Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nyuszifül!
Kicsit megkésve, de nagyon boldog szülinapot kívánok! Ja és gratulálok a friss UH eredményekhez.

Italoman!
Már nekem is hiányzika testmozgás, mert én terhesség előtt rendszeresenaerobikoztam és futottam és most több mint két hónapja punnyadok, vagyis a napi mozgásom a sétára korlátozódik. de én majd csak a16. hét után szeretnék járni terhestornára, mert többven ezt ajánlották.

Miniliza! Sziszike!Patri!
Üdv itt köztünk a fórumon.

Bogesz!
Borzalmas ami veled történt, de próbálj meg a körülményekhez képest nyugodt maradni és csak a babókádra koncentrálni.
Egyszerűen el sem tudom képzelni, hogy ilyen "emberek" vannak, remélem sikerül őt jól kicsinálnotok az ügyvéd segítségével.

Bee!
Szupi lett a jelmez!

Jucu!
Gratula a jó redményekhez!

Kép
mirosz
 
 


Mona, köszi, hogy bevettél a táblázatba! Mi 2006. szeptember óta próbálkoztunk és 08.14-re vagyok kiírva.

Mirosz, köszi az üdvözlést!

Én is sportolnék, mert ha így haladok, akkora leszek, mint egy elefánt! Nem tudtok véletlenül Újpesten vagy a környékén kismama úszást vagy tornát?

Kép
patri26
 
 


Még valamit szeretnék kérdezni tőletek?
Magzatvédő vitamin!!
Mindenki másra esküszik, Magne B6-ot nyomom de az elevitet a 3 hónap alatt szedtem be 1 dobozzal.


Nyuszifül neked millió gratula az 5,5 cm csöppségetekért :D (augusztus 30 az én szülinapom)


Holnap 6kor fogom én is újra látni az én pocaklakómat, már számolom a perceket

Pusz
(ja új vonalzóm van :lol: )

Kép
sziszike77
 
 

 
 

sziszike, én is magne b6-ot szedem, napi 1*, és a Gravidát, de azt már néha hanygolom, 2-3naponta 1*.
Megjött a Rubint Réka dvd-m, de még ki sem bontottam. :oops: én úgy tornásznék csak rendszeresen, ha valaki szigorúan ellenőrizné, vagy ostorral csapkodnának :? . Na de majd holnap nekiugrok, én csípőben nagyon megszélesedtem, és a combjaim is jól megvastagodtak, úgy néznek ki, mint két rönk :? . Mi lesz késöbb, majd ha nagy meleg lesz, és összeérnek majd a comjaim jujjjjj :cry:

Kép
mona76
 
 


Kép

Kép
mona76
 
 


sziszike, csak most vettem észre az emailt, majd a útólag pótólom :wink:

Kép
mona76
 
 


Mona nagyon jó a tábla, de lenne egy felvetésem. Mi lenne ha a hét szerint sorba lenne rendezve? Ez excel tábla, mert akkor könnyven meg lehet oldani.

Persze ez csak 1 felvetés, remélem nem haragszol meg érte :D

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok, én most regisztráltam a babaneten. Üdvözlöm minden sorstársamat, én is 2007. augusztusra várom a babánkat.
agnesgoboly
 
 


robcsi, mármint, hogy mennyi idős kismamik vagyunk, és kezdenénk a legfiatalabbal? Aki pl, a nyuszifülü. Vagy hogy érted. Persze semmi gond, szívesen csinálom ha van rá időm. Ha meg nincs nem dobom :lol:

Kép
mona76
 
 


Nyuszifülű
Én is grtaulálok nektek :lol:
Sziszike
Lementem ,de nem találtam DM-ben az olajat ? :oops: kicsit béna vagyok.......neve meg nem jutott szembe így csaj nem tudott segíteni.

Lányok én lehet kérnék majd orvosjavaslatot.Este jön a férjem és megbeszéljük ,de ez borzalmasan sok pénz lenne, ha itt maradnék addig is a vizsgálatok ,uh,vérvételek....
Viszont azt sem tudom melyik a 3 körzetes kórház ahonnan választhatok.

26-án megyek AFP-re és terheléses cukorra.A doki eddig megdícsért ,hogy nem híztam és a cukrom is rendben van. :lol:

Mindenki a körzetes kórházába jár közületek?
Igaz az is ha nem körzetesbe szülsz ,akkor dokin kívül mindenhol fizetni kell szülésért?Dokim mondta sima 25-30000 +orvos,császár 50-60000+orvos.
Nekem a Margitba lenne még egy doki akit férjem kollegája javasolt ,de ha kiszámolomkörzetesítés miatt uott lennék mintha maradok Schöpfibe.Valaki ha tud valamit erről tudassa légyszi.
Köszönöm
Jucu

Kép

Kép
jucu
 
 


Üdv Ágnes :D
Mesélj magatokról majd ha ráérsz!

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziasztok!Mona micsoda táblázatot csináltál :D !Megpróbálok gyakrabban jönni,sajnos nem mindig van idm :(

Kép
Kép
huni
 
 


Szia Ágnes!Én is újnak számítok :) .Mikorra vagy kiírva pontosan?Első baba?

Kép
Kép
huni
 
 


Most épp ráérek, mert a főnököm a héten szabin van :) így rám se tud telefonálni. Mi most 14 hetesek vagyunk, túl néhány szűrésen, de alig látszik valami a hasamon. Az életvitelemen eddig szinte semmit nem változtattam, nem voltak rosszulléteim, szóval nagyon rendes gyerekem van.
Kérdésedhez: én nem körzetes kórházba járok, igazából a védőnőm se körzetes, mert lakóhelytől messze dolgozunk és oda nem tudnék járni tanácsadásra. A nőgyógyászom meg Pesten van az "egyszerűség" kedvéért.
Mi az a terheléses cukor? Az is kötelező vizsgálat?
agnesgoboly
 
 


Szia Huni!
Tápióbicske felé járunk haza! De jó, hogy mostmár onnan is van ismerős!!! Igen, első bébi, aug 14-re vagyunk kiírva, de szerintem hamarabb fog jönni, mert nem tudom pontosan az utolsó menzi időpontját :)
agnesgoboly
 
 


Szia Ági!

A terheléses cukor, Győrben legalábbis azt jelenti, hogy reggel hétre be kell menni éhgyomorra vérvételre, miután levették a vért meg kell inni egy puhár csutkó cukros vizet, majd két óra múlva - ami alatt persze még mindig nem lehet semmit sem inni és enni - vissza kell menni újra vérvételre. Ja és nálunk úgy a 26. hét körül csinálják.
Elég ciki, de egy rágóval azért ki lehet bírni, igaz azt nem tudom, hogy lehet-e!!!

Kép
Kép
times
 
 


Ági Pesten fogsz szülni.Merre jártok,hogy erre mentek haza :) ?Nálunk a terheléses cukrot csak azoknak csinálják akinél gond van.Itt olyat csinálnak még,hogy leveszik a vért éhgyomorra,aztán meg kell enned 1 zsömlét és 2dl tejet,és utána újra vért vesznek.

Kép
Kép
huni
 
 


Köszönöm a terheléses infókat. Remélem, kimaradok ebből, mert az éhgyomortól rosszul leszek. Huni, Heves megyében lakik Apukám, és a 31-esen szoktunk hazamenni hétvégente.
Ha kórházban szülök, akkor az biztos Pesten lesz, de én kacérkodom az otthoni szülés gondolatával is. Van erről információtok/tapasztalatotok?
agnesgoboly
 
 


Jucu, én sem a körzetis korházba járok, hanem Pestre, tőlünk 80km-re. És ott is szeretnék szülni, bár még fogalmam sincs hol, majd a dokitól kérünk tanácsot.
Akinek volt már cukrosvíz ivászat, annak lesz megint? Ez nem 1* van? Nekem már volt a 8vagy9.héten.
Ágnes üdvözöllek itt nálunk. :wink:
huni, téged rendesen elírtalak :oops: a neved is, és az időt is :oops: bocsi :wink:

Kép
mona76
 
 


Ágnes

Nekem előző terheségem gestaciós diabetes volt ,így erre már nagyon odafigyelnek.Eddig nincs gond hála.
Nekem ez lesz a második terhelésem,ihaz az elsőt én csináltam itthon.
Én úgy tudom csak a cukros lötyi az igazi terhelés,diabetológus mondta az ad valódi eredményt a cukorról.
De mindenhol másképp nézik :o
Neked külön mondták ,hogy fizetned kell majd kórházért stb?

Kép

Kép
jucu
 
 


Mona
Neked miért volt olyan korán terhelésed?
Úgy tudom több lesz ,legalábbis ott ahol volt gond ,vagy túl nagy a súlygyarapodás.
Apud ,hogy van?

Kép

Kép
jucu
 
 


Ágnes bátor vagy!Én bizti nem merném.Bár én kicsit félős vagyok,meg az első szülésem vége császár lett.Én jobban érzem magam a kórházban.Én úgy tudom vannak feltételei,hogy ki szülhet otthon.Valahány km.-en belül kórháznak kell lennie gond esetén.De ez nem bizti.Nincs olyan topik ahol tudnál erről kérdezni?

Kép
Kép
huni
 
 


Mona semmi gond :D .Ami még kimaradt:27 éves vagyok,és 2006 augusztustól próbálkoztunk ezzel a babyvel :D

Kép
Kép
huni
 
 


Jucu, a kórházi költségekről eddig nem volt szó. A terhesgondozó orvosom sajna már nem vezet le szüléseket, de tarkóredő szűrésen pl. a Szt. János kórházban voltam. Direkt rákérdeztem, mennyi pénzzel készüljek, de semmit nem kellett fizetni. Az otthonszülésről meg keresek topikot. Őszintén szólva annyira nem érzem még a várandósságomat, hogy nem gondolkodtam ilyeneket, hogy mennyibe kerül az orvos, stb. Remélem, azért nemsokára látszódik a csöppség...

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


ajjaj, hogy kell berakni rendesen ezt a vonalzót????????

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Ági!A szülés topikban van otthonszülésről is:)

Kép
Kép
huni
 
 


Köszönöm, Huni! Megnézem.
agnesgoboly
 
 


Jucu, nemtudom miért csinálták meg olyan korán, nekem a belgyógyászati vizsgálatokat is korán csinálták. Talán mert az apu cukorbeteg, és inzulinozza magát? Nemtudom, de nálam nincs ilyen téren gond :)
Köszönöm, már egyre jobban van. Aktívan tornáztatják, már a húmorérzéke is visszajött, csak még mindennap lázas. :?
Én 21 vagy22.-én megyek AFP-re.

Kép
mona76
 
 


De jó nektek, akiknek nem kell cukros löttyöt inni.
Nálunk kötelező mindenkinek, de szerencsére csak egyszer már nem emlékszem pontosan, de úgy rémlik a 26. hét környékén...

Kép
Kép
times
 
 


Mona

Szuper, hogy apud már ilyen jól van!!!!!

Ti már voltatok belgyógyászati vizsgálaton, már nekem is kéne mennem, de most azt mondta a házidokim, hogy jövőhéten mennjek csak, mert most sok a betege, nehogy összeszedjek vmit!!!!

Kép
Kép
times
 
 


Köszi a szülinapi üdvözleteket! :lol: :lol:

Üdv Ági! :lol:

Találkoztam most az uh-n olyan kismamikkal is, vagyis kettővel, aki vérzett. Hm. :shock: :shock: Simán hazaküldték feküdni őket. :shock: Csak ennyi???? Honnan tudjuk hogy mikor lesz nekünk jó? Mikor és kiben bízhatunk meg??? Mindig akkor lesz negatív élménye az embernek, ha már baj van. :shock: Pont együtt öltöztem egy csajjal, szülés előtt egy kicsivel halva meg kellett szülni a bébit. Ezzel a terhességgel is végig vérzett, és nem csináltak vele semmit. Aztán a végére meg leszakadt a méhlepény. :) Én meg a kis hasfájásommal rinyálok... :shock:
DE CSAK POZITÍVAN!!!!!!!!

Csajszik ti készültök az estére???? Vacsi stb?????
Majd kilenc hónap múlva megnézzük a valentin napon készült babákat, biztos gyarapodik a népesség....... :lol:
Annó mikor hétfőn nem volt adás.......... szerintem akkor is lett pár babóca............ :lol: :lol: :lol:
Menek.....
Pussz
nyuszifülû
 
 


Sziszike!
Megpróbálom aug.30-ra !!!!! A kedvedért!! :lol: :lol: :lol: Majd megbeszélem Kiscsimbókkal.... :lol: :lol:
nyuszifülû
 
 


Hű, lányok, mire mindent végigolvastam! Nagyon bírom, amikor ennyit írtok, olyan jó ez a társaság! „Hálából” én is hosszú leszek.

Sziszike,
drukkok, és tényleg legyél bizakodó, rendben lesz minden! Egyébként én még nem választottam orvost, úgyhogy ki tudja, lehet, hogy majd elkérem a tiéd számát, persze csak később. Egyébként a VIII. kerületben kb. hol rendel?
Ja, és szép lett a vonalzód!

Robcsi,
az sem piskóta, amit veled műveltek. Hogy lehet ennyi szemét ember a világon???

Nyuszifülű,
gratula a jó eredményhez!

Mona,
további szép felépülést apukádnak, ezek nagyon biztató jelek!
És nagyon klassz a táblázat - milyen sokan vagyunk már!

Patri,
én még nem voltam magzatvizes vizsgálaton, de vagy arra, vagy a méhlepényre mennem kell majd. Egyébként egy barátnőm volt a közelmúltban, szóval ha konkrétan kíváncsi vagy valamire, csak kérdezz!

Jucu,
amit leírtál, attól finoman szólva is felrobbanok. Ezt az aljasságot megtenni! Épp a védőnőm mondta, hogy az ottani koraszülöttrészleg talán a legjobb az egész országban. Magánkórház, 120 000 forint, és akkor még nem adtál az orvosnak. Uramatyám! Egyébként nekem a Schöpfi az egyik körzeti kórházam, de mit érek vele? Egyelőre a kerületi rendelőintézetbe járok, és majd én is a védőnőt fogom megkérdezni, hogy mi tartozik a körzetembe. Már ha tud még olyat mondani, amelyet nem szüntetnek meg...

Miniliza,
a bringázás maga biztosan nem árt, de nagyon vigyázz ám a közlekedéssel!

Mirosz,
nekem a védőnő 12 hetet mondott a tornára, meg ahová menni készülök, ott is ez a határ, úgyhogy remélem, így a 14. héten már nem lesz baj. Úgyis csak azt csinálom majd, ami jólesik. Csak egyszerűen már muszáj, mert amikor itthon vagyok, folyton ülök, és már szó szerint fáj végig mindkét lábam, estére meg a derekam is. Amúgy nekem meg a tenisz hiányzik a nagy punnyadásban.

Pocak: az elmúlt napokban kezdem én is igazán észrevenni, hogy az amúgy is rajtam levő anyagon kívül is mintha kezdene tényleg látszani. Amúgy én is néha úgy érzem magam, mint egy felfújt lufi.

Terheléses cukor: érdekes ez az „ahány ház, annyi szokás”. Nekem már az első vérvételem ilyen volt, de nem a brutális változata, hanem reggeliztem itthon (két zsömle, egy pohár tej), majd két óra múlva kellett vérvételre mennem. És nem volt semmi indoka annak, hogy miért rögtön ezzel kezdték. Szerintem itt ez a szokás.

italoman
 
 


hali, a terheléses cukorpróba a 75g-os cukros az "igazi".
de vkinek csak akkor csinálnak, ha a reggelizős nem jó. igazából szabályosan úgy kellene,hogy megiszod alötyit, leülsz a fenekedre, ott akórházba és 2 óra hosszáig meg sme moccansz:) mert így szabályos. nekem egyszer a terheléses 2 órás alacsonyabb lett,mint az éhgyomri :) kiderült azért mert én akkor még nem tudtam, az asszisztenske meg nem szóltak, hogy ülni kell.
nekem is volt már terheléses cukorpróbám,mert én PCOS vagyok/voltam és az inzulinommal volt baj. az most is magas lett, a terheléses, de a cukrom jó. oda is figyelek mit eszek, vagyis megpróbálok. eddig nem is híztam, csak 2 kilót. remélem az csak víz. de ahogy magamra nézek ez a 2 kiló a cicimen van :lol: meg a pocakomon :)
Rubint Réka: én régen sokat rubint rékáztam. megvan a kismama dvd-je is. sajna lusta dög voltam eddig csinálni, de szerintem az eleje, amit az első 3 hónapban ajánl, az a 20 perc lájtos. sőt, nyugtató. lehet ma meg is csinálom. de a 2. részére is kíváncsi vagyok, ahogy belekuksiztam, az teljesen más összetételű torna.

juj, nekem is kéne belgyógyászati vizsgálatra átmennem....pfff....jó,hogy mondtátok:)
dimet
 
 


Sziasztok!

Olyat sokat írtatok, hogy az elejére már nem is emlékszem, így nem tudok mindenkinek válaszolni.

Patri és Ágnes, üdv. a csapatban!

Nyuszifülű: gratulálok az UH eredményhez, a tippem nem jött be.

Nekem két védőnőhöz is kell járnom, de egyik se szólt egy szót se a belgyógyászatról! Majd csak szólnak, hogy oda is jó lenne elmenni!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Szia Máranyuka!
Nagyon találó a neved! Köszi a szíves üdvözlést. Én még sose fórumoztam és furcsa, hogy rögtön észreveszik az újakat. Remélem, rendszeres látogatója leszek/lehetek a fórumnak, de ez munkahelyen sajnos nem biztos, hogy mindig megoldható. Azért igyekezni fogok. :)
Csak hogy tőlem is meglegyenek a táblázat adatok: a gyerek úgymond tervezés nélkül fogant. Életem nagy Szerelmével egyszerűen csak tettük, ami jólesett :lol: Monorierdőn lakunk, 26 éves vagyok és ez lesz az első gyerek. (mindezeket csak azért írtam le, mert én is kíváncsian néztem a többiek adatait :)

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Sziasztok!

Jól belehúztatok! Mi délután voltunk sétálni egyet Gergővel, aztán uzsi, és jöttem a géphez. Gergő most épp az apján ugrabugrál. :lol:

Ágnes! Üdv köztünk!

Italoman! Nagyon vigyázok a közlekedéssel, általában a kevésbé forgalmas utat szoktam választani, és ha csak egy picit is veszélyesnek érzem pl. a balra kanyarodást, akkor inkább leszállok a bringáról, és áttolom.

Terheléses cukorpróba: nálunk éhgyomri vérvétel + pisi után cukros lötty, két óra malmozás, utána kontroll vérvétel + pisi. Mindez a 26. héten. Én anno a két vérvétel között nagyon jót sétálgattam, és vásárolgattam a belvárosban, de nekem azt modták, hogy nyugodtan lehet sétálgatni, csak ne egyek, ne igyak semmit.

miniliza
 
 
 


Sziasztok Kismamik!

Ez az igen! Tényleg rengeteget írtatok, én is elfelejtettem, hogy ki mit.

Üdv az újaknak! Hű, már jó sokan vagyunk!

Nektek nem szaladgálnak hangyák a pocakon? Nekem olyan mintha bizseregne egész nap. :D

A terheléses cukor nálunk a 24. héten lesz. Itt ki lehet váltani a cukros izét, kakaóval és zsömlével.

Pocakocska nővését már érzem, ha lehajolok, már nem vagyok a régi! :D

Sajnálatos módon tornára én abszolút nem vágyom. Pedig előtte futottam, aerobikoztam mindenfélét csináltam, mert könnyen gömbölyödő típus vagyok. Most meg csak jól elvagyok. Pedig már híztam 4 kg-t. :oops:

Kép
nap12
 
 


Lányok

Ti levetetitek az őssejtet a köldökzsinórvérből szülésnél?
Én szeretném, egy cég ajánlatát már meg is néztem, 350000 ft 20 évre a tárolás.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi, nálunk a párom szeretné, én nemigazán. Nemtudom miért, valamiért tartok tőle.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok Kismamik!

Üdv az újaknak és gratula a jó eredményekhez!

Most voltam dokinál, megnézte picúrt sajnos még mindig hüvelyivel annak ellenére hogy 13 hét, de megnyugatott, hogy ez az utsó. Láttam az arcocskáját és nyitogatta a száját, tüneményes volt!
Márc. 5-én kell mennem AFP-re és akkor csinálják a terheléses cukrot is 75 g glukózzal. Előtte vérvétel és 1 v. 2 órával utána ismét, addig se ivás, se evés! Remélem ki fogom bírni!

Egy ötlet, hogy ne vesszen el amit írtatok, mielőtt elkülditek jelöljétek ki az egészet és ctrl+C-vel vágólapra lehet másolni, ha elment semmin gond, ha elszállt ctrl+V-vel ismét be lehet illeszteni!

További szép estét mindenkinek!

Üdv: Móni

Kép
szamo
 
 


Őssejt:
Én is gondoltam rá, de kiderült, hogy a levétele 300e ft, és ha netán kellene, akkor a felhasználása több millió forintba kerül.
Sőt van egy kislány akinek levették, szüléskor a kórházban "agyhártya gyulladást" kapott, ki akartak menni Kínába mivel egyenlőre csak ott tudnak ilyet csinálni. Nem tudom, hogy hány milliót mondtak + hogy megfelelő őssejtet kell keresniük, mivel ők azzal amit itt levettek nem foglalkoznak, náluk van használható....

Szóval ez egy érdekes dolog!

Kép
Kép
times
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Alig bírtam már aludni, annyira vártam a mai napot. Újra láttom a kis drágámat, mert a csukláson kívül nem sok mindent érzek a kismamaságból.

Köldökzsinórvér levétel: egyrészt azt a nézetet vallom, hogyha 20 évre biztosítva van a gyerekemnek az egészsége akkor megéri mert a 342.000,- Ft/20 év az évente 17.100,- Ft, vagy havonta 1.425,- Ft.(ettől jóval többet költ az ember a gyerekére). Másrészt magyarországon még elég kevés babát tudtak ezzel a módszerrel gyógyítani, sőt az apróbetűs részben benne van ,hogy maximum 20 kg ember gyógyítására lehet felhasználni. Tehát jól megkell gondolni, bár az orvostudomány rohamosan fejlődik, tehát mi úgy döntöttünk hogy megcsináltatjuk.
Azonban a külön fizetős genetikai vizsgálatra nem mentünk, mert véleményem szerint a genetika nem csak kétféle dolgot takar: DOWN kór és nyitott gerinc, ezt a doki is megnézi az UH vizsgálaton. Szerintem ildomos lenne megszámláltatni az ujjacskáit, megnézni a kromószomaösszetételt és mindenféle mikrobiológiai dolgot. Na ez pénzkidobás (25.000,-Ft).

Minden egyes kismamának szívből gratulálok, kívánok mindenféle szépet és jót a várandósság idejére (márcsak azért is mert én hiperérzékeny lettem :)

Sajnos elfelejtettem a nevét annak a kismamának akivel a munkahelyén szívóztak, neki szeretném mondani. Láttam a TV ügyvédjében múltkor egy riportot ahol pont ez volt a szituáció. Várandós kismama, elmondja a munkahelyén mi a helyzet aztán 1 hét múlva kap egy felmondást, hogy átszervezés történt. MINDEN TÖRVÉNY ÉS SZABÁLYZÁS A KISMAMÁT VÉDI!!!!!! Pert indított a kismama és a cég súlyos kártérítést volt kénytelen fizetni a kismamának, és fizetett is mert további büntetésre lehetett volna számítani. Szerintem ne hagyd magad, minden téged véd. Segítek szívesen, utánajárok ennek, kideríthetem a tv-n keresztül ennek a lánynak az elérhetőségét. NE HAGYD MAGAD!!!!

Terheléses cukor: nekem azt mondta a doki, hogy akkor szükséges az előírtnál előbb, ha magas a cukorszint, vagy ha a családban van cukros! Nem rossz ha hamarabb megcsinálják, mert sok barátnőm a terhesség idején volt terhességi cukros.

Én már nagyon várom az augusztust, szeretném már a kezemben tartani életem első kis bébijét. Már most imádom!!!!!

Mi az István kórházban fogunk szülni, ott van a dokibácsi, amúgy meg a magánrendelője a VIII.kerületben van a Rákóczi tér mellett pont :D:D Bárkinek megadom az orvos számát, nagyon kedves, érti a dolgát, és azt látom rajta, hogy nem a pénzért csinálja, imádja a gyerekeket és a munkáját !

Kicsit sokat írtam, de nagyon beindult a kis fórum.
Puszi mindenkinek

Már csak 9 óra és látom az édeskénket :D

Kép
sziszike77
 
 


Sziasztok! Jó reggelt mindenkinek! Szia Ági üdv a csapatban te kérdeztél az otthon szülésről.Én a védőtől kaptamam egy 2006-os mintaszám kismama újságot és abban írnak pár szót róla.Én az egészből azt vettem le hogy erre nincsenek felkészítve a szülésznők (bábát) Magyarországon kb 5-10 szakszerűen képzett és ilyen tapasztalatokkal rendelkező szülésznő létezik a többiek a hagyományos bisztonságos kórházi rutinra vannak szakmailag felkészülve. Én semmi esetre sem szülnék otthon ezek tudatában.
Még a kórházban is történnek komplikációk a babával is mamával is sajnos első terhességemből és szülésemből vannak nagyon rossz tapasztalataim.
Szamó: szorítok hogy ne legyél rosszul, én hétfőn megyek afp-re márc 1-én meg UH-ra
Tegnap voltam dokinál elkeverték a véreredményeimet, pár pillanatig láttam a babucit uh-on csak rápillantott 6000-ééérrr, hogy dobog -e a szivecskéje és hogy mekkorát nőtt, aranyos volt integetett rugdalózott.
Zeze

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok Kismamik! :lol:

Lassan el kell gondolkodni, hogy meddig szeretnénk dolgozni. (aki dolgozik persze). Én májusig szeretnék ( jó kis vizsgaidőszakom is lesz közben), de nálunk nem vesznek csak úgy táppénzre, kemény indok kell hozzá. Egyre nehezebben veszik a mamikat táppénzre.
Szerintetek annyi elég hogy nem bírok buszozni a munkahelyre? Vagy hogy fáj nagyon a hátam? Vagy mi a helyzet ilyenkor??? Van valami jó ötletetek?????
:shock: :shock: :shock:
Hű én nem mernék otthon szülni. :shock: :shock:
Sziszike és képet kapsz???? Vagy kérsz????
Minden kórházban másként, de meghurcolják szerencsétlen kismamákat. :cry: Nehogy már jó legyen :cry: Az a rengeteg várakozás, ácsingózás, dög meleg, de egy fogas , de egy kancsó víz sincs sehol. Egyik emeletről a másikra küldözgetés, információhiányok miatt kivett felesleges szabadságok. Szóval lehetne sorolni. .............

Pusz
Nyusz :lol:
nyuszifülû
 
 


Nyuszifül!
Ez tényleg így van, hogy sehol egy pohár víz, vagy esetleg kellő létszámú szék, sőt néha a kismamák is olyan ingerültek hogy csak nézzek nagyokat.
Az az igazság, hogy a háziorvos mindenhol más. Szerintem ha jó fej a nőgyógyászod, vele meglehet beszélni, hogy adjon egy igazolást miszerint nehezen viseled a várandósságot, és akkor a háziorvosnak kutya kötelessége felvennie táppénzre. Én ezt tudom neked javasolni.

A doki nemcsak felveszi DVD-re az ultrahangot, de fotót is ad. MÁr van 2-2 darab (2D és 4D) képünk a kicsiről, mert ugyebár 2x voltunk eddig ultrahangon. Amúgy azt mondta a doki hogy a 12 hetes vizsgálat már hasi UH, csak a megállapító vizsgálat megy hüvelyen keresztül., plusz az utána lévő 9 hetes. Legalábbis nálunk így volt.
pusz

Kép
sziszike77
 
 


Azért ha tudsz teszel fel nekünk képet?????? :lol: :wink:
nyuszifülû
 
 


a ma készült képet hétfőn fogom beszkennelni és akkor felrakom, ha mást nem elküldöm neked mailben

Kép
sziszike77
 
 


Sziasztok!

Táppénz: Gergőmmel majdnem végig dolgoztam, de könnyű munkám volt, igaz a főnök nem örült neki, de mondtam, hogy az az 5-10e ft, amivel kevesebbet kapnék táppénzen nekem az is számít, így addig szeretnék jönni, amíg bírok. Így szept. 15-ig dolgoztam, és okt. 9-én született a Gergőm.

Most viszont úgy döntöttünk, hogy megszakítom a GYEST és táppénzre megyek inkább. Jó fej volt a dokim, csak annyit kérdeztem tőle, hogy ez hogy működik, ő meg azt mondta, hogy akár holnaptól is, ő ír egy papírt, azzal kell a körzeti nőgyógyászhoz menni és kész. Ja de előtte persze megbeszéltem a munkahelyemen, nem volt semmi gond szerencsére...
Körzeti nőgyógyászhoz be sem kellett mennem, csak beadtam neki a papírt és kész. Azt sem tudom, hogy ki lehet a doki??? Mindig csak az asszisztens kezébe adom a kiskönyvem, hogy táppénzes papírért jöttem, aztán pár perc múlva meg is kapom és már ott sem vagyok....

Kép
Kép
times
 
 


Ja és fotóm már nekem is van kettő, igaz csak 2D-s, a dokimnak csak olyan van!! De azt is olyan jó nézegetni, sőt összehasonlítgatni a Gergőmével!!!

De tényleg Sziszike tedd majd fel, hadd nézzük meg!!!

Kép
Kép
times
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: