Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, közben Kicsi feltette a képeket.
Momo!
Nagyon szépek vagytok. Mishal szemein még mindig ámulok, de nekem a szája is nagyon tetszik. Olyan szép husos.
A házatok gyönyörű. A konyhában a sziget miatt irigykedem. Én is akartam,de ahhoz kicsi volt a konyhánk. A fátok is csodaszép lett.
Gratulálok nektek, főleg neked, amiért ilyen ügyes voltál, és ezt mind meg tudtad oldani. Nem volt egy könnyű feladat, az biztos.
A végeredmény pedig szuper lett

Kép

Kép
oné
 
 


Gyöngyi! Pont egyszerre írtunk...
Ti szilveszterkor csináltok kocsonyát? Nálunk azt karácsony előtt szoktunk, már majdnem el is fogyott.
Szerintem én csak egy kis hidegtálat csinálok, meg valami salit, esetleg sajtos husit, ami jó hidegen is. Nem is leszünk sokan, csak a tesómék meg egy baráti pár jón, a fiúk pókereznek mi meg majd csacsogunk, Babót nem merem most itthon hagyni, hátha véletlen felébred éjjel.
Ma fürdés után annyira elkezdett valamiért sírni, hogy levegót is alig kapott, kb 40 percet ordított de annyira, hogy szopizni se tudott, fogalmam sincs mitól lehetett. Mikor végre tudott enni, utána meg vigyorgott, mintha mi se történt volna.

Puszi
verzsike
 
 


Akkor a képek, és ne utáljatok amiért Kép Rezi amikor még himlős volt

Kép A Sára ahogy ámult a Mikuláson (aki a sógorom volt) 1

Kép Ámulás 2

Kép Egy kis díszítés

Kép Szentestére készülődés (Nagyon örültek, hogy ilyen szép ruhát adtam rájuk)

Kép Így szeretik egymást

Kép Rezi el nem mozdult a fától, mikor az ajándékok is alá kerültek

Kép Kis családom, még ajándékosztás előtt

Kép És végül a vacsi....

Kép

Kép
oné
 
 

 
 

....és ne utáljatok, amiért ilyen sok lett, de alig tudtam választani.

Ezt akartam írni az előbb!
Na mára elköszönök
Puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


A kedvencem kicsit nagyobban:

Kép

Ja, és a Rezi egyik ajándékán a Sárus:

Kép

Kép

Kép
oné
 
 


Sziasztok!

Azt levéve, hogy párom végig beteg volt, nekünk jól sikerült a karácsony.
24én reggel behoztuk a fát, csodaszép-normand 2,5méteres és hihetetlen sűrű-az idei a legszebb fánk.:) Mikor kibontottuk, beraktuk a tartójába, s az égők következtek..nos kevésnek bizonyult, így megbeszéltük dupla mennyiség kell, párom elment az égőkért és az ebéd készítés és a díszítés közt szaladgáltam. Gyerekekkel díszítjük minden évben a fát...nagy élmény nekik.
Kék-fehér lett a fánk és az égők is fehéres-kéken világítanak. Nagyon szép lett- a legszebb díszítés, legszebb fa.
Mindenki persze díszíteni szeretett volna, ha Anna azt látta székkel díszítek őis hozta a székét, nagyon aranyosak voltak. és persze ügyesek is.
A végeredményről, majd teszek fel képeket.

Párom is megérkezett az égőpótlással, utánna telefonáltam hol kap, így keresgélnie nem kellett csak jött és ment..hamar itthon volt. Mire megérkezett az asztalon sorakoztak a fincsi kaják, gyertya miegymás. Nagyon ízlett az ebéd mindenkinek, leves, és szilvával töltött libát, szósszal , skrumplival csináltam. nagyon finom lett.
Pezsgőztünk, aminek a manók nagyon megörültek, Zsolti imád pezsizni, nagyfiúsnak hiszi.:)
Majd párom elment a nagyobbakkal aludni, Bencét én altattam el,majd lementem takarítani, mert volt mit utánuk.:)
Porszívózás(tüskék), söprés, felmosás, mosogatás, törölgetés, teregetés..mikor készen lettem gondoltam a fa alá jöhetne már a Jézuska..3kor találtam ki, hogy nincs elem vmelyik játékba, elugrottam hoztam, majd mire ezis meg volt Bence már bren volt, nézegette a sok játékot, nagyon tetszett neki.
Zsoltit és Annát is felkelltettük kivételesen...ahoz képest, hogy most ébredtek elevenen csomagolgattak..Zsolti arikat szólt:" erre vágytam" vagy- "mindjárt elájulok" vagy "már ki sem merem bontani" vagy " el sem hiszem" stb..kameráztunk bőszen.;)
A Jézuska nagy vonalú volt és sok-sok szép játékot kaptak...csak győzzem elpakolni!

Puszi

Kép
sziszike1000
 
 


Gyöngyi: megértelek, hogy nem tudtál választani.;)

Koda: nagyon szépek vagytok, már akartam múltkoris írni. Az oroszlán nagyon tetszik, mit csinál, ha jól látom van vmi funkciója.

Juci: gyere és írj egy kicsit teis!!

Titi: hogy vagytok???hogy tellnek az ünnepek?

Erzsike: tutti vmi fájdalma volt..szegényke.
Írj magatokról!!!

Ági, Timi, Zsuzsa, Éva, Eszter...többiek merre vagytok????????????????

Puszi mindenkinek: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok! Segitsetek Nekem!!!
Torokfajasra mit lehet beszedni terhesen? elkezdtem erezni a torkom, nyomom a teat es a mentoloscukit , de gondoltam Mebucainra amit lehet szopogatni vagy strepsilsre! szerintettek? Ha tudtok vmi megoldast nagyon megkoszonnem!

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Szia:)

Én a homeopátiát részesítem előnyben! A strepsils-t szigorúan tiltják, a másikat nem ismerem, de olvass utána..sztem ne ilyet vegyél be. Akkor már inkább panadol :)

Homeogene 9- torokgyulladás, garathurut!!!!
Szuper erre.
Adagolása: napi 6-7 alkalommal 1 tabletta.3 napon belül jól leszel.:)

Coryzalia-nátha(allergiás nátha)
Homeovox-rekedség, gégegyulladás.
oscillococcinum-influenza!


Csak a torkod fáj, vagy köhögsz is?
Ha érdekelnek ezek bővebben írj privit, majd megpróbálok válaszolni mielőbb, jubbulást neked!

Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Koszonom a valaszt, vette, Homeogene 9et es vmi homeos cseppet es harsfa teat, azt iszom most! Torok faj ,egy picit kohogok de az faj igy nem nagyon teszem azt.

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Sziasztok lányok!

Jól lemaradtam... :( Pedig annyira akartam már régóta jönni, csak olyan vagyok, mint a mosott kaki, halomban áll a vasalnivaló, stb. Szóval, a szokásos...

Nálunk a karácsony elég nyüzsisen telt, ahogyan arra számítottam is. Mindhárom nap mi mentünk hol anyósomékhoz, hol a Dani nagy családi vacsijára, sok volt ez így.
Megbeszéltük, hogy jövőre ezt nem így csináljuk. Őrült honvágyam volt, de ugye nem tudtam hazamenni.
Hugi jött 26-án, anyukám végül nem tudott, mivel lebetegedett sajnos.
Jó lett volna csak úgy itthon tengetni a napokat, tv-zni, esetleg sétálni egyet, lelassulni. Ehelyett volt jövés-menés. Végülis egy haszna azért volt, nem kellett főznöm! :) Azért ez is pozitívum.
Anyósomék végül tök nagy meglepetés voltak, mivel külön szobába tervezték a bababirodalmat karácsonyra, ahol nincs cigi!
Apósom ránk is szólt, hogy ne vigyük ki a nappaliba a bébit, mert ők ott cigiznek. Szóval, ez számomra már nagy haladás!
A kedélyek picit javultak, de azért volt nagy szájhúzgálás néhány dolgon, de már nem is kezdek bele, hosszú volna elmesélni.

A bébike jól van, képzeljétek, tegnap és azelőtt magától kakilt! :) Annyira jó volna, hogyha ez már így maradna. Azért még számítok visszaesésre.

Viszont úgy néz ki, sajnos kevesebb a tejcsim, sajnos megint szükség van mindkét cicimre, és nagyon megjönni készül. 2 napja vérezgetek, igaz nem erősen, de ez szerintem már jelent valamit.

Lányok, szoptatott úgy valaki, hogy mellette megvolt neki? Hogy fogadta a baba a cicit? Nem köpte ki?
Amúgy már sokat gőgicsélget, mosolyog, de napközben nem igazán akar aludni. Egyedül délután szokott úgy 1-2 órácskát, de most az is elmaradt. Nagyon nyűgös is, mivel felriadt a párom prüszkölésére. Ez már nem az első eset, szegényke nagyon megijed a hapcitól.

A fenébe, sír a drágám, megyek is, majd később még jövök.

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok!
Előre szólok, hosszú leszek, akit nem érdekel, nyugodtan lapozzon!

Mindenki képe gyönyörű, Momo palotájától meg elolvadtam!

Akkor most a képek, később még jövök:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Kép

Kép

Puszi mindenkinek!

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!

Mesi: tetszenek a képek.:) Ezt a könyvet énis néztem, de mire vettem volna elfogyott..:(
Hol a kisregényed?? :)

Titi: persze szoptattam, mikor meg akart jönni és meg volt kevesebb volt a tejem, ilyenkor nem tudtam fejegetni mellette vagy 2 ciciből evett..sokat ittam laktoherb teát..és szopogattam a tejserkentő bogyókat is.

Nem köpi ki az íze nem változik(kóstoltam), de a mennyiség csökken, amíg meg akar jönni és meg van.

Örülök, hogy hírt adtál magatokról, jó volt olvasni, hogy nyugodtabb vagy a kaksi miatt.

Cirkuszka: hársfatea szárazköhögésre nagyon jó, cseppből milyet vettél?
Csak érzed a torkod vagy az orrod is eldugult, esetleg folyik is?
Mert, ha ez szárazköhögés..párolotatni kell a szobában.
Eukaliptusz is nagyon jó-kimérve gyógyszertárban veszem, ami nekünk még bevállt DIAPULMON.(1500körül van)-nagyon sokáig elég és felsőlégúti megbetegedésekre szuper. Kamilla teába csepegtetem, amikor már forró. A gőzöket belélegezni 5-10 percig.
Utánna én hagyom éjszekára is.
Mézet is próbáltad?

Kellemes Ünnepeket ezúton is mindenkinek!!

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Sziszike, erzem a torkom igen sajnos, az orrom nincs eldugulva, de folyik, azt fujjom, van hideg parasitonk a szobaba az megy. A furdovizbe tettem eukaliptusz cseppeket direkt erre van nagyon jol esett! Kamillaval gozoltem, es iszom is a kamilla es harsfa teat is, mezet csak ovatosan nyomom mert terhesegi cukros vagyok :S
Hoztak nekem tantum verdet, es bioparox-ot.

Koszonom hogy segitetetek!

Kép

Kép
cirkuszka
 
 


Sziasztok!

Mi itthon töltöttük az ünnepeket,csak azért nem jöttem,mert végre itthon volt a férjem is és szinte repült az idő,hihetetlenül jó együtt.Bálintka sem akar "leszállni" róla egy percre sem.Na atért néha nem hazuttolom meg a terhes nőket és hisztizek,meg vitázunk,de alapvetően hihetetlen nagy harmónia van köztünk és ez annyira,de annyira szuper. :D

Ági!

Nagyon sokat gondolok rád.Biztosan óriási feladat lesz számotokra és főleg számodra.hogy Erik hozzátok költözik,de biztos meg fogsz bírkózni a feladattal.Kívánom neked,hogy nagyon kellemesen csalódj minden félelmedben és igazi jó kapcsolat legyen köztetek mielőbb és sok sok kitartást kivánok neked ehez. :wink:

Momo!

Nagyon szép lett a házatok,gartulálok hozzá.És nem semmi,hogy egy ilyen palota építését egyedül levezényelted.Gyönyörű lett.Mishal még mindíg csodaszép baba. :D Sajnálom,hogy a férjeddel ennyire másként éreztek,de szerintem ez nem is csoda ennyi távollét után.Ha lenne időtök azt hiszem hamar összerázódnátok megint,hiszen nem véletlen voltatok boldogok együtt annyi éven át.

Mesi!

Hát tényleg jó hosszú voltál. :lol: Egy sort sem írtál,csak képeket mutattál nekünk,aminek azért örülünk,de írj is.Az sokat elárul,hogy a férjedet nem látom semelyiken. :roll: Gondolom ezek szerint valóban beadtátok a válókeresetet.Ugye?Milyen nagy Ágika? Még most voltunk nálad a kórházban és már nem is baba,inkább kislány a fotókon. :wink:

Bufo!

Természetese,hogy ilyen vegyes érzéseid vannak.Ne is várd el magadtól,hogy azonnal elfelejtsd őt,hiszen ez így van rendjén.Az idő lassan megoldja majd.Azt nagyon jól teszed,hogy szépítkezel.Nekem is az életemben ha fájt a lelkem mindíg a fodrász,műköröm,szoli,ilyenek jöttek segítségül.Mert amitől elégedettebben nézünk a tükörbe,attól jobb a közérzetünk,nagyobb lesz az önbizalmunk és ez sokat tud segíteni a sebek nyalogatásásban.Ügyi vagy.Örülök,hogy anyudéknál jól érzitek magatokat.Annak kevésbé,hogy a gyerekeit sem keresi.Na épp ettől féltem.De tudod,olyan még nem volt,hogy valahogy ne lett volna. :D

Titi!

Szegénykém.Nem irigyellek a sok "rokonos" napért,de az jó,ha tisztáztátok,hogy jövőre egy kicsit magatokra is szántok az ünnepnapokból.Hívlak ám majd és dumcsizunk sokat. :D Gondolom,hogy honvágyad van,hiszen régen olyan sűrűn mentél haza,de mindjárt tavasz és addígra a babád is nagyobb lesz és megint mobil lehetsz.Bár a kocsi nehéz kérdés,de hátha az is megoldódik addígra,tudod szó volt róla.

Erzsike!

Szóval sziilveszteri buliztok?! :D De jó lesz nektek,még ha szűk körben is.Én is néha úgy vágyom a társaságra.Pedig a most következő időszak nem erről fog szólni nekem ,az tuti. :lol: Hiohetetelen,hogy milyen hamar jönnek ki Babó fogacskái.Emlékszem Mishalnak meg milyen soká bújt ki az első.Biztos azért nyűgös,sírós,mert az nagyon tud ám fájni, és ne felejtsd el,ő is pasi. :lol: Alapból nem viselik,ha gondjuk van. :wink:

Sziszike!

Örülök,hogy nálatok is szépen teltek az ünnepek és sok ajándékeot hozott a Jézuska.Szegény férjedet nem irígylem a betegség miatt,de azért biztos jó volt,hogy te is végre kicsit többet voltál vele.

Jajj elküldöm,mert félek,hogy elszáll,de folytatom

Kép

Kép
anubias
 
 


Koda!

Nagyon szép a fátok,milyen dús kis fenyő. :wink: Anyósodékkal ti jól kijöttök? Nagyon szupik a fotók,olyan kisimult vagy rajtuk,pedig a sok betegápolás,ami az utóbbi időben kijutott neked bizti nem volt egy sétagalopp.De látom azért már jól van mindenki.Bence is olyan nagy gyerek.

Éva!

Én meg el is felejtettem,hogy neked a névnapod is most volt.Így megkésve kívánok neked nagyon sok boldog névnapot.Jajj várom már,hogy végre össze tudjunk futni egy kis csacsogásra.gyertek át mielőbb légyszi. :wink:

Gyöngyi!

Még mindíg nagyon tetszik a házatok.Kár,hogy anno én nem tudtam menni,élőben bizti még szebb,meg a lányokat is csak képről ismerem.Sárinak olyan szép a haja,remélem nem fog bebarnulni,mások meg nem tudnak ilyen színt kevertetni a fodrásszal.valami mese olyan jó a hajszíne.Szegény Rezi,hogy mutataja a pöttyeit.Még jó,hogy már túl vagytok rajta ti is.Valóban nagyon szép kis ruhácskákat adtál rájuk. :wink:

Virág!

Ha hazaértek légyszi írjál,meg mutass fotókat is,azt csicseregték itt nekem a madarak,hogy te még csinosabb vagy,mint amikor találkoztunk.Ugye megmutizod magad? :D Remélem nektek is nagyon jól teltek az ünnepek. :wink:

Juci!

Te mikor írsz már? Még nem jöttetek haza?Nálatok hogy telt a Kari? Lányokkal közösen voltatok? Ugye kicsit tudtál pihenni is? Mert nemsoká úgy leszel mint Momó,hogy a nap 24 órájában a házat intézed.Bár tudom,hogy 22-ben már most is ezt teszed. :lol:

Csajok,ha kihagytam valakit,akkor az csak figyelmetlenségből lehet,de nem szándékos. :oops:

Magunkról.Bálintom hót szemtelen velem úgy 3 napja,már bőgtem is miatta,de nem adom fel,akkor is embert faragok a kis pasiból,ha kamaszodik itt nekem. :lol: Tegnap este olyan jóslófájásaim voltak,hogy összekaptam a cuccom is,aztán szerencsére békésen átaludtam az éjszakát.Ma délelőtt meg nem fájásaim voltak,hanem végig olyan mensiszerű hasfájásom,de most elmúlt.9-én kell mennem NST-re! Még 4 hetem van hátra kb,aztán a doki bácsi kikapja Dominikot,bár nem tudom addíg bent marad e egyáltalán.A legutolsó Uh-on még a dokit is meglepte a 2220 g-os méretével. :lol: Szóval félnem nem kell ha beindulna a szülés,a méretei szerint 2 héttel nagyobbnak írja a gép,és hétfőn 34. hét,kedden kezdem a 35-et.Szerintem már a 3 kg-ot elérte,mert alíg bírom el és ha megrúg színte beleszédülök :lol: iszonyat aktívan mozog,rengeteget eszek és már 9 kg-ot felszedtem. :D A férjem Pufinyúlnak hív,meg néha Puncitusz Hisztérikusznak :lol: ,mindkettő igaz azt hiszem. :lol: Ma egész energikus vagyok,tegnap szinte fel sem bírtam állni a lustaságtól.Mondjuk szerencsére nincs sok dolgom.Ma rendezzük be a gyereksarkot.Majd megmutizom.Addíg is dobok fel pár képet pocakról,szánkózó gyermekemről,fánkról,ami nem igazi,de szép(szerintem)

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
anubias
 
 


Látom senki nem jár erre,csak magamnak mutogatom a képeket. :cry: Azért megmutatom,hogy sikerült berendezni a babasarkot,meg a bölcsőt,ami a nappaliban lesz,ahol a babánk pihizik majd. Kép Kép

Jó éjt!

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Lányok, én csak ámulok és bámulok a gyönyörű fotókon!!!

Eszter, hatalmas a pocid!!! Nem is hinné az ember, hogy még több, mint 1 hónapod van hátra!

Momo, a házatok egyszerűen meseszép!!!

Mesi, hihetetlen, Ágika mekkorát nőtt! Már így kúszik a padlón?!

Teszek fel én is néhány új képet, aztán ismét rohanok, a kisasszony még mindig nem alszik, és nem is akar úgy fest a dolog... :(

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
titi_27
 
 


Gyöngyi, a gyerekek egyszerűen tündériek!!! Annyira szépek, és Sárababa is olyan nagy lett már!
És tényleg milyen csodaszépek a kis rohácskákban.
Ha tudnád, mennyit jutsz eszembe. Nagy hasznát vesszük az ülésnek, és a sok ruhácskában is sokat van a kisasszony. Tudom, mindig csak ismétlem magam, de nem lehetek elég hálás!

Eszter, a kiságy meseszép! És milyen jó kis tágas így is a szobátok! Bár mi is így elférnénk! (Na nem mintha olyan sokat aludna a kicsibébi a kiságyában.)

Sziszike, kicsit megnyugtattál a tejcsivel, mivel a jelek szerint tényleg megjön. Bár csodálkozom, hogy ilyen hamar?! Nagyon bízom benne, hogy a tejcsi mennyisége utána ismét a régi lesz. Addig is akkor próbálkozom tovább, remélhetőleg nem fogja kiköpni a kisasszony.

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok!

Havas téli lepedő boritja a tájat,ilyenkor a jó pezsgő serkenti a májat.Sült malacka vándorol a bendőbe.Kívánok sok minden jót az Új Esztendőre!!!

BÉKÉS BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK: SÁRA, REZI, ISTVÁN ÉS GYÖNGYI

Azért ha tudok, akkor még jövök az idén, de ha nem akkor jövőre írok újra. Még alszanak a csajok,de utánna kezdünk készülődni a bulira. Már nagyon várja a Rezi, kapott olyan trombitát, meg állarcot.
Na fel is ébred a drágám....

Puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Nagyon Boldog, Békés és Egészségben Gazdag Új Évet Kívánok Nektek az egész családom nevében!!

Kép
csné
 
 


BOLDOG , BEKES,EGESZSEGES UJEVET KIVANUNK MINDENKINEK!

Mishal & Mona
momo35
 
 


Kép

Kép

Kép

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Gondolj az elmúlt,12 hónapra, Minden gondod múljon el holnapra, Nemsokára vége lesz az utolsó éjjnek, Kívánok Neked:Boldog Új Évet!

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet mindenkinek!!!!

Hogy telt a Szilveszteretek?

Nekünk itthon nyugiban, bár szánkóztunk 2* is-összesen 3órát, mozifilmet néztünk-itthon, majd közben eszegettünk-pezsgőztünk...tüzijátékoztunk 8fele, nagyon szép volt.
Kicsik hamar elaludtak, Zsolti 11 után csak.

Titi: Az íze nem változik a menzesz alatt csak a mennyiség...lehet rosszul fogalmaztam...még valami sokan megérzik havonta a mennyiségen mikor kellene megjönnie, de még nem jön meg nekik, de abban a pár napban kevesebb lesz....
A másik: valakinek egyből megjön, ne izgulj, mert ez semmit nem jelent, csak azt újra termékeny vagy.:)

Puszi nektek, majd írjatok!

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Boldog Új Évet Kívánunk!
Éva, Zsolt, Lilla, Emese, Balázska

Kép

Éva

Kép
balimama
 
 


Erős hitet egészséget,szeretetet békességet,ősi Magyar becsületet hű lelket kit Isten vezet.Júdásoktól szabadulást,élhető szép szabad hazát!B.U.É.K!Somossy család![size=18][/size]

brimo
 
 


NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!
verzsike
 
 


Nagyon Boldog Új Évet Kívánunk Mindenkinek!

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Mai napunk.:)

Kép Kép Kép

Puszilunk titeket.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok lányok!

Mindenkinek BUÉK!!!

De hova tűnt mindenki?! Na, jó kérdezi, hisz én sem írtam túl sokat mostanság, de most is olyan nehezen tudok gép elé ülni, a kisasszony nem alszik.
Nem tudom, miért nem, néha olyan nehéz elaltatni, és akkor is csak 20 perceket alszik. A nagy alvás, ami délután volt, mintha megszűnt volna, fene a nagy karácsonyi jövés-menést. Szerintem akkor borult fel nála minden. Volt is miatta nézeteltérés Danival, én nem akartam ennyire mozgatni a kicsit. Nehéz még neki az átállás.
A szilveszter éjszaka iszonyatos volt, képzeljétek, hajnal 4-kor aludt el, aztán 9-kor kelt is fel, utána nem igazán aludt, csak úgy éberen, forgott jobbra meg balra, hát én igazi mosott kaki vagyok.

Kaki azóta már megint nincs, a fene vigye el, pedig már úgy örültem neki, hátha beáll.
Azon gondolkodtam, mit is ehettem, hátha attól volt neki. Lányok, én bizony etttem egy mini székelykáposztát, és semmi hasfájás! Létezik, hogy attól kakikt volna? Mert mást nem ettem, semmit ami új lett volna az étrendemben.

Dani itthon van még velünk a héten, de jövő héten már ismét vissza a régi kerékvágásba. Úgy fog hiányozni, mert azért nagy segítség, hisz a picurka annyira igényli a foglalkozást, hogy semmihez nem tudok nekikezdeni, csak ha hagyom nyöszörögni, amitől megfájdul a szívem.

Ja, és egy újdonság, a kezét folyton a szájába dugja és nyalogatja!!!

Erzsike, hogy vagytok? Lehet, hogy a múltkori nagy sírkálás a fogacskája miatt lett volna? Azóta nem volt hasonló?
Hihetetlen, hogy már ennyi foga van! Én azt hittem, később kezdenek el kibújni!
Jó hamar fejlődik Babó!

Momo, szegénykém, ez az alvás nálatok is ilyen ramaty, és még mindig? Nappal sem alszik? És éjszaka hogy alszik el? Mennyit alszik?
Csodaszép a házatok, még mindig csak ismételni tudom magam. A konyhád eszméletlen nagy lett, kényelmesen el fogsz férni benne. Irigykedem miatta, én a minket néha kicsinek találom, pedig egy panelhez képest irtó nagy. Persze, minden viszonyítás kérdése.
Mishalnak pedig gyönyörű szemei vannak!
A jelek szerint angolul beszél? Beszélsz azért hozzá néha magyarul is?

Eszter drága, mi újság Veled? Bálintka hogy viselkedik? Mit értesz azon, hogy szemtelen? Pedig olyan szófogadó kisfiúnak tűnt mindig, mikor nálatok jártam.
Azóta nem voltak jóslóid? Jaj, de izgi, már csak néhány nap/hét, és itt lesz Dominik!
Hogy a csudába fogunk addig találkozni? Valamit ki kellene még addig találnunk, csak nálunk is rendeződne majd megint a napirendünk.

Bufo, hazajöttetek már? A párod azóta sem keresett benneteket? Nagyon durva. Szegény gyererekek nem hiányolták? Hülye kérdés, biztosan.

Lányok, gyertek és meséljetek, kivel mi történt az ünnepek alatt. Hogy viselték a gyerkőcök a szilveszteri durrogtatást?
Ági, Mesi, Erzsike, nálatok nem volt ijedelem? Mert a kisasszony elaludt ám fél 12-kor, de felriadt sírva az egyik petárdától, aztán 4-ig volt kuvikkolás.

Évikém, Veled mi újság? Hogy érzed magad? Megint lesz/volt tüszőrepesztés? Nem tudom, hogyan is állsz, hányadik napon, írj kérlek, mi van veled?!

Koda, hogy vagytok? Bencuska? Jelentkezz néha kérlek szépen!

KépKép
titi_27
 
 


Drága Titi!

A babának nincs széklete minden nap. Pár hetes korban már nem minden kisbabának van széklete naponta. Az anyatej szinte tökéletesen emészthető, alig hagy salakanyagot maga után.

székletlazító szirup (Laevolac vagy Duphalac néven van forgalomban)
Ezt 3-4nap után, ha nincs akkor érdemes adni, addig meg ne izgulj. van még glicerines kúp is, de nekem a szirup jobban bejött.

Ez a probléma, a gyümölcspürék adásával fog megszünni és ne izgulj addig sem emiatt.:)

Alvás Anna nekem sem aludt napközben. Egy ideig zavart, majd arra gondoltam....az egyik baba napközben csak babakocsiban, este csak teával tud elszunnyadni, másik csak ölben ringatva, vagy szopás közben, mellen vagy cumisüveggel, és akad olyan is, aki bármilyen fáradt, csak akkor tud elaludni, ha apja vagy anyja melléfekszik.

Olyan nincs, hogy egy baba nem alszik eleget, és ebből bármi fejlődési hátránya lehetne, vagy tán megbetegszik miatta, mivel a kicsi, ha fáradt, mindenféle testhelyzetben képes elaludni, és kielégíteni alvásigényét. Csupán arról van szó, hogy nem vagyunk egyformák. Ahogy a felnőttek között is akadnak olyanok, akiknek 6 óra alvás után szinte "kipattan" a szeme, mások pedig napi 10-12 órát is vígan át tudnának aludni, így van ez a gyerekeknél is, alvásigényük nagyon különböző lehet. Természetesen a szülőnek kedvező, ha gyermeke kezdetben, - amikor bizony még az "éjszakai műszak" is javában tart, - nappal is hagy neki időt alvásra, pihenésre, házimunkára. Már pedig ez másképp nem megy, csak ha alszik a baba.
Aránytalanul keveset szólunk arról, hogy mennyire fontos a baba éber időszaka, amikor gügyög, figyel, szemlélődik, játszik, lényegében nagyon intenzíven tanul, fejlődik, okosodik és kapcsolatot épít környezetével, szüleivel.

Puszillak.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Lányok, csak én veszem észre (meg Titi), hogy haldoklik a topik!!!!
Merre vagytok? Nagyon hiányoztok, gyertek és meséljetek már!

Tudom én se írtam mostanság......... de mostmár vége van az ünnepeknek, és remélem ti is újra jöttök, ahogy én.
Az ünnepek nagyon hamar elteltek. Szerencsére én megúsztam a főzést, mert a nagyik nagyon kitettek magukért. Durrogtatás nálunk is volt rendesen, de szerencsére a Sárát nem zavarta, csak akkor mikor altattam. Amúgy nálunk egy szokványos esti tv nézés volt, persze sok kajával, és jó nagy felfordulással. Majd rakok fel arról is képet. Ja és köszönjük a dícséretet a kaácsonyi képekről a lányok nevében is

Titi!
Annyira édes kicsibébid az utolsó képen, ahogy nevet. Szerintem is teljesen rád hasonlít, de mond meg Daninak, hogy ne izguljon, mert idővel úgy is változik. Nálunk is a Rezi eleinte tiszta apja volt, most már inkább rám hasonlít.


Mesi!
Tényleg nagyon sokat nőt már Ágica, és látom nálatok is örültek az ajándékoknak, na meg a fának is.
Férjed veletek volt karácsonykor?

Bufo!
Mikor jöttök haza? Sikerült lakást nézned, amíg a szüleidnél voltál, vagy a neten egyszerűbb?
A párod azóta sem hívott titeket?

Eszter!
Mekkorát nőtt a pocakod mióta találkoztunk. Nagyon szép lett a babalak! Má biztos nagyon várod, hogy a kezedben tarthasd.
Mikor kezded a ctg-t?

Erzsike!
hány fognál tartatok? Nálunk úgy néz ki, hogy talán kibújik nemsokára a felső 2 fog. Már nagyon várom. Babó is biztos azét volt nyűgös. Habár ha jól emlékszem nekem is csinált ilyet a Sára, de azért mert nagyon éhes volt, és nem jött neki ögtön a tejcsi. Aztán úgy begurult, hogy alig bírtam megnyugtatni.

Apropó tejcsi....sajnos nálunk már nem kéri a cicit,így karácson óta, nem szopizik. Egyfelől fáj, másrészről pedig tudom, hogy egyszer úgy is el kellett volna venni tőle. Így legalább ő oldotta meg, és nincs utánna hiszti. A Rezinél is így volt. Egyik napról a másikra hagyta abba.

Juci, Ági!
Miért nem írtok?

Juci!
Hogy halad az építkezés? Mikor költöztök?

Ági!
már nálatok lakik az Erik? Hogy oldottátok meg a szoba kérdést. Livi költözött át?

Éva!
Most is próbálkoztatok, vagy a véletlenre bíztátok? Voltatok valahol bulizni? Nem is írtál semmit arról, hogy mit csináltok.

Koda!
hogy vagytok? Nálunk szinte mindenki köhög. A Rezi egész éjszaka, ezért az apjával alig aludtunk valamit, még jó, hogy a Sárát nem zavarta.

Tényleg nincs valami jó tippetek ami jó száraz köhögése? Pontosabban a doki szerint "takony" (bocsi,de tényleg ígymondta) van a torkában, és mikor lefekszik az köhögést vált ki nála. Múltkor is azét köhögött majd 2 hétig, és nagyon nehezen gyógyult. Hiába fujjuk állandóan az órrát, nem tudom mitől lehet.
Szegénykém szinte fullákol, annyira köhög.

Jaj, mennem kell a többiketől bocsi.
Aztán íjatok ,mert fogom magam és felmegyek Pestre, aztán nézhettek.

Sok puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Bocsi, de most vettem észre, hogy szinte mindig hiányzik az "R" betű. Valami gond lehet a billentyűzettel. Nekezen veszi be az r betűt.

Jó éjt mindenkinek!
Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 


Sziasztok!

Tegnap hazajöttünk, remélem hamar visszazökkenünk a szokásos napirendbe és akkor már minden nap jövök.

Gyöngyi! Nagyon szépek a lányok! Annyira jó, hogy ők már ilyen kicsi korban szeretnek csinin felöltözni.
Én is észrevettem, hogy haldoklik a topic, de amíg nem jöttünk haza tudtam, hogy nem tudok minden nao jönni, és olyankor ugyebár hogy néz ki, ha reklamálok!

Sziszike! Nálatok csak az ajándékot hozza a jézuska? A karácsonyfát nem?

Titi! Megjött végül? Van azért annyi tejcsi, ami elég?
Remélem sikerül hamar visszaállnotok a régi kerékvágásba, de igazán úgyis csak akkor sikerül, ha Dani visszamegy dolgozni (Legalábbis nálunk sose ugyanúgy mennek a dolgok, ha Zsolti itthon van).
A gripe watert vagy a szilva levet kipróbáltad? De az is lehet, hogy Kicsibébi minden cseppjét hasznosítja az anyatejnek. Tuti mindenkinél máshogy van, Babó még mostanában is 3-5 –ször kakil naponta, általában csak az esti és a kora reggeli evés után nem.

Mesi! Jók nagyon a képek. Mi újság a válással, intéztél már valamit, a férjed?
Nagyon ügyi vagy, megnéztem a honlapkezdeményt, annyira tisztellek, hogy egyedül a két gyerek mellett még ennyi energiád van, tudom, hogy éjjel csinálod, de ha én nem aludnék, másnap magamat enm tudnám ellátni, nemhogy két csöppséget.

Eszter! Óriási a pocakod!!! A babasarok a ti hálótokban lesz, vagy külön fog aludni a bébi?
Nem lehet, hogy Bálintka a tesó jövetele miatt változott egy kicsit? Biztos azért van benne egy kis félsz, hogy milyen lesz ha majd négyen lesztek.

Ági! Mi újság nálatok? Erik odaköltözött már, vagy még csak a tervek vannak meg? Kell sulit váltania vagy nem laktak tőletek messze? Remélem sikerül jól átvészelned az „átállást” 5 fős családra.

Zsuzsa! Kiderült már, hogy a férjed tényleg csak a januárt várta a lakáseladással, vagy csak ezzel akarta húzni az időt, és esze ágában sincs eladni?
Megvan még az a lakás, amit a tesód nézett neked Nyíregyházán?

Kicsi! Gondolom ezerrel benne vagy az új lakás belső kialakításában. Remélem csak azért nem jössz, mert rengeteg a dolgod!
Már jó régen tettél fel képeket Dudiról, már Zsolti is kérdezte miközben látta, hogy babanetezek. Nagyon bejön neki Dudi, mióta itt voltatok teljesen el van ájulva tőle.

Éva! Veled mi újság? Már nagyon régen írtál (az újévi köszöntés nem számít)!

Babónak már 5 foga kint van teljesen, jövöget sorban a többi is. Szerintem elég jól viselte a hazajövetelt, látszott, hogy egy kicsit meg van illetődve 2 hét után, de nem volt vészes. Mostanában azt csinálja, hogy elalszik az esti evés közben, persze nem eszik eleget és hajnalban felébred. Szopizik, aztán meg játszik egy órácskát a kiságyban. Tulajdonképpen elvan egyedül, de sose merek visszaaludni, amíg ő el nem alszik. Egy sólámpa világít a szobájában egész éjjel, szerintetek kikapcsolhatom, hogy ne lásson játszani, hátha úgy nem akar?

Mindjárt teszek még fel karácsonyi képeket.
verzsike
 
 


Már előre szólok, hogy sok lesz, dea tesóm a 2 hét alatt kb 1000 képet csinált, irtó nehéz válogatni...

Pancsi:
Kép
Kép

A nagyi ajándéka igaz még kicsit picik vagyunk hozzá, de a nagyi szerint mostanra épp elég játéka van :lol:
Kép

Ezzel a tésztával kb 1 órán át tök jól eljátszott:
Kép

Mostanában Szofi a kedvenc játéka, mert ezt mindenhogy be tudja kapni:
Kép

Ezen már látszik két kis fogacska:
Kép

Itthjon ennyire örült az ajándékának:
Kép

A nagyi épp az állatok nevét tanítja:
Kép

Karácsonykor csak vigyorogva ücsörgött (a nagybátyám elnevezte családbolondítónak)
Kép

A tesóméktól kaptunk pólót Babó lábacskáival (már a 4d-s uh-n is így pakolta a lábait)
Kép

Jó éjt!
verzsike
 
 


(Basszuskulcs, elszállt minden, amit írtam!!!!!!! Megnézem, hátha megvan elmentve...

Hát, csak egy része!)

Jaj de jó lányok, hogy előkerültök lassacskán! :)

A kisasszony most aludt el, így én is tudok még jönni, aztán lefekszem, mert kb 5-6 óra múlva kukorékolni kezd.

Erzsike, de jó, hogy itthon vagytok. Azta, jó sokat voltatok távol, még jó, hogy Babó ilyen jól viselte a hazajövetelt.
Nagyon édes a képeken, és azok a fogacskák! Annyira helyes, gondolom, zabálnivaló, azzal a két lentivel!
És hogy eszik? Nem irritálja a cicidet a fogacskájával?
Képzeld, mi mindig világosban alszunk. Nem tudom, később hogy fogja megszokni a sötétben való alvást, de így szerintem még mindig jobb, mintha fel kellene oltani éjszaka, amikor esetleg hallatja a hangját. Aztán kimegy az álom a szeméből.
Szeritnem ez csak egy átmenet, biztos leszokik hamarosan erről a hajnali játsziról. Aranyos! :)
Nekem amúgy ma ezt csinálta, elaludt, de aztán így fel is kelt még az igazi esti alvás előtt. Bealudt a cicin, aztán még a büfi is elmaradt. De én ilyenkor ahogy leteszem, idővel simán észreveszi, és visszakéreckedik cicire. Érdekes, hogy neked meg simán így elalszik?

A pólók nagyon szuperek, képzeld, én Daninak egy bébifotós bögrét ajándékoztam karácsonyra, annyira boldog volt tőle!

Képzeld, régóta keresem a mi Tesconkban a szilvalevet és nem találok!!!
A Gripe Watert adom neki, a fene tudja az segített-e vagy nem. Az biztos, hogy pukik vannak bőven.
De a szilvalevet még próbálom beszerezni.

Jut eszembe, a lábasok megint jól ittmaradtak, meg Babó sityakja is. Bár gondolom, nem akartátok volna Kecskemétre cipelni az edényeket, de már olyan lelkifurdim van. Tényleg nem hiányzik?

Gyöngyi, igazán fenyegethetnél ezzel a pesti feljövetellel minket. Sokat gondolkodom rajta, mikorra tegyük a talit. Te akár hétközben is fel tudnál jönni? Vagy csak hétvégén?

Sziszike, nagyon köszönöm a sok jó tanácsot!!!

Magamról nem is írtam volna? Mármint a tejcsiről meg ilyenekről.
Szóval, végül nem jött meg, csak 2-3 napig volt rózsaszínű folyásom, akkor kevesebb volt a tejcsi is. Most visszaállt minden a régi kerékvágásba hál' Istennek.
De közben rájöttem, lehet, hogy én okoztam a problémát. Ugyanis el kezdtem szedni fogigátlót, a dokim szerint ezt az egyet lehet szopi alatt. A papírjára le is van írva, hogy lehetséges néhány napos vérzés mellette. Szóval, talán az lehetett a ludas. Van is miatta lelkifurdim. No meg Dani nem is tudja, de én nem akarok kockáztatni. Ő azt mondja, úgysem esem teherbe, de ha mégis? Most 3 havi adagot beszedek, aztán meglátjuk. A doki szerint nem kell utána semennyi időt sem kihagyni, jöhet a kistesó. Mi pedig örömmel fogjuk őt fogadni, hogyha jönni kíván.

Na, megyek is, a kisasszony mindjárt felkel, alig van 5-6 órácskám. Annyira álmos vagyok, reggel 7-től fent vagyok. Sosem hittem volna, hogy nekem meg ugyebár, aki ilyen hétalvó, egyszer ilyen kevés időm lesz alukálni. No de megéri.

Jó éjt lányok, mindenkinek!

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok!

Nem lehet nem észrevenni, hogy haldoklik a topik...vissza is olvastam 1évvel ezelőtt nem tűntünk el ennyire.

Titi: a fogamzásgátlótól sok minden lehet...vérzés, tejcsökkenés..stb.
Sztem, amíg nem jön meg , addigis terhes lehetsz, de kicsi az esélyed rá..continuin-t szeded? Ennek védelme kielégítő, de cseppet sem biztos, ha a sors azt akarja emellett is terhes leszel. Illetve sztem a szoptatás mellett ez egy plussz védelem, ha még várni akarsz kicsit.:)
A Continuin tabletta csak progeszteron hormont tartalmaz, szemben a többi fogamzásgátlóval. Hatékonysága nagyon jó, a ciklus stabilitása kicsit gyengébb, mint a kombinált tablettáké. Egyrészt a peteérést gátolja, másrészt a spermiumok feljutását a méhűrbe. Néhány hét után már biztos a védettség, ha a ciklus első napjától szedi, elvileg már az első ciklus is védett.


Erzsike: nagyon jók a képek.:)
Sztem próbáld ki, hogy kikapcsolod a sólámpát, minden szoktatás kérdése-én sötétben altatom, de, ha nem akar aludni, úgyis jelzi.:)

Karácsonyfáról már írtam, hogy volt(29én írtam le) Mi minden évben együtt diszítjük, 24én délelőtt!! A fát pedig együtt választjuk ki a gyerekekkel vagy volt, hogy kaptuk szülőktől.
Nekünk nem a Jézuska hozza, mert ez nagy élmény a gyerekeknek és ezis a várakozást, készülődést segíti, készülnek a nagy pillanatra!

Gyöngyi: jó, hogy írtál.

Többiek hol vagytok????????????????????????????
Gyertek minél hamarabb, hiányoztok!

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok:)

Még alszanak a fiúk, így írok valameddig:) Ha felkeltek, folytatom.


Eszter:)
Tényleg hatalmas a pocakod és olyan kis féloldalas :) Látszik, hogy itt-ott kinyomja magát a kissrác....
Anyósomék? Igen, jól kijövünk vele. Eddig egyszer ordította le a fejemet, ami nem esett túl jól. Akár meg is sértődhettem volna, de Gabi miatt nem akartam a balhét. Azóta senki sem beszél erről, így elvagyunk......Gabi szülei elváltak, így az apukájával keveset találkozunk, mert nem Miskolcon lakik. Vele totál jóban vagyunk, pont most volt itt nálunk látogatóba:)

Gyöngyi:)
jaj az a bárányhimlős kép.....szegényke. De tényleg nem vészes, nyárra szép lesz a bőre. Maradt heg valamelyik után? Mert így képen nem látszik.
A lányaid gyönyörűek, csodálatosak a ruhákban. Ha lányom lenne, én is álandóan öltöztetném :-)
Nálunk is köhögnek a fiúk, tegnaptól meg én is sajnos....fulladozok, mert a nyák nem jön fel, álandóan krákogok :? Épp most főztem martilapu teát, az köhögéscsillapító és nyákoldó is egyben. De gyereknek nem merném adni. Bár nálatok "csak"száraz köhögés van ugye? Nekünk erre a Sinecod cseppet adják. Ez görcsös, száraz köhögésre való, ha nincs nyák, lerakódás. Próbáltátok már?

Titi:)
Hát a kislányod.....megzabálom! Amikor Gabi meglátja, mindig felkiált, hogy tiszta anyja :) Azt mondja pont olyan a szeme, mint Titinek. "Kis csíkszeműnek" meg "mandulaszeműnek" hívja:) Nagyon tetszik neki, itt szokott olvadozni a gép előtt.
Hány kiló? Hatalmas ez a csajszi! Vagy fél kilót adhatnátok Bencének.....11. hónapos és alig éri el a 7500 grammot.......pedig imád enni.
Mikor jösztök már Miskolcra? :D Gondolom most egy ideig nem akartjátok húzgálni Szandikát. (Dani Alexának hívja????? ) :wink:
És köszönjük, Bencus jobban van. Akkor köhög, ha Marci kergeti, Ő meg négykézláb sikítva rohan előle :)

Erzsike:)
Még-még képeket! Még jó, hogy van két fiam, mert különben megenne a fene egy ilyen gyerekért :lol: Édes drága nevetőbabátok van. Olyan szép kis arányos baba.Ő hány kiló? Én most a kilókon fogok lovagolni :lol:
Fogunk nincs egyse továbbra sem. Olyan, mitha alul jönne kettő, de már ilyen hetek óta. Úgyhogy engen nem ver át többet :D Pedig már úgy enne kenyeret, meg általában mindent. Most kezdem megérteni, hogy milyen az, amit Kicsi és Momo írtak, hogy a gyerek kinézi a kaját a szájukból. Annyira sajnálom én is, hogy nem adhatok neki.
A tésztás képen annyira jót nevettem. Majd meglátod alul, miért mondtam :-) Nem kell drága ajándék és játék nekik.....csak nálunk a csomagolt kenyér a menő. :)

Sziszike!
A gyerekek nagyon aranyosak a képen, mikor hóembert építenek!:) A férjed jobban van már? Gondolom vissza is ment dolgozni.....

Kicsi!
Nagyon sajnálom, hogy nem írsz nekünk! Marci karácsonykor minden áron fel akart hívni benneteket, mert meg akarta kérdezni, hogy Eszterke (ahogy ő hívja) mit kapott a jézuskától! Úgy kellett a telefont elvenni tőle, csak úgy ordított vagy egy órát....De megígértem neki, hogy majd leírod ide:)
És persze szilveszterkor nem lehetett elkapcsolni sehová a tv2-őt, mert ő Illés bácsit akarta nézni:) Főleg azért volt oda, amikor rendőrt játszott:) Úgyhogy mi nagyon sokat emleggetünk benneteket:-)
Ja! Mostanában akár hova megyünk, Marci elkezd rólatok mesélni, meg nagy büszkén hangoztatja, hogy mi voltunk Pesten és hogy húúúú de messze voltunk:-)

Mesi:)
Nagyon aranyosak a képek, Zsoltika már olyan nagyfiú! De azon lepődtem meg, ahogy Ágika nyúlkál a gömbökért. Hát azon fél órát nevettem. Jövőre el is éri. Nagyon jól nézel ki a képeken, bár gondolom nem a legboldogabb karácsod ez:(

Zsuzsa!
ha van energiád, légyszi írjál! nagyon érdekel, hogy hogy vagy, mit intéztél, Vagy cak úgy jelentkezz be legalább, hogy megvagy!
Képeket csináltál a fiúkról a fa alatt?


Bence fel is ébredt, most odaadtam neki a tápszerét..
Még teszek fel pár képet aztán megyek, mert marci is ébred lassan:)


Bence kedvenc játéka mostanában:


Kép


Bence nyúlkál:
Kép


és nyúlkál......
Kép

és megszerzi:
Kép

Marci "játszik" anyukámmal
Kép

Erzsikének:-)
Kép

Kép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Drága Koda!

Nagyon tetszenek a képek:)

Főleg a kenyeres. :wink:
A fiók húzogatás nálunk is megy és a karácsonyfa szedegetés is.:)

Köszönöm kérdésedet, párom egész jól van.
Még 2ünnep közt is dolgozott, betegen..., nos ő ilyen fajta.
Most még folyik kicsit a nózija, de jól van.

Jobbulást nektek!! ACC 100-at adj nekik, nyákoldó és felsőlégúti megbetegedésekre is szuper!

Kilók miért izgatnak ennyire?
Én nemis méregettem Bencét, jól néz ki és mindegy hány kiló...most sem tudom mennyi, csak annyit 9nél több.

Fog: nekünk most bújt ki 2 egyszerre: 8fogunk van már, de lennt csak 2 és fennt 4 , majd mellette semmi és utánna 1-1 fog. 6 fennt, 2 lennt.:) vicces így, de nagyon édi. Viszont már nagyon harap!

Nagyokat szánkóztunk, reggel néztem az eredményt, csupa kék-zöld a lábam. Vontatókötéllel húzott párom és egy kanyart rosszul vettünk be és borulás lett, a manót magamra húztam ő megsem érezte, de belém jött a szánkó és Zsoltiék is a kormányozhatóval..de ez legyen a legnagyobb bajom.:)
Megérte nagyon!! Imádják.
A hóember építés is jó kis móka volt....ma d.u.-ra pedig hógolyózást és csilagszórózást terveztem, kell a levegő nekik is.

Puszi: Sziszike.

U.I.: Zsuzsa, Juci, Éva, Mesi, Ági, Eszter.. ..többiek írjatok!!!!!!!!

Zsuzsa: hogy vagytok? Remélem jól teltek az ünnepek a fiúkal.

Juci: hogy bírod? gondolok rád. Szegénykém, most nagyon sok marad rád.

Tegnap szóltam páromnak, mikor leült tv-ni, hogy jöjjön és segítsen, mert a gyerekek 7kor már alszanak minden nap, neki félórát kell segítenie max.
Fürdés, fogmosás és altatás. Én a kicsiket elaltatom, de meséljen addig Zsoltinak, altassa ő el. Végül segített és jó érzés volt, hogy nem okoztam senkinek csalódást, nem tudok szétszakadni, pedig sokszor azt kellene. Altatás után, mosogatás, pakolás, teregetés, hajtogatás, takarítás és már 9óra-mire lefeküdhetnék...ilyenkor még beszélgetünk. 11 volt tegnap is mire ágyban voltam.




Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


sziasztok drága barátnöim!szerencsésen megérkeztünk ma hajnalba holnaptol szerintem kezdek bövebben irni nektek!ma nincs sajnos idöm itt apukám velünk végre 7 év után kitalált meg barátnöm is felhozta keresztlányom és ök is jönnek mindjárt!

BOLDOG UJ ESZTENDÖT KIVÁNOK MINDENKINEK!

puszi

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Sziasztok!

Örülök,hogy kezdetek visszaszállingózni,bár azért még több az igazolatlan hiányzó! :roll: Ma ment a párom először dolgozni,így csak kettesben vagyunk Bálintkával és én egész nap csak aludnék,annyira lusta vagyok.A gyomrom meg piszokul fáj. :evil:

Erzsike!

Nagyon jó kis ajándék volt a tesódéktól ez a póló.Nekem is tetszik.Ami a gyerekeket illeti,Bálint amikor kicsi volt ámult az ajándék láttán,ragyogott a kis szeme,aztán kibontotta,félrerakta a játékot és ugyanazzal a csodálattal játszott tovább a színes papírral és a masnival. :lol: Szóval a tészta szupi dolog ám! :wink:

Koda!

Látom rámolnak rendesen a gyerkőcök.Betegség ügyben nem túl szerencsés ez a teletek,kijut mindenből.Anyósommal én is beszélek már, a férjemre való tekintettel. :lol: Úgy irígylem,akinek normális anyósa van.Mondjuk az enyém sem volkna nagyon vészes,csak van egy lánya és az az isten,amit ő mond azt kell csinálni és ő nem csíp,ki tudja miért,nem talál megfelelőnek a tesójának,nem érdekli,hogy ezzel mennyit bomlaszt a családon.Apósom viszont imád és én is jól kijövök vele.Ők szerencsére nem válltak el.

Sziszike!

Jó,ha segít a férjed.Be is kell őket fogni.Az enyém is segít,engem inkább az zavar,hogy miért nem megy több dolog magától,miért kell kérni.Hiszen engem se kér meg senki,hogy főzzek,vagy vegyek ennivalót,de lehet,hogy én akarok csak tökéletes pasit,és akkor meg ugye már nőnek kellene lennie. :lol: Szóval szép ha lehet őket irányítani. :wink:

Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy ilyen sokan írtatok ma. Bevallom én tegnap írtam egy jó hosszút de elszállt az egész és nem volt erőm újra kezdeni.
Még mindig anyáéknál vagyunk. A gyerekek nagyon jól érzik magukat mindig megyünk és csinálunk valami programot. Én elvagyok és próbálom a helyzetet megemészteni. A férjem továbbra sem keresett minket, szilveszterkor küldött egy sms-t hogy 4-én megy haza.
A lakásnézegetés egyenlőre kimarad, mert ugyen minek nézzek ha nem adjuk el, miből vennék másikat.

Titi
Nem lehet, hogy kicsibébi azért nem alszik rendesen, mert világos van. Nem tud különbséget tenni hogy nappal van vagy éjjel.
A kevesebb tejcsit biztosan a gyógyi okozta, de ha helyreállt minden akkor az jó.
Nagyon jók a képek.:)

Momo
Szuper a ház belűről. A konyhád nagyon tetszik, és nem győzök amúlni milyen nagy. Nagyon ügyes vagy és la a kalappal az egész építkezés miatt.
Hú Mishalnál ez az alvás még mindig gond én már azt hittem kicsit javult a helyzet. Kitartást!

Csné
Jaj annyit gondoltam rád. Végül mikor jön Erik? felkészültél már rá lélekben? Nem is tudom mit mondjak, tudom, hogy ügyes vagy és meg fogsz bírkózni a feladattal.

Anubias
Azta mekkora a pocakod, tényleg jó nagy baba lesz Dominik. Bálintka pedig szerintem is érzi, hogy nemsokára itt a kistesó és ez egy kicsit felkavarja őt. Most már lassan osztoznia kell rajtad egy pici babáva, nem könnyű ám ezt elfogadni.

Oné
Jaj nagyon csinosak a lányok. :)
Nálunk is van köhögés 2 napja és egy kis orrfújás is, de én a hidegnek tudom be, meg annak, hogy itt sokkal többet vannak kint mint otthon.Áronnal én is befejeztem a szopit dec 31-én. Vagyis én szeretném, de egy nap kihagyás utám olyan kemény lett a cicim, hogy este mégis adtam neki. Én tápszert adok helyette reggel és este, mert a tejtől csúnya lett a kis bőre. Úgyhogy részemről is vége a szopinak, de rendes Áron is mert egyáltalán nem hiányolja.

Sziszike
Nagyon aranyosak a téli képek, micsoda hóembert építettetek. Sajnos itt nincs ennyi hó.Biztosan nagy élmény lehetett a gyerekeknek a szánkózás. Bevallom én sem úszom meg soha kék zöld foltok nélkül.:)

Balimama
Mi van veletek? Gyere írj egy kicsit!

Verzsike
Tündéri Babó olyan kis formás.:)
Igazán ötletes ajándékot kaptatok a tesódéktól.
Tökéletesem megértem, hogy anyukádéktól nem tudsz írni olyan gyakaran. Én is így vagyok vele, jönnék én de nem sok időm van rá.

Virág
Milyen volt itthon, írj már egy kicsit!

Koda
Hagyd a fenébe a kilókat. Áron is csak 9,5kg volt a 15hós méreckedésen. Engem is bosszantott, mert Dávid ilyenkor már 11kg nyomott, de a doki azt monda, nyugodjak meg ö ilyen kis törékeny alkat, és egyáltalán nem tűnik vékonynak és a súlya is nő úgy ahogy kell.
A díszek leszedése nálunk is sláger, és a kenyeret is elviszi ugyan így csak már ki is bontja és eszi.:)

Mesi
Milyen nagy már Ágika, sokeat nőtt mióta nem láttam.
Hogy vagy, haladnak a dolgok nálatok is kaptál időpontot az ügyvédtől?

Kicsi
Mi van veletek? Hogy halad a ház belső szépítése?
Gyere mesélj egy kicsit!

Képeket én is hozok, csak előbb le kell kicsinyítenem.

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Íme néhány kép:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Kép

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok Lányok!
Én annyira szégyellem magam, hogy így eltűntem, de mivel a babatervezés már nem aktuális nálunk én is házat nézek minden szabad pillanatomban!
Ja és lassan belekezdek a fogyókúrámba, mert amit lefogytam Karácsony előtt mind vissza is szedtem! :cry:
Azt gondoltam a diétám kiegészítéseként végig látogatlak Benneteket! :oops: :lol: :lol:
Nagyon hiányoztok ám!
A saját ház már régi vágyunk csak én nem akartam, amíg itthon vagyok, mert azért 2 fizetésből mégis csak könnyebb.
Azért mi elég problémásak vagyunk, mert tudjuk, hogy hol akarunk vásárolni, kb. mennyiért, de nem jöhet szóba sorház, új építésű, olyan, ahol kicsi a kert... 8)
Zsuzsa!
Ha elfogadsz egy tanácsot haza se gyere egy darabig! Itthon rosszabb lesz! Ott legalább melletted van a családod!

Képzeljétek van egy titkom! Na jó csak egy kicsi! Találkoztam Virággal a két ünnep között Komáromban!
Pont olyan, amilyennek képzeltem és el sem hiszitek mennyire le van fogyva! :shock: :lol:

Koda!
Nálunk Balázst soha nem érdekli a karácsonyfa! Bezzeg, ha elmegyünk apósomékhoz! Persze mert náluk 100 éves karácsonyfadíszek vannak a fán és meg se szabad közelíteni, mert mindegyik emlék valakitől! :lol:
Mondjuk, ha tennék rá szaloncukrot.... 8)

Titi!
Azt hiszem nem lenne túl jó ötlet, ha ilyen gyorsan babás lennél megint. Nem csak a császár miatt, de gondolj bele, hogy 2 terhesség és a szoptatás mennyire kimeríti a szervezeted!

Erzsike!
A babalábas póló fantasztikus ötlet!!!!
Babó fantasztikusan sokat fejlődött!
Képzeld a gyümölcskenyeret 3x sütöttem meg Karácsony előtt, de egyszer sem jutott el a csomagolásig! :lol:

Gyöngyi!
Én is úgy szerettem volna még kislányokat! Csak meg kell nézni a képeidet miért! 2 kis királylány! Nem mintha a fiam nem imádna öltözni! :?

Ígérem jövök még, de kis sem látszom a munkából!
Mindenkinek sok puszi és külön köszönöm a névnapi jókívánságokat!
Szegényebb lenne az életem nélkületek!

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!

Majd jövök, csak most Zsoltika kórházban van!

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Tücsi!

Jajj ne már! :cry: Mi a baj? Ugye nem komoly?!Légyszi jelentkezz ha tudsz,nagyon aggódunk! :?

Bufo!

Nagyon tetszenek a kéepk és te is jól nézel ki rajta,bár elég távoli,de jót tesz neked,hogy távol vagy a férjedtől.Majd meglátod ez csak fokozódik. :wink: Hogyan tovább?! Mi lesz a lakással? Meddíg maradtok lent?

Éva!

Veled úgy is dumcsizok,de azért itt is írom,hogy szeretlek és mondd meg mikor jössz hozzám,mert várlak! :D

Ági!

Jelentkezz! Hogy vagy? Mik az új fejlemények? Már együtt laktok Erikkel? :roll: Sokat gondolok rád!Titivel szervezzük a látogatásod,remélem még látsz egyben. :wink:



Puszi

Eszter

Kép

Kép
anubias
 
 


Mesi!
Ugye nincs nagy baj!
Ágikát hova tudod elhelyezni, amíg Zsoltival vagy?
Mindenképpen jelentkezz, ha szükséged van segítségre!!!!

Éva

Kép
balimama
 
 


Sziasztok!

Mesi!
Mi történt? Jelenkezz, ha tudsz, habár gondolom van most más dolgod bőven. Ágikára ki vigyázz, vagy veletek van?

Erzsike!
Hát babó annyira édes a képeken. Tényleg kis mosolyalbum. A kedvencem az a kép, amikor a foga is látszódik. Azon olyan mintha bokszolni akana. Na meg az tetszik amikor a kis kötött mellényben ül. Ne tud meg, hogy én mióta keresek hasonlót a lányoknak. A Sárának már találtam,de a Rezónak nem. Nagyon tetszik, és az igazat megvalva lányok örünék én is egy kiskrapeknak a lányok után

Éva!
Pont te írtad, hogy örülnél egy kislánynak, hát látod, én meg egy fiúnak. Nem tudom milyen érzés lehet fiús anyukának lenni,de szívesen kipróbálnám. Biztos más mint a lányokkal.
Hol szeretnétek házat enni? Nem is írtad? Akkor most már tuti, hogy vissza mész dolgozni?

Koda!
Köszi a köhögéses elleni tippet, azt még nem próbáltuk. Mint Sziszike is írta, én is az ACC 100-ast adtam neki.
Nagyon jók a képek. Azért csak megszerezte a díszt? A pakolás miatt nem irigyellek, akkor te sem unatkozol.

Zsuzsa!
Tényleg boldognak látszol a képeken, és a fiúk is. Megértelek, hogy nem tudsz gyakrabban jönni. Mikor anyáéknál vagyunk, akkor nekem sincs időm szinte semmire.
Nekem nem volt gond a mellemmel, mert szerintem már kevés tejem volt. Egy kicsit éreztem, és talán másnap még egy kicsit szopizott belőlle, viszont egyik nap éjszaka tiszta tej lett a hálóingem, és azóta is néha van egy-két csepp reggelre.

Titi!
Nekem jó a hétköznapi tali is,csak délután legyen. Ne izgulj, nemsokára megleplek titeket egy látogatással, csak ez a havas, és bizonytalan idő akadályoz.
A bögrés gyors süti receptemet leírtam már neked. Nagyon hamar kész van, és szeritnem finom.
Ja, és szeintem is zavarja kicsibébit a fény, ahogy Zsuzsa is írta, mert nem tud különbséget tenni nappal és éjszaka között.
Na persze nem kell teljesen sötétnek lenni a szobában. Nálunk az állíthatós lámpa van felkapcsolva a folyosón, de nagyon halványra.

Virág!
Várjuk az élménybeszámolót. Már olyan rég írtál nekünk.

Tudom tegnap nem illet volna nekem azt írni, hogy haldoklik a topik, mikor én is ritkán jövök, de olyan rossz volt nap mint nap azt látni, hogy megint nem írt szinte senki. Azért kezd visszaállni a rend.
Még Ági és Kicsi sorai hiányoznak, de remélem ők is jönnek hamarossan.

Ja, és tésztás kép: Én max olyat tudnák feltenni, amikor eszi a tésztát a Sára. A fülétől a padlóig minden (még a haja is) tiszta hosszúmetélt. Nem engedi, hogy etessem. Mindent egyedül akar,így marad utánna a takarítás. Ráadásul mikor a kanalat akarom megigazítani a kezében, akkor kezd el csapkodni a teli kanállal, és repül a kaja mindenfelé.
Most már csak 1X alszik napközben, szóval úgy kell főznöm, hogy velem van. Hát nem egy könnyű feladat. A konyha romokban minden délelőtt.

Momo!
Írtad, hogy anyukád, nagy iwiw-es. Te nem vagy fennt, vagy csak én nem találtalak?
Tényleg van egy meghívom ha kell valakinek

Na megyek, mert kell a gép a páromnak!
Puszi:Gyöngyi

Kép

Kép
oné
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: