Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

jandrea
Mi is ilyesmi szituba voltunk, másfél évig vártunk a babára utána eldöntöttük hogy elmegyünk egy meddőségi központba, onnan elküldtek egy sor kivizsgálásra, már a felénél tartottunk amikor gyanús tünetek kezdtek fellépni nálam, elmentünk a dokihoz - és Igen 6 hetes terhes voltam :D

Mindenkinek puszi és növekedjen a pocitok!
[/url]
ercsa
 
 


Kép[url][/url]
ercsa
 
 


sziasztok!

Bartika, szép pocid van! :lol: Én sem merek fürdeni, csak a saját fürdőkádunkban, még a tengerbe sem fogok bemenni (Olaszba megyünk szept elején, akkor már úgyis hideg lesz a víz, max a lábam lógatom bele 8) ).

Ercsa, beírtalak a táblába. :lol:

JAndrea, Ercsa, akkor majdnem kezet foghatunk... 2 hónap híján 2 évet vártunk a bébire, meddőségi dokihoz jártunk, 3 sikertelen inszem van mögöttünk. Lombik jött volna a következő ciklusban, de Babóca ezt nem várta meg :lol:

Hanna, olvastalak a blogban - nagyon-nagyon drukkolok, kitartás, minden rendben lesz!!!!!!!!!!!!!!!

Katuska, örülök, hogy sikerrel túl vagy a fogdokin! :D

Szerintetek normális, hogy még tegnap este is hánytam? :? (heti 1-2 alkalom az új szokása Vuknak, és esténként :roll: )

Voltunk tegnap új dokibácsinál, megkukkoltuk persze Babócát, megint sokat nőtt, már 8 cm a CRL :lol: úgyhogy a lábacskáival már 10 cm lehet :lol:

És a tábla, szóljatok, ha vmi nem stimm:
Kép

Kép
vickybabe
 
 

 
 

Még egy kérdés: AFP-re kapott már valaki időpontot? Az előző dokim a betöltött 16. hét után pár nappal tette, az új viszont egy hétre rá, akkor már 17+1 leszek. Szerintetek kinek higgyek, mert azt olvastam, hogy nagyban befolyásolja az eredményt, hogyha nem megfelelő időpontban veszik le :roll:

Kép
vickybabe
 
 


Vickybabe
AFP 16+ pár naposan kell. 17. késő van, de legalábbis más referenciaértékek vannak. Ne hagyd magad. Az én drága dokim nagyon figyel rám, de tavaly nekem is szólnom kellett, hogy mennem kellene, mert kifutunk az időből. Nem tudom miért nem figyelnek oda erre, hiszen az ember frászt kap egy rossz eredménytől, mégha sokszor nincs is a háttérben semmilyen rendellenesség, akkor is halálra izgulhatjuk magunkat miatta. (Volt benne részem......)
Ez a hányás dolog hozzám is ragaszkodik, pedig már nagyon unom. Ma is többször rezgett a léc, de eddig én nyertem!
Vendég
 


Sziasztok!

Hanna, Kata, Bartika, köszi a fogadtatást!

Kata, talán a hétvégén elmegyünk venni valami klassz cuccot, mert a régiek (legalábbis a nacik, szoknyák, ruhák) már nagyrészt teljesen használhatatlanok.

Madaran, mi is felújítás előtt állunk, és sajnos a leendő gyerekszoba nálunk is inkább raktárként funkcionál. Úgyhogy előbb még a másik szobákba kell festeni, szekrényeket csináltatni, aztán majd utána jöhet a gyerekszoba kiürítése és átalakítása. Lehet, hogy kicsúszunk az időből?

Bartika, jó pihenést, és vigyázz a fürdéssel, én strandra biztosan nem mennék.

Vickibabe, beírnál engem is a táblába? 36 éves vagyok, 2009.01.10-re vagyok kiírva, 14+0, János kórház, Dani/Julcsi, tesó nincs. Köszi!
Bár 14 hetes vagyok, émelygés még mindig van. Engem rókakoma elkerült, viszont az érzés nem csak reggelre korlátozódik, hanem egész nap megvan. Remélem, már nem sokáig.
AFP ügyben nekem nincsenek tapasztalataim, de úgy tudom, hogy 16. hét körül kell menni.

Én azt hittem, hogy itt nagyrészt spontánozókkal fogok levelezni, erre kiderül, hogy nagyon sokan közületek szintén évekig vártatok a picire, és sokatoknak szintén csak segítséggel sikerült. Hihetetlen.

Kép
petne
 
 


Petne, üdv itt! Mindjárt beírlak :wink: És gratulálok, ti aztán rendesen megküzdöttetek a babáért! Ehhez képest mi semmik vagyunk a magunk 2 évével, pedig az sem volt egyszerű :roll: Na de minden jó, ha jó a vége :D Szerintem tutira Őt érzed, én is már kb 2 hete érzem :D Látom mindjárt UH! :lol:

Eperfagyi, köszi, akkor az 1. dokira hallgatok és 16+3 naposan megyek!

Kép
vickybabe
 
 


Hello mindenkinek.
Nem vagyok még járatos ezekben a dolgokban, mi az a AFP?
Köszi.

Kép
ercsa
 
 


Sziijjasztok!

Bocsi, hogy nem jelentkeztem, kedd este óta a kórház vendégszeretetét élveztem. De ma már itthon vagyok!!!!!
Igaz, volt benn velem laptop, de nagyon féltem, és nem volt erőm írni.
Erősen begörcsöltem, és nem akart múlni.De megint bebizonyította a mi kis picúrunk, hogy nagyon akar maradni.
Remélem mindenki jól van, és ebben a melegben hűvös szobában pihiztek!

Kép
moffli82
 
 


Szia Moffli, jaj ne ijeszgess! Remelem most mar minden rendbe lesz, es mindketten stressz mentes 28 hetet fogtok meg egyutt eltolteni:) ami meg nem ismeritek egymast szemelyesen is. Nekem hala az egnek csak az emelygesek meg a hanyingerek nem mulnak, de gorcseim nincsenek, meg csak az hianyozna, ebbe a melegbe az ember ugy is annyira szarul van, legkondi nelkul vagy hus szoba nelkul ki sem birom.
en ma cirkuszba megyek, meg pedig nem is akar melyikbe hanem a Cique de Soleilbe, habar lehet arra mi felenk annyira nincs nagy hire mint itt, na mindegy amugy is imadom a cirkuszt, meg a kikapcsolodast, majd a babocaval jarhatok jo sokat:) akarmilyen cirkuszba meg allatkertbe, de jo, mar alig varom, ujra gyereknek lenni a gyerkoccel:)
biztos jol fogjuk magunkat erezni.
Kép

Kép
brestovsky
 
 


sziasztok!

rita:én is remélem, hogy most már minden rendben lesz. MOst legalább 3 hetet ágyban kell eltöltenem, ha nem akarok bajt. :cry: MÁr most alig bírom, de babáért mindent.

Én még sosem jártam cirkuszban, bizti jó lehet. Majd a gyerkőccel elmegyek, és én is úgy fogok először ámulni, mint ő.
Titkon azért is várom már a babát, hogy újra gyerek lehessek, és úgy játsszhassak a játékokkal, hogy közben ne nézzenek hülyének. :lol: :wink:

Kép
moffli82
 
 


Sziasztok!

Moffli: nagyon remélem hogy már jól vagy és ez így is marad. Pihenj jó sokat...ebben a dög melegben a legjobb a hűvös szobában hűsölni. Én is betegállományban vagyok, elkaptam a kisfiamtól egy "ovis vírust"......jól megijedtem én is, de mostmár úgy tűnik rendben leszek én is.

Rita: de jó lesz neked!!! Ez a cirkusz fantasztikus igaz é-n csak tévében láttam eddig, de nagyon tetszett! Majd meséld el milyen volt!

KépKép
peni
 
 


moffli:
örülök, hogy hazaengedtek. Kaptál valami visszatartót is?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Moffli, örülök, hogy végül minden rendben. De azért azt mondták, hogy mi volt a baj? Vagy hogy mi okozhatta a görcsöket?

Rita, milyen volt a cirkusz?

Kép
petne
 
 


Üdv Petne!
Azt hiszem eddig ez lemaradt...mármint az üdvözlés :oops: . Olyan az agyam mint a szita...próbálom a nagy melegre fogni :lol: .

Ti hogy bírjátok a hőséget? Én szinte egész nap a hűs szobában "lihegnék" ha tehetném...dehát egy 5 éves állati eleven kisfiúval gondolhatjátok hogy ez mennyire egyszerű........ :wink: .
Kellemes hétvégét mindenkinek!
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Moffli! Remélem, minden rendben! Tényleg, nem mondták, hogy mitől volt a görcs?? Pihizz sokat és nagyon vigyázz magatokra!
Rita, milyen volt aq cirkusz?? Én is imádom, meg az állatkertet is, olyannyirea, hogy utóbbiba kaptam a férjemtől egy éves bérletet karácsonyra :D
Mi tegnap gondoltunk egy nagyot, lementünk a Balcsira! Szuper volt és mivel szép tiszta a víz, én is bemerészkedtem és nagyon jól esett egy kicsit hűsölni! Persze, nem csaptam olyan nagy pancsizást, mint szoktam, a férjemmel hatalmasakat szoktunk röplabdázni, most inkább csak dobálni mertem és nem ugrándozam! De láttam pár pocakos kismamit a strandon, úgyhogy megnyugodtam, nem vagyok felelőtlen!
Szerdán 16 hetes UH és vizsgálat, már alig várom!!! Furi volt, hogy az AFP miatt külön kell szólni -- nem logikus, hogy az hozzátartozik a vizsgálatokhoz ezen a héten? Még jó, hogy felhívtam a magánrendelőt és azt mondták, meg tudják csinálni és vsszaszólnak ezügyben -- eddig nem tették, hétfőn újra hívom őket! Nem akarok kicsúszni az időből, mert tudom, ha pár napot csúszik, irreális eredmények jöhetnek ki, nincs szükségem rá, hogy ezen idegeljem magam :lol: Egyébként az émelygés tart a nullához, néha néha még előjön, de egyébként meg izgulok, hogy minden rendben van -e odabenn, hogy ennyire nem érzek semmit -- persze, biztos ez a jó :lol:
Kitartás ebben a hőségben és jó hűsölést! Én az előbb locsoltam slaggal a kertben, kicsit megcsapott néha a vízpermet, nagyon jól esett :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


szijjasztok!

peni:örülök, hogy te is kezdesz kikeveredni a vírusból. Így már most immunisabb a kismanó. :wink:

Dokik nem mondtak semmit, hogy mitől lehet. Főorvos elintézte annyival, hogy ez a terhesség velejárója, és elkezdte ecsetelni, hogy mit is jelent a terhesség, miért hívják más állapotnak. Ő fel sem akart venni az osztályra.
Védőnő,akinek ilyenkor kötelessége a kismamával találkozni(a fővédőnő), annyit mondott, hogy sokszor nem tudni, miért volt. Valakit végigkísérnek a görcsök egész terhesség alatt, valaki csak szülésnél találkozik vele. De előfordulhat az is, hogy egypetéjű ikerterhesség volt, mert azt ugye az elején nem mindig lehet észrevenni, és abból felszívódott az egyik. MAgyarul találgatás.

Örülök azért, hogy a többiek jól vannak! Már csak pár nap, és én is elhagyhatom az utrot. Már nagyon várom!!!Tegnap este már csak 1-et használtam, mert reggel már úgy éreztem, túl sok a 2, és nem voltam jól tőle.

Pihizzetek, hűsüljetek és élvezzétek a hétvégét!!

Kép
moffli82
 
 


Vickybabe! Visszapörgettem a táblára, beírnád nekem, hogy 'SOTE I'? :lol: Nem egy kardinális kérdés, de látom, Eperfagyinál és Mágnesnél is szerepel! :lol:
Köszi,
Kata

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Sziasztok Csajszikok!
Megjöttünk! Nagyon jó volt egy kicsit kettesben Apával, annyit pihentünk, hogy most már aludni sem tudok.
Még Debrecenben maradunk 2 hetet, mert Pesten nem tudnék annyi mindent csinálni se ha esik, se ha kánikula van. Persze ma hallottam, hogy a kedves vasutasok megint sztrájkba lépnek mától, nekem meg szerda reggel kéne felutazni UH-ra, meg védőnőhöz. :evil:

Moffli! A görcsölgetés normális, olyan mint a mensi, tágul a méh. Kinek fájdalmasabban, kinek semmiféle érzéssel. :roll: Magnézium tényleg segít!

Ez az AFP tényleg furi azért. Nem neked kéne észben tartani... :roll: Amúgy meg kalap sz@rt sem ér az egész, nyugaton már nem is használják, ott már automatikusan az integrált teszt van, ami itt is kérhető, de 12 ezer körül van az ára. Én filóztam rajta, de aztán rájöttem nem akarom ezzel is paráztatni magam. Bízom a dokimban, aki a 18 hetes UH-n baromi részletesen megnézi a babát és utána a 20. héten mág úgyis elmennénk 4D-re. A másik meg, hogy mire megvan az AFP eredménye is, addigra már bőven késő elvenni a babát, és amúgy sem biztos, így senki nem tenné meg, szóval tök értelmetlen...

Peni! Teljesen megértelek az 5 év alatti gyerkőc kérdésében. Én azon szoktam tűnődni, hogy őket nem zavarja a meleg??? Az én lányom sem lassult semmit a melegtől. :shock: Ezért is vagyunk itt Debrecenben, mert itt Anyum és Apum is itthon van és 3-an elegek vagyunk rá. :lol:
Betehetek róla egy friss képet? Most próbálkozunk a szobatisztasággal...
Kép

Petne! Drukk a mai UH-hoz, majd jelentkezz mit láttatok! Az AFP, vérvételt jelent, ebből próbálják meg kiszűrni a Down kórt. Ehhez tartozik az én dokimnál legalább is, egy alapos genetikai UH, amikor megméri a tarkóredőt, fej körtérfogatot, stb. Sajnos az AFP alapján mért adatok eléggé megbízhatatlanok, ismerek olyat, aki ugye nem tudja pontosan mikor foganhatott a baba és ha nem pont a 16. héten mész és nem saccolják meg jól a súlyodat, akkor kaphatsz hülyeséget, magasabb adatot, stb. és ilyenkor kezdődik a kismama paráztatás... :roll: Szóval sokat ne adjatok rá...

Na megyek, van egy kis nyugi a házban, Unoka elment pónilovazni Mamával. :wink:

Puszi:
Mi

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Sziasztok, mindenkinek orommel jelentem, hogy fantasztikus volt a cirkusz, igaz tobb felnott volt mint gyerek, de nagyon jo volt, es hat elhihetitek, hogy az volt mert 3 3-4-5eves gyerkoc ult elottunk, es tat szajjal neztek az eloadast, meg sem mozdultak 2 oran keresztul :) szoval ha nekik tetszik jonak kellett lenni.
Nagyon sok akrobatikus mutatvany volt, de foleg olyan volt mint egy szinhaz, musical es cirkusz keverek, nagyon megerte, elo zene, enekles, hires (olimpiasz) sportolok csinaljak az akrobata mutatvanyokat, szoval megerte:)
Bartika, Kata nagyon jo, hogy nyaraltatok egy kicsit:) nekem is 3 heten belul alklamam lesz ra, habar nem kettesben, vagyis harmasban, hanem csaladostul anyukamekkal meg aposomekkal, na de mit lehet csinalni, legalabb nyaralunk.
Amugy a ti kedves ferjetek is panaszkodik annyit amennyit az enyem, hogy milyen nehez a " varandos ferfiak elete" , szombaton cirkusz utan elmentunk vacsorazni, en kozbe elotte mar ketszer kihanytam magam, a vacsikozben is egyszer es akkor elojott az o panaszaival, ohgy milyen nehez szerencsetlen ferfiak elete. Azt mondja, hogy alakitaniuk kene egy ferfi varandos apak klubjat. Mivel en teljesen elhanyagolom. Az igaz, hogy sokat alszom, meg fozni sincs vegkepp kedvem, es szerinte a "szagom" is megvaltozott es bebi illatom lett:), persze a szexet sem kivanom, szoval o azt mondja, hogy elhanyagolom.
Erre fel tegnap eldontottem, oda figyelek majd az en kedves ferjemre, es fozok valami marha jot, csak porkoltre es nokedlire telt az erombol abba is bele esett az orolt fekete bors, ugy hogy ajdnem ehetelen lett az ize... na had nem mondjam a reakciojat...
Befejezem mert var a munka.
AMugy ki miben dolgozik? En nekem butor uzletem van, van aki meg butorozik?
Rita
Kép

Kép
brestovsky
 
 


Sziasztok!
ma de. nasiztam, és Zsebinek egyértelműen tetszett, amit leküldtem, egy csomót mocorgott, amíg ettem :)
Rámjött a folytonos pisilés is,folyton rohangálok :)

Rita:
Én pedagógus vagyok

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!!

Mágnes: úgy irigyellek, hogy már érzed babókád!!!!
Volt olyan, hogy éreztem én is valami kis kapirgálást, de már jó pár napja nem, úgyhogy nem hinném, hogy ő volt.

Moffli: hogy vagy????
Minden rendben???

Mit szóltok az időjáráshoz???
Titeket nem visel meg? Én tegnap nagyon nyűgös voltam és olyan nyomott. Most már csak szimplán álmos vagyok, mint mindig. :-)

Kép
jandrea
 
 


szijjasztok!

Ma voltam védőnéninél, és azt mondta, túl szép a vérképem. :wink: Hát, hogy már ez is baj! :lol:
Dokim persze megint bekavart. Azt akarja, hogy még a 12. hét végéig szedjem az utrot, de 3 naponta csökkentsem 1-gyel az adagom. Én viszont már szombat este levettem 2*1-re, mert már aznap reggel éreztem, hogy túl sok. Szerintetek tényleg lehet addig használni?

Csütörtökön megyek Uh-ra!Bár az az érdekes, hogy nem várom annyira.

Én is elmennék egy ilyen cirkuszba. Lehet, hogy nekem is tátva maradna a szám.

Mi tegnap vesztünk össze, de úgy, hogy ez nagyon megingatta a kapcsolatunkat. Szombaton még körülöttem ugrált a párom, vasárnap meg a fejemhez vágta, hogy miattam nem halad a saját kinti, ház körüli munkájával. :cry:
És úgy elment melózni tegnap este, hogy hogy se bú-se bá, és azóta sem írt. :cry:

barti:tudom, hogy fájdalmas,ahogy nő a méh, mert addig is éreztem. De ez nagyon brutál volt. MA is elkezdett, de gyors bevettem nos-pát.

Kép
moffli82
 
 


Sziasztok!


Már itthon vagyunk, de eddig csak pihiztem. Vasárnap reggel meglátogatott rókakoma, ami eléggé meglepett tekintettel arra, hogy eddig egyszer volt szerencsém hozzá. Kicsit már éhes voltam, épp húztam fel a cipőm, és készültem felállni, amikor sikerült jól belélegeznem párom parfümjét, amit még anno tőlem kapott. Hát volt egy futásom a kétbetűsre (ez a három dolog egyszerre nem jött be). Utána gyorsan ettem egy kis kenyeret, és minden oké lett.
Drága férjem parfümjével amúgy már volt egy kalandom, de akkor még nem tudtuk, hogy összejött Babó, mert még csak az akciózás után voltunk kb. 7-10 nappal. Akkor szintén beleslukkoltam az illatba, mert épp befújta magát, és kőkemény öklendezés lett a vége. Érdekes volt. Persze uram nem lelkesedett :lol:

Holnap megyünk 12 hetes UH-ra, már nagyon várom, mert 8 hetesen láttuk utóljára Babókát!
Majd dobok fel képet, remélem kapok, és megírom mi volt.

Ercsa ha jól látom mi lehet együtt leszünk január végén a Jánosban? :D

Na, megyek, mert éhesek vagyunk! :wink:
Jók legyetek!

biga.csiga
 
 


Sziasztok
Igen biga.csiga erre már én is felfigyeltem hogy talán együtt leszünk.
Ma végre sikerült elérnem az Istenhegyi Géndiagnosztikát így jövő hét
csütörtökön megyünk a kivizsgálásra. Már nagyon várom :D Amúgy melyik héten lehet már tudni lány lesz e vagy fiú?

Pusz mindenkinek, ügyeljetek magatokra.

Kép
ercsa
 
 


Sziasztok Kismamik!

Moffli, örülök, hogy rendben vagy!
Biga.csiga! Én holnap töltöm a 16. hetemet, de ma olyan hányingerem van, hogy csak na! Pedig már egész jól vagyok vagy 2 hete!
Ercsa! Jó lesz az Istenhegyi, majd meglátod, milyen élmény, ahogy mutogatják a Babócát! Meg kapsz képeket, DVD-t -- szuper!
A nemébe ne éld bele magad, nekem a 13.héten azt mondta a doki, hogy tippelhetne, de itt még olyan bizonytalan, de lehet, hogy szerencsétek lesz! Nekem azt mondták, hogy a 16.héten tuti, megmondják, ha nem takarja, viszont tegnap újra beszéltem a dokimmal, más miatt, erre azt mondja, hogy a 20.héten tuti... De egy profi szonográfus talán mégiscsak lát majd valamit!
Holnap megyünk Bébikét kukkolni, AFP-re, meg vizsgálatra!
Alig várom!!!

Szép napot Nektek!!!

Kata

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Sziasztok!
Mi is pihiztünk a hétvégén.. Tök jó volt. Tényleg gyorsabban ment a várakozós idő...
émelygés nálam is van, de már sokkal enyhébben, bár ma a reggeli majdnem kijött fogmosi közben... De jelentem: nálunk is én győztem :lol:
tegnap du. voltunk fogdokinál.. Talált egy kis lukat, be is tömte. Alig bírtam ki az utána lévő két órát minden kaja nélkül!!! Már minden bajom volt. :roll:

HOlnap mi is megkukkoljuk Manócskát, remélem csak szépet és jót látunk-hallunk! :wink: Addig körömrágás.

Magzatvíz-vizsgálatot csináltok?? Az tényleg kötelező? én 34 vagyok, de nem akarok kockáztatni, ha lehet, inkább nem csináltatnám meg. :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


madaran igaz hogy én csak 22 vagyok de a régi dokim engem is kötelezően el akart küldeni. A mostani viszont rendi volt azt mondta a 12-13 héten menjek egy vérvizsgálatra meg UHra(ebben nincs rizikó) és ha ne agy isten látnak valami gondot még midig a 15-16héten el lehet menni magzatvíz vizsgálatra. És szerintem ez így korrekt.

Kép
ercsa
 
 


Ercsa :lol:
Holnap megkérdezem a dokit, Ő hogyan gondolja. Igen, ez így korrektebbnek tűnik.
12. hetin voltatok már?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Eperke :lol:
Utro megy még?
Mi a helyzet?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, a holnapi nap sokunknak lesz nagy nap.
Én is megyek a 12. heti uh-ra! Már alig várom.

Magzatvíz vizsgálat: NEM KÖTELEZŐ!!!!! Senkinek sem!!!!!
Valóban szokták tanácsolni 35 év felett, de ha valaki emiatt aggódik, menjen el egy integrált tesztre. Igaz, azért fizetni kell, nem is keveset (25 ezer ft), de szerintem inkább, mint kockáztatni a magzatvíz levétel miatti vetélés lehetőségét.
Ha ez a teszt pozitív, akkor már érdemes bevállalni a kromoszóma vizsgálatot is.
Én 28 vagyok, de elmentem az integrált tesztre (na nem mintha nem lenne hova tenni a pénzt, de én ilyen aggódos vagyok, sajnos). Pont ma voltam az első vérvételen. A 16. héten vesznek le másodszorra vért és a két eredmény alapján számolnak egy kockázati tényezőt (6 dolgot vizsgálnak meg). Amennyiben ez rosszabb, mint 1:300-hoz arány, akkor sajnos lépni kell és bevállalni a másik vizsgálatot is.

Kép
jandrea
 
 


madaran mi a 13 héten megyünk mert csak akkora tudnak minket fogadni a Géndiagnosztikán, azaz jövő héten.
ercsa
 
 


12. hetin mi is voltunk az Istenhegyin. Nagyon korrektek, és alaposak :)

A magzatvíz vizsgálatot vissza lehet utasítani. 35 év fölött szokták javasolni, de egyáltalán nem kötelező. Helyett tényleg tanácsosabb elmenni genetikai vizsgálatra, ha ott minden rendben, akkor szerintem semmi szükség arra, hogy szúrjanak..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Én ritkán írok, de 3-4 naponta olvasgatlak benneteket. Jó hallani hasonló helyzetben levőkről.Időm sajnos nem nagyon van, nekem is egy 3 éves gyerkőc foglalja le szinte minden időmet. De gondoltam mostmár bekapcsolódom néhány engem is érintő dologba. Az utrót én a 12. hét betöltével elkezdtem fokozatosan csökkenteni, doki mondta,hogy így kell, vagyis 2 napig csak 2 szem, 2 napig 1, aztán semmi. Mostmár egy hete nem szedem. A görcsölgetés nekem is probléma, talán nem annyira, mit Mofflinál, de nekem is kb. heti 1szer van. Olyan menstruációszerű görcsök, csak enyhébbek. Dokim azt mondta a 12. hétig előfordul, de nekem már volt azóta is kétszer, menetrendszerint hetente.???Uh-n nem voltam mostanában, de eddig minden oké volt, a genetikai vérvétel is rendben. Megnyugtatott, hogy más is tapasztal ilyet, mert nekem a kisfiamnál nem volt ilyen, furi??Remélem, hogy csak a méh növekedését jelzi, de azért nem fog végigkísérni még 26 hétig. :(
Szörnyűek ezek a napok, legszivesebben minden alkalommal uh-ra mennék, de a dokim már megőrül, így is sűrűn megyek.Mg-ot nem rendszeresen szedek, csak ezeken a napokon,ti???
zsannus
 
 


Sziasztok!


Vagyok, olvasok...

Moffli! Még mindig nem értem a dokidat. :(

A nyaralóknak jó pihenést, ha már az idő ilyen. :(

A megnéziumot lehet nyomatni.. de érdemes mellé calciumot is szedni. A felszívódás miatt.

Vickybabe! Dobjál már rám egy évet a táblában.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hahóó!

Hú csajok, ilyen sokan mentetek el integrált tesztre? :roll: Lehet, hogy nekem is kéne? :? Holnap rákérdek a dokimnál.
Én is holnap megyek UH-ra, reménykedem, hátha úgy mint Pötyikém széttárt lábakkal vár bent Babcsi... :lol:

jandrea! Neked ki a dokid az Uzsokiban? Jó lenne egyszerre bent lenni nekünk is. :)

Sajnálom, hogy még ilyen sokan vagytok szarul!:? Nem akarok senkit riogatni, de van ismerősöm, akimég a szülőszobán is hányt... de ez azért nagyon extrém szerintem... :shock: Nekem már csak a falási rohamok vannak, ki sem mozdulok otthonról uzsonnás tacsi nélkül. :D

Na megyek is, ma játszóházat terveztünk, ebben a vacak időben mást nem lehet csinálni. :roll:

Puszi:
Barti

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Barti:
én dr. Csapó Csabához járok. De egyébként nem ő ajánlotta az integrált tesztet. Megkérdeztem, mi a véleménye róla, azt mondta, neki csak jó, ha több információ van a kezében, de rám bízza, hiszen ez az anyagiaktól is függ.

Kép
jandrea
 
 


Lányok, elszállt a két kilóméteres szövegem :( :evil:
Röviden újra:
megvolt a nyaralás, jó volt, bár kicsit fárasztó
fürdés: mertem, de mértékkel, csak neoprén ruhában (rövidnacis, rövidujjas), a hátúszásnál nagyon húzott a pocó, azt kihagytam
fürdőrucik: mivel a bugyik és a melltartók még jók rám, nem is számítottam rá, hogy a bikini esetleg nem... ezért fel sem próbáltam... nos a 2 közül az egyik bugyija végig jó volt, bár azt hiszem, hogy a következő pancsira lépnem kell, a felsők viszont kicsit :( az egyik azért bírta 3 napot, aztán "durrant" egyet a cickó, és nem fért többet bele :( de legalább kezd cickó formája lenni :)
Bartika: igen, a második baba hamarabb látszik, mint az első, jó hír, hogy a harmadik erre már nem tesz rá egy lapáttal :) Nekem is eléggé kerekedik már... de én csak hason tudok aludni, ha háton fekszem, az szinte fáj...
Na most elküldöm, és ha jön még ihlet, akkor írok... félek, hogy megint elszáll... eléggé ingadozik ma az áram itthon, ilyenkor lehal a net...
Hanna: örülök, hogy aktívabb vagy újra... ugye jobban vagy? :)
Hasfájósoknak: nekem a béres magnézium + B6 jött be, a magne B6 gyengének bizonyult. Meg a kálcium hozzá Hanna javaslatára :)
Nekem egyébként egyik babával sem fájt eddig a pocó, most először, úgyhogy azt nem mondanám, hogy a másodikkal gyakrabban görcsöl... mivel ő a harmadik. Igaz, most szerintem a para is rásegít :( akkor lennék nyugodt, ha egy dopplert kötnék a pocira, hogy mindig halljam a kis szívét :oops:
Egyéb: rókakoma hozzám is eljött :( egy nappal a 14-ik hét betöltése előtt... sem előtte, sem utána, szerencsére. Szerintem akkor is csak a fejfájástól volt... Nektek is sokat fáj a fejtek? Nekem heti 2-3 alkalommal... :( szerintem azért, mert tele az orrom, meg a melléküregek... tudom, ez is a "más állapot" velejárója :(
Ja és bocsi, hogy csak a végén, de nagy üdv az újaknak :) látom, szépen nől a csapat :D
Sziasztok, szép estét...

Csöre
csöre74
 
 
 
 
 
 


Szia Csöre! Örülök, hogy jó volt a nyaralás. :)

A fejfájás nálam is megvan, de nekem mim nincs? :?

Többi Kismami merre jár? Mindenki nyaral?

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok Kismamik!

Jó régen nem jártam erre, bár már megjöttünk a szabadságról, ami nem volt igazán az.
Apukámnál voltunk, gyakorlatilag végigtakarítottam a hetet, s egy csomó rám váró hivatalos ügyet intéztem. (Tudjátok, milyenek a férfiak, ha bankba, hivatalba... kell menni, ehhez adjatok 71 évet, meg azt, hogy évekig nem kellett csinálja, de most nincs, aki elboronálja az ügyeket, így: "Majd kislányom, ha hazajössz elintézzük"...)
Ehhez jött a meleg, a két hamar kifáradó gyerek. De mostmár itthon vagyunk, s hétfőtől ismét aktív tagja vagyok a társadalomnak ("keményen" dolgozom, van, amikor Julcsi lányom is elkísér - abszolút hatékony ilyenkor a munka. :lol:)

Moffli! Örülök, hogy jobban vagy, nagyon megijedtem, mikor olvastam a kórházadit, de aztán látom, jól alakulnak a dolgok. Hajrá! (az viszont teljesen megdöbbent, hogy az orvosok, ilyet "jól" tájékoztatnak...)

Tök jó, hogy bővül a csapat! :D

Csöre! Én is a harmadik babócát várom, s nekem se látszik jobban, mint a második pöttyöm. A pocakom nekem is lényegesen többet görcsöl, mint Marcinál-Julcsinál. Biztosan a "sok" pihenés teszi, vagy nem tudom. Azt sem mondhatom, hogy túl hamar vállaltuk a 3. babit, mert Julcsi szeptemberben lesz 6 éves, s adoki 3 év várakozást ajánlott... (Mindkettő császárral született, nem kis komplikációval - egy kis hegszétválás, egy kis allergiás reakció az altatóra... :lol:)

Rita!
Én csak egyszer voltam cirkuszban, gyerekkoromban, de ha jól emlékszem, nagyon gagyi kis vándorcirkusz volt, de már tervezzük a lurkókkal, hogy elmegyünk, mert kíváncsiak vagyunk rá nagyon.
Még be van ígérve a Campona Tropicarium, egy hajókázás Visegrád felé (ha már rhöneszansz év van :wink:), s augusztus végén a maradék üdülési csekkekből egy Vidámpark. Ti hova viszitek a lurkókat szórakázni? Gyereksziget már nincs, ha jól tudom, ha tudtok jó helyeket, szóljatok! (Nem csak a fővárosból!)

Az éhenhalni akarók ügyében: énnekem abszolút nincs étvágyam!
A folyadék (iszonyatosan sok víz, meg több liternyi kaukázusi kefír) az megy, 2 naponta szedek Elevitet (nem akarok a végén elefántbébit - bár úgyis kiszedik belőlem :( ), de a kaja, az nem megy.
És még azt se mondhatom, a Vuk miatt, mert mi nem randiztunk, valahogy nem vagyok neki szimpi - hála Istennek!
S a meleg sem volt jellemző az elmúlt napokban.

Rita kérédésére: rendezvényszervező könyvtáros vagyok.

Elhanyagolt párok: az enyém gyakorlott ezügyben, van még a mi 2,3 lurkónkon kívül 2 gyereke, szóval ez neki az 5. terhessége ;), s ez a rutin nagyon jó, mert teljesen tudja, mi van ilyenkor.
(Főleg a végén: "Dédelgess meg! - Hagyjál már békén!"-hangulatok, lehetőleg egyidőben...)
Úgyhogy nem panaszkodom. Remélem, az első terhességüket viselő apa-jelöltek is túlélik ezt az időszakot.

Legyetek jók, vigyázzatok magatokra, a kinti és a benti babócákra, no meg a párotokra!
batkata

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Sziasztok!

Megvolt ma reggel az AFP vérvétel! Remélem, minden OK lesz! Meg megkérdeztem a toxoplazmám eredményét, szerencsére az is negatív! Úgyhogy mostmár rettenetesen be vagyok sózva a délutáni UH miatt, vajon megtudjuk-e, hogy Zitácska vagy Martinka lapul a pocakban?? :lol: Remélem kapunk képet is meg talán DVD-t is, mert a magánrendelőbe megyünk! Majd rakok Bébike sztárfotót! Drukkoljatok, ma 16:45-től!

Rita, én még nem válaszoltam: gyógyszerész vagyok, de jelenleg klinikai gyógyszervizsgálatokkal foglalkozom.

Tényleg, hol a többi Kismami, mindenki nyaral?? :wink:

Puszi mindenkinek!

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Sziasztok!

Jó régen jártam erre. Nektek is mesélem, hogy tegnap kiderült a pocaklakóm neme: kiskukis, azaz kisfiút várunk! :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Kata! Tuti, hogy minden ok lesz. :wink:

Aida! Gratula a kiskukishoz! :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


sziasztok

Aida: gratula a kisfiuhoz, nekem is ugy nez ki, hogy kisfiu lesz:) de majd meglatjuk 2 het mulva.

Batkata: szerencses vagy, hogy a parod ilyen megerto es tapasztalt, remelem az enyem is betanul hamarosan.
En sem vagyok amugy nagyon eves, inkabb hanyos, es nem kivanom a kajakat, habar ha nem eszem akkor rokazok, ha eszem akkor, szoval igazabol mindegy:( Remelem abba marad mar. Tegnap este meg egy oriasi migrenem is volt, ugy hogy fantasztikus.

De jo, hogy ilyen kulombozo dolgokban dolgozunk:) igy mindig van megfelelo kezbol tanacs:)

Csore az orrom nekem is tele van, foleg, hogy en alergias vagyok, es ugye nem szehetem a gyogyszert, engem is sokszor ez miatt hanytat.

remelem elmulik ez az idoszak nem ugy mint anyumnak akit 9 honapig vegig kisert a rokakoma
Rita

Kép
brestovsky
 
 


Sziasztok!

Tök jó, hogy kisfiad lesz Aida!
Mi most sem fogjuk megkérdezni fiú lesz avagy lány (ahogy a másik kettőnél sem). (Csak egészésges legyen!!!)
Bár én hajlanék rá, de a "zuram" azt mondta, így is eleget kukkoljuk, legalább ennyi meglepit ő is adhat nekünk. Abba beleegyezett, hogy én megtudjam, de neki nem mondjam meg. De hát ezt ki bírja ki ?! :D Úgyhogy én sem kérdezősködök. S talán január végéig titok marad, ha a dokinéni ki nem kotyogja a vizs gálatok közben...

Csöre! Én is érzek ilyen jó kis nóziszárazságot, a hangom is dünnyögős, s a többi gyerkőcnél is volt ilyen! :)

Kata! Biztos minden rendben lesz AFP-ügyben.
Jaj, nekem még majdnem két hét a genetikai UH, s csak akkor kapunk képet Kispöttyről. Már alig váááááárom!
Tegyél fel mindenképpen fotót!!!

Ja, és szeretnék valamit tőled kérdezni.
Mi a véleményed a terhesség alatti vitaminszedésről? Mennyire igaz az, hogy a vitaminok jelentősen hozzájárulnak a kisbabók születési súlyának növekedéséhez?
Én mindkét lurkómnál szedtem az Elevitet, de nem végig és nem naponta. Most is szedem, s most sem naponta.
Örülnék egy kis "fejtágításnak", talán a többiek sem bánják.

Sziasztok, legyetek jók! :lol:
batkata

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Batkata: igazán megtisztelő, hogy engem kérdezel :-) Nos a vitaminokkal kapcsolatban annyit tennék hozzá, hogy én személy szerint az Elevitet az első trimeszterben szedtem, saját kútfőből, meg a doki ill a védőnő is megerősített ebben -- hiszen nyáron itt a csomó gyümi, meg zöldség, abból, ha elegendőt eszel, akkor nem szükséges. Télen javasolt majd ritkábban ,de szedni, mert akkor megint kevesebb lehetőség van a vitaminbevitelre. Ugye mi addigra már a végefelé leszünk, de heti 1-2 db belefér. Személy szerint én nem hiszem, hogy kifejezett hatással van a baba súlyára, mert úgyis azt veszi el, ami neki kell. Persze nem gondolom, hogy a terhesség teljes időtartama alatt kell szedni.
A folsav viszont javasolt,nem csak a rendellenességek kiküszöbölése végett, hanem a kismamik jelentős hányada többé kevésbe vérszegénnyé válhat a terhesség előrehaladtával. Illetve a kalcium pótlás, mert azt is elszippantja a Bébi, én kifejezetten tejivó lettem, mióta Bébikét várom :lol:

Ja és még annyit, hogy amíg nem voltak vitaminok, pl mikor én születtem Anyukám nem szedett semmit 26 éve, mivel nem is nagyon volt mit, mégis rendes, szép Babócák születtek :D
Remélem, tudtam segíteni egy kicsit :lol:

KépKép

KépKép
kata8110
 
 


Kedves Kata, köszi! :lol:

batkata :)

Kata&Bori
Kép
Kép
Kép
batkata
 
 


Sziasztok!

Hétfőn voltam a dokinál (14+2), mindent rendben talált, és magától mondta az AFP-t és a genetikai UH-ot. Szerintem ez így van rendjén, az ő dolga, nem a miénk, hogy figyelmeztessük. Amúgy sem mindenki olyan tájékozott, mint mi vagyunk, és akkor neki elmaradnak ezek a fontos vizsgálatok? Tényleg fura. Én egyébként 16+2-n fogok menni.

Remélem, már mindannyian jobban vagytok, hogy a hőséget felváltotta a hűvös esős idő. Én továbbra is émelygek, de sokkal jobb, mint 40 fokban.

Moffli, a kiábrándító egészségügyről ennyit. Mondanak valami általános „okosságot”, aztán örülj neki. De az a lényeg, hogy már jól vagy.
Az utro elhagyása tényleg mennyei dolog!
Remélem, idő közben rendeződött a kapcsolatod a férjeddel!!!

Bartika, nagyon helyes a kiscsaj! A póniló igazi? Biztosan nagyon élvezte.

Rita, örülök, hogy tetszett a cirkuszolás. Azt hogy érted, hogy úgy néz ki, kisfiú lesz? Láttatok már valamit, vagy „csak” úgy érzed?

Mágnes, de jó neked, hogy érzed a mocorgást. Én is úgy várom már! A múltkori pukkanás és buborékolás szerű érzések teljesen elmúltak, talán nem is a pici volt.
A pisilés engem is kínoz. Alig tudok hazamenni egy huzamban, pedig 1 órára dolgozom a m.helytől. Éjszaka pedig 3-4 alkalommal kell felkelnem. Ez fárasztó kicsit, remélem, hamarosan elmúlik.

Biga.csiga, én is észrevettem, hogy hajolástól jön rókakoma. Nekem is a cipő felvétele, fogmosás a kritikus tevékenységek. Az illatok nekem nem annyira kavarják fel a gyomrom, bár a cigifüsttől kikészülök az utcán (tudjátok, előttetek menő igényesen fújja… az arcotokba)

Ercsa, nagyon fogod élvezni a vizsgálatot, majd fél órás mozizás, ahhh!
Nekem hétfőn azt mondta a dokim, hogy kb. 18. hétig kell várni a baba nemére, de szerintem ha kisfiú, és nem szégyellős, akkor biztosan előbb lehet látni, ha van ott valami.

Madaran, nekem a kombinált tesztet javasolták. Ez annyiban tér el az integrált teszttől, hogy 2 és fél órával a vizsgálat után megvan az eredmény (nem kell 1 hónapot várni a második szurira), és nincs benne az AFP, amit egyébként is megcsinálnak TB-re. Nekem ez negatív lett, így nem kell magzatvízvételre mennem. Egyébként sem kötelező, csak javasolt 35 év felett.

Zsannus, higgy a dokidban, ha azt mondja, hogy rendben van, akkor ne aggódj! Gondolj arra, hogy nem tesz jót a babának.

Bartika, tényleg ne riogass, én már szeretnék megszabadulni az émelygéstől naggggyon rövid úton.

Csöre, a fejem nekem is fájdogált mostanában, de az szerintem a frontok miatt volt. Lekopogom, de ma még semmi.

Kata, izgulok, hogy lássátok: Zita-e vagy Martin.
A terhes vitaminról engem is érdekelne a véleményetek. Én egyelőre szedem minden nap, mert kicsit segít az émelygés elmúlasztásában. Kiscsillag méretei egyébként nem nagyok, sőt. 14+3-n 8.5 cm volt. Szerintetek ritkítani kellene?


Aida, gratulálok a kis kukishoz! Ezek szerint a 16. hét környékén már akár lehet látni. De jó!

Kép
petne
 
 


Hello Csajok!
Megjöttünk az uh-ról, hála Istennek, minden oké! Sajna a képek nem lettek valami jók, de azért a méretek alapján tökéletes a bébink :lol: :lol:
Úgyhogy elmentünk végre a kiskönyvért is ---tényleg snassz ez a fehér könyvecske...
16 hetesen kell legközelebb mennünk, akkor genetikai is lesz meg minden, ami kell. :roll: :roll:
nyaralni elengedett dokika, úgyhogy hétvégén indulunk végre! 8) 8)

Aida :lol: Gratulálok a kissráchoz! :lol: Remélem, a 16. hetin mi is látni fogjuk már!!! Juhéjj!!!! :wink:

Hol vagytok mai uh-sok??? :?: :?: Tessék jönni beszámolni!!! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!!!

Nekünk is megvolt a 12. heti uh. Egy kicsit kapkodósra sikeredett, mert sajnos sietett a doki császározni. De a lényeg, hogy minden tökéletes. Persze a neten már leellenőriztem minden adatot, biztos, ami biztos :-) és minden értéke tökéletes!!!!
A CRL 6,1 mm-es. Nektek mekkora a babátok???

Ma megvettük az első terhesgatyómat, mert már egyik nadrágomban sem tudok ülni. Nagyon kényelmetlenek.
Viszont ez a terhesnadrág iszonyú kényelmes!!!!!!
És vettem kismama övet is, nem is volt olyan drága (2000 Ft), és valóban megtartja a régi nadrágot úgy, hogy az nincsen begombolva. Na persze, ez majd csak akkor fog teljesen bebizonyosodni, ha rajtam lesz egyszer reggeltől estig.


Ti hogy álltok a pocaknövekedéssel???

Kép
jandrea
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: