Új privát üzeneted érkezett!

Pumukli!
igen, a Hepinetbe megyek 8)
itt is 25 ezer az integrált :shock:

Torokka!
gratula a petezsákban csücsülő babácskádhoz :D

most már én se értem azt a down kóros dolgot, mármint hogy hol mit adnak és mennyiért és mi a különbség..... :twisted: :roll:
Vendég
 


Eszter!

Sajnos ez így van. Én 2007-ben szültem és a 2006-os fizum számított.
Mikor kapod meg azt a bónuszt? Az lenne jó, ha decemberben utalnák....

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL
pumuklii
 
 


Eszter!

Tgyást ugyanúgy számolják, mint a táppénzt. Szülést megelőző 2 évben kell lenni 180 nap biztosításnak. De igazad van, a szülés előtti év fizuja számít (te esetedben 2008). Nem 2 év, ezt elírtam.
pumuklii
 
 

 
 

Még annyi, hogy én 2007 áprilisban szültem és kaptam még bónuszt 2007 után, de 2007 októberben utalták. Igy az nem számított bele sehova...
Bár én nem panaszkodhatok, nekem kb annyit kaptam utána fél évig, mint a fizum volt.

Én március 31-ig dolgoztam és ápr 24-én szültem, sokat nem lazsáltam szülésig :-)
Ki hogy érzi, nekem így volt jó.
pumuklii
 
 


Jó sokat írtatok, helyes :)

pumukli: nekem is tudsz segíteni? Ugye most Zsófival GYED-en vagyok. Ha most kistesóval visszamegyek táppénzre, az a későbbi GYED-emet fogja befolyásolni? Mert most a maximum GYED-et kapom, és a táppénz sokkal több pénz lenne :roll: Te hogy csinálod?

Én is multitól jöttem el szülni, és vissza is vennének majd, de messze van, és gyerek nélkül jó volt, de gyerekek mellett nem szeretnék napi 70 km-t autózni :?

Holnap végre nekem is doki :lol:
Vendég
 


Na az én helyzetem mégbonyolultabb...mert ugye nappalin tanulok így nem jár se a tgyás se a gyed.Viszont nem tudom ha felvennének vhova melózni,akkor az hogy nézne ki.Kicsit bonyolult a helyzet,mindig változik ez a sz*r.Szóval valószínű vmi munkaügyist vagy jogászt vagy fogalmam sincs kit meg kell kérdezzek :roll:

annus11
 
 


Szia Annus! :o

Én TB-s vagyok, ha akarod segítek! :lol:
A nappali tagozaton töltött idő biztosítási időnek számít, és ha most valahol bejelentenek ,akkor a nappali tanulmányok is beleszámítanak a megelőző 2 év biztosítási időbe! :P
Remélem érthető! Az összege attól függ, hogy mennyire tudnának most bejelenteni! 8)

KépKép
ancsika80
 
 


ancsika: nekem is tudsz segíteni? :oops:
Vendég
 


Persze Panndi! :)
nagyon szívesen segítek, csak lassan tudok válaszolni, mert ritkán vagyok net közelben! :lol:
TB és családtámogatás a szakmám, ezért nyugodtan kérdehettek, megpróbálok segíteni! :lol:

KépKép
ancsika80
 
 


Sziasztok!

Panndi: igazad van Kazár doki tényleg kedves és segítőkész. azt hiszem nála maradok. Ha lehetnék eg kicsit kíváncsi, te UH-ért mennyit fizetsz a magánrendelésen, mert a 12.heti UH-ra a magánrendelésre kell mennem, azt ott csinálja.

Annus: a kimaradt adatok így akkor a
kórház AEK
doki: Kazár Tibor
a többi egyenlőre maradt, ő megerősítette eddig a mi számításainkat a 9 hetes Bogyókáról.

Ancsika én is kérhetnék segítséget TB és társai ügyben én ugyanis határozott idejű szerződéssel dolgozom, immáron 2 éve.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Szia beu!

Írd meg priviben a részleteket! Köszi

KépKép
ancsika80
 
 


beu: én ötezret fizetek magánrendelésen.

ancsika: írtam privit, köszi előre is :)
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a szorítást! No és a jókívánságokat!

Az anyagi oldala a dolognak még szebb lesz, ha még a családi pótlékot is megadóztatják...

Szép estét mindenkinek

Puszi, Kata
torokka
 
 


Sziasztok!
Na, nekem se volt könnyű napom ma... este 7-ig meeting, már alig tudtam nyitvatartani a szemem, utána meg úgy felfújódtam a káposztafőzeléktől, mint egy lufi. Vagy inkább 2 lufi. Mostmár minden OK, gyanus, hogy gyorsan ágyba is bújok...
Ancsika, tök jó hogy van személyi TB tanácsadónk, tök rendes vagy, hogy így segítesz akiknek kell.
Na szép álmokat minden mamának és babócának!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Hunccutkáról nem tudtok valamit? Ő az elején nagyon aktív volt, és most teljesen eltűnt, Remélem nincs valami baj...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Jó reggelt Kismamik:)

Szheni, óriási dolog, hogy 20 kilót leadtál! Gratulálok! :)

Pumukli, Panndi, tűkön ülök.:) Gyertek hamar babanéző után!

Pumukli, Én is dolgoztam az egyik Big4-nál, lehet hogy ismerjük egymást?:) Én 2006 szeptember és 2008 február között.... Nem kismamának való hely, ha azt a rengeteg utazást nézzük. már ha te mentél ki csapattal...

Szofi, én lenmagot eszem, emésztés javítónak. Remélem ettől még felszívódnak a bogyók, amit marékszámra szedek. (Elevit, MagneB6, Rutaskrobin, vas)

Ancsika,
de szuper, én is hadd kérdezzek:) Ha most váltom ki a vállalkozói engedélyem, és 2008-ban nem volt meg a bérezett 180 napom, akkor pl ha minimál bérre vagyok bejelentve az utolsó 6 hónapba, akkor mi fog járni, meddig, és milyen összegek?

Lányok, hogy van a derekatok? Nekem csak az szakad le, és kis izomláz szerű érzés van a pocimban.

És a cicik? Vettetek már nagyobb cicifixet? A kosár legyen csak nagyobb, vagy a méret is? Nem akarok havonta újat venni, :) milyet érdemes?



:lol: :lol: :lol:
vanni
 
 


Sziasztok,

Üdv az újaknak és gratula a babócákhoz!

Én is voltam tegnap dokinál van egy 21 mm pocaklakóm, halottam a szivhangját is nagyon szuper volt hallani és látni!A doki is rendes volt!
Mindent rendben talált, folsavat kell szednem csak 3x1.

Most rohanok is bocsi ha másra nem reagálok most de szalad a ház, Jázmin kéri a reggelit :) !

Szép napot nektek

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Sziasztok!

Szheni, Vicuska: örülök, hogy van valaki aki "kisállatos". Vicuska, a Te leírásod alapján kész Noé bárkája lehet nálatok. Engem nagyon elgondolkoztatott a jelenlegi állapotom a kiskutya beszerzését illetően. Hogy tudnám ellátni, tanítani ilyen állapotban.
Vicuska, lehetek só-bors! :D Ez is a kutyaimádatomból jön, ugyanis egy só-bors színű törpe schnauzer az, amire vágyom immár 2 éve. Nem nagyon tudtuk eddig bevállalni, mert ugye mégsem zárhatom be 12 órára a lakásba szegényt. :(
A kutyáról való ideiglenes lemondás után jött a könyörgés bármely kisméretű szőrös jószágért (degu, mókus, tengerimalac). Végül a férjem azt mondta, hogy ok, akkor vegyünk egy akváriumot. :lol: Nem éppen szőrös kisállat, de megteszi. :) Lassan két éve megvan.

Annus, kíváncsi vagyok mit mond a dokid a szűrésekre.

Pumuklii: köszönöm a segítséget a javadalmazást illetően. Azt hiszem kivételesen szerencsés helyzetben vagyok.

Tegnap voltam végre első vizsgálaton. 6 hetes és 1 napos terhességet mutatott az UH. 7.2 mm a baba. :D
Semmit nem mondott arról a doki, hogy szednem kéne vitamint vagy bármi. A magne b6-ot említette a hányingerre.
Aki szed különböző vitamint közülünk magától teszi, vagy orvosi javaslatra?
Azt is olvastam, hogy ilyenkor még annyira pici a baba, hogy ami kell neki elszívja az anyától. És ha a terhesség alatt rendesen táplálkozik az anya, akkor nem lehet gond. A legnagyobb gond, hogy jelenleg gyakorlatilag nem táplálkozom, mert rá sem bírok nézni a kajára.
Már azt sem tudom, hogy mitől vagyok rosszul, a nem evéstől vagy a terhességtől.
Folsavat szedek egyedül, két naponta egy fél tablettát, mert 3 mg-os a kiszerelés.
Legközelebb 4 hét múlva kell mennem. Kíváncsi leszek akkor lesz -e már szívhang.

Mindenkinek kitartást az émelygős hányós időszakban.

Eszter
salt&pepper
 
 


Bocsánat most olvastam visza amit irtam szóval nem 21 mm hanem 6 mm a pocaklakó!

Eszter akko kb egy idős a terhességúnk, próbáld a szénhidrátot hátha az megyen!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Ági!

Már akartam is írni h a 21m baba az kicsit nagyobb mint 6 hetes :wink: De a lényeg h minden oké!!!Gratula!!!


Eszter!
Adsz még meg adatokat a táblihoz?Majd megnézem mi hiányzik még,bár most hogy írtad h mekkora a baba be tudlak rakni a sorba!
Amúgy nekünk is egy akaváriumunk van :wink: Amúgy igen,elszívja az anyától,de én néha alig tudok enni.Nekem amúgy a doki mondta h szedjek vmit.Neked is gratula a babához!!!

Vanni!
Nekem is nőtt a cickó,de most mintha isszazsugorodott volna.....vagy csak nem feszül úgy.Passz.Azt hiszem vmi kényelmes kéne,ami nem merevítős és nem szivacsos.De gondolom azért ez is egyéni,kinek mi a kényelmes :wink:

Többen eltűntek...azért remélem benéznek még hozzánk!

annus11
 
 


Sziasztok!

Annus, adatok a táblához:

Név: Eszter (Salt&Pepper)
Kor: 27 év
Lakhely: Dunaharaszti
Következő vizsgálat: november 4.
Kórház/orvos: Szent István / Dr. Lengyel Mária
Szülés várható időpontja: 2009. 06. 01.
Név: Kicsi Pettynek hívjuk az első UH után, mivel leginkább arra hasonlít :-)

Ha meglesz a baba neme elkezdünk agyalni a nevén.

Főzök egy kis rizst, hátha meg tudom enni.

Eszter
salt&pepper
 
 


Panndi
én ugyanígy csinálom, ma ha minden ok, már szólok is, hogy vegyen táppénzre és kapjam újra a nagy lóvét :-). A gyed-et nem befolyásolja, maxot kapunk majd a gyerek születése után. Ezt akartam is írni, minden második babásnak, hogy ha tudja/akarja akkor így csinálja.

Annus
Nővérem is így volt, iskolapadból ment szülni. Ha tudod intézd el, hogy valaki akár 1 hónapra, mielőtt táppénzre mész felvegyen, ha lehet akkora pénzre, hogy max gyed-et kapjál. Érdemes erre pénzt áldozni, akár ha ti álljátok a járulékokat.

Vanni
Melyiknél dolgoztál? Én a Forgách utcánál. 2001.09-től.

Eszter
4 hét múlva már kell lennie szívhangnak. Gratula a babához.

Akkor mindenki szorítson 1 óra után. Már tűkön ülök. Éjszaka 2 után felriadt Maja valamire, én utána nem tudtam visszaaludni nagyon sokáig. Már tiszta ideg vagyok. De reménykedem, hogy miden rendben lesz, hiszen nem utal semmi másra. Na, meglátjuk. Remélem jó hírekkel jövök!

Pusszancs
Anita
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Most vagyok ilyen oldalon először, kicsit furcsán is érzem magam... én még "csak" 6 hetes terhes vagyok :)
Lenne egy kis problémám, hátha Ti is tapasztaltatok már ilyet...eddig hibátlan bőrrel rendelkeztem de most pár napja nagyon apró rengeteg kis kipattogás (nem pattanás) jelent meg az arcomon...gondolom a hormonok miatt...szerintetek lehet valamit tenni, hogy eltűnjenek...nem érzem jól magam így a bőrömben :(
Tudom nem olyan hatalmas nagy probléma de engem aggaszt...

Mellesleg szeretnék a "csapat" tagja lenni, legalább nem érezném magam annyira egyedül (sajnos az én baráti körömben még nem nagyon szültek ) :)

Üdv. Rita
rittu
 
 


Sziasztok!

Én csak 16:45-re megyek dokihoz, miattam addig ne izguljatok :lol:

Pumukli, én is így terveztem, mert a GYED a táppénzhez képest.. hát nem túl sok :?
Vendég
 


Sziasztok!
Ritu, üdv itt. Akkor júni 3. a Te napod? Az arcodra nem tudok sajnos ötletet adni... :(
Pumukli, Panndi, azonnal jelentkezzetek, ha van valami!!! Panndi, Te végül is híztál valamicskét?
Ági, Eszter gratula a Babócákhoz!
Na, mindenki jól viselkedjen, én futok dolgozni!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Fél kilót :lol: Igaziból még most is az alatt a súly alatt vagyok, amire a doki azt mondta, már ne fogyjak többet, de ebben már kiegyezünk szerintem :lol:
Vendég
 


Halihó! :lol:

Panndi, Pumukli!
drukk dura!gyertek a jó hírekkel majd és fotókkal :D

Rittu!
üdv itt 8) , szerintem ahogy rendeződnek a hormonok, pár hét múlva rendeződik a bőröd is, nekem is az elején voltak ragyáim, már szinte semmi :P

Só-bors!
hajrá kiskutya! :D kertes házban laktok?akkor nyugodtan vállald be 8) akvárium nekem is van 2, de az azért más..őket nem lehet simogatni :roll:
uhudról nincs fotó? :roll:
én szedek magne b6-ot, folsavat és gravidát.

Ági!
gratula a szívhanghoz :D

láttátok, hogy megnyílt a 2009 júniusi topik is? :lol: szóval szerintem már nem lesz több kismamink :P
:P :P :P
Vendég
 


Szép napot mindenkinek!

Remélem, jól vagytok ma is... Ha valaki megy ma dokihoz, megy a drukk, és szóljatok, h mi a helyzet! Pussz!

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok Csajok!

Megint sokat írtatok! Én nem bírtam tegnap este feljönni, annyira szarul voltam. Ha eszem, hányok, ha hányok éhes vagyok és émelygek, ezért ennem kell, de akkor meg hányok.... Nos egy ördögi kör. Ha még két kg-ot fogyok, be kell feküdnöm... Nem akarom. Szerintem inkább hallgatok róla. Az első gyereknél sem árultam el, és nem lett semmi!

Mindenkinek gratula a vizsgálatokhoz.

Ági szerencsés vagy, hogy hat hetesen hallottad a babidat! Nekem a doki azt mondta, hogy 8 hetesen hallhatom elsőzör. Vagy a tényleges terhesség hatodik hetébne vagy és nem az utolsó menszitől számított hatodik hétben? Én is hat hetes vagyok, de nekem még a babit is alig lehetett látni. Egy fehér maszatka volt az egész.

Panndi, örülök, hogy híztál. Mi a titkod? Nekem nem megy.

Mindenkinek kellemes napot!

Kata
torokka
 
 


Szia Rita!

Most néztelek csak... ezek a kiütések, amikről írsz, bármitől lehetnek. Ha nem patti, akkor ehettél esetleg olyat is, amitől előjön (pl tojás). Sajna semmit nem tudok, amivel elmúlnak, de sztem, ha több napon keresztül megvan, akkor mindenképp menj orvoshoz, nehogy valami gond legyen. Max azt mondja, h minden ok, és menj el egy kozmetikushoz, és Te is megnyugszol. Egyébként gratula a babához!:)

Eszter, a kiskutya tényleg sok törődést igényel. A miénk 9 hónapos, de hihetetlen, hogy mennyi energiája van, és amilyen alvós vagyok mostanában, nem nagyon van kedvem játszani vele, úgyhogy néha a szívem szakad meg, mert addig ül a teraszajtó előtt, és figyeli, amit csinálok, amíg meg nem esik a szívem rajta és megyünk labdázni. Persze csak light-osan...:) De szegényke tényleg látványosan unatkozik. Lehet, hogy kéne neki egy pajti?:):)

Vigyázzatok ma is Magatokra!

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Én ma csak 6-ra megyek dokihoz, remélem minden rendben lesz!
Szorítanátok nekünk is? :lol:

KépKép
ancsika80
 
 


Ancsika, ne viccelj, erre kérned sem kell.:) Ez az alap. Én nem is tudom, mit kezdenék e nélkül a sok kedves kismam nélkül.

Írj majd este, hogy mi volt!:) Várom!!

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


torokka: az a titok, hogy pár héttel előtted járok :wink: Én most stagnálok a súlyomnál, ami még mindig határeset, de már csak kétszer hányok egy nap kb :lol:
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Nem tudtam feljönni az előző napokban, mert a munka elragadott. Sajna az elkezdett melókat nem lehet csak úgy abbahagyni, hogy bocsi, becsücsült egy meggymag a pocakomba, úgyhogy viszlát és sok szerencsét :-)
Most is mennem kell hamarosan, pedig kezdenek előjönni az én tüneteim is. Alacsony a vérnyomásom amitől szédelgek, amúgy meg émelyeg a gyomrom és fáradtnak érzem magam, és az arcom ki van pattogva. A fáradtságba talán besegít az Utrogestan is.

Akiknek eröltetettnek tűnik a kapcsolatanalízis, azok olvasták a könyvet? Amikor elolvastam, nekem nagyon is vonzónak tűnt. Szívesen meghallgatnám, hogy konkrétan miért ellenszenves azoknak, akiknek az. Azért ahhoz nagyon drága, és ráadásul vidékről kell majd feljárnom, hogy értelmetlenül belekezdjek.

Évi, Te el fogod olvasni végül?

Nagyon gratula a növekvő pocaklakók remek eredményeihez. Mi holnap fogunk szembesülni először azzal, hogy mi a helyzet a mi babácskánkal, első ultrahangunk lesz a Kaáliban. Remélem mi is boldoggá tevő híreket fogunk hallani.

A melltartó téma engem is érdekelne, mert nekem csak merevítős melltartóim vannak, Gabi meg olvasta, hogy rosszul befolyásolja a tejtermelődést. Arról nem is beszélve, hogy mostmár kikandikálok belőlük. Persze én sem szeretnék minden hónapban újakat venni, úgyhogy ebben tapasztalt mamik, légyszíves írjátok le a tanácsaitokat :-) Előre is köszi.

Kép
meggymag
 
 


Én meg 4re megyek dokihoz :lol:


Panndi!
Szerintem már nem lesz gond a súlyoddal!!!A napi két hányás már semmi az 5-6 hoz képest :wink: (Mondom ezt én aki össze-vissza 2szer hányt)

Torokka!
Én is szarul voltam tegnap...megint délutánonként vagyok szarul,főtt kaja szinte semmi nem csúszik le a tésztán meg ilyen natúr dolgokon kívül.Bár rájöttem h előző héten a puffadásomat az okozhatta h 2 napig krumplis tésztát ettem :roll: Ma meg úgy siettem haza,annyira éhes voltam.Pedig reggeliztem is :wink:

Vicuska!
Télleg?Már napok óta nézegetem h mikro jönnek a júniusiak,már épp itt volt az ideje :lol: :wink:

Rita!
Szerintem is várj pár napot,ha nem múlik akkor irány a börgyógyászat.Esetleg próbáld meg kamillával áttörölni!Ja és üdv itt!!

Pumukli!
Nővéreméknek van egy vállalkozása...először náluk próbálkozom,persze én fizetném aktgeiket,ez természetes!De hosszabb távon jól járnék :wink:

Eszter!
Teszlek a tábliba!

annus11
 
 


Sziasztok Kismamik!!

Gratulálok a babócákhoz,szívhanghoz!!:):)

Üdv az ujaknak:)
Tényleg nagyon sokan vagyunk már:)...alig győzőm olvasni,most már naon nehéz követni,ki mikor megy dokihoz,de Annus jó a tábla,így mindig rákukkantok ki hol tart:)
Aki ma megy dokihoz ezer drukk+1.
Annus javítanál nekem? Szent.I kórház Dr.Fenyvesi....mondtam,h dokit cserélek:)eddig nem bántam meg:)
Vukkosok-részvétem,szerencsére naon ritkán vok rosszul,Femibiont szedek:)ez egy új vitamin:)
Külön gratulálok a LOMBIKOS Mamáknak, minden elismerésem az ővék,sok sikert és kitartást!

most lépek,melozni
puszi

Kép
mónika36
 
 


Ja ezt találtam a pattanásos bőrről:)

Kérdés:
Most vagyok 10 hetes kismama, és kb. 1 hete sok kis apró pattanás jött ki az arcomra!
Ezelőtt csak 1-2 darab volt, de most nagyon ellepték az arcom.
Válasz:
Mind a pattanások, mind a hányinger természetes velejárói lehetnek a terhességnek. Ezek a tünetek a hormonális változások következményeként alakulnak ki. A bőrproblémák vonatkozásában nem tudok időpontot mondani, hogy mikor fognak javulni, sajnos van, akinél a terhesség teljes időtartama alatt fennállnak.
Dr. Ács Nándor

Kép
mónika36
 
 


Sziasztok csajok!

Meggymag, minden OK lesz!
Annus, Ancsika, nektek is szorítunk természetesen, azonnal gyertek a hírekkel!
Torokka, nekem 6+3-n volt már szívhang, szóval én úgy tudom, hogy betöltött 6. hét után már bármikor lehet a 8. hét végéig.
Mónika, a Szent I Kórház, az Szent Imre? Mert én is ottan vagyok... :)
Melltartó ügyben én is érdeklődöm, főleg a merevítő elleni sorok ijesztettek meg picit, ugyanis nekem elég nagy a cicim, csak merevítős melltartóim vannak. Meg még azt olvastam, hogy akinek alapból nagy melle van, az arányaiban kevesebbet nő. Nekem is jó feszesek most a cicifixeim, de beléjük férek, nem tervezetem újat venni. Kivéve persze, ha tényleg ártalmas a merevítő... :shock: HELP!
Na puszi mindenkinek, rohanok vissza dolgozni!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Meggymag!:)
Végre vki a Kaáliból!! De jó Neked, hogy holnap mehetsz már... én csak 13-ára kérhettem az első UH-t... Pestre jártál? Ki az orvosod? Nagyon szurkolok Neked...

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok Lányok!

Heni, Móni és Annus!
Nagyon hálás vagyok, köszönöm, hogy próbáltok segíteni :)
Remélem én is, hogy csak átmeneti problémáról van szó (vagyis örülnék neki).
Nem is gondoltam volna, hogy nekem ilyen problémám lesz valaha...nem nagyon voltak azelőtt kiütéseim :?
Na de reménykedem minden jóra fordul.

Ahogy itt olvaslak Titeket, látom sok kismaminak van hányingere és egyéb koraterhességi tünete. Hát képzeljétek el nekem csak a mellem feszül és pont ellenkezőleg megnőtt az étvágyam :) Eddig mázli...azt hiszem...bízom benne a továbbiakban is így marad :D
rittu
 
 


Szofi: Hát ezt ezek szerint orvos válogatja, és műszer. A kisfiamnál sem volt a 6. héten szívhang vizsgálat. Akkor is a 9. hétre hívott vissza, mint most. Gyakorlatilag ugyanaz játszódik le.
torokka
 
 


Torokka, most látom mit irtál hát én nem tudom hogz, mükődik de volt szivhang az tuti.
Én is a mensi utolsó napjától számoltam.

Rittu üdv neked is, szerintem nézesd meg dokival, eddig nekem is az étvágyam nőtt hányinger az nem igen van!

Kép
Kép
agi25
Nagyvarad
 
 


Torokka!
sajnálom a hányásokat :(

Rittu!
nekem is farkasétvágyam van, már biztos híztam pár kilót :shock: :evil:

Szofi!
én se panaszkodhatok ciciügyileg alapból sem :oops: :lol: , nekem a hétvégén már kellett vennem pár újat, a szám az maradt, a kosárból kellett 2-vel nagyobb betű :wink:

Meggymag!
drukk a holnapi uhuhoz :P

Szheni4
1 kutya nem kutya :D , társat neki! :D

Ancsika!
neked is drukk estére :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Üdvözletem, az új kismamiknak és babáiknak!!:)

Kata, Jobbulást kívánok neked! Próbáltad már a B6 vitamint? Esetleg gyömbért?

Pumukli, remélem minden rendben ment, drukkoltam ám nagyon! :wink: Mesélj!

Panndi, érted/értetek is szorítok!!! :)

Reni, Több könyvet is kinéztem magamnak (a Lelki köldökzsinórt, a Gyöngéd születést, a Természetes várandósságot) mivel ezt mind megvenni elég húzós lenne, arra gondoltam, bemegyek az Alexandrába, átlapozom őket, és valahogy rendszerezek. Akkor leszek bajban, ha mind tetszeni fog :roll: . Én kifejezetten jókat hallottam a kapcsolatanalízisről, szerintem néz utána a neten, talán találsz olyan kismamákat, akik megírják tapasztalataikat!

Én pedig mindenkinek ajánlom Szinetár Dóra Várandósnaplóját. Nagyon jókat ír benne, és minden héthez belehet írogatni a saját gondolataidat. Bár nem túl olcsó, de van hozzá babazenei Cd is, (amin Dóri énekel :))

Kata, Ági, Eszter, Gratulálok a babócákhoz, örülök, hogy minden rendben! :)

Tinu, Jól vagytok??

Lányok én olyan sokat gondolok rá, hogy talán mégis dokit, és kórházat váltok! Bár ahogy már többször írtam, eddig nagyon meg voltam elégedve a dokimmal, hosszú-hosszú ideje ismerem. Viszont a kórházzal soha nem voltam kibékülve. Egyre többet gondolok rá, hogy olyan jó lenne legalább most 5. alkalommal minél háborítatlanabbul szülni (pl. félhomályban, barátságos környezetben, ne vágják el rögtön a köldökzsinórt, amíg csak lehet kettesben, békében, kádban vajúdhassak apával, gátmetszés nélkül, és 24 órán át a picivel lehessek). Nem tudom még hogy döntök, nem tudom, ebben az egészségügyi összevisszaságban, hogy egyáltalán választhatok-e másik kórházat, de úgy vágyom rá, hogy most minden szép és jó legyen! :)

Mindenkinek szép napot! :)

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Még a kutyatémához írnék.
Nekünk egy 9 hónapos Beagle-nk van. Nagy könyörgések után, borzasztóan nehezen törtük be apát, de végül megvettük. Amikor elhoztuk nagyon sokat sirdogált, mindenhová odacsinált a lakásba (én meg rettegtem, nehogy belelépjen a 1,5 éves kislányom. :? Már alig vártam, hogy kikerüljön, de sajnos kint is folyton rosszaságot csinál, szétrágta az imádott Kamélia bokrunk alját, a Magnóliát, amit apától kaptam szülinapomra, szétrágta anyósom 17.000.-Ft-os papucsát (irtó ciki volt :oops: ), elképesztő mélységü és mennyiségü lyukakat ás, minden amit kint hagyunk az enyészeté lesz, legyen az homokozólapát, labda, dömper, szerszám. És még hosszan sorolhatnám. Egy imádnivaló kis dög, de eszméletlenül sok baj van vele! Nekem is volt világ életemben kutyám, el sem tudtam képzelni az életemet kutya nélkül, de teljesen más úgy kutyát "tartani", ha csak rá figyelsz, és más akkor, ha már gyerek, háztartás stb. van.

Kép
Kép
evemama
 
 


Sziasztok!

Na, végre átrágtam magam a mai melóimon. :)
Holnap rendezvényem lesz, 12 óra, magassarkúban, full stresszben rohangálni...ááá...fáradok...:(
Rittu!
A bőrproblémádhoz: Az egyik volt kollaganőm full kiütéses lett terhesen. Ami neki végül javított a helyzeten: napi 3 liter víz, napi min. 2 arcmosás CLINIQUE szappannal, B6 vitamin és csakis gyógyszertári krém extra érzékeny bőrre. Try it! Hátha bejön neked is.
Vicuska!
Igen, úgy néz ki, hogy a Péterfyben szülök, ha minden jól alakul. Nagyon ragaszkodom a nőgyógyászomhoz, jobban bízom benne, mint egy ismeretlenben. Telki a komfort miatt volt fontos, illetve elég közel van hozzánk...meglátjuk, megnézem a komplexen a kórházat, remélem nem olyan szörnyű, mint ahogy emlékszem ( a nődokimhoz én a magánrendelőjébe járok)
Vanni!
Nekem a hát-és derékfájás még mindig tünet + hányinger, szédülés, fáradékonyság és néha a pocakom is fájdogál. A hányást úgy néz ki sikerült minimálisra leredukálnom, aminek kimondhatatlanul örülök. A többi tünet szinte semmi a nonstop hányáshoz képest. :)

Kép
mozza
 
 


Én is ilyesmit akartam írni a kutyához, mint Évi. Szerintem érdemes megvárni a gyerek születését, és utána beszerezni kutyit. Én is nagy állatfan voltam Tünci születése előtt. Szerintem ezen is kiéli az ember a gyerekvágyát. Szerencsére az uram kitartott amellett, hogy nem kell lakótelepi lakásba kutya. A többi állatunkat is szépen elajándékoztuk (tengerimalac, nyuszi). És megmondom őszintén, mióta gyerekem született, megcsappant az állatozási vágyam. Nem tudnék rá figyelni.

Vanna: nekem is elkezdett rendetlenkedni a derekam az utóbbi napokban. :?

Cicifix: nekem nincs nagy mellem. Amúgy szerintem ez is tök változó, hogy kinek mekkora lesz a cicije, hogy a terhesség alatt nő inkább, vagy a szoptatás alatt. Nekem anno a terhesség alatt nőtt valamennyit a cicim, de nem nagyon sokat. A szoptatás alatt viszont nagyon sokat változott a mérete: hol nőtt, hol visszaapadt. A terhesség alatt vettem sportmelltartót és azt hordtam, szoptatás alatt pedig a szopis melltartót hordtam. De ez csak saját tapasztalat. Sajna úgy látom, a nem túl nagy melleim megereszkedtek egy kicsit, úgyhogy kéne melltartót hordanom, de nem nagyon szeretem. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Evemama: nem gondolkoztál még az István kórházon? A boldog születésért alapítvány segít az általad ideálisnak tartott szülés
"megvalósításában."
http://www.boldogszuletesert.hu/
Nekem valahogy mindig egyértelmű volt, hogy az Istvánban dolgozó nőgyógyászt választok, a szomszédom Dr. Lengyel Máriát választotta és meg volt elégedve. Ő tulajdonképpen nem is az a természetes szülést nyomató orvos, ha császárt szeretnél azt is megérti. Valahogy nekem az a szimpatikus ha egy orvos a te "igényeidet" nézi. Beszélgettem már az alapítványos hölggyel nagyon segítőkész volt.
Ez a fórum pont jó arra, hogy tájékozódj. :) Nem mondom, hogy homlok egyenest menj az Istvánba, én csak erről tudok véleményt mondani.
Hát igen, a beagle az beagle. A férjem is ezt a fajtát kedveli, hisz olyan bájos. Utánaolvastam fórumokot és rájöttem, hogy elég akaratos kis jószág. Olyan dolgokat írtak le, hogy elvetettük a gondolatot. Van egy nagyon jó könyvem: Jan Fannel: Kutyapszichológia. A Suttogóhoz hasonlóan (aki puszta jelenlétével lovakat nyugtatott meg és tört be) kifejlesztett egy módszert kutyákra. A Spektrumon is volt egy műsor, ahol a módszerével neveltek meg neveletlen kutyákat, A póráz két végén címmel. Ha gondolod elküldöm postán a másolatot, írd meg priviben a címet. Na jó, abbahagyom hisz ez nem egy kutyás topic, bocs az off témáért.

tinu: igazad lehet a kutya témában. Attól tartok, hogy begolyózom az itthon töltött 5 hónap alatt amíg a picire várok, ezért gondoltam, hogy jó társ lenne egy szőrgombóc. Az is nagyon tetszik, amikor a gyerek elvan a kiskutyával. Úgy tanul meg járni, hogy a kutyusba csimpaszkodik stb... :D

Szerintem ez majd magától kialakul. Lassan el kell kezdenem felvenni a tenyésztőkkel a kapcsolatot, viszont a 12. hétig nem szeretnék ugrálni.
Amikor nagyon beleélem magam a baba témába, mindig érzem, hogy az agyam behúzza a kéziféket, hogy állj, még csak 6 hetes vagy, bármi közbejöhet.

A kombinált vizsgálatot még a 12. hét előtt végzik? Vagy ha Down-kór gyanús a bébi akkor a 12. hét után is meg lehet szakítani a terhességet?

Eszter
salt&pepper
 
 


Szofi és Vicuska: Köszi szépen a drukkot a holnapi UH-hoz, alig várom! Már 2 napja felébredek éjszaka és nem tudok visszaaludni izgalmamban :-(
Heni: Én a győri Kaáliba jártam, mert tatai vagyok, és nagyon sok jót hallottam róla. Meg is vagyok velük elégedve.
Eddig 2 ICSI-m volt, az első 2, a második 3 beültetett peteselyttel, a másodikból sikerült egy babóca ha minden igaz.
Veled mi a helyzet?

Évi: Már rengeteget olvastam a kapcsolatanalízisről a neten is, és konkrét fórumot is, ahol mindenki el volt ájulva az eredményektől. A kutyustémához az én meglátásom: nagyon igaz, hogy akkor érdemes bébikutyát szerezni, amikor az élettempó lassú legalább 6 hónapig, és van a nevelésére bőven idő és kedv.
Én egy ilyen időszakban fogadtam örökbe a menhelyre készülő keverék Gubancunkat, akivel rengeteget foglalkoztam, mindenhová velem autózott, 3-4 hónapos korára olyan szocializált volt mint egy felnőtt kutyi. 3 hónapos korába ellátogattunk egy kutyaiskolába, hogy körülnézzünk, mivel még túl fiatal volt hozzá, és simán verte az ott tanulókat :-) Nagyon bücke voltam, mert a rutinpályán is brillírozott, minen kutyával játszott, nagy pacsálóműsort rendezett az itatótálaknál, így mindenki imádta a kis törpegyönyört. Fel voltak háborodva a barátaim, hogy nem csinált semmilyen kárt, nem rongálta a kertet és úgy általában úgy csinált mint egy kis angyal. Persze később nekem is felgyorsult a tempó nagyon is, de akkorra már olyan erős alapjai voltak, hogy nincs vele semmi komoly baj.
Azért azt is megjegyezném, hogy nem mindegy milyen fajtába nyúltok bele, mert a Beagle-kről azt hallani, hogy őrülten eleven, rongálószétkapommegnyúzom természetűek.

Kép
meggymag
 
 


Sziasztok!

Basszus most értem haza. Fél 4-kor jutottunk be, 1-től ott vártunk. Császár jött közbe, előfordul...
Na szóval, 12 mm és dobog a szíve::-))) Nagy kő esett le a szívemről.
Elvileg 4 nappal fiatalabb, de még nem módosítok.
KÉpet nem csatolok, mert kis maszat van csak rajta.

Anita
pumuklii
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: