Új privát üzeneted érkezett!

A munkahelyem nem aktív tagnap vett, akkor olyan lenne, mintha normálisan dolgoznék, hanem táppénzre vett, de a passzivitás azt jelenti, nem dolgozok, hanem otthon vagyok. Jobban nem tudom elmondani, de van ilyen. Nekem konkrétan a bárszámfejtés javasolta, hogy így csináljam, mert akkor több marad a zsebemben. Bejött :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Zsabó
A tgysnek, és a táppénznek is a tavalyi béred lesz az alapja. A különbség annyi, hogy a táppénz a tavalyi béred 60%-a, a tgys pedig a 70%-a. Úgyhogy szerintem jobban jársz, ha a szülés várható időpontját megelőző 28 nappal igénybeveszed a tgyst. De ez csak az én javaslatom :)

Zsuzskó
Valószínűleg azért mondhatta a könyvelőd, hogy jobb ha kiveszed hamarabb a tgys-t, mert abból csak adó van vonva.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Gittus, hogy érted, hogy a tavalyi bérem?
a 2011-es? vagy a szülést megelőző 1 év? mert ha a 2011-es akkor piszkosul nagyot szívok!!!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 

 
 

Zsuzsko: Nagyon tetszenek a 4D-s képek Dani babáról. Hihetetlenek ezek a hivatalok. Ha valaki szabira megy megáll az élet? És ha egyszer (ne adj isten) elüti az ügyintézőt a busz, akkor mi lesz?

Rekuja: Én soha nem égtem le. Fehér bőrű vagyok, de nagyon szerencsés. Mindig kis faktorú naptejet használtam és süttettem magam a napon. Most 30-as faktorúval kentem magam és csakis az árnyékban voltam, mégis leégtem. :shock: Egyszer elaludtam és a lábszáram napra került. Még ma is piros, pedig annak már 5 napja. :? Én szoptatós párnával alszom, azt úgy tekerem ahogyan jól esik és a férjem is elfér mellettem.

Nyuszuli: Nagyon sajnálom a lakás mizériát. El sem tudom képzelni, mennyire nehéz lehet. :cry: Azt hiszem befoghatom a szám, mert amikor mi költöztünk új építésűbe, akkor 1 hónappal a kiírt határidő előtt vettük át a lakást és 3 valóban aprócska hibát találtuk csak, amit 2 héten belül kijavítottak.

Gittus: Örülök, hogy csupa jó hírt kaptatok a dokinál. :D

Makkmarci: Gyönyörű nevet választottatok. :D

Nyuszika: Annyira bosszantó, amikor későn derülnek ki ezek a hibák. :x Megértem hogy dühös vagy.

Zsabó: Kicsi lányod jobban van már?

Ezeket a TGYÁS, GYED, GYES dolgokkal én sem vagyok képben. Én már a 8. hét óta betegállományban vagyok. Azt tudom, hogy ha 9-es kódra írják a táppénzes papírt, akkor nem kell csak adót fizetni, a járulékok nincsenek + a gyerekek után jár az adójóváírást, ami havi 10e forint/gyerek. Próbáltam utánaolvasni, de eddig mindig belezavarodtam. Főleg, amikor nem említik külön az ikreket. Írják, hogy ennyi megy annyi jár a gyerekre, de akkor én azt duplán kapom? Vagy nem érdekes, hogy egyszerre kettőt szülök? Lassan ellátogatok a férjem könyvelőjéhez, mert már totál belezavarodtam ebbe az egészbe.

Nálam a csajok nagyon aktívak, már lassan másfél hete. Egész nap mocorognak. Réka babát, aki mellső falon van és nagyon magasan, ritkábban érzem, sokszor csak akkor ha odarakom a kezem. Doki szerint őt is érzem, de nem biztos, hogy tudom, hogy ő rugdos.
Rita babát jobban és többször érzem, sőt naponta többször látom is, ahogyan kinyomja valamijét. :lol: Próbálom a telefonommal levideózni, de amikor elindítom a felvételt azonnal abbahagyja. :lol: Holnap a doki majd megmondja, hogy melyikőjük merre rugdos, múltkor is olyan aranyosan végigmutogatta, melyikőjük merre fekszik. A legjobb, amikor mindketten egyszerre kezdenek el mocorogni. Az elég érdekes látvány.

Képzeljétek! Amikor hétvégén hazajöttünk a nyaralásból, találtunk a ház faliújságán egy hirdetést, hogy kiadó egy zárt garázs. Mondtam a férjemnek, hogy kérdezzük meg, hátha jó lenne tárolónak, mert tárolót nagyon ritkán adnak el és ha mégis nagyon drágák. Kiderült, hogy a mellettünk lévő parkolóhellyel szemben lévő lezárt 2 parkolóhelyről van szó, amit 2 éve meg akartunk venni, de 4,6 millióért adtak volna el, ami számomra nem reális ár. Csütörtökön jön a csaj megbeszélni a részleteket, akkor akarunk egy kicsit alkudni, úgy hogy előre kifizetünk neki fél évet, de akkor adja olcsóbban. Naqy kő esett le a szívemről, mert közel van a kocsihoz, így az előre vásárolt kaját, tej, víz, pelenka stb. közvetlenül be tudjuk oda pakolni és a babakocsi mizéria ezzel le is zárult, mert oda bármilyen elfér, ráadásul ez a földszinten van, így a lépcsőházba való bejutás sem gond a babakocsival, mert a garázskapun át hatalmas a hely a bejutásra.
Most azon aggódom, hogy idén minden olyan szerencsésen alakult. Félek, hogy ezek után valami rossz fog történni. :cry: Bár tavaly szenvedtünk eleget a műtétekkel, a 2 sikertelen lombikkal, nagymama elvesztésével és egyéb dolgokkal. Lehet hogy ez talán mégis egy szerencsés év lesz?

Íme a tappancsos kép:
Kép

+1 pocakfotó:
Kép

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír, nagyon szép a pocakod, és édes a két pár tappancs! IGazán érdekes lehet ahogy 8 kis végtagocska elkezd mocorogni benned...... Én még egy gyereknél sem tudom, hogy mikor kezecske mikor lábacska dudorodik ki....
Milyen jó lenne, ha összejönne a garázs ügy. Minden gondotok megoldódna!
Biztosan nem lesz semmi baj már idén és azután sem. Az élet most pótol benneteket a tavalyi évért!!!!

Köszönöm, Eszter jobban van. Voltunk tegnap dokinéninél, írt fel antibiotikumot, de azt mondta csak akkor adjam be, ha 3 napon belül újra belázasodik. Remélem nem fog. Már a torkát sem fájlalja, a Tantum verde megtette a hatását, úgy tűnik.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Rég nem jártam itt. Hétvégén Balatonon voltunk, hazafelé megint kifogtunk egy balesetet, a két órából 3,5 lett, negyed10re értünk haza, mind3an hullák voltunk a kocsiban való ölés/Szaffi szórakoztatása miatt. Hétfőn 2 órát ültem az okmányirodában a lejáró jogsim miatt (ajánlom figyelmetekbe, hogy két dátum van rajta, a fotós oldali szart se ér, a túloldalon van egy kisebb dátum :evil:). Persze itt Csepelen 3 hetes szünete van az okmányirodának, szóval szeptember 3ra kaptam időpontot, maradt a központi, ott viszont várni kell, és átvétel csak személyesen lehet majd :evil:. Anyám vigyázott Szaffira, aki tök jól elvolt vele :). Na de délután a csajszi kitalálta, hogy ő bizony nagylány, soha többet cumika, soha többet alvós peluska (rongyi) :shock:. Ezek nélkül viszont nem megy az elalvás. Remek délutánunk volt, esti elalvás hasonlóan órás hiszti-nyüszögés. Ma délután negyed4kor sikerült végre elaludnia. Ezennel lemondtam a hosszú délutáni alvásokról. Gőzöm sincs, hogy jutott eszébe ez a cumitlanság, fel se merült bennem hogy magától, ráadásul csak így puff leáll vele. Még hátha visszaveszi a szájába és tud még rendesen aludni :roll:.
Tappancsokat újrafestettem a pocimra 8)
Mesó a hétvégén 3x fordult fejre majd vissza, remek, mikor keresztbe rúgkapál :? Eldönthetné már, hogy akar lenni :D. Holnap megyek dokihoz, hétfőn voltam cukros vérvételen, ma megyek eredményért.

Zafír Mi eddig 50 faktort használtunk (Szaffi meg én), most vettem 20-ast, mert már tuti megszokta a bőrünk. Szaffinak tiszta piros lett az arca :o Más nem, csak ott kapta meg a nap.
Nekem is szoptatós párna van az egyik oldalaom, a másikon meg egy téli paplan támaszt ki :lol:.
Szaffi is videó-érzékeny volt, egyszer se sikerült lekapnom a rúgkapálását :lol:.
Én is úgy voltam, hogy Szaffi előtt semmi se jött össze, azóta meg minden klappol. Szerintem eleget szívtál már, most jön a hátralevő életedre a jó korszak :wink:.
Tappancsok nagyon jók lettek 8)

Nyuszika Megértem, hogy emiatt bosszankodsz :evil:. Nálunk a györöki háznál van az, hogy tőlünk megy a szomszéd vízórája. Most a szomszéd eladta a házat, és feltételünk volt, hogy a vevőnek saját vízbekötést kell csinálnia. Itt egyszerűbb a dolog, mert majdnem telekhatáron van a vízakna, és neki is van útkapcsolata, szóval keveset kell csak ásni. Nálatok mért kellene az egész kertet? Nem maradhat bent a használaton kívüli cső?

Zsabó Jobbulást Eszternek :(. Tudom, hogy mindig ezt mondom, de amíg nem volt gyerekem, nem értettem, mennyire vacak, ha az ember gyereke beteg :(.

Zsuzsko Köldöködet nem kell lelkoplasszal leragasztani? Valaki mesélte, hogy a nődokija ezt ajánlotta, hogy ne fájjon annyira, ha rugdos belülről a baba. Nekem mondjuk nem fordult ki, szóval tényleg, ez csak hallomás :roll:.
Babakocsi nagyon jó, tényleg szerencsétek volt! Jobb úgy venni, hogy megnézheted, szóval ez tiszta mázli 8)

Gittus Én azt találtam ki, hogy kiveszek a felgyülemlett szabimból kb. 1 hónapot, akkor hátha jobb lesz a gyedem utána (tavaly szinte egész évben tgyáson meg gyeden voltam). Ebben van ráció?

Makkmarci elismerés a hitelért, én nem mertem :oops:. Apa már évek óta költözni akart, én meg ragaszkodtam az önkormányzatihoz, hogy ne kelljen hitelt felvenni. Ha apán múlik, már vagy 4 éve sajátban lakunk :roll:. Bár így nagyobbat és jobb környéken vettünk, a felújítás nálunk is lassú, amin az sem segít, hogy apa abszolút nem ügyködik a dolgon :roll: :lol:. Nem baj, idén van új bojler 8). Egy-két év és talán olyan kádam is lesz, amit tisztára lehet mosni :lol: :lol: :lol:.
Jobbulást a torokfájás terén!

ja, kifelejtettem valamit: nézitek az olimpiát? Annyira kis büszke voltam, egy volt diákom remekelt ma a kézilabda válogatottban (Lékai Máté). Olyan jó volt szurkolni neki 8). Meg egy kicsit igazolta is, hogy megérte "kivételezni" vele annak idején, és tényleg, ki nem sz@rja le a matek jegyet, ha egyszer másban annyira jó :lol: (amúgy okos srác volt, ha nincs a kézilabda, simán kitűnő).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsabó
A 2011-es alapján fogják. A gyedet viszont már a 2012-es alapjám, mert annak a amegállapítása már 2013-ban lesz. Volt 2011-ben legalább 180 nap ledolgozot napod?

Zafír
A családi kedvezmény Neked 2 magzatra jár. Törvényben van, hogy kedvezményezett eltartottanként jár ez a kedvezmény, és azt is írja, hogy kedvezményezett eltartott a terhesség 91. napjától a magzat is. Tehát mivel Neked kettő van, így kettőre jár :D
Az anyasági támogatás: 64.125 forint egy gyereknél, ikreknél pedig 85.500 forint/gyermek.
A tgys, és a gyed nem duplázódik sajnos :(

Nagyon jó lett a pocifotó!!! :D :D Cukik a tappancsok :D :D :D :D

Zsuzskó
Szerencsés lakásátadást kívánok!!! :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Rekuja
Akkor lesz jobb a gyeded, meg a tgysed, mint az előző, ha a jelenlegi szerződés szerinti béred több, mint ami alapján az előző tgysed, és gyedet meg lett állapítva. Én is kiveszek legalább 30 nap megmaradt szabit, azért hogy legyen megszakításom, mert nekem a mostnai bérem a diplomám miatt sokkal több, mint amivel eljöttem gyedre.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Hát, elvileg több, mert 3 évente kategóriát kell ugranom, az meg benne van. No de a több, az bruttó 4-5e Ft :roll:. Az nem baj, ha csak 1 hónapra veszem ki? Akkor is számít?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja
Akkor is számít, ha csak 1 hónapra veszed ki. :D

Zsuzskó
a másodikra is a max gyedet kell, hogy kapd. :)

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Hahó Lányok!
Gittus, köszi a válaszokat. Nem, 2011-ben nincs ledolgozott 180 napom. 2011. október 2-án kezdtem el dolgozni, csak az a 3 hónap volt abban az évben, előtte meg a Gyed. Ez rossz nekem? Basszus, annyira bosszant, hogy ezeket a dolgokat nem értem....

Ma voltunk dokinál. Veronikával minden rendben, nekem viszont egy ujjnyira nyitva a külső méhszáj, a méhnyak nem rövidült tovább, szóval az érték most 2100. Eszternél is kinyílt a külső méhszáj egy ujjnyira, de csak a 31. héten. Azt mondta, hogy a belső méhszáj jól tart, ne aggódjak. Azért én nagyon remélem, hogy ez nem romlik tovább. Egyébként megnéztük a punciját, simán lehetett látni a nagyajkakat:))), és helyes a pofija is, olyan nagy lesz az orra, mint apukájáé:)
:D

Holnap Debrecen :? , talán utoljára :D
Vigyázzatok magatokra!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsabó
Mivel nincs meg az előző évben a 180 napod, ezért a táppénz alapja az igénylés napját megelőző 180 nap alapján kapott béred alapján lesz kiszámítva. A tgysnek szintén ugyanaz az összeg lesz az alapja, mint a táppénznek. :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Zsabó: Köszönöm szépen! :D Eszterrel minden rendben? Nem lázasodott be azóta? Képet kaptatok Veronikáról?

Zsuzsko: Drukkolok a lakásátadáshoz!

Rekuja: Ugyanolyan tappancsokat csináltattál mint az előző volt? Remélem igazad lesz, hogy most már csak jó következhet.

Gittus: A családi adókedvezményt tudtam, hogy duplán jár. Az most 20e Ft-ot jelent nekem. Ez a 91. nap nagyon érdekes. Nekem 05.20 körül volt valamikor. Már nem emlékszem pontosan. Megkérdeztem a férjem könyvelőjét mi ilyenkor a teendő. Mondta, hogy a nőgyógyász igazolását be kell mutatni és akkor jár, természetesen részarányosan is májusra. Megkérdeztem az én cégemet is. Ott nem kell bemutatni az igazolást, mert nekik nincsen joguk azt ellenőrizni és május hónapra már jár az adókedvezmény. Ilyenkor legyen okos az ember. Mivel az APEH-el -vagy hogy a csudába hívják most- nem játszadozom, ezért csak júniustól kértem az adókedvezményt. Jobb a békesség.
85.500 forint/gyermek: Ez volt az amit nem tudtam eldönteni, hogy a 85.500 Ft az per gyerek vagy egyszerűen csak kicsivel magasabb mint az egy gyerekre járó. Köszönöm!
"A tgys, és a gyed nem duplázódik sajnos": Ez egy nagyon fájó pont az életemben, mert én is ezt gyanítottam. Furcsa, hogy ugyanannyiból lásson el az ember 2 gyereket mint amennyiből 1-et. :cry: Ha jól tudom, akkor viszont 6 évig maradhatok itthon nem csak 3-ig, ami szerintem jól fog jönni, mert 2 gyerekkel a mostani munkahelyemre nem fogok tudni visszamenni. :cry:

Tudja valaki, hogy a +2 nap szabadság mikortól jár a babákra? A születés után?

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír, tudtommal igen, mert ha jól emlékszem, Dóri születési anyakönyvi kivonatát be kellett adnia a férjemnek. És ugye még jár az Apasági szabi. Az nálatok 2* 5 nap?

Rekuja, jól hangzik ez a cumi dolog..... És akkor most hogyan alszik el? Vagy rájött már, hogy ok, nagy már, de nem annyira? :) Én örülök, Dóri 4 hónaposan hagyta el a cumit... Igazából soha nem volt cumis....

A ház alakul rendületlenül, én meg szerintem megint beteg leszek.... Két napja fejfájás ezerrel, algo nem segít, annyira rossz, hogy a szememet mozgatva is fáj a szemem hátul...... Megint túlélő üzemmódra kapcsolok....

Én is kíváncsi vagyok a méhszájra, az utóbbi időben annyira nem is kíméltem magam... Kedden megyek. Addig meg próbálok minden nap tornázni, de rossz közérzettel nehéz....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika: Nem, csak 1x7 nap. Ugye milyen érdekes ez is? Ne már! Megint valami fránya betegség kerülget? :cry: Nagyon vigyázz magatokra!!!!! Nekem csak a méhnyakat szokta nézni a doki, ha jól tudom. 40-est mondott a múltkor, de nem tudom ez mit jelent, csak figyelem, hogy ne csökkenjen ez a szám. :D

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el, olvasgatom én is a fórumot, de csak ritkán tudok írni. Most is kérdésekkel jövök:)

Aki még dolgozik, meddig tervezi, hogy bejár? (Bocs, ha már írtátok.) Én október végét tűztem ki, de már most ufónak néznek, hogy olyan sokáig szeretnék maradni. Persze lehet még megváltozik addig a véleményem, de most még nem tűnik felelőtlenségnek. Irodai munkám van, nem túl megerőltető szerencsére.

Bababútorokat honnan vettetek? Elég silány a felhozatal normális áron, ahogy néztem. Mondjuk a horroráras bútorok sem tetszenek igazán. Katalógusból meg nem rendelek, ha nem látom élőben, hogy milyen. Voltunk már az RS-ben (faktum bútorok - köztük még van, ami elmegy), a retzben (bezárt), ikeában, kikában, möbelixben. Mit hagytam ki? Tudtok ajánlani valami jó helyet Budapesten vagy a környéken? Hol lehet még komplett bútorcsaládot kapni? Ami nehezíti a helyzetet, hogy jó lenne, ha lehetne sarokszekrényt is választani.

Köszi a segítséget!:)

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
csusz
Budapest
 
 


Elfelejtettem írni, hogy fenyő bútort nem szeretnénk. Így megint szűkül a boltok köre.

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
csusz
Budapest
 
 


Csusz: Nekünk is fontos volt a sarokszekrény. Mi meblik bútort rendeltünk. Lengyel cég. Van boltjuk is Pesten. Egy kiállításon láttuk először, de rögtön beleszerettünk. Mosható, karcálló és nagyon jó anyagból van. A minták rajta nem egyszerűen csak festve vannak. Mi beleszerettünk, bár komoly fejtörést okozott az ára. Első hallásra, majdnem hátast dobtam tőle. A minőséget nézve mégis emellett döntöttünk. Sokáig fogja a lányokat "szolgálni". http://www.meblikbutor.hu/ Ha kell emailben el tudom neked küldeni az árlistájukat.

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír
Azért rakd el az igazolást, mert ellenőrizheti az APEH, vagyis NAV. Valóban nem részrányosan ját, hanem az egész május hónapra a kedvezmény. De ha más nem, akkor úgyis meg fogod kapni jövőre az adóbevalláskor. :D
A gyerekekre járó 2 nap szabi pedig csak a szülés után jár.

Tényleg szomorú, hogy ikreknél ugyanannyi a gyed, tgys, mint az egyes gyerekeknél. Azért arra valóban gondolhatnának, hogy nem egy, hanem két gyerekre jut ugyanannyi, mint egyre. Arról meg valaki nem tehet, ha ikrei lesznek.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


ZAFÍÍÍÍÍR, baromi jók ezek a bútorok!!!!!!! Ilyet kerestem, de nem találtam!!!!!!! Húúúúúú, most belelkesítettél, köszi a tippet én szívesen elkérném az árlistát!!! Írom is priviben az emailem, kérlek szépen küldd el. Köszi

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Gittus Köszönöm az gyedtanácsot, már csak a főnök is bólintson majd rá szeptemberben :wink:
Most voltatok 7 évesek? És a 7 éves babonával hogy álltok? :wink:

Zsabó Ha a doki szerint ne aggódj, akkor ne aggódj és pont :lol:. Jól hangzik, mi? :D

Zafír igen, csak átfestette a tappancsokat. Halványan még látszottak, úgyhogy hülyén nézett volna ki máshol más minta. Meg így olcsóbb is volt :roll:.
+2 nap születéstől jár, tehát elvileg az apák már idén is kivehetik. Mondom, elvileg, aztán hogy a gyakorlatban mi lesz :roll:.
Bútorok tényleg gyönyörűek, át is küldtem a mustángos kollekciót a nővéremnek, a lánya lómániás :).

Nyuszika Szaffi 3 hósan szokott rá a cumira, amikor már egyáltalán nem volt tejem. Megértem, kellett valamit szopizni, ha már anyát nem lehetett :(. Nem, hétfő óta még mindig nem jött rá, hogy cumival könnyebb elaludni. Ez amúgy nagyon jellemző a csajomra, fejébe vette, hogy soha többet nem kell a cumi, akkor nem is kell és pont!

csusz Te érzed, meddig akarsz, meddig vagy képes dolgozni. Barátnőm úgy született, hogy az anyja délelőtt még érettségiztetett, este meg szült :lol:. Szóval rajtad és a dokid véleményén múlik minden! Bármikor lelkiismeret-furdalás nélkül felállhatsz, hogy eddig bírtad és pont. Én mondjuk sajnáltam Szaffinál, hogy ilyenkor nincs lehetőség valami köztes munkára, mert nekem bizti jól esett volna egy félállásnyit dolgozni, emberek között lenni, ugye alapvetően mindenki (Tb, munkahely) jól ár egy ilyen lehetőséggel, csak hát nincs olyan, hogy hétfőn-szerdán és péntek délután táppénzen vagy, amúgy meg melózol :roll:.
Nekünk mindenünk ikeás, hogy később lehessen kompatibilis elemekkel bővíteni. Nem akartunk kapásból sokat venni, így is több van, mint 1 gyerekre kell, de ahogy nő(nek) tuti kell majd még egy szekrény stb. Én úgy voltam, hogy egy gyerekszobában a biztonság a legfontosabb, 10 év alatt bármilyen minőséget leamortizálnak és minden leharcoltnak néz ki :lol:. No meg ez nekem kényelmes, hogy mi visszük haza, rakjuk össze stb. De tapasztalatom alapján ezt sokan utálják :roll:.

Voltam ma dokinál. Fél3ra mentem (Szaffi apával volt itthon), a doki 3-ra ért oda a délben kezdődő rendelésre :shock:. Állítólag két sürgősségi műtétje is volt, amiatt csúszott. Jobb nem tudnom, milyen műtétek lehettek :(. A vizsgálat alatt meg végig ásítozott, rá is kérdeztem, hogy csak nem szülés volt az éjjel? Mire az aszisztens, hogy de, napok óta zsinórban potyognak a gyerekek. Azért ez marha kemény lehet így :roll:.
Mesóval minden okés, ismét sikerült mind a 4 végtagját az arca elé rendeznie. Állítólag látszódott, hogy ásít egy csomót, na én semmit nem láttam belőle, olyan sebességgel mozgatta az alkatrészeit közben :lol:. Most épp/már lefele van a feje, ez jó, nem lógatja ki a lábát :D.
Cukrom rendben, vasam a béka segge alatt, szóval minden a megszokott mederben. Ja és a csajszi már majdnem 1 kg-s :shock:. Pontosan 950 gramm :shock:. Hihetetlen, hogy már ilyen nagy lányom van odabent is! Szaffi innentől havonta 800 grammot hízott, hát, meglátjuk Mesóval mi lesz, most 3 hét alatt duplázta a súlyát :shock: (500 alatt volt valamivel pont 3 hete). Doki szerint tökéletesen annyi idős, mint papíron :D. Kis „átlaggyerek” :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsuzskó
A gyeded a maximum lesz, a tgys pedig szerintem a minimálbér kétszeresének a 70%-a mivel az előző évben nincs meg a ledolgozott 180 napod.

Rekuja
Hál' istennek nálunk nem jött be a 7 éves babona :)))))) Pedig féltem tőle, ugyanis elég babonásnak mondhatom magam :)
Amúgy tök jó, hogy a kiscsajszid magától elhagyta a cumikát. Lívia is csak alváshoz használja :) Cumi nélkül nehezen alszik el.

Csusz
Rekujának igaza van, Te érzed, hogy meddig bírsz dolgozni. Amikor Livikémmel voltam terhes, a 7. hónapig terveztem, mert éreztem, hogy már nem igazán birom az ülést, a stresszt stb. De a munkáltatóm kérte, hogy még maradjak már egy kicsit, ugyanis aki a helyemre jött addig, azt be kellett valahogy tanítani. Én meg rábólintottam, amit meg is bántam. Talán akkor Livikém se lett volna koraszülött. Lehet, hogy amúgy is koraszülött lett volna, de csak bántott, hogy mi van, ha amiatt, hogy nem vigyáztam magamra. Pénteki nap még dolgoztam, következő hét kedden meg már szültem.

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Zafír, az árlistán a bútorok pontos mérete is fent van? Nekünk fontos, mert minden szoba részben tetőtéri is. És a tetőtér szakaszba van szoba, ahova tök kényelmeseb megy a babaágy, pelusozó....., élhető tetőtér, de egy szoba, ami Maci szobája lesz, ott van egy nem élhetőt tetőtér, oda alacsony komódokat raknék végig.

Na mentem, éhes vagyok, éjjelünk BOTRÁNY volt, 4:18-tól szenvedés, fél órás altatás, nem ment, ok, akkor tej, mint reggeli, utána szintén alig ment az elalvás (pedig ez mindig biztos megoldás), majd Nurofen, amíg az nem hatott (fél óra), sírás.... Fogak..... A felső két kettes egyszerre jön még mindig és frankó, mert nem jöttek ki ma reggelre sem........................

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok Lányok, jó sokat írtatok!

Köszi Gittus, aranyos vagy, hogy segítesz az okosságokkal. Jó érzés, hogy van közöttünk egy olyan, aki ért ezekhez a számomra igen bonyolult pénzügyekhez. Még egy kérdés, azt írod, hogy "Mivel nincs meg az előző évben a 180 napod, ezért a táppénz alapja az igénylés napját megelőző 180 nap alapján kapott béred alapján lesz kiszámítva. A tgysnek szintén ugyanaz az összeg lesz az alapja, mint a táppénznek." Ez azt jelenti, hogy ha októberben vagy novemberben megigénylem a tygást, akkor az igénylést közvetlenül megelőző 180 napi bevételem után számolják az összeget? Mert akkor viszont jól járok, hiszen most bejelentett munkahelyem van.

Nyuszika, sajnálom a rossz éjszakát. Majd csak kibújnak azok a fogacskák, aztán vége lesz ennek is.

Rekuja, okés, igyekszem persze nem aggódni. Azért tegnap megkértem a kollégáimat, hogy visszafelé ne a rázkódód úton jöjjünk, mert az nem ige tesz jót!!! :( Igyekszem sugallni a Verának, hogy odabent sokkal jobb, úgyhogy ne feszítse a buksiját olyan nagyon....
Gratula az átlag méretű gyermekhez. Nagyobb nem is kell, ki is kell, hogy jöjjön....., jobb, ha nem óriásbébit szül az ember lánya. :D
Nagyon klassz, - és igen ritka szerintem -hogy Szaffi ilyen kemény csaj cumi ügyben. Eszter sosem cumizott, és most kb. 2 hónapja felfedezte a szekrényben a bezacskózott cumikat és kiharcolta magának. Azóta van egy cumi, ami mindig elől van, és ha kedve van rágja. Nem rendeltetésszerűen használja, nem szopizza, hanem rágja.... Érdekesek ezek a gyerekek..... Ő azonban még mindig szopja az ujját, de szerencsére többnyire csak elalváskor. Egyik keze hüvelykujja a szájában, másikkal pedig a haját vagy az enyémet tekergeti.

Zafír, köszi az érdeklődést, Eszter szerencsére jól van, nem lázasodott be és a torka sem fáj már. A héten elkezdődött a bölcsi szünet, most a mamánál van, és igen jól elvannak.
Veronikáról készített a doki DVD-t, de az Uramnak nem sikerül jó képet készíteni belőle, pedig olyan helyes profilt is mutatott, meg szopizósra csücsörítette a száját és ásított is egyet. Én szépnek láttam nagyon.....
A doki is mondta, hogy minden rendben van.

Zsuzskó, gratula a lakáseladáshoz! Naná, hogy megsirattad picit.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


No, megjött az eredménye a 26 hetes vércukor és üledékvizsgálatnak. A cukor OK, érték alatt, de a vizeletben baktériumot és fehérvérsejtet találtak. Hívtam a dokimat, aki kérdezte, hogy van e panaszom, mondom nincs, erre azt mondta, hogy akkor gond nincs, ne is törődjek vele. A hüvelyből biztosan belemászott a pisibe. Annyira szeretem ezt a dokit, és bízom is benne. Sosem volt paradoki, mindig nagyon nyugodt, és laza. Remélem most is igaza van.
Nektek ilyen tapasztalat?
Köszi előre is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsabó Szaffinál volt gond a vizeletemmel, aztán pár napra rá csináltak egy másikat, ami tök okés lett. Középsugaras volt a minta? Engem se paráztattak miatta 8)
Újszopizást én is ajánlgatom Szaffinak, de néz rám azzal az „anya, te tiszta hülye vagy!” tekintettel, meg kell zabálni :lol:

Nyuszika Vigasztaljon a tudat, hogy vannak könnyebben kinövő fogak is :wink:. Néhány nagyon vacak, néhányat észre se vesztek. Néha meg a fogra se lehet ráfogni, hogy amiatt volt botrányos az éjjel :(. Akkor marad a holdállás :lol:

Gittus Nekem volt egy 6,5 éves kapcsolatom, szóval az a bizonyos 7 év ott bejött :roll:. Nem bánom, sose ismertem volna meg apát különben :D. Apával meg 5,5 évnél tartunk, szóval mire paráznom kéne, addigra tervezzük a 3. babát :).
Szaffi is csak alváshoz használt cumit, és hát a nélküle alvásban ő se jó :roll:. Á, azzal nyugtatom magam, hogy egyszer át kellett volna úgyis esnie ezen, csak még nem voltam felkészülve rá. Gondoltam az oviban lesz majd ez téma, leülünk, megbeszéljük vele stb. No de anya tervez, gyerek végez :lol:.

Egész nap görcsöl a vádlim, már dupla adag magnéziumnál tartok, pedig még csak 4 óra :(

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsabó
Igen, jól érted, amit írtam! :)

Zsuzskó
Attól függ, hogy a gyerekekre Te veszed igénybe a családi kedvezményt, vagy megosztjátok?

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Nyuszika: Igen, rajta vannak a méretek. Hétvégén átküldöm. Majd jövök bővebben, csak most romokban a lakás, festik a gyerekszobát és a nappalit. Gépem sincsen, telefonról próbálok pötyögni.

Aki még szeretné az árlistát kérem, hogy priviben küldje meg nekem az email címét. Köszönöm!

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Gittus: 10-e után kiderül. Teljesen más megfontolásból kaptam a kiegészítést, és remélem, nem azt veszik a gyed alapjául, elvégre márc. 28-tól táppénzen vagyok. A másik, hogy a táppénzről én szülés előtt 2 héttel gondoltam áttérni a tgyás-ra. Azért, mert nem tudom behatárolni a szülés időpontját. Ha 4 héttel a kiírás előtt térek át, igaz, hogy többet kapok, mint most táppénzen, viszont nem tudni, hogy megszülök-e addig. Már ezen még majd gondolkodom.
Zsuzsko: Klassz a testvérkocsi. A napokban én is belevetettem magam a babakocsi ügybe. Újonnan elég horror áraik vannak. Voltunk bababoltban is. Nem értem, hogy egy háromfunkciós miért kerül 80-90 ezerbe, míg egy kétfunkciós csak 30-40-be. Mózes, sport, pelenkázótáska, bevásárlós rész az alján, esővédő, szúnyogháló, a különbség a babahordozó, ami úgy vettem észre nincs a 2 funkciósokban. Viszont ha külön vennénk 8-15 ezerért is találnánk újat. Igaz, más márka, és nem csatlakoztatható a 2 funkcióshoz. De engem inkább a picur autóban utaztatása érdekel jobban hordozó ügyben. A vaterán elég elvetemült árakat láttam, de végül találtam párat, ami tetszik is. Gratula a lakáseladáshoz, én is megsirattam volna, tuti. :)
Zafir: Örülök, hogy van garázs a közelben. Végülis sikerült megegyeznetek? Vicces lehet, hogy egyszerre két csöppség mocorog. Én van, hogy egyszerre két oldalt is érzem a mocorgását, gondolom, olyankor keresztben fekszik. Nagyon helyesek a tappancsok a pocakodon, nagyon tetszenek! :) Meseszépek a bútorok, de sajna mi nem járunk fel Pestre. Bababolt négy is van a közelünkben (1 km-en belül), és eddig a faktum makaó kollekciója tetszik a legjobban. A vaterán lenne hozzá állatos ágynemű is. Babaszobafestés? Ha minden jól megy, néhány nap múlva a gyerekszoba erkélyfalát kicserélik, utána 2-3 héten belül leparkettázzuk. A diegoban láttam akciós függönykarnist, olyat, mint a nappaliban van, ráadásul ebben a hónapban a függönyvarrást is ingyen csinálják, úgyhogy jó lenne ezeken is túlesni. A bútorrendelést szeptemberben szeretnénk.
Rekuja: cukor és vas ügyben ugyanaz van nálam is. Nem is vetem meg az édességet, most valahogy jobban kívánom, mint fél évvel ezelőtt. Mivel csak két nap van köztünk, és az én dokim nem csinált súlymeghatározást, így hasonlóra tippelem a csöppségemet. Főleg ha azt vesszük, hogy a 12. héttől folyamatosan 1-3 nappal nagyobbnak mutatja magát a koránál.
Zsabo: Ha nem paráztat, ő úgy látja, jók az értékek, akkor hallgass rá. Elvégre ő az orvosod. Nekem a fehérvérsejtszámom magasabb, meg a koleszterin, de a házi meg a szülészdoki is azt mondta, terhesség alatt normális. A Tantum verde nekem is segített, úgy látszik, tényleg jó az kicsinek-nagynak.
Nyuszika: Dóri túl van már a nehezén? Kibújtak már a fogacskák, amiktől nyűgös volt?
Csusz: nekem tetszenek a faktum bútorok, a Brendonnak is gyárt, de magasabb árfekvésben. Mi sem vagyunk fenyő mániások, ehhez képest összesen 3 db van a lakásban: egy könyves komód sötétre pácolva, egy francia ágy világosra pácolva és egy dohányzóasztal pácolatlanul, Jyskes, de az meg a 4 kosara miatt tetszett meg nagyon. Nem egyszerűbb téma a bútor a babakocsinál! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Zsuzskó
A nettó egy 30 napos hónapra: 109368 Ft.
És nem is gratuláltam a lakáseladáshoz :D :D Örülök, hogy sikerült :D :D

Makkmarci
Ha 28 nappal előtte kéred a tgys-t, de nem szülsz meg addig, az nem gond. Ugyanis nagyon kevesen vannak, akik a kiírt napon szülnek :D De Te tudod!

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Picit irigyellek benneteket, hogy bútornézegetés a téma, nálam sajna ez nem gond. Nekem azt kellene kitalálnom, hogy hogyan rendezzük át a kisszobát, hogy beférjen még a pici is, és ne kelljen sok mindent kivinni a garázsba, ahová lassan az autóval már be sem tudunk állni, mert inkább tároló mint garázs. :(

Én az Eszti érkezésénél a beépített szekrényben mentettem meg neki pár polcot, és most az ő polcaiból adunk át az új jövevénynek párat. Hogyan kell kicsiből még kisebbet készíteni, ebben nagyon jó leszek novemberre remélem.

Rekuja, Képzeld Eszternél nálunk 26 hetes vércukor vizsgálatnál még nem is volt pisi vizsgálat. Tegnap megnéztem mert kíváncsi voltam nála volt e gond. Való igaz, hogy ez most nem középsugaras pisi volt, mert elfelejtettem vinni magammal, és ott pisiltem bele egy ibrikbe...A két hónappal ezelőtti eredményem teljesen negatív volt, ott én vittem steril dobozban a pisit és reggeli első középsugaras pisi volt. Ott abszolút protokoll szerint jártam el. :D
Próbálom nem túlaggódni a dolgot, de ha esetleg tünetek jelentkeznek, megismételtetem a vizsgálatot, mert legközelebb csak a 31 héten lesz ilyen.

Gittus, köszönöm a segítséget!!!!!

Nyuszika, hogy van Dóri és a fogacskák? Mi ezt Esztivel megúsztuk, a metszőfogacskáinál picit rosszabbul, zaklatottabban aludt, de ennyi. Neki 1 hátsó őrlő fog híján már minden foga int van.

Zafír, garázs ügy hogy sikerült? tegnap volt a randi a tulajokkal, nem?

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én már tényleg nehezen bírom ezt a meleget, és szerintem Veronika érzi bent, hogy én itt kint szenvedek. Tegnap igen nem voltam jól. Jól esett este már lefeküdni. Most még jó, remélem ma nem lesz annyira rossz a helyzet!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Sziasztok!
Ma reggel voltam cukorterhelésen, és el akartam kérni a 20. héten levett TORCH eredményt. Szerintetek??????? Nincs meg, majd ha egyszer lesz anyag, megvizsgálják, de lehet, ez 2-3 hónap............ Abszurd....................... És a másik, hogy a 16. hét óta nem volt vizeletvizsgálatom, mert nincsen cső a kórházban, azaz van, de csak azoknak adják, akiknek sürgős fehérje... miatt. Ezzel nincsen baj, mert mint tudjuk, a gyerek odabent makk egészséges, de ennyire nincsen pénz????? Szörnyűűűűű...... Most kedden megyek a dokihoz, meg is kérdezem és mi van akkor, ha ott teng egy rakat fehérje a vizeletemben, csak nem tudunk róla, mert nincsen cső a kórházban.............. :roll: Most fizetős TORCHra akarok elmenni, mert benne van a bogár a fülemben.... Muszáj mennem.....

Amúgy köszönjük, Dóri megvan, ma délelőtt Apósom vigyázott rá, amíg 2 órát malmoztam a kórházban. Teljes káosz a lelkem, 14 (!!!!!) alkalommal akartam sírni..... Persze meghatottságtól, de gááááááz akkor is....... Sírtam volna, mert egy Anyuka sírt, hogy vérvételre kellett beadni a babát (kötelező vérvétel), sírtak babák, láttam édi babákat, közben meg egy lány éppen kint fújtatott még az első vérvételemnél, és végigéltem vele a dolgokat :) Idő közben megcsászározták, mert a baba arca nézett kifelé, így pedig nem tudta volna megszülni. A szülésznőm pont akkor vette le a vért a szülőszoba szakasznál, amikor rendbe tették a megszületett babót, 3680 gramm és 54 centi volt. Na, ott már nem bírtam, kicsurrant egy pár könnycsepp :) Ja, azért is sírtam volna, mert végigéltem újra Dórim születését... Itt ültek Anyumék, ott voltunk mi, ez a csecsemős foglalkozott velünk.... Na :) Tele vagyok érzelemmel, alapból is, így most ez kicsúcsosodott :)

Dóri fog bent van, még!!! De persze vicces, Dóri reggel 1/4 8-kor kelt, számoltam, hogy akkor ebéd után szunyál. Jövök haza, Apósom csisseg, mert alszik 50 perce........ Érdekes, mindig akkor borul a rend, amikor Apósomék vigyáznak rá.... Kérdem, hogy mi történt?! Óóóó, semmi, evett banánt, utána cipelte a fenekét és "elrázódott"........ Hmmmmm..... Jóóóóóó, látszik, hogy én nem cipelem a fenekét, ezer éve nem aludt délelőtt, na de most mi lesz délután, nem tudom........... :(

Ma jött fizu, azzal, hogy most passzív táppénzre mentem, pontosan 36 ezer forinttal kapok többet minden hónapban............ Nem mindegy!!!!

A meleget én is nehezen viselem, de mi lesz hétvégén?! Bele sem merek gondolni.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsuzsko, élvezzétek az UH-ot!
Gyurka évezte az állatkertet? Esztert az Ő korában még nem igen érdekelte a dolog....

Nyuszika, Te aztán megjártad a kálváriát...... Nem irigyellek. Miért kell cső a vizeletvizsgálathoz?
Kitartást a fogjövetelhez!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 



Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zafír, nagyon köszi az infót. Megnéztem a neten, nagyon tetszett. Ráadásul kiderült, hogy abban az utcában van boltjuk, ahová tornázni járok (meg szülni is ott fogok). Csak eddig nem tűnt fel, hogy van ott bútorbolt is:) Tegnap torna előtt már be is mentem, tényleg szuperül néznek ki. Már értem, miért írtad, hogy bútor és bútor között van különbség!!! Eddigi tapasztalatok alapján a magasabb ár valamilyen márkát és nem különösen minőséget takar. A sarokszekrény nagyon tetszik, stabil és kevésbé széles, mint amivel eddig találkoztunk, így jobban fér. Ja és a bútorok magasabbak, mint az átlag baba/ifjúsági bútorcsaládok. Eddigiekben ez sem tetszett. Hiába egy család, különböző magasak és mélyek a szekrények. Elég bénán mutatnak egymás mellett. (Nem mintha olyan sok elem beférne...:)) Mintából is találtunk olyat, ami tetszene. Tehát érv van mellette bőven. Ellene egy, de az elég nagy:( Aranyosak nagyon a boltban, kaptam mindenféle árlistát. Feleennyit is soknak tartok néhány bútorért:( Nem akárkinek a szobáját tervezgetjük, így nem zártuk ki, alszunk még rá párat... faktum vagy meblik... majd eldől... Ráadásul nem ártana, ha tesó is tudná még majd használni:)

Nyuszika, ez durva. Melyik kórház? Bár a mai világban bármelyik kerülhet ilyen helyzetbe...

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
csusz
Budapest
 
 


Zsuzskó, már látod, hogy melyik testrésze kandikál ki?:) Dejóóóóóó:)

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
csusz
Budapest
 
 


Zsabó Csúcs a póló, naná, hogy hordanám :lol:. Hol lehet megrendelni? (nem vagyok facebookon, így szavazni se tudok :roll:).
Szaffival kb. 2 hónapja voltunk állatkertben és imádta. Nem volt végig energiája, kb. 2 órát bírta, aztán már fáradt volt, de sikongatott, mutogatott meg EEEE-zett veszettül :lol:.
Melegtől szó szerint rosszul vagyok én is, légszomj és hasonlók :(.
Ha meg otthonról vitt pisi lett volna, megbuggyan a melegben és azért lesz rossz az eredmény (így is jártam már :roll:).

Zsuzsko Adj egy fotót magadról a nődokidnak, hogy 4 hetente nézegesse :lol:.

Nyuszika Nekem se néztek vizeletet már nagyon rég :roll:. Előző vérvételnél elfelejtettem vinni a pisit, most meg nem írták fel a vizsgálatot :roll:. De mivel a vérben is nézték a h betűsöket (hemato akármik, vagy mik), azért a nődokim nem is kereste a vizeletet. Majd szeptemberben ha nem felejtek el vinni :roll:.
Sima befőttes üvegben nem veszik át a pisit? Én bébikajásban szoktam leadni, ráírom a tajszámot és annyi :roll:.
Megnyugtattál a bőgős dolgokkal, tegnap egy nagyon buta film nagyon buta jelenetén bőgtem 5 percig (a csajt börtönbe zárták és elbúcsúzott az 5 éves lányától). Hülyének is éreztem magam, de jó, akkor ez csak a terhesség miatt van :lol:. Amúgy valami van a levegőben, mert hetek óta nem voltam olyan hisztis, mint a napokban :roll:. Tuti a meleg+terhesség együtt.
Nálunk anyám borítja fel mindig Szaffi napirendjét, aztán néz ártatlanul, hogy de hát mi a baj :roll: :evil:.

Gittus hogy kell hivatalosan a tgyást szülés előtt indítani? Nekem Szaffinál egyszerűen képtelenek voltak leadminisztrálni a munkahelyemen, közölték, hogy márpedig nincs ilyen lehetőség :shock:. Hiába mondtam, hogy de van. No meg a háziorvos is béna volt, mert nem tudta, milyen papírt kéne neki erről adnia, az asszisztense meg épp szabin volt (az ért ehhez).

Makkmarci Igazából 26w3d van a 26 hetes papíron, szóval Mesó is 3 nappal idősebb a koránál, úgyhogy akkor a 950 gramm nálatok is stimmelhet :).
Babakocsik tényleg hülye árban vannak. Autós hordozóról viszont mindenhol azt hallom, hogy figyelni kell a használttal, mert ezek csak egy karambolt bírnak ki. Mondjuk a miénkben is Szaffi a 6. baba, de ismerősöké volt, szóval remélem mondták volna, ha baleseteztek vele :roll:.

Eleve meglevő meleg miatti fáradtságomat tetőzi, hogy minden altatás 1-1,5 óráig tart :? Szóval napi 2-2,5 órán át „altatok”. Esküszöm, az első időkben, mikor napi 5-6 alvás volt, nem tartott ennyi ideig. Pedig álmos is, aludni is akar, de nem megy. Most az utsó 20 perc kb. azzal ment el, hogy éneklek, már majdnem alszik (rebegős szempillák), majd hiszti-sírás dühösen, amiért nem tud aludni. Szóval nem azért hisztizik, mert aludni kell, hanem mert aludni akar, de nem megy. Meg hát melege is van, neki is. Most nyomom rá a ventillátort az ágya fölé, hátha így nincs ott olyan meleg :roll:. Erre nem voltam lelkileg felkészülve, hogy egyszer csak kiesik a napi rutinjából és nem is talál vissza :(.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, én Dórin ezer módszert kipróbáltam, de rájöttem, sok esetben én magam zavarom nappal. Este meg igénye van ahhoz, hogy vagy dúdoljak, vagy csak csendben ott üljek és így alszik el. Ezzel semmi baj, de nappal volt, hogy 20 percig küzdöttünk, mert álmos, de közben csak játszott velem, viszont ha kis együttlét, szeánsz után ott hagytam, első dolga hisztizni, mit képzelek, de rá 2-3 perccel már durmol..... Így nekünk ez jött be. Persze előtte mindig megadom az esélyt, hogy kis simire, dalokra elszunnyadjon, de egy kezemen meg tudom számolni, hányszor sikerült.... Na meg az a baj, hogy az nem jó neki, ha leülök mellé és a rácsokon benyúlva simogatom, neeeem, az a jó, ha állok.... Csak közben a hasamat lassan nem tudom hova rakni, a derekam meg ebben az új pózban kiszakad....................

A kórház a Bajcsy. Amúgy cső kell, mindig üvegben viszek pisit, Apa tonna számra eszi a mini lekvárokat csak miattam :) És nem veszik át..... Persze egy megnyugtat, hogy minden orvoslátogatáskor van pisiteszt, az meg gondolom jelzi, ha cukor, aceton, fehérje van a vizeletben. Akkor meg kapok SOS beutalót. De úgy alapból durva a magyar EÜ... :(

Ma is megkíséreltem Dórival babakocsi nélkül ügyintézni a T Pontban..................... Mom............ Kész vagyok, jobban lefáraszt mint tolni a nehéz gyereket, a most már nehéz babakocsiban............... Mindennek másképp kell lennie, Ő csak azért is másfelé megy, ha meg felkapom, hogy ácsi, akkor rugózik, feszít, tombol............. Lerakom X méterrel arrébb, Ő megfordul és spuri............................. Huhhhhhh, nem egyszerű :) Pedig nagyon utálom a babakocsit kiszedni, berakni, ráadásul részletben van bent.......... De esernyő verzióra meg nem akarok költeni... Bár Apa szerint így is kell, mert ha majd 4-en megyünk pl. vásárolni, Dórit lehet, hogy kell tolni, ha nem bírunk vele..... Passz....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Rekuja, póló nekem is tetszik, de sehol nem találom, hol lehetne rendelni.
Altatás. Nekünk is volt olyan periódus, hogy nagyon nehezen ment. Nekünk csak az együtt alvás jött be. Persze a Mamánál úgy is elalszik, hogy a Mama nem fekszik mellé, de nálunk nem. Ha otthon vagyunk, akkor csak akkor alszik el ha melléfekszem, úgy viszont szépen elalszik. Drágám. :)

Nyuszika, szerintem érdemes lenne beruházni egy esernyőkocsira. Sokkal könnyebb kezelni, ki-be nyitogatni és nem beszélve arról, hogy könnyebb tolni. Úgy gondolom megéri azt a kis beruházást. 6-7 ezerért ár kapsz újonnan is. Ismerem ezt a másfelé szeretnék menni mint Te esetet. Eszterhez is türelem kell, de nálunk bejön az hogy engedem, hogy megnézze amit akar, kielégíti a kíváncsiságát, utána jön.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsabó
Nekem nagyon tetszik az a poló. Jóhog viselném :D
Egyébként én is nagyon nehezen birom a meleget. Ilyenkoor Livike is nyűgösebb, én is nyűgösebb vagyok, aztán szegény páromon csattan. Sajnálom is ilyenkor :D :D

Rekuja
A tgyst pedig a munkáltattónak kellene intéznie. Ha kifizetőhely, akkor a munkálttttató utlja, ha nem kifizetőhely, akkor a Egészségbiztosítási Pénztár. De ha nem kifizetőhely a munkálttó, a papírokat akkor is neki kellene elküldenie a OPénztár felé. Ehhez egyébként egy sima táppénzes papír kell, amit a háziorvos ad ki a megfelelő kóddal. Ezt tudnia kellene a háziorvosodnak is. Ha szülés előtt veszed ki, akkor rávezeti a háziorvos a szülés várható időpontját. Legalábbis nálunk. Ehhez még kell majd az anyakönyvi kivonat. Persze ha előtte igényled, akkor majd csak ha meglesz.
De bemásolom Neked a törvényt:

1997. évi LXXIII törvény 62§ 2. bekezdése:
A terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj és a táppénz iránti kérelmet
a) a kifizetőhellyel rendelkező munkáltató esetében a kifizetőhely,
c) egyéb esetben az egészségbiztosító
bírálja el és folyósítja.
valamint

a 217/1997. (XII. 1.) Kormányrendelet
37. §
(1)372 Ha a foglalkoztatónál társadalombiztosítási kifizetőhely (a továbbiakban: kifizetőhely) nincs, a foglalkoztató a terhességi-gyermekágyi segélyre, a gyedre, a táppénzre, a baleseti táppénzre vonatkozó kérelem elbírálásához „Foglalkoztatói igazolás”-t állít ki, és azt a biztosított által benyújtott igazolásokkal együtt - gyermekgondozási díj iránti kérelem esetén ezzel a kérelemmel - öt napon belül a (2a) bekezdésben foglaltaknak megfelelően a székhelye (telephelye) szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervnek megküldi. A foglalkoztató a kérelem, illetve igazolások átvételét, beérkezését hitelt érdemlő módon köteles igazolni.

41.§
(2)401 Amennyiben a biztosított a terhességi-gyermekágyi segélyt a szülést megelőző időponttól kéri, a szülés várható időpontját a terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolással, vagy ha a szülő nőt nem vették terhesállományba, akkor a terhesgondozási könyv másolatával kell igazolni. A szülést megelőző időponttól való igénylés esetén, illetve ha a foglalkoztatónál kifizetőhely működik, a gyermek születésének tényét a szülést követően, a születési anyakönyvi kivonat másolatával igazolni kell.


Egyébként nálunk is katasztrófa az altatás. Ugyancsak 1-1,5 óra. Látszik Livikémen, hogy álmos, de a ngay melegtől nagyon nehéz az alvás. Még cumival is :cry: :cry:

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Zsabo, lehet, hogy lesz ebből a mini babakocsiból valami, mert én egyre nehezebben fogom viselni a megpróbáltatásokat, ennyi még nem terheli meg a pénztárcánkat, de tényleg nem bírom .... Annyi, hogy míg Eszter érti, hogy arra kell menni és tudod, hogy Ő csak megnéz ezt azt, én ezt nem tudom elmondani Dóriról... Ő még csak most próbálgatja a szárnyait és ilyenkor felturbózodik.... Nem merem elengedni, hogy akkor fuss, amerre akarsz, mert egy ilyen központ szerintem sok veszélyt rejt. Alapvetően a Te mentalitásod híve vagyok, nézze meg, fogja meg, ha muszáj, de utána jöjjön vissza a szoknyám mellé. Csak még kicsi ehhez....

Éppen ma délután azzal borított ki, hogy szó szerint leszarja, amit nem szabad. Tudom, hogy tudja, sok helyzetben látszik, de amikor csakazértsemnézekanyámra..... És csinálja........ Ok, kezecskére nem ütök, hangom kemény (mennyire utálom a saját hangom), mutatom az ujjammal, hogy ejnye, és közben csúnyán nézek.... Mintha kínaiul mondanám.... És akkor puff, elszakad a cérna, megfogom a karját és "kirángatom". Persze ezt finoman, de nem egy ungyulis "gyere ki drágám" mozdulattal. Határozott, kemény és a lábán jön ki, persze sírás közepette. De ez sem tetszik..... Mert ebben is magammal szemben holmi agressziót látok.... De akkor hogyan legyek kemény???? Amikor alapvetően türelmesen, ezerszer is elmondom, hogy azt ne, megvárom, míg én nyerek... De ha valami oknál fogva beszabadul a wc-be, majd érdeklődve el kezdi fogdosni, emelgetni..... Nem érek rá..... És akkor meg a wc.... Mondjam, hogy nem szabad...?!?!? Holott ez nem lesz jó később.... Amikor szobatisztaság kérdése lesz........

Erre mondják, hogy nehéz az anyaság és ez még csak a kezdet... :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsuzsko, okos gondolat a magánbölcsi, ha megtehetitek :) Én majd 2,5 éves kortól szeretném szoktatni, vagy 2-től. Addig elleszünk. De tudjuk, ember tervez, Isten végez :) Gyurka édi a fotókon :) Nekem is megvan 2 suttogós könyv, majd megnézem mit ír, de ezek szerint túl nagy változásra ne számoljak.... Szerintem csak türelem, de mondom, bizonyos helyzetekben nem lehet órákat állni és várni....
Örülök, hogy minden ok odabent. Mi megint 28+0 akarunk 4D re menni... Ugyanoda megyünk. Akkor Dórit 1220 grammra tippelték, akkor és mondták, ha kihúzom, a végén 3600 gramm körüli lesz. Bejött.... 39+2 naposan 3560-al született :) Most szeretném a csemetéket hasonlítani, így ugyanaznap és ugyanoda megyünk :)

Nektek van előtejetek? Nekem nem mérvadó, hogy most van, ma reggel tapasztaltam pár csepp gyöngyöcskét.... Azért nem mérvadó, mert Dórival rosszul nyomkodtam a cicim, úgy az életben nem jött volna ki..... :roll: Most meg felvettem Dórit és olyan jól ráfeküdt a cicire, hogy éreztem, valami nem kóser. Megnyomtam és jött a cseppecske. Na nem nyomkodom, semmi jelentősége, csak kérdezem.
Ja és persze hozzáteszem, én sokat szívtam anyatejjel, ok, sokak közületek alig pár hétig tudott anyatejezni, én meg legalább 7,5 hónapos koráig, de azt a küzdelmet most nem fogom tudni megcsinálni.... 5-6 szopi mellé, 5-6 -7 fejés nem fog beleférni............. De hiszem, hogy most nem lesz akkora szívás, mert tudom a dolgom, ott meg végig izgultam emiatt.......

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Fent voltunk a börzsönyben 2 napot, hihetetlen, de 10 fokkal kevesebb van, mint pesten :shock:. Azért medencéztünk végig, éjjel meg lestem a rókákat az erkélyről 8-). Szaffi érdekes módon simán aludt :shock:. Kb. 9kor, mint itthon, mondtuk neki, hogy már alvás idő van, gyerek ide. Erre bemászott az ágyba közénk, becsukta a szemét, leoltottuk a lámpát és aludt :shock: :shock:. Igaz, légkondis volt a hotel, mi is jobban aludtunk mint itthon a 27 fokban :roll:. Az előbb volt egy vihar – a szomszéd faluban, láttuk az ablakból :evil:. Ide egy csepp eső se jutott, csak a dörgés :evil:.
Csajok, alig bírok enni, kb. fél adag kajától olyan rosszul leszek, hogy meg akarok halni :oops:. Tegnap kicsit pánikoltam is éjjel, hogy ott a semmi közepén rosszulvagyok, még mentő se ér oda időben :oops:. Aztán ücsörögtem az erkélyen (néztem a rókákat) és jobb lett lassan, éjfélkor már aludtam is :roll:. És még 3 hónap! A hasam akkora, mint Szaffival szüléskor :shock:.

Nyuszika Esernyő kocsi nagyon jó dolog, ha bevásárolni mész, egy kézzel is könnyen tolható :wink:. Ugyanez volt a gondom Szaffival, hamarabb tud járni, mint hallgatna az „állj meg!” parancsra. Én futottam, jobb híján utána. Most viszont kialakult neki egy kb. 10 m-es táv, aminél nem megy messzebb, büszke is vagyok rá, mert Dávid barátjával játszottak olimpiásat (folyton ilyet játszik), épp a futószámot gyakorolták, no és Dávid elrohant a francba, ő meg 10 m után megállt és mutogatott Dávid után, meg kiabált :D.
Nekem Szaffival volt előtejem nyomogatás nélkül is zuhanyzáskor. Aztán mégse lett belőle semmi :(
Ha egyedül otthagyom az ágyban, kimászik belőle és játszani kezd valamivel a földön. Most a hotelben a rácsoságyból is kimászott (elkaptuk a tetőponton), szóval utazóágy is kizárva, bárhová megyünk. Köztünk vagy pótágyon tud aludni, ez van :(.

Zsuzsko Cukik az állatkertes fotók :D. Szaffit spec a papagájok kötötték le leginkább, mi is jót röhögtünk ezen :D.
Barátnőm fia is kezében elalvós volt (koraszülött, így saját bevallása szerint túlbabusgatta az elején). Hát mi erre nagyon figyeltünk. Eddig nem is volt gond. Kíváncsi vagyok, ha lemegy a meleg, javul-e a helyzet. Amúgy ma a kocsiban cumi nélkül is simán aludt 2 órát :shock:. Pedig egyedül ült hátul, apának begyulladt a lába, nem bírja behajlítani rendesen :(.
Családi napközin én is gondolkozok, de nem most, talán 1 év múlva. Félek, hogy minden szart összeszedne és hazahozna a picinek. Barátomék fia így lett pár hetesen bárányhimlős, ami ráment a veséjére, majdnem belehalt szegény picike :(. Persze tudom, hogy ez ritka, de mivel járt így közeli ismerős, ezért ettől parázok :roll:.

Gittus Nem mondom, hogy minden szavát megjegyeztem a törvénynek, de az világos, hogy pattogjak a munkáltatónál, ha tgyást akarok még szülés előtt :lol:.

Zsabo Nővérem lánya volt olyan, hogy anyámnál simán aludt, evett stb. nővéremnek meg ment a hiszti. Aztán anyám kitalálta, hogy megneveli, hogy otthon is „normális” legyen. Na azóta anyámnál sem eszik, alszik :lol:. Most 10 éves és már nem hiszem, hogy kinövi ezt valaha :lol:.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Nyuszika: Az árlista a nagy gépen van, de keddre már az is üzemképes lesz, ha addig ráér az árlista. Nekem még nincsen előtejem, sőt a melleim növekedése is már elég régóta megállt, amit nagyon furcsálok.

Zsuzsko: Légyszi, priviben küld meg az email címedet és akkor neked is el tudom majd küldeni az árlitát. Köszi! Nagyon jók lettek az állatkerti képek.

Zsabo: Igen, sikerült megeggyezni a garázs tulajdonosával. 2000 Ft/hóval tudtuk lealkudni az árat. Előre kifizetünk neki 6 hónapot, ezért engedett csak. A DVD-ből nem tudtok pillanatképeket kívágni? Mi így nyertünk szép képeket a 3D-s UH videójából. Örülök, hogy Eszter már sokkal jobban van. :D Ezt a kismamapolót már láttam valahol élőben. Nekem ijesztő. :?

Makkmarci: Igen, sikerült megeggyezni a garázs tulajdonosával. 2000 Ft/hóval tudtuk lealkudni az árat. Akkor nálatok is jó kis felújítás lesz. Mi Budakalászon csináltattunk karnist. Rengeteg karnis volt ott. Függönyt a Kikában vettünk, amikor a 20%-os akciójuk volt.

Csusz: Örülök, hogy tetszettek a bútorok. Valóban elég drága, de legalább sokáig kitartanak majd és valóban csak akkor érti meg az ember, hogy miért ennyi, amikor élőben is látja azokat. Azóta döntöttetek már?

Nálunk még romokban a lakás. Tegnap vásárolni voltunk, ma meg nem volt erőm pakolászni. Féjem rengeteg dolgot csinált ma is itthon, de nagyon rossz, hogy nincsen erőm besegíteni. :cry: Mióta esett az eső, azóta kicsit jobb. Ma beszéltünk babakocsi ügyben egy anyukával. Hihetetlen, de azt hiszem sikerült jó áron, jót találnunk. Még mindig kicsit hihetetlen számomra. Peg Perego, az a kormányos fajta, egymás előtti üléses. Ikerlányok használták, így csajos a színvilága, ha a férjem jól értette, akkor rózsaszín. Gondolom a betétje és nem az egész. Kb. 5x használták és ők újonnan vették. Minden van hozzá, még autós talp is.
Dokinál szerdán minden rendben volt, a lányok fej-fej mellett növekednek. Egyikük maradt a bal oldalon csak megfordult, a másikuk lemászott a hasam jobb oldalára. Most mindkettőjük fejecskéje felfelé van. Rita nagyon sokat mozog minden nap, Réka viszont nagyon keveset. Nem tudom, hogy melyik a normális, ha ennyi idősen sokat mozog, vagy ha keveset? Valamelyikkel valami nincsen rendben?????

Zafír
Lilypie Premature Baby tickers
zafir100
 
 


Zafír Neked nem is lenne jó a póló, mert csak egy babacsontváz van rajta :lol:. Babák nem egyformák, semmit nem jelent, ha az egyik mozgékonyabb, mint a másik. Egymás utáni terhességeknél is lehetne aktívabb/passzívabb babád, ráadásul lehet, hogy a másik is aktív, csak nem feléd, hanem a tesója felé rugdos :). De van olyan ismerősöm, akinek a babája bent sose mozgott napi 10-15-nél többet, aztán 1 évesen mégis járt már, mert idekint volt már mozgásigénye. Nekem mondta a védőnéni, hogy ne foglalkozzak a számolással, mert csak feleslegesen pánikolok, az meg a gyereknek sem jó. Ha már nagyon idegesít, hogy mért nem mozog, igyak valami hideget, feküdjek hanyatt, tegyem a tenyerem a hasamra, és várjak legalább 20 percet. Nekem kb. 2 perc ilyen póz után megmozdult Szaffi mindig. Mesón meg nem szoktam már idegeskedni, mozog, amikor akar – akkor nagyon, amúgy meg had pihenjünk mind2en. De másodjára már könnyű nyugodtabbnak lenni :wink:
Garázs tényleg nagyon jó, gondolom megkönyebbültél :). Kismotoroknak, kisbicikliknek is nagyon jó lesz ám!!! És igen, az a kormányos peg peregó nekem is nagyon tetszik :lol:. Bár amit a múltkor feltettél, az is nagyon praktikus és szép. De mivel peg peregóm van, és tudom, hogy marha jól bírják az alkatrészei a strapát, a kopást stb. ezért én nagy fun vagyok :wink:.

Zsuzsko Hát igen, úgyse ússzuk meg a betegségek hazahordását. Szaffi is 1 éves koráig nem volt beteg, pedig tápis baba. Aztán elkezdtem játszóházba járni vele, meg barátnőkhöz felmenni a télen, mikor olyan hideg volt, hogy nem lehett kimozdunli itthonról… no 1 hónapon át folyamatosan volt valami, a végén ugye kórházban kötöttünk ki kiszáradás miatt :?. Tehát ovi nélkül is minden vackot elkapnak, a lakásba meg mégse lehet bezárni őket. Csak tudod hogy van ez, amilyen pánik-ok közvetlen ismerősnél volt, attól jobban rettegsz. Anyámnak pl. volt Gillembár szindrómája 10 éve, amiből évente 1-2 van az országban (nem tudni, mitől lett neki). Na azóta, ha valakinek zsibbadnak a végtagjai, mindenki pánikol, nehogy megint az legyen, pedig nagyobb eséllyel nyerünk a lottón…
Nem vagyok nagy horoszkópos, de akkor a te manód még mérleg lesz?

2 napja megy itthon a légkondi. Van az elsőn egy nő, aki folyton jön, hogy csöpög a légkondink az erkélyére, ami nem igaz, mert egy vödörbe gyűlik a víz. Tegnap még fel is kaputelefonált, mi meg itt kerestük, mert tényleg valahonnan folyt le víz. Na, a felettem lakó virágot locsolt :evil:. De persze mindig engem csesznek le, én vagyok az „új” lakó, meg hát irigylik a légkondit, gondolom :roll:. Szánalmasak :roll: :lol:.

Tegnap este is, ma is egész jól ment az altatás, kb. 15-20 perc. Nem fekszem mellé – Nyuszikának igaza van, zavarom valószínűleg – és megy a ventilátor (fehér zaj módszer). Eddig bejött, remélem, így marad. Ja és persze éneklem az „a part alatt”-ott, az a nyugtató dalunk, gondolom Mesónak is az lesz, mert már ő is szokja odabent (Szaffit is szoktattam hozzá, amíg bent volt).
Ti hallgattok zenét benti babáknak? Szaffinál figyeltem erre, meg egy csomó komolyzenei koncertre jártunk akkoriban, most meg… hát ha egyedül vagyok az autóban, akkor benyomok valami Lisztet de amúgy nem nagyon :roll:. Újabb pont, ahol a második baba hátrányban lesz :?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Zsuzsko Fú, ez a vér-nyúl nagyon nem hangzik jól :cry:. Szaffit is harapta már meg, de sose ennyire, nem is gondoltam, hogy egy nyúl ekkorát is tud harapni! Részvétem, szerintem én is totál bepánikoltam volna :(. Saját nyúl? Betadinig meg gézlapig tuti nem jutottam volna el, úgyhogy egész józan voltál :wink:. Végül varrták odabent? Vagy mit tudnak kezdeni ezzel? Fertőtlenítik és bekötik szakszerűen és annyi? Drukkolok a nyúl túléléséért!!!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok,

hú, Zsuzskó, sajnálom a történteket. Én is tuti bőgtem volna az idegtől, hogy nem tudok segíteni. A múltkor a 40 fokos láznál is bőgtem, annyira sajnáltam a gyereket, pláne a spriccelő vér, meg az ijedtség. De ügyes voltál, és reméljük a legjobbakat. Pici Gyurka kezének meg jobbulást!

Mi most Egerben vagyunk, holnap megyünk haza. Elmentünk ma ezzel a városnézegetős kisvasutas akármivel (Eszti imádja ezeket) és én pár száz méter után leszálltam. Annyira rázott, hogy megijedtem, nehogy rontsunk a nyitott külső méhszáj helyzeten.....

Rekuja, furi, hogy azt írod, hogy Szaffival ekkora volt a pocakod, mikor szülni mentél, mert én pont így vagyok vele. Akkorának látom, hogy na, és mindenki hüledezik a környezetemben, hogy mekkora hasam lesz még!!!!
Én meg nem győzök imádkozni, hogy bírjuk október közepéig!

Nálunk altatás most oké, Eszti tegnap és ma is kb 5 perc alatt elaludt. Mondjuk tegnap kertesházas vendégségben voltunk, pörgött ezerrel, sokan voltunk és nem aludt napközben, utána még bírt egy háromnegyed órás autóutat is ébren, de mire ideértünk a szállásra, már nagyon álmos volt, kb. 2 perc alatt vágta be a szunyát.

Veronika is rapszodikus a mozgásával kapcsolatban. Sokat pihizik, de mikor ébren van, olyan erőteljeseket rúg, hogy na! Általában, ha én mozgok, Ő nyugton van, de ha lefekszek vagy leülök, akkor azonnal elkezd mocorogni. Aranyos Eszti ma rátette a pocakomra a kezét, és felszólította a hugit, hogy rúgjon neki egyet, ez a benti manó meg juszt se!

Hihetetlen, hogy nyugodtan fekve is szakad rólam a víz. Nem tudom említettem e már, hogy nehezen bírom, és utálom ezt a hőséget!!!!!
:? :evil:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
zsabo76
Kecskemét
 
 


Zsuzskó
Biztosan nagyon megijedtél, mikor megharapta a nyuzsi Gyurkát! Azt se tudtam volna, hogy ijjedtemben mit csináljak. Bár azt mondják, ha benne van az ember, akkor úgyis tudja mit tegyen az adott pillanatvan. Hogy van azóta Gyurka ujjacskája? Szegénykének mennyire fájhatott :cry: űJobbulást a pici ujjának :D :D

KépKép
KépKép
gittus0726
 
 


Sziasztok!

Gyurka hogy van? És az Anyukája?

Rekuja, altatás???

Nálunk semmi extra, ma voltam dokinál, pocakom megint nagyobb 25-26 hetesnek felel meg, de mindegy. Terheléses cukrom jó (6,3 a 120 perces), méhszáj maradt C3100. Persze kímélő életmód és legközelebb szeptember 5-én megyek, akkor UH is lesz, megnézzük, változott-e a medence fekvés... Remélem igen....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudok vidám beszámolót írni, a lényeg, hogy jól vagyunk, remélem..
A lakás megoldódott, felköltöztünk a hegytetőre, kb Normafa alatt vagyunk, gyönyörű, imádni való környék, de jól jönne egy helikopter, vagy sífelvonó.. :D
Ami a dolog morci része, hogy kikészültem.. a stressz kinyírt..na meg a pakolás..nem bírtam nyugton maradni, pakoltam én is, meg is emeltem magam kicsit..tegnapra már annyira aggódtam Zorka miatt, mert persze a kis tökmag napok óta sztrájkol és nem mozog,illetve fájdogál a hasam, úgyhogy elmentünk Uh-ra..Dokim persze szabin, sebaj, megnéztük, elvileg jól van, mocorog, DE 1 héttel kisebb a koránál kb :cry: :cry: :cry:
remélem csak a meleg miatt nem eszik és lassabban nő..elvileg azt mondták,hogy minden rendben van vele...
remélem itt vége a hajtásnak, mert már a végét járom..Éjjel hol a nappal miatt nem bírok aludni, hol a macskák nem hagynak, meg vannak kicsit bolondulva a költözés miatt..
A másik kedvenc témám, hogy itt a hegyen nincs semmi kábeles net, vagy tv, úgyhogy mobilnetet kellett vennünk
:evil: :evil: :evil: :evil:
Tv meg majd műholdas lesz, csak az előző rohadt bérlő lelépett és nem mondta le a digit, persze a dekódert elvitte és amig nincs az kijelentve innen, addig ujat nem kötnek be.. :evil: wáááááh...
A jó, hogy lassan elszökünk nyaralni, valszeg Horvátországba és kifújjuk magunkat...

Remélem nem haragszotok, hogy így elhanyagolom a fórumot, bár ne így jött volna ki... köszönöm az aggódó üziket :) jól esett!

Amint vége az agyrémnek, ígérem vidámabb bejegyzéseket produkálok :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: