Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Köszönjük a gratulációkat! :D

KépKép
dudu_84
 
 


Kép

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Most csak a táblázatra futotta Tőlem! :oops:
Mindenkinek gratula kislányokhoz, kisfiúkhoz és szép neveket választottatok! :)

Én nagyon fáradt vagyok, hétvégén elég sokat kell tanulnom, nem csak kreszre.....

Szép hétvégét Mindenkinek, vigyázzatok magatokra!
:) :wink:

Kép

Kép
csnixi
 
 

 
 

Sziasztok Csajok!

Csütörtökön voltunk 18. heti genetikai UH-on, és minden rendben a babával. Kiderült a neme is, KISLÁNY! :D :D :D
Nagyon boldogok vagyunk!!!
Képet sajnos nem kaptam, de hamarosan elmegyünk 4D-re, és akkor végre lesz képünk meg dvd, meg mit tudom én mit adnak ott még?! :lol:
Ja, és szintén csütörtökön végre először én is éreztem, hogy mozog. :D Azóta még nem, de nagyon várom a következő jelzéseket :D

Mindenkinek gratulálok, aki most tudta meg a baba nemét! Akár fiú, akár lány, ez egy csodálatos pillanat :)

Van már valaki, aki megvette a bababútort? És milyen árban vannak? Én az IKEA-ban néztem ki egyet, és szeretnék viszonyítani, hogy ez mennyire drága...

Puszi mindenkinek és vigyázzatok magatokra!

Kép
krisztike83
 
 


csnixi, küldtem ugyan privátban adatokat a táblázathoz, de mégsem kerültek be. kérlek, majd pótold (nem sürgős)

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a kislányos anyukáknak: Varva, Beus, Sweetlife, Calendula, Yusz, Krisztike,

És gratulálok a kisfiúsaknak is: Moncsi, Dudu, Kaisa, Tündércserje, Csnixi, Alicia, Atizka, Crysta 31!

Crystall!
Neked külön gartula az ikrekhez!

Babaszoba: Nekünk még egy kiságy kell, mert Róza még nem lesz elég nagy a gyerekágyhoz, pelenkázószekrényünk van, elég tágas jól elférnek benne a pici ruhái, a Rózáé meg megy a gardróbba, a szoptatósszék az nagyon praktikus és jó dolog, nekünk nincs, én ágyon szoptattam Rózát, mert már nem fért volna be a szék. A szopipárna nagyon jó, még most is haszáljuk.
Viszont szeretnék egy testvérkocsit venni, hiába hogy két babakocsink van, de kettőt egyszerre tolni nem tudok, és valahogy el kell mennem majd velük sétálni.

A szoptatás nekünk is jól ment, igaz a kórházban az első napokban nem tudott Róza szopni, én is ügyetlen voltam, ráadásul a mellbimbóim eléggé befelé álltak, ezért használtam bimbókiemelőt, ami sokat segített. Aztán bőven beindult a tejem, és ügyesen megtanultuk a szopit. Sokat fejtem, el is tettem a fagyasztóba, később a hozzátáplálásnál használtam fel. Róza kicsit több, mint 1 éves koráig szopott, de a terhesség miatt teljesen elapadt a tejem, amit most nagyon bánok, mert most az influenza miatt nagyon jó lenne még az anyatej. Eddig nem is volt beteg egyáltalán Rózi, lekpopogom.

Oltás: Én teljesen tanácstalan vagyok, a gyerekorvosunk teljesen elzárkózott, hogy Rózát oltsuk, sőt hogy engem is, a védőnő nem mondott se igent, se nemet, a nőgyógyászom azt mondta még kb 1 hónapja, hogy ő ajánlja, de én félek a mellékhatásoktól, kismamát nem szoktak oltani. Apát mindenképp oltják, mert ő tanár, és ő hozhatja leginkább haza nekünk a vírust. De hétfőn megyek megint orvoshoz, és újra rákérdezek.

Alicia!
Szép nagy már a pocid.

Csilumilu!
Én is megálmodtam, hogy kisfiú lesz, és bejött.......

Beus!
Az orvosnál a sorban állás nálunk is hasonló, senkit nem érdekel, hogy kisgyermek van, az meg főleg nem, hogy terhes vagy. Én mikor Rózával voltam terhes, a nyáron már nagy pocakom volt, a zöldségesnél kígyózó sor, ott áltam legalább fél órát de senki nem mondta, hogy menjek nyugodtan elé.

Varva!
Én csütörtökön ijedtem meg, mert barnás folyásom volt, nem sok, de többször, és nem éreztem mozgást. Azóta már mozgott a picur, de ez a folyás idegesit, mert néha előjön, és ennyire még nem volt, már rákérdzetem a dokinál is, de mindig volt uh is, azon minden rendben volt, így nem foglalkoztunk tovább vele.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Sziasztok!

csnixi: táblázathoz adatok:
Tartózkodási hely: Nagykáta
Kórház: Budapest, Uzsoki

petra1980: már nincs para! Ma már behozta bébibabó az elmaradt mozgásokat! Tegnap szunya nap volt (úgy tűnik) :lol:

krisztike83: üdv a kislányosok között!

Kép

Kép
varva
 
 


feleslegesen ne oltassátok be magatokat szerintem. a vírus a legtöb országban már mutálódott, és a mutáns vírus ölt már embert, többet is. a vakcina a mutálódott vírus ellen hatástalan. aki eddig beoltatta magát simán elkaphatja a mutálódottat, és az is, aki már kiheverte a h1n1 eredeti vírustörzsét. csak a magunkra való vigyázás marad. és december közeledtével valószínűleg lassan a lehűlés is eljön, és a vírus is könnyebben fog terjedni a hidegben sajnos. de bízunk a legjobbakban.

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Krisztike: téged is üdvözöllek a lányosok táborában!

Csnixi: táblázathoz még adatok: Tartózkodási hely Segesd, Kórház: Kaposvár, Az első kislány neve Viktória.

Rólunk: pénteken délután mikor vittem be a fát ráléptem egy darázsra, sikerült belecsípnie a lábamba, nem vagyok rá allergiás, de elég jól be van duzzadva és piros is és persze szörnyen viszeket. Igyekszem minél többet borogatni. Tegnap jött át a sógornőm (ővele egy helyen dolgoztuk míg nem mentem táppénzre) és mondta, hogy pénteken délután dolgozott és az egyik kolléganőm akivel egész jó viszonyba voltam begyógyszerezte magát a munkahelyen. A sógornőm hívta ki neki a mentőt. Elmondása szerint 82 db Frontint vett be és ivott is rá. Öngyilkos akart lenni. Nagyon rossz élete volt neki azzal a férfival akivel élt, nem számíthatott sem az anyjára, sem a testvérére. A férje a két kislány előtt verte meg. Féltékeny volt az Ágira. Most ott maradt a két kislány az Áginak kimosták a gyomrát és a vérét lecserélték. Most a pszichiátrián fekszik, de nem tudják felébreszteni. Nagyon sajnálom, nagyon régóta foglalkoztatta ez a dolog, de eddig sikerült mindig valakinek lebeszélni róla, köztük néha nekem is. Ne haragudjatok, hogy ezt leírtam, de egy kicsit megviselt. A kislányait is ismertem és nagyon aranyosak voltak.
Más: a picurkám nekem is egyre többet mozog, reggel mindig jelzi, hogy ő is felébredt és napközben is többször rugdalózik. Sajnos a hányingerem nem múlik, ma megint rosszabb mint a többi napon.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

A hétvége nagy eseménye : végre érzem a kisbabánk :D jelenleg is, ülök a munkahelyemen és közbe közbe olyanokat mozog, hogy meggyűl a könny a szemembe:D úúúúgy örülök, dejóóó, végre :D

Szép napot mindenkinek:) Gratulálok az újabb kislányokhoz :)

Kép
csilumilu
 
 


Sziasztok Mindenkinek!

Nixi:szuper a tábla! Nagyon köszi!!! :D

Azért most már egész jó a fiú-lány arány! :lol:

Krisztike: nagy gratula a kiscsajhoz! Jó, hogy minden rendben veletek!
Mi rokontól kapjuk a bútort, de az ikeásakat mi is náztük, mert szerintünk elég jó árban vannak...azért biztos érdemes kicsit körül nézni...

Én már nem nagyon tudom, kinek is gratuláltam a baba-nemhez, de akit kifelejtettem, annak így utólagosan is gratulálok! :oops:

Beus: nagyon szomorú, ami történt! Igazán sajnálom!!!

Csilumilu: szuper, hogy most már te is érzed a picurit!

Csajok, kérdeznék két dolgot:
biztos hülye vagyok, hogy ez nem világos nekem, de annyit hallok erről a befelé forduló mellbimbóról, hogy komolyan elkezdett aggasztani...Milyen az? És mikortól lehet tudni, hogy ilyen lesz? Vagy ez alapadottság? Vagy csak a tejtermelődéskor derül ki?

A másik a pocak keményedése...én nem tudom, hogy volt-e már ilyen...honnan lehet tudni, hogy azt érzem?

Mi ma megyünk este a dokihoz, nagyon várom, hogy újra lássam ezt a kis drágát!

Teszek fel 22 hetes pocakfotót:
Kép

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!
Csilu! Gratula a mocorgáshoz!
Tündércserje! Szép pocak! :) Nem vagyok szakértő,de szerintem a mellbimbó az alapból olyan amilyen! Már most is láthatod,hogy a tiéd milyen! Nem hinném,hogy a tejtermelődés befolyásolná! De lehet van itt más aki jobban tudja!Az enyém kifeléforduló szerencsére,úgyhogy nem is nagyon tudom milyen az ha valakinek befelé fordul,csak el tudom képzelni!Végül is szerintem az a lényeg,hogy a kifelé fordulót a baba könnyen bekapja,míg a befelé fordulóhoz valószínű kell a bimbókiemelő!
Haskeményedés! Nem tudom hogy írhatnám körül! De észre fogod venni!
Most megyek a védőnőhöz, délután meg doki! Nem nagyon szeretem ezeket a napokat,dehát ez van!
Üdv mindenkinek!

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok!
Remélem mindenkinek jól telt a hétvégéje. Enyém elég nehezen, babi nagyon beindult, sokat ég a gyomrom, szóval nem vagyok vmi huu de jól, de azért kibírom. Csak ne lenne itt egy fránya kresz vizsga... :S
Holnap megyek és nagyon izgulok, mert úgy érzem nem tudok semmit.... :(

Szóval majd kedd után frissítem újra táblát!

Gratula mindenkinek, akiknél már kiderült a baba neme!

Tündércserje: gyönyörű pocakod van!:)

Íme az én 20 hetes pocakom:
Kép

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Csnixi! Jó lett a tábli, küldtem neked még adatokat.

Mindenkinek gratula, aki tudja mi búlkál már odabent.

Én 5-én megyek genetikai uh-ra, remélem ott kiderül nekünk is, ja és aznap van apa szülinapja és hátha meglepjük... :wink:

Szoptatós fotelt én a kikában vettem kb. 35000.- környékén mozgott, nekem nagyon belött. Kényelmes és persze jól el lehet rontani a sok ringatással a babákat... :oops:

Oltás, nálunk apa és Dani megkapta, de sem én sem Jázmin nem és nem is tervezem...

Csilu! Nagyon szép pocakod van...
Haskeményedés, olyan mitha az egész hasad egyszerre szorulna össze. Felismerhető ne izgulj!
A bimbókiemelő sebes bimbóknál is jó szolgálatot tesz.

Petra! Szeintem tavasszal már simán kiteheted a kiságyból Rózát.
Nekem Dani már 16 hónaposan kikerült, Jázmin meg nem rég, teszek képet, még így van.

Kép

Orvos:én a gyerekdokit ezért szoktam kihívni. Körzetivel meg telefonon lebeszélem mikor menjek és hátul közlekedek :wink:

inyvérzés, nekem bevállt, ha rendes fogmosás után átmostam Corsodvl fogkrémmel..

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a gratulációt a kislányhoz! Aranyosak vagytok. :lol:

Csnixi! Nagyon jó a táblázat és látványos. Jó ötlet volt így színekkel elkülöníteni a nemeket. Így ránézésre már látszik hová milyen babát hoz a gólya. :lol:

Csilumilu!
De jó hír, hogy érzed a babócát. Innentől már egyre gyakrabbak és erősebbek lesznek a mozdulatai.

Beus! Szerencse, hogy nem lett nagyobb baj. Remélem gyorsan fog gyógyulni.

Tündércserje!
A befelé forduló mellbimbó az adottság. Akinek van, annak végig ilyen. Úgy tudod ellenőrizni, hogy két ujjal befelé nyomod a bimbóudvart a bimbó körül és ha erre nem emelkedik ki látványosan, akkor az a befelé forduló.
Szinte egy síkban van a bimbó a mellel, nem "áll ki" belőle.
Remélem elég részletes voltam. :oops:
Szoptatással sajnos semmi változást nem lehet elérni, és a babának is rossz, mert nem tudja a szájpadlásával megtartani a cicit, mindíg kicsúszik a szájából és ettől dühös lesz, nem eszik csak sír.
De van erre segédeszköz, és szülés után a szülésznők, nővérek segítenek, hogy kell ilyen helyzetben szoptatni.

Láttam ilyen anyukát, és szegény sokat szenvedett a szopiztatással.

A haskeményedéssel úgy vagyok mint Dudu. Nem tudnám elmagyarázni milyen érzés. De érezni fogod, az tuti. Nem fáj, de érezhető. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Nixi, Tündércserje: gratula a szép pocikhoz! :D

Voltunk hétvégén moziban, végigrugdosta a kis Diána a filmet. :D Azért ha már nagyobb lesz, asszem nem fogok rá vállalkozni hogy beüljek egy filmre. :wink:
Megpróbáltam betartani a doki utasítását hogy feküdjek sokat, de ez igazi megpróbáltatás nekem, nem vagyok ennyire nyugis típus. :shock:
Ettől a héttől csak heti 3 napot dolgozom, ez azért nagy segítség. Szerencsére a főnökeimmel tök normálisan meg tudtam beszélni.

Haskeményedés, méhösszehúzódás: szerintem nekem még nem volt ilyen. Ez állítólag olyan hogy tutira észreveszi az ember.

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

Haskeményedéssel kapcsolatban már én is akartalak kérdezni titeket.
Nem vagyok biztos, hogy pénteken nekem az volt. Akkor voltam az utolsó céges vacsorán. Kaja után a hasam látványosan megnőtt és olyan feszes volt, hogy az csak na, de nem fájt. Szerintetek ez az volt? Semmilyen puffasztó kaját nem ettem ezért is csodálkoztam a dolgon. Anyutól is kérdeztem, és ő is azt mondta, hogy nyugodjak meg tudni fogom mikor keményedik a hasam.

Kép
maryanna
 
 


Maryanna: ez nem az volt szerintem, egyszerűen csak túlkajáltad magad. Teljesen normális ha egy kiadós evés után megnő a pocid, mostmár a Baba sem kicsi, és a kajának is el kell férnie valahol.

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!
Niki, Tündércserje! Szupi a pocakotok. Apa szerint az enyém is hasonló nagyságú...
Niki! Ügyes legyél holnap! Drukkk Neked!!!

Haskeményedést én sem tudom milyen pontosan, mert ugyan néha érzek valamit, de csak lent.
Én most a vas,kálcium, magnézium bevétellel szenvedek, mert nagyon meg kell szervezni, hogy melyiket mikor, milyen kaja előtt-után veszek be.

Múlt héten nagyon beparáztam az influenza miatt. Kolleganőm izomfájással jött dolgozni, na én haza is mentem. Me is még "váltott műszakban" vagyok vele.
Ti nem féltek??? Én már mindenbe beleképzelem, hogy most kapom el... :?

Lányokhoz, fiúkhoz nagy grat mindenkinek, aki mostanában tudta meg!

Gyerkőc tegnap nekem is nagyon aktív volt, szinte egész nap ment a hancur. De élvezem...

Kép
moncsi73
 
 


Sziasztok!

Pocakok nagyon szépek!

Tündércserje: nekem lapos, inkább befele forduló mellbimbóm volt. Azért írom, hogy volt, mert a 10 hónap elektromos mellszívózás kifordította. Jó, most sem mered 1 cm-t kifele, de sokkal jobb a helyzet. Nekem a szülés után azt mondták, hogy miért nem tornáztattam!? Azóta beszereztem a Nagy szoptatóskönyvet és abban egy csomó jó dolgot ír rá. Alapvetően, ha ügyes a baba, akkor ő is ki tudja fordítani, illetve a mellszívó is kifordíthatja, meg apa is segíthet rajta. A 3. trimeszterben már nem nagyon szabad ingerelni, mert megindíthatja a szülést. Szoptatásnál meg össze kell csippenteni a hüvely és a mutatóujj közé a mellbimbót és úgy be tudja kapni a baba. Nekem 5 csecsemős próbálta meg, aztán jött a bimbóvédő és arra már valamennyire rá tudott kapni Adél. De nem jártam sikerrel. Remélem most sikerülni fog szoptatnom.

Most futok vasalni, míg alszik a lány.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


csnixi, tündércserje
Nagyon szép nagy pocakokt van már. Nekem a közelében sincs. Még a fele sincsen. A kolléganőim minden héten ellenőrzik. Ők látni vélnek valami, amit én nem, mert tudom, hogy előtte is volt pocakom. :lol: Ők meg eddig nem figyelték :wink:
Mozogni sem mozgunk még mindig. Illetve biztos, csak semmit nem érzek.
csnixi
Biztos sikerülni fog a vizsgád holnap, ne izgulj.
xsara
Cuki a kép nagyon. :lol: Az ínyvérzésnél, amit írtál nem értem. Először másik fogkrémmal megmosod, utána meg ezzel a Corsodyllel újra? Ha igen, akkor előtte milyen fogkrémmel mosod? És öblítőt nem használsz?

Kép
domi001
 
 


Domi!
Colgéttal mosok rendesen fogat, aztán kezdem előről a másikkal.
Ez van a használatiban is. Gondolom, mert nem tisztítja a fogakat és azért....

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


xsara
Köszönöm. Azt hiszem én is megpróbálom. Hátha :lol:

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Gabi, Domi
Nem fogorvos vagyok, bár ha nagyon megerőltetem magam, be tudok tömni egy fogat :wink:
(arc-, állcsont- és szájsebészeten vagyok rezidens)

Yusz
Gratulálok a kislányhoz!

Babamozgás
Akkor érezzük, amikor a méhfalnak ütköznek. Mivel most még van bőven helyük, nem minden mozgásuk érzékelhető. És nekik sincs még erős izomzatuk.
Majd a 28-30. hét környékén lesz nagy ficánkolás!

Nixi
Jó a táblázat!
Kitartást a tanuláshoz!

Szépek a pocakok!

Moncsi
Én nem félek az influenzától! Ez se másabb, mint a minden évbeni járvány!
(bár, én nem hiszem, hogy most "influenza-járvány van :oops: )
Vendég
 


Szájápolás
Teljesen mindegy, milyen fogkrémet, szájöblítőt használsz! (nagyon jól lehet öblögetni az egyszerű kamillateával is)
Az alapos tisztításon van a hangsúly! DE azt se kell túlzásba vinni! (a túlságosan erős dörzsölés is károsíthatja a fogzománcot)
Vendég
 


crystall
Az a baj, hogy hiába tisztítom alaposan a fogamat. Nem múlik a vérzés. Ma megint erősebb is volt. Néha rémisztő. Nagyon zavar és nem tudom még mit tehetnék. :cry:

Kép
domi001
 
 


domi001 írta:crystall
Az a baj, hogy hiába tisztítom alaposan a fogamat. Nem múlik a vérzés. Ma megint erősebb is volt. Néha rémisztő. Nagyon zavar és nem tudom még mit tehetnék. :cry:


Majd elmúlik szülés után, ha a hormonháztartásod alaphelyzetbe áll.
Próbálj meg Rutascorbint szedni!
Vendég
 


Nixi: drukkolok a vizsgád miatt, biztos minden rendben lesz!

Xsara: nagyon édes a kislányod! Állati cuki, ahogy körülbástyázva alszik!

Calendula: jó, hogy ilyenek a munkahelyeden! Igazán irigyellek...én leginkább úgy érzem, hogy annyira stresszel a főnököm azon, hogy elmegyek, hogy még akkor is kiszúr velem, ha nem is akar... :cry:

Moncsi: én hétvégén paráztam be nagyon...párom szüleinél voltunk és anyósom vasárnapra totál lebetegedett, és a keresztfiunk sem volt sokkal jobb állapotban...nagyon remélem, hogy nem kaptam el semmit, mert most állandóan úgy érzem, hogy "jajj, holnapra beteg leszek"...

Crystall: legyen igazad az influenzával kapcsolatban!!!


Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat a kérdéseimmel kapcsolatban! Most egy kicsit megnyugodtam, hogy akkor ezzel a befelé fordulással nem lesz gond (inkább nem részletezem, miért :oops: ).
Mostanában kezdek el aggódni olyan dolgok miatt, amik eddig eszembe sem jutottak, például hogy honnan fogom tudni, mennyire kell felöltöztetni a kicsit, vagy hogy nem fogom-e leejteni, vagy hogy tudni fogom-e, éppen mi a baj...
Tegnap voltunk dokinál, minden rendben van, kisfiunk szépen növekszik, a méhem teteje már elérte a köldökömet, és olyan erős a szívhangja a kis drágámnak, hogy lejebb kellett állítania a dokinak a hangot :lol:
Most javasolta már ő is, hogy válasszak szülésznőt, adott egy nevet, akivel szeret együtt dolgozni, remélem, elvállal, és szimpi is lesz.
Ja, és megkaptuk a beutalót a következő laborra, megint ezer dolgot kell nézetni, úgyhogy megint jól lecsapolnak...

Kép
tündércserje
 
 


Énis épp igy vagyok, mostanában mind ilyeneken jár az eszem, hogy vajon jó anya leszek-e? egyáltalán ez miből áll, hogy kell nevelni egy gyereket?! Hétvégén két babalátogatóba is voltunk és csak csodálkoztam és ámultam, hogy milyen kis csöppségek és hogy kell ügyelni rájuk, vajon minden rendben lesz-e nálunk is?!

Mindenesetre nagy feladat elé nézünk, szülők leszünk :D


Kép
csilumilu
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors és rövid bejelentkezés, ígérem ha kipihentem magam reagálok én is mindenre és lesz friss tábla!

Szóval SIKERÜLT a Kresz vizsgám, ahogy Moncsi írta sms-ben a picurka súgott! :D :) :) Nagyon örültem neki, sokat stresszeltem miatta! :oops:

Holnap meg már megyek is rutinra, h még az idén abból is meg tudjam csinálni a vizsgát, forgalmit meg csak jövőre!


Szép estét Mindenkinek!

Kép

Kép
csnixi
 
 


csnixi
Tudtuk, hogy ügyes vagy és sikerülni fog :wink: Gratulálunk! Jó pihenést az izgalmak után!

Kép
domi001
 
 


Niki
Elfelejtettem még valamit :lol: Kérdezd meg a férjedet ült-e már szamárháton? :lol:

Kép
domi001
 
 


Csnixi!

Gratulálok a vizsgádhoz! Az első akadályon túl vagy. A többit kisujjból kirázod! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Csilumilu: gratula a mocorgáshoz. Ugye milyen szuper érzés? Tényleg nagy feladat elé néz mindenki. De nagyon jó érzés mikor odamegy hozzád a gyereked és azt mondja anya szeretlek ám. Ez csodás érzés. Igaz van amikor kihoz a béketűrésből, de sokáig nem tud rájuk az ember haragudni. Olyankor szokta mondani a kislányom, hogy tudom már nem is szeretsz. De többször meg is kérdezi tőlem, anya ugye szeretsz? Mindenesetre csodálatos érzés anyának lenni a nehézségek mellett is.

Tündércserje: a befelé forduló mellbimbóról nem igazán tudok mit mondani, nálam ilyen probléma nem volt, a haskeményedést pedig mindenképpen tudni fogod, hogy mikor az. Nekem időnként szokott lenni, mert a kislány nagyon lent fekszik. Ettől időnként fájdogál a hasam és nagyon sokat kell mennem pisilni. Természetes dolog, hogy aggódsz ezeken a dolgokon, az elsőnél én is így voltam, aztán mikor megszületett valahogy minden természetes volt. Persze volt, hogy nem tudtam miért sír, de idővel azt is kitapasztaltam, hogy éhes, nyűgös vagy fáj valamije. Náluk a kislány elég hasfájós volt és ezért elég sokat sírt, sokat volt ölbe és ezt meg is szokta.

Xsara: édes a kislányod ahogy alszik.

Moncsi: szerintem mindenki fél egy kicsit az influenzától, de nem szabad mindig ezen gondolkodni. Próbálj más dolgokra koncentrálni. Ha rossz dolgokra gondolsz akkor az be is következik.

Csnixi : gratulálok a kresz vizsgádhoz.

A tegnapi nap folyamán az én picurkám is igen aktív volt, szinte egész nap mocorgott és rugdosott, este még az apának is megmutatta, hogy mekkorát tud rúgni.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Köszi beus :) ebbe belegondolok és úúgy meghatódok :D

Kép

Kép
csilumilu
 
 


Nixi: gratula a vizsgához! Biztos a többivel sem lesz gond!

Beus: jó lenne, ha tényleg úgy lenne, ahogy írtad, hogy ez az anyaság dolog jön magától! Nagyon vágytam erre a gyerkőcre és úgy éreztem, fel vagyok rá készülve, de ahogy egyre közeledik az érkezése, egyre több a kétségem, hogy jól fogom-e csinálni. Az biztos, hogy az első pillanattól teljes szívemből szeretem ezt a kis embert, és csak remélem, hogy ez az elején elég lesz a nehézségek leküzdéséhez.

Sajnos mára lebetegedtem, remélem, nem ez a nyavalyás influenza, csak valami kósza légúti cucc, és gyorsan kiheverem...annyira köhögök, hogy az valami borzalmas, de szerencsére eddig csak hőemelkedésem van...este megyek dokihoz, hogy tutira ne legyen baj.

Ma beszéltem a dokim által ajánlott szülésznővel, és mondta, hogy egyáltalán nem korai, hogy megkerestem, sőt...szóval ha valaki fontolgatja ezt a dolgot, akkor tényleg jobb mielőbb megkeresni azt, akit választani szeretne.

Kép
tündércserje
 
 


Tündércserje: vigyázz magadra, írd meg majd, hogy mit mondott a doktor.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Nixi gratula a vizsgához!

Én is lebetegedtem, tegnap délutánra totál kiütött a nátha, hőemelkedésem volt.
Mára felment 38,4-re, kihívtuk az ügyeletet. Állítólag csak egy sima nátha-torokfájás kombináció, kaptam gyógyszert. Szerencsére az Algopirin nagyon hamar levitte a lázat. Azt mondta a doki hogy csak a hosszantartó magas láz okozhat gondot, ennek ellenére nagyon be vagyok parázva. :shock:

Tündércserje, veletek mi van? Remélem jobban vagytok.

Kép
calendula
 
 


Sziasztok!

Nixi gratula a vizsgádhoz! Ügyes vagy :D
Próbálj pihenni, pláne így vizsgadrukk után! Megértelek, az én vizsgadrukkom is nagyon kihat a közérzetemre és a pocakomra is sajnos. ( És légyszi javítsd a privi üzi alapján az időpontot is, köszi!)

Gratula azoknak is, akiknek most derült ki a neme a babájának!
Na és pocakfotókhoz is csak jót lehet hozzászólni, olyan aranyosak!
Legalább én is látom, hogy nem is olyan nagy a pocakom, mint néha hiszem! :)

Keményedések: az olyan, amikor szinte az egész hasad szó szerint olyan lesz mint a kő és ha megnyomod fáj. Nekem sajnos sokat volt a legelején. Magnézium kigyógyít belőle.

Járvány: ez sajnos nem olyan, mint a szokványos influenza, hiszen az nem jelenik meg nyáron és nem kel át földrészeken. Ezt nem magamtól mondom, mostmár akár babás-mamás újságoknak is olvashattok róla.
Oltás: mellékhatása nem sok, csak egy kis izomfájdalom. Ezt tapasztalatból mondhatom, én ugyanis megkaptam a múlt héten. Sőt, tegnap voltam a nőgyógyászomnál, és ő konkrétan megdicsért, hogy így döntöttem, mert sajnos nem lehet teljesen leszeparáltan élni, hogy ne kapd el.
Én azért oltattam be magam, mert bejárós vagy Pestre és túl sok emberrel találkozom a tömegközlekedésen. Amennyiben valaki be oltatja a környetében mindenkit és nem mozdul ki a házból valóban nem kell beoltania magát, mert nem lesz veszélyben, de ha mondjuk boltba megy,már el is kaphatja.

Rólunk: jól van, rugdos, mocorog már szinte mindennap. A doki mondta, hogy megbecsülve kb 400 gramm lehet. Szépen fejlődik és nőnie kell már csak, minden eredményünk jól. Cukorterhelés is nagyon jó lett.
Én sajnos fájogatok még, de már fél lábon állva is kibírom, mert olyan durva mint volt és sok magnéziumot iszok. Mondjuk lehet ez a zh-k és vizsgák miatt van. De majd csak kibírom ezt is!

Szép estét mindenkinek!

Alexandra
kaisa
 
 


Sziasztok!

Második babánkat én is áprilisra várom, szoktalak olvasgatni titeket, de írni nem igazán lenne időm.
Látom a babakelengye téma már előkerült, és ennek kapcsán jutottunk arra a férjemmel, hogy nekünk van egy Ikeás Pello fotelunk, amit szoptatós széknek vettünk, csak sajnos már későn, így nem igazán használtuk. A szoptatási szokásokat már korábban máshogy alakítottuk, így csak útban van. Ha esetleg érdekelne valakit 4.000 ft-ért eladnánk. Hibátlan állapotban van, alig használtuk.
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/50078464

Nelly

Kép
breeki
 
 


calendula jobbulást.
Én is köhécselek, folyik az orrrom, de Bogitól kaptam el, mivel ő sem ment a héten oviba a nátha miatt. Viszont eldöntöttem, hogy veszek maszkot, mégha hülyének néznek is, mert amikor viszem a gyerekorvoshoz a váróban csomóan rám köhögtek.


[/b]

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!

Tündércserje, Calendula, Varva jobbulást és vigyázzatok magatokra, no meg a picire!

Kaisa!
Én is beoltattam magam, immár két hete. Semmi mellékhatás, a pici is jól van, uh-n láttam.
Mondtam a dokinak nézze meg úgy a picit, hogy az oltás nem okozott-e gondot.
Erre csak nevetett, hogy ne dőljek be a rémhíreknek. A lehető legjobbat tettem az oltással, mert így ő is védett lett.

Lányok, a héten már nem leszek, apával megyünk wellness hosszú hétvégére. Leüdüljük az üdülési csekket, amit fizuemelés gyanánt kapott. :lol:
Jók legyetek, írjatok sokat!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Calendula: neked is jobbulást! Biztos nem lesz semmi baj! Én is ezzel szugerálom magam. A dokim nekem is azt mondta, hogy csak egy kis nátha, semmi komoly, ne aggódjak, jobban is vagyok, mint tegnap. Annyit mondott még, hogy a lázzal vigyázzak, 38 fölé ne nagyon engedjem...na ja, még ha rajtam múlna. Még szerencse, hogy nem vagyok az a nagyon lázasodós típus.

Kaisa: kitartás a vizsgákhoz!!! Nem tudom, hogy van lelkierőd tanulni, nekem a laza meló is alig megy, annyira el vagyok varázsolva. Persze az is igaz, hogy még nincs egy éve, hogy diplomáztam, úgyhogy egy darabig hallani sem akarok tanulásról...

Varva: neked és lánykádnak is jobbulást!

Yusz: szuperjó wellnesselést nektek! Irigykedem... 8)

Ma túlestem az újabb laboron, megint jól lecsapoltak+cukorterheléses is volt...hát az a lötty nagyon undorító...közvetlenül utána meg úgy leesett a vércukor-szintem, hogy majdnem kifeküdtem...remélhetőleg holnap meglesznek az eredmények, és minden rendben van.

Kép
tündércserje
 
 


Nixi
Gratulálok!

Betegeknek jobbulást!
alicia
 
 


Sziasztok!

Szerencsére sokkal jobban vagyok, ma már hőemelkedésem sem volt.

Ettől a terheléses cukortól előre félek... nem is a lötty ivástól, inkább a két szúrástól egy nap.

Yusz picit irigykedem, nyaralás óta nem voltunk sehol, és már nagyon mennék valahova. :roll:

Kép
calendula
 
 


Kép
Kép
Kép

21+1 :lol: :wink:
alicia
 
 


Elkezdtük festeni Junior szobáját :lol: :wink:
alicia
 
 


Betegeknek én is jobbulást kívánok és pihenjetek sokat, ha tudtok :wink:
alicia
Hatalmas pocakod van már. Nekem még mindig semmi. Nem hiszem, hogy két és fél hét múlva ilyen szép pocakom lenne, ha most sem látszik semmi. :cry:
A szobához jó munkát, mi majd csak februárban, márciusban kezdjük a munkálatokat. Addig dolgozom és nem érünk rá vele foglalkozni. :cry:

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Calendula: remélem jobban vagy már, mielőbbi gyógyulást.

Varva: jobbulást neked is és a lánykádnak is.

Yusz: kellemes hétvégét!

Alicia: szépen növöget a pocakod!

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Calendula: nem akarlak megrémíteni, de nem is két szúrás van, hanem három. Egyszer éhgyomorra, aztán iszol löttyöt és rá egy órára, és rá még egy órára... :? Próbálj arra gondolni, hogy ez mindkettőtök érdeke! Nekem eddig nem volt gondom a vérvétellel, de elhiszem, hogy van akit ez kikészít...sajnos túl kell esni rajta.
Jó hogy te is jobban vagy már, nekem mára mintha elfújták volna ezt a nyavalyát.

Alicia: nagyon szép a pocakod!!! :lol: Én még nyúzom a férjem a festés miatt, mert szerine még ráér, de legalább már a színében megegyeztünk.

Domi: lehet, hogy csak te látod kisebbnek a pocakod, mint itt a fotókon, vagy olyan alkat vagy hogy csak később nő meg, de akkor hirtelen. Előbb-utóbb biztos megtörténik, mert a gyerkőc mindenképp' megcsinálja magának a helyet. :lol:

Kép
tündércserje
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: