Új privát üzeneted érkezett!

Hajnalt!

Direkt korábban keltem, hogy nyugodtan tudjak leveleket írogatni, de Krisz azonnal felébredt. :roll: Pedig nem egy szobában vagyunk, de minden mozdulatomra rögtön reagál. Próbálok "lábujjhegyen" írni. :)

Csöpplány: persze emlékszem mikor levezetted egy hónapja kb, hogy gyakorlatban hogyan tudsz ilyen tisztességesen reagálni. :wink: De most arra gondoltam, hogy ha Krisz állandóan figyel rám, lesi mozdulataimat és persze nyöszög és sír, mert nem vele foglalkozom, akkor hogyan lehet netezni? - persze ez költői kérdés marad, mert ahogy olvasom, minden temperamentuma más és más. Valaki elvan egyedül, valaki meg társaságfüggő. :wink:
De azért jól kikaptuk párommal - mindketten magunknak való emberek vagyunk (gyerekként is ilyenek voltunk) és most itt egy örökmozgó, vigyorgós, emberfüggő baba! :lol:

Hibernia: Krisz még elviseli az etetést, aranyosan nyitja a száját és falatozgat :) , de közben, minden egyes kanál nyújtásánál bennem van, hogy na most fogja kilökni a kezemből vagy elfordítja a fejét...és akkor lesz nagy balhé mindkét fél részéről. :? Cumi - Krisz nincs oda érte, ha beteszem a szájába, akkor ő szépen kiszedi és eldobja. Csak néha találja nyugtató dolognak.
Ja, és a másik fórum is pereg rendesen.... :roll:

Orsi: micsoda meglepetés volt férjedtől, hogy korábban hazajött és maradt is. :wink:
Próbálok én is több ennivalót adni Krisznek, abban a reményben, ahogy kevesebbet szopik és az estét végig alussza. De fordítva működik nála, minél több kaját kap, annál többször kér cicit. :roll:

Etetésről jut eszembe: apósom üzente ( :evil: ), hogy karikor szeretné megetetni répával Kriszt. Ez most egy normális kérés egy nagyszülőtől vagy megint nem bír magával - eset áll fent?
És ha engedem, akkor miképpen? Én tartsam és ő kanállal kínálja? vagy adjam át teljesen a két nagyszülőnek? :oops: :roll:

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!

Voltunk bent anyukámnál, tök jó volt, tegnap elhúztam vásárolni is, cipő kellett a fiamnak. Hát siralmas, hogy fiúknak mennyira nem csinálnak csizmát. Lányoknak van vagy 30 féle, fiúknak meg ezeket a bakancsokat gyártják, de olyan ocsmányok, hogy fel nem adnám rá. Végül a Zarában találtam egyet tök véletlenül, annyira jól néz ki, de iszonyat drága volt. :(

Aztán én is vettem köles meg rizspépet, Hollét, ma meg is kóstoltatom B-val.

Charlott, szerintem nincs semmi baj abban, hogy meg akarja etetni Kriszt. Vagy nem tudom, én ilyenen nem akadok fenn. És hogy miképpen? Hát Kriszt hogy eteted? Az öledben, mert akkor simán legyen úgy. Én mondjuk kanalas cuccot a pihiszékben vagy az etetőszékben adok, mert úgy nem lesz minden trutyis. Édes lehet, ahogy Krisz labdázik, meg gratulálok a kutyázáshoz!

Hibernia, Bori is köpködte a cumit, 2 hónapos kora óta ugye ujjatszop. Spenótkakit nem tudom mitől lehet. Nem evett zöldet? Mert az simán zöld akkoris, mikor kijön.

Csöpplány, értem én, hogy Balunak nem kell a tápszer, csak azt nem értettem, hogy te miért akarod leépíteni neki feltétlenül 10 hós korára. Ha nem eszi meg, nyilvánvaló, hogy meg nem tömöd vele, de a fogalmazásod szerinte te nem is akarod neki adni. Na csak ezért kérdeztem. Szerintem a nyálkás meg olyan kicsit savas kaki tutira fog miatt van, elvileg én úgy tudom olyan 3 napig fordul elő.

Orsi, szerintem répa-krupli-sütőtök kombóból a 100 nem is annyira kevés, az olyan laktató. Bori most nagyon tömi befele a főzeléket, tökre ízlik neki, és várja, hogy kapjon, mikor meglátja a poharat, tök édes, teljesen izgalomba jön.
Én is főztem a céklát, nagyon fincsi, én krumplival meg almával csináltam mindig a fiamnak, mert amúgy szerintem baromi édes, tök jó kaja, csak sokáig kell főzni.

Na megyek piacra...
monde
 
 


Sziasztok!
Picit írok, még amíg bírok írni :( Lehet, hogy már nagyon unjátok a bajomat (én már rohadtul unom mindenesetre, szóval bocsi az örökös nyígásomért :oops: ) De naaagyooon szarul vagyok :evil:
Tegnap óta szedem a tejapasztót, persze még hatása nincs..... fejni kín keservesen bírok, de úgy fáj, hogy reggel már a könnyem folyt... aludni nem bírok, mert begyulladni készül a mellem....tele van tejjel...lassan a karomat nem bírom felemelni, mert úgy fáj. Plusz a bogyó összes létező mellékhatását produkálom...hányinger, szédülés, orrdugulás, rossz közérzet, hidegrázás, aluszékonyság, stb...
Hívtam reggel a dokit, hogy ha ez így halad, akkor nem bírom. Azt mondta nincs mit tenni, ez ilyen....tartsak ki!
Gréti viszont meglehetősen jól viseli a tápit, sőt szereti :shock: Nincs vele baj, tegnap aludt még napközben is kaja után :D :D Szóval legalább ez ok. Csak én parázok nagyon, nehogy mellgyulladás legyen a végem :cry:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 

 
 

Zsu, sajnálom, hogy ki kellet fizetned azt a hordozós tartozékot. De hátha közben megtalálod.

Köszi a tanácsot, akkor tökkel kezdjük a főzeléket. Bár most egyenlőre várok pár napot, hogy jobban legyek, mert még abba se vagyok biztos, hogy az almát meg tudom neki csinálni :?
Áthívtam anyukámat, hogy segítsen....nem ér rá :? férjem elvileg itthon van, de most épp elment :x délután pedig a munkahelyén karácsonyi buli lesz :evil: ami kihagyhatatlan...tiszta ideg vagyok rá emiatt!!!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


jajj Nadina, szegény!! és még mindig gennyes is? szoptatni mar abszolut nem lehet egy picit sem, h enyhitsen a feszultségen?

Hibernia,
én egy fr honlapon keresztul rendeltem. http://www.bebe-au-naturel.com/ a Le Reaps cimszo alatt vannak a kajak. Nem tudom hozzad szallitananak-e? Nekem raadasul duplan kuldték a csomagot. :) Nem tudom mi lesz vele...

Cumival én sosem probalkoztam, nincs is itthon egy sem. Elisa kb 3 hos koratol szopja az ujjat, de most mar csak elvétve. Lefekvésnél, de most mar ott sem mindig. A 2. fiam is magatol leszokott 5 hosan, cumija nem volt.
s.orsi
 
 


javitok, megint elgépeltem: Le Repas
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Mi jól aludtunk.Balu fél 11kor dobta be a szunyát még egy adag tápi kiséretében.Így tegnap 3szor evett 180 ml-t.Most úhy látszik elfogadja.Aludt 3/4 9ig,de 2szer kelt közben.Egyszer cumiért,egyszer meg mert befordult a macija ölébe és nem tudott tovább fordulni :D Most húzza a lóbőrt mármásfél órája,délben aludt el.

Hibernia:naaa,kész lettél a naptárral? :) Megleshetjük? :P Szerintem az időjárás,nem?Vagy (megne ijedj) a vashiánynak van ilyen álomkórosság előjele,meg sápadtság.Nem tudom,lehet-e esetleg ez miatt ilyen kis álomkóros.Még mindig ilyen?Én is a fogra tippelek,de azért diétára fogom,biztos ami biztos.Most tápit reggelizett,ebédre sütőtök krumplit kap.Uzsira egy kis bébijoghurtra gondoltam.Vacsi meg megint tápi.Én annyira nem örülök hogy Balu akaratos :lol: De azétr örülök hogy te ennek örülsz :lol: Ma már nem volt olyan szar esténk,lehet tényleg az idő miatt volt ilyen :) Zöld kakira nincs tippem.gondolom zöldet nem evett.(?) Általában még valami fertőzést,gyomorrontást szoktak mellé párosítani.De más tünete nincs Pepkének?

Charlott:nagyon rád van hangolva akkor Krisz :) Balu is felkel szinte rögtön amikor én kelek,de ő mellettem alszik a kiságyba,lehet azért,bár írtó csendes vagyok.Nekem ugye apa itthonléte sokat segít,meg hogy Balu eljátszik magának.Nem tudom hogy a te esetedbe apa segítsége nélkül hogyan lehetne megoldani a netetzést. :( Szerintem is hagyhatod hogy ő etesse.Ti hogy etetitek Kriszt?Ölbe,etetőszékbe,hordozóba?Nálunk mondjuk Balu általában csak tőlem vagy apától fogad el akját,de néha a mamának is megengedi.Idegeneknek nem.Anyum ölbe eteti,mert náluk nincs hova ültetni,itthon csak etetőszékben,asztalnál eszik Balu.(kivéve az esti,reggeli tápi)

Monde:ez tényleg így van,kisfiúknak tök nehéz cipőt kapni :? Olyan édes kiscsizmák vannak lányoknak,de fiúknak? :? Igen,én nem nagyon akarom már a tápit adni neki,mert engem valahol zavar a tápi gondolata,hogy valami por ami vízzel keverve kielégíti az igényeit,olyan műnek tartom.Kicsinek nem zavart,mert tudtam hogy jelenleg csak ezzel tudom kielégíteni az igényeit,de most hogy már ehet sok mindent,így én szívesen elhagynám a tápit.És főleg hogy Balu is kezd ellenkezni a tápi ellen így még jobban kapóra jön az elhagyás.Meg kezdem unni hogy emgveszem a drága tápit,bekeverem és utána borítom ki,mert nem kell neki :?

Nadi:úgy sajnálom hogy még mindig így szenvedsz vele :( Ez nem homeopátiás bogyó?Hallottam olyan homeos bogyóról ami tejserkentő,de ha más higításban fogyasztod akkor apasztó hatású.És ugye annak nincsenek mellékhatásai.Viszont a nevét nem tudom,de hátha van itt olyan aki meg tudja mondani.És éjszakára is akkor tápit kap Gréti?Jobban alszik ezzel éjszaka?Sajnálom hogy párod is így áll a dogokhoz,igazán segíthetne :( Gondolom látja hogy mennyire fáj most neked :(

Ma apu is hazajött,keres másik melót,mert ezek nem normálisak ahol most dolgozik.Remélem hamar talál valamit.Szegény elég ramatyul áll,főleg anyagilag.Na megyek dolgomra,takarítgatok tovább,amíg Balu hagyja.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!
Annyira sajnálom, hogy így lemaradtam! Nem volt net, aztán meg mindig volt valami program, és este már nem volt időm és energiám leülni a gép elé. Csak kapkodom a fejem, mert két helyen olvastam bele a hozzászólásokba, és nem tudom, mi történt. Nadi, nem szoptathatsz??!! Kristóf kórházban?? Remélem, semmi komoly! Igyekszem jövő héten visszaolvasni, mik történtek.
Nálunk járt a Mikulás kétszer is, Samunak nagyon bejött, megszakértette a szakállát. :) Samu változatlan. Elvétve forog egyet-kettőt, de kb ennyi. Tökre megelégszik annyival, hogy maga körül forog, és nyújtózkodik a játékokért. Napi egyszer gyümölcsöt, egyszer főzit eszik. És változatlanul tök kiegyensúlyozott, rendes gyerek. Persze a frontokat megérezzük, de ilyen egyórás sírása még soha nem volt. Max rosszabb kedvű azokon a napokon. Délután 4-6 körül van a holtpontja mindennap, olyankor már nagyon várom apát haza. :) De ha magamra csatolom, vagy Pankáékkal vagyunk, vagy mászkálunk valahol, akkor semmi baja nincs. Fog nulla, bár már nagyon bizgerálja az ínyét a nyelvével. Jaj, és a nagy haladásunk!!! Képzeljétek, megtanítottam neki baba kézjellel, hogy szóljon, ha szopizni akar!!! Második nap estére összetéveszthetetlenül használta a jelet! Ezen nagyon ledöbbentem, bár eddig is zseninek tartottam. :D (Ez vicc volt!) De tényleg meglepett. Azóta is mutatja. És annyira vicces, hogy ha már nagyon türelmetlen, és össze-vissza kapkod, akkor pár perc szopi után lenyugszik, és akkor (cicin, csukott szemmel elalélva) magasba emeli a kezét, és megmutatja a jelet jól. Korrigál a lelkem. :D
Én voltam fogorvosnál, mert kettétört az egyetlen gyökér kezelt fogam.
És ami a legkellemesebb változás... Ez irigylésre méltó, szinte le sem merem írni. :) Szóval már 2. hete jár hozzánk masszőr. Vagy Andiékhoz, vagy hozzánk jön, és amíg egyikünket masszírozza, a másikunk vigyáz a gyerekekre. Nem vagyok én ilyen kényeztetéshez szokva, és hát nagyon jól esik. Szerdán ide jön, és ha elment, nekiállunk a karácsonyi sütésnek Andival. Jó kis nap lesz! :)

Most megyek, mert hajnal van, igyekszem tényleg visszakapcsolódni. :oops:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Reggelt!

Sikerült tovább aludni, mint 3 óra, ahogy mostanában szoktam. Krisz első szopija után nem igazán tudok visszaludni. A fiúk persze rögtön mélyálomba zuhannak. :)

Barbazso: milyen babajeleket tanítottál meg Samunak és hogyan?? :shock: Hallottam, hogy létezik ilyen, de az elsajátításról még nem olvastam. Krisz a szemével jelez, hogy cici kell!!! Rám néz és rábosan mosolyog - melyik nőt tud ellenállni neki? :lol:
Milyen főzelékeket szoktál adni Samunak? Üvegeset vagy Te készítesz neki? Nekem is van egy gyanúm, hogy Krisz nem eszik eleget és ezért van sokszor cickón. :? (jön a kari, a vendégség, és nekem kellemetlen, hogy állandóan szopi viszem Kriszt)

Csöpplány: a párod fel is mondott már a melóhelyén? vagy csak el kezd keresni új helyet?
Szerintem párom jobban, többet segíthetne, és nem is értem miért nem tud, szeret ezzel az édes, mindig vigyorgó figurával (Krisszel) játszani? Gondolom, otthon ezt tapasztalta,hogy a gyereknevelés a nő dolga....de nevelhető a párom :D , ha kérem, hogy jöjjön, akkor foglalkozik Krisszel, de magától miért nem jut eszébe??? :roll:
Monde: (ha ismernéd apósomat, akkor Te is kiakadnál :) ) Etetés a hintaszékében történik ha egyedül vagyok, ha párom is itthon van akkor az ölembe tesszük. Kíváncsi vagyok apósra hogyan reagál? Nekem azért fura ez, mert nálunk a nagyszülők nem voltak ennyire nyomulósak. Mindig volt egy távolság közöttünk, amit ők állítottak fel és nekem ez lett a normális. :roll:

Nadi: nagyon-nagyon sajnállak... :( hogy hamarabb túl legyél ezen a kegyetlen dolgon, nem lenne jobb, ha nem fejnél?....úgy tudom, hogy a fejés fokozza csak a tejtermelést, vagy nem?... :oops:...Ez olyan bosszantó, hogy aki szeretne szoptatni annak nem lehet és hány nő büszkén hirdeti, hogy meg sem próbálta a szoptatást, mert nem akarta, pedig elvikeben tudta volna..... :evil:

KépKép
charlott
 
 


Ma jön az unitesóm és fia hozzánk és ma kérjük fel keresztapaságra. Kivi vagyok, hogy elvállalja ezt a szép feladatot. Kmama párom unitesója lesz, ő már alig várja, hogy hivatalosan felkérjük. :lol:
Így rohanok a konyhába ebédet főzni (pelóczleves,rántott hús+köretek). tegnap előkészítettem és takarítottunk.
És persze ma délelőtt lesz karácsonyi ringatós óra is itt a lakón - erre el szeretnék menni..... :lol:

KépKép
charlott
 
 


borzaszto sz...l aludtunk, Elisa 5x ébresdt, abbol 3x szopott is + az egyik fiam beteg és a koztes idokben kohogott. Kb 4 orat aludtam, 5 részletben...

Elisa ma is kihagyta a délelotti alvast, délben sutotokot rizzsel adtam neki, nagon izlett. Remélem délutan alszik egy jo hosszut, h kipihenje magat.

Ja tegnap adtam neki par kiskanal barackot, uvegest. mert tényleg szorulasa volt. attol is kirazta a hideg, mint az almatol. Hat a sutotok édességét semmi nem kozeliti meg, ugy latom.

Reag majd este! Barba jo, h jottél!!!! mar nagyon hianyoltatlak!
s.orsi
 
 


Du voltunk egy eloadason, bohocok, buvészek, stb, karacsonyi unnepség a férjem munkahelye szervezésében. Elisa naygon jol birta, még kiabalt is a bohocoknak! :) délutani alvas helyett :)
s.orsi
 
 


Ma hallottuk az esti hiradoban, h a habtapi formaldehidet tartalmaz és rakkelto és mérgezo, ha a babak szopogatjak. A férjem fogta és kidobta az egészet. Egyes orszagokban mar betiltottak, itt még csak most vonjak ki a jatékboltok a forgalombol... Elisa 2-3 honapja szinte minden nap fekudt rajta vagy egy orat és eloszeretettel szopogatta is. Lehet, h emiatt alszik rosszul ?!?

Jol el beszélgetek itt magamban ma, hol vagytok???
s.orsi
 
 


Charlott,
mit szolt az unokatesod a felkéréshez??
én mindig a pihiszékben etetem Elisat, félig ulo-fekvo pozicioban. olyan is volt mar, h az olemben ulve az asztalnal, de ritka. Ha mar ulni fog, akkor teszem majd etetoszékbe. Ha a nagyszulok meg akarjak etetni Kriszt, szerintem nem baj.

Barbazso,
milyenek azok a babajelek????? Elisa elég egyszeruen jelez, ha szopni akar, sir és nyugtalan és ha feveszem nyitott szajjal "keresi" a cicit, a vallamon is..
Masszor miatt irgy irigy!!! csak nyugodtan kényeztesd magad!!!
s.orsi
 
 


Köszi a hiányolást! :)

A babjelelésről: http://www.babakozelben.hu/cikkek/babajelek.htm
A szopi jelét Andi (Panka mama) mutatta nekem, én meg csak kíváncsiságból kezdtem el mutatni Samunak, miközben kérdeztem, hogy cicit kér-e. (Persze akkor kérdeztem mindig, amikor tudtam, hogy IGEN.) :D Úgy mutatom, hogy ökölbe szorítom a kezem, majd kinyújtom az ujjaimat. (Ezt egymás után párszor.)

Ha itthon vagyok, általában főzök Samunak, ha elmegyünk, üvegeset kap. Egyszerre fél üvegnyit eszik meg kb. (Fura, mert saját készítésű kajából megeszik néha 160ml-t, ami egy teljes üvegnyi mennyiség.) Így ha egyik nap üvegeset kapott, másnap is azt kap. Gyümölcsből reszelt almát, őszi barackot (üveges), banánt, narancsot eszik. Az alma és a narancs mindent visz. Annyira imádja, hogy hümmög kaja közben, és sír, ha elfordulok, mert azt hiszi, nem kap többet. Andi kapott valakitől natúr rizs és kukorica golyókat, azt is adok neki néha, de egyelőre inkább játszik vele. Ha fürdés előtt már nem akarok szoptatni, akkor forralt vízből és kukorica vagy rizspehelyből készítek neki kását, és abba keverem a gyümölcsöt. Így nincs akkora bőgés az öltözködésnél. (Régen mindig sírt, mert fürdés után bekattant neki, hogy most azonnal szopizni akar.) Próbáltam ezeket a méreg drága pépeket (pl Sinlac,...), de nekem nem sikerül olyan állagúra készítenem, mint a képen van, pedig követem a leírást. És hát Samu sem szereti annyira. Ezek a gyógynövény boltos, natúr pelyhek bejönnek neki így, gyümölccsel. Húst még nem mertem adni. Ti hol tartotok?

Mérgező a habtapi?! Jesszus! Ez tök durva!

De édi lehetett Elisa, ahogy élvezte az előadást!

Charlott, hogy sikerült a napotok?

Elfelejtettem írni, hogy képzeljétek, egy ideje Samu folyton fölkel éjjel, és csak szopival nyugszik meg. Panka is ezt csinálta amíg a fogai jöttek. Hát szívás lesz, ha most így fog menni hónapokig! Van, hogy félóra múlva újra ébred. És még egy foga sincs kint!!! :?

Ma elkészültem a naptárral, majd elküldöm gmail-re.

Hibernia, megérkezett a csomag?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Jaj, Orsi, Samunak is olyan bőrcipői vannak, mint Elisának! Van két vonatos (két különböző méret) kölcsönben, és szombaton kapott egy sajátot, markolósat.

Látom, más is készített naptárt. Mindjárt meg is nézem őket. Egyelőre a postaládánál tartok... :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Aztaaa! Balu felállt? Nagyon gratulálok!

Na, megyek, mert már megint késő van.

Ja, és a Mikulásos vonalzók is olyan aranyosak! Lehet, én is beújítok egyet. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Mindig eszembe jut még valami. Samu kapott borostyán láncot. Nekem is van, rajtam volt a szülésnél. Nem tudom, hogy az használt-e, de én (mint tudjátok) élveztem a szülést, pedig a dokim azt mondta, hogy ez volt eddigi pályafutása legnehezebb szülése. Remélem, nem fog nagyon fájni neki a fogak kinövése. :) Szerintetek hülyeség? Buzis? :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Reggelt!

Ezt a weekendes fórumot! Alig írtatok, mindenki a karira vásárolgat??? :roll:
No, én meg alig tudtam aludni az éjjel, annyi minden történt a megint a hétvégén, és gondolom, ezeknek a feldolgozásával foglalatoskodhattam... :roll:

A lényeg, hogy unitesóm elfogadta a felkérést!! Ő lesz Krisz keresztapja és úgy láttam rajta, hogy tényleg örül ennek és megtiszteltetésnek vette, hogy őt választottuk. :D
Karácsonykor következik a keresztmama jelölt felkérése, kivi vagyok a reakciójára! :wink:

A másik, hogy sikerült eljutnunk a békási, karis ringatós órára, ebben az ítéletidőben. Sokan gyűltünk össze, de valahogy nem zavarta a foglalkozást a babák hangja, mozgolódása. Dalolásztunk, mondókáztunk mindahárman, ja igen, nagy meglepetésre párom is velünk tartott. :lol: Januártól kezdődnek a foglalkozások itt. :wink:

A harmadik :) : elkészültek a karis naptárok!!! Nekem tetszenek, jó minőségi fotópapírra nyomtatták, jól kivehető a képek tartalma és a naptár rész is használható. Alig várom azt a pillanatot, mikor a nagyik a kezükben fogják majd az ajándékot. :D

Orsi: hogy a habszivacs mérgezőanyagot is tartalmaz??? Krisz is rágcsálja mostanában, fogzás miatt. Akkor most dobjuk ki az egészet? :shock:

Barbazso:ezt a babajelest dolgot bevezetem én is, kivi vagyok Krisz használni fogja-e?
Tegnap adtam tejbepapit Krisznek, de nekem jobban ízlett :oops: , mint neki, ő csak képeket vágott. Krisz is cicifüggő lett, 2 óránként cicit követel és hiába adok én is üveges és tejpépes kaját utána csak fokozódik a ciciigény.... :roll:
Borostyánlánc - ha te hiszel ebben, akkor az használ, segíteni is fog. :wink:
Ja, és mit szólsz a SZF végéhez?! Teljesen nyitva hagyták a sorozatot, akár lehetne folytatni is, nemde?

KépKép
charlott
 
 


kivagyok. ma is csak 4 orat aludtam, 3 részletben...
s.orsi
 
 


Orsi: sajnálom, az éber éjszakát... :( ... én sem tértem még magamhoz, éppen a 2.kávémat kortyolgatom és diós bejglit eszegetek. (kell valami doppingszer! :) )
Próbáltam a napot elkezdeni, de Krisz is ki van ütve. Mikor éppen játék és evés után öltöztetni kezdtem a sétához, akkor ő fogta magát és elaludt... :roll: :lol:

KépKép
charlott
 
 


Mi sem nagyon aludtunk. :( Micsoda éjszaka! :) Samu megint óránként szopizott 10 percet. A harmadik ébredésénél már tiszta zombi voltam. Az ébresztőórán kerestem a légzésfigyelő kikapcsoló gombját. :shock: A következő ébredésére pedig már fel sem keltem. Arra riadtam fel, hogy férjem kérdezte, hogy elringassa-e. Kár volt szegénynek próbálkoznia, mert cici nélkül nem élet az élet, apa akár aludhatott volna is. :)
Samu ma sem a szokásos angyalka. Csak ölben jó. A délelőtti babakocsis, friss levegős alvása fél óra volt! :( Pedig papírpelust adtam rá, hátha rekordot dönt egy ilyen éjszaka után, de sajnos nem. A lakás pedig tiszta kosz...

Diós bejgli? Irigykedem! :) A SZF nagy pozitív csalódás volt, mert rettegtem, hogy Hibernia szerelme megöli Linette-t. :) Bár végül is még bármi lehet, nem vitték még el a rendőrök. Mennyit kell várnunk a folytatásra?
Én tejpépet nem nagyon merek adni Samunak az ekcéma miatt, bár én sok tejet iszom, de neki még hanyagolom a tejalapú ételeket. Azért olyan 4 hós üveges grízt már kóstoltattam egy kanállal, de nem kellett neki sem. Pépnek kásákat próbáltam. Köles, meg Sinlac, ilyenek. De csak a natúr pelyhek váltak be. Azt néztem, hogy lehet kapni oldódó zabpelyhet. szerintetek olyat mikortól kaphatnak? Mondjuk bazi drága.

Itt ficereg az ölemben, alig bírom lefogni. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvbbbbbbbbb ugvbbbbbbbc45
Ezt ő írta. Kicsit hagytam. Nagyon nagy billentyűzet mágus. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok lányok !

Szintikének kibújt alul az első foga. Szegénykém nagyon nyűgi emiatt, gondolom. Dentinoxal szoktam kenegetni neki, de az is 1 nap max 2-3 lehet vele.

Magától már olyan felüléseket végez, hasizom erősítő gyakorlatok, tutti lapos hasa legyen már most . :lol: :lol: :lol: :lol:

Szinte már ül is, egy kis segítség ugyan még kell neki, de már nagyon jól megy neki.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nektek beállt rendszeresre a menses ??

Nekem szülést kővetően 2 hónapra rá megjött. Aztán következőleg 1 héttel korábban, aztán 31. napra és legutóbb 29. nap. És nagyon sok is volt, nem úgy mint szülés elött. De ma már a 33. nap van és kezdek aggódni egy kicsit, pedig védekeztünk. ( megszakításos).

Szülés előtt mindig olyan volt, hogy 28-29-30 napra mindig megjött.
cyntia2009
 
 


Cyntia, szerintem ne aggódj, bár a megszakításos nem a legbiztonságosabb állítólag, de szerintem ezt csak a kamaszok elrettentésére mondják, mert különben már nekem is vagy 10 gyerekem lehetne.... :lol: Nekem még egyszer sem jött meg a szülés óta, viszont mostanában elég sűrűn görcsölget a hasam. Fura. Mindig azt hiszem, hogy na most, és mégsem. Bevallom, örülök neki. :)
Gratulálok Szintinek az első fogacskához! Már csak nekünk nem bújt ki? :)

Ja, és el voltam tűnve. Utólag is boldog hófordulót fórumunk két "legöregebbjének"! :) Na, meg a többieknek, akik közben egy hónappal idősebbek lettek. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Közben egy oldalt visszaolvastam. Nem túl nagy ma sem a pörgés... :)

Csöpplány, megnéztem az üléseteket. Tök jó, de szerintem még ne avassátok fel karácsony után sem, ha Balu nem lesz addig 9kg. Vagy be lehet kötni menetiránynak háttal is? A tápszer mizériát sajnálom. Én is azt olvastam, hogy egyéves korukig az anyatej illetve a tápszer a fő energiaforrása a babáknak. Nem tudnának annyi gyümölcsöt, főzeléket megenni, ami fedezné a szükségleteiket minden szempontból. Jó volna, ha találnátok egyet, ami ízlik Balunak. Persze, megértem, milyen rossz lehet, hogy megy az egész kukába, ha Balu nem eszi. Nem tud a védőnő vagy a doki termékmintákat szerezni, hogy ne kelljen kóstolás miatt teljes dobozokat megvenned? Mert az ok, hogy osztja a tanácsot, de segíthetne is. :) Eddig milyen tápszert próbáltatok?

Sajnálom a kiborító rokonokat is mindenkinél, akinél van ilyen! :)

Charlott, még mindig megemelem a kalapom előtted, hogy ennyi programot szervezel Krisznek, és hóban, fagyban elviszed.

Nadi, hogy vagy?

Ja, mi is vettünk új ülést. Majd küldök képet. Nagyon szuper! :) Végül 0-18-asat vettünk, de nem a Concord-ot. Bementünk a boltba, Samu kipróbálhatta, úgy ült benne, mint egy kis királyfi a trónján (előtte útközben jól betermelt a pelusba, szóval illatozott is rendesen), nagyon büszke volt, mosolygott az eladóra, teljesen odavolt. Aztán Barnus bepróbálta az autóba, és már nem is vette ki.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Már az utolsó elmaradt oldalamnál tartok...

Csöpplány, szólhattál volna, megosztottam volna veled a technikámat! :D (Hogy hogyan lehet a smilebox-os dolgokat ingyen kinyomtatni.) Persze, könnyen beszélek, amikor hetekre eltűntem. :oops: :)

Épp Hibernia OFF-jánál tartok az előző oldalon, de nem értem. Remélem, nem rám vonatkozik. :D
Látom, szó volt pont arról a zabpehelyről, amit kérdeztem. :)
Nekem is az egyik pépem/kásám Holle, de az sem jött be Samunak. Lehet, hogy ezek a bioboltos natúr cuccok azért jók, mert nincs rajtuk elkészítési javaslat, és ezért nem lesz olyan híg? Mellesleg totál rosszul vagyok attól, hogy forralja fel, hűtse le 50 fokra, keverje el, aztán hűtse fogyasztási hőmérsékletre... Honnan tudom, hogy mikor 50 fokos? :) Lehet, hogy itt szúrtam el? :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Monde, a férjed segített mézest díszíteni? Mennyire aranyos már!

A karácsony nálunk is hasonlóan volt, mint Zsuéknál. Élveztük, hogy mi csinálhatunk olyanokat, amit az osztálytársaink nem. Segíthettünk sütni, főzni, fát díszíteni. Aztán este templom, utána apu csöngetett, amikor bemehettünk a nappaliba. Szerintem akkor tették oda az ajándékokat, amikor templom előtt csinibe öltöztünk. Mindig megvártuk, amíg valaki ajándékot bont, így sokszor még éjfélkor is ünnepeltünk (ugye 5-en vagyunk testvérek, és általában nem egy csomag várt egy emberre), nagyon jó volt! Az ajándékokat is tudtuk, hogy kitől kaptuk. Nálunk másképp szólt Jézusról az ünnep, mint a legtöbb családban.

Egyre kíváncsibb vagyok az Off miatt...
Ja, a régi fórumozókról van szó? Csöpplány, igazad van, amit ezzel kapcsolatban írtál.
Baz, megint éjfél! De legalább visszaolvastam!
Ja, a csúnya beszédről nekem is le kell szoknom!!!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Kicsit ideg vagyok, férjem elment hajnalban dolgozni, felébredt az egész család, szóval jöttem levezetni...

Barba, tök jó, hogy megint itt vagy, és mennyi minden történt veletek! Tök ügyes Samu a jelek miatt. Irtál a hozzátápiról, ügyes vagy, én most azon kísérletezem, hogy mi az, ami nem fogja meg Borit. A héten akarom kipróbálni a narancsot, az elvileg segíthet. A pépeket én úgy csinálom, hogy megmelegítem a vizet, aztán szépen lassan adagolom hozzá a port, állandóan kevergetem, így olyan sűrű lesz, amilyennek én akarom, és nem lesz benne csomó sem. Ja igen, mézes, hát, este tízkor kezdtem neki díszíteni, és a férjem is kedvet kapott néhány süti erejéig. Csináltattam vele egy fotót is, mindjárt elküldöm a közösre. Asszem talán Hibernia kérte.

Bori tök jól eszi a kölespépet, pedig totál semmi íze nincsen. Kap bele gyümölcsöt ezért. De natúran is megette. :) Én asszem tejpépet nem fogok még egy darabig venni, azért sem, mert a betegsége után a tűzfoltján neki is, mint Elisa-nak kijött egy ekcémás folt. Basszus, de komolyan, csak a tűzfoltján, a két szeme között és a jobb szemhéján. A gyerekdoki szerint azért, mert a betegségben legyengült az immunrendszere. Na mindegy, két nap alatt elmúlt a krémtől, amit kapott rá. Valami gyógyszertári kutyulék. Szóval a tejalapú cuccokat ezért is kihagyom, legalább addig, amíg megeszik mást.

Nadi remélem jobban vagy, enyhülnek a mellékhatások, és hamarosan megnyugodhatsz!

Ja, idegemet tetézendő, havat kéne lapátolni. Két gyerekkel, mínusz 4 fokban. Hurrá.
monde
 
 


Na megnéztem a fényképeket is, Barba, nagyon klassz a naptár, és basszus, ahogy ott a lábaidon repül Samu!!! :)

Charlott, Krisz is nagyon cuki a képeken, látom nálatok is bejönnek a buborékok!

Balu és Peti és Gabi naptárja is tök jó, én idén nem kreatívkodtam. Még. Mármint ilyen téren.

Elisa meg annyira cuki a zsiráfjával, lehet, én is beszerzek egyet. Általában a gyerekek olyan játékokat kapnak, amik nekem tetszenek. :)

Na felébredt Bori, megyek etetni!
monde
 
 


HAli!
Bejelntkezem vagyok én is csak basszus 10 nap és karácsony és sehogy sem állok szóval most azon pörgök :oops:

Majd jövök bővebben amint utolérem magam :wink:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


na voltam olyan okos kilakkoztam a körmöm így nem tudok mást csinálni csak gépelni :lol: Remélem megszárad mire Gabi kel

Hozzátápi: mi megkóstoltuk az alma krumplit (köszi a tanácsokat csajok!!!!) és bejött!!!! :D De nem is akárhogyan
Amúgy Gabi is úgy eszik hogy hammog meg nyitja a száját a köv falatért és ha eltetvészkedem megy a hiszti :D Bár még mindig nem sokat kóstoltunk, alma barack krumpli, meg volt répa de nem jött be. Most bevásároltam vettünk sütőtököt is, majd megcsinálom. Tegnap Luca napra tekintettel 13 almából csináltam pürét, 7 adag ki is jött (100 ml-ek) így 1 hétre meg van az alap, majd csak hozzá kell valamit kutyulni :D

Amúgy Gabit az alma megfogja :shock: 2-3 naponta van csak kaksi :(


Charlott ez a nagyi/nagypi is etesse a gyereket..szerencsére nálunk nem volt ilyen kérés, bár engedném, de én jobban veszem ha ezt én csinálom, vagy a férjem. Pl pelusozni is csak én vagy férjem szoktuk, senki más nem csinálta még. Meg ha sír akkor azt kikötöttem, hogy én reagálom le ha ott vagyok, meg ha felkel én megyek be hozzá (vagy a férjem persze) szóval lehet önző, de amúgy meg hetente kb 3x látják a gyereket sokat játszanak vele szóval egy szavuk se lehet :)

Ismét üdv barba, remélem tudsz már maradni :D

Nadi basszus ez a tejelapasztás nem lehet semmi :(
Nekem mióta HT van még több tejem lett :)

Elalvás: nálunk sem ám olyan egyszerű vagy szopi vagy ringatás, napközben inkább előbbi az estinél meg nkább utóbbi. Egyelőre nem zavar.... a lényeg, hogy nem csak szopival tud elaludni, ringatni meg ringatom szívesen, csak mikor álmos és szenved közben..na az kiborító :oops:

Tök gáz sehol nem tatok a karácsonnyal, férjem végre költözteti az irodát így nem itthon dolgozik, de így itthon sincs..eh soha nem jó nekem semmi :lol:
Na de a lényeg, hogy én be vagyok zárva ürömre, kocsi nuku, 2 órás szopi idővel meg nem lehet elindulni volánbusszal..szóval a vásárlás is necces pedig sajna nem mindet tudok netről rendelni..na de ez már az én bajom, majd megoldjuk valahogyan :)

Amúgy tök jó idő van itt csak 2 cm esett, azt már letakarítottam, hodeg van és süt a nap igazi gyönyörű téli idő :D

Ja estéink "normalizálódtak" 1 és 5 között váltakozik a felkelések száma de ez már nálunk a normális :D :oops:

Csáó

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Jaj mérgező a habtapi :shock: :shock: :shock: most vettem 2 adagot, mondjuk tény, hogy iszonyat büdös!!! Hááát én azért kipróbálom. Aztán majd meglátjuk. Persze először jól lefertőtlenítem, vagy valamit csinálok, hátha elmegy a szaga.
Köszi az érdeklődést, jobban vagyok már. Bár az utóbbi pár nap horror volt. A hormongyógyszertől hánytam, rosszul voltam, állandóan fáradt voltam, szóval minden szar, amit el lehet képzelni. Ráadásul a mellem is tele volt tejjel, fejni nem akartam, meg nem is nagyon tudok a fájdalom miatt. Na de most már kezdek javulni szerencsére.
Gréti meg eszi a tápit, plusz délelőtt almát, és délutánra tegnaptól sütőtököt. Bár a töktől a hideg kirázta :D De azért eszi. Mondjuk még a tökkel nem váltottuk ki teljesen az egyik kaját, de igyekszünk. Szerencsére éjjel nem kel fel továbbra sem. Este 8-9 körül megetetem és reggel 6-ig alszik. Remélem megtartja ezt a jó szokását.
Sajnálom, hogy Barba neked megint kelned kell éjjel. De talán tényleg csak a fogacska a ludas. Látszik már neki valami belőle? Kicsit parázom, hogy mi lesz, ha Gréti kel éjjel és hát ugye szopival már nem tudom megnyugtatni.....
Ez a naptáros dolog nagyon jó ötlet!!! Lehet én is nekiállok. Majd megyek gmailre is fotókat nézegetni.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Zsu, ne izgulj, karival én sem állok sehogy. De nem is idegesítem magam egyenlőre, mert nagy ajándék nem lesz senkinek. A kaja, takarítás, díszítés meg olyan lesz, amilyenre épp sikerül :twisted: Most nekem nem központi kérdés a karácsony :oops: Bár biztos azért mert anyukám és a húgom külön karácsonyoznak Londonban :cry:
Charlott, tök ügyik vagytok, hogy így jártok mindenféle programra!!!
Hát én őszintén megmondva odaadnám a gyereket a nagyszülőknek, hogy akkor gyerünk etessék meg, ahogy tudják :lol: MErt sokan hiszik, hogy ez olyan egyszerű....de nálunk nem. Aztán én meg jót nevetnék egy sarokban, ahogy mindenki csupa répa lesz....ja és azért azt megmondanám előre, hogy a gyerek ruhája nem lehet répás, sem a feje!!! :lol: :lol: :lol: De persze amúgy értelek, hogy fura kicsit ez a kijelentés, főleg a távolból a "kedves mintanagyszülőktől"... :shock:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Egy újabb "mintanagyis" sztorim: bár én már meg se lepődöm.... Szombat délután 6-tól osztálytalálkozóm volt. Anyuéktól nem messze. Rábíztam Grétit anyura, jóllakottan, kipihenten. (férjem céges kari partin volt közben) Szóval az osztálytalálkozón vagyok már kb. 40 perce, mikor anyám hív pánikszerűen, hogy sír a gyerek, menjek haza. Mondom, hogy nem megyek, oldja már meg.....kb. 15 éve nem találkoztam a régi általános iskolás társaimmal, szeretnék maradjak még. Erre 5 perc múlva ismét hív, hogy menjek, közben hallottam, hogy Gréti üvölt a háttérben. Megsajnáltam szegényt és csakis miatta haza mentem. Otthon kiderült, hogy fordítva pelenkázta be :shock: :shock: :shock: (1000szer mutattam már neki...) és addig nyomorgatta a gyereket, hogy már hátul a nyakánál folyt ki a kaki.... szóval esküszöm, hogy legközelebb bébiszittert hívok, ha programunk lesz!!!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Monde, sajnálom az ekcémát, de jó, hogy elmúlt. Jut eszembe, hogy Grétinek is volt, pedig alig ettem tejes cuccot. Aztán ahogy tápira váltottunk tök sima a bőre :shock: Tényleg van ebben a tejben valami, amitől szinte mindenkinek előjön :?
Valaki kérdezte milyen tápit kap: Milumil HA 0-6 hósnak valót. De szerintem váltani kéne a nagyobbra. Ja és ugye kg-onként 150 ml. De neki szerintem ez kevés.... Ti is ennyit adtok a babáknak?
Tényleg Csöpplány, Te még adsz Balunak egyáltalán? Én is azon vagyok, hogy minél gyorsabban kiváltsuk majd a tápis kajákat rendesre.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Megyek készülni, ma elterveztem, hogy lemegyünk a Camponába nézelődni. Csak tök gáz, mert vinni a kaját, stb... Na meg hol melegítem....azt tervezem, hogy a kajálda részen valami szimpatikusabb kiszolgálót megbízok ezzel a feladattal. Rájöttem, hogy nem is hülyeség a cumisüveg melegítő....
Mindenkinek szép napot!!!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


http://www.bionatura.hu/biobolt/bio_ele ... babaetelek

Ezt találtam, gondolom ezekről a pelyhekről beszéltetek....

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Monde,
huuu, ezért én is olyan pipa vagyok, ha elofordul. Hétfon fél4kor kelt a férjem, mert 6kor idult a repuloje. Elisa felébredt, nem tudom miatta-e, de pont akkor...

Ekcéma,
tegnap ota ujra elojott. Rajottem mar, a hidegtool van. és neki is csak a tuzfoltjan. Nekem azt mondta a doki, azért nem kenjem ekcéma elleni kenoccsel, mert akkor allanndoan az lesz, h kenem, elmulik, nem kenem elojon... nekunk is akkor durvult be, mikor Elisa beteg volt és a doki szerint az immunrendszer legyengulése is okozta.

majd még jovok, mennem kell, jonnek a gyerekek ebédelni
s.orsi
 
 


Orsi, nekem azt mondta, hogy amíg kint van az ekcéma, addig kenjem a kutyulékkal, utána meg valami Lipobase nevű nagyon zsíros krémmel, ami nem gyógyszertartalmú, hanem szimplán zsírozó. Hát eddig nem jött vissza, remélem így is marad. Amúgy tökre nem értem ezt, mert annyira jó bőre van, egyáltalán nem száraz, kis kreol, tök finom puha, és a testén sehol nincs egyéb folt. Csak a tűzfoltján. Ja és igazad van, tutira a hideg is odavág neki... Mi ha kimegyünk, előtte mindig mindkét gyereket bekenem most már.

Többiek hol vagytok?
monde
 
 


Monde,
nekem vmi kortizonos kenocsot irt fel, ami 8 napig kell hasznalni, ha megint annyira eldurvul s viszket neki. egyébként én is zsiros krémmel kenem. Elisanak szaraz a bore.

Képzeljétek, Elisa vasarnap ota nem hajlando szopni az ujjat. Gondolom megint a foga indult be, de ha bekenem se akarja szopni és keservesen sir, mert igy nem tud elaludni... és nem tudja magat visszaaltatni, ha felébred, se délutan, se éjjel. remélem csak atmeneti, mert igy egy szenvedés az egész.
s.orsi
 
 


Nadina,
Gréti azota alszik ilyen jol, miota tapszert kap? vagy mar elotte is??
Szerintem barki barhol szivesen megmelegiti a bébikajat, csak azok a mikrok nagyobb teljesitményuek, szolni kell, elég par masodperc, mert olyan gyakran visszahozzak a fustolgo kajat a gyerek meg ordit az éhségtol. én mindig vittem magammal kis tanyért is, h ki tudjam huteni a kajat gyorsan, ha ilyen torténik...
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Elég zűrös napjaink vannak,és csak olvasásig jutok.Mindent elolvastam de nem nagyon tudok reagálni mindenre.

Nadi:mi még este és reggel eszünk tápit,de nem tudom meddig.Most Balu emgint megeszi a tápit,úgyhogy kapja.Általában reggel nem fogadja el a tápszert,akkor rögtön gyümit adok neki,vagy tejbepépet.

Barba:tök ügyi Samu!!! És ilyen hamar megtanulta?Néztem a képeket is,nagyon jók,aranyos kis télapók voltak :P Tök jó hogy Pankáékkal ilyen jóba vagytok :)

Zsu:örülök hogy "normalizálódtak" az éjszakáitok :) Karácsonyhoz meg kitartást! Nekünk már minden megvan,egy-két apróság hiányzik,na meg a kajának való.

Orsi,monde:ez a tűzfolton lévő ekcéma biztos rossz lehet :? És még itt ez a hideg is,rátesz egy lapáttal.

Hirtelen ennyi,bocs :?

Mi jól vagyunk,bár Balu most már teljes embert igényel,emrt mindenhol felhúzza magát,így a sarkában kell lennem mindig.Már tegnap oldalazva elsétált a franciaágy egyik sarkától a másikig,hátánál apa strázsált :) És iszonyat anyafüggő,szerintem jön a másik foga és amiatt.
Voltunk dokinál is,mert egy furcsa piros folt jött ki a jobb lapockájánál.Doki nem tudta megmondani mi és mitől lehet.Azt megállapította hogy nem ételtől van,mert az testszerte megjelenne.Hát nem vagyok kisegítve :? Nem fáj neki,viszont a nyálkás széklete most már vízszerű :? Arra Smectát kapott.Visszatértem a natúr alap kajákhoz nála.Krumpli,répa,alma,banán,sütőtök.Ezeket keverem neki.Holnap kell visszavinnem.Le is mérték,pelusostól bodystól volt 6,92 kg.Szóval még mindig nincs 7 kg :?
Most apu is nálunk van,ugye kirúgták,és ideiglenesen nálunk van.Ő após volt szobájában alszik.Ezért sem jutok ide már :?
Most is mennem kell,majd jövök ha tudok.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok lányok !


Hát az én napom nem valami jó. 34. nap és még mindig nem jött meg. Ma csináltam egy tesztet, negatív. Elmentem ma nőgyógyászhoz, csak tapintásosan nézett meg de ő nem érzett semmit. Azért adott a laborba beutalót, terhességi gyanús esettel. Oldalt alul szúrkáló fájdalmaim vannak, de tűrhető. Remélem nem méhen kívüli. Az gáz lenne. :evil:
Holnap reggel el is megyek a laborba és majd d.u 4 órától mehetek a leletért.
Ha nem terhesség, akkor azt is mondta a doki, hogy cyszta, vagy rák...stb.
Mondtam, hogy hurrá !!!!!!!!!!

Hát az én napomról ennyit, majd holnap írok mi volt.
cyntia2009
 
 


bocsi én is csak olvasok, zűrös az élet.

szinti, ciszta vagy rák hülye ez a doki most őszintén? :evil: micsoda emberség! 34. nap, nem a 77. beszarás már bocs. nekem eddig egyszer volt meg, dec. 9-én, baba előtt pont 28 napos ciklusaim voltak, azaz most késik már jó ideje de eszembe nem jut, hogy ez betegség! vagy én vagyok naiv?

barba jó, hogy jöttél, csöpplány, apukád lakik akkor most veletek? hát elhiszem hogy gázos itt-ott... :?

nálunk megint szar éjszakák vannak, tegnap fél4-fél6-ig (!) ringattuk, semmi. nem volt éhes, nem sírt csak fenn volt, már az agyam eldobtam. ráadásul pont elég bolond volt előtte, csak karban maradt meg szóval nem hiányzott a szar éjjel is. :? fixel kel 2x kb 11kor és 4 körül, majd 8kor (de ez már a reggeli ébredés ugye). nem kap enni 11kor és 4kor csak felvesszük, ringatjuk, általában fél óra alatt visszaalszik - kivéve, mikor 2 órás ringatás után sem. :evil:

véééééééégre megrendeltük a naptárat, basszus az is jó volt. dm-ben 1990 ft / db, tök jó, ezt még 2 hete néztük kb, erre mikor rákattitottunk, hogy megrendelés, kiírta hogy drágult: 3990 ft / db. ez milyen már. hát nem akkor szoktam le a káromkodásról mikor ez kiderült. 8 db-ot akartunk csináltatni, most csináltatunk 2-t. nem szarrágóság szerintem, egyszerűen utálom a pofátlanságot. :D majd a maradékot megrendeljük januárban, nem érdekel. :)

karácsonnyal mi sem állunk sehogy, ráadásul a héten a férjem hétfő-kedd-szerdán is 9 körül jön, mert van minden hülyeség. ilyen mikulás ünnep, olyan mikulás ünnep, mondtam is neki, hogy basszus, még jó, hogy nincs külön mikulás ünnep azoknak akik egy wc-re járnak vagy mit tudom én, azoknak akik csak pizzát ebédelnek mindig kólával. :evil: ja, nem is 9 körül jön, most jut eszembe, 8kor kezdődik szerdán a buli. :? áááá

ekcémásokat sajnálom. :? én most a koszmóval küzdöm, van vmi spec kence otthon, mert akkor hozatok anyóssal...

ja, kóstoltunk glutént (én is :lol:) babakeksz formájában, bele kell áztatni a tápszerbe vagy pürébe. eddig azt vettem észre, hogy szorulást okoz. :( milyen gyakran lehet / kell ezt adni?

monde, tök szépek a sütik!! irigykedem! férjem sajna nem szereti, ezért nem éri meg csak magamnak csinálni. :(

azt se tudom még mit süssek-főzzek karácsonyra.

bocs ébredt jövö még

hibernia
 
 
 


Látom mostanában mindenkinél gázos napok vannak. Sajnálom a nyűglődős babákat! Tartsatok ki!!! Csak ki tudjuk már egyszer aludni magunkat végre rendesen :wink:
Hibernia, a naptár tényleg gáz, hogy így titokban árat emeltek.... bár a mai világban már ilyeneken meg se kéne lepődni sajna....de tuti jó lesz!!! Ti már a glutént kajáljátok, tök jó. És Petinek bejön?
Csöpplány, gondolom, hogy nem egyszerű most. Szegény Te, Balu is nyűgös, meg apukád is ott van. Sajnálom. Viszont Balu már ilyen ügyi, hogy feláll??? :shock:
Cyntia, ez izgi, hogy lehet esetleg terhesség is :shock: Ciszta és egyéb ilyesmin meg ne aggódj, mert tuti nem az! Nekem volt olyan, hogy sokkal tovább nem jött meg, és kutya bajom...csak a hormonok szórakoztak kicsit...szóval a doki fura kicsit. Mikor mész laborba?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Barba, ez a babajel nagyon király!!! Milyen ügyi Samu, hogy ilyen gyorsan megtanulta. Édes lehet, ahogy mutatja :-)

Voltunk ma a Camponában, sikerült ajándékot venni tesómnak és bevásásrolni a tescoba. Grétivel már ez is nagy szó. Jól viselte, sőt a kocsiba úgy bealudt haza felé, hogy még itthon is aludt. Így 4 és fél óráig nem evett...na aztán felkelt és majd éhen halt már :?
Csináltattunk a fotósnál egy képéből karácsonyi képeslapot. Nagyon jó lett. Kitaláltam, hogy ilyet küldök a rokonságnak. Most ezt szerkesztgetem. TEljesen lefoglal. Másik meg a vatera, totál belejöttem a vásárolgatásba :oops:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Szépek a naptaraitok!!

a Samu mikulasképei nagyon tetszenek!

és Monde, a recept titok? vagy el tudod kuldeni???? légyszi! csodalatosak a mézeskalacsok!

ma is adtam Elisanak fél7kor rizses barackot és emelett 8kor ugyanugy szopott. Ugy tele volt szerintem a hasa, majd ki pukkadt. Ha igy is felébred éjfél 1 korul, nem tudom mit csinalajk még.
Hibernia és 11kor mit csinalsz Petivel?

Nekem tegnap jott meg eloszor, de nagyon gyenge, de most mar biztos vagyok benne, h megjott. A ciklus hosszusaga par honap mulva beall majd. Cyntia irj holnap, h mi van!!!
s.orsi
 
 


Koszmó? Azt hittem, az csak az elején van. Amúgy Babé sampon a legjobb, ha lehet ott kapni. Nálunk a gyógyszertárakban árulják. Elég drága, és nem használod el az egészet, mert 2 mosás után megjavul. :) Mondjuk állandó használatra is jó. Nem is tudom, hány évig elég az a 3 sampon Samunak, amije van. :) Naptár... :(

Cyntia, ne izgulj, szerintem sincs baj. Hülye doki, biztos jól rád ijesztett. Ráadásul ezeknek a cisztáknak a nagy része magától felszívódik. De neked nincs, és kész! :) Gondolunk rád holnap.

Csöpplány, nem lehet, hogy csak megnyomódott a bőre, és azért foltos? Nem borult fel a járókában?

Köszönjük a dicséreteket! Büszke vagyok a szép és okos fiamra... :lol:
Mondjuk ez a kézjel semmiség ahhoz képest, hogy Balu jár! :shock: Hihetetlen!!!

Nadi, tök ügyes vagy, hogy így egyedül intézkedsz! Gondolom, kocsival mentél. Vagy nem?

Orsi, remélem, nálatok beválik az esti plusz etetés! Nálunk nem jött be, Samu sajna ugyanúgy ébred szopizni. Már annak örülök, ha csak 3 óránként... De ez a sűrű kelés szerintem a foga miatt van. Bízom benne, hogy nem fog hónapokig ennyiszer ébredni! Mondjuk pont a napokban egyik éjjel 1 órakor már tűkön ültem, hogy mikor kel már szopizni, mert annyira tele volt a mellem, hogy lefeküdni sem tudtam, nem hogy aludni. Nadira gondoltam, együtt éreztem vele. :?

Elfelejtettem, mi volt az előző oldalon. :oops:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, és a mézeskalácsok eszméletlen szépek! Még sosem láttam ilyen díszítéseket! Nagyon ügyesek vagytok!
Pepke is nagyon helyes a naptárképeken!

Holnap 10 körül jönnek Pankáék, 11-re a masszőr, és ha elment, beindul a sütigyártás karácsonyra. Ez csak az első felvonás lesz. Sütőtökös-csokis keksz, fahéjas keksz, kekszszalámi. Amik hetekig elállnak. Ma juhtúrós pogácsát sütöttem, mire Barnus hazaért. Annyira egyszerű, aki szereti, próbálja ki: 25dkg liszt, 25 dkg juhtúró, 25 dkg margarin, pici só (juhtúró is sós), fél csomag porélesztő. Ezeket összegyúrod, kiszaggatod, megsütöd, és kész. Isteni! Én teszek mindegyik pogácsa tetejére egy kis kocka sajtot. Nagyon gyors, és szinte semmi felfordulással nem jár. Én a legnyűgösebb, sírós időben csináltam.

Na, még valami, aztán lelövöm magam. Képzeljétek, ma Samu több, mint 2 órát aludt kint! Totál kész voltam már a végére. Azért elég hideg van. Jól felöltöztettem, bebugyoláltam, meg minden, de akkor is. Zafír sem elterült a kocsi mellett, ahogy szokott, hanem begubózott szinte a kocsi alá, onnan vigyázott Samura. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: