Új privát üzeneted érkezett!

Hibernia,
na most lehet utalni, ha az éjjeli ébredéseket nem szamitjuk Elisa alszik 14-15 orat. 12 éjjel, fél ora délelott, 2 ora délutan.
s.orsi
 
 


Őőőőő, Bori is alszik egy nap 15 órát, éjjel 11-et, a többit nap közben 3 részletben.

Orsi, én arra gyanakodnék, hogy: 1. amikor már nem jön a tej olyan intenzíven, akkor bepipul.
2. büfizni kell neki (Bori is ha elkezd tekeregni, akkor megbüfiztetem, és utána általában nyugiban folytatja a szopit)

Barba, hogy te mennyire jófej vagy ezzel a kutyasulival! Én három évig jártam a kutyámmal, addig, amíg a fiammal terhes nem lettem. Azóta nagyon ritkán járok már csak ki, általában egy gyors engedelmes anyag után némi őrző-védő, és rohanok haza, hogy a férjem ne kapjon agybajt a két gyerektől. Pedig én is nagyon szerettem, na meg a kutyám is.

Ja és az esésekről, nagyon igaz amit mondasz Barba, ezért nagyon fontos az is, hogy ne legyen a baba túl korán autóban átültetve menetiránynak szembe, hanem maradjon háttal a kagylóülésben, mert ha a gerincük még nem elég fejlett, akkor egy nagy fékezésnek ugyanaz történik, amit írtál...

Volt ma nálunk a gyerekdoki, (fiam megint K.O.), megnézte Borit is, tetszett neki a mozgása (haha, az a rengeteg amit csinál), de elküldött gyógytornászhoz, mert az egyik lábfejét még mindig befelé tartja, kényszertartás volt neki az anyaméhben, és úgy tűnik feszesebbek ott a szalagjai, ezt kell kimasszíroztatni. Holnap megyünk. Állítólag két alkalom, aztán majd magától helyrejön már. Kiváncsi leszek hogy fogja bírni.
monde
 
 


Monde,
nekem mar rogton a korhazban jott gyogytornasz maszirozni Elisa labat a kényszertartas miatt és még itthon is folytattuk (konnyu megtanulni), 1 hos korara szinte elmult.

A bufi igen, de Elisa konnyen bufizik, viszont utana sem kéri rogton a cicit, pedig nincs jol lakva. és ha a nem jon a tej a gond, akkor a masikbol meg jon. aaaaaaaaaa! nem értem. és ezt minden este megcsinalja. Utana meg szépen elalszik, mikor jol lakott...

Sajnalom a fiadat. Mindenkinek van egy tél az életében, amikor egyfolytaban beteg. Ha most tul lesz rajta, oviba mar szivosabb lesz! kitartas!

Esések, igen, nagyon kell vigyazni. Marmint nem az a gond, ha a gyerek esik el, hanem ha leesik vhonnan, magasbol... Mivel a feje a legnehezebb, az ér eloszor foldet. ezért jo a foldre rakni, onnan nem eshet le.
s.orsi
 
 

 
 

Az esti szopi nálunk is sokáig tart, bár nem ilyen küzdelmes. Én annak tudom be, hogy lelkileg van szüksége erre. Születésétől sokáig szopizik fürdés után, és szerintem amióta többet van napközben egyedül, még jobban igényli. Azóta többször volt olyan is, hogy a hosszú szopi után nem aludt el, hanem szórakozott még 2-2,5 órát, amíg újra megéhezett. :?

Köszönjük a köszöntéseket! :) Sütöttem Samunak mézeskalácstésztából mini tortát. :) Nagyon kis helyes lett. Meg anyu is hozott egérke alakú sütit, és képzeljétek, amíg bent voltunk a szobában, valamelyik hülye macska leette az egérke arcát!!! :D Olyan idegesítő, mert ketten vannak, és ilyenkor utólag már nem tudom, melyiket szidjam le. :?

Majd folytatom, de már megy a SZF. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hibernia:Balu is így halad mindenfelé,forog a tengelye körül és így valahogy mindig szana szét kúszik :D Balu nekem is alszik általában 14-15 órát :roll:

Orsi:nem tudom,nekem is ennyi jutott eszembe mint amit monde leírt.

Monde:nálunk is van kényszertartás Balu bokájában,nekünk nem kell járni tornáztatni,azt mondták hogy ha majd kúszik-mászik,akkor saját magának ki fogja lazítani.Majd januárban kell mennünk kontrollra.

Ha már esésekről volt szó.Balu rengetegszer elesik.Ahogy próbál ülni,egy szempillantás alatt ki tud billenni az egyensúlyából és már borul is :? Hiába ülök ott mellette akkor sem tudom kivédeni.Most már egyre kevesebb,mert egyre stabilabban ül,de még most is előfordul nem kevés esés.Akkorákat koppan a feje a parkettán ,még ha a szőnyegen is van hogy csak lesek.Túlnyomó részt mintha meg se érezné,fogja,néz 3-5 másodpercig,aztán már fordul is megint hasra,és már ül megint fel.Ma is volt egy csúnya hátraborulása,hatalmasat koppant,szegénykém sírt is keservesen :( Nehezen lehetett megnyugtatni.Onnantól kezdve le nem vettem róla a szemem,mindig a sarkában voltam,nehogy megint megüsse magát.Hogyan lehetne ezeket az eséseket kivédeni?Lehet tőle baja?Úgy néz ki egyébként hogy nem történt nagy baj.Most már alszik úgy másfél órája,előtte még több mint egy órát játszott.Nem úgy tűnt mint aki szédül,hányni nem hányt,jókedvűen játszott.Viszont a vállamon aludt el.Majd elsírtam magam,annyira jó érzés volt ahogy bebújt a nyakamhoz :) Közben meg birizgálta a hajamat :)

Küldtem 3 videót gmailre,meg mindjárt küldök egy baba-talis képet is :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hát ez az esti kaja már csak ilyen pocsék... :?
csak gyorsban: egész nap ugye aludt 2 órát az autózással együtt, hazajöttünk, kicsit játszott, fürdés, etetés* és most is ugyanazt csinálta, mint tegnap: fél 10re megvacsizott és most aludt el, 3/4 11kor. 1 óra 15 percig hordoztuk, hajszárítóztam, ringattuk, nem. csak feszít, már csak a szeme fehérje látszik, olyan hulla, dörzsöli a szemét de azért sem alszik... eddig max 3/4 óra volt az esti altatás, most kb a duplája, pedig napközben is keveset huny. lehet hogy sokat csinál mostanság, megerőltette az agyát a forgással, kúszással, kutyázással?

* nálunk az esti szopi a legidegesítőbb: nekiugrik, szív kettőt és elkezd ütni-verni majd szénné markol és sír. ma 3-3 perc volt a két cici. gondolom nincs sok bennük... :? szóval én asszem legelőször ezt az esti szopit fogom elhagyni, mert utálom ezt a kínlódást meg őt sem szeretem szenvedtetni, látszik, hogy idegesíti, hogy húzzuk az időt a próbálkozással...

csöpplány, tök jó, hogy jó volt a tali. :) :) azon gondolkoztam, tök furi, hogy minden gyerek másra gyúr: a tegnapi kislány tök jól ült, de pl még sosem kutyázott, Peti meg nem az az Ülő Bika (szó szerint - haha), ő hason gyúr.

jajj ezek az esések, koppanások... :( :(

no megyek hunyni, hulla vagyok.

hibernia
 
 
 


hú csöpplány egyszerre írtunk... :)

zsu, már csak benned bízom alvás ügyben... :D

hibernia
 
 
 


Hibernia:igen,Vivinél is látszik.Ő például minden irányba forog,egyfolytában gurul :) Balu meg inkább négykézlábra áll,ül.Vivi még ki sem nyomja magát,csak könyököl.Balu viszont nem tud ilyen tudatosan gurulni.Hasról még mindig csak véletlenül átborul,de semmi tudatosság nincs benne.Én ezért mondom hogy tényleg fölösleges összehasonlítgatni őket.Van egy másik kislány, 3 nappal idősebb Balunál és ő már 2 hete mászik,rendesen.Bármit elér előremenetben,négykézláb mászik.Ráérünk akkor aggódni amikor már elhagyják azt az időintervallumot,amikor csinánia kellene.
Sajnálom a szopi ügyet na meg a nem alvást is.Az esti meg a reggeli szopit szokták legutoljára kihagyni.Nem tudom hogy mennyire kell ezeket betartani.Egyébként mivel akarsz pótolni estére?Mi lenne ha akkor teljesen tápiznátok,szopi helyett?Vagy te is erre gondoltál?
Balu is nehezen aludt el.Ringattam negyed órát,már majdnem bealudt.Letettem,erre 5 perc múlva már csaka fejét látom,mert megfordult és nagyban tekingetett ki az ágyból.Aztán elkezdett sírni.Ilyenkor tudom hogy a fáradtság miatt sír,de ha rögtön megyek akkor még hlyéskedik.Ilyenkor szoktam hagyni 2-3 percet sírni,persze csak ha nem az az ideges sírás,mert ha behergeli magát akkor meg azért nem fog aludni.Szóval a kis sírás után odamegyek,felveszem,de van hogy csak odaadom neki a palusát,cumi a szájába és alszik.Ma mondjuk ugye a vállamon aludt el.Hálistennek nagyon ritka ez az eset amikor sír elalvásnál.Általában akkor csinálja amikor már nagyon fáradt,Szerintem ilyenkor már átesik a holtponton és ezért ilyen.Legalábbis én ezzel próbálom magyarázni.

Na, videó és a kép is gmailen :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


aha, tápival pótolnánk, este nem szeretnék max almát adni, de az meg talán nem túl kiadós...

ó én örülnék, ha negyed óráig ringatnám és utána sírna, de sippsupp elaludna... ha leteszem és sír, de hagyom, iszonyat belelovalja magát, de nem tudjátok elképzelni, hiába fáradt a tüdejét kiordítja, míg nem veszem fel. nagyon durva hangokat tud kiadni. aztán felveszem és liheg, úgy kifárad... tök megsajnálom... aztán újra ringatom, dörzsizi a szemét + fapofával elalszik kb 20 perc alatt, leteszem, 5 perc múlva ébred és már támaszkodik fel és forgatja a fejét. az utálom hogy leteszem az ágyba és forgatja a fejét mint egy motolla. :evil: már fenn van, hallom, hogy fúj (:lol:) megvan a 11 óra, piha. :( szóval 14-15 óra? eh...
itt van előttem a naplója, találomra, június 5, 12 óra egész nap. június 6, 7, 8, 9, 12 és negyed óra. bocs hogy ennyit izélek ezzel, de elég idegesítő. nem elég, hogy egy percre sem lehet otthagyni, még nem is alszik. :evil:

na megyek, már sír.

hibernia
 
 
 


Gyorsan:

Barba, de jó, hoyg jöttél!!! Olyan szeptember óta ok nálunk a szoptatás, a pocakfájás megszűnésével végre megbékélt, bár egy szopi nálunk 3 perc ha már 10 perc az már tök jó :oops: Persze ha vagyunk valahol vagy vendégek vannak akkor van hogy 15 percet is szopizik.... gondolom az ifegen hely miatt.
Amúgy régen basszus nekünk minden szopi olyan volt mint Hiberniánál az esti. beleszív kettőt, feszít, üt, üvölt..húúú mennyit sírtam és hogy utáltam és hogy ki volt a mellem...de úúúúúgy örülök, hogy ez elmúlt és végre élvezhetjük ezt a tök felemeő dolgot és végre tényleg kötődés nem küzdés a szopi....

Esti elalvás nálunk változó, volt egy időszak amikor 1,5 óra volt, most ált fél óra de van hogy 1 óra is... de már elég jól bírom a strapát :D

Alvás: nos nálunk 12-13/nap van, hogy rosszabb akkor csak 10-11 vam hogy jobb akkor akár 14 is alszik, de a héten pl12,5 óra volt túlnyomórészt. Este nem alszik sokat ez a töki amúgy csak 8-9-10 órát, tök változó..... és ehhez késpest alszik napközben 3x 4x

Osri sajnálom a küzsdést az sose jó..de sajna okosta nem tudok mondani miért lehet....

Na most hirtelen ennyi hulla vagyok, fél2ig tendert fűztem :? fél6 kor már kelés volt, közben 3x keltem még szóval gondolhatjátok :?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


helló!
...egy kicsit nem kapcsolom be a gépet és már annyi minden történik! :lol:

Alvás - tegnap a játszón furcsán néztek rám az anyukák, mikor mondtam, hogy Krisz nappal max félórát alszik. :shock: Míg általában a babák 2-3 órát alusznak. :roll: Én szeretném a legjobban, ha napközben aludjon Krisz, de ő élményre éhes, mit csináljak?
Szerintem ez is genetikailag kódolt, hogy kinek mennyi az alvás szükséglete, nem? :?:

Orsi: ezt cici vagy nem cici - dolgot Krisz is űzi, a legnagyobb örömömre. :roll: Sok mindenre gondolok ilyenkor: fáj az ínye a fogzás miatt és hiába éhes a fájdalom erősebb. Vagy még nem annyire éhes, még játszana egyet, de aztán rájön, hogy inkább cicizne. Sok idő elmegy az ő bizonytalanságuk miatt. :)

Hibernia: már ahogy elképzeltem, hogy miket kell bevetnetek Petya jóközérzete miatt, már elfáradtam. :oops:
És az esés!!! :shock: vigyázni kell nagyon, mikor azt hinné az ember, hogy szépen játszanak, csinálnak egy olyan mozdulatot, ami rosszul is végződhetne. Szegény Krisz homloka piros-lilás foltoktól ékes. :roll:

Ja, és mostanában az a módi Krisznél, hogy mikor végre letettük alukálni este, és mennék végre rendbe tenni a konyhát, vagy fürödnénk, akkor felsír. Zavarja a víz zubogása. :(

Csöpplány:akkor nálatok is beindult a veszélyesüzem. Aranyos lehetett, mikor a válladon pihent és nyugodt meg Balu. :) Haj nálunk is központi játék, először csak érinti, aztán ránt egyet a tincsen. Én meg némán üvőltök. :oops:
Ari az új avatar kép és a vonalzód! :wink:

Barbazso: boldog félévet kívánok! :lol:
Kari nálatok is! :oops: :D Egy órát el van Samu a játékaival!!! Irigy-irigy! :)

Kérdeznék még hozzátápival kapcsolatosan: rizzsel hogy álltok?? Táblázat szerint lehet adni, és én próbálkoztam tegnap, de nem tudtam szétnyomni, túl nagy darabok miatt Krisznek nem kellett és én nem is erőltettem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára charlott 2010.11.25 10:03-kor.

KépKép
charlott
 
 


Zsu: boldog félévet! :lol:
Abban a nagyiknak készülő karis fotós ajándékban tudnál segíteni?
Párommal megbeszéltük, hogy mi is csinálunk ilyet. Hogyan álljunk hozzá?


Ja, és megint találtam egy nagyon aranyos angol mondókás oldalt. Szerintem ez a legjobb eddig. :lol:
http://www.angolgyerekmesek.hu/films.php

KépKép
charlott
 
 



hibernia
 
 
 



hibernia
 
 
 


Jó reggelt!

Charlott:rizset elvileg 6 hótól lehet adni.Legalábbis nekem azt mondta a védőnő.És ez azokra vonatkozik akik 4 hótól kezdték a hozzátápit.Szóval elvileg a hozzátápi kezdése+ 2 hótól lehet adni.Tudod,fokozatosan kell terhelni a pici gyomrukat.Én adtam már Balunak,és immál-ámmal de ette.Én teljesen leturmixoltam neki,így daRABMENTES VOLT.
Nekem Balu az ébrenléteinek 95 %ában elvan magában,hozzá se kell szólnom :roll: :oops:
Szerintem az alvási időn nem nagyon lehet csiszolni.Én hiábaakarom előbb elringatni Balut,amíg nem igazán álmos csak néz a kezemből.Pedig én azt hiszem hogy álmos.Én nem szoktam erőltetni,nála látszik hogy mikor álmos nyűgi és mikor csak sima nyügi :D

Jókedvre derítőnek így a "rossz" idő előtt :) http://www.youtube.com/watch?v=0sUL0KCIc48

Hibwernia:hát tényleg nem nagy alvó Pepke.Nálatok még az a rossz hogy nem elég hogy keveset alszik,de melette meg nyűgös,lehet hogy a fáradtságtól.Ördögi kör :?

Mi:hát nem mondhatnám életem legjobb éjszakájának.Alapból fél 2kor feküdtem le,cseppet sem voltam fáradt.Vergődtem vagy fél órát.Balu kelt 2-3 alkalommal,aztán végül fél 8kor meg kellett etetnem,mert csak üvöltött.De végül aludt fél 10ig.Szóval az éjszaka aludt 11 órát.Én még így is hulla vagyok,szegény Zsu,nem irigyellek :?
Tényleg Zsu,Hogy megy Gabinak a négykézlábazás? :) Balu már egy hónapja űzi a sportot,de még mindig nem tud előrefele haladni.
Ezt akartam is kérdezni.Hogy mennyi idő kell míg a négykézlábazásból rendes mászás lesz?

Na megyek könyveket szelektálni,visszük tüzelni párom nővéréhez.Vagy valakit esetleg érdekelnek második vh-s könyvek?Tankok,hitler meg ilyenek.Após imádtas ezeket olvasni.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Húúú, annyi mindenről maradtam le megint, hogy amióta Ádi lefeküdt, folyamatosan csak olvaslak vissza Titeket, de lassan már ébred, és reagálni megint nem marad idő... :oops: Főleg, mert aztán megyünk a dokinénihez is a 7hónapos(!) státuszra)... elég hihetetlen...

Csak ámulok és bámulok, hogy mindenkinek milyen aktív kúszó-mászó babája van! :-) Gratula hozzájuk!! Ádi továbbra sem szeret hason lenni, de azért erőltetem, mivel ilyenkor tud fejlődni. Egy picit már kúszott hátrafelé, de még nem sokat. Nem is csodálom, nagyon nehéz lehet azt a súlyt mozgatni (hiszen ha már nekem is nehéz tartani, milyen lehet neki...). És hiába motiválom mindenféle elérendő izgalmas dologgal: ha nem kaparintja meg egyből, ahelyett, hogy próbálkozna inkább tiszta ideg lesz. Tiszta apja... ;-)

Az elmúlt másfél hét húzós volt nyűgösség szempontjából: kijött 2 fogunk. Persze a felsők is macerálják, de gondolom azok még váratnak magukra, így hátha most egy picit könnyebb lesz. Vagy naiv elgondolás, igaz? :-)

Hibernia, igen, tényleg úgy volt, amikor Nálatok voltunk Peti-nézőben, Ádi csak ült a hordozójában és szemlélődött. Tény, nagyon kis kiegyensúlyozott, nyugis emberke, mázlim van vele. Ezért is furcsa most, mióta nagyüzemben fogzunk, hogy fél pillanatra nem lehet magára hagyni játszani, és ha vendégségben vagyunk, még esélyesebb a nyűglődés (hazai terepen szerintem nagyobb a biztonságérzete). De látod: Peti a mozgásfejlődésben is aktívabb, Ádi ebben is kényelmes lassúsággal halad. De nem aggódom, egyáltalán nem vagyunk elmaradva semmi fontos dologban, max nem ő teszi meg leghamarabb az első lépéseket. De ez úgysem verseny. :-)

Volt egy vacakul sikerült szülinapom időközben. Ádi szegénykém végignyűglődte, a páromtól persze megint utólag kapok ajándékot (miért nem lehet aznap??), de a legrosszabb élményem az volt, hogy emberem elvitt vacsorázni, és Ádó anyósra lett bízva. Elég gyorsan befejeztük és hazaindultunk, de még mielőtt hazaértünk volna, a párom tesója hívott telefonon, hogy mikor érünk haza, mert anyjával beszélt, és Ádi mióta eljöttünk, folyamatosan vigasztalhatatlanul sír. Persze száguldottunk haza, és tényleg. De anyós nem vette volna a fáradtságot, hogy felhívjon és megkérdezze, mit csináljon. Nyilván (ismerve őt) nem akarta beismerni előttünk, hogy nem tudott mit tenni. De Ádi totál leizzadva üvöltött és vagy egy óra volt, mire meg tudtam nyugtatni és abbahagyta a szipogást. Szegénykém. :-( Annyira rossz érzés volt. És ráadásul épp most terveztem, hogy többet bízom anyósra, mert amióta a pici megszületett, egyedül nem is voltam sehol, és kettesben is jó lenne programot csinálni. Na de ezek után... Nem tudjátok véletlenül, hol lehet jó bébiszittert találni és mennyibe kerül?

Bocsi, visszajöttem, és egyből ilyen hosszú panaszáradat... :oops:

KépKép
seidelm
 
 


húú csak gyorsan aztán tényleg olvasok rendesen :oops:

Charlott www.foto.hu regisztrálsz, feltöltöd a kívánt képeket (12+1 a borítónak) Kiválasztod milyen naptárt szeretnél és szerkeszted..nagyon egyszerű az oldal szerintem egyértelmű minden :wink:
Én nem öltöztetem be Gabit.már kölcsönadtuk a nyári cuccokat + utál öltözködni, és pl májusban a születési képe lesz :D Talán decemberre csinálok egy mikulásos sapit, de ott van a vonalzós képem..az is télies :D

köszi a köszöntést, az elmúlt napok 6 hónaposainak is boldog fél évet...értitek ezt? években lehet mérni!!! Méga ha csak félben is :lol: Szóval Krisz, Samu boldog 6 hót :)

Rizs nem tudom..mi még csak most kezdtük a barackot...nagyon béna vagyok, hogy 2,5 hét alatt csak ezt a 2 ízt ismeri???? De már megesz 100-150 között..gondoltam talán most elkezdem kóstolgatni de nem akarok minden napra újat..talán 1 hét egy új íz..aztán meglássuk

Ti milyen arányban keveritek? Nekünk az alma az alap és abba tettem 2 gerezd barackot (nyáron fagyasztott) bejött neki :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hali!

Megyünk párom nővéréhez,majd este jövünk!

Hírek!!!!Balunak kint van az első fogacskája!!!!!!Továbbá megtettük az első mászási mozdulatokat :) Elétettük a kulcscsomót és ő szépen odamászott hozzá ): Néha elég sajátos mozdulatokkal,de elérte :) És előre haladva :D Néha rozmárszerűen,néha rendesen négykézláb,néha a kezével húzta előre magát :)

Na majd este re.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Zsu:nekem azt mondták egy új ízt 4 nap alatt szokja meg,akkor lehet már ugye teljes adagot adni.Elvileg utána lehet már mással próbálkozni, az alapízbe keverve,vagy magában.De ezt mindenki maga dönti el.Ahogy jónak látod,ahogy a megérzéseid diktálják.
Én az elején minden új ízt külön adtam,aztán ha megszokta akkor kevertem neki.Így tudtam hogy bizonyos kombinációk mit váltanak ki.Pl hogy mondjuk alma-körtével emgfogja-e mondjuk a hasát.Bár nálunk eddig semmi baj nem volt.De így könnyű szűrni :)

Na tényleg megyek,csak megláttam hogy előttem már írtál :)))

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia, szerintem valami fundamentális változtatásra lenne szükségetek, mert az, hogy másfél órát járkálsz vele, de még így sem alszik csak alig, az nagyon durva. Én szerintem nem az a baj, hogy kevesebbet alszik, mint az átlag, mert ilyen van, ez egyáltalán nem gáz. Inkább az a baj, hogy nem alszik el egyedül (legalább napi egyszer), de még a ringatásra sem, mintha nem rakná össze, hogy most alvás jön, és aludni jó. Na mindegy, nem akarok okoskodni, csak ha belegondolsz, hogy ezt a rituálét még hónapok akár évek múlva is csinálod, hát szerintem ebbe fogsz belezakkanni. Nem beszélve arról, hogy mennyivel könnyebb lenne a napod, ha nem kéne Petivel járkálnod órákat amíg elalszik, szerintem te is kiegyensúlyozottabb lennél. Nem akarsz erről beszélni gyerekdokival, vagy akármilyen tanácsadóval?

Csöpplány, grat a foghoz, csak kijött végre! Ja és a mászáshoz is!
Mi voltunk a gyógytornásznál, azt mondta, hogy szerinte a gyerekorvosunk kicsit túlparázta ezt a lábtartás dolgot, megmutatta hogyan tornásztassuk, és ennyi. Szerencsére.
Most akkor jön a hideg? Meg hó? Tényleg?
monde
 
 


Csöpplány!
Balu nem semmi! Kis ügyes. :-) gratula!! Na meg persze a foghoz is :-)

Most jöttünk a dokinénitől. 1hónap alatt 18dkg-t híztunk csak!! :D Olyan büszke vagyok magunkra! :D

Ja, lassan jön a hó és hideg... Csak azt nem tudom, ezer réteg ruhában hogy gyömöszölöm be Ádit a hordozóba, mikor már benti göncben is kicsi neki :?

KépKép
seidelm
 
 


Zsu,
Akkor tulajdonképpen, mintha te is dolgoznal !!! Huu, és még én panaszkodom, h faradt vagyok.
Tok jo azért, h tudod élvezni a szoptatast. Én nagyon szeretek szoptatni és probalok alkalmazkodni, csak egyszeruen, ha nem tudok rajonni, hogy mi a baj, napk, hetek alatt sem, akkor az zavar. Na téma befejezve.

Charlott,
probalj meg babaknak valo rizspelyhet beszerezni. Bioboltokban kaphato. Abbol olyan griz(szeru rizst lehet fozni...

Hibernia,
Passz. A foga nem jon mostanaban? De az is lehet, h egy oriasi fejlodési ugrason megy keresztul Peti, hisz négykézlabazik, stb...

Csopplany,
Emlékszel mikor irtam, h Balu fog eloszor maszni a topikban?
Grat. A fogacskahoz!!

Monde,
Akkor masszirozni fogsz te is. Pelenkazas kozben szerette Elisa.
Itt baromi hideg van par napja, 1-2 fok, tegnap havas eso is esett. Ugyhogy megy a hideg felétek is.

Egyébként mi Karacsonyra olyen fényképkonyvet akarunk a nagyszuloknek, interneten lehet rendelni, ahol minden gyerekrol van egy sorozat kép... az osszes tobbi ajandékot is a neten vesszuk, utalom ezt a karacsonyi tumultust...
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Hibernia:én is osztom Orsi véleményét,hosszútávon lesz ez tényleg gázos :?

Orsi:Köszi a gratut :9 Mondtam én hogy már nagyon látszik :D Hát még nem mondanám mászásnak de kezdetnek nagyon jó :D Kicsit megnyugtattál ezzel a lábtartós dologgal,már kezdtem kicsit aggódni,hogy esetleg nálunk veszik ezt kicsit félvállról.Egyébkébnt örülök hogy nálatok se durva ez a feszesség dolog.Nálunk asszem péntektől mondanak havazást egész hétvégére.Sőt még decemberben is rengeteg havat jósolnak.Félnek is megint a sok csapadáék miatt.Elvileg ez az idei év a legcsapadékosabb az elmúlt 50 évben.Félnek az újabb áradástól,talajvíztől. :? Emlékszem mikor ezt írtad,de már Kristóf meg Bubu megelőzött minket :)) Dehát uigye ez nem verseny :)

Seidelm:nem vettetek neki autósülést? Vagy lemaradtam?Köszi neked is a gratut :) Balu is 50-60 grammot hízik hetente.Még mindig nincs 7 kiló :?

Rólunk:voltunk a temetkezési vállalkozónál,megkaptuk a papírokat,még fényképeket is a temetésről.Balu aludt közben másfél órát.Aztán kajolt,játszott,aztán 3/4 5kor elindultunk haza és bealudt a babakocsiban és aludt egy órát.Mi meg apával fánkoztunk,lángosoztunk,úgyhogy annyi a diétámnak,de jobb is így,hisz a karácsonyt úgyse bírtam volna zaba nélkül :D Januártól meg megyek edzeni :) Apa kresszen.Balu a földön játszik. :) Ma nagyon jó baba,bár elég keveset evett.Reggeli 170 tápi,tízórai 50 gr (!) banán-körte,ebéd 160 gr almaszószos csirke,és azóta semmi.
Nem nagyon termeltetek ma,pedig azt hittem hogy egy egész kisregény fog várni :( :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Bubu maszik? Mayday mar csak fb-kon van??

Igaz, Kristof is maszik. Lyukas feju vagyok...

Legcsapadékosabb év?? Hoesés? én szeretem a havat, de nem a varosban. volt egy bébiszankonk, de odaadtuk vkinek, nem adta vissza... most majd vehetunk egy ujat, mert én itt a babakocsival megmozdulni nem fogok tudni, ha leesik a ho.
s.orsi
 
 


Továbbra is köszönjük a féléves köszöntéseket! :)

Ez a kutyasuli tényleg nagyon jó lenne, de félek, hogy nem lesz lelkierőm minden pénteken elmenni. Eleve sötét van már, amikor indulunk, ráadásul most jön a hideg is, kabát fölé nem tudom, hogy csatolom magamra Samut. És hát én nem vezetek, gyalog viszont 40-45 perc az út. A pálya amúgy nem nagy, végig ráláttam Samura, őt meg annyira lekötötte a sok kutya, hogy engem nem is keresett, csak nézelődött a kocsiból. :) De szerintem a babakocsit nem viszem többször, mert majdnem kitörtek a kerekei, olyan rosszak az utak arrafelé. :?

Hibernia, a zoknit komolyan mondtam, szívesen küldök párat, ha kell. Csak írj címet! :) Sajnálom, hogy így küzdötök az alvással és az esti szopival. Az altatás nálunk is gázos. Most kezdtem egyedül alvásra szoktatni, és kínkeserves volt az utóbbi pár nap, de tegnap este mégis sikerült mukk nélkül. Hát lehet, hogy csak nagyon fáradt volt, és azért. :) Különben sokszor cicin alszik el, ami tudom, hogy nem a legjobb, de ha már alszik, nem akarom felébreszteni. Vagy azt kéne szerintetek? Annyira tanácstalan vagyok ezen a téren.

Monde, sajnálom a fiad. Mi baja?
Hú, okos kutyád lehet! A miénk is az lenne, ha akarna, de nem mindig akar a hülyéje. :) Pedig banyek, olyan értelmes feje van, és annyi mutatványt tud, nagyon gyorsan tanul, de makacs, mint egy öszvér. Kiborító néha. :roll:

Csöpplány, ha nem hányt Balu az esés után és nem szédelgett, akkor tuti nincs baj, de ha ilyen tüneteket észleltek, azonnal doki, vagy akár mentő!!! Jobb félni...
Nagyon jó az új vonalzód! Mindenki újít, csak én vagyok a régi. :) Azt is hetek óta tervezem, hogy a kép nélküli, batár nagy vonalzót leveszem, de még arra sem szántam rá magam eddig. :) El akarjátok égetni a könyveket? Nem próbáljátok eladni antikváriumban? Különben a férjem nagy VH mániás, múltkor elkezdett gyűjteni egy VH-s, szép fényképes könyv sorozatot.
Gratulálok Balunak a fogacskához, és a rekord gyorsaságú mozgásfejlődéshez! :wink:

Zsu, köszi! Olyan édes vagy, hogy így örülsz nekem! :) Gabinak boldog féléves szülinapot! Megünneplitek? Tényleg durva, amit írsz, ez már fél év, nem pár hónap... :)
Jesszus, hogy bírod ennyi alvással?!?

Charlott, fél óra napközbeni alvás tényleg kevésnek tűnik, de ha Krisz bírja...
Mi újabban úgy csináljuk az estéket, hogy vacsora után apa vigyáz Samura, ilyenkor beszélnek messenger-en a nagyszülőkkel, puccoskodik Samu a habtapin,... Addig én lefürdök, és ha van idő, elmosom azt a pár dolgot, amit a vacsoránál használtunk. Aztán megtornáztatom Samut és masszírozom, közben apa lezuhanyzik, aztán vizet enged maga alá. :) És mellé ül Samu fürdeni, játszani. Ha maradt még elintéznivalóm, ilyenkor van rá pár percem. (pakolás, krém, pizsama odakészítés,...) Aztán jön az esti maratoni szopi, és utána Samu írja a programot. :) Tegnap betettem az ágyába, és egyedül elaludt, máskor még órákig ringatni kell ilyenkor. Na, erről akarjuk most leszoktatni. :) De olyan is van, hogy már szopi alatt bealszik, és nem ébred fel arra sem, hogy kimászom vele az ágyból, és átpakolom az ő ágyába. Szóval hosszúra sikeredett a beszámolóm, ezt a víz zubogására írtam. :)
Az az 1 óra játék azért nem végig önálló... :) Többször oda kell menni újra lekötni a figyelmét valamivel.
Krisznek boldog féléves fordulót!
Én is rizspelyhet adok Samunak, ha úgy érzem, hogy nem elég tartalmas az ebédje. Gyógynövényboltban natúr rizspehely a neve szerintem. :) Kiveszek egy nagyobb csipetnyit, öntök rá kevés forró vizet, és elkever, aztán hagyom picit. Nekünk most másfél hete elvileg alma-krumpli az ebéd, és amikor nem volt időm főzni, üvegeset adtam, de az elvileg bébidesszert, szerintem sokkal több az alma benne, abba tettem rizspelyhet is. Meg egyik nap kölespépet. Az DM-es, 4 hónapos kortól adható.

Moncsi, hihetetlen, hogy Ádi már 7 hónapos!!! Boldog fordulót neki is! És gratulálok a fogacskákhoz! Samu is az a szemlélődő típus. Mindent nagyon megfigyel, de a mozgása... Hagy némi kívánnivalót maga után... :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, tényleg havat mondanak hétvégére. Ma meg hétágra sütött a nap, egy szál hosszú ujjú pólóban lehetett kint lenni. Attól tartok, megint lesz pár nyűgös, frontos napunk... :? :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Orsi:igen,bár állítólag ő is elég sajátos módon,de igen :) Mayday még költözködik,majd ha több ideje lesz akkor jön ide is :)

Barba:köszi a dicsit :)) Ezek nem érnek semmit,még az árukat se kapnánk vissza.Párom nővéréjék viszont eltüzelik.Samu még semmiről nincs lekésve mozgásban :) Tudod,,elvileg a fiúk lustábbak :)

Zsu:boldog fél évet Gabesznak.Na meg Samunak is,nem emlékszem írtam-e már :?

Moncsi:boldog 7 Hót Ádinak,nagyfiú :) Na meg a fogacskához is Gratulálok :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csöpplány, tök jó a vonalzód! Tetszik nagyon :D Gratu a foghoz...már csak mi vagyunk fogatlanok??

Amúhy ma extra gázos Gabi...szerintem fél órát meg az alvásokat leszámítva csak kézben volt és éppenséggel ott se volt jó neki mindíg...bár megint telihold féleség van, meg front meg a csillagok állása és a jupiter szaturnusz meg ilyenek :lol: :lol:

Gabi hátrafelé halad továbbra is de nagyon kitartóan, négykézlábazni még nagyon ritkán és keveset..igazából négykézlábra áll ring egyet előre talán egyet hátra és szétcsúszik...még kicsit gyúrni kell, de a technika már megvan :) És nagyon édesen "beszél" rengeteg nyálbubit kapok és egyre többet kacarászunk mindenféle dögönyözésen..szóval azért elvagyunk :)

Charlott, mosható pelus nem épp a szobatisztaság miatt van, inkább részemről környezetvédelem apát meg a pénztárcáján keresztül fogtam meg de imádjuk... este eldobható megy meg ha megyünk valahova de így is elég 1 csomi 1,5 2 hónapra.... igaz minden nap mosok, de így nem kell annyi babaruhát sem venni van kb mindenből 3,4 és azokat mosom minden nap :) Bár éppen nem vagyunk nagy divatdiktátorok sem de az a pár ruci zabálni való :)

Most mind a két gáborom alszik :)

Orsi, ja dolgoztam, titkárnő voltam az elmúlt 1 hétben, de élveztem jól esett valami gyorsan látványosat csinálni :) Mert valljuk be ez a gyereknevelés nem most látványos..majd x idő múlva dől el jól csináltam-e a dolgokat

Ez a hogyan alszunk/vagyunk dolog...engem is kezd izgatni, mert ugye azért 6 hónapos kortól lel lehet kapatni a gyereket...de én gyenge vagyok...bár hagyom mindíg Gabit üvöltözni kicsit... mert pl azt sem tudom miért csinálja..nem tetszésből vagy erőlködésből..de ha látom, hogy sehogy nem jó felveszem és sétálunk/énekelünk, persze így nem fejlődik olyan gyorsan, szerintem Balunak is az egyik fegyverténye hogy sokat van földön így fejlődik.az én gyerekem sokat van kézben... így nem mozog annyit...szóval értitek :)

Azta itt már jönnek a 7 hósok, gratu Ádinak..na meg Balu is napok kérdése :)
Mi is köszönjük a köszöntéseket

Barba basszus pont arra gonoltam én is, hogy elkérem hibernia címét priviben és karira küldök nekik zoknit :lol: Beelőztél :D :wink: de akkor Hibernia hajrá.... én úgy is meg szeretném valahogy háláni a lasztit meg a meglepiket :D

Mgyek most ennyi jutott ezsembe és mint általában majd este zuhanyozás közben jut eszembe mi mindent akartam még :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu:köszi a dicsit :))) Sajnálom hogy rosz napotok van :? Szerintem nem csak 6 hós kortól lehet elkapatni egy gyereket.Hanem kezdetetktől fogva.Mert a szokások rabjaivá válnak.Én ezt hiszem :)
Igen,Balu is hamarosan 7 hónapos lesz,el sem hiszem!Hogy rohan az idő!!! :)

Na és akkor egy kis csemege :))))
http://www.youtube.com/watch?v=UTn7E_9tfsA
http://www.youtube.com/watch?v=mYc99w8C1G4

Pussz,megyünk pancsolni :)))

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jajj de aranyos, ahogy csapkod Balu. Mar a gyorsuszast is gyakorolja egyben :) :) Par nap és resszkessetek Csopplany, minden elérhetové valik neki.

és mivel tegnap jol kipanaszkodtam magam, ma este minta szopi, minta lefekvés volt. egy mukk nélkul. de mondjuk bekentem a fogat szopi elott.

Gabi, Samu fél éves! Adi meg 7 hos, Balu is szinte...Jajj milyen gyorsan oregszunk.... :)
s.orsi
 
 


Bizony,Orsi,előre félek :d Úgyhogy holnapi tervek egyike,hogy bababiztossá teszem a szobát,úgyis ott van a legtöbbet. :) Olyan kis édes :)
Itt egy kép a fogacskáról :)
Kép
Remélem azért látszik :)) Egyébként már alszik a csibész kb fél órája :)

Orsi:gratula a mintaszopihoz,meg a mintefektetéshez :) Balu szokásához híven az esti kajcsin aludt be.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Orsi, éljen a minta este! Nálunk sajna nincs ismétlés, de nem adom fel. :)

Csöpplány, tiszta Rubint Réka vagy a második videón! Kis hajcsár...! :lol: Nagyon belendült Balu.

Ezt nővérem küldte ma: http://babaalvas.freeblog.hu/

Sütöttem este csokis-sütőtökös-zabpelyhes kekszet. Nagyon tuti lett! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barba:akartam írni,hogy ne nevessetek rajtam a videó vége felé,de elfelejtettem :D Most már mindegy :DDD

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hali,

Csöpplány: videók fantasztikusak, Balu már mászik!! :shock: Csak ülök és bámulok, hogy miket művel!! Boldog hófordulót! :wink:
Krisz sehol sincsen, többnyire hátán fekszik és lábával rugdossa amit ér. :roll: Próbálom hasonra fektetni gyakrabban és ösztönözni a mozgásra, de semmit nem csinál, csak hisztizik. :?

Zsu: hasonlóan "rontjuk" el babáinkat. :) Én sem tudom hosszabb időn át a nyöszögést hallgatni. Rögtön felkapom, helyzetet, szobát változtatunk. Meg kell keményedünk! :wink:
Köszi-köszi a fotós ötletet, segítséget, már apa is él a lázban. Szerkesztjük a naptárt lelkesen. :)

Barbazso: akkor nálatok Samu lefektetése után csend és nyugalom van. Ezek szerint nekünk is előbbre kell hozni a fürdőzést, mosogatást. :wink:
Krisz is almát és krumplit kostolgat a hetekben. Egy kis répát is bevetettem már....hát csak a mama kedvéért nyelte le. :D

Orsi: igértek havazást hétvégére! :lol:
Örülök, hogy nyugodt estétek volt. Elisa biztos meghallotta anya panaszát. :)

KépKép
charlott
 
 


egy OFF szotri:
tegnap rendeltünk egyik étteremből vacsit (anya fellázadt :lol: ) és csak hiába vártuk, letelt az ígért 20 perc is, több mint egy óra után felhívtuk a céget. Kiderült, hogy a futár eltévedt :roll: és keresi az utcánkat, így fogadjuk el a cég ajándékaként a rendelésünket. :lol: Ha én ezt előre tudom, egy hétre valót választottam volna.... :roll: [/img]

KépKép
charlott
 
 


Esett 2 cm ho!!! és most is esik!!! olyan szép!

a minta lefekvést minta éjjel kovette. este negyed 9tol 4kor ébredt, azota pedig most. Lehet megtort az ordogi kor????

majd jovok...
s.orsi
 
 


Na most mar kisutott a nap, olyan jo téli csipos hideg van. Elisa tatotta szajjal nézi a hoesést.

Charlott,
Elisa mozgas terén ott jar, ahol Krisz. Sokat fekszik a hatan. O ugyan szeret a hasan lenni, de esetleg hatrafelé tolja magat. ennyi.
Jobban aludtatok?
s.orsi
 
 


Kedves Kismamik!

A hideg idojaras bekoszontevel biztosan sokan szandekoztok babakocsi labzsakot, takarot vasarolni. Szeretettel ajanlom figyelmetekbe webaruhazamat, ahol kulonlegesen egyedi, praktikus, es extra minosegu valasztekkal allunk rendelkezesetekre.

www.babymarket.webs.com

Kerlek, nezzetek be, es amennyiben kerdesetek van, batran forduljatok hozzam akar priviben itt, akar az oldalon megadott e-mail cimen.

Tovabbi kellemes babazast, babavarast!

Niki

littlebabymarket
Budapest
 
 


Orsi: akkor Elisa és Krisz fej-fej mellett halad - szószerint! :lol:

Kösz, jobban alszunk (a hold fogyóban :wink: ), inkább a többszöri kelések, kisebb evések nehezítik napjaimat. Tele van a bögyöm tejjel és Krisz csak kostolgatja. Persze a reggeli és az esti nagy lakmározások megmaradtak.
Most lehet, hogy Krisz már mást enne, vagy nálam indult be jobban a tejtermelés?

KépKép
charlott
 
 


Jó reggelt!

Hát végül hatalmas sírás rívás után kv 11kor aludt el Balu.Aztán felkelt fél 3kor,megiont orbitális bömbi,majd megetettem és szépen visszaaludt és majd csak reggel 8kor kelt.Viszont akkor is sírva.Viszont mire megcsináltam a tápiját már csendben volt és gagyarászott az ágyban.És elvolt még 1 órát a járókába.Majd apja kezébe adta a tápit és Balu megetette magát :D Végig fogta a cumisüveget,úgyhogy mellette takarítotunk kcisit :) Most a földön játszik Balu :)
Én emg zokogtam hajnalban fél 3tól legalább fél 4ig.A sok stressz meg minden most jött ki 7 hónap után.Most éreztem már azt hogy nem bírom tovább.Feszült és ingerült voltam,toporzékoltam már idegemben.De most már jobb,párommal is megbeszéltük a dolgokat,így már jobban érzem magam.

Charlott:köszi a dicsit,én is csak ámulok bámulok hogy nekilendült :D De csak unszolással megy neki a mászás :) De egyre ügyesebb :) Akkor is sír Krisz hason ha ott vagy előtte és szórakoztatod?Én eleinte ezt csináltam,akkor még nagyon kicsike volt Balu.Aztán azt csináltam amit az egyedül játszásnál írtam.Mindig elmentem egy kcisikét,aztán tettem neki játékot hogy foglalja le magát,hagytam nyösözgni.
Még nem vagunk 7 hósak,majd csak 3 nap múlva,de azért köszönjük :) Nagyonbabás vonalzó meg buta,nem tud számolni :D
Végülis ébn azt olvastam hogy ha a baba többször akar szopizni,és láthatóan nem tudja magát kielégíteni,akkor el kell kezdeni a szilárd táplálék bevezetését.Lealábbis ezt olvastam.

Orsi:dejóóóó,én imádom a havat,de csak a szobából :D Várom máé,kiváncsi vagyok Balu mit fog hozzá szólni :)))

Mi is neki állunk a naptárak szerkesztéséhez :) Kezdek lázba jönni :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Charlott:jajjj de cukiiii :)))) Nagyon édes azzal a két kis fogacskával!! :) De jó nagyok már neki :) Hány hete bújtak ki neki?Nekünk mára még jobban átszakította az ínyét,lehet ezért a sírva ébredés?
Balu most is a mászást gyakorolja,félek...Szerintem nagyon hamar rá fog kapni az ízére :? Pont mint az ülésnél :? Alig egy hét alatt tökélyre fejlesztette.Szerintem ma még lesz bababiztosítás,mármint a lakást tesszük bababiztossá.Azt se tudom mit hova pakoljak :?
Kérdés a tapasztaltak felé.Mik a rizikófaktorok,amiket jó ha eltávolítunk a babák közeléből.Konektor,sarkok,szekrények ajtajai,gyógyszerek.Mikre figyeljek még?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Csopplany,
érdemes négykézlab végigjarni a szobakat, ahol Balu van és akkor meglatod, mi van neki szemmagassagban, ami érdekes.
vmint nalunk nagyon kellett, minden ajtora olyan habszivacspatko, ami megakadalyozza, h be tudja oket zarni és odazarja az ujjat. Asztalsarkokra is figyelj.
s.orsi
 
 


hali

no nálunk tegnap megint maratoni altatás volt, fél 10-től 3/4 11ig, a durva, hogy ez csak most van, eddig azért ez jóval könnyebben ment, pár napja csinálja ezt, szóval lehet tényleg van vmi a levegőben vagy az a sok mozgás ártott meg neki amit mostanság művel... furi, hogy írjátok, hogy pl krisz, ádi, elisa is háton vannak, hát nálunk a hát az tabu, pont tegnap beszéltük, hogy ideje eltenni a játszószőnyegét, mert 2-3 hete egy percet sem játszott rajta, mert mindig hason van... emiatt viszont fél-egy óra után kidöglik és fáradt lesz és talán ezért nyűgös. ha a hátára teszem, az viszont idegesíti, akkor már inkább hason, de ott ugye fáradt egy jó idő után és ördögi kör kezdődik. gyakorolna, de hulla. most ezt találtam ki. :) amúgy mesélte anyukám, hogy én is ilyen voltam, sőt, szóval genetika lehet, de ha így van, nem gond, mert én is normális lettem, csak elmúlik egyszer ez a hülye természete. :) mondjuk most kussolok, ugye 3/4 11kor aludt el és ma 8.45kor ébredt. :shock: addig szunyált. tegnap 2 órát aludt megint napközben, lehet pótolt éjjel. :D

jaj tegnap voltunk vásárolni, tudjátok, mindenképp akartam neki karácsonyi rucit, no most vettem egy rugit (barba, fogd be a szemed... :D állítólag uniszex, de kicsit csajos...), abban fog aludni de még akarok hétvégén venni egy naci+póló szettet, abban lesz napközben. :) meg megvettem az első karácsonyi ajándékát, hát majd' elsírtam magam a plázában, komolyan... :) :) nagyon megy már ez a bevonatozás nekünk. :) ja és megállapítottam, hogy az összes babás bolt az első emeleten van! :evil: ez otthon is így van??? basszus, alul férfiosztály, fenn baba. hadd szenvedjünk a feljutással. :evil: hihetetlen. nem tudom, erre hogy nem lehet gondolni...

hát rólunk ennyit, küzdünk, küzdünk, de találok mentséget a kis átokfajzatnak mindig. amúgy a védőnő / doki ötlet azért nem tetszik, mert mi mást mondana azon kívül, hogy hagyjam sírni, hagyjam ott stb, de én ismerem, az én gyerekem, tudom, hogy az nem segít. küldtem videót, ha így sír, nem fog magától elaludni, ez 10000%. szerintem baba, nincs elkényeztetve, ilyenkor még legyen már mindig úgy ahogy ő akarja... ha ő kicsit akaratosabb, hát mit csináljak? én is az voltam. :oops:

a naptárat mi is kezdjük lassan, tök izgulok, bár még mindig nem írtam össze, milyen kiegészítők kellenek... :D

folyt.

hibernia
 
 
 


ja naptár: még azzal fejeljük meg, hogy ps-sal a háttereket is változtatjuk, júliusnál tengerpart, januárnál sílécek stb. :)

charlott aha, temperamentum függő lehet, ki mennyit alszik... :roll: gyerekként egyikünk sem volt nagy alvó aztán tessék... most megkaptuk. :D de látom, krisz se viszi túlzásba... szegény krisz így üti-veri a homlokát? :( nálunk még (koppkopp) nem volt nyoma egy ütésnek sem. amúgy a rizst itt legelőször ajánlják. :shock: 4 hótól. én 5,5 hónapos kora körül adtam, imádja.

csöpplány, balu az ébrenlét 95%-ban elvan?? :shock: hihetetlen. nálunk ez 5%. :lol: tök jó a havas videó. :D

moncsi, ádi hány kg most? gratula, hogy lelassított... :) uszi hogy megy? gratula a fogakhoz!! :) :) küldhetnél képeket néha!!!!
a szülinapot sajnálom... :( szegényke... no nálunk ez legalább jó, én ott tudom hagyni az apjára Petit, 2-2,5 órát elvannak kettesben simán... jó, hogy jöttél, gyere sűrűbben. :)

zsu nem kell sietni, látod, nálunk még minden kaja főleg tejci, csak pótlás a többi cucc... én ma sárgadinnyét adok asszem... :) és a keverés: ahogy gondolod... én mindig úgy keverek-kavarok, ahogy kijön... :oops:

csöpplány, gratula balu mászásához + a fogacskához is! belehúzott!! :) sajnálom a nyügit. :? de hátha most hogy kiadtam a feszkót, jobb lesz...

monde tök jó, hogy akkor okés a lábi. :) hát nincseek jó tapasztalataim a védőnőkkel, tanácsadókkal. :?

orsi a fotókönyv tök jó. :) :) a netes rendelés is, én is rühellem a tömeget, főleg mostanság. :( reméljük, mintanap lesz... :) hóóóó, de izgi... itt tavaly esett 2cm és leállt a tömegközlekedés. :lol: szétröhögtem magam. nem volt só, 2 hét volt, mire megrendelték és ideért. :lol: :lol: volt, ahol víz sem volt - 2 cm hótól. :lol: most is röhögök.

barba, köszi a zoknit még egyszer! mehet a biznisz majd írd meg mit szeretnél cserébe! :) :) zsu, neked is köszi, tök rendesek vagytok, komolyan... :cry: elérzékenyülök... :) ja ezt akartam, ha vki szeretne vmit de nincs otthon, körbenézhetek itt... :) :)
tök jó, hogy samu az apukájával fürdik... jó kis esti rutinotok van. :) ti is beszéltek esténként a nagyszülőkkel? :D mi is... fúúú én nem tudom, peti mikor aludt el cicin utoljára... talán 2 hósan. :lol:

charlott, zsu, ne keményedjünk, én azt mondom. :D olyan picik még... :oops:
a kajarendelés vicci... hol laktok a világ végén? :lol:

kariról jut eszembe, emlékeztek, mikor régen kihúztuk egymás nevét a suliban és megajándékoztuk egymást? :) az tök jó volt.. nálatok is volt ilyen? eljátszhatnánk itt is! :lol: régi szép emlékek...

no remélem reagáltam mindenre, sokat termeltetek. :)

délután próbálok tenyérlenyomatot csinálni, ez lesz a mikulás aji a nagyszülőknek. :) de azért olvasok... :)

hibernia
 
 
 


HAli!

Azta csöpplány Balu hogy belehúzott :)

Nálunk nem tudom mi van csak kézben jó..de ez van..őszintén Hibernia véleményét osztom..annyira akarok keménkedni, hogy többet legyen földön, hoyg azért fejlődjön, engem nem érdekel, hogy most egyedül játszik vagy velem..én szeretem ha velem játszik.... nagyon kevés ez a 2 év amit együtt tölthetünk és nem jön vissza.... persze ha elfoglalja magát háttérbe vonulok, mert azért az is kel :D
Hozzáteszem ha én eltávolodok nincs nyügi csak 1-2 perc után!

Amúgy Hibernia mennyire kreatívok vagytok, tök jó :D
El lehet lopni a karácsonyi rucis ötletet? Én is beöltöztetném..mondjuk mikulás sapekot tuti kap :D

Na most ennyi...emgyek mint akiket szétbombáztak úgy nézünk ki.
Gabi alszik, betettem a jégkorszakot ÉS APA KB 1 ÓRA MÚLVA ITTHON!!!!!!!!!!!!!! :D Tiszta idill :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


jajj kihagytam, hogy gabinak boldog félévet!!! :)
hátha idilli nap lesz..
ruci mehet... :lol: én még egy hóemberes csörgőt is akarok. :lol: minden szart megveszek... :oops: de tök aranyos... :D

húúú mi most néztünk egy műsort a naprdsz-ről, tök félelmetes volt. :lol: hogy a mars kiszáll a naprdsz-ből, a merkúr meg a földbe csapódik majd egyszer. talán. zizz.

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Kristóf tegnap délután iszonyú nyűgös volt nem lehetett letenni mert akkor sírt kb.10 perceket volt el! Azthittem beteg lesz mert kicsit megint folyik az orra, elvittem orrot szívni mire látom hogy kibújt az egyik foga! :shock: :lol:

Ma meg már megint jókedvű hálistennek!

Balu iszonyat aranyos ahogy lendíti a karjait :lol: !

Karácsonyra készülődve nekünk már az asztalon díszlik az adventi koszorú az ajtónkon meg a kopogtató, én is nagyon imádom, lassan elkezdünk a nagyokkal mézeskalácsot sütni hmmm...
De ma még linzert sütünk, mert megígértem nekik, de karácsonyi formákkal fogjuk kiszúrni :P

Csöpplány, mászásnál nálunk ami gázos volt hogy kipakolták mindig az összes szekrényt, a ruhák még csak hagyján de mikor a konyhaszekrényből a lisztet meg egyebeket találtak meg háát az nem volt olyan jó, úgyhogy én szekrényajtóra tehető zárakat fogok beszerezni!
A tisztítószeres szekrényről nem is beszélve, mert az még veszélyes is!
És felkészítem a kutyát lelkileg egy újabb támadásra, bár már rutinos róka mert kettőt már kibírt :lol:

kriszta0612
 
 


és kaptunk valakitől mikulásruha rugdalózót, most találtam meg hogy pakoltam a kinőtt cuccokat és vettem elő a jókat!
Annyira cuki majd ráadom és lefényképezem! :lol:

Mondjuk én nem vennék ilyet de ha már kaptuk :wink:

kriszta0612
 
 


Sziasztok!

Orsi:köszi a tanácsot,akkor végignézem a szobát.Asztalsarkokra muszáj?Hisz az majd maximum akkor lesz fejmagasságban ha már tud menni,állni.

Hibernia:nálunk dettó.Háton nem lehet leköni Balut.Csakis kizárólag hason szeret lenni.Öööö...igen :roll: Elvan magában,nagyon ritkán igényli a társaságom,sőt ölben sem szeret lenni,feszíti ki magát,menne le a földre.Köszi a gratut :) Nálunk is apával fürcsizik Balu :))) Nálunk is volt ilyen kihúzósdi :) Izgi volt hogy ki kitől kap valamit :D Én benne vgyok ha a többiek is :)

Zsu:mindenki másképp gondolja :) Pont ma beszéltünk erről anyuval hogy mindenki másképp csinálja,mindenki másképp látja jónak,tapasztalatból tanul az ember,midnenki a maga módján mindig jó anyuka :)) És tuti hogy ha kikéred valaki másnak a véleményét az nem fog egyet érteni egy-két dologban.Ezért mondják hogy mindenki az ösztöneire hallgasson.Atán ha nem jött be akkor abból tanul az ember :) Pl én nem fogom soha ölben ringatni a kövi gyereket,ha lesz.Mert Balu többnyire még mindig ölben alszik el,olyan 70 %ban.

Kriszta:gratu a fogacskához!! :) Köszi a dicsit :) Kutyus :))))))

KépKép
Kép
csöpplány
 
 



KépKép
Kép
csöpplány
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: