Új privát üzeneted érkezett!

Charlott: De megeszi a papírt, ha hagynám. Jó pár újságot széttépet már így, gondolta, na ezt már anya ne olvassa ki. Gondolom nem tetszett a rovat. :lol: :lol: :lol: :lol:

Iwiw:
Túriné Kaiser Zsuzsanna, Jakabné Tahirák Mónika, Ozsváthné Nagy Zsófia, Sztrucska Katalin, titeket bejelöltelek , ha nem baj. Egyenlőre titeket találtalak meg.
cyntia2009
 
 


Nalunk vilag életember, plafonig éro, igazi karacsonyfa volt, a gyerekeknek is ilyet allitunk mindig, el sem tudom masképp képzelni a karacsonyt. Nekem mindig az volt a legszebb ajandék. Nem vmi kornyezetbarat, de erre az egyre szukdégem van.
Pici korukban nézték magukat az uveggombokben. :) Alulra olyan diszeket szoktunk rakni, ami nem baj, ha eltorik. Minden éven eltorik egy par....

Csigaby,
"ugy néz ki , mint egy lany... haat mert lany"! :D :D :D

Charlott,
engem is megharap Elisa, de szerencsére rtkan. Viszont van olyan is, h nem harap, de vhogy ugy van a cici a szajaban, h érzem a fogat. elég gaz...

Ma foztem végre hazi kajat a kicsinek is (eddig mindig csak a krumplit foztem és bébiételhez kevertem), ez a ma sikerélménye; :). Sutotok krumplival, az elso kanalakkor mondta, hogy "hmmm mammm, hmm mamm" azt hittem nem is lesz elég, de aztan mégsem ette meg az egészet, kb 100 gr volt, utana pedig még szopott. szoval nehéz dio lesz az elso étkezés kivaltasa, ugy latom...
s.orsi
 
 


Kép

No, lányok! Szerintetek kire ütött Krisztián fiúnk? :)

KépKép
charlott
 
 

 
 

Cynti - küldtem privit. Mi a 16. szélén lakunk.

Charlott - evangélikus keresztelő volt.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Csigaby: Akkor mi közel lakunk egymáshoz. Én meg Zuglóban is az Örs környéke.
cyntia2009
 
 


Óóóóó Orsi, hát nálunk is hatalmas, igazi karácsonyfa, egyszerűen számomra nincs karácsony a fenyő illata nélkül. Mi akkor is igazit vettünk, amikor még gyerekek sehol sem voltak, bennem fel sem merült a műfenyő, hiszen otthon is mindig igazi volt.

Mi ma kreatívkodtunk, gipszformát öntöttem, a fiam meg kifestette őket, hát mondhatom csodaszépek lettek :), de az ő keze munkája, biztos örülnek majd akik kapják.

Hú mostanában Bori is kegyetlenül bír játszani a mellemmel, szó szerint vigyorogva harap rá, én meg csillagokat látok. Persze mondom neki, hogy ez nem szép dolog, remélem hamar leszokik róla.

Charlott, szerintem a Helen Doron-nal nem vesztesz sokat! Bőven elég 6 éves kortól elkezdeni a játékos nyelvtanulást, amit 6 éves koráig megtanul a gyerek, azt az akkor 6 évesek kb 2 hónap alatt megtanulják. Hidd el, a legfontosabb neki most az, hogy magyarul megtanuljon rendesen, helyesen.

Hát Bori is elég sok fiúruhát hord, én azzal próbálom egyensúlyozni, hogy kap lányos sapit meg sálat, hátha ez indikálja a nemet.

Amúgy végre jobban vannak a gyerekek, Borinak még szívom az orrát, de látványosan jobb a hangulata is, mostanában egész sokat mocorog.
monde
 
 


na halljátok nekünk oltári fos napunk van. reggel 9ig aludt, azóta semmi. kézben is sírt, asszem kiszakadt a dobhártyám is :), olyan erőből, hason is, háton is, minden hogyan sírt. ráadásul hasmenése van, tök zöld, nyálkás stb stb. most levittem babakocsiban, mondanom sem kell elakadtunk, káromkodtam, mint egy kocsis úgy sem érti senki. de basszus tök felb*ssza az agyam, hogy nem képes senki ellapátolni ezt a hülye havat. eszükbe se jut. húsz centis hóban, ami alatt jég van, hogy a jó életben menjünk ki. persze, lehet benn is maradni, csak éppen már mindketten kivagyunk. tök sok dolgom lenne, csomó mindent kéne vennem, írtam, hogy elfelejtettük a férjem unokaöccsének a szülinapját, jön mikulás, gondoltam arra is küldök haza ezt-azt, erre egy hete itt vagyunk benn. és most is esik. gyűlölöm a havat meg a telet is. :evil:

gondoltam ma este megyek vásárolni, de minden leállt, küldeném csöpplánynak is a labdát erre meg se tudom venni, az üzletek bezárnak, jó, hogy áram még van. :evil: nem tudom, meddig tart még, de már a tököm kivan.

a naptárral sem haladunk, mert akarok venni hozzá kiegészítőket, a különböző hónapokhoz, de hát nem jutok ki. áááááááá megőrülök.

karifa: nálunk is mű van, már évek óta, most meg végképp, mert én is fosnék, hogy beszipkázza a tűlevelet. tekintve, hogy mindent nyal. elkeríteni meg minek a fát. ;)

monde tök jó, ha gyógyulnak a gyerekek. :)

charlott szerintem a párodra hasonlít Krisz jobban. :) mint a fiúk általában. :)
szerintem se aggódj még a nyelvtanulás miatt. ;)
gmail mit ír ki? beírod, hogy gmail.com, akkor mit ír ki?

csigaby, én olyan 2 órán át sétáltam kenguruval max, de ki is voltam rendesen. mostanság nem használtuk, én is attól félek, hogy megcsúszom és ráesek csórikámra. :roll: ha végre elolvad a hó, talán újra megpróbálkozunk. úgy néz ki, mint egy lány. :lol: :lol: nálunk a férjem akad ki, ha rákérdeznek, Peti fiú-e. :D mondjuk kék a takarója + fiús a képe is, nem tudom mit nem látni rajta. :shock: néha én sem tudom egy-egy babáról, mi, de akkor rákérdezek, hogy hívják, úgy mégsem sértem meg a szülőket. :D
szegény anna és a konvektor. :? :?
ez a majd ők megvigasztalják durva. :shock: ezt hogy gondolja bárki? :evil:
gratu a keresztelőhöz.

orsi, gratula a kajáláshoz. :) mi még mindig nem váltottunk ki egy kaját sem. :oops:

csöpplány, akvárium? de izgi! :) sajnálom a rossz éjszakát. :(

no lépek tovább bosszankodni a hó miatt. :D

hibernia
 
 
 


no aludt fél órát, erre felébredt. :( :( persze sírva.

hibernia
 
 
 


no sehun senki, akkor folytatom. :D
szóval még szegény apukám is felidegelt, végre elaludt peti, erre folyton írogat msn-en, hogy csak ezt akarja, csak azt blablablabla. és mikor nem reagálok, akkor no miért nem írsz? hol vagy? mit csinálsz?
hagyjanak már élni! :? 25 percem van, míg alszik, olyan nagy vétség, ha nem akarom őt hallgatni 25 percen át??? tök ráér, iszonyat sokat beszél, elkezdi az ősrobbanásnál, már azt sem tudom, miről van szó és csak beszél, beszél, beszél.
tök idegesítő. közben sajnálom is, biztos nincs kihez szólnia, de most mit tudok csinálni?? kicsit unom már hogy én vagyok a türelmes, figyelmes kislány.

hibernia
 
 
 


Hibernia: szegény leány... :( szülők már csak ilyenek: mondják-mondják a magukét.... :roll: :) Engem hétfőn és pénteken tart szóval apu, nyugdíjas és kevés az ismerős így nekem önti ki szívét! :oops: :)
Naptár - párommal készítettünk pár képet. Kari (dec) és húsvét (ápr) készen van! :lol: Májusra, a születésre is van már ötletem. Nyárival kicsit bajban vagyunk...hol van már a napsütés?! :roll:
Gmail - megint megpróbáltam beírni a nevet+jelszót és átirányít ide:
https://www.google.com/accounts/ServiceLogin?
service=mail&passive=true&rm=false&continue=https%3A%2F%2Fmail.google.com%2Fmail%2F%3Fui%3Dhtml%26zy%3Dl&bsv=1eic6yu9oa4y3&ss=1&scc=1&ltmpl=default&ltmplcache=2

KépKép
charlott
 
 


charlott nálunk is ez van. néha úgy érzem, én vagyok a szülő, ő meg a gyerek. :? csak olyan kis figyelmetlen, nem veszi észre magát, sokszor úgy beszél fél órát, hogy meg nem kérdezné, hogy és ti hogy vagytok? :evil: csak mondja a magáét végtelenül. :?

Áprilisra tök jó a húsvéti ötlet. Én arra gondoltam, hogy kertészgatya, kezében egy virág meg egy kanna és ez ilyen tavaszias. :D Nyárra nálam fix a strandlabda és pelusban lesz. :) :)

A linket beírtam felülre és nekem belépett, mutatta a leveleket. :roll: Nem lehet, hogy elírod a jelszót? :oops:

hibernia
 
 
 


Gmail - másolom a jelszót a régi privi levél alapján, ahogy régen is tettem, amikor még beengedett! :roll: egyszerűen nem értem...már feladtam.

Virág, kanna, kertészgatya :D nagyon cuki lesz! már látom is magam előtt a képet! Igen, a pelus dolgot párom is javasolta... :)

Ja, és angolt nem bánom annyira a dolgot, mert - drága, színvonala az órának gyenge volt és a tanár nem volt túl meggyőző (szerintem unta :? ).
Arra gondoltam, hogy beszerzek pár babás angolkönyvet és abból tanítgatom, úgy ahogy magyarul is mondókázom, dalolászok vele. :wink:
http://angolgyerekkonyvek.hu/eric-carle ... brary.html

Igen, Krisz kiküpött apja! Azért is most tettem fel a közös gyerekkori képeinket, mert anyósék csak a napokban küldtél el párom képeit. Kíváncsi voltam egymás mellé téve a kettő, hogyan jön ki belőle Krisz? :D

KépKép
charlott
 
 


és ha kézzel beírnád a felhasználót + jelszót?
működni KELL. :D :D

lehet mi is átnyergelünk húsvétra, ha nem baj, mert ahhoz vannak itthon cuccok. :)

hibernia
 
 
 


Charlott, akartam írni, tényleg tiszta apja, tök helyes mindkét gyerek :)
Szerintem is be kéne pötyögni a jelszót, ha kimásolod, lehet, hogy bemásol egy extra szóközt, akkor máris nem működik. Bepötyögésnél figyelj, hogy a num lock be legyen kapcsolva, illetve a caps lock ne legyen. Ha még így sem megy, akkor csinálj screen-shotokat szerintem minden egyes lépésedről, küldd el gmailre, és kisilabizálom. De remélem sikerül enélkül is. Most én is felmegyek, megnézem a képeket, ezer éve nem voltam...
monde
 
 


Szép estét!

Csigaby:ez nagyon gáázzz!!!Megmutatják neked hogy nyugtasd meg? :? Ezt én is szereetem hogy ha sír akkor nem adná oda.Nekem párom keresztanyja csinálta ezt.Elvette a Balut,de sírni kezdett mert már fáradt volt,ő meg mindenképp le akarta videózni.Közben meg mondta hogy ezaz sírjál csak.Na eldurrant az agyam és elvettem tőle és elaltattam nagy nehezen.Aludt is szegénykém majdnem 3 órát.Imádom amikor megkérdezik hogy fiú-e vagy lány.Szerintem annyira egyértelmű.Fiús mindenünk.Ráadásul még szerintem a gyereknek is annyira egyértelműen fiús vonásai vannak.Hát összeeszkábálunk elé egy védőhálót.Csinálunk fából keretet és (nem nevetni) glettelő hálóval (vagy mifene) bevonjuk a keretet.Így nem tud benyúlni se a konvektorhoz,mert most folyton tapogatja :?

Charlott:szerintem se marad le semmiről Krisz ha később fog ilyen foglalkozásra járni :) Igen sikerült :) 54 literes,full felszerelve 18990ért.Majd holnapután gondoltam hogy elugrok halat venni és akkor be is üzemeljük :D Hát nem tudom hogy tudna e Balu cumi nélkül aludni.De azzal szokott elaludni,aztán ha kipottyan akkor sír.Én visszateszem és alszik tovább.Még nem próbálkoztam más módszerrel.Én nem bánom hogy cumizik,legalább megnyugtatja :) Aztán majd leszoktatom róla ha nagyobb lesz :) Balu is megtalálta az ujját,de nem nagyon szopja.Bár én ennek örülök.Sajnálom a gmailt,de annyira nehezen jutok fel msnre :? Ezeket az üziket is mondatonként írom,mert Balut folyton össze kel szednem a lakás különböző pontjairól.Ha meg alszik akkor behozom a lemarat házimunkát. :( Megemészti az olvasottakat :lol: Szerintem a párodra hasonlít,de azért van benne belőled is :)

Cintia:hát dátumot még nem tudunk sajna.Sokan nincsenek,akik szoktak lenni és akikkel meg tudnánk beszélni,akik el is jönnének.

Orsi:én is szeretem,nem azt mondom,de valahogy megvagyok nélküle is.Én úgy sajnálom azt a rengeteg kidobott fát újév után :( A türelem rózsát terem :) Hozzátáplálás téren is :)

Hibernia:a fosi a fogától van,nem?Ráér a laszti karácsonyig csak ideér :) Megértem a "magányravágyom" érzésedet :) Tényleg nem sok ez a fél óra.Ha Balu ennyit alszik akkor max arra jut időm,hogy egyek gyorsan valamit.

Nálzunk volt egy barinő akihez szoktunk menni,meg a párja is,nagyon aranyosak voltak a babók :) Balu pesze árkon bokron Vivin át haladt előre :lol: Vivi aludt is egyet :) Remélem máskor is jönnek :)
Lányok!Van egy eladó ajtóra szerelhető védőrácsom.Fa,teljesen használatla.Mi vettük de sajna nem lett jó az ajtóra így hogy ki lett véve az ajtó ésboltív lett rá csinálva :? Szóval vissza se veszik már :? Mi 7000ért vettük,de 5ezerért odaadnám.Esetleg valakit érdekelne?
Balu alszik kb 9 óta.Viszont keservesen fel-felsír :( Bizti a fogacskája :( Küldök róla képet gmailre,bár még csak kb 1 mm a kis drága :D Meg elküldöm az ajtórácsot is :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Gyors bekukk :)

Hibernia..hasmenés, zöld trutyis kaki? Ijesztő, de szerintem is fogacska is lehet.
Sajnálom ezt a bezártsgot mi ha az időjárás engedi naponta egy 20 percre kimegyünk, teszünk egy kört az utcában, ha jobb az idő akár 1 1,5 órát is sétálunk. JA és kenguruban (Csigaby neked) Én aug óta kenguruztatom Gabit, mert kiüvölti magát a babakocsiból. Nekünk nagyon jó a kengurunk, istenien eloszlatja Gabi súlyát a hátamon így nem vészes..a térdein tropák, alapból, és ez a súly most kihozta a bajokat+viszereket. Amúgy cybex 2.go-nk van imádom, és már akár a hátamra is tehetném, az talán így télen jobb is mert megvédi a tested a széltől/hótol

Fa: nálunk és élő lesz mert soha nem volt múfenyőnk, bár tavaly már megfordult a fejemben a gondolat, viszont nagy kiadás egy műfenyő, persze hamar visszajön az ára de valahogy én sem tudom elképzelni egyelőre igazi fenyő nélkül a karit...favásárlás/állítás/lábfaragás. Ez nálam mind 24-e része :D

A lehulló tűlevelekre nem is gondoltam.... figyelnem kell + morzsaporszívó, többgyerekesek nektek volt ebből adódóan probléma?

Hozzátápi: hanem ízlik a kaja akkor helyette szoptatok ugye? Szóval az nem gáz, ha Gabi nem eszi meg csak szopizik?
Amúgy mi is olyan 100-130 grammot eszünk 10óraira csak gyümi egyelőre és nem váltottam ki kaját, annyi hogy nem rögtön utána kér cicit hanem fél-1 óra múlva.

Fogakhoz kitartást!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Jo(bb) reggelt!

Úgy tűnik csak mutatóban volt az a 2 napi tökéletes 13 órása BAlunak.Ha ma nem kismillióhatvanezerszer kelltem hozzá akkor egyszersem.Szinet óránként felsírt,és olyan keservesen hogy csak hosszú percek után tudtam emgnyugtatni,és csak úgy hogy kivettem a kiságyból.Nem tudom mi lelte.A foga miatt lehet? Előadta mindannyiszor a hátrahajtott c betűt amit itt írtatok.Apa is ment hajnalba dolgozni,úgyhogy örült hogy alig aludt ő is Balutól.6 óta fent van Balu,hiába próbáltam hogy megetettem,cumit adtam,magam mellé tettem,egyszerűen nem kegyelmezett.Eleinte mellettem vergődött,átmászott rajtam,játszottunk az ágyban aztán teljesen feladtam és felkeltem.Most reggelizem,meg kávézok.Mindjárt megfejelem a billenytűzetet.
Megyek összeszedem a fiamat,már a folyosón van....

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


szegény Csopplany és Balu! probalj aludni, ha alszik majd...
s.orsi
 
 


Orsi:szeinted is a foga miatt lehet? :? Ti hogy aludtatok?Van már nálatok suli?Esik még a hó? Túl vagy a 2 órás szoptatásokon?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csopplany
Fog vagy fejlodési ugras vagy tulporgés elotte valo nap .....

Nalunk mostanaban csak 1x szopik éjjel Elisa, fél3 korul ébred, aztan meg 6 korul, de ma oda sem mentem hozza, visszaaludt, 7.15kor szopott, aztan ott hagytam, fel kellett kelnem és 8ig egy mukk nem volt, talan aludt addig...

Ma reggel megint elkezdett szakadni a ho, -4 fok van, nem tudunk menni sétalni, nem tudom hogy lesz igy délelotti alvas....
s.orsi
 
 


Nem hiszem hogy túlpörgött.Fejlődési ugrás az lehet,elég sok mindent kezdett csinálni.Tegnap pl rájött hogy tudja kihúzni a fiókokat :? Szóval mai harci feladatom azokat is átrendezni.De remélem hogy csak a foga a ludas.
Na akkor kezd helyreállni nálatok is a rend :) Nekem is van ilyen hogy tök jól elgagyarászik az ágyba még 20 percet,én addig sikeresen magamhoztérek :D
Itt is esik,de nincs annyira hideg,így inkább latyak van mint friss ropogós hó :?
Balu most alszik,már kb fél órája.Én persze nem tudok aludni,mert össze kell rántanom a lakást,már a konyha kész van.Ehhh....

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


mégsem aludhatott fél8 utan, mert az elobb kivittem a teraszra, ahol nem esik a ho és 3 méteren tologattam oda-vissza, gondoltam levegozunk par percet, erre 5 perc aladt elaludt. Remélem mindjart ébred, mert kutya hideg van.
s.orsi
 
 


Csöpplány: sajnálom a sírásos éjszakát :( , de gondolj arra, hogy mekkorát fejlődött Balu nagyon kevés idő alatt. Szegény szervezetnek is fe kell tudni dolgozni ezt. :wink: Magadat, pedig kényesztesd, tudod : csoki, kávé, romantikus filmek, sorozatok... :) De olvasom, hogy van más "programod", átalakítani a lakást, bútorok tartalmát.... :) Nem lehet könnyű, de kitartást!
....mi vár még ránk? :roll:

Orsi: a kinti, hideg levegő biztos jót tesz a babáknak, persze legyenek alaposan bebugyolólva. :) Mi is megjártuk a hadak útját, egy órát tologattam a hóban Kriszt. Locs-pocs mindenhol, olvad a jég :? , többször babakocsit kellett mentenem és dupla energiámba került tolni, de megérti a firss levegőzésért mindent. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Sajnálom Csüpplány az estédet, remélem 1x eset és sokáig nem lesz rá példa :wink:


Amúgy mi minden nap 6-7 között kelünk..igaz már 9 kor alszik Gabi de már hozzászoktam, ha ennél többet alszik a frász jön rám :D

Nem is meséltem, tegnap körbejártuk a kanapét szépen minden saroknál, befordult Gabi, állati édes volt, csak mindezt hátrafele művelte :lol:
De imádom és ahogy kutyázik és közben nyomja a vigyort tócsában vagyok tőle :D

Ó én meg sem merném kockéztatni a babakocsit itt mondjuk hó van a javából ma reggel is esett még vagy 3 cm. Már letakarítottam az erkélyt is.
Gyönyörű a táj, az utat meg szerencsére lekotorták.

Ma megyünk du/este mikulás bulira a cég szervezte. Kiváncsi leszek hogy bírja majd Gabi, jó lesz talizni a kollégákkal :))

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


hali

nem tudom, hová lehet ezt fokozni, napközben egy órát aludt, hiába altattam, 20 percek után ébredt, majd este 11kor letettük, fél 1ig 4x ébredt fel sírva, erre a kib**** ku******* szomszédék hajnalig mulatoztak. nem tudtak kocsmázni menni, erre házibuliztak, a folyosóra kirohangáltak stb stb. hívtuk a rendőrséget, 2x kijöttek, mind2x folytatták utána.
már fogtam egy konyhakést (nem röhög) és odacsörtettem az ajtajuk elé pizsamában, hogy no most én megölök itt valakit, a férjem fogott vissza, hogy ne hülyüljek. jó, én sem gondoltam komolyan, de asszem elrettentő lettem volna.
szóval valszeg megint költözünk, mert ez már az ezredik eset, igaz eddig a felettünk lakók buliztak minden rohadék napon. az a baj, hogy 1 éves szerződésünk van, ha előbb megyünk, bukjuk a kauciót, de már leszarom. talán a főbérlő megkegyelmez és visszaadja, elég jó arcnak tűnt.

de most mondjátok meg, egész nap szenvedünk itthon, bezárva, apukám hülye, peti folyton üvölt, kimozdulni nem tudunk és akkor még Köcsögék is szívatnak. :evil: legszívesebben hazaköltöznék a francba, ezek itt mind részeg disznók, igénytelen, lusta népség. és még mi vagyunk balkán...

bocsi, de a tököm kivan már, állítólag nyugat, de a legsötétebb őserdő szintjén vannak, komolyan.

csöpplány, nálatok is szar éjszaka volt látom. :( sajnálom. mit javasoltok a fogra, mert ez már katasztrófa. tegnap reggel 8 és ma reggel 8 között 10 órát sem érte el az alvása... a maradék 14 órában verte magát a földhöz és sírt. vagy kézben fogtam és kifeszítette magát ÉS sírt. a foga az szegénynek, tuti, de mit lehet ezzel kezdeni?

most is itt sír, de ha felveszem, akkor is, inkább írok, legalább kipanaszkodom magam. :roll:

csöpplány, a posta is leállt, két hete adtak fel anyuék egy mikulás levelet sehol semmi, egész héten nem jött egy levél sem, országon belülről sem. :? :?

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Jaj szegény Hibernia :( :( :( Együtt érzek! Bakker, nem lehet beszélni esetleg szép szóval a szomszédokkal? Vagy ez felesleges? Csodálom, hogy a kétszeri rendőrségi felszólításra se kussoltak el....ott nincs csendháborításért pénzbüntetés? Mert itthon az van, hogy párszor figyelmeztetik, aztán utána kap szépen egy 60 ezres csekket :D (persze ez úgy, hogy ha rendesen feljelentést tesz az ember csendháborításért)
Szegény Peti, megküzd ő is a fogakkal :( Esetleg ott valami fogzáskönnyítő? Mi a Dentonixet, meg a Dologelt használjuk, kisebb-nagyobb sikerrel.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Azért a pizsis késelést megnéztem volna :twisted:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Hibernia,
szerintem vegyél egy repjegyet és menjél kicsit haza, az se egyszeru, de a helyvaltoztatas csodakra képes! sajnalom nagyon, amin keresztulmész.

Fogakra nekem azt is mondta a doki, ha nagyon faj, adjunk neki fajdalomcsillapot (szirupot, a sulyanak megfeleloen). Nalunk eddig még nem volt ra szukség, ezektol a gélektol megnyugodott.
s.orsi
 
 


köszi az együttérzést, azóta lenyugodtam kicsit. :)

nadi, azóta is elöl van a nagykés. :D amúgy az a gáz, hogy mattrészegek voltak szerintem, szóval nem lett volna érdemes kikezdeni velük. de most írtunk egy panaszlevelet a management-nek, csináltam egy feliratot, amit kiragasztgatok a lépcsőházba illetve ha egyszer kijutunk, veszünk egy mamuszt karácsonyra a felső miss baromnak. azt nem értem, hogy én Peti előtt se flangáltam folyton hajnali 2-3kor magassarkúban otthon... :evil: meg ők MINDIG tologatják a bútorokat is. :D éjszaka közepén. hogy minek?! ja és kértem a férjem, hogy nézzen a cégen belül körül külföldön. :)

fogzós tippeket köszi, ha kijutunk :lol: összevásárlok ezt-azt meg hozatok is otthonról.

orsi, a repteret is lezárták. :D szóval haza se tudok menni. :? ha fel is száll, nem életbiztosítás. egy barátunk 14 órán át jött vissza pestről... :? hát ezt Petivel végigélni... brrrrrr...

hibernia
 
 
 


ja meg tök jó volt, hogy egységfrontot alkottunk a férjemmel, együtt anyáztunk... :lol:
illetve tegnap hozott forralt bort... :oops: tök rendes volt.

hibernia
 
 
 


mennyi ho van, Hibernia? itt jovo hétre enyhulést mond, tehat a reptér is ki fog nyitni nalatok is, gondolom...

Itt délelott esett 2 cm, most meg ragyogoan sut a nap... szoval olvad.
s.orsi
 
 


egyébként ezen a zajongason annyira beragnék én is. Mi addig laktunk lakasban, mig a 2. gyerkoc 6 hos lett, aztan orszagvaltas volt és azota kertes hazban laktunk mindig. én olyanokra emlékszem, h nagy nehezen elaltatom a 2 gyereket és 10 perc mulva vki el kezd utvefuroval furni.... de ez az éjjeli sztori, foleg, ha rendszeres, nagyon gaz.
s.orsi
 
 


ja, hát itt az a vicc, hogy kb 5-10 centi hó esett, de nem takarítják, mert minek. nem sózzák, nem kotorják semmi. aki egyszer letette el is viszi elv. inkább bezárják a sulikat, megáll a közlekedés az élet. ez teljesen jellemző itt. otthon rég forradalom lenne, itt ezt elviselik. zokszó nélkül. birka egy nép.

tök jó, ha arra enyhül, itt borult, de épp nem esik...

hibernia
 
 
 


annál is inkább cink a zaj, hogy a szomszédban ugye ott az egy hós baba... ők is háborognak... ráadásul az saját lakás, mi bemutatunk és kiköltözünk, ennyi, de ők? maradniuk kell...

hibernia
 
 
 


Sziasztok !

Hazaértünk a fejlődés neurológiáról. Szerencsére minden rendben van. Megkérdezte az orvos, hogy mért jöttünk, ugyan a beutalón lassabb fejlődés volt ráírva, de elmondtam, hogy azért, mert a doktornénink úgy látja, hogy 6 hónaposan nem kúszunk, és ezért. Azt mondta a doki, hogy akkor haza is mehetünk. Persze azért meg vizsgálta Szintikét. Le kellett pelenkára vetkőztetni, szerencse, hogy jó meleg volt ott bent. :D :D :D :D
Aztán forgatta, jobbra-balra. Megnézte fog-e tárgyakat, a nyakát is nézte, mennyire tartja. Uh-val a fejét is megkukucskálta, aztán azt mondta minden rendben van. Ne aggódjak. :lol: :lol: :lol: :lol:

ÚGY ÖRÜLÖK.

Az autóval természetesen végig csúszkáltam , nagyon óvatosan kellett vezetnem. Zuglóból át a III. kerületbe mentem vagy 30-40-el.
Mire oda értünk, addigra egy másik házaspár is odaért, pont egyszerre. Csak én húztam sorszámot is. Nagyon csúnyán nézett rám a másik házaspár, hogy mért nem ők jöttek. Holott nem volt konkrét időpont, csak annyi, hogy 8-12-ig. Kép
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Orsi:akkor csak szépen elvolt magának a kiságyban :) Balu is aludt 9től fél 11ig.Mweg most aludt egyet kb 3/4 2től fél 3ig.

Charlott:igen,szerintem is ez viseli meg,vagy a fogacska :? kávé megvolt :) megnéztem a toy story 3-at :D plusz becsomiztam a kari ajándékokat amik megvoltak már :) Fiókokról meg úgy döntötem mivel nincs hova pakolnom a dolgokat veszek rá fiókzárat.Aztán majd meglátjuk.Itt is locs-pocs van,ki se merészkedtem babakocsival már majd másfél hete. :?

Zsu:én meg is őrülnék ha olyan korán kezdené a napot Balu,főleg hogy én 1 éjfél között szoktam elaludni.zért is furcsa nekem hogy ilyen korán kelt,mert nem szokása fél 9 előtt kelni.Tócsa az nálunk is van,meg kell őket zabálni olyan édesek :) Jó bulizást nektek :)

Hibernia:nem csodálom hogy kiakadtál.Sosem értettem az ilyen embereket.Mennyenek barlangba ha ennyire nem tudnak másokkal együtt élni.Én dentinoxo használok,de mostanában sz@rt se ér.Nálunk ha a fejem tetejére állok se szokott jó lenni ha a foga fáj.Se enni se inni,se cumi,bármi a szájábas kerül visít :? És közben feszít hátra,meg tiszta könny,szóval tuti fáj neki (Balu csak akkor könnyezik ha tényleg baj van,ha csak hiszti akkor semmi híre könnynek,szóval nálam könnyű eldönteni hogy mi is van :D ) Huuu,hát remélem hogy karácsonyig meg tudjuk bizniszelni a dolgot.Meg figyelj csak,lene még egy csaj aki szintén szeretne ilyet.Én utalnám egybe a pénzt.Esetleg tudnál kettő darabot venni nekünk?Akár már most átutalom neked a pénzt mert ez így sok kiadás lenne neked.

Nadi:olyan fura hogy szinte egyszerre voltunk kiírva és mégis Balu már 7 hós,Gréti meg még csak 5,mindjárt tölti a 6ot :)

Szintia:látod mondtuk mi hogy hülyeség volt beparáztatni téged ilyenekkel,teljesen jól fejlődik Szinti baba,semmi okod nincs aggódni :) Pont azokat tudja miket tudnia kell ilyen idősen :)

Balu ma benyomott 230 gramm burgonyapürét :shock: Tegnap is 220at,csak lestem.És ma evett volna még,csak nem akartam már adni neki,mert nem szokott ennyiket enni,max 200at és nem akartam hogy túlegye magát vele.Nagyon ízlett neki,pedig ugye nem szereti nagyon a krumplit :) Rendes krumplipürét adtam neki,vajjal tejföllel csináltam.Védőnő mondta hogy ha így megeszi Balu a krumplit akkor adhatom neki 7 hótól.Mert ha csak gyümit meg zölrséget eszik attól nem nagyon hízik,és etetni kellene vele krumplit is,attól szépen hizogatna.Még a paradicsomos burgonyát is szereti de úgy ha én csinálom,az üveges nem jön be neki.1 nagy fej burgonyát meg 3 paradicsomot csináltam neki,ez 220 gr lett és mindet benyomta :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Ismét vagyok, csak az előbb felkelt Gréti, és azóta túl vagyunk egy szopin meg egy játszáson. Most pihen :D Kitettem délben a teraszra a mózesban, háááát aludt kinn 1 órát. Védőnéni azt mondta max. 20 percre lehet kinn télen :shock: Szerintem többet is. Én legalább is 1 órát szoktam és még nem lett tőle baja. Meg ahogy olvasom, Ti is tovább vagytok kint a gyerkőcökkel, ugye??? Nyugtassatok meg, hogy nem csak én hibernálom le előszeretettel szerencsétlent :D

Cintya, ez nagyon jó, hogy Szinti babának semmi baja! De hát sejtettük ezt már itt mi, hogy nincs gond :wink: Persze legalább megnézték. A csúszkálásos vezetésről ne is beszéljünk - én tegnap voltam a nődokinál, tiszta horror volt az ónos esőben vezetni...

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan jöttem egy kicsit mesélni..
2 éjszakát voltunk a Bethesdaban mert Kristóf befulladt :cry:
Kaptunk ventolint itthonra még kell egy pár napot használni és reméljük elmúlik, valami hülye vírus ment rá a hörgőire azaz hörgőgyulladása van/volt!

Szóval 2 éjszakát nem aludtam+ nappal sem de az a vicc hogy már nem is vagyok fáradt, de gondolom éjszaka nem kell altatni ma!
De senkinek nem kívánom a kórházat Kristóf sem aludt sokat, vagy valamelyik gyerek sírt vagy ha végre tudott aludni valami vizsgálat miatt felkeltették... :twisted:
De egyébként tök jól viselte, mindenkire mosolygott még ott is a kis tündérem!

És nagyon durva dolgokat láttunk amíg bent voltunk amik után akármilyen szar is volt befogtam a szám...és hálát adtam mindenkinek hogy csak ennyi bajunk van!
Kicsit később majd vissza is olvasok...

kriszta0612
 
 


jajj kriszta megrémítesz. :? most jól vagytok?
rémálmom, hogy egyszer beteg lesz, emellett az eü mellett. :( :( :(

képzeljétek, most evett gesztenye-alma-csirkét, imádta. :shock: pedig borzasztó volt, a színe, állaga, íze is... :shock:

ti milyen gyakran adnátok húst? most kapott másodszor...

nadi én is kinn lennék egy órát, ha lehetne. ;) 20 perc smafu.

csöpplány, igyekszem hétvégén betárazni. :) csak annyi kéne, hogy az itteni számlánkra kéne utalni, mert az otthonit megszüntetjük, ugye már nincs lakásunk otthon, minek magyar számla.
Balu zabagép lett? :lol:

hibernia
 
 
 


Hibernia: Én heti 2-3 szor adok húst a picinek.
Most éppen sütőtökös, csirke volt krumplival nálunk.

Kriszta0612: Mielőbbi gyógyulást kívánuk Kristófnak.

Nadina01: Mi is sokat vagyunk kint a levegőn. Mi meg jövünk, megyünk elég sokat. A lényeg , hogy jól fel kell öltöztetni, én még sálat is szoktam a pofikája elé rakni, ebben a hidegben. Egy Garfildos sál, ami még az enyém volt. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Csöpplány: A paradicsomos burgonyába én még 1 szem barna kockacukrot szoktam beletenni a paradicsom végett. Szinti baba is imádja.

Most végeztem a takarítással, meg a főzéssel. Ma van anyukám szülinapja és csináltam neki krumpli pürét és egy kis húst sütöttem ki. Sütinek csináltam gyümölcs tortát. Remélem örülni fog neki. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Holnap megyünk valami bakancsot vagy hótaposót venni, mert beázott a cípőm. És majd a hegyre is kell valami, ha ünnepek alatt felmegyünk sétálni. De eddig a legolcsóbb 5.e Ft volt. Lehet, hogy kimegyünk a kínai piacra, hátha olcsóbb lesz.

Mikulásnak írtunk listát. Lidl újság hátoldalán volt egy képeslap, és ott be kellett ikszelni, hogy mit kér az ember. Az üzletükben van egy láda, abba kellett dobni. 100. e Ft értékben lehetett választani. Hátha megnyerjük . :lol: :lol: :lol: :lol:

Csodák még léteznek vagy túl gyerek vagyok ??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Nadina:szerintem semmi baja nem lesz Grétinek odakint,főleg ha jól fel van öltöztetve.

Kriszta:jajj,szegényke :( Ez rémisztő! :( Remélem most már jobban vagytok :? Gyere mesélj!

Hibernia:én most vettem Balunak de még nem próbáltuk :) a bejön neki vettem fagyasztott gesztenyepürét azt is bevetem :) Én heti 2-3 alkalommal adok neki husit.Ahova akarod oda utalok :) Akkor mehet a kettő darab,ugye?Jaaaa,nagyon belelendült a kis Drágám,sokszor eszik mostanság 200 körül,bezzeg a tápiból este alig eszik meg 120-130at :? Reggel 170et eszik belőle :? Ugye nálunk már csak ez a kettő tápis kaja.Lehet az esti tápit is ki kellene váltanom?

Szintia:én nem akarom túlzottan az édeset szokatni Baluval,ha megeszi anélkül is akkor nem szoktam adni neki.Egyedül a sóskába kellett tennem egy kis cukrot.Isten éltesse anyukádat :) Én is akarok lidl-s listát bedobni :) Ha meg se próbálja az ember akkor tuti nem nyer :)

Balu aludt ma 2szer másfél órát,meg egyszer 40 perct.gondolom azért aludt ma ennyit mert 6kor kelt.Pont annyival aludt napközben többet amennyivel korábban kelt.Most alszik már fél 9 óta.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Kriszta! huu, ez nagyon meredek lehetett. én rettegek egy esetleges korhazi tartozkodastol... Elisa mar 2 honapja kapja a ventolint...

Cyntia
jo, h megnyugtatott a doki, varhato volt, h ezt mondja.
A cukor helyett érdemes zoldfuszerrekkel probalkozni, izéseités végett. vagy tenni hozza édes zoldésget is, répa, sutotok...

Nadina,
szerintem a napi 1 ora, az muszaj, esetleg 2 részletben, ha itéletido van... Elisa sosem fazik kinn...

Csopplany,
Elisa minden nap kap egy fél krumplit, ugy kb 30-40 gr..
Mar fél 7kor furdettem a kisasszonyt és fél 8kor ota alszik. Elisa ha koran kel, ha nem, egyszeruen nem alszik tobbet napkozben, igy kénytelen voltam ilyen hamar lefektetni.

Hibernia,
szerintem minden nap kell 7 hotol vmi a zoldséghez, hus heti 3x, hal 2x, esetleg tojas, bar én azt sosem adtam, de itt tudok venni hazitojast, igy lehet, h fogok, én anno adtam csirkemajat is, imadtak a gyerekek, de hazi csirkébol...
s.orsi
 
 


Orsi:én is így gondoltam hogy mindig kap a zöldség mellé valamit.Elvileg mehet most már tojássárgája,túró,hal,hús.Nekem a májat 8 hótól mondták,mivel méregtelenítő szrv,ott csapódik ki minden.

Csajok,egy kérdés,főleg akiknek már van fogacskájuk.Nekünk írt fel a doki fogzománcvédőt.Napi 1 szem.Nektek is írtak fel ilyet?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hali

na kaptak végső figyelmeztetést a szomszédok, még egy buli és repülnek. :evil: éljen.

köszi a húsos válaszokat, most már ki kéne váltani 1 szopit szerintetek? ma délelőtt kapott répa-almát, délben gesztenye-alma-csirkét kóstolni, de mind2x csak kiegészítettem a 100-130 tejet ezekkel. a többi 3 kaja tej volt csak (+tápszer). olyan kis sápadt néha. talán ezért? :roll: adjak több zöldség-gyümit a tej, táp helyett? de nehéz ez...

csöpplány, mi nem kaptunk semmit ugye, igaz, orvos normálisan 4 hónapja látta... ma lementem megkérdezni, mi van már a szemészeti beutalóval, nov. 12-én kértem, erre ki van írva a rendelőre, hogy a szar idő miatt zárva. :shock: már meg sem lepődtem.

jajj ma adtam bagettvéget rágcsálni, iszonyat aranyosan reagált, először szopizta, aztán ettem én is mellette és elkezdte rágni. :lol:

no megyek, remélem ma nem lesz buli. :evil:

hibernia
 
 
 


tegnap este uuugy fel forrt az agyvizem. Fél6kor telefonal a férjem, h all a dugoban és még el kell mennie egy 40km-re lévo masik telephelyre, a fonokével megbeszélésre mert most két hétig kulfoldon lesz.... Basszus még péntek este is 8kor jott haza. Elisa mar aludt.

Igy ma a délutani alvasi elotti szopi utan fogtam magam és elmentem lofralni a varosba, vettem magamnak egy tok jo kabatot, ugy orulok neki. Szerencséje volt apanak, mert 2,5 orara mentem el, abbol 2 orat aludt Elisa... de igy legalabb én is nyugodt voltam, mert tudtam, h aludni fog.

Csopplany,
Fogzomancvédorol még nem is hallottam. Nem vmi fluor tabletta az???

Hibernia,
éljen a kilakoltatas.

Szerintem igen, Petinek mar kivalthatnal egy kajat, az ebédet, o mar olyan régen kostolgat. Hust tuti kaphat mar... és attol jobban is fog lakni. Illetve nem tudom Te teszel-e olajat vagy vajat a zoldséghez? Kaloria miatt szoktak, én mindig teszek, egy mokkaskanalnyit. De ha mar komplett étkezés lesz, akkor egy kavéskanalnyit fogok.

Mi most raaltunk a sutotok-krumpli-repceolaj kombora, ma 90gr-t evett és igy sem kér rogton utana szopni, hanem csak egy ora mulva... lefekvés elott. de nekem ez igy egyelore tok jo.
A csoros poharbol megtanult inni, nem iszik nagy mennyiséget ebéd utan, de elfogadja a vizet. és még este is meg szoktam mar kinalni vizzel, igy furdés elott, ha mar faradt és nyafog.
s.orsi
 
 


Ja és a legfontosabbat majd' el felejtem. Tegnap este mar fél8tol aludt Elisa és felébredt fél12kor, pont mikor le akartam fekudni. Utana 6ig aludtunk. Meg sem tudom mondani mikor aludtam 6 orat egyhuzamban utoljara! Igaz, h csak 7kor aludt vissza, de akkor is olyan jo volt...
s.orsi
 
 


orsi hát ez nagyon gáz, én tuti kiverném a balhét. :? persze tudom, hiába, de akkor is. nem csak a te gyerekeid... :( :( én családosként nem is engedném, hogy vki ennyit utazzon. :(

viszont a kabát az tök jó! 2 órás alvás is. :lol: meg a 6 óra egyhuzamban is. :)

köszi a főzelékes tippet, ma elcsúsztunk a kajákkal és fél5kor ebédelt, először adtam neki gesztenye-alma-csirkét csak, tej nélkül, 100at evett és utána 2 óráig semmi. :shock: tök jó. szóval kiváltottunk 1x egy kaját. :D

vettem ma neki ilyen 2 lyukú poharat is, mert a másikat szívni kell, és nem iszik. semmit. soha.

ja és a fő hír, ma előre kezdett mászni, kis ügyes volt, már hátrafelé nem is ment ma, csakis előre. :lol: kicsit még orra esik folyton, de alakul. :)

jó éjt csönd volt ma itt. :( :(

hibernia
 
 
 


Hibernia,
gratu Petinek az elore maszashoz!! na akkor lehet, h emiatt volt annyira hisztis az elmult napokban!!

Elisa is két lyuku poharbol iszik. Folyik belole a viz, nem kell szivni, pedig puha a csore.

tegnap elég jol elbeszélgettunk errol a gurizésrol. Mindig azt kérdezi, "és tudok jobbat?" Na egyelore nem tudok. Az az igazsag, h 3 gyerekkel mar nem lehet annyira ugralni, nem maradhatunk biztos pénzforras nélkul... de azt elhataroztuk, h elkoltozunk jovore... csak hova?

Jo éjt!
s.orsi
 
 


Jó reggelt!

Nagyon csöndesek lettetek... :(
Azért én írok pár sort!
Szóval viszonylag jól vagyunk, bár ma éjszaka 1,5 órát sírt egyfolytában pedig sose szokott, de nem a tüdeje miatt mert a levegővétellel nem volt baja, valószínüleg a hasa fájt mert a végén hatalmasakat pukizott és síkoltozott...szörnyű volt :cry:

Egyébként 3-4szer kell neki adni ezt a ventolint még pár napig holnap meg meg kell nézetni a háziorvossal a tüdejét hogy mi a helyzet, remélem javult már!

Komolyan mondom olyan sokkhatás volt ez a kórház, az első nap után azthittem sírvafakadok hogy még egy éjszakát bennt kell tölteni...és van aki több hetet is bent van...

Voltak gyerekek akikkel nem maradt bent senki annyira sajnáltam őket, anyuka meg naponta egyszer betelefonált hogy mi volt a gyerekkel, én nem bírnám ki!

Orsi
emlékeztem hogy Ti is használjátok, de már nem tudom pontosan hogy miért kellett, leírod? Hányszor kell használnotok?

Csak futólag olvasgattam, bocsánat de reagálni most nem megy nagyon.... :oops:

kriszta0612
 
 


Kriszta,
Elisa napi 2x kap ventolint + egy masik sprayt, mert ujszulottkori asztmaja van. Annyira sajnalom, amin keresztul mentetek, nehéz lehet magad ilyenkor erosnek mutatni, h a gyerek legalabb benned bizhasson.
s.orsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: