Új privát üzeneted érkezett!

most már nekem is ilyen a párom, a hasamat puszilgatja, és viccesen kispapának hívom őt és ez már neki is tetszik :)
lei
 
 


vera: akkor drukk, hogy sikerüljön majd!!!!!! :lol: :lol:
lei
 
 


azon röhögök magamban egész nap, hogy tök jó, hogy senki sem látja, hogy a pulcsi alatt a szoknyámat felhúztam majdnem a mellemig, mert így nem szorítja a hasamat, a harisnyámat pedig teljesen letoltam a csípőmre. Ezt csak én tudom, és kívülről semmi nem látszik, legalábbis remélem 8)
lei
 
 

 
 

Magika - Várjuk a beszámolót az esti UH-ról :D

Uh-kkal kapcsolatban, szerintetek mikor érdemes először 4D-s UH-ra menni?? Ti voltatok már ilyesmin? És mit ajánlotok, hova menjünk?? :D

Pasi témával kapcsolatban .. az én párom az elejétől nagyon megértő volt, és drágaság :)
1 hete tudtunk a babáról .. amikor volt a házassági évfordulónk, és már a baba-mama könyvvel tért haza, ezt teljesen magától találta ki :) nagyon meglepett és csodás érzés volt, hogy ő is ennyire beleléli magát. És már a kezdet kezdete óta a köldökömbe beszél .. hiszi, hogy ott hallja a csöppség :D :D :lol: :lol:

Annus - A kispap születik könyvnek én is utánanézek :) Biztos nagyon jó!!
És amit a többiek ajánlottak, annak is .. egy könyvtárat lehetne berendezni, az elhangzott alkotásokból :lol:

Lei - Nekem meg az övem takarja a kigombolt nadrágomat, akármerre járok :D :D
Lassan ideje lesz venni nagyobb rucikat .. :shock:
De mekkorát, és hol??
Anyukák .. tessék nekünk segíteni!! OLcsó kismama rucikat hol tudunk beszerezni Budapesten?? :wink: :lol:

Kép
szösszenet
 
 



vera: ajjaj...reméljük nem azért. :cry:
lei
 
 



szösszenet:
4D-ben nagyon otthon vagyok, a kisfiammal többször is voltunk :lol: 16 hetesen, 20, 25 hetesen, és 32 hetesen.

A 16 hetes volt a legjobb élmény, ott még egészben ráfért a képernyőre a manó, de teljesen emberformájú már. :wink: Szuperjó képeket csináltak róla.
A 20 hetesen már ki-kilógott egy-egy része:) És akkor inkább háttal volt, így nem készültek olyan jó képek.
25 hetes megint fantasztikus volt, addigra már kirajzolódtak a jellemvonások az arcán, már akkor tisztán látszott hogy tiszta apja :D Szuper képeket kaptunk az arcocskájáról.
32 hetesen pedig őkelme már annyira beékelődött hogy nemhogy 4D-n, de még sima 2D-ben sem látszott a feje. Akkor jól meg is ijesztettek hogy korán fog jönni. :?

Amúgy általában a 24-28 hét közötti időszakot tartják a legideálisabbnak.
Én a Prexis rendelőt ajánlom, a Kosztolányin van. Ott Győrfi Mátyás van hétköznaponta, vérprofi szonográfus ;)

A kedvenc kismama-farmeromat a kőbányai piacon vettük :wink: Az simán bírta végig...amit a westendben egy kismamaboltban vásárolt nekem a párom, jósok pénzért, az utolsó hetekre elszakadt... :roll:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


vera: akkor mi lehet?
lei
 
 



Sziasztok!

Veram, drukk! Sok hanyast jovohetre! :lol:

Zsuzsofi, en is pont erre gondoltam, 2 nagy es 4 kicsi gombocske :lol:

Lei, koszi a hasznos infokat! A pullcsi-szoknyas-harisnyas variaciod tuti :lol: en hosszu, szuk, hosszu ujju polot huzok a teljesen kigombolt farmerra, egyaltalan semmi nem latszik. De ha ulo helyzetbol felallok, bizony igazgatni kell :wink:

Emi29, gyogyulj! En kb. 5 hetesen lettem nathas, de nem mertem lazat merni, mert Magi szerint a 38 vagy 39 feletti mar nagyon nem jo :cry: ugyhogy most hetvegen pihenj, amennyit csak birsz, mert ha fenn jarkalsz, magasabb a hod.

Udv a megujabbaknak is! Szilvi75, Borsika25 es Zsibima! Zsibi, szerintem a menszesz kimaradasa utan 2 hettel ha elmesz orvoshoz, akkor mar dobogo szivecsket is latni.

Egy kerdes. Volt mar szo a hajfestesrol. En most arra lenni kivancsi, a 12 het elott el lehet-e menni teljes lab gyantara. En attol felek, hogy a fajdalomtol esetleg valami baj lesz.
katavirag
 
 


Ok, OK, valahogy ezt nem kapcsoltam össze a görcsöléssel :) :lol:
a drukk meg folyamatosan megy neked, hogy sikerüljön! szerintem az egész topik ezen izgul, hogy sikerüljön! :lol:
lei
 
 



A gyantázás, hajfestés és műköröm építés nem árt a babának elvileg. Viszont, hogy a gyantázás miatti fájdalom hogy hat a babára? Azt hiszem a fenti hasznos infókban azt olvastam, hogy a 12. héten már érzi a fájdalmat a baba. Szóval ez nehéz kérdés....
lei
 
 


Én elköszönök a hétvégére, mert indulok haza a melóból.
Mindenki pihenjen sokat, és vigyázzon magára és a babára!

Hétfőn reggel UH- nkezdek, délután meg megyek a nődokihoz a képekkel. Aztán megpróbálom kiíratni magam pár hétre. És akkor kedden be kéne jelentenem a főnököknek a hírt.... :cry:
lei
 
 


Jo hetveget Lei, en is masfel ora mulva lelepek es hetfon jovok csak ujra. Drukk a hetfoi UH-hoz, kepeket kerunk szepen!
En 2 het mulva jelentem be a munkahelyemen :lol:
katavirag
 
 


Kata, Lei

én úgy tudom, hogy a hajfestést nem ajánlják az első 12 hétben. A gyantázásról viszont én is azt hallottam, hogy azt lehet...., de hogy a babára hogyan hat, azt én sem tudom.

Vera,

szorítunk ezerrel :) :)

Kép
emi29
 
 


A hajfestés csak régen nem volt ajánlott, amikor még olyan erős, és mérgező festékek voltak. Ma már egész nyugodtan szabad, semmi nem jut át a babához ;) Én is festetem a hajam, több dokitól, fodrásztól megkérdeztem, mindnek ez volt a véleménye. :) Ha 3 hónapot ki kéne hagynom a festéssel, hát elég érdekekesen alakulna a fejem :lol:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


lei, hétfői UH-hoz drukk! :D

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Na jo, mert az en uram meg a koromlakkomat is maga mossa az en kormomrol, mondvan szerves oldoszer. :wink:
En kibirom festes nelkul, nem oszulok, de vagatni termeszetesen elmegyek. Akkor is jut mondjuk eleg oldoszer masok fejerol az en orromba :wink:
A gyantanal csak a hirtelen fajdalomtol, esetleges hasprestol felek. Bizonyos reszeken, pl. sipcsont, nagyon tud fajni es ilyenkor ugrik is az ember a kozmetikus szekeben. Na majd meglatom, elmenjek-e.
A szor amugy gyorsabban no, eszrevettetek? Es a haj is jobban zsirosodik. Nekem van egy ket pattanasom is, ami azelott sosem volt.
De semmiert nem cserelnem el ezt az allapotot :lol:
katavirag
 
 


Katavirág - Hajfestét ügyben én is tájlkozódtam .. és bátran lehet, csak nem ajánlatos hosszú órákat abban az ártó szagban ücsörögni.
Ha otthon festitek, akkor szellőztessetek közben .. legyen levegő.
Ha fodrász csinálja, akkor jelezd neki, hogy babát vársz, hogy ne kelljen sokat várnod :) ;)

A fájdalomra meg csak annyit írnék, hogy én múlt héten a derekammal napokig feküdtem mert teljes lumbágó állt be a porckorongsérvem miatt. Az olyan fájdalommal jár, hogy őrület .. és nem adhatnak arra sem gyógyszert, mint ahogy a torokfájásra sem .. És megkérdeztem a dokikat .. ezek a fájdalmak nem hatnak a babára .. ezt nem érzi!!!
Viszont ha a pocidat simized, azt egyre jobban érzi .. és a fájdalom is arra a tájékra vonatkozik :)

Vera - Hajrá Hajrá! De talán könnyebb lenne a babának a beágyazódás, ha nem lennél ennyire rágörcsölve a témára ;) Lazulj, szép idő van .. csinálj programot .. és egyszercsak azt veszed észre, hogy ott van :D

Kép
szösszenet
 
 


Szöszi,

Borzasztóan sajnállak. Remélem, most már tényleg jobban vagy. Pihizz te is sokat.

Kata,

Azt én még nem vettem észre, hogy gyorsabban nőne rajtam a szőr, de a hajam nekem is jobban zsírosodik :( A bőrőm viszont sokkal szárazabb mint volt.

Csöppke,

köszi az infot, be is jelentkeztem a fodrászomhoz egy laza melírre.

Lányok,

én most elbúcsúzom. A hétvégén nem fogok írni, mert a gépünket megtámadta egy trójai vírus és elvitték. Újra fogják telepíteni :(

Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét kívánok!

Kép
emi29
 
 


Sziasztok!

Vera, most biztosan sikerülni fog! :D

4D-s UH: mi a fiammal a 20. héten és 29. héten voltunk a Kárpát utcában (www.4dultrahang.com). Nagyon szuper élmény volt. Most is oda fogunk menni, kb a 18. héten. A barátnőmék a Brendonban voltak, nekik alig látszott valami (és mástól is hallottam már, hogy nem valami jó). Állítólag a 4d-genesis is jó (www.4dgenesis.hu). Érdekes, hogy mi is jobban élveztük a 20. hetit uh-t, mint a 29. hetit. Aki teheti, mindenképpen menjen el legalább egyszer, megéri!

Apa és baba: nálunk apa most sem fogja fel igazán, hogy van egy pocaklakónk is. Első bébinknél a 4d után tudatosult benne, hogy apa lesz. :D

Hajfestés: én is úgy tudom, hogy nem árt.
Vendég
 


Lei- köszönöm a bíztató szavakat, megpróbálok kicsit lenyugodni. Egyébként nagyon jól érzem magam merthogy hányingerem van egész nap és ezt jó jelnek veszem, merthogy a lányommal soha nem volt! :D
Vera- lehet hogy ez tényleg beágyazódás lesz!!! Nekem soha nem szokott mensi görcsöm lenni, csaj megjön és kész, de most mielőtt meg kellett volna jönni olyan érdekes görcsölésem volt! De éreztem hogy ez nem mensi, hanem valami furcsaság... Szóval az volt a beágyazódás! Ne idegeskedj!!!

Hát lányok tiszta gáz,hogy pont akkor írtok annyit, amikor én a délutáni csicsikámat töltöm :D ! Mire felébredek egy csomót olvashatok és utána már mindenkinek más dolga van! De fordítva vagyok most bekötve, mondjuk állandóan tudnék aludni!!!

Aki nem lesz annak jó hétvégét, aki lesz azzal úgy is "találkozunk"!
Vendég
 


Katavirág!

Szerintem a gyantától semmi baja nem lehet a babádnak, az csak neked fáj!! Úgyhogy ne aggódj, szépnek kell lennünk most is, vagyis főleg most. Bár én úgy vagyok ezzel, hogy napról-napra szebbnek látom magam a tükörben... :D

Nekem is esedékes lesz a hajfestés, szőkére vagyok festve de a párom azt mondta ezt most biztos nem lehet, én meg azt mondtam, hogy : szerinted minden terhes nő eredeti hajszínnel szaladgál?? Szóval festés lesz és kész.

Viszont a gáz, hogy szolifüggő vagyok, vagyis inkább barnaságfüggő, mert nyáron napozom, télen szoli, de ezt 16 éve... Annyi ellentmondást olvastam a szolival kapcsolatban, hogy most tanácstalan vagyok.
A lányommal nem mentem szoliba és hófehérke voltam, ami nekem nem áll jól. Most tőletek kérek tanácsot, mondjak le róla teljesen, vagy esetleg a csak arcbarnító szóba jöhetne...
Előre is köszi a válaszokat!!!
Vendég
 


Zsibima - Én a szoliról lemondanék .. az nem csak a babának árt, hanem neked is! Nem mondom, hogy én sosem szoliztam, de nagyon-nagyon mértékkel .. csak ha már hulla-fehér voltam, és max heti 2szer .. de azt sem csináltam 2 hónapnál tovább. Szóval ez rád van bízva .. de szerintem az orvos sem ajánlja ;) Ez legyen a legkevesebb amiről le kell mondani! :D

Móni, Csöppke - Köszi a 4D-s linkeket és infokat :) Mi a 16 hetes vizsgálat utánra tervezzük, hogy elmegyünk. De jó olvasni, hogy ti is azt ajánljátok, minél hamarabb, hiszen annál többet látni!

Emi - Aranyos vagy, jól esik az együttérzés. Most már jobban vagyok, tudok mozogni .. közlekedni. De pl. egyedül hosszabb útra, egész napos városban rohangászásra nem vállalkozom :(
Sajnos az orvosom felkészített, hogy a hónapok alatt még sokszor elő fog ez jönni 1-1 hétre, és a 7-9 hónap meg konkrétan nagyon nehéz lesz :( De készülök rá lelkileg, és bízom benne, hogy a örömök nagyobbak lesznek, és nem fogok elkeseredni! Elvégre a legnagyobb boldogság, hogy ott a csöppség, és fejlődik. A leleteim tökéletesek .. ezt meg túl fogom élni :D

Csöppke - Terhesnacit akkor én is a piacon nézek :P :D
Több helyről hallottam, hogy a drágább cuccok megadták magukat hamar :?

Szép estét nektek, akik nem lesznek hétvégén, azoknak, pihenős, kirándulós napsütéses hétvégi programokat!!!!!!!

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok lányok!

Ez hihetetlen egy nap alatt mennyit írtok! De ez jó, mert azt jelenti hogy sokan vagyunk, és foglalkozunk egymással, kinek mennyi ideje van.

Vera- nagyon drukkolunk!!!

Lei- nagyon várom az UH- os képeket. És köszi a sok címet :wink:

A hajfestésről annyit, hogy én múltkor szóbahoztam, és akkor még mindenki azt írta hogy inkább ne. Valamint azt a tájékoztatást kaptam, hogy nem igazolt a káros hatása, de azért az első 12 hétben nem ajánlják, hiszen az a legfontossabb időszak.
Most akkor képzeljetek el, kb 3-4 cm es tővem van, a szőkén csak úgy vírít a barna tővem. Össze vissza csatolgatom, hogy ne látszódjon annyira. Úgy vagyok vele hogy ezt a 2 hetet már kibírom, ha eddig kibírtam.

Gyantáztatni viszont szerintem is lehet. Én otthon gyantázok magam, kivéve az intim részem, azt azért meghagyom a kozmetikusnak.

Zsibima-A szoliról azt olvastam, hogy eggyáltalán nem ajánlott, és a túlzott napozás sem, mert májfoltokat okozhat. Vagy a DAve-os vagy a Johnsonos barnító testápolót valaki mondtam hogy az nagyon jó, azt fogom én is kipróbálni ( a krémre azt írták szabad)

4d UH- ról úgy tudom hogy a 18 hét körül jó nézni, akkor már "szép" (nekünk mindenhogyan szép) a baba, és még belefér a képernyőbe is rendesen.

Nem tudjátok, hogy bababörzén árulnak kismamaruhát is? Nálunk most lesz Kaposváron október 16-án (vagy 18-án :? )

Jó hétvégét mindenkinek! Szerinetm én még jövők! :P

Kép
mutyurka
 
 


Próbálom követni hogy miket írtok,lassan kezdek bekapcsolódni én is.Legalábbis remélem.Csak fél lábbal még az esküvői fórumban vagyok...nehéz elszakadni :lol:

Szerencsére nem festem a hajam,szoliba se járok és gyantázásra sem!Itthon epillálok,illetve alapból barna a bőröm :wink:
Ilyen téren fogalmam sincs mit lehet...

Ma fájdogált a hasam.Ez normális?Eddig nem fájt így,nem volt erős csak furi.Néha a gyomrom is fájt:S00000000000000

Ha nem görcsölök illetve nem vérzek erősen akkor ez nem jelent rosszat ugye?Szerdáig ki kellhúznom,akkor megyek dokihoz megint :roll:

annus11
 
 


Annus- próbálj sokat feküdni!! Bár nem tudom hány hetes vagy, görcs, barnázás, vérzés is előfordulhat bármikor, ez egyáltalán nem azt jelenti hogy baj van!!! Tudom, hogy ezt könnyű mondanki, de próbálj meg most nem erre gondolni, nézz meg egy filmet, tedd fel a lábad és lazíts!!! Biztos vagyok benne, hogy szerdán megnyugtat a dokibáá!!!

Köszi a javaslatokat mindenkinek, de azt hiszem az nem érdekel, ha nekem ártott eddig a szoli, a babának meg nem fog, mert úgy döntöttem, hogy csak arcbarnítóba megyek! Bár elolvastam itt a neten mit írnak az orvosok, kifejezetten nem tiltották csak a túlzott szolizást.

Márciustól viszont napozni fogok! Egész egyszerűen bedepisedek, ha nem ér a nap!!! Az első szülésem után olyan depis voltam, hogy csak na, aztán 6 hetes volt a lányom mikor el kezdtem megint szolizni, utána meg már jött a jó idő és lassan rendbe jöttem. Azért nem úgy kell engem elképzelni mint aki csokibarna, nem is a szín izgat igazán (bár az sem árt) hanem hogy fény érjen! A nap az én éltető energiám!!!
Viszont, aki ki akarja próbálni a barnító krémeket, annak javaslom, hogy kis területen próbálja ki először, mert hófehér bőrre kenve borzalmas lehet a hatása! Ami meg jó krém, az 6 ezer forint fölött van, de igazából azt is nagyon jól el kell kenni, mert ha csak az arcodra kened a füled és a nyakad vírít a fehérségtől. :D

Persze minden mellékes most az is hogy már 2 centis hajtövem van, vagy hogy fehéredek vagy mondjuk, hogy lehet megint 30 kilót fogok hízni: mikor 8 ÉVES ÁLMOM vált valóra azzal,hogy babát várok!!! :D
Olyan jó terhesnek lenni!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!



Amint ígértem, itt a fotó. A fenti képen szinte fejjel lefelé van, azt hiszem ott nem kell sokat magyaráznom, látszik szépen mindene, az alsón pedig nekünk háttal fekszik a jobb oldalán, ebből következőleg jobb oldalt van a feje háttal, tőle balra meg a háta és alul-felül a két könyöke!
Kép alul.


Plusz tegnap vettünk Andrisnak egy új sportbabakocsit, aminél az volt a szempont, hogy most ne kelljen sok pénzt kiadni, csak tologatni lehessen valami olyan eszközben, ami befér a kocsiba. Ez esernyőre csukható, van kis bevásárlóhálója és teteje is. Csak a mienk nem ilyen "szép" narancssárga, hanem zöld.
Na, megpróbáltam a képet betenni, de nem sikerült, ezért bemásoltam az oldal címét. Ha egy picit lejjebb tekertek lesz ott egy 6500-as, narancssárga. Az az.


Lehet, hogy csak ritkábban fogok írni. De olvasni fogom a topicot.

Klarka

http://www.babaholmiolcson.hu/shop.php?kat=babakocsi 1190441917.3295.pdf

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Sziasztok!

Tegnap megvolt az UH. Az orvos azt mondta, hogy az O UH-ja nem olyan jo, igy nem tudja megmondani, hogy mi lesz, mert meg ezzel nem latni.

Amugy kiderult, hogy azert annyira nagy a hasam, mert ugyan alapjaraton hatrahajlo a mehem, de most annyira elore hajlik, hogy alig tudott UH-t csinalni.
Nekem mar akkora a hasam mint Zolival 20-25 hetesen.

A gyerkoc egesz vegig nagyon aktivan mozgott alig birta meregetni.
Vasarnaphoz kepest nott 1,1 cm-t. Most mar az ulo magassaga 6 cm.

Na megyek mert var a csalad.

Szep hetveget mindenkinek.

Magi
Vendég
 


Jó reggelt!

magika, szuper, hogy minden ok, szép nagyra nőtt már a bébitek :) Mit szeretnétek inkább? Kislányt vagy fiúcskát megint?

klarka, né valamiért nem tudom megnyitni ezeket a pdf-eket. Brrr. :(
A kocsi jól néz ki, biztos hiper könnyű :)

zsibima, a szolizásról nekem is az a véleményem hogy káros a babára nézve, de ha simán arcszoliba mész az még belefér:) A napozást meg csak úgy ajánlják, hogy a pocak le van takarva!

Annus, ameddig nincs vérzés, vagy erős, mensi szerű görcsök, addig normális. Nyúlnak a méhszalagok ezerrel, az fájhat picit. Gyomorfájásom nekem is van, ez jelenleg az egyetlen tünetem. :)

mutyurka, ez tök börzefüggő hogy éppen hol, mit árulnak :) De simán lehet hogy árulnak :)

No, szép napot mindenkinek, ma csavargós napunk lesz:)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!
Pár napja nem írtam, sajnos nem volt rá időm, energiám sem.... :(
Írtam, hogy kedden bejelentettem a főnökömnek, hogy babát várok...Azóta elkezdett szemétkedni. A tulajdonosunknak azt mondta, hogy én állandóan elmászkálok a munkahlyről.... :(
Ugye szerdán voltam dokinál, és ha jól emlékszem fél 11-re értem be. aztán csütörtökön be kellett mennem Tatabányára befizetni a folyósítási díjat az építési hitelünk folyósításához, úgyhogy délig voltam: megbeszéltük, hogy fél nap szabit számolunk, kiírunk egy egészet. De problémázott, hogy nem mehetek el, mert jön a tulajdonos, és van egy fontos számla amit meg kell írni. Mielőtt elmentem mindent elintéztem, minden számla megvolt. Szóval negyek 1-kor eljöttem a munkahelyről. Aztán tegnap délelőtt elfelejtettem szólni a főnöknek, hogy a tulajdonos kereste telefonon....Össze vissza mászkált. Ki az irodából, be az irodába.....úgyhogy szinte lehetőségem sem lett volna szólni.
Szóval ekkor kiabált velem a tulajdonos, hogy hogy lehetek ilyen hülye, hogy elfelejtettem, meg hogyan működik ez, hogy én mindig elmászkálok??? Mivel nem igazán hagyott szóhóz jutni, meg hát németül nehezebb válaszolni , reagálni olyan gyorsan....lecsapta a telefont a kiabálás után...... :cry: Én meg jól látjátok a pici sárga fejet....jól kibőgtem magam....... :cry: :cry: :cry:
Szóval ebből látszik, hogy miket mondott a főnök a hátam mögött...Azt biztosan elfelejtette, hogy hol voltam szerdán, meg hogy miért voltam orvosnál. Meg egyébként köteles elengedni, és nem írhat szabit, főleg, hogy bementem dolgozni, és minden munkámat el is végeztem!!! Ja egyébként a jó munkámért prémiumot is kapok: havi 10.000,- Kíváncsi vagyok, most kapok-e??? Biztosan nem..... :cry: :cry: :cry:
Szóval nem mondta el neki, hogy babát várok, csak azt, hogy "elmászkálok".....
Pénteken pedig megint délig voltam, mert el kellett mennem a bankba felvenni a pénzt. Odaértünk, kiderült, hogy még mindig nem ért át, úgyhogy hétfőn délután megint mennem kell. Még van három nap szabim, meg hát egy fél lenne...... :cry: :cry: :cry: ha a főnököm nem írt volna egy felet a szerdai dokihoz menésre....... :cry: :cry: :cry:
Úgyhogy így állok.....egész nap bőgök bent , úgy dolgozok, meg tiszta ideg vagyok.......Táppénzre mehetnék, de ki él meg havi 50.000,- Ft ból????????? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Elegem van.................................................. :cry: :cry: :cry:
Egész éjjel aludni sem tudtam normálisan, ezen jár az agyam...........................nagyon féltem a kisbabámat, nehogy a sok idegeskedés megártson neki.................... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Mit tegyek??????????

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Jó hosszúra sikerült.....
Ne harizzatok érte.....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Mary, én tuti nem maradnék bent, még azért a plusz 30%-ért sem...

Nekünk is nagyon nehéz kifizetni azt a 70e ft-ot, de a babáért, a nyugiért tudom hgoy megéri, még ha zsíros kenyeret eszünk is...

(leg. a gyerekeim kapnak kaját az oviban/bölcsiben :))


LÁnyok, állítólag rosszabbul vannak az anyukák ha kislányuk lesz. Ez nekem absz. bejött, a fiammal semmi bajom nem volt (a hasam alapján pedig mindenki lánynak nézte) A Katával a 20. hétig émelyegtem. Remélem most is arra utal az émelygés hogy csajom lesz :)

A kisfiú most sokba kerülne nekünk :)

Jah a lányommal meg mindig azt mondták hogy fiam lesz, mert extra hegyes hasam volt ( a köldököm fölött kezdett el nőni, ugyanúgy mint most)

Én a túlsúlyomnak is kösönhetően, de kinézek vagy 5 hónapos terhesnek :) Ezt bkv-záskor ki is szoktam használni :oops: :oops: :oops:

Megyek mert a gyerekek szétszedik a házat...

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Vera ,elfelejtettem, a kiírás napját átírnád ápr. 23-ra? Ez maradt annak ellenére is hogy a kicsi méretei alapján 2 nappal nagyobb...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu!


Nagyon gondolkodom a táppénzen.....
Kb ilyen feje volt a tulajnak, amikor velem kiabált.... :x :x :x
Már néztem a netem vmi otthon végezhető melót is....
Valahogyan meg kell oldanom a helyzetet....
Párom már mondta, hogy akkor minden nap túlórázik, és így 20-30 ezerrel többet fog kapni, de így is sokat dolgozik, meg csinálja a házunkat is....nem szeretném, ha agyon hajtaná magát..... :cry:


Pociról annyit, hogy én amikor megtudtam, hogy baba lesz, voltam majdnem 80 kg....most 77 kg vagyok , megint fogytam... :D
szóval most nekem is van akkora pocim, mint kb. egy három hónaposnak..... :shock: Nekem felül kezdett nőni jobban....
Alúl is, de felül jobban.....
Nem korai még????

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Szerintem is irány a táppénz!
Én pl egyetemre járok,ott sajnos nem tudok semmit lemondani.Nem fogadnak el orvosi igazolást,se a laborokat se gyakorlatot nem tartanak külön nekem...De eddig még nem volt ebből bajom...
Vizsgára vizsont nagy pocakkal megyek majd :lol: Remélme átengednek gyorsan :wink:

annus11
 
 


Mary - Szerintem is irány táppénzre! De teljesen megértem a gondotokat .. nekünk havi 75ezer a lakáshitel, és jövőre ez felemelkedik 100ra :shock: És még ehhez jönnek az egyéb kiadások.
De a baba fejlődése és a kismama nyugalma érdekében lépj vmit szerintem! Vagy ülj le, és beszéld meg a főnököddel a dolgokat!
Ha határozott vagy, lehet nem tud eltaposni, és hátha addig maradhatsz, amíg bírod még :)

Annus - Én az egyetem végefelé járok. Már be nem kell járnom, megvan az összes tárgyam, csak a 2. diplomamunkámat kell összehoznom, és júniusban leállamvizsgáznom. A szakdolitól nem is félek .. de pár hónapos baba mellett államvizsgázni ...
:shock: :shock: nah, majd kiderül mi lesz :)
Amúgy én úgy gondolom, a legtöbb helyen jó fejek a tanárok ha babát vársz .. ez mégsem egy munkahely .. toleránsabbak, elnézőbbek :)

Magika - Örülünk, hogy minden rendben!! :)

Csajok .. nektek már ekkora a hasatok?? :shock: :shock:
Én eddig egy dekát nem híztam .. estére van az a gondom, hogy nem tudom begombolni a nadrágom, mert fel van puffadva a hasam. De pl. most még nem vészes .. senki meg nem mondaná, hogy babát várok :D :lol:

Kép
szösszenet
 
 


Hello!

ollem, sajnálom hogy így szemétkednek Veled :( Nem tudsz beszélni a tulajjal? Elmondhatnád neki kerek perec hogy mi a helyzet, lehet hogy sokkal megértőbb lenne, mint a főnök.
Ha pedig végképp nem megy, akkor én is táppénzre mennék... bár nem könnyű. De ez a stressz, idegeskedés nagyon nemjó a babádnak, megérzi ő, ha anyukája nincs jól.

ollem, ami hasad most van 8 hetesen első babával az még csak a puffadás része. Azért lehet inkább felül. Ha a babától kezd el nőni, akkor alulról fog felfelé terebélyesedni a méhed ill. a hasad :)

zsuzsófi, és mit szeretnétek, lányzót vagy fiút? :)

Annus, engem kifejezetten nemszerettek amikor a fiammal voltam nagy pocis és úgy járam be vizsgázni. :D Attól féltek, hogy megszülök. :D Most is járok még, kénytelenek lesznek elviselni. :wink:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


A mi karunkon alapból nem szeretik a csajokat...műszaki pályára szerintük nem való nő :roll:

De engem nem érdekel,gondoljanak amit akarnak :lol:

Nem tudom kérdeztem e de mikor kell,vagy meddig eldönteni h melyik kórházban,melyik dokinál akarsz szülni?

annus11
 
 


Csöppke! LÁNYT :) Én annak is érzem. És mindenki lányt jósol. Remélem bejön :)

Tényleg írtad a kőbányai bazárt... csak nem földi vagy? :)

Én kint voltam csütörtökön de nem láttam kismamaruhát... Pedig kellene nagyon :(

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Ollem- mindennél többet ér most a nyugalom!!! Szerintem bármennyi pénzetek is lesz meg fogtok tudni élni, nem az a lényeg, hanem egészségesek maradjatok a picurral együtt.
Én sem dolgozom tavaly dec. 31. óta, a babaprojekt miatt, hát ebből adódóan egy ruppót nem keresek, és jó sok gyes-t is fogok kapni... Pedig kamasz 14 éves lányom van. Építkezésre: jelzálog, autó: hitel stb. kiadás az van nálunk is. Az én párom is erőn felül teljesít, de valamit valamiért!!!
Úgyhogy nyugi!!! Próbálj beszélni a főnökkel, ha nem megy, akkor táppénz!!!

Pocakméretről- az első babánál 6 hónaposan szűkebbnél szűkebb kismamaruhákban feszítettem, majd közöltem a vevőinkkel, hogy már nem jövök többet dolgozni, megkérdezték: miért??? Ennyire nem látszott, hogy terhes vagyok. (na a végére úgy bepótoltam, hogy csak megláttak a buszmegállóban, már ugráltak fel a pasik, hogy átadják a helyet :D 30 kg-ot híztam)
Most meg akkora hasam van, hogy nem jön rám csak egy szakadt farmerom!!! De szerencsére nem kell bejárnom dolgozni, bevásárolni meg szaladgálni jó ez is. Lassan kismama nadrágot kell vennünk lányok!!!

Csináltam a babafalván vonalzót, de nem tudom hogy kell bemásolni, segítséget kérek!!!

Idegeskedés-mentes szép napot mindenkinek!!!
Vendég
 





Köszi Vera, mindjárt megpróbálom!!!
Vendég
 


Sikerült :D
Vendég
 


hát mégse :(
Vendég
 


Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: