Új privát üzeneted érkezett!

Brigi!
Megnyugtat, hogy Te is úgy érzed, hogy "edződik" az ember, abban a pillanatban nagyon rossz, de a saját magunkat összeszedni gyorsabban megy, mint ahogy kívülállók gondolnák. Ez azt jelenti, hogy nem én fásultam bele, hanem ez így normális....
És remélhetőleg többször már nem lesz szükség talpraállni, hanem hullára el fogunk fáradni a 2-3 óránkénti szoptatásban, ez lesz a legnagyobb problémánk.. Mindenkinek ilyen fáradtságot kívánok!!!

Kriszfla!
Nekem többféle hormont is néztek, úgy tudom ezek hatással lehetnek a progira vagy a tüszőérési folyamatra... Én is a II.Klinikára járok, ott csinálták, annyit szúrtak már, hogy Ellával tegeződünk /hosszú,vörös haj és nagyon ügyesen szúr/.
Emlékezetből sorolom, ha valamit nem pontosan írok, bocsika: progeszteron, prolactin, estradiol, tesztoszteron, sexual b.hormon (??), pajzsmirigy -ezek voltak ha jól emlékszem. Ez nem az összes hormon, ami a lapon szerepel, de a dokim ezeket jelölte be. A pajzsmirigyet külön csinálták, ezt a belgyógyászatra kellett átküldeni.

Nálam nem vált be a Siklósi prof. elmélet, hogy a saját progit kell megemelni, mert hiába értem el a megfelelő szintet /3x1 Clostival/ , a 24. nap már csak 15 körül volt a progi,pedig a 19-21 napi tök jó volt, 25 , a dokim úgy fejezte ki magát, hogy "kicsit hamar lekonyul a vége". Valószínüleg ez a sajátosságom, hogy nem tartom elég ideig a jó szintet, ezért is az átlagosnál rövidebb a ciklusom. Minden terhességem elején pecsételgető vérzésem volt, ami arra enged következtetni, hogy nem megfelelő szinten volt a progi.
Szerintem itt van a kutya elásva.

Ági
agidomi
 
 


Kriszfla!

Szerintem is kevés csak a progi. (Pl ha jól tudom, a prolkatin le is tudja nyomni a progit) Sokkal több mindent lehet megtudni, ha megnézik a többit. Én úgy tudom, a prolaktin a másik legfontosabb. Csak sajnaos a dokik 90%-a úgy vélekedik, ha magas a prolaktinod nem tudsz teherbe esni. Asszem ezt jó pár szoptatós kismama meg tudná cáfolni. (ez megint csak olyan, mint a 2*1 clostitól nem lehet cisztásodni)

Ági!
Nekem is vmi hasonló lehet a dologban. Mind a 3 terhességem vége 4-5 nap pecsételéssel és görcsökkel kezdődött. Az első kettőnél semmilyen orvosi segítségem nem volt. (Bajcsy kórház, dr. Széchényi) A 3.-nál 2 nap múlva kaptam utrogestant, azonnal megszűnt a vérzés és a görcs, visszavastagodott a mnyh-a. Egyértelműen jól reagáltam a gyógyszerre. De két hét múlva leállt a fejlődés. Hogy miért nem szedették korábban, azt ne is kérdezzétek.

Tina
vtina
 
 


Tina!
Vannak dokik, akik szerint a kívülről bevitt progi becsapja a szervezetet, aki úgy érzékeli ettől, hogy van elég progeszteron és ezáltal visszafogja a saját hormontermelést. Ez lehet, hogy igaz, de nálam nem működött.
Amikor utrot szedtem, magától sosem indult be a vetélés, csak nem fejlődött az embrió. De mindig csak a +teszt után adták, és nálam ez KÉSŐ!!! Az utro igenis megtartja, hacsak addig nem károsodott az embrio.
Legalábbis ez az én elméletem, ki tudja, hogy helyes-e???

Biztosan mi a ritka kivételek vagyunk,én ezt jól megoldom (azt, hogy a ritka kivétel legyek) mert a toxémiánál is az ilyen súlyos mint az enyém volt, 1000-ből 1, de sikerült ebbe a kis százalékba bekerülnöm.
Hogy a lottón ez miért nem fordul elő velem, azt ne kérdezzétek.

Ági
agidomi
 
 

 
 

Ági!

Nagyon remélem, hogy helyes az elméleted!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Veszel azért néha lottót? Tudod, e nélkül nem megy. Legalábbis én is ábrándozom, hogy milyen jó is lenne, de szelvényt nem veszek.
Azaz legutóbb mikor olyan nagyon sokat lehetete nyerni, vettemegy kombinált szelvényt, így annyit értem el, hogy eltaláltam az öt számot, de 3 szelvényen. Kép
Tina
vtina
 
 


Tina!

Szoktam szelvényt venni, néha nyerünk is, de a szaldó negatív.

És HÉTFŐN!!! este kipróbálom/próbára teszem az új dokit, ahova az orvosom irányított,le is beszélte nekem. Beszámolok, hogy milyen volt... és mi a véleménye rólam !!! Tegnap csak telefonon beszéltem vele, mondta, hogy az orvosom tájékoztatta őt a "szörnyűséges kórelőzményemről, de majd kitalálunk valamit".
Intenzív szorítást kérek mindekitől, hogy jól sikerüljön!!

Ági
agidomi
 
 


Ági!

Kiváncsi vagyok az új dokira! Remélem tud vmi okosat mondani. Mindenképp számolj be, ha szimpi, több szem többet lát alapon én is meglátogatnám.
Tina
vtina
 
 


Szia Tina!

Sokat gondoltam rád. Remélem, hogy jól vagy. Kívácsi vagyok hogyan alakulnak a dolgaid.
Minden jót!
Üdv Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


Sziasztok lányok

benéztem hozzátok és el vagyo képedve, hogy van köztetek aki 15 éve próbálkozik, meg 7-8 vetélésen van túl ? Istenem, akkor én az én egyemmel a totál általánosba tartozom.

Ez számomra annyira elképesztő, anyám 2x volt terhes van 1 testvérem, a környezetemben anyu és nála fiatalabb korosztályban senki sem vetélt el. Vajon milyen hatások érnek minket, hogy elvetélünk????

Én még mindig teljesen egyedül vagyok akinek partialis mola volt az indok. Pedig nagyon szeretnék több forrásból hallani erről a betegségről. Szeretném tudni a 9hónap várakozás indokolatlanul sok-e. SZvsz igen!!! De jó lenne ebben megerősítést nyerni...

Egyébként mensisen fáj a hasam remélem megjön, nálam ez most nagyon jó jel lenne Kép)) Az azt jelentené, hogy meggyógyultam és mehetnék egy esetleges kivizsgálásra.

Tudjátok nekem egy vmi furcsa, az én dokim, akiben bízom a mola tudatában azt mondta hogy 3 hónapot várjunk! Az utógondozó meg 9 et mondott. Na ezt adjátok össze. Ezért szeretné egy harmadik doki véleményét is hallani és ha más nincs átlagolni, mert másképp úgy látszik itt nem megy....

Kitartást mindenkinek
chris791119
 
 


Sziasztok!

Vanm egy jó hírem: megérkezett a pm eredményem. Teljesen OK, bár még várunk egy adatot, illetve egy nyaki UH-t, de ami bizti mutatná a bajt, az rendben van! Kép
Izgultam, mert van a családban túlműködésés pajzsmirigyes. (2 is)

Zsuszka!
Aranyos vagy, Köszi megvagyok. Szerdán beszélek az orvosommal, mit hogy gondolt, aztán meglátjuk.

Tina
vtina
 
 


Chris!

Itt a babaneten a rendelő rovatban sokat írnak a mola-terhességről. Úgy emlékszem, hogy tényleg több időt kell várni. Van egy lány itt a neten, akiről tudom, hogy neki is volt már ilyen. Megkérdezem tőle, hátha tud segíteni, vagy legalább azt elmondja,hogy neki mit javasoltak.

Tina
vtina
 
 


Tina!
Ez jo hir,hogy a pm-ed rendben!

Chris!
Nem tartozol az általánosba,mert csak egy babát veszettél el.Az ugyan olyan szörnyű és fájdalmas,mint aki többször élte át!
Mi 4-en vagyunk testvérek,a nővéremnek 2 gyereke van,az egyik öcsémnek 1.Soha senkinek nem volt semmilyen problémája,csak nekem!Hogy milyen hatások érhetnek?Ez jo kérdés!

Lassan haladok a felé,hogy ujra probálkozzunk.Jövöhéten talán meglesz a progi eredményem,ugye tb.alapon ez nagyon lassu,aztán irány a doki,és kiokoskodjuk hogyan tovább!
Már várom hogy ujra történjen valami,valahogy most nem görcsölök töle,nyugis vagyok és persze bizakodo!
Jo hétvégét mindenkinek!

Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi Kép én nagyon szorítok neked, sikerülnie kell!!

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Szia Szilvi!
Nagyon röstellem,hogy nem jelentkeztem,igérem irok mailt.veletek minden rendben ,olvastam a másik topikon!Már nem sok van hátra!
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Chris!

Biztos vagyok, hogy a környezet, amiben élünk nagyon befolyásolja ezt a dolgot. A környezetszennyezéstől kezdve, a sok szeméten át amit etet velünk a modern élelmiszeripar. Azonban azt ne felejtsük el, hogy régebben nem voltak patikai tesztek. 2-3 hetet késett vkinek a vérzése, nem gondoltak semmire. +Azt se felejtsük el, hogy akkoriban 18-20 évesen vállalták az első gyereket!

Tina
vtina
 
 


Sziasztok lányoook

megjött Kép)))))))))))))))) ma 29 napja volt a műtét

nagyon boldog vagyok..

Szerintetek lehet már tampont használnom? nagy kín volt a műtét után, én min 4 éve csak tampont használok, első perctől!!

egyébként több helyről is azt az infot kaptam ma, hogy mola esetén is a műtétet végző orvos dönti el mennyit kell várni, és ő 3 hónapot mondott, amiből 1 már elment, Lehet hogy májusban már próbálkozhatunk? Kép)))))

Ha megjött akkor a hcgm is nulla közeli kell hogy legyenKép ez most olyan szinten bizakodóvá tett, hogy az hihetetlen Kép
chris791119
 
 


Chris!

Ezek nagyon jó hírek!!! Úgy tűnik, hamer helyre fog állni a ciklusod!Kép
Én ilyenkor már szoktam tampont használni. Én is csak ezt bírom elviselni.
Tina
vtina
 
 


Szia Tina!

Gondolok rád szerdán és várom a híreket!!!

Chris! Úgy örülök neked, és köszönöm a múltkori emailedet. Nagyon szorítok Neked!

Pusz
Zsuszka

Kép
pgsuska
 
 


Helló lányok,

Ma úgy érzem, hamar összejön a baba, amint esélyt adunk először és érzem hogy ezúttal minden rendben lesz.

Annak ellenére, hogy ma írta nekem vki, hogy talált egy régebben mola-s lányt egy másik forumon, rákérdezett mi újság, mert februárban írt hogy terhes és milyen jó. A férje válaszolt, hogy újra mola-s lett Kép(((

ez borzasztó lehet. A doki azt mondta, aki beleesik abba az 1%-ba újra az lesz mindegy mennyit vár. Hát én nem esem bele és kész!!!

Zsuzska hogy vagy fizikailag? Lelkileg?

Tina: tehát 4 héttel utána te már mersz tamponozni? nehogy vmi fertőzést kapjak, viszont őrjítő ez a betétezés Kép és baromira fáj a hasam... de majdcsak elmúlik, már 3ik napKép)

végre jó idő volna én meg nem tudok a székből felállni se olyan nyamvadt vagyok..

pusz mindenkinek
chris791119
 
 


Ági!

Voltál hétfőn a dokinál????? Milyen volt??
Tina
vtina
 
 


Tina!

Voltam, beigazolódott az elméletem..... Ennek mindketten örülhetünk, legalábbis remélem hogy örülni fogunk hamarosan.
Szóval az a véleménye, hogy a korai peteérésemet nem szabad kitolni /nekem 24-25 napos ciklusaim és 10-11 napi PÉ-m szokott lenni, de a dokim a Clostit 5.naptól szedette velem,hogy kitoljuk.../, a szervezet tudja mit csinál. Inkább segíteni kell,ha korai PÉ, akkor korai... Tehát Closti lesz 3x1 a 2.naptól,UH majd Choragon.
A progiról meg azt mondja, hogy csak a nagyon korán adagolt, brutális mennyiségű progipótlás segít ilyen esetben -és már nagyon sok ilyen problémás nőnek segített !!!- , tehát tüszőrepesztő szuri és attól kezdve 3x2 !!! utrogestán, hüvelyi...
Nem hisz úgy az előre rendezett progiban, mint azt eddig csinálták velem....
Nagyon szinpi volt, remélem jól kijövünk egymással. Amúgy az egyik lombik-intézet vezetőhelyettese, és fiatal, tehát ambíciózus. Legalábbis ilyennek láttam. És ő fog végig követni, UH,stb és csak akkor megyek vissza a dokimhoz, ha már babás vagyok.
És nem kell várni, ha megjön, kezdhetem is, ezért hálás vagyok a saját dokimnak, hogy bevállalta a komplett vetélést, nem műtött.
Hát ez volt a helyzetjelentés, remélem működni fog a dolog...

Ági
agidomi
 
 


Ági!

Én holnap beszélek a dokimmal. Ha nem ad értelmes válaszokat akkor megváok tőle. Lehet menni ehhez a dokihoz?
Tina
vtina
 
 


Tina!

Gondolom, hogy igen, engem a dokim ajánlott be hozzá és hamar kaptam időpontot. De úgyis kell beszálnem vele hamarosan az UH miatt, rákérdezhetek.
Vagy szerintem lehet időpontot kérni a magánrendelőjébe, hétfőnként rendel a Múzeum utcában.
Ha többet akarsz tudni róla, a Forgács intézet honlapján megtalálod /Sipos/.
A tel.számokat meg tudom adni, ha úgy döntessz.

Holnap lesz vérvételed vagy hogy derül ki, hogy van-e valami??? Vagy tesztelni fogsz???

Ági
agidomi
 
 


Ági!

holnap a teljes hormonképem eredménnyért megyek+ megnézik a hcg-t is a biztonság kedvéért. (ugye volt az a kis baleset)
Igazából majd ha megjön, utána szeretnénk újra nekiállni. Megnézem ezt az intézetet, köszi.

Tina
vtina
 
 


Ágidomi,
remélem dokid csak rettendő elővigyázatos/előrelátó azzal kapcs, hogy a tűszőrepi utántól muszáj a progipótlás, mert már eddig is paráztam, hogy én csak a 28. naptól tettem fel napi 1-t, azt is sutyiban, mert a véreredményem nem indokolta. azóta ugye már volt a 7-10. hét közti barnázás (ekkor már hivatalosan is utro), majd a 14. héten erős vérzés + kórház és egyéb alhasi fájdalmak, most meg mélyen fekvő méhlepény szigorú fekvéssel. Közben pedig 1 héttel kisebb a babám az átlagnál, pedig a baba félidőben fogant 28 napos ciklus mellett. (doki a kisebb méretre csak annyit mondott, h. biztos később fogant, ami választ nem tudok elfogadni, hiszen ő kisérte figyelemmel(?) uh-val a fogantatást és tudnia kellene, hogy ez lehetetlen. vajon mi az igazság? pénteken rákérdezek, remélem ezúttal nem ködösít.)

szal eléggé kivagyok, h. egészséges-e a babám.
idegroncs leszek a terhesség végére. ha vmelyikőtök tud hasonló esetről vagy tud megnyugtató dolgokat mesélni, ne habozzon! vajon a progiszint ingadozás befolyásolja-e az embrió egészséges fejlődését?

pénteken lesz afp vérvétel...

Tina,
drukkolok holnapra, h. jól menjenek a dolgok!

falina
16+5
falina
 
 


Szia Falina! Újra itt. Köszi a múltkori levelet, nagyon jól esett. Pedig én csak leírtam azt amit gondoltam rólad, és még mindig nagyon sokat gondolok rád és szorítok nektek nagyon. Te nagyon megérdemled, hogy végre minden simán menjen. De azt hiszem mindannyian megérdemeljük aki ebbena topikban szerepelünk.
Szorítok.

Tina! Mi újság van??? Hogy vagy??? Olvasgattam itt rólad a dolgokat, remélem alakulnak a dolgaid.
Nekem pénteken kell mennem vissza az orvoshoz és megnéznek, hogy minden rendben van-e, ultrahangon is megnézik, aztán már lassan elkezdhetek edzeni.

Drukkolok Tina holnapra!

Minden jót lányok!
Üdv
Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


Falina!Kép
Szerintem a progipótlásnak semmi köze ahhoz, hogy 1 héttel kisebbnek néz ki a baba! Ne izgulj! Majd behozza!Kép
Pénteken meglesz az afp és akkor megynyugodhatsz. Szerintem menj el egy olyan sok D-s Uh-ra, ott mindent nagyon jól meg lehet nézni, és akkor picit felengedsz Kép

Ági!
Megnéztem az intézetet! Képzeld,kb 5 percre lakom tőle kocsival!!! Nem is hallottam még róla. Na bármi is lesz, biztos meglátogatom őket!

Zsuzska!
Köszi, aranyos vagy!
Remélem, neked is majd csak jókat mondanak pénteken! Lelkileg hogy érzed magad???
Mit edzel? (én ezzel kb egy hónapot várnék, de mindenképp kérdezd meg a dokit)
vtina
 
 


Sziasztok lányok

Ági: miért baj ez a 10-11ik napi PÉ? csak mert nekem is akkor volt a terhességem előtt. POnt mint neked, 24napos ciklus 10-11ik nap körüli pé (pg 63 és hő szerint is, 10ik napon fogant a kicsi is, mert 23ikán már kimutatta a teszt) ez nagyon érdekelne miért volna gond a korai pé???

nagyon köszi
Chris
chris791119
 
 


Szia Tina!

Még csak a karomra edzek de már alig várom, hogy elkezdhessem a többit. Futok, és aorobickozom. Már nagyon várom, hogy futhassak megint, hétfőn kezdem, de csak lassan. Kérdeztem a dokit, mondta, hogy mehet,mivel panaszmentes vagyok. Már már nagyon rosszul érzem magam a bőrőmben.

Na szia
Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


Tina,
remélem! Kép
"sok D"-s uh-ra mindenképpen megyek. tutibb, mint a kórházi 2D...
F.
falina
 
 


Sziasztok!
Bocsi, hogy így bepofátlankodok közétek, de sajna én is "sorstárs" vagyok, a 12. héten, egy kisebb vérzést követően, UH-n nem volt szívhang. (Amit egyébként úgy közöltek a rendes Uh-n, ahova a dokim küldött aki kis Uh-n ezt már látta, hogy: Jé, ennek tényleg megállt a szíve. Akarták maguk egyáltalán ezt a babát?!De van már egy másik, akkor meg nem mindegy?)

DE nem a gondjaimat akartam rátok zúdítani, hanem tanácsért jöttem.
Olvastam, hogy Nektek is azt mondta a doki, hogy a következő terhességnél amint kiderül egyből Utro, hogy megmaradjon a baba. Nos, nekem is ezt mondta, pedig úgy néz ki, hogy genetikai hiba miatt ment el a baba. Azt nem értem, hogyha genetikailag életképtelen a baba, akkor miért próbálják megtartani. Vagy az Utro pontosan hogy an hat?

Bocs, lehet hogy nagy csacskaságokat kérdeztem, de persze ez itthon jutott eszembe, nem a doki rendelőjében.

Sok-sok egészséges babát Nektek!

Réka
muki
 
 


Kedves Falina, Vtina és mindenki
Ne haragudjatok, hogy írok, holott velem szerencsére nem történt olyan kegyetlen dolog mint veletek, akik itt vagytok ebben a topicban.
Csak én is, mint szerintem mindenki aki gyereket vár, végigizgultam a terhességem, féltem nehogy baj legyen. Talán ezért szoktam néha beleolvasni...
Szóval csak egy gondolatot szeretnék leírni a "sok" D-s UH-ról. Én kétszer voltam és bár ne tettem volna. (megjegyzem lehet, hogy csak én voltam peches, vagy a hely nem volt jó ahova mentem)Mindkét alkalommal jól betojattak....először, hogy nagyon kevés a magzatvíz és, hogy renyhe a magzatmozgás, másodszor, hogy nagyon öregszik a lepény és hogy nem jó a flow áramlás, túl kicsi a magzat stb...ezek miatt szoros megfigyelést javasoltak. Elmondtam a dokimnak, kicsit kínosnak is éreztem, hogy miért járkálgatok én pluszba. Persze nagyon jófej volt, soron kívül megvizsgáltatott a kórházban az UH-os kollegáival, persze minden rendben volt. Szerintem a 4d-n csak azt akarták, hogy többször menjek...ugye fizetős...viszont olyan rossz napokat szereztek nekem, hogy nem igaz. Ne érts félre, nem lebeszélni akarlak, csak megkímélni ha esetleg olyat mondanak akkor ne ijedj meg. Az meg, hogy 1 héttel most kisebbnek nézték az lehet csak annyi, hogy a kurzort 1 mm-rel arrébb klikkelik akkor már kisebbnek mérik.Egyébként nekem ahány uh-m volt annyiszor mérték más nagyságúnak.
Nagyon szorítok Neked, Nektek
Sode
sode
 
 


Falina!
Hallottam olyat, aki végig vérezgette az 1. harmadot, azt mondták szabálytalan a petezsák, el kell venni, aztán szépen megszületett az egészséges kisbaba. Múltkor olvastam, hogy keményedik a hasad, erre reflektálok: ha nem nyílik ki a méhszáj (erre biztos odafigyel a dokid), akkor nincs gond. A szomszédom most 33 hetes és gyakorlatilag a 13-14.héttől keményedett és most maradt abba a 30.hét körül, most már nincs ilyen gondja.
Szerintem az egy hét eltérés nem jelent semmit, átlagok ezek. Lényeg, hogy ne növekedjen az eltérés.
Vannak olyan vélemények, hogy a progi sok mindenre van kihatással, többek között a lepény és a méhfal közötti keringés minőségére is.
A dokidnak minden apró részletről számolj be, bármi fontos lehet és remélem nagyon figyel rád. Szívből kívánom, hogy meg tudj nyugodni és legyen minden rendben. Tudod, jó példával kell előttem járnod, megígérted!!!!

A progival kapcsolatban: nekem 3 tüsző mellett jó volt a progim, 24 és 25. Viszont a harmadik, 24.cnapon már csak 15, a dokim szerint "kicsit túl hamar lekonyul a vége". Ezért hiszem, hogy ott romlik el a dolog, mire a HCG megjelenik, már túlságosan leesik a progi szint. Ezért remélem,hogy beválik a peteéréstől adott Utro, nem engedi leesni!!! nem elég a pozitív teszttől, legalábbis nekem.

Tina!
Remélem minden rendben lesz ma, beszámolót szeretnék!

Chris!
Akinél most voltam, az meddőségi doki, neki ez a véleménye.
Az én orvosom /nőgyógyászom/ probált eddig megoldást találni, ő akarta azt, hogy toljuk ki a peteérést és a ciklust, legyen akkor mint általában szokott lenni. Nem tudom miért akarta így, lehet úgy gondolta,legyek olyan mint minden rendes nő :-) A meddőségi doki azt mondta, hogy nem szabad beavatkozni, ha a szervezet 10. napi peteérést akar, ebben kell segíteni neki. Remélem igaza lesz.

Réka!
Az utrogestan a progeszteron-hiányos esetekben indokolt, a genetikailag hibás terhességen nem tud segíteni. Kérdés, hogy a Te esetedben lehet-e tudni egyértelműen hogy mi volt a probléma, genetikai vagy hormonális. Volt vagy lesz hormonvizsgálatod???

Üdv: Ági
agidomi
 
 


Lányok, köszi az infókat!
F.
falina
 
 


Sziasztok!

Ági!
Örülök, hogy van bizalmad ehhez a dokihoz, és pozitív dolgokkal kecsegtet. Tudjátok, alig várom, hogy valakinek végre valamelyik doki megmondja a TUTI-t!

A 3D-s UH nekem bevált. Valószínűleg egy szakavatott ember, aki mellette nem nőgyógyász, hanem specifikusan csak UH-gal foglalkozik, az 2D-ben is észrevesz minden változást, de amit nálam vastag nyaki redőnek látott az orvos, valójában egy koponyahiány volt, ami a 3D-n derült ki. Én támogatom, de ez csak a személyes élmény. Ha megvártam volna a magzatvíz vizsgálatot, akkor már meg kellett volna szülnöm Picurkát, és azt hiszem az még nagyobb trauma lett volna.
kriszfla
 
 


Szia Muki!

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Az eset ami velem is megesett ugyanaz volt, csak annnyi különbséggel hogy én nem véreztem el, hanem cak egyszerűen elhalt a baba. Nekem két hete volt a műtétem, holnap kell visszamennem a uh-ra de a szövettani eredeményem genetikai rendellenséget mutatott ki. Úgyhogy szerintem 3 ciklus várakozása után nekiállhatunk a babatervezésnek.
És Te hogy vagy lelkileg??? Ez mikor történt veled??

Kitartás,
Üdv Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


Zsuzska!

Egyelőre rendeződött a viszony a dokimmal, de figyelem alaposan. Még 1x nem tetszik vmi akkor váltok. Kb ezt okoskodtam ma ki.
Azt honnan tudták, hogy genetikai hiba volt???? Néztek a magzaton ileyt? Én úgy tudom, nem szoktak.

Tina
vtina
 
 


Vtina!

Mivel nekem elhalt terhességem volt és a petezsákba már nem volt bent az embrió, állítólag felszívódott, vagy lehet, hogy soha nem is volt,így nem tudtak embriót vizsgálni.
Az orvos azt mondta, hogy a "maradékból" ennyit tudtak megállípítani.
Örülök, hogy rendeződtek a dolgaid az orvossal.

Üdv Zsuzska

Kép
pgsuska
 
 


Sziasztok!

A megint megjött-be szoktam írogatni, de hátha tudtok tanácsot adni. Kb. 34 napos a ciklusom, ma a 31.cn-on vagyok és tegnap és ma pozitívat teszteltem. Tegnap este óta egy kicsi barnás folyásom van és fájdogál a pocim, ezért elmentem ma dokihoz. Megnézett UH-on és nem talált méhen belül semmit, viszont a jobb petevezetékemnél van valami képlet, meg ömleny ha jól értettem és most méhen kívüli terhességre gyanakszik. Nagyon el vagyok keseredve. 5 nap múlva kell megint UH-ra mennem. Van ezzel kapcsolatban valakinek valamilyen tapasztalat?

Köszi:
Szilvi
szilvi26
 
 


Szilvi,
1. blikkre sztem még ne keseredj el, de legyél résen, ha görcsölnél v. erősen véreznél.
az idő neked dolgozik. 1-2 hét múlva már világosan lehet látni jó helyen van-e az emrió, addig nem.
engem is ijesztegettek anno méhen kívülivel a 28. napon, vagyis túl korán. 1-2 hét múlva már látni lehetett a petezsákot, de sajnos én is barnázgattam, ami nálam vetéléshez vezetett.
dokid nem írt fel progeszteron pótlást? az szvsz kellene, de nem minden doki adja alapból.
nah, várd meg a többiek hozzászólását is!
F.
falina
 
 


Szilvi!

Én is csak hasonlót tudok írni, mint Falina: a 31. napon még baromira nem kell látni UH-n a petezsákot. (főleg ha 34 naposak a ciklusaid!).
1 hét múlva kellene kb látni.
A görcsölés és vérzés azért aggasztó is lehet. Próbálj feküdni és progipótlást szerezni. Hormonvizsgálatot csinált a dokid?
Ha erős fájdalmaid lennének, akkor viszont usgyi azonnal a kórházba!!!
Tina
vtina
 
 


Sziasztok!

Nem volt hormonvizsgálat és nem írt fel semmit a dokim. Szerintem kíváncsi, hogy mit fog látni 5 nap múlva. Hát én is.
Köszi a hozzászólásotokat.

Szilvi
szilvi26
 
 


Szia Réka!

Nem is mondtad az Utrót. A netről kell mindent megtudnom? Kép Na majd hétfőn beszélünk Kép

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Holnap reggelre kéne egy kis drukk!
Ugyanis ma vagyok a 28.napon és még nem jött meg,pedig az elmult 1 évben 23-25 naposak voltak a ciklusaim.
Nagyon örülnék ha babás lennék,de mellette szégyellem is magam,mert én aki minden terhességemre készültem tudatosan,most ugy érzem magam mint egy tini,akinek becsuszott.Nem terveztem hogy most babás legyek,hiszen most vagyok a progi ellenörzésen,azt sem tudom hogy áll a progim,és most mi lesz igy,félek ha megint nem marad meg ,akkor az az én hibám lesz,mert felelötlen voltam.Bár mentségemre legyen mondva,én minden lehetőséget eddig kiprobáltam,egyik sem jött be.Hátha igy hogy nem stresszelem magam,sikerülni fog.Félek,nagyon félek hogy miattam nem fog megint megmaradni,mert még azt a fránya progi ellenöörzést sem birom kivárni!Hát reggel minden el fog dölni,a dokimtol meg hallgathatom majd a leb...ást.
Drukkoljatok!

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!!!!!!!!!!!!!!

Ránk számíthatsz Kép na már a könnyeim is potyognak ... sikerülni kell!!!!

Szilvi
és a ma 32 hetes Manócskák Kép

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Brigi!

Remélem, hogy a "becsúszós" verzió vezet sikerre. És évek múlva lehet boldogan mesélni, hogy megannyi szenvedés után egy "véletlen" baba maradt meg és született meg egészségesen. Szívből szorítok Nektek!!!!!!!!!
Írj ha holnap végeztél a dokinál.

Tina
vtina
 
 


Sziasztok!
A tesztem negativ.Ma vagyok a 29.napon.Nem értem,mivel ilyen velem még sosem történt,hogy ennyit késik és nem vagyok babás.Még várok 2 napot,szerdán tesztelek,és ha negatuv majd akkor hivom a dokimat!
Csak most az idegesit,ha nincs baba,miért nem jön meg!Egy ujabb probléma nem hiányzik nekem most!
Sajnálom,hogy nem jo hirekkel jöttem.
Szilvi!Nem is hiszem hogy már a 32.hetet taposod.Nagyon gyorsan megy az idő.
Tina!Olvastam hogy adsz még egy sanszot a dokidnak,de résen leszel.Jol teszed.
Szép napot mindenkinek,az enyém nem lesz az,filozhatok mi bajom van.
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Brigi!! a tesztek sem egyformák! pár nap múlva többet tudunk, de én addig is drukkolok!!!!

Szilvi

Sz.

KépKép
sziszus
 
 


Köszi Szilvi!
Veletek minden rendben?Jol viseled?Már az izguláson kivül?
Brigi

Brigi
pbriguci
 
 


Szia Brigi!
Nagyon drukkolok, hogy ne legyen gond, hanem ahogy Tina mondja, legyen ez a nem tervezett ajándék. A tesztek tényleg nagyon különbözőek. Ilyenkor azt hiszem a várakozáson kívül nem sok mindent tudsz tenni, és ebben épp ez a legrosszabb, de próbálj megnyugodni. Ha gond van ráérsz később aggódni, ha meg semmi, akkor az segít a babának, ha nem stresszelsz. Hátha ez most tényleg a Te időd! Bocs, ha hülye frázisokat pufogtatok, de azt hiszem sokat számít a pszichés hozzáállás.
Szorítok Neked!
Szia
Kriszfla
kriszfla
 
 


Köszönöm Kriszfla!

Brigi
pbriguci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: