Új privát üzeneted érkezett!

Köszönjük a köszöntést! :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_bp 2008.12.09 16:01-kor.

Kép
ági_bp
 
 


Hú csajok ünnepség megvolt, Rozi jót aludt a babakocsiban és utána elmentünk egy japán étterembe. Mindenkit levett a lábáról a kis huncut, minden pincér csajszi amikor csak lehetett odajött és kukucsolt vele, meg hülyéskedett neki. 2.400 Ft-ért korlátlanul lehet kajálni, egy futó szalagon jönnek kis tálkákba a kaják és annyira, de annyira tele zabáltam magam. Nagyon izlett a japán konyha. Rozi rákszirmot evett, meg darált rákot és ízlett neki. Remélem rákot már lehet adni a gyereknek :? Azt mondták a rákszirom az rákból+ rizsből állés saját zsiradékjában van kisütve. Az nem árthat ugye :?:

HaNGA milyen kis huncut és hogy örül!!! Nagyon drága!

Este Republic koncertre készülünk. Az első kimaradásunk 9 hónap alatt. Pontosabban csak nekem , apának már volt :lol:

Most elküldöm, majd még jövök

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Hajni, köszönjük a képeket! Szuper jók!! Látom tényleg oda volt a díszekért! :lol: Apája milyen ilyen elegánasan ünnepelt :wink:

Kép
ági_bp
 
 

 
 

És ha már itt vagyok, még néhány nem szülinapos.

Anya hajpántjával
Kép

a virággal barátkozom
Kép

kukucs, ki van ott?
Kép
Vendég
 


Bea, nekem gőzöm nincs hogy tengeri herkentyűket mikortól lehet adni :roll: :?: De elég egzotikus kaja :wink: most már ne izgulj ezen utólag, örülj, hogy ízlett Neki!!

Ma nem turmiztam a kaját, hanem az ujjaim közt nyomkodtam szét a zöldségeket, és tetszett Zitának. Most nem azt mondom, hogy többet evett vagy ilyesmi, de egész jól eszegetett és tátotta a száját :shock: :lol: utána még a földről is felette a leesett répát :lol: persze nem az éhség, mint inkább a kíváncsiság vitte rá :wink: azért nekem is jutott még takarítanivaló utána :? nem volt elég alapos :lol:

Doo, már szerettem volna kérdezni, hogy miért is döntöttél úgy, hogy elkezded 1 éves kora előtta glutént?? Amit Mary talált, hogy ennél nem számít annyira, hogy 1 éves korig ne találkozzon a gluténnel, úgy, mint a tejnél, hanem a 6 hó számít főleg (hogy addig NE kapjon). Vagy dokinénitek mondta, hogy próbáld ki? Mondjuk tudom, hogy így legalább szélesedett a repertoár.

Figyu, ki adott már csirkemájat?? Nekem védőnő mondta a májat és a tojássárgáját, hogy adjam :roll: hát én a tojással lehet várok 1 éves korig. De mindenhol mást lehet olvasni :? És az én táblázatomban a májat is 1 éves kortól írja. Bár nem igazán értem miért...?

Kép
ági_bp
 
 


Apájának ez a munkaruhája, csak nem öltözött át, akkor ért haza :lol:

Zita, is álomszép királylány. És olyan édes pofikat tud vágni. Bercelnel és Zitának együtt tuti gyönyörű szemű gyereke születne. :lol: Na jó, tudom én Bercel kicsit fiatal Zitához :lol: .
Vendég
 


A glutént meg 6 hótól írja. :shock: Már szívesen adnék Neki kenyeret meg ilyesmiket. Mi is sütni szoktunk. Csak nem tudom eldönteni, hogy várjunk-e inkább. Mondjuk csomó zöldséget sem evett még, tehát azokat vezetgetem még mindig...azzal is elvagyunk még egy darabig.

Kép
ági_bp
 
 


Ági csirkemájat és tojássárgáját főve nyugodtan adhatsz. Májat én 6 hónaptól tudom, heti 1x. És a tojássárgáját is valahogy így. az lehet h picit későb, de 10 hósan már bizti megpróbálhatod.
Én már a héten adtam egész főtt tojást, az 1 évestől van.
Vendég
 


Bea jó mulatást! És mi lesz ha Rozi éjjel felébred, visszaalszik nélküled? A kis ínyenc Rozi, az alma nem kell, a rák meg jöhet? :lol:
Vendég
 


Nagyon édes Zita! Főleg az utolsó képen, hát az nagyon cuki! :lol:

Szóval apának ma reggelre már mindene fájt, mert nem igazán szereti a Republicot, de nem hagytam magam. Már jó előre megvettem a jegyet, biztos ami biztos!
Anyám fog vigyázni Rozira, remélem bírja majd! Szorítsatok!

Puszi

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Hajni! Nagyon jól nézel ki a képeken! Csinianyuka :lol:

Rozi fél 10-ig csak kibírja ébren, addigra gondolom itthon leszünk! Nem tudom, izgulok kicsit :?

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Ja ééértem, én azt hittem hajnalig tartó dorbézolás lesz :lol:
Vendég
 


A csinianyuka után jogos a röhögő emo
Vendég
 


még azt akartam mondani, h csúcs ez a kis kockás kertészgatyó Zitán, nekem is kell ilyen :D .Vagyis nem nekem ... :lol:
Vendég
 


De szep nagy szeme van Zitanak, imadom! Annyira jo ez a kantaros gyatya rajta! Bercelnek mutattam, azt mondta hogy "Eeeeeeeeeeee!" Ezt akkor mondja, ha nagyon tetszik neki valami... :) Majd megkuzdunk erte, mert ha jol emlekszem a majusi topicban mar kinezett maganak valakit a kisasszony... 8)
Hat igen, Olivert tenyleg sokszor idegesiti, hogy a babaneten "logok", mar sok vitank volt ebbol... mert estenkent van, hogy meg ezt-azt meg kene csinalnom, de egyszeruen nincs mar hozza erom, de az meg kell a lelki feltoltodesemhez, hogy ide jojjek... :oops: (persze nem zsarnok o, vagy ilyesmi, csak nalunk ez a babanet allando tema...)

Hajni: te tok jol nezel ki, es hajad is sok van, szoval most nem birlak annyira... :lol: Nagyon edesek Hangarol a kepek, orulok hogy felraktad oket, mar nagyon vartam! :wink: Nagyon tetszik amikr a hajpant van rajta, biztos hogy lesz egy par almatlan ejszakatok miatta ha nekiall randizni... 8) meg a TV-s is hihetetlenul aranyos. Es hogy nezi a diszeket!

Bea: Remelem jo volt a koncert! Milyen ki cseles vagy, hogy elore megvetted a koncertjegyeket... :wink: igy legalabb nem lehetett lemondani... :)
Rakszirom? Az igen! Lehet hogy az eddig kinalgatott kajak nem voltak eleg egzotikusak Rozinak... a kis inyenc... :)

Bercel ma delelott csak 40 percet aludt, ugyhogy nagyon almos volt mar este 6-kor, es el is aludt, azota alszik... most keltsem fel? Mindjart 8 ora... mondjuk o jo fej, mert ha ilyen keson alszik, akkor ugyanugy elalszik magatol (azaz szoptatas utan persze...) 10 - max. fel 11-kor. Na azert ranezek...

zetus8
 
 


Hol vannak az éjszakai baglyok?
Vendég
 


boldog hófordulót Zita királynőnek!! :D :D

fúú, nekem is nagyon bejönnek a képek és Zita gatyója :D sztem az új hajdesignja annnnyira, de annnnnyira jóóóóó!!! sokkal jobban érvényesül a pofija. :)

Bercel tényleg gyönyörű. :)

Hanga meg még mindig az! :wink: :D fúú, hajni, te tényleg nagyon szép vagy!! és még sminkre is volt időd! :shock: ekkora hajokoronából meg sztem ha kihullik néhány szál, az csak könnyít a hajzuhatag súlyán :wink:

bea, rák - hmm :roll: én úgy tudom h elég allergén. :? de sztem az hamar kiderült volna, ha érzékeny lenne rá Rozi. rendszeresen meg gondolom úgysem fogod rákkal ebédeltetni :lol: általában a halféleségek is viszonylag neccesek különben (én pl halat sem ehetek :( :evil: )

ági, gluténnel én nem akartam várni 1 évig. 10 hósan kezdtem - én úgy hallottam h akkortól lehet, de mostanában valóban sokan kezdik 6 hótól. a pöttyök miatt kicsit megtorpantam, úgy másfél, két hétre szüneteltettem, de úgy gondoltam, 11 hótól folytatom, aztán asszem vmelyik tésztámból kunyizott egy kicsit és akkor végülis mégis folytattam. azért hajlottam erre, mert aztán pöttyök még az elhagyás után is jöttek - sztem inkább talán a kukoricától lehetett, de tul.képpen ezek is megszűntek már.
6 hótól kezdett hozzátápi esetén én 8-9 hót hallottam a csirkemájra. tojássárgát is ilyen körül. de a belsőség is elég allergén tudtommal. én pl azt sem eszem, pedig naggggyon szeretem. igaz épp a héten ettem egy keveset és nem volt gond. különben sztem ebből érdemes kiindulni: ha te is eszed, ille etted is korábban és nem volt panasza a babának tőle, akkor érdemes megpróbizni. már én is fontolgatom h hamarosan májat próbáljak neki.

etus, én egyelőre örülök, ha kenyérsütővel tudok sütni!!! :roll: :oops: :lol: de köszi a linket! :) ha jól begyakoroltam a kenyérsütővel való sütést, lehet h kipróbizom a gázunkban is - bár az biztosan necces lesz, mivel a mi sütőnk egy több mint 30 éves tákolmány, két sütési fokozattal, én meg híresen sütőben és gázon felejtős-odakozmáltatós-megégetős típus vagyok, szal jobb ha ilyesminek nem állok neki hirtelen felindulásból :wink: :lol:
Vendég
 


Hajni: itt! :lol:
Vendég
 


Mindenkinek üzenem aki nekem bókólt, h cserélje le a monitorját, mert valamit nagyon torzíthat, bár ez jó ha számomra előnyösen :lol: .
Doo, sminkre azért szakítottam időt mert Apa és én Apukám is tudtam hogy videózni akar és úgy gondoltam mindenkinek jobb lesz így. :roll:

Etus, én fel szoktam ébreszteni Hangit, ha délután néha nagyon elalszik. Mint ma. Aggasztóan sokat aludt, össz. 4 órát, este fél 7-kor én ébresztettem fel, mert nálunk fél 9 az alvás ideje. Így most kicsúsztattuk fél 10-re, de azonnal elaludt. Ugye nem lehet baj, h ilyen sokat aludt? Talán valamelyik gyógyszer mellékhatása lenne?
Vendég
 


HELP! hogy kell hűtőfürdőztetni? Viki lázas :? :cry: nem nagyon (38), de úgy tűnik, makacs a dolog... :evil:
Vendég
 


Doo, ültesd langyos vízbe és fokozatosan engedj bele hideg vizet, amíg még még bírhatóan hideg, inkább langyos. Jaaaj, szegény, Benneteket is utolért, jobbulást. Szerintem ha nem magas, ne csillapítsd. Én úgy tudom 38 alatt nem kell csillapítani.
Vendég
 


Sziasztok!

Zitának és Bercelnek is boldog hófordulót így utólag!
Nagyon szépek a babák!
Hajni szerintem Te is szép vagy! Milyen sok hajad van!

Nagyon zűrösek a napjaink. Péntek óta folyamatos hőemelkedése van Zsombornak, kicsit szörcsög az orra. Jön a foga. Vagyis inkább a fogai. Ezek lesznek az elsők. Alul szerintem kettő, és mintha felül is meg lenne duzzadva az ínye. Állandóan nyűgös, sokat sír. :cry: Kettő percnél tovább nem köti le semmi. Az étvágya is romló tendenciát mutat. Ami nem változott, az az alvás. Eddig is rossz alvó volt. :wink:
Na, újra eltört a mécses.

Kép
anido
 
 


Doo, életjelet, hogy vagytok?

Szegény Zsombi, azok a fránya fogak. És a legrosszabb, h 2 éves korig folyamamtosan jönni fognak :roll: . Neked türelmet és kitartást. :lol:

Nekem néha fogyóba, sokszor annyira nyünyi tud lenni, áááh... és NEM LAZUL A PÓRÁZOM. Mikor fog ez változni? Miért nem érzi magát még a saját lakásában sem biztonságba, nem túlzás ez már? Én is azon gondolkodom amin Ági, én kényeztettem él, h ha sírt felvettem, vittem magammal? Én már mindent tudok egy kézzel vagy lefogott lábbal csinálni. Szerintem már a maraton is lefutnám így :lol: .
Vendég
 


sziasztok!
Zitának boldog hófordulót!!!

Hajni:Nagyon csinik vagytok a képeken!!!De tényleg!!!

Ági bp:a kisasszony is nagyon szép és édes ahogy fintorog!Az enyém állandóan mindenkire pofákat vág :oops:

Én tojást és májat 8hónapos korától adok!Ma pl az ebéd krumplipüre és sült kacsamáj volt :wink: Tojássárgáját is szoktam ált a borsófözelékbe (süríti)

A beteg babáknak sok-sok gyógypuszit küldök!

KépKép
vicuska
 
 


köszi, megvagyunk. nincs talán nagy vész. Hajni, igazad volt, 38 fölött kellene csak csillapítani - most tudtam beszélni a dokival. én meg 37.5re emlékeztem :oops: szegényt, így feleslegesen lázcsillapítottam :roll: :oops: legközelebb "okosabb" leszek :roll: . sztem apjától kaphatott be vírust, de remélem, hamar lezajlik. hűtőfürdő-szerűséget végülis csak most este csináltam neki - bár nem volt benne sokáig és nem is tudom h mennyire volt hideg a víz (tönkretettem a hőmérőnket is :oops: ), de mégis hatott vmennyit, mert két tizeddel lejjebb ment - így csak 37.4 volt fektetéskor.
remélem h a napokban javulni fog és nem rosszabbodni. (tök jófej dokink van: hívogattam, de nem vette fel - gondoltam hétvége, stb. de most este visszahívott - aszongya, eddig síeltek. sztem marha rendes h vas. este 8kor még van kedve-ideje visszahívni...)

többiek hogy vagytk?
Vendég
 


Doo, remélem jobban van Vikó és holnapra nyoma sem lesz a láznak. Tényleg rendes a dokid, nem jellemző, h visszahívják a betegeiket.

De most egy kicsit panaszkodnom kell, mert eléggé meg vagyik ijedve. Me vettem észre törölközésnél Hangi könyökén egy ekcéma szerű foltot. Férjem szerint már tegnap is megvolt, én nem vettem észre. De most h találjam ki h mitől. már jóformán mindent eszik. Meg azt sem tudom mennyi idő múlva jelenik meg a bőrön, ha valamire allergiás. Úgy 1 hónapja már kap túrót és joghurtot, a tojásfehérjét a héten kapta először, szóval nekem ez a leggyanúsabb. de a legjobban attól félek, h lisztérzékeny, az szörnyű lenne.
Vendég
 


Doo, te hogy mérsz lázat? Popsiba? Ha igen, hogy tűri Vikó?
Vendég
 


Doo, még azt akartam mondani, nekünk is első nap volt hőemelkedés, második nap láz, hamadik nap semmi. Szóval ha holnap magasabb lenne ne ijedj meg. Mondta mi dokink is, hogy nekik, még ahogy jön, olyan könnyen el is múlik. Bár ezek a náthás utótünetek még elhúzódhatnak.
Vendég
 


Hajni, Gabi baba azt írta a múltkor, hogy allergiás pöttyök 3 nap múlva is jöhetnek (épp ezért mondják, hogy 3 naponta lehet új kaját bevezetni, mert így tudod kizárni, mi okozza a bajt-míg ha egyszerre kap több újat, akkor nehéz eldönteni) Szerintem inkább a tojásfehérje, mint a liszt--azt esztek már jóideje, nem? Bár azt mondják utólag is kialakulhat az allergia, ill. a tünetei később is jöhetnek. Én úgy tudom, hogy a lisztérzékenységnek a tünetei: hasmenés, bűzös széklet, elmarad a gyarapodás...ennyire emlékszem :oops: bőrtünet nem tudom szokott-e lenni :roll: De nyugi. Ekcéma nem lehet "csak úgy"? Úgy értem mindig valamilyen allergiára utal?

Kép
ági_bp
 
 


Itt is kívánok a betegeknek jobbulást! Zsombinak pedig álmosságot éjjelre! :wink:

Mi sétáltunk ma :D kendőben, kocsit itthon hagytuk. Jaj, de jó volt, a kis Tündérke elaludt, és 40 percet húzta a lóbőrt, Anya pedig BÜSZKÉN sétált Vele. És hintáztunk is, ma először. Én ültem bele a hintába, Ő ugye a kendőben (arccal kifelé), úgy "láttam"-egy gömbölyödő pofit oldalról, hogy tetszett, de főleg a kapaszkodó :lol:

Képzeljétek már 4 kg-ot fogytam január óta!
:D Úgy örülök. Ez nem egy gyors tempó-ugye a szoptatás miatt nem is lehet heti fél kg-tól többet, de így nem sanyargatom magam. Mondjuk lehet amúgy sem tenném :wink: és talán most vagyok először ennyire kitartó is. Végülis amit teszek, hogy próbálok 6 után nem enni, ill. vacsira lightosabbat. Tornázom itthon is kazira, és 2-3 hete eljárok aerobicra. Elég sokat mozgok, ami nagyon jól esik, és így fittebb is lettem 8) De reggelire, ebédre ugyanúgy eszem, nasizok is. Még 4 van, és akkor annyi leszek, mint várandósság előtt. Egyelőre ez a cél. Aztán ki tudja? :lol: Aztán újra pocakot növesztek :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Doo, nekem a lázcsillapításról az a véleményem, hogy oké, 38 fölött "kell", de én este fektetés előtt nem vártam meg soha a 38-at, mert ha följebb megy, akkor az éjjel rosszabb, azért felkelteni, meg amúgy is hogy méred, stb. Mi adtunk este szirupot. Napközben persze más. Bár megjegyzem, hogy én pl iszonyú szarul vagyok már hőemelkedésnél is, már a 36.8-at megérzem, mert alapból alacsony a hőm. A múltkor mikor lázas voltam, kibírtam, s csak este vettem be gyógyszert- a szopi miatt nem akartam, de nagyon rossz volt. Szal én alapból NEM BÍROM kivárni magamnál (sem) azt a hőt, ahol már kell/lehet csillapítani. De persze ez elég szubjektív.

Kép
ági_bp
 
 


Ági, köszi a nyugtatást. Azért lehet elviszem ma az orvoshoz, mert csak én diagnosztizáltam ekcémának, de nagyon olyan.
Igen lisztes dolgot régen eszünk, de úgy rendszeresen kenyeret, zsemlét, csak egy hónapja. Előtte, csak 1-1 keksz vagy egy kanál gabonapép sűrítésnek.
Nagyon ügyi vagy, gratulálok és irigyellek a kitartásodért. nekem egy hét után elszállt a lelkesedésem, pedig még narancsbőr elleni krémet is vettem, h majd kenem és tekerem magam, de az is ott áll, 1x használtam. :oops: . Teljesen jó ez a tempó ahogy fogysz, annál tartósabb , de ezt te is tudod.
Na majd ha előszedjük a nyári ruhákat és rábuggyan a derekam a nadrág korcájára, akkor biztos több akaraterőm lesz. :lol:
Persze a szülinap óta tele van a hűtő sütivel és mind nekem kell megenni. :twisted:

Éjszakára én is adtam szirupot hőemelkedésre is, az tényleg más, akkor nem tudom mindig ellenőrizni.

Kisbetegek helyzetjelenést kérünk!

Kata, Te meg eltűntél, hagysz itt minket aggódni, mi van Veletek. :wink:
Vendég
 


Akkor Zita most élvezte a sétát, látod, neki sem minden napjuk egyforma. És kendőben hogy alszik, függőlegesen vagy olyankor valahogy átkötöd? Nem értek hozzá, ezért kérdezek ilyen hülyeségeket.
Már a második gyereket tuti kendővel fogom várni, a tapasztalataimból kiindulva, de a 10 kilós Szöszkehangyát már úgysem bírnám el.
Vendég
 


Hajni, tegnap úgy indultunk sétálni, hogy a hasamra volt kötve, de arccal kifelé. Aztán egyszercsak hallom azt a hangot, amivel néha altatni szokta magát-sétáknál, és lógatta a fejét :shock: úgyhogy kivettem, és befelé fordítottam. Így aludt, függőlegesen, rámsimulva.
Ezzel Doo, Neked is válaszoltam a múltkori kérdésre, így szoktam Őt vinni. Oldalkötést itthon próbáltam, de nagyon nem sikerült. Viszont a háti is érdekel, de egyelőre úgy sétálni a kabát miatt sem lehetne, ill. nem tudom azt útközben ha van valami egyedül le tudnám venni?? :shock:
Hajni, igazából mikor megvettük a kendőt azért tettük, hogy majd itthon bölcsőkötésbe beteszem és milyen jól elleszünk úgy. De vagy nem sikerült jól megkötnöm, vagy nem tudom, de nem jött be. Egyszer próbáltam beletenni, de olyan mély volt, alig bírtam utána kiszedni :shock: :roll: úgyhogy akkor nem is nagyon használtuk a kendőt. (3 hetes volt) aztán egy idő múlva próbáltam a hasamra kötni, de nem szerette...végül próbálgattam, próbálgattam, és a kifelé kötés meghozta az áttörést, de akkor már talán 4 hónapos is volt. És mikor azt már imádta, de séta közben elálmosodott, akkor befordítottam...onnantól kezdve az is működik 8) De örülnék, ha megtanulnék még pár kötést, mert van egy olyan gyanum, hogy fogjuk még használni egy darabig :lol: nyáron mondjuk nem tudom hogyan, mert marha vastag.

Nem etethetsz minket tovább, aki ilyen vékony, az ne írjon ilyen butaságokat, hogy idebuggyan meg odabuggyan a hasa :x

Etus, Neked akartam még írni, hogy én is úgy voltam, mint Te, szopi alatt híztam. Szülés után 2kg-mal voltam több, mint a teherbeeséskor, aztán a szoptatás alatt híztam még 5-6-ot :oops: :oops: Mondjuk én nem voltam vékony azelőtt sem, na, azért a BMI-m normál tartományba esett :lol: :lol: :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Viki, Marci jobban vagytok?

Hajni!
Hangát elviszed orvoshoz? Szerintem egy kis ekcémás börpír, még nem jelenti azt, hogy allergiás. Az ekcéma elég gyakori bőrbetegség csecsemőkorban. És tényleg, ne etess már minket ezzel a hájdologgal! A szemünknek hiszünk csak, és a képeken tök vékony vagy :lol:

Ági!
Az tényleg nagyon jó, hogy Zita elaludt a kendőben (Rozi ilyet csak kb. 3-4 hónaposan csinált). És nagyon irigyellek a kitartásodért a torna miatt. Én igaz, hogy vékony vagyok, de csüng a bőröm, mert semmi izmom nincs és nem ártana erősíteni egy kicsit.

Én is csillapítottam a lázát 37,8-nál éjjel. A germicid megtette a hatását. Nem akartam megvárni, hogy feljebb menjen, mindig éjszaka szökik fel a láz.

A koncert jól sikerült Rozi bírta is, csak éppen elaludni nem volt hajlandó anyámmal.Szóval mire hazaértünk, már esett össze az álmosságtól és a cicin egyből beájult.
Anya mondta, hogy amikor az ágyon meglátta a pizsamámat, magához szorította és elkezdett sírni. :cry: Na ezen én is meghatódtam :oops:

Kép

Bea

Kép[/url]
június
 
 


fúú, csak belepislantottam, mit írtatok, de mennem kell, úgyh majd később olvasok rendesen.
Hajni, Neked írok majd ilyen ekcéma-lisztérzékenység ügyben. egy barátnőm cöliákiás - leírom, amit elmesélt ezügyben. de egyelőre csak annyi h sztem NEM VSZÍNŰ h Hanga az lenne. a tojásfehérje tudtommal erősen allergizálhat. lehet h azzal kellene kezdeni a "kísérletezést". hülyén hangzik, de csak így megy a dolog étel okozta problémáknál... :roll: az se biztos h kaja csinálja... bár sztem elég vszínű.

tegnap este hőemi volt - de nem adtam éjszakára lázcsillit és szerencsére jól tettem, mert egyáltalán nem ment feljebb a hője, sőt reggelre láztalan volt. ja és 8-tól 3ig aludt! akkor volt az első "riasztás" :D mostanában kezdem látni ezügybe a fényt az alagút végén :D
Vendég
 


Köszi Doo, minden érdekel ebben a témában. Teljesen parapiri vagyok. És ha tényleg a tojás é nem kap töbet, akkor elmúlik a magától az ekcéma vagy csak ha kezelem is valamivel. Egyébként nem csak bőrpír, tegnap levedzett is, fürdés után, olyan mini hólyagos volt. Reggelre inkább száraz lett. Szerintetek ez az?

Bea, sírt a pizsomáddal, hát az nagyon édi, tényleg megható :D . És nagyon Kis Tündérke. Virágföld :lol: :lol:

És nem hazudtam, én mondtam h máshol gebe vagyok, a zűrös területet persze, hogy nem tettem a kirakatba. :lol:
Vendég
 


sziasztok!
Hajni:én is vittem bőrdokihoz a múlthéten mert én is elkezdtem tejecskét adni és az volt a gyanúm,hogy attól lett valami bőrproblémája...De nem egyszerűen érzékeny száraz a bőre(érdes foltok ami fürinél pirosodik)Bár nem nedvedzett...Szerintem vidd el mert ők jobban tudják.Kaptunk füri utáni kenőcsöt és slusssz.Ja és nekem is van a könyökhajlat tájékán is!

Rozi nagyon édi!!!

KépKép
vicuska
 
 


Felhívtam az orvost, holnap mgyünk. Ő azt mondta a vírustól is lehet, de majd kiderül, mindenesetre van még néhány dolog ami furcsa, nyugodtabb leszek ha látja.

Vicuska, Te mindent adtál neki tovább és nem lett rosszabb a bőre? Mert amit írtál, tényleg én is ekcémára gondoltam volna.
Krumplipürét hogy csinálod Lottinak, Vajjal meg tejjel? Hmmmm, a kacsamájat imádom.
Még valamit akartam Tőled kérdezni, de most nem jut eszembe :roll: .

Ma esőbe voltunk a játszótéren, tök romantikus volt. :lol: . Természetesen egyedül voltunk. De mielőtt hülyének néznétek elmesélem hogy történt: mikor elkeztünk öltözni még csak borús volt. Mire leértük csöpögött. Gondoltam én -naivan-, majd nézzük az esőt az ajtó előtt, mert ott van tető. Ez 2 percig volt móka, úgyhogy döntenem kellett hová tovább, erre ráhúztam Hangára a kapucnit, ölbekaptam és elfutottam vele a játszóig, ott pedig van egy fedett pagodaszerűség és ott sétálgattunk. Tök jó volt. :lol: Esténként ott szoktak a kamaszok berúgni és cigizni, úgyhogy egyfoltában a kezét néztem, hogy mit vett fel, nem gyújtott-e még rá. :lol:

Most megyek folytatom a takarítást, csak tartottam egy kis pihenőt.

Etus, mi van Veled, Te nem szoktál ennyit kimaradni? Tán kikötette Olivér a netet?
Vendég
 


Hajni:csak vajjal(tea)nagyon szereti a krumpli pürét!!!Ma pedig salátafőzeléket csináltam neki és tejföllel behabartam-hát annyira nem volt nyerő de megette mindet!általában teavajjal csinálok neki ilyeneket!Ad egykis pikáns ízt az ételeinek :lol:
Adtam tovább mert elmentem orvoshoz(bőr)és aztmondta nem ettől-vagy attól van,tehát nem ételallergia.Ezért is jó ha elmész dokihoz.

eső:vettem reggelről árvácskákat a temetőbe beültetni,hazaért a párom és kimentünk kb 2perc múlva zuhogott,de már elkezdtem így szakadó esőbe ültettem.Apa és lánya a ravatalózó előtt(fedett) vártak rám.

KépKép
vicuska
 
 


Vicuska, azért az nem olyan romantikus helyszín :cry: .
Köszi a választ, vajjal majd én is megpróbálom. Én johurttal habartam be a savanyú főzelékeket, zöldbab, karfiol, szerintem finom volt vele.

Képzeljétek, a előbb szívtam az orrát és sírás közben azt kiabálta anya anya. Így még rosszabb volt mintha csak sírna, mert ez olyan "miért csinálod ezt velem, anya?" érzés volt. :cry: Pedig nem gondolom, hogy ez az anya szó tudatos volt, csak most ezt sikerült, de azért a hatás megvolt.

És még egy: gesztenyét kevertem a köleskásába, annyira finom volt. Igaz én tettem bele egy kicsike cukrot is, de így mind elfogyott.
Vendég
 


Először is: Hajni, köszi szépen az orrcsepp tanácsot, sokat segtett, naggyon nehezen jött ki előtte.
kpetro78
 
 


Kipróbáltam, hogy megy-e :oops:

Szóval, én megnéztem, mit tartalmaz, és Téged is kikérdeztelek, majd nagy nehezen rávettem magam és becsöppentettem neki. Mert én az ételallergia helyett, a gyógyszer allergiától félek.

Vacsi után folyt. köv.
kpetro78
 
 


Kata, nagyon szívesen, ezek szerint jobban vagytok. Gyógyszerallergia gondolom Nálad szakmai ártalom, nem? :lol: Vagy van a családban, ezért tartasz Tőle?
Én eddig nem féltem a zételallergiától, sőt elég bátor voltam az új dolgokkal. Úgy értem nem adtam korán, de nem vártam ki a 3 napot :oops: , pedig én is hallottam, h ennyit érdemes 2 dolog közt. Mostmár tök pici a folt a kezén, lehet kinevet h ezzel elviszem. :lol:
Vendég
 


na, lisztérzékenyésget én is így tudom: a széklet zsírfényű, a gyarapodás elmarad, vérszegénység. gyakran hiányoznak a típusos zünetek és sokszor csak a vérszegénység tapasztalható. barinőm - "gyakorló" lisztérzékeny - azt mondja h vashiányos anémia esetében mindig gondolni kell a lisztérzékenyésgre. sokszor nem is derül ki gyerekkorban a baj, pedig ez egy genetikus vmi, tehát kezdettől ott van a dolog, a búzaliszt, ill más gluténtartalmú gabonák csak előhozzák a bajt. ezt csak azért írom, mert én naivan azt hittem h a táplálkozás a "ludas" a dologban, de állítólag nem.
milyen más furi dolgok vannak Hangánál?
különben sztem egyáltalán nem hülyeség kicsi folttal elvinni, mert ha eszi tovább, rendszeresen az allergizáló kaját, akkor nagyobb lesz úgyis, azt meg jobb volna megelőzni.
én elég előítéletes vagyok a bőrdokikkal, a gyerekdokinkban sokkal jobban megbízom. bőrgyógyászok - legalábbis nálunk, de gyanítom, máshol is ez a módi - könnyen dobálóznak szteroidos kenőcsökkel és képesek olyat is mondani h nem kell diétázni. én ezt fordítva gondolom, és szerencsére a gyerekorvosunk is: vagyis nem szteroidos, hanem csak hidratáló-zsíros krém + diéta.

mondom én h gyerekem fordítva van bekötve: neki nem ment fel a láza estére. ma is volt pici hőemije, de csak fürcsi előtt és alvás közben megfogtam a homliját és éreztem h már tök norm.

bea, ez a pizsamás sztori tényleg nagyon édes. olyan fura h ennyire mi vagyunk a minden nekik, nem? nekem ez tök hihetetlen!

megérkezett a menetrendszerinti tejkő és mellgyuszi a mellembe :evil: úgy látszik, nekem ez van mensi helyett - csak h ne legyen fenékig tejfel a női lét... :roll:

ági, az azért sztem nagy profizmus h előrenézetből meg tudod fordítani magad felé!! :shock: :) nem tudom, írtam-e, de én is uezt csináltam annak idején: 3 hónapig KIZÁRÓLAG kendőben vittem, nem szarakodtam a babakocsival és így nem frusztrált a dolog és tök könnyen boldogultam egy csomó helyen, ahova mások babakocsival nehézkesen mentek! esküszöm, volt aki még irigyelt is :shock: végülis, mindegyik sétáltatási módnak (bkocsi, kendő) megvan a maga előnye.
Vendég
 


ja, Vikiről: nem tudom, végülis mi lehetett ez az egynapos láz dolog :shock: más tünete nincs is: orrát tegnap próbáltam szívni, mert azért az kicsit folyott, de alig jött ki vmi - gyakorlatilag lehet h az is csak az orrcsepp volt. ma meg már a nózij sem folyt szinte egyáltalán. lehet h mégis vmi fogacska jönne? de elég korainak gondolnám, ha már most előbukkanna egy őrlő. v nem az?
Vendég
 


Doo, a lényeg hogy Viki jól van. Szerintem akár rágófog is jöhet, Hanginak is meg van repedve már az ínye a rágó helyén.

Ami még szerintem furi, amit már egyszer említettem, h újra színeset kakál, szóval amit megeszik az látszik a színén. Azért ezen a szinten már túl voltunk, nem gondolom, normálisnak, hogy most megint így kell legyen. És nem csak a darabos dolgokat nem emésztik rendesen, én most sokmindent turmixolok.
Akihez én viszem gyerekorvos és gyerekbőrgyógyász, most én szempontomból jó párosítás :lol: .

Doo, Ági, h köztetek mennyi hasonlóság van: mellgyuszi :cry: (jobbulást), mostanában kezdenek aludni a a gyerkők, egyformán esznek... :lol:

Doo, és köszi, h leírtad a lisztérzékenységet. Hát bizakodom... Én ismerősöm kislánya is az és mire észrevették már egy csomó gondot okozott, még kognitív területen is eléggé elmaradt. Mióta diétázik az is beindult, lassan.
Vendég
 


Mi van már Etussal?
Vendég
 


Kata, hány fogásos volt az a vacsora? :lol:
Vendég
 


Ági, Doo mellgyuszi?! :? Nekem hálisten nem volt még, az jobb vagy rosszabb mint a mensi :wink:

Örülök, hogy Viki jobban van, győzött az imunrendszer! :lol:

Hajni!
Én is azt gondolom, hogy nem árt megmutatni ezt a kis foltot dokinak, főleg gyerek-bőrgyógyásznak :wink: De én azt mondom, nem kell mindig a legrosszabbra gondolni, biztosan nincs allergiája, csak egy kis bőrpír :lol: (persze teljesen megértem, hogy doo óvatos ezügyben).

Mi tegnap voltunk a gyerekorvosnál egy kis súlymérésre, meg gondoltam nem árt ha megnézi a gyereket. A súly:7.380 g. , 230 g. egy hónap alatt. Azt mondta , hogy ez nem rossz főleg ahhoz képest amennyit mozog. Szóval nincs semmi baja, csak az orra folyik, aszongya ez ilyen tavaszi nyavaja, szívjam neki oszt kész :lol:

Egem elkapott egy ilyen tavaszi fáradság, depresszió féle. Nem vagyok egy depresszióra hajlamos tipus, de érzem, hogy semmihez nincs kedvem. Takarítani kéne, meg mit tudom én, de csak bambulok. Tegnap este Rozi lenyelt egy pici papír darabot, amitől hányingere volt, meg fuldoklott, utána az esti kajáját olyan mohn itta, hogy majd megfulladt és nálam elszakadt a cérna (bevallom először borultam ki) :oops: . Kikaptam a kezéből a poharat, felvittem a szobába letettem az ágyra és közöltem, hogy elegem van mára belőle. Ő elkezdett bőgni és amíg cicit nem kaptt bömbölt, majd azonnal elaludt. Utána lelkifurim volt persze, hogy rajta töltöttem ki a mérgemet (azt sem tudom mért voltam mérges), ő szegény nem volt rosszabb mint máskor, csak hozta a formáját.
Szóval jó sz.r nap volt :twisted:

Kata, még mindig eszik :lol: , ez már reggeli :lol:

Etus, tényleg merre vagy?

Vicuska!
Esőben a temetőben, tényleg nem túl szívderítő :cry:

Bea

Kép[/url]
június
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?