Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon ügyes Balu, hihetetlen!

Én ma túrós pogácsát sütöttem. Remélem, nem fogy el karácsonyra a lelkesedésem. :) És ma jöttem rá, hogy még nem csináltam adventi koszorút. :roll: Nagyon gáz, ilyenkor már meg szokott lenni.

Hibernia, itt 200.- egy zokni, szóval nem egy nagy összeg, nem gondoltam cserébe semmit kérni. :) Csak írj címet!

Ezt találtam:
http://mupa.hu/program/karacsonyi-ringa ... 2-15_09-00

Meg ezt: :D
http://ezpontaz.hu/tente_baba_mehecske_ ... babat.html

Most megyek zuhanyozni, mert nagyon elcsúszunk... Ja még annyit, képzeljétek, Samu ma több, mint 3 órát aludt a levegőn! A végén már tiszta ideg voltam, kb 2 percenként kimentem ránézni. :) Állítólag néhány gyerek így reagál a frontokra.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


3 hírem van:
1, este fél 7től fél 9-ig egyedül játék volt, kb 10 percenként simiztem egyet, de elvolt. :shock:
2, fél 10től fél 9ig aludt éjszaka. :shock:
3, egész éjjel dörgött-villámlott és reggelre havas lett a táj. :shock:

no megyünk vásárolni

hibernia
 
 
 


Halihó! :)

Hibernia után:
1, esett nálunk is a hó !!! :lol: és fúj a szél hozzá! :?
2, Krisz őrült módon próbálkozik mászni, de az a baj, hogy csak a hitvesi ágyban, a habszivacson hiszti van, még kemény lehet neki. :roll:
3, és Krisz egyre többet alszik (lehet, hogy a hideg hatására), azaz 1 délelőtt és délután is 1 óra mélyalvás. :)

Mi már voltunk vásárolni, könyvásár akció volt éppen, ezért beszereteztem egy mondókás, dalolásos gyűjteményt. :)

Tegnap próbáltam Krisznek adni banános tejpépet, de nem nagyon jött be neki. :( Lehet, hogy túl higra sikeredett. Mennyire szoktátok sűrűre készíteni?

KépKép
charlott
 
 

 
 

Jó reggelt!

Mi is jól aludtunk.Balu elaludt 3/4 10kor és 6ig aludt,kétszer felsírt,de mindkettő csak cumi miatt volt.Aztán 6kor megetettem,szinte fent se volt,és aludt 9ig.Aztán tízóraizott,alma-meggyet,aztán játszott.és most aludt el 5 perce.
Én ma elkezdtem bababiztosítani,a kiságyat már teljesen leengedtem neki,most akarom a szobába átpakolni a szekrényeket,pakolásbiztossá tenni.

Barba:Balu már azt se tudom mikor aludt egyhuzamba 3 órát,estén kivül.Köszi a dicsit :)

Hibernia:1,naaa,akkor nem reménytelen a dolog :)
2,csak nem visszatért a jó alvókája?
3,itt is esett hó :?

Charlott:nem hiszem hogy kemény lenne neki,hisz minden gyógytornász azt javasolja hogy sík,kemény felületre kell tenni a babákat,úgy jobban fejlődnek.Balu is akkor kezdett el látványosan fejlődni,miután folyton a földre tettem.
Alvás nagyon jóóó! :)) Gratulálok Krisznek :) Balu általában déltájban alszik egy óát,másfél órát,meg 4-5 között alszik el és szintén 1-1,5 órát :) Érdekes ha kint hüvős van akkor jobban alszik Balu.
Tejpépet én úgy csinálom,ahiogy a dobozán írják az adagolást.Olyan tejbegríz állagú szokott lenni,de ha túl lassan eszi Balu akkor elfolyósodik,de hogy ez mitől van,azt nem tudom.

Na megyek,pakolok,míg alszik

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Balu aludt negyed 1ig,szóval egy fél órát.Aztán evett ( sütőtök-répa) aztán meg elkezdett sírni.Bekentem az ínyét,tiszta recét éreztem,megnéztem és szinte mindenhol áttört már a fogacskája :) Már kocogott a kanál :) Aztán nagy nmehezen megnyugodott, a vállamra tettem,ő átkarolta a nyakam és birizgálta a hajam,és nagy hüppögve bealudt :) 2től alszik.Kis husim,úgy sajnálom,hogy így fáj neki :( :?

Többiek merre jártok? Ennyire hétvége van?Vagy mentek vásárba?
Itt teljesen elolvadt már a hó,kék az ég,süt a nap.Viszont hideg van.

Na megyek ebédelek,míg lehet :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok lányok !

Mi már 3 napja nem jól alszunk, szinti baba sokat van fent, mellettem alszik az ágyban már pár hete, és mindig keresztbe van az ágyon, ezért visszaforgatom.
Amúgy ő is nagyon síros lett megint, nagyon igényli, hogy foglalkozzanak vele. Ha van mellette valaki , akkor, jó. De ha már leteszem, akkor sír. Pedig többnyire egyedül vagyok itthon és hááát a háztartást pedig nekem kell megcsinálni. Lassacskán megy, de egyszer majd csak végzek vele.
Itt is esett a hó. Gyorsan ablakot pucoltam és feltettem az ablak díszeket.
Szőnyeget pucoltam és takarítottam. Persze most könnyebb volt, mert anyu itthon volt. Voltunk a Tescóban, ami ott van az már a ünnepek előtti káosz.
Én is rendet raktam a karácsonyi díszek között, találtam télapós sapit, le is fényképeztem Szintikét. Olyan édes lett benne. :D :D :D :D :D

Sütés: Mi nem csinálunk nagy ügyet belőle. Nincsen nagy családunk. Pici süti valami mézes, beigli. 1 főttétel. És ennyi.

Ajándékok: Én nem veszek senkinek semmit, nálam a gyerek a lényeg ő kap. Ha valaki vesz a családból esetleg, akkor én megmondtam, hogy nekem ne vegyenek semmit sem, csak a gyereknek.
Viszont az áruházban olyan édes , jópofi játékok voltak, ha lenne pénzem, akkor tutti vettem volna egy jópárat.

Nekem ami a lenagyobb és legszebb és legdrágább ajándék karácsonyra az a kislányom. Ennél szebb ajándék nincs is szerintem. Kép
cyntia2009
 
 


Nincs sok időm..

Hibernia, ez tök jó, reméljük nem csak 1x-i alkalom :D

Charlott habtapi nálunk sem a legjobb, mert csúszik...anyósom csinált egy vékony és kemény 140*140-es szivacsra huzatot és most azon van Gabi...hatványozottan jobb a helyzet mert nem csúszik ki a lába..így nem idegeli be magát olyan gyorsan..szóval ha van rá lehetőségetek ezt ajánlom, vagy egy egyszerű pléd a habtapira..csak az nálunk összegyűrődött :?

Csöpplány..tényleg mindenkii máshogy gondolja/csinálja, mivel a gyerekek is mások és mások az igények amit legjobban az édesanyja tud definiálni..ezért is kiakasztó pl Hibernia anyósa aki még ha akár naponta látja a gyereket sem hiszem, hogy jobban ismerhetné az anyjánál...

Na ennyi vissza kell szolgáltatnom Apának a munkaállomást

Ja nálunk ma volt sok hó, napsütés és meg is maradt ..volt hólapátolás is...milyen jó a pilis lábánál lakni.... :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Itt egész nap havazott, de igy sincs jelentos mennyiség.

Hibernia,
mikor mar reménytelennek tunik a helyzet, olyankor megmutatjak a gézenguzok, h masképp is lehetne. Drukk, h tartos legyen a dolog!

Charlott,
nekem is az a tapasztalatom, h kemény feluleten konnyebb a babaknak. Majd réjon Krisz is hamarosan!

Csopplany,
szegény Balu, ezek a fogak elég gyotrelmesen érkeznek nalatok is...
Egyébként az asztalsaroknal a dohanyzo asztalra gondoltam, meg az ilyan alacsony butordarabokra, mert arra hamarosan fel fog kapaszkodni Balu.

3 napja almat adtam Elisanak, tegnap almat répaval, ma almat krumplival, 100 gr(kat is megevett és gyorsan! Kis édesszaju... és ma este furdés elott tiszta nyafi volt, gondoltam adok neki egy kis vizet, nem akartam szoptatni egy oraval az esti szopi elott. Hat szomjas volt, ivott par kotyot poharbol. Nagyon ugyes volt. Viszont mar hn 8 ota alszik, csak olyan fel9 korul szokott lefekudni. Remélem nem kel fel 8 elott reggel, holnap ugyanis vasarnap...

Gyanitom, h ujabb fejlodési ugrashoz értunk. Napkozben tegnap is , ma is a délutani alvasbol sirva ébredt.... és tegnap 2 oras ritmusban szoptattam....
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Orsi: ha a sírással való ébredés egy újabb fejlődési szakaszt jelent, akkor Krisznél is történnek dolgok. :roll: Tegnap egésznap nyüszizett, sírt, amikor csak tudott. Látom rajta, hogy valami nem tetszik neki, nem fér a bőrébe, olyan hisztis lett: csapkod, kiabál, semmi sem jó.
Tegnap lementünk sétálni (találkozás a hóval :lol: ), de végig nyüszizett és kiabált (ezt olyan fel-fel kurjantva hangos "a"-kat). Megint tőle volt hangos a lakótelep. :roll:
És hogy aludtatok? Vasárnap ide-oda, Krisz 5-kor keltett minket. :?

Csöpplány: én is úgy tudtam, hogy minél keményebb annál jobban tudnak tornázni rajta a babák. De Kriszt az ágyban lévő matrac ösztönzi a mozgásra. Habszivacson nyöszög, csapkodja a karjait...rossz nézni. :roll:
Persze régebben is próbáltam ösztönözni, hogy hason fekve érje el játékait, de őt annyira nem érdekli, hátára fordul és játszik mással.
Tejpépet úgy készítettem ahogy le volt írva, természetesen, de mivel nem jött be Krisznek -gondoltam- másféleképpen is lehetne tálalni. :wink:

Zsu: tényleg nagyon csúszik a lába rajta, lehet, hogy csak ez lenne a probléma?? köszi az ötletet, felteszek valamilyen csúszásgátlót.
Nekünk csak kis hó jutott, de annyira még is elég, hogy Krisz megérinthesse! Nézte is, nagyon tudományosan! :)

KépKép
charlott
 
 


HAli!

Charlott nincs mit :wink: Remélem nálatok is csak ez a gond, mert mióta ezen az új szerzeményen van Gabi sokat fejlődött a mozgása, egyre többet gurul és sokat kutyázik...viszont az elaltatás kész rémálom..elalszik, leteszem és autómatikusan 4 kézláb van... ha elég fáradt elalszik, de ha féléber elklezd nyüszizni meg átfordulni stb.... hajnalban kész móka az ilyen :lol:

Tegnap napközben össz-vissz 1,5 órát aludt Gabi..ki si volt szegény semmi nem volt jó neki és már este 8kor aludt..paráztam is mikor kelünk, erre fél 8 kor keltünk :shock: :shock: Döbbenet..persze közben voltak kelések de ilyen sokat régen aludt este... most meg már 40 perce alszik...szóval pótolja ami tegnap kimaradt :)

Ma megyünk családi heppeningre..juhééé
Viszont lesz ott egy 3 hós baba... remélem inkább ő vonja el a család figyelmét és békén hagyják Gabeszt..anyós vonalhoz megyünk és kiakasztó ott (is) egy-kétszemély viselkedése..jajj de gonosz vagyok :oops:
Na megyek pusszanat

Itt még mindíg havas a táj.olyan szép, majd lefotozóm és elküldöm :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Jajj és nekem is tetszik a huzogatós ötlet (karira)

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Cintia:sajnálom hogy mostanában nehéz Szintivel.Lehet ez az idő viseli meg,nem? EGyetértek, a gyerekeinknél szebb és drágább ajándékot soha senkitől nem kaphattunk volna :) Édes kicsi kincsek :) Nagyon édes a kép Szintikéről :)

Zsu:nekem nem csúszik Balu lába a habtapin.A padlón annál inkább,szegénykém alig tud mászni,szinte egy helyben halad,de olyan édes :D Igen,azt én se szeretem ha olyan magyaráz bele a dolgokba aki nem látja hogy mi is van igazából.De azért sok hasznos tanácsot is lehet kapni,amiket ki lehet próbálni és vagy beválik vagy nem :) Mi is azért írjuk le itt ugye hogy hogy csináljuk,hátha beválik.Látod Charlottnál is kezd beválni az egyedül játszásra tanítás.Lehet másnál meg nem vállna be ez a dolog.Ezért szerintem nem érdemes senkire haragudni.Persze nem mindegy a hangnem sem.Sokszor én is kioktatásnak veszem ha valaki beleszól a dolgaimba,vagy megjegyzi hogy ő nem így csinálná.Pedig csak jót akar.Ezt sikerült anyummal is megbeszélnem például :) Nálunk dettó ez van,hogy ha féléber,vagy éber akkor rögtön fordulna és lekötni nemlehet,és elég gáz ez pont amikor aludnia kellene.Én azt csináltam (anyum tanácsára) hogy tettem egy nagy párnát a kiságyba és abban alszik Balu.Abba jól belesüpped és nem tud elfordulni.Nem tudom hogy ez mennyire jó,de úgy tűnik eddig bevált.Milyen volt az "anyósbuli"?

Orsi:köszi az infót,ilyen alacsonyan nincsen sarok nálunk.Remélem hamar túl lesztek a fejlődési ugráson.Gondolom ezért sem írtál ma sem.Ez a sírva ébredés arra utalhat?És a hajnali kelés enni?Mert akkor mi is fejlődési ugrunk :D Bár látszik is Balun :) sok új dolgot csinál :)

Charlott:én néha teszek rendes gyümit a tejpéphez.Ízesebb lesz tőle.esetleg próbáld ki :) Hát pedig hason tudnak igazán fejlődni a babák.De fogalmam nincs mit lehetne tenni.Balu a hátán nem hajlandó tartózkodni,csak ha alszik.

Balu tegnap fél 12kor aludt el.De cserébe aludt fél 9ig.Viszont én hülye ahelyett hogy aludtam volna este,végignéztem még a fűrész 3at a tévében.Fél 2ig tartott.....Aztán elaludtam de fél 3kor folyton besippantott a légzésfigyelő :shock: tök kész voltam,össze vissza pislákolt,aztán rájöttem hogy csak az elem merült.Na akkor előkajtattam félálomba elemet,nagy nehezen kicseréltem és szépen aludtunk reggelig.Aztán nappal aludt egyszer fél órát meg egyszer másfelet.Most még játszanak apával.Apa ma különösen sokat segít.Eddig ő etette meg altatta egész nap.CSináltam két videót is,hogy milyen ügyesen mászik már: http://www.youtube.com/watch?v=QtsUz2q1Jj8
http://www.youtube.com/watch?v=v5Du67fJyyI

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hali,

suru volt a hétvége és persze Murphy torvényének megfeleloen Elisa ma, vasarnap, 7.19kor kelt de mar fél 7tol forgolodott... Mindezt azért mert csak 1x szopott éjjel, 1kor (aminek ugye orulni kéne!) Na mindegy! Majd alszom, ha nyugdijas leszek.... (és meg nem lesznek unokaim :D :D )

Viszont volt egy sikerélményem. Tegnap vagy 100 gr-t megevett Elisa a krumpli-almabol, ma kb 120-t a répa-krumplibol, alma nélkul. szoval ok a krumpli is, 3 nap szunet utan, most izlik..

A hétvégi para az ekcémaja miatt van, pont azokon a helyeken van, ahol a tuzfolt, de sokkal kisebb feluleten. Viszont a szemhéjan nagyon csunya. Holnap ujra megprobalok elmenni a dokihoz...

Gondoltam ma a fius anyukakra, a hétvégén kiszortiroztam a 6-24 hos kisfius ruhakat. egy oriasi dobozzal van. Ha kozelebb laknank egymashoz, tudnék belole adni... de igy... A férjem elment ma egy jatékborzére, mint arus, egy csomo jatékot eladott, de a ruhakbol kevés fogyott, nincs hely ott kirakni mindent...

A sirassal valo ébredést, ha rendszeres, akkor vmi bajnak tudom be. Ma is sirva ébredt Elisa, délelott és délutan is. Este pedig sirva fekudt le, kapaszkodott belém orult modon. Végul cicin aludt el, amire mar hetek ota nem volt példa. szoval, vmi miatt bujos lett és én ilyenkor mindig arra gondolok, vmi ujat fog csinalni nemsokara.

A kihuzosba én is benne vagyok. de ki huzza ki?
s.orsi
 
 


Jó reggelt!

Kristófnak is már két foga van :D

Itt szakad az eső és hideg van, ennél rosszabb nincs..legalább a hó esne :twisted:

Balu egyre ügyibb :P Kristóf a kúszást műveli de már egyre gyorsabban, bármit elér ha van motíváció, a két tesó meg aztán ösztönzi mindenfélét eléraknak és bíztatják olyan édesek!
Hétvégén K. a nappaliban játszott a szőnyegén a nagyok meg a szobájukban, én kimentem az kertbe megnézni mit csinál apa és mire visszjöttem K nem volt sehol, benéztem a fiúkhoz erre ott voltak mind a hárman, aztmondták bevitték Kristófot is magukhoz mert nem szerették volna ha ő egyedül lenne :lol: hát teljesen meghatódtam....

Éjszaka egyébként nálunk is sírva ébredés volt :?

A kihúzóst hogy gondoljátok, én megmondom őszintén nem tudom hogy lehetne kivitelezni, húzás,vásárolni vagy csinálni valamit, eljuttatni?

kriszta0612
 
 


hellosztok!

hú, ez a vasárnap nem volt valami jó nap! Persze nem Krisz miatt, hanem a családom, rokonok miatt. Természetesen a karácsonyi találkozási időpontok teljes megkavarása volt és persze úgy, hogy nekünk ne legyen jó! :evil: El is ment az ünnepléstől a kedvem...ennyit erről!

Voltunk tegnap egy közeli játszóházban. Azt gondoltam naívul, hogy telis-teli vannak az ilyen helyek játékkal és sok gyerekkel. Akkorát csalódtam, még jó, hogy nem kellett fizetni Krisz fiatal korára tekintettel. Nagyobbaknak volt dühöngő, ugra-bugrás felfújt játék, de kisebbeknek csak agyon használt pár építőkocka. :? Fél órát voltunk ott, körbenéztünk, Kriszt hagytuk egy kicsit kockázni. A legjobban az tetszett Krisznek, ahogy a 4-5 évesek futkároznak, ugrálnak. Teljes extázisba került. :lol:
Lányok, ha tudtok ennél jobb helyet, jelezzétek! :wink:

Jaj, megint lemaradtam valamiről a figyelmetlemségem miatt: milyen húzos dologról van szó?? :oops:

KépKép
charlott
 
 


halihó

vagyunk mi is csak a hétvégék olyan hülyén telnek. mindig van vmi. nálunk baromi nagy hó esett (10 cm az sok), sehol sem takarítják, életveszély kimozdulni, mert az első réteg hó lefagyott és arra ráesett még egy csomó, ergo csúszik, a babakocsi folyton megakad, sehol semmi sózás, kész horror. :evil:
semmi nem volt fejlődésileg, tegnap kivételével, mikor a két lábát egyszerre húzta előre (!) miközben négykézlábazott. :) van hasizom. :D :D

a húzást én bevállalom. :D lehetne pl úgy, hogy aki benne van, szerdáig elküldi a címét pü-ben vagy a közösre és ha megbíztok bennem, kihúzok mindenkinek egy-egy nevet és adok mindenkinek egy nevet meg címet.... mondjuk 5 euro - 1500 ft-os limit mellett. nos? ha nem jó, szóljatok. :) :) nem sértődöm meg... :) a címeket nem adom ki 3. félnek. :lol:

no megyek jövök még csak nyüsz

hibernia
 
 
 


még az jutott eszembe, hogy kihúzok vkit és elküldöm a videóját, amint kihúzzuk... :D
no?

hibernia
 
 
 


Lányok, mi lett veletek? merre jártok? :shock: ez a topic is elhal? :cry:

Hibernia: egymásnak adnánk kari ajándékot? Szép gondolat...de akár talizhatánk is (jó tudom, neked és Orsinak kivitelezhetetlen), babák és mamák bulizhatnának egyet. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Ma koran keltunk, megint fél 8kor, délelott vasarlas, gondoltam délutan alszik egy jo kiadosat. A fenét! Fél ora mulva felébredt. Mondom, vmi valtozas lesz...

Szerintem a kihuzosdi kicsit bonyolult postan, az jo lenne, ha talalkoznank és oda vinne mindenki meglepit vkinek.

Készulunk Karacsonykor haza, de még nem tudom mikor, még mindig nincs repjegy...

Na megyunk egyet sétalni, hatha alszik még a babakocsiban egy picit, kulonben kinszenvedés lesz estig.
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Nyugi, Charlott, nem hal el a topik! LEgalább is remélem :-) Itt vagyok én is, csak olvasó üzemmódból nem bírok írósra áttérni, mert valahogy nem elég a napi 24 óra már megint....
Gréti 5 napja kapná az almát, ehelyett mit csinál??? Hát a fejére keni! Kész vagyok tőle :shock: Az egész lakás úszik az almapürében, többek közt én is, na meg a gyerek is. Öklendezik, ha egy kicsi is a szájába kerül véletlenül. Ti hallottatok már ilyet? MErt én nem hinném el, ha nem látnám....

Mindenkinek BOLDOG 6 HÓT!!! Látom már mindenki betöltötte rajtunk kívül.
Jövök még, pill.
Ja és néztem Balus mászásos videót! Haláli!!!! Annyira édi!!! Gratula az első mászásos babócának!!!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Sziasztok!

Orsi:én sem komálom murphy-t.Néha békén hagyhatna :D Nekem is van hogy néha megeszi a csirkét,néha nem.Énmár nem tudom mi van.Nálunk is szokott bababőrze lenni,gondolkodtam rajta hogy egyre ki kellene menni,mert 74-es ruciból nem sok van :S

Kriszta:gratu a fogacskákhoz :)) Hát igemahol tesó van,ott van motiváció is :D Én egyelőre a hajammal motíválom,vag y a kulcs-csomómmal,de szerintem már nem nagyon kell :) Ma mindenhova mászva ment :shock: egyszerűen olyan hihetetlen hogy napról-napra mennyivel rutinosabb.Aranyosak a tesók :)

Charlott:és nem ragaszkodtál hozzá,hogy most hozzátok alkalmazkodjatok,mivel kisgyerekkel elég nehézkes nektek a mozgolódás,variálás?Én előre megmondtam hogy nekünk hogy jó,oldják meg idén ők :) Elég gyér lehetett az a játszóház.Én bennelennék a taliba :) DE hol lenne a legjobb?Valami nagy zárt,könnyen megközelíthető hely kellene.

Hibernia:nekem így megfelel a kihúzás :) Én megbízok benned :D

Balu tegnap negyed 10től aludt negyed 6ig,aztán megetettem és aludt még fél 9ig :) Ma már aludt egyszer 1 óra negyed órát.Úgy "szaladgál" hogy csak kapkodom utána a fejem,és mindig pakolom vissza.Most a nagy sláger a ruhaszárító.Bemászik alá és onnan szedegeti le a ruhát :lol: Rosszaság :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


balunak boldog 7. hót!!! :) :)

mi nem megyünk haza karira. :? :?

hibernia
 
 
 


Jó reggelt!

Jaj de keveset írtatok tegnap óta. Hová tűnt mindenki? Kezdem magam összeszedni, úgyhogy most már itt vagyok teljes valómban talán :D
Csöpplány, Balukának BOLDOG 7 HÓT!!!! Nemsokára már simán segít neked a házimunkában, ha ilyen kis ügyi, hogy már szedi le a szárítót :lol: :lol: :lol: És ismét csak ámulok, hogy ennyit alszik :shock: Te mázlista!!! (annyira irigykedem ám!!!) Na de nálunk lesz ez még jobb is....(vagy nem)
Te mikor elkezdted az almát Balunál, akkor simán csak lereszelted és úgy ette? Mert hát Gréti köpi ki ezerrel. Már gondolkoztam hátha valamivel lehetne ízesíteni, vagy nemtudom. Bár nem savanyú alma, egész finom szerintem. Mondjuk cukrot nem szívesen adnék neki, de ha csak egy picit kevernék bele próbaképp? Szerinted?

MA jön a védőnő, őt is kikérdezem, hátha mond valami okosságot.

Hibernia, sajnálom, hogy nem jöttök haza karira, pedig tényleg jó lenne egy baba-mama tali. Jobb híján Ti majd virtuálisan velünk lesztek :lol: Viszünk laptopot, kamerát, aztán veletek skyp :lol:
Én tényleg benne lennék egy taliban, sőt többen is :-) Jövő héttől férjem itthon lesz tanulmányi szabin január közepéig. Néha hagynunk kellene nyugiban tanulni is, úgyhogy programokat kell szerveznem magunknak. Bármi érdekel! :D 8)

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Orsi, ez tök jó, hogy Ti haza jöttök karira! Mennyi időre? Lesz még repjegy ilyen későn? :oops: Végül Elisa aludt tegnap sétakor? Ilyenkor télen Te mennyit sétáltatod egy nap? Én még mindig kint altatom a teraszon (vagyis nem alszik csak néha) de félek, mert pl,. tegnap kb 5 fok volt és fújt a szél.... nem fog megfázni? Tegnap 1 órát fagyasztottam kinn :shock:

Zsu, milyen volt a családi összejövetel? Most vettem észre az avatar képed, de édi!!!! :lol: :lol: :lol:
Akartam már kérdezni, hogy esetleg megtaláltad Gremese alvóscsukjáját? Mert nekem azóta már írt priviben, hogy kéne :oops:

Cyntia, kislányod gyönyörűséges! Milyen jó hosszú haja van :shock: Nagyon szép!!!! Lassan már fonni lehetne :D
Karácsonnyal én is így vagyok, szerintem nem nagyon veszünk senkinek semmit Grétit kivéve. Csak esetleg valami apróságot mindenkinek. Bár a nagyszülőknek, dédszülőknek valami grétis fotós valamit akarok csináltatni, ők annak örülnek a legjobban. Én meg Grétinek, úgyhogy nekünk is ő a legnagyobb ajándék :D
Most már csak azt kell kitalálni, hogy neki mit vegyünk, bár szerintem még annyira ő nem fogja értékelni az ajándékot, meg csomag bontogatást, ugye? Vagy igen?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Csajok! Elisanank elromlott az alvokaja! Ma 6.40kor kelt és bar vissza szeretett volna aludni, nem sikerult....

Nadina,
én altalaban délelott megyek vele sétalni, kb 20 perc alatt alszik el + kint hagyom amig alszik, 20-30 perc. Délben is ki szoktam vinni még, ha jo az ido, délutan mar csak vészhelyzetben, mert itt még 5kor is vilagos még, de olyankor mar olyan mord ido van... Tegnap végul aludt, igy 1 orat volt kint délutan is... Most -3 fok van, almos, nem viszem ki, hatha sokat alszik, mert koran kelt. Majd kiviszem késobb.
Egyébként mindig ugy hozom be, h mindene meleg, kivéve az arcocskaja, szoval nem fazik.

Nem tudjuk eldonteni mikor menjunk haza, vagy dec 21-28, vagy dec 25-jan1. Még van jegy.... Karacsonykor azért rossz, mert akkor vinni kell a sok ajandékot oda-vissza. repulovel ezt nem lehet. Az utobbi két évben sielni voltunk Karacsonykor, kocsival lehetett vinni mindent + titokban még az itthoni fa ala is kaptak ajandékot. (Itt Fro-ban mar joval Karacsony elott feldiszitik a fat.)

Alma:
szerintem parold meg neki. Vagy probalj bébiétel almat. én azt probaltam és izlett. Cukrot a helyedben nem tennék. Lehet, h az allaga nem tetszik, pedig az ize ok lenne. Csinald neki majdnem folyékonyra, hatha ugy megeszi.
s.orsi
 
 


Tegnap megvettem Elisa ajandékat Karacsonyra, egy puha babat. Szerintem a mi gyerekeinknek a legszebb ajandék a karacsonyfa lesz. Emlékszem Maté 6,5 hosan ugy nézte napokig, majd ki esett a szeme. Akinek mar maszik a pici, érdemes a fat tobb helyre kikotni!
s.orsi
 
 


Jó reggelt!

Hibernia:köszi a hónap köszöntést :)

Nadina:Tök jó,hogy te is tudsz majd többet lenni :) Tényleg eléggé halódik a topik :( REmélem nem ismétlődik meg még egyszer :( Köszi a köszöntést :) Be is lesz fogva házimunkára a Balu :lol: De amilyen kis izgága,kis minden lébrn kanál lesz,tuti mindig láb alatt lesz :lol: De nem bánom :) Neked mennyit alszik Gréti?Balu kezd beállni egy délelőtti és egy délutáni alvásra.A kettő általábaan 2 és fél 3 óra szokott lenni,váltakozó felbontásba.(tegnap pl kétszer aludt 1 és negyed órát). Én reszelve még most sem adok neki dolgokat :roll: Egyszerűen öklendezik tőle.Én mindent pürésítek.Turmix-al olyanra mint az üveges kaják.Kérdeztem a védőnőt is.Azt mondta nem baj,majd ha lehet neki kenyérhéjat,babapiskótát,akkor majd rá fog érezni a darabos kaják ízére,addig meg ne erőltessem,nehogy megutálja a kanalas evést.Én Balunak először tök felhígítottam,mintha tejcsi/tápi lenne,aztán egyre sűrűbbre csináltam neki,aztán azóta pürét eszik (kb 1 hét volt a rászoktatás) .Majd egy hónap múlva elkezdem a darabos kajákat is ismertetni vele.Esetleg így próbálkozz.Vagy süsd meg az almát sötőben.Megpucolod,félbevágod,kiszeded a magházat,alufóliába becsomagol 200 fokos sütő kb 10-15 percre.Sokkal másabb íze lesz.Vagy párold meg.Én először ezekkel próbálnám meg,aztán ha így sem kell neki akkor esetleg ízesíteni egy picikét.Nadi akár hozzánk is eljöhetnétek,nem vagyunk túl messze :) De én is benne lennék egy taliba a többiekkel is,csak kellene egy jó hely.Hát szerintem a csomag tépkedés tetszeni fog Grétinek :) Még ha nem is fogja érteni,akkor is csináltok képet,és majd megmutatjátok neki :) Én Mikulással is így vagyok,kitesszük a cipőcskéjét,reggel meg mutatjuk mit hoz a Mikulás :)))) Sok fotó,aztán majd megmutizom neki :) Egy ajcsiötlet nagyszülőknek:esetleg lenyomatot lehet készíteni a lábáról meg a kezecskéjéről :) Sólisztgyurmát kell csinálni,aztán kiszárítani a lenyomatot :) Meg persze naptárat is lehet csinálni :)

Orsi:nálunk a fa egy asztalkán lesz,mert tuti nekimenne Balu :D Már mindenhova mászva közlekedik :D Plusz kikötjük a fát,nehogy valahogy magára borítsa.Na meg azért tessszük magasra majd,Balu a ruhaszárítót is lepakolja,akkor mit csinálna a fával? :lol:

Még két kérdés:
1,Ha felmosok a szobába flóraszeptes vízzel,és megszáradt és Balu végignyalja attól nem lesz baja?
2,hogy értessem meg vele hogy ne mászzon a konvektorhoz?Az ok,ha nem megy és odamegy,de akkor érdekli legjobban amikor bekapcsol,mivel látványkonvektorunk van.És félek hogy meg fogja égetni a kezét :?

Mi egyébként nagyon jól aludtunk.Balu tegnap elaludt negyed 9kor,kétszer cumi miatt felsírt,aztán 3/4 7kor evett és végül fél 10kor kelt :shock: Több mint 13 órát aludt :shock: Amikor eszik,akkor is alszik,ki sem veszem az ágyból,félálomba van,és mire végez már tök mélyen alszik.Mi lelhette hogy enyit aludt?
Apu jön 11re,viszem be a melóhelyre,végre megint lesz kocsiiiii! :) :D Úgyhogy megyek is készülődni.Még a hajam sincs kiegyenesítve :? Puszi,majd még jövök.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!
Ismét itt :oops:
Megpróbálok visszakapcsolódni. Kicsit visszaolvastam, jó hogy mindenki karácsonyi lázban ég :-)

Hibernia - sajnálom, h nem jöttök haza :(

Nadi - én először mindig lével próbálkoztam és utána adtam neki a pürét. Általában üvegeset adok, de csináltam már főzve, párolva, sőt nyersen is reszelve, de ez utóbbit csak később. Ha valami nem csúszik neki annyira, abba keverek kicsi tápszert vagy rizspépet (állagtól függ melyiket) és utána meg szokta enni.

Azt hiszem Csöpplány írta valamikor, hogy ők mindenfélét "megkóstoltatnak" Baluval, hát mi is :oops: Anna nagyon kíváncsi és mindent ki akar próbálni, főleg azt, amit mi is eszünk. A védőnő azt mondta, hogy egy kis kóstolásból vagy megnyalatásból nem lehet baj csak ne vigyük túlzásba.

Röviden Annáról: kb. 6000 gr, 65 cm, fog nincs, haj se sok, forog minden irányba, de mászni nem tud. Akarna, de a kötöttség miatt nem sikerül, cserébe ülni és állni próbál, de azt meg nem szabadna engednünk neki :?
Már egy picit jobb az alvás 1 de., 1 du. A délelőtti nagyon rövid, a délutáni változó. Még mindig nagyon hisztis, akaratos. Nem akar egyedül lenni. Most próbálom "edzeni", elég kevés sikerrel :(

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


csöpplány ez engem is érdekel, peti is nyalja a padlót rendesen, csak úgy cuppog rajta (padlót szop :lol:)... én nem floraszepttel, hanem csak cif-fel szoktam felmosni, de gondolom az már mindegy... :? a konvektoros meg asszem nem fog menni, nem lehet "megértetni" hogy az nem jó... :? max ha határozottan rászólsz, hogy nem... ennyi a tippem. nálunk radiátorok vannak, azt ha egyszer megfogja, nem engedi, tetszik, hogy langyos, de az én parám a cd állvány, hogy az ráesik... mindig ott köt ki valahogy. elszedem onnan, de visszaügyeskedik. mondjuk ez más, mert majd átvisszük a hálóba, de érted. :)
jajj tök várom már én is az ünnepeket... :)
az almát én is így adom. :) párolva + turmix. utálja, ha minimálisan is vannak benne göbök. öklendezik még mindig.
hová mentek a kocsival? :)
mi próbáltunk kéznyomatot csinálni, tök csőd. :lol: lehet én vagyok a béna, de nem sikerült. :cry: 3 féle festékkel próbáltuk, egy sem lett jó.

nálunk fos éjszaka volt, 3x vagy 4x kelt, nem jutottunk dűlőre. a hasa fájt szerintem, hihetetlen, még mindig. :( :( vagy az idő, ömlik a havas eső, borzasztó, ki kéne mennem vásárolni, de horror van kinn, szél, eső, hó egyszerre + jeges az út mindenhol. :(

orsi, sajnálom a szar alvást. :? tök jó, hogy már megvettétek az ajándékot. mi még csak kinéztük... :)
itt is előbb díszítenek amúgy, mint 24-e.
nem lehet semmi ennyien repülni... :( no de ha anyukád még nem látta Elisát...

szinti és kristóf a két hajas baba. hihetetlen. :lol:

nadi, jó, hogy gyakrabban ráérsz! :) férjed január közepéig otthon? mááááázlista. hogyhogy kap ennyi tanulmányit? :shock: az almára én is csak azt mondom, mint csöpplány meg orsi. reszelten mi még nem is próbáltuk. :)

no lépek, mert el kéne altatni, nyűglődik...

hibernia
 
 
 


csigaby, lemaradtam rólad. :)
én most úgy vagyok, nem edzem Petit, ne kelljen már hisztiznie a foglalkozásért... :) jó, öt percekre hagyjon békén, de amúgy most róla szól az élet, kezdem elfogadni. :lol:
de jó, hogy forog Anna!! ez a felállni próbálás nálunk is megy, mászás csak hátra, eléggé idegesít, mert kéne másznia, mielőtt felállással próbálkozik. ráadásul mindig spiccel a lábával. :( most azzal mit lehet csinálni?

ja akartam még, olvastam, hogy úgy is lehet glutént bevezetni hogy búzadarát főzünk fel mit tudom én, almapürével. és így tejbegríz helyett almába gríz lesz. :D

7 hó körüliek ti már adtok gluténos dolgokat?

hibernia
 
 
 


ja igen, üzenet Barbától: jönne, de sajna a hó miatt (?) vmi kábel elszakadt és nincs normális net. sajnálkozását fejezte ki, hogy épp tudna is jönni, erre tessék.
ma mennek Samuval 6 hós státuszra + fogorvoshoz (nem samu, ő) + még valahová, de azt elfelejtettem, hová. szóval van program mára rendesen.
puszil mindenkit és amint megjavul a kábel, igyekszik jönni.

remélem mindent elmondtam. :oops:

hibernia
 
 
 


Anna is spiccel, de állítólag az hamarosan elmúlik.

Én még nem próbáltam glutént. Mi pénteken megyünk a 8 hós vizsgálatra, remélem lesz lehetőségem a dokival pár szót váltani. Ezzel kapcsolatban is akarok tőle kérdezni és a tápszert is szeretném váltani.
Tudom régebben beszéltünk erről csak nem emlékszem. Ti milyen tápszert ajánlanátok? Most Milupa HA2 optima-t használunk.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Hááát, remélem elmúlik a spicc, elég idegesítő... :? Úgy próbál mászni, hogy mereven kifeszíti a lábait, mint két botot és a feneke már az égben van. :roll: Nagy ritkán jut el addig, hogy térdel és egyszerre húzza hasizomból a két lábát...

Tápszer: mi most szorulás / hasfájás ellenit használunk, 1-eset még mindig. Nem HA-s. Nem merek váltani. :roll: Miért gondolod, hogy nektek más kéne? Kevesli?

hibernia
 
 
 


Helló mindenkinek!


Jöhetek még egyáltalán???Nagyon szégyenlem magam,hogy nem jöttem eddig.

Mindenkinek nagyon szép és ügyes a babája.

Mindenkinek boldog hófordulót kivánok!

Gyorsan reagálok egy pár dologra ami eszembe jutott.

Ajándék:Mi is is úgy vagyunk,hogy a gyerekeknek veszünk ajándékot,meg a nagymamáknak.
Nekik már meg is vettük.Kapnak egy 2011-es naptárt Márkról.Meg egy Karácsonyos képeslapot kap mindenki amin Márk lesz meg egy szép idézet,csak még nem tom milyen idézet legyen olyan sok szép van.

Alvás:Hát mi mostanában még mindig sokszor felkelünk éjjel,nem tom mi miatt,lehet az idő,vagy a foga.Jó lenne már egy jót aludni.
Napközben délelőtt alszik kb 30 percet,délután viszem le és akkor van ,hogy 2 órát is alszik.

Fog:Még mindig nincs.Várjuk a csodát,de még várat magára az a fogacska.

Csöpp:Ez a gyurma ötlet nem is olyan rossz dologt,csak az az égő,hogy nem tudom,hogy kell megcsinálni,de ha segitenél akkor lehet csinálnék is.hogy kell megcsinálni?
Szerintem ha nem lesz semmi baja Balunak ha flórasepttel mosol fel,de ha aggódsz miatta sima vizzel töröld át utána.Úgy biztos nem lesz semmi baj.
A konvektoros dolgot nem tom.

Evés:Én egyedül az almát reszelem Márknak,most már megeszi,de az elején nem kellett neki mindig kiköpte.Aztán egy darabig nem adtam neki és kb 1 hét múlva meg már úgy ette,mint a cukrot.Orsi ötlete is jó,hallottam már,hogy az üveges almát jobban megeszik elsőre.
Most már adok neki almát,őszibarackot,sütőtököt,répát meg krumplit és ha hétvégén húslevest csinálok a répa,a krumpli meg egy kis husika az övé.Ezeket mind turmixolom botmixerrel.mindegyiket imádja.Miután evett rá egy órára meg cicizik még.Nálunk még a cici is nagyon megy:lol:

Nadi próbáld az üveges almát.

Karácsonyfa:Nektek élő lesz???Nekünk még nem majd jővőre akarok élőt.Nekünk az aztalon lesz nem olyan nagy kb 1 méter.

Mi most gyógyultunk meg már megint náthásak voltunk.Ez megy már kb 1 hónapja,nem tom mi lehet a bajminden második héten folyik az orra és köhög.Most nem voltam vele dokinál,csak felhivtam és azt mondta,hogy ugyanazt a kúrát folytassam mint eddig.Én már arra is gondoltam,hogy lehet alergiás.
Kb 2 hete voltunk védőnőnél azt mondta,hogy már minden olyan kaját adhatok neki ami 4-6 hós babáknak adható.
Akkor meg is lett mérve Márk 7740 gr és 67 cm volt akkor .Legközelebb 6-án megyünk védőnőhöz, 7-én meg a doktorőhöz.
Majd rakok fel képet Márk ról Meg videót is megpróbálok rakni.

Na most ennyi.
Majd jövök még ha tudok.

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Sziasztok!

Hát én is eltűntem, de sajna Bori is elkapta a betegséget a fiamtól, már három napja szenved. Ma antibiotikumot is kapott, annyira sajnálom. Olyan vagyok, mint egy orrszívóautomata, hol a fiamnak, hol a lányomnak. Siralmas. Szegény másodikok (többedikek).

Látom kerülnek elő az eltűntek is, tök jó!

Amire emlékszem:

Tali - én is szívesen mennék, de gyakorlatilag egy hónapja egyfolytában beteg valamelyik kölök, már kezdet bekattanni is ezen, mert nem tudunk senkivel találkozni soha, felnőtteket alig látok. Ha éppen egészségesek vagyunk, akkor megyünk!

Felmosás - én nem örülnék, ha a gyerek a d*m*st*st vagy akármi ilyen vegyszert nyalogatna, ezért kiűztem őket a háztartásból, helyette van mosószóda, ökológiai felmosószer, vagy akár ecet. Higgyétek el, nem kell a gyerekeknek a steril környezet, semmi baj, ha találkozik bacikkal, inkább azok legyenek körülötte, mint a rákkeltő kémiai anyagok.

Nadi - az én fiam konkrétan utálta az almát. Miért nem próbálsz meg mást neki? Pl répa, krumpli, őszibarack (üveges). Azokat sokkal jobban szeretik. Cukrot szerintem azért se adj, mert ha megszokja, hogy minden ennivaló édes, akkor szenvedsz majd vele eleget.

Most ennyi, Bori köhög álmában, megyek, jön az orrszívás. :(
monde
 
 


Monde sajnálom az orrszivást.Teljesen átérzem a helyzeted. :cry:
mi már ott tartunk,ha Márk meghallja a porszivó hangját már elkezd sirni.
Nagyon sajnálom ilyenkor őket, de sajna ez segitnekik.

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Csigaby, Torpilla, jo hallani rolatok!!!

Monde, sajnalom a betegséget. Nekem is ez a rémalomom, mikor mindenki egyszerre beteg... Ilyenkor par nap alatt tiz évet oregszik az ember.

Lablenyomat:
festékkel sem konnyu, de gyurmaval sem. Mi egy hosan csinaltunk Elisa labarol, kb 1 hét alatt, napi 5 probalkozas utan sikerult egy normalisat csinalni. Festékkel mi olyat is csinaltunk régebben, h az egész csaladnak a lablenyomata, osszevissza a pairon, kulonbozo szinben. Egy A1-es papiron volt és ki volt téve a felra sokaig, tok jo dekoracio...

Hibernia,
"az ennyien repulni"-ben engem a sok cucc zavar.. Meg, ha mondjuk pont akkor akkora ho esik, h orakat kell dekkolni a reptéren...
Meg Elisa ki tudja hogy birja majd a repulot, mivel ugye alapbol légzésgondok vannak.... ragodunk, ragodunk rajta, de szegény szuleim annyira szeretnék latni a csaladot... mennék is, meg nem is. Nyaron szivesebben utaznék...

Itt SZAKAD a ho, 20-30 cm-t josoltak. Tudnivalo, h Fro-ban mar 2-3 cm hotol is megall az élet. Ma azt hiszem nem viszem uszni a fiaimat.

Elisa megint sirva aludt el, ugy sajnalom. Viszont megkostolta ma a sutotokot és szépen ette a kajat, pedig kicsit surure sikeredett... eddig még mindent megevett, kopp, kopp. és mar egyre ritkabban szopja kozben azujjat, szoval megtanulta szimplan lenyelni, nem keni ossze magat. Nagyon buszke vagyok ra, még 3 hete sem eszik. Ma ki fogok mosni egy csoros poharat, mert inna tobbet is, ha tudna.
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Csigaby:Örülök hogy visszatértél :) Igen,én írtam hogy szinte mindent megkostóltatok Baluval :) Én nem értem miért nem szabad engedni neki az ülést?Mert az állásaz oké,de ha képes egyedül felülni akkor miért nem?Mi még mindig a Milupa Komfort 1-est esszük.Doki nem akar váltani,azt mondta felesleges.Ki érti ezt?

Hibernia:nekem az a bajom a konvektorral hogy írtó meleg mikor megy,hamar bemelegszik meg ki is hűl,de míg fűt addig nagyon gáz.Balunak emg pont akkor tetsik mikor megy,mivel látványos.Kocsival csak apumat vittem a melóhelyre most,ma nem megyünk shova,holnap meg bevásárlókörút,mert nincs itthon már semmi :? Sajnálom a szar éjszakát :( Mi nem siekrült a lenyomatnál?Nem értem :oops: Én adok Balunak gluténes dolgokat.Eddig semmi baja tőle.Most akaromk majd diskurálni a védőnővel,hogy mondjuk durumtészta mehetne-e már Balunak,meg hogy 7 hótól mivel bővíthetném még a kajatárat :lol: Köszi a Barbás infót,már kezdtem gondolkodni hogy miért nem jön :? Azt hittem ő is leválik innen :(

Törpi:hogy ne jöhetnél!Gyere minél gyakrabban :)))
Itt a recept:
2 bögre liszt
1bögre só
1bögre langyos viz
2 ek olaj
Ezeket összegyúrod és mehet a lenyomatkészítés.Aztán radiátoron ki kell szárítani,aztán esetleg ki lehet festeni,írni rá :) Szép méretei vannak Márk babának :) Cuki az új vonalzód :)

Orsi:és a szüleid esetleg nem tudnak hozzátok repülni?Nem megoldható?

Monde:én szeretem a tisztaságot,és nekünk nem jöttek be ezek a módszerek.Jobbulást nektek!!

Sikeresen hazaértem,nem tévedtem el!!! :lol: Nálam ez nagy szó :D Balu alukált egy fél órát,dehát kialudta magát éjjel.13 óra alvástól én is kipihent lennék :D Mindjárt jönnek anyuék is babázni kicsit,én meg megyek megreggelizem :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csopplany,
probald meg elkeriteni a konvektort, butordarabokkal, jarokaval...

A padlonyalasra nalunk eddig nem volt példa, én 2x mosnam fel, ha ez tartosan elofordulna. 1x mososzeres vizzel, 1x tiszta vizzel.

Mar 5 cm ho van!
s.orsi
 
 


orsi sajnálom, én is így vagyok, mennék is meg nem is. :? most is filózunk, hogy ketten repülnénk haza, de nem tudom, nem vágyom rá. :( nyáron könnyebb azért, nincs ez a sok szar kabát stb. olyan kis nyomik azok az ülések... :(

monde sajnálom a betegséget, szegények. :( :( a nagy mindig visszafertőzi Borit?

törpi, dehogynem jöhetsz. :D Márk új vonalzója aranyos. Kis télapó. :lol:

csöpplány, úgy nem ment, hogy eleve nem tudtam befestékezni a kezét rendesen, mert szorította a markát. máskor persze tenyerel, most nem. próbáltam ecsettel, szivaccsal, úgy, hogy kiöntöttem festéket és beletettem a kezét, nem, az istennek nem nyitotta ki az ujjait. ha véletlenül festékes lett az egész keze, akkor amikor a lapra akartuk nyomni, akkor szorította össze és nem tudtam rávenni, hogy ne az öklét tegye le. ha én kinyitottam az ujjait erővel, akkor ugye az én kezem lett festékes, az övéről meg leszedtem a festéket. ezt 3x eljátszottunk, 3féle festékkel + ugye egyszer apa is próbálkozott és kimondtuk, hogy ez nem megy. lábat lehet könnyebb, mert talán nem hajlítja úgy be az ujjait. nem tudom.
a sógyurma is jó lehet, de én most leállok kicsit a kreativitással, fotózni tudok, maradok annál. :D

orsi, monde, tényleg 2x felmosás ez eszembe nem jutott... :oops: nálunk is nyal folyamatosan.
amúgy itt is leállt az élet, bezártak a sulik, a buszok MÉG járnak. ki tudja meddig. nagyjából 2 cm hó van most, elég nevetséges.
Kép

bocsi jövök, de mennem kell

hibernia
 
 
 


Hibernia,
itt is megallt az élet. Mi egy nagy dombon lakunk, én semmiképpen nem tudok mar felmenni a kocsival, kb 10 cm ho van mar. Az egyik fiam 200 m-re jar suliba, de a kisebbik 2 km-re. Ha nem jon az iskolabusz, akkor nem tudom, hogy jon haza szegénykém. Egyelore Apa is beragadt a munkahelyén, ott is nagy a lejto, neki meg még téli gumija sincs.
s.orsi
 
 


orsi hát ez gáz. :( szegények. :(
itt azt sem tudják, mi az a téli gumi. évtizedek óta tavaly volt először hó.
nálunk azért jó, mert a férjem itt dolgozik 200 méterre, mi meg itthon ülünk. tök idegesítő, mert a garázsból kb 40 fokos emelkedőn kéne kijönni, de hát csupa jég az egész. mi van, ha vészhelyzet van??? :shock:
annyira idegesít, k*rva drága lakóparkban lakunk, de arra nem képes senki, hogy az udvart felszórják, feltörjék. tiszta jég, babakocsit tolni nuku.
mindez 2x 3 centi hó miatt. meg mert nem szedték fel az első réteget, lefagyott és ráesett a következő. :evil:

hibernia
 
 
 


szegény kisebb ilyenkor mi van? vmi szomszéd? ismerős gyerek?

hibernia
 
 
 


Hibernia, az eddigi statisztikánk úgy néz ki, hogy minden második betegséget kapja el Bori, ami nagyon klassz ugye, mert legalább nem mindet. Persze ezek igazából csak orrfolyások, ami azért nem igazi betegség, ez a mostani a gáz egyedül, mert erre gyógyszert is kapott.

Csöpplány, a tisztaságot én is szeretem, hidd el, csak ezek szerint másak a nézeteink a vegyszerekkel kapcsolatban, illetve nem csak attól lehet tiszta valami, hogy telenyomjuk hipóval.

Orsi, nem semmi ez a hóesés, én szeretem a havat mondjuk, de tény, hogy felfordul az élet tőle, valahányszor hirtelen esik egy nagyobb mennyiség.
Azért biztos Neked is jó karácsonyod lenne itthon, nem? Az olyan más.
monde
 
 


ja csöpplány akartam még írni, itt van Milton nevű hideg fertőtlenítőszer, cumi stb fertőtlenítésre jó, le se kell mosni (:shock:) én most azt vetem be szerintem.
tök domestos szagú. :D

hibernia
 
 
 


Monde,
én IMADOM a havat, csak ez az orszag nincs erre felkészulve, kivéve az Alpok megyéi.... szerencsére Alexot hazahozta az egyik gyerek apukaja, egy terepjaroval...
s.orsi
 
 


Örülök, hogy pár zugolvasó színt vallott! :lol:

Nadina: jó, hogy párod többet lesz itthon mostantól és akkor tényleg több programot kell szervezned, hagyni kell a férjeket kicsit pihenni. :wink:
Nálunk az etetés simán megy, azaz Krisz rendes fiúként hagyja, hogy a szájába tegyem a kanalat és ha mutatom, hogy rágja meg és nyelje le, akkor leutánozza. Eddig almát, krumplit,őszit és sütőtököt kínáltam neki. :)

Orsi: szerintem kari előtt jöjjetek Mo-ra, és akkor nyugodtan, kipihenve tudtok ünnepelni. Újévet otthon a kinti ismerősökkel köszönthetnétek. :) Na, ezt jól elképzeltem... :oops:
Sütőtök Krisznél is sláger, szépen eszegeti! :)

Csöpplány:ragaszkodtam persze az elképzeléseimhez, de a rokonok magasról tesznek arra, hogy mit szeretnék. Ebbe egy kicsit elfáradtam, elcsüggedtem. :( Legszívesebben elutaznék a kiscsaládommal egy lakatlan szigetre és kipihenném magam. :wink:
Krisz nagyon gyakorol már, teljes erőbedobással ég felé emeli és szinte sír, hogy meg is tudja tartani magát.
A talin gondolkodom ám! Valahol ott kellene találni egy játszóház szerű helyet, ami a centrumban van. Mindenkitől ugyanolyan távolságra. :wink:

Csigaby: örülök, hogy Te is jelentkeztél. :) és annak is, hogy Anna is egyre ügyesebben mozog. Mi is most próbáljuk az önálló játszásra ösztönözni. Ma amíg főztem, szétpakolta a nagyszobát! :shock:

Törpilla: örülök, hogy Te is jelentkeztél. :) (egy üzlet beindul! )
karifa - nálunk eddig nem volt élő, mindig azt mondtuk a párommal: majd, ha lesz baba, akkor élőt veszünk! Olyan szép és kellemes az illata. :)

Hibernia: szép képet tettél fel, de gondolom élne ekkor a hóban nem lehet könnyű. Főleg úgy hogy az ország nincs hozzászokva ehhez az időjáráshoz.
Jobbulást kívánok Nektek!

KépKép
charlott
 
 


Orsi:hát muszáj lesz valami barikádot kitalálni,mert kzdek nagyon félni :? Egyre gyorsabban halad,és mindig amit nem szabad azt csinálja :D Mi lesz itt később? :D Lehet hogy ezt a kétszeri felmosást fogom én is.Eszembe se jutott :oops: Huu,ezért nem jó dombon lakni :? Helyzet most mi? Párod haza tud menni?Gyerkőcök?Látom a gyerekeket meg tudtátok oldani.

Monde:én se nagyon csípem a vegyszereket,ott használom ahol kel,nem sterilizálok a cumisüvegeken kivül mást,nem akarom Balut se burokban tartani.Nem tudom,nekem valahogy nem fekszik ez a mosószóda,meg dió,meg társai.Ecetet próbáltam hát csak jó ecetszag lett,és nehezen jött le a dzsuva .

Hibernia:jjaaaaa,én azt hittem hogy a gipszbe való lenyomat készítés nem ment :D Én festékre eddig nem is gondoltam.Mókás ez az életleállás 2 cm hó miatt :lol: Nagyon szép a kép.Ez a kilátásotok? :) Szerintem én először megpróbálkozom ezzel a dupla felmosással :)

Charlott:én is gondolkodom,hol lenne jó.Talán a nyugati környékén valami?Oda sok vonat megy,meg központ is :)

Sajna mikor hazaértem,csatatér várt.Apa nem csinált semmit,csak a számgépről irogatta ki a dolgokat.Se elmosogatva,se összeszedve a dolgok,abszolút semmi.Tegnap meg én egyedül gyerek mellett körbenyaltam az egész lakást.És egyébként simán végignézte ahogy egyedül rámolok.Még az ágy se volt bevetve.
Most is jól összevesztünk.Voltak át anyuék (mondtam nekik hogy 2-3 között jöjjenek,mert 4kor már álmos lesz Balu,erre beestek fél 4kor.Balu meg túlpörgött,meg átesett a holtponton és küzdhettem vele hogy elaludjon.Aludt fél órát.Na most azon kaptunk össze hogy ő vette fel Balut,hogy elaltassa,de Balu úgy üvöltött hogy berezonált apa dobhártyája,és rákiabált Balura.Balu még jobban sírt én meg kértem adja ide,aztán végül ellenkezett de a kezembe nyomta és azt mondta mennyünk innen.Elaltattam Balut aztán nem szóltam hozzá,elkezdtem mosogatni,pakolászni még ami volt.Aztán odajön hogy ő haragszik rám,mert elkértem a gyereket.Nem bírja megérteni hogy ha ő feszült akkor átveszi a gyerek is és nem kellene tovább ingerelni a gyereket.Na mindegy,most haragszunk egymásra.Elment kreszre....Remélem gondolkodik is közben. Ő azért haragszik rám,mert ő akarta megnyugtatni Balut és hogy én elkértem.Én meg azért mert rákiabált Balura,meg amit mondott.
Most aludt el Balu.Benyomott 200 gr bébijoghurtot,meg 30 mili kamillateát,megpancsolt,és most alszik.Hát kiváncsi vagyok hogy csak fél órát vagy az esti nagyalvás.Anyumék jól összekavarták szegényt :? Asszem muszáj leszek határokat szabni Balu érdekében.Ha azt mondom 2-3 között akkor akkor jöjjenek,ne később,vagy akkor mennyenek el 4 körül,hogy Balut nyugodtan el tudjam altatni.Na jó feszült vagyok megint.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jajj Csopplany, ezen én is mindig ugy kiakadtam régen, h "megzavarjak" a gyerek ritmusat. De ha belegondolsz, az egész élet errol szol, alkalmazkodni egymashoz. és ez néha nagyon nehéz...
s.orsi
 
 


Ja, Apa is hazaért. Holnap valszinu nem megy dolgozni, ha nagyobb ho lesz.
s.orsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: