindig 2-3 adagnyi kaja sikerül :D Már tele van a fagyó kész kajával :D Mármint Balunak.
Nekünk 5 hótól mondták a húst,szóval aki 6 hósan kezdi a hozzátápit akkor annak 7 hósan lehet logikusan,nem? :D Szabályokról nem tudok.Ahány ht táblázat annyi leírás.Én már feladtam :D A megérzéseimre meg az orvosra támaszkodva csinálom :)
Gratula az első fogacskához :))) Nálatok is majdnem egyszerre a 2??? :D Nem kispályáztok :D Nálunk még mindig semmi :D Egyfogúak maradunk :lol:
Mindenki fodrászhoz megy? :) Milyen frizut csináltatsz? :)

Charlott:én akkor viszem dokihoz Balut ha iratni kell fel valamit.Ilyenkor mindig le is mérik.Védőnőhöz meg a kötelező stástuszvizsgálatkor viszem.

Nadi:gratu a második fogacskához!! :) Sajnálom hogy megint ilyen nehezen viselte Gréti :?
Szép méretei vannak Grétinek is :)
Tejcsivel mi újság?sikerült elapasztani?Gyulladással?Bacival?

Na sikerült utól érnem titeket :D Megyek,vacsizom :)
Küldök gmailre egy kis cikket,ezt küldte nekem anykám,és sokat segített :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csöpplány 2010.12.22 21:01-kor.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Még valami: olvasom, hogy nektek szinte már mindenkinek megjött. Hát nekem még nem :shock: Ez gáz? Pedig már 1 hete nem is szoptatok! :shock: Sőt, szedem a hormon bogyót a tejelapasztásra. Már akkor kéne, hogy megjöjjön, nem? Jelét se érzem.... fura. A tej meg tök nehezen apad, de most már talán jó lesz. (már csak 2 napig szedem) Persze a mellemet ezután kell majd meggyógyítani, mert nagyon gázos :oops: Tuti, hogy ez a baktérium, ami megtámadott valami bőrön át terjedő nyavalya, mert a látványa igen gáz! Csodálom, hogy Grétinek nem lett baja :shock:

Na megyek aludni, Jóéjt nektek! Kelésmentes, nyugodalmas jóéjszakát! :lol: :idea: :wink:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Nadina,
Gréti és Elisa egy sulycsoportban vannak, csak Elisa kicsit hosszabb. ez uuugy megnyugtat.

Csopplany,
régebben, még a szulés korul mar okoskodtam ezen egyszer, h az éjszaka atalvasa sokaig még megmagyarazhatatlan okokbol nem lesz stabil... fejlodési ugrasok, fogak, stb, stb... nem akarok elkeseriteni senkit, de szerintem a legnehezebb szakasz a 6-12 ho, mert akkor mar se nem pici a baba, de még nem is olyan nagy, h értelmesen lehessen vele beszélni, megbeszélni dolgokat. Remélem bevalik az uj rendszer, amit elterveztél!
Elisa pl ma egy mintagyerek volt. csak egyzer aludt napkozben, de 3 orat egyhuzamban, a nap hatralévo részében pedig jokedvuen jatszott, evett, stb. és valahogy mégis ugy érzem éjjel ujra ébredni fog. Az, h elmulik-e az alvaszavar, ha abbahagyjuk a gyogyszert? passz. Ha hazajottunk Mo-rol, azt hiszem abbahagyjuk... legalabbis kiprobalom.
s.orsi
 
 


bocs még egy gyors: nálatok nyögés van?
nálunk igen, pl elalvás előtt / ha hason játszik... ez normális? tök hagnos. :oops:
férjem azt mondja ez gáz. dr úr... :evil:

hibernia
 
 
 


Jó reggelt!

valamelyik nap panaszkodtam az éjszakáinkra,hát ilyen éjszakánk mint a mai már kb egy hónapja nem volt vagy már nem is emlékszem mikor volt utoljára....
Fél 10kor lefeküdt és 6-kor kelt evett(addigra úgy folyt a tej mint mikor újszülött volt....) és most megint alszik :P
Kaptam egy jó éjszakát karácsonyra 8)

Pont én is valami homeopátiás cuccot nézegettem hogy tudjunk aludni, lehet már a gondolata is segített :wink: azért beszerzek egy ilyen kúpot amit írtál Hibernia!

Egyébként én ha ezt csinálná K. amit leírtál lehet hagynám egyedül kicsit mindig vergődni és nem altatnám folyamatosan, K. délután szokta ezt csinálni hogy nehezen alszik el, ilyenkor lerakom kicsit játszik, kicsit nyöszög aztán sír akkor megint megpróbálom cicin altatni az általában használ vagy járkálok vele kicsit, de pár percnél tovább nem szenvedünk ha megnyugszik és elalszik akkor leteszem ha kezdi megint akkor kezdjük előlről az egészet...

Zsu
Anyós témával is egyetértek Hiberniával, sokszor szerintem mindegy mit mondanak hátsó szándékot lát bele az ember ott is ahol nincs és Csöpplánynak is igaza van Zsu neked nem kell bizonygatnod semmit majd a fiadnak Te leszel akit legjobban szeretni fog(legalábbis egy ideig :wink: ) de nem gáz ha anyóst is szereti... Szerintem és most ne értsd félre és ne bántódj meg(meg ha hülyeséget írok mond meg) lehet előbb saját magadban kell rendet tenned és a saját önbizalmadat megerősítened ha ennyire rettegsz hogy a fiad nem fog szeretni!

Fogakhoz mindenkinek gratulálok!

Nadina
akkor már csak pár napot kell kibírni és talán vége lesz ennek a sok szenvedésnek amit végigcsináltatok a melleddel, szerintem ez azért tök gáz mert ha odafigyeltek volna a doki meg a védőnő akkor azért nem kellett volna ennyit szenvednetek...
A hányásos fogkijövetel elég rosszul hangzik :roll:
Én teszveszen vásárolgatok, iszonyú sok jó dolgot vettem, talán egyszersem volt olyan hogy rossz minőségü dolgot vettem volna, én nagyon szeretem, egy időbe már teljesen belefeledkeztem a jó cuccok vadászatába 8)

Húst én már adok neki egy hónapja és szereti de üvegesbe érdekes nincs oda érte... és mindig az kell neki amit mi eszünk, ha együtt eszünk teljesen ki van múltkor adtak neki egy sültkrumplit(sütőben sültet nem olajosat) annyira boldog volt hogy öröm volt nézni :lol:

Na megyek készülödni, ma még vár ránk egy kis kajavásárlás meg pakolás meg ilyenek!

BOldog Karácsonyt Nektek és a családotoknak!

kriszta0612
 
 


Jó reggelt! 8)

Hibernia, ezen jót röhögtem: " dr úr" :lol: :lol: Akkor üzenem a dr Úrnak, hogy Gréti is nyög hangosan :shock: Hason akkor, mikor próbálna mászni, elérni valamit, ami túl messze van és nem megy neki. Ha álmos és nem tud elaludni, akkor meg szintén olyan fura nyögő hangot ad, mint amit jógán szoktak, vagy mikor valakit hipnotizálnak :shock: :shock: :shock: Talán így próbálná magát altatni, de általában kisebb sikerrel. Szóval szerintem nem gáz a nyögés. Többiek?

Orsi, igen Elisával kb. egyformák lehetnek :D Én is örülök, így legalább van viszonyítási alap itt a sok kispasi között :lol: Azt mondod, hogy most jön még csak a gázos időszak 1 éves korig....bakker. Nálunk is alvászavar kezdődik éjjelente. Minden szarra felébred: pl. wc lehúzás, ajtó becsukás, stb... régebben nem zavarta az ilyen dolog. Már úgy mászkálunk itt este, mint a betörők :lol: Tegnap pl. 3-szor ébredt. Ilyenkor egyre jobban sír, bemegyek, ringatom, aztán hamar visszaalszik szerencsére.
Elisa kelt este?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Kriszta, gratula a jó éjszakához!!! Ez úgy tűnik nagy kincs mostanság! Sült krumplit megette Kristóf? Én nem merek Grétinek adni semmi ilyesmit. Valahogy parázom, hogy megfullad. Vagy kéne? Végöl is van már 1,5 foga :lol: Meg állítólag az állkapcsukkal is elmajszolgatják a keményebb cuccot.
Nekünk van homeós kúp, a Viborcul fajta. Hááát napi kettő adható, reggel-este. Grétinél változást nem igazán érzek, ha kapja. De mondjuk legalább minden lehetséges dolgot megteszek. Bár úgy tűnik nálunk sajna nem válik be.

Csöpplány, édes lehetett Balu, ahogy a válladon átkarolva elaludt :D Olyan cukik ilyenkor. Gréti is már egyre többet bújik. Ilyen ok nélküli délutáni sírás nálunk is van. Mitől? Passz. Gáz, hogy már több, mint fél évesek és még mindig nem lehet mindig tudni, hogy mi a baj. Jó, hogy írtad a mandarint, lehet kipróbálom. Balu iszik tápi után vizet? Gréti nem akar, pedig elvileg kéne, nem? Mármint pl. este utolsó etetésnél. Vagy Te teát adsz? Milyet?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Szörnyűbbnél szörnyűbb éjszakáink vannak :( Én már kezdek kilenni,nem is értem mások hogy bírják :? (respect Zsu) 3 óra alatt 4szer keltem,aztán fél órás etetés visszaaltatás,utána hálisten adott 3 óra egybeni alvást aztán fél 8kor felsrt,megvigasztaltuk,végül aludt még fél 9ig.Nem akartam már hogy aludjunk,de nem bírtam felkelni.Tök gáz :? Nem tudom miért kel ennyiszer :? Már unok mindent fogra fogni :? :(

Nadi:szerintem nem gáz hogy még nem jött meg.Nekem azt mondták hogy 1 évig bármi normális,ha gyakran jön meg,ha ritkán,ha egyáltalán nem jön meg.Szóval szerintem nem kell aggódnod.Ez a nyavalya egyébként kivülről is látszik a melleden vagy csak érzed?Remélem most már hamar sikerül helyrehozni.Azt a homeos bogyót nem kérdezted dokitól amit írtunk?azért az mégsem hormontartalmú.Lehet az is megzavarja a szervezetedet.Hát nekem a viszonyítás nem nagyon megy,mert tényleg a többi pasihoz képest kicsi Balu,de hát messzebbről indult,de doki szerint ez még így is kevés. :? Én is adok Balunak sült krumplit,imádja.Meg szinte mindent kinéz a kezemből.Tegnap megint a virslimre pályázott,, a kezébe adtam és nyalogatta,persze enni nem hagyom belőle,még korai lenne.Balut naponta többször kínálom vizzel,általában szilárd kaja közben és után.Tápi után nem kér soha vizet.Viszont ht-nál mindig kéri.Elkezd morogni akkor tudom hogy víz kell neki :D Hát elvileg kellene innia,de szerintem nem az a lényeg hogy tápi után igyon,hanem hogy igyon tápi mellett.Én nem adok teát,mert Balu nem komálja őket,kivéve a kamillateát,de azt csak akkor adom amikor kakiproblémánk van,mert egyébként bélboholyszárító hatása van vagy mifene.Én mostanában gyümilevet csinálok neki gy.centrifugával.Imádja a sütőtök-narancs levet :) Magunknak mindig csinálunk vitaminleveket,és ő is kap belőle :)

Orsi:egyetértek ezzel,tök logikus,elég nagy de mégsem elég nagyok még :D Hát remélem azért karácsonyra kapok egy jó éjkszakát.Tök gáz de már azon gondolkozom hogy átmegyek a másik szobába,van ott matrac amin apum aludt és egy éjszakát ott töltök hogy feltöltődjek így karácsony előtt :?

Hibernia:nem tudom elképzelni a nyögést.Balu is szokott,általában babakocsiban,ilyenkor altatja magát.Ezen kivül ha erőlködik akkor ad ki érdekes hangokat :D

Kriszta:jajjj ide is jöhetne ez a jó éjszakát hozó jézuska :D Gratula,de jó neked :D Én is akarok ilyen homeos cuccot,hátha.Nálunk fordítva van a husi cucc.Üvegesbe megeszi ha én csinálom akkor nem,pedig diónyinál nagyobbat nem rakok a kajcsijába.

Na megyek,mert nyöszizik,meg ha jól érzem szarban a haza :D :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


sziasztok

sajnálom a szörnyű éjszakákat, ismerős. :?

mondjuk képzeljétek tegnap letettük 10kor, 10.45kor ébredt, 10.50re elaludt és ma reggel 7.30kor keltett, hogy csuklik. :shock: azért ez durva... mindegy, örültünk... :D
aztán 8kor evett és 9kor visszaaludt (!!) és most 10.20kor kelt. fura lény. :roll:

nadi, cicidet sajnálom... :( most mi jön? következő lépés? miket eszik már gréti?

én asszem 6 hó körül adtam húst először, üvegeset adok csak, utálnám turmixolni sk, sajnálom... :oops: amúgy is a húsok... háááát... brr... :D

csöpplány, kriszta, jajj ezek az éjjelek. :( :( tök jó, hogy csinálsz leveket, nekünk nincs ilyen gépezetünk... :?

orsi, 6-12 a legrosszabb??? áááá, nem nyugtattál meg...

fogacskákhoz gratula, látom, mindenki beturbózott...

zsu, szerintem gabi igenis téged fog legjobban szeretni, efelől ne legyen kétséged... :) amikor én felnőttem, ott volt az egyik nagyim is és mindig okoskodott :lol: mégis anyukámat szerettem mindig legjobban, neki adtam igazat mindig mindenben...

bocsi jövök ég, csak sütök is közben (linzert) és odaééééég

hibernia
 
 
 


Sziasztok!
Juj de jó érzés,hogy még emlékeztek rám! :D Már azt hittem elfelejtettetek.. :?
Csöpplány!
Igen,szerencsére megoldódott Domival a probléma(igaz,szakember segítsége kellett hozzá :roll: ).Most a suli választással vagyunk elfoglalva,ez se jó,hogy túl sok van és nem tudunk dönteni. :wink: A szeptember lesz még egy hasonló nehéz időszak de remélem könnyebben átvészeljük majd.

Mindenkinek sok puszi,Békés Ünnepeket!

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Nadina,
persze, Elisa felébredt éjjel. 2x. szokas szerint éjfélkor és fél4kor.

Csopplany,
haat elobb utobb szerintem be kell keményitenunk, még nem vettem ra magam én sem, de az elozo gyerekeknél nalam ugy 10 hosan telt be a pohar... és 1 - 1,5 éves koruk ota rendkivul jol alszanak, csak akkor kelnek fel, ha betegek (vagy pisilni néha, de olyankor nekem nem szolnak).

Zsu,
egyértelmuen téged fog szeretni a legjobban Gabi. A nagymamat is biztos fogja szeretni, de TELJESEN masképp. Aztan szerintem nekunk, fius anyaknak a legnehezebb az lesz, amikor majd mar baratnoik lesznek, sot feleséguk. én mar most tudom, h nagyon nehezemre fog esni elfogadni, h egy masik not jobban szeret majd, mint engem. Pedig nem akarok sz@r anyos lenni... hatha addig sikerul vmi onuralmat tanulnom.

Elisa most Apaval tancol. Ilyenkor mindig megnyugszom, h a férjem annyira probalja karpotolni az itt nem toltott idot!

Ma 9-tol 3ig nem voltunk itthon, a gyerekek pedig itt maradtak a dadussal. Szuper volt. szopasugyileg is pont jol jott ki a lépés.
s.orsi
 
 


Hibernia,
Peti mindig megmutatja, h "jo kisfiu" is tud lenni, mikor mar nagyon kivagy. Igazi tulélési taktika!

Elisa énekel is a tancolashoz. :) :) zabalni valo! most egy olasz romantikus szam szol. nagyon tetszik neki :) :)
s.orsi
 
 


és egyben a 6-12 ho egy csodalatos idoszak, olyan aranyosak, mikro mar nagyon gyorsan masznak, egyre értelmesebbek, bujocskaznak, puszit adnak, integetnek, simogatnak majd!!! ezt csak azért irom, mert mindeki beijedt, ugy latom. de alvasugyileg szerintem tényleg nehéz idoszak. akinek nem, oruljon!
s.orsi
 
 


Hali!

Gyorsban, hulla vagyok egész nap főztem takarítottam.

Köszi mindenkinek a bíztató szavakat!
Kriszta tök igazad van, nálam van a hiba de hát nem egyszerű a kishitüséget magammal szemben helyre hozni, de igyekszem és jó segítők vagytok benne köszi!!!!

Milli-millió puszi mindnekinek, nagyon boldog és békés karácsonyt!!!!!!!!!!!!!! Jövök amint tudok. És sok nyugodalmas éjszakát kívánok, hátha a karifák meghozzák a csodát :wink:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


én sem tudom, tudok-e még jönni, ezért most kívánok mindenkinek, mamáknak, babáknak és papáknak (+ rokonoknak, üzletfeleknek :)) békés és boldog karácsonyt!!


Kép

hibernia
 
 
 


Örömökben gazdag, békés, boldog Karacsonyt kivanok mindenkinek! és sok sok nyugis éjszakat
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget, tanácsot!

(Kóstoltunk őszit, ízlett neki nagyon, sajnos fagyasztottat nem találtam még, a Hipp-es pürét vettem, az italokban mind van cukor :?
Remélem meglesz a hatása, bár ma volt eredmény, jó lenne ha minden nap lenne...)

Igyekszem jönni majd...

Áldott, boldog, békés karácsonyt kívánok mindenkinek!

Juci

Kép
juci71
 
 


Juci, a DM saját márkás italokban (Babylove) nincs semmi hozzáadott cucc, és hűtőben felbontás után 3 napig tarthatók. Vagyis gondolom tovább is, csak ez van ráírva az üvegre. :) Én úgy adom Samunak, hogy forralok vizet, és öntök hozzá, így nem is olyan tömény és nem is hideg.

Én pont egy héttel a 7 hónapos forduló előtt adtam Samunak húst először, szerintem nem kell napra pontosan betartani ezeket. Tökre szégyellem magam, de annyira nincs most időm, és totál rászoktam az üveges kajákra. Januártól vissza kell álljon a rend! :)

Rendeltem egy csomó dolgot az illóolajok.hu-ról. Ma jöttek meg, totál lelkes vagyok. Imádom a 100% természetes dolgokat!

A fodrászra bíztam, hogy mit kezd velem. Lépcsőzetesre vágta a hajam, és ritkította. Be lehet szárítani, de nem fontos, mert szerinte pont jó kis természetes hullám van a hajamban.
A céges bulit végül kihagytuk Samuval, mert előtte 3 órát aludtam éjjel (kivételesen nem Samu miatt). Inkább anyuéknál szórakoztunk húgomékkal. Samut teljesen lenyűgözik az unokatesók. Aztán a sok ingertől annyira elfáradt, hogy 10-kor megszoptattam, amibe belealudt, utána indultunk haza, és itthon kivettük a kocsiból, levetkőztettem, lefektettem, és mindezt átaludta! :D 3/4 4-kor kelt szopizni. :)

Milyen kis pille súlyúak ezek a lányok! Samu már majdnem 8 kiló, és nem is ő a legnehezebb. Nagyon fáj a hátam, amikor cipelteti magát. Szerencsére egyre jobban leköti magát a játékaival, de azért még mindig vannak olyan időszakai a napnak, amikor nem úszom meg a hordozást.

Charlott, Hiberniától kaptunk két karácsonyos előkét a zoknikért cserébe, arról a csomagról írtam. Megérkeztek már a zoknik? Olyan rossz ez a postaleállás!

Nadi, kitartás, már biztos felgyorsul a gyógyulásod! Ja, és nekem sem jött még meg. Ezen parázom napok óta, hogy Erdélyben fog megjönni először a rokonságnál. Jaj, én annyira nem várom! :?

Hibernia, pont azt akartam írni én is, mint Orsi! Nem ez az első alkalom, hogy Pepke a végsőkig húzta a türelmedet, aztán jött a pálfordulás. :) Bízzunk benne, hogy azért a dackorszakban nem fogja ezt a "jó" szokását tökélyre fejleszteni... :D

Áldott karácsonyi ünnepeket kívánunk Samuval mindenkinek!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Kép

Fáradt Anyukák, tündéri Babukák és kedves Családtagok! :)

Szeretnék kívánni Nektek:

Boldog, Kellemes, Áldott, Békés és Szeretettel teli Karácsonyt!

:lol:

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYT kívánok én is!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Csak egy gyors bekukk.

Mindenkinek boldog karácsonyt, angyali babákat kívánok!

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!

Most nincs időm reagálni de szeretnék én is nagyon nagyon boldog,békés karácsonyi ünnepeket kívánni nektek!!!

http://www.dancingsantacard.com/?santa=378125

Ha lesz időm még jövök :))

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


:lol: Balu már spárgában is nyomja? Ez nagyon aranyos! :lol:
És Krisz is milyen szép!
Én is küldtem gmailre... :)

Ma ne hagyjátok magatokat semmin felhúzni! Anyósok megjegyzései röpüljenek el a fületek mellett! Legyen nagyon szép napotok szeretetben, békességben! Puszi!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Hibernia:akkor epke tényleg túlélési taktikázik :) Örülök a jó éjszakának :) Régebben én is reszeltem és facsartam a leveket de így lényegesen gyorsabb,bár takarítani többet kell utána.Tutik lettek a linzerek :) Csomit megkaptad?

Mucus:hogyne emlékeznénk :) Pszichológus kellett vagy más szakemberre gondoltál?Mégis mi volt a baj?(persze csak ha publikus).milyen sulik között vívódtok?

Orsi:remélem 1-1,5 éves korára Balu is visszakapja a jó alvókáját :D Elisáék táncolnak? :) Biztos édesek lehetnek :) Tényleg nagyon édes ez az időszak,rengeteget fejlődik és minden nap mutat valami újat,valami cukit,amitől olvadozom :D

Juci:örülök hogy bejött az öszi.Én az auchanba találtam emg a lidl-be fagyasztott őszit.Hátha van a közeletekben :)

Barba:Én most kaptam sütőtöklevet,üvegeset,és én is hígítottam Balunak,de a frissen facsart dolgokat is hígítom neki.Nálam is vannak napok amikor nincs kedvem főzni neki,ilyenkor jól jön az üveges.Lehet ha nem tartanék itthon akkor jobban rávenném magam,és nem linkelném el :) De jól jön akkor is ha megyünk valahova.Küldesz képet a hajadról?Cuki a karácsonyi üdvözlő :) Örülök hogy tetszett a miénk :) :P

Charlott:nagyon édes Krisz a képen!

Nálunk nagyon jól telt a nap :) Anyu átjött délben,és míg ő Balázsozott,mi befejeztük a teendőket.2kor jöttek meg hugomék,akkor induklt a nagy ebédelés,Balu bealudt rajta :) Míg aludt mi leültük kártyázni,uno-ztunk egy jót :) Aztán ajándékbontás volt :) Balázs kapott egy fisher price formabedobó csigát,keljfeljancsit,tanulókutyust egy pingvines fürdőjátékot,pancsipuzzlet,olyan tornyot,mint Becsiéknek is van,kiskönyvet,kispólót,egy guruló teknőst.
Én egy poncsót,tusfürdőt,egy naptárat rólunk :) ,raffaelot,zoknit,pénzt.
Apa zoknit,dezodort,táskát,csokit,pénzt.
Balázsnak a keljfeljancsi,tanulókutyus és a csiga tetszik a legjobban :) Majd hozok fényképeket is :)
Nálatok mit hozott a jézuska? :) Milyen volt a szenteste?

Apáék mindjárt indulnak pancsolni,én már kitakarítottam a csomipapíroktól a szobát,a kaja után a konyhát :) Még egy adag mosást odateszek :) Aztán meg tv-zünk a kis családdal :) Nagyon vadont meg nanny mcphee-t fogunk nézni a tv2-n :)

További békés ünnepeket nektek lányok! :)

Sóginőm már megint jól ekavart ami miatt elment a kedvem a karácsonytól,de már le....! Nem hagyom hogy elrontsa ezt a szép ünnepet :) Ja és bocs hogy ezt így most megemlítettem :D Na tényleg lépek :) Puszi :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


halihó

csak gyorsban: tegnap felült Peti (úgy, mint Balu, ráült az egyik lábára, majd kiügyeskedte magát), ma meg sütöttem, a férjem gépezett, erre hátranézett és ott állt a dohányzóasztalnál. :) Felhúzta magát. Azt a 9 kg-t... :D Pár mp-ig állt csak persze, aztán elkaptam. :) Kis ügyes.
(mondjuk rossz világ jön, mert tényleg minden mp-ét figyelni kell, minden szarra feltámaszkodik, feltérdel, majd hirtelen eldől és koppan...)

remélem jól telik a karácsony mindenkinél... nálunk kicsit magányos. :? de azért jó. :)

hibernia
 
 
 


Csöpplány!
A baj a szokásos volt mint minden gyereknél amikor kistesó érkezik.Feldolgozni,hogy már nem csak Ő van és el kell menni oviba anya pedig ott van otthon"vele"aki amúgy is folyton anyán csüng....szitu volt.
A dr.nő(pszichológus)szerint ez nem gond és jó,hogy ki tudta adni az érzéseit és nem magába őrlődött és majd később jött volna ki valami betegség formájában.Két alkalom elég volt,hogy helyre rázódjunk.Kop-kop.
Amúgy Koli imádja,Kis tücsök szintén :D és ahogy nől és már játszani is lehet vele úgy látom egyre mélyül ez az érzés köztük. :wink: Állítólag már titkaik is vannak..... :lol:
Nos kb:6 suli van itt körülöttünk és mindről hallani jót és rosszat egyaránt.Mindenhová eljárunk,megnézzük mit nyújt,milyen a tanító néni stb..Már van kilátásba kettő az egyik informatikába erős a másik Német szakos de még nézelődünk.Domit a számítástechnika,ének,tánc,nyelvek vonzák.Folyton énekel,táncol,gépezik(jobban kezeli mint Én :roll: ) és 4 nyelven számol....
Már előre félek a suli kezdéstől milyen lesz...Mire ott belerázódunk jön a bölcsi beszoktatás.... :? :roll:
Most mindkét gyerkőc beteg,hurutosan köhögnek,olykor hánynak is tőle és picur reggel már lázas is volt.Tök jó karácsonyunk volt,van. :x Puszi

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Sziasztok!
Csak azért jöttem, hogy Kellemes Karácsonyi Ünnepeket Kívánjak Mindenkinek! Küldünk még sok-sok puszit is a jókívánságok mellé!
Kendra Nina és Kata

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!

Vége a karácsonyi ünnepsorozatnak. :( Én nem bánom, mert nagyon elfáradt a kiscsaládom ebbe a túrnézásban. :roll: Mindennap máshol voltunk, sokat utaztunk. Krisz rengeteg új emberrel megismerkedhetett, sőt játszhatott is. Szerencsére jól érezte magát mindenhol, neki kíválóan teltek az ünnepek. :)

24-én anyóséknál voltunk, aránylag jól telt, após is csak egyszer kétszer készített ki, de erre számítottam, így csak egy kicsit szívtam mellre a dolgokat. :) Kriszt ölelgették, szeretgették... és Krisz nem győzte vizsgálgatni arcukat, ruháikat és még kaptak simit is arcra. :)

Estére hazajöttünk, hogy a kiscsalád együtt ünneplhessen, erre a nagyfiú fürdést és alvást követelt. :( Nem volt mit tennünk lefektettük aludni és már ott tartottunk, hogy másnap reggelre tegyük az ajándékosztást. Erre Krisz egy órás alvás után felébredt és jelezte: indulhat a buli! :lol: Élvezte a felhajtást, a csillogó fényeket és díszeket fogdosta, ajándékokat is érdeklődve szemlélte, kipróbálta. :lol: Örültem, hogy ilyen vidáman sikerült megünnepelnünk az első karit! :wink:

25-én sógornőmnél volt megtartva, szüleim is odajöttek.....hát ide szép dolgokat nem tudnék írni, így kihagyom.... :(

Tegnap, pedig párom vidéki rokonainál jártunk. Kriszt egyszer látták félévvel ezelőtt. Így nagy volt az öröm, játszottak vele, csodálták és persze Krisz alig várta, hogy mókamester szerepében tündökölhessen. :lol: Kocsiban alig tudtam lecsillapítani, annyira felpörgött, vigyorgott ezerrel!


Láttam pár képet, amit megosztottatok, hogy ti nálatok is hasonlóan meghitten és vidáman telt az első karácsony! :)

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a sok kedves kívánságot és utólag is hasonlókat mindenkinek! :D

Nekünk is jó volt a kari. Pörgős, de jó

24-én anyum, nagyim bratyóm és menyasszonya volt itt sikert aratott a menüm :D
Jól éreztük magunkat, Gabi kicsit túl pörgött, de hát ez van
Este 3ban ünnepeltük a a szentestét, jó volt nagyon hangulatos, örültem neki

25én férjem apukájának tesóival és családjával voltunk az is jó volt, csak Gabi megint túl pörgött :lol:

26án pedig férem szülei és sógoromékkal voltunk na az is szupi volt, persze Gabi megint bepörgött de kezdek hozzászokni :lol:

30án utazunk mátrába szilveszterezni :D

Mit hozott a jézuska? Jesszus jó sok mindent basszus, Gabi kapott babzsákfotelt (tőlünk), aztán zongorát, kaptt kettőt is egy fp-osat meg egy másikat ami elvileg 4 éves kortól való de azért tetszik persze :D
KAptunk egy fp-os kisautót meg járássegítőt egyben ami zenél dudál beszél és még szerintem a csillagokat is lehozza az égről :D
KApott nagyon csini mellényt tavaszra meg egy inget, sok mondókás könyvet, zneélő safarit (3 állatka gurul és zenél) hálózsákot építőkockát, a v-teches labdát és azthiszem ennyi :oops:

Én nagyon tuti dolgokat kaptam, legjobbak pl a kismamának egy babaszakácskönyve, megkaptam a babákat DVD-n, meg kaptam fiam keresztszüleitől egy láva köves masszázst!!!! Jajj már előre várom :D
Férjem kapott roxette jegyeket jövő júni 1-re Éni s megyek elvileg, de őszintén én nem akartam ilyen korán magára hagyni Gabit pont estére..de ez van meg kell békélnem hogy anyósom karjai közé engedem a gyerekem..á már most kivagyok, de addigra szerintem megbarátkozom a gondolattal :D
Férjemnek meg előfizettem egy autós magazira meg a playboyra amíg vissza szerzem az alakom :lol:

Na mindenkinek további boldog együttlétet!!! Boldog és örömökben teli új évet, ha addig nem jönnénk!

Ercsikati, jó hogy benéztél!! Hogy vagytok? KEndrával mi a helyzet? Nagyon kiváncsi vagyok na meg sokat gondolunk rátok!

Na meg persze a többiekre is :D

Puszi

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Visszaolvastam

Csöpplány sajnálom a szar éjszakákat! JAvult a helyzet azóta? Nekem kb 2-3 jó éjszaka (2x3x kelt csak) után 24-e óta újból gázosak, és már rendre az van mint Pepkénél (volt?), hogy 1 órát vagy1,5-2 órát kukorékol, ilyenkor a visszaaltatás meg kész közelharc Gabi karmol, hamar, tekereg brutál. Én is leteszem és hagyom őt az ágyban de ott mindent csinál csak nem alszik, gurul, 4kézlábáll és persze nyöszörög/sír. IDegtépő :roll:
A pocakjára gondolok most nálunk egyre gázosabb a szitu kaki ügyben és állandan pukizik. Ma ettem szilvalekvárt, remélem az anyatejen keresztül kicsit hat nála!

Amúgy nálunk szerintem én nagyon nengedékeny vagyok, de az este az este, 20-20:20 között pancsi aztán kezdődik az altatás ami tart 20 perctől akár másfél órán keresztül de nincs kegyelem, aludni kell! Ha éjszaka felkel is én visszaringadom és 7kor kelünk. Ha fél6kor felkel akkor is sötétben ringatom 7ig, max nem alszik vissza, de egyszer csak eljut a buksijáig az, hoyg este van és aludni kell..meglássuk. A "korai" kelés nem is zavar, jó ha hozzászokik a korán fekszem korán kelekhez mert ha kezdődik az ovi akkro gázos lehet átszoktatni. Na de erről ennyit is :D

Pepke a túlélő taktikus :lol: Lehet benne valami :)

Csajok, kivel mi van? Csak én maradtam egyedül a két ünnep között? Ja igen, meg Csöpplány is de ahol már másznak meg állnak kérem szépen :lol:

Ja és Pepkének óriási gratuláció az új mozgásokhoz, ahogy elnéztem a fb-t van feladatod vele bőven Hibernia :D

Orsi akkor Ti most itt vagytok Mo-n ugye? Milyen? Biztos jó a családdal lenni? Anyukád mit szólt a legkisebb unokához?

Csöpplány köszi a cikket tényleg nagyon jó :wink:

Nálunk mozgás: továbbra is kutyázunk..valaha fog mászni ez a gyerek? Csak hátrafelé megy és idegeli magát mert ha tetszik neki valami nem tud érte menni...szegénykém Látom hogy küzd, szedegeti a térdét a pocakja alá de a kezei egy helyben maradnak..kicsit megtorpan aztán szétcsúszik. Viszont ő is egyre jobban próbálja magát állásba rúgni ha ülök és ő a kezeben van, szóval rá kell gyúrnunk a mászásra!!!!!!!!!!!

Ja és a pihiszékben felült Gabi magától! Ez még nem olyan nagy siker, mert alapból fél ülő helyzetben volt, de mi örültünk neki. És vagy 1 percig meg is tartotta magát.
Na lelövöm magam. :oops: :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Visszaolvastam

Csöpplány sajnálom a szar éjszakákat! JAvult a helyzet azóta? Nekem kb 2-3 jó éjszaka (2x3x kelt csak) után 24-e óta újból gázosak, és már rendre az van mint Pepkénél (volt?), hogy 1 órát vagy1,5-2 órát kukorékol, ilyenkor a visszaaltatás meg kész közelharc Gabi karmol, hamar, tekereg brutál. Én is leteszem és hagyom őt az ágyban de ott mindent csinál csak nem alszik, gurul, 4kézlábáll és persze nyöszörög/sír. IDegtépő :roll:
A pocakjára gondolok most nálunk egyre gázosabb a szitu kaki ügyben és állandan pukizik. Ma ettem szilvalekvárt, remélem az anyatejen keresztül kicsit hat nála!

Amúgy nálunk szerintem én nagyon nengedékeny vagyok, de az este az este, 20-20:20 között pancsi aztán kezdődik az altatás ami tart 20 perctől akár másfél órán keresztül de nincs kegyelem, aludni kell! Ha éjszaka felkel is én visszaringadom és 7kor kelünk. Ha fél6kor felkel akkor is sötétben ringatom 7ig, max nem alszik vissza, de egyszer csak eljut a buksijáig az, hoyg este van és aludni kell..meglássuk. A "korai" kelés nem is zavar, jó ha hozzászokik a korán fekszem korán kelekhez mert ha kezdődik az ovi akkro gázos lehet átszoktatni. Na de erről ennyit is :D

Pepke a túlélő taktikus :lol: Lehet benne valami :)

Csajok, kivel mi van? Csak én maradtam egyedül a két ünnep között? Ja igen, meg Csöpplány is de ahol már másznak meg állnak kérem szépen :lol:

Ja és Pepkének óriási gratuláció az új mozgásokhoz, ahogy elnéztem a fb-t van feladatod vele bőven Hibernia :D

Orsi akkor Ti most itt vagytok Mo-n ugye? Milyen? Biztos jó a családdal lenni? Anyukád mit szólt a legkisebb unokához?

Csöpplány köszi a cikket tényleg nagyon jó :wink:

Nálunk mozgás: továbbra is kutyázunk..valaha fog mászni ez a gyerek? Csak hátrafelé megy és idegeli magát mert ha tetszik neki valami nem tud érte menni...szegénykém Látom hogy küzd, szedegeti a térdét a pocakja alá de a kezei egy helyben maradnak..kicsit megtorpan aztán szétcsúszik. Viszont ő is egyre jobban próbálja magát állásba rúgni ha ülök és ő a kezeben van, szóval rá kell gyúrnunk a mászásra!!!!!!!!!!!

Ja és a pihiszékben felült Gabi magától! Ez még nem olyan nagy siker, mert alapból fél ülő helyzetben volt, de mi örültünk neki. És vagy 1 percig meg is tartotta magát.
Na lelövöm magam. :oops: :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Bocsi mostanában duplázódom :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!
én is bekukkantok!

Nálunk is jól telt a karácsony, itthon volt nagy ajándékbontogatás, játék szánkózás, evés! :lol:
Kristóf persze legjobban a papírokkal és a zacskókkal játszott, pedig ajándékot is kapott azért bőven :wink:
Kapott tanuló szerszámpadot, fp mókakockát, simba zenélőt meg alvósrongyit, ruhát stb...
Azért a játékokat is nagyon bírja, a nagyok is rákaptak a szerszámpadra és ütögetik, mondtam is nekik hogy jövőre babjátékot kérjenek!

Ja és a legnagyobb sláger hogy kaptak egy távirányítós helikoptert, na azért úgy spurizik Kristóf mint akit puskából lőttek ki :lol:
Persze kúszásban 8)

Rajtunk kívül senki sem kúszik? Mindenki egyből mászik??

Peti is kis ügyes akkor már!
K.is imád ülve játszani!

Mucus jó hogy túl vagytok akkor ezen a dolgon és földolgozta a nagyfiú!
Nehéz lehetett, az iskolakezdés sem lehet egyszerű ránk ez majd jövőre vár, vagy majd az azutáni évben, (inkább utóbb....)
Nálunk nagy divat hogy még hagyják inkább plussz egy évet az oviban!

Zsu:
a lávaköves masszázsért irigy vagyok 8) azt én is várnám!
Gabi is jó sok mindent kapott, meg Csöpplányéknál sem lesz játékhiány!

Csöpplány:
Balu nagyon édes a képeken, tiszta nagyfiús! :lol:

Küldök majd képeket én is!

kriszta0612
 
 


Sziasztok!

Hibernia:nagy gratula itt is Pepkének az atrakciókhoz!
Én szóltam előre hogy innentől még annyira se lesz egyszerű az élet :D

Mucus:ja értem,sajnálom hogy ilyen nehezen tudta feldolgozni a dolgot,de örülök hogy hamar helyreállt a rend :)
Akkor összehaverkodott a kistesóval? :) Titkaik?? :) Ez jóóó :) huu,tényleg nem egyszerű a választás.Talán a nyelvi jobb lenne,nem?Aztán gimiben meg "szakosodhat" informatikára,és akkor ha igaz már a nyelvtudás meglenne,nem? :) Aztán lehet hogy az informatika addigra nem fogja úgy érdekelni,de a nyeltudás mindig minden korban jól jön :) Persze ez csak az én véleményem :)
jobbulást gyerkőcöknek :( Gyógypuszi postázva :)

Ercsi:viszont nektek is!

Charlott:ha nem baj ide nem írom le ugyanazt mint a másik topikba,jó? :D

Zsu: örülök hogy nálatok is jól teltek az ünnepek :)
Irigy a szilveszterezés miatt :) Nálam marad a szokásos tollasbál :D :lol:
Akkor ti is el lettetek látva ajcsikkal :)
Melyik babaszakácskönyvet kaptad?
Igen,javultak az éjszakák,bár a tegnapi...Majd lentebb leirom :) Egyébként úgy néz ki hogy használ a homeos bogyó,mióta kapja max 3 alkalommal kel az éjjel,de van hogy 1szer.szerintem ez így elég korrekt :D
Gondolod hogy pocak dolog?Esetleg angolvíz,espumisan,infacol?Hátha segít a bubik legyűrésében :)
Szerintem nagyon jól csinálod az este az este dologgal.Nálunk én engedékenyebb vagyok,de próbálom úgy csinálni a napjait hogy legkésőbb 10kor álmos legyen.Ja és legkésőbb fél 8kor ébresztő van,de ő most egy ideje ráállt a 7:10es kelésre,percre pontosan :D Teljesen igazad van hogy később nehezebb átszoktatni a koraibb kelésre.
Hát igen,elég ritkán jutok magamhoz képest ide,és ilyenkor is általában apa veszi át a műszakot ( :lol: ) Hogy nyugiban írhassak.Tökmag folyton idemászik és feáll bennem kapaszkodva és néz rám :D
Örülök hogy tetszett a cikk :)
Balu kb egy hónapig állt négykézláb mire rájött hogy a kezeit is kellene pakolni :) Örülök,és gratula a felüléshez :)

Kriszta:örülök hogy ott is jól teltek az ünnepek :)
a kúszás az milyen?Hogy csak a kezeit pakolja és "vonszolja" magát?ha igen,nálunk az teljesen kimaradt.
Várjuk a képeket :)

Rólunk:megvagyunk,Balu ugyanolyan mozgékony ha nem jobban,folyton figyelni kell.
Evéssel jól van bár írtó válogatós,ebben apjára ütött.
Alvás az napi kétszer van,általában összeségében 2-3 óra között(extrém esetben csak 1 óra) mozog,változatos felbontásban.
Tegnap este nem akart az ágyába aludni.Elringattam letettem 2 perc után fekelt,és felállt,ézett engem és sírt.Na akkor előlről,ringatás,letettem ecetera,és ezt 3/4 óráig bírtam,kb 6-8 alkalommal csináltam végig,aztán végül magam mellé tettem és reggelig aludt egy mukk nélkül.
Pont mondtam valamelyik nap páromnak hogy sokszor úgy érzem hogy a gyerek azért sír fel,hogy ellenőrizze hogy itt van-e még anya.Mert sokszor elég hogy mondom hogy sss,és abbahagyja a nyöszögést és alszik tovább.Meg megérzi mikor fekszem le aludni.Addig tök csendben alszik.Mihelyt lefekszem aludni,már kezd nyöszörögni és tök sokszor kel.Létezne hogy tényleg azért csinálja?Anyakomplexus??Kicsit korainak tartanám.Ma délelőtt is csak a mellkasomon volt hajlandó aludni.Apa viszont simán el tudja altatni a kiságyban.Lehet hozzám kötné ezt az alvási módot?
Na túl sok lesz a kérdéseimből,megyek vacsizom,apa elaltatta Balukát :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: