Új privát üzeneted érkezett!

Orsi:köszi a dicsit :) Tényleg nagyon erős Balu háta meg a karja is.
Hát nekem Balu mindent szépen fogadott.Elsőnap 2-3 kanál,2.nap 5-6,3nap 8-10 aztán már többet evett.Most egy olyan üveggel megy le neki,ami 160-190 gramm,az elején mikor kezdtük akkor maximum 100at evett meg.Kb mint tápiból.Nem tudom hogy anyatejes babáknál hogy működik a dolog.
Balu még mindig alszik,megyek én is.Holnap sűrű napunk lesz,egész nap rohangászni fogunk.Majd estefelé leszek csak szerintem.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Egyébként Elisanak kibujt a 2. fogacskaja. én észre sem vettem... Apa szolt...

Megyek én is lefekudni, Elisa megint a hatan alszik...

Igencsak halodik a topik! Irjatok, kivel mi van!
s.orsi
 
 


Hali

Nálunk ma is egész jó napja volt, igaz, hétvége volt, szóval megtehettük, hogy vki kettőnk közül mindig mellette ült... :) Délelőtt végre sétáltunk jó sokat, igaz, 1 fok volt, szóval téli cuccban nyomta, tök viccesen nézett ki szegény a bunda overalljában. :D

Elisanak gratula a 2. foghoz! alul ez is? mindjárt leelőz, ajjajjj... :) :) :)
nálunk kb a 3. napon már bármennyit megeszik a kajákból, általában én állítom le... :? mondjuk Pepke feltűnően jó étvágyú...

csöpplány, kitartást a holnaphoz.. Balu továbbra is egy kis csík. :) tök gyors... :) :)
az itatópohár nálunk bejött, mert cumisüvegből nem ivott ugye vizet abszolút, pohárból próbáltuk, de hát az meg mind a nyakába ment. ez egész jó.

zsu, nem is béna a hangod... :D jó kis videókat küldtél. nagyjából nálunk is ilyen a mozgás egyelőre.

charlott, ő Városliget... :oops: imádom... a kínait nem irigylem viszont, én nem szeretem. :lol:
az egyszer volt hol nem volt sorozat királyság. :)
a vicc, hogy ez főváros mégis ilyen kis szegényes... :? el sem tudom képzelni, vidéken milyen itt... :roll: dánia is ezért nem tetszett az is egy nagy puszta.
a helyi kismamák 6 hós gyerekkel már dolgoznak... :? :? a magyarok többsége meg... háááááát... :)
amúgy tényleg az a gáz amit orsi is ír, hogy sehol sem jó. ha hazamennénk, onnan tuti elvágynék... :? akkor a tenger hiányozna, az ír emberek... de pl a kocsiban azon filóztunk múltkor, hová mennénk otthon hétvégente és mindkettőnk fel tudott sorolni 10-15 izgi helyet (szentendre, libegő, városliget stb), míg itt van 3 hely ahová el tudunk autózni és hello... vannak jó helyek, biztos, de most ugye csak abban gondolkozunk, ahová fél óra alatt elérünk kocsival... na mindegy...

tudtátok, hogy nem szabad sok banánt adni ilyen piciknek? :shock: most olvastam, hogy káros lehet... :( mi még 1x sem adunk, csak most belefutottam.

ja ma volt a férjem két kollégája, szerencsétlenek... Peti úgy sírt ahogy rájuk nézett... :? bebújt a nyakamba és onnan pillogott hátra, elmentek-e már. :) elég vicces volt. (nekik nem)

többiek???

jó éjt

hibernia
 
 
 

 
 

nagyon durva éjszakank volt, én fél2tol fél6ig nem aludtam, Elisa meg negyed-féloranként kelt... K.... fogak!

most a munkammal is gondok vannak, ma a dadus nem jon, mert leredukaltam 3 napra, de akkor hosszabban. raadasul szakad az eso, délutan doki. Barcsak lenne mar este.
s.orsi
 
 


hello,

Ma Krisz megint bújós... anyának nehéz napja lesz! :roll: :)

Hibernia: a banánról - kevés benne a vitamin és magas CH tartalma, csak akkor adjátok Petinek, ha éppen étvágytalan, unja a kínálatot. :wink: (mint cukorérzékeny nekem tilosos is! :( )

Vendégség - idő kérdése: én azt tapasztaltam, hogy először Krisz is idegenkedik, sokat sír, nyüszög, de amikor megnyuszik (kb:egy óra), látja, hogy szülei is jól érzi magukat, akkor felodódik és vigyorog. :wink:

Elvágyódás - régebben én is állandóan külföldre szerettem volna menni és ott letelepedni. lehetőségem adódott, hogy Olaszo-ban és Franciaoban nyaralhassak 2 hetet. Jól éreztem magam kint, sok infót szereztem országról, emberekről, de egyet tudtam, hogy haza szeretnék jönni és itt élni. :roll: :) Nem tudom, hogy ez miért van?!

Orsi: gratula a fájdalommentes 2. fogacskához! :lol: Sajnálom a nyűglődést a fogak miatt! Dadamentes nap és még doglozól is, nem lesz könnyű napod! Kitartást! :wink:
Van Föld című része is a sorozatnak!! :shock: Nagyon kíváncsi vagyok arra is, megnézném azt is! :)

Csöpplány: Balut nem győzőm dicsérni! Miket csinál már?! Olyan erős a karja!!! :D Kriszt is próbálom toráztatni, ösztönözni a mozdulatokra, de még nála nincs meg az az izzomzat, ami a négykézlábra álláshoz kell.
Ja, meztelenre vetkőztettem tegnap fürdés előtt, de nem csinált több mozgást, mint ruhástúl, de jól lepisilt, pedig a ventilátor pörgött rendesen mellette. :roll: :)

Amíg alszik Krisz, gyorsan bedobok egy kávét.... :)

KépKép
charlott
 
 


húúú orsi, részvétem. :? szegény... kenegeted neki vmivel? reméljük legalább nappal alszik akkor Elisa... :( tényleg kitartást... doki mit csinál ma vele?

én tegnap jöttem rá, hogy holnap kapja a 6 hós oltásokat délben. előre fosok, mindenki belázasodik attól. :( :(

charlott, majd rájön Krisz, hogy puccosan könnyebb... :) amúgy nálunk is megvolt a pisi + kaki is. azon röhögtünk, hogy 47 és 3/4 órája volt kakilni (két naponta szokott), erre mikor máskor jut eszébe, mint abban a negyed órában, amit meztelenül tölt... :lol:
szerintem a legjobb az egyszer volt, hol nem volt a test... az amerikát is elkezdtem meg az embert is, de azok nem voltak olyan izgalmasak.

ja mi pont egy két hetes belgiumi nyaralás után döntöttünk el, hogy mindenképp szeretnénk elköltözni... úgy mentünk haza, mint akinek a fogát húzzák... aztán megint voltunk ott 2 hetet és tudtuk, hogy menni kell... :) :) és itt tartunk. most mindenütt jó, de legjobb sehol. :D

no megyek, reggeli én is...

hibernia
 
 
 


szegény Krisz még mindig alszik :shock: - akkor valami front közeldhet..... :(

Addig is szeretném kérni a segítségeteket játék ügyben. Sok boltban jártam már, de még nem találtam meg az ideális játékot... :roll: Illetve nem tudom, hogy egy fél éves gyereknek mire lenne szüksége? Minek örülne a legjobban?
Én ezeket találtam szimpinek eddig:

http://www.bebibolt.hu/index.php?main_p ... 110f697ddc

http://www.bebibolt.hu/index.php?main_p ... ts_id=8306

http://www.bebibolt.hu/index.php?main_p ... ts_id=5759

http://www.bebibolt.hu/index.php?main_p ... ts_id=7850

KépKép
charlott
 
 


Hibernia,
fél10kor kelt Elisa!! Orvoshoz csak statuszvizsgalat miatt megyunk, ha szerencsém van elotte tud aludni...

Haat igen, csupaszon a melegben ellazulnak a kolykok és hat olyankor jon egy s mas kifelé.

Charlott,
sztem a vonat a legjobb, vagy vmi autoféle. azért jo, ha gurul, mlert azutan kénytelen lesz egy ido mulva nyulni és kuszni.
s.orsi
 
 


Sziasztok!
Köszia videó dicséreteket. Énis megnéztem amit tudtam (Pepke már törlődött) nagyon cukkerákoj vagyunk még mindíg :) Elisa is mekkorát nőtt :) Krisz fürdőzésén felbúzdulva mi is adtunk Gabesznek játékot és jobban bírta :)
Tegnap nálunk is megvolt a meztelenkedés és 4kézlábra álltunk, elkezdett dülöngélni, de hamar szétcsúszott és utána már nem ment neki, de szerintem egész ügyes a töki :D

Nálunk alma megy már 1,5 hete de még mindíg csak 30-40 gramnál vagyunk, bár szerintem már elférne benne több is így holnap duplázunk :D
Viszont utána nálam sem kér már tejcit max pár kortyot....
És már előfodulgat, hogy több mint 2 órát kibírja szopi nélkül....

Amúgy a hétvégénk extra kaotikus volt, egyik nap -szombat- 24 óra alatt 10 órát aludt Gabi (lefekvéstől lefekvésig), tegnap már 12 órát..ma már most 11 óránál tartunk :lol: Szóval lassan csak behozza magát :)

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!
Megint visszatértem. A hétvégénk annyira sz@r volt, hogy nem tudtam jönni.
Pénteken Gréti üvöltött egész nap...persze volt már ilyen máskor is. Apa délután 5-kor még sehol sem volt. Épp szopiztattam, mikor sugárba elkezdte visszahányni a tejet. De nem csak egy kicsit, hanem rengeteget, mintha az egész napi adag visszajött volna. Úszott a padló meg én is. Persze halálra rémültem, hogy mi baja lehet. Hívtam Apát meg az ügyeletet. Egyből rohanunk Babucival a dokihoz. Még utána megint hányt, nagyon megijedtem, hogy kiszáradhat, mert persze víz meg nem kellett neki.Nem találtak nála semmit....állítólag biztos túlette magát. Én nem hiszem, nem az a fajta, aki tömi a kaját...szóval aznap éjszaka nemigen aludtam, fél szemem a gyereken volt. Másnapra előbújt az 1. fogacska, úgyhogy csak erre tudom fogni a rosszul létet. Persze továbbra is nyűgös, de ahogy néztem mellette is ki fog jönni a következő.
Vasárnap pedig fogászatra mentem ismét. Most először 2 fogamat tömték. Soha többé kettőt egyszerre! Borzasztó volt. Bár az előző napokhoz képest inkább egy fogtömés...

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Lányok! míg el nem felejtem: akinél volt a vándor mei tai megnézné, hogy nem maradt-e nála az alvócsuklya? A csomagban nem volt és én küldtem vissza utoljára Gremesének.Megnéznétek, kösszi.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Hali nálam még megvolt szóval körbenézek valószínü itt maradt, elnézést!!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Nadina,
huuuuuuu ez a sugarban hanyas rémiszto lehetett! akkor nalatok is szuper a fogzas! sajnalom
s.orsi
 
 


No kicsit bővebben :D

Charlott nekem is a vonat tetszik meg az a 2 nyelvű kocka se rossz.amúgy én is játékgondban vagyok.... eluntuk a felhozatalt egy-két kedvenc kivételével.
Ja itt jut eszembe Hibernia a laszti nagyon is bevált :D

Nadi basszus nem csodálom, hogy megijedtél... jézusom bele sem gondolok..azért gratulálok az első fogacskához bár ez ilyen körülmények között hülyén hangzik :?

Orsi sajnálom a szar éjszakát basszus azért ezek kemény menetek... negyed/fél óránként kelni, én azthittem az órás felkelésnél nem lesz rosszabb de ahogy olvasom a legelképesztőbb sztorikat ez a fogacska sok "kedves" meglepetéssel jár.... :evil:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Hű már milyen sok babának van foga!Kristófnak még semmi sem látszik de iszonyúan rág meg folyik a nyála!

Ma délelött aludt egy órát utána fönnt volt, de annyira jól elvolt hogy kitakarítottam a lakást!Néha játszottam vele, de nem nyüszögött, dumált meg figyelt, meg a játékaival babrált! :lol:

Aztán persze jól elfáradt mire mentünk az oviba, betettem ott a hintába és nagyon élvezte, de 5 perc után kivettem mert majdnem bealudt!
Aztán hazajöttünk gyorsan lefektettem őket, mindenki beájult én leültem tanulni, Kristóf meg fél óra alvás után fölkelt :shock: :twisted:

Nem értem ezt máskor meg délelött is alszik egyet meg délután is!

Balu iszonyat ügyes! :P

Hibernia, miért nem lehet adni banánt?
Én adok majdnem minden nap....imádja!
Meg a sütőtököt is, ma vettem céklát azt fogja kóstolni!

A mennyiségek szerintem csak egy egy új kajánál fontosak, hogy kiderüljön hogy reagál rá, utána én adok neki annyit amennyit kér!

sírás nálunk nincs idegenektől, lehet azért mert olyan sok embert lát mindig ahogy megyünk ide-oda hogy nem tűnik föl neki...

Azegyszer volt sorozat nekem is a kedvencem, már vettem két részt a fiúknak az életes sorozatból és imádják! És van könyvben is!

Játékéokat én is néztem, nekem ami tetszik és venni fogok az a tanuló szerszámpad vagy mi a fene amihez van kalapács és ha ráüt a formákra zenél, karácsonyra ugyis ülni fog szerintem tök jó!meg van az a zsiráf aminek a nyakán kell legurítani a kockákat, vagy még ezek a zenélő kiskönyvek is szóba jöhetnek! Kb. ezer dolgot tudnék venni.... 8)

kriszta0612
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, Bori is fogakat növesztett, alsó kettőt vasárnap reggelre, szerencsére nálunk nem volt semmi horror.

Én nem vágyom el Magyarországról, annak ellenére, hogy nem egy nagy szám, mindenesetre voltam eddig rengeteg európai országban, ezek közül egyedül Olaszországban tudnám elképzelni, hogy éljek, a többi nekem nagyon idegen és rideg.

Nadi sajnálom a fogzásos hisztit, remélem a többi könnyebb lesz.

Orsi, nálad meg a szar éjszakákat, Elisa szopja még az ujját? Nem nyugszik meg azokon?

Hibernia, én is bevetettem az ivópoharunkat, nekünk az Avent-es Magic Cup-van, Bori is ivást imitál belőle, de bazira fintorog. Pedig egy kicsit ihatna néha, most, hogy már kisebb adag főzelékeket beletömök.

Orsi, én olyan 3 hét után tudtam a fiamnak nagyobb mennyiséget adni, ez olyan 70-80-at jelentett, Bori már most simán bevágná ezt a mennyiséget, de neki csak olyan 50 körül adok még, hadd szopizzon.

basszus, fél órája írom ezt, állandóan rohangászok a gyerekekhez.

megyek, sziasztok!
monde
 
 


hali

nálunk a szuper 7vége után visszatért az alapállapot: megint sír, ha wc-re ugrom ki akkor is. csak mellette szabad létezni. :? mondjuk ez így nem igaz, mert ma már 2xfél órát úgy is sírt, hogy fogtam karban... férjem megint 9kor jön, szombaton koncerten volt, holnap mondta, hogy szeretne beszélni a legjobb barátjával telón, úgyhogy itt lesz, de dumálnak kb 1,5 órát... :( remek. tudom, ő is fáradt, de mondtam is neki, hogy szerdán megnézek egy húsz méteres uszit itt, számítson rá...

nadi ez a hányás borzasztó... :( szegény... hülye fogak. :evil: sajnálom a szar hétvégét. :( hogyhogy fájt a tömés? csak mert nekem volt, hogy 3-at tömött (oké pici lyukakkal) és meg sem éreztem. nem lehet hogy a doki rossz? :oops:

orsi, azóta mi a pálya?

monde, gratu a fogacskához. :) :) meglepi? :) én olaszországban nem tudnék élni. :shock: nem bírom az olyan fokú rendezetlenséget, ami ott megy. ezért sem tetszik írország sem már. rendre vágyom. :) :) ha piros a lámpa, legyen piros, érted. :lol: németország most mindkettőnknek tetszik... :roll:

kriszta, ezt találtam a másik fórumon. http://www.hoxa.hu/index.php?p1=forum_t ... 72077&p4=1 mondjuk én nem adok banánt, mert fog, ezt tudtam eddig is és nem mertem bevállalni még.

zsu, hát nálatok sem volt egyszerű a 7vége... :? nálunk is 12 óra a nyerő mostanság. :? nem értem, hogy nem fáradnak ki.

hibernia
 
 
 


ja játék: nekem a fentiek közül a chicco a nyerő. ;) én v-tech mániás vagyok, most ezt az almát néztem: http://www.gumtree.ie/dublin/81/67658781.html nálunk azok tetszenek mostanság, amit lehet forgatni (mint a linknél a középső részeket), amikkel hason lehet machinálni... illetve az a csörgős könyv, amit írtam, az is nagyon bejött, imádja. elvan vele hason + háton is.
(meg persze minden hülyeséggel elvan, zsinórok, papírfecnik, tollak, no de ezek nem olyan fejlesztőek.. :D)

Bubunak boldog félévet!!!! :) mayday, come back! :)

hibernia
 
 
 


Hát Németországban lesz rend Hibernia! Én szerintem ők túl feszesek, a felnőttek sokszor nincsenek humoruknál, a fiatalok meg nagyon gázok, főleg a nagyvárosokban.

Én bírnám az olasz klímát, a mediterrán hangulatot, a lazaságot, a nyugit, mondjuk valami vidéki kisvárosban, hogy azért közel legyen egy nagyváros is. Bírnám a jó zöldség-gyümölcsöket, a friss halat, na és persze az utánozhatatlan borokat. Meg a kultúrát. Abban verhetetlenek. A piros legyen piros? Ebben igazad van. Szó szerint véve ezt, azt hiszem, hogy a vezetési stílusuktól rövid távon agybajt kapnék.

Igazából a fogak nem voltak meglepik, mert láttam már kb egy hete, hogy nagyon átlátszanak az ínyén át, de az meglepi volt, hogy minden komolyabb mellékhatás nélkül jöttek ki, egyszer-egyszer felsírt álmában, ezt írtam is, de ennyi.

Nekünk van egy csomó játékunk még a fiamtól, de Borinak nem mind jön be. Inkább a kisebb darabokat kedveli, amiket könnyen meg tud fogni, forgatni, emelgetni és persze rágni. Ami nagyon tetszik neki viszont, az a csörgős "papír", meg a babatükör.

Á Hibernia szerintem ez eléggé riogatás szagú, mellesleg az én fiam 2 évesen tudott megenni egy egész banánt egyszerre, szóval amennyit beleteszel egy babának, az nulla. Merthogy egyedül azért nem érdemes adni.
monde
 
 


Elolvastam a banános oldalt, hát nem tudom ha tényleg olyan gáz lenne a banán sok kisgyerek már nagyon beteg lenne mivel általábn szeretik, és nagyon jó a tápértéke+vitamin is sok van benne! Szerintem több kilót kellene beletömni egy babába hogyz toxikus legyen!

A kaki ügy nálunk megoldódott mióta eszik tejen kívül mást is, hálistennek!

Jó ez az almás játék is!

kriszta0612
 
 


én is furcsállom kicsit ezt a banánt, ezért is kérdeztem, ti mit tudtok róla. itt mindenben van kb, az üveges kajákban. :? :? :?

monde akkor tök jó ha simán bírta a fogacskát... :) a fiataloktól tartunk itt is, angolszász iskolardsz el lehet képzelni... :( vmi olyan hely kéne, ahol normálisak a fiatalok... :) pont miattuk nem akarunk itt maradni, hídról ugrálás a jéghideg folyóba és társai... :? :? vmi tisztességes országot "keresünk" épp, ahol nem olyan sok a rossz arcú ember... :roll:

kriszta, de jó, akkor segített a ht. :) igen, asszem ezt írták is, hogy sokat kéne megenni ahhoz, hogy káros legyen, de akkor is, kicsit beparáztam, mikor olvastam róla... mindegy, a lényeg a változatosság. :) én ma céklás rizst adtam Petinek, szerette. (mit nem? :lol:)

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Orsi:gratula a második fogacskához!!!

Hibernia:egy kis csík??ezt nem érteni :lol: Miért nem lehet sok banánt adni?Balu egyébként utálja szóval nincs veszélyben a dolog :D

Zsu:tényleg nem béna a hangod :) Egyébként nekem is tök "torz" a hangom telefonba,kamerába.Tényleg ügyi Gabi,szerintem ő is hamar rájön az ízére :)

Charlott:Balu se csinált eleinte semmit "jobban" meztelenü.Aztán minden nap egyre ügyesebb lett.Szerintem nyugodtan csináljátok,lesz eredménye :wink: Ma a dokibácsi is megdícsérte milyen izmos,erős :) Hát ő erre gyúr,nem súlyra :D Ma mérték, 6760 gramm volt pelenkástól bodystól.Hosszt nem mértek.

Nadi:Gratula a fogacskához!!!!Hát remélem hogy tényleg csak emiatt volt :) Huuu,már a legfiatalabbak is fogasodnak nekünk meg még sehol semi :D Bár dudorodik ezerrel,doki is mondta hogy nem 2 jün neki hanem több.Számot nem mondott.

Kriszta:köszi a dicsit :)

Játék:nálunk is nagy gond.Nem tudom mi az ami leköti,fejleszti,és sokáig ki fogja használni.Én egy tanuló első laptopra gondoltam.Balu imádja csapkodni a billentyűzetet,zenél persze,később meg tanulni lehet a számokat rajta,meg a betűket is.Milliókat lehetne költeni :)

Monde:nahát,gratula ott is a fogakhoz!Hihetetlen!! :) Lányok rakjatok már képet a fogacskákról,olyan kiváncsi vagyok :D

Téénylegg!!Mayday Bubunak nagyon boldog fél évet!!! :) Tényleg vajon sikerült már átköltözniük?Mi lehet velük?Hogy bírják?Írjunk sms-t?

Nekünk rosz éjszakánk volt,bár Balu aludt fél 8tól fél9ig.De rengetegszer kelt megint sírva,fél7kor emg is etettem hogy még egy kicsit tudjon aludni,ne a hasa keltse fel.Szegénykém olyan keservesen sír :( Remélem csak a foga.Voltunk dokinál a fütyije mniatt,mert kicsit le van tapadva neki és a fitymája alatt valami fehér cumó van amit nem tudok kiszedni(lévén hogy le van tapadbva és nem tudok alányúlni).Azt mondta doki ne piszkáljam,csak egy kis váladék ami felgyűlt ot.Huzogassam picit a fitymáját mint eddig.Ha nem gyullad be akkor másfél éves koráig nem csinálunk semmit vele.Hát remélem hogy nem lesz gáz.Le is mérték,6760 gramm.Mondta doki hogy nincs semmi gázos vele.Hát reméltem is :D
Nem akarok ide írni,de úgy felidegesítettek anyósék,majd lehet hogy gmailre leírom,ha van akit érdekel.Délután voltunk ügyvédnél,ebből kifolyólag.
Na megyek vacsizni,meg apáék mennek fürdeni.Majd még jövök.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Halihó!

Mayday jól van csak kicsit zűrösek a napjaik, fb-n van, azt mondta amint rendeződnek a lakhatási gondok jön! Kb 1-2 hét....

Hibernia ez a játék is tök jó, én most néztem párat karira, én is nyomkodósat szeretnék + ami hason is jó meg fejleszt is meg ilyenek.
Nálunk amúgy a lefűzhető genoterm (bugyi) őrült nagy sláger..na meg a pille palack, de csak is a szénsavmentes mert az szép rózsaszín :lol:
Imádja a virágokat, a szemüvegemet továbbra is nyalogatjuk a parkettát kitartóan :lol: Igazából mindent szeret ami a lakásban található.. ja nagy sláger még a dvd-s dobozok is... szóval sok mindennel elvagyunk, csak azért én szűröm a dolgokat....

Csöpplány, még szép hogy érdekel írd csak le ha valami bánt..olyan jó kiadni és még jobb mikor visszaolvassa az ember ha alátámasztják az igazát :)

Ma is pucérkodtunk, nem volt olyan jó mint tegnap de ismét 4 kézláb voltunk most megint kicsit hosszabban..szóval fejlődünk :D

Hibernia, olyan helyen szeretnél élni ahol normálisak a fiatalok? 19. század???? :lol:
Azt hiszem manapság már nincs ilyen hely..talán a budhista tempomok... nekem is nagy parám, hogy majd egyszer rossz társaságba keveredik... csak reménykedni tudok hogy a veszélyesebb kísértések elkerülik..egy-két kósza lázadásos hülyeség belefér nálam, mert anno én sem voltam egyszerű..igazi meg nem értett művészlelkű kamasz voltam, de remélem fiam normálisabb lesz :lol:
No de ez a jövő, és amúgy itt is egyre gázosabbak a sulik..ha maradunk ürömön, itt szerencsére so-so rendben van ált 8-ik de hogy majd milyen középsuliba menjen..az kemény lesz ha annyira zorallok lesznek a kamaszok mint most..én félek egy kettőtől nem hogy majd a gyerekem...

Ma apa úgy 10-11re jön éljen a munka... és idén valószínü nem is jön szabira... megjegyezném idén apa szabija: áprilisban 1 nap, mikor megszületett Gabi levileg 5 de abból 2 bement és júliusban 5 nap... ennyi.. kicsit már ki vagyok, de azt ígérte januárban kivesz legalább 1 hetet...wow :)

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja és fogak...nálunk sincsen kinn egy se de az alsó állkapcsa konkrétan fehér a gyereknek.... :shock:
Előre félek mi lesz itt még :roll:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Borinak is van foga? és észrevétlenul kijottek? na most irigy vagyok!!

Na az a mult éjjel ugy volt, h fél2kor felébredt, 2ig szopott, elaludt, nem sikerult betenni az agyba rogton, de 2.15kor aludt. A hatan. Aztan gondoltam elmegyek pisilni, hatha sokaig alszik. és mikor visszamentem a szobaba aludt, de felébredt arra, h betakaroztam (!!!) és innen kezdodott a cirkusz, a kezemben elaludt rogton, letenni nem tudtam, az agyban nem aludt vissza. 3kor ujra szoptattam, elaludt, de aztan kezdtuk elorol. fél5kor ujra szoptattam, elaludt és ott hagytam magam mellett és 15 perc mulva felébedt. Végul 5.15kor aludt el, fél10ig!

Az a gond, h nem mindig hajlando hasra fekudni. Leteszi az arcat a matracra, a kezével repul és sirva fuldoklk. Nem akarja letenni a fejet, mint régen. A hatan meg csak ritkan szopja az ujjat. A hasan is egyre ritkabban. Bezzeg furdés kozben, a babakocsiban szopja!

Voltunk a dokinal. Ma pont 5,5 honapos. 65 cm és 5950 gr. Miota két hete lefogyott a betegség miatt,azota 250 gr-t hizott, a doki elégedett volt. szoba sem hozta a tapszert. de egy honap mulva ujra szeretné latni.
s.orsi
 
 


Hibernia,
Németorszagban én imadtam élni. én is szeretem a precizséget, itt ez zavar is a franciaknal, h ahogy esik ugy puffan alapon gondolkodnak és cselekszenek. de a fiatalok sehol sem normalisak mar... ki tudja a mi gyerekeinkkel mi lesz...

Banant én fogok adni, de majd késobb. Praktikus uzsonna, amikor uton van az ember.

megyek aludni, ki tudja mi lesz éjjel... mar fél9 ota alszik.
s.orsi
 
 


Hibernia, hát a német fiatalok meg isznak mint állat, meg persze droghegyek, dívik náluk a punk korszak és az emo őrület, több piercing-jük van, mint foguk, én hányok a kinézetüktől. Talán általános igazság, hogy azért vidéken a legtöbb országban kicsit konszolidáltabb a helyzet, de ott meg ki tudja, találni-e jó sulit.
Szerintem egyébként a finnek egész jó arcok, nagyon jó az oktatási rendszerük, hihetetlenül nyugis emberek, csakhát bazi hideg van náluk, télen meg kb 9-től 2-ig van csak világos, elég depi.

Zsu, gratulálok a négykézlábazáshoz, meg nézegettem még a múltkor Balut is, hát ő is annyira ügyes, én csak nézek! Pedig állítólag a fiúk lassabban fejlődnek mozgásban, hát nem itt a topikon! Ja és Zsu nagyon klassz a felújított vonalzó. A szabadságot ne is mondd! Az én férjem állítólag szabin van, de ma ennek ellenére este 8-ra ért haza. És holnap délelőtt is bemegy. Kikészülök. Nem normális ez így. Lenne egy csomó dolog amit együtt intézhetnénk, erre elmegy a szabija a melóhelyén. Viszont péntek-szombat-vasárnap elmegyünk a tesómékkal Szilvásváradra, szóval kénytelen lesz elszabadulni második otthonától. Már alig várom.

Ez a pucérkodás tök jól hangzik, de számomra kivitelezhetetlen. Vagy nem is tudom. Nálunk a két gyerek fürdetése így is kb 40 perc, plusz még a szopi utána, hát lelki erőm nincs asszem nekiállni bevinni a habtapit a fürdőbe, ott bedurrantani, asszem még győzködnöm kell magam. :)

Megyek rendet rakni...
monde
 
 


Monde,
Te fél10kor raksz rendet???

Csajok, csoda tortént, Elisa csak 1x ébredt és mar 20 perccel késobb szunyalt a kisagyban tovabb! Igy viszont koran kelt, negyed 8kor.

Majd jovok, csak rengeteg a surgos elintéznivalo...
s.orsi
 
 


hello,

tegnap délelőtt Krisz volt változó hangulatban nyüszi és hirtelen alvás váltogatta egymást. :shock: :roll: Délutánra meg én gyengültem le: fáradtság, fejfájás, depcat :?
Ma remélem jobb napunk lesz, bár a zenebölcsi elmarad :( , így nekem kell újabb programmal előállnom. :)

Köszi, a játos hsz-ket. Akkor a zenélő kocka és a vonatos játék a nyerő! :wink:

Hude, belelendültetek.....
jaj, ébredés van, később jövök! :wink:

KépKép
charlott
 
 


charlott sajnálom a szar állapotot. :? remélem jobban lesztek mára...

orsi, tök jó, hogy elviselhető volt az éjszaka!

monde, mi 2 hetet voltunk csak Berlinben, akkor tetszett, igaz, mindig az az érzésem volt, hogy mindenki meleg arrafelé. :) nem tudom, miért...
nekem szimpi a német precizitás, inkább, mint ez a déli lazaság... az írek az észak déli népe. olyanok, mint az olaszok, csak az idő szar. :) ja és az ivás / drog itt sem kispályás, múltkor azon röhögtünk, hogy nincs még egy ország, ahol "kocsmareklám" menne a rádióban: nem egy-egy helyet reklámoznak, hogy gyere ide vagy oda, hanem en block a kocsmákat. :lol: gyere bármelyik kocsmába, jó buli. :lol: elég vicces.
tudom, hogy a fiatalság mindenhol gáz sajnos, épp ezért vagyok kétségbeesve... :( a finnek is isznak, mint a kefekötő asszem, mint minden északi nép.
szabikat sajnálom, úgy tűnik, elriasztjuk otthonról a férjeket a gyerekekkel. :) :)

zsu, klassz az új avatarod + vonalzó is! :) vicces ez a sapi!!

pilll

hibernia
 
 
 


küldtem meglepit gmailre. ;)

hibernia
 
 
 


szóval csöpplány, írd csak le a sztoridat nyugodtan. :) érdekel.
a csík az olyan gyors. van olyan mondás, hogy gyors, mint a csík. nem? asszem vmi vízi állat és feltételezem gyorsan halad. :lol: erre értettem, hogy Balu olyan kis fürge. Pepke lomhább ennél, mozog folyton, de lassabban.
sajnálom a rosszabb éjszakát. :?
húúú, a fütyitől én is félek, mi nem húzogatjuk meg semmi, szerintem már totál le van tapadva, de senki se mondta, hogy piszkálgassuk. se az otthoni néni, se az itteni. :(

na megyek, ébred, küldök minivideót.

hibernia
 
 
 


Sziasztok!
Tök jó, itt a nagymamám, így van időm kicsit netezni végre nyugodtan. TEgnap akartam még írni, de egyszerűen nem volt már erőm/időm. Ezalatt a pár nap alatt totál leamortizálódtam :-( Ja és ma már éjjel is keltünk 3-kor szopizni....kezdődik a visszafelé fejlődés... :-( Szegény Babuci nagyon nyűgös az utóbbi napokban, csak kézben jó neki, de van úgy, hogy még az se. Biztos a foga jön, mert töm mindent a szájába, nyálzik, mint egy buldog és bús képpel nyöszörög :-( Úgy sajnálom szerencsétlent. De hát ez van, valahogy csak ki kell növeszteni ezeket a fránya fogakat. Amúgy még alig látszik neki az első, még csak épp hogy a teteje áttörte az alsó ínyét, de persze szopinál már érzem....mintha reszelővel "simogatnák" a mellem....nem kellemes...meg még pluszban parázok is, hogy melyik pillanatban fog ráharapni...tiszta gáz.

Köszi az együtt érzést a hétvégénk miatt. Most már nem parázok be legalább, ha legközelebb sugárban teszi ki a kaját....(azóta szerencsére nem volt ilyen)
Ezen a hétvégén meg keresztelő! Hurrá!!! Bár most úgy érzem, hogy ha nem alszom egy kiadósat, akkor hétvégére álomkórosan fogok szédelegni.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Jut eszembe, tudjátok én hol szeretnék élni néha: egy lakatlan szigeten 8) 8) 8) Nem vagyok ám depi, csak néha olyan jó lenne :roll:

Gmailre megyek. Reagálni nincs lelkierőm, de majd jövök még.
Nyűglődős gyermekekhez kitartást!
Akinek meg alszik, az adjon hálát... :D

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


nadi a lakatlan sziget sajna nem opció, bár én is csípném. mizantróp lettem vagy mi. :roll:

szegény gréti, remélem a többi foga nem viseli meg ennyire... de jó, hogy ott a nagyid. :)

mi most jöttünk a szuriról, 3-at kapott... a 6 az 1-ben, a menningococcus 2-t és a pneumococcus 2-t. kíváncsi leszek a délutánra, szurkoljatok. :?

nálunk már tökéletesen látszik a két fogcsi, ha nevet, halálin néz ki. más van vagy 3-3 mm magas mind a kettő. :D ja és eddig (koppkopp) még sosem harapott meg vele. úgy értem, a cicim nem, az ujjamat azt igen.

még egy: nálunk mostanában oltári nyerő a bevarró cimke. mindenen azt piszkálja. :lol: mit neki játékok.

hibernia
 
 
 


Na ez a futyi huzogatas is az elavult dolgok kozé tartozik, legalabbis, ha ugy kell huzogatni, h a letapadas elmuljon. 2-3 év is eltelhet, mire magatol levalik... csak akkor szoktak beavatkozni manapsag mar, ha nagyon le van tapadva, pl megreked benne a vizelet és gyakran begyullad, stb...

Nadina,
lakaltlan sziget? huha! én gyakran egy "fejletlen" orszagba vagyoml, ahol olyan emberek élnek, akik mindent megbecsulnek, szeretik egymast és orulnek az életnek. utalom ezt a rohano, fejlett Europat sokszor, ahol mindenki depresszios, egoista és csak az anyagi javakra koncentral...

Csajok, azt hiszem elsz@rtam a délutani alvast. tul sokaig vartam, szopi kozben megprobalt elaludni és utana most hallom, h beszélget az agyban... pedig most KELL aludni, mert fél6kor uszni viszem az egyik fiamat és onnan csak 7re érunk haza, ha apa nem tud érte menni, mar pedig reggel mondta, h ne szamitsak ra......
s.orsi
 
 


igen! a bevarro cimkét semmirol sem szabad levagni! vmi miatt ezt minden gyerek imadja!!!

Hibernia,
drukk a délutanért! lehet épp elkabul ettol a sok szuritol, nem?
s.orsi
 
 


Sziasztok!
Orsi akkor kialudtad magad éjszaka? Ma Kristóf is csak 5-kor kelt fel először utána evett aztán még egy órát aludt, de már hiába próbáltam magam mellett altatni még egy kicsit csak nevetgélt meg piszkált! :P

Ma megint hintázott míg vártunk az oviban, annyira tetszik neki! Elő kell vennem az itthoni babahintát! :lol:

Nálunk most alvás van remélem még sokáig, jó lenne ha kipihenné magát mert mi meg fociedzésre megyünk a nagyokkal!

Én néha egy üres lakásba vonulnék csak el egy hétvégére, ahol egész nap aludnék meg tv-t néznék az ágyból! ÓÓÓÓ de jó lenne 8)

Persze akkor meg hiányoznának egyből :wink:

Unokatesómék mostanában lombikoznak, úgy izgulok, hogy sikerüljön nekik is hogy legyen egy ilyen csodabogaruk!!! :D
Amennyire fárasztó el sem tudom képzelni milyen lenne nélkülük!
Azthiszem értelmetlen lenne... :roll:

kriszta0612
 
 




Kriszta,
az tulzas, h kialudtam magam. 1.10kor ébredt fel... éjjel

Nalunk is szenvedés van és most még agyat is huzhatok, mert hason jo kis sargarépas bufik jonnek... lehet el kellett volna mennem sétalni az zlobb. de ma mar aludt egyszer kint és 4 fok van.

Egyébként nalunk amitoeszi azt a par kanal réat naponta, teljesen csndben, észrevétrenul kakail. elotte messzirol lehetett hallani, h jon a kaki.. most meg résen kell lenni, mert szépen eljatszadozik a kakiban.
s.orsi
 
 


Orsi, igen, olyan 9 körül jövök ki Boritól esti szopi után, ekkor már alszik mindkettő, és ilyenkor szoktuk még a férjemmel elrámolni a maradék játékokat a fiam után, meg összekapni a konyhát, ha vacsora után nem jut rá idő.
Az jutott eszembe a rohanó Európa leírásodról, hogy a Babies filmben az afrikai törzsben mennyire nyugi volt, mindenki ott volt a gyerekek körül, sosem voltak egyedül a babák, míg a többi családnál a gyerekek sokkal többet lötyögtek egyedül. És ez is jellemzi mostani társadalmunkat.

Bevarró cimke nagy ász Borinál is, arra utazik ő is, tök vicces fejjel szereli őket.

Nadi, szerintem ne félj a harapástól, az igazság az, hogy fog nélkül is tudnak akkorát harapni, hogy csillagokat látsz. Szerencsére Bori még nem harap.

Ja és hányás, az én fiamnak volt egy hónapja, amikor kb 6-szor hányta ki sugárban a reggelijét (anyatej). Később rájöttem, hogy több kis büfiszünetet kellett beiktatni, mert ha egy nagy büfi összegyűlt, akkor jött "szaftostul". Ráadásul ha egy picit is meg vannak fázva, akkor a garaton hátracsorgó váladék irritálja őket, és hányhatnak.
monde
 
 


hát ez a gyerek bármit csinál, de nem kábul.
1,5 órán át sírt, hiába ringattam, hajszárítóztam, miegymás. egy mosolyt se adott csak üvöltött. most talán elaludt...

hibernia
 
 
 


HAli!

Szar éjszaka után szar napunk van...
Voltunk dokinál, Töki 7720 gramm és 67 cm
Mehetünk bőrgyogyihoz az ekcémával :evil:
Apa tegnap konkrétan nem látta a gyerekét..ma reggel látta 5 percre meg most hazarohant 5 percre... vasárnaptól keddig no-ban lesz szóval hurrá...tudom, tudom másoknak ennél is szarabb a helyzet de én ki vagyok..pontosabban ami a legrosszabb hogy már ki sem vagyok... nem érdekel és ez megrémít... hiszen a férjem, sóvárognom kellene utána meg miegyéb és nem... és úgy haragszom magamra de már nincs energiám imádni... mert úgyérzem ez a pár hónap sajna megtanított nélküle élni és ez nem jó :( Na de sebaj majd szólok neki, hoyg csábítson el újra :lol:

Bocsi nincs hangulatom reagálni :(
nadi bizti tuti nem volt a csomagban a kapucni? Mert úgy él elég elevenen az emlékeimben hogy beletettem... persze ez nem jelent semmit..mindesetre nem találom, sz'al lehet fizetek :?
Ja,

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hibernia,
oooo, sajnalom! és meddig aludt?

Zsu,
haat igen, nalunk is sokszor ez van, eleinte én is mérges vltam, aztan mar az se. ez a hosszu hazassag titka! nem talalkozunk soha. na jo, tulzok, de ez az osz csucs stresszes mindkettonknek, igy mar hetek, honapok ota nem veszekedtunk.

De vannak azért meglepetések, telefonalt a férjem, h mégis el tud menni Alex-ért. Elisa pont 3rol 5ig aludt, de nagyon nehezen aludt el... mindenesetre mosolyogva ébredt, még enni is volt ideje, aztan irany az uszoda. és csak kiraktam a fiam, aztan johettunk is haza.

Monde,
nem semmi energiad van, hat én 9kor mar nem pakolok. esetleg netezek vagy kedden tévézek (ma SZF :) )

A fiad egy honapja anyatejtol hanyt? még o is szopik??? vagy vmit megint félreértettem?

Nadi,
engem megharapott Elisa, amikor az elso foga jott, de azota ok. én nem érzek semmit a fogabaol.

Most olyan hizasnak indult, csak ugy kerekedik naprol napra. A doki szerint ilyenkor van egy fejlodési ugras, a havi 500 gr az atlag..
s.orsi
 
 


Húha, babás-férjes balhék mindenfelé.....
:? :(

Hibernia: Peti megnyugodott? kiderült, hogy mi a bibi?

Zsu: megértelek, az lenne a normális, ha baba, mama és papa együtt lenne délutántól estig. De hát ez a megkergült rohanó világ nem teszi lehetővé ezt. :? Próbálj a jóra koncentrálni, ott van Gabi neked, másra nem kell figylened! :wink: Néha örülnék, ha a férjem többet lenne távol, mert fárasztó vele is foglalkoznom. :roll:

Én meg nem rég voltam kozmetikusnál (ideje volt már egy éve nem volt tisztítva a képem! :oops: ) Gondoltam, nem lehet baj, apával eljátszogat Krisz és ha éhes lenne van víz, mecsek tea, gyümölcs tea bekészítve. De sajni Krisz még anyafüggő és egy óra elteltével hiányolt és addig sírt, bömbőlt míg haza nem értem, azaz fél órát. :( Természetesen párom jól leharapta a fejem, hogy még egyszer ilyet nem tehetek!!!! :shock:

KépKép
charlott
 
 


Zsu:köszi a Mayday infót :) Zsu:jó sokat meózik párod.Most én is kiakadtam páromra.Vannak neki csuszinaphjai,ez egy hónapban két nap,amikor menni kellene dolgoznia,de mivel sok lenne az óraszáma így nem kell bemennie.Na ezekre a napokra szervezett 24 órás túlszolgálatot.Tehát nem hogy csuszin lenne de még ugyanugy megy túlórázni,mintha simán dolgozni menne.Mondván kell a pénz.Én meg mondtam hogy nekem meg egy apa kellene a gyerek mellé,meg egy kis segítség...Nagyon jó az új avatarod,és a vonalzód is :) Szép méretei vannak Gabinak :) Ennyire csúnya az ekcéma?

Orsi:nem semmi éjszaka :? Nekem Balukezdetben csak hason tudott aludni.Aztán úgy 3 hónapos volt mikortól nem volt hajlandó hason lenni.Ha hason volt akkor mindig fekvőtámaszozott.Azóta a hátán alszik.Szép súlyban van Elisa is :) Ez tök jó hogy ilyen szépet hizott :) Remélem azért nem lesz Elisa nyűgi az alvás miatt.Kaki nálunk akkor állt helyre mikor elkezdtük a hozzátápit,tényleg csodákra képes :D

Monde:én is csodálkozok néha miket művel Balu :) Védőnő emg doki is mondta hogy még hogy koraszülött :D

Játék:na a cimke nálunk is nagyon nyerő,na meg a kulcscsomó,nyaklánc,gyűrű.zacskó,papír,bármi ami hangot adki,fénylik :D

Hibernia:köszi a meglepit :) Így már értem a csíkot :lol: Hát Balu tényleg gyors,nagyon gyorsan könnydén mozog.Muti meg a fogacskát!!! :D Na Petya hogy viseli az oltást????

Nadi:Előre is drukk a keresztelőhöz :) Ezek a fránya fogak.Pedig azt mondják hogy az elsők jönnek ki könnyebben,mert könnyebben áttöri a foga az ínyét,mint a többi laposabb felületű fog. :?

Monde:drukk az uncsitesódéknak,remélem hamar sikerülni fog a baba :)

Charlott:ilyenek ezek a férfiak.De később még rosszabb lesz ha most ennyire anyásak a babók.Én ezért kérem páromat hogy ha itthon van akkor tegyen úgy mintha én nem lennék.Ritkán megy,többnyire azért még így is én kellek,de azért próbálkozik/zunk. :D

Rólunk:Balu ma velünk aludt,mert mikor letettük akkor 2 óra alatt 4-5ször felsírt.Aztán inkább magam mellé vettem,olyan fáradt vltam hogy nem bírtam volna az éjszakát.Így végül 9től aludt reggel fél 8ig,2szer kelt.Egyszer felsírt,egyszer meg rendesen felkelt,birizgált,húzgálta a hajam hogy keljünk fel,de én voltam az erősebb és még visszaaludt :D Aztán voltunk bevásárolni,amit végigaludt.Ma ebédre répapüré volt cápahússal :lol: Párom csinált halászlevet belőle,én meg megkérdeztem a védőnőt hogy adhatok-e Balunak belőle.Azt mondta mindenféle hal mehet már neki :) Szépen ette :) Uzsira meg narancs alma volt.Most már alszik fél 8 óta.Remélem reggelig :)
Na elvileg utólértelek titeket :D Jó sokat írtatok :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


jajjjj de csalodott vagyok! vége a szuletett feleségeknek, ma mar nincs....

Charlott,
azért ennyi kikapcsolodas neked is jar. ha engem ilyenért leszurna a férjem, elég zokon venném.

Csopplany,
nekem 3 honapos koraig a hatan aludt, aztan imadott hason aludni, most meg fele fele, de mivel nem tud megfordulni, néha nehéz kitalalni, akkor most mit is szeretne. Most éppen hason aludt el...
Ugy latom sikerult Balu lefekvését elore hoznod. tok jo!

Zsu,
Gabinak van mar foga?

Hibernia,
mitol no a haja Petinek ennyire??? :) Elisanak is elkezdett most noni, de meg sem kozeliti...
és micsoda combikai vannak!!
Elisa egy idoben csinalta ezt a talpat fel. néha 10 percig is, de nagyon energikusan. Mint aki combizomgyakorlatokat csinal.
s.orsi
 
 


Mikor nézem a Pepke videokat, nem tudom elképzelni, h masfél oran keresztul mindenhogy sir! mondom én, h kirakatgyerek. Jarjal vele tarsasagba Hibernia. :) :) :)

és a berregéssel mar az autozashoz gyakorol. idejevenned neki egy kisautot! ( Elisa babat kap majd Karacsonyra :) )
s.orsi
 
 


Igazából azt csináltam amit te is mondtál hogy próbáltam 5 után nem hagyni aludni,és így elkezdett fél 8kor aludni.Meg dél után mentünk babakocsizni,akkor aludt 2 órát,4-5 körül kelt és onnantól nem hagytam aludni,meg a pancsit későbbre tettük,kb 7re.Így pancsi után már csak kajcsi van és azon be is szokott aludni. :) De így jbb,mert mi is hamarabb le tudunk feküdni. :)

Hibernia:tényleg,én is néztem a videót,milyen kis hurkás a lurkó :D Nagyon cukkerájos :) De ez nézés tényleg nagyon haláli,ahogy bel-belenéz a kamerába :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: