Új privát üzeneted érkezett!

Csöpplány nem volt szörnyű esténk annál sokkal sokkal rosszabb volt :evil:
De ez van, soha nemlehet olyan rossza ma, hogy ne lehessen holnap még rosszabb :lol: :lol:

Most itt van anyum kicsit szusszanok, meg Apa is ausztriában van ma..remélem nem kaja föla szél az autót.

Na most ennyi, pusszanat

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


NAdi

NE LEGYEN LELKIISMERETFURDALÁSOD!!!!!!!!!!
Te aztán mindent megtettél, az első 6 hót végigszoptattál, tehát amit megkívánt a haza azt te megtetted :wink:

Kiváncsi vagyok nagyon, hoz e változást a tápozás Gréti viselkedésében.
Barátnőm 3 hónapos korban kezdte el tápizni a baáját mert elapadt a teje többszörz gyulladás után és után anagyon jó lett a babája, szépen kiegyensúkyozottan átaludja azóta az éjszakát és naponta 2-3x alszik kb egy időben, és ébrenlétei is jók..most nem tudom hogy ez a tápi e vagy csak szimplán a 3 hónap náluk csodát hozott...

Ja és a mai tai kapcsán kifizettem a kapcunit, mert nem találtam én sem. Nem örült gremese de ez van, ha előkerül valahonnan majdelküldöm :)

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja és Csöpplány veseny: foggalmam sincs mi történt. Nagy átverés az egész gondolom, bár már nem érdekel. Iagzából a sok ismerős belevetett energiája zavar, hogy kárba veszett, de függetlenül attól, hogy nem kapunk semmit mi nyertük :D
Az ajándékról sem tudok semmit mi sem kaptunk semmit se értesítést.... lehet csak kamu duma?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 

 
 

Zsu,
milyen a "szornyunél sokkal rosszabb" éjszaka?????? oooo te szegény!

Nadi,
szerintem is le a kalappal elotted, Te mindenen atmentél és mindent megtettél. és ha gennyes ujra a melled, az nem jo senkinek. Varjuk a fejleményeket a valtas utan!

én is koma voltam ma reggel, 2x ébredtunk, 2x szoptattam + az egyik fiam kezd kohogni és mar vagy egy hete fél 8 korul ébred Elisa, sirva, szoval még aludna, ha tudna... de vmi miatt nem tud. passz.
s.orsi
 
 


Charlott,
neeeem, egyaltalan nem azt lehet kapni minden orszagban. Minden orszagban masok a szokasok, az izek, stb... és ez, amit most vettem No-ban sem kaphato szimpla szupermaketban csak spec. boltokban... + rendeltem egy-két Hipp kajat is, mert itt azt sem tudok venni. Pl lazacos zoldséget, 6 hool. Kiprobaljuk majd valamikor...
s.orsi
 
 


Jó reggelt!

Hát nekünk nem kezdődött valami jól az esténk.Balu több mint fél órán keresztül teli torokból vísított.Mindig akkor csinálja ezt ha szél jön,vagy ha átesik a holtponton.Mindkettő lehetséges,mivel ma írtó szél van odakinnt.Apával felváltva próbáltuk nyugtatni.tornáztattuk,énekeltünk neki,de semmi :? Aztán a vállamon nagy nehezen bealudt,úgy hogy átkarolt,olyan édes volt :) Ha már elalvásról van szó.Balu írtó nehezen alszik el,és szinte csak ölben.Ha csak leteszem hogy na most akor alvás van,akkor addig sír míg fel nem veszem,ringatom kicsit és ha úgy teszem le akkor elalszik.És szinte mindig ellenkezik az alvás ellen.Mintha legalábbis fájna :lol: Tekeregőzik,nyírvog,sír.Mondjuk nem tart sokáig,mert általában 5 perc alatt rájön hogy nem akarok én rosszat neki,de akkor is idegesítő :? Más gyerek miért tud szépen elaludni bárhol,ha álmos? :? Tuti mi rontottunk el valamit. :x Vagy ez normális hogy nem akar aludni?De ha elalszik akkor alszik nyugdotan fél órától- 2 és fél órás időszakot.Nem értem én ezt.Egyébként jól aludtunk,2szer kelt cumi miatt.11kor tudtuk bealtatni,és 9ig aludt.most kajcsizott mandarin-körtét 180 grammot.Tápi emgint nem kellett neki.Most itt játszik mellettem.

Orsi:hát azért néha erőlködik :D a másik videón látszik is hogy nem sikerül neki,és tök pipa miatta :D egyébként csináltam vagy 6 videót,mire egyen ilyen szépen fel tudott állni,szóval nem megy még olyan lazán neki.Csak marha akaratos,és eléri amit akar :D De Balu nem fogadja el a tápit,ha igen,akkor is keveset eszik belőle :? Tudom hogy a tejjel várni kell 1 éves korig,csak másrészről emg az van bennem hogy akik nem engedhetik meg maguknak a tápit,azok is feles tejet adnak a gyereknek,na emg amennyi tehenet látnak ezek a tejek :D Na de megpróbálok előtte mást.Most is csak 10kor kért enni Balu,úgyhogy már gyümit adtam neki keksszel,de ha korábban kel,és még nincs tízórai idő,akkor nem tudom,védőnő azt mondta tegyek a tápiba maláta vagy macikávét,hogy más ízű legyen,hátha megeszi úgy,vagy karamellt csináljak tápszerből.De nem értem estére miért eszi meg?akkor általában emgeszi a 170et.Néha kevesebbet de ott legalább elfogadja.Majd gyere hogy Elisa hogy fogadta a rizst :) Hogy aludtatok? :) Látom nem túl jól :( Ilyen lazacos kajcsit már én is kutattm de nem találtam,pedig ki akarnám próbálni Balunál.

Charlott:nagyon jók a képek!!!!Mindegyiken olyan helyes ez a Krisz :) És milyen nagy haja van :shock: Balunak csak középen van egy kis csíkban hosszabb haja :D Látom Krisz is csípi a buborékokat :)) Neked már a 3. dobozt is odaadták?Nekem nem :? Azt mondták majd ha betölti a 8. hónapot.Balu se szereti a vakuzást :? De ezek mellett a fényviszonyok mellett muszáj :? Először én is úgy akartam mint te meg Hibernia,csak Balu nem díjazta az öltözéseket,na emg az egy helyben maradás se megy neki :D Úgyhogy lemondtam róla és maradtam a kész képeknél :)

Nadi : Jó felőletek is hallani :) Nem kell visszaolvasni,csatlakozz be nyugodtan :) Sajnálom hogy ennyit küzdöttetek a szopival :( Balunak is ez volt,hogy igazából ugyanolyan meghitt volt a tápis kajoltatás,csak maga az érzés nem volt meg :) Kóstoltatással hogy álltok?Próbálkozik Gréti?Miket kóstolt már? :)

Zsu:ne már,ennyire gáz volt? De mi történt? Pedig annyira szorítok,hogy jobb legyen :( Tényleg hihetetlen erejű szél van kint :? Biztos jólesik egy kis pihi :) Nálunk is Balu akkor lett kiegyensúlyozott,amikor nem "kínoztam" a szopizással,hanem csak tápit kapott,meg a lefejt tejet.Azóta aludta végig az éjszakát,meg lett nyugodt baba,addig sokat sírt ő is :? Mikor zárták le a versenyt egyébként?Én rég nem jártam fent csak most néztem valamelyik nap és láttam mit írtak.De tényleg idegesítő hogy sok ember "munkája" veszett kárba :? Lehet tényleg átverés lett volna és esetleg csak látogatókat akartak szerezni az oldalnak?Mert akkor ez nagy genyaság volt :? Akkor lehet hogy ez is csak duma?Mármint az ajándék.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Most látom hogy minden baba betöltötte életének első fél évét :) Hogy rohan az idő! Isten éltessen minden kis apróságot,akinek idáig még nem kívántunk boldog fél évet!!!!

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


halihó

Gabi rénszarvas tényleg verhetetlen. :D az az arc, amit vág. :D
csöpplány tök klassz tényleg hogy több képet tesztek / hó. :) nagyon ötletes, eszembe sem jutott.
charlott ezek a beállítások! nagyot alkottatok! :) sajna nálunk nem ment ennyi jelkép / hó, mert Peti azonnal szétkapta amit köré pakoltam. áprilisnál is azért vannak a feje fölött a cuccok, mert így nem látta. :D de március pl így lett ilyen össze-vissza, köré tettem a dolgokat, erre mindig elmászott meg szétszedte a szépen összeállított kis csendéletemet. :D
amúgy a vaku nem zavarja, de pl az aug-i kép nem vakus, az napsütés... :D így besütött a nap oldalról. :)

nagy szél van otthon? vigyázzatok... itt egész oké, bár rohadt hideg van. délután lemegyek sétálni, lefotózom, milyenek a járdák és ámuljatok. :lol:

tegnap este megint 1.5 órát altattuk. :? pedig dörzsizte a szemét, karban be is aludt, majd mikor letettem, felébredt és elkezdett mászni előre. otthagytam, 2 perc után sírt. újra elaltattam karban, letetettem, ébredt. ezt vagy 5x eljátszotta. nem tudom, mi lelte, régen ennyire nem volt gáz az esti altatás. amúgy aranyos volt. :)
szóval csöpplány nem csak nálatok ilyen gáz az altatás. :(
mi az a feles tej? :shock:

zsu mesélj milyen volt a szar este! jó szusszanást, de azért gyere!

én ma adok banánt először, szurkoljatok. :) és a héten adok majd glutént, izgulok. vettem elmagyarázhatatlan zabpelyhet. :) :) zabpor pontosabban, tápszerrel vagy vízzel lehet felönteni és kész van. cukormentes, minden mentes, bio csak glutén van benne a zab miatt.

ja charlott igen, sajna hiába ua a cég, minden országban más a kínálat. :( itt van hipp pl, de míg otthon csomó őszis cuccuk van, itt csak őszi-banán... :( mondjuk ennek is örülök. :) őszi hiányban szenvedünk. még a 4+-os kaják csak oké, de 7+-ban iszonyatok vannak. :( de már elhatároztam, hogy ha jön vki, azt kérjük, hogy mindenki hozzon otthonról bébiételt, már összeírtam, mik az opciók 3 cégtől. :D

orsi, ez is komoly, hogy külföldről hozatod te is a szimpi kajákat. :( amúgy múlt szombaton voltam benn egyedül is vásárolni, de akkor is rossz volt, rühellem a tömeget. :? :? szóval marad az amazon.co.uk. :D

ja és itt mindig sokan vannak kinn, mert ugye nincs metró, villamos stb, mindenki gyalogol. és amíg otthon ezeket az embereket elnyeli a sok jármű, itt a járdán sétálnak. :( képzeljétek milyen lenne pest pl ha nem metróznának annyian a föld alatt... :? no ez itt a baj. de már mondta a férjem, hogy kezd érdeklődni más országok után... :roll:

nadi, ne izgulj, ha a tápit eszi gréti, az a lényeg! milyen kap? és akkor hogy haladtok a ht-vel? mi a terv?

ja csöpplány párodnak gratula! :)

hibernia
 
 
 


karácsonyt ki is hagytam: nálunk is az volt a mese, hogy mi díszítjük a fát (apuval, anyu főz kinn), majd elterelték a figyelmünket, mit tudom én kimentünk sétálni stb és mire visszaértünk, a fa alá csempészte már nem emlékszem ki az ajándékokat. ;) szerintem nálunk is ez lesz. :)

hibernia
 
 
 


Hibernia:igen,lehetett állítani hogy hány képet akarok/hó.Mi maximálisra állítottuk,1-7ig lehet állítani,külön-külön minden hónapot :) Viszont nekem meg a ti ötletetek tetszik jobban,tök egyedi,és tök jól néz ki :) Kár hogy Balu nem partner benne,de ahogy olvasom Pepke is megnehezíti a dolgodat :D
Várjuk a fotót :P
A feles tej az az hogy felfrralod a tejet,meg ugyanannyi vizet és utána összeöntöd.Tehát igazából hígított tej.Fele tej,fele víz :)
Sajnálmo hogy náaltok is necces az altatás.És nemsokára eljön az a rész is,amit asszem Orsi meg Monde írt talán hogy nem akar aludni és feláll a kiságyban és úgy sír.Hát nem várom :?
Banánnal vigyázni,mert fog :) Balu attól bogyózik :? Ez a zabpehyel meg mi fán terem? :D És hogy kell adni?És hol lehet kapni? :D Van keverési arány írva hozzá?Én mindig ezzel vagyok bajban.Tejpépre is hiába írják rá,vagy túl sűrű lesz,vagy túl híg,pedig annyit teszek bele amennyi rá van írva,mégis mindig más allgú lesz..Nem értem :D
Köszi párom nevében is a gratulát :) Tud ő ha akar,nagyon készült rá :)
Van a nyakamon 2 és fél doboz tápszer,azt se tudom mit csináljak vele.Balu keveset eszik,eg doboz elég majd egy teljes hónapra.Szerintem már nem is fogok többet kérni.Mire elfogy majd egy éves lesz :D És a doki nem kar váltani,azt mondja jó ez a Komfort 1-es neki.Nem lehet azért nem akarja már enni?Mármint hogy már 2-es kellene neki?

Most elaludt a drágám,elénekeltem neki 3szor az egy kismalacot az ölembe,közben simizett,na meg persze tépte a hajamat,aztán betettem az ágyba,kapott pelust meg a paciját.Utóbbit átkarolta,pelust a fejére húzta és elaludt.Idejét nem tudom mikor aludt el így :shock: Fura ez a gyerek.
Na megyek takarítgatok egy kicsit,míg alszik.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


aha feles tej így tiszta. mindig elfelejtettem megkérdezni. :)

a zabpelyet úgy képzeld el, mint a búzadarát, csak zabbal. hozzáöntöd a forralt vizet, elkevered és kész. lehet hozzátenni almát, őszit, bármit, de magában is "jó". van rajta hígítási tipp, mint a rizsen is volt, de én mindig csak úgy találomra csinálom. tudom kb milyen hígan szereti és arra hajtok. de lehet csak hétfőn adok neki elször, mert a hétre akkor elég egy újdonság: a banán. köszi a fogós figyelmeztetést, ez üveges őszibarack-banán, remélem a 2 kiegyenlíti egymás. ;)

a komfort 2 talán abban más, hogy sűrűbb szerintem, ízre ugyanaz. persze ki tudja. itt ugye nem kell recept a tápszerhez, csak leemelek egyet a polcról, eldöntöm, 1-es vagy 2-es, sima vagy gyógy... nálunk is van, hogy még tátog, tök éhes, de a cumitól elfordul. sosem tudom, mi van ilyenkor. aztán egyszer csak elkezdi enni...

hibernia
 
 
 


HAli!

Este: sríás rívással elaludtunk 9kor, keltünk 22:30kor aztán 23:20 és hajnali2-3ig fél óránként/óránként, és nehezen aludt vissza is. Kb mire lefeküdtem 5 perc és kelhettem :? és szenvedett teketgőzött, sírh, kapart, mart, feszített, szemet dörzsölt mindent amit csak lehet, már rohadtul ki voltam.... kezdek parázni az estéktől :?
Gondoltm amúgy talán afoga..erre persze nem, az még mindíg az ínye mögött :evil:

Eh fene se tudja mi lesz így... meglássuk, bár kicsit kezdem elveszteni a lelki erőm, apa se sokat van , mámint van, csak dolgozik, így dupla idegesség, hogy őt se zavarjuk, bár kezd rohadtul nem érdekelni.. áááá na mindegy kicsit ki vagyok :(

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


zsu sajnálom. :(
számomra is ezért stresszesebbek kicsit a 7végék, mert apa itthon van és szeretném, ha pihenhetne, Peti jó lenne, nem zavarná fél percenként de persze hozza a formáját... meg úgy érzem, 7végén kéne haladnunk, díszítés, lakásban ez-az, de akkor sem tudunk és ez rossz érzés...

hülye fog. :( szegény gabi meg persze te is... :( fel a fejjel, vannak rosszabb napok, én csak tudom. ;) éltessen az a pár, mikor aranyos a csepp. :) :) meg hogy jó lett a naptár! :) pihizz egy kicsit most anyukád mellett!!!

húúú én ma rendeltem először amazonon, kari ajándékot úgy örülök. :D (egy dvd)

no etetés

hibernia
 
 
 


Hibernia,
szerintem mi ugyanazt a cuccot hasznaljuk, én vettem rizs, zab és koles pelyhet + 3féle gabonabol kevert pelyhet. Ez itt a reklam helye, HOLLE markanéven, No-ban ez olyan igazi referencia. én olyan kész tejbegrizeket a boltokban sosem vettem...
Igen, Csopplany erre ra van irva, hogy kell csinalni. Nem probaltam ki a rizst ma, mert ebédre krumplit csinaltam magunknak, igy Elisa is azt kapott a sutotokbe ma is.

Csopplany,
csak, h megnyugodjal. én azt hivom a "szépen lefeksziknek", hogy almos, megszoptatom délutan és este is kozvetlenul lefekvés elott, aztan énekelek neki 2-3 percig, o leteszi a vallamra a fejét, kozben jon egy-két bufi, berakom az agyba, elkezd sirni, kimegyek, bekapja az ujjat és elalszik. ezt néha elsore sikerul, néha csak 5x-re. De mindenesetre nem hagyom elaludni szopi kozben és olben sem. Olyan, h na most akkor almos vagy, fekudj le szerintem ritka ilyen korban. Nem hiszem, h elrontottal volna barmit. Még csak 7 honapos a fiad!

Zsu,
nem tudom hogy birod, gondolom pezsgovel fogsz unnepelni, mikor eloszor atalussza az éjszakat!
én egoista vagyok, a férjemnek nagy szuksége lenne a pihenésre, de nekem is. Mivel szopik a kicsi, o sosem kel fel hozza... Mivel sosincs itthon, mindent én csinalok a gyerekekkel, miota Elisa megszuletett egy kezemen meg tudom szamolni hanyszor furdette meg. Elaltatni is én szoktam. Ez van. és emiatt eszébe sem jut panaszkodni, h o pihenni szeretne.
Hétvégéken nalunk is az a gond, h akkor kellene mindent elintézni, amire hétkozben nincs ido és olyankor kellene pihenni is, de a nap csak 24 orabol all sajnos...
s.orsi
 
 


orsi hát ez az, rajtunk a stressz, hogy 7végén kéne behozni ami lemaradt a héten és emiatt sosincs semmire idő, rohanás az egész. :? nálatok más, azért nálunk mindig a férjem fürdet + ő altat este az esetek 70%-ban. ha nem megy 3/4 óra után sem, no akkor jövök én. :) ja és ha megjön 6-7 között utána fürdésig azért ő van Petivel, vagy inkább úgy mondom, együtt vagyunk vele. ja és éjszaka is kel, mert nem etetünk, csak vissza kell altatni...

mondjuk ez az Elisas elalvás tényleg szép. ;) nálunk ilyen mondom még tán 2x volt. de mindegy, csak az a lényeg, hogy ne sírjon én már kibékülök a ringatással is.

igen, lehet ugyanazt használjuk. :) vicces, hogy x márka neve országonként más. pl a Brise itt Glade, a Lenor sem Lenor, hanem más, az Axe Lynx stb stb. ugyanaz a betűtípus, stílus más névvel. :) a HIPP mondjuk HIPP. :) én Organixet veszek, asszem angol. amúgy lehet félreértettél, nincs tejbegríz, azt csak az állag / szín / szag miatt írtam. :) eddig én csak rizst adtam + most vettem zabot, de még nem kóstolta.

OFF
nagyon kérem, hogy ha valakinek baja van valakivel itt, ne kavarjon fű alatt. felnőttek vagyunk, gimiben még szokás volt az egymás háta mögötti fúrás, de azt hiszem, minimum egy gyerek mellett vagyunk már elég érettek ahhoz, hogy elviseljük a szemtől-szembe kritikát. én személy szerint mindig is utáltam ezt a női nemben, ezt az áskálódást, a fiúk ha valami nem tetszik, maximum verekszenek, de az még mindig tisztább, mint ez a szarkeverés. szerintem senkinek sem hiányzik a dráma. OFF

hibernia
 
 
 


vmirol megint lemaradtam. kinek van baja kivel??

Hibernia,
elso gyereknél mi is igy csinaltatuk, ahogy ti, sot masodiknal is. Mindig itthon volt furdetésre, stb. Aztan elkoltoztunk ide 3 éve és munkat valtott. és azota minden megvaltozott............ szoval az orszagvaltassal vigyazz!!!!
s.orsi
 
 


óóó hát nem nyugtattál meg :(
asszem már kérdeztem, de még mindig nem tudom, francia a férjed? vagy magyar? vagy ez titok csak sűrűn kérdezem? :)

hibernia
 
 
 


bocs, nem lattam, h kérdezted. a férjem francia.

ja és még annyit, h tulajdonképpen nem is tudok haragudni ra emiatt, h ennyit dolgozik, mert én megmondtam még az elején, h csak akkor szulok gyerekeket, ha én itthon maradhatok. szoval neki min 2 fizetést kell megkeresni, mert anyukam szerint, ha nekem a csillagot lehozna vki az égrol, az sem lenne elég...
s.orsi
 
 


és mindemelett NAGYON szereti a gyerekeit és szerintem neki sem jo, h ennyit tavol van, de ez van, ilyen az élet. legalabbis a miénk.
s.orsi
 
 


Hibernia:köszi a zabpelyhes infót. :) De itt vajon hol tudnék ilyet beszerezni? Tesco-ba vajon lehet kapni? Szerintem kiegyenlíti egymást,az őszi az elvileg hajt a banán meg fog :D Elvileg ezt a tápit is gyógyszertárba lehet kapni,recept nélkül is,csak úgy jóval drágább.Dobozonként majd 800 ft-ot spórolok ha receptre van :)

Zsu:minden éjszaka ilyen? :? Én esetleg erre a hülye frontra gondoltam,ez a csúnya zord hideg ami közeledik,nem-e ezt érzik a kis törpék.Minket is megvisel,lehet hogy őket is.Nagyon sajnálom,de minden tiszteletem a tiéd,hogy ezt ilyen "jól viseled". Remélem egy pár hét és ha Gabi jobban le tudja magát kötni,akkor talán a nap többi részében is jobban ellesz,és lesz időd kicsit pihenni is.Szerintem is adjon erőt,mikor mosolyog,mikor aranyos :) Én imádom nézni ahogy alszik,olyan kis ártatlanok ilyenkor :)

Apa:hát én megmondom a frankót hogy én nem zavartatom magam,hogy apa fáradt.Annyi hogy mikor 24ből hazajön reggel és mi meg már felkeltünk,akkor kimegyünk a konyhába meg a folyosóra és ott játszunk Baluval hogy apa tudjon aludni.De utána én elvárom hogy uganúgy vegye ki a részét mint én :oops: Ez szemétség? :oops:

Orsi:köszi a megnyugtatást,már azt hittem hogy nálam van a bibi :? De ma eddig énekeltem neki,letettem és elaludt.Lehet ez a módszer beválik?Most aludt el 10 perce.Biztos rossz hogy ennyit van távol a férjed,de ez tényleg nagyon jó hogy mindemelett tudja érzékeltetni hogy mennyire szereti a gyerekeit.Nekem apukám nemzetközizett (kamionos) és alig volt otthon,nélküle nőttem fel,és szinte soha nem mutatta ki a szeretetét felénk.Hozott ajándékot mindig,de sosem erre vágytunk.Most ott tartunk hogy olyan mintha nem is az apám lenne.Szóval nem hiányzik,meg ilyenek.Mert sosem volt mellettünk.Amióta elköltözött (augusztus) azóta egyszer fel nem hívta a hugomat hogy mi van vele.Rajtam keresztül érdeklődik mikor ugye viszem melóba.De már csak annyit mondok neki hogy ha érdekli akkor hívja fel.Szóval szerencsések vagytok ilyen téren,hogy a sok meló ellenére igazi apukája tud lenni a gyerekeidnek :)

Balunak ma nincs nagy étvágya.Tízóraira 170et evett,ebédre meg szintén.Viszont ivőtt rá 160 ml narancslevet.És tegnap óta nyálkás a kaksija.Ez a fogtól lehet vagy mástól? :? Egyéb doglot nem vettem rajta észre.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Áh, nem jutok el ide, tegnap totál brutál napom volt, kitakarítottam az egész házat, két gyerek mellett ez elég kemény dolog, reggeltől estig csináltam, de sikerült az ablakokat is megmosni. Aztán mézest sütöttünk a fiammal, amit éjjel 1-ig díszítettünk a férjemmel, már alig láttunk. De megérte, nagyon szépek lettek.

Megpróbálok reagálni amire emlékszem...

Zsu, annyira édes a rénszarvasod! Olyan hihetetlen türelmed van, mennyit szenvedsz esténként, de itt mégis tök elfogadóan írod le a bajokat.
Orsi, én is Holle kölespépet akarok venni B-nek már vagy három hete, de internetről rendelni csak ezt nem éri meg, bioboltba meg nem jutok el ezer éve. Na majd most! Ja, az én férjem sem panaszkodik fáradtságra, pedig biztos ki van bukva ennyi melótól. De én is ki vagyok. Én sem panaszkodok. Csendben szenvedünk :)

Csöpplány, gratulálok, hogy már áll, nagyon ügyi fiú. Gmailen ezer éve nem voltam, de igyekszem pótolni! Tejet szerintem se, de miért baj, ha kap egy éves koráig tápszert? Vagy miért akarod 10 hós korára kiiktatni?

Hibernia, sajnálom, hogy nem jött össze a vásárlás, tök rossz lehet, hogy ilyen szenvedés árán nem sikerült. Én internetről vásárolok idén, kb minden nap jön hozzánk egy futár, egész kezdek belejönni, már nem is nagyon van ajándék, amit nem vettünk meg. Milyen fúrásról beszélsz? Nem látok itt semmi balhét a topikon...

Karácsony nálunk gyerekkoromban úgy volt, hogy apu elvitt minket a tesómmal kirándulni, általában Szentendrére mentünk, némi sütizés, mászkálás, esetleg szánkózás, ha volt hó. Mire hazaértünk, anyu megcsinálta a fát, a nappaliban innentől nem lehetett már bemenni. Mi is valami hasonlót tervezünk, vagy míg alszik Ábi délután addig csináljuk a fát, vagy a férjem elmegy vele valamerre. Nekünk a télikertben lesz a fa, amit el lehet takarni reluxákkal, így nem tud majd kukkolni.


Jajj, ne haragudjatok, ezt elküldöm, most hívott anyukám, mennem kell be hozzá, szedem össze a gyerekeket. Később még megpróbálok jönni!
monde
 
 


naaa, szoval akkor Mo-n is lehet kapni az én pépjeimet!!

Monde,
én most rendeltem mast is, bébiételt is a Hollétol, régen azt nem probaltam. Hozzank is naponta jon a futar :D :D és mindig dél korul, uuugy izgulok, h nehogy egyszer ugy jojjon, h pont itthon vannak a gyerekek...
s.orsi
 
 


Monde:régebben írtam hogy nem nagyon szeretem a tápszert.De muszájból ugye adtam Balunak,azért kezdtem korán a hozzátápit is.(Bár ezt már megvitattuk hogy erről másak a nézeteink :D )Nálunk a családból is mindenki így csinálja/ta,és ezért gondoltam hogy én is így fogom csinálni.Na meg ugye Balu elkezdett sztrájkolni a reggeli tápi ellen.És szerintem nemsokára az esti tápival is ez lesz :? Szerintem este is csak azért fogadja el,mert azon alszik be.(mint más baba a cicin).Még azt akarom megpróbálni amit a védőnő mondott hogy ízesítsem karamellel,vagy maláta vagy macikávéval.

Futárok:mi is sok mindent netről rendeltünk meg és hozzánk is elég sokat jár futár.Régebben sosem biztam az ilyenekbe de tévedtem velük kapcsolatban,és sokkal könnyebben lehet így intézni a dolgokat :)

Megyek,ebédelek valamit.Itt volt anyum és jól lefárasztottuk Balut :D Alig bírt két alvás között 2 órát fent lenni :D Most beájulva alszik már 40 perce :P

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


HAli!

Még azt nem írtam, hogy hajnal 2-3 után még kelt 5kor és 7kor indítottuk a napot, napközben meg 3 órát alszik össz.
Azért be kell vallanom este totál ki voltam, bőgtem már az idegtől szegény gyereket sajnáltam mert rámordultam pedig nem tehet róla, de tény, beletőrődő vagyok, sokat nem tehetek, és ez most ilyen..15 évesen már csak átalussza az éjszakát :lol:
Akkor is csak 41 leszek..lesz időm kialudni magam :D
Amúgy nem minden éjjel ilyen sz@r, ez rendhagyó volt ilyen nem is tudom volt-e valaha, amúgy átlag 3x kelek, az elmúlt héten 5x-6x, de talán ez a 3x felkelés visszaáll..azt még azért hosszú távon is kezelhetőnek tartom

Kari: nálunk együtt díszítettük a fát, aztán átmentünk a nappaliból egy másik szobába és csengettek ha mehettünk..nem emlékszem arra, hogy hittem a jézuskában..szüleim elég kiábrándítóak... nem hiszem, hoyg valaha hagyták, hogy a csodákban higgyünk, na én dacke hiszek bennük :lol:

Hibernia, én sejtem miről lehet szó, hallottam hírét 2 ember összezörrenésének a fórumon kívül, de a fórumot ebbe mindek belerángatni? Ez az ő dolguk, leboxolják, felnőttek :D Bár sajnálom a tény meglétét de próbálom diplomatikusan kezelni :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


JA

férjek: nos az enyém munkahely váltással, pontosabban bocsi, pozícióváltással eltűnt és egy munkagüzü került e helyébe, bár fürdetésre az estek 90 százalékában itt van, kivéve mikor küldföldön van (pl ma) ezen kívül 1,5 hetente 1 nap van vele többet amúgy a fürdetés és kész...azért lecseszem elég gyakran így pl a napokban napi fél-1 órát is elvolt Gabesszel..csak szerintem extra gáz, hogy így van..de remélem normalizálódik a helyzet, és azért többet lesz velünk, el kell ismernem, hogy most nem egyszerű neki.
Azonban állandóan azt hallgatom milyen fáradt meg szegény ő stb. És mikor itthon dolgozik idegbeteg, csapkod kiabál, én lehordom persze milyen példát mutat erre csak lekiabál..aztán persze bántja a bűntudat :D NA mindegy nem egyszerű most nálunk semmi az biztos :roll:

Húú én ebben a hozzátápiban nagyon egysíkú vagyok, alma barack azt helló, bár vszínű hülyeség... azt mondta a védőnő akkor adjak zöldséget, ha kiváltottam a 10órait gyümivel, de azt még nem sikerült, és sok gyümivariáció ilyenor még nem javallott vagy tévedek? Na mindegy, belevetem magam a krumplizásba :D
Amúgy azt is párolom/turmixolom??

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu:azért ez jó,hogy nem minden éjjel ilyen rossz.Remélem a mai jobb lesz :(

OFF:Hibernia azért írta ide szerintem,mert ugye egy olyan emberrel történt az "összezörrenés" aki régebben írt is ide,még most is olvas de nem ír semmit.És mert elejtett egy olyan dolgot,hogy sok embernek nem tetszenek itt bizonyos dolgok,csak nem írják le!Engem is kifejezetten zavar (főleg hogy elvileg ugye rólam van szó) hogy mástól kell emgutdnom hogy másnak mi nem tetszik.Szeretem ha megmondják a frankót,hisz így lehet normális társaságot kialakítani.Nem jópofizni járunk ide,nem csak a cukormázat kell mutatni ugyehanem a "rossz dolgokat" is meg tudjuk beszélni.Na de ennél jobban nem akarok belefolyni,bár szeretem tudni kivel hányadán állok :( OFF

Zsu:még annyit hogy elvileg hetente lehet új ízzel "gazdagítani" a baba menüjét,aztán ezeket keverni is.Én zöldségekkel is nyugodtan kísérleteznék,hisz egy étkezés kiváltása nem pár nap.Ráadásul ti még csak kostolgatás állapotában vagytok,úgyhogy szerintem nem lesz semmi baj,ha többfélté adsz neki :) Krumlit lehet héjában sütni és kikaparni a héjából mint a sütőtököt,lehet főzni,párolni :) Én utána mindig turmixolom,rendes pürének.
Párod miatt meg kitartást,hátha belerázódik ő is,és akkor többet tud veletek is lenni :)

Balu aludt 1 órát,addig megcsináltam neki az uzsit,most épp a ruhaszárítót pakolja,úgyhogy megyek is,megrendfegyelmezem most már :D :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


jajj még annyit hogy megcsináltam a tesztet :) Nekem a zsonglőr jött ki :) Illik rám szerintem.Bár elég fura kérdések is voltak.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hali

hát peti álomkóros lett asszem. 4x aludt tegnap is napközben fél-3/4 órákat és ha fenn van, akkor is ásítozik. :shock: mi lelhette??
szóval ma 2-fél 3ig aludt, 3/4 3kor evett, de már 3kor dörzsölte a szemét és ásítozott, hogy ő fáradt. 3-4-ig kihúztuk hason és most elaltattam hajszárító úrral együtt... furi.

persze elfelejtettem a sétához kamerát vinni. :( viszont kész május is, már csak október-november van, éljen.

mi még mindig nem váltottunk ki kaját, tök ciki. de most adjak neki 200 almát? vagy 250-et? az jó úgy? vagy rizses almát? attól tartok iszonyat sokat enne ezekből és mégis éhen maradna... :roll:

orsi anyukád milyen kedves a csillagos mondásával. :lol:

csöpp, Balu étvágya megint csökkent? :oops: szerintem akkor kéne magasabb tápra váltani, ha túl sokat enne az 1-ből... nekünk anno ezt mondták.

monde, gratu a takarításhoz. van lelkierőd. :) én mindig hétvégén takarítok, hétközben örülök, ha ebédelni tudok vmit. nem küldesz fotót a sütikről? hagy kapjuk kedvet sütni. ;)

zsu, kitartást. :? mindkét gabihoz. :) hálistennek nálunk nincs csapkodás, férjem nem az a túlidegeskedős típus, én meg ha ideges vagyok, káromkodok. :D magamban mostanság, bár verbálisan is fejleszteni kéne Petit, no de nem biztos, hogy így. :lol: most töröm az agyam, hogy milyen példát kéne mutatni, hogy jó levezetni a feszkót.
gyümiből szerintem mehet az alma, őszibarack, meggy, cseresznye, szilva, sárgadinnye, majd banán. szilvát nem szoktam, csak ha szorulása van, banánt most kezdtük.
zöldségből a céklát javaslom, nálunk az a tuti. ;) répát elég rég adtam. sütőtök büdös. :D

no rendelek ezt-azt karira, belejövök lassan... :D

hibernia
 
 
 


a sutotok budos??? szerintem ez az egyik legfinomabb zoldség a babaknak, édes, raadasul idénye van. Uveges kajabol budos, az igaz.

nekem Monde kedvet csnalt a sutéshez, az elobb sutottunk Matéval csokis tallérokat. :)

Hibernia, én a gyumolcsohoz régen mindig kevertem ezekbol a pelyhekbol, amit te is veszel, ha mar étkezés kivaltasrol van szo. szerintem magaban a gyumolcs az nem elég egy étkezésre, ha mast mar nem kap utana.
s.orsi
 
 


Céklat én sosem adtam egyiknek sem. azt hogy kell csinalni?
s.orsi
 
 


orsi, itt soha semminek sincs idénye. halloween-kor volt egy hétig tök a boltokban, már nincsen. :( szóval marad az üveges, zacskós. azok is kevertek, vagy alma vagy csirke van mellé, sima sütőtök püré nincsen sajna.

a céklát párolom + turmix - nagyon finom, én is imádom, egyben is, de a püré is finom, megkóstoltam. ja és a céklából van bio is. :)

csokis tallér? jajj ne kísérts! :D

hibernia
 
 
 


jajj az jutott eszembe, hogy miután úgyis tök sok gázos fotó készült, csinálunk egy cd-t is "futottak még" - a kb jó képekkel és "így készült" képekkel... :lol: van 1-2 tök vicces.

hibernia
 
 
 


Tényleg sütőtök..na azt hiszem összeírom miket ehet már Gabi és elkezdünk variálni. A gyümölcsöt mivel turbózzam föl, hogy kiváltsa m a 10órait? krumlival vagy ezzel a köles zabos izé-bigyóval Azt itthon hol lehet kapni? És hogy is hívják..na mindegy google majd megmondja :wink:
Köszi Csöpplány a krumpli "recepteket" :lol:

Hibernia feszkólevezetés..basszus jó kérdés én felnőtt fejjel vagy káromkodom egy kiadósat vagy sexelek egy jót..de hát egyik sem az amit a fiamnak látni kell :lol: :lol:
Esteleg még az "idegséta" ezt a bankban csináltam ha nagyon ki voltam kimentem megkerülni a háztömböt..laza 15 perc séta :)
De nem tudom ilyenkor már vágják ezeket? Mármint összeteszi a csöpp kis agyában hogy aha ha ideges vagyok sétálok, vagy most hosszú távon gondolkozol el ezeken a problémákon?

Amúgy ez a pédamutatás..rohadt nehéz lesz mert egyszer csináljak máshogy valamit ahogy azt "tanítom" egy életre megjegyzik a gyerekek :D

Ez az így készült CD nagyon állat ötlet :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Valoszinu mindenki atértékeli az életét miutan gyereke szuletik, de kutyabol nem lesz szalonna. lehet azon gondolkodni, mi a helyes viselkedés, de ha az nem oszinte, akkor az nem példamutatas, hanem képmutatas. A gondolataink nem csak szavakban fejezodnek ki, hanem non verbalisan is, sot a gyerekek vmi természetfeletti erovel érzik a dolgokat.
Csak azért irom ezt le, mert immar 8,5 éve probalkozom olyanna valtoztatni magamat, ami szerintem elfogadhato lenne, de nem tudom. Pl nem tudok leszokni arrol, ha ideges vagyok, akkor sajnos sokat kiabalok. és a legpitibb dolog is felduhit, maximalista vagyok és rendkivul nagyok az elvarasaim magammal, de mindenki massal kapcsolatban. Tulajdonképpen nincs olyan, amiben nem talalnék kifogast (ezért anyukam talalo mondata). és szerintem mara megtanultak a gyerekeim, h ilyen vagyok, de én akkor is nagyon szeretem oket és mindig elmondom nekik, h barmilyen mérges vagyok néha egy-egy dolog miatt, én olyankor is szeretem oket, amikor haragszom rajuk. ugy gondolom, hogy ezt tudjak és biznak ebben a szeretetben.

Mi pl olyanokat valtoztatunk meg, h nem eszunk a tv elott a kanapén, nem iszunk uvegbol, nem nassolunk, nem beszélnuk csunyan, stb...
s.orsi
 
 


persze, ez tök igaz, hogy hitelesnek (kéne) maradni, de én csak káromkodom pl és ez ugye nem járható út. :D amúgy hosszútávon filóztam csak.
az sem menne hogy pl ideges vagyok és úgy teszek, mintha minden oké lenne... egyrészt képmutatás, másrészt meg mondom, nem tudnám csinálni...
csak az jutott eszembe, van-e "tisztességes" feszültséglevezetés... mit tudom én, ami fejleszt is. :D mondjuk ha ideges vagy, leülsz és lezongorázol egy gyors valamit... :lol: ilyesmik. (a férjem nagy zenész. :))

ja zsu, kihagytam a körtét az is mehet. nálunk a banán úgy tűnik nem fog. :roll:

az így készült-et az élet hozta... :) szétröhögtem magam a képvisszanézés közben.

hibernia
 
 
 


Azta' lányok, mennyit írtatok?!

Természetesen az OFF-os témán akadt meg a szemem. Ki-kivel kavar, és ír-vél rosszat? Én nem vettem észre semmi feszkót. De lehet, hogy megint felüleletesen olvasgatok?! :oops: :roll:

Csöpplány: így itt az elején le is szögezem, hamár őszinteségről van szó, hogy nincs hazaárulás, csak szeretnék több kismamával megismerkedni, hátha találok olyat(olyanokat), akikkel személyesen is tudnék talizni. Krisznek társaság kedvelő gyerek és olyan rossz látni egyedül, nincs ki feldobja. Egy anya se mindenre képes. És most erre hajtok. :)

Orsi: én is magas elvárásokkal indultam neki az anyaságnak, de látom, hogy nem tudom betartani :( , szeretnék egy harmonikus, pozitív hangulatú gyermekkort adni Krisznek, hogy legyen miből táplálkoznia felnőtt korában. De mindig érnek gondok és hát a gyerek látja rajtam a rosszkedvet és még kiabálni is... - csak reménykedem, hogy nem csak ezekre fog emlékezni ... :)

Zsu: hozzátok még jár a védőnő? az enyém nyár óta nem volt itt, pedig a doki néni kérte, hogy hozzátáplálással kapcsolatban jöjjön ki. :roll: Ezért aztán a net alapján próbálom adagolni, kiválasztani a zöldésgeket és gyümiket. Így már adtam: almát, őszit, répát, krumplit...általában délután, fürdetés előtt adódik alkalom erre.

Monde: nem semmi amit végrehajottál! nagy takarítás 2 gyerek mellett. :shock: ablakpucolás - ebben a hidegben! Irgykedem - Kriszt nem lehet sokáig magára hagyni, mert akkor sírás van, így feladatonként negyedóra marad.

Hibernia: akkor az örömzenélések a napotok része? Írtad, hogy férjed nagy zenész, te zongorázol! :lol:

Krisz egy lépéssel előbbre jutott a mászást illetően: a feneke alá húzza a lábait és a karjával kinyomja magát és hintázik. :D Csak az a baj, hogy emellett keservesen nyüszög és sír is hozzá. :( :roll:

KépKép
charlott
 
 


Jó reggelt!

charlott Peti is ilyen, ne izgulj, max 5-10 percre lehetek 2 méternél távolabb, különben sír. :D még a jó napjain is. igaz, ha ilyenkor leülök mellé, ezt tudomásul veszi és abbahagyja, de hát mellette ülve nem lehet porszívózni.

sajna mindenen a férjem játszik, tök ciki. ő gitározik sokszor neki, azt figyeli is, de a zongora csak úgy izgi, ha ő ütheti a billentyűket. viszont a dobtól baromira fél. :lol: kis nyápic, a zongi 1000x hangosabb...

még alszanak, én nem tudtam... :roll:

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszi, hogy így egyetértetek velem a szopizás abbahagyásában! Már nincs annyira lelkiismeret furdalásom, tényleg mindent megtettem eddig az ügy érdekében. Most vettem be az első tabit, ez a prolaktin hormont csökkenti, hogy elapadjon a tej. Utána olvastam a neten, remek, mert jó sok mellékhatása van, és elég szarok, de hát ha túlélem akkor elvileg minden eddigi szenvedésnek vége!!! És ma teszem fel a vaterára a mellszívót is :twisted: Úgy utáltam, használni se tudtam, csak párszor. NE is lássam többé!!! :evil:
Gréti ma reggel szopizott utoljára, na de ezen már nem búslakodom. Csak fura, hogy akkor mostantól egy teljesen új időszak kezdődik. (sosem szerettem a változásokat :? )
Hozzátápi nálunk egész jól kezd működni: délelőtt kiváltottunk egy étkezést almával. Tegnaptól már keverem, alma-szőlő. Mert nem volt rendesen széklete, így védőnő javaslatára szőlővel, őszivel és meggyel lehet keverni. Megeszik egy kisebb fajta almát már. Hétfőn kezdjük a főzeléket pluszban. Még nem tudom, hogy répa, vagy sütőtök legyen az első.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Kedves Kismamak!

Szeretnem ujra ajanlani webaruhazamban talalhato baba-termekeimet, a hideg tel bekoszontevel elsosorban az egyedi kulseju es kivitelezesu babakocsi-zsakot.

Kép

A leghidegebb idoben is melegen tartja a gyermeket a babakocsiban, vedi a szeltol. Extra hosszu, akar 4 eves korig hasznalhato, koszos cipo eseteben az alja nyitva hagyhato.

Most pihe-puha baranygyapju-utanzat belsovel is keszul, az extra hideg idokre.

Kép

ez a zsak a kovetkezo anyag-kombinacioval is kerheto:

Kép Kép

Ezen kivul megprobalunk egyedi kereseket is kielegiteni, ha mas mintat, vagy nevet szeretnel a zsakra varratni, batran irj privit!

Mas jellegu termekeket is talalsz boltomban:
www.babymarket.webs.com

Nagyon Boldog Karacsonyt kivanok mindenkinek!
Niki

littlebabymarket
Budapest
 
 


nadi utolsó szopi. :) de végre túl leszel rajta! neked sok tejed volt / van, azért kell a bogyó? nem lehet pl hideg borogatással elapasztani vagy mit tudom én...

ha az almától szorult Gréti én a sütőtökkel kezdeném, a répa elég gázos. :?

ja charlott imbolyog Krisz? az tök jó! nálunk az után pár héttel kezdte ezt az előre mászást. a nyüszögés velejár, azért nehéz meló ez.

van újabb heppünk: nem tudok írni Peti előtt, mert azonnal rákap a tollra meg a papírra, meglát, odacsörtet és üvölt, ha nem adom oda gyűrni a papírt. pedig van neki pár galacsin a földön. :lol: ja meg reggel próbáltam az októbert fotózni, de mindig próbálta enni a szőlőt, pedig az ugye tuti tilos, mert gömbölyű és simán megfulladhat. de ha távolabb tettem le a fürtöket és nem érte el, akkor meg az volt a baj és mindenáron odakukackodott, de akkor meg ugye bemozdult. :lol: ááááááá

hibernia
 
 
 


Hibernia,
te aztan tényleg maximalista vagy! :D

Nadi,
hajra zoldségek!

Charlott,
akkor Krisz mar készul a karacsonyi ajandékaval! addig lehet elkezd maszni!!! :D
Barhogy probalkozunk is, a legfontosabb a szeretet, amit adhatunk, és ha ezt megkapjak, a tobbi dolognal is veszik a kanyart a gyerkocok (pl kiabalas, még ha nem is olyan kellemes..).
s.orsi
 
 


ja, és éjjel 2x miattam ébredt fel Elisa, haat, olyan mérges voltam (magamra). Jo lenne neki egy kulon szoba, azt hiszem....
s.orsi
 
 


Hibernia:lehet Petyát az idő nyomta el :) Örülj neki hogy most ilyen jól alszik :) Szerintem nyugodtan adhatsz neki annyi almát,vagy esetleg keverve valamivel.Hát sima gyümivel lehet nem lakna jól,de ha teszel bele husit,krumplit,azt a zabpelyhet,rizst,babakekszet akkor laktatóbb lesz :) Igen,csökkent Balu étvágya,nem tudom m iért ingadozik.Tegnap emg ma is alig evett.És 3-4 nyálkásabb kakink van/nap.Már kérdeztem hogy szerintetek a foga lehet vagy mutizzam emg dokinak? :S Tápival kapcsolatban valószínű igazad van,hogy akkor kéne váltani ha az egyes már nem fedezi a szükségleteit .Nálunk sütőtök a nyerő,céklát utálja. :? Tök jó ez az így készült cd :D Balu is hisztizik ha nem adok oda valamit amit ő szeretne :d Egyrészt borzasztó cuki ilyenkor,másrészről meg erősnek kell lennem,mert ha valamit nem szabad akkor nem szabad.punktum :D Petya nem partner a fényképezésben :)))

Orsi:én főztem a céklát,de hallottam hogy sütni is lehet.Úgy még nem próbáltam.

Zsu:bármilyen laktatóbb cuccal turbózhatod :) Balu pl szereti az almát krumplival.De lehet zabpehellyel,rizzsel,babakekszel is.Vagy laktatóbb zöldségekkel,mint pl répa,sütőtök.

Feszültséglevezetés:khm-khm...hát én kiabálok olyankor,meg csapkodok :? Általában rácsapok az asztalra vagy földhöz vágok valamit :? Nem a legjobb módszer,de ez csillapít le mióta nem tudok sportolni :? Addig nem volt baj a feszültséglevezetéssel.Le kellene róla szoknom,mert ez tényleg nem "jó" példa Balunak :?

Charlott:én nem szeretném feszegetni ezt az OFF-os témát,szerintem "aki(k)nek" szól az érti.Nem veletek van probléma :) Ezt a hazaárulásos írást nem értem.Én is több fórumon vagyok,pont ilyen okból mint amit te is leírtál :) Naaa,nagyon ügyi Krisz is :) Nemsokára ebből lesz a mászás :) Így indít mindenki :) Nemsokára rájön hogy kell a kezeit pakolászni és akkor nincs menekvés :lol:

Nadina :naa,ez nagyon gyorsan ment :D Mármint a kiváltás :D Általában a sütőtököt jobban szeretik a csöppök :) Na meg pont most van szezonja :)

Nekünk katasztrófális esténk volt.Ilyen még soha nem volt :? nem is igazán az éjszakával volt baj,hanem hogy Balu a fél 8as elalvása után 9kor úgy döntött kialudta magát.De még ez sem zavart,úgyis sokáig akartam nézni a comedy central-t,csütörtökön sok south parkot,family guyt meg cleveland showt adnak,nagyon szeretem ezeket :) Szépen el is játszott,aztán 11kor gondoltam megpróbálom lefektetni,elaltatni.Na innentől 1 óra tömény visítás,torka szakadtából üvöltés következett.Fél percre se hagyta abba,bármit csináltam.Próbáltam etetni,itatni,tornáztatni hátha puki,játszani,énekeltem,megnéztem a pelusát,lázat mértem,"repülőztünk" amit nagyon szeret de scak vonyított.Próbáltam tv-ztetni is,az sem akart.A végén már mindketten sírtunk,én az idegtől,ő meg nem tudom mitől.Én már dühömbe csapkodtam,kiabáltam :S :( Csodálkozom hogy nem jött egy szomszéd se hogy nyúzom-e a gyereket.Aztán egyik pillanatról a másikra abbahagyta a sírást.Csak feküdtünk egymás mellett az ágyon.Betettem a kiságyába és egy hang nélkül elaludt.Valaki mondja meg hogy akkor mégis mi baja lehetett????????Én scak az időjárásra tudok gondolni,vagy az ufók.És mindennek tetejébe már fél 9kor felkelt,és addig is kelt vagy 3szor :S Szóval nem aludtunk túl jól.Napközben meg semmi baja.Kész vaggyokkk!!!!!!Még egy ilyen éjszaka és kiugrom az ablakon :D Nem vagyok én ehhez hozzászokva :D
Viszont egész nap jókedélyű,aludt egyszer fél órát,egyszer meg másfél óráta babakocsiban,meg most lökte be a szunyát 20 perce.Étvágya még mindig nem sok van :? Kezdek megint parázni :? Viszont tegnap,meg ma is,folyton rajtam csüng :D És ez a szó szoros értelmében kell érteni :D Jön és húzza magát fel,tornázza ki magát a bevásárlókocsiból,ha felveszem akkor emg bújik a nyakamhoz :D :lol: Olyan édes :)
Na de megyek,segítek páromnak,jó kis pacalpörit gyárt :P

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Krisz amikor csak tudja gyakorolja a mászás előkészületét. :lol: Semmi más nem érdekli, dalolászhatok neki... :oops: Most az a kedvence, ha nagy, pötyös labdát a hasára tesszük és ő kezével, lábával tarthatja. :)

Csöpplány: altatás nálunk is egyre nehezebben megy. Krisz a lábával üti a falat, ágyát és közben nyüszög, sír és hiába próbál nyugtatgatni nem használ. Így én is cumit adok a szájába és ráhagyom a tombolást. Aztán valahogy még is elalszik, de mire ez a dühöngés?
Nagyon édes lehet, mikor odabújik hozzád! :)
Hazaáruláson azt értem, hogy itt is és ott is vagyok. De nagyon nehéz ezt csinálni. Nincs időm tiszteségesen válaszolni.... :oops: Te hogy csinálod? :roll:

Orsi: meghatódtam írásodon és tényleg a szeretet sok gondon, problémán áttud lendíteni, segíteni. Ez az alap gondolat nálam is. :wink: Különszoba biztosan Elisának is jobb lenne, találtatok már lakást, ahová tudnátok költözni?

Hibernia: a gyereknek mindig az kell, amivel a szülő is tevékenykedik. Krisz érdeklődik a bögre, merőkanál távirányító - szóval ami többször a kezemben van, na azt azonnal oda kell adnom ! :)

Nadi: nehéz lehet a szopit abbahagyni, főleg hirtelen és nem fokozatosan. Én is parázok már amikor nemet kell mondani Krisznek mikor cicit kér. :( Leszek-e elég erős a könyörgésének nemet mondani?! :roll:

KépKép
charlott
 
 


sziasztok

szegény balu + csöpplány. :? furák ilyenkor, mikor még 7 hónap után sem tudjuk, mi a baj... :roll:
pont akartam írni, milyen bénának érzem magam, mert délelőtt tök jó volt, erre délután nem tudott elaludni hiába ringattam, előrehoztam hát a kaját fél órával, de a szopiból kifordult, a tápot nem kérte, az őszi-banánt meg kiverte a kezemből és kifeszítette magát a pihenőből. :( és közben nyöszörgött meg sírt. felvettem, akkor is. végül evett összesen 120 tápit + kevés őszi-banánt és elaltattam. de ez 3/4 óra volt (már ez a macera), szóval 45 percen át sipákolt és gőzöm sincs, mi volt... :oops:

bocsi jövök még csak sír

hibernia
 
 
 


Charlott:tudod régebben írtam hogy hogy csinálom :DDD Van egy szöveges dokumentum,az mindig meg van nyitva,és amikor frissítek egyet és látok pár hozzászólást,ahogy olvasom már irom is a doksiba a reagálásomat :) Aztán ha félbe kell hagynom akkor is megmarad amit addig írtam,aztán később befejezem :)
Na meg megmondom a frankót hogy egyrészről Balu nagyon jól el tud játszani magának,na meg apa ugye 48 órát itthon van a 24ezés után,így amikor én irok akkor ő figyel Balura :) Vagy akkor írok mikor Balu alszik :) De ez a doksis megoldás nagyon bevált :) Most azért tudok írni,mert apáék fürdenek :D De van amikor 2-3 napig nem jutok ide,csak a másik fórumra,ilyen is megesik,ilyenkor itt sokat kell visszaolvasni,reagálni,akkor írom a kisregényemet :D
Dühöngést nem tudom mitől lehet.Én arra gondoltam hogy vagy túlesik a holtponton,vagy esetleg még nem annyira álmos és így próbál jelezni,de aztán mégis belefárad a dühöngésbe és elalszik.Ilyenkor úgy belelátnék a fejükbe :? :)
Megyek,cumit kértek Balunak :D EGyébként fél 7ig aludt :shock:ez ma már 2,5 óra alvás.Remélem elég lesz neki estig,és nem fog műsorozni...

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia:szerintem ne érezd magad bénának.Ilyen "pálfordulás" mindenkinél van szerintem (Ugye lányok? :D ,nyugtassatok meg :D ) .Balu is egyik pillanatról a másikra vált arcot,na azt nem csípem. :? Néha olyan megmagyarázhatalna hisztiket tud vágni,és egyik percről a másikra.De amilyen gyorsan jön,olyan gyorsan megy a hiszti.Nem vágom, ez ilyen "gyerekdolog"?Mint hogy mindig az kell amit nem szabad? :lol:
Ez a kajából kifordulás nem tudom mitől lehet,nálunk ilyen nincs.Nappal szépen eszik,éjszaka meg hiába kel,nem kell neki hiába megcsinálom.Általában a cumi megnyugtatja,de van hogy ki kell vennem,megölelnem és simán alszik tovább.Bár ezeket az ébredéseket sem értem :?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Haaat, azért nalunk legalabb ilyen 1 oras harcok nem voltak eddig. Elképeszto lehet, ha ilyen sokaig ugy sir, h nem jottok ra, mia a baja.

Csopplany, a nyalkas kaki lehet fog miatt, de ha feltunoen rossz szagu pl, akkor fertozés. Ilyenkor (hasmenés) érdemes diétara fogni a gyerekekt, répa, krumpli, rizs, zsiradék nélkul és sok sok viz.

A kaja az nehézkes. Ma foztem répa-sutotok-krumplit + kulon vizben édeskoményt. Aztan osszekevertem pici édeskoményt a tobbivel, szépen ette és amikor az elfogyott, akartam adni az eredeti fozeléket. Na az nem kellett. szopni nem akart, de még éhes volt. Vizet ivott volna... Aztan fél ora mulva, kevertem édeskoményt a megmaradt fozelékbe is és igy még evett egy kicsit, és igy sem értuk el a 100 gr-t!!! Délutan viszont aludt 2,5 orat, ergo jol lakik ilyen kevéssel...

Mar alig varom, h délutan is adjak neki vmit, akkor megnyugodnék, h nem az éhség miatt kel éjjel... de nem akarom siettetni, szeretném, ha ebédre enne rendesen, aztan folytatnam az uzsonna kivaltasaval a kajalast.

Apa kellemesen meglepett ma. 4 orakor hazajott!!! A repulotérrol mar nem ment be dolgozni, pedig be szokott.
s.orsi
 
 


Orsi:igen,engem is ez dühít hogy nem tudom mi baja,pedig már a csillagokat is lehoztam neki az égről :(
Kakija mindig nagyon büdös volt,nem hiszem hogy büdösebb mint szokott,tök jó hogy pont hétvée jön,még a dokit se tudom hívni :? Pedig lehet megnyugtatna :? Hétvégén szerintem ilyeneket fog kapni,biztos ami biztos,aztán ha nem változik akkor hétfőn leviszem dokihoz.
Volt hogy Balunak is elég volt ilyen kevéske is,ugyanúgy 3-4 óra múlva kért enni.Sosem fogom ezeket megérteni :D
De jó meglepi!!Biztos örültél neki :)

Balu még nem alszik,de már nyüszög,megyek próbálkozom :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


el sem hiszem, kész vannak a képek. :lol: október a leggyengébb láncszem meg még 2 hónap nem tetszik, de ez van...

orsi, húúú elhiszem, hogy örültél! és hétfőn megy megint? én nem bírnék már petivel egy szobában aludni, persze jó lehet, de nagyon dühös lennék, ha felkelteném... :oops:

csöpplány, csak furi ez az álomkór... szóval hogy így fél-egy órával ébredés után bújik a nyakamba, dörzsizi a szemét, fel-felakad neki, kómázik... ilyen eddig nem volt... :? mi lehet? :roll: aztán az a szar, hogy ha próbálom altatni, hol megy, az jó, hol meg nem és akkor szenved egy órát is a kezemben...
Balu nem a foga miatt nem ehet? a nyálka is lehet fogzás... ha izgulsz szerintem doki, de amúgy szakértőként :lol: betippelem a fogat... (a szakértő irónia volt ám)
örülök, hogy Balu is akaratos. :) meg úgy tűnik minden gyerek... most hogy mászik, iszonyat, kinéz valami izgit és csörtet, csörtet, nincs akadály.
a szar estét sajnálom. :( :( el tudom képzelni milyen és tényleg tök rémisztő, hogy nem tudjuk, mi a baj. :?

charlott ez nem hazaárulás azért. :) én is írok másik fórumon is, de az nem pörög így általában, jut rá idő. ;)
nem is tudtam, hogy Krisz is cumis.

van még rajtunk kívül vki aki kiköpi a cumit?

ja és megint mint a spenót olyan volt a pelus... :shock: mitől vajon? :roll:

no alszom, hulla vagyok

ja orsi, honnan rendeltél kaját? próbáltam én is, de ide nem szállítanak. :(

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: