Új privát üzeneted érkezett!

szió!

Krisz jól van, ma már nem kellett orrot tisztítani. :) Az én fejem egész héten fáj :? , lehet azért, mert jönnek apósék ma? :roll: Szurkoljatok, hogy ne legyen konfliktus, mindenki a saját szerepében tündököljön!

SZF - megnéztem és nagyon megérintett, megrázott (mikor szegény öldöklős fiú élettörténetét mutatták be) és abban megerősített meg, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy pár éves gyermeknek mit mondunk és hogyan viselkedünk vele, előtte.

Gyerekszoba - Krisznek van egy kisszobája, de itt csak alszik és pelenkázni szoktam, ja és a hintája is itt található, mikor takarítok vagy főzök ide akkor szoktam beletenni. Küldök majd képet a szobájáról (anyuka műve :oops:).

Zsu: próbáltad már a tejtermékek kizárását étkezéseidből? :?:

Barbazso: hidd el, rendesen kergetem a kismamák, hogy barátkozzunk, de még nem találtam Krisz korú babákat és nekem is szimpi anyákat. :)
Pedig mindennap meggyőződöm arról, hogy milyen nagy szüksége lenne Krisznek vele hasonló korúak társasága. Tegnap is a játszót ellepték a szaladni tudó gyerekek és Krisz extázisba esett: hevesen mozgolódott a karomban és nevetett, visítozott
hangosan. :lol:

Csöpplány: köszi a segítségnyújtást! akkor próbálok a mns-re felvenni. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Húú nálunk Gabi a kezdetektől külön szobában alszik :oops:
Van ott játszósarka is de mostanában inkább kihozom a nappaliba a habtapit, mert ott melegebb és világosabb van....

Charlott jó, hogy jobban van Krisz, sajnálom a fejfájást a napokban sajna nekem is volt lökött idő biztos
Most próbálom teljesen kiszorítani, eddig inkább brutálul lecsökkentettem de néha beficcent egy-egy sajt vagy 1 gombóc fagyi... vagy a sütiben volt amit csináltam..nem egyszerű :(

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok lányok !

Voltunk ma Szinti babával orvosnál. A doktornéni elküldött minket Neurológiára.
Kérdésem az lenne, hogy volt valaki ilyesmin ? Mit csinálnak ott ? Be kell feküdni kivizsgálások idejére a kicsinek ? Ha igen ott lehetek vele ?
Doktornéni azért adott beutalót oda, mert most e hónap 24-én 6. hónapos lesz a picur és nem akar mászni. Hason fekvés sem nagyon megy, nagyon ritkán napi 2-3 órát csak. De már sír akkor.
Minden másban nagyon szépen fejlődik szerintem.
megfogja a tárgyakat és egyik kézből a másikba is teszi őket. Van amikor tartósan is fogja, tartja.
Hason fekve is nyúl a tárgyakért.
Hátról hasra fordul, van amikor vissza is, de az ritkábban.
oldalra jobbra-balra magától is oldalra fordul.
lábát emelgeti, amikor háton fekszik. be is akarja venni a szájába.
Ebédet már kanálból eszi. Igaz csupa olyan mindene is, de az még szerintem vele jár.
Minden érdekli, figyel, játszik. sokat mosolyog és nevet magától.

Segítsetek információkkal lányok, ha valakinek volt ilyen már, írja le nekem mit, hogyan csináltak.

Nálatok hogyan fejlődnek a picurkák ???


segítséget előre is köszönöm
cyntia2009
 
 

 
 

Sziasztok!!

Nekünk jó éjszakánk volt.Balu elaludt fél 8kor és fél 6ig mukk nélkül aludt ): Aztán megetettem,és aludt fél 9ig :) 9kor vettem ki az ágyból,játszott a járókáb,aztán tízóraizott,őszibarack-maracuja (üveges) ,már kész az ebédje,sóskafőzelék.Most kicsit nyűgős,nem tudom mi a baja.Aludni nem akar,pedig dörgöli a szemét ezerrel.

Orsi:én is biztos összetenném a két fiút :) Köszi a választ,akkor valószínű hogy tavasszal átkerül Balu :)

Barba:én kis szeretek sütni-főzni,ezért is választottam ezt a szakmát :D Én még mikorm Balu kórházba volt is főztem.Nem volt nagyon segítségem,kivéve párom.Szóval én megtanultam Balu mellett ténykedni,lehet ezért is olyan kis önálló,mert kiskora óta,van hogy mellette kell csinálnom a dolgomat,és megszokta.Vagy ki tudja :D Már 4-es pelus?Mi még a 3asat koptatjuk :) Most huggiest használunk,éjszakára Pampers sleep and play pelust,abból eddig a fél év alatt csak 2szer folyt ki a pisi.Tényleg jó egy ilyen barátság :))

Hibernia: 1 óra 20 perc??? Az tényleg kevés :? Balu most állt át arra hogy alszik egy fél órát,aztán meg egy 2-2,5 órát.Az üveges kaja általában 250-350 között mozog. Igen,úgy nehéz ha abszolút nem tudsz eltávolodni tőle.Balu is van hogy nyűgösebb,akkor vagy a járókából figyekl engem (konyhában van az is) vagy beleültetem az etetőszékben és bekötöm és onnan skubizik :D Igen,military mintát szeretnénk,majd meglátjuk hogy fog menni :D

Kriszta:Nagyon édes Kristóf :) Kis vigyorgós ő is :)

Charlott:nagyon cuki az új vonalzód :) Vegyél fel nyugodtan,aztán meglátjuk mit tudunk csinálni :) Örülök hogy jobban van Krisz :)

Zsu:na ezsedbe jutott mit akartál írni nekem ? :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Neurológiára ezért?Szerintem még nem kell hogy mászni tudjon.Balu se tud.Inkább csak kúszik.Meg négykézlábra áll.Sajna nem tudok segíteni.Balu csak ennyiveltud többet,na meg már megpróbál négykézlábról felülni.De elvileg a mászás 6-9 hónap között kezdődik,szóval 9 hós koráig bőven van ideje még!!!Nem értem a dokidat.
Az hogy neurológián mit csinálnak azt nem tudom.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hát ja 1 óra 20 lósz@r, a vicc, hogy bíztam benne, hogy miután ilyen keveset aludt, este majd belehullik az ágyba, hát a fenéket, 9kor evett és negyed 10-től 10-ig altattuk. (ez az általános, csak gondoltam, hátha fáradt a nagyon kevés alvástól...) :? ma reggel is elég bolond szegény, most reggeliztem, mert fél óra ringatás után elaludt végre, miután egész reggel csak c-zett... nem tudom, ez nem gáz-e... fekszik háton, felmegy hídba, a feje tetején támaszkodik és visít... :oops: ilyen van nálatok? aztán elenged, de újra kezdi. így "halad" is, de gondolom nem szándékosan... furcsán néz ki, na. ha ringatom vízszintesen, akkor is ezt csinálja, fordított u-t fogok a kezemben, nem lehet visszahajtani, mert feszít (és sír).
köszi a együttérzést... :roll:

ja, nagyon szépen négykézlábazik már ruhástól is, olyan, mint Bubu az első videóján. :)

csöpplány, akkor napi 2x alszik balu? tök irigyellek, hogy ott tudod hagyni, míg a konyhába mész... próbáltam úgy teregetni, hogy pihenőben ült mellettem, de az sem tetszett. úgy sírt, mint a videón.
250-350 elég drága. ennyi itt is kb átszámolva. (hipp pl 0,9) tök vicces amúgy, hipp otthon is van, láttam, de más a kínálat, mint itt... :shock: az otthoni piacon más kell a népnek? :)

igen kriszta, ez még a jobbik eset, itt látom, hogy csak hiányol. :) ezután a fokozat, hogy ha ott vagyok, nem nevet rám, csak nyűglődik, a legfelső meg, hogy ha felveszem, akkor is sír. ez a három opció van. :lol:
megyek gmailre mindjárt. :)

zsu, sajnálom az egyedüllétet... mikor megy a nagy Gabi? nálunk 2,5 hónapos korától alszik külön, de játszani a nappaliban szoktunk. a szobájában csak peluscsere van + alvás. illetve a meztelenkedés, mert az pici szoba és 2 perc alatt felfűtöm.
elektromágneses tapéta??? és az nem káros? :oops: sosem hallottam ilyenről...
ekcémára sudocream?

charlott tök jó az új vonalzó! kis télies már mindenki. :) :)
amúgy én eddie orlofsky rajongó lettem, nem tudom, ki a magyar hangja, eredetiben ahogy mondta, hogy I don't need a friend, I need somebody to love me ilyen elcsukló hangon, hát ott mindig elbőgöm magam... :cry: szegény... :cry: hülye nők mindig kiröhögték... :(
drukk apósékhoz... :) várjuk a képet!

barba, akkor lehetsz ezentúl rebarba(ra) haha... :lol: bocsi. csak eszembe jutott... :lol:

kriszta, hihetetlen ez a haj!!!! kis sámson, tényleg.

hibernia
 
 
 


ja igen, cyntia tényleg fura a doktorotok... :roll: itt még senki sem mászik, pedig 6 hósak is elmúltak a babák (jó, itt-ott)... minek siettetni?? persze lehet csak alapos, de nem értem, mit rémisztget... amiket leírtál, az tök oké.

anyukáddal milyen a helyzet?

hibernia
 
 
 


Csöpplány igen, csak meg akartam köszönni a versenyes észrevételt, ja elhúztunk de azért még 2 hét legalább van.... meglássuk :D

Ez a neurológia tiszta hülyeség szerintem -is- amit leírtál teljesen megfelel a 6 hós tudásnak szerintem

Hibernia ilyen nekünk is volt/van..ma már ritkább de olyan jó 1 hónapig tuti csinálta, és a doki is látta...sőt még ma is csinálja, akkor mikor nem tetszik neki a helyzet.. lehet már nem csípi a hátonfekvést..de ált pelusozás közben/öltöztetésnél meg fürdinél csinálja és van, hogy a kezemben is folyatja..rühellem mert izom munka megtartani és kész rémálom mert nagyon nehzezen nyugszik meg ilyenkor...sajnálom... doki pont látott ilyen jelenetet és megynugtatott hogy nem gáz annyira, nem tetszik neki a szitu és szenved... amúgy engem is idegsített és aggódtam.

Sudo-t lehet majd kipróbáljuk egyelőre megynk majd egyszer bőrgyogyihoz

Apa vasárnap megy de. és kedd éjszaka vagy szerda napközben jön, de szerdán már mennie kell munka ügyben...persze az út is az szóval no comment, mondtam neki ha ennek az időszaknak vége és eljön elvileg jan szabira akkor extra kényeztetést kérek :D De édes, mert mondta hogy ok és mondta, hoyg tök becsüli, hoyg én itthon állom egyedül a sarat..legalább ez megvan :)

Barba amit leírtál sztorit az szörnyű! De azért elszigetelt eset lehet nagyon rosszul kellett esnie annaka gyereknek! A bratyóm arcal előre kiesett anno a kiságyból... lett orrsövényferdülése aztán annyi.. meg ők picik, nem esnek akkorát mint te a 1,60-1,80ról... de szőnyeget mi is szerzünk a nappaliba legalább valamit felfogjon.

Ja a matricára csak mondtam, hoyg elektromágneses...ez jutott eszembe, valami spéci cucc így nem ragad hanem csak odatapad vagy mi..a honlapon van róla video... de én még kampányolok a általános matricáért olcsóbb és több van benne és nagyobb a aválaszték :)

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Köszönöm, hogy nyugtatgattok, mindenesetre nagyon izgulok, dec 3-án megyünk a neurológiára.

Szerintem is jónak tűnik a fejlődése.

Hason is kinyomja magát.

Anyuval szerencsére rendeződött a viszony. 50 éves, de már most nagyon fáradt szegény. ki volt és van is még bukva.
nagyon sok éve már, hogy főállás mellett másodállásban is dolgozik, csak, hogy valahogy megéljünk. És mivel fizikai munkát csinál, valljuk be nagyon fárasztó dolog. Én meg is értem őt és gondoltam, hogy ez lehet(et) a baj.
egyszóval szerencsére jó most már minden.

Az mondta a doki, hogy most már eheti majd a húst is lassan.
Ti már adtatok a babáitoknak ?
Ti, hogy készítettétek el ?
cyntia2009
 
 


cytia, ne izgulj, jó, hogy anyukáddal rendeződött...
én 6 hós 6 naposan adtam először csirkehúst. üvegeset, sütőtök-répa-csirke. a hús volt az új.

zsu, kicsit megnyugattál c-ügyileg. bár engem zavar, meg sem lehet fogni akkor, úgy erőlködik. visszahajlítani sem tudom, mert eltörik kb. :) sajnálom a sok-sok munkát. :( te aztán várhatod a januárt, mint a messiást... :)

megyünk sétáni, itthon nem bír.

hibernia
 
 
 


Zsu:részvét az apanélküliséghez,nem tudom hogy bírjátok,nekem néha az az egy nap is sok amit dolgozik.De hálisten általában Balu mintababát játszik olyankor,ha meg apa itthon van,akkor rosszcsontkodik :D

Citni:Balu 5 hós korától kap csirkehusit.Én mindig olyan dologgal adom amit tudom hogy szeret.Pl alma,körte,sütőtök,őszibarack.Simán megfőzöm neki a kis csirkehusit,nem többet 1-2 diónyi nagyságút egy kajába.De meg is lehet sütni sütöbe.Lényeg hogy nem kell fűszerezni.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


OFF
barcsak lenne mar hétvége. Annyi dolgom van, a dadust ugye leredukaltam és mos tt van, tessék, ha latnatok a hazat, mint ahova egy bomba robbant. De mostanaban olyan ugyfelekre akadtam, aki tobb emberes lenne.. tele van a hocipom!

ON
neurologus, mert nem maszk 6 hosan? szerintem csak kivételes esetben masznak a gyerekek 6 hosan...

Hibernia,
Lattam a Pepke videot, vidd magaddal mindenhova és hagy nyuszitsen, amig Te fozol. a gyerekek megtanuljak, h el kell magukat foglalni, Peti is megfogja. nalunk sokkal jobban elvan mindegyik, ha mi is tevékenykedunk, persze, ha leulnék konyvet olvasni, rogton lenne vmi...

Bébiételek itt 1-2 € kozott vannak. A hipp szerintem jo izu, itt sajna nem nagyon lehet kapni.

Zsu,
szerintem semmi kulonbség nincs, h a férjed reggeltol vakulasig az irodaban ul, vagy elutazik? vagy nem? mindenesetre kitartas!! foleg, ha jon a kényeztetés!

Elisa is szépen beallt ugy latszik a napi 2 alvasra, délelott fél-egy ora kint a babakocsiban, délutan 2 ora a kisagyban. Ebben Balut koveti...

Csopplany,
azért nem akarom a két fiut osszetenni, mert akkor az egyiknek fel kellene aldozni a szobajat. és nem akarom, h akar titokban is haragudjanak emiatt Elisara. és Elisa ugyis csak aludni jarna a szobaaba, mert o is ott szeret lenni, ahol mi vagyunk.
Mar 3 éve kulon vannak, addig egyutt voltak. De a multkor azt mondtak, befogadjak Elisat, csak ahhoz meg kellene emelni az agyukat, olyan félemeletre, mert itt Fro-ban olyan kicsik a szobak... A réi hazban egy 30 m²-es szobaban voltak ketten. Most a szobajuk fejenként max 10 m². Ez van. De a nappalink oriasi Itt ilyenek a hazak, nem mi épitettuk...
s.orsi
 
 


Hust én 7 his kortol fogom bevezetni
s.orsi
 
 


Sziasztok,
bocsi az eltünedezésért, de valahogy napok óta képtelen vagyok magamat utol érni :oops: Ráadásul holnap keresztelő....jájjj.

Gréti ezerrel nyűglődik, szerintem jön a második foga is. Az elsővel már szétharapja a mellem.... nem tudom hogyan tanítsam meg vele, hogy nem kéne :?

A visszaolvasásból egyenlőre csak a neurológia maradt meg. Ez szerintem is korai, nem hiszem, hogy már kötelezően 6 hósan mászni kéne egy babának. Gréti dec elején lesz 6 hós, de még mindig napi max. 2-szer 10 percet hajlandó hason lenni....annyira utálja...
Látom hozzátápi már mindenkinél elkezdődött, kivéve minket...tudtam, hogy ez lesz, pedig én már annyira akartam. Na de jövő hét közepén kezdhetjük végre az almát! Hurrá!

Ja és Zsu, én is végigkutattam mindent a csukja miatt, de nálam sincs és ahogy vissza bírok emlékezni tuti nem volt a csomagban. Olyan kínos....mit csináljunk? Vagy azóta megtaláltad esetleg? Nálad akkor még amúgy tuti megvolt?

Ha Gréti is úgy akarja, akkor most visszaolvasok.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Hello,

végre el is mentek anyós-após páros! :lol:
Olyan volt, mint szokott: ölelgették, imádták Kriszt és én meg lesben figyeltem, hogy mikor kell a szorító karokból, kezekből megmenekítenem. (jelzett is sokszor Krisz.) :roll: Após még gyorsan "megnyugtatott" ha bármikor szükségünk van rá, akkor ő akár éjjel is jön ide hozzánk, mert van éjszakai járat.... :roll: :? és hogy hamarosan mindketten nyugdíjba mennek, jobban ráérnek majd akkor....

Hibernia: elküldtem a szobás képeket a gmailra, ezeket augusztusban készítettem. :wink:
SZF - igen, én is sírtam (magamban), hogy miért is bánnak egy ilyen szeretetreméltó emberrel ilyen kegyetlen módon?! :cry:

Cyntia: szerintem sem kéne ezért orvoshoz menni Szinti babának. Inkább azt mondanám, hogy a korának megfelelően fejlődik, sőt 2-3 elvan hason! :shock: Krisz max(!)10 percet.

Csöpplány: köszi! :) Felvettelek már, remélem tudunk chatalni, beszélni. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Charlott, örülök, hoyg túl vagytok a dolgon... nem egyszerű apósod (amúgy anyós nálam detto csak ő már nyugdíjas)

Azért jöttem még, mert rájöttem Csöpplány, hogy a kacsára nem reagáltam :oops: :D Szóval szimpla kacsa mell meg comb lesz... lilakápi meg petrezselymes krumpli szerintem... én nem csípem a narancsmártást, de lehet a többiek kedvéért megcsinálom..egész kacsát meg nem merem még beválalni talán jövő karira úgy, hogy évközben csinálok egy próbasütést...

Orsi, igazából mindegy lehetne, de az az apróság, hoyg mellettem van éjszaka és ha felsír a gyerek miután visszabújok az ágyba néha félálomban átölel, mellette kelek..és ott van a atudat már jó és rühellek egyedül aludni... szóval igazából ennyi az egész, meg azért próbál fürdésre hazaérni Gabi így legalább a a fürdét (kádba be/ki + öltöztetés) ő csinálja..... az a 10-20 perc is sokat számít :D
Neked kitartást! Mi is eléggé gázosul festünk, de én konkrétan leszarom...bár bántja a szemem az ágy ált. jobban húz.....

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Orsi:kitartást neked a hétre++++++
Van egy 3 nappal idősebb kislány ismerősünk,és ő már 2 hete mászik,szóval vannak akik tényleg tudnak mászni 6 hósan,de szerintem ez csak a babák pár százaléka.Mindenhol azt olvasom hogy 6-9 hó között kell elkezdeni mászni.
Értem miért nem akarod a fiúkat összetenni.
Na nálunk ma kimaradt a délelőtti fél órás.Meghálálta Balu azzal hogy fél 8tól aludt 8ig,aztán fent csicsergett negyed 12ig.Most aludt be fél órája,de szerencse hogy mindeddig eljátszott a szőnyegen eghy mukk nélkül.Persze azért rosszalkodott,leszedte a zoknicsipeszről a párom boxerét,meg a szárítóról a törölközőt.Előtte meg a függönyt alkarta letépni.CSináltam is fotót elküldöm gmailre,meg küldtem egy videót is.Így csücsül Balu,Egyre jobban megy már neki,és már közben egy kézzel játszik :D

Nadi:sok sikert a keresztelőhöz,kérünk majd képeket :) Ti születtetek a legkésőbb,így ti kezditek a hozzátápit legkésőbb.Bár kezdhetted volna előbb is,de mindenki maga dönti el :)

Charlott:nem próbáltál meg velük beszélni?Aranyos Krisz szobája :) Visszaigazoltam,olnap megpróbálok fent leni.Ma párom portalanítota a gépet,meg vírusírtózott,nem tudtam lenni :?

Zsu:huu,én narancsmártással szeretem :) Valamelyik nap az volt nálunk,narancsos kacsamell,tócsnival...hmmmmm...imádom :D

Na elküldöm még a képet a rosszcsontról és én is elteszem magam holnapra.

Jó éjt!

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jó reggelt!

Csöpplány: hát igen, akár beszélgethettem volna apóssal :oops: , de valahogy nem is volt rá mód, idő, meg hangulatom erre, meg após nehéz figura (legyűrte feleségét, fiát), gondolom egy meny nem lehet neki túl nagy falat. :roll:

Meg tudjátok mire jöttem rá? hogy csak szórakozik velem, ugrat, mert csak olyan témákat hozott fel most is, ami nincs ínyemre. :? De Krisszel nem foglalkozott olyan sokat, mint amennyit beszél erről. De azért fotózkodik szegény gyerekkel és mutogatja ismerőseinek, mintha baromi jó nagyapa lenne. :? Szóval, kirakat az egész. Meg amelyik kutya ugat nem harap! :roll: Vagy nem ilyen egyszerű a dolog?
Nekem is sikerült, persze véletlenül oda/be/szólni neki, mikor bejelentette, hogy akkor miklusára is jön! :shock: Erre azt válaszoltam, hogy ha beöltözik télapónak, akkor jöhet! :lol:

Ma szüleimhez megyek egy kis lelkitámaszért! :D

Ezt találtam, ha angolzni szeretnétek :) :
http://www.nyelvbirodalom.hu/nyelvtanul ... yerekdalok

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok!
Charlott, érdekes hogy nálatok após aki ilyen "elvetemült, inkább anyósok szoktak ilyen rámenősek lenni :wink:

Lehet egyszer fel kéne hívni az éjszaka közepén hogy akkor most kéne átjönni, kiderülne hogy mennyire gondolja komolyan, ha nem megy át többet tuti nem lesz ekkora arca, ha meg átmegy akkor tényleg lehet rá számítani és az pedig tök pozitív szerintem!

Egyébként én örülnék neki ha lenne papája a gyerekeknek, nálunk sajnos egyik oldalról sincs! Főként fiúknál olyan jó kapcsolat lehet a papákkal!
Engem már anyós sem idegesít annyira, mármint ha átjön a gyerekekkel játszani , amúgy utálom mert egyébként egy szarkeverő de amig a gyerekekkel normális legyen, persze nem hagynám rá őket mert nem tud rájuk vigyázni....

A gyereknek meg az jó ha minél többen szeretik, tök mindegy hogy nekem mi a véleményem róla, majd ő eldönti menet közben neki mi lesz a véleménye! Amúgy én nem mondok direkt rosszat senkiről a fiúknak, de ha valami konfliktus van és rákérdeznek akkor elmondom nagy vonalakban hogy mi miért is van....hazudni nem hazudok nekik se jót se rosszat...

kriszta0612
 
 


Na nalunk sajna a nagysuzlo kérdés kiesik a tavolsag miatt. en akkor jottem ra milyen rohadtul hianyzik a csaladom, amikor gyerekeim szulettek, elotte fel sem tunt... :oops:

Zsu,
igen, azért én is igy érzem, ha késon is jon haza, de legalabb van kihez szolni egy szot este. Igazad van... Nalunk az éjjeli olelés kimarad, mert 1. fel se ébred 2. mostanaban mondtam, h aludjon mashol, mert Elisa miatt nagyon keveset és rosszul alszom és nem tudnam elviselni még a horkolasat is...
s.orsi
 
 


Jó reggelt!

Hát az éjszaka nem is tudom milyen volt.Ugye negyed 12kor aludt el Balu. 6:50kor felkelt,muszáj volt megetetni,mert a cumi se kellett neki, a víz után is sírt.Aztán persze azt hitte hogy most már fel lehet kelni.Alig aludt 8 órát.Betettem magunk mellé az ágyba,de jó 20 percet küzfdöttem vele,mire megértette hogy aludjon még egy kicsit.Persze csapkodott,meg húzgálta a hajamat.Váégül olyan negyed 10 tájban kelt.Arra ébredtem hogy ráfordult a fejemre,rugdosott,mert nem bírt teljesen átfordulni :D Aztán kajolt,eljátszott a járókába,mi is megreggeliztünk.Azóta a földön játszik.Bár most már nyöszörög,lehet elálmosodott.

Charlott:szerintem is jó hogy ha így számíthatsz apósra.De ha zavar akkor szerintem szólj neki,és szabjatok határokat.Talán nem lenne belőle sértődés,hisz Krisz érdekeit nézed.
Nálunk sincs igazi nagypapája Balunak.Az egyik uyge most halt meg a a másik meg néha napján felhív ha felhív hogy mi van velünk,meg külföldön dolgozik 3 hetet.Amikorm itthon van 1 hetet akkor se hív,csak hogy mikor kell vinnem be a munkahelyére.Akkor látja Balut,meg akkor foglalkozik vele,mikor hazahozom,és egy fél órát nálunk van.Vagy amikor viszem be és akkor nálunk van egy kcisit.De egyébknét semmi.Még semmit nem vett Balunak.Annyi hogy mikor vettük a kiságyat annak a felét állta.Még így is tartozik neekm is 90ezerrel,jó lenne ha megadná,mert nagyon kellene.

Kriszta:én is így vagyok vele,nem mondok senkiről semmi rosszat előtte,majd ő eldönti.Mert attól hogy én nem vagyok valakivel jóba,az még szeretheti Balut,és viszont is.

Ma megyünk párom nővéréhez,ma van a szülinapja a nagyobbik fiának,ma 6 éves.Hihetetlen szinte még ő is most született.DE ami gáz,hogy nem érklezett meg az ajándéka amit netről rendeltünk.Egy verdákos pléd,törölköző és kéztörlő szett :? Tök gáz.Most üres kézzel megyünk,csak egy kis csokit viszünk.Már szóltam anyukájának hogy mi van,azt mondta nem gáz,de mégis olyan ciki :? Hát ez van,nem mi tehetübnk róla hogy még nem hozták meg :?
Na megyek,mert nyűglődik.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


jó reggelt, jövök panaszkodni, reggel mentünk volna vásárolni és balra húzott a kormány - hát nem egy csavar volt a kerékben... :? most a férjem gumis után szaladgál (szombat délelőtt ez mission impossible), én meg itt bosszankodom... :( csomó programunk lenne hétvégén, játszóház, gokart, uszi ááááááááááá

charlott köszi a szobaképet, tök jó! azok a figurák miből vannak a falon? mi nem fogunk festeni a falra az tuti, vmi olyan kéne ami jól néz ki és le is jön, ha továbbállunk... após hogyhogy ugrat?? miért?

zsu, ki

no ébredt bocsi

hibernia
 
 
 


Hibernia:gyere csak nyugodtan panaszkodni :) Tudod,örömben bánatban mindig itt vagyunk :)
És akkor ma mit csináltatok?Gondolom akkor párod rohangált,te meg megint egyedül Petyával?
Csináltam neked képet a mostani babasarkunkról :) Jajj tök be vagyok sózva,hogy milyen legyen majd Balu szobája,lehet én is lopok pár ötletet. :) Persze még csak tervezgetem,hamar ki szeretném "cserélni" após szobáját,mert a hideg futkos a hátamon mindig amikor bemegyek :? Remélem tavasszal emg tudjuk csinálni.

Meg volt a szülinapozás,kapott jelképesen egy verdás-os gyurmát, a többit meg amjd ha megjön :? Voltunk Tescoba is,Balu aludt 16:40-17:55ig.Most a járókában játszik.
Délben apa elringatta,így aludt még 11:45-13:00ig.REmélem ma hajlandó lesz időben elaludni,mert apa is fáradt,megy holnap reggel melózni,meg én is fáradt vagyok,mivel nem hagyott aludni :D

Többiek merre vagytok???És az eltűntjeink még mindig nem jelentkeznek??Ercsikati?Csigaby?Kovmarti?Anita?Törpilla?Legalább annyit hogy kukk?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Szinti baba ma kóstolta először a csirkehúst, hááát, eléggé fintorgot.
De becsaptam, kevertem bele 1 kiskanál tápit még és úgy megette.
Most már úgy csináljuk, hogy minden nap legalább délben kanalazunk. Egész jól megy, igaz mindene olyan, de cuki pofa olyankor.

Lányok a kötelező oltáson kívül, ti beadattátok vagy beadatjátok a
NeisVac-c oltást ?


Mindenkinek jóéjszakát
cyntia2009
 
 


Cinti:nekem is fintorgott rá Balu,sőt 1 jó hómnapig nem is akarta megenni amiben volt.Aztán elkezdtem üvegesbe adni neki,na azt megette,és most már azt a csirkét is megeszi amit én csinálok.Mindig valamivel együtt adom.Mint pl ma zöldborsóval volt.Tegnap padlizsánnal,meg répával.
Én nem adatok be semmilyen ajánlottat.Nagyon drágák általábaN :(
Cinti szopizik még?Mi már csak reggel és este tápizunk :) Majd ha betölti a 8 hót,akkor elhagyjuk az esti tápit,és 10-12 hós korától már a reggelit is szeretném elhagyni.Majd emglátjuk hogy Balu hogy gondolja,na meg hogy a fejlődése megengedi-e.Meg hogy mennyire fogja megenni a reggelire szánt dolgokat.Meg ilyenek :) Anyukám már most elhagyná az esti tápit és helyette feles tejből kakót adjak.Én ezt még korainak tartom.Ezen is szoktunk kicsit vitázni.Mert neki az jön le hogy én nem fogadom el a tanácsát,és hogy ő akkor velünk is rosszul csinálta,ergo rossz anya volt.Na midnegy,ne menjünk bele :D Nem is értem hogy fűztem idáig a dolgokat :lol:

Balu emg apa fürdenek,most kajcsizott Balu.Aztánmeg majd még játszun.Csináltam újabb videót Baluról,ahogy ül,egyre hihetetlenebb.De nem akarlak folyton traktálni titeket a videóimmal,csak annyira hihetetlen hogy napról napra mennyit fejlődik.Már majdnem függölegesen tud ülni :shock: Nagyon durva.És egyre stabilabban ül,ritkábban dől el,sőt ha véletlenül eldől már akkor sem sír,csak les hogy most akkor mi történt? :)

Na megyek kajcsizok,míg a fiúk fürdenek.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hali

küldök videót gmailre. nevessetek. :lol:

majd jövök, pocsék szombatunk volt, remélem nektek nem. :) lenne már holnap. :?

hibernia
 
 
 


Jobb reggelt!

Vacak egy esténk volt.Balu elludt fél 10kor 3ig legaább 5ször keltem hozzá.3kor vigasztalhatatlanul sírt,bekentem a fogát,megitattam,szlopált ezerrel de szerintem azt hitte hogy hkaja.Utána tovább sírt.fél 4kor sikerült visszaringatni.Mert megmondtam neki hogy nem fogom hajnaklba etetni,aludjon szépen legalább 5-6 óráig.Elég nagy már ahhoz hogy 6 óránál többet bírjon éjszaka.Végül visszaaludt,és negyed 6kor kelt.Akkor apa rendes volt,mert megcsinálta neki a kaját(készülődött már melóba), de mire behozta Balu visszaaludt,és majd csak 6:40kor kelt.Akkor megetettem,és még aludtunk 10:30ig :D Csak az a baj hogy hiába alszunk sokáéig,ha csak részletekbe tudok aludni,az nem pihentet.Na mindegy.Remélem ma jobb lesz.Most a földön játszik.Síikítozik.Reggel átpelusoztam,letettem a földre 5 perc múlva bekakált :d Mon dom neki hogy tiszta pelusba jó pakolni? :D Erre elkezdett kajánul vigyorogni :)

Hibernia:ne értsd félre ,jó értelemben mondom,de nagyon lököttek vagytok a pároddal :DDDDDD Ezt már többször is bebizonyítottátok :D Például az interjuolással :D De ez is nagyon állat,és ahogy meghajol a végén :DDDD Besz@rás :D
Miért volt szar szombatotok?Petya zizi?Siekrült szerelőt találni?Gyere mesélj!!!Nagyon megcsappant az aktív fórumozoók száma :(

Na megyek megkávézok,mert megérdemlem,meg keresek valami reggelit.Meg nézek Balunak valami tízóraiféllét.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Helló-belló!

Ma megvettük Krisz kari ajándékát. Azt a vonatot, amit a kinéztem és többen is ezt javasoltátok. :lol: (anya örül - újra éli gyerekkorát :oops: )http://www.jatsszvelem.hu/termekek/a_tv_reklambol_ismert_termekek/_meglepetes_kockak_kisvonat_-_fisher_price.html

Tegnap jó volt szüleimnél lenni ettünk, ittunk, dumáltunk és persze sakkoztunk (tanulom serényen). :) Anyukám jól elszórakóztatta Kriszt, olyan kacaj-hegyek lepték be a szobát, hogy párom fel is vette videóra. Mindjárt feltöltöm ide vagy gmailra.

Hibernia: sajnálom a szerencsétlen szombati indulást, balesetet :( , végül is mit tudtatok csinálni? Délután, este volt program vagy otthon maradtatok inkább?
A figurák a falon habszivacsos-öntapadós dekórációk, könnyen leszedhető (de ne tapétára tegyétek). Ha kell tudok szerezni és elküldöm a messze távolba. :wink:
Após ugrat, mert egy tahó :evil: , aki a tisztelet szót nem ismeri.....

Kriszta: jókat írsz :) , tényleg egyszer felhívom az éjszaka kellős közepén, hogy akkor most jöhetne. :lol: Persze, jó hogy élnek a nagyszülők, de amíg velem szemben nincs megadva kellő tisztelet és ezt látja, hallja Krisz, addig nem nagyon ha közelünkben van.

Orsi: sajnálom, hogy nálatok nem megoldható a nagyszülős találkozás a távolság miatt. :( Minden rosszban van valami jó: sok konfliktustól megkímélheted magatokat. :wink:

Csöpplány: végül is hogy sikerült a szülinap? Örült a gyurmának a gyerek?
Gratula Balu üléséhez! :wink:

KépKép
charlott
 
 


Charlott:igazából jó volt.Sokat nevettünk,beszélgettünk.A ksifiú a szüleitől egy szintetizátort kapott( játék,nem igazi) amihez van mikrofon is,szóval volt karaoké :D Baluval kicsit félre kellett vonulni,mert nem akart ölben lenni,hozzászokott hogy a földön játszik,így bementünk a szobába kicsit,hogy játszhasson.Aztán már indultunk is.Hát tipikus gyerek,annyira nem vágta földhöz a gyurma :D Dehát ez van,majd jön az igazi ajándék :D Remélem hét eején megérkezik.
Nagyon cuki a vieó,éss hopp látszódtak a fogacskák is,nagyon helyesek :DDD Balunak is tök meg duzzadva az ínye,lehet ezért sírt éjjel?Már nem csak az alsó 3 fogánál,hanem tovább,kb 4nek a helyén van megduzzadva szegénykémnek.TEgnap még csak 3nál volt.

Balu egy órája Tízóraizott,narancsos kekszes almát.Tök sirdogált közben,nem tudom miért,de szépen ette azért.Lehet kicsit csípte neki az ínyét??De azért bevágott 150 ml-t,mert a száját közben hüppögés közben szépen nyitotta és édesen nyammogott közben.Nem tudom.
Az ebédje sül.Sütőtökös csirke lesz a menü,uzsi meg céklás alma.
Most a szőnyegen játszik,csücsülve,és habű-zik.
Most filózok hogy kinek mit kellene ajándékozni Karácsonyra.Hát fogalmam sincs..Nagyiknak megvan,párom nővérének,élettársának is,meg a nagyobbik fiúnak.Kicsinek nem tudom.Párom bátyjának emgvan de a nőjébnek nincs,meg a kislánynak sem.Annyi játékuk van hogy nem tudm mit kellene venni neki.Anyumnak apumnak,hugomnak se tudjuk még,meg párom anyukájáénak se.Pedig jó lwenne a nagy roham előtt letudni.
Na lépek,látom sehol senki.
Itt a csücsülős videó:
www.youtube.com/watch?v=Yr0pD8OF8H4

Na megyek,unatkozom.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jaj, mar megint ugy megijesztett Elisa... Hiaba, egy kicsit szeszélyes holggyel allunk szemben.

Tegnap jo napunk volt, aludt, evett, megkostolta a krumplis-répat, az elso kanaltol kirazta a hideg, de evett belole.
Ejjel atlagos, mar 1/2 12kor felébredt, én még nem aludtam, megetettem, fél5ig aludt, megint megetettem és fél7kor ujra felsirt. Tisztabatettem, sétaltam vele 5 percet, elkezdett csuklani, gondoltam ebbol sem lesz alvas, de az agyban, csuklas kozben, szoptatas nélkul szépen elaludt, negyed 9ig. Csak 9kor szoptattam, mert nem latszott éhesnek és még akkor is csak 2 percet szopott, aztan jatszott, kakilt (a répa kicsit megfogja a ahsat...) séta, fél ora alvas, ebéd.
Ebédnél ujra répas-krumpli, ette szépen, adtam neki pici vizet is. Utana szokas szerint szoptatni akartam és b@asszus ugy megharapott egymas utan 3x, szopni nem akart. de ugye mar fél5tol ha ugy vesszuk nem szopott....
és most végre szopott egy kiadosat. azt hittem, mar megint sztrajkba kezd! de mégsem...

Csopplany,
Balunak tuti a foga lehet mar. Mikor irtad, h hiaba alszotok sokaig, de nem tudod magad kipihenni a megszakitas miatt, kicsit mosolyogtam. Mi vagyunk itt egy paran, akik mar honapok ota igy alszanak, én ugyan csak szeptember végétol, de akkor is... Balu a jo alvok kozé sorolhato mostanaban, de biztos a foga kavar most be.

Hibernia,
mi volt tegnap??
Muvészur nagyon ugyes. Mar Elisa is probalta a zongorat :)

Charlott,
irigykedem a "szuleimnél ettunk"-re!!
s.orsi
 
 


Orsi: igen,ez van amikor az ember nincs hozzászokva :D Ugye én nem nagyon szoktam kelni Baluhoz,bár azért éjjel ha másért nem cumi miatt felkel2-3szor de az nem zavar.De ez hogy folyamatosan nyüszög,forgolódik,felsír,motoszkál eddig nem volt jellemző.Olyan mintha nem tudna rendesen aludni.A cumit szinte félálomba teszem vissza a szájába,mintha ilyenkor fel se kelnék.De az utóbbi napokban ez a felsírásos ébredés miatt teljesen felkelek,nem tudok visszaaludni,deges leszek :? Ez van ha az ember nem ehhez szokott :D
Ha krumplis cuccot adok Balunak vagy csirkéset akkor né is midnig itatok,még közben is,mert az azért elég tömény neki.
Remélem egyébként hogy tényleg csak a foga miatt ilyen éjjel,nem pedig valami rossz alvási szokás kialakulásának első jelei eze.
Balu aludt 13:05-13:45ig,most kajcsizott,bevágott 190 gr sütőtök csirkét.Jó étvágya volt :) Most a szőnyegen játszik,csücsül,és úgy szórakoztatja magát.Néha engem szugerál,ránézek és elkezd vigyorogni,cukorfalat :D

Többiek merre?

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hali

én vagyok. :)
voltunk délelőtt gokartozni, meg délután sétálni egy parkban, de elkezdett ömleni az eső és hazaiszkoltunk... :( most itt könyvezik a művész úr. :D

szóval tegnap csak azért volt gáz, mert jól összevesztünk, megbeszéltük, hogy megyünk játszóházba, mert tök jó, erre a férjem kitalálta (miután beszélt az anyukájával, de furi), hogy egy gyerek 6 hósan még nem társaságba való, nem kell, hogy bevigyük más babák közé, mert elkap vmit. ezen jól berágtam, hogy marha jó, hogy anyós 2500 km-ről is belepofázik az életünkbe, mire a férjem jól megsértődött és egész nap martuk egymást. röviden ennyi, tudnám még ragozni, de nincs kedvem... :?

no nyüssz, jövök még este

hibernia
 
 
 


Hali!

Ehhh,elég vasárnap volt ma ittt,sehol senki.

Balu aludt 16:10-18:30ig,akkor is én keltettem.Adni akartam neki céklát almával de nem ízlett neki,fordította el a fejét.Bezzeg a csokis tejpépet azt benyomta :D tud élni a gyerek :D Eddig egyszer sem volt hajlandó megenni a céklát.Nem tudom miért.Aztán játszott a földön,majd puccoskodott,aztn pancsi volt.Előtte jól összepisilte a szőnyeget :D Kádba meg akkorákat kacagott,csak nem bírtam felvenni :) Van egy elefánt,sípol az alja és felszívja a vizet,aztán azon a lyukon lehet spriccelni vele.Na azzal spricceltem Balu hasára a vizet,és ezen akkorákat kacagott :D Aztán még eljátszott a szőnyegen,és 21:45kor ealudt :) Azóta még egy mukk sem volt.Remélem ez jó jel.

Hibernia:sajnálom a veszekedést. :( Szerintem semmi baja nem lesz ha egy héten egyszer elviszed ilyen helyre.Látod Krisz is milyen jól érzi magát a zenebölcsiben.Tényleg elég gáz hogy anyós ilyen messziről is így tudja befolyásolni párodat.Remélem azért megbékéltek és aztán szent a béke :))

Én is regiztem facebookra unalmamban :) Balu olyan jól elvolt egész nap magában,csak etetnem keleltt,meg átpelusoznom.Én meg nem tudtam magammal mit kezdeni :(
Szerintem lépek aludni,jó éjt mindenkinek,mamáknak,babáknak egyaránt.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Esős reggelt!

Éber éjszaka után, kifacsart rongyként érzem magam. Krisz nem tudott aludni, tágra nyílt szemekkel figyelte a sötétet és nyüszögött, így én is ott voltam mellette és próbáltam altatni. :roll:

Csöpplány: visszacsekkoltalak a fb-on! :wink:
Unatkoztál? :shock: Van olyan perc amikor ilyenben részed van? Hogy csinálod, hogy Balu sokáig el van egyedül??? :?: Krisz max 5 percet bír magában játszani, aztán nyüszög és néz rám, hogy menjek már oda! Hogyan tudtad az önálló játszásra nevelni Balut?

Orsi: te is írtal egyszer, hogy Elisa eljátszogat a járókában vagy a habszivacson. És gondolom ezer dolgod van és nem tudsz mindig mellette lenni. Elisa ezt rögtön elfogadta?
Nyüszögésekkel ne foglalkozzak esetleg?

Hibernia: ez a sötét, esős idő kihatással van mindenkire :? , sajnálom, hogy nem jött össze az a program amit terveztél. És hogy a férjed Petyának a közösségbe vitelét nem találja helyesenek (hogy anyós súgalta ezt :evil: , hát erről ismered a véleményemet).

KépKép
charlott
 
 


Charlott,
attol fugg, mit hivsz nyuszogésnek.

Sirni soha nem hagyom Elisat, de ha kicsit panaszkodik és éppen nem tudok menni, akkor beszélek hozza, akar messzirol is, vagy odaadok egy masik jatékot és akkor még nyerek par percet. Elisa mindig egy légtérben van velem, leggyakrabban lat is engem, még ha mast csinalok is. és amikor jol lakott és még nem almos, 30-40 percet is el van egyedul, akarhol, akkor is ha nem lat... Haat o ilyen, de ma rossz napnak indult, megint nem akart reggel szopni. Nem értem mi van mar megint ...................
s.orsi
 
 


halihóó

charlott tök jó kisfiús lett a vonalzód. ;) holnap szerintem elnézünk egy játszóházba egy ismerős magyar anyukával, csak az oda-vissza úttól fosok, mert vagy kenguruzunk, 9 kg-san :? vagy buszozunk és ki tudja az hogy sikerül... :( ha megint fél órákat kell oda-vissza várni megőrülök. vagy taxizunk. :(

ami az ellétet illeti, minden baba más ez már kiderült... :) erre nem lehet szoktatni őket szerintem... anyukám mesélte, hogy a tesóm mellett bármikor bármit tudott csinálni, mellettem soha, semmit, pont olyan voltam, mint Peti... szóval ez nem nevelés kérdése, inkább temperamentum... anyukám gondolom ugyanúgy kezelt mindkettőnket, a környezet is azonos volt, mégis a tesóm és én ég és föld. mi szerintem max reménykedhetünk, hogy a következő gyerkőc majd ad némi magánéletet... :) mondjuk ez is idegesít, anyósom szerint hagyjam nyöszögni, mert itt az idő, hogy megtanulja, hogy nem ő a világ közepe, de basszus 1, én hallgatom, hogy sír, ha nem ülök mellette 2, minek kínozzam, ha nem muszáj... na mindegy...

a szar éjszakát sajnálom, mi lehetett Krisszel?

folyt. köv.

hibernia
 
 
 


ja még egy pl. 2 hósan volt nálunk Ádi, seidelm kisfia és olyan szépen ült és figyelt a hordozóban, hogy csak lestünk... fújta a buborékot, nézegetett - mi meg közben felváltva hordoztunk Petit a férjemmel... :lol: ha olvasol még így volt moncsi, nem? akkor azt hittem Ádi 2 hét előnye a dolog, de nem, itt vagyunk hat hónapsan és Peti még most sem bír úgy nyugton maradni, mint Ádi 2 hónaposan.

hibernia
 
 
 


orsi, én új játékkal nem perceket, másodperceke nyerek. :D

sajnálom a szopisztrájkot. :( nem lehet hogy lassabban jön a tej? mérgesen nem eszik vagy csak elég volt?

nálunk csappant az étvágy képzeljétek... októberben 220-240-et is evett / alkalom, most van, hogy 160-170-el elvan. :shock: tök fura.

hibernia
 
 
 


na itt

szóval csöpplány, üdv a fb-n! :) bedarált a rendszer. :) a céklát próbáltad már rizzsel? nálunk mondjuk magában is szereti, de rizzsel is... vagy ha belekevered vmibe amit szeret? alma-cékla, bizarr de lehet pont az ízlene... sajnálom a fogas dolgot, szegény balu... :( meg ti...
nálunk a répa és a krumpli is baromira hasfogó... :( szerintetek a gesztenye inkább fog vagy nem? most vettem üveges gesztenye-alma-csirke kaját a magyar boltban, gondoltam tágítom a kínálatot a gesztenyével, az elvileg 4 hótól adható...

én is filózom a karácsonyon, nálunk ugye az is kell, hogy pici legyen az ajándék, hogy fel tudjuk adni postán és ne fizessünk többet a csomagért, mint az értéke... :? amúgy ami Petit illeti, nem KELL My first christmas-os rugi, most az után kajtatok. :lol: annyira viccesek vannak itt, de rénszarvasosak, santa's little helper-esek (ez koboldos), szóval my first christmas-t még nem láttam... :( majd neten keresek...

videókat még nem néztem... :oops. de ami késik, nem múlik...

ja péntek este voltunk barátoknál itt a közelben, Peti volt a sztárvendég, volt a kártyás szoba meg mi, letettük a habtapit és azon produlkálta magát. egyszer sírt, mert megijedt az egyik sráctól, de amúgy elvolt.

charlott de jó, szép kis vonat! :) tuti örül neki Krisz! :) mi még nem tudjuk, mi lesz. :?
nagyon aranyos vagy a díszítést illetően, szerintem veszünk habtapit és majd kivágunk ezt-azt belőle. megadtad a löketet. :) :) mindjárt leülök és megtervezem, miket szeretnék a falra... még nem tiszta, de alakul... nincs tapéta hálistennek, normál fal van.
tök jó, hogy jól telt a hétvége a szüleidnél. :) :) irigykedem...
mondjuk a vasárnap nálunk is jobb lett: imádok gokartozni, tök jól lehet nyomni. :lol:

otthon a pneumococcu és a meningococcus (???) is ajánlott? itt kötelező... meg a Hepatitis B is.
jó drága otthon az üveges kaja... a magyarok itt (a magyar boltban) 1,55 euro, de az baromi drága, helyette inkább ittenit veszek, hipp bio meg ilyesmi 7 db 4 euro, van most ilyen akció, hülyének is megéri... megnézem, mi ízlik neki és aztán azt főzök én, de mini adagokat inkább üvegből adok. pl tudom, hogy almát szereti, azt csinálok én. sütőtököt nem lehet venni, abból adok üvegeset.
nálunk a csirkét is szerette egyből. kis éhenkórász. :)

nadi keresztelő hogy ment?

zsu, hogy bírod az egyedüllétet?

bocsi, most "csak" ennyi, próbálok bekapcsolódni... :)

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Annyira depis idő van, legszívesebben átaludnám ezt a mai napot, de mindjárt kell menni az oviba, nem tudom esővédővel menjünk vagy kengurus esernyősen :evil:

Charlott, szerintem sem lehet szoktatni hogy jól ellegyen, én nem kapkodnám föl ha megnyekken, de nekem is jól eljátszik, és én is mindig oda rakom ahol épp dolgom van!

Tök ügyesen mászik már olyan fél-1 métereket érdekes dolgok után!
Mondjuk teljesen más mint ahogy Balu csinálja a videót, Ő tök gyorsan csinál mindent meg ficánkol, Kristóf meg mint egy maci szépen komótosan, tisztára mint egy lassított felvétel és közben iszonyú koncentrálós arcot vág, ha meg elérte amit akart rámnéz és nevet :lol:

Hibernia lehet hogy Peti tényleg unatkozik otthon azért sírós, ha társaságban ilyen jól elvan, mindig hívni kell vendégeket :wink:

Üveges kaját én is vettem párat ha nincs időm csinálni semmit, de azért inkább főzök neki mert tényleg rohadt drága meg K. nem is szereti annyira!

kriszta0612
 
 


kriszta, beteszek ide egy képet ma mi erre keltünk...
tűzött a nap és ömlött az eső. :shock:
most már csak ömlik az eső. :( ezek szerint otthon is... és még ki is kell mennetek... áááá
Kép

Peti is olyan macis, ezért is írtam, hogy Balu kis csík... tök gyorsan mozog. :D nálunk hosszasan, kitartóan ügyködik és nagy távokat tesz meg. :) mondjuk az üléstől fényévekre van, de az előre mászás hamar meglesz, hátrafelé már profi.
[/img]

hibernia
 
 
 


Itt olyan kod volt reggel, h "késsel lehetett volna vagni" egy fr kozmondas szerint. A kedvem is kb ilyen pocsék.

Hibernia,
Elisaval az lehet a gond, h mivel éjjel 2x szopik, igy még mindig kb 7x eszik egy nap, ami sok. Tehat semmi gondom nem lenne, ha kihagy ebbol egy-két kajat, de ne reggel meg délben. Ordogi korbe keveredtunk...

En is ezt csinalom az uveges kajakkal, megkostoljuk, és ha ok, és rendes adagokat fog enni, majd fozok.

Gesztenyérol még nem hallottam..

Mindenki atmegy a fb-ra?
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Charlott:Elég sokszor van hogy unatkozom.Játszanék szívesen Baluval,de olyan jól elvan,nem akarom elkapatni.Hát ő az eleje óta elvolt egyedül,nem nagyon kellett szoktatni.Vannak napjai amikor anyásabb,és ölben akar folyton lenni,.de ritka.De az a módszer amit nemrég írt orsi az jó! Tehát hogy hagyd magára és ne rögtön menj oda ha nyekereg.Vagy csak adj neki más játékot és hagyd magára és csak akkor menj oda ha nagyon nyüszög.Hidd el hogy ha rájön hogy anya nem jön rögtön akkor elfogja magát foglalni a játékaival.Cuki a vonalzód :)))

Hibernia:részben igazad van,a temperamentumon nem tudsz változtatni,de azért lehet csalni.Mert ha most mindent ráhagysz akkor később a fejedre fog nőni.Most még leeht őket formálni.Ha nem is mintababává de lehet őket alakítgatni.De mindenki maga dönti el :) Tegnap lma-céklát kapott é azt nem ette,bármivel kevertem eddig mindig kiköpte.Úgyhogy nem erőltetem.

Kriszta:Kristóf már mászik??Balunak nem is tudom minek mondjam amit csinál :D

Geszteyét lehet 4-5 hótól adni elvileg.Én még nem próbáltam.Én meg pont friss gyümi zöldséggel próbálkozom,mert abból lehet mini adagot csinálni :) Az üvegest emg sokszor kidobtam,ha nem ízlett.Ugye bontott állapotban 2 napnál tovább nem lehet tárolni.

Nekünk viszonylag jó éjszakánk volt.Balu 21:50kor aludt be,kelt 1:33kor,3:44kor,4:35kor,ekkor elég volt neki a cumi.Majd 05:20kor kelt még egyszer akkor megetettem.Aztán mukk nélkül aludt 10:20ig :) Nem tudom,lehet hogy korábban kellene etetnem és akkor teljesen végig aludná az éjszakát?Csak nem aakrom hogy visszaszokjon az éjjeli kajára.De lehet hogy fejlőési ugrása van és ezért igényli az éjszakai kaját is?Nem tudom mi lenne a jobb.Egyébként utána tök jól elvolt a járókába,aztán evett sütőtököt almáva,majd emntünk bevásárolni,aludt fél órát,apa most próbálja alatatni,de kevés sikerrel.Pedig jó lenne ha elelaudna mert legkésőbb 6kor ébresztő van.Nehogy túlaludja magát és fent csicseregjen sokáig.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Kristóf megint szörcsög-röfög :roll:

Oviból hiányzik a fél csoport és még nincs is influenzajárvány...

Kristóf félig kúszik félig mászik de nem tudom felvenni, illetve felvenni feltudom de a gépen már nem tudom lejátszani mert olyan formátumban van (wmw) amit nem ismer fel a gép...majd valamit megpróbálok, de annyira csak felhasználója vagyok a gépnek hogy hűha :lol: :oops:

kriszta0612
 
 



kriszta:nagyon édes a video,nagyon ügyes kristóf.Balu még abszolut nem tud előre haladni

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


de drága! és ő hátrafelé nem is mászott? csak így előre, lazán? :shock:
szörcsöt sajnálom... :(

nálunk ma egész nap hülyén lélegzik, befelé hangosan szívja a levegőt, fel is vettem persze, elég furi... :roll:

csöpplány végül aludt Balu? én most tettem le, elmentünk sétálni, erre elkezdett iszonyat ömleni az eső, iszkoltunk haza. úgyis be is sötétedett... :?

orsi, 7x eszik elisa? az komoly! és ha csak itatnád éjjel? mit tudom én. ha nem vízzel, hígított almalével... nem lehet hogy csak szomjas?

jaj Krisz is olyan aranyos, ahogy nevet... nálunk is nyerő ez a rángatás, imádja. sokszor csak tátott szájjal mosolyog a szeme, megzabálom. :)

hibernia
 
 
 


Igen, Hibernia, pont ma gondoltam arra, h lehet, h szomjas. De eloszor meg kell tanitanom inni nappal... Lehet tul szaraz a levego, miota futeni kell.... de azért ordogi kor, mert ugye mivel éjjel eszik (és jo sokat), ezért a nap elso részében nem nagyon éhes, délben mos tmar kanalazunk, de még mindig csak kicsi mennyiséget kér és a délutani nagy alvas elott is szoptatom, mert akkor jobban alszik... na mindegy, vmit gyorsan ki kell talalnom, mert igy nem jo...

Kristof nagyon ugyes!!!!!

Szombaton csinaltam végre egy you tube profilt, ugyhogy nemsokara kuldok majd videokat...
s.orsi
 
 


nagyon minimálisat mászott hátra, ezt is pár napja produkálja, eddig semmit nem csinált!Szerintem még egy hét és jön utánam ha rákap az ízére :lol:

kriszta0612
 
 


Hibernia:igen,Balu aludt egy jó 20 perces üvöltés után hüppögve az ölembe 30 percet.Aztán felébresztettem mert nem akartam hogy túl sokat aludjon emrt akkor fent csicseregne jó sokáig.

Orsi:várjuk a videókat tőled is :)

Kriszta:hihetetlen ügyi Kristóf,és még csak most múlt 6 hós,nagyon belehúzott :)

Balu megpancsolt,most a földön játszik,de marhára felidegesített,minden baja volt,sehogy nem volt jó neki velem.Inkább átadtam apának és elmentem fürdeni.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: