Új privát üzeneted érkezett!

Hello!

Sabine: Mondjuk én nem vagyok orvos, de akkor nem lenne ennek már más jele is? Mondjuk, hogy kemény a pocija. Mert mi dokinénink is mindig megnézi a pociját. Egyénként ezt uh-al ki lehet mutatni? Mert legalább az nem fáj neki! :?

Ha esetleg vki bútorvásárlást tervez, a hétvégén 10% akció van a KIKA-ban!:)

mamiblue
 
 


Szabine!

Köszi a választ! Most megint elkezdtem aggódni :(
De nem fáj a hasa, soha nem volt hasfájós. Alig sir, csak ha éhes, és nem kap enni. Egyébként sosem sir.
Rendesen fejlődik, legalábbis szerintem, meg a doki sem mondott semmit, hogy baj lenne. Folyamatosan hizik, 5600 gr, nő rendesen. A hasa nem kemény. Volt hasi ultrahangon is, azt mondták minden rendben.
De ide irom, mi van a leleten, amit kaptunk:
"Hasa puha betap. Kóros resistencia nem tapintható. Nyomásérzékenységet nem jelez. Védekezés nincs. Acut hasi jel nincs. Máj- léptáj szabad, érzékenység nincs. A vesék ballottálásra nem érzékenyek. Th.: Hegar-al Recamier tágitás" Tanács: kontroll panaszok esetén. Na ennyi.

Sabine: gyereksebészt keresek? ez sebészeti eset tényleg?
Hétfőn biztos konzultálok a gyerekorvosunkkal, de addig is köszi a választ.

horvviki
 
 


Ja, és a diagnózis az volt: fiziológiás obstipatio

horvviki
 
 

 
 

Viki,
én a helyedben nem hiszem, hogy rögtön sebészt keresnék, inkább megkérdeznék több gyerekorvost is. Tudod, egy vélemény nem vélemény. :wink: A sebészek meg "csak" műteni tudnak, tehát rögtön azt fogják javasolni. Ezt nem bántásból írom, de hát mindenki a maga területéhez ért. Sajnos, nálunk volt példa arra a családban, hogy elhamarkodottan műtöttek valakit (nem gyereket), holott ha nem a sebészetre kerül, hanem a megfelelő szakorvoshoz, akkor simán kikezelték volna műtét nélkül is. Egyébként az, hogy egyre ritkább lett a kaki, szerintem normális, hiszen minden babánál ki kell alakulnia valamiféle rendszernek. Csak persze én is frászt kapnék, ha ennyi ideig nem kakilna. De már írtam szerintem a mi doktornőnk példáját: volt egy baba, aki mindig 11 naponként kakilt. Ő ilyen volt, és semmi baja nem volt. Persze Szabinának igaza van, vizsgáltasd ki, ha még van valami hasznos vizsgálat. Szerintem ez leginkább azért volna jó, mert ha nincs semmi szervi baj, akkor megnyugodhatnál.

italoman
 
 


Sziasztok!
Viki nyugi tuti semmi baj -én ezt amit most leírsz végigjátszottam a Barbival.Szerintem Szabina a mega colon nevű betegségre utal ami nálunk is anno felmerült -én egy orvos ismerősön keresztül(de sima körzeti is ad) kértem az 1-es gyermekklinikára a Verebély professzorhoz beutalót (asszem csütörtökönként ambulál) .A prof egy zseniális sebész - nagyon alapos és szépen bánik a picikkel.Csináltak egy kontraszt anyagos röntgent ahol persze kiderült hogy semmi baj a pocakban plusz a prof is megvizsgálta.
Aztán ahogy korábban is írtam a hozzátáplálás hozott megnyugtató megoldást ...Szóval ha szeretnél megnyugodni akkor melegen ajánlom neked a prof-ot amit ő nem lát az szerintem nincs is.
Mona végül a top shop-tól rendeltem meg :oops: -még sosem rendeltem ilyen tv-s dolgot- de erre nagyon vágytam asszem 23ezer volt kiszállítással együtt- tegnap végigcsináltam a fél órás programot amit cd-n küldtek hozzá -ma gyakorlatilag menni nem tudok az izomláztól :shock:

Kép
Kép
panni7
 
 


Annyit írtam, és az egész eltűnt :x :x
Sziasztok!

Költözködünk végre, bár még nincs teljesen kész a lakás, de már alakúl :roll: . Esténként már alig várom hogy leülhessek a fenekemre.
Mamiblue, kérdezted, hogy készen van-e a konyhánk? Az alsó része már igen, már a gépek /hütő, sütő, mosogatógép,/ is bevannak szerelve.
Szegény Danus a napokban csak a pihiszékben, és a játszószőnyegén tengeti óráit :oops: :?
Kedden megyünk dokihoz, mert pár napja nagyon híg a kakija, vettem rá normaflort, de nem használt.
Tejem sokkal kevesebb lett, amit ilyenkor lefejek, abból pótolunk, meg szerencsére van a fagyóban is jópár adag.
Még kicsit pihizek.
Délután majd jövök.

Kép
mona76
 
 


sziasztok!

minden tájékoztató kiskönyvben az szerepel hogy 2,3 és 4 hónaposan kapnak oltást a babók, de a baba kiskönyvben van egy 5. hónapos is, nem tudjátok hogy akkor most mi van?
igaz, majd megkérdezem a dokinénit, de addig hátha tudja valaki!

a baba már végigalussza az éjszakát, kaki van minden nap, tejcsim még van, úgyhogy velünk minden rendben :wink:

asszem én is beújítok ilyen jópofa vonalzót...
nora80
 
 


Nora szerintem az még a régebbi protokol szerinti amikor is még az 5. hónapban is volt oltás.. ezt az újat amit most kapnak a babák asszem 2-3 éve vezették be. (ja és hát lehet az is hogy akinek nem eredt meg a BCG annak az 5.hónapban újra oltják)

Kép
Kép
panni7
 
 


a zenebölcsi majd csak 6 hónapos korától lesz a gyereknek. Ez a XVII.kerületben van, Viki nem tudom hogy ti merre laktok, loehet hogy messze van nektek.
Van viszont egy honlap www.ringato.hu és itt is olyan programok vannak, mint a zenebölcsiben.
Nem azért viszem mert énekesnőt szeretnék belőle, hanem azért mert látom hogy szereti nagyon ha énekelnek meg zene szól. Sportólni már mi is elég fiatal korától fogjuk vinni, majd ő eldönti mit akar, én a teniszt és a balettot szeretném preferálni, de majd ő dönt.

MIkegirl: sajna nem vagyok egy profi a kamerás felvétel átjátszásában, de majd odaadom neked és ti megcsináljátok. Már várom a szerdát, most tovább kéne ottmaradni, még dumcsizni egy picikét.
Remélem már rendeződtek nálatok az éjszakai alvások.

Kép
sziszike77
 
 


a nem alvós babáknak esetleg ÁLOMFOGÓ

Álomfogó
Ezt a manapság már egyre több helyen látható, a rossz álmokat elűző, jó álmokat vigyázó erőteret sugárzó tárgyat hagyományosan a Cherokee és a Kiowa indián törzsek tagjai készítették.

A pókhálót imitáló szerkezetben fennakadnak a rémálmok, a jók pedig a középső lyukon át szabadon közlekedhetnek, a lelógó tollakon egyenesen az álmodó fejébe áramolva. A hagyomány szerint, az álomfogó-készítéshez a gondolatok terén tisztaságra, a lélekben pedig békességre van szükség, mert amilyen energiákkal készül az álomfogó, olyanok uralkodnak majd benne elkészülte után.

Akár hiszünk ebben, akar nem, mindenkeppen mutatós és egzotikus lakásdíszt készíthetünk, mely a falra akasztva is jól mutat, ágyunk fölé lógatva pedig funkciója szerint működhet.

Hozzávalók és kellékek: Drót ruhafogas, Vékony drót, Vörös és fekete pamutanyag, Sárga és türkiz gyapjúfonál (vastag), Befőttesgumi,
Dekoráció: gyöngyök, tollak, tükördarabkák, Fogó, Olló, Ceruza, Nagy lyukú varrótű

Elkészítés:
- A drótból formáljunk egy 25 cm átmérőjű kört, a végeit hajtsuk vissza egymásba.
- Vágjunk egy-egy 4cm x 3,5 m hosszú csíkot a fekete és a vörös anyagból. Vágjunk le egy méternyit. A hosszabbik fekete darabbal kezdjük el betekerni a karika egyik felét. Fentről lefelé haladjunk, s miután félig elértünk, visszafele is be tudjuk tekerni, dupla réteget alakítva ki. Kössük össze a végeit, de ne vágjuk le a fölösleget. Ismételjük meg ugyanezt a pirossal is, de ezúttal lentről felfelé haladva. - Osszuk fel a kört négy egyenlő részre, jelöljük is be. Tekerjünk fel 9m-nyi fonalat egy kis gombolyagba, befőttesgumival stabilizáljuk.
- Kezdődhet a háló szövése. Balról jobbra haladjunk, elölről hátulra bújtatgatva lazán tekerjük körbe a karikát a képen látható módon, minden negyedben négyszer. A második körtől a már meglévő hurkokba fűzzük a fonalat. Amikor mar kis hely van, a fonalat a tűbe fűzve vezethetjük könnyen tovább. Addig dolgozzunk így, míg a kör majdnem bezárul. Vigyázzunk, hogy a háló mindvégig feszesen álljon. A középső lyuknak kb. 4 cm átmérőjűnek kell lennie. Amikor ide elértünk, kössük el a fonal végét.
- Az egy méteres, maradék pamutcsíkokat vágjuk ketté. Egyet-egyet hajtsunk félbe, az egyik végüket kicsit hosszabbra hagyva. Hurkoljuk őket a karika aljnak jobb és bal felére. Fűzzünk rájuk gyöngyöket. A végüktől 3-4 cm-re kötözzük fel a tollakat, majd, hogy a végeik ne látszanak, kössünk oda csomót.
- Vágjunk egy 40 cm-s csíkot a piros textilből. Hajtsuk felbe, s a hajtásba helyezzünk egy tükördarabkát. Szorosan kössük el, hogy a tükör a helyén maradjon. A tükröt elöl tartva hurkoljuk a csíkot az álomfogó közepének aljára azzal a technikával, amellyel a hálót is szőttük. A végeket hagyjuk lazán elöl, a tükör alatt elkötve rögzítsük. A végekre kössünk tollakat, tarkítsuk egy kis sárga és türkiz fonallal.
- Az akasztó kialakításához vágjunk egy 30 cm-es fekete csíkot, s az előzőekhez hasonló módon rögzítsük az álomfogó tetejéhez. Fűzzünk rá egy gyöngyöt, a két véget kössük össze, s már kész is.

A hagyomány úgy tartja, hogy az álomfogónak nagyobb az ereje, ha ajándékba készül. Tegyük valamivel meg személyesebbé ajándékunkat. Szép álmokat

Kép
sziszike77
 
 


Csajok! Én olyan boldog vagyok :D Fanni az este kakilt :D Péntek után ez volt még csak a második nap, és sikerült :D Bevetettünk apával mindent. Kapja a baracklevet uzsira. Este fürdés előtt massziroztam ott lent neki, közben apa a hasát, meg még tornáztattuk is. Utána bele a meleg vízbe és azt rögtön tele kakilta :D Apa legnagyobb örömére :D Boldogan takarítottunk utána :D Bocsi, de ezt meg kellett osztanom veletek. És mindenkinek nagyon szépen köszönjük a tanácsokat. Reméljük nem csak véletlen volt a dolog, hanem ez rendszeresen be fog válni. De azért holnap konzultálok még a dokinkkal.

Jó éjszakát Mindenkinek! :D :D :D

horvviki
 
 


Viki,
nagyon ügyesek vagytok, reméljük, most már kialakul a kisasszony kakilós rendszere. :D

Nóra,
a kiskönyvben még a régi rend szerint szerepel, de nekünk javította a doktornő. Nincs 5 hónapos oltás, a 3 évest pedig előrehozták 18 hónapos korra.

Sok alvásos jó éjszakát mindenkinek! :)

italoman
 
 


Szóval hasmenéses a drágám, és szegénynek a popsija is már nagyon piros, pedig sudokrémet használunk. Aztán a napokban már kipróbáltuk a garmastant, és a neogramont is.
Nekem a tejem drasztikusan lecsökkent, lehet hogy elítéltek, de már annyira belefáradtam, hogy majdnem 4 hónapja ezen idegelem magam. Persze nagyon szeretnék legalább 6 hónapig szoptatni. Eddig 180-240között evett a Dani, és utána még fejtem 140-160körül. Pár napig nem fejtem, Dani étvágya is nagyon lecsökkent /remélem nem függ össze a hasmenéssel / 120körül eszik, és ezt követően már csak 40-50ml-t tudok fejni.
Remélem nincs komoly baja, mert ezidáig 1hónap alatt 1kg fejlődött, most pedig 3hét alatt 40dkg-t.

Viki, de jó, beszéld meg Fannival, hogy ezt a szokását rendszeresítse :D

22.-én volt 1éve, hogy megfogant a drágám :lol:
Megyek, még mindig van egy csomó vasalnivalóm :roll:

Csajok, jöhetnének a karácsonyi süti, és kaja ötletek :wink:

Kép
mona76
 
 


csajok, ti hogy csináljátok a laktoherb teát? Már csináltam hígabban, vagy 2 filterrel is, de változást nem tapasztaltam :?
Képzeljétek, egy ismerősömnek a szomszédjában van egy kisfiú, 2 héttel idősebb mint Dani, és már felül :shock: . Dani meg még jelét sem mutatja, hogy esetleg megfordúlna :roll:

Kép
mona76
 
 


Jó reggelt!!

Viki
Hurrá!!!! :lol: :lol: :lol:

Mona
Atya Isten!!!! Micsoda mennyiségekről írsz :shock: :)
Ha nem fejsz ki semmit, és Daninak picit javul az étvágya, akkor az már közelít az adagjához. Legfeljebb majd alaposabban kiszivornyázza a cicit. Végülis a fejés nem egy természetes dolog.

Nyüszi van, megyek...

mikegirl
 
 


Hello!

Viki: Kép Apró örömök az életben! :)

Mona: Ne kezdj el parázni azon, hogy már mit csinál meg mit nem csinál Dani! Barátnőm kisfia még 10 hónaposan sem tudott felülni, de kicsit múlt 1 éves és már felsorolta sorban a hét napjait! Szóval nem kell neki 2 hét múlva felülnie, szépen halad majd a saját ritmusában. Persze azért figyleni kell, mert van amikor kóros ha vmit még nem tud megcsinálni...

Sebi most éppen kúszni akar! Még nem jött rá hogy a lábával is segítenie kéne, hanem csak a kezével meg a fejével akar előrehaladni....vicces, mert ilyenkor mindig átfordul hátra, pedig baromira nem azt akarja!:)

Ildikó: Ezt a 3 évest nem is hallottam...Matilda még olyan 3 évest kapott, hogy 1,5 napig nem tudott ráálni a lábára tőle! :cry:

Sziszike: Én már láttam ilyen álomfogót és nagyon tetszett. Le is mentem amit írtál, hogy hogyan kell csinálni!

Tegnap olyan rossz kedvem volt, még vásárolni se sok kedvem volt, remélem ma jobb lesz!
Mindenkinek szép nyugis napot!

mamiblue
 
 


Mona: Doki nem írt neked gyógyszertárban keverős popsikrémet??? Nagyon jó! Eddig mindenkitől azt hallottam, hogy az a legjobb! Nekem Sebinek néha kicsípi a pisi a kis zacsiját! Piros szokott lenni neki, avval bekenem és el is múlik rögtön!

mamiblue
 
 


minden baba más ütemben fejlődik, mona ezen ne parázz hogy mit nem csinál még Danika.
A barátnőm kislánya 9 hónaposan még nem is gagyarászot és totál megvolt ijedve hogy néma gyerek, aztán egyik nap meg megszólalt hogy apa. én is hagyjom hogy a saját ütemében fejlődjön.

viki: nagy gratula a kakához :D apró örömök az életben :D

Kép
sziszike77
 
 


Ildi, Panni !
köszi az infót!

Viki!
veletek örülök én is, tudom milyen megkönnyebbülés lehetett- meg nektek is :wink:

Reginánk már gügyörészik, de még nem fordult át... nem is siettetem a dolgot, Sziszike igazad van, minden babának más a fejlődési üteme.
A védőnő, képzeljétek azt mondta, azért nem fordult még át, mert picit dagi :evil: anyatejes baba, különben is jobb ha van rajta husi, mintha vézna lenne,nem? végtére is kisbaba :wink: Kép
nora80
 
 


mikegirl, nem is inkább a mennyiségen parázok, hanem hogy Dani nem akar küzdeni a tejciért. Inkább éhes marad, és persze kajabál :lol: de akkor sem akarja magát megerőltetni, hogy szívjon. Nemtudom miért lett ez igy, 4-5 napja csinálja. Pedig eddig nagyon nagy cicibúvár volt :lol: és ritkán kapott üvegből :?
mamiblue, dehogynem, van gyógyszertári krémünk is :) azzal is próbálkozom.
Amúgy nagyon jókedvű, zabálnivaló kiskrapek :lol:

Kép
mona76
 
 


Hello!

Mona: Lehet, hogy ráunt a cicire! Azt szokták mondani az elválasztásról, hogy mama-baba együtt dönti el, hogy meddig van szopi. Ha neki már nem kell hiába erőlteted. :(

Mona: Nekem még anno Matival a kamillát ajánlották a pancsivízbe, egyszer mikor hasmenése volt, akkor nem segített semmi.

Nora: Én is pont ezt mondtam, hogy szerintem Sebi azért előzte meg a nővéreit a hasrafordulásban, mert ő kis vékonyka, csajok meg jó kis husik voltak:) De most mondta férjem, hogy egyik üzletfelének a kisfia 3 hónaposan már ül!!! Igaz forogni még nem tud! :)

mamiblue
 
 


Visszajöttem.....

Mona
Micsoda kiskrapek :lol: Reméljük, hogy átmeneti a lustisága :lol:

Sudokrem - naggyon király!! Atinak még piros sem volt a segge :)
Mondjuk én elég vastagon kenem, éjszakára meg szabályosan meszelek :lol:

Rájöttem, ebben az otthonlétben az a sz.r, hogy apa hétfőtől péntekig dolgozik. Hát nem úgy teljes a család?!

Csütörtökön du megyek be a főnökömhöz. Naggyon rejtélyes volt. Megkerestem, hogy egyeztessünk a visszamenetelről, vagy a nem visszamenetelről..... bölcsi jelentkezéshez kell majd pár hónap múlva. Már lyukas az oldalam......izgulok.....

Sziszike
Szerdán megint uszi :lol: Apa kiakadt, amikor meglátta a virágos kisgatyót. De megjegyzem, ilyen pöttöm méretbe én sehol nem tudtam venni.....

Kisfiam drága el lett kapatva a hétvégén. Itt volt az egyik barinőm. Azóta csak kézben szeret lenni.... :?

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Eszter túl van élete első disznóvágásán :) Nagyon tetszett neki :) :)
Ma nyűgös volt, 20 perce aludt csak el.

Viki, rémes lehetett Fannival a kaki-para, reméljük, nem kell műteni. Ha vidám, akkor biztos ez nála a normális.

Gyógyszertári popsikrémet használunk mi is, teljesen jó.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkinek jól telt 7vége!!!! :lol: :lol:

Itt nálunk annyira rossz idő van, nem is sokáig sétáltunk max 15 percet.
Ma megyek először kreszre, olyan izgi! :lol:

Hangyuszkám ha éppen olyan kedve van , akkor már hasról hátra fordul, meg ha néha kezébe vesz már dolgokat, de ennyi. Én sem sietetem a dolgokat, minden jön majd magától.
Meg ha fekszik és az ölembe van hasizmozik a kis drága, nem szeret feküdni. Mi lesz itt???? :lol: :oops:

Most meg már fél 12 óta alszik, nyugodt egy gyerek. Kopp-kopp :lol:

Na addig pár kép: Kép Kép Kép

Kép
kis pupu
 
 


Hello!

Na, megjöttek a várt képeim, tök jó, mostmár ezek is megvannak digitálisan!:) Nem ömlesztem ide őket, majd csak szépen egyenként:)

Itt Tami 6 hónapos.
Kép

mamiblue
 
 


Én meg elkészültem a naptárral :)

Kép

házilag, vásárolt kerettel, szerényke, de nekem tetszik :oops: :) Gondoltam megosztom veletek is 8)

mikegirl
 
 


Hűha ez a Tami.... :shock: :D

A hasizmozás megy nálunk is. Gyakorlatilag már utál háton feküdni. Hason, az még elmegy, de mindig olyat akar játszani, hogy belekapaszkodik a két ujjamba, szorítja, én meg húzzam fel ülésbe.... :shock: Ha nem húzom, akkor eleinte feszegeti magát, aztán meg jön a visítás....

Szóval a fentiek alapján most úgy döntöttünk etetőszéket veszünk. Szerintem a következő dolgok fontosak egy etetőszék vásárlásnál. Ha valamit kihagytam, vagy baromság, lécci segítsetek. Még mielőtt megvennénk, ok? :wink:
- dönthető támla
- állítható magasság
- kerekek
- levehető tálca
- könnyen letakarítható huzat
Köszi!!

Sziszike - zenebölcsi????????? Nem írtad, vagy csak én nem figyeltem? :oops: :oops:

mikegirl
 
 


Csajok, még egy ötlet Karácsonyra -

[/b]emlék-klipp
Pl Gyermekünk születik
Nekünk havonta készült uh kép, plusz rólam pocós képek, és készültek fotók a kórházban is. Szerintem nagyon megható ajándék......

mikegirl
 
 


Hm - nem így akartam, és a link is lemaradt :oops: :oops: :oops:

http://www.digitalmaster.hu/emlekklip.php

mikegirl
 
 


Szia mikegirl!
Mi is vettünk már etetőszéket Eszterkének!
Imádja!
Vettünk hozzá újszülőttszűkítőt is!
Ja és beköthető a baba, már lehet, hogy ez csak az én izgága kislányomnál fontos! :P
Más most nem jut hirtelen ezsembe

Kriszti

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


mikegirl:
bele vau-vau. Minek kell,hogy kereke legyen?csak majd ellöki magát az asztaltól.Persze te tudod,de én soha nem huzkodtam benne a gyereket.És a dönthetőséget sem értem egészen.Abba a pillanatban,hogy ülni fog tudni,csak akkor fog hátradölni,ha fekszik,vagy a súlypontja lejjebb van.Vagy te ilyen többfunkciósat szeretnél,amiben játszhatna is,mint mondjuk a holdkomp?
Viszont az én javaslatom és szerintem ez nagyon fontos,az a becsatolható öv.Nekem esett ki az etetőszékből.
tuza edit
 
 


mandala??????????????????????????????????????????????????
tuza edit
 
 


a windowsnak van egy moviemaker nevű programmja. Nagyon szuper és könnyű kezelni!!!! :lol: :lol:

Kép
kis pupu
 
 


Persze, beköthető - igen, fontos, csak a listáról maradt le. Dönthető - hogy már most is bele tudjam "ültetni". Mert ülni azért még nem tud...
A kerekek fékezhetők, de erre az ellökés dologra én nem is gondoltam :lol: :lol:
Kriszti! Milyet vettél? Linkecske? :)

mikegirl
 
 


Mikegirl!

Nekem is fékezhetőek a kerekek! És dönthető is az ülés!

Brendonban vette az anyósom! Megpróbálom megkeresni pontosan!
hogyan kell belinkelni? Légyszi segíts, ezt még nem csináltam soha!
pedig már gondoltam rá!

K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Csak egyszerűen idemásolod anna az oldalnak az url címét, ahol a széket megtalálom. Köszi! :)

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Mona: szerintem ne aggódj, hogy kevesebbet hizik Manód, hiszen már többet mozognak. Lemozogják a kaját :D

Etetőszék: nekünk még nincs, mi a rokonoktól szeretnénk kérni karira. Persze mi kinézzük, és ők megveszik :D

Pár kép Fanniról, hüle anyukája öltöztetőst játszott :D :D :D

Kép Poncsóban Kép Hát ez az anya mit adott rám??? Kép Ezt muszáj megkostólnom...

horvviki
 
 


Szia Mikegirl!
Mi ezt az etetőszéket kaptuk!

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =2&whid=25

Kriszti

Remélem sikerült jól belinkelnem :?

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Mona
Ha szopi után tudsz fejni, akkor nincs gond...
Az, hogy nem olyan mértékben gyarapszik, mint eddig nem gond... (óriás bébit akarsz? :roll: )
A havi 1 kiló a nem átlagos...

A heti 200 gramm még újszülöttnek se kevés! Mi álalában heti 120-180-at szoktunk ÁTLAGOSnak mondani, de ettől eltérő növekedés is teljesen normális lehet. Már sokszor írtam, hogy mi alapján lehet megállapítani, hogy elég-e a tej (pisis pelenkák száma, bőr, kutacs, kedv, stb.). Ha ez rendben van, nem kell aggódnod. Ráadásul kiszámoltam, hogy a fiúk eddig átlagosan heti 180 g körül gyarapodtak, ezt is nézni kell, ha egy baba nagyon megugrik az elején, természetes, hogy visszavesz az ütemből. A negyedik hónapban egyébként is csökken a legtöbb babánál a hízás mértéke. Itt találsz táblázatokat a WHO által megállapított ÁTLAGOS növekedési (súly, hossz, fejkörfogat az életkor és más tényezők arányában): http://www.who.int/childgrowth/standard ... boys_p.pdf
De érdemes figyelembe venni, hogy ez is csak átlag, és ha nem pont így fejlődnek, az nem jelenti azt, hogy nincsenek rendben.

Van ún. szopi-sztrájk...
A sztrájknak sokszor megtaláljuk az okát cumizavarban, az anya által megélt stresszes időszakban, az anya által használt, illetve fogyasztott új kozmetikumokban, illetve ételekben, de vannakesetek, amikor egyszerűen nincs látható ok, a baba mégis elutasítja a mellet. Ami segíthet:

sok-sok testkontaktus : bőr-bőr kontaktus, ez a legjobb, illetve hordozókendőzés, hogy az anya tudjon valamit csinálni, miközben a baba testközelben van
gyakori szopis próbálkozás, amikor a baba jó hangulatban van, vagy félálomban, de semmiképpen sem akkor, amikor a baba farkaséhes, vagy nagyon ideges
a tejleadó reflex megindítása szopi előtt, hogy rögtön a tejjel találkozzon, ne kelljen dolgoznia, ne veszítse el az érdeklődését
szoptatós pozícióban dajkálás, bőr-bőr kontaktus szopis pozícióban a mell direkt felkínálása nélkül
abban az időszakban, amíg a baba nem szopik: fejés, a tejet kiskanálból, kispohárból, vagy más aternatív eszközzel adjuk a babának (ne cumiból)


ami nem segít:

idegeskedés, önmarcangolás
ha arra gondol az anya, hogy biztosan kevés a teje, tápszert ad, avgy megkezdi a hozzátáplálást
cumisüveghasználat
Vendég
 


Kriszti
Tetszik :) Az ára kevésbé........Valszeg Brendonban kinézzük, máshol megvesszük :)

mikegirl
 
 


Vendég
 


Mikegirl!
Mi sem a Brendonban vettük volna meg. A nagymama hozta ajándékba, ő általában ott vesz dolgokat. Múltkor hozott egy szörös levegőztetőt(7000körül volt) . kb 5x volt Eszterkén és már madnem kinőtte.
Meséltem az anyósomnak erra azt mondta, hogy már nézett neki nagyobbat csak nem volt
Ja és hétvégén vett neki egy fülbevalót is
K

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Sziasztok, én is itt vagyok csak elég nyüszi napjaink vannak/voltak. Képzeljétek szombat este kis véres nyálkát találtam csani pelenkájában. Azoonal telefon a gyerekdokinak, hogy mi legyen. Nyugodjak meg, ha jó a kedve, meg eszik és nem lázas akkor nem kell ügyelet, ma vigyem be. Mivel minden rendben volt leszámítva, hogy vasárnap is 2* volt pár vérpötty a pelusba ma bevittem. Mivel piros a vér valószínűleg az utolsó szakaszból származik. Vagy vírus, vagy baci, vagy berepedt végbél. Egyik sem hangzik túl jól. Holnap vinnem kell az ÁNTSZ-be székletmintát. Remélem minden rendben lesz. :? Most Sinlac tápot kell neki adni a szopi mellé, meg Normaflort.
Pont holnap mentünk volna először usziba, persze storno.
Mikegirl: Nagyon jó lett a naptár! Elmentettem a linket amit a múltkor küldtél én is azt csinálok ajándékba, csak még a képeket se tudtam kiválogatni.
Etetőszék: Én Peg Perego-t néztem ki az is 37 ezer. :oops: Karácsonyra fogom ezt kérni Csaninak a családtól. Azt tudtátok hogy van a Brendonak outlet-je? Ott fogom én is megvenni. www.babyoutlet.hu
Fanni, Máté nagyon édespofa és persze Tami is! :)

leko
 
 


mi is karira kértük az etetőszéket az egyik nagyszülőktől, a másiktól még gondolkozunk h mi legyen.

Zenebölcsi: irtam már Eszti, de majd szerdán személyesen is elmondom, mert úgy tervezem hogy ott etettem majd meg Hangát.

Most hogy már elmúlt a lány 3 hónapos, úgy döntöttem hogy jó lenne a 3 órás kajálást 4 órára kihúzni (meg hát az uszi végére majd éhenhalt szegénykém) és képzeljétek isten tervez-ember végez ma már 4-5 óránként kért enni a kis drága (a kis drága 7,5 kg :D)

hbogesz: megvettem az újságot, olyan kis szépek vagytok benne


HM-ben iszonyatósan szupi karácsonyi kisruhák vannak

DM-ben meg a kismamás kuponnalo egy csomó mindent lehet venni

Ja képzeljétek a kishölgy kinőtte a Libero midi méretet, most új méretre váltottunk MAXI 7-14kg-ig, ez most baromi kényelmes neki, nem feszül a kis dagi combján.

Atikának a kis virágos nadrágja annyira édes drága Mikegirl, ne fikázd, tök jól mutatott a felvételen :D

Kép
sziszike77
 
 


Krisztike
Szupernagyi :lol:

Háááát, ma azért tudtam írni annyit, mert Atinak rossz napja volt. Sehol nem volt jó, csak a kezembe. Ott remekül aludt. Ahogy letettem, sírás. Szóval azon kívül, hogy hármat mostam, egész nap őt szorongattam, végig aludt, így jobb kézzel pötyögtem, és olvasgattam a neten.

Holnap irány a doki. Elfogyott a Vigantol olaj, és recept nélkül nem adnak. Azt még szedni kell, igaz? Oltás miatt dec 4-én kell menni, de addig ez nem várhat. Jól tudom?

mikegirl
 
 


mikegirl, elfogyott a vigantol? Ezt hogy csináltad?
Ma olyan jó volt a drágám, annyit szopizott, hogy nem kellett pótlás, és egésznap jókedvű volt. Anyuéknál hagytam egy órára, jól kifárasztották :lol: , mert azóta alszik, nincs szívem felébreszteni a fürdés miatt, majd kicsit elhúzzuk a mai estét.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Holnap mennénk szurira,de pénteken 38 fokos láza volt Zsófinak,úgyhogy nem megyünk :( .Nem tudom mitlől lehetett,mert azóta semmi baja.Kihívtuk ugyan szombat reggel a dokit,hogy nézze meg,de azt mondta picit piros a torka.Remélem már nem lesz semmi,és ennyivel megúsztuk a dolgot.

Etetőszék:Zsófi a Gáborét örökölte.Nagyon szeretem.Cam campione márkájú.Ennek is dönthető ülése van(3 fokozatos),kerekes,van benne öv,levehető tálcás,és hitává alakítható,de ezt sosem használtuk.Csupán annyi baja van,hogy szinte minden etetőszékhez találtam pót ülésbetétet,de ehhez nincs.Pedig ráférne a miénkre egy csere.Zsófi már 2 hónapos kora óta trónol benne,és szinte mindenhova húzom magam után.Velem van ha porszívózom ha terigetek,ha mosogatok.Mindezt azért,hogy idejében ellesse a háztártás csínját-bínját :wink: :lol:

Leko,remélem minden oké lesz,és semmi komoly baj nem lesz!

Megyek elteszem magam holnapra.Mindenkinek ébredés mentes éjszakát kívánok!!!

Kép
Kép
huni
 
 


Hello!

Mikegirl: Naptár, klassz! Nagyon hasznos dolgokat írtál az etetőszékről, nekem még eszembe se jutott, hogy venni kéne...Igaz,hogy egszerűen nem is tudnánk hova tenni, annyira fullra van a lakás! :cry:

Leko: :( Engem a frász kerülgetne, de remélem tényleg nem lesz semmi komolyabb baj! K vitamint szeditek? Vagy tápiztok már?

Sabine: Te ezeket mind fejből írod ? Nem semmi ...:)

Olyan jó, hogy irogattok a karácsonyról, hátha az én karácsonyi hangulatom is megjön!

Sziszike: Mi az a HM? :roll:

mamiblue
 
 


Jó reggelt!!! :D :D

Igaz, hogy éjszaka vagy háromszor keltem, de Ati most szunyált reggel hétig :lol: :lol: :lol: Azért ez a nagy viháncolás :lol: :lol: :lol:

Nemsokára indulunk a postára, a Vigantol receptért a dokihoz, aztán gyógyszertár, és némi kp felvét....lassan megjön az apának rendelt Karácsonyi ajándék.

Szép napot!!!!

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Csak hallatom a hangom! Beteg a két kicsi, a két nagy ma ment először oviba, a múlt héten itthon voltak, szintén betegen....
Gergő 39,2 volt hajnalban, Mesi "csak" 37,9....
Ennyi... ha van időm és lehetőségem, jelentkezem!

Pussz mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?