Új privát üzeneted érkezett!

Tündércserje: három??? Húha..... basszus.... :shock: :shock:
Ráadásul ahogy néztem megint lesz teljes vérkép is, úgyhogy nem keveset fognak levenni megint. Még van 2 hetem megcsináltatni, addig felkészülök lelkiekben. :?


Képzeljétek felhívtam a szülésznőt akit a dokim ajánlott, jövő héten találkozom vele a Szt. Imrében.

Kép
calendula
 
 


Calendula, megírod, hogy ki lesz a szülésznőd?
jöhet priviben is. (Nekem a terheléses cukor mindig csak két szúrással járt: Éhgyomri és 2 órával utána. Gondolom ez is orvosonként változó, hogy mit kér, szóval még reménykedhetsz :wink: )

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Mi most épen hosszú hétvégézünk Kaposváron, apa és Adél alszanak. Tegnap jöttünk és vasárnapig maradunk.

Terheléses cukor: én eddig a következő verziókkal találkoztam: zsemle és tej, ezután nézik a cukrot, vagy cukros lötyi sok citrommal (szerintem finom volt, hidegen, jó sok citrommal) és 2 órára rá vérvétel vagy 2x óránként vérvétel, vagy egy sima vérvétel és abból valami speciális módon tudnak cukrot nézni nem kell semmit enni, inni (gondolom ez egy drága vizsgálat és ezért nem csinálják).

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 

 
 

Sziasztok!
bocsi inkább töröltem, hátha :wink:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára domi001 2009.11.27 19:45-kor.

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

domi: átérzema helyzeted. Jó nekem, kicsit más, hiszen nekem a műveltségterületes csoportomba akarnak átkerülni 4-5-en és mindenki az én helyemben reménykedik. Mondjuk tutira kikerülök onnan sajnos, de hát azért mégis. Olyan rossz, hogy mindenki abban az egy helyben reménykedik, hogy az úgyis eltűnik...
Pocakkal meg ne foglalkozz, mert alkati dolog, ha erős a hasizmod, neked később fog látszódni a pocak. De hidd el, ha nincs helye a babónak úgyis csinál majd :)

tündércserje: ne is mond a tanulást! Ma átírtam egy füzetet, hogy tökély legyen (nagyjából) erre meg nem azt érzem, hogy össze-vissza forgólódik a kis Babókám? Ráadásul elég nehéz úgy figyelni, hogy Pocaklakó össze-vissza ficánkol, rugdos, miközben egy tök érdektelen tárgyat próbálok megtanulni/jegyezni. Szóval nagyon elvonja a figyelmemet néha, de pont akkor mikor nem kéne...

Alicia: szép a pocakod!

Calendula: Nálam a vércukor csak 2 szúrásos volt (2x 1 ampullányi vér), ha ez nyugtat, és nem volt vészed. :)

Gabi érezzétek jól magatokat!

Alexandra
kaisa
 
 


kaisa
köszi a privit :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára domi001 2009.11.27 19:43-kor.

Kép
domi001
 
 


domi
Szerintem ez olyan dolog, hogy felvehetnek a helyedre más embert, amíg szabadságon vagy, de csak ideiglenesre, vagyis amikor te vissza akarsz menni akkor neked biztosítaniuk kell az állásodat. Jelen álláspont szerint azért nem mondhatnak fel neked, mert terhes vagy. A szülési szabadság alatt sem mondhatnak fel. Elvileg nyugodtan otthon maradhatsz és hidd el igényelni is fogod a pihenést. A szülési szabadság után pedig biztosítaniuk kell az állásodat. Ez törvénybe is van foglalva azt hiszem, de majd utána érdeklődöm anyámnál, aki benne van a jogszabályokban. 1-2 órán belül biztosabban tudok neked mondani.
De egyet tarts észbe, ne idegeskedj, nem tesz jót a babádnak. (Sajnos ez is tapasztalat) Akár görcsölni is kezdhetsz és akkor azért kell ágynyugalmi pihenő.

Alexandra
kaisa
 
 


Atizka, Széles Ági lesz a szülésznőm. Nem tudom mennyire népszerű vagy sem, a dokim őt ajánlotta és a sógornőm is pozitívan nyilatkozott róla.

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

Megint zavarok köztetek egy picit. Raktam fel teszvesz-re jó néhány kinőtt holminkat, ha érdekel valaki nézze meg -lett lehet lapozni két oldalon vannak az aukciók:

http://teszvesz.hu/show_user_auctions.php?uid=10879551

Olcsók és tökéletes állapotban vannak a rucik.
Folyamatosan töltök fel még ruhákat 56-os, 62-es, 68-as méreteket is.

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Kép

KépKép
dudu_84
 
 


nagyon szép nagy pocid van :)

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Huha Alicia, Dudu milyen szép formás pocakok :D Hát ezektől énis nagyon messze állok és nemhinném, hogy 2 hét alatt ekkorát nő, bár aztmondják ez azért is van mert magas vagyok és még jól elfér a kicsikém :)

A munkahelyemen nekem is vannak gondok, alig egy hónapja tudják, hogy miis a helyzet, mert azelőtt egyszerűen nem mertem megmondani. Féltem, hogy mi lesz a reakció, mivel a főnököm "kissé" furcsa. Folyton azon paráztam, hogy majd hogy fog velem bánni, mivel mondhatni egyik jobbkeze vagyok és szerintem álmában sem gondolta volna, hogy én ilyen hamar ezzel lepem meg, mivel tavaly nyáron diplomáztam és azóta vagyok itt. Gondoltam majd más se lesz, csak hogy egy évig tanítgatott be engem és most elmegyek, vagy, hogy ezentúl csak az lesz, hogy rám már semmit nemkell bízni mert úgyis megyek el... Mindneki mondta és tudtam is hogy nem tesz jót a babának sem, hogy örökké ezen rágódok, de alig akart jönni egy olyan pillanat, amikor úgy éreztem na most megmondhatom. Ehhez képest mikor valahogy megmondtam, csak annyit mondott, hogy: "nate, akkor valakit bekell tanitsunk helyetted.. hm... mind1 megoldjuk" és azzal elkezdett másról beszélni. Azóta észrevettem, hogy már annyira nem vonnak be a dolgokba, de ez nemis zavar:D rossz szót nem kaptam, sőt egy kis fizuemelést, ami zavar még mostis, mivel nemértem lényegét, mikor kértem nem emelt, most meg igen, úgyérzem ezzel akarja elérni hogy majd visszajöjjek, mivel hallottam effélét, hogy vajon mikor szándékszok visszajönni, de ha rajtam múlik én ide többé soha :)
Ezt csak érdekességképpen, hogy ilyen főnökök is vannak... :roll:


Tegnap valahogy nekem is meglett az afp eredményem, majd 2 hétbe került, 1,14 azthiszem ez jónak számít :)


Ezen a héten már 2szer lettem rosszul, hogy elöntött a forróság és majd elájultam. Valaki volt még igy? Ahogy észrevettem attól talán, hogy melegbe kerültem, vagy megsütött a nap, aztán hidegbe és víztől helyrejöttem. Én eddig nagyon fázós voltam, de mostanában észrevettem, h egy réteggel kevesebbel is jól megvagyok, nagyon örülnék ha a terhességgel ez megváltozna, mert már énis untam, hogy mindig mindenütt fáztam. Talán most jönnek elő ezek a terhességgel járó változások.
Egy másik dolog pedig, hogy nekem eddig nagyon zsírosodott a hajam, most meg mondhatni egyáltalán nem, nameg a tartása is jólett, ennek örülök :)

Úgyérzem felkelt a pici, elkezdett ügyesen mocorogni :lol:

Kép

Kép
csilumilu
 
 


Sziasztok Lányok!

Tündércserje! Örülök, hogy jól vagy és hogy csak ennyi volt...ne is legyen több.
Remélem senki más nem beteg!

Nekem annyi melóm lett, hogy végképp nem volt időm aggódni az influenza miatt. Oltás még napolva...marad a heti 1 oscillococcium megelőzésre.
Képzeljétek meglett az utódom. 1.én kezd, én meg 18-ig vagyok. Persze hó zárás, meg határidőkkel teli ez a 3 ht, jó lesz betanitani. Majd lesz valami, de már örülök,mert fárasztó a mindennapi munka (sokszor estig). Jó lesz itthon.

Munkajogilag én úgy tudom, hogy a munkáltató köteles visszavenni a céghez, amikor visszamész, de nem köteles ugyanabba a munkahelyre. Persze hasonló munkakörre és posztra viszont igen. Remélem jól tudom!

A TGYÁS-ba ugye beleszámít még az idei esetleges jutalom is???

Haskeményedés: hát lehet tegnapelőtt megvolt az első ilyen. Úgy keltem, hogy tök kemény volt az egész hasam és baromira feszült. Rögtön magnéziumot vettem be, de utána is egész nap eléggé fájós marad (bár nem kemény). Másnap már semmi jele nem volt.
Mi valószínüleg februárban fogunk festeni és összeszerelni a babaszobát.
Terheléses cukron még nem voltam, dokihoz is csak 2 hét múlva megyek, gondolom utána lesz.

Bocsi, ha nem tudok mindenki írására én sem reagálni, de hála jó sokan vagyunk már itt!!!

Jó hétvégét mindenkinek!!!

Kép
moncsi73
 
 


gabi79 írta:Sziasztok!

Mi most épen hosszú hétvégézünk Kaposváron, apa és Adél alszanak. Tegnap jöttünk és vasárnapig maradunk.

Terheléses cukor: én eddig a következő verziókkal találkoztam: zsemle és tej, ezután nézik a cukrot, vagy cukros lötyi sok citrommal (szerintem finom volt, hidegen, jó sok citrommal) és 2 órára rá vérvétel vagy 2x óránként vérvétel, vagy egy sima vérvétel és abból valami speciális módon tudnak cukrot nézni nem kell semmit enni, inni (gondolom ez egy drága vizsgálat és ezért nem csinálják).


Tej+zsemle: valójában csak sima étkezés utáni cukorszintet mutat. NEM terhelés!!! Csak egy tájékoztató értéket ad!!!
A valódi terheléses a vízben feloldott glukóz (lehet ízesíteni kis citromlével). Ez a rejtett diabetes lehetőségét is kimutatja. Érzékenyebb, mint a tej+zsemle variáció.
Az már csak részletkérdés, hogy mikor vannak a vérvételek (általában 0 és 120 perces vércukrot néznek)
Egy sima vérvétellel lehet nagyon egyszerűen cukrot nézni, de az csak egy pillanatnyi állapotot tükröz!

Nem kibírhatatlan a cukorterheléses vizsgálat! Nekem az IR miatt évente néztek.
Gondoljatok arra, hogy ha a legkisebb fokú diabetest, diabetesre való hajlamot kiszűrik, mennyi szövődménytől óvhatjátok meg MAGATOKAT, a BABÁTOKAT!!!!
Vendég
 


Alicia, Dudu
Szépek a pocakok!
Vendég
 


Ha valakit érdekel....
nekem megvan a "Sorsunk a nevünkben" férfi nevek elemzése című könyv,és abból szívesen kimásolom a fiú babáknak akart adni nevek jelentését. (persze, ha egyáltaln akarjátok tudni, akár érdekességből, akár mert hisztek benne)
:lol:

Kép
moncsi73
 
 


Sziasztok!
MOncsi engem érdekel!Annyit tudok,hogy a Benjamin azt jelenti: A szerencse fia! Ennél többet nem!Jöhet priviben vagy e-mailben is nicolett84@freemail.hu-ra!
Ezer köszönet!

KépKép
dudu_84
 
 


női és férfi nevek, jelentésükkel együtt:
http://magyarnevek.hu/?page=index

Itt pedig betűrendben vegyesen minden magyar név megtalálható, névnap dátumával együtt, ha rákattintasz, megmutatjí mit jelent, honnan ered a név.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_n%C ... %B1rendben

Kép
marymirella
 
 


Ma van advent 1. vasárnapja

Kép
alicia
 
 


Sziasztok!

Dudu: nagyon szép a pocakod! :lol:

Moncsi: engem is érdekelne a Benjamin és az Attila, mert most itt tartunk...a jelentésüket végülis tudom, de gondolom a könyvben bővebben ki van fejtve...
Végül úgy alakultak a dolgok, hogy csak kedden este megyek vissza Bp-re, mert holnap még mennem kell egy dokihoz+még egy biztonsági labor, mert egykeresztes lettem, és szeretnék tudni, hogy miért...remélem, semmi komoly.

Csilu:a hőhullámok tudtommal teljesen normálisak, nekem is szoktak lenni. Terhesség előtt és az elején állandóan meg akartam fagyni, most meg állandóan melegem van, de erre is azt mondták, hogy természetes.

Azért hihetetlen, hogy már advent van...mindjárt karácsony!!!

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Hosszas pihi után újra itt ... Sajnos lebetegedtünk :( Valami vírusos izét szedtem össze ... De szerencsére semmi komoly, nem influenza, nem H1N1, stb De mondjuk ilyen lassan még nem jöttem rendbe egy ilyen kis betegségből, na mindegy túl vagyunk

Kb másél két héttel ezelötti hozzászólások között találtam egy táblázatot, amibe én is ott vagyok csak semmi konkrét nincs kitöltve :( Most akkor pótolom:
A picifiam, az első gyermekünk lesz a párommal, április 11-re vagyunk kiírva, Zsombor lesz a becsületes neve, Budapestiek vagyunk és a Péterfy korházba fogunk szülni :) Remélem mindent összeszedtem :D

Egyre több hozzászólás említi a munkahelyeket, látom nem nagyon változatos a hozzáállása a munkáltatóknak ... Elég szomorú ... Amikor én bennt elmondtam (teszem hozzá akkor kb 8-10 hetes terhes voltam), és bejelntettem, hogy meddig akarok dolgozni, hááát a "kitört a parasztgyalázás" az egyszerű kifejezés ... Én naiva csak gondoltam szólok időbe, hogy az utódomat is megtalálja, ne hagyjam cserbe a csapatot, stb ... Szerencsére elég hamar meglett az utódom, bár a betanulás nálunk elég hosszú folyamat, és nem közvetlenül mi atnítjuk be az uj kollegákat. Az is tény mostmár, hogy így az utolsó heteket rúgom odabennt már nem nagyon bíznak rám se semmi komolyabbat, de nemis bánom, legalább nem idegelem magam a melo miatt :D

Egyébként ki, meddig tervezi a munkát? Én szerintem 1 max 2 hét még. Egyrész elégé kitett a munkahelyem a bacilusoknak (közvetlen kapcsolat az emberekkel ... ), meg már nagyon nem tetszik a testemnek az ülés egész nap ... :S A szokásos hátfájás, rekeszizom görcs miatt.

Megpróbáloka héten kicsit többet benézni és dumcsizni veletek :)

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Molme, mi is ápr. 11-re vagyunk kiírva! :D

Sajnos nekem nem lett kevesebb a munkám. :? Heti 3 napot járok be, 2 napot itthonról dolgozok. A benti munkás napjaimon már eszembe sem jut túlórázni, lesz*rom mennyi a munka. Úgy tervezem február végéig fogok dolgozni a folyamatban lévő ügyek miatt.

Az elmúlt 1 hétben nagyon beindult a Bébi, iszonyat sokat mozog, rugdos. Annyira élvezem! :D

Kép
calendula
 
 


Én nem dolgozom. Valahogy nem hiszem, hogy ikerterhesen a műtőben kellene állnom, vagy az anbulancián naponta 50-60 ember nyűgjét, vírusát, baktériumát elviselni :?
Vendég
 


Tündércserje! Priviben küldöm...nemsokára

Advent...igen, kozeledik a karácsony. Jövőre már más lesz -hármasban!!! :) Igazi családdá válunk...idén még jöhet a rohangálás.

Végre vannak nálam is képek a hatalmas pocakomról... 22+6 nap

Kép

Kép

Kép
moncsi73
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a 4 napos pihiből. Jól sikerült. Sajnos dédimama, akit ma meglátogattunk, nem túl jól van, nem igazán ismert meg minket :(

A pocakok egyre szebbek!!!

Crystall: én ezekkel találkoztam itthon, Magyarországon, mikor Adélt vártam. A sima vérvétel, az azt jelenti, hogy nem kellett semmit enni sem inni és abból is kimutatták valahogy a dolgot. A lány egészségügyben dolgozott és valami drága vizsgálat volt, de neki megcsinálták. És nagyon sok orvos csak zsemlét meg tejet ettet a kismamával, nem kér cukros lötyi ivászatot

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon tudok mostanába sokat jönni ide! :(
Táblázatban írom az új adatokat, köszönöm!

Dudu: nagyon szép a pocakod!
Moncsi: Végre tőled is van pocakfotó-nagyon szééép! :)

Én teljesen kész vagyok az esti alvásoktól vagyis a nem alvásoktól. Fáj mindenem, derekem, hátam, gerincem, egyik póz sem jó! Már nem tudom,h mit próbáljak ki! :( :(
Vkinek van még ilyesmi gondja?

Dec. 10-én megyek dokihoz, még 2 hét, de már nagyon várom, h megint lássam a kis picurkánkat, aki egyre aktívabb! :)

Oltással, hogy álltok most?? Nálunk a párom beoltatta magát, én még mindig várakozó álláspont vagyok...

Ééésss meg van a babaszoba bútorunk a vaterától, nagyon jóv étel csináltunk! :)


Jó éjt mindenkinek, vigyázzatok magatokra, és a picurkákra! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Moncsi
Szép a pocakod!

Gabi
Van egy hivatalos protokoll. Attól sajnos sokan eltérnek :cry:

http://www.medlist.com/HIPPOCRATES/I/1/63.htm


Az a "drágább" vérvétel, amire gondolsz: HBA1C---ez az elmúlt 3 hónap vércukorértékének a függvényében változik. (ÁTLAG érték alapján)
Vendég
 


Calendalula, köszi a választ szülésznő ügyben. Sz.Á-t nekem is ajánlotta valaki, de végül mást választottam. Szombatra beszéltünk meg vele talit a kórházba, de részleges zárlat volt/van, így elnapoltuk.

Szegény kismamák, akik mostanában fognak szülni, számíthatnak rá, hogy a legtöbb kórházban zárlat lesz, akkor még apuka sem nagyon mehet be. Remélem tavaszra, mire mi odakerülünk, lecseng minden betegséghullám, és nem lesz ilyen gond.

Cukorterhelés tényleg kibírható, citromlével, hidegen (én most utoljára kicsit elszúrtam, mert előző este nem kevertem fel alaposan, és az aljára "kövült" a cukor egy része. Ott törögettem egy kanállal, a vége már tömény cukor volt...

Még nem írtam, hogy a genetikai uh-n szép méreteket mértek a babán, viszont el kell mennünk magzati szív uhu-ra, mert egy helyen szívizom megvastagodást láttak. Legtöbb esetben nem jelent semmit, elmúlik magától (ebben bízunk mi is), és másra nem is akarok gondolni... Dec. 17-én megyünk az I.és Női Klinikára.

Csnixi, még nem gratuláltam a vizsgádhoz, ügyes vagy! Oltás még mindig nem. (Kiakaszt egy kicsit, hogy az orvosok egy része csak odáig jut, hogy a kismamára nézve semmi mellékhatása nincs. Oké, de mi van a babával? Persze keze-lába attól még megmarad, de lehetnek olyan mellékhatásai is, amik jóval később jelentkeznek, és mondjuk egy idegrendszeri fejlődési rendellenességet uh-val lehetetlen megállapítani. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy biztos baja lesz a babának, sőt valószínű nem, csak valahogy róla szeretnek megfeledkezni az orvosok, akik nagyon ajánlják az oltást. Aztán persze majd idővel kiderül ki teszi jól. )

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors beköszönésre van idő, de azért mégis...

Moncsi: köszi a privit! Nagyon szép a pocakod! :lol:

Molme: jó, hogy meggyógyultál, és minden rendben. Én otthon dolgozom már rég'...alapvetően nem a baba miatt egyeztünk így meg, hanem mert fél évig tartó félfizetésért nem voltam hajlandó tovább napi 3 órát utazni...elég érdekes volt a helyzet-állítólag a válság volt az ok, de ahogy én látom (és elég jól bele látok ezekbe a dolgokba is), a főnököm idiótizmusa vezetett ide. A lényeg, hogy amikor kiderült a baba, már otthon voltam, és maradok is, de sajnos február végéig muszáj lesz dolgoznom...nem is tudom, hogy fogja nélkülem megoldani a dolgokat, de amekkora paraszt volt az utóbbi hónapokban, most már nem is érdekel. A vicces, hogy tudom, majd jön a légyszi segíts be szöveggel akkor is, amikor már hivatalosan nem dolgozom...

Crystall: hát tökéletesen igazad van, én sem hiszem, hogy ilyen helyzetben jól tennéd, ha dolgoznál. Még szerencse, hogy meg tudjátok oldani...Ikrekkel te eleve veszélyeztetettnek számítasz???

Nixi: az én házidokim továbbra sem javasolja az oltást, úgyhogy nem oltatok...a férjem nekem is be van oltva+a húgom, aki gyakran van nálunk-szegény jó beteg is lett utána, valószínűleg volt valami bújkáló nyavalyája...
Én már elég régóta három párnával alszom: egy a lábszáram és térdem alá, egyet ölelek (félig rádőlök), egy meg a normális helyén...így egész jó, csak ha fordulok, akkor át kell cuccolnom a másik oldalra...

Atizka: drukkolok, hogy minden rendben legyen! Jó, hogy ilyen pozitív a hozzáállásod!

Hát nekem a cukros löttyöt a vérvételkor csinálták, ami azt jelenti, hogy pisimeleg vízben oldották fel a szőlőcukrot, de az alján maradt egy izmos darab, így aztán elég undorító volt...nem sok kellett hozzá, hogy visszajöjjön...de ha egyszer muszáj! Végülis nagyon örülök, hogy teljesen jók lettek az értékek, és csak ez számít.

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk a "nyaralásból", remekül éreztem magam. Egy 3 csillagos szállodában voltunk, félpanzión, gyönyörű környéken, Harkányban.
Bejártuk Pécset, Siklóst nagyon szép környék. Van valaki közületek aki arra felé lakik?
Pár éve elhatároztam, hogy bejárjuk az országot. Szerencsére idén is kapott a párom üdülési csekket és így szinte csak a benzint kell állni.
Eddig északon (Visegrád, Dobogókő, Aggtelek), és délnyugaton (Szeged, Orosháza) jártunk sokat, ezért gondoltam, hogy megnézzük a déli részt is.
Szóval tuti volt, a páromat még masszázsra is berakattam. Ha már én a baba miatt nem élvezheetem, legalább neki legyen jó. :lol:

A pocakfotók nagyon jók és megnyugodva látom, hogy nem csak az enyém nagy. :lol:

A terheléses vérvétel nálam a két nagy gyereknél még nem volt divat (17 és 13 évvel ezelőtt), de Gina lányomnál úgy zajlott, hogy volt egy sima vérvétél, utána enni kellett (hozott anyagból) majd egy óra múlva újra levették.
Itt ez a protokoll, de hallottam, hogy más kerületben pl. a löttyöt itatják. Hogy mi határozza ezt meg azt nem tudom. :roll:

Csnixi! Nekem Ginával kb a 25. héttől voltak alvás gondjaim. A megnövekedett pocak miatt sehogy sem volt kényelmes. Sajnos kitartott szülésig, viszont utána már a baba miatt nem tudtam aludni. :wink:
Ha ez hosszantartó, akkor mindenképpen említsd meg a dokidnak, ugyanis, ha nem tudod kipihenni magad, az a babának sem jó.

Oltás: én már beoltattam magam, kb 4 hete. Az égvilágon semmi mellékhatás nem volt nálam. A baba is jól van, uh-n is megkukucskáltuk. :lol:

Tényleg hihetetlen, hogy már megint itt a Karácsony! Idén biztos nem tudom telepakolni a nappalit csecsebecsékkel, mert a 20 hónapos lánykám sajnos mint a dönper, mindent megfog és tönkretesz.
Tavaly még nem tudott ilyenkor járni, csak kézben csodálkozott rá a dolgokra.
Idén lehet, hogy a karácsonyfa is áldozattá válik.... :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Dudu: szép nagy pocid van már.

Oltás: én még mindig negatívan állok a dologhoz és nem oltatom be magam.

Munkahely: mint írtam én már nem dolgozom az eleje óta és nem dolgoztam az elsővel sem, mert olyan a munkahelyem. Nálunk ezek a dolgok a munkahelyen úgy működnek, hogy a helyemre addig nem vehetnek fel senkit, amíg én meg nem szülök, majd csak utána, mert állományban vagyok. Ha megszültem vehetnek fel valakit helyettem, de csak helyettesítéssel és amikor én megyek vissza dolgozni a saját helyemre megyek vissza. Annyi változás lehet, hogy nem ugyanarra a részlegre tesz, hanem egy másikra, de a beosztásom ugyan az marad. Így előfordulhat, hogy nem az értelmi fogyatékos részlegre kerülök vissza, hanem az időseket ápoló- gondozó vagy pedig a szenvedélybeteg részlegre. Úgy tudom a munkáltató köteles visszavenni a gyes után, ha csak egy hónapra is. Felmondani nem mondhat fel kivéve, ha szerződéses vagy. Mivel én határozatlan idejű vagyok, nálam ez nem áll fent. De még nem tudom mit fog hozni az idő és hogy visszamegyek-e egyáltalán. Azt beszélik itt, hogy januártól elvszik az ágymelletti pótlékunkat, ami azt jelenti, hogy 24000 Ft-al kevesebb lesz a fizetés. Ha belegondolok 60000 Ft-ért nem fogok visszamenni 3 műszakba, se hétvége, se ünnep. Ráadásul még veszélyességi pótlékot sem kapunk. Márpedig a 60000 Ft kevés ha az ember naponta 8 órát tölt fogyatékos és néha közveszélyes emberek között. Bármikor megüthetnek és fojtogathatnak. Szóval még nem tudom mi lesz, de ráérek még ezen gondolkozni.

Karácsony: nekem már nagyon karácsonyi hangulatom van. Elkezdtem díszítgetni a lakást a kicsi lányom is segít. A karácsony nálunk már nagy dolog, mert a kislány nagyon élvezi, segít díszíteni a fát, segít sütni és főzni. És hát csodálatos érzés mikor kibontja az ajándékot amit a Jézuska hozott.

Puszi mindenkinek és vigyázzatok magatokra!

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


beus222:köszönjük most már jobban vagyunk. Az orrom van még eldugulva, de legalább nem fulladok meg a köhögéstől.

Oltás: Bogi megkapja, ha már teljesen rendben lesz. Én már nagyon hajlok arra, hogy a jövő héten beadatom.

Pocik: nagyon szépek. Az enyém még mindig olyan, mint egy jól lakott napközisnek.

Íme újabb képek Bogiról.

Kép
Kép

[/b]

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!

Cukorterhelés
Én direkt olyan helyre megyek, ahol a cukorszirupos változatot csinálják és a vércukor mellett inzulin-szintet is mérnek.

Molme
Én még dolgozom, addig, amíg bírok :wink:

Moncsi
Szépen nő a pocakod :lol: :lol: :lol: :lol:

Nixi
Próbáljál szerezni szoptatós párnát! Nekem azzal nagyon szuper az alvás :lol: :lol: :lol:

Crystall
Te is debreceni vagy?

Oltás
Még mindig nem!!!!

Beus
Nem könnyű a te munkád se! :cry:

Varva
Nagyon szép a kislányod!


Ki milyen babakocsit vesz? Én most ebbe vagyok belebolondulva. Voltam bababoltokban, nézegetttem kocsikat...hát...vannak nagyon "dizájnosak" :roll: :cry: :?
alicia
 
 


Nekem ezek tetszenek...
http://www.babycenter-debrecen.hu/katalogus.php?tid=466
http://www.babycenter-debrecen.hu/katalogus.php?tid=273

A másik... a hordozó, autósülés...
Milyent érdemes?????
alicia
 
 


Sziasztok!

Domi: Szerintem se izgulj a pocak miatt. Nem rég találkoztam az egyik kolléganőmmel, aki velem egyidős terhes és még neki sem látszott semmi a pocakból. Ő inkább mellre nőtt meg, de arra nagyon. Egyébként, ahogy nézegetem a feltöltött pocakfotókat, szerintem mindenkinek nagyobb van, mint nekem.

Gabi: Képzeld! Volt Dunakeszin lakófórum, ugyanis szeretne az önkormányzat játszóteret építettni. El is kezdték a munkát, de a szomszédos ház lakóinak nem tettszett a dolog. Összesen 3 család tiltakozik, hogy a játszótér zavarná a nyugalmukat, ezért aláírást kezdtünk gyűjteni. Nem tudom, mi lesz a vége.

Csilumilu: Én kb 4 hete kezdtem el rosszul lenni. Ha sokat kell állni ( buszmegállóban vagy pénztárnál) úgy érzem menten elájulok.
Olyankor le kell ülnöm vagy guggolnom. A doki azt mondta, ha lehet ne álldogáljak sokat mert ilyenkor leszalad a vér a pocakomba és a
lábamba ezért leszek rosszul.

Azt hiszem én szerencsés vagyok alvás szempontjából. Nincsenek problémáim, a gyerkőc csak szolidan szokott rugdalózni. Abszolút elviselhető.

Várom már én is a Karácsonyt, de főként azért, mert akkor már a decembernek is vége. Megint eltelik egy hónap. Remélem jövő Karácsonykor már nálunk is két új csillogó szembár csodálkozik rá a fára. Ezt kívánom mindannyiunknak!

Kép
maryanna
 
 


Babakocsi: nekünk kettő van. Egy graco quatrro tour de luxe (hordozóval ahhoz való talppal, textilmózessel és lábzsákkal), nagyon szeretem, csak nem könnyű és elég nagy helyet foglal a kocsiban, és nagy babák hamar kinövik a mózest. De imádom a nagy bevásárló kosarát, a nagy de nem túl nagy kerekeit és azt, hogy fél kézzel összecsukom. Anno 54 ezer ft volt, mert kifutó széria volt a Brendon outletben. A másik kocsink egy graco citisport, ez már csak egy pillekönnyű (3.5 kg) sportkocsi, ez van az autóban, baromi szuper. De babakocsit mindenkinek saját magának kell eldönteni, a saját körülményeihez (kell-e cipelni, befér-e az autóba, milyenek a terepviszonyok stb.). Nagyon szerettem a graco hordozóját, mert a talp be volt kötve a kocsiba és csak betettem a hordozó meg kivettem. Az is jó volt, hogy rá tudtam tenni a hordozót a babakocsira. Mikor a mózest használtuk velem szemben volt a baba, a sport részben meg nézte az utat, az érdekesebb volt.

Varva: Bogi nagyon szép!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Oltás:
Én is már kezedk hajlani affelé, hogy beoltatom magam. Holnap megyek a dokimhoz és beszélek vele, hogy ő mit javasol, aztán eldöntöm. A családom nagyon szeretné, ha beoltatnám magam, úgyhogy nekik akármi lesz be lesz oltva :wink:
Babakocsi:
Én a Kunert babakocsiba szerettem bele első látásra és azt is fogunk kapni karácsonyra.

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Köszönöm! Nagyon büszkék vagyunk Bogira!

Sajnos szegénykém belázasodott az éjjel és hányt is. Remélem nem kerülünk kórházba, mert mindig kiszárad, annyit tud hányni szegény. Ha most bekerülünk, akkor tuti elkapom ezt a nyavajás vírust, mert a kórházban esélyem nincs elkerülni. SZóval eldöntöttem. A jövő héten beoltatom magam, mivel Bogi miatt eléggé ki vagyok téve a fertőzésveszélynek!
Ma hallottam a hírekben, hogy az egyik kismama állapota rosszabbodott és a babája is meghalt! Nem akarok pánikot, de igazából már az van!
Kivételesen nagyon szeretnék 1 évvel öregebb lenni!

Vigyázzatok magatokra és szorítsatok, hogy ne kerüljünk kórházba!

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!

Varva nagyon aranyos Bogi, büszkék is lehettek rá :) drukkolok, hogy ne legyen semmi gond!!!

Azt vettem észre, hogy a bal lábamon megjelentek kék csikok, biztos vizerek... De már ilyenkor? valaki tapasztalt hasonlót? ez is elmúlik majd? esetleg lehet ellene tenni? nagyon nem szeretném ha így maradna :(


Kép

Kép
csilumilu
 
 


Sziasztok!

Csilu! Szerintem korai a visszér, mindenképpen mutasd meg a dokinak, vagy a védőnőnek.

Most hallottam, hogy meghalt az egyik kismama, a magzatot megpróbálták megmenteni, de az sem sikerült. :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok Lányok!

Lehet egy kérdésem hozzátok? Mennyien oltattátok be kismamaként magatokat az új h1n1 oltással és mik a tapasztalataitok? A sima szezonális oltást is felvettétek vagy csak az újat? Én is nagyon hezitálok, de nem tudok 1-ről a 2-re jutni, hogy mikor teszek jót magunkkal. Nagyon ijesztőek a hírek, amiket az intenzív osztályokra jutott kismamákról hallani:(( Vajon ők oltottak voltak vagy nem? (Mert én ezt egyszer sem hallottam a hírekben.)

És vajon az oltás milyen hatással van a magzatra?

A múltkor beidéztem ide a szegedi női klinika vezetőjének - akkor még nemleges - nyilatkozatát. Nos azóta már kétszer készítettek vele interjút, s mindkettőben határozottan oltáspárti, látva az intenzívre került kismamák állapotát, s a vírus aggresszivitását...Hát mit ne mondjak, mostmár mégannyira sem tudom, hogy mit tegyek;((

vesm
 
 


Szia vesm!

Megértelek!
Nekem már 2 kismama barátnom beoltatta magát. Több, mint 2 hete és semmilyen mellékhatás nem jelentkezett náluk. Ők már védettek. Az egyikük a 37.hétben jár, a másik 25. hét környékén. Tehát a 2. és 3. trimeszterben bátran oltathatod magad.
A párom 1 hónapja oltatta magát és semmi baja.
A kórházban lévő kismamák egyike sem volt beoltva.
Én beoltatom magam most már eldöntöttem. Remélem még nem késő. Sajnos a kislányom miatt jobban ki vagytok téve a fertőzésnek, mivel elég sokszor betegeskedik (oviból hozza haza), illetve a gyerekorvosnál várakozva is simán el tudom kapni. Meguntam, hogy állandóan a kezemet mosom, ettől már teljesen ki van sebesedve a bőröm és a tisztaságmánia is kezd beteges lenni nálam, akárhová megyek fertőtlenítem a kezem stb. Tiszta hülyének érzem magam. Természetesen az oltás után is vigyázok, hogy ne kapjam el, de legalább nem lesz olyan komoly szövődmény, mint akik nem oltatták magukat.
Bocsánat, hogy ilyen sokat írtam, de remélem hasznosat.

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem én is beoltatom magam a héten még. Megvárom ma este mit mond a dokim, aztán eldöntöm. Én is egyre jobban félek.

Kép
domi001
 
 


Vesm!

Én oltattam, a 17. héten. Vagyis több mint 3 hete. Semmi mellékhatás nem volt. Csak a h1n1-et adattam be, nem kettőt. Nálam a két nagy gyerkőcöm velem egyidőben kapták meg. Náluk sem volt semmi mellékhatás.
A kicsit a héten viszem oltásra, de a húgom kislánya is ennyi idős és már megkapta, semmi baja nem lett tőle.
Akikről eddig hallottam, (kismamák és gyerekek a környezetmben) beoltatták magukat és még mellékhatás nem volt sehol.

A kórházba került kismamák egyike sem adatta be.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


yusz
Én nem is attól tarok, hogy esetleg nekem lesz hőemlkedésem vagy hasonló, hanem azt nem tudni, hogy a babára a későbbiekben milyen hatással lesz. Idegrendszeri károsodás stb. amit igaziból csak a születése után tudok csak meg :cry: Én ettől rettegek.

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Gabi
Terepviszonyok...nagyrészt a Hortobágyon élünk :lol:
Lehet, hogy inkább kendő vagy valami hasonló eszköz kell és nem babakocsi????

Domi
Ilyen babakocsit még nem is láttam. Most a neten néztem meg. Tetszik!

Varva
Jobbulást Boginak!

Vesm
Én a negatív kontrollcsoportba tartozom :wink:
alicia
 
 


És........nagymama lettem :lol: :wink:
Az egyik kedvenc lovamnak kiscsikója született :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
alicia
 
 


Domi!

Szerintem nem lesz semmi baja a babáknak. A szezonális infllu vakcinával millió kismama oltatott. Tehát kipróbált.
Ez sem különb, ugyanazok az adalékok vannak benne, mint a másik oltásban, csak a vírustörzs lett cserélve.

Alicia!

Gratulálok! Nagyon irigyellek, mivel imádom a lovakat. :lol: A lányom jár lovagolni, mert a sógornőmnek van egy heréltje. Falcon a neve, és imádni való paci. De a kiscsikó az valami tündér lehet!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


alicia: gratula a kiscsikóhoz!
Bogi most már alakul. Sikerült nem meghányatni (kopp-kopp) eddig, így nem szárad ki, ami miatt kórházba kerüljön.

Oltás:
Ma felhívott egyik rokonom, aki április elejére várja a babáját, ráadásul orvos és 3 napja beadatta. Semmi mellékhatás.
Remélem, aki be akarja adatni, de még nem döntötte el tudtam segíteni.

Kép

Kép
varva
 
 


Yusz
Én a lovak miatt adtam fel a dietetikusságot :lol: :wink:
alicia
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: