Új privát üzeneted érkezett!

Persze nyilván nem állandóan fogyóztam a 20 év alatt, de nagyon soxor... Most, hogy van 3 hónapom, megpróbálok még lefogyni... olyan 65-re...
xtina75
 
 


Hű az nem semmi ! Hogy csinálod?Mozogsz is meg diéta is?
Én imádok enni és utálok mozogni :) mármint torna vagy ilyesmi.Így nehéz :) De anno egy nagyon kevés kalóriás étrendem volt és minden nap 20-40 perc torna,hulahopp karika,stb.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Ja igen és eltörött a csapon a zuhanyra állítós kallantyú,így csak a csap része működik 2 napja -számomra- hűvös vízben vagyok kénytelen fürödni na ezt utálom :evil:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Hogy elszaladt az idő?! Szóval, lassan elég fárasztó lesz a pihenés :)
Fogyókúrával kapcsolatban javaslom mint testmozgást, a futást! Persze szülés után mondjuk 1hónappal. Nekem legalábbis az a legbeváltabb. Csúnyán hangzik, de tokától bokáig dől rólad a víz :) Nőismerősöm csak koplalt, mikor lefogyott, lógott a bőre - lóg a mai napig. Nem az igazi :(

Apával olvasgattuk az utóneveket és jelentésüket, majd meghaltunk a röhögéstől. Tulajdonképpen azzal ment el most az idő, de nagyon jól szórakoztunk. Van 4fiúnevünk és 2lánynevünk. Én még mindig úgy gondolom, hogy fiam lesz, majd meglátjuk a 12. heti 4D-n, csak addig menjen minden rendben és persze utána is. Akkor már publikus lesz a név, addig még nem. Továbbra is parázok, de már csak 3-at kell aludni az Uh-ig... és legyen szívhang és minden rendben legyen a babával!

Mi is lakmározunk itthon :)

Na megyek, jó hajcsit, pussz

maccs01
 
 


evilany írta:Hű az nem semmi ! Hogy csinálod?Mozogsz is meg diéta is?


Én is utálok mozogni. És tény, amit maccs írt, szebben le lehet fogyni mozgással. De engem max a sétára lehet rávenni. Ha majd lesz babám, hurcolom mindenhová babakocsival, ezerrel. Meg van itthon egy elliptikus trénerem, még esetleg az jó.
Én a napi 5x-i étkezést csinálom, 1100-1300 kcal, lightosabb (lassabb) fogyókúránál 1600.
A napi 5 kajálásból 2 csak max 100-120 kcal: tízórai, uzsi - joghurt, gyümölcs, cerbona szelet, répa, ilyenek. Ebédre a Gastroyaltól rendeltem 3-400 kcal ebédet. Mindig valami natúr hús zöldséggel, főzelékkel. Reggeli és vacsora: egy szelet toast kenyérre selyemsonka, sok zöldség és néha egy keménytojás. Ja, és persze sok víz, a kávé, tea csak édesítővel, semmi cukor.
A Lidl kajái azért jók, mert szint mindenen ott a kalóriaérték.

Boldog kalácsom:

Kép

Idei fánk:

Kép
xtina75
 
 


Tina, nagyon kreatív ez a süti, élethű, jól sikerült.
A fátok nekem hatalmasnak tűnik, gyönyörű.
Évi, a tiétek is, csak elfelejtettem írni. Cicátok megtalálta egyértelműen a legjobb helyet :)

A férjemnek gerincsérve van, neki az orvos szintén sétát javasolt (de erőltetett menetben:)), valamint úszást. Úszni nem tud, alföldi gyerek, akkoriban még vidéken nem volt uszodadömping, tehát az kiesett.
Sok kismama jár aqua-aerobocozni (remélem, jól írtam), meg jógára. Én a nyilvános vizes dolgokat kihagyom, mert minden szirsz.rt elkapok, de a jóga nagyon tetszene. Ha most jönne első gyerek, kipróbálnám, de az őrzés-védést (gyerekfelügyeletet) ilyen rendszeresen kész anyagi csőd finanszírozni.

Felrakok képet, Enikő már korán reggel pucolja a fát :twisted:

Nekünk 1+2félszobás a lakásunk, mivel gyerekeknek külön szoba, ezért mi a nappalit rendeztük be hálónak. Ott a számítógép, tv, meg egy csomó minden az ágy végében, amit pince és padlás híján nem tudok máshol tárolni, úgyhogy a fáról csak ennyi a kép :) Ricsi még mindig nem bontott ki egy db ajándékot, a fényképezőgépet, nem vette észre, az van a zacskóban - mi meg nem szóltunk neki :lol:, majd ma kibontja. Miután kibontotta a legót, a többi ajcsi már nem is érdekelte, úgyhogy minden napra maradt valami bontogatnivalója, így ez meg mára, az utolsó.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maccs01 2009.12.28 19:24-kor.

maccs01
 
 


Mind a két gyerekünk szőke és kék szemű. A férjemnek és nekem nagyon sötétbarna hajunk van, az ő szeme barna, az enyém zöld. Ez a genetika :):):) Valamely felmenőnk dominál.

maccs01
 
 


Szia Mindenkinek!
Nagyon szépek a fák, jók a képek!!
Hozzánk még ma jönnek a sóginőmék, holnap meg megyünk wellnessbe, nagyon várom.
Én nem túl jól, legszívesebben egész nap feküdnék..Az uram mondogatta a rokonyoknak: a kis feleségem újabban vagy éhes, vagy álmos :P

Fogyás: én az idén 16 kilót fogytam 4 hónap alatt, úgy hogy 5 után semmi kaja, csak víz, plusz kick-box aerobik heti 2x.
Jártam kismama jógára nekem nagyon tetszett!
Nah szerdán jövök, akkor megyünk mi is bébkukuccsra, mindenkinek drukk!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Most jönnek vendégeink,remélem nem azzal kezdik majd hogy hű de jó kövér vagy :evil: :lol:
7 óta futkosunk kapkodunk,11re igérkeztek,Miki boltban volt,én krumplit pucoltam,főztem,Miki pürésített,húst vágtam,paniroztam,sütöttem,rápakoltam a sonkát,bazsalikomos sült paradicsomot,sajtot....sütit vágtam,mosogattam vagy 5x,szellőztettem,Miki porszívózott,hajat mostam,öltöztem,terítettem....erre most már 1/2 órája késnek,most szóltak ide hogy még kb 20 perc :twisted: :twisted:
Ja és nem reggeliztünk,korog a gyomrom.Lehet hisztis leszek

Csajok ügyesek vagytok....(fogyások) Én is megcsinálom majd :wink:

Maccs,12 heti 4 d? És az már tutira mutatja is a nemet? Mi is akarunk majd bébimozizni,csak még nemtom mikor.
Enikő édes (fabontás :lol: ) Nevekkel kiváncsivá tettél.

Szivvi,pihenj sokat. Eeeeez van :wink:

Xtina,remélem jól vagy.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évibaba, ne izgulj, mindjárt itt az éhes vendégsereg :)

Fiúneveket és egy lánynevet apa mondott...,nekem semmi fiúnév nincs a tarsolyomban. Egy-kettő nagyon brutál, nem rossz, de nekem szokatlan :) Ennek ellenére el tudom őket képzelni a gyerekünknek 8)

12. heti uh genetika, nézik a tarkóredőt. De ha már ott vagyunk, kérek 4D-t is :) Általában látszik a baba neme, persze nekünk eddig még nem volt szerencsénk ezzel a másik kettőnél :)

maccs01
 
 


Szivvi, wellness, énisénisénis :) akarok

Szerdán akkor beszámolj ám! :)

maccs01
 
 


Sziasztok

Úgy néz ki nálunk is kopogtat a gólya ismét.
Minden igaz augusztus 22.

Kovácsné Kocsis Andinak hívnak, Dunakeszin lakunk. Péterfy Sándor utcai kórházban fogok szülni.

Remélem bevesztek a csapatba. :D

Kép
Kép
schopin
 
 


Kép

Ő az én kisfiam.[/img][/url]

Kép
Kép
schopin
 
 


Schopin/Andi,üdv itt,isten hozott :) naná beveszünk,jó kis csapat van szerintem.Csak az ünnepek miatt sokan pihenő üzemmódban :D

Gyönyörű a kisfiad!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Vendégek el....Apa mosogat :)
Jól sikerült,izlett nekik a kaja, kislányuk(2.5 éves) közben bealudt a kanapén így elmaradtak egy ideig,beszélgettünk. Kaptunk jó sok tanácsot baba ügyben :D és orvos fogadás stb. ügyében.
még mindig tanácstalan és kétkedő vagyok orvos fogadás szempontjából,valóban van e értelme egy kisebb vagyont odaadni valainek aki csak a dolgát teszi. És meg lehet e szülni az ügyeletesnél is. Anyósom 5-öt,sógornőm 3-at szült,választott doki nélkül és nincs rossz tapasztalatuk,tudom ez nem sokat jelent...ez a barátnőm fogadott dokihoz járt,de túlhordta a kiscsajt és végül ügyeletesnél szült mivel szabira ment az orvos.-szintén aug-ig baba.Szóval,rágom én ezt még. Dúlát ajánlott viszont,ez érdekel.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Evi,

Jól vagyok, nincs velem semmi. Holnap megyek vérvételre végre. Remélem hamar kész.

Fogadott orvos: én nem rábeszélni akarlak, csak elmondom, én hogy érzem. Igen, nagyanyáink megszültek a földeken is, és anyáink megszültek az ügyeletes orvosnál. De sokat is fejlődött az orvostudomány, de ehhez az kell, hogy valaki az első UH-tól végigkísérjen. Gondolj bele, ma már 10 nőből 8-9-nek van fogadott orvosa. Ergó, amikor majd szülsz, mindenkihez megy majd be a saját orvosa, vagy az is lehet, h az ügyeletesnek épp akkor 3 mindenórás kismamája lesz, és nem fog veled olyan szinten foglalkozni. Az a baj, hogy elrontották előttünk az anyák. Mert féltették a magzatjaikat. Ezért egy ügyeletes orvos nem fog NORMÁLISAN ellátni pénz nélkül. Megteszi amit muszáj. Ami elégséges. Ami elég is, ha nincs semmi komplikáció. És persze ne legyen, azt kívánom. A sógornőmnek nem volt orvosa, 2 szülése volt, és 1 gyereke. Nem is mondok mást ezzel kapcsolatban. Az elsőnél szerencséje volt. A másodiknál nem a dokikon múlt, de ki tudja...
A fogadott orvost bármikor el tudod érni. Akkor is, ha valami kérdés gyötör, és akkor is - ne adja isten - ha gond van. Nekem ez nagy megnyugvás. Hogy a magam részéről megteszek mindent. Biztosítom a gyerekemnek ezt.
Én azt láttam, bárkihez mentem be - családtag, barátnő - hogy akinek nem volt orvosa, ott vajúdott egyedül. Tojtak rá.
És igazad van abban, hogy minek fizess valakinek, hogy elvégezze a dolgát. Igazad van, elvileg. De gyakorlatilag ez nem az a világ. A dokik sok-sok órán át vannak ott ügyeletben, és nem motiváltak. Sajnos. De mondom, bárhogy döntesz, igazad van. Mindkét opcióban vannak érthető érvek.
Amikor meg lesz a baba, meg már előtte, jönnek majd a megvásárolandó dolgok listája. Ott is lesz olyan, amit megveszel, de úgy érzed, luxus. Sokan megvesznek minden butaságot. Én inkább ezeken próbálok spórolni, meg pofátlanul végighívni mindenkit, akinek tudom, hogy fél-1-2 éves gyereke van. De ezen (dokin) nem akarok spórolni. Persze, ha szűkösek az anyagi keretek, akkor nehéz, tudom.
Meg persze én a bp-i helyzetet láttam 1-2 helyen, nem tudom, hogy megy Pécsett. Esetleg kérdezz még körbe pár helyi embert.
xtina75
 
 


Értem én amit írtok.
De amit a babának veszek,nem kerül 90 ezerbe feltétlenül :oops: :?

És amik az ellenérveim : ha ügyelet után van a doki, nem jön be. (nem jöhet be...)
azt is hallottam hogy ha császárra kerül sor,nem végezheti el. (indokolatlanul nem műthet munkaidőn kivül..)
Munkatársam felesége szült nemrég,fogadott dokinál,aki előre kijelentette a 100 körüli tarifát... szülésnél,nem sikerült betenni az EDA-t,majd a doki a kitolási fázisig nemigen volt sehol,a szülésznők meg felerősítették a magzat szívhangot és kint ültek. Ők meg ott vajúdtak 9 órát,miközben tök hangosan dübörgött a szobában a "tup tup tup tup" szívhang,már már idegesítő hangerőn.
És amit anyósomék állítanak,ha van fogadott dokim,amig az oda nem ér (ha jön egyáltalán) a többi doki le se sz*r...
Ez így se úgy se jó.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Schopin
Gratulálok! Üdv a csapatban!

Jók a képek!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Orvos
Az ember gondolja át a saját igényeit, hogy mit vár el az orvostól. Ez alapján kell választani. (elitélem, ha egy orvos kiköti az összeget)

Nekem az a lényeges, hogy a doktor ne csak a magánrendelését ajánlgassa, legyen elérhető a klinikán. Ott lehessen intézni laborokat, UH-t. Ne kelljen 25 felé rohangálnom.
Vajúdás alatt rendszeresen nézzen ránk. Ha a legkisebb gond is felmerülne, ne késlekedjen a császárral!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Évi, nem tudom, hogy mi van Pécsen, de Tinával messzemenően egyetértek. Ne abból indulj ki, hogy sógornő és anyós, hanem lánytestvéred, anyukád, nagymamád... a te vérvonalad hogy és miként szült. Az én anyám nem tudott rendesen szülni sem engem, sem az öcsém, hasonlóan a méhe volt abnormális, akárcsak az enyém, a nővére szintén ugyanebben a cipőben járt. Nagyival (Í :)) kapcsolatban nem tudom, valami gondja neki is volt, mert miután meghalt, akkor derült ki, hogy már nincs is meg a méhe. Sajnos anyukámék nem beszéltek otthon soha az életben intim dolgokról, ezért ez is csak azután derült ki, hogy elment szegény. Szerintem kell orvos, akiben bízol és az elejétől fogva végigkíséri a terhességed, esetleges problémákat, így, ha szükséges, idejében tud lépni. Még így is van olyan, hogy a doki folyamatosan benéz dolgokat, lsd. a kislány, akinek donga lába lett és fogyatékos keze. Én ezért is megyek magzatdiagnosztikához külön ultrahangra. Több szem, többet lát. Van szülészorvosom és ragaszkodom hozzá, nálam már bizonyított. Olvasgasd a pécsi topikot és olyan dokihoz menj, akinek voltak komplikált esetei és megoldotta. Tehát ahol anyuka szüléstörténetben annyiról tud beszámolni, hogy terhessége alatt minden rendben volt, másfél óra vajúdás után a dokinak csak el kellett kapni a gyereket (amihez persze gratulálok, mert tényleg teljesen jó) - szóval attól nem tudod meg, mennyire rátermett az orvosa. Ahol viszont anyukával gond volt, kérdezett, este is hívta, berendelte kórházba, intézett ezt-azt, na abból azért már látod, hogy te, ha a kezei között leszel, akkor ugyanerre az "ellátásra" és figyelemre számíthatsz a pénzedért. Terhesgondozásra így is-úgy is fogsz járni, feltehetőleg fizetni is fogsz, a szülésért is, de nem mindegy, hogy miként folyik az le és esetleges hanyagság vagy nemfigyelés az orvos részéről, mivel te az ügyeletesnél szülsz, milyen hatással lesznek a kisbabád egészségére. Nem beszélve arról, ha valami frontnál indul meg a szülés, akkor tele lesz a kórház kismamákkal, akik szülni készülnek és Te csak egy leszel a sok közül, aki ott senkit sem ismer és senkire sem számíthat.
Nem akarom azt sugallni, hogy a választott orvosnál nem lehet gond, viszont mégis úgy érzem, hogy ez a legkevesebb, amit a kismama megtehet, hogy legalább megnyugtassa magát, hogy jó kezekben van. Ezért a lehetőségekhez képest a legkörültekintőbben kell választani. Még így is - sajnos - érhetnek rossz meglepetések.

maccs01
 
 


Szia Shopin, üdvözlet köztünk és érezd jól magad a Társaságunkban!

Tina, végre! Legyen pont A történet végén és meg tudj nyugodni! Sokat gondolok Rád! Puszi

maccs01
 
 


Schopin, nagyon szép a Kisfiad!

maccs01
 
 


Már alig várom az UH-t, kinyúlok addig!

Hallom a TV-ben, hogy alábbhagy a járvány, remélem, hogy tényleg, félek, ha jön az enyhülés, újabb cirkusz lesz.

Elkapták Farkas Péter, pedig én drukkoltam neki :), de tényleg.

maccs01
 
 


maccs, köszi, aranyos vagy!!!!!

Andi / schopin, üdv itt, boldog babavárást! És igen, gyönyörű a kisfiad.

Evi, tényleg magadnak kell eldönteni. Hallgass meg minél több embert, tájékozódj.

Remélem, nem baj, hogy ennyit írogatok, meg mindenbe belekotyogok, de annyira megszerettem itt a légkört, meg az embereket. De igyekszem visszafogni magam. Mindenkinek szurkolok ezerrel!

Csillagfény, merre vagy?
xtina75
 
 


Én is a kisfiamat fogadott dokinál szültem.
Nekem nem volt gondom vele, ott volt végig.
Hajnal 2 kor mentünk be a kórházba a férjemmel, és akkor csak az ügyeletes orvos volt még bennt, nahát ő tényleg leszarta a fejemet. De szerencsére hamar beért a dokim, és utánna minden rendben volt.

Nekem a szülésznővel volt gondom, a választott szülésznő azt mondta, hogy nem tud jönni mert fáj a karja, de másnap ott volt a kórházban. Szerencsére kaptam egy nagyon rendes nővért utánna.

Edát is kaptam, de azt az erre szakosodott doki adja be.

Kép
Kép
schopin
 
 


Visszafogni? Miért? Na ne viccelj!

maccs01
 
 


Schopin, Péterfyben szültél? Simán ment?

maccs01
 
 


Mi be vagyunk oltva, a gyerek is.

Kép
Kép
schopin
 
 


Igen a Péterfyben. Hajnal 2 kor mentünk be, és este 18:42 re meglett a fiam. Hosszú volt, de nem voltak fájdalmaim, nem volt estig fájásom :D
Lassan tágúltam, aztán kaptam oxitocint, meg edát, és utánna beindult a dolog. Az eda nagyon jó volt, mert a menstruációs szerű görcsöket teljesen megszüntette, és csak a tolófájásokat éreztem.

Kép
Kép
schopin
 
 


Részletesen nem mesélem el a dolgokat annak aki még nem szült :lol:

Kép
Kép
schopin
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1261938571.5509.jpg[/img]

Uh-t kaptam a jézuskától :lol: [/img]

Kép
Kép
schopin
 
 


Szül még valaki a Péterfyben?

Kép
Kép
schopin
 
 


sziasztok!

túléltük a "nagy zabát" :lol: :lol: :lol: :lol:
most értem haza Pest-ről, és végre le tudok ülni egy kicsit a gép elé... :lol: :lol: :lol: se rokonok, se elintézendő dolog.... el se hiszem... :wink: :wink: :wink:

nálunk minden rendben van, betettem a karifa alá szenteste édesapámnál a tesztet... hatalmas volt az öröm! :):):)
délelőttönként már meg-meg környékeznek a rókák... :) de legalább úgy tűnik, hogy minden rendben... :lol:
nincs mese, a héten el kell mennem dokihoz, nem húzhatom tovább... csak egy kicsit félek, hogy nem lát ott senkit! tudom, hogy hülye vagyok, és nem kéne ilyeneken paráznom, de háááát a rossz tapasztalat... :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
na meg arról nem is beszélve, hogy fogalmam sincs kihez menjek... :( kérdezgettem embereket, és mindenki mást mondott... az egyik ezt istenítette, a másik azt...
szóval pár nap alatt meg kell álmodnom, hogy mi legyen... :)

szeretnék bekerülni én is a táblába! :) 34 éves vagyok, első baba... elvileg augusztus 20, és még nem tudom hol szeretnék szülni... :)

Puszi!!

Kép
gtunde75
 
 


Van egy táblázat a másik oldalon, ott vagyunk adatokkal. Te vagy az első Péterfys.

maccs01
 
 


Sziasztok!

Mi második babánkat várjuk július 31 a hivatalos dátum, de valószínűleg inkább augusztusra; Kristófunk nemsokára 22 hónapos lesz. Őt az Istvánban szültem, most viszont új orvos, új kórház: Szilvivel lehet, hogy össze fogunk futni Gödön vagy Vácott :D

Így elsőre még pár gondolat, ami most eszembe jut...
Választott orvossal kapcsolatban megértem Évi dilemmáját, mert ha rosszul választ az ember, akkor semmit nem ér, de ha a kismama és a doki közös hullámhosszon vannak, akkor meg kincset ér a választott doki. Közhely :roll:

Tünde, nekem nincs negatív tapasztalatom, mégis úgy izgultam az első uh előtt, egész nap szinte alig tudtam enni...ettől persze még rosszabbul lettem - ördögi kör. És továbbra sem merem elhinni, felfogni, mert az ember annyi mindent hall(ott), olvas(ott)...

De fő a pozitív gondolkodás: mindenkinek szép babavárást kívánok!

Bea

bekri
 
 


Szia Bea!
Akkor ez most azt jelenti, hogy csatlakozol "kis társadalmunkhoz"? Üdvözlet köztünk, gratulálok Kristófhoz és a kistesóhoz. Jó éjt!

maccs01
 
 


Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


LÁNYOK!!!!

TÁBLÁZATBA MINDENKI BEKERÜLHET, AKI ÍR NEKEM ADATOKAT!!!!!
HA LEHET, AKKOR PÜ_BEN!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ez a lüke rendszer levágja a táblázat egy részét!
http://hu.fotoalbum.eu/images1/200912/1 ... 000007.JPG
Itt van a teljes táblázat...


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


sziasztok!

Bea én azért parázok, mert az előző ciklusom a hatodik hét elején spontán vetéléssel végződött... akkor voltam uh-on, de a doki nem látott már semmit (senkit)... a különbség annyi, hogy akkor a hcg teszt napról napra halványodott... most viszont vitán felüli pozitív... még mindig! :lol: :lol: :lol: :lol:
szóval talán nincs okom rá, de a babszem ott van a popómban! :wink:

szép napot mindenkinek!

Kép
gtunde75
 
 


Sziasztok
Lustálkodtunk apával egy jót :wink: végre nem volt ébresztő.
Kellett volna hívnom a védőnőt,ott lesz e holnap...erre nem találom a beutalót amire fel lett írva a közvetlen száma. Pff. Iszonyat,mindent elkeverek.Na sebaj majd odamegyek holnap személyesen.
Ircsi,te kaptál már kiskönyvet??

Tündi,akkor te is dilemmázol...kiváncsi vagyok hogy döntesz!(orvos) Klinikán fogsz szülni?

Választott doki még: benézek a Pécs topikba.A Hoxán már érdeklődtem,ott aktív a pécsi topik,de csak leirták ki kihez jár aztán annyi.
Anyukám nehezen szült minket mert mindketten farosok voltunk. Más adatot nem tudok a családból..
Félelmem továbbra is,ha nem lesz ott a dokim vmi okból,a többiek sz*rni fogna a fejemre.
Bocsánat hogy ennyit nyavalygok emiatt, de hol írjam le máshol :roll:

Bea,üdv itt,jó hogy egyre többen vagyunk.

Tina,ne viccelj,örülünk ha jössz.Bár ne így alakult volna.

Csillagfény nagyon eltűnt :shock:

Van pár dolog amit mindenképp szeretnék majd a babának!!
Az egyik egy rezgő pihenőszék, azt mondják hasznos,szerintetek?
Kép

meg amit a kollegámék vettek,projektoros altatós izé,nekem nagyon tetszik...játszik zenét,meg 5 féle hangot,óceán zúgás,szivdobogás stb...10e körül van.
Kép

Hálistennek sok mindent kapunk,babakocsit ami állítólag nagyon szuper,többfunkciós,olasz design, kiságyat, ruhákat,stb....
Most ilyeneken gondolkodok :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi, hintáztatható pihenőszék nagyon jó, nekünk is uez van más színben (Fisher Price). Van rezgő funkció, de Enikőnek az nem jött be, viszont hintázáskor sokszor bealudt. Nagyon rövid ideig - kb. 1hét - az első hónapokban fájt a pocakja, ebben tudtam csak elaltatni, úgyhogy kincset ér :)
Ricsi is hasfájós volt, de nála nem volt ilyenre pénzünk, ezért az autós hordozóban hintáztattuk hasonlóképpen. Az nem felelt meg annyira a célnak, mert nem hintáztatásra tervezték... ez volt...
A világítós kütyühöz nem értek. Akkor vegyél, ha hálózatról működik v. tölthető az elem, máskülönben - szerintem - a gatyátok rámegy az elemcserékre.
Valami zenélős forgókát feltétlen vegyetek. Mindjárt felrakok képet, hogy nekünk milyen volt. Milliónyi típus van. Mi sajnos eggyel megjártuk, nem lehetett állítani a magasságán, ezért nagyon belógott a kiságyba, a gyerek állandóan bandzsított, mikor nézte, attól hamar megszabadultunk (szintén F.P. volt). Abból látod, hogy megnőtt a babád, hogy letépi :):):)
Baldachin nekünk nagyon bejött. Hiába új ablakok, nem tesz jót kis huzat sem a buksijuknak. Van baba, aki egyáltalán nem komázza a kissapit, amit én első hónapban pl. Enikőnél rendszeresen a fejére húztam (február végi baba), de annyit tornázott és fészkelődött, hogy hamar lekerült a fejéről, így jól jött a baldachin. Kórházba sapit pl. feltétlen beviszek, mi gyerekünk nagyon megfázott ott, állati huzatosak voltak a folyosók és a nővérek csak a kopasz babákra adtak.

Minket első gyereknél tökre felültettek az ismerősök, hogy már bezsákozták nekünk a ruhákat, majd a 8. hónapban menjünk el érte... csak duma volt. Úgyhogy, ha valaki mondja, hogy odaadja, akkor huss, menj is el érte. Mi nagyon számítottunk rá, főleg anyagi helyzetünkben, úgyhogy pofánverésként ért, hogy átvágtak, másnak ajándékozták - mondták ők -, én meg elhiszem, ha akarom. Inkább hozd el és rakjátok le a pincébe, nem kell rögtön - ilyen hamar - babaszobát berendezni, de legalább tudj vele számolni, hogy az már megvan.
Orvosválasztás
Remélem sikerrel jársz, egyszer kell csak megtalálni a jó dokit!

maccs01
 
 


Maccs holnap UH látom :)) drukkolok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


izgulok is :)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára maccs01 2009.12.28 10:23-kor.

maccs01
 
 


Évi, köszi!

maccs01
 
 


Az első forgóka Ricskóé volt, de 8 hósan letörte, rácsimpaszkodott a szentem, mi meg nem akartuk leszerelni, mert imádta... így jártunk :)
Enzónál már résen voltunk. Ő ugyanilyet kapott, más figurákkal, ezért a forgórészt tudtuk cserélgetni, ő is nagyon szerette. Egyébként különböző dallamuk volt, úgyhogy jól is jött a változatosság. A virágokban tükrök vannak :)
Márkája K's Kids.



Kép

Kép

maccs01
 
 


Sziasztok
Andi, Bea üdv itt!
Évi
én annak a híve vagyok, hogy a ded minnél természetesebb körülmények között aludjon el, szal csendben, sötétben. Mi az első héten lámpánál aludtunk, aztán mondta a védőnő, hogy van egy kuncsaftja, aki 3 éves és csak lámpafényben tud aludni. Az meg nem túl jó..De majd jönnek itt a mamik, lehet valakinek bejött :) Hinta nekünk is volt, enyim csaj is néha abban aludt el.
Viszont én nem szerettem a baldachint :) Nem tudom miért, de nem jött be..
Ircsi
Sztem a táblában összehúzhatnád a kor oszlopot, meg a szüli várható idejénél a hó és nap elég lenne.
Nem akarok okoskodónak tűnni :roll:

Drukkk az uh-hoz mindenkinek!!

Csóközön

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!
A karácsonyunk jól sikerült. Csináltunk tök levest, utána meg fini libamell volt narancsos öntettel, és persze lilakáposzta és krumpli.
Nagyon fini volt.
Sajnos a másnapunk már nem alakult olyan jól, a szüleimhez mentünk volna, viszont apukám este (24-én) belázasodott, így otthon maradtunk (amit azért sajnálok, hiszen a karácsony a családról szól és hiányoztak a szüleim).
Ja és be vannak már régen oltva influenza és H1N1 ellen is.
Talán már a hét vége felé meg tudjuk tartani a karácsonyi ebédet, mivel most az anyukámnak kezdett el fájni a torka. Egymást fertőzik....

Másnap a férjem szüleinél voltunk, ott is minden szuper volt. Tegnap pedig, elmentünk sétálni a kutyusunkkal.

Évilány, az a szék nagyon jó. Nővéreméknek van olyan és imádják a gyerekek.

lombikbaba, írtam pü-t

Ma voltam vérvételen, gondoltam majd az eredménnyel jövő héten megyek a védőnőhöz.

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Fifth Birthday tickers

Code snippet: HTML, Used for some forums.
Lilypie Second Birthday tickers
woody
 
 


Nálunk a gyerekszobákban ilyen éjjeli lámpák vannak. Enikőnek zöld, Ricsinek meg kék. Sajnos most nem találtam többi változatát az Ikeában, valószínűleg kifutó termék lett.
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/90062164

Enzónak van még egy ilyen - szintén éjjeli lámpa -, ami felkapcsolva rettentő szép, pedig tényleg csak egy darab műanyag és simán annyira nem is látványos:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00097097
Ritkán használjuk, csak ha beteg, mert nagy fényt ad, akkor meg azért nem tud elaludni :)

Bocs, hogy mindig az Ikeával jövök, de nekünk nagyon bejött. Pl. vettünk tőlük matracot, minőségi gondjaink voltak vele, egy az egyben visszaadták az árát, egy százas volt. Persze másnap már ugyanott el is költöttük másik matracra :) A komódokat a gyerekszobába szintén ott vettük. Már több mint két éve megvannak és állandóan dugig pakolva, napi rendszerességgel nyitogatjuk, semmi baja.
Enzóé rózsaszín, Ricsié bézs:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10120592

Amennyiben nem lenne kiságyunk, azt is ott vennék. Mi az elején befürödtünk bútorvásárlással a gyerekszobába. Annyi szeg, meg csavar volt hozzá, azt sem tudtuk, hova rakjuk. Ezeknél meg tényleg egyértelmű a leírás, a legegyszerűbben összerakható. Egy csomó mindent, amit ott vásároltunk, én raktam össze. Mondjuk konyhabútorra nem vállalkoznék :)

Na, béfejeztem a "reklámot" :)

maccs01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: