Új privát üzeneted érkezett!

Alicia!

Megértelek. Annyira csodálatos lények, lenyűgöznek. Amikor a sógornőmnél vagyunk a lovak között, úgy repül az idő, hogy észre sem veszem.
És minden percét élvezem a velük való foglalatosságnak, még a kakás almot is szívesen lapátolom alóluk. :lol:
Nem beszélve arról a finom lószagról. Sok embernek büdös, de én imádom a szagukat is. :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Kép


Kép
alicia
 
 


Hogy egy kicsit haza beszéljek... érdemes kilátogatni a Hortobágyra!!!!! :lol: :lol: :lol: :wink:
alicia
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma voltunk az utolsó szülésfelkészítőn ebben az évben!
Természetesen rákérdeztünk újból az oltásra, és azt mondták:
hogy eddig sem oltottak be kismamákat soha semmivel, miért pont most kellene elkezdeni a tesztelgetést ezzel az új oltással. Írjátok sokan, hogy semmi bajuk nem lett azoknak, akik eddig be lettek oltva. Mert ez nem most derül ki, hanem később, főleg a magzatok/babák tekintetébe. mivel azt mondták ma a felkészítőn, h a szívük a tüdejük...stb. még nincsenek véglegesen kifejlődve, és pl. a szívük a megszületés utána első hét után fejlődik ki rendesen.
Szóval ha vmi mellékhatása van az oltásnak, az csak mikor megszületik vagy később pár éves korban jöhet elő!
Nem tudnak erről az orvosok semmit, mert még nem láttak ilyen babát megszületni, és főleg nem pár évesen!

De persze mindenkinek a saját döntése, hogy mit csinál, ezt csak egy plusz infoként írtam le!

Nagyon vigyázzatok magatokra!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Alicia!

Gyönyörűszép a lovad!! Versenyzel is vele?

Falcon egy vágóhídról mentett paci, ő csak kedvtelésből tartott, de nekünk nagyon szép.

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Alicia: gratula a kiscsikóhoz! Nekem volt kendőm is, de nem használtam, most viszont tuti fogom, mert a kicsit biztosan magamra kell kötni.

Oltás: nem oltatok. A házidokim nem oltana be, ellenkezik az elveivel, nőgyógyászom nem ragaszkodik hozzá, genetikus, akinél voltunk ellenezte, mert nem lehet tudni mit okoz a babánál esetleg évek múlva. 1 év alatti gyerekeket nem oltunk, de magzatokat igen?! Neki ez volt furcsa. Így mi bezárkoztunk és ha valami bajom van, azonnal orvoshoz megyek. Mint ma is: vírusos torokgyulladás, rossz közérzet, hőemelkedés, izomfájdalom. De a tüdőm tiszta és már kicsit jobban vagyok, aludtam délután Adéllal.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Most jöttem az orvostól. Minden rendben. Azt mondta, ha jövő hétig sem érzem a mozgást megkukkantjuk UHal.
Oltásról azt mondta, hogy igazából ők sem tudnak róla semmit. Azt mondta mivel dolgozom talán ő is azt mondja oltassam be magam és ha a háziorvos nem akarja beadni, akkor ő beadja. Persze, aki megteheti, hogy bezárkózik annak talán kicsit könnyebb a döntés, de aki emberek között dolgozik, nem is kevés között, annak azért rizikós. Ha itthon lennék, akkor én is még lehet, hogy azt mondanám, hogy nem, de azért még messze a február, amikortól itthon leszek. Ráadásul januárban, februárban jön a dönping a vírus fronton, szóval ezért vagyok nagy bajban.

Kép
domi001
 
 


Domi: én tökre megértem az oltással kapcsolatos döntésed. Valószínűleg, ha dolgoznék (tanár vagyok), vagy vinném minden nap a gyereket bölcsibe, oviba én is másképp döntenék. Én még mindig azt mondom, hogy 2 rossz közül kell választani és mindenkinek magának kell mérlegelni és ha eldöntötte, utána nem foglalkozni a dologgal.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Lányok!

Azt hiszem Gabi mondta ki a legdöntőbb érvet. Mindenkinek saját helyzetéhez képest kell mérlegelni.

Nekem a párom rendőr, fel sem sorolom milyen emberekkel találkozik nap, mint nap.
A fiam a középiskolából, a lányom az általánosból hozhatja haza.

Nekem a legdöntőbb érv az volt, hogy nem akarok 3 gyerket árván hagyni. :(
Nálam egybehangzó volt a nőgyógyász, a háziorvos és a védőnő véleménye. Sőt a gyerekorvosunk is igen mellett érvelt. Annak ellenére, hogy 1 év alattiakat nem olt, de ugye ők közvetlenül kapják az oltást, míg a magzatnál az anya szervezete jócskán szűr, a magzat az ellenenagyagot kapja.

Én nagyon imádkozom, hogy egy kismama és kisbaba se kapja el, és vészeljük át ezt a nehéz időszakot. Akár oltattunk, akár nem.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


gabi
Én is hasonló munakörben dolgozom, bár én nem egész osztályokkal, de gyerekekkel iskolában. Szóval ezért vacillálok. Bár a ma reggeli műsorban nyilatkozott az elhunyt kismama orvosa, hogy oltatni kell, mert nagyon gyors lefolyású a betegég, de azért hozzátette, hogy mint minden oltásnak ennek is vannak veszélyei.
yusz
És a higany ami benne van az oltásban az nem árthat a magzatnak? Én őt féltem nagyon. Rettegek attól, ha beoltatom magam, nehogy fogyatékos babám szülessen. :cry:

Kép
domi001
 
 


Gabi, jobbulását!

Tök ideg vagyok, nem tudom, mit csináljak. Persze oltás...
Nixi, Gabi! Éppen ez a dilemmám: a babával mi lesz később. Úgysem most jelentkezik, ha gond van, hanem később, és még egyetlen baba sem született meg, ill. lett 1-2 éves, akiknek az anyukáját beoltatták. Így nulla a tapasztalat ezen a téren :cry: Viszont hónapokig stresszben lenni, az sem hiányzik, ma sem aludtam emiatt túl jól, csak agyaltam, mi legyen.
Felhívtam a házidokit, aki eddig elzárkózott, igaz csak az asszisztensig jutottam, de mondta, hogy már oltanak kismamát is. Védőnő szintén javasolta minél előbb.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Húúú, de sokat írtatok...

Én a nem-oltás táborába tartozom, mert maximálisan bízom a háziorvosomban. Már valamikor írtam, de azért még egyszer: az ő véleménye, hogy egészséges felnőttek oltassanak, de krónikus betegek, kismamák, nagyon kis gyerekek (3 év alatt) ne.
A kismamáknál ő sem azt gondolja, hogy most bármilyen baja lesz a babának, hanem attól tart, hogy később fog gondot okozni neki...esetleg autoimmun (??? nem értek hozzá, de ezt mondta) betegség formájában.
Azt is mondta, hogy ő orvosként úgy látja, hogy túlságosan felfújták ezt a dolgot, a jelenlegi statisztika nem azt bizonytja,amit hallunk.
Lányok, most komolyan: ti hisztek a médiának???Számtalan olyan példát tudok, amikor olyasmit közölnek,aminek semmi köze a valósághoz (és személyes okból tudom, hogy nincs...)
Az orvosok nagyon bizonytalanok, ők sem látnak tisztán...

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Varva: nagyon szép a kislánykád, tényleg büszke lehetsz rá. Jobbulást a kislányodnak!

Alicia: Nagyon szép lovatok van. Komolyan mondom!

Gabi: jobbulást kívánok neked! Vigyázz magadra!

Oltás: én még mindig ott tartok, hogy nem oltatom be magam. Igaz van kockázat,mert a kislányom hazahozhatja az oviból és hát én sem ülök itthon bezárkózva, mert boltba és orvoshoz menni kell. A háziorvosom és védőnőm is egyértelműen azt mondta, hogy ne oltassak. Mindegyik azt mondja, hogy nem tudni a babára milyen hatással lesz a későbbiekben. Tegnap beszéltem a lányom óvónőjével és ő azt mondta, hogy szoktak nézni valamilyen horvát adót, mert a férje érti és ott nyilatkozott valamilyen orvos vagy kutató aki dolgozott a oltás kifejlesztésénél és elmondta, hogy kirúgták, mert olyan dolgokat hozott nyilvánosságra az oltással kapcsolatban amit nem kellett volna, sőt azt is mondta, hogy ez egy szándékosan kifejlesztett vírus és dirkt engedték szabadjára. Azért ez elég érdekes, de ő semmiképpen nem ajánlja senkinek. Remélem mindegyikőnknek sikerül átvészelni a vírus nélkül ezt az időszakot. Én mindenkinek ezt kívánom!

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok,

Mindenkinek a saját felelősége, hogy dönt az oltással kapcsolatban. Én beoltattam a lányomat és magamat is. Bár szedem a homeos bogyókat, de az hogy belettünk oltva, nincs rajtam a para, hogy jujj mikor jön szembe velem a vírus. Körülöttem lévő dokik és még a védőnőm, mindenki támogatja az oltást, igazából az ő (védőnő) véleménye volt döntő az oltással kapcsolatban, mert ő is homeos, és csak ha nagyon muszáj..., hát most mi így döntöttünk. ...és elég sokat járunk közösségbe, tehát kicsit jobban kivagyunk téve, mintha iotthon lennénk begubózva.

KépKép

Kép
sweetlife
 
 


Még valami eszembe jutott az oltással kapcsolatban:
nem akarom a kedélyeket fokozni, de ez is benne van a pakliban...hugomat kötelezték a kollégiumban az oltásra (ez is elég érdekes...), úgy kapta meg, hogy látszólag és a vizsgálat alapján nem volt semmi baja, ehhez képest két nap múlva iszonyat beteg lett, egy hétig magas lázzal feküdt, és ezzel persze ugyanúgy nem lehet semmit kezdeni. Az egyik ismerőse pedig tüdőembóliát kapott...szóval mégiscsak lehet mellékhatás. Persze nyilván nem voltak teljesen egészségesek, de csak annyira nem, hogy az orvos sem vette észre.

Kép
tündércserje
 
 


Lányok! Igen, borzasztóan sajnálom a kismamát és a családját is. Bőgtem is rajta, mert vannak barátaim, akik 6 hónapra születtek és teljesen egészséges felnőttek lettek. Szerintem még mindig kicsit felfúj a média. Statisztika: eddig Mo-n 50-70 ezren estek át a betegségen, meghaltak 16an.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Nagyon nagy a tanácstalanság az oltással kapcsolatban, azt látom.
A higany nem olyan formában van jelen az oltóanyagban, mint amivel pl hőmérsékletet mérünk.
Viszont minden influ oltásban benne van, a szezonálisban is. Azt meg évtizedek óta kapják a kismamák is.

Melinda lányommal anno én is badattam az akkori A vírus elleni oltást.
Nem dicsekvésből mondom, de 6.-os, kitűnő tanuló, egészséges, nincs szívbaja nem betegesebb, mint a többi vele egykorú.

Én is féltem a kisbabámat, mint mindenki, heteken át vaciláltam, hogy mit tegyek.
És én is bízom az orvosomban, aki már 20 éve kezel és tuti, hogy nem rosszat akar.
Ő mondta konkrétan, hogy az oltóanyagban lévő adalékok biztos, hogy nem ártanak, mert azok kipróbált dolgok.
A vírus úgyszintén, hiszen leölt vírustörzset tartalmaz, nem jut a babához.
Gondoljatok bele, ha az eredeti és igen agresszív vírus nem jut át a lepényen és szinte csak a mamát károsítja, akkor egy jóval kisbebb adagú és halott vírus pláne nem bántja a magzatot.

Azt hiszem mindent elmondtam amit én is több általam ismert és elismert orvostól hallottam.

Aki nincs kitéve fertőzésnek az ne oltasson, de aki még dolgozik, vagy olyan közegben él, hogy könnyebben elkaphatja, az gondolja át mert nem kicsi a tét.

Nem akarok az oltás mellett kampányolni, semmi hasznom nincs belöle, csak nagyon sajnálom a halott és jelenleg is haldokló kismamákat és családjaikat. Nem akarom, hogy többen legyünk, akik kórházban kötnek ki, emiatt a szemét vírus miatt. :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Én a második babámat hordom az elsőnél sem kaptam semmilyen szezonális oltást. De úgy gondolom, hogy ahol már az orvosok sem értenek egyet ott valami baj van. Az egyik orvos 100%-osan garantálja, hogy nincs mellékhatás, honnan tudja. A másik viszont azt mondja, hogy nincs rendesen letesztelve és nem ajánlatos beadatni. Ne értsetek félre csak az egész egy kicsit furcsa. Egyenlőre én úgy gondolom, hogy kitartok a nem mellett és a kislányomnak sem adattam be pedig jár oviba, azt mondta az orvosunk, hogy összesen 10 kisgyereken tesztelték le az oltóanyagot, kismamákon pedig egyáltalán nem. Azt hiszem ez minden kismamának nagy dilemma. De mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy mit fog csinálni.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Beus!

Az igaz,hogy kismamákon nem tesztelték egyrészt időhiány miatt, másrészt ki az aki terhesen hagyná magán a kísérletet?

Viszont vemhes állatokon letesztelték és konkrétan ezt az oltóanyagot. Egészséges utódok születtek.
Mi sem működünk sokkal másképp.

Az tény, hogy honnan tudja az orvos, hogy lesz-e valami? És azt honnan tudja, hogy elkapod-e és ha elkapod garantálja, hogy túléled?
Na, azt sem. És jelenleg nagyobb a veszélye annak, hogy megfertőzödik az ember.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz

Lehet, hogy letesztelték az oltóanyagot vemhes állatokon és egészséges utódok születtek, de mi a biztosíték, hogy a későbbiekben sem lesz semmi mellékhatás. Mindig is voltak ilyen-olyan fertőzések, vírusok, baktériumok amik veszélyesek voltak az emberre, csak nem mindet tárták a nyilvánosság elé. Én nem akarok ebbe nagyon belefolyni, hogy ki mit csináljon mindenki maga dönti el én még ott tartok, hogy nem. Csak az én véleményemet írtam le.

Igyekszem nem mindig erre gondolni, próbálok sokkal kellemesebb dolgokra mint pl. a karácsony. Szerintem jobb ha az ember megpróbál pozitív dolgokra gondolni. Saját tapasztalatból tudom, ha valakinek nagyon sok problémája volt ebben az évben, nekünk nagyon sok volt, de mindig igyekeztem a jóra gondolni és egy kis idő után elkezdtek a jó dolgok történni. Még most sem vagyunk nagyon könnyű helyzetben, de lassan talán már egy kicsit kifelé megyünk a sok rosszból.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok Kismamik!

Ne haragúdjatok, hogy így "betörök" hozzátok! Én is veletek egyidős kismami vagyok és páran a 2007-esek közül ismernek is. Van egy 19 hós kislányom és várjuk a ketteskét.
Csak amiatt írok, mert ahogy látom nagyon jól reprezentálja ez a fórum az országot kicsiban az oltással kapcsolatban.
Én nem szeretném osztani az észt, csak azt szeretném kérdezni, hogy miből gondolja bárki, hogy egy általános háziorvos, vagy védőnő esetleg egy nőgyógyász olyan tájékozott lenne a témában???
Az orvoslás is,mint minden hivatás és szakma szakterületekre van osztva, az, hogy mit tanultak 30-20-, vagy akár 10 éve az elég messze van a mostani kutatások eredményeitől ez biztos. Arra pedig nincs idejük az orvosoknak, hogy mélyebben beleássák magukat a témába.
Aki ebben a témában kompetens az kizárólag virológus vagy immunológus.

Ugye az általános félelmek:
-higany, ahogy többen is írták nem szabad formában van jelen az oltásban, kiürül a szervezetből néhány nap alatt.
-nincs tesztelve terheseken, hát ez természetes, az lenne a felháborító ha tesztelték volna
-3 év alattiakat nem oltottak eddig inf. ellen, ez egy abszolút elavult gyakorlat...
-káros a magzatra, ugyan már, maga az influ. se káros a magzatra "döglötten" meg de pláne
-később bajt okozhat a gyermekeknél, ez nevetséges, mi a fene okozna fejlődési rendellenességet, ami el sem jut a magzatba??
MAgyarországon már 21 millió embert oltottak ilyen technikával előállított vakcinával, voltak közöttük terhesek is és SENKInek nem született beteg gyermeke emiatt és a rákövetkező években sem alakult ki semmilyen rendellenesség. Az összetétele a vakcinának megbízható...
Másfél éves koráig a kisgyerekek átesnek egy rakás kötelező és választható oltáson, attól senki nem parázik..pedig vannak közöttük vírus fertőzés elleni oltóanyagok is (bárányhimlő), azokban szintén vannak adalékanyagok, még az a bizonyos higany is.

Mi beoltattuk magunkat már több, mint 1 hónapja: férjem, én, mint kismami és a másfél éves lányomat is, igaz ő csak a h1n1 ellenit kapta, mi mind a kettőt beadattuk magunknak.
Nem járunk az átlagosnál többet közösségbe, itthon vagyok a kislányommal. De ugye a vírusfertőzés kockázatát természetesen növeli, ha az ember dolgozni is jár, de elég EGY beteg ember és máris elkapjuk terhesen majdnem 100%-os a megbetegedés esélye, hiszen az immunrendszerünk nem működik tökéletesen a várandóság alatt...a betegség lappangási ideje 4-5 nap, tehát simán megbetegít egy egészségesnek tűnő ember is, akár egy kedves rokon is....azért ez is elgondolkoztató!
És ha már nem is kerül kórházba a kismami, mert szerencséje volt és nem alakultak ki nála szövődmények, akkor a magas láz 90%-kal növeli meg a fejlődési rendellenességek kockázatát a babájánál. Ezt Czeizel szajkózza és én hiszek neki, azt hiszem már bizonyított és az egész biztos, hogy alaposan körbejárta a témát, mert nem adná a nevét olyan témához, amiben nem 100%-ban biztos..
De mindenkinek szíve joga a döntés, hogy mérlegeljen...mikor felelőtlenebb ha oltat és legfeljebb kapott egy felesleges oltást (nem betegedett meg, bár ki tudja, hogy megbetegedett volna-e), vagy nem oltat és ne adj Isten beteg lesz....mert félt a konkrétan le nem írt ki nem mondott mellékhatásoktól, amik annyira valósak, mint a mumus az ágy alatt.

Minden oltásnak VAN mellékhatása, de azoktól nem félünk, sőt eszünkbe sem jut....vajon miért? Talán nem csak azért alakult ki a félelem ezzel kapcsolatban, mert a médiának hiszünk (beleértve a drága orvosokat is), egy olyan médiának ahol főműsoridőben azt nézhetjük, hogy hogy főznek a nemlétező sztárjaink....ugyanmár...
Aki rémisztgeti az embereket főleg a kismamákat orvos létére, azt meg kellene bűntetni, min. elvenni a diplomáját...
Mindig azt kell mérlegelni, hogy a mellékhatás kialakulásának van-e valószínűsége vagy annak van nagyobb esélye, hogy beteg lehetek.

Biztos hogy útálni fogtok, hogy idejöttem okoskodni, de nem tudom szó nélkül hagyni azt amikor álhírekkel rémisztgetik, butítják az embereket. Ne haragúdjatok...

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!
Akkor az oltáshoz én is hozzászólnék újra.
Tegnap az előkészítőn én is hallottam, amit a Nixi írt.
Engem csak az keserített el, hogy személy szerint Algopyrin allergiás vagyok, és állítólag az a legjobb lázcsillapító erre.
Na most a láztól esetleg beinduló szülést sem szeretném 6-7 hónaposan. És a láztól is lehetnek a babának szövődményei, nem???
Persze baromira parázok az oltás miatt is, mert nem tudom mi lesz a gyerekkel évek múlva (ha lesz, vagy egyáltalán ettől lesz - ezt se fogja senki akkor bebizonyítani) De most az esetleges lázas állapotot közlebbinek érzem, így talán attól jobban félek.
Ma reggel a Mokkában is beszélt a Czeizel erről.
Nem tudom mit csináljak, de már annyira idegőrlő ez az állapot.
Lehet, ha beadatnám, akkor lenyugodnék, mert döntöttem és onnan már nincs visszaút, míg így előtte, még ott van, hogy igen vagy nem.
Most (MA) éppen oltás mellett vagyok, de lehet holnapra már nem, mire eljutnék a dokihoz. Még dolgozom , meg utána sem szeretnék 3 hónapra bezárkózni a lakásba, és kitiltani mindenkit tőlünk.
Bocsi, hogy én is rátok zúdítottam a dilemmámat....
Vigyázzatok magatokra!

Kép
moncsi73
 
 


Szerintem is mindenkinek magának kell döntenie...és valóban nagy dilemma, de azt azért elég csúnya dolognak tartom, hogy aki nem akarja oltatni magát, azt a médiában felelőtlen, veszélyes anyának titulálják, holott akkora a bizonytalanság, hogy senkinek nincs joga ítélkezni sem egyik sem másik oldal felett.
Azt gondolom, hogy ha már így a magunk döntésére vagyunk kényszerítve, nem tehetünk jobbat, minthogy tanácsot kérünk azoktól, akik - ahogy Yusz is írta - évek óta kezelnek, ha bármi gond van, és ez alapján hozunk ilyen vagy olyan döntést. Miután nekem a keresztapám az orvosom, aki annak idején (5 évesen) a döntésével megmentette az életem, semmi esetre sem akarom megkérdőjelezni a véleményét. Amint azt mondja, hogy na most akkor oltunk, gondolkodás nélkül beadatom magamnak, de addig nem.
Azért nagyon elszomorít, hogy életem eddig legboldogabb időszakát és legnagyobb élményét így beárnyékolja ez a betegségtől való félelem, de igyekszem nem mindig ezen rágódni.
Remélem, nem kerülnek többen ilyen súlyos állapotba!

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Én is az oltáshoz szólnék. Szóval én még úgy gondolom nem oltatom be magam és a fiamat sem (3 éves). A férjem egyik unokatesójának volt h1n1-e még nyáron és azt mondta semmi különös, 2 napig lázas volt, viszont neki is van két kicsi gyereke, ss azok nem kapták el tőle.
Az én nőgyógyászom nem javasolta, de azt mondta, ha ragaszkodom hozzá oltassam be magam.
Tehát mivel mi egyáltalán nem vagyunk betegek (a kisfiam sem, pedig ő bölcsis már 2 éve), most is bízom az immun rendszerünkben és nem oltatom be magam. Jó tudom, hogy a h1n1 sokkal fertőzőbb, mint a többi influenza.

A kismamákról a kórházban, sajnálom őket. De feltételezem, hogy sajnos egyéb betegségekben is halnak meg kismamák, csak az nincs benne a TV-ben. Én egyértelműen pánikkeltésnek érzem ezt az egész cécót, szerintem nagyon sok pénzről van itt szó. Persze az egészség megfizethetetlen, csak úgy érzem a gyógyszergyár és a többiek (akik érdekeltek az oltások eladásában) kihasználják az emberek hiszékenységét.

Megjegyezném, hogy sem a BBC-n, sem a CNN-en nem beszélnek a H1N1-ről egy szót sem, pedig amikor kirobbant Mexikóban nagyon sokat beszéltek róla. Most viszont már egyáltalán nem foglalkoznak vele. Tudom, mert szoktuk nézni. Úgy gondolom ezek megbízhatóbb hírforrások, mint az RTL-klub, vagy a hírTV.

Kép
Kép
sargarepa
 
 


Sokat gondolkodtam mit is írjak...

Én senkit nem akarok sem megbántani, sem megmondani, hogy mit tegyen.
Ahogy Beus írta, én is csak a véleményemet fogalmaztam meg.

Természetes, hogy mindenkinek a saját szempontja a legfontosabb. És tiszteletben tartom mindenki döntését, bármi legyen is az.
Mindenki megvívja a maga csatáit és meghozza a döntést, amiért felelősséget vállal. Tündércserje, az is igaz amit te írtál, nem szabad ezt még a médiában is kiélezni.

Kisfruzsi!
Tökéletesen megfogalmaztad, amit én is érzek az oltással kapcsolatban.
És nagyon haragszom azért, amiért az amúgy is kétségben lévő kismamákat riogatják. Pláne azokat, akik már oltattak.

Tudom, sokáig ez lesz a téma és minden alkalommal ahogy megbetegszik egy kismama (most is van egy újabb eset) erről fogunk beszélni.
Sajnos, hogy beárnyékolja a legszebb időszakot, a várandósságot, és félelemben kell élnünk.

Mostanra már mindenki letette a voksát valamerre, tehát javaslom, hogy beszéljünk vidámabb témákról és próbáljunk a babavárás szép oldalára koncentrálni, jóóóóó??? :lol:

Arról nem is beszélve, hogy előttünk egy gyönyörű ünnep, számomra a legszebb ami lehet, és elég sok tennivalóval jár.
Ki hogy készül a karácsonyra? Ki mit főz? Megvannak már az ajándékok?

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz: iagazad van, kicsit tegyük félre az oltás témát. Én amúgy tudok olyan kismamáról is, aki átesett rajta és kutya baja sem lett.

Karácsony: nálunk ez bonyolult, az én szüleim180 km-re, a férjem anyukája 120ra, de ellenkező irányban. Ráadásul anyukám nagyon beteg, fullad és találtak valami lerakodást a tüdejében (én nagyon féltem, hogy rák, mert 1 éve hagyta abba a cigit, de előtte 40 évig szívta), a pajzsmirigye is vacakol. Így nem szívesen állítanék oda hozzájuk. Lehet, hogy én főzök és levisszük, de ismerve anyumat, nem bírja, ki, hogy ne robotoljon és süssön, főzzön. Anyósomhoz is megyünk, oda jöna dédi is, aki úgye nem ismer meg minket, de azért Adélnak örül, bár időnként azt hiszi, hogy kisfiú. Szóval 24én itthon leszünk és biztosan halászlét főzök. Nálunk ez hagyomány. Műfánk lesz és neten veszem/vettem az ajándékokat. Adél kap könyvet, ceruzát, építőkockát.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok

Én csak megnyugtatásként szántam az iménti hozzászólásomat. Szerintem túl van aggódva a dolog. Szóval ne féljetek!

Én is beszúrok két lovas képet:
ez itt a fiam és Jakuza (a ló)
Kép
ez meg itt én, a háttérben a férjem, szintén lovon
Kép

Mindenki nyugodjon meg. :D


Kép
Kép
sargarepa
 
 


Sárgarépa!

Jakuza is nagyon szép paci!!! És milyen ügyes!

Nekünk az ünnepek kész káosz. Általában már 23.-án elkezdődik, mivel apósom szoliban szokott lenni 24.-én. Akkor átmegyünk, halászlé, rántott hal, finom sütik.
Anyós csomagol egy kis töltött káposztát.

24.-én anyuéknál vagyunk, halászlé, rántott hal, krumpli sali, a gyerekeknek rántott csirke és sütik.
Anyu csomagol egy kis töltött káposztát is. :lol:

Első nap a volt anyósékhoz megyünk (a két naggyerkőcöm nagyszüleihez).
Ott szerencsére csirkepörkölt szokott lenni és sütik.
Persze induláskor csomagol egy kis töltött káposztát....

Én szinte csak utána főzök és sütök. Általában pulykát szoktam sütni csirkével, mivel a halászléből kicsit elég lesz.
Jaffa tortát szoktam készíteni, mivel beiglit és más karácsonyi sütit a nagyszülők készítenek.
Amúgy nem vagyok egy nagy sütievő, egy szelet mákos beiglivel átvészelem jövő karácsonyig. :lol:

Sajna ajándékok még nincsenek, ami pedig a legrosszabb, hogy ötletem sincs. :(

Viszont imádom a készülődést, az illatokat (már beszereztem a karácsonyi illatgyertyákat és füstőlőt), a gyerekekkel készítünk narancsba szúrkált szegfűszeget asztali díszként, fenyőágat szoktam venni, mivel műfenyőnk van, és kell egy kis illat is.

Kíváncsi leszek Ginának hogy fog tetszeni a fa. Igaz, tavaly már látta, de olyan pici volt, hogy nem emlékezhet. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Szia Fruzsi! Gratulálok a Pocaklakóhoz! [size=12](Éppen most láttalak egy másik topikban is, nekem Gyed, Tp ügyben Kerekes segített, hasonló a szitu, mint nálatok.)[/size]

Örülök az újabb témának
:wink:

Szóval Karácsony: Mi 24-én itthon ünnepelünk, 25-én anyósoméknál, 26-án utazunk az én szüleimhez.
Nagy sütés-főzés nem lesz, a mézeskalács viszont nem fog elmaradni, talán már Emma is besegít :D . Még ha én nem is ehetek belőle, nagyon szeretem az illatát.

Ajándékok nagy része megvan, éppen azért nem hagytam az utolsó pillanatra, hogy ne kelljen a zsúfoltságban vásárolni.

(Még az előző témához: végül beoltattam magam, és bízom a jó Istenben, hogy semmi gond nem lesz később sem. Ismerem magam, ha nem adatom be, akkor még kb. 4 hónapig idegeskedek, és hallgatom a véleményeket pro és kontra.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Nekem a 24-e mindig sütéssel és főzéssel megy el. Az idei karácsony egy kicsit könnyebb lesz, mert nem dolgozom. Tavaly ilyenkor még dolgoztam és elég nehéz volt, mert 24-én délelőtt dolgoztam meg persze 25-én is csak a másnapja volt szabad. Szóval elég nehéz volt elvégezni mert 2 óra után értem haza utána rohanás megértem elvégezni a sütéssel és a főzéssel meg a fadíszítés. az idén könnyebb lesz. Mi a szentestét mindig hármasban ünnepeljük itthon. Halászlé az biztos, hogy lesz, de azt a férjem csinálja meg az mindig az ő dolga. Bejgli is lesz azt minden karácsonykor sütök a többit még nem tudom. 25-én is itthon leszünk és másnapján vagy mi megyünk anyuékhoz vagy pedig ők jönnek hozzánk. A férjem szülei már nem élnek viszont a nővére itt lakik tőlünk pár házzal arrébb, hozzájuk napján át szoktunk menni. a hugomék is anyuékkal szoktak jönni. az ajándékokkal elég ramatyul állok, mert még szinte semmit nem vettem és nem is igen tudom mit kellene. Most még a lakásdíszítésnél tartok most már lassan csak az égősort kell felrakni a házra kívülröl.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Beus!

25.-én is dolgoztál? Jesszus, az jó kitolás. Ha nem titok, mit dolgozol? (lehet, hogy már írtad, csak a szita agyam :roll: )

Próbálok ajándék ügyben az interneten nézelődni, hogy max. kajaügyben kelljen bevásárolni. Azt viszont nem tudom elkerülni.

Az ünnepi tolongás az tényleg borzasztó. Az emberek ilyenkor teljesen kivetkőznek magukból és úgy vásárolnak, mintha a világvégére készülnének.
Bár megfigyeltem, hogy elég egy napos ünnep is, és az egész üzeletet kifosztják. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Karácsony:
én nagyon imádom! :) Lakás már fel van díszítve! :)
Adventi koszrút én csináltam, és illatos gyertyákat is már vettünk, azok is lassan használatban kerülnek. Imádok ilyenkor karácsonyi cd-ket hallgatni és itthon-tenni venni, ajándékokat csomagolni ( vizsgákra készülődés mellett :) :oops: ).
Most azon töröm a fejem, hogy mi legyen a karácsonyi menü, szeretek minden évben vmi új dolgot kitalálni! :)

Ajándékok: ma vettem meg az utolsó ajándékot, és készen is vagyok mindenki ajándékával. Pár apróság van vissza, amit a férjem majd be tud szerezni!
Direkt készültem erre a karácsonyi vásárlsra már időben, nem szeretem ilyenkor a plazakat, a sokat embereket ( főleg most), meg pocakkal már nagyon fárasztó tud lenni a tömegben lenni!

Jó készülődést mindenkinek! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, akik szorítottak és gondoltak ránk!
Nos, úgy néz ki nem megyünk a kórházba (kopp-kopp). BOgi antibiotikumot kap, mivel 1 hét köhögés és orrfolyás után tegnap belázasodott. Mostanra már végre vidámka és már eszik sokat és nem hányja ki.

Karácsony: szombaton megsütöttem a mézeskalácsokat. A hátam annyira fáj, hogy jövő Karácsonyig érezni fogom. Rengeteg lett és azokat kidekorálni nem egyszerű, viszont nagoyn jó illat volt az egész lakásban. Elhatároztam, hogy idén nem veszek szaloncukrot, hanem mézeskaláccsal díszitjük a fát. Bogi már teljesen be van zsongva, mert nagyon várja a Jézuskát (játék pónit kért). Annyira más a Karácsony mióta Bogi van nekünk. Emlékszem onnantól nem volt igazi ünnep nekem, amikor megtudtam kb. 9 évesen, hogy nem a Jézuska hozza az ajándékokat.
Boginak a fát is a Jézuska hozza. 23-án éjjel feldíszítjük Apával a fát (mikor Bogi alszik) és mire reggel felkel már meg is jött a Jézuska. Ezt azért kellett reggelre tenni, mert apósom kikötötte, hogy amíg él náluk kell karácsonyozni, amit nem bánunk, mert együtt az egész család olyankor. Nagy zabálás (halászlé, rántott hal, bejgli, rengeteg süti...nyami stb.) Sógornőmék is ott vannak. Anyukámat is meg szokták hívni és ettől igazi nagy ünnep nálunk. Társasozunk vacsi után, játszunk, beszélgetünk. Hú, most még jobban várom, hogy leírtam! :lol:
Imádom, ahogy ki van világítva a város!

De sokat írtam. Bocsi :oops:

Kép

Kép
varva
 
 


Jó olvasni, kinél hogy telnek az ünnepek...nálunk ez mindig kicsit macerás, mert - ahogy Gabiéknál is - a szülők két felé...az enyémek 240 km-re, a férjeméi 220 km-re totál ellentétes irányban, ráadásul ott a nagylánya, akivel mindenképp' találkozni szeretne karácsonykor, úgyhogy igazodnunk kell az ő programjához is. A plussz poén, hogy bátyámék is más irányban laknak, úgyhogy szüleimhez akkor kell menni, mikor ők is ott vannak, a férjem hugával ugyanez a helyzet. Szóval rendesen kell kombinálni, hogy mindenkinek jó legyen. Nekem csak annyi a kikötésem, hogy jövőre a szentestét hármasban töltsük.
A tavalyi kari elég nehéz volt, mert párom eltörte a lábát november közepén, és január végéig fekvőgipszben volt, úgyhogy mi maradtunk, és mindenki jött hozzánk, persze más napon, úgyhogy egy hétig egyfolytában sütöttem-főztem, ehhez minden vásárlást is én intéztem, és miután nem tudok vezetni, ez elég nehéz ügy volt (a legviccesebb a karácsonyfa hazacipelése volt...), és kicsit elszomorított, hogy minden ajándékot nekem kellett egyedül megvenni (ezt mindig közösen vészeljük át...), párom is elég szomorkás volt, hogy semmiben nem tud részt venni, és a ráadásnehezítés is megvolt, mert januárban diplomáztam, úgyhogy egyfolytában a diplomatervemen dolgoztam...
Hát remélem, idén azért jó lesz minden. Úgy sikerült összehozni, hogy 24-én anyósoméknál leszünk, ott lesz a férjem lánya is, meg a hugáék, 25-én kettecskén karácsonyozunk kicsit, 26-án pedig megyünk a szüleimhez, és ott lesznek tesómék is.
Olyan jó azoknak, akik már ilyen jól állnak az ajándék-vásárlással, nekem még ötletem sem nagyon van...bár ezt mindig úgy intézzük, hogy előre kitaláljuk, kinek mit és honnan, és egy nap alatt lerendezzük...remélem ideén is összejön így.

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Eddig nagyon elzárkóztam az oltástól, viszont a nőgyógyászom azt mondta, ez nem is kérdés, adassam be! Szóval én holnap beadatom.
Még most is félek az oltástól, viszont mivel minden nap tömegközlekedem, illetve a munkahelyemen is sokan össze vagyunk zárva, attól jobban félek, hogy elkapom a vírust.
Látom, hogy már nem téma a védőoltás, de én csak most olvastam vissza, úgyhogy bocsi érte.

Kriszti

Kép
krisztike83
 
 


Sziasztok

hétfőn voltunk UHun. Kisfiúnk lesz :) Manóka 360 gramm, és 18 cm. Meglett az AFP-m is 1,88 az eredmény. Az Uh szerint akkora a baba, hogy egy héttel előrébb vagyok, tegnap doki bácsi is megnézte a pocimat, szerinte is inkább betöltött 21 hetes pocim van, már egész a köldökömnél van a méhem, azt mondta. Viszont hízok, eddig ugyebár nem híztam, most meg mint a gomba :( Az elmúlt 10 nap alatt csaknem 4 kg-ot, azelőtt meg semmit sem híztam. Mondta, hogy ne éhezzek, de nagyon fogjam vissza magam az evéssel, és kerüljem el a szénhidrátokat (nem mintha édességgel tömném magam).

Itt van pár kép manókáról: Kép

Kép

Kép

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!
Az FP eredményem mit kell nézni? Melyik számot? A védőnő azt mondta jó lett. Itthon megnéztem a leletet. Van rajta egy ilyen AFP: 35.66 ng/ml és egy ilyen is AFP-MOM 0.92 (enneke a referencia tartománya 0.7-2.5) Az elsőnél nincs referencia tartomány. Melyik értéket kell nézni? Ti mikor írjátok, hogy AFp 1,88 pl., akor melyiket nézitek?

Kép
domi001
 
 


Mary! Gratulálok a kisfiúhoz! Neve mi lesz? Jók a képek! Próbál kevesebb fehér kenyeret, tésztát, krumplit enni, az nagyon tudja nyomni a kilókat.

Tegnap voltam védőnőnél, 90/60 volt a vérnyomásom :shock: , pedig még kávét is ittam előtte, és rohantam, hogy odaérjek, mégis ennyi lett. (Én meg 3kg híztam eddig, na ez a diétától van, és attól, hogy Emma miatt állandó mozgásban vagyok. Napi kétszer séta, itthon is van mit csinálni mellette.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Domi, én most ugyan nem szedtem elő a papíromat, de szerintem a MOM-os értéket. Ha védőnő azt mondta, hogy jó, akkor ne izgulj! :)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Mary: gratulálok a kisfiúhoz! Nagyon jók a képek róla! :lol:

Domi: szerintem is a MOM-ot kell nézni. Egyetértek Atizkával, biztos nem mondaná a védőnő, hogy rendben van, ha nem lenne.

Atizka: hogy bírod a diétát? Dietetikus állította össze az étrended? Nekem eddig nem mondták, hogy kéne, de azt sem szeretném, hogy "elszaladjon" a súlyom...és már +6kg-nál tartok. :shock:

Egy kis segítséget szeretnék: szerintetek Avent kézi mellszívó 2-2 jégakkuval, etetőcumival, 2 anyatejtárolóval és 8 eldobható melltartóbetéttel 16.000 Ft-ért megéri? Nem nagyon találtam árakat, de van egy Brendonos kuponom, így 5000-rel olcsóbb, de nem tudom, máshol mennyi lenne...És az jó, ha kézi?

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Domi: a Mom-ot kell nézni, nekem 16+2-nél levett mintánál lett az érték 0,95, úgyhogy a tiéd is teljesen ideális!

Atizka: nekem is borzalmasan alacsony a vérnyomásom, 95/65 az átlag. Állítólag magától helyre kell majd billennie.

Hízás: én most tartok 5-5,5 kg hízásnál, szerencsére csak pocira és cicire ment. :lol: De tök érdekes különben, mert a hízás is úgy megy nálam mint a pocinövés: hetekig semmi, aztán hirtelen megugrik, aztán megint egy stagnáló időszak jön.

Tündércserje: úgy hallottam hogy a kézi mellszívó jobb mint az elektromos, én is kézit tervezek venni. Nekem is vannak brendonos kuponjaim dec. 31-ig, mi még kókuszmatracot is tervezünk venni rá.

Mary: gratula a Babóhoz, nagyon aranyos!

Karácsony: szerintem én vagyok az egyetlen köztetek aki karácsony-ellenes. :shock: Az elmúlt években teljesen megcsömörlöttem a karácsonytól és attól a hatalmas felesleges felhajtástól ami vele jár, úgyhogy én már a végét várom. :D

Kép
calendula
 
 


Mary: gratula a kisfiúhoz!

Avent mellszívó és kókuszmatrac is most nagyon megéri a Brendonban, akartam is írni nektek! Nekem van Avent kézi, volt, hogy 5 perc alatt volt vákuum, de aztán jött szépen a tej. Nekem kevés volt a kézi, mert naponta 8x fejni az elég fárasztó vele és nem is olyan erős, mint az elektromos (abból nem jó az avent). De, ha nem kell állandóra, akkor szerintem nagyon jó az avent kézi mellszívója. De persze a legjobb kézzel fejni, már aki tud. Nekem nem ment.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Tündércserje! A diétás leírást még akkor kaptam, amikor Emmát vártam. Magas lett a terheléses cukrom, és kellett járni diabetológiára. Most nem voltam, de az itthoni mérések alapján úgy vettem észre, hogy gond lehet, így - ha nem is szigorúan -, de csinálom. Napi 5X-i étkezés, semmi cukor, csoki. Nem mérem grammokat, de nagyjából már tudom, miből mennyit szabad.
Ha jó (lesz) a cukorterheléses eredményed, szerintem elég, ha csak odafigyelsz, miből mennyit eszel.
De Alicia itt a diabetológus, biztos segít, ha kéred :wink:

Calendula, részeben megértelek a karácsonnyal kapcsolatban. Én is utálom, amikor az ember már csak azért járja a boltokat, hogy kipipáljon valamit a listából, az ünnep meg jövés-menésből áll. De ha kicsit lazábbra veszed, akkor biztos jobb lesz. Meg aztán jövő karácsonykor már egész más lesz a helyzet. (Ha már van gyerek, akkor a családnak, rokonságnak lehet "diktálni", alkalmazkodjanak ők, ne pedig ti. Úgy tudod alakítani, ahogy nektek a legjobb!)

Avent mellszívó: saját tapasztalatom az, hogy ha kevésszer kell jó, de ha sokat használod, akkor nem. No, ezzel sokat segítettem, mivel ugye előre senki nem tudja, hogy alakul... (Ha én most vennék, akkor mást választanék, pl. Medela, abból is azt, ami később esetleg gépiesíthető. De most nem veszek semmit, majd meglátom mi lesz, ha sokat kell fejni, akkor apát elküldöm, hogy szerezzen.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Most jöttem a védőnőtől, jót dumcsiztunk. A vérnyomásom jó és hallgattunk szívhangot. Az mindíg nagy élmény, imádom.
De a kiscsajszinak nem tetszett, mert elkezdte rugdosni a hasamban azt a helyet, ahol a hallgató volt. :lol:

Mary! Gratula a kisfiúhoz. Nekem is azt mondta a dokim, hogy 3-4 nappal idősebb a terhesség a számítottnál, vagyis a 21. végén járok.

Domi! A MOM értéket kell nézni ami nálad 0,92. Az jó.

A diétás étrend engem is érdekelne, most tartok 6 kg hízásnál. És még csak most jön a java!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Oltás
Mindenkinek magának kell eldöntenie.
(én bízom benne, hogy a lovaktól nem kapok sertésinfluenzát :wink: )

Yusz
Igen, versenyzek (díjlovaglás), meg edzősködöm is.

Sárgarépa
:lol: :lol: :lol: :lol:

Mennyi lovas van itt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Marymirella
Gratulálok a kisfiatokhoz!

Tündércserje
Diéta: próbálj egészségesen, vegyesen étkezni!
Nem kell túlzásokba esni!
alicia
 
 


Én egyébként nagyon hasznosnak tartom a GI-étrendet.
Az élelmiszereket a vércukor-szintet emelő hatása alapján csoportosítja. A lassan felszívódó, nem hirtelen emelő szénhidrátokat tartalmazóakat részesíti előnyben. A megfelelő fehérje-, zsír fogyasztása mellett.
alicia
 
 


Sziasztok!
Tudom nem lehet már erről beszéllni, de nagyon rövid leszek! Ma pontot teszek az I-re. Bedatom az oltást és ha még a férjemet is sikerült rávennem, akkor végre nyugoodt leszek és élvezhetem a terhességem második felét!
Ja és persze, akkor már készülődhetek végre minden gondolatommal a karácsonyra :lol:

Kép
domi001
 
 


Alicia: szerencsére a terheléses cukron is nagyon jók lettek az eredmények, általában inkább alacsony a cukrom, terhesség előtt mindig kicsit a ref. érték alatt volt, de hozzá tartozik, hogy nem igen ettem kenyeret (sem fehéret sem barnát sem semilyet), és tésztát sem...Úgyhogy leginkább nem is a cukortól félek, hanem attól, hogy túl sokat hízom, mert sajnos hajlamos vagyok rá, viszont azt sem szeretném, ha olyasmit vonnék meg a babától, amit nagyon nem kéne. Ha esetleg nem nagy kérés, nem tudnál nekem valami mintaétrendet küldeni, hogy lássam, milyen is az ideális?

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Holnap megyek terhesrendelésre a dokimhoz. Ott kapom meg az AFP-m eredményét. Remélem minden rendben lesz!
Végre újra láthatom és hallhatom a picimet a pocakomban.
Holnap este megírom mi volt dokinál!

Kép

Kép
varva
 
 


Lenne még egy kérdésem, hátha valaki tudja: az normális, hogy csak az egyik mellemből jön előtej? :oops: :oops: :oops: Nekem kicsit furcsa, hogy a másikból nem...

Kép
tündércserje
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: