Új privát üzeneted érkezett!

csöpplány, pedig én még irigykedtem, hogy jön a segítség... :? sajnálom.
ez biztos ilyen első gyerekes dolog, de engem is idegesít, ha vki bekavar. pontosabban nem. a hideg kiráz a késő emberektől, talán azért mert én sem kések szinte soha, sehonnan. és úgy vagyok vele, ha eddig meg tudtam oldani, hogy mindenhová elértem időben, akkor más is meg tudná... :evil: jó, nem arról beszélek, ha vki több (vagy akár egy) gyerekkel késik 10 percet, az más. hanem ha vki még el sem indul, mikor már ott kéne lennie. és ezt rendszeresen. no az ilyet iszonyatosan utálom. vannak ilyen emberek és itt most nem anyukádra gondolok persze, hanem csak úgy általában mondom, összeakadtam már pár ilyen figurával és brrr. no ezt kifejtettem.

az alkalmazkodásnak is megvan a létjogosultsága, főleg 3 gyerek után :) szóval orsi, neked is igazad van, de én is megőrülnék, ha más miatt én szívnék. értem ezalatt az altatásos mizériát.

remélem megbeszéltétek már a dolgot, már csöpplányék... néha nálunk is úgy szól rá Petire a férjem, hogy szarul esik (5 perc ringatás után este kiakad, hogy nem igaz már hogy nem alszik :lol:), én megsértődöm, hogy basszus, 5 perc után unja a dolgot, én meg egész nap itt küzdöm vele, aztán ő is belátja, hogy nem kéne rászólni szegényre, mert nem kicseszésből ficereg, nyög, ilyesmi. :roll:

ja és ha elmegyek, engem is csatatér vár, ez ilyen. :lol: szerintem a nők 50x multifunkcionálisabbak, mint a férfiak. nem tudom, mikor csináltam utoljára csak egy dolgot egyszerre...

hát igen, a kép a kilátásunk, nem olyan szép, mint az eddigi, de szeretek itt lakni, tök tágas meg minden. ;) jövő hét elejéig esni fog, ma éjjel mínusz 8-at mondanak, ez iszonyat durva, miután itt telente max +3-4 fok van és akkor az már a leghidegebb... senkinek sincs téli gumija, nem tudják mi legyen a hóval, jéggel, tavaly a vízszolgáltatás is kimaradozott, mert a csövek megrongálódtak a mínuszban... :? hiába no, ahol évtizedekig más az időjárás, másra állnak be. pl sok háznak egy üveg az ablaka csak, úgy értem, nem az a dupla, mint otthon... no ott most jó lehet... :(

a héten mi is megvesszük az ajándékot: http://www.argos.ie/webapp/wcs/stores/s ... ech+crawl+ kíváncsi leszek, mit szól, jókat írnak róla.

megyek, ki tudja, hányszor ébred, nem tetszik nekem ez az új divat... :? jó éjt!

hibernia
 
 
 


ja és zsu is jön majd, csak a férjura elfoglalja a gépet. ;)

úgy tűnik a héten nagy az egy főre jutó otthon lévő férjek száma... :lol:

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Jövök panaszkodni, ha nem baj :cry:

Csatlakozom Mondehoz, nálunk is betegség, orrszívás...
Hétfőn elvittem K. dokihoz mert kicsit köhögött meghallgatta és hallotta hogy "préseli" a levegőt, kaptunk valami hörgőtágító kúpot (ilyet még sose kapott egyik se), aztán egész éjszaka nem aludtunk...nappal meg egész nap sétáltunk a hidegbe brutál beöltözve mert akkor nem volt semmi baja, egyszer sem köhogött! Aztán este még jobban elkezdett köhögni megint elvittem dokihoz, kaptunk antibiotikumot megelőzésképpen + még egy hörgőtágitót, aztán este az altatásnál sugárba kihányt mindent és 8-12.30-ig altattam :cry: Annyira sajnálom szegényt, bár hálistennek napközben jókedvű, én meg kidőlök...

Ráadásul én is kiakadtam tegnap, mikor hazajöttem a gyerekkel a dokitól mondtam hogy vacsorázunk erre ugyanúgy mint mindig mindenki leült az asztalhoz (férjem is) és várták hogy eléjük tegyem a kaját, kezemben a nygös gyerek, de hálistennek elég volt szúrös szemmel annyit mondanom hogy "ezt nem gondolod komolyan???" És már fel is állt, de akkor is+ szétdobálva minden :twisted:

Na mindegy szóval kicsit elegem van :evil:

És pont én is azt érzem, hogy már végre gyógyuljanak meg mert nem tudunk senkivel találkozni már 2 hete, kezd bezártságérzetem lenni...

Karácsonyra én vettem egy fp mókakockát meg egy fp szerszámpadot! Pedig nekem eddig nem jött be ez a márka, én eddig chicco-t meg vtech-et favorizáltam, de ezek megtetszettek, aztán mást már nem kap tőlünk , úgyis kap mindenfélét majd!

A rokonoktól én is kivagyok, férjem részéről brutálisak...(szerinte is) sógorom eddig a lassan 6 év alatt hozott kb.2x valamit a gyerekeknek és most itt nem nagy ajándékra gondolok de ha félévente egyszer jön hozhatna egy túrórudit...persze ő megjelenik mindig mikor neki van szülinapja a gyereknek meg azt se mondja hogy mukk!

Múltkor volt nálunk és átlépett Kristófon anélkül hogy bármit is csinált volna vele :shock: mintha egy doboz lenne, és leült bekapcsolni a számítógépünket hogy bemutassa hogy milyen zenét csinálnak...hát mondanom se kell nem sok hiányzott hogy elküldjem a p...ba, aztán látványosan nem érdekelt a hülye zenéje!

Anyósom pedig ugye egy külön fórumtéma lenne.... :roll:

Na jó most kipanaszkodtam magam, utólag is elnézést :oops:

kriszta0612
 
 

 
 

Jó reggelt!!!
Vagyis jobb reggelt :?
Teljes káosz van nálunk ismét. Tegnap itt volt a védőnő, panaszkodtam neki, hogy a mellem nem javul, sőt szarabb megint és átterjed a másikra is, falat vakarva szoptatok ismét. És a legújabb, hogy gennyes is :cry: Na erre közölte, hogy akkor azonnal abba kell hagyni a szoptatást, mert a gennyesség egyedül kizáró tényező, hogy szoptasson az ember :shock: Ok, ezt sejtettem, és már konzultáltam pár napja a nőgyógyásszal is, hogy megyek ma hozzá, megnézi, hátha... bár a múltkor úgy váltunk el, hogy amíg szoptatok nem tudja teljesen kikezelni, mert csak olyan antibiotikum öli meg ezt a fajta bacit, amit szoptatás mellett nem lehet használni. Tegnap itt volt anyám (már hetek óta felénk se nézett mostanság) , erre még rátett egy lapáttal, hogy szegény Gréti ez mekkora trauma neki, meg hogy ilyen hirtelen...úristen, stb.... Örültem :?
Tegnap kapott egy adag tápszert, persze előtte cicit akart, üvöltött keservesen. Mivel cumiból még sosem ivott, ez is gáz volt. Aztán gondolom éhes volt és belátta, hogy nincs más lehetőség. (úgy sajnáltam szegényt :cry: )
Aztán találtam a neten egy szoptatási tanácsadós oldalt, ingyenes telefonos segítségkéréssel. Felhívtam, sorba vették a lehetősségeket, arra jutottunk, hogy ha eddig se volt baja Grétinek, akkor talán pár nap nem számít, így folytattam a szoptatást, de mára már annyira gáz a mellem, hogy nem tudom hogy lesz. Fél 1-re megyek dokihoz. Fejni nem tudok, szóval ha nem szoptatok be is gyullad :x
Ennyi. Konkrétan a hócipőm kezd teli lenni!!!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Kriszta, tarts ki! Látom nálad is szar a helyzet :( De lesz ez még jobb is! Most már csak meggyógyul gyorsan a csöppség! Gyere nyugodtan panaszkodni ám. Én is gyakran ezt csinálom :oops: Dehát ezért vagyunk! Maximálisan megértelek a hülye rokonok miatt, meg a hazaérsz és kupi fogad miatt, na meg a betegség miatti bezártság is gáz.
Látom a karácsonyi ajik már lassan mindenkinek megvannak, mi meg még azt sem tudjuk mit vegyünk. Hibernia, nagyon tuti az a valami, amit kinéztetek. Most már én is nézelődni fogok, csak mikor.... most pl. szakad a hó :-( Azt sem tudom, hogy a nőgyógyhoz hogy jutok el. Sajna nem igazán vagyok rutinos a hóban vezetéshez. Féltem az autót, meg parázok, hogy nem arra megy, amerre kormányozom. Mi lesz? :roll:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Csöpplány, sajnálom a veszekedést. Szent a béka azóta? De megértelek, én is kiakadok, ha férjem nem úgy szól a gyerekhez. Nincs türelmük, pedig kéne :? Na a késéses rokonoktól is kész vagyok. Totál igazad van.
Én a Frosh nevű tisztítószereket használom, jó az illatuk, környezetbarát. Tescoban kapható, van belőle minden fajta, szerintem, ha ezt nyaldossa esetleg véletlenül, akkor nem lehet baja. Bár nálunk még nem nyaldos semmit.
Meglátogatunk titeket szívesen! Sőt tényleg gondolkozni kéne egy jó talihelyen is, ami mindenkinek megfelelő.
Charlott, találtál esetleg már valamit? Én játszóházakat nem ismerek, meg gyerekes helyeket se nagyon :oops: eddig nem volt ilyesmire szükségem :lol: csak a füstös kocsmákat jártam :lol:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Megyek barackot készíteni Grétinek, hátha az jobb lesz, mint az alma. Nagyon köszi a tippeket almára, kipróbálom a jobban pürésítést, meg az üvegeset is, csak a boltba kéne eljutnom valamikor...

Többiek merre jártok?
Örülök, hogy a régiek kezdenek előkerülni!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Jó reggelt!

Orsi:igen,tudom hogy nehéz ,és ezt is meg kell szoknia,de akkor is idegesítő.Na mekkora hó van nálatok?

Hibernia:én is utálok késni,páromtól falra mászok,hogy ha nekem kell mennem valahova mindig tököl,de ha ő megy akkor nekem kapklodnom kell magam.Basszus Hibernia,pont ilyen lasztit keresgéltem most,de itt Magyarországon ideiglenesen nem kapható :? Öööööö,esetleg nem tudnád megvenni és elküldeni nekem??Mennyibe kerül ott pontosan,nem tudok átváltani :lol:
úgy tűnik a héten nagy az egy főre jutó otthon lévő férjek száma... :lol: :lol:

Kriszta:jajj Szegény Kristóf :( Jobbulást neki :( Megy a gyógypuszi :) ehhh-megértem hogy kivoltál :( Gyere nyugodtan panaszkodni,ezek a negatív dolgok is hozzátartoznak az életünkhoz,nem lehet mindig csak a babákról írni.Egy csapat vagyunk,talán már majdnem barátnők is.Engem nem zavar ha valaki leírja az ilyen dolgokat is.Sajnos a rokonságát nem válogathatja meg az ember,pedig mennyivel könnyebb lenne.

Nadina:Sajnálom a szopi mizériát :( Hát neked sajna nem marad jó emlék :( Biztos nehéz lesz Grétinek átállnia,de ez az ő érdeke is :( Megmondom őszintén hogy én már réges rég feladtam volna a szoptatást.Főleg ha ennyire fáj,és ilyen problémám is lenne mellette.Én nem vagyok tápszer ellenes,azon is ugyanúgy fenő a gyerek.Én is félek a hóban vezetéstől,de mondjuk én abban tanultam vezetni :D Szóval remélem nem lesz gáz.Természetesen várunk szívesen :) Ez a hét nem jó,csütörtökön jön hozzánk az a kislány akihez járni szotkunk,pénteken apa doglozik,szombaton monorra megyünk egy másik kislányhoz,esetleg a vasránap jó :) Bár elvileg mennünk kellene le párom bátyjáékhoz,de semmi kedvem.Kiborít a felesége.Én tőle vakarom a falat.

Mi jól aludtunk.Balu bedobta a szunyát 19:40kor és ma 9kor kel :shock: Nem tudom mi van vele,hogy ennyit alszik.közben egyszer kelt,akkor átfordult a hasára és úgy próbált aludni,dee visszafordítottam és aludt tovább.Este fél 10kor még álmában megetettem hogy legalább amiatt ne keljen,és szépen aludt is :) Reggel is gagyarászott,meg hason játszott a kiságyban :))) Na megyek készülődni :) Ja még annyit hogy nagy valőszínűséggel fejlődési ugrásunk volt,hogy ennyiszer kelt Balu hajnalba,meg hogy ráadául evett is hajnalba.Mert mostanában több kajcsit is eszik.Az eddigi 130-150 gramm kajcsik helyett 180-200 at vág be :) Legalább van magyarázata az elmúlt 2 hétnek :D
Nálunk esik a hó,megyünk ma vásárolni,közben Balut összeismertetjük a hóval :D Kivi vagyok mit fg szólni hozzá :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

0, azaz nulla fok van most Bp-en! :) Sétához azt hiszem viszem a bélelt lábtakarót is. :roll:

Orsi: hogy indult a reggeletek? Mindenki otthon és hógolyózáshoz készülődtök? :D

Nadina: nagyon sajnálom, hogy gennyesedik a melled és a szoptatást abba kell hagynod! :( nem lehetne azt, hogy arra az időre abbahagyod a szoptatást, míg az orvos ki nem kezeli a bacikat? Utána újra lehetne indítani a tejtermelést. (talán :oops:) ? :wink:

Kriszta: gyere nyugodtan panaszkodni....bár jobb lenne, ha nem lenne min rágódni... :roll: Micsoda rossz éjszakátok volt: köhögés, hányás ... és milyen gyógyszert írt fel a doki, amit a gyerek szervezete nem fogad el? :? Remélem jobban vagytok,lesztek mára már....
Rokonok - külön topicot javaslok továbbra is - lehetne hívni egy pszichológust is - az ilyen helyzetek kezelésére... :)

Zsu: tessék a férjedet pihenni küldeni a géptől, hogy tudjál egy kicsit traccsolni velünk!! :wink:

Hibernia: tök jól néz ki a kari játék!!! gondolom zenél, villódzik....ahogy azt kell! :lol: Remélem Krisznek tetszeni fog a karira vett fp vonat.

Csöpplány: ezek a férjek vannak nekik elvárásaik a feleséggel szemben: legyen meleg vacsora, tisztaság, mosás, mosogatás és a gyerek is legyen mindig mosolygós, mert a nyüszit nem szereti! :? (ja, a felesége a régi bombanős legyen) Hát, jelentem kimerültem, ennyi mindent nem tudok egyszerre jól csinálni. Vagy kaja van az asztalon, vagy csillog-villog a lakás.... :lol:

KépKép
charlott
 
 


Ja, a tali a Nyugati pályaudvar közelében tökéletesnek hangzik!! :D Keresek valami jó helyet ennek közelébe.
És nyáron meg a Margit szigetre is kimehetnénk piknikezni-babázni. :lol:

KépKép
charlott
 
 


20 cm ho van és most is esik. Csinaltam képeket, majd kuldok.
s.orsi
 
 


basszus, ennyi havat az életben nem láttam itt. :shock: nagyon gáz, nagyon be vagyunk zárva. :(
küldök képeket én is, orsi ti hogy bírjátok?

hibernia
 
 
 


Már itt is szakad a hó!
Orsi, Hibernia: várom a fotókat!

kicsit off-os téma:
képzeljétek, tegnap felhívottak a cégtől, hogy várnak vissza dolgozni! :shock: Ha szeretnék jöhetek, mert egy ember elmegy az osztályról és ha mostanában nem mennék vissza, felvesznek egy új embert!
Most egyértelmű számomra,hogy nem hagyom anya nélkül Kriszt (reggel 7-kor elmegyek és este 7-re érnék haza). Jó lenne, ha ezt a kérdést 2 év múlva is feltennék nekem! :)

Krisz elég aktív ezen a héten, a habszivacsára teszem és ő mozog állandóan: fordul hasról-hátra és fordítva, már próbálkozik fenekét az égnek emelni és megtartani. És rájött, hogy úgy tud haladni, ha forgolódások közben a lábával taktikázik. Szóval, "mászik" a gyerek, csak a maga módján. :)

KépKép
charlott
 
 


Charlott:az a labda elvileg gurul is magától (motorosan) ha a gyerek hozzáér.Zenél-villog.Ezzel ösztönzi a gyereket mászásra.Mert ha hozzányúl elgurul,viszont villog-zenél ami miatt utána akar menni a baba :D Legalábbis ha ez tényleg az amit én néztem :)
jó ötlet a margit sziget is :)

Orsi:20 cm hó??????Huuu,az jön ide is???Nem semmi.Gyerekek otthon maradtak??Éjszakátok hogy telt?

Hibernia:akkor esetleg megbeszélhetjük a bizniszt?Előre átutalom a pénzt majd postaköltséggel együtt :) Légysziiiiiii :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Charlott:naaaa,szeret mégis csak a habszivacson leni Krisz? :) Gratu a sajátos mászáshoz,nálunk is így indult :))

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány: azt a taktikát vetettem be, hogy a kezdő sikerélményt megadjam neki, hogy a rendes, nagy szobaszőnyegre tettem rá Kriszt. És akkor, ott rájött a mozgás lényegére és most már mindenhol azt gyakorolja. Habszivacson csúszik a lába, így ott nagyobb erőkifejtésre van szüksége. Úgy nyüszít, sír, annyira akaraja, ilyenkor nem avatkozom közbe, mert látom rajta, hogy a célérdekében cselekszik. :)

Akkor Balunak is ez a mozgó, zenélő, villódzó játék lesz karira?! Nagyon jót választottatok. :wink: Ezután tényleg lehet "szaladni"!

KépKép
charlott
 
 


küldtem egy rahedli képet, bocsi. :)

nadi, úúúú, de sajnállak a szopi miatt... :( anyukád biztos nem akart rosszat, de olyan hülyén tud az ilyen kijönni. :? sajnálom. mindenesetre szerintem ha ennyi gonddal jár, már én is feladtam volna szerintem, ne szégyelld magad emiatt. fél évig szoptattál az már tök jó! (ha tovább nem menne esetleg)
mi neten néztük ki az ajándékot. ;)
hogy ment a havas vezetés? mit mond a doki?

csöpplány, oké, bizniszeljünk, de nem tudom a postaköltséget, ezt súlyra mérik és gőzöm sincs, milyen a laszti... azt sem tudom, üreges-e vagy nehezebb? :roll: szóval majd utólag rendezzük. csak tuti kelljen, mert hiába nem veszek kettőt. :lol:
balu ennyit aludt? azta! amúgy behozta Pepkét kajában. :lol:
voltál már a monori gyerekrendelőben?
jajj nálunk dettó, férjem annyit tököl, hogy én már rég kész vagyok Petivel, ő még szöszmöszöl. aztán mire leérünk a garázsba, kiderül, hogy a pénztárcáját fenn hagyta. mikor össz-vissz azt kell csak betennie, nekem meg ugye a kettőnk cuccait, vészhelyzet kaja, vészhelyzet peluskészlet stb stb. :lol:

furi, hogy más nem nyaldos. :roll: nálunk 1-2 hete mindig kinn a nyelve... ez gáz lehet szerintetek?? :?

charlott meddig aludt krisz? :) mentek sétálni? nekem az a terve, hogy elcsúszkálok a sparig, van ott egy kávézó (belül) és eszem-iszom valamit a vásárlók között. :D

orsi, várjuk a képeket a behavazott országról. :) kemény ez a tél. :oops: nem tudom, mi ez a sok hó, ez tényleg fura itt.

kriszta óóó sajnálom a betegséget + kiakadást. :( jobbulást a gyerkőcnek! :? a férjek meg néha tényleg kicsit vakok tudnak lenni. nagybácsit sajnálom.
az a baj, hogy mi is így vagyunk a sógornőm 3 gyerkőcével. :oops: a távolságra fogjuk, de szerintem tök ciki. :( most volt a legkisebb gyerkőc szülinapja és elfelejtettük. :( hétfőn akartam menni venni gyorsan vmit hogy feladjuk, erre 3 napja nem jutunk ki. kicsit haragszom az anyósra, miért nem szólt előre, én szar vagyok dátumokból, a saját házassági évfordulónkat nem tudom pontosan, ráadásul mikor született a gyerkőc, mi otthon sem voltunk már, szóval nincs az agyamban, hogy no most szülinap jön. :evil: tök sajnálom a férjem tesóját, szarul eshet neki. :( no majd karácsonyra küldünk nekik valami cipősdobozt. :lol: de akkor is. :(

hibernia
 
 
 


Sziasztok!
Itten vagyok én is! :lol:

Csöpp köszi a receptet a gyurmához biztos megcsinálom és majd hozok róla képet is.
Habár én már csináltam egyszer ilyen lenyomatot és nem igazán lett jó,viszont minden csupa kék lett,mert kék temperával csináltam. :lol:
Nekünk van olyan magától gurulós zenélős labda úgy kaptuk nagynénémtől, mondanom se kell,hogy már most nagyon érdekli,igaz még nem tud utána mászni.
Nagyon jó kis karácsonyi ajándék ha ezt szeretnétek megvenni Balunak.

Charlott mi is itt tartunk mászás terén,mint krisz,akkor már hamarosan elkezdenek mászni?!

Itt is esik a hó reggeltől,most ment el a házunk előtt egy mentő szirénázva biztos egy balesethez mentek.

nadi nagyon sajnálom a szopis dolgot,reméljük hamar elmúlik és még lehet hogy tudnád szopiztatni Grétit.

Na most megyek,már megint folyik az orra Márknak.
:cry:

Kép

KépKép
torpilla
 
 


törpi, boldog 6 hót Márknak! És jobbulást. :)

hibernia
 
 
 


Én is jelen.

Itt is esik a hó. Ma elindultunk Szinti babával vásárolni, megmutattam neki, milyen a hó. nem nagyon tetszett neki. Inkább bealudt a kis drága. :D :D :D

Pasik: Már csak ilyenek. Azt hiszik, hogy könnyű dolgunk van. gyereknevelés, háztartási munka, ügyek intézése....stb.
Emiatt ne idegeskedjetek. Biztos vagyok benne, hogy kibékűltök.

Betegség:: Mi szerencsére nem vagyunk betegek. De aki beteg, annak jóbulás kívánunk.

Kúszás, mászás: Mi is nov. 24-én voltunk 6 hónaposak, de sajna Szintike nem akar mászni sem. Néha megmutatja, hogy van popsija, amit megemel, de ennyi. Pedig sokat van hason. Már nagyon izgulok a péntek miatt, mert akkor viszem fejlődés neurológiára. Remélem, minden rendben lesz.
Majd ez ügyben írok, ha hazaértünk.
Gratula azoknak akik kúsznak, másznak.


Kép
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Kriszta, én ugyanilyen depis vagyok, két hete nem voltam sehol sem, a férjem tegnap este fél 8-kor jött haza, ma már 6-kor ismét bent volt reggel. Auditjuk van a héten, értem én, csak leszarom. :)
Áááá, alig várom, hogy végre itthon legyen szabin, nincs kihez szólni, csak anyósom érzi úgy egyre többször, hogy muszáj átjönnie hozzánk, nekem viszont ő nem társaság. Utálom pl, hogy beszélek hozzá, és ő közben hol rám néz, hol vigyorok a gyerekekre, hol beszél nekik - miközben én sztoriban vagyok - , hol meg elkezd puszikat dobálni a kicsinek, szintén miközben beszélek. Rohadtul utálom, ha beszélek valakinek, de azt közben minden más jobban érdekli. Persze aztán belendül ő a mondandójába, kábé másfél óra egy sztori, mert elkezdi Ádámtól és Évától, én meg már a hatodik kávét iszom közben. Tudom, hogy ez genyaság, de annyira nem vagyunk egy lapon. Ma is bejelentette, hogy átjön délután, gondoltam elhúzok akkor egy másfél órára itthonról, de jó is lesz, erre szakad a hó, kedvem sincs kicsúszkálni a kocsival. Ja, és a jó hangulatomat még az is tetézi, hogy a gyerekek betegsége miatt még mindig nem tudtunk elmenni megnézni a Harry Pottert, két hete tervezzük.
Mindenesetre Kriszta neked legalább a férjed ott van vacsinál, mégha várja is a sültgalambot :), én hétvégéken szoktam együtt enni a férjemmel, különben mindig csak a gyerekekkel eszem.

Ja és Kriszta, ez a hörgős probléma van nálunk is csak kicsiben, az enyémek nem köhögnek, csak hörögnek, Spiropent szirupot adtak, az is hörgőtágító, remélem nem megy tovább a betegség, mert állítólag ebből akár krupp vagy asztma is lehet. Illetve a fiamnak állandóan az orrmandulája van begyulladva, vinnem kell fül-orr-gégészetre majd. Remélem nem akarják kivenni. Remélem Kristóf hamar meggyógyul!

Férjek és a hiszti, hát én úgy vettem észre, hogy a pasik nem tudnak mit kezdeni a babákkal, ha azoknak valami bajuk van, pl hiszti, sírás, hasfájás, éhség (én férjemnél még a kakis pelus is gond). Ők valahogy onnantól kezdik élvezni igazán az apaságot, hogy a gyerek már elmúlt egy éves, jár, gagyarászik, lehet játszani vele. Szerencsére az én férjem a fiammal már iszonyat jól elvan, rengeteget játszanak - már ha itthon van - , és bármeddig elvannak együtt. Borival viszont olyan esetleges még a viszonyuk, ha jókedvű lány, akkor minden ok, de ha nyűgösebb, akkor azért előbb-utóbb hozzám kerül. De ez biztos így is van jól.

Ritmus, hát én ezen annyira nem izgattam magam. Ha valaki késett, akkor lemaradt a gyerekről, mert az éppen aludt. Mi meg csak úgy mentünk-megyünk valahova, hogy az megfeleljen az időpontokban. És akkor is simán elviszem aludni a gyereket, ha valaki épp akkor toppan be, és tutujgatná még, ezt mindenkinek meg kell értenie, ha meg nem, hát akkor akár bunkónak is tarthat.

(Asszem kezd előjönni belőlem az agresszió. Biztos a bezártság :D)


Nadi, annyira durva ez a fertőzés téma, nagyon sajnállak, remélem mielőbb rendeződik a dolog, vagy így, vagy úgy!
monde
 
 


Törpilla: boldog félévet kívánok! :lol:
Nagyon aranyos a mikulás sapkás kép Márkról. :wink: Jobbulást kívánok neki.

Hibernia: sétáltunk egy keveset. Eleinte tetszett Krisznek a szálldosó hópelyhek, de a végér elunta. Igazi, májusi gyerek! :D
Sikerült eljutnod a sparig? kávéztál is?

Krisz is minden eszik, nyaldos amit csak tud, ér. :)

KépKép
charlott
 
 


Végre van 2 percem, a fiuk kint szankoznak, Elisa meg alszik. Ma szerda, eleve nincs iskola.

Kriszta,
ez olyan kruppos dolognak hangzik. Nagyon sajnalom Kristofot, nalunk 1x volt beteg Elisa, akkor egy éjjel csak az olemben aludt, napok elteltek, mire magamhoz tértem.. remélem mar jobban van !

Nadina,
Annyira sajnalom, h igy jartal. Most, hogy alltok ? az oszibarack hogy izlett ?

Kriszta, Csopplany, ezek az osszezorenések szerintem elkerulhetetlenek, én mar beletorodtem és egyszeruen szolok, ha vkinek vmit csdinalnia kell és azt nem veszi észre…

Rokonsag,
Nehéz ugy, mindenhol, regényt irhatnék rola…

Végul megvettem ma a repjegyet, a két unnep kozt megyunk haza, csak 5 napra, szoval én részemrol a tali most kilove, orulok, ha a csalad szukebb korét végig tudjuk jarni… de nyaron megyunk majd, juliusban valoszinu. Szoval akkor mindenképp szeretnék veletek talalkozni !!!!!!!!!!!!!

Ho
Ma mar tobbszor voltunk kint havat lapatolni, mar nem esik, de akkor is rengeteg. Nemsokara feltoltom a képeket..

Hibernia,
Mi ma a garazslehajton sétaltunk, korbe korbe...... gondolhatod milyen izgi volt. meg sem tudok mozdulni a babakocsival..

Charlott,
Igen a 12 oras munka kicsit (nagyon) megerolteto lenne most. Viszont én most lejjebb kapcsoltam, egy hete ismét atmenetm passziv munkaba, ami kb a nullaval egyenlo, és igy sincs tobb idom. Sot ugy érzem még jobban elsodortak a hullaamok... a fene tudja mit csinalok rosszul.

Elisa ma is koran kelt (+2x szopott éjjel), mert felébredt, ahogy a férjem munkaba készulodott (o is kb 1 oran at lapatolta a havat, mire sikerult felallnia a garazsbol az én kocsimmal, mert azon van téli gumi). Igy marha hosszu a nap, nem alszik tobbet a szokasosnal....

Ja volt még szo a pontossagrol, na azért én is nagyon pipa vagyok, ha vki elkésik és még csak nem is szol.

Monde,
Abszolut igazad van. A hapsik onnantol élvezik a gyereket, amikor mar jar, beszél, stb. Foleg, ha fiu és szeret focizni... Bezartsaggal egyutt érzek, én honapokig be vagyok zarkozva itt....
s.orsi
 
 


Köszönöm az együttérzést :oops:

Kicsit be vagyok fordulva lehet tényleg és rosszabbul viselem azt is ami egyébként fel sem tűnik...

De ma folytatódik a szenvedésünk, már nem tudom sírjak-e vagy nevessek:
ma férjem itthon hagyta a kocsit, gondoltam elmegyünk vásárolni+végre találtam olyan helyet ahol kisbálás szalmát tartanak(van 1db nyuszink,2 kacagógerlénk+egy kutya) és azt szoktunk télen az állatok alá rakni!
Beültettem a gyerekeket full felöltözve az autóba, erre nem indul :twisted: és ami a legbosszantóbb, hogy azért mert a férjem nem tankolt bele hazafelé és egy csepp sem volt benne :twisted: :twisted:
Ez a mániája, hogy még eddig meg addig kibírja...ezt egyébként ő sem tudja megmagyarázni miért jó!!!!

Hát fölhívtam, szóhoz nem jutott, majd letettem :roll:

Nagyon mérges vagyok rá ilyenkor!
Aztán hozattam a barátnőmmel benzint!

Azthiszem elmegyek aludni, végre alszanak, ha kialudtam magam megpróbálok reagálni!

kriszta0612
 
 


Cyntia: ne aggódj! Egyáltalán nem baj, hogy nem kúszik-mászik Szinti. Balun kívül minden baba is csak próbálkozik az előrejutással. De ez így van rendjén!
Szinti hol szokott lenni napközben (habszivacs, járóka)? Tedd kemény felületre, ahol nem csúszik a lába - én ezt tudom ajánlani. :wink:
Nagyon cuki az új vonalzód. :wink:

Monde: jól kiöntötted a szíved! Besokal az ember, ha be van zárva és monotonon ugyanazt csinálja. Anyós, hogy nem figyel kellőképpen rád! hát ez bosszantó - sajnos nekem is részem van ebben. :?
Régi barinőkkel nem szoktál talizni? Én ragaszkodom havi egy alkalomhoz, és akkor nagyon ki tudok kapcsolódni, feltöltődöm.
Jó, hogy az elveidhez (baba rendjéhez) ragaszkodsz. Nehéz betartani, mert mindenkinek máskor jó, hosszabb időt van itt. épp akkor toppan be mikor elalszik Krisz. Mi ébresztünk ilyenkor. :(

KépKép
charlott
 
 


havas képeket feltoltottem
s.orsi
 
 


Krisz a mikulas sapiban nagyon cuki!!

Peti jan2 képe tényleg jo! kuldd el egy magazinnak, nagyon helyes!
s.orsi
 
 


Charlott,
felébreszted Kriszt, ha jon vki? én ugy csinalok, mintha mi sem tortén volna, ha aludnia kell, alszik, ha szopni, elvonulok, stb...

Kriszta,
huuu ez a nincs benzin nagyon gaz! én biztos kitekerném a nyakat! a multkor mar azért mérges voltam, mert ugy hozta haza a kocsit, h tartalékon volt egy ideje és nekem kell tankolni.
s.orsi
 
 


Hali!

Lehetetlen küldetés titeket visszaolvasni, reggel óta próbálom.

Nálunk káosz a köbön!
Gabi elég jól van szerencsére bár tegnap mi is hánytunk, de nem volt mellé semmi..sokat sír keservesen mikor felkel meg néha fel-fel nyikkan..ha a foga akkor kitolhatná már magát az a kis .... mert szegény úgy szenved!

Na én találtam magyar lasztit, bár Hibernia találata jobban tetszik, de muszáj nekünk is beszerezni, így én ebben álapodtam meg magunkkal:

http://jatekbolt.hu/tancolo-varazslabda.html

Na most ennyi majd jövök egyszer talán bővebben is :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


zsu, ez ugyanaz a laszti, csak egy régebbi + új változata. én is láttam ilyet, de csak használtan.
hogyhogy hányt gabi? mitől? én ma leöntöttem petit a mangó smoothie-val és azt hittem, kihányta az almát, a frász jött rám. aztán láttam, hogy én voltam a ludas.

charlott, nem ültem be, mert nyűglődött csak vettem egy muffint. :D mint a fejem, akkora, majd csinálok itthon tejeskávét hozzá. :lol: voltunk lenn, tök gáz volt, a jeges havon mindig megakadt a kerék. :( az út meg tök jégpáncél volt, egy-két autó volt csak, azok kb 5-tel mentek (ugye nincs téli gumi sehol) és munkások toltak be egy tanuló vezetőt... :) ja és megnéztem közelről, ez nem is hó!! olyan, mint az apró hungarocell darabok... ilyen kis fehér gömbök, nem olyan, mint otthon. :(
én nem ébreszteném fel petit, ha végre elaludt. :D még akkor sem, ha időben jönnének a vendégek. ha alszik, alszik, baba.

orsi, durvák a képek!!! ez aztán igazi hó!!! köszi a képdicséretet. :oops: gratula a jegyhez. :) irigyellek. :)

kriszta, benzin áááááá, el is hiszem, hogy kiakadtál. :( remélem kialudtad magad. :?

monde, anyós. :evil: az ilyen a halálom. inkább be sem fejezem a sztorit. :(

no nyűg

hibernia
 
 
 


Charlott: Szinti minden kemény felületen ott van. A nagy francia ágyon kezdve, lent habtapin. Próbálom a kezemet a talpához tenni, hátha rásegítek. Körül van véve rengeteg játékkal. Hátha ösztönzően hat rá.
De nagyon lusti. :D :D :D :D

Most hallgatom a híradót. Mindenütt káosz a hó miatt.
Remélem nem fogok csúszkálni az autóval Pénteken, mikor megyünk a neurológiára át Budára.
Ugyan nekem négyévszakos gumi van az autón. Csak 1 fokkal jobb mint a nyári. De a panel lakás miatt nem tudom hova tenni a télit. Így nincs.

Őszibarack: Lányok, ti honnan szereztek őszit ????? Konzerv??? Befőtt ?????

Iwiw: ti fent vagytok az iwiwen ??? bejelölhetlek titeket valahogy ?? Ha igen, akkor tudnom kéne a teljes neveteket.

megyek pihenni. Mindenkinek jó éjszakát kívánunk és tündérkékkel álmodjanak a babák.
cyntia2009
 
 


HAlika..sikerült végigolvasni titeket, de reag nem fog menni :oops:

Törpi csigaby, HELLO!!!!! De jó, hogy újra itt :D

Cynti: őszit én fagyasztottam nyáron amúgy üveges babakaja

Lyon volt a híradóban.. 150km-es dugó van ott :shock: azta orsi...el lettetek zárva a világtól...
Amúgy én is csipázom nagyon a havat, igazából a telet csak akkor bírom ha hó van amúgy nem csípem.

Gabi ahavat érdekesen megszemlálte de aztán mikor sétáltunk belefjta az arcába a szél..na azt már nem csipázta... majd jövőre..akkor majd szánkózunk/hóembert építünk :D

Nálunk élő kari fa lesz. Most vettünk talpat hozzá, már kinéztük hol lesz, hova kötjük ki :D

Gabi eszméletlen tempóban kutyázik..cukor falat :D

Azt nem tudom tegnap mi volt a hányás, remélem nem lesz több, elég ijesztő volt. De mivel továbbra is jó kedvű, van kaki, mozog, alszik szerintem nincs gond. ANekem is szar volt tegnap a hasam de megúsztam a hányást.

Amúgy ami még nálunkvan az a duma, az nagyon megy a napokban sokat fejlődött.

Nadi az almát én is pürésítem párolás után botmixerrel. Viszont így tele van légbubival a kaja. Vqalamit valamiért :(
Nálunk az őszi is csúszik, de a répa nem. Reméljük legközelebb.

Hibernia én is megbízom benned, húzd ki Te a neveket ha mindenki benne van ebben az angyalkás dologban.

Köszi az információmegosztást :D

Kriszta nagyon sajnálom a betegségeket én nem is tudom mit tennék. Azért ilyen sztorik után méginkább becsülöm az egészséget. NEktek mielőbbi jobbulást!!!!

Rokonok..eh tudjátok erről én is tudnék írni, ma is felcseszte anyós az agyam :evil:

Családi hepaj jó volt, bár sokat nem beszélgettem senkivel, 17en voltunk, nagy ricsaj mindenki magával volt elfoglalva (anyós vonal mit is várhatnék... :roll: ) szóval én Gabival voltam elfoglalva és közben nem sokan törték magukat hogy beszélgessen velem :?

Ez a férjem itthon dolgozik meg elég szar.... tiszta ideg, és mikorpont altatnám a gyereket nem épp kiakad és csapkod? ÁÁÁ őrület :)

Na most röviden tömören ennyi, próbálom felvenni a ritmusotokat, de nem ígérek semmit :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu,
a buborékok elkerulésére esetleg probald ki, amit én a krumplival csinalok. Megfozom és utana egy fém teaszuron atpréselem kanallal vagy a kezemmel, marha gyorsan megy és abszolut darabmentes bébiétel lesz belole. amig csak par kanallal kell, addig szerintem ok. Holnap lehet fozok neki répat, azt is igy fogom eleinte csinalni, egyutt a krumplival.
s.orsi
 
 


Cyntia,
Elisa sem maszik, sot mostanaban még a forgast is elfelejtette... de talan Gréti sem nagyon aktiv, ha jol emlékszem, a lanyok ugy tunik raérosek. Ilyen korukban mindkét fiam forgott mar, de maszni ok is csak késobb kezdtek. szoval szerintem aggodalomra semmi ok. Mennyi haja van a kislanyodnak!!! Mi egyhamar nem fogjuk befonni neki, az biztos!
s.orsi
 
 


hali

megcsináltam mr decembert is. :D nagyon vicces lett. :)

na itt leállt a busz közlekedés, lezárták a repteret. jövő hétre akartunk venni jegyet haza, még november elején, még jó, hogy nem vettünk. :? :? ja és itt dörög, villámlik ÉS esik a hungarocell.

szinti, szerintem adj üveges őszibarack bébiételt, a konzervekben sok az adalékanyag, én még tuti nem adnék olyat.
ja és bocs, nem okoskodás, de ne tedd az ágyra inkább, bármikor legurulhat, ha nézed is. :( annyi rémsztorit hallottam, rám a kórházban is rám szóltak, hogy ne hagyjam az ágy közepén, pedig egy napos volt...

zsu, köszi a bizalmat. :D neked ne küldjek lasztit, ha már úgy benne vagyok? :lol: családi happening. :?
mondd meg a férjednek ne csapkodjon dühében, mert majd nem tudjátok leszoktatni gabit róla. :? én is most kezdek változni tudatosan. oké, próbálok. :lol: (nem csapkodás miatt, másban)

amúgy úgy törtet peti, hogy nagyon. :lol: megzabálom.

hibernia
 
 
 


hungarocell :D :D :D (biztos sos a ho, nem??)
haaaat hiaba, még a ho sem az igazi! Bekapcsoltam a tv-t, hétvégtol enyhulés jon, most csak beijesztett a ho.
s.orsi
 
 


bakker orsi, kimentem a teraszra megkóstolni. :D :D (nem sós) no majd holnap lefotózom, nem hisztek nekem. :lol:
enyhülés, eh, jöhetne, utálom ezt.
no fürci nálunk.

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Charlott:így vagy úgy de rájön minden baba a megfelelő mozgásra :) Igen,Balunak is ilyen labda lesz karira :) Persze ha meg tudom állni hogy ne adjam oda előbb :D Na mondjuk én nem ébresztek,akkor alszik,ez van.Egyszer felébresztettük és ne tudd meg milyen visítás volt,alig bírtuk megnyugtatni.Na akkor mondtam ha a gyerek alszik akkor alszik,punktum.Csak az a baj ha addig maradnak mikor Balunak aludnia kellene akkor ugye minden érdekesebb neki mint az alvás.Mindig azt nézi hogy aki épp it van mit csinál.

Hibernia:jók a képek :) Van pár egészen művészi is közte :) A Művészúr meg lehengerlő :) A jan2-es nagyon szép kép :) Neked úgy jó hogy átutalom az árát,aztán ha tudod a postaköltséget akkor azt is utalom?Na? :) Biztos hogy kell,mondom hogy ilyet kajtattam,de kifutó termék és már nincs sehol,ahol neten láttuk :? Bezony,mosta már második napja hogy 13 órát alszik este :shock: Nem voltam még a monori rendelőbe,miért?Szerintem nem gáz :D Úgy látszik ő így fedez fel :D Dátumokból nekem is szita az agyam.A közeli rokonságét felírom mindig az esedékes naptárba és onnan tudom hogy na most lesz.Az a laszti is gurul magától ha a baba hozzáér?Nem nagyon tudtam lefordítani a szöveget,webfordító meg egy kalap kaki....

Törpi:nincs mit :) Igen,ezt szeretnénk Balunak,ő már ugye stabilan mászik így lesz miután kajtatnia és talán békénhagyja a ruhaszárítót :D Boldog 6 hót Márknak :) néztem a képeket,nagyon helyes kissrác :D Jobbulást a legénynek!

Cintia:szerintem nincs lemaradva Szinti.Elvileg 6-9 hó között indul emg a mászás,van akinél ki is marad,szóval nem hinném hogy ilyen korán aggódnod kellene.Inspiráld amivel csak tudod,és menni fog neki is :) Nekem azt mondta a koraszülöttes gyógytornász hogy minél keményebb felületen minél nyitottabb térben pár játékkal legyen Balu és ez elég inspiráció neki hogy mozgásra bírja.Azért várunk a hírekkel,nagyon kiváncsi vagyok mit mondanak majd!A franciaágy nem a legjobb,hiába "kemény" a felülete,nem olyan mint a föld.Nehezebb rajta nekik mozogni,viszont annál könnyebben lepottyanhatnak egy pillanat alatt.A játékokat meg tedd távolabb,épp hogy ne érje el kb 10 centire tőle,hogy "meg kelljen érte mozdulni".Én így ösztönöztem Balut :D Persze először idegeskedett meg méltatlankodott,de aztán csak megszerezte :D Én mirelitet adok neki.A friss után az akövetkező legjobb.Befőtt meg konzerv azért nem jó,mert cukros,meg tartósítós.Priviben megírom a nevemet :)

Orsi:huuu,jó nagy hó van nálatok!!!!Szépek a képek :) akkor nálatok szánon jön a mikulás? :D Sajnálom a rossz éjszakát.Reméljük csak fejlődési ugrás,most hallottam hogy 6 hósan is van egy. (hány lesz még? :D )

Kriszta:uhhhhh,gondolom nem kicsit lettél ideges :?

Zsu:ez ugyanaz mint Hiberniáé :D Meg talán olcsóbban is jön ki. Mitől hányhatott Gabi? :? Néha jobb ha az apák nem otthon dolgoznak :D

Na voltunk a srákányba.Balu hol aludt hol nézelődött.Sok mindent vettünk,nardágot,pulóvert,bugyi,melltartó,szőnyeg,babasál,páromnak 2 szabadidő nadrág itthonra,egy tepsi, kariajándékot a rokonoknak.Aztán voltunk Auchanba,ott is hagytunk rendesen.Balu kapott egy kis lasztit,nagyon édesen elvolt vele :D Elgurult ő meg mászott utána :D
Még mindig nem alszik.Ma aludt kb 4szer 20 percet.kb fél 6-6 óta fent van.És csak mászik és mászik,és folyton a konvektor felé,nem lehet leszedni róla.Elszedem már mászik is vissza,ehh :? Jó lenne ha már aludna.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hali

hát nem tudom, mire fel mozog, érintésre vagy mi, azt mondja, hogy magától mozog és ennyi. :roll:
még ezt is néztem, http://www.argos.ie/static/Product/part ... LAPTOP.htm vtech ez is, úgyis laptop mániás. :lol:
köszi a dicséretet. kis szépségem. :lol: a külön utalás azért cink, mert akkor 2x fizetsz a banki átutalásért. :(
tök jó, hogy ennyit vásároltatok. :) ilyenkor hol etetsz?

no fekszem, látom már mindenki alszik. :)
jó éjt

hibernia
 
 
 



hibernia
 
 
 


Reggelt!

No, ez a felébresztés vihart kavart, akkor pontosítanék (gyors fogalmazás átka), hogy nem szándékosan ébresztjük, hanem magától ébred Krisz. És ez azért van így, mert kicsi a lakás (a szomszédot is úgy halljuk, mintha nálunk lakna :? ) és Krisz így hamar felébred, nem kell ébreszgetnünk. :roll: De nincsen baj ezek után, Krisz szereti a társaságot és örül,hogy jönnek hozzá. :wink:

Csöpplány: mennyi mindent vetettek! :) Igazi, karis bevásárlás! Hát, igen én is odaadnám a Krisznek az ajándékát, nagyon kíváncsi vagyok, hogy tetszeni fog neki? Szerencsére a férjem a legmagasabb szekrény tetejére tette fel, így biztonságban van. :)

Hibernia: a naptáros képeket küldted el? Tudod, én nem tudok felmenni a gmailra. Közöségire nem tudnád feltenni? Készíteni kéne nekem is a naptárt, és jó lenne pár ötlet hozzá. :oops:

Zsu:jobbulást Gabinak! Tök jó ez a laszti is karira. :wink:

No, mennem kell ébredés van!

KépKép
charlott
 
 


A lányom kezdi a pakolást ülve az ölemben. jópár dvd már lent van a földön. :D :D :D :D

Francia ágyra csak úgy teszem, ha ott vagyok mellette.

Őszibarack: Én sajna azt az egyet nem fagyasztottam. De köszönöm az ötletet.

Szereztem újságokat tegnap hogy majd megnézem, mi hol mennyiért kapható. Erre Szinti baba széttépte olyan élvezettel. Mikor észrevettem, rám nézett a kis ártatlan szemével és mosolygott egyet. Biztos így akart megkímélni a túlköltekezéstől. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bocsi lemaradtam: milyen tali lesz, mikor, hol ?????

Milyen ajándékozás? milyen értékben ??


Megyek mert, Szintit viszem fülészetre, olyan sok fülzsír termelődik neki szegénykémnek. Pedig pucolom neki a fülecskéjét. Persze csak óvatosan.
Meg az ebédjét is meg kell, hogy csináljam. Ma paradicsomos burgonyát fog enni. Tegan, körtés, húsos, krumpli volt. Nagyon ízlett neki.

Majd még jövök.
cyntia2009
 
 


Jó reggelt!

Hibernia:csak azért gondoltam a dupla utalásra,hogy biztosra vedd hogy TUTI kell az a labda :D Ha nem otthon vagyunk akkor ott etetek ahol éppen éhes lesz Balu :D Az Auvóchanba a gyerekosztályon etettem.Beültettük Balut a bevásárlókocsiba,és ott :) A Sárkányba meg van egy kínai gyorsétterem,ott szoktunk kajolni,és oda beültünk aztán két legyet egy csapásra.Balu is jóllakott meg mi is :D Viszek mindig itthonról üvegeset :) Meg van tápi is a biztonság kedvéért :)

Charlott:huuu,banyek,teljesen elfelejtkeztem a gmailedről :? Na majd megpróbálok időt szakítani és felmenni msn-re hogy segítsek,jó? :?

Cintia:aza baj hogy egy pillanat alatt tudnak olyat csinálni hogy meglepődsz rajta.Én azért mondtam a fldet,mert onnan már nem esik nagyot :D Én szőnyegre teszem Balut,így még csak nem is hideg neki.Na meg folyton emgy a fűtés,meg van hogy plédet is lerakok neki.Rendes kislányod van :DDD A talit csak tervezzük,hogy mostanába össze kéne jönni :) Valahol a nyugati környékén szeretnénk,talán az mindenki számára könnyen megközelíthető, akár tömegközlekedéssel is.Régen a sulikban volt ilyen kihúzós ajándékozás.Hogy kihúztad valaki envét és annak kellett venned valamit.Na mi ezt ugyanígy gondoltuk,annyi kivétellel,hogy Hibernia húzná ki a neveket és küldené el a címeket,hogy kinek kell az ajcsit küldeni.Az értéket úgy 1500 ft körül gondoltuk.Nálunk is paradicsomos burgonya lesz :)

Nekünk nem volt túl jó éjszakánk.Balu éjfélig kétszer felsírt,de csak a cumi miatt.Aztán 3kor nem bírtuk megvigasztalni úgy sírt.Egyszerűen fogalmam sincs mi volt a baj.Aztán visszaaludt.És aludt fél 9ig.De 11kor aludt el.Lehet a foga miatt volt?Most reggel is etettem és flyton felsírt közben :S
Na megyek a Freshnapfba akváriumot venni :D Majd még leszek

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Megint esik a hó...
Általában szeretem a havat, különösen karácsonykor imádom, főleg a meleg lakásból nézni, meg jól beöltözve a friss hóban sétálni.
De 1-2 nap múlva amikor minden latyak és sár, azt már utálom :-(
Mindjárt megyek is ki lapátolni. Az a baj, h sokan nem takarítják el, az úttest meg tiszta latyak, sehol nem lehet tolni a babakocsit. Hordozóban meg félek vinni. Mi van ha elcsúszom és ráesek, ráadásul nem tudom felhúzni a kabátot, így meg nem túl jó se neki, se nekem.

Sajna nekem nincs jogsim, így csak gyalog és bkv-val tudok menni, bár bkv-val egyedül nem is, mert nem tudom felrakni a kocsit rá és persze senki nem segít :evil:
A hordozó meg több órán át nagyon kényelmetlen mindkettőnknek :? Hibernia neked mi volt a leghosszabb, amíg kenguruban vitted Pepkét?

Nálunk nem lesz igazi fa karácsonykor :oops: Úgy gondoltuk, hogy most még nem fog neki feltűnni, h ez mű fenyő. Talán majd jövőre...

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Csigaby:dettóóóó,imádom a friss ropogós havat,de ezt a latyakaor,meg a hó felváltva eső keveréket gyűlölöm.És főleg ha ez még le is fagy..brrr....
Én ilyenkor áldom,hogy megcsináltama jogsit,nagyon nagy segítség.Baluval alig mozdultunk ki,míg nem volt itt az autó és ilyen trutymák idő volt.
Nálunk is műfenyő lesz.Már 10 éve az van.Engem nem visel meg ha nem igazi a fenyő.Ráadásul ha az igazi hullajtja a levelét és Balu megeszi vagy megszúrja magát vele :? Majd talán ha nagyobb lesz,de lehet akkor is műfenyő lesz.Majd meglátjuk :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


A betegeknek jobbulást, az anyukáknak kitartást!

Nadi - részvétem a szoptatás miatt. Én már nagyon régen feladtam volna a helyedben, úgyhogy minden tiszteletem a Tiéd és persze a többieké is, akik még 3 óránként szoptatnak.
Hogy ízlett az őszi?

A rokonok sehol sem egyszerűek, szerintem minden családban van pár gázos személy.
Hétvégén volt Anna keresztelője, 20 fővel. Most volt először együtt a két család minden tagja, voltak, akik csak most találkoztak :-)
Ugye nekünk "zugesküvőnk" volt, úgyhogy ott sem volt alkalmuk találkozni, gondoltuk ez jó alkalom. Anna csak az én vagy az apja kezében volt hajlandó tartózkodni :shock: Ott jól érezte magát, nevetgélt, kokettált mindenkivel, de mihelyt más fogta, sírva fakadt, akkor is ha látott minket. Kicsit fárasztó volt.
A kedvencem az a rokon, aki fogja a gyereket, az sírva fakad, egyre jobban sír. Megyek, hogy átvegyem, erre fogja és elrohan vele egy másik szobába, hogy majd ő most megnyugtatja, én meg utána, mert a gyerek már úgy sír, h levegőt se vesz. :twisted: Másik eset. Altatom a gyereket. Nyafog, mert idegen hely, mert túlpörgött már. Kb. 5 perce próbálkozom, amikor jönnek, rámnyitnak, én nem jól csinálom, menjek ki, majd ők :twisted:
Most komolyan mit gondolnak?!

Monde - HP :D Pedig tőled akartam megkérdezni, hogy hogy tetszett? Sajna én dec. vége előtt nem tudom megnézni, de nagyon kíváncsi vagyok. Mindet olvastam, sőt angolul az összes, olaszul 4 v 5 könyv van meg. Cseppet sem vagyok rajongó :D

Cynti - tényleg nem semmi hajzatotok van. Nálunk még sehol semmi. Általában azt mondják úgy néz ki, mint egy fiú :-) A múltkor úgy is öltöztettem. Kék overall stb., erre azt mondják milyen szép, csak úgy néz ki mint egy lány. Erre én: Hát mert lány :D :lol:

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Cynti - hova mentek fejlődésneurológiára? Ne izgulj, csak UH-val megnézik a fejét, illetve ellenőrzik, hogy miként mozog. Ezek a szokásos vizsgálatok.

Csöpplány - mire jutottál a konvektorral? Mi most fogjuk beüzemelni a kályhát, még én is azon gondolkodom miként kerítsem el, hiszen könnyen megégetheti magát. A radiátort is megfogta a múltkor (pont forró volt), elkezdett sírni, de ne engedte el csak fogta és sírt…
:shock:
A karácsonyfával kapcsolatban hasonlóan gondolom, mint te.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Helló!

Képzeljétek ma délelőtt elmerészkedtem egy babás angolos foglalkozásra. Biztos hallottatok már a Helen Doron féle tanítási módszerről. Tőlünk nem messze (azért gyalog babakocsistúl 3/4 óra volt :roll: ) tartanak egy ilyet és próbaórara bejelentkeztem pár napja és már mára hívtak is. :D
Nos, tök jó volt, Krisz természetesen élvezte: egy újabb program, pár vele hasonló korú baba. Olyan volt mint a magyar ringatós, zenebölcsis dolog, csak persze angolul :oops: :lol: .
Járnánk is rá, de olyan sokat kérnek érte, hogy sajnos a családi kupaktanács leszavazott. Meg ha nem egy órás lenne a fogi, hanem csak fél órás, akkor a babák is jobban bírnák. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Csigaby: Budára a III. ker. Bécsi út 132/A. szám alá a Szt. Margit Kórházba viszem holnap 8-12 között kell menni.
Éppen most fürdettem meg Szintit, hajmosás, körömvágás, fülét kipucoltam...stb. Te Bp-en hol laksz ? Melyik kerület ? Én Zuglóban.

A Nyugati nekem is jó lenne, ha mehetek. Csak pontosan mikorra gondoltátok ?

Rokonok: Nálunk is van, a féltestvérem. Múltkor megsértődött, mert úgy volt, hogy talizunk, aztán ő mondta, hogy még nem tudja mi lesz, hogy dolgozik a férje. Erre nem hívott. Gondoltam, jó, mert mindenkinek a család fontosabb természetesen. Írtam is neki, hogy majd legközelebb összehozzuk. erre megsértődött, de , hogy min, azt a mai napig nem tudom. Napokkal ezelőtt írt, hogy átjönne, mert Szintikének hozott ajándékott télapóra. Írtam, hogy sajna most nem jó, de jelentkezni fogok, mert ezt azt el kell intéznem. Most előszőr írtam , neki., hogy most én nem érek rá, erre örök hari, megint megsértődött. Érti ezt valaki , mert én nem . :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nálunk is műfenyő lesz az idén. Majd jővőre lesz élő, majd akkor tudja már élvezni. Állítólag én kiskoromban magamra húztam a fenyőfát, mert csak 1 szem szaloncukrot szerettem volna levenni a fáról. Csak azzal nem számoltam, hogy azon madzag is van. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cyntia2009
 
 


Csöpplány: sikerült akváriumot venned? lesznek halaitok? vagy teknős? Nekünk tekik vannak (élnek, mint hal a vízben :lol: ), viszont a halaink kidöglöttek, nem bírták a klímát. :(
Balu cumi nélkül nem is tudna aludni? Krisz nem szereti a cumit, amióta fogzik kiköpi, inkább az ujját szopja, no meg a bögyömet (jaj,de fáj mikor ráharap! :shock: )
Ezt a nyűves gmailt próbáltam megjavítani, de messzebb mentem a megoldástól. Most már a jelszó links se jelenik meg. :roll:

Csigaby: hú, ez aztán a kedves rokon, aki majd megmutatja az anyukának, hogyan nyugtatja meg a babát! :? Milyen keresztelőtök volt? Katolikus esetleg?

Cyntia: :) pakolászik Szinti?! :) olyan aranyosak ilyenkor! Krisz is folyamatosan az építőkockáit rakja szana-széjjel. Újság"olvasás" nálunk is divatos. Szinti nem szokta olvasás után megemésztei az olvasottakat, azaz megenni a papírt?

KépKép
charlott
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: