Új privát üzeneted érkezett!

Nem éééééééééééééér!!!!!!! Míg én itt olvasok vissza, ti gyártjátok a folytatást!!! Így sosenem fogok a végére érni.

Baleset... nagyon szomorú dolog. Sajna azzal már én is tisztában vagyok, hogy képtelenség 100%-ban a kicsin tartani a szemedet... és néha elég a bajhoz pár másodperc is. De még ha látod is, hogy vmi történt, nem lehetsz vele mindig ott és mire odaérsz... áááá. szörnyű dolgok ezek.
Kriszti én még emléxem, anno elsős koromban (általános) teljesen egyedül közlekedtem busszal a suliba oda is és vissza is. De az akkor volt... most én se lennék biztos benne, hogy a gyerekemet el merném engedni egyedül... főleg ha zebrán is kell átmennie... amilyenek a mai vezetési szokások. Én abba a típusba tartozom, akik inkább várnak kicsit többet, de tuti ne jöjjön autó vagy biztosan meg tudjon állni. Sajna már több olyan anyukát láttam, akik akár babakocsival, akár kézenfogva kisgyerekkel szinte meg sem álltak a zebránál gondolván majd nekik úgyis megállnak. hát nem én inkább tűnök mulyának (nemtom hogy kell írni), de szeretnék épségben átérni, nem bízom meg senkiben se. Ezért megpróbálom Mírát is vmi hasonlóra tanítani, hogy csak akkor vágjon neki, ha tutira elengedik. Azt most már tudja, hogy a zebrán gyorsan-gyorsan kell átmenni. Szinte szalad át, mert ha elüti az autó, akkor sírni fog és jön a nénós autó.

Dorka, teljesen jól megfogalmaztad azt, amit én is írni akartam Sütinek...

Kriszti, húúú micsoda játszókuckó!!! És milyen ügyes vagy a pingálással. el is hiszem hogy Atinak nagyon bejött. Most én is merényletre készülök fal ügyben. Este elvisszük Mírát anyóshoz és csak szerda este hozzuk haza... na addigra akarok egy kis meglepit csinálni az ágya fölé. Remélem össze tudom hozni és nem leszek nagyon béna. Majd mutatom én is a végeredményt. :)
Fogacskához gratula! Hánynál tartotok?
Reggeli kelésre nem lehet panaszom... Míra 8-1/2 9 között ébred. 8) Bár néha jobb lenne ha 1 órával előbb kelne, mert így olyan hamar elmegy a délelőtt.

Rolika... :cry: :cry:

Már mindenki kórházi csomagozik???? Jesszus, nekem még eszembe se jutott, hogy összeszedjem a dolgokat. Lehet lassan nem ártana legalább egy helyre tenni őket. :roll:

Már kezd dagadni a lábam...lehet mégse érek a végére? :S

Én tuti viszek mellszívót (Avent kézi) a kórházba. Míránál is sokat segített, mert kézzel eltartott volna egy darabig, míg lefejem, és ezzel valahogy jobban megindult nekem... bár csaszis voltam hamar beindult a tejci. Persze a legjobb ha mindezt a baba végzi el, de hát mit lehet tenni, ha csak 3 óránként kapod meg... Központi meg nem tudom van-e nálunk...

Mabe, üdv újra itthon. Imola-lak is szépen növekszik. )

Matrac... látom nem csak én estem dilemmába. Andi én is láttam azt a műsort. De azok a vegyes matracok ooolyan drágák. :( Mírának szivacs van, kaptuk az ággyal együtt. Nem ellenkezett, hogy nem jó. Nemtom a kókusz hogy válna be. mert ugye majd Ákos kapja Míra kiságyát és Míra kap új ágyat. Csak félek, hogy a kókusz túl kemény lesz neki... Na mindegy, ezen még rágódom egy sort...

Astrid, áááá, akkor te kezdted az nts-sort. ;) Örülök, hogy minden rendben és ilyen szép méretekkel rendelkezik a kishölgy. :)
Figyusz, én úgy vagyok (Míra májusban volt 2), hogy utána kérvényeztem a GYes-t ÉS kivettem a szabikat, majd mikor az lejárt mentem táppénzre és egész szülésig kapom a tp-t meg a gyest is... Nekem ezt ajánlották, hogy így járok a legjobban.. és tényleg. ;)

Én nem szeressem HP-t... bár valszeg majd egyszer ha nagyon unatkozunk megnézzük dvd-n... de az nem mostanában lesz.
Felujtás még tart sajna... még jó darabig. Ma hoztak csempéket meg járólapot...

Na, nagyjából ennyi. Bocsi, akit kihagytam, de képtelen vagyok részletesebben hozzászólni... Időközben a hőmérséklet is kezd a magasba szárnyalni. Bokám duplája, megyek lezuhizom és pihizek míg Míra alszik.

Kép Kép
manósziget
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak a hétvégén Cegléden voltunk unokahugoméknál. Hoztunk egy csomó babaruhát, úgyhogy neki kéne állnom mosni vasalni, én nem vagyok olyan rendes mint ti. :oops:

Délelőtt meg takarítottam, de mostmár elfáradtam. Jönnek anyósomék Annát felköszönteni, az nem akartam, hogy tök por legyen mindenhol. Úgyhogy porszívózás, törölgetés, felmosás. Marci meg alig bírt magával, úgy dolgozott ő is bent, csak nem gondolta, hogy az nekem nem a legjobb! :lol:

Most megyek pihizek, míg megérkeznek, aztán majd visszaolvaslak titeket!

Annáknak boldog névnapot!

taranee[/url][
Kép
Kép
taranee
 
 


Sziasztok!

Vicger: Itt vagyok ám :wink:

Kórházi motyó: nekem még semmim nincs :S Na jó, talán törölközők akadnak a szekrényben :D De amúgy mindent venni kell még.

Láttam, tegnap mindenki kihasználta a jóidőt :) Meglátszott a hsz-eken.
Én alig aludtam az éjjel. Negyed háromkor rosszul lettem, rám jött a hányinger ( na az volt mókás, ekkkora hassal hányni :S ), aztán olyan görcseim voltam, hogy azt hittem, megyünk szülni. Sétálgattam a szobában, aztán a végén négykézláb másztam vissza ágyhoz felkelteni apát. Szegénykém megcsak annyit látott, hogy félig az ágyon, félig a földön, négykézláb, betorzult képpel meredek rá, mindjárt sírva fakadok, és ordítani lenne kedvem. Rögtön kiugrott az ágyból, hozott nekem magnéziumot. Aztán rámjött a hasmenés, azt hittem, megpusztulok, úgy fájt. De 3-ra hál istennek elmúlt! Utána már csak Noncsi akart kijönni az oldalamon, egész éjjel kinyomta magát. Szerintem ezt a kínt ő is nagyon megérezhettte. :S De lényeg, hogy elmúlt.

Pénteken megyünk vissza uh-kontrollra. Gép szerint addigra 36+2 leszek, azért ez elég ijesztő :shock: :shock: :shock:


Na megyek vicca pihenni.

KépKép
Kép
scooper
 
 

 
 

Üdv mindenkinek és jól esett, hogy hiányoltatok!

Hétvégén nem volt net, mert végre átrendeztük a szobákat, meg anyósék párommal megcsinálták a nagytakarítást. Én úriasszony voltam, nem vettem ki belőle a részem, leköltöztem két napra a gyerekekkel a játszótérre, még a kaját is oda vittem :oops:
De este nem volt gond az altatással, kifáradtak rendesen .Csütörtök-pénteken este Balcsin voltunk, nagyon klassz volt, igaz én csak néztem őket a vízben :cry:

Pénteken én is megyek nst-re! Cuccom még nincs összapakolva...még a kiságy sem áll, de az hamar megvan....

Annának és Aranynapnak boldog névnapot!

Mabe!
Jó sokat nőtt a pocid!

A többiektől elnézést, de nem olvastam még mindent vissza!

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Úgy látom mindenkinek jól telt a hétvége, nekünk áááááááááá, ilyen volt.

Végre vége a konyha-étkező felújításnak, de azt hittem belegebedek. Több mint egy hétig tartott, csomó pénzt elvitt még plusszba, és hát a por, takarítás, pakolás......... :(

Szegény apikám csinált mindent, mert nem bírtam szinte semmit, úgy el voltam fáradva, fájt mindenem. De ő hősiesen megcsinálta, meg a 4 éves fiam, aki este negyed 11-kor még felmosott a maga módján. Most már csak az edényeket kellene visszahozni, átmosni, bepakolni, de nem megy...

Kórházi cuccom nekem még meg sincs véve, bátor vagyok nem? Gyereknek csak a hazahozós cucc van, a többi tesómnál, unokahugi még hordja, így legalább a mosást vasalást spórolom.

Matracunk sincs még ,és az ágy helye sincs még kitalálva...

Kép
babcika
 
 


... A hasam eszméletlen nagy, 115 cm, Janóval szülésre alig volt ilyen.

Képezeljétek ma beszéltem a dokival akit kinéztem magamnak ( tesóm nála szült 4 óra alatt 1. babát,)és hát szívesen elvállal, menjek be hozzá, de elmondta, hogy aug-10-31-ig szabin lesz, de hozzátette átadja a kismamáit ilyenkor másnak. Hát én már maradok nála az tuti, és hát reménykedek,hogy Blanki megvárja!!! Vagyis nem reménykedek, hanem megbeszélem vele, úgyis még mindíg szept 11 délelőtt a cél!!! :)

Kép
babcika
 
 


[quote="babcika"]. írta:babcika.. A hasam eszméletlen nagy, 115 cm, Janóval szülésre alig volt ilyen.

Képezeljétek ma beszéltem a dokival akit kinéztem magamnak ( tesóm nála szült 4 óra alatt 1. babát,)és hát szívesen elvállal, menjek be hozzá, de elmondta, hogy aug-10-31-ig szabin lesz, de hozzátette átadja a kismamáit ilyenkor másnak. Hát én már maradok nála az tuti, és hát reménykedek,hogy Blanki megvárja!!! Vagyis nem reménykedek, hanem megbeszélem vele, úgyis még mindíg szept 11 délelőtt a cél!!! :)


Az enyémet most mértem, 108 cm :)

KépKép
Kép
scooper
 
 


Hali,tegnap már leírtam a hétvégét,és lennék,csak net nincs.....aztán de. rohangálás nővéremmel,irágot vettünk,és most nála cipősszekrényjavítást(csavarozást) csinálunk,aztán megyünk hozzánk babaszobát redezni,kitalálni,hogysmint.Ha rendbe jön estére a net,este jövök,addig pussz.Madar még a balcsin!!!

sutimano76
 
 


Raktam fel képet a picasa-ra...
Ide még nem megy, de nem adom fel ...[/img]

t-pk
 
 


Üdv Mindenkinek!

Csak egy gyors bekukk,aztán megyek el mamikámhoz lángosozni. :D

Astrid irigyellek,én már nagyon szeretnék az nst-nél tartani és Vikit minél előbb a klezemben tartani. :D

Ahogy nézem talán még mindig én rendelkezem a legterebélyesebb pocakkal, 117,5 cm. :D

Kérdés: a babaruhákat én is asszem a héten nekiállok kimosni és nem tudom hogy használjak e öblítőt vagy inkább csak a mosóport?

Babcika: Blanka rendes kislány,meg fogja várni a doktor bácsit. :D

Mabe: csini poci! :wink:

Rolika: :(
Vendég
 


Viki! Én is néha megijedek, amikor nincs jelzés a babától, aztán szerencsére mindig megnyugtat! Viszont nekünk nincs szívhallgatónk! :(

Hétvégén voltunk a barátnőméknél Bódvaszilason, elég ramatyul éreztem magam, húzó fájdalmaim voltak, amikor lefeküdtem az is fájt, amikor felkeltem az is, de aztán rendbejöttem.
Ma meg hasmenés... szuper. :roll:

Ma mondták a rádióban, hogy a Bajcsyban 1 hetes felújítás lesz augusztusban, szuper!!! Remélem tényleg szeptemberben szülök!

Süti! Sajnos a férfiak egy része nem érti/érzi át a mi helyzetünket ilyenkor. Azért remélem nem fajulnak el a dolgok nálatok, és minden rendben lesz!!! Anyósok sokszor nagyon kedvesek tudnak lenni... Tegnap pl. amikor jöttünk haza, azt mondta nekem: Milyen szakadt vagy, és sápadt, jól érzed magad?? 1. nem voltam szakadt (sosem vagyok) mondjuk lehet, h. a tépedt hajamra gondolt??, 2. mivel levegőn voltam 2,5 napig nem hiszem, h. annyira sápadt lennék... de aztán a párom többi családtagja agyba-főbe dícsért, h. milyen jól nézek ki, erre anyósom is meggondolta magát... szóval anyósokra nem igazán lehet számítani - ilyen téren sem. Ráadásul 99%-ban a fiaik mellé állnak sajnos!! Úgyhogy kezd elegem lenni ismét anyósból, nem tudom, hogy fogom elviselni a jövőben. :?: Sokat beszél, állandóan nekem magyaráz a fülembe kiabálva, pedig nem vagyok süket, állandóan etetni akar erőszakosan és még sorolhatnám...
Milyen mázli, h. anyu pont az ellenkezője!! :)

Na jól kipanaszkodtam most magam, bocsánat.

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Kata, nagyon szééép lett a babaszoba!!!! Én pont ezt a malacka figurát néztem ki, hogy festem fel (több minden más társaságában) a falra. :lol: Te meg lenni írtó vékony!!!! El sem hiszem, hogy 2 manó van odabent. :) Szerintem te béranyát fogadtál. ;)

Kép Kép
manósziget
 
 


Kata! Szuper édes a szoba, ügyik vagytok!!! Az különösen tetszik, ahogy Fáni orrmánya a kiságy felé hajlik!! Csini vagy!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára peppino 2009.07.27 15:16-kor.

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Ezt a picassa-dolgot én is megnézhetem? :) És hol tudnám megnézni?

KépKép
Kép
scooper
 
 


Én is mértem: 109 cm :)

Raktam fel képeket... hááát, nem nyújtok vmi bizalomgerjesztő látványt, de hát evvan, ezt kell szeretni. Majd jövő nyáron. ;)

Közvéleményt kutatnék.... 8) Kacérkodom a gondolattal, hogy visszafestetem a hajam barnára... valami jó kis csokiszínre. De az az igazság nem merek belevágni... Szerintetek (őszintén!) hogy állna nekem? Alapból barna vagyok, de már vagy 10 éve szőke.... és ezt már úgy megszoktam. Ez is a baj, mert meguntam. Szóval? Rakok fel segítségül egy barna hajú képet (érettségi) és segííítsetek, a héten megyek fodrászhoz, szóval... el kéne döntenem. Azt tudom, hogy apikánál biztos nyerő lennék, mert ő régóta szeretné, ha visszabarnulnék... csak én már annyira megszoktam a szőkét, meg a ruhatáram is inkább ahhoz van.... (vagy ahhoz nincs.... már... :D)

Vagy valami más tipp? Egy biztos vágatni nem szeretnék belőle... max egy kis fazonváltás. Szóval?

Kép Kép
manósziget
 
 


Manó!

Akkor a táppénz és a GYES összefér? Mert ez a legnagyobb dilemmám, ezt nem tudom. Nekem nagyon sok szabim volt, igaz nem a GYED lejárta után kezdtem, csak márciustól, de aug. huszonvalahányig kitart, szóval csak pár nap a terminusig. Nem tudom, érdemes-e ezért a táppénzzel foglalkoznom... Persze ha 2 hetet késik a kishölgy, akkor a családi kasszából azért hiányozna ez a pénz.
Szokták mondani, hogy császárnál később indul a tejcsi, nem tudom, igaz-e, szerintem sokszor inkább az a baj, hogy olyankor később kerülnek mellre a babák, nem? A mellszívó erre segíthet rá. Nekem nem volt különbség a császár és sima szülésnél (a 3 kisebbet már nagyobb súllyal hoztam haza a kórházból, mint amivel születtek, pedig volt náluk is valamennyi súlyesés), én inkább azt tartom fontosnak, hogy mihamarabb szopizzanak, és akkor gyakran kerüljenek mellre.

CTG: nem állt szándékomban még, de nem kérdeztek! :D:D De a doktornőm nem akar felrángati gyakran Pestre, az itteni helyzetet meg meséltem (egy kismama 1/2 11-től 3-ig várt, és elküldték, hogy
nem tudják már megcsinálni neki, másnap menjen a Bajcsyba CTG-ra). Úgyhogy szerintem ezért kezdte el, és a többit majd folyamatosan megbeszéljük, hogy pontosan mikor és hol (rendelője vagy kórház).
De nagyon jól is jártam, mert az UH-s hölgy csinálta a CTG-t is, és ő is nagyon sokat szenvedett, mire megtalálta azt, hogy hogyan, hol kellene. És így már máshol tudom, hogy hogyan kell, hogy esély legyen megtalálni a szívhangot hamar, és ne szenvedjenek vele (főleg egy türelmetlenebb SZTK-s asszisztens szerintem ennyit nem foglalkozott volna vele, hanem ki tudja, mi történt volna...
De még azzal együtt is, hogy velem kezdték a CTG-t, lesz itt a topikon szerintem több utánamkövetkező, aki majd beelőz! :) Full zárt méhszáj mellett még nem szülünk :D:D (bár ezen nem fogok aggódni, a kicsinél az utolsó pillanatig az volt, szerintem egy sietősebb orvos már rég próbálkozott volna indítani).

Peppino!

Nekem ma elég sokágig fájt a hasam alja, nem összehúódósan, fájósan, de minden mozdulatra. Nem volt jó, ezért is csak most ebédeltünk...

Astrid

Kép
astrid
 
 


Scooper, privi ment. ;)

Kép Kép
manósziget
 
 


Astrid,

simán összefér... Bár lehet arra a kis időre nincs értelme. Mondjuk manapság sztem mindenhol jól jön egy kis plusz lóvé, akármennyire kevés is az. Sok kicsi sokra megy. :)

Éppen azért indul be később a tejci, mert ugye nincs ott veled a baba, aki ezt elősegítené. Na, én ezért mondtam, hogy szerencsém volt, mert nagyon-nagyon akartam szoptatni és amikor nem volt velem a kicsi akkor is próbáltam fejni... Kicsit furán is néztek rám akkor, hogy mit csinálok én ott az örzőben... De nem érdekelt és fontosabb volt, hogy hamar meginduljon a tejci. Ha most is csaszi lesz, akkor ugyanígy fogok tenni. Valszeg ennek köszönhetően is csak 50 g-mal volt kevesebb Míra hazahozatalkor (4 nap után), mint születéskor, pedig neki is esett a súlya..

Kép Kép
manósziget
 
 


Manó! Nagyon jól áll a barna!! Én a helyedben, ha meguntam a szőkét, visszafesteném. :wink:

Astrid! Sajnálom, h. Neked is fájt a hasad alja, gondolom ez a baba növekedése miatt van, h. már fájogat itt-ott, mivel nem tudom, milyen a jósló fájás, ezért nem tudom, mikor kell megijedni.. :) Viszont biztos meg fogom érezni!! :)

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Manósziget: amit felraktál kép - barna, gondolom nem mostani, így nem mérvadó - legalábbis nekem. És a mostani képeid közül sincs olyan ami teljesen látszik az arcod, vagy az eskövői mérvadó?

Ha nem vagy biztos benne, tetess bele barna melírt. Egyébként nem biztos, hogy most terhesen kellene festetned. Én csak melíroztatni mertem, mert féltem a piciket a pocimban + azt mondják, hogy a várandóság alatt előfordulhat, hogy a festékre máshogy reagál a haj, más színű lesz esetleg. És ha sokat vagy napon a nyáron, akkor szerintem a nap nagyon hamar le fogja szívni és régóta szőke hajadról a festéket. Én vagy melírt rakatnék bele kezdésnek, vagy várnék szeptemberig.
De persze ez csak az én véleményem...

t-pk
 
 


[quote="manósziget"]S írta:manószigetcooper, privi ment. ;)


:wink: köszi

KépKép
Kép
scooper
 
 


[quote="t-pk"]R írta:t-pkaktam fel képet a picasa-ra...
Ide még nem megy, de nem adom fel ...[/img]


Nagyon hangulatos a babaszoba :wink: :wink: ... teljesen másmilyennek képzeltelek: sötétbarna, rövid hajúnak


ide úgy tudsz feltenni, ha nem túl nagy a kép: max 600x600 ... vagyis, ha a tied nagyobb, át kell méretezned .... :shock: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="t-pk"]R írta:t-pkaktam fel képet a picasa-ra...
Ide még nem megy, de nem adom fel ...[/img]


Nagyon hangulatos a babaszoba :wink: :wink: ... teljesen másmilyennek képzeltelek: sötétbarna, rövid hajúnak


ide úgy tudsz feltenni, ha nem túl nagy a kép: max 600x600 ... vagyis, ha a tied nagyobb, át kell méretezned .... :shock: :lol: :lol: :lol:


:D
Pedig hosszú hajú és most még kócos is és meg is kellene mosnom, de már nagyon nehéz. De most hogy így leírtam, lehet meg is csinálom!! Erőt veszek magamon.

t-pk
 
 


Taranee, Annádnak és Aranynapnak is Boldog Névnapot kívánok!

Astrid szép méretek!

Scooper, és nem mentél orvoshoz, ezzel a rosszulléttel? Elég ijesztően hangzott.

Lina, én használtam öblítőt, de erről mindenkinek más és más a véleménye. Jó lángosozást.

Babcika, tegyél fel képeket az új konyhátokról, gyönyörű lehet!

Nekem ma a jobb oldalamon fáj a csípőm meg szúrkálódik a szeméremcsontom....szar érzés.

Kép
kata05
 
 


mano nézz fel gmailes én albumomba.....
3 percem volt rá de doki előtt gyorsan - hátha segít:)....... na most lépek:)))))))

KépKép
dorkamartini
 
 


kata: Nem mentem orvoshoz, mert elmúlt a magnéziumtól. Pénteken úgyis megyek dokihoz a kontroll uh miatt, majd mondom neki. Ha addig megint előfordulna, rögtön bemegyek a kórházba. Szerintem Noncsim már nagyon ki akar jönni. Szokszor érzem, ahogy túrja magát lefele, mintha úszna :S Pedig maradhatna még egy kicsit. Lehet, emiatt voltam rosszul. Vagy a front. Mindenesetre ijesztő volt, de ha péntekig nincs gond, akkor nem megyek addig kórházba.

KépKép
Kép
scooper
 
 


Manó: szerintem a szőke jól áll, én nem változtatnék rajta.De ez csak az én véleményem.
Vendég
 


Dorka, segített... Marad a szőke. Legalábbis ez az árnyalatú barna nem. Esetleg sötétebbet nem tucc csinálni? Eztet te hogy a manóba csinálod?

Kép Kép
manósziget
 
 


[quote="manósziget"] írta:manószigetn is mértem: 109 cm :)

Raktam fel képeket... hááát, nem nyújtok vmi bizalomgerjesztő látványt, de hát evvan, ezt kell szeretni. Majd jövő nyáron. ;)

Közvéleményt kutatnék.... 8) Kacérkodom a gondolattal, hogy visszafestetem a hajam barnára... valami jó kis csokiszínre. De az az igazság nem merek belevágni... Szerintetek (őszintén!) hogy állna nekem? Alapból barna vagyok, de már vagy 10 éve szőke.... és ezt már úgy megszoktam. Ez is a baj, mert meguntam. Szóval? Rakok fel segítségül egy barna hajú képet (érettségi) és segííítsetek, a héten megyek fodrászhoz, szóval... el kéne döntenem. Azt tudom, hogy apikánál biztos nyerő lennék, mert ő régóta szeretné, ha visszabarnulnék... csak én már annyira megszoktam a szőkét, meg a ruhatáram is inkább ahhoz van.... (vagy ahhoz nincs.... már... :D)



Vagy valami más tipp? Egy biztos vágatni nem szeretnék belőle... max egy kis fazonváltás. Szóval?


Manó: napszúrást kaptál ??? :):):) ... nagyon szép kismami vagy !!!!

Barnaság: én szőkésbarna vagyok alapból, és szőke melírom van ... 2 éve, amielőtt Lilla született, fokozatosan "bebarnultam" ... na, nem túlzottan, de világos barna lettem, szösziből .... BAROMIRA ÖREGÍTETT !!! .... tehát a barna festékes hajat már nem úgy lehet melírozni, mint az eredeti hajszínt, így sokáig vöröses szőke voltam ... kb fél éve vagyok megint 'hamvas'szőke .... szóval: jól meg kell gondolni, mert barnából nehezen leszel újra szép szőke :) ... én inkább a fazonnal próbálkoznék, de majd csak szülés után, amikor már túl leszel a hajhulláson ... :shock:

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Manó, nekem tetszik a szőke hajszíned.

T-pk gyönyörű lett a szoba!!

Kép
kata05
 
 


Még a délutáni termést nem volt időm visszaolvasni :) de a picasat már megnéztem :lol:

T-pk, nagyon szép a babaszoba, és te is nagyon csini vagy.

Manó, szerintem nyugodtan vágj bele a barnába, jól állt.

Én tavaly voltam barna szőke melírral, már szinte szőkébe hajlott a végén, nagyon utáltam állandóan menni festetni...
Mondjuk elég gyorsan nő a hajam.

Úgyhogy én alapból a barna szín felé húzok

:)

Nagyon jók a balcsis képek, te is csini vagy, Míra meg már kész hölgy :)


Én is mértem egy pocit most, 116-117 cm :) :) :)
Vendég
 


Csináltam én is egy albumot a picassan :)

KépKép
Kép
scooper
 
 


Képzeljétek csajok, leszállt a hasam :cry:

Befér egy tenyerem a mellem és a pocim közé...tudom mit jelent, bár reménykedem nem a héten...

Tegnap egész nap fájt a hasam alja, és éjjel pisilni jártam vagy 10×, aztán meglett az eredménye. A picurok a pocakban aktívak, de szerintem Ani koponyája rögzült, attól is van lejjebb a pocak és attól nem bírok menni :cry:

Háááát most várok mi sül ki belőle.

Harry Potter: Én láttam, otthon, ágyból premier előtt 2 órával :wink: , de nekem befejezetlennek tűnt és szomorú (a könyvben jobb).

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


Még nem olvastam vissza,de

Csunyeszka,fekvéssel,sok sok pihenéssel nem lehet "segíteni"????

Kép
v.andi
 
 


csunyeszka: hű, neked még nagyon korai lenne, nem? Én nagyon meg lennék ijedve a helyedben... :shock: Pihizz sokat, reméljük, még nem jött el az idő!

KépKép
Kép
scooper
 
 


Fekvés: Ma igyekeztem többet feküdni, mint alapban, csak alap ebédet csináltam, de a has már nem megy vissza, ahogy a kicsi sem jön ki a szülőcsatornából, vagy ha mégis az előre lesz.

Reménykedem, hogy még 2 hetet elhúzok, de többedszer szülőknek azt senki nem garantálja.

Kép

Kép

IKREIM
csunyeszka
 
 


halihó :)

Manó, szerintem maradj szép szőke!! Ja, és ne bálnázd magad, Ákos nem bálnafi, hanem egy csodajóképű minipasi, leszel szíves nem sértegetni :) :) :) :)

T-pk
nagyon szuper a babaszoba!!! Olyan jó látni a két kiságyat.... :) Nagyon csini kismami vagy Te is! :)

Scooper,
micsoda nagy meló van ebben a házikóban! Gratulálok hozzá! A bálnát itt is kikérem magamnak Noncsi nevében. :twisted:

Enyémpocak is 117 cm.

Nálunk most kicsit aggodalmas szelek fújnak... Atesz ma szolgálatban, s tájékoztatót tartott a gazdaságis néni, hogy mennyiben fog változni a bérük a jövőben... hát.... a kézbe kapott fizu 10ezer ft-tal lesz kevesebb, plusz ugye a csp, mint adóalapot növelő tényező, plusz általános áremelkedések ez egyenlő -30.000 ft-tal havonta.
Szóval azért nem túl rózsás a helyzet.... ha ehhez még hozzáteszem sóginő szinte predesztinált anyagi jövőjét és a törlesztéshez, valamint a munkához való hozzáállását, hát érdekes hangulatom támad....
az Anyunak már emlegettem Hollandiát, mint célországot, persze egyelőre még viccesen... De ha tovább "üldöznek" bennünket ebből az országból, ám legyen... Vicám 4 év múlva gimibe megy, alkalom a váltásra.... Azért hozzáteszem, elmehet az egész felsővezetés a sunyiba....
s mondjuk megnézném a fejüket egy esetleges tűzoltósztrájk esetén... /egy nyugdíjazás előtt álló a legmagasabb fokozatban lévő vonulós tűzoltó sem visz haza 130 ezernél többet :evil: :evil: :evil: / Bocs az offért...

vicger
 
 


Csunyeszka, nyugalom, pihenés, semmi meló, jobbára fekvés! Simán bent maradhatnak még 2 hétig, hidd el! Drukkolok!!!!

vicger
 
 


Csunyeszka, pihi, popsi fel! Innen meg mennek a drukkok... Kicsit még várhatnának azok a csimók ott a pociban.

Scooper, jó kis melóban vagytok ezzel a házfelújítással... Most valahogy erre nem vagyok irigy...

Kriszti, külfölddel kapcsolatban teljesen egyetértek veled. Ami már ebben az országban folyik az nonszensz. Ha csak rajtam múlott volna én már rég nem lennék ebben az országban.... de lehet ezen a földrészen sem...

Kép Kép
manósziget
 
 


Egész nap mostam, takarítottam...

Matrac
nekünk sima szivacsmatracunk van.

Vicger
Tenkes kapitánya van dvd-n :wink:

Viki
Szúnyogos... :oops: :cry:
Rengeteg szúnyog van Domboriban...egyébként nagyon jó volt :lol: :lol: :lol: :lol:
Találkoztunk egy csomó barátunkkal :lol: :lol: :lol:

Boboka
Mi ma este megyünk moziba :wink:

T-pk
Képet kérünk a hasadról!

Astrid
Jó eredmények :lol: :lol: :lol: :lol:

Manó
Kitartást a felújításhoz!

Kórházi cucc
Nálunk hálóinget, betétet, babaholmit adnak... nem kell beköltöztetnem a fél házat :wink:

Csunyeszka
Drukkolok, hogy maradjatok még egyben!

Vicger
Az általános tűzoltó-sztrájkhoz majd csatlakoznak az eü-sök is :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Az augusztusiaknál sorra születnek a babák! :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Vicger: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Jó, nem bálna.... de azért a 77 kiló mégesem 50 :cry:

KépKép
Kép
scooper
 
 


Hát, az augusztusiaknál már ideje, meg náluk már nem gond, hogy jönnek a picik.

Házfelújítás: Hát igen :D Én sem irigylem magam! De sokat haladtunk már az egy év alatt.
( még két ablakot kell kicseréni, amúgy külső nyílászárók kipipálva, szigetelés, gelettelés megvan, illetve még egy fal hátra van, de az pikk-pakk meg van ( főleg, hogy imádom csinálni, gyorsan haladunk majd, ha meglesz az anyag hozzá) kivűlről falra már csak kőpor-színezés, de ez már hidegen hagy :D ).
Jövőre meg lekapjuk a tetőt, az előtetőből teraszt csinálunk (kihozzuk vízszintbe, majd ha egyszer lesz tetőtér, nagyon szupi lesz az a terasz :D )
Szép tervek.... :( De télen igyekszünk majd spórolni, amennyit lehet. Ha minden jól megy, két év múlva Noncsinak lesz saját szobája! :D Belülről nagyjából megvagyunk, illetve mi szobánkat kell glettelni-tapétázni, de amúgy ok. Szóval van mit csinálni.... :)

KépKép
Kép
scooper
 
 


Pocak kép: az a baj, hogy általában a kicsi férjemnek akkor jut eszébe fényképezni, amikor egy szál bugyiban vagyok- így nem túl publikus. Majd ráveszem, hogy ruhában is csináljon és akkor rakok fel.

Tegnap este is: fénykép egy bugyiban + mikrós sterilizáló a kezemben :lol:

t-pk
 
 


Kicsit tanácstalan vagyok. Most olvstam a családtámogatási ellátásokról, és most totál nem tiszta az egész.

Ugyebár én most táppénzen vagyok. 4 órás minimálra voltam-vagyok bejelentve (plusz kapok 18 525 forint fogyatékossági támogatást, nemtom, ez mennyire számít) Szóval így nekem gyes-re érdemes mennem, mert gyedet lótúrót nem kapnék, ez így tiszta... de... mi ez a TGYÁS? Ha TGYÁS-t igénylek, akkor nem jár a gyes? vagy mindkettő jár? Vagy TGYÁS után jár a gyes? Lehet egyáltalán gyesre menni TGYÁS-ról? :shock: :oops: Ez nekem bonyolult, segítsetek! :roll:

KépKép
Kép
scooper
 
 


[quote="scooper"]C írta:scoopersináltam én is egy albumot a picassan :)


Küldtem mailt ! :)

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Scooper, én is voltam 60 :D cirka 2 éve :D :D

Mabe
, a sztrájkkal van egy kis bibi... tűzoltóéknak nem lehet sztrájkolni... ők lemondtak erről a jogukról....

Manó, ugye... :? :(

vicger
 
 


[quote="bibiesbrumi"] írta:bibiesbrumi
[quote="scooper"]C írta:scoopersináltam én is egy albumot a picassan :)


Küldtem mailt ! :)


Én is :P

KépKép
Kép
scooper
 
 


Scooper!

TGYÁS és a GYED ugyanolyan ellátás (ugyanakkora mértékű), csak a GYED összege maximálva van. Ha valaki az egyik ellátást kapja, akkor nem kaphatja a másikat. Ha neked a GYES jobb, mint a GYED, akkor a TGYÁSsal is ugyanez lesz, tehát igényelj GYESt.
És igen, elvileg az a sorrend, hogy szülés után 168 napig TGYÁS, utána a baba két éves koráig GYED, utána a hároméves koráig GYES (jelenleg még nekünk, ugye ez változik). Ha több ellátásra jogosult vagy, akkor választhatsz közülük (egyszerre kettő nem jár, még akkor sem, ha van egy 2,5 éves gyereked, akivel GYESre lennél jogosult, és egy 1 hónapos, akivel TGYÁSra, egyszerre csak egyiket lehet kapni), szóval ha valaki TGYÁSra is jogosult lenne, meg GYESre is, akkor az egyiket kell választani (persze nyilván mindenki a kedvezőbbet választja :)).

Astrid

Kép
astrid
 
 


ooooooo, értem, köszi :) Most már tiszta...akkor marad a gyes

KépKép
Kép
scooper
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?