Új privát üzeneted érkezett!

Mi is ma voltunk NST-n, meg az utolsó laborvizsgálaton. Nekem ez volt az első NST. Kicsit megrémültem, mert a szülőszobán csinálják és hát az a része nem olyan barátságos. De mivel a szülésznőm volt éppen szolgálatban, így bemehettem a gyerekágyas osztályra is, ahol el voltam hűlve. Mint egy magánklinikán olyan modern. Kétágyas szobák, saját fürdővel WCvel, Relaxfotelekkel, hűtővel, zárható szekrénnyel. Marhára el voltam ájulva. NAgyon kedves volt mindenki, az NST-n minden oké volt. Fruzsi dolgozott rendesen :lol: Csütörtökön kell menem UHra.
gota
Akkor neked izgalmas éjszakás lesz. Vagy inkább a holnapi nap. Időzített bobaként működsz már :lol:
onlány
Nem semmi. És a szüleid. El sem tudom képzelni, hogy az enyémek ilyet csináljanak. Anyira segítőkészek és lesik minden kívánságomat.

Kép
domi001
 
 


Domi, hűűűűűűűű irigy irigy! :wink: Melyik kórház is ez pontosan? Relax fotel :shock: Keményen melózott akkor a csajszid! Lassan majd én is mehetek. 2hét :shock: remélem kibírjuk Hannával még ezt a 30napot, mert már elég érdekes érzések kavarognak a pocakban, amiket nem tudok hová tenni.
Naja és aszüleim..... hhhhm, ha elkezdenék mesélni, akkor nagybetűkkel írtad volna, hogy ők a szüleim. No de mind1. Szeretm őket, bár elég sok hibájuk van.... és a vicc, hogy 1szem gyerek vagyok... Annó azon voltak, hogy mielőbb elköltözzek otthonról. Hála égnek az a tudat, hogy lett egy unokájuk, elég sokat nyomott a latba

Kép
Kép
onlány
 
 


onlány:szia voltam már uhun
minden okés kislány 2100 g és 42 cm szóvalnem 32 hanem 34 hetesnek felel meg így május 5 re módosították a szülési időpontot

adatok: BPD: 83mm
OFD:104 mm
HC. 304 mm
AC:306 mm
FL:66 mm

Koponyavégű fekvés szóval képzeld simán szülhetek !!!!!!!!!

Lepény mellső falon
Átlagos magzatvíz
Jó szívműködés
Flowmetria:negatív

na ennyi volt
Jól vagyok csak alig alszok és már nagyon kiváncsi lennék a babókámra ez az utolsó pár hét egy kinlódás
Akkorát rúg a csajszi hogy fáj marhára viszket a hasam és óriási is
puszi
Veled mi van?

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 

 
 

Lányok nekem a párom lesi minden kivánságom nagyszülők még aktív dolgozók kicsit korán lettek nagyszülők de amiben tudnak
segítenek .
Bacus rászoktam erre a görög kekszes jghurtra állati finom :lol:

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


sziasztok!

Gota, nnnnaaa, gyeregyorsan mesélni!

Kismami, hu, hát akkor kicsit nagyobb a babód! Lehet egyszerre szülünk??? :D jaj én már úgy várom, hogy lássam. Igen szó szerint teher már... ezerrel nyomul lefele a csajszim, ezáltal feszít odalenn mindent. A cickókba mintha ezer apró tűt rejtettek volna el :shock:
Kismami, mennyi idősek a nagyszülők?

Kép
Kép
onlány
 
 


hu ne is mondd... végre a danone kidobtt a piacra valami nagyon finomat! A kekszes nekem nagyon bejön!

Kép
Kép
onlány
 
 


onlány:ige az a joghurt már függő vagyok tőle

nagyszülök após 50 anyós 49
apukám anyukám 49 éves mindenki dolgozik
ja és van mostohaanyukám apukám is
mostohaanyám 55 éves de imádom amostohaapám hát :twisted: inkább hagyjuk
a cicim nekem is fáj nagyon és mikor már nem fáj ereszt ömlik belőle az előtej :lol:
nekem mióta lefordult a szülőcsatorna felé hát néha úgy szúr ott lent :?

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


onlány:igen versenyezhetünk ki szül előbb
szerintem neked május 9-én lesz meg de csak tipp

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


onlány várható szülés időpontja <vagy = mint április 30 :wink: de én már néha olyanokat érzek, hogy csak na. Ahogy te mondod... olyan fájós, szúrós érzés. Nekem nincs előtejem :roll: Meg a pocakomban úgy érzem néha, mintha nagyon enyhe menstruációs görcseim lennének...

Hű, hát tényleg fiatal szülőkről van szó! Nemszereted a mostohaapukádat?

Kép
Kép
onlány
 
 


juj pénteken megyek uhura meg a szokásos vérvételre! Úgy izgulok, hogy mit mondanak! Múltkor sajna már elkezdett meszesedni a lepényem, remélem nem változott!!!!

Kép
Kép
onlány
 
 


onlány:igennem szeretem a mostohafatert mert semmirevaló szemét de mindegy
mi az hogy meszesedik a méhed?az baj?
a vizsgálatoktól én is mindig izgalomba jövök

nekem sokat fáj a hasam erős mensigörcshöz hasonlót érzekés vanh ogy napjában többször is és eltart fél percig is
aztán mindig félek hogy mi van?

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


jaja, az már "baj" mármint a méhlepénymeszesedés... egyre kevesebb oxigént tud juttatni a picurkának :(
Képzeld, előbb olyan fájásom volt, hogy egyből ment telefon apájának, hogy valami készülőben van. A víz szó szerint levert :shock: felhívtam 2 barátnőmet és hát 2 variációt mondtak, hogy jóslók és kb 2hetem van (mert mind a kettőnek a jóslóktól számított 2héten belül meglett) vagy szülök, ha rendszeresek a fájások, de hála égnek rendszertelen.

Szóval neked is van ilyen. Hát én azt éreztem, hogy mindjárt megjön, combomba-ágyékomba sugárzott és a derekam is majd leszakadt. Aztán meg a fájdalomtól -gondolom én- hányingerem lett vagy émelyegtem és hasmenést kaptam. Pedig nem vagyok hasmenéses típus

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok!

Gota Rebeka babája úgy döntött, hogy a mai napon feladja eddigi biztonságos mentsvárát, s megnézi a tavaszi napsütést és ezt a ronda, zord világot.
11.48 perckor érkezett 3650 grammal és 55 cm-rel.

Nagyon jó egészséget kívánok az egész családnak!!

Kép
timcsi82
 
 


Timcsi, köszönjük szépen a híreket! Normál szülése volt? Vagy tudni egyebet róla?
Gota, gratulálok neked! Végre elérkezett a várva várt pillanatod! Ügyes voltál!

Kép
Kép
onlány
 
 


Gota: Hatalmas gratuláció!!!! :lol: Rebeka babának üdv a nagyvilágban! Egészséget, sok tejcsit és sok boldogságot kívánok nektek!!! :lol:

Kép

Kép
monccs
 
 


onlány:nem akarlak ijesztgetni de a sűrű fájások amik combba derékba mennem és hasmenés is kíséri az
tényleg jelezheti hogy hamarosan szülsz :D

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Gota:nagy gratuláció ügyik voltatok !puszi

jó pinenést és egészséget nektek !

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


nagy-nagy gratula Rebibabának és Gotának!

majd gyere mesélni gota, hogy mi volt :D

Kép

Kép
redwings
 
 


gota
Nagyon sok boldogságot Rebekához! :lol: Sejetettem én, hogy ezért van ez a nagy csend :lol:
onlány
Csak lassan a testtel!! Előbb én jövök, nem ér megelőzni :wink:

Kép
domi001
 
 


sziasztok!

Bocsi, nem igazán tudok reagálni a dolgokra, csak gyorsan leírom a történteket....
Domi, sajnálom, de nagyon úgy néz ki, hogy beelőzök, bár nem én akarok... Voltam ma drnál és ugye múltkor a külső méhszáj nyitott volt, a belső most bő egy ujjnyi :shock: és haskeményedéseim és fájásaim is vannak. Ma már benn akartak tartani, de határozott nemet mondtam. Kaptam egy nap haladékot, pontosabban holnap jelenésem van délben és ha tovább nyíltam akkor sajna maradnom kell és a drval húsvétolok, amit inkább szívesebben családi körben töltenék... Extra szigorú fekvés van a mai nap napirenden.
Drukkoljatok, hogy ne kelljen bennmaradnom! Kit értesíthetek, ha esetleg van valami...?

Kép
Kép
onlány
 
 


onlány:baccus szurkolok neked nekem szólhatsz ha gondolod megadom a számom dobj sms-t aztán feljövök ide infot leadni

puszi és nagyon drukkolok neked puszi vigyázz magadra
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kismami22 2010.04.01 15:52-kor.

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


onlány:pont úgyvag ymint a húgom neki is nyitva a méhszáj és
feküdnie kell hogy április 210 ig kibírja valahogy nehogy addig megszüljön :roll:

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Köszi szépen! A telszámodat töröld ki szerintem gyorsan, tudod ott kell, ahol a beírásod van jobb felső sarok. Törlés és mentés

Kép
Kép
onlány
 
 


:shock: szegény hugid! Mennyi idős terhes?

Kép
Kép
onlány
 
 


onlány: 34 hetes még 2 hete ki kéne húzni szurkolok neki
ahogy elnézem több lesz a fiú minta lány
tettem fel új képeket megint akkorát nőttünk:))

jaj már tényleg nem sok van vissza úgy izgulok

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


onlány
Hűha! Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen.
Vigyázz magatokra! Akkor várjuk az infromációkat.

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk, aztán indulunk...
Köszi mindenkinek, nagyon parázok ám...
Kismami, huh, hát akkor pont ugyanott van a tesód, mint én. Kitartást neki és vigyázzon magára!

Domi, igyekszem!

Még annyi, hogy a baba már 2700g körül van :shock: nem aprózza el... Azt mondja apja, majd idekinn fogyozni fog :D persze...
Na rohanok, puszi mindenkinek!

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok!

Lehet hogy kicsit későn irok de szeretnék csatlakozni én is hozzátok.Két fórum tagja is vagyok.
27 éves 35 hetes kismama vagyok.Első babánkat várjuk pont egy hónap múlva Május 2-re.
Jelenleg szlovákiában élünk a párom szüleinél de szeretnénk vissza menni Győrbe lakni.
A terhességet az elejét leszámitva egész jól birom bár igy a vége felé már egyre nehezebb lesz.

gtimi83
Győr
 
 


Üdvözlünk gtimi köztünk! :lol: Legalább lesz még olyan itt, aki nem előzött meg :lol: Nem maradok a finishben egyedül.

Kép
domi001
 
 


Van köztetek győri vagy környéki?

Domi!Téged nehezen előznélek meg szerintem bár csak egy hét van köztünk. :)

gtimi83
Győr
 
 


gtimi
Az nem jelent semmit. onlány 34hetes 2 napos a vonalzó szerint és valószínű előbb lesz meg a babája, mint nekem. MA ment be a kórházba és ahogy olvastad a méhszáj nyitva fájásai is vannak.
Én nem győri vagyok, viszont öcsémék Győrben laknak :lol:

Kép
domi001
 
 


Domi!
Hát reméljük hogy Onlány babája bent marad még egy kicsit azért melegedni.Ebben a csúnya szeles időben nem is jó kibújni a jó melegből.Én már 2 hét múlva szeretném látni a Matyit.Neked viszont jó hogy már bármikor meglehet a babócád.Nektek lányotok lesz?
Elkezdtem a héten inni a málnalevél teát remélem majd használ.
Még nem vettem észre semmi érdekesset.

gtimi83
Győr
 
 


gtimi:üdv köztünk!

onlány:baccus remélem bent marad még a babókád szurkolok nagyon
nekem is egyre többet keményedik a ahsam és reggel jóslófájásra ébredtem

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


kismami
Jesszus. Te is. Az a baj, hogy nemtudom milyen fájást kell érezni. Pár napja vannak valami fájásaim a hasam aljánál. Főként mikor állok vagy megyek akkor fordul elő, de nem tudom az az-e. A haskemyényedést meg úgyszintén nem tudom mi lehet. Lehet, hogy azt sem fogom tudni, hogy menni kellene :lol:
gtimi
Igen nálunk kislány lesz. Fuzsi baba érkezsét várjuk. :lol:
monccs, red, gotaMi újság veletek? Babák jól vannak? Ti? [/b]

Kép
domi001
 
 


Hát én sem nagyon vagyok tisztába a fájás tipusokkal de azt mondta a doki ha egy keményedés fél óránál tovább tart az már lehet szülés is.Csak meg érezzük ha ki akar bujni ha más nem a magzatvizet csak észre vesszük.Nekem jóslók se nagyon vannak szerintem
gtimi83
Győr
 
 


domi: a doki azt mondta az a fájás ami az alhasban kezdődik jósló fájás csak
akkor igazi a fájás ha kisugárzik a derékba combba és szabályos időközönként jelentkezik


nem szokott a hasad kemény lenni minta beton? az a keményedés

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


29. hétben lévő kismami vagyok és gyakran tapasztalok alhasi-deréktáji fájdalmakat. A fájdalom nem görcsszerű, tompa, nyomó fájdalom inkább, nagyon ehnye menszi jellegű. Sokan mondják, hogy ez jóslófájás.. Van aki még ilyen korán tapasztalt jóslófájást?

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


hali
még élek... bocsi, de nem nagyon jutok géphez a két csimotától.

ONLÁNY!!! húúúú úúúú
megy a drukk ezerrel, majd mindenképp jelezd, hogy mizu, nagyon szorítok értetek!

kismami 22 én a "nagyobbikkal' már félidőtől jósolgattam. nekem is mensi-jellegű görcseim voltak, néha oylan durvák hogy azt hittem indulni kell, de aztán mindig kiderült hogy mégse :)
a fiammal összesen 1-2x volt csak jósló, bár haskeményyedésem dögivel. viszont ez a 2. szülés SOKKAL de sokkalsokkalsokkal fájdalmasabb volt
én egyik alkalommal sem tapasztaltam, hogy kisugárzott volna a derekamba vagy a combo,ba - dehát minden szülés más és minden nő máskémnt éli meg a fájdalmakat.

egy viszont biztos: ha már annyira fáj, hogy bennszakad a lélegzeted, megmervedsz a mozdulat közepén és csak arra tudsz koncentrálni hogy kibírd a következő pár másodpercet anélkül hogy sziszegnél - na az már nem jósló! ;)

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

NA gyors helyzet jelentlés, mert Liza kegyetlenül visít :shock:
Szóval tegnap mondja ember, hogy a pakkomat is visszük? Mondom nem, mert nem akarom bevonzani a bajt... Erre bemegyek, megvizsgál a dr, és azt mondja, hogy nem jobb és nem ugyanolyan a helyzet :shock: lazább vagyok de nem "nyíltabb". Keményedés volt? Mondom nem volt, amíg feküdtem. Ezért szerencsémre hazaengedett. Akkora megkönnyebbülés volt! Hát ha ilyen tempóban haladok, nem tudom mi lesz.

Timi üdv köztünk!

Domi, te kis "versenytárs" :wink:

Na tényleg megyek mert Liza elviselhetetlen. Jövök még, meg gyorsan felteszek egy képet

Kép
Kép
onlány
 
 


Kép
Kép

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok!

Onlány!Akkor marad még a babó bent a jó meleg helyen ugye?Szép nagy a pocakod.Nekem nincs ekkora.És a Lányod is kis helyeske.

Az éjjel alig aludtam valamit mert a hasam ugy fájt mint ami azonnal szét akarna durranni feszült vagy mi a köldökömnél mintha húzták volna minden irányból szét.Ez lenne az igazi haskeményedés?De csak a köldökömnél érzem és a hasam meg kemény mint a kő az egész.Magnézium ellenére is.Nektek van ilyen?

gtimi83
Győr
 
 


Timi, köszönjük a dicsiket :wink: Hát Lizánál nagyobb volt a pocakom, tán van is kép a gépen, majd megnézem :)
A haskeményedés az az hogy ha hozzáérsz a hasadhoz betonkemény. Szerintem társulhat hozzá "fájdalom" is.
Te is pihenj sokat!!!!Mennyi magnéziumot szedsz? Én 3x2t, ennyit lehet bátran! Inkább szedjél te is ennyit, minthogy.... legyen valami, bár szerintem a frontok kavarnak enyira be

Kép
Kép
onlány
 
 


Kép
Hát küldök egy kis melegséget... Képzelje mindenki ide magát. Jaj de jó volt... a láblógatás

Kép
Kép
onlány
 
 


Kép
itt 32 hetes voltam, bár ha belegondolok, lehet ugyanakkora, bár apa akkor azt mondta, hogy akkora a hasam, hogy úgy látszik mintha icipici cicim lenne, pedig van bőven :roll: :shock:

Kép
Kép
onlány
 
 


Gtimi: Üdv a csapatban! :) Málnalevéltea szerintem hasznos, igyad csak!

Domi: jujj de jó, tényleg mindjárt te következel! :D Hogy van a lábad?
A fájások miatt ne izgulj, tutira tudni fogod, hogy mikor kell menni.. Az igazi fájásoknál nekem egyszerre keményedik meg a has és menstruációs görcs szorozva egyre többel, és többel.. Red elég jól leírta.. :)
Kinek is írsz sms-t, ha megvan Fruzska?

Onlány: azért még mondjad a picúrkádnak, hogy maradjon odabent egy kicsit még, nem kell úgy sietni, jobb odabent (kérdezze meg csak az én fiamat, a +1 héttel.. :) ). Szóval még legalább 1 hetet húzzon rá..
Tök jó, hogy nem kellett bent maradnod! Drukkolok, hogy csak a szüléshez kelljen befeküdni!
A képek nagyon jók, ez műtermi, vagy ti otthon? Kiscsajszid nagyon édes, helyeske! :)

Red: a második szülés nekem is fájdalmasabb volt, mint az első. De lehet, hogy azért, mert most 2,5 óra alatt lezajlott az első fájástól a születésig. És a tolófájások is brutál erősek voltak, szinte lehetetlen volt ellihegni.

Kismami: nekem mindkét gyerekkel a 14. héttől volt haskeményedés napi 30-50 alkalommal. Jósló egyikkel sem, egyszersem. És amikor megindult a vajúdás, akkor nekem sem sugárzott ki a fájdalom sehová, de tudtam, hogy ebből szülés lesz, egyre erősödtek a fájások.

Mi megvagyunk, Krisz eszik-alszik, egyenlőre. Gyakorlatilag alig van ébren, nem gondoltam volna, hogy Dani után (aki állandóan sírt) arra fogok panaszkodni, hogy egy gyerek állandóan alszik. :D
Dani viszont a hiperhisztis gyerek kategóriába lépett, már nem lehet kezelni, amit csinál. Egyik este 1,5 órás visítok-ütök-rúgok-bömbölök-dobálok típusú hisztit nyomott le, és semmi nem hatott rá. Úgy elfáradt benne, hogy utána ültében elaludt.. Mi meg sík idegek voltunk.. Nincs eszközöm rá, valami nevelési tanácsadótól kellesz kérdeznem, hogy mit tegyek vele.

Kép

Kép
monccs
 
 


Szia Monccs!

Bárcsak én is majd arra panaszkodhatnék, hogy mennyit alszik ez a gyerek! Bár lehet így lesz, hisz idebenn nem nagyon bír magával....
Hát én azt csinálom ilyenkor (nálunk nincs ütök rúgok, hanem bömbi) hogy elővesze3m az erőteljes hangom (nem kiabálós) és beparancsolom a szobába és mondom neki, hogy amíg hiszt van, nem jöhetsz ki. Meglepődik, abbahgyja a sírást bevonul és bennt pityereg. Ha rakok be valami játékot akkor meg teljesen megnyugszik.
Kép a piciről?
Megmondom Hannának, hogy Krisz üzeni, hogy jó odabenn, ne legyen olyan kíváncsi fáncsi :D

Kép
Kép
onlány
 
 


napi 30- 50 alkalommal volt haskeményedésed????????????? :shock: nem vagy semmi!!!

Kép
Kép
onlány
 
 


Red, szegény... Ennyire lekötnek a gyerkőcök? A kiscsajjal mi van, meg a kruppal? Te is rakhatnál fel képeket....

A cicik basszus olyan kemények mint a kő, na jó tán egy fokkal enyhébb, de ilyet még :shock: Voltam gyerekdrnál tegnap, mert ugye nem tudtam, hogy maradok vagy jövök és kértem hogy írjon tápszert a gyereknek, ha előbb jönne, mert nem bizti hogy lesz tejem -múltkor sem volt- erre vágja a képeket és már megiint elkezdett b@szogatni, hogy tán próbálkozni kéne :shock: múltkor miatta bőgtem annyit, hogy milyen rossz anya vagyok, hogy nem tudom szoptatni. Megint a lelkemre hatott... Mondtam neki, hogy én megteszek minden tőlem telhetőt, de ha netűán mégsem lenne, most 4-5napig ne egyen a gyerek? Mert nem adnak neki, direkt megkérdeztem!!! Erre azt mondja, hogy okés ha 2-3napig nem eszik jöjjön be a férjem é sfelír valamit :shock:

Kép
Kép
onlány
 
 


Domi, én nekem is volt ilyen. Megkérdeztem a drt, erre azt mondja, hogy nagy valószínűséggel azt érzem, ahogy a gyerek furakszik előre, behlyezkedik a szülőcsatornába. Sajna az is fájással jár. De ha áll az ember, ugye a gravitáció úzza le és ezt érzed -sztem-

Kép
Kép
onlány
 
 


redwings. valahogy nem várom a valódi fájásokat ezektől is mindig úgy beijedek :(
na de ez a természet rendje bízom benne hogy tudok majd pozitívan gondolkodni amikor kell és nem esek kétségbe

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: