Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Nekünk van sírós képünk.
Íme: Kép Ilyet is szoktam!
:D :D

KépKép
dudu_84
 
 


Mikegirl!
Nálunk is volt hogy Lili ferdén tartotta a fejét és csak a jobb oldalra döntve volt neki.Már majdnem nekünk is gyógytornászhoz kellett vinni,de a dokinéni azt mondta előtte várjunk még egy hetet,tegyem minél többet hasra,meg úgy próbáljunk vele játszani,hogy a másik irányba is használja a nyakizmát és a kiságyba úgy tegyem bele,hogy arról jöjjön a fény amelyik irányba nem fordítja a fejét.
Na én így is tettem és egy hét múlva semmi baja nem volt a nyakának.Szög egyenesen tartja a fejét.
Viszont ha mégsem jött volna helyre magától azt mondta a dokinéni,hogy nem kell megijedni mert tornáztatással ez mindenképpen helyrejön.
Úgyhogy ne aggódj.Biztos,hogy minden rendben lesz.

KépKép
dudu_84
 
 


sziasztok.

nekünk is meg van a 3.hós oltás, 7 kiló és 65 centi a drága
azt mondták álljunk rá a 4 óránkénti evésre, eddig elég jól megy...

ti milyen szoptattok?

az éjszakákat ált átalussza, néha felkel enni egyszer, ugyhogy egy szavam sem lehet!

betegeskedőknek jobbulást!
nora80
 
 

 
 

mikegirl, Dani 2 hónapos kóráig csak úgy fordította a fejét jobbra, ha mi "erőszakkal" arra fordítottuk neki :? Nekünk is azt mondta a dokinéni, várjunk még, de ha elalszik jobbra fordítsuk, a játékai is arra legyenek, meg minden. Egy darabig hajlandó volt sértődötten nézni a fehér falat :D, de most már minden rendben :D Egyformán forgatja mindkét irányba. :)
Hű, de gyönyörű szeme van Enikőnek :)
És Lili is nagyon édes :lol: . Nekünk is majdnem a hónaljunkig ér a harisnya :D

Dani igy néz ki egy hosszú sírás után, taknya, nyála, könnye, összefolyik.
Kép

Kép
mona76
 
 


Nora!

Mi kb. 3 óránként szopizunk. És mostanában éjszaka is, sőt, ha mellettem alszik, még sűrűbben...
És ha ő így akarja, én nem fogom hallgatni, hogy éhesen bőg... vagy hogy lehet "rászoktatni" a 4 óránkénti evésre?

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Mi is kb 3 óránként szopizunk.
Képzeljétek anyuéknál voltunk disznóölésen, és vacsora közben megjelent a tesóm két barátja, mikúlásnak, illetve krampusznak öltözve. Sajnos Danit nem tudták elvarázsolni, őt csak a rágókája érdekelte :D

Kép
mona76
 
 


Ti mit vesztek a babóknak karácsonyra? Metróban annyi jó zenélős játékot láttam, de egyik sem ilyen picinek való, mindegyikre az volt írva, hogy 12,ill.18 hónaptól ajánlott :?

Kép
mona76
 
 


Jó reggelt!

Fanni rekordot döntött éjszaka abban, hogy hányszor tud felkelni egyetlenegy éjszaka alatt... Én fél 3-tól 4-ig voltam ügyeletben, apa meg fél 7-től 8-ig. Persze most Fanni alszik mint a bunda, már egy órája, mi meg apával hullák vagyunk. Sajna nem tudok visszafeküdni, mert jön anyós ebédre, csinálnom kell a kaját. Ráadásul új receptet fogok kipróbálni, ha nem sikerül majd rendelünk valamit :D

Karácsonyi ajándék: hát a Télapói ajándékok elbizonytalanítottak... Fannit tulajdonképpen még semmi nem érdekli nagyon. Kisebb játékok okék, azokat a szájába tudja venni... A bébi zongora sem köti le a figyelmét, pedig az 0 hótól van írva... Tulajdonképpen a régi jól bevált játszószönyegével van el a legjobban. De hát megint azt kapjon? Mondjuk karira már vettünk neki egy zenélős mesekönyvet, meg a tanuló kutyust (tudom ez korai még, de a Tescoban most nagyon jó áron van). Azt hiszem még valami szőnyeget nézünk neki, amin nem lelógó játékok vannak, hanem ha hason fekszik akkor tud mindenfélét megnyomni, meg megfogni, zörög, csipog stb. Az Aréna Plázában van egy kifejezetten ilyen szönyegeket áruló bolt, ott láttam.

horvviki
 
 


Sziasztok :)
Betegeskedőknek sürgős jobbulást! -sajna csajoknak is szívnom kell az orrát Barbi meg elég rusnyán köhög úgyhogy ovi ugrott a héten... :(
Franciska -annyira édesek amikor így beszívják a szájukat mint Niki a képen.. :)
Sírós képet én is szoktam csinálni mert meg kell őket zabálni a vérig sértett fejükkel ... :)
Karácsonyra csak a nagylány kap ajit -az is szigorúan limitálva családonként max egy valami a kívánságlistából mert lassan ki kell költöznünk hogy a játékok elférjenek :evil: (ja és az igazi póni ló pl szigorúan ki lett törölve a listából) -a kicsiknek marad a fára bambulás meg a sok rokon által történő popsi rázogatás :) ..persze amikor Barbi volt ekkora akkor neki én is vettem egy csomó mindent merthát első karácsony meg első baba...az ikreknek már csak ez a sanyarú ketteske meg hármaska sors jut :)
Márkanyuka hogy állsz az üvegmatricákkal? Én készítettem a konyhaablakra egy Betlehemes képet jászol bárányka angyalka meg ami kell - csillag sablonom az sajna nem volt ígyhát önerőből készítettem egyet ami majd az utat mutatja a 3 királyoknak..idén biztos odatalálnak a jászolhoz mert pont olyan lett a csillag mint valami kitörni készülő vulkán- lehetetlen eltéveszteni.. :oops:

Kép
Kép
panni7
 
 


Hello!

Franciska: Néztük képeteket és nagylányom kérdezte, hogy Ti hol laktok...láttam, hogy Somogy megye , mondom neki, hogy a Balaton alatt...szegénykém, nagyon csodálkozott, hogyan lehet a Balaton alatt lakni, de aztán elmagyaráztam neki, hogy kell ezt érteni.:) Hajnali 3-4-től Sebi is óránként eszik. :cry:

Mona: Mi fisher price játékokat vettünk Sebinek meg Vendelnek is (uncsitesó 7 hónapos). Szerintem nagyon jók! Auchanban teli van a polc velük!

Sebi mostanában a lábával van elfoglalva, legnagyobb bánatára nem tudja a 2-őt együtt a szájába tenni. A "kúszásra" ráunt, mert 2-öt hátra egyet előre haladt.:)

Kép
Mati kb. 9 és fél hónapsan...

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Mikegirl!
Pati, nem fordította a fejét az egyik irányba, ill. ha balra fordítottam neki egyből visszafordult pár naposan már, látszott h. nem jó neki. a feje nagyon el volt deformálódva, megmutattam gy.orvosnak, védőnőnek, azt mondták semmi baj, majd helyrejön, nem nyugodtam meg, felhívtam egy dévényes gyógytornászt, aki 1hónapos kora óta jár hozzánk, hetente, azt mondta h. addig biztos jön amíg el nem kezd járni h. megnézze hogyan alakul a mozgása, tiszta szerencse h. nem hagytam.

Járj utána, keress gyógytornászt akármit mondanak az ortopédián, ha a gyógyt. azt mondja h. oké, csak akkor nyugodj meg.

Pati javult, szépen forgatja már a fejét, sőt már nem annyira deformált, alig észrevehető, de pl. az egyik oladalon lapi marad a feje, de nem nagyon, nem fog látszani a haja miatt, faros volt és azt mondta a gy.t. h. lehet h. ezért nem tudott megfordulni.

ha nem keresek gy.t. lehet h. javult volna, lehet h. nem, de megközelítőleg sem ilyen mértékben.
Vendég
 


Panni!
Hogy jut időd a 2+1 mellett még üvegmatricázni is??? :?:
De tényleg! Minden elismerésem az ikreseké. Nekem "simából" is sok néha a 2 :D És örülök, ha sikerül úgy-ahogy rendet tartani, elmosogatni, elvasalni (pedig a kaját hozatom)...

Mamiblue!
Erről az jut eszembe, hogy férjemuram fdöldrajztanár... és hogy ki szokott akadni, ha olyanokat mondok, hogy pl. Kecskeméttől balra... :)
Én is sokszor döbbenek rá, mennyire máshogyan tudnak gondolkozni a picúrok, Beninek is vannak jópofa kiszólásai.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


hbogesz: a szakdogám cime: Minőségirányitási rendszer kialakitása a .... Kft-nél. Tulajdonképpen rúgdosni kéne, mert a váz már megvan, sőt már a 70%-a is, a kialakitás pontos menetét kéne leirni, de anno elhagyott az ihlet és igy nem adtam be májusban. Azóta meg húzom halasztom, de most mikegirlel megbeszéltem hogy rúgdosni fog, mert be kell fejeznem. Tény hogy valami kész szakdogát akartam szerezni elcsenni belőle egy-két ötletet, de rá kellett jönnöm hogy muszáj magamtól megirni. de azért köszönöm szépen a segitséget!!!
megvettem a babaújságot, nagyon csinik vagytok benne!!! :D:D

mikegirl: majd irj hogy mi volt Atissal, szerdán megint megyünk, sőt már megvan a DVD-is.

Úgy néz ki hogy jönnek szerdán a Favoritosok a TV2-től a bébiúszásra forgatni mert a Dopeman beszélt velük, igy hát ott megnézhettek ha lesz időtök.

én úgy vagyok vele, hogy babonából nem beszélek Hanga viselkedési szokásiról, mert amikor dicsérem akkor tutti hogy aznap ra pokoli rosszá válik (nem alszik, sir), csak súgom :D:D:D hogy jó alvókája van :D:D de pszzzzzzzzzzzzzzzzzttttt.

még nálunk is a 3 órás evések vannak, viszont ha elmegyünk vhova akkor simán kibirja a kishölgy az 5-6 órát is, simán elnézelődik és elfelejt éhes lenni :D

Kép
sziszike77
 
 


Sziasztok!

Nagyon klassz volt a babúszás, mi a 13. kerületbe járunk. Mindketten nagon élveztük, csak szegénykém kapott egy nagy adag vizet a nyakába az oktatótól, és ezt nagyon zokon vette, ezért ki kellett jönni 10 perc után. DE rendesek voltak, mert a köv. alkalom ingyér lesz. :D
Sziszike! Majd mondd meg, mikor lesztek adásban, én tuti megnézem! :D Örülök, hogy Hanga alvókája jól működik! :D Emmáé is, én nem vagyok babonás, úgyhogy el merem mondani, hogy ma pl. 10-ig aludt!
:o Na jó, ezt úgy sikerült neki, hogy 11-ig fent kukorékolt! Meg ha működne a babona, nem is bánnám, mert a 8 órai kelés eddig is tökéletes volt. :D
Mamiblue!Mati nagyon aranyos, és milyen ügyes volt már 9 hónaposan! :D

Sírós kép: hát most hirtelen egyet sem találtam, de mi is szeretjük nézni a sértődött pofiját! Apja még direkt cukkolja is! :D

Szopi: Mi is még 3 óránként, de ha elmegyünk valahova, akkor azért bírja tovább is.

Képzeljétek, barátnőm babája 2 és fél hónaposan 7800 gramm! Ezen úgy elámultam! 3800-al született! Azért ezt a növekedést egyikünk sem tudja überelni! :o

Babónak karácsonyra! Nálunk befiigyel egy új játszószőnyeg, most láttam a Plus újságban, micimackós...Hát azt nem hagyhatjuk ki! :D Meg vsz kap egy pihenőszéket, ami babahinta is egyben, és később hintaszékké alakítható.
Meg tetszik ez a babazongora is! Az arzuhanason láttam 5000-ért, csak most elfogyott. Persze nem ennyi mindent tőlünk, hanem a nagyszülőnek is mi választunk!

Na most hirtelen ennyi, fél 2 táján akkor elmegyek én is szundizni! :D
De azért a kedvenc képem csatolom! :D

Jó éccakát, de gondolom már mindenki régen húzza a lóbőrt! :lol:
Kép

dincuska
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Hát Fanninak ma nem volt jó alvókája, már 6-kor ébresztett :( (Mondjuk fél 8-kor már aludt). Most várom, hogy elfáradjon és visszaaludjon, akkor megyek én is vele egy kicsit. Dél körül megyünk vissza az orvoshoz. Egész éjjel nem köhögött, de még mindig taknyolodik. Viszont már egész jól megszokta az orrszivót. Remélem nem fogyott sokat, bár tegnap anyós azt mondta, hogy olyan kis vékony lett :( Na majd ma kiderül.

Tegnap óta Fanni hason fekve is nyúl a dolgok után. Most mindent maga alá gyűr :D Mi is 3 óránként eszünk, de most gyakrabban adom neki, mert a betegség miatt egyszerre csak keveset eszik.

Kép síros kép

Kép száj becuppantós

horvviki
 
 


Sziasztok!
Na, végre élethű, sírós képek :) nem tudom, de mi is imádjuk, amikor Eszti lebiggyeszti az ajkát, olyan aranyos olyankor, csak nevetünk rajta, ő meg biztos csodálkozik, hogy mi a fenének örülünk :lol: az elmúlt 2 éjjel nehezen aludt el, félórát kellett hozzá bejárkálni, nyugtatni, felvenni, mert mindenféle szelek maradtak benne.... pedig ez eddig nem volt jellemző. Büfizni meg alig akar, csak visít.... nem tudom, mi lehet vele, de bízom benne, hogy elmúlik hamarosan.

Viki, remélem, jót mond a doki, hogy már meggyógyultatok. Nekem a mellgyulladásom elmúlt, kaptam rá gyógyszert. Furcsa volt, mert a doki azt mondta, hogy a gyulladt mellből ne szoptassak, mondtam, hogy nehogymá, úgy nem tudom lefejni, ahogy ő kiüríti... szóval szoptattam abból is végig.

Babaúszásra mi is megyünk jövőre.

Mamiblue, jól látom a képeden, hogy a háttérben textilpelusok száradnak? Használod még? Ha igen (vagy használtad), milyen tapasztalataid vannak?

Megyek, már nyűgösködik nagyon.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Sziasztok!

Ismét jó régen voltam, de mentségemre szolgáljon, hogy itt volt anyukám szerda estétől vasárnap reggelig.

Nagyon aranyosak a sírós és a nem sírós képek is, mindenki babája nagyon aranyos és nagyon szép.

Múlt héten nálunk is jelentkezett a kaki-probléma. Hétfőn volt utoljára, szombaton már nagyon sajnáltam, így aznap kétszer is kapott cukros kamillateát, ami nagyon ízlett neki, mindkétszer megivott 65 ml-t. Aztán kapott egy adag infacolt, aztán sikerült kakilnia, igaz nem sokat, viszont azóta megintcsak semmi.

A péntek éjszaka kriminális volt, most éjjel pedig egy kisangyal volt, este fél 10-től reggel 3/4 9-ig aludt. Gondolom tegnap jól lefárasztotta a férjem rokonsága.

Panni: az utóbbi napokban nem nagyon volt időm matricázni, viszont anyukámnak nagyon megtetszett, így neki is kellett vennem készletet, ő gyártott egy csomót, míg itt volt nálunk. Amúgy sablonokat találsz az interneten is, én is nyomtattam anyunak (mivel pont karácsonyos készlet nem volt), még a festék is kifogyott a nyomtatóból. Aminek azért örülök, mert legalább veszünk egy multifunkcionális nyomtatót, ugyanis a mi nyomtatónkba nagyon drága a festékpatron.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Csajok!

Szombaton szülinapi buli lesz, 1 éves lesz a topicunk.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Azt el is felejtettem írni, hogy a "mikulás" engem is meglátogatott (éppen 6-án), és azóta is itt "vendégeskedik" nálam, pedig már elmehetne. Szerencsére Ádámot nem zavarja!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Ajándék-ügy:
Nálunk is a nagytesó fog fajsúlyosabb ajándékokat kapni (könyv, távir. autó, mamától kisvasúthoz kiegészítő cuccok, parkolóház...). Persze a hugi is kap ezt-azt, de inkább kisebb zenélős, huzogatós zizegős játékokat, semmi játszószőnyeg meg babahinta.... :) Úgyis kap folyamatosan mindent, amire szüksége van, a karácsonyból meg szerintem neki a csillagszóró és színes lámpácskák lesznek a legérdekesebbek....

Ja!
Valaki írta (bocs, most nem érek rá visszakeresni.. ), hogy a gyerkőc már érdeklődik a lába iránt. Láttam a DM-es katalógusban aranyos babazoknit, amin csörgős plüssfigura van. Árban is egész jó, 990 asszem. Nekünk is van csíkos zoknink zizegős pillangóval és katicával. De Nikit még nem érdekli...

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Megjöttünk az orvostól. Fanni sokat javult, de még szerdáig szedni kell a gyógyszereket, és azért még hétfőn vissza kell menni megint. Jövő szerdán lenne a 4 hós oltás, reméljük nem marad el. Fanni nem fogyott, de nem is hízott. 5620 gramm volt két hete, most pedig 5680 g. De legalább nem fogyott.

Most már belekéne húzni kari-ajándék ügyben. Még senkinek sincs semmi. (Csak Fanninak..., meg a tesóm kapta meg előre.)

horvviki
 
 


Hello!

Franciska: Én is így vagyok Sebi ajándékával. Egyenlőre egy ilyen kockajátékot vettünk neki, amit már itt többeknél láttam fényképen! Úgyis folyamatosan megkapja ami éppen kell neki játékban! Lassan szerelhetem le a forgóját is a kiságyról, mert már avval szórakozik, hogy megfogja a plüssállatokat és húzza lefelé! Én írtam, hogy a lábával játszik, érdekes csajoknak volt ilyen csörgős zoknijuk, de baromira nem érdekelte őket!:D Sebi meg enélkül is felfedezte a lábikóját és igen jól el is játszik vele!:D

Ági: Igen a csajoknál használtam textilpelust, de így visszagondolva...hasznos is volt meg nem is! Az volt a baj, hogy ha ráadtam a külsőt, akkor kényelmetlen lett, ha meg nem akkor sűrűn kellett cserélni vagy már a ruhát is cserélni kellett, mert átázott. Amúgy a mosás az nem volt kényelmetlen. Elég korán szobatiszták lettek. Mati 21-22 hónaposan, Tami még be sem töltötte a 18. hónapot. hogy a textilpelustól-e, nem tudom! Egyébként most Sebinek olyan pelusa van aminek a töltete 20%-ban lebomlik, a külseje meg 100%-ban!

Ma írtunk levelet a lányokkal a jézuskának! Mindjárt hazaér apa és elmegyünk feladni! Mamának címeztem meg... :lol:

Mati egyébként ezen a képen még csak 1-2-őt tudott lépni. kb. 1 hónap múlva indult el. Játszottunk a szőnyegen én kimentem valamiért, mikor visszanéztem a drágám ott jött mögöttem!:)

Kép

itt Tami 1 hét híján 5 hónapos!

mamiblue
 
 


Lányok!
Akinek van naptárkészítő programja, át tudná nekem küldeni?
Bocs, megint nem tudom visszanézni, hogy ki is ajánlotta....

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!

Köszi a bíztatást, meglátjuk mi lesz.... Mindenesetre a gyógytornászt már felkutattam, de szerdáig semmiképp nem hívom.

Naptárkészítő sw
Ezen az oldalon van egypár: http://www.ingyencenter.hu/modules.php? ... w_topic=35

Dincuska
XIII. ker-ben hol?

Kari ajándék
Ks Kids textiljátékokat kap Ati. De ezeket akkor is megkapná, ha nem lenne kari :)

mikegirl
 
 


Nálunk a csomagolóanyag a favorit.Mind a két gyerekem sz....rt az ajándékra,csak a csomagolás volt a tuti.
tuza edit
 
 


mandala.

Mi a baj? Megbántottunk,unsz minket,vagy még mindig betegeskedtek?
tuza edit
 
 


Sziasztok!

Emó nem talált még rá a lábára, de ez a csörgős zokni nagyon jól hangzik, én még nem is láttam ilyet! :D
Megvettem a játszószőnyeget, nagyon aranyos, 7000 ft volt, és a külső része felhajtható fejvédőnek, nagyon baba, kiságyba is rakható, pont akkora a mérete! Nagyon tetszik! :D
Mamiblue! Akkor is nagyon ügyes, ha már 9 hónaposan párat lépni tudott! :D
Karácsonyi ajándékok: mi sem állunk sehogy, vasz hogy csak a jövő héten lesz időnk... :(
Márkanyuka! Nálnuk is volt kaki-probléma, de szerencsére mostanában semmi gond nincs. A dokinő nekünk azt mondta, hogy éhgyomorra cukrozatlan (nem jó dolog hozzászoktatni őket még ilyen korán) kamillatea a titka! Én nem próbáltam, mert addigra megoldódott, de ő esküszik rá!
Mikegirl! Meggyógyultatok?
A babaúszás a Radnóti utcában van (http://www.babauszas.com/default.asp). Szimpatikus hely, és nincs messze tőlünk se! Nem is meséltem, hogy az oldalon csak annyi volt feltüntetve, hogy tanuszoda, és mi meg azt hittük, hogy a Nővér utcai, úgyhogy először oda mentünk! :lol: Mire a jó helyszínre értünk, már lement a kezdő csoport, és csak egy másikba fértünk be!

Jó éjt!

dincuska
 
 
 
 
 
 


Juhé! Túl vagyunk az oltáson! Ici-pici sírás volt, de fel sem kellett vennem, el is hallgatott! Kukiját is megnézte a dokinéni, azt mondta, nem olyan vészes neki, elég könnyen hátrahúzta és nem sírt akkor sem, csak picit húzta a száját! Viszont a Rota elleniről megint lebeszélt, illetve azt mondta, majd a kötelezők után!

Ez a Rota elleni most szájon át van vagy szuri?????

Dincuska: aha elég ügyik a gyerkőceim. nem csak elfogultságból beszélek! Barátnőm kisfia 10 hónaposan még nem ült fel magától...most mondta férjem, hogy munaktársa 7 hónapos kisfia még nem tud hasra fordulni! Na én már rohannék is vele a gyógytornászhoz, de ők meg nem viszik. Kép
Kakigondra nekünk is a jó erős kamillateát mondta, igaz nekünk asszem cukorral...:)

Január elején kapjuk a 4 hós oltást és megyünk is úszni!:D

ja, és 6200 gr! Végre, átlépte a 6 kilót!:D Most olyan boldog vagyok!:D

mamiblue
 
 


Jó reggelt!!!!

A ferde fejecskével kapcsolatban elfelejtettem írni, hogy igazából akkor tűnt fel, amikor elkezdte emelgetni, tartani a fejét. Akkor sem az elején, mert persze nem volt tökéletes a tartás, de azt gondoltam, hogy azok az első probálkozások - persze, hogy nem tökéletes. Na, meglátjuk holnap mit mondanak.

Dincuska
Végülis Ati nem lett beteg, valószínűleg a száraz levegő miatt köhögött. Mostanában már nem csinálja, amióta 55-56% körül van a páratartalom a hálószobában.
Babauszi - mi elkezdtünk járni a Kalovits babaházba. 2x voltunk, először nézelődött, aztán meg végig sirt. Mondjuk az egy nyűgös nap volt. Múlt héten a köhögés miatt nem mentünk, a héten pedig holnap ortopédia a program. Nagy rohanás árán az uszi is beleférne, de nem akarom szegényt annyit ráncigálni, uszi után többször és össze-vissza eszik, fáradtabb, mint egyébként.....
A Radnóti utcában, vagy a közelében le tudsz parkolni? Láttam a kezdő csopi 12-kor van. Az is probléma, hogy most 13:45-re járunk, és Ati annyira ragaszkodik a 10 órás és 14 órás kajáláshoz, nem tudom átprogramozni. Még ha össze - vissza eszik is, ebben a két időpontban tuti kajál.

Szopi - mostanában össze vissza. A 10 és 14 órás szopi az állandó, de aztán mikor hogy. Van, hogy másfél óra telik el, mert hamar bealszik. Pedig nem hagyom sírni, szóval attól biztos nem fáradt.....

mikegirl
 
 


Mamiblue
Már most piszkálják a kukit? Én úgy tudtam, hogy egy éves korig nem kell.
Rota - szájon át, de nagyon sz.r ízű lehet, ahogy Ati arcát láttam. De mi már túl vagyunk mind a hármon. Mondta is mindig a doktorbácsi, Ati drága ne köpd ki, sokba került ez apának :lol:
Gratula a 6 kilóhoz!!!

Bogesz
Te legmagic-ezel? Én is rendeltem, január első felében jön meg. Kemény popiról, és feszes combikról álmodom, és már ezerrel a nyarat tervezgetem. (ÚÚÚÚÚÚtálom a telet, a hideget.) Neked már kemény és feszes? :lol:

Össze-vissza szopival kapcsolatban kérdés - szerintetek itt az ideje a szilárd kajának? Úgy nézi, amikor eszem......
Bár hízni hízik, és mi meg átléptük a hét kilót!!! A szombati mérlegelés eredménye: +140g a héten, azaz 7020g. :D

mikegirl
 
 


Jó reggelt!

Mamiblue! Hát ez elég durva! Az én ismerettségi körömben minden baba ült legkésőbb 7 hónaposan meg hasra is fordultak sokkal, de sokkal korábban! :? Hát, én is vinném őket! :roll:
Mikegirl! A parkolás nem egyszerű, de végülis megoldható. Két körözés után le tudtunk parkolni nagyon közel. Nekem azért szimpi, mert szombaton van, és a Papa is tud velünk jönni! :D Mi is 10-11 körül eszünk, utána megyünk úszni, szerintem belefér, hogy ti is akár hazaérjetek 2-re, a következőre.

Húúúzok tanulni, jaj zh-t írok! :(

Drukkokat kérek a neveléstörihez! :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Mi egy hete voltunk meztelenül 6610 grammosak és 64 centisek! :lol:

Mikegirl! Tényleg durva, ahogy kinézik a szádból a kaját! Múltkor odanyomtuk a szájához a mandarint, alig akart lecuppanni róla! :lol:
Mit eszik Ati? Még csak tejet? Vagy gyümölcsöt is?
Szerintem amíg elég a tej, és hízik, addig várj vele.

dincuska
 
 
 
 
 
 


mikegirl, január közepén jön meg a leg magic? Én meg még meg sem rendeltem, pedig karácsonyra szerettük volna :? Szerintem akkor inkább megvesszük a Metróba, ott is annyi az ára.
Miből lehet észrevenni, hogy kötöttek a gyerek izmai?

Kép
mona76
 
 


Mamiblue!
Mi is ma megyünk szurira 12.30-ra. Remélem hasonlóan kellemes lesz, mint a tiétek :)
Rotát a mi dokink szerint majdnemhogy fölösleges adni, úgyhogy nálunk nem lesz.
Kuki-kérdés: mifelénk most az a trend, hogy másfél éves korig nem kell piszkálni...

Mikegirl!
Minden rendben lesz meglátod.
Párologtatót mi is vettünk. Nálatok mennyit megy? Nálunk elalvás előtt 2-3 órát.
Szilárd kaja szerintem még bőven ráér... De ha te úgy érzed, hogy a gyerkőc már enne, próbálj neki nyugodtan valami zöldségpürét v. gyümit adni. Mi ma meglátjuk, hogy állunk a súllyal, de ha minden oké, akkor 6 hónapos korig tuti csak anyatejci lesz. Meg is lepődtem egy közel lakó csajszin, akivel egyidős a gyerkőcünk, hogy ő mi mindent nem ad már neki, pedig én is viszonylag lazán állnék a kérdéshez, főleg, ha tápiznánk... Bár ez a csaj amúgy is furán kezdte szerintem. Már a szülés előtt azt hangoztatta, hogy nem akar szoptatni, mert akkor nem tudja, mennyit evett a gyerek... hát nem is szoptatott.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!

Lassan gyógyulgatunk, Fanni már alig köhög, de nem akarom elkiabálni.

Kaja: anyatejcsi, plussz baracklé a kaki miatt, és tegnap kapott vaniliás tejbepépet. Hát azt látnotok kellett volna... Két kézzel nyomta befelé a kanalat. Télapóra hozta egyik rokonunk, így hát kipróbáltuk. Eredetileg csak egy-két kanálnyit akartam neki adni, de annyira izlett neki, hogy több lett belőle. Ti adtok már ilyet a babóknak? Sajnos Fanni a betegsége miatt nem hizott az utobbi időkben, most fel kéne szednünk egy kicsit... Még nincs 6 kiló.. Pedig olyan kis ducinak indult, most meg tiszta sovány. Lehet már a tej nem elég neki? Vagy tényleg csak a betegség... És még a régi étvágya sem jött vissza. Most össze-vissza eszik. Van hogy óránként enni kér, de van hogy több órán keresztül nem akar enni... Mindig kell valamin az embernek aggódnia...

Leg magic: Az auchanban akciós (ha még az) 14900 Ft. Bár nagyon viszik, de a solymáriban a hétvégén még hegyekben állt.

horvviki
 
 


Sziasztok,
megvagyunk mi is, csak hát kevés a napközbeni alvóidő. :) Akkor meg mostanság lakáshirdetéseket böngészgetek, ugyanis rám jött a költözhetnék. :D

Ágnes,
elég furcsa lehet az a doki, ha azt mondja, hogy a gyulladt mellből ne szoptass! :shock: Épp ellenkezőleg, nagyon is fontos. Nekem is volt az elején, és a szopi hozta helyre. De hát ezt mi, csajok ösztönösen is jobban tudjuk. :D

Mamiblue,
a rota szájon át van, ahogy Mikegirl is írta, és állítólag szeretni szokták a babók az ízét. Ennek ellenére mi is ezerrel fintorogtunk rá. :D Viszont sokat nem lehet már várni vele, mert hat hónapos korig be kell adni, és két részlete van.

Franciska,
fura szerzet ez a szomszéd csajszid. :roll:

Nálunk is közeleg az oltás meg a soros mázsálás, holnap megyünk. Remélem, nem lesz nagy visítás. :roll: Meg a súlyra is kíváncsi vagyok, már majdnem egy hónapja voltunk utoljára. :lol:

Sok puszi az összes édes kis babókának és persze az anyuciknak! A régen látottak pedig adjanak néha életjelet! (Jó, hogy épp én beszélek... :lol: )

italoman
 
 


[quote]L írta:eg magic: Az auchanban akciós (ha még az) 14900 Ft. Bár nagyon viszik, de a solymáriban a hétvégén még hegyekben állt.

Akkor jövő nyáron csupa kemény seggű, feszes combú csajszi szaladgál majd a strandon? :lol: :lol: :lol:

Most jöttünk meg a sétából. Hááát, egy órát voltunk kint, de nagy sebességgel toltam a kocsit, mert fáztak a virgácsaim. :lol: Atinak még a pofija sem hült he. :shock:

Igor érkezése:
http://www.photoblog.com/eszter1976/
Lehet, hogy úgy tűnik, hogy hülyére pihentem magam, pedig nem :lol: :lol: :lol:

[quote]A írta: régen látottak pedig adjanak néha életjelet! (Jó, hogy épp én beszélek... )

:lol: :lol: :lol: Csak helyeselni tudok!!!! :lol: :lol: :lol:

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Már alig-alig élek! És mi lesz egy hét múlva? :roll:
Encsi megint beteg, a héten itthon lesz a két nagy is. ÚGyhogy négy gyerkőccel vagyok itthon, a lakás ezek tekintetében.... remek....
Szombaton vásárolni mentem. Ez a kép fogadott mire hazajöttem a boltból. Csupán másfél órára bíztam a négy gyereket a drága férjemre:

Kép

Elhiszitek, hogy sírógörcsöt kaptam? Másfél órába telt, mire az összes társasjátékot és puzzle-t kiválogattam és visszaraktam a helyére.... a képen nem látszik, de Gergő megtalálta a nagy doboz tempera készletet is.... még a szekrények oldala is sötétkék volt, a szőnyeg, a ruhája, az arca.... sőt még a hálószobánkba is jutott a festékből.
Komolyan mondom, ha még működik az ideggyógyintézet Lipóton, beutalót kérek.....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


mandala, bezárt :lol:
kitartás

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Hát, ez igen Mandala!
Ügyesek ezek a gyerekek :) Nálunk is elég nagy a káosz, mert Beni "kisbaba" lett és extra sok figyelmet igényel. Úgyhogy még csak el sem tudok mosogatni mellettük (mert ugye ő napközben nem is alszik...), nemhogy rendet rakni. Ráadásul tegnap is fél 12 lett, mire mind a kettő kidőlt, s persze én is velük. Úgyhogy nincs túl nagy rend, pedig 2 napom van rá, hogy csodát tegyek, mert csütörtökön nálunk lesz babatali.

Oltás megvolt, Enikő azóta is sír... ez nem a mi napunk...
600 grammot hízott 4 hét alatt, most 6300. Ez jó, marad a csak szopi :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Mandala
Aztaaaaaaaaaaaaaa..... :shock: :shock: :shock:

mikegirl
 
 


Hello!

Ildikó: akkor még pont beleférünk! Mert ha megkapja 4 hónaposan meg 5 hónaposan, akkor pont jó! Nem? Vagy 5 és 6 hósan! (Rota elleni) Ja, bocsi, most olvasom, hogy 3 adag van vagy 2? Nekem azt mondta a dokim, hogy ő nem szokta senkinek sem adni! Meg, hogy az "ő gyerekei" közül nem szokott senki emiatt kórházba kerülni! Pedig szerintem a hasmenéses hányásos betegségek olyan pocsékak tudnak lenni! Én csak ettől szeretném picurkámat megkímélni!

Mikegirl: ha nem vagyok indiszkrét, mennyibe kerül!? nem mintha számítana csak kiváncsiságból!:) Sziszike írt itt vmi 30 e fT feletti összeget, de abban más is volt!

Mandala: Jesszus! Én ezért szoktam kiselejtezni a játékokat, általában bevisszük az oviba őket! nem mintha nem sajnálnám, mert a lánykáim iszonyatosan jól eljátszanak mindennnel, de a túl sok játék feleleges!

Franciska: És mondott vmi konkrétat is a doki vagy csak ennyit, hogy szerinte felesleges?

Sebike 66 cm, pedig ki sem nyújtotta teljesen a lábát!:)

Viki: Biztos a betegség miatt, lett vékonykább! Amúgy ha elkezdenek mozogni, kúszni-mászni, lemozogják majd a kis duciságukat!

Szétmegy a fejem, annyira fáj! :cry: Biztos ez a pocsék idő! Inkább lenne gyönyörű fehér minden, mint ez az eső! :x

mamiblue
 
 


Niki végre kidőlt...

Mamiblue!
Mire gondolsz? A rotára? Arrra azt mondta, hogy szerinte nem érdemes, ritkán szokott nagyobb gond lenni belőle. A mi körzetünkben csak egyvalaki kérte (pedig nagy körzet és az sem biztos, hogy az anyagi vonzata riasztja ennyire vissza a népet...) Viszont a bárányhimlő ellenit félig-meddig javasolta, mert ha meg is kapja a gyerek, jóval enyhébb a lefolyása. A dokink praxisában minden évben előfordul néhány súlyosabb szövődmény bárányhimlő miatt

Vagy arra gondolsz, hogy marad a csak szopi? Errefelé (doki, védőnő) a fél éves korig csak szopi dívik :), csak akkor szoktak előbb javasolni hozzátápit, ha óriási a bébi vagy tápszeres...

Viszont, hogy én is aggódhassak valamiért... Mondtam a dokinak, hogy akárhányszor mérem a kislány hőmérsékletét, 37-37.2 között van. Igazából nem aggódtam, úgy gondoltam, hogy a foga miatt van. És igazából a doki sem aggódott, azt mondta, hogy jó néhány gyerek volt már ilyen a praxisában. Régebben elküldték őket mindenféle vizsgálatra, de soha semmi nem derült ki, így ma inkább nem foglalkoznak vele. Többet nem tudtunk beszélni róla, mert Niki üvöltött meg lepisilt :) és én is elfelejtettem jobban faggatózni, de fel fogom hívni, hogy mire figyeljek, minek lehet a jele ez a dolog. Valamelyőtök hallott ilyesmiről?

Na, megyek teregetni, türögetni, vasalni meg minden mást...
Jó délutánt!

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Most jutott eszembe, Mati mai alakítása:) :

Elő fogják adni a Bethlehemest az idősek otthonában is. (elötte a szülőknek az oviban meg a gyerekeknek is) Erre azt mondja: Anya nekem fel kell készülnöm arra az előadásra, mert azok ott IGAZI emberek lesznek! :lol: Ő lesz a főangyal egyébként!

mamiblue
 
 


franciska: köszi a választ a rotára gondoltam! Bárányhimlő ellen beoltattam én is a csajokat! És nem is bántam meg! Matin igaz, hogy kijött 10 pötty , de semmi több. Egyik anyuka meg mesélte az oviban, hogy 3 éjszakán keresztül nem aludt egyikőjük sem! Randa egy betegség!

Én nem hallottam még erről a magasabb hőmérsékletről! Szerintem is jó, ha tudod, hogy esetleg mire figyelj jobban! Nálunk ma minden gyerek egy angyal volt! Van akinek meg sem lehetett hallani, hogy szurit kapott! öltözést is mindenki nyugiban viselte, mintha csak nyugtató is lenne az oltásban.:)

mamiblue
 
 


Lányok!
Nem jár valaki a Tesco-ban csütörtökig?
Kinéztem benne a fisher-price-kockákat (6db állatos 1490), de nálunk vagy nincs is vagy elfogyott... ha esetleg valaki jár egy hipermarket táján és tudna venni és elpostázni (utalom) nekünk, az szóljon. Köszi. Bocs, hogy ilyen hülyeséggel jövök... de inkább, mint a házimunka :cry:

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Mandala, nem semmi. Kötélből lehetnek az idegeid....

Nálunk egy ideje a csörgő a sláger :) Holnap megyünk 4 hónapos oltásra, kicsit félek, múltkor is belázasodott Eszter.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


[quote="mamiblue"]
írta:
mamiblueÉn ezért szoktam kiselejtezni a játékokat, általában bevisszük az oviba őket! nem mintha nem sajnálnám, mert a lánykáim iszonyatosan jól eljátszanak mindennnel, de a túl sok játék feleleges!


Nagyrészt egyetértek! Csakhogy a halomban nagyon drága játékok hevernek! Mondjuk a 6-8 ezer forintos memóriajátékokat nem szívesen adnám az óvodának. Annál is inkább, mert lassan mi is kiteszünk egy óvodát... :twisted:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


[quote="agnesgoboly"]M írta:agnesgobolyandala, nem semmi. Kötélből lehetnek az idegeid....


Hmmm na ja! Egyre inkább foszló kötélből....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Vagyunk mi is, csak vendégeink voltak... itt voltak a nővéremék :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?