Új privát üzeneted érkezett!

[quote="hmbori"]m írta:hmboriimi12, gratula a 800. hozzászólásodhoz!
Mivel ünnepelsz?
8)

800 hsz-em van??Nem is néztem.2006-ban regeltem,akkor a Shöpfis topikba írogattam,aztán ráleltem az Érdiekre és ott szoktam a csajokkal dumcsizni.Még írtam a 2006 januárban születettbe is,de az is bedöglött,pont mint a Shöpfis. :cry:
De nem is olyan sok ez a 800.A mamaneten 2005óta trécselek :lol:

mimi12
 
 


[quote="hmbori"]
írta:
hmboriMivel ünnepelsz?
8)

Hogyhogy mivel??Sörrel borral pálinkával :lol: :lol:

mimi12
 
 


[quote="mimi12"] írta:mimi12
[quote="hmbori"]
írta:
hmboriMivel ünnepelsz?
8)

Hogyhogy mivel??Sörrel borral pálinkával :lol: :lol:


Pont ebben a sorrendben?
:lol:

Kép

Kép
hmbori
 
 

 
 

Hello csajok!
Biztosan rengeteget írtatok, majd visszaolvasok!
sajna nem sok időm van jönni, meg egyébként is egész nap sz@rul vagyok :? :P ma is rókival kezdtük... Ráadásul dögvész van a munkahelyemen, csoda, hogy még nem kaptam el semmit. MOndjuk ennyi vitamint senki nem szed, az tuti. :roll:

az esküvő jól sikerült, egész sokáig bírtam a bulit...De valahogy szombat óta nem bírtam kipihenni még magam, úgyhogy ma hamar alvás lesz....

ki volt uh-n??? Nekünk még mindig két hét, már nagggyon várom! :roll:
pusza, jó pihenést... :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Köszönöm MIMI!

Kép
Vendég
 


Még hogy nem pörög a topic? Alig győzöm olvasni :)

Először is Piroska! Fél órája csak olvasok, és már az elején elvesztettem a fonalat, hogy KI mit írt. Inkább a MIT marad, és ha ezek között van olyan téma ami érdekes, akkor válaszolok. Ne bántódjatok meg azon, hogy nem írunk nektek személy szerint, de amit írok az természetesen Neked is szól, és Kittynek is és a többieknek. Hidd el lesz még rengeteg konkrét kérdésed, amire mindenki CSAK NEKED fog válaszolni. De addig is jelentekezz be, mert engem érdekel, hogy jól vagy(tok) -e.
Azt például már nagyon régen meg akartam kérdezni,hogy az avataron a te képed van -e?

Renáta, nagyon örülök, hogy megosztottad ezt az alváskérdést velünk, én tényleg megnyugodtam. Ha Milu többször ébred és már nincs erőm visszaaltatni, akkor én is csak felnyalábolom és átviszem magunk közé. (Picit félek ám attól, hogy nehogy Győzike legyen belőle, és még18 évesen is velem akarjon aludni :lol: . De ez csak vicc volt, mert tudom, hogy eljön az idő, amikor ő fog visszavágyni az ágyacskájába, mert már nagyfiúnak érzi magát).

Bori, a FI a szárkapocscsont. http://74.125.45.132/search?q=cache:-Jv ... =firefox-a
Itt megnézhetitek az UH rövidítéseket.

Na, eddig terjedt a memoriám,már el is felejtettem miket akartam még írni :oops:
Nekem is 8 nap az uh, már nagyon várom!
Vendég
 


Ja! Ma tuti nem lesz együttalvás :lol: :lol: :lol:
Fokhagymás bagettet sütöttem, és nem sajnáltam belőle a fokhagymát :lol:
Fú, olyan jólesett, hogy majdnem az egészet megettem :oops:

Viszont már én sem bírom a saját szagomat :wink:
Vendég
 


köszi, Csilla, az infót!
kis édes 9 mm-es szárkapocscsontja van a bébinknek! :)
Milyen pici!!!! :roll:

Kép

Kép
hmbori
 
 


Piroska :lol:
Boldog névnapot! :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Örülök a jó eredményeknek!!!

Kitty, hol vagy, minden ok pici pocaklakóval????

Nekem még 3 napot kell várnom, de ha szigorúan veszem, akkor már csak 2,5-et. Az a baj, hogy a kórházba megyek, és ott nem fogom én látni, csak a szonográfus. De azért majd megkérem, hogy legalább egy képet nyomtasson.

Hasügyileg ti sem éreztek semmit???? Nekem ott sincs semmi "más" érzés. Ok, tudom Pötty még kb 4,5 cm, de akkor is.

Hrenáta,
én nem azt mondtam, hogy tuti a nagyszüleim születtek újjá a gyerekeimben, (én amúgy azt olvastam, hogy az kb. 400 év), hanem hogy fura, hogy akkor fogantak meg. Nekem a nagymamám 1991-ben halt meg, és én az ő dolgait vélem néha felfedezni Liliben. Nem szereti ha be van takarva a lába, úgy tartja a poharat, mint a nagymamám. Mondjuk mást még nagyon nem fedeztem fel.

húú, és arra is nagyon kíváncsi vagyok, hogy Pöttynek össze lesz-e nőve a lábaujja. Nekem a 2-3. össze van, de Lilinek nem lett. A családban én vagyok az utolsó. Ahogy Lilit megkaptam felöltöztetve rögtön ezt kérdeztem, ki is bontották nekem, hogy nézzük meg. :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Uhusok :!: :!: :!:
képeket kérünk :!: :!: :!:
Akármilyenek is!!! :lol: :lol:

Kitty :lol: hol vagy?? MI volt??

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!

Most jöttem haza a dokitól.

Nagyon el vagyok szomorodva.
A belső méhszáj felett 2*1 cm haematoma ábrázolódik. A doki azt mondta, hogy nem kell megijedni. Nem tudni mitől lett. De azért ne fürödjek meleg vízbe, pihenjek sokat.
Kinek van, volt ilyen? Ki tud erről valamit?
A férjem egyfolytába kérdezget hogy mégis hogy és mi. Mondtam már neki, hogy csak ennyit mondott a doki, de ő extra aggódos.
A kis manóm jól van dobogott a kis szíve, ami legalább kicsit megnyugtatott.
8+4 napos vagyok CRL: 16 mm

Ja és azt mondta, hogy még nem kell mennem vérvételre. Van aki még rajtam kívül nem volt?

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Ádibaba (tényleg, megkérdezhetem a keresztneved, biztos már írtad, de nem emlékszem)
Hematóma nagyon sokszor kialakul terhességkor, aztán szépen felszívódik, vagy távozik. Lehet, hogy nekem is az volt, amikor 1-én kicsit barnáztam, de csak azt mondták, hogy talán, sejthető, meg ilyesmit. Az én orvosom a telefonban azt mondta, hogy menjek be a kórházba, és kapok rá gyógyszert, amitől felszívódik. Aztán mire bementem, kiderült, hogy nincs is ott semmi.
És vérvételen sem voltam még, nekem is azt mondták, hogy ráér.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Ádibaba,sajnálom! :(
Vigyázz magadra nagyon.Ez sajni lehet az emelgetéstől.Nem tudom van e segítséged,vagy meg tudod e oldani?De lehet jó lenne,ha valaki besegítene,hogy ne neked keljen Adámot emelgetned.Tudom ez nem olyan egyszerű,de találj ki valamit.
Ismerősnek és rokonak is volt,vérzést nem okozott nekik,és kb a 10-12.hét környékére szívodott fel.Nekik sem tudták megmondani mitől lett,viszont mindkettőnek hasonló korú kisgyermeke volt.
Én amúgy egyeltalán nem fürdök,csak zuhanyzom.Pedig úgy bele ülnék egy kád forró vízbe :lol:

mimi12
 
 


Mimi,
a fürdés nálam is kimarad sajnos. Főleg azért, mert a férjem kicsit trehány, és nem hajlandó maga után kimosni a kádat, mire észreveszem, van, hogy rászárad, és zuhanyozom órákig. Tisztítószerekhez én most nem nyúlok, őt meg egy hete kérem, hogy tisztítsa ki légyszi maga után, de nem teszi. Úgyhogy ennyit a fürdésről. A barátnőmnél ha alszom Pesten, akkor ott beleülök, de nem túl forróba, mert tudom, hogy ő suvickolja. Fura, nem???
De a férjem legalább a hétvégi hányás-hasmenése után a wc-t kifertőtlenítette.
Azért mikor Lilivel voltam babás, sokkal komolyabban vette a dolgokat, sokkal többmindenben segített, most meg mintha nem is venne róla tudomást.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!
*Ádibaba vigyázz magadra nagyon és pihenj sokat!
*Linácska csak látogatóba mentem a bölcsibe,gyerekek nagyon emlegettek!
*Madaran örülök,hogy jó volt az esküvő!Pihenj....bizti felpörögtél az előbbi napokhoz képest (mármint az esküvő előtti napokhoz )!

Na még megnézem kinek kéne írnom!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Mékárime!Gratulálok a kis óriás bébihez! :wink: Nem semmi gramm már pocaklakó!

Én szerdán megyünk dokihoz,már alig várom!

Jahhh Én se voltam vérvételen....szerdán megyek terhesgondozóba,mert még kis könyvem sincs!

*Kitty merre vagy?
*Piroska gyere mesélj,szerintem bármiről,hisz itt lehet,nem csak a nyűgökről...múlthéten pl. nyusziztunk stb. !

Aki szed Utrot.....a 12hétig fokozatosan kell leállni róla?????

*Noki örülök,hogy jobban érzed magatokat!!!
:wink:

*Anettoo!Köszike a táblázatot!!! :wink:
Kíváncsi leszek az alváslaborra.......
Én ki tudja jól-rosszul.....minden esetre magunknak 100%ig jól csináltunk....,senki véleménye nem érdekelt és ma sem ....de Nati Velünk aludt,2éve nem alszik csak Velünk!-és mi minden éjszakát átaludtunk ill. nem emlékszem azokra a pár másodpercekre,amikor inni adtam,cumit dugtam vissza,takargattam!
Az úgy kezdődött,hogy szopi 2-3óránként....majd 11hónapig még éjjel is....na pár napig ment a kiságyba be-ki hajolgatás...majd a derekam feladta....így a mi ágyunkban landolt...nem szabvány ágyunk van 220 széles...így elfért....stb-stb.stb. Majd 2éve karácsonyra kapott egy ,olyan tv-t,amit a galériájába fel lehet tolni,ha lent van,akkor meg le kell húzni....és azóta egyedül szeret aludni....már képtelenség Vele egy ágyban aludni!

Na off voltam....de Nálunk ez jött be! :?
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi öt éve vagyunk házasok Párommal!Hála Istennek nagyon boldogok vagyunk!Bár még jelenleg anyósoméknál lakunk!Ezt az egyet kivéve nagyon jó minden!Az sem a legrosszabb, csak hát mégis jobb külön a magad kis házában, a magad kis terepén, ahol a magad ura vagy!Ti külön laktok Anyóséktól?!?

Kép
bener
 
 


judi79,
terhességben fokozottan működik a csontvelő, ezért a fehérvérsejtszám magasabb lehet, a normális 10 E helyett akár a 20E-t is elérheti, anélkül, hogy bármilyen betegség vagy fertőzés fennállna. A lényeg az, hogy az arányok nagyjából változatlanaok maradjanak. A 9.9 meg egyáltalán nem számít magasnak, még nem terhesen sem, úgyhogy ne aggódj :)

ádibaba,
1. nekem sem volt még vérvételem, és csak a betöltött 12. héten fogják levenni...
2. nekem is van hematómám... Nekem úgy derült ki, hogy 7+0-án hirtelen vérezni kezdtem. Másnap reggel rémülten orvoshoz rohantunk, ahol megnyugtattak, hogy a babával minden rendben van, van egy kis haematomám a belső méhszáj mellett, de ez távol van a babától, és minden ok. Szóval vicces módon nálam akkor ez a hír a megnyugvást jelentette, és azt, hogy nem vetélés zajlik éppen. Azóta a múlt héten voltam újra UH-on, és a haematómám még megvan, bár felszívódóban, de az orvos azt mondta, hogy ezen nincs mit aggódni, különösebb pihenést sem írt elő (pedig tudja, hogy dolgozom, noha lombiknál mindig javasolják a betegállományt), és azt mondta, hogy még akár pecsételés is előfordukhat emiatt, de akkor se ijedjek meg, csak szedjek Rutascorbint.... (mondjuk nekem a forró fürdő meg a szex sajna amúgy is tiltva - de az utóbbi már csak a 12. hétig, remélhetőleg..)

kandi72,
nekem az utróról fokozatosan kell leállnom. Most 3x3-at használok, és úgy kell leépítenem, hogy 4 napig 3x2, 4 napig 3x1, aztán elhagyhatom. Mindezt a 12. hét környékén.

Kép
bikmakk
 
 


*Bikmakk! Köszike,akkor jól gondoltam...
*Bener!Mi anyósomék felett lakunk,de külön....de vágyam egy teljesen külön lét ám!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Voltam ma diabétesz rendelésen sajna a cukrom étkezés után 7,3 lett igy inzulinoznom kell magam(csak reggel)+ 175gr. diéta.
Ma már megvettük a vércukor mérőt is, megnéztem ebéd és vacsi után 5,9 és 6,5 lett.Az már jobb mint a reggeli.

Holnap mennem kell szemészetre,majd délután megyek a dokihoz.Ő sajna uh-ot nem csinál,de 2 hét és újra látom a kis drágámat.

Alvás:Márk már csak 1szer alszik délután 1-1 1/2 órát. Amikor pici volt akkor 3szor aludt max 30 perceket.
Éjjel általában 1-2 kel, mostamában átjön hozzánk befekszik közén kap egy kis cicit és alszik.

Gratula az uh-soknak.Örülöik,hogy minden rendben veletek.
Ádibaba:ne izgulj nem lesz semmi probléma a köv. uh-on már lehet,hogy semmi nem lesz ott.

Piroska:Boldog Névnapot kivánok neked.

Kitty:mi volt az uh-on?
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!

Holnap kiderül lesz-e orvosom. Eddigg csak olvasgattam, kikértem véleményeket és végre döntöttem, hogy melyik dokihoz menjek. Remélem el is vállal mert hívtam már többet de egyik sem vállalt mert augusztus és pont szabin lesznek. De reménykedem.

Velem is sokáig aludt a kislányom, néha még most is de én szeretem ha velem van olyan jó néha. SAjnos mi extra hasfájósok voltunk, mert nem tudott magától kakilni picinek, nekem kellett szélcsöveznem 3-4 naponta, állandóan sírt és az orvosunk tanácsára magamhoz vettem mert így ő is és én is kicsit jobban aludtunk. Azt mondta a doki nem fog oda szokni. Hát nem így lett. De amikor megvettük neki az ágyát tetszett neki és ott akart aludni és azóta külön alszik. Sajna még csak most épül a szobája és még egy szobában vagyunk. Mi anyukámnál élünk egyenlőre de már nyáron beköltözünk a sajátba, már alig várom!!

Nekem sem lehet forró fürdőt vennem és a sexről is letiltott a doki, szegény párom, az elsőnél is ez volt. De egy hős. A ti párotok hogy birja?

Jó éjt
Beus
Kép
Kép

Kép
beusmimi
 
 


Jobb híján netezek egy kicsit.
Valami nem stimmel. Vagy elrontottam a gyomrom, vagy apának mégis vírusa volt, vagy csak egyszerűen babát várok, de az előbb, hajnal fél 3-kor hánytam. Most már csak azon izgulok, hogy Pöttynek ne legyen semmi baja. Bár gondolom magától a hányástól nem lesz, hisz nagyon sokan csinálják a terhesség elején, de nekem ugye ilyen még nem volt.
Vagy nem tett jót az egész nap apukámnál, aki bagózott. Ugyan kinyitotta az ajtót, de hát mégiscsak szívtam.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!
Elköszönni jöttem. Végiggondoltam, és valószínű, hogy nem egy húron pendülünk, és a itt fórumozni végül is nem kötelező, ezért ami nem megy, azt én nem erőltetem.
Én azt hittem, ez a várandósággal, konkrétan a közel azonos terhességi idejű kismamák "mindennapjaival" foglalkozó topic. Engem személy szerint minden fórumozó kismama "történései" érdekelnek. Ahogy viszont tapasztaltam, ezzel nincsen mindenki így. Elnézést kérek, ha Valakit megbántottam esetleg azzal, hogy az én terhességem nem olyan, mint az övé, és ezt még le is mertem írni, ezáltal kirekesztettem a fórumról. És természetesen a Vele együttérzőeket sem állt szándékomban megbántani.
Azért köszönöm, hogy itt lehettem, mert ez a rövid idő is hasznomra vált, pl. az alvós téma is nagyon jó volt! :) Ehhez lenne is még egy rövid hozzáfűznivalóm: Ádibaba kérdése, hogy a teát próbáltam-e nem biztos, hogy butaság, mert a védőnő első kérdése is ez volt, és Ő azt is tanácsolta, hogy próbáljam meg, mert az segíthet! :)
Sissi! Neked kitartást kívánok, hamar belejössz majd, és figyeld meg, a végén még élvezni is fogod, hogy nem hízol! Vigyázz magatokra!

Természetesen Mindenkinek kívánok nagyon szép, boldog és problémamentes babavárást, szülést, és gyönyörű egészséges kisbabát! :)
Vigyázzatok magatokra, Minden jót!
Üdv.:Adrienne
Vendég
 


Sziasztok jó reggelt!

Linácska,simán lehet vírus.Én másfél hete voltam rosszul,vagyis nekem a hasam ment a páromnak meg fájt a hasa.Jobbulást neked!!De azért remélem csak a sok füstöt nem bírtad!

Adrienn!Nem igazán értem a gondodat??
Most akkor neked az a gondod egy kisgyerek mellet,hogy nem csak a terhességről beszélünk??
Hmm??Nekem van egy 13éves múlt lányom,van egy 3éves fiam,van múltam és van jövőm.
NEM CSAK A TERHESSÉGRŐL SZÓL AZ ÉLETEM!!
És úgy gondolom ezzel sokan mások is hasonlóan vannak.

mimi12
 
 


Sajnos egy fórumon belül előfordulnak véleménykülönbségek, de ne má' az elején elkezdjük!

Adrienn, senki nem írt olyat, hogy a hozzászólásaid és problémáid kirekesztik innen. Ne ilyen érzékenyen reagáld le! :wink:
Én a másik felet is megértem, ugyanezt éreztem amikor az fiamat vártam és én voltam az egyetlen (!) első gyerekes a másik topicban. Ez az érzés el fog múlni, sőt egy idő után még szerencsés is, hogy több véleményt és tapasztalatot olvashatnak.
Ahogy múlnak a hetek-hónapok, úgy lesz nekik is egyre több nyűgjük és akkor már lesz miről írni. Meg aztán amikor elkezdünk vásárolgatni! Na ott lesz igazán jó tapasztalatot cserélni. Lányok, kitartás! Ne tűnjön el senki, így kerek ez a társaság :wink:
Vendég
 


Sziasztok Kismamik!

Én nem értem ezt a topikot!!!! Minden másik topikban összetartanak a kismamik itt meg inkább mindenki befejezi!

Nekem sem szoktak visszaírni sokan és akkor mi van le sz@rom, gondolom átsiklanak az én kérdéseimen mert épp egy másikkal vannak elfoglalva. De akkor is jövök és írok mert lehet, hogy épp Piroska fog nekem tudni válaszolni. Az a baj, hogy mindenki megsértődik és inkább elmegy. Pont azért van a topik, hogy mindenki írjon mindenkinek,mindenről és nektek is biztos van valami új dolog amit szívesen megosztanátok velünk. Nekem igaz van gyermekem de olyan mintha ez a terhesség más lenn mintha kezdő lennék vagyis legalább is úgy izgulok mintha az első lenne és ez csak fokozódni fog!Lányok nemenjetek el. Minden topicban van egyfajta clickesedés de elmúlik olvassatok bele bármelyikbe meglátjátok és sokáig olvastam a tavalyi augusztusiakat és ott is volt ilyen de még a mainapig is írnak egymásnak és nem hullott ki mindenki.

Van egy topic ahol érdeklődtem doki iránt hát nem válaszoltak egy hétig rossz volt aztán feltettem a kérdést mégegyszer és elnézést kértek de belevoltak lendülve egy témába és átsiklottak a kérdésemen. De aztán válaszoltak így találtam magamnak orvost.
Most izgulok, hogy elvállaljon mert már én is mennék megnézni a babócám mert régen nem láttam már.

Na csak ennyit szeretttem volna.
Kép
Kép
Kép
beusmimi
 
 


Beusmimi,
Drukk a dokihoz! Majd mesélj, hogy mi volt.

Vérvételen én sem voltam még, és nem látott még a védőnő sem. Ma megyek a múlt heti UH eredményével vissza a doki nénihez, aki megígérte, hogy most már elkezdjük a vizsgálatokat. Estére már többet tudok majd.

Szép napot mindenkinek!

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Beus!
Szerintem nem is lehet mindenre válaszolni.Ha mindent részletesen átolvasunk és mindenre reagálunk,akkor egész nap itt ülhetünk :lol:
Bár az elmúlt napokban olyan gyönyörű idő volt,hogy ez nem volt nagy kunszt :lol:
Amúgy meg lehet van valami a levegőben,meg lehet terhesek vagyunk. :lol:
Klikkesedés az sajnos mindenütt van.És egy ilyen nagy fórumon mint ez,még nagyobb a klikkesedés.
De szerintem ez teljesen normális,hisz nem is vagyunk egyformák :wink:

mimi12
 
 


Sziasztok!
Én vagyok....csak akkor tűnők el,ha nem vagyok gép közelében....
Hááát Én is úgy kezdtem itt,hogy azt hiszem 1-2napig nem nagyon vett észre senki....csak 1-2ember....de maradtam...be valahogy be kell illeszkedni és meg kell szokni a társaságot....Én is sok mindenen átsiklok,mert ahányan vagyunk annyi félék vagyunk....fölösleges vitázni....na és volt egy félre érthető hsz-em si....ami a netezés hátránya...azonnal....ill. a megfelelő szavakkal nem tudod körül írni...na mindegy!
Képzeljétek 2napja iszok este fél liter kamilla teát és mielőtt lefekszem tejfölös-sós paradicsomot és ha megiszom a kv-t reggel...tudok nagy wc-zni....ez azért is siker számomra,mert eddig heti 1x ha tudtam...régen is,ilyen voltam....de amióta terhes vagyok...rosszabb lett...hashajtót nem akarok bevenni...mert akkor minek szedem a gyógyszereket.....Noki próbáld ki,hátha hat!

na majd jövök....megyek főzni!
:wink:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Lányok, megfőztem ebédre a paradicsomos tésztát, a fiam ott veri a balhét a tűzhely előtt, hogy ő most azonnal akar ilyet enni :lol:

OFF: Egyébként fura féle, mert nem szokott reggelizni. 6-7 körül beburkol 150 tápot, és délig se gyümölcsöt, se kekszet, se szendvicset... :shock: Ezért előrébb is hoztam az ebédet, 12-kor eszik.
Szerintetek normális, hogy délelött ennyire nem eszik semmit?
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

cscsi: az én lányom is ilyen reggel megiszik 2 dl tejet és utána semmi esetleg egy túrórudi semmi más de azt is bele kell könyörögnöm. Hozzáteszem két évesen és három hónaposan 10,5 kg és 88 cm. Sokak szerint vékony. De én sem és a párom sem vagyunk vastagok szerintem ez örökletes. Vagy nem látom jól a dolgot és el van maradva? Sosem volt duci még babának sem. De csak szólt volna a doki, hogy van valami gáz, nem?

Visszatérve az előző témámhoz még annyit fűznék hozzá, hogy tudom milyen első babát várni minden ő körülötte forog csak rá vagy kiváncsi és nem érdekel semmi más, csak mikor már ott vagy az utolsó hónapokban akkor érted meg a gyerekes anyukákat, és akkor már jól jön a tapasztalat mit vigyéla kórházba mit tegyél, hogy ne fájjon a gátseb, mit kenjál a cicidre, hogy ne sebesedjen ki és stb......... Nekem pl annyira jól jött, hogy beszélni tudtam a nálam tapasztaltabb anyukákkal olyan nagyon jó tanácsokat adtak. De a ti döntésetek, hogy maradtok-e, de dobjatok fel témát kérdezzetek és biztosan hozzáfognak szólni a többiek is. De ha háttérbe maradtok akkor nem tudunk közös témát találni. Szerintem ebben osztja mindenki a véleményem.


Szép napot nektek!!
Beus
beusmimi
 
 


Beus!
Az én gyerekeim nagyra nőttek,sőt a Szabi állandóan eszik.Ő 2éves koráig szopizott,éjszaka fel kelt,és nappal is volt,hogy szopizott,emellett rendesen evett.Most 3évesen kb 16-18kiló közt mozog.
Viszont,a húgomnak 3lánya van,és teljesen már a három csaj.A középsője a Reni,pl 7éves és jó ha van 18kiló :lol: :lol:
A Fanni lányom ennyi idősen kb 25kiló volt.
SZóval teljesen mások,és nagyon is számit mit örökölnek.Nem csak az,hogy a szülők mekkorák,hanem nézni kell a nagyszülőket is.
A lányom pl magasabb már most nálam,pedig én is 170cm vagyok :lol: Az anyai nagypapám volt magas,vagyis az ő családja,gondolom onnan örökölte.
A húgomnak viszont az anyósa alacsony,és az apósa sem egy bnagynövésű férfi,nyílván a Reni tőlük örökölte a testalkatát.
Szerintem tök normális,hogy Jázmin 10kiló körüli,nyugi!!A Reni lehet ennyi sem volt 2évesen de emellett arányos volt. :wink:

mimi12
 
 


Sziasztok Lányok!Én most találtam rá erre a jó kis oldalra.Pénteken tudtam meg,hogy igaz a hír és várandós vagyok.Nagyon vártam már,mert benne vagyok a korban.Ami még jobb hír,hogy ketten vannak a kis pocaklakók!!!!!!!!!!! :lol: Nagyon remélem,hogy mind a kettő a világra jön!!!!!!!!!!Most 10 hetesek!Már láttam Őket.Nagyon jó fejnek tűnnek!Sziasztok:Üdv mindenkinek beus 73
beus 73
 
 


Sziasztok

Újként szeretnék csatlakozni! (növelvén a létszámot) :D

Sajnálom, hogy ezen az oldalon ilyen szomorú-búcsúzkodós hszek vannak, de ilyenkor mindenki érzékenyebb + az írás varázsa, hogy nem feltétlenül azt hallja ki az ember az olvasott szövegből, mint amit az író közölni akart :(

Rólam/lunk:
Remélhetőleg aug 08-án kétkisfiús anyuka leszek, mivel második gyermekünket várjuk. Van egy majd' 3 éves nagyfiam. Tüneteim azonosak (nem vagyok rosszul), ebből gondoljuk, hogy ő is kisfiú.
A párommal 6 éve vagyunk együtt, elvileg most májusban esküszünk össze.

Témákhoz:
Az én fiam is felkel még éjszaka, külön szobában alszik, de általában fél 3 körül odahiv, iszik a vizesflaskából és 5 perc múlva visszaalszik. Ezt hetente kb 5ször. :)

Védőnőhöz az orvos még nem küldött, majd a 12. heti uh után, ami 1 hét múlva esedékes. Vérvételen voltam, állitólag jók az eredmények (telefonon azt mondta a doki)
reinkarnáció - nekem apukám januárban halt meg tavaly és a teszt előtti este vele álmodtam, hogy körülöttem téblábol, amig én egy hajasbabát szoptatok... :!:

Nálam kajánál a paradicsomleves és a kefír a sláger, az édességre meg ránézni sem tudok - ja, és feltűnt nektek, hogy a paradicsom másnál is menő? (cscsi, kandi72) :oops: :D

Most hirtelen ennyi, remélem vonalzót is sikerül felraknom

:oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára spulni 2009.01.20 13:01-kor.

Orsi
Kép
Kép
spulni
 
 


Sziasztok újak!!
De jó,örülök nektek :lol:
Spulni,ne a href-es kódót másold be,hanem azt ami url-el kezdődik.

És örömmel olvasom,hogy a te fiad sem tudja,mi az a végig alukálni egy éjszakát :lol:

Beus 73!Kapásból kettő??? :lol: :lol:
Jol gondolom,hogy a szám a neved mellet a szül. éved?Ha igen,nyugi,én idősebb vagyok :lol:

mimi12
 
 


Hello

Gyors válasz :)

mimi, köszi a köszöntést :D
hát igen, alvás terén is hasonlítanak a fiaink, sőt, az aktivitása is hasonló a Szabiéhoz :)
én soha nem hallottam olyanról, hogy a gyerekhez éjjel is fel kell kelni - erre mostmár olyat nem hallok, hogy végigaludná az éjjszakát
:shock:

Beus szia!
kívülállóként szuperül hangzik az iker, én nem merném :oops: , bár ha első gyerekek, akkor természetesen fogod venni az akadályokat és eszedbe se jutnak aggályok :D gratulálok :!:

Orsi
Kép
Kép
spulni
 
 


Sziasztok!

Beus73 és Spulni üdv közöttünk.
Beus.egyből 2 baba gratulálok.Spontán jöttek?

Én ma megjártam a szemésztet, kb 2 1/2 órát voltam ott. Hát a végén már nekem is kezdett elfogyni a türelmem.Pedig én tudok várakozni.
Délután meg emgyek a nődokihoz.

Beusmimi.drukk a adokihoz.Én is ma szeretnénm megkerdezni a dokimat,hogy a fiánál szülhetek-e.Remélem nem akkor lesz szabin.

Adrienne:sajnálom,hogy elköszöntél nagyon nem értem a véleményedet.Dehát a te döntésed.
Inzulin miatt annyra nem vagyok elkeseredve, mindent a babáért ill. már fogytam 1 kilót :) A végén tényleg a tesóval sem leszek nehezebb + 4kilónál.

Márk is össze vesszi eszik.Most megint jön a foga,igy nehezebb valamit is megetetni vele. Bár ma szépen regglizett és a krumpli főzelékből is megette a maga adagját.Ez már haladás a tegnspi naphoz képest.
Vendég
 


Spulni, Beus,
üdv köztünk.

Csajok, valószínű az éjszakai programot vírus okozta, mert ugye a szombatot a férjem hányta végig, az éjszakát én, és reggel már Lili is kezdte. Szegény, ő szurit is kapott, én nem, csak gyógyszert.
Voltunk a kórházban, hogy most akkor mi lehet Pöttyel, de a nőgyógyászom szerint ezek az enterovírusok nem igazán szoktak gondot okozni. Persze kizárni nem lehet semmit, de nem valószínű. Úgyhogy most már nagyon várom a csütörtöki UH-t.
Na megyek, próbálok inni, pár kekszet már legyűrtem. Lehet, hogy nekem is jobb lett volna a szuri, Lili aludt utána két órát, és most már játszik ezerrel.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok Lányok!

Üdv az újaknak, de jó , hogy egyre többen leszünk.

Alvás: Jázmin is fel kell még legalább egyszer inni éjszaka és néha azért hogy átmásszon hozzánk, hála az égnek ez kevésszer fordul elő már. Nem tudom ha kész a házunk hogy fogom beszoktatni a szobájába kemény dió lesz. Szerintetek a picit is a saját szobájába rakjam egyből vagy legyen a szobánkba a kiságy?

Lányok ti már híztatok? Mert én még semmit ugyanannyi vagyok mint voltam. Látom van aki fogyott is akkor csak nincs gond. Igaz rókakoma még mindíg sűrűn látogat de messze nem annyit mint eddig, volt olyan nap, hogy nem tudtam kikelni az ágyból.


linacska: gyógyulást nektek remélem hamar kimegy belőletek a vírus. Sajna az én lánykám is mindent haza hoz a bölcsiből, múltkor bárányhimlő volt a bölcsibe még jó, hogy beoltattam ellene így még hordozó sem lehet.

Üdv Bea

Kép
Kép
Kép
beusmimi
 
 


Kép
Vendég
 


Kitty :lol: :lol:
De jó!Ugy várom már én is a csütörtököt.
Ilyenkor még olyan bizonytalan az ember.Már olyan jó lenne érezni,hogy mocorog.

Beus!Nem akarlak elkeseríteni,de sajnos az oltás nem ad 100%-os védelmet a bárányhimlő ellen.Van sajnos x % akik az oltás mellett is,bizony elkapják a vírust és ezáltal fertőznek is.Bár sok vitát olvastam erről,megoszlenek a vélemények.
Mondjuk én alapvetően oltás és gyógyszer ellenes vagyok,de kell ilyen is :wink:

mimi12
 
 


Hello csajok!!

Üdv az újaknak!!!! Ti maradjatok, jó ám a társaság, ne higgyetek a finnyásaknak :lol:

Beus 73: Végre egy ikres!! pont a múltkor hiányoltam, hogy senki nem vár két bb-t egyszerre! Tessék :lol: :lol: Gratulálok! Ez azt jelenti, hogy az ember lánya azonnal veszélyeztetett?

Spulni: Üdv!!

Ádibaba :lol: én sem voltam még vérvételen, majd a köv. uh után, ami két hét múlva lesz. Már csak azért sem sürgetem, mert ha jól tudom, akkor el kell menni a védőnénihez kiskönyvért (nekem még az sincs) és akkor vége nyugalomnak. A múltkori terhességemnél állandóan jött -tök váratlan helyzetekben- nem is jelentkezett be!! MÁr nem tudtam, miasz@rt jön, mindig mutogattam neki a készülő babaszobát... Úgyhogy most ameddig lehet, halogatom... :roll:

Beusmimi :lol: én már híztam, 1.5 kilót. Sokszor eszem keveset. éppen csak csipegetek, de úgy látszik elég ügyesen :wink:

Húú, nem is tudom már ki írta azokat a jó kaja ötleteket, de ma abból az ötlettárból főztem: gombás, sonkás spagettit!! Isteni!!! :P JÖhetnek a további ötletek!!!

Linácska :lol: Remélem, már jobban vagy! Egyébként én simán rosszul szoktam lenni éjszaka is, ha fel kell kelni pisilni. Sőt, alig bírok olyankor visszaaludni, annyira kerülget a rókizás. De már nem tart olyan nagyon soká.. Remélem. Ha jól rémlik, legutóbb olyan 12. hét után enyhült, 14. után teljesen megszűnt!!

visszatérve az off-hoz: nem hiszem, hgoy bárkit is megbántottunk volna... Aki akar írni, mert van mondanivalója, az ír, akinek nincs, az nem ír... Ennyi! Pont. Nekem sincs még gyerkőcöm, mégsem érzem kívülállónak magam. Részemről befejeztem a témát... :wink:

én speciel most épp undorodom a munkahelyemtől (iskola), mert mindenki göthös, redvás, taknyos... menekülök, ahogy lehet. De mivel a tanároknál is kitört a láz, állandóan helyettesítek... Kicsit elegem van. Veszélyeztetett vagyok, dolgozom, és én húzom az igát.... :( Bocs a panaszért, de ez ma tetőzött... :roll:

Senki nem tett fel uh-képet...pedig a 12.hetin már olyan sok minden látszik!! Nekem még két hét az integrált tesztig... Addig a körmöm lerágom... :wink:

Valaki kérdezte, ciki-e már ilyen korán a kismaminaci-- HÁt, ciki vagy nem, én hordom azt is, mert egyszerűen az kényelmes csak lassan. Vettem már szoknyát is, de sztem majd inkább tavaszra lesz jó.. Be kéne ruháznom még egy farmerre...

na, csók! anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Végre Kitty!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Pont most panaszkodtam!!! Mesélj-mesélj, mi volt??

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


http://www.bboom.hu/

itt szupper cuccok vannak.....hmmm! :P

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


kitty: a méretét is tudod a kicsinek?

Timi
titimee
 
 


Sziasztok Mamócák és Babócák :lol:

Ezt csak azért írom így mert nálunk majdnem minden este jó éjszakát kíván a párom a mi Kisbubinknak, már nagyon emberszámba vesszük :lol:

Köszönöm így utólag is mindenkinek aki boldog névnapot kívánt!

Kitty: Tök szupi képed van a babócádról, remélem holnap én is hasonlót láthatok majd :lol:

Csilla: Igen az én képem van kint, ha kíváncsi vagy akkor mutathatok többet is, egyébként tavaly készültek akkor házasodtunk össze.

Beusmimi: Igen, én sajnos híztam már az elmúlt hónap óta 3 kg-ot. Mondta is a védőnő hogy vegyek visszább mert a doki lefogja harapni a fejem ez miatt. Mert a dokik szerint max. 9kg a megengedett, persze a védőnők szerint 12kg. De ma azt olvastam hogy a 12. héttől hízunk a legtöbbet a 20. hétig. Persze a védőnő meg azt mondta hogy a 21. hét után kell nagyon figyelni a hízásra.
De én szerintem mindenki másképp hízik :lol:
Szerintem érthető hogy sokaknak rosszul esik az hogy néha szüneteltetve vannak. Hiszen terhesek vagyunk és érzékenyebbek is a kelleténél. A férjeinknek meg már lehet hogy egy kicsit sok ha állandóan a terhességről beszélünk mert talán még fel sem fogták. Egyértelmű ha valaki ide menekül és itt akarja megosztani mindenkivel minden búját-baját. És sajnos ha itt is süket fülekre talál a mondanivalónk úgy érezzük egyedűl maradtunk és már senki nem törődik velünk.
Tehát ebből azt akartam kihozni hogy pszichológusnak kellett volna mennem :lol:

Na jó a viccet félretéve ADRIENNE KÉRLEK MARADJ VELÜNK! ha még olvasol minket.
Igaza van annak aki írta nekünk össze kell tartanunk!

Madaran: Már én is kismamanacit hordok, szerintem tök jó és kényelmesebb is mint a normál nacik :lol:

BEUS+SPULNI ÜDV!!
Szerintem azért most kitettem magamért 8)

Kép
Vendég
 


Madaran: Megnéztem az oldalt tényleg jók a cuccok! De az is biztos hogy méregdrágák lehetnek. Vagy nem? Nemrég amit vettem bársony kismamanacit az is 7ezer valamennyi volt. Na nekem az már sok :cry:
Viszont pár oldallal arréb biztos láttad írt egy sajszi hogy varr kismamacuccokat na azok annyiért nagyon megérnék.

Kép
Vendég
 


Piroska: én még (babonából) nem vettem kismamanadrágot, pedig gömbölyödöm rendesen. kilóban még nem híztam, csak a pocakom nőtt. (bár mostanában állandóan éhes vagyok). egy kismamaövet engedtem meg magamnak, hogy a nadrágjaimat még hordani tudjam :)

Timi
titimee
 
 


Kitty, feltetted a képet és a beszámolót lehagytad????? Ejnye! Látod mennyi kiéhezett kismama várja a híreket? :lol:

Piroska, esküvői képek? Naná! minden mennyiségben érdekel!!! Jöhet a többi is!

Azért lassan kiderül, hogy másoknál is vannak alvásproblémák! Megnyugodtam.

Üdv az újaknak! Tényleg jó kis csapat ez :wink:

Most voltam védőnőnél kiskönyvért...hiába. Nem ad időpontot, csak mindenkinek azt mondja, hogy jöjjön be amikor egészséges rendelés van. Na, most is hárman ültünk ott, kettőnket el is küldött, mert már nem volt ideje. Jó, én ráérek, holnap megyek vissza hozzá, de a másik kismami dolgozik még és úgy kéredzkedett el a munkahelyéről. Ő biztosan nem örült :roll:

Én is az ötlettárból főztem ma :) A császárszalonnás-fokhagymás-tejszines mártást és a paradicsomos mártást dolgoztam össze :) Nem tudtam eldönteni, melyiket is főzzem :lol: :lol: :lol: de olyan finom lett!....

Anna, kösz a kismamaruha bolt tippet, már nézem is!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?