Új privát üzeneted érkezett!

Na itten én is.Én 10 percen belül bejutottam :lol: Már egy ideje itthon vagyok,csak közben scaneltem stb.

Szóval dobog a szive,35 mm!!!!!!Ami kissé nagy!Szerintem...valószínű h picit hamarabb fogant,mindegy,a lényeg h szépen fejlődik!
És 2 hét múlvára javasolta h menjek a kombinált tesztre,mert a sotén csak uht csinálnának,de ha nem akarom a tesztet akkor kérjek időpontot a SOTÉra.De szerintem elmegyek a tesztre.Aztán a papírokkal mehetek a védőnőhöz!!!

Kép

annus11
 
 


Annus drága, nagyon irigyellek... GYÖNYÖRŰEK vagytok!! :lol: :lol: :lol:
Gratulálok!

Heni

Kép
szheni
 
 


Szia Meggymag!

Én Pestre jártam, mert oda jártam nőgyógyászhoz is, és amikor kiderült, h gond van, rögtön a pesti címet és telószámot kaptam meg. Nekem ez volt az első beültetésem, 2 petesejtből 1 megtermékenyült, őt ültették be szept. 12-én, és el sem hittem, amikor két hét múlva pozitív lett a tesztem. Még a laborba is elmentem, hogy nézzék meg ott is, biztos, ami biztos. Szóval minden ok, a mellfeszülésen kívül egyelőre semmi bajom. Remélem, így is marad.
Sok sikert a holnapi UH-ra, már én is alig várom a 13-át... Holnap írj majd, hogy mi volt, jó?
Vigyázz Magadra!

Anita, gratulálok! :):)

Heni

Kép
szheni
 
 

 
 

Annus, szuper! Tényleg nagyon szép az a felvétel! Már nagyon kismeberke formája van! :) Érdekes, hogy 10 hét 4 napot ír a gép...

Tinu, nekem sincsenek nagy cicijeim, eddig nem is hordtam melltartót. Magamhoz képest hív Pamela Andersonnak a férjem. (2szer tette)
Akkor nézek sportmelltartót, ami nem merevítős. Annak nincs is kosara, ugye?

Szheni, te nagyon szerencsés! Van, akinek 5-re sem jön össze.....

Pumukli! Szuper! Gratulálok! :)

Vettem tamarin lekvárt, hátha az segít a székrekedésen, vagyis most már inkább a nehéz pocakérzésen....

Itt az indián nyár:)Aki tudjon, sétáljon nagyokat! :)
vanni
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak, különösen a lombikos és ikres kismamáknak! :D

Pár napig nem tudtam benézni, mert a szomszédban lakásfelújítás van és véletlenül? a mi kábeleinket kötötték ki. Na de most itt vagyok és alig tudom követi az eseményeket!

Annus! Gratula a szép nagy babához! :)

Könyv téma: Ha valaki könnyed, humoros olvasmányra vágyik: Vicki Iovine: Barátnőim a terhességről, ha szép képeket akartok látni a baba fejlődéséről: Lennart Nilsson: Gyermek születik

Az én bőröm egyre ramatyabb, már a hátamon is megjelentek pattanások, pedig kamaszkromban gyönyörű bőröm volt. Sajnos ez Alízzal is így volt végig, de a szoptatás alatt aztán helyrejött. Ritu! Ha csak kiütéseid vannak, az tényleg lehet mástól is, nem csak a homonoktól.

Ancsika! Én is kérhetek egy kis Tb segítséget? Ha nem terhellek vele, küldök majd privit.

Nagyon sajnálom a hányósokat, de irigylem, hogy nem híztok. Nekem farkasétvágyam van és már felszedtem 2 kilót.

Melltartó: Szerintem nagyon egyéni, nekem már most egy számmal nagyobb kell, de az előző terhességnél sokat nőtt még az utlsó hónapokban, meg aztán a szoptatás elején is. Szoptatás végére viszont szinte eltűntek a melleim, úgyhogy most eleve kisebbről indulok. A merevítős és push up tényleg káros lehet a terhesség alatt, engem az előző orvosom figyelmeztetett!

Tinu! Bocs, hogy kérdezősködök,Te milyen vérvételre mész 27-én délelőtt? A downosra? Oda nem kell az UH lelet?

Kép

Kép
hean
 
 


Köszi csajok!

Hát igen,ezen én ismeglepődtem h 10hét 6 naposnak írta a gép,hiszen még csak 9+4 vagyok...bár gyanítom h elöbb fogant télleg,na de nehogy már 3 hét alatt annyit nőjön mint másnak 4 hét alatt....szóval vmelyik uh nem pontos,bár nem úgy látom mintha nagyon elmérte volna :roll:

Aki bejelentkezett a kombinált tesztre,az mennyivel elöbb jelentkezett be?Mikor célszerű?És akkor ti hova mentek?A sejtbankosnál azt olvastam h azoknak ingyenes csak akiknek a kórháza szerződésben áll velük,hát az enyém pont nincs :roll:

annus11
 
 


Sziasztok Kismamik!:)

Annus,Pumukli-gratulálok a Babákhoz:)
Annácska:??????már várjuk a híreket:)
Szofi:Szent Istvánra gondoltam:)ha gondolod összefuthatnánk egyszer:)
Melltartó:én már 2 számmal nagyobbat hordok:)vettem fekete szövet-kismamagatyót,a bankba csak így mehetek,de a hájam mindent elárul?!
Kombináltteszt:én 2 héttel elötte bejelentkeztem anno...akkor még tudsz válogatni a szabad helyek,időpontok között:)

Vukmentes reggelt és jó éjszakát Mindenkinek:)

puszika

Kép
mónika36
 
 


Hean: 27-én lesz az UH és 30-án megyek a vérvételre, oda viszem az UH-leletet.

Annus: én rögtön bejelentkeztem a tesztre, ahogy beszéltem a nőgyógyásszal és oda, ahova ő mondta (www.downszures.hu).

Vanni: nem, a sportmelltartó csak egy egy olyan topszerű izé. Ha nincs nagy melled, tart az is eléggé.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Kistesó 30 mm, és épp nagyon ficánkolt :lol: Minden rendben van vele, a laboreredményem is jó lett.
:D A köhögésem és hátfájásom nagyon nem tetszett a dokinak, jártam ma háziorvosnál is, ha péntekig nem javulok, röntgenre kell mennem, tüdőgyulladás gyanú... :? Azt mondta mindkét doki, inkább egy röntgen letakart hassal, mint egy kezeletlen tüdőgyulladás :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Annus!
Gratulálok a babóhoz,nagyon édes! :D
Én már tegnap bejelentkeztem kombinált tesztre az Istenhegyi géndiagnosztikára. November 3-án kell mennem, akkor leszek 12 hetes és 6 napos.
Te hova jelentkezel be?

Vanni!
Remélem minél előbb megoldódik a székrekedős problémád. Nekem most szerencsére minden rendben-kopp-kopp-kopp-, talán azért mert sok gyümit és zöldséget eszem, valamint reggelente citromos mézet teát iszom, előtte meg Dr Steinberger-féle gránátalmalét. Ebben a márkában létezik aszaltszilva-lé -mondjuk nem tudom hogy aszltszilvából hogy lesz lé :roll: -, ami elméletileg jó székrekedésre.

Hean!
Sajna nekem is eléggé kiragyásodott az arcom. Hétfőn voltam emiatt arctisztításon, de elég nehezen gyógyul.

Panndi!
Neked is gratulálok és jobbulást! Remélem azért nincs tüdőgyuszid.

Agi25!
Neked is gratulálok!
Az durva hogy a 6. héten már 21 mm a baba. :shock:
Szép nagy baba lesz! :wink:

Salt&Pepper!
Neked is gratulálok!
Nekem a doki is mondta hogy szedjek vitaminokat, de egyébként én már magamtól is szedtem, hol Elevitet, hol Gravidát. Most szedek Femibiont -reggel veszem be-, Béres féle magnézium+B6 tablettát, Aloe Foreveres Folsav+B12 -de ebből csak felet esténként, mert a Femibionban is van elég folsav-, valamint arctic sea-t is szedtem -ez is Foreveres- hetente kettőt, mert van benni Omega 3 zsírsav, de ezen a héten arról ia leálltam, mivel a abban a Femibion tablettában amit a 12. héttől kell elkezdeni szedni abban úgyis lesz omega 3.

Ritta!
Üdv itt!
Nekem is nőtt az étvágyam. Sőt, étkezés után 2-3 órával úgy megéhezek mint a farkas. most is úgy telezabáltam magam hogy alig birok mozdulni (forrócsoki, 3 melegszenya, 1 alma)

Meggymag!
Én anno jártam ahhoz a dokihoz aki írta a könyvet. Valószínű kismamáknak jól tud segíteni: egy ismerősöm mondta hogy 36. hétig nem fordult meg a babája, farfekvéses volt és járt a dokihoz és végülis megfordult. Én ugye azért jártam hogy teherbe essek. Tulképp rengeteg pénzem elment rá és minden egyes alkalom ugyanarról szólt. Szerintem otthon nyugodt körülmények között mindenki el tud lazulni és tud beszélgetni a babájával. (Ha gondolod küldök privit.) El kell képzelni az ottani környezetet, ahol most a baba van. Most hétfőn amikor voltam uh-n, mondtam a babáimnak hogy mutassák meg magukat és meg is mutatták: mindkettő mocorgott és nagyon nagy élményben részesítettek.

Eve!
9 hónapos Beagle! :D :D :D
Anyuméknak is olyan kutyája van és annyira bírom, főleg mikor kicsi volt. Igaz makacs meg önfejű, de nagyon édes kutyák!

Ma voltam kismamnacit nézni, ugyanis rohamosan elkezdett nőni a hasam és a zipzáras gatyák már nem a legkényelmesebbek. Abból kiindulva hogy pénteken Glamou nap lesz és 20 % kedvezmény vonatkozik az Esprit kismamacuccokra, megnéztem először azokat. Hát elég drágák, igaz jól néznek ki. De hogy hordjak egy gatyót pár hónapig nem adok ki rá annyi pénzt. Így elmentem a C&A-ba és ott vettem 10e ft-ért egy farmert. Szerintem pár hónapig jó lesz, aztán gondolom úgyis változik a méretem majd rohamosan így hogy 2 babát várok.
Néztem melltartót is, majd talán veszek valami sport fazont. Nekem is főleg nerevítősek vannak, de én mostanában trikót hordok és az kényelmes. Egyébként én itthon vagyok táppénzen és annyira most nincs is szükségem a melltartóra.

A holnapi dokilátogatóknak minden jót kívánok!!!

Kép
vucuska
 
 


Én integrált tesztre megyek, mert ingyen van a kórházban nálunk, és a dokim azt mondta, csináljuk meg, mert miért ne. Szóval nekem a következő doki október 28 :)

Olyan hihetetlen még mindig, hogy megint átélhetem ezt a csodát.

Jaa, és ahogy felfeküdtem az UH-hoz, Zsófi megint elkezdett sírni, de nagyon, meg kiabált, hogy ana, ana! Aztán mikor vége lett, Apa kivitte, és még akkoris hallottuk a dokival, hogy anaaaa! Szegény Zsófi, nagyon sajnált :oops:
Vendég
 


Vanni, tudom, hogy mázlim volt...:) A sógornőmnek Bécsben csinálták, a 3. sikerült, ő 5 petesejtet kapott, amiből ketten maradtak meg... már 12 évesek. Hihetetlen...
Na, megyek aludni, mert már csak 5-öt kell az UH-ig...:)

Jó éjt mindenkinek! Vigyázzatok Magatokra!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Gratulálok, Pumukli, végre, Annus, gyönyörű a fotó, Panndi, neked is...! Annyira megható, hogy az ország minden részén vannak kismamák, akik pici gyerekeket hordanak a szivük alatt, és ahányan vagyunk, annyi félék a mellmérettől a székrekedésig, mégis mindannyiunkanak most az a legfontosabb, hogy az pici, új kis ember egészségesen, szeretetben világra jöjjön... Bocsi, totál elkapott a romantikus hangulat, mindjárt elbőgöm magam... :oops:

Na, de témaváltás: komolyan megijesztetek. Az én mellem nem tartja meg egy sportmelltaró, és szalonképtelenül meg nem tudok dolgozni menni, most mi a vihar legyen?? Én 16 éves korom óta merevítőre vagyok szorulva...?? HELP!

Puszi mindenkinek, és jó éjt!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Annus, ez a fotó gyönyörü!!!!!! Örülök, hogy jól vagytok!!:)

Pumukli, Panndi! nektek is szívből gratulálok!!! Nagyszerü, hogy végre találkoztatok!! Pumukli, remélem, nem tüdőgyuszid van!!

Szofi, olyan szépeket írtál! :cry: :) A melltartó ügyben: a sportmelltartó csak a kisebb mellü anyukáknak jó! Egyébként csak az a fontos, hogy ne NYOMJON sehol, (bár szerintem ez is inkább csak az igazi tejtermelés beindulása után!). Az Anita gyárt direkt kismamáknak való melltartót, ami varrás nélkül is tart. Én legutóbb olyat vettem, amiben alul van csak kosár (de itt sem nyom), egyébként olyan klasszul van megvarrva, hogy így is tökéletesen tart!

Vucuska, Tényleg imádnivaló a Beagle, de asszem én is jobban bírnám, ha nem nekem törne folyton borsot az orrom alá! :roll: Atyaég, nem semmi áron vannak ezek a kismamagatyók! :shock: A C&A-ban egyébként milyen a választék kismama ruhákból?

Eszter Köszi a linket! :) Húú fantasztikus lehet így szülni, tényleg pont erre vágyom. Viszont nekem annyiban van "jódolgom", hogy soha sehol nem kell várnom, a dokim bevisz laborba, UH-ra, a rendelőjében is csak 6.000.-et fizetek, és szülés után ingyenes az egyágyas szoba (ha nem foglalt), no és közel is van hozzánk a kórház, nem kell araszolgatni az őrült dugóban (mi Dél-pesten, kertvárosban lakunk). Ezek is fontos szempontok, a mérlegelésnél. Ezért most azt találtam ki, hogy "beszélek" az osztályvezetővel (itt lehet írni neki a b.neten :)) és megkérdezem, hogy van-e lehetőség a gyöngéd születésre itt is. Nyilván továbbra is azon drukkolok közben, hogy pihenje ki magát az orvosom! :o

Lányok, ti hogy álltok a puffadással? Én nagyon sokszor érzem magam egy óriási lufinak! :roll: Már eleve is legalább 5 hónaposnak beillő pocakom van, de még fel is vagyok fújodva, szörnyü sokszor alig kapok levegőt, mi lesz később :?: Tudtok esetleg valamit puffadásra?

Mindenkinek szép napot!!

Puszi: évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Évi!

Espumisant lehet bevenni puffadásra!Én is azt veszek be ha már nagyon durva a helyzet!

Szofi!
A lényeg h télleg kényelmes legyen a a melltartó!De gondolom erre rá fogsz jönni,nem hiszem h bírnál egész napot egy kényelmetlen melltartóban :wink: Persze nem lesz könnyű dolgod találni vmi jót...nekem mindig ez a bajom,a keresés :roll:

Vucuska!

Én gondolkozom még...vagy az Istenhegyi vagy a Hepinet.Én csak akombináltra megyek és az olcsóbb itt.De még alszok egyet,aztán bejelentkezem.Persze pont azon a héten kéne mennem amikor ünnep van.... :roll:
Én ma megyek ahhoz a csajhoz aki itt is feltette a kismama ruhákat.Szerintem még mindig ez a legolcsóbb ha varratod!Ráadásul vadi új és rád van igazítva.Használtan se kapsz ennyiért...de majd beszámolok h milyeneket csinál :wink: Meg h milyet vettem :lol: 10 ezerért már majdnem 3at veszel nála!De a neten ha rákeresel mások is varrnak kismamacuccot!

Panndi!
Hát remélem h nincs tüdőgyuszid!Szerintem amúgy nincs,a hátad lehet csak attól fáj h cipeled Zsófit!Szóval nyugi!!

Ancsa!
Várjuk a híreket!!!

Illetve ma is mennek 2en is dokihoz!!!!Szorítunk!

annus11
 
 


Sziasztok,

Pumukli,Annus gratulálok a bébikhez, igen mostmár egészen szép a formája!
Panndi, neked is gratulálok szerintem ius lehet csak a cipeléstől fájhat nekem is fáj ettől, de job megelőzni a bajt az tuti!

Vucuska, csak 6 mm elirtam a tegnap :D !

Én is sportmelltartót hordok most megint mert nekem ez a kényelmes.
De szerintem is a lényeg hogy kényelmes legyen.

Amúgy nekem is kezdenek jelentkezni erősen a hanyinger na és vuk sem kimélt ma reggel ahogz az ágyból ki keltem!

Nálunk is nagyon drágák a kismama cuccok nincs sok ilyen üzlet és ezért nagyon sok pénzt elkérnek értük, de szerencsére nekem van egy pár az előző terhességemből na meg a hugom is most nyáron szült ugyhogy öröklok is!

Szép napot!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Hát én is remélem... csak kb négy hete köhögök, és egyre csúnyább, de nem Zsófi cipelésétől van a hátfájás, azt mondták, még az lehet, hogy a sok köhögéstől megrándult ott valami. Na de mindegy, azt is mondták, a köhögés sem jó a babának.

Drukkolok a ma dokihoz menőknek :lol:
Vendég
 


Amúgy néha én is köhögök...de mondjuk nem egész nap.És nem tudok rájönni h mitől.Lehet h száraz a levegő vagy passz.Meg nem is fáj.
Igaz a terhesség elején torokgyulladásom volt,de szerencsére nem kellett rá gyógyszer mert nem volt olyan vészes!Nekem akkor azt mondták h nem okoz bajt a babánál!Hát remélem....

annus11
 
 


Kép
Kép

annus11
 
 


Vicuska!

Látom te a Hepinetbejelentkeztél.Ide jössz Pestre?Nekem is azon a héten kéne mennem...nekem tök furi h ennyivel olcsóbb mint az Istenhegyi :roll:

annus11
 
 


Annus
én is pont ezen rágódok. Istenhegyi vagy hepinet. Én is csak kombináltra gondoltam. Elég meggyőző, hogy 9000 a hepinet, nem pedig 28e. De az istenhegyi nagyon profi, 1.5 óra alatt eredmény van, 4d-s UH, képek, dvd...
Majd felhivom a hepinetet, hogy az mit tud.
Nekem egy barátnőm elvitt egy farmert a varrónőhöz, amit már rég nem hordott és tök jó kismamafarmert csinált belőle. Igy is lehet.
Nekem az a baj, hogy csomó elegáns gatyám, szoknyám meg felsőm van, ugye legutóbb még dolgoztam. Vicces lenne ezekben megjelenni a játszótéren. :-))))

Panndi
csak nem tüdőgyuszi! Doki már javasolta is a táppénzt. Ma hivom a háziorvost, meg írok e-mailt a cégnek. Biztos röhögnek majd, h na még egy veszélyeztetett terhes. Tudják jól, hogy kamu gondolom, de sebaj. A cégnek nem fáj pénzügyileg.
pumuklii
 
 


Na én most tanumányoztam rendesen....
Az istenhegyi az télleg 95 %os,míg a hepinet csak 79%os rátájú.Tehát 95%ban felismeri a Down kórt,míg a másik csak 79...és itt 2D az uh.Viszont a kettő között az a 20 ezer....Mondjuk kérhetek róla számlát és egészségpénztárban elszámolhatom....jaj nem tudom.Mondjuk csak 25 éves vagyok...elméletileg nincs akkora kockázatom,erre alszok egyet és holnap bejelentkezem vhova :roll:

annus11
 
 


Jó reggelt csajok!

Annus, én várom a beszámolót a kismamicuccokról! Én is gondolkozom rajtuk, de még szerencsére nem kell...
Evemama, nem tudod, hogy hol lehet ilyen Anita melltartókat kapni, amit említettél?
Csajok, mindenképpen számoljatok be a down szűrésről.Én még mindig nem hogy nem döntöttem arról, hogy hol, de még arról se, hogy egyáltalán menjek-e. Szóval kíváncsi vagyok a hírekre, hogy döntést tudjak hozni.
Ma megyek a labor eredményemért, meg ekg-ra.
Akik dokihoz mennek, azonnal jelentkezzenek, amint túl vannak rajta!
Puszi nektek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Tudjátok,írtam hogy múlt szombaton elkezdtem barnázni és kaptam rá Duphastont.Hétfő este pedig már elkezdtem vérezni is,meg alvadt vér darabok is távoztak belölem(bocsi hogy így részletezem,és remélem nem baj),ezzel ismét voltam dokinál tegnap,de megnyugtatott hogy pocaklakóval minden rendben van odabenn.
Már 8,5 mm és az uh 6+6-ra állapította meg. Így kisebb pár nappal,de majd később meglátjuk hogy mekkora lesz.
Ebből kifolyólag feküdnöm kell és nem nagyon kelhetek fel! Szigorú fekvésre vagyok ítélve. De a pocaklakóért mindent!!!!
Ja,és tegnap megkaptam a kiskönyvemet is és ledöbbentem mikora védőnő megmérte a súlyomat és 55 kg vagyok,azaz fogytam 2-3 kg mióta tudom hogy terhes vagyok! A vérnyomásom meg 80/60 volt!
Megyek és fekszem tovább!!

Vigyázzatok magatokra!
Mindenkinek szép napot!
dius02
 
 


pumukli: én is már táppénzen vagyok :wink: Háziorvosnáé már tegnap elintéztem, most mondom le a GYED-et :)
Vendég
 


dius: örülök, hogy minden oké a babával :)
Vendég
 


Szofi
Én a délinél vettem Anita melltartót. Ott van egy boltjuk. Amúgy általában minden brendonban, kenguruban van.

http://www.anita.com/hu/hu/148,1,0,0__products-main.htm
Kékgolyó u 22.

Dius
Megijesztettél, de szerencsére minden rendben van. Pihenj sokat!

MÉg azt akartam írni, hogy akinek van egpénztára és még dolgozik, annak lehet érdemes utalni rá plusz lóvét, meg visszaigényelni (amíg van miből), mert ha megszületik a gyerek az összes pelenka, popsitörlő stb mehet rá. Meg kismama cuccok is, pl mellszivó.

Anita
pumuklii
 
 


Sziasztok!
Nagyon sokat írtatok,de alig birom az iramot mióta nem jó a gépem.
Majd azért igyekszem!
Annus nagyon szép a picikéd!!
Mindenkinek gratula a manókákhoz.
Annus az én köv.vizsgálatom 14-e kedd.Beírod a tábliba.Már nagyon várom most fogom látni elöször a pocaklakóm.

Majd még jövök,de most rohanok főzni.Rakott túrós palacsintát kért a család!

Szép napot!
Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


csak csatolom a kis drágát Kép
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Annus, gratulálok a kisemberhez. Tényleg látom a részleteket. Olyan megnyugtató lehetett hallani/látni a szívdobogását? Tényleg ilyenkor hallani vagy még csak látni lehet a pulzálást. A terhesség megtanít UH-t olvasni? Eddig bárki mutogatott nekem ilyen képeket nem nagyon tudtam megkülönböztetni egy Google Earth felvételtől. :)
Panndi, Neked is gratula, vigyázz magadra.

A fiatalabb korosztálynak is gratula. Dius, feküdj ha azt kell tenned, megéri ahogy mondtad. :) Puuklii, csodás lehet hallani a szívét.
Pumuklii, a pelenkát is el lehet számolni egészségpénztárra? Akkor is ha valami hipermarketben veszed?
Nekünk mindkettőnknek van egészségpénztára, a férjemét nem nagyon használtuk, a babára készülve gyűjtögettünk.
Annus, írtad, hogy ha a kórházad benne van egy körben akkor ingyenes a szűrés. Hol is van az pontosan? Az integrált szűrés ingyenes?
Valamelyikre tuti elmegyek. A 9.000 Ft-os olyan gyanúsan olcsónak tűnik. Vagy a többi aránytalanul sok? :shock:
A saját nőgyógyászod is vizsgálja a tarkóredőt, ugye?
Az integrált az mindig egy vérvételt és egy UH-t foglal magában. Az UH 2D vagy 3D?
Jajjj, annyi kérdésem van ezzel kapcsolatban. Az egész káosznak tűnik...

Lassan mennem kell, húslevest ígértem magamnak tegnap, a férjem ezen felbuzdulva Ferdinánd kalácsot kért. Nem tom mi lesz belőle. Megpróbálom. :D

Kellemes napot mindenkinek! :wink:

Eszter
salt&pepper
 
 


Sziasztok!

Nagyon elmaradtam én is, de most mindent végigolvastam. Mindenkinek gratulálok, aki látta a babáját, és az újaknak is.
Eddig itthon voltam táppénzen, de jövő héttől megyek dolgozni, akkor egész nap a gép előtt ülök majd, így jobban tudlak Titeket követni :D
Nekem is kezdenek múlni a hányingeres tüneteim, és persze én is aggódom, hogy minden rendben van-e. És még 4 hét, amíg láthatom Őt. Lehet, hogy nem fogom kibírni és 2 hét múlva elmegyek megint :)

Dius: Pihenj sokat, és beszélj a babával, hogy minden rendben lesz.

Mozza: Én is a Péterfyben szülök, de még nem jártam ott, mert a dokim az előző szülésem után váltott (Patrikot még a Schöpf-Mereiben szültem - ami nagyon jó hely volt). Arra kérnélek ha voltál ott mesélj egy kicsit, hogy milyen a hely. Később persze majd elmegyünk körülnézni, de szerintem csak félidő körül.

A tesztekkel (integrált, kombinált) kapcsolatban az a kérdésem, hogy ezeket hány éves kortól ajánlják, vagy hogy van ez? Most bizonytalan lettem, hogy csináltassak-e? Patriknál nem csináltattam, akkor 26 éves voltam, most 29 vagyok.

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


Csajok!

ingyenes kombinált teszt!!!!!!!!!! :lol:


http://mitortent.hu/atiranyit/476910/pr ... esere.aspx
Vendég
 


Vicuska ezt én is olvastam.De most én odamehetek az egyik kórházba és kérhetem ezt ingyen?Mert a dokim meg a SOTEIIn van,ott nincs ingyen ilyen.Tehát ez most hogy van????Pl a Szent István is itt van tőlem nem messze,ott csinálták a missed ab.-ot.
Amúgy ez a sejtbank "ügylete",ott is lehet erről olvasni.Lehet megpróbálom kideríteni mert nem mindegy h ingyé csinálják e vagy sem!

annus11
 
 


Igen, a pelenkát akár a tescoban veszed is jó a számla. Majd ha megszületik a baba, akkor ki kell tölteni egy lapot, hogy ő is jogosult. Le lehet tölteni a netről általában és postán be leket küldeni.

Szerintem olvasd el a www.gendiagnosztika.hu -on a down szűrést. Le van írva minden. Szerintem akkor a 9000-es annyival tud kevesebbet, hogy nincs eredmény egyből, gondolom még elküldik a vért elemezni ( az is lehet, hogy külön kell menni UH-ra és vérételre), meg 2D-s UH van 4D helyett, meg kevesebb százalékban ad pontos eredményt.
A kombinált az UH és vérvétel, az integrált meg később plusz 1 vérvétel.
Kórházban is néznek tarkóredőt amúgy.
pumuklii
 
 


Annus, szólj, ha valamit kiderítettél.
"A szűrést a Sejtbank finanszírozza, amiért cserébe az ingyenes szűrővizsgálat eredményén megjelenési felületet kap, vagyis tájékoztatja a kismamákat, hogy az őssejtmegőrzésről hol kaphatnak további információt. "

Ha csak ennyi, akkor tájékoztasson csak, úgyse kell őssejt.
Tényleg, valaki akar levetetni? VAgy vetetett a múltkori szülésnél?
pumuklii
 
 


Dius!
jaj...ez nem hangzik jól, pihenj és feküdj sokat :shock: de ha jól van a baba, akkor minden okés lesz :D

Panndi!
tüdőgyulladás??????atyaég!voltál rtgen?jobbulást :roll:

Ani!
nagyon szép a babád, ez hüvelyi uhu ugye? :D
na, és 9+6 on voltam legutóbb, akkor volt 27 mm a baba.
szóval te biztos idősebb vagy!!!!! :P

Pumukli!
a te babád is nagyon szép 8)

Én integrált tesztre megyek, a Hepinetbe.Nekik több rendelőjük is van, a Péterfyben, Óbudán, Dunakeszin....és az óbudaiba akartam menni, mert arra laknak anyuék.de már nem volt hely!!!!csak a Péterfybe vagy Dunakeszire.
25 ezerbe kerül(a kombinált a 9 ezer).ez részletesen azt jelenti, h a 12.hét körül lesz egy vérvétel+ uhu, de csak 2d, és csak fényképet kapsz(3-4d +dvd+cd nincs benne), és a 16.hét körül megint egy vérvétel.és azután pár napra van meg aza eredmény, Londonba küldik a vért.
3-4d uhut bármikor kérhetsz, + 10 ezerért., akkor kapsz cdt+dvdt.
Vendég
 


Beu!

Télleg akkor fekvés és minden oké lesz!!!

Vicuska!
Én is a Péterfyt néztem ki amúgy,hozzám az van a legközelebb.Nekem elég lenne a kombinált teszt is,őszintén azt se bánom h nem adnak annyi fotót stb.Csak nem tudom h a 2D mennyire ad nekik pontos képet...tehát fogják látni rendesen azt amit kell???Hát igen,nagyobb a baba szerintem is...de nekem ez mr gyanusan nagy!Lehet h a plusz hormontól nőtt ekkorára?Amúgy hüvelyi uh.

Pumukli!
Igen,ez amolyan reklám féle.Nekem is beszámolhat a sejtbankról,de mivel erre nincs pénzem nem fogom levetetni.Nálunk a férjemnek van eg.pénztára,és én is kedvezményezett vagyok,még kártyám is van.Ja meg apumnak is van,ahol szintén kezdeményezett vagyok!Lehet meg is kérdem mennyi pénz van az övén,mert a miénket mindig lefogyasztjuk :wink: Amúgy jó a sztárfotód!Tökre kivehető a ksi ebihal :lol:

Azt hiszem telefonálgatok...megkérdem ezt az ingyenességet!

annus11
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gyönyörű babaformájú babája van már :)!

Panndi: Végül milyen ötkete kaptál a Gyed/táppénz variációra?

Megint fogytam fél kg-ot, még 1,5 és kórház... Pedig mindennel próbálkozom.

Szép napot nektek!
torokka
 
 


Annus
az Uh-t amúgy is 2d-n nézik, istenhegyin is így volt, ez mindenhol így van, úgy tudják lemérni a tarkóredőt meg mindent. Tehát ez nem számít.
Most én is úgy gondolom, h elmegyek ingyért, vagy 9000-ért a kórházba kombináltra. És 4d-s re meg amúgy is fogunk menni külön.
pumuklii
 
 


Azt hiszem én is így döntök...hiszen még 30 se vagyok,nem olyan nagy a kockázat még.Aztán még mindig csinálhatok ha meggondolom magamat!A 14.hétig azt hiszem még lehet!
Azt nem tudtam h 2Dn nézik mindenütt :oops:

Most gondolkoztam és a Maja tök szép név :lol: Kicsit be vagyok azért lassulva hogy csak most jutott el a tudatomig :lol:

annus11
 
 


Na felhívtam a sejtbankot...
Hát ha van dokid az adott kórházban ahol ez ingyenes akkor vele kell egyeztetni h mikor veszik le a vért stb.Tehát ha én most bemennék az egyikbe pl István,és ott keresnék egy dokit,bejelentkeznék hozzá vizsgálatra akkor elméletileg ő küldene az ingyenes szűrésre.

Na és utána mit csináljak a dokival?Mondjam h köszi van másik dokim?Meg ugye nem is ott szülnék!És ugye 2 hét múlva már kéne mennem a vérvételre...mi van ha addig időpontot se kapok már ott....jaj nekem ez túl bonyolult!De vannak itt Istvánosok,akkor nekik ingyé lesz a teszt!Kérdezzétek majd meg a dokit!

Azt hiszem megyek a 9 ezresre...

annus11
 
 


Nekünk is nagyon tetszik, már régóta kinéztük. Most leszünk bajban :-)
pumuklii
 
 


torokka: kitartás, én is a dokim által engedélyezett súly alatt vagyok :oops: Táppénzen vagyok, így járok jobban, utánanéztünk.
Vendég
 


Na Péterfy okt.21. 16:30 kombinált teszt!!!!Nagyon kedves volt a nő akivel beszéltem!Azt mondta h pénteken emailt fogok majd kapni,illetve kipostázzák az eredményt...na erre a postázásra rákérdezek azért,inkább elmegyek érte mert a posta...hát én már nem bízom bennük :roll:

annus11
 
 


Sziasztok!

Köszi az új infókért a teszteket illetően.
A kombinált és az integrált között éreztek valami különbséget megbízhatósági szempontból? Mivel Istvános vagyok elmennék az ingyenes kombináltra, ha integrált nem nyújt sokkal többet. Úgy gondolom valamiféle plusz tesztelésnek kell lennie a normál nőgyogyis tarkóredő vizsgálatnál. Meglepő módon a pontosan a 35 év alattiak esetén gyakoribb a Down-os baba, mivel a 35 év felettieket fokozottabban szűrik. Én meg szeretném magamnak hagyni a döntés lehetőségét, ha baj van. :(
(Jobb lenne ha a fórum számozná a hozzászólásokat, vagy csak én nem látom? Válaszolni lehet a hozzászólásokra pl?)

Kíváncsian várom az eredményeket, drukkolok a teszthez közelállóknak.
A védőnőhöz mikor kell bejelentkezni? Már kaptam papírt a nőgyógyásztól, hogy menjek. 6 hetesen nem túl korai?

Eszter
salt&pepper
 
 


Sziasztok!

Annus, most a Péterfybe ingyen mehetsz? Vicuska, köszi az infókat, én Szent Imrés vagyok, majd megbeszélem a dokimmal, hogy most hogy mehetnék oda ingyen.
Dius, veled mi ujság? Remélem jól vagy. Elég ijesztő volt amit írtál, nagyon örülök, hogy minden rendben.
Pumukli, jó a kép! És köszi az infót. Te egyébként is olyan rendes vagy, mindenkinek mindent megnézel, és küldöd a linket! Köszönjük!
Na, Micimackó, dolgozz, dolgozz!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


salt&pepper: ha kaptál papírt, van szívhang, tehát mehetsz a védőnőhöz :) Én a jövőhéten megyek.
Vendég
 


Most hívtam az Istvánt. Nem ott csinálják a kombináltat, hanem a Péterffyben, ott van saját labor.
November 11-én megyek (Annus lekönyvelnéd!:-)), kedden, és szintén e-mail meg posta.
Ez a nő is nagyon kedves volt. Kérdeztem tőle, hogy miért csak 79% itt az istenhegyin meg 90-95%, amikor ugyanaz a vizsgálat. Azt mondta, hogy szerinte az ő értékük a valós :-)

Eszter! Akkor ingyenes az Istvánba, ha a dokiddal beszéled le, és azt nem a Hepinet csinálja. Nem akartam már ebből macerát, ezért inkább kifizetem a 9000 Ft-ot. Kombináltból majd meglátom mit mutat, ha gáz, akkor még mindig mehetek integráltra.
Én szívhang után mennék először védőnőhöz, mi ma lehet át is nézünk hozzá.
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Jajj, én úúúúúgy szégyellem magam :oops: , hogy már napok (hetek?!) óta nem írtam ide, de azt sem tudom, hol áll a fejem... Elindult a lakásvásárlás-projekt :D , rengeteg a munka, és hát igazából a babóról sem nagyon tudok most új hírekkel szolgálni... Megkaptam a kiskönyvemet (szerencsére a védőnéni nem problémázott a lakóhely miatt), jövő hét szerdán megyek UH-ra, hányás elmúlt, émelygés még néha, és már 3 (!!) kilót híztam... :oops: :oops:

Nagyon-nagy gratula minden "új" kismaminak, úgy tudom, most már vannak "ikreink" is... (ne haragudjatok, hogy nem tudok mindenkit név szerint megszólítani, de annyi a hsz, hogy nem tudtam mindent visszaolvasni :oops: ...)

Annus, a köv. vizsgálat: okt. 15.

Fú, közben itt mindenki totál kiművelődött a Down-szűrés fronton. Én úgy terveztem, megelégszem az UH-val... Ezek szerint plusz vizsgálat kéne? 35 alatt is?!

És mi a baj a merevítős melltartóval?!

Jaj Istenem, tökre lemaradtam mindenről... :oops: :oops: :oops:

Kép
zsüci
 
 


Sziasztok!

Panndi! jobbulást, remélem nem tüdőgyuszi és elkerülöd a röntgent!

Dius! Pihenj sokat! Az a fő, hogy a baba jól van :)

Szofi! Alíznál én is vettem egy Anita melltartót, elég drága. A Kékgolyó utcában van márkaboltjuk , de a legtöbb bababoltban kaphatóak.

Én a Czeizelékhez megyek Downszűrésre (www.downszures.hu), mire a baba megszületik 33 leszek, a férjem meg már 40. Fő a biztonság! 30 alatt elég kicsi a kockázat, az első gyereknél én sem csináltattam, de ilyenkor szerintem bőven elég a kombinált. Most már látom, hogy valószínüleg nekem fizetnem kell, mert közvetlenül a központba jelentkeztem és nem is néztem utána, hogy a kórháznak van-e szerződése, de a doki sem mondta, pedig a vizsgálatot ő is javasolta. Lehet, futok még egy kört ezügyben.

Ma be akartam jelentkezni a védőnőhöz, de azt mondta csak akkor mehetek, ha már minden laboreredményem meglesz. Pedig a múltkor már szerintem 7 hetesen voltam, na mindegy.

A merevítős melltartó elnyomhatja a tejmirigyeket és gátolhatja a normális fejlődésüket, te tényleg vannak nagyon rafinált szabású merevítő nélküliek, amik jól tartanak.

Mostanában nekem is fáj a derekam, de főleg éjszaka, ha háton fekszem.

Annus! Engem is érdekel milyenek a kismamagatyók, mert most már muszáj lesz vennem és nem akarok rá sokat költani.

Kép

Kép
hean
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: