Új privát üzeneted érkezett!

Ágizsuzsi, mindannyian küldjük a pozitív energiákat, Te csak készülj ugyanúgy a szülésre mint eddig. Hidd el, ha akkora baj lenne, azt előbb észrevették volna szerintem. Nyugodt hétvégét Mindenkinek! 8)

Kép
jahra
 
 


Figyelem, Manóhíradó :lol:

"Sziasztok! Ma 10.40-kor megszületett Bertold Olivér. 3780 gr, 52 cm. Még inkubátorban melegszik, mert elfáradt, meg a nyakán volt a zsinór, de jól vagyunk. Kb. egy óra múlva hozzák ki. Puszi! Szilvi"

Gratulálunk! :lol:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Hát ez oltári szuper! Manónak bejött a telihold :lol:

Millió gratula Nekik, alig várom a fotókat :-)

Láttátok Manó vonalzóját? Az van ráírva, hogy Lehet hogy ma születek? :wink:

Kép
jahra
 
 

 
 

Kép

Kép

Gratulálok a kicsi Bertold Olivérhez!
Vendég
 


Sziasztok!


Jajjj, de éreztem, hogy be kéne kuksizni:-))))
MANÓ NAGY-NAGY GRATULA BENIHEZ. Igazán szép súllyal született a drága. :lol: Nagyon sok boldogságot, erőt és egészséget kívánok Nektek!!!
A többi babázó anyukáktól pedig néhány sort, ha időtök engedi :lol: .....

Ágizsuzsi drukkolunk Nektek, remélem minden rendben lesz. Próbálj meg erre gondolni, tudom nem egyszerű...

No rohanok, ma van a nagy "átalakítás nap"... Barnit elvitte a kersztanyja, és csak holnap jön haza... remélem rendi gyerek lesz. ,, addig próbáljuk összehozni valahogy a dolgokat, hogy Balázst is tudjuk hova tenni:-)))) De a kedvem nagyon ramaty, egyébként is megamúgymeg minden baj miatt... szóval ezt jól megaszontam,,,, csak nagyon elvagyok keseredve, mert lehet költöznünk kell hamarosan innen, az új ebtartásra vonatkozó rendelet miatt. Ami azt jelenti, hogy egy telken csak 2blöki lehet. :cry: :cry: :cry: Ugyhogy valszeg tanyára kell mennünk. Ez olyan jókor jött, mert hogy egy pici gyerekkel, egy nagyobbal, és 20kutyival nem hiányzik a januári költözés.... ÁÁÁÁÁ nagyon elvagyok keseredve...
Megint rájöttem ,hogy mennyire tudom úúúútálni az életet:-( Azért mert képzeljétek a Dominik ügy miatt, ami persze pont itt Monorierdőn volt, azt terjesztik egyes jóakarók, hogy harci kutyákat tenyésztünk... Na ja, de legfőbbképp az irígykedés, no meg miegymás... na megyek mert megint kiborulok....
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Manó gratulálok nagyon Bertold Olivérhez! :) Tök jó, hogy végre kibukkant a pici! Kiváncsi vagyok majd a részletekre..

Ágizsuzsi: Kitartás! Remélem minden rendben lesz!

Barnyusanyus: ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Teljesen megértelek a kutya-üggyel kapcsolatban. Az emberek csőlátása és butasága nem ismer határokat és mindenféle egyéb háttérinformáció nélkül elítélik a kutyatartókat. Ez a harci kutya duma pedig nevetséges! A kedvencem az volt, amikor az egyik tévéműsorban egyszerre hívták harci kutyának is és vérebnek is azt a bizonyos kutyát, aki bántotta a gyereket. Amikor a kettő két külön fogalom. Tudom, hogy mondtad, de sajnos már nem emlékszem rá, hogy ti milyen kutyákat tartotok...(?) :oops:

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok


Ágizsuzsi, biztos minden rendben lesz. drukkolok neked.

Manó, gratula Olivérhez! :)

Még senki nem várta ki a 40. hetet. Én se akarom. Szóval hajrá jövő hét csütörtök! :)

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Manónak!
Jó neki, hogy megvan már a baba.
Szerintem én végigviszem a 40 hetet, pedig jó volna, ha kicsit előbb jönne. Írtam nektek, hogy az utolsó ultrahangon 3,5 kilóra becsülték, szóval szerintem meg is születhet hamarosan. :) Eddig semmi jele nincsen, még jóslófájásaim sem voltak.

Ágizsuzsi szorítok, hogy minden rendben legyen! Ne izgulj!

sziasztok,
Anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Manónak gratulálok a picihez, kicsit irigykedek mert ő már túl van rajta, én már csak a szülésre tudok gondolni.

ÁgiZsuzsi:Szorítok neked, minden rendben lesz.

Jó éjt mindenkinek

Sziasztok
Szilvi

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Sziasztok!

Nagy gratula Manóéknak!Minden jót kívánok nekik!

Lányokaz jutott eszembe,hogy leírhatná mindenki a szüléstörténetét,persze ha majd lesz rá ideje,úgy szeretem olvasgatni!

Ágizsuzsi szerintem nem lesz ott gond!Egypárunkra már jó ráijeszettek.....oszt semmi szerencsére!Küldök nektek virtuálisan sok pozitív energiát és szorítok,hogy ne legyen gond!

Nálunk apa jövő héten elmegy egy hétre Hországba (bocs ha már írtam,de kissé szenilis vagyok ).Aszonta telefonáljak ha szülök,mire fürdetik hazaér :lol: .Na ja!Azért várjon még a picúr nekem még van időm elvileg...pár napja sokat keményedek,görcsölgetek.Barni meg az oldalamon-hasfalamon akar kijönni,iszonyú sokat fészkelődik mostanában,bizti naon szűk már a helye szegénykémnek!Egyébként ő is jobbos,szinte csak a jobb oldalon mozog!

Barnusanyus!Neked is küldöm a pozitív energiákat!Sajnálom ami veletek történik pont most.ÁÁÁÁ annyira gonoszak az emberek!Tisztelet a kivételnek,amiből egyre ritkábban akad.Azért ne borulj ki nagyon,mert a babucidnak is rossz!

Na megyek lányok,ha ébred Lizi megyünk babátlátogatni,addig vasalok még picit!

Szép napot mindenkinek,itt esik épp!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Mikor írja,hogy nagy pocakom van????Aszthittem mától :cry:

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Sziasztok!

Csak gyors és rövid bekukk.

Október 26.-án megszületett Máté Zselyke. Szüléstörténet majd máskor, de annyit előre, hogy mindenkinek legalább ennyire könnyű szülést kivánok!!!! :lol: :lol:

Már itthon vagyunk, minden rendben. Baba 3.940 g, 51 cm.

Ime néhány kép: Kép Kép Kép

Janka is meglepően jól fogadott. Remélem továbbra is ilyen lesz.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sikee: Gratulálok! Édes a baba nagyon! Örülök, hogy minden simán ment!
Elkezdtek potyogni a babák lányok... :)

Kép
vargaviki
 
 


Sikee! Gratulálok! Nagyon szép hajasbabád van. Milyen jó, hogy két nap után haza is engedtek Titeket!

A táblázatot aktualizáltam természetesen, csak nem akarom, hogy azzal legyen tele az egész oldal. Várok még egy kicsit, mert szerintem most már egyre sűrűbben kell szerkesztenem. :lol: Kérdés: a megszületett babák sorrendje maradjon abban a sorrendben, ahogy megtudjuk a hírt vagy tegyem át születésnapi sorrendbe?
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Szerda óta nem jártam erre, hát egy óráig csak olvastam, és közben meg csak jöttek sorban a babák! :D :D

Manó! Gartulálok! Látod mégsem kellett végighordanod a picit, megkegyelmezett neked, és milyen szép nagy lett!

Sikee! Fantasztikus a frizurája a kisfiadnak! :D Döbbenet, hogy mennyi haja van és milyen erős! Janka is milyen édesen nézte. Nálatok két nap után hazaengedik az anyukákat?

Lafie. Szerintem születési sorrendbe tedd a babákat.

Mona! Milyen nagy a pocid! Mutattam a férjemnek is, ő is mondta. Legalábbis az enyémhez képest, igaz én két héttel mögötted vagyok.

Babuci! Előszőr a 32 hét környékén vettek tőle kenetet, mert erősnek tartottam a folyásom, és közben megnézték a strepto-t is, akkor lett pozitív. Legutóbb pedig kontroll miatt vette le, de a 36. héten mindenkinél kötelező levenni, ez most a protokoll, szóval nálad is biztos lesz ilyen tenyésztés, szerintem kérdezz rá a dokidnál.

Képzeljétek ma végre egy csomót vezettem! Igaz 10 éve van jogsim, de azóta nem vezettem, ezért az elmúlt másfél hónapban vettem néhány órát, mert nem szeretnék a picivel majd buszon-villamoson utazgatni, ha már egyszer van egy biztonságos autónk. Szóval ma átestem a tűzkeresztségen (Zuglóból Erzsébetre, onnan meg Pestlőrincre, majd vissza), igaz a férjem "kicsit" feszülten ült mellettem végig, és néha olyanokért is letolt, amiért nem kéne (pl. hogy miért indexelek olyan hamar, vagy kanyarodó sávban), de szerintem egész jól ment (szerinte nem annyira... szemét... :evil:). Persze mire belejönnék, abba kell hagynom, mert nagy pocival nehéz a vezetés. Ti vezettek még?

Egyébként a Soroksár úti outlet-ben voltunk, nagy csalódás volt. Oda csak babakocsiért, meg más hasonló drága dolgokért érdemes kimenni, az apróbb dolgok ugyanolyan drágák (sőt...), mint máshol. Ráadásul valahogy a választék is szegényes volt nekem, például nem kaptam mintás textil pelust, vagy tetra fürdőlepedőt, nuk cumit, medella mellszívót stb... vagy én vagyok túl válogatós...? Nem tudom, itt mellettünk a Nagy Lajos-on van egy Minimanó, ahol tök nagy a választék, és olcsóbb is talán, mint az outlet (a babakocsikat, járókákat stb. leszámítva).

Képzeljétek! A férjem teljes lázban van, hogy holnaptól már nem számítana koraszülöttnek a babánk, merthogy ma betöltöm 36. hetet, így mindenkinek újságolja, hogy holnap akár szülhetek... mondtam neki, hogy én érzem, hogy hetekig még tuti nem, elférünk még ketten, nem beszélve arról, hogy nekem is kell még egy kis idő, hogy felkészüljek a dologra. Nem tudom, számonra valahogy szélsebbes ez az utolsó két hónap, nektek nem? Mindjárt anya leszek..., te jó ég...

Valaki írta, hogy rengeteget mozog a babája, hát nekem is megnyugtatom. Nem mozog kevesebbett egy picit sem, mint ahogy azt a könyvek ígérik. Majd kirúgja a jobb oldalam, egyértelmű, hogy próbálja a kis lábát nyújtogatni. Jól kivehető a kis lábfeje, ahogy húzigálja a hasfalamon, múltkor pont láttam a tükörben, döbbenetes látvány volt! :D
Viszont nekem nagyon fent van még (a gyomrom helyén... hol lehet a gyomrom...? :? , sokszor egész nehéz levegőt vennem, nem beszélve a fekvésből felkelésről. Ez egyre komolyabb fájdalmakkal jár, és egyre több időt vesz igénybe. Nálatok lent van már? Ja és néhány napja kis nyilallásokat érzek a méhszájam környékén, elég kellemetelen. Ez azt jelenti, hogy tágul, vagy csak a baba ficánkol rajta? Szerintetek?

Na jó hosszú lettem bocsi!

Kép
Kép
tusimi
 
 


sziasztok!!

Manó, Sikee!! Háááááttt HATALMAS GRATULA NEKTEK!!!! :D :D :D

Annyira jó, hogy Ti már túl vagytok rajta és minden rendben van!!! :D

Telihold és front kérdés. Valami biztos van benne, mert tegnap előtt este annyira úgy éreztem, hogy akár ma meg is tudna születni a babus... azóta jobb, bár tegnap is egész nap mentünk, vásároltunk, de nem éreztem ezt... és a csajszika is iszonyatosan mozgékony volt :) :)

Ágizsuzsi: remélem semmi gond nem lesz és ha van is gond, ha a dokik azt mondják, hogy gyógyítható, akkor bízz bennük! Nagyon nehéz lehet neked, de sok erőt és kitartást kívánok és nagyon nagyon szurkolok, hogy ne legyen komolyabb baj! +++++++

Lizoka: azt hiszem, hogy 35+3 vagy 35+5-től írja ki... mind1, tuti, hogy még a 36. hét előtt!! :)

Lafie: én is a születési sorrendre szavazok!

Tusimi: nekem is vettek le kenetet másfél hete, annak P II-III lett az eredménye, de erre azt mondta a doki, hogy ez nagyon jó és egyébként is szép volt a kenetem, mikor megnézte... de vajon akkor ezt strepto-ra is megnézték? :shock: Na mind1, majd rákérdezek...
Egyébként nekem 3-4 napja nagyon leszállt Hanna :D Anyósom meglátott és annyira nézett és mosolygott :D Kérdeztem, hogy miért és mondta, hogy ő látja már, hogy nagyon lent a pocak, készülődik ki a babuci :) Ugyhogy nekem most már lent van... szegény mikor tegnap voltunk vásárolni, nap végén már azt éreztem, hogy mindjárt kibújik, annyira lent éreztem :D

Szép napot nektek! :D

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Mano, Sikee nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok mindkattőtöknek és a babáknak is!!! Szívből gratulálok!!! :) :)

Ágizsuzsi, nagyon drukkolok Neked!!!

Már átköltözködtünk, sajnos itt nagyon rossz a net, de majd igyekszem jelentkezni.

Múlt héten azt mondta a doki, hogy várjuk még egy hetet, húzzuk az időt, csak sajnos nem elég ez a fránya crohn, de a gerincem is feladta a küzdelmet. Mivel már több, mint egy hete nem bírok járni, és feküdni sem elküldött a nőgyógyász az ortopédushoz. Azt már tudtam, hogy nyitott gerincem van, de azt nem, hogy gerincferdülésem és csigolyaösszenövések is. :( :(
Most ezzel semmit nem tudnak kezdeni, de én már majd megbolondulok annyira fáj a gerincem alsó része, meg a csípőm.
Próblok üldögélni, tűrni és várni...

Azért annyi jót tudok írni, hogy ma hozza a párom a kiságyat, pelenkázót, matracot és végre elkészül a babucink helye is. A ruhácskák már "készenállnak", Anyu hoz még el pár dolgot a négy napos ünnep alatt.
Mondta este a párom, hogy nagyon klassz már itt Szajlán, de valahogy olyan üresnek érzi a házat, alig várja/várjuk már, hogy itt láthassuk a kis manót mellettünk!

Na, majd szerdán már megint okosabb leszek egy kicsivel, akkor megyünk megint a dokihoz. A párom ragaszkodik hozzá, hogy ő is bejöjjön, azt mondja el akarja mondani, hogy már nem bírja nézni hogy szenvedek. Mondtam neki, hogy ez a helyzeten úgysem változtat, de azt mondja, hogy szerinte az orvos előtt olyan leszek mint egy "nyuszi" és nem merek neki panaszkodni. Hááát... nem tudom.

Mindenkinek puszi!!!!!!! Szép napot!

Kép
bvica
 
 


Sziasztok!

2 napig nem néz fel az ember és erre... :lol:

Manó, Sikee Gratulaaaaaaaa :lol: (Sikee pedig egy nappal járt csak előttem) Hogy-hogy ilyen nagy súllyal születnek a babátok? Genetika, vagy szedtetek végig vitamint?Ja és szülés leírós történeteket jó ötletnek tartom, támogatom és várom a sztorikat :lol:
Köszi Tusimi, azóta még egy picit nőtt, de most már stagnál.

Nekem 2 napja egy kicsit nyugodtabb lett, de sajna nem ereszkedett le annyira a hasam még :evil: Viszont fogytam (kevesebb, mint 1 kg-t:) Ja és a bokáim csdálatosak, valaki írta és ez nagyon tetszett igazi Fionásak:)Az alvás meg változó hol jobb, hol rosszabb.

Már jöhetne a kis betyár, a férjem is mondja neki, anyám is mondja neki, de nem úgy néz ki, mint, akit meghatna a dolog:)

Na kíváncsi vagyok ki lesz a következő???

Kép
mona1978
 
 


Sziasztok,

Sikee, nagy gratula! :)
ülettek
Nagyon potyognak a babák :) :)

Irígy vagyok nagyon :):) Bár egész nap azon gondolkodom hogy de jó lenne már szűlni, valahogy estére mindig beparázok és akkor még azt, hogy ma nem akarok majd holnap. _Zizi vagyok ...

Szüléstörténetet én is támogatom, kiváncsi vagyok kinek milyen volt, bár eddig olyan nagy babák nem születtek, tehát annyira nem kellett megszenvedni, nem?

Pusz mindenkinek: Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok,

gratula a babáknak, mamáknak, előbb-utóbb mi is csatlakozunk a felső táblázathoz. Én is a születési sorrendre szavaznék és megegyszer köszi az adminisztrációt Lafie-nak :-).

Mona, engem kezdett el a férjem Fioná-nak hívni, mire nekiálltunk a heti 2 gyümölcsnapnak és a sómentes diétának, amiknek köszönhetően ment is le rólam víz, de semmi extra. Akkor mondta a doki, hogy jó, kár magam aszalni, szerinte egyszerűen arról van szó, hogy egyáltalán nem pihenek, nem ülök le napkozben és teszem fel a lábam.... Na kipróbáltam és láss csodát, ismét vékonyak a bokáim. Napi 2l folyadék mellett is, sózással is.... úgyhogy azóta tényleg többet pihenek, ülve vasalok, ilyesmi.

Egyébként a vitaminról. Nem hiszem, hogy egyértelmű összefüggés van a baba súlya és a vitaminszedés között. Én végig szedtem/szedem a Gravidát, aminek köszönhetően január óta az ég egy adta világon semmi de semmi betegséget nem kaptam el, ami nagy szó, mert az immunrendszerem alapból gyenge. Most a 38. héten vagyok, 1O kilót híztam, a Lackót pedig 276Ogr-nak mérte a doki múlt héten szerdán, ami egyáltalán nem mondható nagynak, teljesen normális. Még csak azt se mondanám, hogy én kicsi vagyok, 175 cm és 58-6O kilóról indultam. Úgyhogy elférne ha nagyobb lenne. Ha a végéig kihúzom azt saccolom, hogy 32OOgr körüli lesz.

Bvica, nekem is nyitott gerincem van (spina bifida) meg gerincsérvem is, úgyhogy sejtem miben vagy most.... Én ennek ellenére járok terhestornára és tök jó dolgokat tanultam, van amit persze nem csinálok. De ami tutira bejött az a labdán ücsörgés. Most lehet kapni a LIDL-ben 17OO Ft az ára, a világ legnagyobb találmánya. Jó a gerincnek és a kis görcsölésekkor is nagyon jó szolgálatot tesz.

Lizoka, 35+5-nél írja ki az Anyának már nagy pocakja van-t, a Lehet hogy ma születek meg talán 38. hét vége felé?

A kenetvételnél egyébként én úgy tudom, hogy ma már a protokoll része, hogy szülés előtt megnéznek strepro-ra, mert ha pozitív akkor rögtön kapsz antibiotikumot, meg a szülést is azzal kezdik, hogy bekötik infuzióban.

Babuci, nekem is "leszállt" a Lackó, nem csak látványra, de érzésre is.

Lányok, ezzel kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy nektek is fáj a .... na hogy mondjam finoman...... szóval nagyon nagyon nyomja a szeméremcsontot. Néha pokoli fájdalom. Főleg a jobb oldalon, mert a Lackó is "jobbos". Eléggé húzom is a lábam miatta amikor nekiindulok, amíg egy picit el nem mozdul vagy nemtudom és akkor picit enyhül. De fekvésnél se jobb. Persze nem bánom, mert tudom, hogy ez már mind mind azért van, mert készülődik és egyáltalán nem bánom ha fáj, csak érdeklődök, más tapasztalt-e ilyesmit.

Na megyek főzni Apának mert éhen marad.

Legyen szép a napotok :P

Kép
jahra
 
 


Sziasztok!

SIKEE, nagyon nagy gratula a tündéri hajasbabódhoz!!! Nagyon édi:-) Annak idején nekem is ilyen hajas volt a fiam, pedig én kopasz babát vártam:-))) /mivel apukának keresni kell a kobakján a hajat:-)/ Nagyon aranyos Janka a képen, már én is annyira kíváncsi vagyok Barni(21hó) hogy fogadja a kicsit, mivel már nagyon várja:-)
Tegnap felavatta az új ágyát, nagyon ari volt, kapásból vágtatott volna a kiságyába:-) Most viszont már egyből az újba ment aludni délután:-)) Hátt... a nagy átalakítással jól nem végeztünk, akkora kupit csináltunk hogy csak na..:-(( Egyedül a hálót csináltuk meg, ahol alszunk a törpikkel, a többi... jajj, alig lehet közlekedni a házban. Azt hittem Barni mindent le fog borogatni, de édesen kerüli a cuccokat a házba. Mivel mindent kiforgatunk mindenhonnan, és ami nem kell azt kidobjuk, mert nem férünk a házba:-) Csak kevés volt ez a hétvége, és én meg gyerkőc mellett nem nagyon haladok egyedül. Na mindegy szerdán megy Barni anyukámékhoz, és ott lesz négy napig, persze ha kíbírjuk addig nélküle. :roll: Ez a másfél nap is olyan rossz volt, annyira üres a ház nélküle:-)
Nekem nem fáj az otttan :lol: de minden nap azt hiszem hogy szülni fogok. :lol: Olyan hasgörcseim vannak, hogy nem igaz. Mindíg azt hiszem hogy ezek már fájások, de aztán egy nagywc, és semmi. :lol: Ez kb. 2 hete van, de nagyon úúúútálom.
A pocóm nekem végig lent volt, tehát most is ott van, ennek ellenére olyan savas vagyok mint a csuda. Egyik este boa után azt hittem megőrülök annyira marta a torkom. Ja és nekem is mindegy gyakorlatilag mit eszek, bármitől tud lenni. :lol:
Na szóval én örülnék ha egy hét múlva már kint lenne a kispöcsöske.

Vargaviki, Lizoka, nagyon aranyosak vagytok. Próbálok nem idegeskedi rajta, persze nem mindíg sikerül, hogy mi lesz a blökikéimmel. Viszont ha meglesz a rendelet januárban, még egy darabig húzhatjuk halaszthatjuk a dolgot, és addigra talán megtaláljuk a megoldást. :shock: Van egy telkünk Délegyházán, megkérdeztem az önkormányzatot, ott nincs ellene kifogásuk, ugyhogy most sos építkezni kellene, erre tél van... Vagy venni egyet,de azt megint újítgatni... blabala ... amikor a miénk már belülről kész van... a kutyik háza is végre rendben... erre hozni akarnak egy ilyen bbu.....i rendeletet... Na és ki tudja mikor kellne el egyáltalán a házunk... ahhhh, nah hát ilyen fejtörésekre nem számoltunk........
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk orvosnál lányok és úgy néz ki megfordult a babóca fejjel lefelé, úgyhogy megunta a keresztbenfekvést szerencsére! Becsült súlya 3100-3200 g, BPD-je 96 mm, THQ-ja 98 mm asszem.
Úgyhogy szép nagy. :)
CTG is rendben volt, egy összehúzódásom volt.

Medencefájdalmakhoz nem tudok mit hozzátenni sajnos, de olvastam, hogy ilyenkor már természetes.

Barnusanyus: Nekem is van most is savam, akkor is volt, amikor keresztben volt, úgyhogy fogalmam sincs mi befolyásolja... És kajaügyileg sem tudom elkülöníteni.

Vajon ezen a hétvégén kihez fog pottyantani a gólya? :)

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

2007. október 27-én 11 óra 54 perckor
császár után kibújtam az anyukám pocakjából!
49 cm-re és 3180 g-ra nőttem!
Pisze orrú, hosszú hajú baba vagyok. :)

Bohács Liza (a nagybátyám tolmácsolásában)

Kép Én, éppen alszok
Kép Anyukámmal

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok!

Még egy gyönyörű szép kisbabó!!! Gratulálok!!!! Várjuk majd a részleteket! Nálatok miért lett császár?
Apa a tv-ben látott igazi szülést, és teljesen kész volt :lol: Azt mondta vegyék csak ki belőlem:lol: Azért én remélem hogy most csoda történik és menni fog rendesen. :lol:
Mostmár én is babázni akarok!!!! :lol: :lol: :lol: Este akkora hülyeséget álmodtam, megszültem a kutyafejű gyermekemet:-) Foglalkozási ártalom :roll: BArnival is álmodtam ilyet:-))))))))))
Na jó még kellene egy hét, mivel ma fogok hozzá a kisrucik kimosásához Barnival:-) Biztos nagy segítség lesz :lol: a multkor amikor előszedtem a kisrucis csomagot, kikapta a 0000-ás bundáscipőt, és nem értette miért nem megy fel a lábábra:-)))))


Vargaviki, ez nagyon szupi hogy meggondolta magát, és megfordult a drága. Szép nagybabó:-) Akkor savtémában ennyi, még egy kis idő, aztán majd ez is megszűnik. :roll:

Jahra, minden reggel úgy kelek fel, hogy ma csinálok egy gyüminapot, aztán hamar meggondolom magam! :lol: :lol:
Nagyon nem vizesedek, de a pihi az tényleg csodákat tud, tudna művelni :lol:
barnusanyus
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1193725020.8929.jpg[/img] [/img]
barnusanyus
 
 


:lol: :lol: :lol: bocsi csak próbálkoztam, végre sikerült képet feltöltenem :lol: az élet apró örömei. Eddig soha nem sikerült, de most végre rájöttem, hogy is kell:-))))))) Most aztán belendülök :lol:
Ő egyébként Barnus, bár gonodlom kitaláltátok:-)
Na ma akkor én is csinálok képet az babaszobának nem nevezhető szobánkróll:-))) Elég vicces látvány ahogy kinéz, de nem baj, legalább van hol aludjunk:-)))
barnusanyus
 
 


Sikee, eszméletlen ez a hatalmas séró :lol: Nagyon édes!

Drienn, nagyon formás baba Liza. Gratulálok Neked is és köszönjük a friss nagybácsi közteműködését. :wink:

Zselyke, Liza, gyönyörűek ezek a nevek!

Most indulok a kórházba, most lesz az első NST, mert csak betöltött 37. héttől csinálják nálunk. Persze Lackó alszik, úgyhogy nincs más hátra, odafelé vezető úton muszáj operát hallgatnunk, hogy kellőképpen bemérgesedj és felébredj. :evil: Ne haragudj kisfiam, hidd el, nekem sem jobb...... :lol:

Kép
jahra
 
 


Kép
barnusanyus
 
 


Kép
barnusanyus
 
 


Na jó mostmár nagyon ügyike vagyok, ugyhogy leállok a gyakorlatozással:-) Bocsika, kicsit kiéltem magam míg alszanak a Páczok, de már lassan ébredezni fognak, ugyhogy megyek és a konyhában gyakorlatozok tovább. :lol: :lol: :lol:
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Gratula Driennek is, nagyon helyes az övé is :lol:

Most már tényleg nekem kellene jönnöm :( Igazából eddig elég türelems voltam, de tegnap este én is a szülésről álmodtam(elfelejtettem, mit) viszont semmi fájások, bár tegnap este óta olyan érzés, mint amikor menstruálsz(görcs nélkül).

Barnusanyus: Te tenyésztő vagy? Vicces az álmod. A férjem 2 napja azt álmodta, hogy egy szőke, kék szemű szumó birkozó kinézetű gyereket szülők:)Helyes a fiad.:)

Viki: Tök jó, hogy megfordult!!!:)Mi holnap megyünk CTG-re

Jahra: Nekem se szokott ott lenn fájni, talán mostanában 1-szer vagy 2-szer belenyillalt, de ennyi. A vitamin nem biztos, hogy mindenkire uú. hat, de nem tudom, csak kíváncsi vagyok, mert súlyra átlag felettiek, magasságra nem.:)Savam, egy pár napja már nincs szerencsére

Ja egy kérdés lányok: Amikor a hasad pihegő mozgásokat csinál, vagyis úgy tünik, mintha a gyerek szapora levegő vételét látnád a hasadon...Akkor tulajdonképpen mi történik, vagy az micsoda? (remélem éthető voltam:)

Na sziasztok

Kép
mona1978
 
 


Sziasztok,

Nagy gratula Driennek és a gyönyörű babájának.

Hogy el kezdtek potyogni a babák :)

Én holnap megyek CTG.re.

Jahra, nekem nagyon szokott ott fájni és főleg ha sokáig egy helyben vagyok. Már kezdem megszokni. Biztos bébike nyomja.

Mona, jó kérdés. Szokott olyat is csinálni. Meg is ijedtem, hogy most mi van.

Barnusanyu, szép a kisfiad. Álom... :)

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Kép

Kép

Drienn! Gratulálok, nagyon szép a kisbabád!
Vendég
 


Lányok, gratulálok minden új babához! Nemigen tudok jönni, illetve majd azért igyekszem.

Szüléstörténettel is igyekszem majd.

Csikken, nem akarok kötözködni, de ugye ezt nem gondoltad komolyan? "Szüléstörténetet én is támogatom, kiváncsi vagyok kinek milyen volt, bár eddig olyan nagy babák nem születtek, tehát annyira nem kellett megszenvedni, nem?"

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Na megjöttem NST-ről, reggel 8-tól délig ott voltam..... Múlt heti strepto leoltásom még nem jött meg, de a candida negatív. Méhszáj ugyanolyan, 2111 mint volt. (mindjárt "visszalapozok" hogy ez mit is jelent, múltkor leírta valaki tök jól). A doki kitapogatta Lackó buksiját, mondta, hogy teljesen megadja hogy ennyire fáj a szeméremcsontomnál, szépen ott a feje és ez már így is marad. Egyébként tényleg akkor rosszabb ha viszonylag sokat vagyok egy helyben.
Mindent elkövettem, hogy az NST-re ébren legyen, de aztán mire sorra kerültünk naná hogy bealudt, kicsit kellett lökdösni, attól meg megijedt, onnantól végig keményedtem. 45 percet volt rajtam a gép, mire valami mérhető is történt ott bent.
Hát kb ennyi.

Eddig 4:2 a lányok javára, úgyhogy most be kell hozni a lemaradást fiús mamák :lol:

Mona, olyasmit mondasz, mintha éreznéd meg látszana a pocakodon, hogy olyan ütemesen "rezeg"? Mintha a kis szívverése ritmusára pulzálna? Mert nekem olyan van, egyre gyakrabban. Nem tudom mi az, de ma NST (ctg) alatt is volt többször, de nem mondták, hogy gond lenne. Lackó egyre gyakrabban csuklik. Utánanéztem és azt írják erről, hogy már olyan kis érett, hogy gyakorolja egyre gyakrabban a légzésszerű mozgást és persze magzatvizet nyel helyette. Általában éjszaka.... :wink:

Kép
jahra
 
 


Mona! Annyira megörültem a "pihegős" észrevételednek! :D Merthogy nekem is csinálta már egy párszor, és kezdtem aggódni, hogy ez valami abnormális viselkedés tőle, de látom mégsem az! A 3gyerekes barátnőmnek nem volt ilyen, azért izgultam. Szóval én sem tudom mi az, lehet hogy gyakorolja a légzést...? :?

VargaViki! 3200 gramm?!!! Nevezem! Az enyémet tegnap, tehát a betöltött 36. héten 2800-nak becsülték. Valaki kérdezte, hogy összefügg -e a vitaminnal. A közhiedelem szerint igen, de persze vannak ellenpéldák is. Állítólag az is sokat számít, hogy mekkora az anyuka, ill. hogy maga az anya mekkora baba volt. Én pl. pont 2800-al születtem (pici is vagyok 158 cm), a babám meg most ekkora, igaz ez egyáltalán nem biztos, majd meglátjuk, ha megszületik (apukája mondjuk 185 cm, 90 kg). De valahogy a pocóm sem nagy, én úgy érzem nem lesz 3kg-nál több. Vitamint is szedek, minden másnap, abból nem lehet baj szerintem, és én sem voltam beteg már egy éve az tuti! :D :D

Ja képzeljétek szabályosan rosszul lettem a tegnapi UH-n a hátonfekvéstől. Annyira felnyomódik a méhem a mellkasomba ilyenkor. A doki meg is engedte, hogy az oldalamra forduljak és úgy vizsgált tovább. Utána csavarni lehetett volna a trikómból és a bugyimból a vizet, szóval én aztán tuti nem fogok hátonfekve szülni, vajúdni, remélem nem is várja majd el tőlem senki...

Jahra! Nekem is fájdogál lent, igaz egyre kevesebbet. A 6 hónap után kezdődött, de mostanra már csak akkor fáj, ha fekvésből felkelek, akkor viszont igencsak. Nyomja a baba, nincs abban semmi, "nagy a kismedencei nyomás" ahogy a védőnőm bölcsen megfogalmazta.

Ha őszinte akarok lenni csajok, nekem egyre kevesebb panaszom van, ahogy halad az idő, fura nem? Igazából nem fáj semmim, nincs savam, nem vizesedem, gyakran kell testhelyzetet változtatnom és akkor minden oké. Egyedül a kényelmes fekvés hiányzik, merthogy nagyon fent van a baba, gondolom emiatt. (Meg valahogy a férjem hortyogása zavar mostanában jobban... vagy lett horkolósabb...?)
Lehet, hogy ez a panaszmentesség az oka, de én nem várom annyira a szülést mint ti. Várom persze várom, csak úgy vagyok vele, hogy majd november vége felé, ahogy az elő van írva. Addig én pihengetnék, meg intézkednék még...

Barnusanyus! Szép kis álom lehetett :D :D Ekkora marhaságot! Ez már tényleg foglalkozási ártalom. Tényleg, megszült már a kutyád? Merthogy rémlik, hogy régebben írtad, hogy a kutyád is terhes, mint te, azt is vicces volt így olvasni.

Kép
Kép
tusimi
 
 


Észrevettétek, hogy a babaneten nem állították még vissza az órát? Írok is nekik mindjárt, hogy mostmár aztán irgum-burgum!

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok.


Szirmi, persze hogy nem csak nagy babával lehet szenvedni.
Császárral is, meg egyébként is.

De pl. szerintem a szülés maga akkor a leggázabb, ha rendesen szül valaki nagy babát. (Persze vannak kivételek TUTI!!!)
Gondolom neked se a szülés volt gáz, inkább utána, nem?
De ahogy elnézem az utolsó három babika már nem is volt olyan kicsi.
De minden érdekel. Nem vettem kötözködésnek ;)

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!


Mona, azért a Te Urad sem piskóta :lol: Igen francia bulldogokat tenyésztünk, innen az álom :-)))))
Köszönöm a dícsérő szavakat:-)
Tusimi, igen már Babe (a kutyamama) megszülte az "ikreket":-))) Sikerült kihúzni a "nyaralást" Zalakaroson. Igaz gyógyszerezni kellett , de kegyes volt, és egy hete hétfőn császározták. No én is azt mondtam, hogy meg sem kottyan felkelni hozzájuk szoptatni, mert egyébként is rosszul alszom, erre azért igen zokon esett másfél óránként kellni, félórát szoptatni .... De szerencsém van, csak három este kellett kelnem :lol: :lol:
Teszek fel képet a kispockokról , ha sikerül. Nagyonarik:-) Barni nagyon finoman bánik velük, úgyhogy egyáltalán nem aggódok, hogy a kistesót szadizni fogja :lol:
Gyerekek ma megint rádöbbentettek, hogy mekkkora vagyok:-((((( A postán a csajszi, akihez mindíg járok befizetni, kérdezi ma: Te babát vársz???? :roll: aha a 36.héten megkérdi???
Sőőőőőőtt van jobb, multhéten a díjbeszedő kérdi: nem jöttök bálba novemberben??? Mondom nem, mert akkor szülök....Mi???? Te terhes vagy???,
szóval ennyit erről.... Ma készítettem fotót a pocimról, ha sikerül felteszem. Mostmár látom, hogy kicsi ugyan, pl. a Monáéhoz képest, de azért ennyire kövérnek nézzenek, kicsit elszomorít... No mindegy, majd úgyis lefutom a fiúk után :wink: :wink:
Szerintem a szülés nem csak a mérettől függ, inkább attól, hogy ki hogy tud tágulni. Szerintem ez itt a kulcsszó. Én a 3100bébiment sem tudtam megszülni. Balázst kicsinek saccolták, de ha nem tágulok tök mindegy, akkor Őt sem tudom megszülni. Pedig nem vagyok egy lomha csaj, állandóan mozgásban vagyok, és mégis... szóval ez nagyon alkati dolog. Sokszor a kis vékony csajszik pikkk-pakk kinyomják, én meg.... hát ez van. :lol:
barnusanyus
 
 


Kép
barnusanyus
 
 


sajna túl nagyok a képeim, nem tudok többet feltenni, a kicsínyítéshez pedig túl kicsi vagyok :lol:
barnusanyus
 
 


Barnusanyus!
:D :D :D És sem értem miért nem mész bálozni! :D
Nem túl nagy a pocód, de ezért jól látni rajta, hogy nem a bővebb ebéd nyomja ki... :wink:

Próbálj meg a kutyusokról képet föltenni, már annyira rákészültem, biztos helyesek. Ha végkép nem megy, akkor szívesen adok egy email-címet, küld oda el nekem, majd én lekicsinyítem!

Kép
Kép
tusimi
 
 


Barnusanyus, ha átküldöd a képeidet e-mailen, szívesen lekicsinyítem Neked és visszaküldöm! Csak szólj és pikk-pakk megvan!

Kép
jahra
 
 


Most nem azért a 20 fillérét lányok, de írtam a babanetnek, hogy állítsák már vissza az órájukat, erre most látom, hogy már vissza is állították! :D Remélem majd a saját kis bébimet is gyorsan és egyszerűen meg tudom győzni a dolgokról...

Kép
Kép
tusimi
 
 


Jahra! Látom egyre gondoltunk!

Kép
Kép
tusimi
 
 


Nekem az Önkormányzaton mondták azt, amikor 66-odszorra rendeltek vissza hülye papírozás miatt és mondtam, hogy jó, mostantól nem vagyok elérhető, majd ha kell valami, akkor meghatalmazással bemegy a férjem, hogy ugyan hova heveskedek (!), rengeteg időm van még, így a 6.-7. hónapban. Mondom neki, hogy konkrétan 2 hetem van, hát nem hitte el. Mintha ezzel akarnék előnyhöz jutni...... Mondja a csaj, hogy hát ő 6. hónapban nézett így ki mint én. Nem akartam mondani neki, hogy ezt el is hiszem..... :twisted:

Na próbálok én is valami fotót csinálni :wink:

Kép
jahra
 
 


Ja Tusimi, míg el nem felejtem. Újabban engem is zavar a férjem hortyogása, pedig eddig meg akkor aludtam jól, ha hallottam, hogy ott "szuszog". Borzasztó felületesen alszom, szerintem ez lehet az ok....

Kép
jahra
 
 


nem hiszem el, hogy a fiam még mindíg alszik, én azóta nyomom a gépet:-)))
arik vagytok, akkor kérem az emilkecímet, és küldöm:-))) kíváncsi vagyok a reakciókra:-))) ugyanis a bullik annyira rondák, hogy már szépek!
Én is úgy alszom mint nyúl a bokorban, Barni minden moccanására ébredek... de az milyen gáz, hogy elvan dugulva időnként az orrom és a saját horkolásomra riadok fel!!! :lol: Ez nagyon gáz :twisted:
Tusimi álmodozni szép dolog:-)) én már nem is gondolok semmi ilyenre, kezdve azzal, hogy a gyerek kiságyban fog aludni címezetűűűű aztán ott hortyog mellettünk:-))) De hátha Neked nagyon jó a meggyőző képességed:-))
barnusanyus
 
 


Jahra megnéztem az e-mail címed iwiwen. Tusimi szerintem mi is jelöltük egymást, csak a nevedre nem emlékszem :lol:
szóval Jahra küldöm a képet.
barnusanyus
 
 


Kép Jahra pocak1

Kép Jahra pocak2

Kép
jahra
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: