Új privát üzeneted érkezett!

csajok, en viszont rakattantam erre a szivhang-hallgatora! adddisz, koszi a linket, en ilyenrol meg nem hallottam :oops:
este meg is targyalom emberrel. mar most tudom, hogy nem fogja engedni. ismer mennyire aggodos vagyok :shock:

elkezdtem baba-mama zenet hallgatni, igaz nincs olyan nagy fullhallgatonk amit a pocira ra tudnek tenni, elvileg ugy lenne hatasos.

tudtok valamit henorol es bogmerol??? remelem minden rendben veluk!

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a kedves fogadtatást.

Együtt érzek mindenkivel aki rosszul van.
10 éve voltam terhes a kislányommal, nem voltam rosszul egy percig sem, 5 hónapos terhesen még nem látszott rajtam semmi.

Most hamarabb voltam rosszul, mint ahogy arra gondoltam volna, hogy terhes vagyok. Egy hétig azt hittem gyomorrontásom van. De én egyszer sem hánytam, csak undorodok és émelygek, de az segít, ha eszem egy pár falatot. Ennek köszönhetően 10 hetesen már 5 kilo pluszom van és már nincs egy nadrágom amit felvehetnék. Az egyik ismerősünk ki is szúrta, hogy terhes vagyok, pedig el akartam titkolni a következő vizsgálatig.

Hogy lehet ekkora különbség két várandósság között? Pusztán azért, mert megöregedtem? Amikor a kislányommal voltam terhes akkor nem féltem, biztos voltam benne, hogy egészséges és rendben lesz minden. Most szinte 10 percenként valami szörnyűség jut eszembe és nagyon félek.

Magyarországon szinte túlzásnak véltem a sok vizsgálatot, itt Svájcban meg nagyon megijeszt, hogy ilyen lazán veszik az egészet. Most tíz hetes terhes vagyok és eddig égen-földön egy homályos uh felvételem van a babámról. Itt nincs védőnő se. A következő vizsgálat egy hónap múlva lesz. A doki nem mért se vérnyomást, se súlyt, semmit... Meg se kérdezte, hogy dohányzok-e,vagy valami... Amikor a férjem megkérdezte, hogy bejöhet-e az uhra, a doki ujjongott, mondván, hogy ilyen apuka még nem volt... A váróban lestek a pasik, hogy minek jön be a férjem.

Szinte kultúrsokk ért ezen a tapasztalaton keresztül. Pedig a svájciak olyan sokat képzelnek magukról, de ez nekem nagyon lemaradottnak tűnik. Itt nem divat szoptatni, tegnap láttam egy kismamát egy kb 3 hónapos bébivel egy kenguruban a mellkasán és dohányzott, gyakorlatilag akár a kicsi szájába is dughatta volna. Itteni kismamákat nem érdeklik az ilyen szakszavak, mint amik ebben a fórumban röpködnek... Egy svájci ismerős házaspárt elvittünk kirándulni Budapestre, az asszonyka éppen terhes volt, végig fikázták a várost, éjjel el kellett mennünk svájci ásványvizet venni a benzinkútra, mert azt olvasták valahol, hogy M.o.on mérgező a csapvíz. A Széchenyi-fürdőben meg belement az összes medencébe, pedig azt meg én nem ajánlottam volna.

pequenino

te régóta élsz Portugáliában? elég sok vizsgálatról írtál, gondolom elégedett vagy az ottani szolgáltatásokkal. Dolgozol? vannak szociális juttatások nálatok?

Émelygés ellen segít néha a Sepia homeopátiás készítmény, sőt állítólag a második harmadi vetélés is megelőzhető vele.


Mindenkinek problémamentes pocakosodást.
homeostazis
Budapest
 
 


Lebeszéltem magam a szívhang-hallgatóról... Valószínűleg napjában többször előszedném, hamar rákattannék, aztán ha egyszer valami miatt tényleg nem találom, akkor meg rám törne a pánik.

Egyébként fura, de én is úgy vagyok vele, mint Homeostazis. Lucánál fel sem merült bennem, hogy bármi baj történhet. 6 hetes terhesen kb. világgá kürtöltem, 8 hetesen már rugdalózót vásároltam, meg sem fordult a fejemben, hogy baj lehet. Most meg állandóan parázom, hogy vajon rendben van-e minden odabent. Öregszem :)

Homeostazis
Nem egyedi az eseted, úgy látom, hogy nálunk fejlettebb országokban nem divat a várandósság alatti folytonos vizsgálgatás. Barátnőm Londonban él, nemrég szült és ő is döbbentem mesélte, hogy alig látta orvos, kb. 2 ultrahang volt összesen, semmi vércukor terhelés vagy tarkó redő mérés. Ott sincs védőnő, gyakorlatilag a házi orvossal konzultált, ha éppen kérdése volt. Úgyhogy nekünk egy szavunk sem lehet. Németországban pedig (ott unokatesóm szült 5 hónapja) minden "extra" vizsgálatért fizetni kell, nincs ingyen se a genetikai uh, se az afp.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 

 
 

homeo: Megdöbbentő amit írsz. Én is többet képzeltem svájcról. Ott is fogsz szülni? Az én lányom 13 éves (van egy 4 éves kisfiam is) de ennyit még én sem paráztam mint most.... lehet, hogy a korral jár? :D Ha van még kedved írjál, hogy milyen ott a kinti élet, meg majd számolj be mindig a tapasztalataidról, számomra nagyon érdekes.. Erre bíztatom pequ-t is! :D
Sepia-t megnézem.

addisz: Hát én még nem beszéltem le magam! :D
korenka
Szár
 
 


Lányok,
nem akarom elkiabálni, de nagyon-nagyon úgy tűnik, hogy már érzem a babó mozgását :) Tegnap este, lefekvés után kezdődött, jöttek a kis buborékok, némi kaparászásféle, és ma reggel ugyanott, ugyanúgy megismétlődött...:)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Minden aggódós!Nem lehet, hogy a net "teszi"?Én is sok hülyeséget olvastam már Lédánál is, és persze most is.(Persze, nem itt , Nálatok)Amikor meg a nagy volt a pocimban még nem volt semmi ilyesmi.
Szívhang-hallgató:nem rossz, de én sem veszek szerintem.Detto úgy lennék, mint addisz.
Úgyis majd biztos mentek-megyek 4d-sre is közben, meg lesz védőnőnél is hallgatózás.Talán majd Békut is megnyugtatják ezek a dolgok, meg a mocorgás.
Szerintem érezheted a Manót.Gratu a kapirgához!Állítólag másodszorra hamarabb megérzi az ember.Biztos azért is, mert tudod, mire figyelj.
Henó nagyon eltűnt!Remélem, minden rendben van vele.
Én minden reggel jól kezdem a napot, de valahogy estére mindig előjön az émelygés...Talán a bezártság-oxigénhiány miatt is.
Ma elmászunk a boltig szerintem, ha nem esik semmi.Hideg van, de köd nincs, és egyelőre nem esik semmi.
Ezek a svájci viszonyok döbbenetesek számomra.Hihetetlenül lazára veszik a figurát.
Nem hiszem, hogy a kor miatt viseljük másképp a dolgokat.Én pl. az elsőnél vizesedtem nagyon, pedig csak 21 voltam.Lédánál egyáltaln (igaz, ővele ősszel-télen voltam nagyobb hassal), most kíváncsi vagyok , hogy lesz.
Jövő szerdán megyek a kiskönyvemért a védőnőhöz..Hú, alíg várom....Nem ám annyira, mert kezdődik a sok macera, vérvétel...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Tegnap nagy melóhelyes zűrzavar volt, sok-sok igazságtalan lecseszéssel este egy csomót bőgtem és azóta görcsölök, meg leszakad a derekam..szerintetek menjek el dokihoz, vagy elég a magne b6...nagyon agódom

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Korybon
Ha tényleg görcsöl a hasad és ez tegnap óta nem múlik, akkor szerintem doki. Lehet, hogy nincs semmi gáz, de a magne b6-tól nem nyugszol meg, az orvosi vizsgálattól igen! És addig is próbálj meg relaxálni, pihenni.

Brigi
Hát igen, a neten egy csomó hülyeséget és rémsztorit olvas az ember, biztosan ez is közrejátszik a parázásnál. Meg az ember minél jobban informált, annál több potenciális betegségről, rendellenességről hall, és egyből kombinál, hogy ez vele is megtörténhet. De ez a mozgás megnyugtató ;)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


sziasztok

korybon:
ne b6-ot hanem magnéziumot igyál 250mg és ha attól se múlik mindenképpen beszélj a dokival

szép napot

Bea

Kép
Kép
Kép
bnbeus
Fót
 
 


Korybon: nekem is mondta a doki,hogy görcs esetén AZONNAL menjek el hozzá,soron kívül fogad,vérzés esetén meg egyenesen kórház!!

nem mintha ezekre számítani kellene,de jobb tudni,mi a teendő ilyen esetben...


Addisz: ismerősöknél is épp ekkor kezdődtek a buborékolások (első terhességek),úgyhogy nagyon is valószínű!!! :)
Én még sajnos nem tudom,milyen az,remélem ha figyelem,észreveszem :D

És igen,megnyugtatna bármiféle visszajelzés a babától,úgyhogy addig leszek csak idegeskedő :)
Aztán rájöttem,hogy most csak a front meg a telihold hozta ki belőlem az aggályt...
Vendég
 


bebe: Nagyon szorítok neked a mai műtéthez, és ha úgy érzed, hogy szeretnéd kiönteni a szívedet gyere!!!! Szorítok érted!

korybon: Menj dokihoz! Próbálj a babára gondolni amikor ilyen dolog ér. Sokkat többet ér az a kis babszem mint egy tulok főnök! Próbálj meg laza lenni és sz@rd le!!!

brigi:Anno a lányomnál én is elképesztően vizesedtem. Születésénél ki is derült, hogy annyira vizes volt a köldökzsinór is, hogy alig kapott tápanyagot. Soványka is volt. A fiamnál semmi nem volt.... pedig 10 évvel idősebb voltam akkor.. :D számomra is érdekes ez.

addisz: Dejó !!!! A lányomat 16 hetesen éreztem először...a fiamra nem emlékszem :( Ezért most tök rosszul érzem magam.... egyszerűen nem emlékszem... pedig őrá is nagyon figyeltem anno.....
korenka
Szár
 
 


korybon, menj dokihoz, igaza van addisznak, korenkának!

bebére én is gondoltam ma reggel.

ma be kellett mennem a suliba, azt mondták kollégák, lefogytam, össze vagyok esve. kerteltem, de szerencsére a betegségre rá tudom fogni.

lekopogom, de ettem bent egy sajtos szendvicset, és még nem kívánkozott ki. végülis tegnap már minden benn maradt (kefír, kifli), csak öklendeznem kellett.. ha ma már azt sem kéne, meg holnap se, hát nagyon boldog lennék!

addisz, de jó érzés lehet!!! jó neked :D

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi: hát én is csak most kezdek jobban lenni,tegnapra már csillapodtak a tünetek,talán ahogy közeleg a 12. hét... :)

sajnos a kajaundor még megvan,de már nem szédelgek annyit :)
és a farkaséhség is már normális kismama-étvágyra csökkent,így nem vagyok rosszul naponta 5X a leesett cukrom miatt :D
Vendég
 


béka, örülök, ha jobban vagy! mondjuk te még mindig közelebb vagy a 12-höz, mint én, de lehet, nekem a 8-as lesz a bűvös szám! (erre gyúrok most :wink: )

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi: mindenkinél máshogy van,úgyhogy nem kizárt! ;)

sajnos van arra is példa,hogy majd csak a 12. hét után kezdek hányni,ami nekem eddig kimaradt...

sokszor tartottam magam elé zacsit,mert azt hittem hogy....
aztán mindig bent maradt :D
de barátnő a 12. hét után kezdett rá,most van a 23. héten,és még mindig....
Vendég
 


Gabi
Tök jó, hogy már tudsz enni és benned is marad! Meglátod, innen már csak jobb lehet.

Kisbeeka
Biztos észre fogod venni a magzatmozgást, csak még picit várni kell vele. Első gyerkőcnél a 16-20. hét környékére várható inkább.

Korybon
Mi újság, jobban vagy?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: tudom,hogy később szokott lenni,de most egyszerre több első babás barátnőmnél is a 13. hét körül kezdődött,és a 16.-nál már teljesen egyértelmű :D

de jó lehet :D :D :D
Vendég
 


Addisz, köszi a biztatást, de azért még mindezt csak suttogva mondom és magam sem merem elhinni :) várok pár napot a biztosig :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Milyen nyugi van itt délután óta.

Korybon
Jelentkezz, hogy voltál-e dokinál és hogy érzed magad!

Bebe
Remélem nagyon, hogy a körülményekhez képest Te is rendben vagy.

Én nemrég jöttem meg a nőgyógyásztól, ma volt a havi terhesgondozás.
Megnéztem a leleteim, aztán csinált egy gyors uh-t is, legnagyobb örömömre :) Sajnos nagyon úgy feküdt, hogy a lába közé nem láttunk be, de a lényeg, hogy erősen ver a szíve, jól van, nőtt múlt hét óta (most 71 mm).
Viszont a lepényem rossz helyen tapad, jelenleg rajta van a méhszájon. Még vándorolhat felfelé, ahogy nő a méh, ezért nem kezdek el aggódni.
Van egy kis folyásom is sajnos, azt mondta, ez még elő fog fordulni a terhesség alatt néhányszor, normális jelenség. Kaptam kúpot és azt mondta, hogy ne egyek édességet, mert az ront a helyzeten... :roll:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: arról én is hallottam egy műsorban,hogy a gombát az édesség is "táplálja"...

Folyás később méginkább lesz,ezt nekem is mondták.
Szerencsére nekem most (még) nincs ilyesmi,egyelőre bőven elég a távozó progeszteron is... :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jujj de irigyellek a mai vizsgálat miatt! Nem kaptál képet? :)
Vendég
 


Képet sajnos nem kaptam, ez csak egy szokásos havi terhesgondozás volt, ő uh-t sem csinált voltam, én mondtam, hogy nagyon szeretném :oops: (azt nem tettem hozzá, hogy "már" egy hete nem láttam, mert akkor tuti hülyének néz...:))

A következőre sokat kell várnom, 16. héten afp és annak a leletével mehetek a 18. héten a második genetikaira.
Szerintem beiktatok a 16. hétre egy 4D-t, másképp nem bírom ki :oops:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: de az már csak 2 hét,nem? :)

ne is mondd,nekem ez a 4 hét olyan sok...!

Persze a 12. hét után (és ha már láttam is akkor a babót),jobban megnyugszom...
Vendég
 


Udv mindenkinek!

Szeretnek csatlakozni hozzatok! 30 eves vagyok 1 9 honapos babaval es mostmar 8 hetes terhes a varatlanul erkezo jovevennyel! Algusztus vegi babank lessz.
Nagyon nehezen jott az elso es igy lazan vedekeztunk....-"ez" lett ,de majd megoldjuk! :)

En svajcban elek 6 eve,ferjem pedig itt nott fel.

Homeostazis megmondom oszinten en ellege ledobbentem azon amit irtal! En meg pont ugyerzem ,hogy nagyon eroltetik a szoptatast min 4 honapos korig. Orvosodat szerintem meg erdemes lenne lecserelned ,mert remeulet amit irsz! Vervetel,sulymeres,labor stb... 6.-ik betoltott hetnel van elvileg.A biztosidasodat fizetve megvan minden jogod orvos valtasra! Nemtudom hol laksz melyik kantonban,de Zurich es Zug kantonokban tudok par nagyon jo orvost,ha gondolod! Szivesen segitek!
En itt inkabb meg az elonyoket elveztem idaig.Ami hianyzik innen az inkabb jo par magyar etel!;) -persze ez ,csak az en velemenyem! ;)

Kriszta
schat
 
 


szia schat! Hű mennyi svárjci hazánk lánya van itt! :D Mesélj te is magadról és az ottani életedről, ha van kedved!

Hát mára sikerült megbetegednem sikeresen. Émelygés mellé most orrdugulás, torokfájás és fejfájás hurrrrrrrrrá..... :( Otthon keverek magamnak egy kis mézes fokhagymát, és kikúrálom magam....
Remélem ti nem kaptátok el ezt a nyavalyát. Itt körülöttem mindenki beteg, és a fiam is kezd......
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!

Kisbeeka
Hááát, picivel több, mint 2 hét, de valahogy csak kibírom majd ;) Közben lesz egy míting a védőnővel, ott legalább szívhangot hallgatunk majd :)

Korenka
Jobbulást Neked! Torokfájásra nagyon jó a Stodal és a Bioparox is, de mézes fokhagyma mindenképpen jó indítás :) Nagyon sok a beteg, oviban és a melóhelyen is látom, hogy mindenki döglődik.

Schat
Üdv a csapatban és gratulálok a babához!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,
Lehet még csatlakozni?
Én 12 hetes vagyok, és szívesen jövök, ha még befogadtok.

Kép

Kép
larimami
 
 


Larimami
Persze, hogy lehet csatlakozni :) Üdv köztünk!
Mesélj Te is magadról, ha van kedved. Látom Budapesten laksz és van már egy fiad. Hol fogsz szülni?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: az a gáz,hogy én most várok ugye 4 hetet az UH-ra,és addig a védőnővel se találkozom,meg a saját dokimmal sem,csak utána napokkal...

így addig sincs ami/aki megnyugtasson... :roll: :roll:
Vendég
 


larimami: Üdv a csapatban!

addisz: Köszönöm a jókivánságodat! Én nem szedek gyógyszereket, de köszönöm a tippet is! :D Növekszik a pocak? Képzeld már nekem is látszik... tegnap a kolléganőim nagyon méregettek, mert legging volt rajtam hosszú pulcsival, és az nem szorította el annyira a hasamat mint a farmer... itt az ideje, hogy vegyek egy kismama gatyót, mert már nagyon szűk a farmer...kigombolkozva ülök :D
korenka
Szár
 
 


Sziasztok,

Rólam röviden: én vagyok a legöregebb köztetek, már 39 :)
A kisfiam és a mostani Babó között volt egy vetélésem nyáron, nagyon megviselt.
Most pedig azért csak ilyen sokára jelentkeztem közétek, mert volt egy kis aggodalom. Volt egy nagy vérömlenyem, és nagy izgalom, nehogy kisodorja a babát. De Babó erősebb volt :) Vérömleny kiürült anélkül, hogy bajt okozott volna, viszont hosszú ideig volt emiatt barnázás.
Tegnap voltam 12 hetes genetikai UH-n és kombinált teszten, minden rendben van a Babával :), viszont még mindig vagy újra van egy hematóma. Emiatt különösebben vigyázni nem kell, az idő előrehaladtával egyre kevésbé tud gondot jelenteni, viszont nem emelhetek egyáltalán, úgyhogy a kisfiam körül állandó segítségre van szükségem.
A Kútvölgyiben fogok szülni.

Kisbeeka: Teljesen megértelek az aggódás miatt. Én, a vérzéses gondok miatt hetente voltam orvosnál, és így bírtam ki az első 12 hetet, hogy hetente láttam a babámat... Nem tudod megoldani, hogy valahova eljuss egy ultrahangra?

Korenka: jópofa, hogy máris nem férsz a nadrágodba :) Én babonából tegnapig nem mertem terhes gatyót húzni... Apa tréningnadrágja, és kigombolt farmer volt a szerkóm :)

Olvasgattam vissza valamennyit. Remélem, Bebe túl van a nehezén... és hogy Korybon is jól van...

Kép

Kép
larimami
 
 


larimami: Hát igen, én sem vagyok már mai csirke, hamarabb látszik az utód :D 37 vagyok....
korenka
Szár
 
 


larimami: Apa tréningszerkója nagyon szexi lehet! :D:D Nagyon vigyázz magadra!

Én most elköszönök tőletek. Jó hétvégét! Hétfőn megyek dokihoz, majd bejelentkezem és mesélek...
korenka
Szár
 
 


Larimami: üdv itt :)

Akkor Te megértesz...
Első baba,ráadásul 5 éves várakozás után a 2. lombikkal sikeredett,így talán nem csoda,ha aggódok,minden rendben van-e.

Az a baj,hogy fogalmam sincs,hova mehetnék "soron kívüli" UH-ra,pedig jó lenne!!

Még mindig 11 napot kell a genetikai UH-ig kibírnom,és már így is nehéz.

Főleg,hogy itt több rossz hír is volt,és bár tudom,hogy nem mindenkivel fordul elő,azért én aggódok!

Nem tudom,mit csináljak,hova menjek.

Az új dokimnál egyszer voltam,és még nem is biztos,hogy elvállal,és febr. 7-ére vár csak vissza,és nincs is alapos okom aggódni... tehát hülyének néznének :(

Amint már mozogni fog a baba (úgy hogy érzem is ;) ),akkor jobb lesz,mert kapok visszajelzést :)
Vendég
 


Larimami
Nagyon jó, hogy a baba erősebb volt a vérömlenynél! Megértem, hogy ezek után Te is az aggodalmaskodók táborába tartozol. Én is ;)
Rám sem jók már a normál gatyák, most befőttes gumival tartom össze éppen magamon a farmert :lol:

Korenka
Valamiért megállt a hasam a növekedésben, sőt, kifejezetten kisebbnek látom, mint egy-két hete... Viszont a gyomromat nagyon fent érzem, szóval lehet, hogy felfelé indult a növekedés és nem kifelé... A Stodal homeopátiás, ezért mertem ajánlani, de persze a legjobb, ha gyógyszer nélkül megoldódik a dolog. Jó pihenést hétvégére!

Korybon
Nagyon eltűntél, jelentkezz légyszi', aggódunk!

Kisbeeka
Sajnos a soron kívüli uh magánrendelőt jelent, ami túl költséges ahhoz, hogy az ember 2-3 hetente csak azért elmenjen, hogy megnyugodjon. Bár ez a para tényleg enyhül, ha mozog majd, addig meg lesz a 12. és a 18. heti uh. Én ezért iktattam be a kettő közé egyet, meg azért is,mert borzasztó kíváncsi vagyok a nemére...

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: nem is szeretnék ebből rendszert csinálni,csak most érdekelne a dolog.

Felkavartak az itteni rossz hírek :(

szeretném látni,hogy most is úgy izeg-mozog a kis tündér az UH-on :D

Engem csak 13 hetesen néznek UH-gal,utána nem tudom mi lesz,de ez még 11 nap!! :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Hát, szerintem ezt a 11 nap bírd ki valahogy, utána jelentkezz be a 16. hét környékére 4D-re valahová. Sok helyen elfogadnak egészségkártyát vagy üdülési csekket, hátha van ilyesmitek.
A 18. heti uh-ból általában úgyis 19. heti lesz (megvárják mindenképpen az afp eredményt), utána meg már érzed a mozgást.

Elvileg mi sem akartunk ilyen korán 4D-t, de idegesít ez a méhlepény dolog, látni szeretném majd, hogy állunk 3-4 hét múlva.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Hali mindenkinek,

schat

Üdv,örülök, hogy neked jó a tapasztalatod. Mi Kreuzlingenben lakunk, Thurgau. Ez jóformán falu, ha egyáltalán lehet itt bármit városnak nevezni. Köszi, a felajánlást, de az nekünk messze van. (Relatív, mert itt semmi sincs messze)


Az nőgyógyászom a helyi meddőségi mágus. Azt hittem nem lehet több gyerekem, ezért kerültem hozzá, de a baba természetesen fogant. 14 hetesen fog legközelebb megvizsgálni és vérvétel csak a vércsoportom megállapítása miatt lesz. Ő nagyon kedves, mondta, hogy akkor már látunk fűszliket és hendliket (lábacskákat, karocskákat) A háziorvosomat le fogom cserélni, mert 2 nap után visszaküldött dolgozni vírusosan. Kb annyira hatotta meg, hogy terhes vagyok, hogy éppen nem kiáltott fel: külföldi, nem akar dolgozni menni és még szaporodik is? :) Én még az elején vagyok, több tapasztalatom nincs. A nőgyógyászom egy magánklinikán dolgozik, nem tudom, hogy ott fogok-e szülni, vagy kórházban, fogalmam sincs. Én csak németül beszélek, azt se valami jól, lehet, hogy egyszerűen nem szeretnek velem beszélni és ezért tudnak le a legegyszerűbb módon. De elhatároztam, hogy nem idegesítem magamat, biztosan egészséges lesz ezer vizsgálat nélkül is. Márciusban megyünk haza és megcsináltatok otthon mindent.
Én még egész jól jártam. Másik magyar házaspár a kórházba első vizsgálatra a 13. terhességi hétre kapott időpontot, február elején mennek.

Elkezdtem adagolni a Sepia homeopátiás bogyókat. Nem tudom, hogy az használ-e, de se émelygés, se teltségérzet, se székrekedés. Végre. Remélem így marad.

Mindenkinek jó egészséget (gyógyulást) és kellemes babavárást.
homeostazis
Budapest
 
 


larimami es schat: en is sok szeretettel udvozlek benneteket!!

larimami: en is korenkahoz hasonloan utom a 37-et, es raadasul nalunk elso baba! :) ezek a picibabak ugyis fiatalon tartanak bennunket ;)

schat: de, jo meg egy "emigrans" a csapatban! ;) jo hallani, h neked is ilyen kellemes tap.id vannak. annyira sajnalom homeostasist, mert en is igazan tudom milyen erzes egy idegen orszagan kiszolgaltatottnak lenni...nekem is nagyon hianyzik egy-ket magyar kaja: turo, tejfol... de talaltam egy ukran boltot ahol meg csalamádét is talaltam :D

homeostasis: igen, az a haziorvos-csere mar megerett...remeljuk a kovetkezo empatikusabb lesz veled. kerdezted a portugal tap.mat. bevallom, szerencsesnek erzem magam, mert a korhaz ahova kerultem (sajnos privat, a kozkorhazat nem mertuk bevallalni, igy sokmindenert fizetnunk kell) kifejezett figyelmet szentel a varandos mamakra. szinte 2 hetente kell jarnom valamilyen vizsgalatra, de ma csak beugrottam mert annyira fajt a fejem es szedultem, h nagyon megijedtem. gondoltam addiszra....brutal ez a fejfajas jo kis quarelin nelkul...a valasztott orvosom egy tunder, az osztalynak a vezetoje, allandoan bent van, turelmes, jol beszel angolul (meg csak junius ota elek kint igy a portugalom csak kozepes igy fontos volt, ha az orvossal tudjak kommunikalni) amitol kulon ellagyulok, hogy ugy nez ki, mint egy hortobagyi betyarlegeny zold szemmel ;)
kovetkezo babankkal konnyebb helyzetben leszunk, mert addigra a ferjem biztositoja fizeti a varandossaggal kapcs.os osszes koltseget. hogy miert most meg nem...??, egy nagyon bonyolult es hosszadalmas story ha erdekel priviben megirom, nem akarom untatni a tobbi kismama tarsunkat :)
kerdezted a munkat...intenziven tanulom a portugalt egyetemi nyelvkurzus kereteben, minden nap 5 ora...kozben a magyar cegnek meg part-time dolgozom, "velemenyt irok" interneten keresztul szerzodesekrol (media jog a szakteruletem).
es te?

addisz: gondoltam ma rad...ez a fejfajas...80/46 volt a vernyomason. a korhazben a dietetikus megitatott velem fel liter vizet egyhuzasra..eskuszom jobban lettem tole. remelem jobban vagy!!

gabi: nemsokara elered a 8 hetet, aztan a 9-et...onnan mar setagalopp :)

kisbeeka: nem tudsz elmenni egy magan UH.ra? lehet,h akkor megnyugodnal. normalis, h aggodsz..foleg azok utan amin keresztulmentetek.

korybon: jobban vagy??

Mindenkinek kellemes hetveget!! Vigyazzatok magatokra es Rajuk :)

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


sziasztok, üdv az újaknak, dejódejó! :)

pequ, jelentem elértem a 8. hetet :) és annyira ráflesseltem, hogy képzeljétek, két napja minden, mondom minden kaja bennmaradt! jó, volt egy kis öklendezés éjjel, na meg ma hosszú kocsiútra mentünk, amit nem bírok, ha nem én vezetek, és mikor odaértünk, szaladtam a wcre, de utána az ebéd jólesett. és most értünk haza, nem kellett félúton megállnunk, és még nem szaladtam.. jaj, annyira jó érzés ez! remélem, most már így is marad!

igaz, ma anyós is közölte, hogy lefogytam. viszont a drágám eljutott odáig, hogy elmondta neki, sőt még a nagynénjééknek is eldicsekedett vele. jó érzés volt :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi
De jó, hogy véget ért a húzós korszak, akkor most már fellélegezhetsz :)
És látod, szépen lassan a párod is úszni fog a boldogságban!

Pequ
Aranyos vagy, hogy gondoltál rám :) 8 napon át tartott szünet nélkül a fejfájás, rettentő volt ezzel kelni, feküdni. A homeobogyó egy idő után nem segített, úgyhogy egyszer-kétszer kínomban már pityeregtem is :oops: De úgy tűnik, hogy vége (kopp-kopp-kopp)
Tegnap voltam nőgyógyásznál, említettem neki, hogy mennyire kínzott a dolog, azt mondta, hogy paracetamolt lehet szedni (persze módjával). Egyébként a sok folyadék tényleg segít, mert tágítja az ereket és ezzel növeli a vérnyomást.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Csajok!

Nagyon szégyelem magam hogy nem jelentkeztem :( !
De a két hét alatt nem 4órában hanem 8órában dolgoztam :? és mire hazaértem Milust ellátam..és dőltem is az ágyikóba :roll: :D
Azért olvasni olvastam ám! :wink:
Velünk nem történt semmi még a kis könyvet sem tudtam elintézni
:( Sőt még bent sem mondtam el a főnökségnek hogy várandós vagyok.
Egyébként minden oké.Kutyabajom,zabálok(farkas éhség tört rám kb.2hete)munkát cefet mód bírom.
Olyan mintha nem is lennék kismami!

Bebe neked szeretnék írni!Nagyon sajnálom ami történt :( érthetetlen és felfoghatatlan :cry: Sok erőt Nektek!És nagyon bízom benne hogy nem sokára jó hírekkel jössz hozzánk!

Szép napot csajok!

GG

Kép

Kép
gg
 
 


Gg: farkaséhséget csak egy kismami bír produkálni!!! :)

Nekem egy hányás sem volt,és már a 12. héten vagyok... ;)
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, régen voltam, de nem nagyon tudtam géphez jönni.
Sajnos volt egy nap amikor jól éreztem magam és elmentem egy hónap után sétálni utána rózsaszín folyásom lett így irány a doki, aminek következménye, hogy fekvés. Majd rá másnap lázas lettem, utána jobban lettem, majd megint lázas lettem, fájt a torkom és tele az orrom.
A wc-t még mindig ölelgetem de hála már nem minden kaja jön ki.

Gabrillo, menj be a kórházba infúzióért. Én is a 8. héten bementem mert már lábra sem bírtam állni, szédültem ha fel kellett állnom, és se enni, se inni nem tudtam nem maradt meg bennem. Hidd el utána már legalább nem szédültem és volt ami megmaradt bennem. Kell a tápanyag a babának, hogy fejlődhessen.

Bebe, nagyon sajnálom ami történt veletek, mikor olvastam a szívem is összeszorult. Sajnos magam is eszembe jutottam.

Nekem még mindig egy hét a dokiig. Viszont kaptam uh-t hétfőn és akkor ott előbbre számolták a szülés időpontját. Hát kíváncsi leszek mit mond majd a dokim, de már nagyon várom, mert aggódom a sok köhögés, tüsszögés, orrfújás miatt illetve, hogy lázas voltam.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok Kismamák!

Remélem mindenki jól van, szörnyű lehet a fejfájás, szerencsére nekem még nem volt. Most a hangulatingadozás a divat. Nagyon remélem, hogy jól fogom viselni a következő időszakot, mert nagyon szégyelltem magam azután ahogy az orvos bánt velem. Mintha nem lenne jogom rosszul érezni magam.

Pequ:

várom a privdet a sztoritokkal, nagyon érdekel! De lehet, hogy a többieket sem untatná.

Schat:
te is írhatnál ha van kedved, tapasztalatot cserélhetnénk.

Rólam:
Én 4 éve élek Svájcban, eredetileg földmérő vagyok, de itt egy gyárban dolgozok elektromos előreszerelőként (drótokat húzgálok a helyükre). Ebbe a "remek" pozícióba 2 év munkakeresés után, beajánlással kerültem. Miután idejöttünk egy évig tanultam intenzíven németet, heti 5X5 órában. Nyelvérzekem 0. Mára kifejlődött bennem egy olyan reflex, hogy kerülöm a kommunikációt és általában csak válaszolok röviden, ha kérdeznek. Úgy alakult, hogy az előző házasságomból származó kislányomat nem tudtam rögtön magammal hozni Svájcba, de tavaly sikerült és augusztusban már itt kezdte a harmadik osztályt. Az a több, mint három év különélés a lányomtól is kikészített idegileg és hátráltatott a beilleszkedésben. Valójában nagyon vacakul érzem itt magamat, de Magyarországon semmi esélyem se lenne megélni. Jövőre leszek 35, ez egy fordulópont, addigra szerettem volna visszakerülni a szakmámba, tanfolyamokat végeztem és most akartam állásokat pályázni. Mivel 5 évig hiába próbálkoztunk gyerekkel, eszembe se jutott, hogy teherbe eshetek még valaha.
Egyelőre úgy gondolom, hogy megpróbálok minél hamarabb visszatérni a munkához, akkor még talán van esélyem egy normális állásra.
Na ennyit magamról, remélem nem untattalak titeket.

A szoptatást talán azért erőltetik Svájcban 4 hónapig, mert pontosan ennyi szülési szabadság jár anélkül, hogy kirúgnának. De nem panaszkodhatok, mert itt legalább betartják a szabályokat, nem úgy, mint M.o.-on, ahol kiskapuknak köszönhetően hamar kipenderíthetik a kismamát. Egyébként a svájci szomszédasszonyom 2 éve szült és amikor áthívott, hogy megnézzem a gyereket, kérdeztem, hogy szoptat-e? Azt mondta, hogy sajnos nincs teje, de a melltartója meg a hálóingje ott volt az ágy szélén és láttam rajta a jól ismert foltokat... Ő már a terhesség alatt is örökké azon nyavajgott, hogy teljesen eltorzult a teste. Pedig csak a pocakja volt. Gondolom a cickóit már nem akarta feláldozni.
Ha majd a családdal közöltük, hogy terhes vagyok, kb. egy hónap múlva, kifaggatom az itt felnőtt sógornőmet, hogy nála hogy volt mindez.
Én a lányomat másfél éves koráig szoptattam, de úgy gondolom utólag, hogy ez talán kissé túlzás volt. Ti hogy tervezitek, vagy mik a tapasztalatok a meglévő gyerkőcökkel?

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!
homeostazis
Budapest
 
 


Antekirt: remélem minden rendben van/lesz Nálad és a babácskánál!
Ha sikerült levinni a lázat,tuti nincs baj!

A tüsszögés és köhögés miatt meg ne aggódj,nagyon védett helyen van a babácska :)

Homeostazis: nem egyszerű,amiket leírtál...

nekem első baba,és nem is biztos,hogy lesz "tehetségem" szoptatni,de ha minden adott hozzá,akkor legalább 1 évig szerintem nyugodtan lehet,addig igyekszem,de persze nem lesz addig tejem...

Én fontosnak tartom a szoptatást,és szeretném is azt a köteléket a baba és köztem :)
Vendég
 


A szoptatás nálunk nagyon különösen alakult, mai napig mélyen érint a téma, úgyhogy előre is elnézést, de ez hosszú lesz.
Én nagyon tudatosan készültem a szoptatásra, minden létező infót elolvastam, otthon már sorakoztak a polcom a különböző tejserkentő teák, homeobogyók, vettem mellszívót, sőt, az unokatesóm Bécsből speciális (méregdrága) mellmasszírozó olajat is hozott, ami beindítja a tejet.
Megvettem a Szoptatás című könyvet (http://www.libri.hu/konyv/szoptatas.html) is, amit egyébként jó szívvel ajánlok minden első gyerekes anyukának, nekünk sokat segített, hogy legalább addig eljussunk, ameddig.
A lényeg, hogy fel voltam készülve - legalábbis ezt gondoltam.
Lucával gondok voltak szülés után, 2 hetet töltöttünk a kórházban, ebből ő másfél hetet a pic-en (újszülött intenzív). Inkubátorban feküdt, ahonnan nem vehettem ki egyszer sem szoptatni, két nyílás volt csupán az oldalán, az egyik kezemmel a fejét fogtam, a másikban tartottam a cumisüveget... Mindezt szigorúan három óránként, mert a pic-re egyszerre mehetnek csak be az anyukák, és csak 3 óránként, a koraszülött és sérült babák miatt ott szigorú szabályok voltak.
Az első pillanattól fejtem a tejet a kórházban, de az eredmény mindig nagyon gyatra volt, 10-20 ml (akkor mondjuk ennek is nagyon örültem), amivel Luca nem lakott jól, tehát szinte az első perctől kapott mellé tápszert. Olyan is előfordult nem egyszer, hogy mikor bementem, akkor szóltak a csecsemősök, hogy már nagyon sírt, ezért ők fél órája megetették tápszerrel. Persze akkor már nem kellett a tej. Másfél hetes volt, mikor elkezdtünk a szopival próbálkozni. Nagyon nehezen ment.
Otthon azt hittem, hogy sokkal jobb lesz: nyugodt körülmények, ráérős szopizás, de tévedtem. Luca nagyon gyenge volt és borzasztóan kikészült a gyomra, 9 hónapos koráig szenvedtünk ezzel. Általában kettőt kortyolt, utána elaludt a mellemen. Ébresztgettem, cirógattam, újabb két korty és megint kidőlt.
Másrészt a hasa miatt csomó kaja nálam tiltólistára került, keveset ettem és sokat idegeskedtem, valószínűleg ez is befolyásolta a történetet. Minden igyekezetem ellenére 4 hónapos koráig szopott csak, pótlást mindig kapott mellé, hol többet, hol kevesebbet.
Bocsánat, hogy ilyen hosszúra nyúlt, de a mai napig nagyon bánt mindez. :oops:

Antekirt
Vigyázz nagyon magadra és pihenj, amennyit csak tudsz!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Bocs a hosszú eltűnésért. Elindítottuk az évet, készültünk a síelésre, aztán irány Ausztria, mikor hazajöttünk akkor 2 napom volt kimosni, vasalni, mindent előkészíteni, mert a férjem tegnap megint utazott síelni.
Most végre talán lesz egy kis időm írni, próbálok visszakapcsolódni.

Először is Bebe: Iszonyúan sajnálom, ami veletek történt :(

Az újaknak üdv, megint lettünk egy páran.

Schat: Neked külön üdv sorstárs. Ha még emlékszel, akkor 2010 májusiban is együtt kezdtük a pocakosodást. Te már áprilisban szültél végül, hogy már 9 hósok vagytok? Jól meglepődhettetek a babón az előzmények után! Hogy vetted észre?

Addisz: Sajnálom a szopit! Szegénykém, nem lehetett egyszerű. Mi is picen voltunk, de csak 2 naposan került oda. Addig nagyon jól beindította a tejet a kisfiam. Utána éjjel nappal fejtem 3 óránként, néha szinte ájultan a fáradtságtól és az idegeskedéstől és vittük be a picre, hogy megkaphassa, először szondával, aztán cumival kapta és néha ott is megszoptathattam szerencsére, de ő is alig bírt ébren maradni. Most megint látom, hogy mekkora szerencsénk volt, hogy a tej megmaradt.

Fejfájás: Andrissal iszonyatos fejfájásom volt hónapokig, mondjuk legalább hányingerem nem volt, max a durva fejfájástól :) A dokim már fejfájás ambulanciára is elküldött. Ott a panadolt javasolták, hogy azt lehet szedni, persze mértékkel. Van amelyik doki az Algopyrinre esküszik, abból csak egy felet lehet bevenni.
Most viszont éjjel nappal émelygek és plusz kezdődik megint a fejfájás. De nem akarok gyógyszert szedni! A homeos cuccok közül mi a jó rá?

Alvás: Hogy a pici hol aludjon, nos ebben a témában mindenkinek más jön be. Én külön szobát akartam a kezdetektől, de ez nálunk nem volt megvalósítható. Így egy légtérben, de térelválasztókkal szeparálva kezdtünk. Örülök, hogy így alakult, mert nagyon megnyugtatott, hogy hallhattam őt és bármikor láthattam a légzésfigyelőt. Szoptatni először szopifotelban szoptattam, aztán éjszaka inkább az ágyban. Néha bele is aludtunk, nem csináltam belőle gondot. Viszont se nekem, se Andrisnak nem volt így pihentető az alvás, úgyhogy próbáltam, hogy ne sokszor legyen így.
6 hós korától viszont zavarjuk egymást. Mi felébredünk minden rezdülésére és ő is sokszor a miénkre. Így kiköltöztünk a szobából és egyértelműen azóta jobbak az éjszakák.

Légzésfigyelő: Nem terveztem vásárolni, de a dokik a probléma miatt javasolták, hogy jó lenne, ha lenne 1 éves koráig. Főképp a 6-12 hós kor közötti időszak a veszélyes, nem is az újszülöttkor. Nem bántam meg, hogy beszereztünk, mert engem nagyon megnyugtatott. Amikor véletlenül nem az ágyában aludt, akkor 10 percenként néztem, hogy lélegzik-e. Volt rá példa mostanában az ismerősöknél, hogy meghalt emiatt egy kisbaba.

Szopi: Elég sokan vagyunk kis korkülönbséggel. Van még valaki, aki szoptat jelenleg is?

KépKépKép
bogme
 
 


Én szeretnék légzésfigyelőt,engem megnyugtatna.
Voltam bébiszitter,és elég rossz volt a bölcsőhalálról "tanulni" a tanfolyamon,és rettegtem,nehogy egyszer én vigyázzak olyan babára,akinél ez bekövetkezik....

Szerencsére idősebb gyerekekhez kerültem,még úgy is jobb volt,hogy a kislány hiperaktív volt,akire vigyáztam egész nap.

Amúgy nem fogom mindig azt a vackot figyelni,már a léte megnyugtat majd :)
Vendég
 


Sziasztok!

Szerintem lassan én vagyok az egyetlen aki eddig 1-szer volt nődokinál és uh-on...és van 2 vetélés a hátam mögött...de már annyira várom...kedd.8.30...szorítsatok....hevesen dobog a szívem ha csak erre gondolok...akarom ezt a babát!!!!!!!!!!!!!!

Képzeljétek sz.r lett az EKG-m, doki kérdezgette biztos jól vagyok??? Totál hullámos lett és irtó nagy görbéket produkáltam, de rendszertelent..azt mondta ezt figyelnünk kell..mondjuk szerintem az idegesség, mert előző este volt a cirkusz a meló miatt...de félek, mert anyukám súlyos szívbeteg volt...

A másik a vérvételem: a májértékek szintén rosszak, a GOT 33-ig jó, nekem 66!!!!!!!!!!! Mindegyik terhességemnél magasabbak voltak, de a dupla kicsit gáz..erre is azt mondta, hogy kontrollálni kell (szerinte vagy epekő vagy zsírmáj)..de ez miatt aggódom...valaki hallott már ilyet??? Viszont a cukrom 5, 1 !!!!!!!!! Aminek örülök, mert anno terhességi cukorbetegségem volt és utána is pont határérték volt...


Alvás
Mi tudatosan arra készültünk, hogy külön szoba (persze az első 3 hónapban mellettünk az ágy mellett a mi szobánkban volt a kiságya)...szépen berendeztük és örönködtünk, hogy de szép...aztán iszonyat fárasztó volt, mindig átcsászkálni éjjel, ha sírt, vagy ha fogzott, vagy ha szomjas volt, vagy ha nem találta a cumit, vagy ha a morzsikendőt stb....hiába aludt vissza hamar...nekem annyi volt az éjszakának...ráadásul a reflux miatt megszokta hogy úgy alszik el, hogy a karomon (speckó böfiztetési módszert kellet alkalmazni minden etetés után jó sokáig)..szóval későb úgy aludt el, hogy mellette feküdtem...aztán rájöttünk minek fárasszuk magunkat, ráadásul kiesett egy egész szoba, hiszen a gyerekszobát nem is használtuk, mert a nappaliban volt egy játszósarok és inkább ott játszott...szóval átpakoltuk a lakást és van egy hálószoba, ahol csak ágy van, meg szekrény ruhákkal, meg van a nappali egy klassz játszósarokkal, az összes játékával..este együtt bemegyeünk a lányommal, lefekszünk, franciaágy van a hálóban, nem gyerekágy..és ott alszunk együtt, így ha éjjel félkómásan keresi a morzsit, vagy lecsúszott a zoknija, én is csak félkómásan átnyúlok odaadom stb és alszik mindenki tovább...van a nappaliban is egy kisebb ágy, ott apa pihizek, vagy tudunk hancúrozni...szóval ez így kényelmes, praktikus..és a kisbaba is ott lesz...a szoba be van kamerázva, összekötve a másik szobával, így hallok mindent, amikor ő alszik, de én pl dolgozom..ha köhögne pl, vagy sírna...engem borzasztóan zavart eleinte, hogy nem hallom meg tuti, ami bent történik és börzén 3000 Ft-ért vettem egy ilyet, baromi hosszú kábellel..már csak hangot hallok, eleinte tv-re volt állítva...

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Gabi
Örülök, hogy kezdesz jobban lenni, de ha tényleg durvulna ismét, menj el dokihoz szerintem!!!!!!!!!!!!!!!!

Én még mindig zombi vagyok....de most örülök neki...már kibírom..friss levegőre januárban kb. 3-szor tudtam kimenni...de ez sem érdekel....

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: