Új privát üzeneted érkezett!

csöpplány, jó az új avatarod, édes kis Balu... :)

nálunk nem volt ám alvás, ma kihagyta az estit is, pedig tök nyűglődött. csöpplány, te már rég kidobtad volna petit az ablakon. :)

hú nem is írtam, pár napja tök megijedtem: peti fogta az üveg cumisüvegét és rászóltam, hogy engedd el és elengedte. :) lehet tök véletlen volt, de rám jött a frász. :D nem kiabáltam rá, csak szóltam neki.

jó éjt!

hibernia
 
 
 


Jóó reggelt!

Nekünk jó éjszakánk volt.Balu elaludt 22:15 környékén,kajcsi közben.11ig felkelt vagy 4szer,hol puki,hol cumi,hol nem tudom mi.Aztán kivettem,megnyugodott a mellkasomon,letettem és onnantól kezdve hangját nem hallottuk egészen 7:30ig :DDDDDD Csak nem visszatér az én jóalvó kisfiam? :) És nem sírva ébredt hanem gagyarászva :))) Régen volt ilyen :)

Hibernia:huu,akkor így azt az egy órát aludta egész nap?Az nem sok :? ööö,nem biztos hogy kidobtam volna,lehet hogy hagynám sírni.Balut is szoktam mikor már nem lehet vele mit kezdeni :D Általában észhez tér hogy semmi értelme nincs sírnia és elfoglalja magát valamivel :D

Na megyek összekapom magam,még azt se tudom mit veszek fel.Jajj azt nem is mondtam hogy férjem kollegái milyen rendesek voltak,párom tök meghatódott.Parancsnoka odahívta magához és odaadott neki egy borítékot.Az volt ráírva hogy xy részére kollegáidtól.És képzeljétek 43500 ft volt benne :shock: Párom tök elérzékenyült hogy milyen figyelmesek voltak.Nem is ismerték apóst,és mégis segítenek,ez olyan... :cry: Olyan fura hogy vad idegenek így foglalkoznak párommal,de a saját családja...Na mindegy,aki olvasta gmailt az tudja hogy tudja hogy milyenek lettek most.....Inkább nem folyok bele ebbe most jobban.Egyébként olvastátok?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Üdv a magányból :) Amúgy köszi Hibernia a kérdésed meglepően jól bírom! Tegnap volt anyós..eh még őt is elég jól bírtam... átjárt a karácsony szelleme tuti :lol:
Amúgy meg itthonról be kell segíteni férjemnek a melóba, tendert javítok mailezgetek..titkárnő lettem :) De ma éjjel már itthon lesz.holnap mellette kelek :D

Csöpplány tök cuki az avatarod :) Felidegesített Balu? Hát Gabit se bírnád sokáig egy nap tuti csinál egy ilyen sehogy nem jó műsort de már edzett vagyok..az elején sokkal többet kiborultam.

Amúgy Gabi meglepően jól viselkedik mostanában (csak el ne kiabáljam) viszont mióta megszületett tegnap volt az első, hogy nem volt kaki...remélem ma lesz mert aggódom..bár már kb 100 ml megeszik, lehet sok neki, kicsit visszaveszek.

Ma őszizünk..ez lesz az első új íz az alma óta, amit 2 hete nyomatunk :)

Kriszta..bámulatos Kristóf..nagyon ügyes...

Orsi 7x eszik Elisa..basszus le sem merem írni Gabi hányszor :oops: Mi még zömében 2 óránként eszünk, de már van, hogy kibírja 2,5 3 órát is... este meg csak cicizés a vége a műsornak de hogy eszik is azt nem tudom...igaz Gabi nem cumizik és az ujját sze szopja..szerintem én vagyok a nyugiszer este... gondoltam én is, hogy itatom, de ha már eddig nem szokott rá a cumisüvegre most már nem akarom... orsi te miből itatnád? mert este azért macera lenne pohátból..talán csőrös pohár? Hibernia te melyiket is vetted a tommie tippi-ből?

Pepke tényleg nem egyszerű a videón, amúgy én úgy csinálom, hogy Gabinak adok egy játékot, ha arra figyel akkor "lépek" le és akkor nincs olyan nyüszi mint mikor látja, hogy távolodom...de amúgy alapból nem ennyire gázos nálunk a helyzet szóval ejha :?

Én is főzök, pont azért mint Csöpplány, mert lehet miniadagokat csinálni..meg pl almát már úgy csinálom, hogy 2-3 napra megcsinálom előre és aventes dobozokban lefagyasztom....

Charlott nagyon tuti a szobája Krisznek!!!!!! Nagyon oda vagyok érte :D örülök, hogy túl élted apósod. Amúgy tényleg fura, hogy a férfi részleg lökött, már ált a nagyik szoktak....

fél OFF
Karásonyi menüre visszatérve kitaláltam, a kacsa mellé fokhagyma krémleves lesz cipóban a desszert meg csokiszuflé :D
Amúgy mióta Charlott fölhozta a karit teljesen lázban égek, karácsonyi cd-k mennek már vettem díszt is szerintem szombaton feldíszitem a lakást :D
Tavaly dec 24-én költöztünk ide fel..volt 1 tv asztal tv-vel az étkező volt meg asztallal és székkel meg az ágyunk.a gyerekszoba tele volt dobozokkal meg ruhákkal, ott szárítottam és ott vasaltam...húú és 5 hónapos pocakos voltam..imádtam... és azon ábrándoztam, hoyg köv kari milyen szupi lesz a gyerekkel...nos hát kivi leszek..mindenestre azt már kitaláltuk hova kötözzük ki a fát :D
Ja és anno Gabit dec 28-án éreztem először úgy igazán... :D és nov 25-én tudtunk meg hogy fiú lesz (pont akkor lesz 6 hós :) )
Na lelövöm magam :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 

 
 

HAli Csöpp :wink:

Olvastam de még nem érkeztem reagálni..pótlom mert gondolhatod..a véleményem az megvan :lol:

Amúgy tényleg nagyon jófejek a kollégák..ilyenkor azért sokminden kiderül az emberekről...anno mikor apu meghalt mi nem ismertük sok-sok kollégáját és jöttek sorban temetés után anyuhoz, hoyg miben hogyan tudnak támaszt adni, és van akivel mai napig tartja a kapcsolatot... és van olyan családtag aki szinte lesz@rta a tragédiát...de hát a családot nem válogathatjuk meg :?

Húú nekem nincs nagyon erőm sírni hagyni Gabeszt..max leteszem de ottmaradok mellette és próbálkozom..azért ehhez is kell erő..ez van gyenge vagyok :) Első gyerek..nem kicsit el lesz kapatva :oops: Iparkodunk jövőre a tesóval hátha az majd lendít a helyzeten :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu:szia :))) Ti már a tesón iparkodtok? :D Köszi a dicsit :) Ez tegnap készült,mikor jöttünk haza vásárlásból :D Hát lehet hogy nem bírnám,bár ha kezdetektől ilyen lenne akkor már biztos megszoktam volna.De így hogy ő alapjában véve egy mintabab,így zokon esik ha zizi :D És nem is az idegesít hogy zizi,hanem hogy nem tudok mit kezdeni vele,mert bármit csinálok az nem jó,csak sír és sír,feszít.Jajj elfelejtettem mondani hogy ez a c feszítés elég gázos lehet :? Nekünk ilyen még nem volt,inkább csak tekeredik ki a kezemből ha nem tetszik neki a helyzet.
Karácsony dettó :D Már bevásároltam egy csomó fadíszt,nálunk arany és olyan barnás színű lesz a fa.Vettem ablakdíszt is. :D Asztaldíszt is akarok csinálni,ha majd lemegy ez az egész és lesz egy kis nyugtom :) Tegnap vettünk pár karácsonyi ajándékot is :)
Tényleg nem írjátok le kinek mit vesztek?Hátha jönne egy kis ihlet,mert sokaknak nem tudom mit kellene venni :?
hmmmmmmm....jól hangzik a karácsonyi menü!!!!! Én még nem tdom hogy nekünk mi lesz,de erősen gondolkodom :) Most tegnap elkezdetem a 90 napos diétát,de azt hiszem Karácsonykor szüneteltetni fogom,mert úgyse bírnám kihagyni hogy ne tömjem meg magam :lol:
Én is fagyasztom a dolgkat.Pl sütőtököt megsütök egy egészet azt elosztom 150 ml-s dobozkákba és fagyasztó.Répát szoktam még így csinálni,meg a körtét próbáltam meg.Ezen kivül sok mirelit gyümi,zöldség vana fagyóból,abból szoktam kombinálni Balunak :D
Én azt hallottam hogy van akinek megfogja a hasát az alma.Nekünk ez a sütőtökkel volt,de már nem,attól sincs semmi baj :)
Nyugodtan írd le a véleményed,meg midnenki,ha nem ért egyet azt is,mert kiváncsi vagyok hogy csak én csinálok bolhából elefántot? Na meg azért hoztam fel,mert nem tudom hogy elolvastátok-e vagy elsiklottatok felette.Mert ugye kértétek hogy írjam le csak én elég későn mjutottam oda,hogy leírjam.

Egyébként eltűntekről nem tudtok valamit?Miért nem jönnek?

Na megyek,hajat vasalni ...Utána meg inget vasalni :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Pont most csinálok kari ajándékot :D

2 nagyszülőnek 1-1 falinaptár Gabeszról
www.foto.hu -n szoktam csinálni minden évben..persze lesz nekünk is :D
Keresztszülőknek a keresztelői képet keretezzük be és ráírok valami üzit Gabi nevében..persze ezek apróságok, némelyik csak amolyan kiegészítőként van

sír

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Nagyszülőknek mi is ezt gondoltuk :) Én úgy gondoltam hogy amit Barbazso küldött programmot,abban lehet ilyen naptárat csinálni, 12 oldalasat,oldalanként több fotóval,csak ki kell nyomtatni és összefűzni.Tök jó ötlet a keresztelőfotót küldeni,de mi ugye nem keresztelünk :(

Na készen vagyok a hajammal is,megyek kivasalom párom ingjét.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Zsu,
igen csoros poharbol fogom kinalni éjjel...
egyelore a kispoharbol probalom itatni evéskor, ugyesen csinalja, de éjjel nem akarok ezzel szerencsétlenkedni

Gabi hanyszor szopik egy nap??? Naaaa, mond mar meg?
s.orsi
 
 


Tök változó amúgy kb 8-10x ha 8x akkor minta napunk van és nagyon ügyes :D
Ja és ebben az éjszaka nincs benne!!!!!

Szóval tiszta gáz... most is mindent elkövettem hogy húzzam az etetést de hiába...
Igazából azért nem örülök, mert félek így nem lesz normális kajálás a szilárd ételek tekintetében, félek, hogy megszokja ezt a sokszor keveset vagy tudom is én.....
Te miért aggódsz a 7x-i evésért? Ha benne vannak az esték szerintem tök jó..persze mondja az akinek a melén csüng a gyerek :lol:
Amúgy hozzá tartozik az igazsághoz, hoyg én még nem nagyon itattam őt..kellene? Csak 1x pürét 9-10 között de még nem teljes kaja, kell utána szopi olyan jó 1 órával....

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hello,

megjöttünk a zenebölcsiből - jó volt megint: aranyos gyerekek és a lelkes tanító néni rögtön hangulatba hozott minket! :)

A végén játszóház lévén pár baba-mama ott maradt és ki is pakolták a játékokat a szobaközepére. Errek Krisz is kedvet kapott, kapálódzásával jelezte, hogy menne ő is. Odavittem a kosárnyi különböző méretű, színű építőkockákhoz és ő mintha mindig is ezt csinálta volna - kipakolt pár darabot! :shock: Kezembe adta, én meg alig jutottam szóhoz, hogy ezt honnan tudja, otthon sosem csinált ilyet! :lol:
Ugyhogy csajok: irány a játszóházak vagy idősebb gyerekekhez látogatóba! :wink:

KépKép
charlott
 
 


Zsu: :) kari hangulatba hoztalak?! :wink: Remélem nem baj, mi már hallgatjuk, tanuljuk a télapós dalokat. Kicsit meglepődtem, hogy ezen a hétvégén már advent(ahogyírtad a múlt héten), így el kezdtük diszíteni a lakást. Krisz kapott ablakba tehetős világítós mikulást és síelős hóember matricát is tettünk szekrény ajtajára! :oops:
Tesóra hajtotok?!! Gondolotban már készülök erre is, de estére olyan hullák vagyunk, hogy a hitvesi ágyban csak aludni szoktunk járni. :oops: Hogy miképpen lesz ebből tesó? :roll: vagy megint a gólya hozza? :lol:

Csöpplány: igazad lehet abban, hogy kicsit hagyni kell magában játszani Kriszt és próbáljak ne rögtön ugorni, ha megnyekken. Ma ezt ki is próbáltam és tényleg keresett magának elfoglaltságot egy kisidőre. :wink:

na, még jövök ebédszünet! :)

KépKép
charlott
 
 


Zsu,
én sem itattam eddig semmvel Elisat. Most is csak azért probalkozom a vizzel, mert répa-krumpli nem csuszik olyan jol. Holnap kihagyom a krumplit. Miota keverek a répaba 2 kavéskanalnyi krumplit, nem nyitja a szajat. de azért még nem kiabalnam el, h nem szereti...

a 7x evés sok, Elisa mar 3 hetesen is kibirt 6 orat kaja nélkul, 2 honaposan 8-at, 3 hosan, meg 9-10-et. aztan jott ez az asztma mania + a bronchitis + a fogak + a kevesebb tej a strsszes életem miatt. szoval Elisa "csak" hozzaszokott szerintem, h éjjel is ennie kell, pedig nem kellene. De most vagy 2 hete tuti elég neki a tej, kostolgat is és mégsem tudok vele mit csinalni. Ha éjjel felébred, egybol latom, h szopni akar vagy nem....

megyek, sir
s.orsi
 
 


a dokink szerint egy 6hos gyereknek napi 4x kell(ene) enni, max 5, ha hajnalban is kap vmit...
én a napi 5 kajaval kiegyeznék, tehat nalunk a 2 éjjeli szopi a raadas. és neki is jobb lenne, ha nem kelne fel éjjel. mindenkinek.
s.orsi
 
 


Charlott,
Krisz olyan igazi kisfius mar azon a képen, a vonalzodon! nagyon aranyos!
s.orsi
 
 


Sziasztok,

Kristóf is szopik még 6-7-szer, de ez nekem fel se tűnt hogy sok esetleg, pedig ő is eszik már mindenfélét naponta 2-3-szor!Szerintem nincs ezzel baj!
Mondjuk ebből szerintem nem mindegyik igazi kajálás inkább csak megnyugtatás meg pihenés!

Ma volt az oviban karácsonyi vásár ahol mindenféle kézműves dolgokat lehetett venni és az ovonénik mellé kell egy szülő is aki kezeli a pénzt mert ők hivatalosan nem tehetik, szóval bevállaltam egy órát reggel hogy segítek, közben K.-t "elrabolták" és az óvónők szórakoztatták majd bevitték a csoportba! Na az én fiam mindenhol és mindenkinél vigyorgott úgy játszott a többiekkel a szőnyegen mintha minden napunkat ott töltenénk :P
Aztán jól elfáradt és aludt itthon két órát! :P

kriszta0612
 
 


Ja és én most próbáltam ki adni neki édesköményteát mert szinte semmit nem volt hajlandó meginni, hát imádja :shock:
Nagyon fincsi és cukor nélkül is jó íze van, megivott 100ml egy huzatra 8) és állítólag nem csak hasfájásra de hurutoldásra is jó!

A másik újjítás hogy úgy fürdik hogy kevés vizet engedek a kádba és abba belehasaltatom így kb a feneke aljáig ér a víz, ott hasal és teljesen le van nyűgözve a víztől, és fogni sem kell! :lol:

kriszta0612
 
 


hali

mi voltunk játszóházban, Peti hozta a formáját bővebbet később... :)

itthon csináltam vicces videót, küldöm, a hangomon nem röhög. :)

hibernia
 
 
 


Húú Hibernia felcsigáztad a fantáziámat... jó vagy rossz értelemben hozta a formáját?

Orsi, nekem Gabi napközben talán 3 hetesen bírta kb 4 napig a 3 óránkénti szoptatást azóta se..sőt sokáig óránként cicin volt, igaz nem volt egyszerű menet ez a szoptatósdi talán egy jó 2 hónapja normalizálódott és azóta élvezzük és jó dolog és azóta mondhatni, hogy kb 2 óránként eszik de éppenséggel ez sem szentírás
Igaz volt 1,5 hónap mikor cserébe átaludta az éjszakát de annak már jó rég vége de ez van...örülök annak a 1,5 hónapnak :) Most éjszakánként 2x 3x kelünk, meg sz@rabb estéken (pl az elmúlt 4) akár 5x is, de ez inkább fog vagy pocak...

Kriszta azért jó olvasni, hogy nem ritka a gyakori szoptatás sem...

Charlott ja, az ötletedtől felbuzdúlva mi is hallgatjuk a kari cd-ket ami meghozta a hangulatot..és épp jókor mert jöna hó meg az advent, meg nemsokára mikulás meg ilyenek :)
Amúgy még nem próbálkozunk, csak jövőre kezdjük el valamikor a ksitesó projectet, talán tavasszal de lehet inkább nyáron..meglátom hogy vagyok és mit mond a dokim... és amúgy detto hullák vagyuk jelenleg komolyabb házaséletet élni :oops: :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


hahó

krisznek boldog fél évet!!! :)

hát mi voltunk ma toddler groupban, bevándliztam vonattal (!!), hazafelé taxival akartam jönni, de épp jött a busz, szóval felpattantam - volna, ha az a köcsög buszos nem úgy áll meg, hogy van vagy fél méter a járdasziget és a busz ajtaja között. tök mérges voltam. leszállásnál dettó, tolnám le a kocsit, erre a járda megint csak fényévtávolságban, majdnem kiesett szerencsétlen. :evil: anyját az ilyen hülyének, komolyan. :evil: annyira utálom az embereket. :lol:

no szóval a csoport annyi volt, hogy a könyvtárban összegyűlt kb 20 gyerek, 5-6 hóstól 1 évesig és le volt rakva egy szőnyeg, rumbatökökkel meg pár más játékkal és lehetett randalírozni. letettem ezt a disznófülűt egy párnára, visított. oké. hasra tettem, hátha elvan, akkor is visított. ha felvettem, kifeszített ÉS visított. már röhögtem rendesen. egyszer nagyjából két percig eljátszott hason az ujjaival (mi mással) de jött egy másik 6,5 hónapos baba és meghúzta a haját. :lol: mondanom sem kell, jött a görbítés ÉS megint visított. 20 percig bírtuk ezt a felveszem-leteszem-ringatom mókát, akkor elkezdtem körbejárni vele, kb 5 percig nézegette felülről a többieket, majd újra sírt. ekkor betettem a kocsiba és hazaindultam vele. van, akin nem lehet segíteni. :lol: itthon dettó ezerrel nyűglődött, persze gondolom ez hihetetlen a videó alapján, de higgyétek el, ha ezt csináltam röhögött egy ideig, amúgy meg végig baja volt. most letettem szunyálni hátha csak álmos. (9kor ébredt :shock:) ma valahogy jót röhögtem a dolgon, most ilyen a hangulatom, de egyébként tök szomorú....

a legidegesítőbb tényleg az volt, hogy a többiek olyan szépen eljátszottak. egy magyar lánnyal voltunk, neki 7 hónapos a picur, kislány, ő sem nyitott a többiek felé, de legalább magában elvolt...

no felsírt, megyek.

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Zsu:8-10 szopi?????Akkor te szinte egész nap szoptatsz :S Huu,mi még abszolút nem gondolkoztunk kistesón.Sok dolgon múlik.Én 3at szeretnék,de ebbe a lakásba nem nagyon lehet,kivéve ha mindegyik egynemű,arra meg nem lehet mérget venni,egy 2 és fél szobásba már bevállalnék :)

Charlott:nagyon ügyi Krisz :) Én is szívesen járnék ilyen helyre,ha lenne a közelben.Mi az elmúlt pár napban annyit voltunk együtt mint ezelőtt 2 hónapban összesen :oops: Ezelőtt örültem hogy beestem az ágyba és végre vége a napnak.Látod-látod?Minél többet hagyod magára annál jobban el fogja magát foglalni :) De amíg mindig jön valaki aki szórakoztassa,mikor ő "szól" addig ki is fogja használni :wink:

Orsi:mi kajolunk reggel,aztán 3 óránként általában.Nálunk 5re jön ki,meg mostanában volt a hajnali ráadás 6. nak.

Kriszta:édes lehetett Kristóf az oviban :))) Bizti jól lefárasztották ha 2 órát aludt :) Na ezt a pancsolást mi is kipróbáljuk :) Bár mi vettünk ilyen fürdetőszéket,elég gagyi,de a célnak megfelel,míg nem tud stabilan ülni :lol: Ilyen:http://www.babyaruhaz.hu/Vico-Furdetoszek_4278.html

Hibernia:nagyon édes ahogy Petya röhög :)))

Megvolt a temetés,nagyon szép volt,ahhoz képest hogy nagyon szolid volt.ŰÉn már majdnem a beszéden elsírtam magam,de próbáltam visszatartani aztán amikor engedték le akkor már patakokban folytak a könnyeim,meg páromnak is.Összeborulva álltunk ott :( Persze rajtunk kivül senki nem sírt,bár azért a párom családja eljött.Hoztak egy szál virágot.Meg is kérdezték hogy kitől a plusz két csokor.Mondtam is hogy anyukám meg apukám is hozott rá.Kicsit kellemetlenük érezhették magukat,de ha nekik csak ennyit ért az öreg...Na midnegy,megint csak felidegesítem amgam.
Apu is volt itt,meg a temetésen is,nagyon jól eljátszott Baluval,meg kipakoltuk Bélabácsi ruháit,elvitte hogy eltüzelje.Egyszerűen nem bírom nézzni, a hideg futkos a hátamon :? Csütörtökön mehetünk a papírokért.
Balu most aludt el,temetésre nem vittem,addig anyumnál volt.Remélem ez a hosszú alvása lesz.

Na megyek dolgomra,de legalább most volt mit visszaolvasni,ezt már szeretem :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem voltam, kicsit elmentünk pihenni, nagyon jó volt, még az idő is tűrhető volt. A gyerekek nagyon élvezték, főleg a fiam persze, de Bori is bírta, hogy volt látnivaló, ott voltak a tesómék is, plusz egy gyerekkel.

Mi megvagyunk, túl sokat visszaolvasni nem tudtam, amire emlékszem, arra megpróbálok reagálni.

Borinak 5 kajálása van, ebből mind az öt szopi, és egyszer kap mellé valamit kiegészítésnek. Van, amikor még egy plusz szopi is befigyel estefelé, de ez nem nevezhető kajálásnak.

Zsu, szerintem Gabi kibírná 3 óráig a kajálást, neki inkább kötődési szopijai vannak, és ez hidd el, nagyon jó, biztosan nagyon jól csinálod a dolgokat, hidd el, mert ő ezzel fejezi ki, hogy hiányzol neki. Persze tudom, hogy nehéz lehet. Orsinak is az éjjeli szopikkal.

Hibernia sajnálom a játszóházat, azért lehet, hogy sok volt neki a közönség ezalkalommal, ilyen is lehet, nem?

Csöpplány, olvastam a sztorit én is, hát nem egyszerű ez, amikor családon belül megy a harácsolás, de remélem hamar lerendeződik.

Kriszta, fürdés végén Bori is hasal a vízben, hát haláli, csapkodja a vizet a kezeivel, rötyög, meg repülőzik, nagyon édi, bár én mindig parázok, és a kezem az arca alá teszem, nehogy belefejeljen a vízbe, az azért rossz élmény lenne neki.

Ja, én is főzök, mert nulla idő alatt megvan, és nem kell kidobálni a felét az üvegesnek.

Jaj, még Orsi, azt akartam, hogy ha száraz nálatok a levegő, akkor szerintem próbálj meg beszerezni hidegpárásítót, mert az az asztmára is jó, és lehet, hogy szomjas sem lesz annyira.

És valami poharat nekem is be kell szereznem, mert az Avent-esből nem akar inni Bori, Ábi ezt olyan 10 hósan kapta, akkor már elbánt vele. Nem tudom milyet vegyek.
monde
 
 


....visszajöttem ebéd után nyüszi volt aztán séta meg apa érkezett vacsi...de most már itt vagyok! :)

Orsi: köszi Krisz dicsit! Igen, ő már igazi nagyfiú! :wink:

Hibernia: köszi a gratut. :wink:
Sajnálom, hogy a játszósházban a közös mama-baba foglalkozáson nem érezte jól magát Peti. Azt hittem, hogy a sok gyerek és az új környezet kizökkenti az eddigi hangulatából. :roll: De lehet, hogy később már jobban élvezi ezt a fajta programot.

Csöpplány: neked se lehetett kellemes napod....
:(
Ahogy ajánlottad ma adtam Krisznek egy újabb játékot (mikulásra gondoltuk, de a szülinap is jó ürügy a kibontásra :wink: ) fából építőkockák. A többit elraktam, így rend is lett a játszóssarkon. Nagyon élvezi, kivesz a dobozból pár darabot, valamelyiket maga mellé teszi le, valamelyiket kezembe adja. :D

Zsu: én is sűrűn szoptatok, jóformán amikor Krisz kéri én adom is a didit a szájába. Fontosnak tartam ezt a fajta kötődést baba-mama között. Amikor már mindent tud enni, akkor fogom a szoptatást abbahagyni, még a dackorszak előtt. Ajánlották anyukák, mert egy hisztis gyerekkel nehezebb kommunikálni.

KépKép
charlott
 
 


na tessék! akkor csak én vagyok ilyen turelmetlen! nem tudok visszaemlékezni olyanra, hogy sokszor szoptatok a tobbieknél és nem eszik rendesen. Marpedig Elisa ezt csinalja. Ezért gondolom, h elég lenne neki az 5x kaja, de akkor kiadosan. Hiaba, mar most vigyaz a vonalaira... :)

Hibernia,
vidd maskor is!!!! sajnalom, h elso alkalom igy sult el, de valszinu te is nagyon sokat vartal ettol a jatszohaztol és Peti mar csak azért is megmutatta...

Csopplany,
szomoru napon vagy tul!

Charlott,
a zenebolcsiért én is irigykedem.

Monde,
pihenés :) :)
a kotodési szopi szép szo, de én akkor is ugy gondolom, h nappal kotodjon, éjjel pedig legalabb néha aludjon.... Ilyenkor mindig magamban keresem a hibat... Olyan jo alvo volt kiskoraban... Most se alszik rosszul, de felébred. és egyszeruen faradt vagyok, kialvatlan.
s.orsi
 
 


jaj ne értsetek félre, tényleg jót röhögtem magunkon. :lol: kivételesen. megyünk máskor is, mondjuk szerintem nem ide, mert nagyon sokan voltak és volt ez-az ami nem tetszett (pl anyukák tiszta szívvel cipőstől rámentek a letett játszószőnyegre :evil:) persze lehet csak én vagyok ilyen, de bakker, ne lépjen már rá senki koszos cipővel a szőnyegre, amit más nyal... :roll: nem? meg nem volt semmi, éneklés stb csak úgy na játsszatok. de jó volt kimozdulni, úgy értem, az oda és visszaúton jó fej volt Pepke, szóval lehet holnap is bemegyünk így a városba, csak éppen vásárolok, nézelődöm, ilyesmi. nem tudom, mi van ma velem, tök jól tűrtem a hülyeségét... :oops: máskor már szétvetett volna az ideg, most jókedvűen mesélem mindenkinek hogy jártunk... :D

csöpplány temetés. :? azért nem egyszerű az életetek.. :? szegények, tök szomorú lehetett, én úúúúgy utálom a temetéseket... :cry:

szoptatás: Peti napi 5x eszik, de már egy hónapos kora óta. akkor rám szólt a dokinő, hogy sűrűbben kéne, de hát így kért, ez van. most már fix a napi 5x-i kaja, mindig tejjel kezdjük, aztán ha kell, jön a pótlás (napi max 2 kaja csak szopi, 3x pótlunk, ebből a 3-ból 1x gyümivel, zöldséggel, 2x meg táppal)

monde hol jártatok? de irigykedem! :)

zsu, tök jó, hogy el is repült ez a pár nap!

hú képzeljétek a blogom kapcsán megismertem egy lányt, neki februárban született a kisfia - és most írta, hogy terhes újra! ez a komoly, mi? :lol:
amúgy ne röhögjetek ki, mostanság én is úgy érzem, jöhetne egy következő... no jó, aztán felébredek, de néha már eszembe jut a kistesó legalább... a férjem a pénz miatt kicsit parázik, de mindegy. ő két évet szeretne a 2 között... mondjuk ahogy mi is állunk aktivitás ügyileg... :roll: :lol:

tök jó ez a hason fürci, lehet mi is kipróbáljuk, köszi kriszta, monde. :)

kriszta, édesköményteát hogy adtad? készen vetted vagy csináltad? húú ez izgi, Pepke sem iszik semmit. :?

charlott tök jó, hogy krisz ilyen társasági lény. :) nekünk is vannak kockáink, csak nem fa, hanem szivacs.

húúú karácsony, tök várom már. vicces, mi is naptárra gondoltunk a nagyszülőknek... :lol: csak mi úgy, hogy beöltöztetjük Petit és decembernél mit tudom én mikulásruciban lesz, júliusnál egy bodyban és mellé teszünk egy strandlabdát ilyesmik... még össze kell gyűjtenem, miket adok rá... :)
de semmi más ajit nem tudok még... mindig elhatározom, hogy no most, kigondolom, ki mit kap, de mindig mást csinálok... :oops: még a menü sincs meg... szerintem tárkonyos csirkekrém leves lesz, mert a férjem utálja a halászlét, de a 2. még kérdéses. lehet, ez nem túl ünnepi, de mindig ez a leves karácsonykor... :D

no megyek, csinálok vmi vacsit

hibernia
 
 
 


Húú monde, ha igaz ha nem de tök jól esett amit írtál :D
Állandóan az a parám, hogy béna vagyok, nem jól csinálom, és hogy nem fog szereti a fiam :oops: Tiszta gáz tutom de hát ez van..szét vet az önbizalom :lol:
Viszont ez most nagyon szíven talált és jól esett, köszönöm, nagyon hálás vagyok érte :D

Hibernia, ja tényleg hamar elment ez a pár nap..csak szomorú, tök jól bírtam... igazból nem is tudom mennyi ideig bírnám még.és ez elkeserít, mint írtam szerettem hogy így ragaszkodom a férjemhez de ez az új életvitel megtanít nélküle is élni és ez elrettent.. mindenestre már megdumáltuk ha sikerül és a cég is így akarja januárban csak 3an leszünk mikor tehetjük és újra elcsavarjuk egymás fejét, mert most csak élünk mint marci hevesen egymás mellett..persze szeretetben csak kicsit jó lenne romantikázni..szóval értitek na :oops: :lol:

Charlott tök jó, hoyg te is sűrűn szoptatsz..kicsit paráztam mert itt is csak az jött le nekem, hogy mindenki szép katonásan napi 5x esetleg 6x eteti a csemetét és úgy éreztem valami nagyon nincs rendben nálunk de akkor csak nem gázos a helyzet :)

Meg védőnővel is beszéltem és ő is az igény szerinti szopi híve, azt mondta az 5x étkezés minimum, pontosabban a szilárd kajából azt kell kialakítani és azt meg is kellene tartani kisiskolás koráig legalább mert így egészséges..és ezzel egyetértek... elvileg nekünk felnőtteknek is ezt ajánlják...
Közte meg a szopik mehetnek igény szerint, persze néha lehetne már itatni is.

Éjszakai felkelés meg..Gabi néha átalszik 6 órát is egyhuzamban néha 2 is alig..... tök változó nála, és bár a szakkönyek szerint már 8-10 órát kellene aludnia este de ez a gyerek még mindíg nem olvasta ezeket a könyveket.... majd számon kérem rajta nagykorában :lol: :lol: :lol:
Amúgy én Ranschburg fun vagyok, és ő azt írja 3 éves korig bele kell törődni hogy biza sok gyerek nem alussza át az estét..ettől függetlenül ha lenne még 2 nagy gyerekem és dolgoznék mellette valószínü máshogy látnám az egészet :wink:

Hibernia sajnálom a "játszóházat" de leírtak alapján tényleg nem nagy szám...kitartást :wink:
A leves jól hangzik...nálunk sem nyerő a halászlé ezért lesz fhagyma :)

Monde...mhh pihi..és akkor férjed se ment be dolgozni? :wink: :D

Nálunk elég furi a nap..elcsúsztunk 1 órát valamikor alvásügyileg, és most benéztem fél8kor volt fürdi és 8 óta alszik :? Megint kelhetek hajnal 5kor éljen :evil:
Amúgy azért kellett előrehozni a fürdit mert már majdnem bealudt..gondoltam inkább megfürdetem előbb, mint elaludjon aztán úgy maradjon...főleg a mosható pelus miatt parázok, az max 3-4 órát bír, muszáj estére átcserélni eldobhatóra.

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


na pontosan ezért szeretek a babanetre jonni, h a magyar elvekkel is kapcsolatban maradjak.
Igen, én is a napi 5x kajanak vagyok a hive gyerekeknél, sot én is annyiszor eszem (minimum). Itt viszont a napi 4x kajat tartjak helyesnek, gyerekeknél is.
Tudjatok, olyan ez, mint a széllel szembe pisilni. Itt vagyok egy magamban az én magyar megszokott dolgaimmal és haaat elbizonytalanit, amikor mindenhonnan azt hallja,latja az ember, h mast tartanak normalisnak.

Na mindenesetre ez a kis eszmecsere a ki hanyszor szoptat-rol ujra meggyozott, h tetszik nem tetszik, varni kell egy kicsit még, hatha Elisa ujra elkezd majd aludni rendesen.
s.orsi
 
 


JAjj és Hibernia, nagyon durvának hangzik, hogy februárban szült valaki és már most terhes...szoptat? Amúgy nyáron még én is úgy gondoltam, hogy januártól elkezdhetnénk próbálkozni, de inkább várok ..egyrészt szoptatok, az kicsit hátráltat na meg azért kihordani egy gyereket és szoptatni nem kicsi energia na meg egy csomó mindent kivesz a szervezetmből is..fel kell tölteni a raktárakat......

Na lelőttem magam elmegyek aludni remélem férjem épségben megérkezik....már csak 2-3 óra :D

Jó éjt

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Orsi..le a kalappal..baromira nehéz lehet (persze Hibernia neked is)

Azért Elisánál kipróbálhatod a vizet éjszaka nekem is azt tanácsolta avédőnő, csak én még nem vettem rá magam.... az az igazság hogy annyi szenvedés után végre jó szoptatni... kicsit kiélvezem :D

Tényleg erről jut eszembe Nadi nálatok rendeződött a szopi ügy? Tudod végre élvezni a dolgot?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Éljen a telihold! :? Már megint hajnali 3-tól fent vagyok.

Nem szeretitek a halászlevet?? :shock: Akkor még nem ettettek finomat. Én el sem tudnám képzelni karit enélkül. Sőt, nyáron is egy tópart mellett, csak ez a leves jut az eszembe (hol vannak már azok a balatoni, szegedi nyarak! :roll:) :D
Nálunk a menü: halászlé és töltött káposzta lesz. Szüleimnél még rántott halat is fogunk enni és persze ki nem maradhat a bejgli (mákos,diós). nyam-nyam-nyam :lol:

Orsi: szerintem úgy neveld Elisát, ahogy az ösztöneid diktálják (na, most ez nagyon furán hangzik tőlem :oops: ). Két gyerek után a kisujjadban lehet az egész gyereknevelés. Meglepett, hogy még számít, hogy ki-mit mond?!
Jakupcsek G. jutott az eszembe - ő azt mesélte, hogy 3. gyerekét nagyon lazán, nyugis nevelgeti, semmilyen komoly szabályt nem alkalmaz, mint az előző kettőnél. Próbálja élvezni az anyaságot. :)
Tényleg sokan regisztáltak már a fb-ra, Te fent vagy valamelyik közösségi portálon?

Zsu:mosható pelust használsz? :shock: gondolom a bilire szoktatlás végett. és mennyire vált be eddig?
Azt hallottam egyik műsroban, hogy régen a gyerekek 1 éves korukra szobatiszták voltak. Én el nem tudom képzelni, hogy az alig járni tudó babák az ürítéssel is elboldugulnának. Örülök, ha 2 évesen rendbe lesz. :wink:

Na, hogy nagyszülőknek ajándékot adjon Krisz?!! na, erre még nem gondoltam. De még nem késtem le erről. A naptáros dolog jól hangzik.

Hibernia: félreértettem ezt a játszósházasat, azt hittem itt is foglalkozás volt : ének-mondóka-tánc. Krisz is ekkor tud ráhangolódni és jól érezni magát, mikor a tanító néni énekelni kezd. Ez valamilyen rendet jelent a babócáknak és innetől kezdve könnyebben kezelhetőek. :wink:
Abban teljesen igazad van, hogy cipővel nem szabad a szőnyegre lépni. Nálunk ki is van írva, hogy ajtóban vedd le a cipőd! meg egyéb házirend is ki van függesztve. De azért itt sincs patyolat tisztaság. E program után, teljes ruhacsere és fürdetésnél hajmosás van. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Jó reggelt! 8) 8) 8)

Mai vicc: :lol: :lol: :lol:
Egy család kiköltözik az USA-ba, a kisgyereket beadják az oviba. Az első szülői értekezleten az óvónő mondja az anyukának:
- Vigyék el pszichológushoz a gyereket, megmagyarázhatatlan kegyetlenség, agresszivitás látszik rajta.
- Miért, miből látszott?
- Égő csigát rajzolt. - mondja az óvónő.
- Égő csigát? De hát ez igen egyszerű. A magyar gyerekek a csigát így hívogatják ki a házukból: Csiga-biga gyere ki, ég a házad ideki.. Talán volt más is?
- Hát, mindenféle sérült madarakat rajzol, például a múltkor egy vak madarat. -így az óvónő.
- Hm, hogyan? Ja, igen. Ön nem hallotta azt a kedves magyar mondókát, hogy csip-csip csóka, vak varjúcska?
- Na, jó. De a csonka tehén mégiscsak durva.
- Csonka tehén? Hm,..Ja, igen. Egy nagyon helyes kis dalocskánk van: Boci, boci tarka, se füle, se farka..
- ...és mondja, kedves anyuka! Semmi vidám, kedves dalocskát nem énekelnek a magyar gyerekek?
- Dehogynem. Ott van például a Süss fel nap, fényes nap, kertek alatt a ludaink megfagynak. ... Basszus!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Képzeljétek ma lenne a napja, hogy Grétinél elkezdenénk almát kóstólgatni, erre bakker sehol nem tudtam eddig bio almát venni....annyira béna vagyok :oops: Ti honnan veszitek az ilyet?

Megvolt amúgy hétvégén a keresztelő, egész jól sikerült, majd küldök fotókat. És kezdek visszaolvasni is. Egész fitt vagyok ma :lol: Talán sikerült utol érnem magam mára alvásügyileg.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Jó reggelt4

Csöpplány én olvastam amit írtál és hát nehéz véleményt írni mert nem ismerem se anyósod se apósod meg hogy hogy éltek ők, tény hogy ha már összeköt pár gyerek akkor bármi is történik mindig lesz közünk egymáshoz, de azt is el tudom képzelni hogy van olyan helyzet amikor olyan rossz lesz a kapcsolat hogy tényleg nem érdekelheti a másikkal mi történt és így persze hogy inkább az anyagiak érdeklik, az más kérdés hogy ezt ne a fiának kárt okozva a saját javára tegye, de ugye ebbe sem látok bele hogy kinek mi jár...
Szóval nem szép dolog de az emberek a saját javukat nézik!

Hibernia:
Édesköményteát a gyógyszertárban vettem filtereset, ma már a nagyok is azt itták meg én is teljesen rákaptznk :lol: mondjuk én szeretem a gyógyteákat!
Lehet hogy játszóház helyett (ha nincs igazi jó) egymásnál is összegyűlhetnétek egy páran ha vannak olyan anyukák akik nyitottak erre az is pont olyan szórakoztató egy babának!

Orsi
az éjszakai szopizás ha napközben rendesen eszik szerintem nem az éhség miatt van, hanem fölriad valamire, fogra, orrdugulásra akármire és így nyugszik meg, legalábbis nálunk ez van!

Most nem tudnám elkéozelni hogy már terhes legyek :roll: és nem csak azért mert 3 van, valahogy most olyan jó nézni ahogy fejlődik nem hiányzik most más...
Meg iszonyúan nem szeretnék többet szülni(pedig nem volt nehéz) :oops:

kriszta0612
 
 


Sziasztok!

Monde:de jó hogy ki tudtatok kicsit kapcsolódni,néha én is úgy érzem hogy nagyon ránk férne.Én is remélem hamar lemegy a dolog,és nem kell emiatt a családi békét feláldozni :?

Charlott:örülök hogy sikerül lefoglalnia magát Krisznek :) Tényleg tök jó és fontos az ilyesfajta kötődés.Ha ne baj irigy vagyok :D Most olvasom hogy nálatok is az szokott lenni a meü ami nálunk :DDDD Nagymamám azt mondta hogy ők annó kb tudták hogy mikor kakil a baba,és akkor ráültették őket a bilire,5-6 hónaposan (!!!) és így 1 éves korára szobatiszta lett.Én is túlzásnak tartom.Szerintem elég olyan 1-1,5 éves kor között elkezdeni,amikor már megérti mit mondunk.

Hibernia:hát tényleg megértelek a játszóházzal kapcsolatban.Nem gondolnak bele hogy utána a sáros cipős szőnyegen játszanak ezek az apróságok?Néha jobb ha az ember poénként fogja fel a dolgokat :) Én is útálom.Tudjátok emgmondom a frankót hogy én azt hittem hogy nem szerettem az öreget,de tegnap bebizonyosodott,hogy de,igen,nagyon szerettem.Ennek ellenére úgy érzem hogy amikor összevesztem vele,vagy rákiabáltam az jogos volt,bár van lelkiismeretfurdalásom.Tudjátok ő egyszer nem fogta meg a Balut,2szer megsimizte a lábát akkor is rászóltam.Mert nem mosott kezet és hát tudjuk férfiak hogy pisilnek.Na és ő utána nem volt az a kézmosós fajta.Amikor szóltam hopgy mosson kezet ha meg akarja fogni Balut akkor felhúzta a vállát,és bement a szobájába,esetenként még az ajtót is bevágta.Szerintem reális kérés volt tőle,nem?Csak úgy sajnálom,hogy egy szem unokája volt és nem dédelgethette meg :? Szerintem abszolút nem meglepő ez az újra terhesség dolog.Akarták a babát vagy becsúszott?Mert én ismerek oylat aki így akarta.Mihelyt megszült nem is szedett fogamzásgátlót mert akarta a következőt.Egyébként munkamániás a csaj és minél előbb le akarta tudni a 2 gyereket.Szerintem ez a komoly,nem? :D Hát én nem tudom hogy állunk baba ügyileg.Most marad egy.Aztán m,ajd meglátjuk.Én adtam édeskömény teát Balunak,jó sokat pukizott tőle :D Úgyhogy abbahagytuk,folyton tekerte a hasát a sok puki :? Ugyanazt váltotta ki mint a sima köménymagos tea.Hűűű,Ez a karácsonyi beöltöztetős dolog tök jó!!!!Nagyon jó ötletnek tartom.Ihletet adtál Hibernia :))))) Nem baj ha esetleg lekoppintom az ötletet? Szerintem karácsonykor sem kell annyira a hagyományokat követni kajcsi téren.Ilyenkor az a láényeg hogy együtt a család,és mindenki jóízűen falatozik,azt amit a legjobban szeret :))) Nálunk a második Szaboclsi töltöttkáposzta szokott lenni,idén még én sem tudom mi lesz :)

Zsu:szerintem ne marcangold magad ilyen butaságokkal.Úgyis te leszel az istennő a fiad számára :) Téged fog a világon a legjobban szeretni :)) És minden tiszteletem a tiéd,hogy egy "nehezebb" gyerek mellett iylen jól állod a sarat+!!!REspect!!!4 Drukk az újra egymásra találáshoz :) Nálunk ez most történt kb egy hete :))) Igazad van a feltöltődéssel kapcsolatban.Bár szerintem vitaminokkal,sok gyümivel megoldható ez a kérdés is,legalábbis amit hiberniának írtam,arról a csajról az ezt csinálta.Mondjuk aki természetesen szült annál egyszerűbb ez a dolog.CSásázrnál ajánlatos a 2 évet kivárni.

Nadi:ezt ismertem :DDD Nagyon nagy :D Én sosem adtam Balunak bio cuccokat.Én nem tartom annyira fontosnak,de ez csak én vagyok :D Egyébként én Tescoba láttam.Ott konkrét kis "fal" van a biocuccosnak.Kérjük a keresztelős képeket,na meg tessék mesélni,milyen volt? :)

Kriszta:maradjunk annyiban hogy írtózatosan rossz volt köztük a viszony.Após betegsége miatt,lelkileg nagyon meggyötörte anyós,szegény fogyott vagy 40 kilót :? De amikor szétmentek megegyeztek hogy egyikük se tart igényt a másik után semmira.Ezért nem értem hogy akkor most mi van.Persze az özvegyit abszolút nem sajnálom anyóstól,mert egy nagyon rendes asszony.De tényleg a részletek nagyon fontosak lennének,de ennyire nem akarom kiteregetni a családi szennyest,nem lenne etikus.Na meg hosszú is lenne.

Nekünk nem volt felhőtlen az éjszaka megint,a tegnapi szerintem csak mutatóban volt,hogy ilyet is tudna.Szóval elaludt fél 10kor és mi emg éjfélkor próbáltunk volna elaludni,erre akkor kezdett el sírni,addig síri csönd.Szegény apa nem nagyon tudta megvigasztalni,hiába kivette,mihelyt átadta,megint síri csend és már aludt is.Aztán kelt 6:10ig vagy 2-3 alkalommal.Aztán 6:'0kor meg kellett etetni emrt úgy üvöltött mint a sakál,nem lehetett megnyugtatni.Mint aki legalább egy hete nem evett.Aztán visszaaludt és aludt még 9ig.Persze most gagyarászva ébredt,Nem értem én ezt.Most a földön játszik,vigyorászik ezerrel.
Apa meg megy túlórázni éjszaka 10re,és 6ig lesz.Rossz lesz de jól jön a plusz pénz,annyi mindent meg akarunk csinálni még.

Mi ma megyünk egy vecsési anyukához :) Nekem van 3 olyan ismerősöm illetve 4 akihez átjárunk,Balu nagyon élvezi :) Sőt,van 2 anyuka akivel megbeszéltük hogy ha bejön a hideg akkor átjárunk egymáshoz és úgy bandázunmk 3-4en :)

Megyek,mert nyafi van.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jaj Zsu, hát örülök, hogy ilyen örömhöz juttattalak :) én ezt tényleg így gondolom, szóval ne legyen önbizalomhiányod!

Hibernia, Szilvásváradon voltunk, kibéreltünk egy bazi nagy apartmant, négy felnőtt, három gyerek, és nagyon bejött. Az volt a lényeg, hogy mi tudjunk bandázni, ha letettük aludni a gyerekeket. Kicsit tudtunk wellness-elni is, illetve kirándultunk egy nagyot, kisvasút, nagy séta. Tök jó volt. Ja, persze pénteken még a férjem telefonon állandóan dolgozott, de szombat-vasárnap már nyugi volt. Legközelebb azt az ígéretet kaptam, hogy karácsony környékén jön szabira, még mindig van 10 napja, szóval az ünnepnapokkal együtt akár közel 3 hétig is itthon lehetne. de szerintem nem lesz...

Nadi, én nem kajtattam bioalmáért, piacon vettem, amiből kapott ő is. Amúgy asszem a Marczibányi téren minden héten van biopiac, ott tutira kapsz, de az almától én nem tartok, azért abból van magyar bőven.
monde
 
 


hali

nálunk 6.50kor kelés volt, tök fájt a hasa. :shock: lehet a körtétől? tök keveset kapott délben... de szar este is volt, 11kor aludt el, fél 10től altattuk... nem akart aludni az istennek sem, pedig reggel 9től este 10ig 2 órát aludt. tegnap össz-vissz a ma éjjellel 11 órát aludt... :(

no ébred, jövök még

hibernia
 
 
 


bocsi, kicsit sok lett az aludt szóból... :D

hibernia
 
 
 


sajnálom Hibernia, a körte bizony puffaszt, van, aki nem bírja.
monde
 
 


Zsu,
Igen, én sem szantam még ra magam a vizitatasra éjjel. Ma pl csak 1x szopott Elisa, amire mar rég nem volt példa + 1x felébredt, bekentem a fogat és aludt tovabb. Igy is negyed 9kor kelt, ami azt bizonyitja, h nem éhes éjjel…

Charlott,
Hajnal 3tol nem aludt Krisz ? :(

Igen, az osztoneimre hallgatok és az is igaz, h a 3-nal konnyebben vesszuk a kanyarokat, de azért minden gyerek mas. Nekem még nem volt lanyom. Es a lanyok, mint ahogy mindenki mondja, teljesen masak mint a fiuk. Es olyan szitukkal is szembetalalom magam, mint egy elsogyerekes….
Nincs idom fb és tarsaira, meg kedvem sincs. Van mas, ahol rajta vagyok, de ott mind a munka a lényeg, nem a privat élet. Linked’in, stb.. Iwiw-en is vagyok, de fél évben egyszer (a héten viszont tettem fel uj képet oda, mert ramszolt egy baratnom...)

Szobatisztasag
2 éves kor elott ritka, allitolag nem érettek még meg arra, h kontrollaljak az izmokat. Régen szerintem “idomitas” ment. Nekem mindkét fiam kozel 3 éves koruk elott lett csak stabilan szobatiszta. De majd most Elisa megmutathatja, mert ugye a lanyok masok!!! :) :)

Nadina,
Fitt vagy?? Na verge, gratulalok, azt hiszem miota olvaslak ez az elso ilyen hozzaszolasod! Orulok neki! :)

Kriszta,
Éppen ez a gond, Elisa nem eszik rendesen napkozben, ma éppen ok, de sokszor nem... és ok, h felriad vmire, de szeretném ha mihamarabb megtanulna, h a cici = kaja és a megnyugtatas masképp is megy (megolelem, ujjszopas, stb..) fél uton tartunk ezugyben.

Terhesség:
Nem tudom, én még el tudnam képzelni, de nem most. Viszont a 4 gyerek soknak tunik… a férjem abszolut nem akar tobbet. Mas lenne, ha kozel lenne a csalad, stb…

Csopplany,
fogaknak semmi hire???

Monde,
nalunk is 2 hét szabira jon a férjem az unnepek alatt… :) hurra!!
s.orsi
 
 


hali

hú az előbb bögréből ittunk (mindketten :lol:) asszem leállunk a csőrös pohárról, mert szívni kell és azt nem akarja... most bögréből egy pici korty lement, majd délután bepróbálkozom többel. idegesít, hogy nem iszik.

az édesköménytől lehet pocifájás? :? akkor azt kilőjük... :( ha már a körtétől így izél... (meg ugye alapból gyenge pont a hasa...)

nadi örülök, hogy jobb a kedved, vicces ez a szösszenet igen a magyar dalocskák mind ilyen rémisztőek, én pl összeasz*rom magam azon is, hogy "meg is hal egy kis bogár, még se szomorú" meg "elolvadt a világ"... no de a babák állítólag nem a szöveget figyelik... :D

monde, szilvásvárad, óóó de szeretem aztat! :) szép hely nagyon. mi ősszel lillafüreden voltunk sokszor: kisvasút, tó, erdő, hegyek, barlangok... alig várom, hogy nőjön ez a kölök és elmehessünk telelni oda újra.
férjemnek még van 16 szabija, de 10-et át akarunk vinni jövőre... :)

csöpplány milyen volt a tali? vidd az ötletet nyugodtan, nem jogvédett. :lol:

charlott sajnálom az éjszakát. :? én szeretem a halászlevet, férjem utál mindenféle halat sajnos. a szaguktól is undorodik. nálunk szenteste otthon mindig halászlé volt + vmi rántott hal körettel. :roll: régi szép idők.. :)

zsu, férj hazaért? :)

szobatisztaság: van egy "ismerősöm", nála születésüktől kedve szobatiszták a babók, ő is azt csinálja, hogy kb ugyanakkor volt produktum mindig és akkor a "wc-re" tette őket. én még ezen nem stresszelek... :) akit érdekel: szirka.freeblog.hu asszem.

nem tudom, akarták-e a gyerkőcöt, akiről meséltem, annyira nem vagyunk közeli ismerősök... :) de szerintem is simán lehet ugye peteérés + védekezés nélküli szex hello... (ezt azért mondom, hátha nem tudta vki, hogy lesznek a babák... :lol: :lol:)

jujj képzeljétek, ma mértem magam és 56,6 kg voltam. :lol: már csak 2 kg és versenysúly... nem mintha látszana, ha fogyok pár kg-t, a combom épp olyan vastag, mint mindig, de mégis.

hú bocsi, tuti kihagytam ezt-azt, de mennem kell...

hibernia
 
 
 


Itt vagyok ám ma, csak reagálni nem nagyon van időm. De igyekszem.
Reggel szereztem bio almát!!! Na ja, utána olvastam titeket, hogy annyira nem is kell ragaszkodni ehhez a bio dologhoz. igaz is: bio alma darabja 100 Ft és kicsi, meg lukas, stb.... na de most van 12 db, szóval ezzel kezdünk. Délelőtt ment fél kanál lé :shock: azt hittem enni fogja, de tévedtem természetesen. Aztán másodjára nagyon tiltakozott, úgyhogy a ruhája lett csak csupa alma... harmadjára viszont a pohárból kiitta szinte az egészet :shock: fene se tud a gyermekemen kiigazodni... de a lényeg, hogy túl is teljesítette az első nap 2 kanál tervet! Úgyhogy elégedett vagyok.

Pár szó a keresztelőről: Gréti tündéri volt, nem sírt nagyon, édi volt a ruciban és a családot is remekül viselte. Persze kézről kézre járt a nagyszülők, szülők közt, de ő bírja az ilyen típusú felhajtást :-)
Azért a szertartás közben kicsit ciki volt, hogy nem igazán tudtuk mikor mit kell mondani. Mert kellett ám a papnak válaszolgatni, de aztán vágta a pap, hogy igen amatőrök vagyunk és mindig előtte halkan elmondta, hogy "akkor a válasz az lesz, hogy...." Szóval figyeltünk nagyon. Gréti csak a vizezésnél sírt, de hamar megnyugodott. Kicsit féltem, hogy az ebédnél meg majd férjem beszól a családnak, mert mostanában nem nagyon szíveli a rokonságot. (Persze megértem, van oka rá...) De barátságosan zajlott szerencsére.
Nézek gmailt és küldök fotókat. Aztán jövök még :lol:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


hú lányok, találtunk egy új hashajtót, ma evett 90 mili alma-körtét és 3x volt már vmi... :shock: átmentünk Samuba. :D

hibernia
 
 
 


ja még 1. tegnap leeresztettük az ágyat, mert ahogy négykézlábazott, feltette a kezét az ágy szélére. :shock:
onnan már csak egy lépés hogy felhúzza magát és kibillenjen... :? nálatok még fenn van az ágy?

ja meg 2x kiesett a pihenőszékéből tegnap, pedig be volt kötve... :? így fennakadt. :D

na és még egy kunszt: kikötötte az előbb a sapiját. :D duplára kell kötni ezentúl... :D

hibernia
 
 
 


Lehet én is bevezetem az almat, mert napi csak egy kaki van, a répa miatt, ma még semmi...

Peti, a kis kaszkador :) :)

Akinek ekcémas a babaja, csak a tejre tippelnek a dokik? Nem mulik Elisa arcarol, szeme sarkaban is van és az orra alatt is. Mostanaban ettem mogyorot is, lehet attol van.... Ma elmentem a dokihoz, meg akartam neki mutatni, de olyan sokan voltak, hogy azonnal ki is jottunk. telefonon meg elérhetetlen...
Mivel kenitek?? foleg a szemhéjan zavar, oda nem lehet barmit kenni...
s.orsi
 
 


Végre elolvastam a lemaradásomat, de szerintem csak később reagálok. Addig rólunk gyorsan: Péntek este elmentünk Samuval és Zafírral kutyasuliba. :) Samu odafele úton (3/4 óra séta) elaludt, és még arra sem ébredt fel, hogy Zafír pánikrohamot kapott a sok embertől és kutyától, aztán elkezdődött az óra, én elkezdtem Zafírral körözni, mint a többiek, közben Samu felébredt, és egy darabig csak nézelődött. Persze nagyon büszke voltam rá. :) Három bámészkodó odalépett a babakocsi mellé, hogy szemügyre vegyék Samut, amitől Zafír totál kikattant. Annyira védi! :) Végül Samut felcsaptam a hátamra, és úgy folytattuk a tanulást.
Szombaton egész nap vásároltunk, szinte meg is vagyunk a karácsonnyal. Na, jó, ez kicsit túlzás, de már a nagy tömegben nem akarunk mászkálni. Barnus totál kiakadt, de édes volt, mert nem idegesített vele. Én azért tudtam, hogy ez nagyon sok volt neki. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barba, de jó nektek, hogy már megvan szinte minden karácsonyra. Én most kezdek izgulni, hogy mi lesz, nem akarok tömegben nyomulni :? El kéne kezdeni már most a vásárlást....
A kutyasuliért meg gratula, hogy simán elmész Samuval, tök jó! Ja és Samukának BOLDOG FÉL ÉVET!!!

Hibernia, Peti már négykézláb? :shock: Lemaradtam. És már kötözi kifelé a sapit is...háááát úgy érzem ez még csak a kezdet :D :D :D Játszóházas sztori jó lehetett, dehát mindenhová kell egy nyűglődős gyermek! Pl. nálunk is van egy :wink:

Orsi, sajna én nem tudom mivel kell kenni, viszont Grétinél is olyan, mintha kezdene kijönni a pofiján ez az ekcéma szerűség. Én úgy tudom mogyorót egyáltalán nem lehet enni szoptatás alatt. De persze én fanatikusan betartok mindent :oops: Ja és így is kijött :x

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


láttam a gréti képeket nagyon szép ez a kislány még mindig! azok a szemek meg száj!! :) az utcsó két képen fel sem ismertem. :) furcsa volt, hogy nem dacosan biggyeszt. ;)

hát peti október eleje óta kúszik ugye hátra, ezt a négykézlábazást 1,5-2 hete nyomja, már tök profi, először nyújtott kar-nyújtott láb volt, most inkább nyújtott kéz és térdel és előre-hátra imbolyog. :D majd küldök videót.

amúgy nem értem a kölyköt, eszik, büfizik, leteszem játszani és kb 2 perc után sír. :shock: nem hiszem már el, hogy ilyen... :D tiszta anyja.

orsi, ekcémát sajnálom... a szem környékén még gázabb lehet, olyan, mintha a szájánál lenne, sőt... :( ne is mondd, kis kaszkadőr, mik fognak még vele történni... :( no majd mesélj az almához mit szólt Elisa! nálunk nagy kedvenc!

samunak boldog félévet!!! kutyasuli nem semmi. :) és így otthagyta a pálya szélén? vagy volt ott valaki? nem mondod, hogy nem sírt... :lol:

hibernia
 
 
 


Hazajött a férjem, és még van egy óra a következő szopiig, plusz az esti rutinig, szóval mégis most írok.

Orsi, nekem a Heim Pál-os doktornő azt mondta, hogy nem kell diétázni az ekcéma miatt a babának sem, nemhogy nekem. Én ugyanúgy iszom tejet, nem is bírnám nélküle, egyszerűen függő vagyok, és mással sem vigyázok. Az, hogy most ennyire elhatalmasodott a babákon az ekcéma, az a hideg idő miatt van. Ezenkívül előhozhatja a tüneteket a fogzás, bármilyen betegség, még a legenyhébb nátha is, aztán a nyálzás, bármi..., szóval én nem aggódom emiatt. Samunak óráról órára változik az arca. Van, hogy reggel totál piros foltosan ébred, és délben már hófehér a pofija. Amire figyelnünk kell, hogy lehetőleg csak pamut ruhát adjunk rájuk, és kenjük őket, mert az egész testükön hajlamosabbak a bőrszárazságra, nem csak az érintett területen. Én a szeméhez is oda szoktam kenni nagyon vékonyan a krémet, ha foltos lesz. Zsu, írtad, hogy nektek terjed is. Nem lehet, hogy kidörzsöli a ruha, és elfertőződik? Nekünk első alkalommal elfertőződött, mert Samu belekarmolt. Akkor nagyon csúnya volt szegénykém bőre. :(
Pár napja engem is ez az elalvás, megnyugtatás, szopi... téma borít ki teljesen idegileg. Esténként néha már sírok, mert azt gondolom, hogy elrontottam valamit, hogy még mindig itt tartunk. :) Kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül. Samu éjjelente is tartja a 3 órákat, és a 10 percen keresztül tartó szopizást. Nappal már tudom kicsit húzni az időt azzal, hogy tízóraira adok neki reszelt almát, aztán elaltatom a kertben, mert ilyenkor alszik 1-2 órát, és így akár 4-5 óra is kimarad két szopi között.
Zsu, én lemaradtam arról, hogy mikor és hogyan szeretted meg a szoptatást. Mi hozta az áttörést? Tök jó! Látom, eluralkodott rajtad a nosztalgia! :) Jó sűrű évetek volt! Ez a karácsony milliószor szebb lesz, mint a tavalyi, ez 100%. :) És az is, hogy Gabi odavan érted! :wink:

Hibernia, én kínaiban vettem zoknit Samunak, és bevált. Küldjek "kóstolót" Pepkének Mikulásra? :) Rebarba(ra) :D Ahogy visszaolvastam, többször megnevettettél. Nagyon humorodnál vagy! :D Naptárral ugyanez a tervem! Hónapok óta nem tettem el a napozókat a nyári hónapok fotóihoz, de sosem jutok el odáig... A mikulás jelmez már megvan, vasárnap abban volt Samu, hogy ne csak egyalkalmas ruha legyen. :) És vettem angyalszárnyat is neki, amit majd egy fehér mosható pelus mellé fogok ráadni, és hasra fektetem, úgy lesz angyalka. :) Rá kéne kapcsolnom, mert még ki is kell nyomtatni, és össze is kell fűzni azt a naptárat... Ismered Szirkát? Te mindenkit ismersz? :) Nekem ez az újszülött kortól biliztetés annyira gáznak tűnik! Állítólag észreveszik előre, ha jön a pisi, de banyek, ha rajtam van kendőben a gyerek, akkor tutira lepisil még akkor is, ha észreveszem, hogy most pisilni fog. :D :D Néztem neten videókat, egy csajszi magyarázta, hogy milyen egyszerű, ha megy valahova, viszi az eldobhatós papírbilit, és akár a buszon is megpisilteti a gyerekét. Nagyon guszta. :) (Ez nem Szirka anyukája volt!)

Charlott, nagyon jó az új vonalzód! Tényleg nagyon nagyfiús Krisz! Nagypapi lesz a télapó? :lol: Ügyes vagy, hogy odaszóltál! :wink: A karácsony lázzal engem is teljesen megfertőztél. Azért is nem jövök túl sűrűn, mert lomtalanítom a házat, lemostam az összes ablakot, elkezdtem a díszítést,... Vettem ablakmatricákat, amik akárhányszor felhasználhatók, olyan sztatikusak (?), vagy mi, mint Zsu falimatricái. Egy ív 150.- volt. :)

Cyntia, mi voltunk neurológusnál. Pelusra kellett vetkőztetni Samut, és egy asztalon olyasmi feladatokat végzett vele, mint amiket a dokinéni is csinál a státuszvizsgálatokon (pl. fogja a baba kezét, és felhúzza ülésbe). Meg ellenőrzi, hogy követi-e hallás után (csörgővel) és a szemével (sakktábla színű pingpong ütővel) a tárgyakat, ilyenek. Amit a dokid mondott, nekem is durvának tűnik. A neurológus azt mondta, hogy akkor sem kell aggódni, ha a forgást 7 hónaposan kezdi a baba... Hol van attól a mászás...?!? :)

Csöpplány, Balu nagyon ügyes! Gmail-en még nem jártam, igyekszem azt is pótolni. :) Nagyon nehéz ez a lelkiismeret-furdalás dolog, de szerintem neked ne legyen, mert ebben a kézmosás dologban igazad volt.

Kriszta, hogy beindult Kristóf! Mint egy kis sajtkukac. :)

Nadi, én bio cuccot a Mammutban vettem, de úgy tudom, biopiac van a Csörsz utcánál is valahol. De én is csak az elején ragaszkodtam hozzá. Itt nincs lehetőségem biot venni. Ha valamiben nem bízom, marad az üveges. Nálunk eddig minden üveges kaja elfogyott két nap alatt. Samu lazán betermel ebédre 80-120ml-t, utána ugyanúgy szopik, mint máskor, aztán jön a róka. :) De kezd beletanulni, hogy mennyi a befogadóképessége. Azért még most sem teszem hasra ebéd után egy darabig. :)

Egyedül játszásra én úgy szoktatom Samut, hogy leteszem a habtapira, és ha dünnyög, odafekszem mellé, gurítok neki autókat, vagy csörgetek csörgővel, aztán ha leköti magát, elmegyek, aztán ha unatkozni kezd, megint jövök. Így akár egy órát is elvan most már.

Az esésekre visszatérve... Én azt hallottam, hogy nem a pukli, vagy a külső sérülés a baj, hanem hogy a fejében elszakadhatnak valami tartószalagok, amik az agyat tartják (nem biztos, hogy ez a neve), és az végzetes. :( Pici babáknál ez annyira gyenge még, hogy egy erősebb megrázás is gondot okozhat állítólag. Szóval én, mint mindentől, az esésektől is parázom rendesen. :roll:

Bocs, hogy hosszú voltam! :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Monde:remélem összejön a 3 hét szabi és akkor együtt lehet az egész cvsalád :) Nálunk apa szintén szabin van karácsonykor,remélem emgadják.

Hibernia:én nem tudom hogy fájhat-e a körtétől a hasa.Nálunk eddig semmivel sem volt probléma :? Tegnap Balu is csak kétszer 30 percet aludt.Látom mások megválaszolták a körtés dolgot :) Nekünk legalábbis nagyon sok puki volt a édesköménytől és tekerte neki a pociját,nehezen jött ki a puki :? Nagyon jó volt a tali,Balu persze produkálta magát,kúszott össze vissza,ücsörgött tornázott ezerrel :D Most nem sírtak,édesen elvoltak együtt :) Vivi csak úgy forgott jobbról balról össze vissza :) Nagyon cukik voltak,küldök egy képet majd gmailre :) Te dinka vagy már bocs :D Tök jól nézel ki,jesszus 56 kiló?Én 14 évesen ha voltam annyi,ha nem több :lol: Most 68 vagyok,még leírni is gáz :? Nálunk fent van még az ágy,de mi is most tervezzük a lejebb eresztést.Naaa,Petya is négykézlábazik??? :)

Orsi:nagyon nagyon türemkedik ki,teljesen kitapintható,látható ahogy dudorodik,de még mindig nem bírta átszakítani :( Pedig tényleg nagyon látszik már.A jobb alsó az :)

Nadina:azért a fokozatosságot érdemes betartani.Nehogy hirtelen túl sok legyen neki,bár elég ártalmatlan az alma.DE ez az első "más" kajája :) Nagyon jók a képek,nagyon édes Gréti! :) Tényleg a hasfájással hogy álltok?

Barba:nagyon aranyos Samutól hogy ilyen jó baba :) Tééényleg boldog fél évet Samunak!! :) Na ja,mostanában le se lehet lőni Balut.Foylton ül.Kúszik,leszed mindent amit elér,tépi a függönyt,mindent leborít :d És akkor még ugye nem tud mászni :D Huu,ez az esés dolog elég beparáztatott,Balu nagyon soakt esik,de egyszerűen ritka ha ki tudom védeni.Olyanokat koppan a feje,de ő ügyet se vet rá,és fordul is vissza hasra,és már csücsül is.

Na majd megint felveszem,mert most már nagyon stabilan ücsörög,kéz nélkül,mármint nem támassza magát csak ritkán és úgy játszik :) Na meg persze esik.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


barba, kóstoló. :D :D
köszi a "humoromnál vagyok" megjegyzést, jól esett, néha tényleg már csak röhögök magunkon. mint egy burleszk, olyan az életünk. :D
éjjel is 3 óránként szopi? :? kemény... én ma 3 órát sem tudtam kihúzni, kb 2 óránként kajolt. :shock: fura.
amúgy most nézem, előre halad. :shock:
de hallátok, hogy? forog és úgy halad előre. köröz vagy mi. :D már a könyvespolcnál jár az előbb a gitártól húztam el... :)
ja, Szirkáékat nem ösmerem, csak a blogom kapcsán beléjük ütköztem és néha beleolvasok... :)
no megyünk autózni, ma eddig 1,5 órát aludt, hátha ráhúz kicsit... :roll: (olvastam, ilyen korban 14-15 órát alszanak kb... kik? kérdezem...)

hibernia
 
 
 


Egyszeruen kiborit az esti szoptatas.

Ma is idealis korulmények voltak, 4kor kelt (2 ora alvas utan), fél 5kor szopott, aztan 7kor furdés, fél 8kor mar majd meg halt éhen. Szopi, mindig jol kezdodik, van tej, és kb 5-6-7 perc utan kikopi a cicit, de még nem lakott jol, izeg, mozog, a masik cici sem kell. egy ido mulva berakom a kisagyba, mert nem akar szopni, akkor elkezd panaszkodni, par perc mulva visszajovok és akkor elfogadja a cicit, megprobal rajta elaludni, amit én nem akarok mar. Utana lefekszik, szépen.

Mondja mar meg, akinek van otlete, MI A FENEERT KELL EGY FEL ORAT KUZDENI? H EGYEN MEG, MIKOR EHES???????

bocs a kifakadasért.....
s.orsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: