Új privát üzeneted érkezett!

Pumipumi, Gabi köszi a bíztatást. Már én is azt hittem, hogy talán múlik, de lehet, hogy csak azért nem voltam rosszul tegnap, mert a férjem is velem volt és olyan jó volt együtt. :D Most nincs itt és még a semmit is kihányom. :( Vagy ilyenkor változik a hormonszint, biztos ma nagyon nő babácska, azért vagyok én ki.

De szeretnék már ott tartani mint Gabi, még olyan kicsinek érzem magunkat. :oops: Na meg jún. 10-ig kibírni...
csillag25
 
 


Csillag jobbulást Neked, próbálj minél többet pihenni, és találj valami olyan ízt, amiből megmarad benned valami. Nekem a citromos szóda segített nagyon sokat az elején és Hunor kölesgolyóiból csentem el néha ;)

cucka
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratula, aki uh-n volt! Irigylem, aki mostanában ment vagy megy... nekem a 6hetesen azt mondták, viszontlátás a 12. hetin :shock: Hát nem mondom, hogy nyugodt vagyok tőle. Most épp azon kezdtem parázni, h. nem érzem, hogy nőne a hasam, sőt, simán tudok hason aludni, semmi gond. Pedig a kisfiamnál már nem tudtam hamar, és hát a 2.-nál még hamarabb kéne nőni a hasnak... Bár marha fáradt vagyok továbbra is, és a gyomorégés is megvan.

Most voltunk tanácsadáson a kisfiammal, és kérdeztem a gyerekorvost a szoptatással kapcs. Ő azt mondta, nyugodtan bízzam rá a kisfiamra, a természet tudja a dolgát, addig kell szoptatni, amíg ő igényli, ez nem okozohat gondot, ha velem minden oké. Természetesen sok folyadék, és figyelni, hogy meglegyen a megfelelő vitaminbevitel. Még hozzátette, hogyha most megpróbálnám erőszakkal leszoktatni, aztán meg jön a kistesó ( ami önmagában is nehéz nekik), aki azt kapja, amiről őt letiltottam, akkor ott fogok állni egy lelki sérült gyerekkel... Szóval bízzam a fiamra, ő tudni fogja hogy jó. Engem ez a vélemény megnyugtatott, mert én is így gondoltam, éreztem.
nóna
 
 

 
 

És még azt is mondta, ha esetleg a kistesóval együtt is akar majd szopizni, azzal sincsen semmi baj.

Pókica, drukkolok az uh-ra, majd írj, hogy mi volt!

Érdekes ez a lecsó-téma - úgy látszik tényleg ahány ház annyi szokás... nálunk úgy volt otthon, hogy volt tojásos lecsó, azt hívtuk simán lecsónak, és volt olyan amiben rizs volt tojás nem, az volt a rizses lecsó... hát én azt nem is szerettem, nekm tojás nélkül elképzelhetetlen. Együtt mindkettővel még nem is ettem, de ki kéne próbálni. :wink:
nóna
 
 


Cucka, köszi a tanácsot, kipróbálom a kölesgolyót. A multkorában a hideg szénsavas ásványvízre kattantam rá, de csak egy ideig volt jó, mert a bubi miatt büfizni kellett, ami még nem is volt gond, de néha nem jött a büfi, csak feszített és már öklendezni kezdtem...
Ami még jó volt az a gyerekeknek való színes golyórágó. :D Nyomtam magamba egymás után, bár tiszta egészségtelen a festék meg a többi ami benne van, de olyan fincsi volt és nem volt hányingerem. :oops:

Pókica és is nagyon várlak a hírekkel. :wink:
csillag25
 
 


Nóna, az tényleg nem semmi annyit várni. :roll: Én most voltam 8+3, de nem biztos, hogy kibírom a hivatalos 12. hetiig. :oops:
A hasam még én sem érzem, hogy nőne, továbbra is hason alszok. Persze nekem nem volt még kihordott terhességem, csak egy 9. héten befejezett, de lehet már ez is számít a hamarabb növekedés szempontjából... Ha nagyon aggódsz, próbálj meg elmenni egy magánrendelésre.
csillag25
 
 


Nóna mi is hasonlóan jártunk ultrahang-ügyileg, de már nincs sok hátra... mindösszesen 17 nap :lol:
Addig sárgulgatva nézem a Ti babócáitok felvételeit. ;)
Szoptatás: én is szerettem volna még szoptatni Huncost, sőt én benne lettem volna a tandem szoptatásba is, de az elmúlt napokban úgy tűnik, önként és dalolva leállt magától... :o valóban eldönti a természet a dolgokat. :)

Csillag nekem is az általad említett okok miatt kellett leállnom a szódáról... :oops: nekem még a pattogatott kukorica is bejött nagyon... :lol: csupa egészséges táplálék :lol: :lol: :lol:

cucka
 
 


Cucka, akkor Neked is föl kellett szerelkezni türelemből. De a 17 nap már hipp-hopp elrepül meglátod, főleg, hogy van már egy kis lurkó aki leköti a "fölös" energiáidat és idődet. :lol:

Hi-hi, nem vagyok egyedül a szénsavas témával, ez megnyugtató. :wink:
Pattogatott kukoricát csináltam valamelyik nap mikróban, de ami máskor simán lement tv-nézés közben, az most még ott figyel egy zacsiban. Mondtam a férjemnek, hogy csomagolja össze és szellőztessen ki, mert még az illatától is rosszul vagyok. Persze ilyenkor natúr kukoricát javasolnak, nem illatozó otthon pattogatott vajasat, ugyhogy én vagyok a ludas. :oops:

Na most megyek és beszerzek valahol kölesgolyóbist, legalább kiszellőzik a gép a fejemből és jöhetek majd még egy kicsit fejfájás nélkül. :)
csillag25
 
 


Cucka, nekünk még 24 nap, de így is csaltam egypicit, mert nem tudni teljesen pontosan, mekkora a babó... Képzeld, védőnénim azt mondta, h. a kombinált tesztre nem kell semmilyen beutaló, odamegyek az uh-ra, és ott a nőgyógyászaton leveszik a vért. Hát kíváncsi leszek, remélem tényleg így van, és nem maradok le semmiről. Számomra őrültekháza az egész terhesgondozás. Nődokim küld védőnőhöz, védőnő küld háziorvoshoz, aki meg kérdezi, mér oda mentem :twisted: Ráadásul közölték, h. mostmár kötelező a legújabb protokoll szerint a terheléses cukorvizsgálat 1. trimeszterben is, klassz, mert olyan a beutalóm, hogy nem csak 2 órásat néznek, hanem 3 órásat is... egész délelőtt nem ehetek-ihatok. Tavaly 2. trimeszterben nem volt alapból semmi bajom, de ezen még akkor is rosszul lettem, nem is kicsit, a mostani tüneteim mellett nem tudom milyen lesz. :roll:
nóna
 
 


ez tényleg szörnyű én még nem halottam róla hogy 3 órára rá nézzék újra na majd csütörtökön megyek a védőnőhöz ő biztos elmondja ha van valami változás erre felé de én is nehezen viseltem annó azt a 2 órát

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Na, Lányok, megjöttem! A partra vetett hal hozzám képest semmi!
Ugyanis ma elmaradt a terhesgondozás.
Olyan csalódott vagyok...viszont beszéltem a védőnénimmel és azt mondta, hogy amíg nincs kiskönyvem, nyugodtan menjek a sima nőgyógyászatra majd csütörtökön. Így nem kell még egy hetet várni, mert a t.gondozás csak heti 1x van.
Tehát csütörtök reggel fél 8 az új időpontom. Most megint várhatok két napot... :cry:
Lehangoltságomban beautóztam a meci-be és vettem a gyerekeknek és magamnak is hambikat, happy meal menüt. Ilyet sem csinálok sűrűn, kétévente 1x.
Már be is faltam, nesze neked lecsó! :D

Csillag, Anita! Gratulálok Nektek a babácskáitokhoz! :D

Nóna! Milyen jó fej a gyerekdokitok! Teljesen igaza van szopi ügyben, én is így gondolom.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica sajnálom, hogy nem jött össze, tudom mennyire vártad már, de föl a fejjel. Gondolj arra, hogy két napig még növöget a pocaklakó és csütörtökön már szép nagy babácska fog integetni neked. :wink: A meci-t jól tetted, kell egy kis bánatfalat. :D
csillag25
 
 


Igen, igen, legfeljebb még növöget egy picit! De tudod te is, hogy már szerettem volna egy fokkal megint közelebb lenni a nyugalom felé, hogy most minden rendben lesz.
Felhívtam a férjem is, hogy elpanaszoljam az elkeseredettségemet és olyan aranyos volt, ahogy próbált nyugtatgatni. Azt mondta, egyet ne féljek, már megvette a görögdinnyét amit úgy megkívántam tegnap. Megeszem és egyből jobb kedvem lesz. :)

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Tudom persze tudom... De ki kell bírni a kicsikért mindent. A két nap meg tényleg nem olyan hosszú idő, főleg ha dinnyézéssel telik. :wink: Jó étvágyat hozzá! :D
Nekem mult héten vett a férjem, meglepően fincsi édes volt, remélem Ti is jót fogtok ki. Küldesz kóstolót? :D
csillag25
 
 


Persze, küldök! Most Te tartsd nyitva az ablakod! :lol:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt vagy már napot? :)

Ki hogy van?
Én ma nagyon rosszul, már vagy egy hete nem éreztem ilyen hányingert...most komolyan a róka kerülget. :cry:
Lehet a hidegfront hat rám így.
Eseget az eső is, tényleg zima van kint.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 



Sziasztok!
Én ma olyan morcosan ébredtem, hogy azt el se tudom mondani. Valahogy semmihez sincs kedvem, rosszkedvű vagyok. Lehet, hogy a front miatt?
Remélem hamar elmúlik.
tedorka
 
 


Sziasztok!

Hallottatok már a Pocaklakó-dalolóról?

Ez egy új, várandósoknak (és párjaiknak) szóló előadás, amivel a 0-6 hónapos korig alkalmazható dalok, mondókák és a hozzájuk kapcsolódó játékok világába tekinthettek be. 2x2 órás előadásról van szó, de az "előadás" kifejezés nem is jó, hiszen igazából dal- és mondókatanulással egybekötött beszélgetésről, tapasztalatcseréről van szó. Szó esik a pszichés háttérről, a fejlesztési lehetőségekről, módszertani segítséggel, ötletekkel látlak el Benneteket. Sőt, a megtanult 40 dalt és mondókát (játékleírással) a végén CD-ROM-on meg is kapjátok, hogy a későbbiekben könnyebben felidézhessétek azokat.

www.cilizenebolcsije.eu

E weboldal Pocaklakó-daloló menüpontjában tájékozódhattok róla.

Júniusban két új helyszínen indul két csoport: Óbudán és Újpalotán. Mindkettő remek közlekedéssel, a Pólus Centerhez illetve az Árpád-hídhoz közel helyezkedik el. A konkrét időpontokról és helyszínekről szintén a fenti weboldalon tájékozódhattok.

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


sziasztok
itt nem esik most pont süt a nap de eddig el volt borulva és hideg volt pedig itt is eshetet volna egy kics bár utálom az esőt de kéne egy kicsi.sajnálom hogy rosszul vagytok én csak fáradt vagyok

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Sziasztok! Rohanok az agyba, csak elobb gyorsan leirom nektek a ma reggeli UH eredmenyeit. Kicsit picurka...bar a doki azt mondja, nem, az a lenyeg, hogy majdnem 4szerese multkorinak...21 mm :):):) ANNNNNNNNNYIRA CUKI!!!!! Olyan jo volt latni, csajok! Amint a hasamra tette a kutyut, nagyon szep ralatas volt a picurra, de aztan kesobb nem annyira. hatalmas a feje, a pocakja, es latni a ket karjat, amivel kalimpalt es a picuri labait, amit meg maga ala gyurt. Azt mondja a doki, ez ki sem fog bujni, ugy be van agyazodva...na persze hulyeseg, csak az a lenyeg, hogy a legbelsobb helyen, jo erosen tartja magat...es milyen hosszu a zsinor!!!Nagyon aranyos volt, bar sok nem latszott, csak ez a forma, de az nagyon meggyozo volt. A szive meg olyan volt, mint egy mozdony zakatolasa!!Jo eros, jo gyors! Szoval, minden OK, remelem, lassan ti is jottok a hasonloan jo hirekkel :):)Most megyek lepihenni, mert egsz nap expon voltam, borzalmas legkondi alatt, szoval a fejfajas garantalt...onnan kikerulve meg 35 fok, szoval kicsit kikeszultem. 1-2 heten belul csinalom a bitesztet, majd meglatjuk, mikorra lesz idopont.

Kép
pumipumi
 
 


sziasztok, nem volt egerem, úgyhogy csak olvasni tudtam. Most már leszek

Kép
Kép
Kép
endaaj
 
 


Sziasztok!
Hát emiatt a vacak idő miatt ma én is elég nyomi voltam. Most csinálok egy kis tárkonyos csirkeragu levest, de olyan öklendezés jött rám a hús szeletelése közben... nem tudom, hogy fogom megenni, pedig kívántam. Csak hát a húsoktól az utóbbi időben kiráz a hideg. Utóbbi idő = szinte a teljes terhességem. :) Jövő héten kedden megyek a 12. heti uh-ra. Már alig várom. Most fogom végre megtudni, mikor is várható csöppem érkezése, bár az az 1 hét eltérés végülis mindegy.

Gabi! Próbáltam utánajárni a kombinált és az integrált vizsgálatnak, de nem igazán értem. A 12. heti uh-on minden doki megnézi a tarkóredőt, és elküld vérvételre, majd a 16. héten AFP ez így egyenlő a kombinált tesztel, ugye? Legalábbis a kombinált teszt leírása alapján tök azonos ezzel az eljárással. És ez 98%-os pontosoggál megmondja, hogy van-e esély a Down-kórra. Az integrált teszt viszont csak 85%. Ezt viszont azért nem értem, mert mégis sokan igénybe veszik az integráltat. Miért, ha a kombinált megbízhatóbb, és lényegében azt csinálják meg minden nőcinél, az integráltért meg a legtöbb helyen fizetni is kell? Vagy rosszul értelmezem?
Vendég
 


pumipumi, mi az a biteszt. Hasonlít valamelyik itthoni vizsgálatra, csak az elnevezés más?
Vendég
 


Csajok, akik a 12 hétre várnak. Olyan, mintha én is csak most lettem volna a dokinál, pedig már 4. hete lesz hétfőn. Mi is azt hittük a férjemmel, hogy sose jön el, aztán annyira szalad az idő. Nekem a terhességem elején volt pár nap pecsételésem is, ami miatt 1 hétig itthon dekkoltam, mint veszélyeztetett terhes, így különösen várjuk, hogy túljussunk a bűvös 12. heten (illetve a 13.-on is, mivel azt olvastam, addigra veszi át a méhlepény a sárgatesthormon funkcióját, és az átállás jelenthet problémát).

Budapesti csajok! Tervezi valaki, hogy kismama jógára járjon? Van esetleg valami tipp, hogy hova a legérdemesebb járni? Olyanra gonodlok, ahol a szülésre is felkészítenek, nm csak a fittentartás, és a kellemes közérzet a cél.
Vendég
 


Biteszt: a vervetel, ahol a baba 2 markerjet nezik, a placenta altal kibocstott 2 hormonet (papp-feherje, Hcg...magzate)...plusz a nyakredo vizsgalat...vagyis ugyanaz, mint nalunk.

Kép
pumipumi
 
 



Sziasztok, jó reggelt mindenkinek!

O'hara fogalmam sincs. Amit tudok, a tarkóredő mérés tegnap megvolt, a biokémiai down szűrés van még a papíromra írva, amit jövő héten vérvetellel csinálnak, pontosabban vesznek vért, és felküldik Pestre, onnan jön majd eredmény. Mindezt a nőgyógyász csinálja. A 16. héten a vérvételre védőnő küld, akkor lesz az AFP vizsgálat. Én tovább nem nyomoztam, bízok annyira az orvosomban, hogy minden szükséges vizsgálatra elküld.

És a lényeg (tudom, és-sel nem kezdünk mondatot :oops: ) mellékelem a legújabb fotót. Méret alapján 12 hetesek vagyunk, nov. 25 a jelenlegi méretek alapján a szülés várható időpontja.
5 cm a baba, láttam, megvan mindkét keze, lábai, tüneményes volt, ahogy kalimpált.

Kitartást a rosszullevőknek, és tegnap az orvosnál hallottam, hogy aki utrogestant szed, azoknál jelentős az émelygés, hányinger, ugyanis az a mellékhatása. Egyik ismerősnek azt ajánlotta a doki, hogy a tablettát is nedvesítés után használja nyugodtan kúpként, így csökkenthető a mellékhatása.

Nyugodt napot mindenkinek, itt eseget, de most a tegnapi uh után ez sem tud hatni rám :lol:

Üdv. Gabi

Kép
Vendég
 


JO reggelt mindenkinek :):)

Gabi!Wow!!! De jo ez a kep :):) nagyon aranyos a baba...az en fotom borzalmas, bar a kepernyon mar a ket es fel centist is jol lehetett latni, de a foton alig 1 cm :( SZep nagy, gratula :):)
Itt naluynk hoseg van,mar most 26 fok...2 het mulva jon a csaladom, akkor tutira esni fog...magyar atok, mondja a parom, mert mindig szar az ido, amikor jonnek.

Kép
pumipumi
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Én annyira fáradt vagyok mostanában,hogy szívem szerint egész nap aludnék csak!Tegnap voltam vérvételen és minden eredményem jó lett...kivételesen...-mert a vasam az sosem volt jó..de most az is!! :)

Nektek azért a toxoplasma??szűrésért mennyit kellett fizetnetek?


Gabi nagyon édes a kismanód! :) :) :)
Vendég
 


Sziasztok! Ez tényleg az időjárás miatt lehet, de folyton csak arra gondolok, hogy mikor aludhatok már. Még szerencse, hogy eljöttem szabadságra, hogy pihenhessek. Reggel nem tudnék felkelni és bemenni dolgozni az tuti.
Egyébként ma teljesen eredményes délelőttöm van: beszéltem a védőnénivel és a dokimat is intézem, úgyhogy sinen vagyok, úgy érzem.
tedorka
 
 


Multkor itt is szar ido volt, egy hetig esett, aludtam is egyfolytaban, ugyhogy az ido bezavar...de en most megyek napozni :):):) persze arnyekban :(

Tulipanos!En a toxotesztert sosem fizetek, nekem a doki felirja a beutalohoz a tobbi vizsgalat melle es kesz. picivel tobb vert vesznek le, de ugyanakkor tortenik, mikor a rendes vervizsgalat. itt ezekert az alapdolgokert nem kell fizetni, de szerintem otthon sem.

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok!

Én is megjöttem a dokitól. A kisbabánk 25,9 mm, uh szerint 9 hét 4 napos és remekül érzi magát.
Hétfőn megyek a védőnőhöz, kaptam egy csomó beutalót, kezdődik a menet.. :lol:

pumipumi, Gabi! Örülök, hogy Ti is ilyen jó hírekkel jöttetek! :D
O'hara! Mindjárt elmagyarázom ezeket a teszteket, most a gyerek itt hisztizik, lelök a székről... :cry:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Teljesen kivan a gyerekem, nagyon hisztis. Most nyugi van, mert talált egy csomag kekszet. :)

Tehát a kombinált teszt 80-85%-os, míg az integrált teszt 95%-os. A kismamáknak TB támogatottságon a 12. heti tarkóredő mérés van, amihez nincs vérvizsgálat. Az első trimeszterben a 12. hétig van egy kötelező labor vizsgálat, ez van akinél egybeesik a 12. héttel, de ennek nincs köze a 12. heti tarkóredő méréshez. Ott teljesen mást néznek.
A kombinált teszt jelenleg a Sejtbank által szerződött egyes kórházakban van, mondjuk ha a dokid abban a kórházban vezet szülést ahol ez a szerződés fennáll, akkor Ő el tud küldeni erre ingyenesen. Egyébként a kombinált teszt 28 ezer ft körül mozog. A szerződött kórházak listáját megtalálod a sejtbank honlapján.
A 98 %-os Down-os adatot, nem tudom hol találtad, ugyanis a 12. heti tarkóredő mérés csak akkor jelent valamennyi biztonságot, ha tényleg nagyon rutinos szakember nézi.
Ugyanis a korion-biopsziával és a magzatvízvétellel sem tudják 100%-ra megmondani, csupán 99%-os és mondjuk össze sem lehet hasonlítani azt a vizsgálatot egy tarkóredő méréssel.
A nők az integrált tesztért azért fizetnek, mert ott nem csak a 12. heti tarkóredőt és vérvizsgálatot nézik mint a kombináltnál, hanem hozzá jön még egy vizsgálat a 16. héten. A két adatot hasonlítják össze, ezért nagyobb, 95%-os így a biztonság.
Viszont ezeken a teszteken nem tudnak olyan sok betegséget kiszűrni mint mondjuk egy magzatvíz-vételen, viszont azzal ellentétben kockázata sincsen.
Nekem egy kicsit megfoghatatlannak tűnik ez az aránypáros eredmény amit adnak, hogy mondjuk 1:2000-hez az esély, hogy downos, mert mi van ha én vagyok a 2000-ik? Egyáltalán ki mondja meg, hogy mennyi az a szám, ami még belefér annak a bizonyos kismamának? Hiszen van akinél kijön az 1:15-höz és Neki ez belefér, de nekem mondjuk az 1:1500-hoz, már nem férne bele.

Ennyit tudtam segíteni, ha valamit még nem értesz, nyugodtan kérdezd meg!

Még lefotózom az uh képemet, aztán felrakom.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica én még annyit tennék hozzá az írásodhoz (aminek nekem nagyon hasznos volt) hogy mindenhol teljesen más. Nekem pl. nincs még most sem semmiféle vizsgálatom, és ezen akadtam ki, amikor védőnőnél voltam. Ő közölte, majd csak a 16. héten küldenek vérvételre. Én ezen nagyon megdöbbentem, hiszen még a mai napig sem tudom pl. a vércsoportomat sem. A másik, amin meglepődtem, hogy csak a 22. héten lesz a cukorterheléses vizsgálat, amit már vki itt írt, hogy neki minden trimeszterben lesz.
Ja! Meg nekem még belgyógyra sem kell mennem, majd csak 1 hónap múlva.

Egyébként nagyon örülök, hogy jó hírekkel jöttél, lassan Te is sokkal nyugodtabb leszel, és lassan biztosra elhiszed, hogy jön a harmadik.
Én a tegnap délután után teljesen felszabadultam, főleg attól, hogy mostmár nyilvános a dolog. A gyerekek még nem tudják, de a leendő nagyik, és a lényeg, hogy a főnököm képben van már.

Lányok, többiek, hova letettek?

Beteszem most a táblázatot, hátha az elveszettjeinket előcsagatja... Bízom abban, mindenki jól van, csak fáradtak vagyunk nagyon. Nem is csoda, hiszen hetente duplázódnak a méretek a pocakunkban.

Üdv. Gabi

Kép
Vendég
 


Ismét én :oops:

Pókica írására böngésztem, itt a cikk, valamint a felsorolás, melyik kórházakban ingyenes. Ebbe estem én bele :)
Mostmár megkeresem, hogy mik az ajánlott vizsgálatok a várandósság alatt, mert engem már nem ez a kombinált teszt foglalkoztat, hanem az, hogy ebben a kórházban miért ennyire mások "síma" vizsgálatok.


ingyenes a down-kór szűrése

A Magzati Diagnosztikai Központ és a Sejtbank olyan szűrővizsgálati programot indított el, amelynek során ingyenesen végzik el a várandósoknál a Down-kór terhesség alatti szűrésének egyik leghatékonyabb módszerét a kombinált tesztet.

A Down-kór az egyik leggyakrabban előforduló kromoszomális rendellenesség. Megelőző vizsgálatok nélkül megközelítően minden hétszázadik csecsemőből egy születne ezzel a rendellenességgel. A Down-kór az esetek nagy részében nem örökletes, ezért családi előzmény nélkül is megjelenhet.

Ma már ismerik a Down-szindróma kóreredetét. Tudják, hogy kromoszóma-rendellenesség: a sejtekben kettő 21-es kromoszóma helyett három található (vagy a 21-es kromoszóma más módon sérült). A rendellenesség már a terhesség korai szakaszában is kimutatható.

"Az a baj, hogy a magzati sejt gyűjtésére jelenleg nem ismerünk más módszert, mint a magzatvíz mintavételezést, amit amniocentézis néven is ismerhetnek a várandósok, illetve a magzatburokboholy-vételt, más néven korionbiopsziát. A hasfalon történő beavatkozás után azonban egy százalékban vetélés következik be" - mondta Merhala Zoltán, a Sejtbank igazgatója.

A másik probléma, hogy a magzati kromoszómavizsgálatot rutinszerűen csak 35 év felett ajánlják fel a kismamáknak, mert a statisztikák szerint a Down-kór előfordulási esélye a várandós életkorával növekszik. Így a fiatal édesanyák azok, akik a beteg gyermekek 75 százalékát világra hozzák, hiszen tíz kismamából nyolc 35 év alatti és nekik a jelenleg érvényes terhességi protokoll szerint nem kínálják fel a magzati kromoszómavizsgálatot.

A Down-kór terhesség alatti szűrésének egyik leghatékonyabb módszere a kombinált teszt, amelyet a 11-14. terhességi hét között végeznek el és egy anyai vérvétel, valamint egy ultrahangvizsgálat szükséges hozzá. Ez a szűrés elérhető, de fizetni kell érte, egészségügyi intézménytől függően mintegy 25 ezer forintot.

Merhala Zoltán szerint a kombinált teszt általános bevezetése révén jelentősen növelhető lenne - a jelenlegi 56 százalékról 85 százalékra - a Down-kórral sújtott terhességek megtalálásának aránya úgy, hogy közben az egyszázalékos vetélési kockázattal járó magzati kromoszómavizsgálatok száma 40 százalékkal lenne csökkenthető.

"A célunk az, hogy ezt a szűrést biztosítsuk a várandósoknak a programunk keretében. Ahhoz, hogy a kismamákon ingyenesen elvégezzék a kombinált tesztet, az kell, hogy a Magzati Diagnosztikai Központnak az adott kórházzal együttműködési megállapodása legyen" - tette hozzá Merhala Zoltán.

A program jelenleg már fut, az ingyenes Down-kór-szűrés az alábbi intézményekben, központokban érhető el: Székesfehérvár - Család- és Nővédelmi Központ, Cegléd - Toldy Ferenc Kórház és Rendelőintézet, Szentes - Városi Kórház, Mohács - Városi Kórház, Marcali - Városi Kórház, Nyíregyháza - Jósa András Megyei Oktató Kórház, Fonyód - Egészségügyi Kht., Mosonmagyaróvár - Városkapu Egészség Centrum. Budapesten a Margit Kórház, a Szent István Kórház, a Szent Imre Kórház, a Bajcsy-Zsilinszky Kórház, az Állami Egészségügyi Központ és a Szent Rókus Kórház kötött együttműködési megállapodást Magzati Diagnosztikai Központtal. További egészségügyi intézményekkel is folyamatban van az együttműködés kialakítása.

A szűrést a Sejtbank finanszírozza, amiért cserébe az ingyenes szűrővizsgálat eredményén megjelenési felületet kap, vagyis tájékoztatja a kismamákat, hogy az őssejtmegőrzésről hol kaphatnak további információt.

2006-ban 176 Down-kórral sújtott terhesség volt, amelyből 96-ot szűrtek ki a hagyományos rendszerrel, míg a kombinált teszt révén ezt 148-ra lehetne emelni. De ami még fontosabb, 2006-ban 7200 amniocentézist végeztek. Ha a kombinált teszt lenne az, amely választ adna, hogy melyik várandósnál kellene magzatvíz-mintavételezést végezni, akkor jóval kevesebb, 5000 amniocentézisre lenne szükség a várandósok teljes körében. Vagyis csökkenne a beavatkozás utáni vetélések száma is. A különbség 2200 (7200-5000), vagyis egyszázalékos vetéléssel számolva 22 egészséges magzatot lehetne megmenteni.

Forrás: http://hvg.hu/egeszseg/20080923_down_ko ... .aspx?s=hk
Vendég
 


Gabi!Koszi ismet a tablazatot!

pokica!Gratula neked is a babadhoz, latom, mindenkie szepen novekszik :):)
Nalunk az osszes speci tesztert fizetni kell, ugyogy nyilvanvaloan elobb megcsinaltatom a bitesztet, es legfeljebb onnan megyek tovabb. Igaz, hogy csak 90 %-os, kevesbe pontos a masiknal, de legalabb azonnal megvan az eredmeny, nem kell meg 1 honapot ragodni. Amugy egyetertek, tenyleg abszurd egy aranyszamra tamaszkodni, mert csak azt mondja meg, hogy az atlaghoz kepest mekkora eselyed van, de konkret eredmenyt specialisan a te babadrol nem kapsz. ennek ellenere en a placenta sejtes vagy kesobb a magzatvizes vizsgalatot tutira nem csinaltatom meg. MOst mar van idopontom a bitesztre, 27-re, 170 euro az ara, de nagyon gondolkodom, hogy elmenjek-e. Akarom mondani: valtoztat-e a helyzeten, ha a teszt pozitiv?

Kép
pumipumi
 
 


Gabi!AZt en nagyon megfigyeltem itt (de ez nyilvan mindenhol igy van), hogy az egyes korhazaknak, orvosoknak bevett szokasuk van, sajat megfigyeleseik, tapasztalataik, vagy egyszeruen csak kialault gyakorlatuk miatt. Vagyis nem kell azt gondolni, hogy a te orvosod ilyen laza lenne (persze lehet, hogy tulzottan az),lehet, hogy ott egyszeruen igy jott be jobban, bar tenyleg furcsa. Egyebkent meg ha minden ok, akkor ugysem kerdeses a dolog. Itt pl vannak korhazak, ahol 80%-os a csaszar, es vannak, ahol 20%.es ha ezt a korhazat lebontjuk orvosokra, ugyanez az eredmeny. Vagy pl, mint az en esetemben (multkor, mikor 5 orat vartam teli holyaggal, rengeteg novel beszeltunk, mashol csinalt fotokat hasonlitottunk ossze, mert mindenkinek gyanus volt a par mm-par cm kulonbseg), ahova en jarok, mindig a legrovidebb tavolsagot nezik az UH-n...vagyis a fej leglaposabb resze, a fenek gorbuletenek legkisebb sugara...es az osszes orvos igy csinalja ebben a korhazban, ar panaszkodtak is miatta, ami butasag, mert minden no latja, hogy igy mernek, es nyugodtan hozzaadhatna par mm-t. Itt is megvan ugyanaz, hogy nem csinalnak mindenre kiterjedo vervetelt az elejen, mert sok problema eseten ugysem lehet koran beavatkozni, es legalabb megovnak a stressztol, mondjak....pl a vercsoportot sincs ertelme 5 hetes terhesen tudni. En megcsinaltam mindent, mert en kertem, de magatol nem modta volna. Ugyhogy szerintem errol lehet szo...marmint arrol, hogy korhazaknak bevett gyakorlatuk van. Azert jo, ha olvasol, tajekozodsz, es esetleg rakerdezel a dokinal, mert lehet, hogy egyszeruen csak felelotlen.

Kép
pumipumi
 
 


Sziasztok lányok, csak bekukkantok mert teljesen kivagyok. A fejem majd szét megy, biztos az idő miatt -nálunk is esik és hideg is van- és újra elkapott a hányás, hányinger is. :( Azt hittem esetleg már múlik, de 1-2 jobb nap után újra padlón vagyok.
Gratuláció Pumipuminak, Gabinak és Pókicának a nagy babácskákhoz! :D Aki meg hozzám hasonlóan szenved annak jobbulást. (Gabi, a hüvelyen át alkalmazott utrogestannak nem lehet hányás, hányinger erősítő hatása? Lassan azért már enyhülnie/múlnia kellene, így most erre gyanakszom. Viszont akkor a 12. hétig ez lesz. :roll: )
csillag25
 
 


Csillag fejfájásra tegnap fél algopyrint javallott az orvos, direkt rákérdeztem, mert a hétvégén nagyon szenvedtem. Most időm sincs rá (tudom, nem látszik :oops: ) temérdek határidős munkám van.
Az utrogestant nem tudom, tapasztalatom nincs, csak amit a váróban összeszedtem infó. Az pedig annyi, ha szájon át hányingert okoz, akkor hüvelyen át... bár nem értem, mert mindenképpen felszívódik, így mindenképpen lehet mellékhatása.
Vendég
 


Köszi Gabi, ha már nem bírom tovább akkor beveszek majd egy felet. Eddig nem mertem mert ellentétes véleményeket olvastam róla, hogy mit lehet és mit nem, de remélem magától is enyhül picit.
Igen, az utrogestannal kapcsolatban és is erre gondoltam, hogy ott is felszívódik, így ha kevesebb is, de lehet mellékhatása. Bele sem gondolok milyen lehet annak aki szájon át szedi. :oops:
csillag25
 
 


Sziasztok. Én is vagyok csak dokihoz mentem délelőtt.
A doki szerint pici, de majd 3.-án megyek az első uh-ra és akkor többet tudok meg a picurról.
Az a fura gyomor problémám már kezd szűnni.
Ja egyúttal megcsinálta dokim a rákszűrést is mert 2007 augusztusában voltam.

manocskak
 
 


Hello!
Holnap reggel megyek orvoshoz...úgy izgulok, várom, hogy mit mond. Biztos már sokkal nagyobb, mint amit az első uh mutatott. Így holnap vérvétel meg minden lesz. Jövő héten meg randi a védőnővel.

Kép
tedorka
 
 


manocskak!Ezt nem nagyon ertem. nem volt meg UH-d? Hogyhogy? Es ha nem, mire fel mondta az orvos, hogy pici?

Kép
pumipumi
 
 



Manocskak! 3-án milyen uh lesz? Úgy értem az már a 13. hét, nem??? De már voltál uh-n, ugye?
Bár nem tudom, hogy mennyire kell ennek pontosnak lennie. Mármint hogy a 12. heti uh a 12. héten legyen.

Kép
tedorka
 
 


tedorka
Még nem csináltak uh-ot nekem, mert 12 hetesen csinálják az elsőt azután 19-20,30-31 és 36 hetesen csinálnak itt nekem uh-ot.
Csak ez a 4 uh van több nincs.
A doki 10. hetet írta, hogy annyi idős vagyok most de tett a végére egy kérdőjelet.

manocskak
 
 


Én úgy tudom, hogy a 12. heti uh azért 12. heti, mert a betöltött 12. héten végzik. De betöltött 11 héttől betöltött 13. hétig jó ha akkor csinálják.
Manocskak, nekem ez egy kicsit magas, hogy még miért nem volt egy uh-od sem és így hogy tudja a dokid azt állítani, hogy kicsi. Azért tapintásra a méh nagyságából nem hiszem, hogy lehet következtetni, hiszen itt még mm-erekről beszélünk a baba méretét illetőleg.

Gabi! Biztosan nagy az eltérés, hogy hol mit és mikor csinálnak.
Itt nálunk a 12. heti uh-ig, meg kell lennie az első labornak azaz az első teljes vérképnek. Itt az a nézet, hogy ha valamiben hiány van, akkor azon minél hamarabb tudjanak segíteni ill. nézik, hogy van-e valamilyen gyulladás, góc a szervezetben, hogy állunk a vas készlettel, rendben van-e a vizelet. Így pumipumi nem értem az ottani protokollt sem, mert jó tudni ha valami nincs rendben és segíteni a kismamán, mint meg sem csinálni, hogy nehogy a kismami felidegesítse magát. Ez olyan strucc politika.
Jövő héten meg kell még járnom a belgyógyászatot is, EKG-t és megnézik a laborban a vércsoportot, hepatitisB szűrés, PRP, TPHA vizsgálat. Ezekre kaptam beutalót.
A lányomnál is ugyanígy volt, így 11 év alatt ez nem változott.
Viszont én úgy tudom nálunk sincs minden trimeszterben cukorterhelés.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


sziasztok
gratula a jó hírrel szolgáloknak.Manócskák ezt én sem értem mért nem csinált uh-át így honnan tudja hogy pontosan mekkora és hogy mikor lessz 12 hetes?és ami a legfontosabb hogy minden rendben van-e?.
itt is esik egész nap és hideg is van.én ma délután megyek tanácsadásra és a kisfiammal oltásra kullancs ellelni.

Kép
Kép
anitaaa03
 
 


Lefényképeztem a képet.

Kép 20090513

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?