Új privát üzeneted érkezett!

Én jövő héten megyek doktorbácshoz! Már alig várom! Tűkön ülök!Olyan régen láttam már a Kicsinket!
Kitty! Ne érezd magad kívülállónak, az lenne a normális. De ugye nem mindenkinek jön úgy össze a dolog, ahogyan szeretné... Gondolom Neked a teherbeesés is spontán, viszonylag könnyen sikerült! :)
Vendég
 


Csak gyorsan, mert ahogy Sissi írta, én másik topicon is vagyok és őket azért nem akarom elhanyagolni :wink:

Ez a kaja dolog....Hát én Ivánnal eleinte a halat is hallal ettem volna, pedig gyűlölöm! Most meg a májkrém, amit elég ritkán ettem eddig :P Én is úgy vagyok vele, hogy amit kívánok, azt megeszem! Oké, tatárt nem, de azt amúgy is ritkán szoktam enni, bár imádom...Nem voltam toxos, de valahogy nem félek....És egyetértek, amit az ember közértben vesz, csomagoltat, azzal azért nem lehet baj!
A másik, amitől frászt kapok, hogy édességet nem szabad, meg ezt+azt+amazt, mert felesleges kalória és hízlal is. Jóvanmááááááááááá..azért ésszel szerintem lehet!

Én 30-án megyek UH-ra, az olyan messze van :(

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


[quote="-adrienne-"]
írta:
-adrienne-Kitty! Ne érezd magad kívülállónak, az lenne a normális. De ugye nem mindenkinek jön úgy össze a dolog, ahogyan szeretné... Gondolom Neked a teherbeesés is spontán, viszonylag könnyen sikerült! :)


Igen, spontán, 4 hónap alatt terhes lettem... :lol:
Vagy most ettől rosszul kellene éreznem magam???? :roll: :oops: :cry:

Akkor inkább maradok a háttérben....
Vendég
 

 
 

Ja az éjszakai szobatisztaság...
Azt olvastam egy gyerekpszichológus cikkében, hogy nem jó az, ha a gyereket félálomban ráteszik a bilire, bizonyos időközönként. Meg kell várni míg magától megérik rá. Ez igaz alapvetően a szobatisztaságra. Én egyetértek! Az volt a magyarázat, hogy ha nincs ébren, akkor és nem magától szól, akkor ez nem tudatos, tehát nem ér semmit. Arról nem is szólva, hogy ha félálomban pisil, akkor lehet, hogy nem tud külömbséget tenni álom és valóság között, szal pont olyan, mintha bepisilni. Azaz nem tanul meg semmit a dologból :wink: Iván 25 hónapos kora óta szoba- és ágytiszta. Semmit nem tettem ezért. Na jó, annyit, hogy szeptemberben levettem ról a pelust néhány meleg napon, mert ekcémás lett a popsija. Ahogy lekerült a pelus, szólt, hogy ha kellett valami. Persze első 2 nap volt baleset. Ezután azonnal jött, hogy délutáni alvásnál mindig száraz volt a pelus. Azóta sem pisil be délután soha. Éjszaka biztonsági pelus volt sokáig. heti egy bepisi volt. Aztán szaporodtak, de észrevettem, hogy hajnalban, reggel pisil be, mert valszeg lusta kimászni. Négy napja nem adok rá éjjel sem. Volt egy-két csepp becsuri, de a java a wc-be ment. Minidg felébred.
Én alapvetően nem vagyok az eröltetés híve. Úgy gondolom, hogy mindenre-de tényleg mindere-megérnek a kölkök maguktól is :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


[quote="kitty86"] írta:kitty86
[quote="-adrienne-"]
írta:
-adrienne-Kitty! Ne érezd magad kívülállónak, az lenne a normális. De ugye nem mindenkinek jön úgy össze a dolog, ahogyan szeretné... Gondolom Neked a teherbeesés is spontán, viszonylag könnyen sikerült! :)


Igen, spontán, 4 hónap alatt terhes lettem... :lol:
Vagy most ettől rosszul kellene éreznem magam???? :roll: :oops: :cry:

Akkor inkább maradok a háttérben....


Ohhh :roll:
Azt hiszem félreértettél.... Nem, nem kell rosszul érezned magad! Ez tök jó dolog! Ezzel csak arra szerettem volna célozni, hogy igen, van olyan is, akinek gyógyszert kell szedni, vagy az étrendjén kell változtatni.
Ne haragudj, ha megbántottalak, legkevésbé sem állt szándékomban, de nincs két egyforma terhesség, és ettől nem kell senkinek sem -hogy ismét Téged idézzelek- "kívülállónak" éreznie magát....
Vendég
 


Kitty, én is kívülállok veled :wink:
Nekem elsőre sikerült bibi! És én is tünetmentes vagyok. Miluval sem volt semmi bajom, ráadásul ő is olyan jól érezte magát, hogy 10 napot maradt még :roll:

Olyan sokat írtatok a tatárbifsztekről, hogy ma az volt a vacsi. Megfogadtam ugyan, hogy nem eszem belőle, de nem bírtam ki :oops: Az meg már oly mindegy, hogy csak egy szelet volt... Remélem nem bűnhődök a mohóságomért :?
Vendég
 


Hmmm Reni, oké hogy nem hanyagolod el a másik topicot, de ránk is marad időd? :D
Vendég
 


Sziasztok!
Szia Adrienn,üdv köztünk! :lol:

Hála égnek tapasztalatból én sem tudok hozzá szólni az inzulinos dolgokhoz.Viszont van pár ismerősőm,akik ebben szenvednek,és juj de nagyon nem szeretnék a helyükben lenni.
Mögöttem is vannak fájó dolgok.De nekem legalább van 2szép gyerekem, :lol:
A barátnőm viszont hiába próbálkozik,hiába járnak ide oda,..stb.(jó ok,még az elején vannak,de akkor is)

Csilla,menj máááán,de izéke vagy :lol: Imádom a tatárt.
Sőt!!Pénteken vásárolni voltunk,és ott szemezgettem egy camambert sajttal :lol: :lol: :oops: :oops:
Na holnap jövök,és mutizok majd képet a szülinapról.
Jó sokan voltunk,és estére már állva el tudtam volna aludni :lol:

mimi12
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 13:52-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Ja, és a tábla :oops:

Kép

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Kitty,
az lenne alapvetően a normális, ha senkinek nem lenne semmi baja. Nekem Lilivel aztán tényleg nem volt semmi. Még terhességi cukros sem lettem, se magas vérnyomás, se semmi, se diéta. Aztán szépen, maga a szülés, és a szülés körüli hormonváltozás hozta a változásokat. Kijött rajtam is anyu gyógyíthatatlan pajzsmirigybetegsége, aminek a hajlamát lehet örökölni, és nála is, nálam is maga a szülés váltotta ki, úgy, mint a csökkent glükóz toleranciát. De legalább tudom, és az elejétől oda tudok figyelni rá. Ha nem tudnám, majd csak a 24. héten nézték volna protokoll szerint.

Adrienne
ha már te ilyen "profi" vagy :lol: Van olyan édesítőszer, ami nem ajánlott terhesen? Te mit használsz? Én nagyon remélem, kibírom a diétával, mert nem tudom, hogy hogy tudnék magamba szúrni egy tűt, ráadásul naponta többször is. Két napja a vércukormérő tűjét valahogy sikerült tövig, na olyan rosszul lettem, hogy azóta elő sem vettem. Ha romlana a dolog, én tuti megpróbálom inzulin előtt visszakérni a gyógyszeremet. Nagyon sok cikk van a neten, ami javasolja babásan is a szedését, és azt írják, hogy kevesebb a komplikáció a babánál is, mint az inzulinnal kezelt kismamáknál.
Amúgy van egy nagyon jó dolog, még a belgyógyász néni is örült hogy használom, a csicsókagranulátum. Napi egy evőkanállal kell meginni belőle (borzalmas íze van :lol: ), van benne természetes inzulin, és egész jól szabályozza a vércukor szintet.

Ki megy holnap UH-ra???? Nagyon várom a képeket. Nekem még csütörtökig várni kell, de már számolom vissza a napokat.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Anetto,
halljuk azokat a körkérdéseket :lol: Nekem van férjecském, lassan 4 éve. Mikor Lilivel pont ennyi idős terhes voltam, mint most Lilivel (na jó, tegnap), aznap volt az esküvőnk. Nem a baba miatt házasodtunk össze, már előtte nyáron megkérte a kezem, csak egyrészt kerti partit akartunk, azt már késő lett volna júniusban elkezdeni szervezni, másrészt szerettük volna, ha mindkettőnknek a tesója a tanu, és az enyém csak következő év februárjától lehetett, mert akkor lett nagykorú :lol: Aztán meg közben jött Lili is. Olyan érdekes volt, hogy ugye ő is egy év után jött össze, és mondogattam magamban, hogy nyugodtabban mondanám ki az igent, hogy ha babás lennék, hogy tudjam, hogy lehet közös gyerekünk. És így is lett.
Olyan érdekes, meghalt a nagypapám, és rá 27 napra megfogant Lili egy év után. Most szeptember végén meghalt a másik nagypapám, és másfél év után rá másfél hónapra megfogant Pötty.

Hmbori,
szerintem ez a fenti is az "érdekes" kategóriába tartozik, nem???

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!
Szia Linácska! Nem vagyok profi. Háát, elvileg semmilyen mesterséges édesítőszert nem támogatnak a terhesség alatt. Én használtam, és használok most is.
Inzulin: sokan idegenkednek tőle, érthető. Viszont az idejében észrevett és rendszeresen ellenőrzött inzulinos terhesség semmivel sem kockázatosabb, mint egy "normál" terhesség... Én is hallottam, hogy a gyógyszert mostanában adják a terhesség alatt, de én a magam részéről inkább az inzulin, mint a gyógyszer (ez az én magánvéleményem)...
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 13:53-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Csilla
Hát nem sok....Az egy jóval pörgősebb topic. Hétvégén persze kevésbé, de hétköznap lazán megtelik egy-másfél oldal(néha 2 is!) és ott mindenki ír szinte mindenkinek, szal sokszor végigolvasok, villám válaszok és Iván már ébred a másfél óra alvás után :wink: Este meg kicsi fórum, aztán Férjem lelkét is kell ápolni :lol:



kaja
Hát én azért sokmindent túlzásnak tartok. Vagyis nem. Szóval én azt mondom, hogy mindent lehet, de ésszel! Én is eszem olykor kolbászt (félévente kb.), virslit, gumicukrot, vagy iszom cukros löttyöt, mint kóla....De nem ezen élek és alapvetően odafigyelek. Igen, a mű dolgokat kerülöm. Édesítőszerek nálam mumus, még a férjemnek sem! Pedig se nem gyerek, se nem várandós :lol: A szinezék, cukor. Használok kristálycukrot, de nagyon ritkán. Helyette nádcukor, szőlőcukor, méz. Amúgy sem csípem az édes ízeket annyira. Kerülöm a tartósítót, már ha lehet, de ez majdnem lehetetlen. Magam sütöm a kenyeret, így tudom miből van és ha leírnám nem lenne 5 hosszú sor :? Javarészt teljeskiörlésű lisztet és kukoricalisztet használok (pl. rántás, csipetke-jobb az íze, egészségesebb és nem ragad)
Mielőtt megveszek valamit kiolvasom miből van. Ezáltal sokminden visszakerül a polcra, főleg a tv-ben reklámozott dolgok.
nem vagyok biocsaj, de sokmindenből azt veszek. Pusztán azért, mert nem nyomjék tele felesleges E-vel. Nekem nem a bio a szempont, inkább az adalékanyagok és hogy nem cukorral, hanem nádcukorral készítenek mindent. Ami a cukorral ellentétben nagyonis egészéges, mert tele van ásványianyaggal és vitaminnal :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Anetto:én irtam neked a tábliba,de majd elküdöm priviben is.
2006ban házasodtunk össze és a nászútról már
3an jöttünk haza.
Tesó is kb 3*4 hónap alatt jött össze.Szerintem ez jó arány főleg,hogy szoptatok.

Reni:én is benne vagyok egy másik topicban is az is pörgősebb,bár vannak nagyon laza napok.
Amikor elkezdtem oda irni akkor annyit irtak,hogy vissza se tudtam olvasni 1 alvásidő alatt.Sajna mostanában ahogy babásodunk mintha egyre kevesebbet ornánk.De biztos ez is változni fog.Azárt ha tudsz gyere.

Kitty:neked meg eszedbe se jusson,hogy nem irsz ide. Annak örülj,hogy azokról a dolgokról amik velünk történnek csak olvasnod kell. Amikor Márkot vártam a 29.-30. hétig azt sem tudtam,hogy mi aza terhességi cukorbeteg.

Anetto:mekkora a húgod gyereke? Nem lehet neki könnyű, kitartást neki.Mennek a drukkok,hogy még sokáig benn mamaradjon a baba.
Vendég
 


Anetto,
mennyire rövidült meg a tesód méhnyaka? Nekem alapból Lilinél is, most is csak 2000-es az a bizonyos pontérték. 3-mal kezdődő soha sem volt.
Méz: de jó lenne, de sajnos az nekem szigorúan tilos. Túl gyorsan felszívódik. Na de nem baj, majd szeptemberben bepótolok mindent :lol:
A csicsókagranulátumot nekem a kolleganőm hozta, a Preventio Network Kft forgalmazza. Ez is olyan hálózat, mint az aloe verás mondjuk. Egy másik fórumon egy lány meg tudta rendelni neten is, érdemes utánanézni, azt én nem tudom, hogy hogyan kell. Amúgy borzalmas a szaga, íze, de diétás Piroska málnaszörpbe keverve teljesen jól meg tudom inni. Az olyan édes, hogy szerintem a mérget meg lehetne benne inni.

A volt barátom hugával továbbra is nagyon jóban vagyunk, meg a szüleivel is beszélünk, találkozunk néha, csak a sráccal nem. Az anyukája olyan finom csokis sütit szokott csinálni karácsonykor, hogy az csak na, hát ugye nem ehettem belőle. És megígérte, hogy ha megszületik Pötty, csinál nekem egy egész rúddal. Pötty után az lesz a szülés fénypontja :lol:

Sissi,
drukkolok, hogy ma minden ok legyen.

Meg mindenkinek, aki ma megy UH-ra!!!
Kitty, Mékárime, (lestem a táblából :lol: ), várjuk a babafotókat!

Adrienne,
napi mennyi inzulin kellett? Vagyis hányszor? Én úgy vagyok vele, ha mondjuk 30-35. hét között kiderülne, akkor néhány hétig talán tudnám csinálni, de 30 héten át kicsit húzós, én egyenlőre képtelennek érzem magam arra, hogy tűt szúrjak magamba. De doktornéni szerint ki fogom én ezt bírni diétával. 160 g-ot eszek naponta (már ha meg birom enni), és egyátalán nem vagyok éhes. Inkább csak azzal van gond, mikor beleharapnék fincsi kalácsokba, édességekbe.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!
Üdv. az újaknak!

Anettoo!Tesódnak drukkolok ezerrel,csak a pihi segít és a fejben relax!Vigyetek neki sok-sok újságot és fincsi gyümölcsöket...hidd el,jobb,hogy bent van...otthon tuti tenne-venne !!!pusza Neki,kitartás!

Kitty!Én nagyon örülök Neked és gyere rendszeresen...Én PCOs vagyok,majd 4évig szedtem Merckformint...szart össze jönni a gyerek...amikor abba hagytam beköltözött....és azt eszek amit akarok....carok a dologra,amíg doki nem szól...és amíg oda figyeltem...babák elmentek!Szóval Velem se sok történik...na majd szerdától...És gyere válaszolj Anettoo kérdéseire,Engem is érdekel egy tanárnő élete....sőt Én szívesen olvasom mindenkiét!

Én 92ben házasodtam,86óta vagyok a férjemmel....azért hoztuk előrébb az esküvőt,mert terhes lettem....de a baba nem tartott ki!Szóval....Én se mai csirke vagyok!

Köszönöm a sali receptet,ki fogom próbálni!
Most a tejfölös paradicsomot imádom....sóval!
Ma disznótorost főzök...lila káposztával....jó kis fogyis-diétás kaja!!!

Sissi jobban vagy?Tényleg nem iszol teát?Utálod?Semmilyent?

Hol vagy Noki?Pocid?

Mai kontrollosoknak sok-sok drukk!

Anettoo Én szerdán megyek 21.-én!De úgyis itt van lassan ,majd beírod a következőt!!!

na szijasztok,megyek a munkahelyemre...hiányzom áll. nagyon!Délben itthon vagyok,írjatok sokat!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi,
én PCOS nem vagyok, csak pusztán csökkent glükóz toleranciám van. Csak azt nem értem, hogy amikor 85 kiló voltam, nem diétáztam, akkor 7,85 volt a terhelt cukrom, aztán elkezdtem úgy-ahogy betartani a diétát, legközelebb már 9,9 volt, akkor nagyon megijedtem, és tényleg tutira betartottam, akkor lett 10,61. Na itt mondtam, hogy nem érdekel az egész. Mikor most babásan nézték, újra 9,9 volt, pedig most csak 65 kiló vagyok. Sikerült jó lerontani az orvosoknak. Csak az a baj, hogy most babával nem merek kockáztatni. Reggeli után egy korpás zsemlétől is volt 8,5, szóval inkább betartom a dolgokat.
Amúgy a disznótoros lila kápival tök jó diétás kaja, legalábbis ch szempontjából, szinte nincs is benne, max a hurkában az a pici rizs :lol: Én is lenyomom a töltöttkápikat. Ez a jó ebben a ch diétában, hogy nem igazán diéta, mert jó sokat lehet enni, csak válogatni kell.
Amúgy nem arról volt szó, hogy te már otthon vagy, és nem dolgozol, és nem emelgeted a 3 éves pelenkásokat????

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok Kismamik!

Én Jázminnal terhes cukros voltam, miután kiderült ezerrel diétáztam nem volt valami jó, nyáron 40 fok meleg és még egy fagyit sem ehettem meg nagyon szörnyű volt de miután megszültem azután elmúlt hála az égnek remélem most nem leszek az. Én is megeszek mindent amit megkivánok, és terhességem elején én is halat ettem volna hallal pedig alapban nem eszem egyáltalán mert nem szeretem. Viszont diéta alatt csak édesítőszert lehetett és csak a pöttyöket semmi mást, meg cukor nélkül de én a kávét nem tudom meginni cukor nélkül, maradt az édesítő én canderellel édesítek, mert ez rajtam ragatd, semmi cukor már nem iszok semmibe sem cukrot, de jó is legalább nem hízok tőle.

Kitty: Szerintem nem vagy "kivűlálló" nekem is voltak gondjaim Jázmin előtt is és utána is pl tejcsorgásom volt és gyógyszert kellett rá szedni, pedig minden hormon vizsgálatom jó volt és mégis. Az orvosok nem tudták mitől van. Jázminra másfélévet vártam mert nem akart összejönni, a mostani terhességem pedig első próbálkozásra összejött, mondtam a páromnak, hogy kezdjük el a próbálkozást mert Jázmint is olyan nehezen hoztuk össze. dec elején próbiztuk és már a köv mensim nem jött meg. Szóval szerintem ez nem azt jelenti, hogy valakinek ezek miatt kivülállónak kell lennie, én is éreztem ezt az elsőnél egy másik portálon, másik topicban de aztán elmúlt mert egyre több közös témánk lett. Úgyhogy elne tünj nekünk bizti lesz olyan téma amihez te is hozzá fogsz szólni. Meddíg fogsz dolgozni? nem fognak hiányozni a tanítványok? Szegénykék bizti rossz lesz nekik, ha ott kell majd hagyni őket.

Anettoo: Én férjnél vagyok idén lesz az ötödik házassági évfordulónk Augusztus 7.-én. Csodás ajándékom lesz idén. Megy a sok-sok drukk a húgodnak, hogy minnél tovább maradjon bent a picike.
Ja mit mondott az orvos a sok bacidra? Kaptál rá valamit? És már minden ok?

Üdv
Beus

Kép
Kép
Kép
beusmimi
 
 


Sziasztok
Aranyos vagy Kandi,hogy hiányolsz :)
Kissé mozgalmas volt a hétvégénk....jöttünk mentünk és annyira jó volt ennyit sétálni és világot látni :wink:
Viszont rókakoma visszatért a szabiról,de most egész jól viselem :)
Enni csak szendvics megy még mindig természetesen vaj nélkül 1szelet felvágottal :cry:
Kissé már unom,de a lényeg az ,hogy megint nem tudom nagydologra menni.....pedig már mindent kipróbáltam ,de nem segít.
Este már laevolacot ittam, de az sem segített...és ma van az 5dik nap,hogy nem volt semmi.
Az vigasztal ,hogy nem eszem sokat(most sajnos) és ,hogy nincs tele a pocakom annyira?!
Mondjuk akkor sem normális dolog ez :cry:
A lényeg,hogy reggel megint vettem be laevolacot......ha ez sem segít akkor nem tudom mit tegyek ????

Adrienne
Üdv Néked is Kismami :)

Puszi mindenkinek!
Noki

Kép
noki&potyi
 
 


És a tábla:
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 13:53-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Sziasztok!
Linácska! Naponta 3x zúrtam, a 22.héttől. 150g-os CH diétán voltam és vagyok.
Kandi! Én is PCOS (és IR-s) vagyok, nekem a mettől sikerült az előző baba is és a mostani is. Az a lényeg, hogy Neked is sikerült! :)
Vendég
 


Anettoo!
Nekem Zaránd 1 éves koráig kb. 5-6 x ébredt éjszaka, és napközben 2x aludt (de és du). Reggel 6 körül kelt. 15 hónapos korára (kb. 1 hónapja) átalakult a napirendje, 10-ig alszik, du is alszunk kb. 2 órát, és este 8-kor fekszünk. Éjszaka 1x még mindig felébred (kajáért).
Vendég
 


Sziasztok!

Adrienne, Kandi és Linacska
A PCOS és az IR miatt én is eléggé félek a terhességi diabétesztől, így most, hogy elértem a 12. hetet, végül nem is álltam le a metforminnal. Nem tudom, hogy ez a jó döntés-e, de eléggé utánaolvastam, meg konzultáltam másokkal is, és végül erre a következtetésre jutottam.

A glikémiás diétára próbálok figyelni, de CH-t nem számolok egyelőre. Remélem, hogy jövő héten eljutok az endokrinológushoz, és akkor meg tudunk állapodni egy feltételezhetően jó rutinban.

Kitty,
szerintem nem kell az embernek kívülállónak éreznie magát. Nálunk a PCO mellett a baba a második hónapra összejött, és pl hányingerem, vagy komolyabb rosszullétem eddig nem is volt. Szerintem a terhesség tényleg olyan "más állapot", ami mindenkinél más, és nem hiszem, hogy itt valaha is olyan hangulat lett volna, amikor valaki megmondja a tutit :)

Anettoo,
végre megkönnyebbültem, priviben küldöm az adatokat :D

Flake (aki egy másik Adrienn :) )

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Flake,
szerintem jó döntés, hogy nem hagytad abba a metet, én is szerettem volna így tenni, de nekem úgy néz ki, hogy a diéta mellett is jó a cukrom. Na ha majd romlik, akkor az inzulin előtt ezt próbálom visszakérni.

Anetto,
Lili még most is képes du. 4 órákat aludni. Este fél 10-kor fekszik, fél 8-kor kel, ha itthon van 3-4 órákat, az oviban csak 2,5-et. 15 hónapos korában hagyta el a napi 2x alvást.

Nócika, Titimee
nagyon eltűntetek.

Ma én úgy felidegesítettem magam. Bejöttünk Kecskemétre angolra, és elmaradt. A tanárnéni engem nem tudott értesíteni. De bakker, ha nem tud értesíteni, és tudja, hogy be fogunk jönni, akkor nem kellene megtartani az órát??? Csak azért mert az egyik kislány lemondta, és így csak 2-en lettek volna, a másik kisfiú meg nem szokott figyelni. Pont azért jött át ez a kisfiú, hogy 3-an legyenek, és ha valaki lemondja, még legyen óra. És ez havi egyszer minimum előfordul. Imádom az ilyen szolgáltatói szemléletet. Úgyhogy most az egész napot apunál töltöm, nem akartam hazamenni, és újra bejönni délután, utazni ezért 80 km-t, ráadásul Lilit még egyszer felkelteni, mert ugye reggel már felkeltettem egyszer. Apu legalább 150 m-re lakik az angoltól, itt tud sokáig aludni.

És már csak 3 nap, hogy lássam Pöttyöt. Remélem minden ok vele, bár ha nem lenne, gondolom érezném...

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Üdv Adrienne örülök, hogy jöttél.
ZAránd kajáért ébred? Tápért? Vagy cici? HA csak teáztatod az nem elég?

Anett: Nekem Ádám kicsinek se bírt napközben 1 óránál tovább aludni. Most 17 hónapos 12:30-14:30 alszik. Este kb 21:00-reggel 8. Éjszaka van, hogy 3 is felkelek hozzá. HA megmoccan ugrok és visszaadom a cumiját,, vagy megitatom. Mások azt mondják hogy hagyjam síírni. Vagy hagyom és hányásig sír, vagy teljesen felébred. Nekem ez nem hiányzik. Inkább odamegyek hozzá mikor csak mocorog. Nagyon rossz alvó. Ráadásul nem lehet betakarni, mert arra is felébred. Hálózsákba meg nem tehetem, mert annyit forog hoyg tisztára belegabalyodik.
Na akkor én hol rontottam el? :roll:
De majd a másodiknál okasabb leszek!

MA megyek dokihoz, már alig bírok magammal. Remélem minden ok!

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Háát, én a gyógyszert abbahagytam a terhesség alatt. Nekem a dokim azt mondta, 16. hétig nem szól bele, addig ha akarom, szedjem. Én nem akartam. Rizikósnak érzem. Ez az én véleményem és döntésem.
Linácska! Hát nem csodálom, hogy felhúztad magad! Durva!

Ádibaba! Tápszerért ébred. Próbáltam a teát is, de nem vált be, nem elég, neki enni kell! :) Pár hónapja még 3 üveggel evett meg éjszakánként, most már "csak" kettővel (eggyel lefektetem, + 1 éjfél körül). Bízom abban, hogy erről is leszokik majd.
Vendég
 


Sziasztok, most nincs időm visszaolvasni, de nagyon ideges vagyok.
Eddig szinte aszexuális voltam, de tegnap fél 12-kor arra keltem, h szexelnem kell apival. Hát fel is keltettem, nem bánta. :lol:
De azóta barnázom picit. Megyek a dokimhoz ma 5 re. Járt már valaki így?!

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


irdab,
Nekem a doki néni azt mondta, hogy legyünk kreatívak, és ne erőltessük az olyan pozíciókat, amik nyomást gyakorolnak a méhszájra, mert az lehet vérzékeny. Azóta nem is volt probléma, csak akkor egyszer 2 napig. Ja, és még E vitamint ajánlott.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


De jó, hogy felvetettétek az alvásproblémát!

Nálunk sincs nyugalom éjjel :(
Milu este 8-tól reggel 8-ig alszik, de bizony éjjel 1-2 alkalommal ő is felébred. Külön szobája van, és én is megyek az elő nyekkre, mielőtt teljesen felébredne. Egy kis simogatástól és a hangomtól meg is nyugszik és hamar visszaalszik.
Én is magara gyanakszom, mint elrontóforrás... Ő ugyanis úgy alszik el, hogy lefekszem mellé, odabújik, beszélgetünk... és szerintem amikor éjjel felébred, megijed hogy nem fekszem mellette.
Kár, hogy nem tudnak beszélni, mert lehet, hogy sokkal könnyebben meg tudnánk oldani ezt a helyzetet. Így csak próbálkozom az ablakkal, párologtatóval, takaró-paplan csereberével, meg mindennek ami kínomban eszembe jut.
Ez persze azt jelenti, hogy másfél éve én sem aludtam át egyetlen éjszakát sem...
Ebéd után meg 1-1,5 órát alszik.

Anett, még nem hallottam erről az alvásvizsgálatról, mesélj majd mi volt!

Adrienn, nagyon tetszik a Zarand név!

Irdab, remélem semmi komoly! Legalább jó esett? :wink: :lol: Nehogy annyira beparázz, hogy mostantól nem engeded közel apát!
Vendég
 


linacska: aranyos vagy, hogy hiányolsz, de nem nagyon tudok hozzászólni a beszélgetéshez ezért inkább olvasó üzemmódban vagyok.
szerdán megyek énis dokihoz, remélem minden rendben lesz a babával. :)

Timi
titimee
 
 


[quote="ádibaba"]
írta:
ádibabaNa akkor én hol rontottam el? :roll:
De majd a másodiknál okasabb leszek!

MA megyek dokihoz, már alig bírok magammal. Remélem minden ok!

Sehol nem rontottad el.Nehogy azt hidd,hogy a tesónál okosabb leszel.
A Szabi 3éves,és a mai napig dettó ugyan ilyen.Én rengeteg mindent kipróbáltam,és annyit értünk el,hogy 16hós korától nem óránként ébred. :lol:
De a próbálkozásban volt sírni hagyjuk 1órát,míg el nem alszik.És bizony elaludt,onnantól annyi,hogy nem óránként ébredt de ébredt.
2éves koráig cicizett.Azt hittem,ha abba hagyja majd megjavul.ÁÁÁÁ egy frászt javult meg,a mai napig ferlébre.Igaz már nem minden nap,de heti 5x tuti,és van,hogy 2-3-4x is egy éjszaka :lol:
Ő ilyen és kész!! Nem a mi gyerekeinkről mintázták a szakairodalmat,vagy akik írtát,fingjuk nincs róla,hogy ilyen is van :wink:

Drukkolok a dokihoz,és kíváncsi vagyok nagyon!!

mimi12
 
 


[quote="irdab"]S írta:irdabziasztok, most nincs időm visszaolvasni, de nagyon ideges vagyok.
Eddig szinte aszexuális voltam, de tegnap fél 12-kor arra keltem, h szexelnem kell apival. Hát fel is keltettem, nem bánta. :lol:
De azóta barnázom picit. Megyek a dokimhoz ma 5 re. Járt már valaki így?!

Igen én a Szabival.Elől fekvő mélyen tapadt lepényem volt.Ráadásul nem barnáztam,hanem kajakra véreztem,bár nem durván.
Ne idegeskedj,mert az nem jó.Feküdj amennyit bírsz,és ne erőltesd magad.Remélem pár nap pihivel fekvéssel,rendben lesz minden.És innentől nuku szex!!

mimi12
 
 


Hello mindenkinek!

Most jöttem az uh-ról, minden OK! :D :D :D
Úgy megnyugodtam, pedig annyira nem is paráztam, csak ugye rég (dec. 10) hallottam a pici felől...
Annyira jó volt látni, ahogy mozgolódik! Férjem szerint szalutált is nekünk! :lol: Tény, hogy kalimpált rendesen a kezével. Ráadásul még "ugrált" is - nem tudom, hogy csinálta, de egyszer csak jó magasra elrugaszkodott! :)
Nyaki redő rendben (1,7 mm), CRL 62 mm, BPD 22 mm. Ez nem tudom, mi: FI 9 mm. Segítsetek l.sz!
Még belefértem a kombináltba (13+0d. "a biometriai adatok alapján"), csak épp üres vizsgáló nem volt, így az információs pultban vették le a vért! :shock: :D :lol: Vicces - pedig más biztos kiborulna ezen... Mindenesetre ettől is felejthetetlen lesz ez a nap!
Csináltunk képet is, csak sajna elég elmosódott lett. Ha megszavazzátok, felteszem, de tényleg nem sokat mutat... Szerintem majd a többieké jobb lesz.

Kiderítettem, hogy mikor van terhestorna, meg szülésre felkészítő tanfolyam, csak épp tel.szám nem volt, így csak a helyszínt és az időpontot tudom. Majd megjelenek az első alkalommal, aztán felmérem a terepet - pl. kell-e vinni polifoamot (kolléganőm a Szent Imrébe járt, neki kellett magával vinni...), mennyibe kerül 1-1 óra, meg ilyenek... De szerdán már megyek - remélem elenged a főnök. Neki holnap mondom el, most már tényleg fűnek-fának elmesélem! :)

Csak az a szar (mindig így járok), hogy annyira elvarázsolt a látvány, hogy hiába készültem fel a rengeteg kérdésemmel, mindet elfelejtettem megkérdezni - pedig még a telefonomban is benne voltak... Egyszerűen semmi - csak a pici, ő töltötte be minden porcikám, gondolatom - más semmi.

Remélem, a többiek is ilyen jó híreket kapnak, mint én - ez igazán megnyugtató érzés! És mindenkinek drukkolok, akik ezután mennek!

A körkérdéshez: mi már 1,5 éve vagyunk házasok a férjemmel - gyakorlatilag azóta indult a babaprojekt. PCOS mellett így jött össze - ahhoz képest ez még nem is olyan rossz eredmény. Mivel tudtuk, hogy nem fog gyorsan jönni a pici, nem is türelmetlenkedtünk - biztos ez is segített. Amúgy pont a megismerkedésünk/összejövésünk 9. évfordulóját ünnepeltük, amikor úgy érezte a babácskánk, hogy eljött az ő ideje... Mindig is a 9-es volt a szerencseszámom. 2009 - tuti év! :)

Linacska, tényleg az is nagyon érdekes, amit írtál. Ez is olyan reinkarnáció féle dolog - Ti hisztek benne (körkérdés)?

Üdv, adrienne!

Kép

Kép
hmbori
 
 


Látom ez az alvás sokaknál kérdés...
Én tuti nem mennék alvásvizsgálatra!!! Egy gyerekpszchilógussal való emailezés bőven megteszi első körnek :wink: Ugyanis halál normális, hogy a gyerekek éjjel ébrednek. Amelyik nem, annak szerncsések a szülei és ennyi. Van, aki 2 van aki csak 5 éves kora körül alussza át az éjszakát és ez tök normális. Valamint ezer oka lehet az ébredésnek, nem csak az, hogy elrontottad (napközbeni élmények, tv!!!!, esetleg nem neki való mesekönyv is...stb). Szerintem amúgy nem is nagyon lehet elrontani....Ha csak nem játszol vele éjszaka, amikor éppen ahhoz lenne kedve.
Iván másfél éves volt, mikor kiborultam...Éjjel 100x ébredt majd' másfél órát altattam....Szerencsémre pont akkor volt téma az alvás a Kismama klubban. Elmenetem. Ott rengeteg dolgot mondtak...Két gyerekpszichológus tartotta, akik szopitanácsadók is...NAgyon hasznos volt eza délelőtt. Megtudtam, hogy a gyerekem teljesen normális és el fog ez múlni. Ha eröltetem érhetek célt, de csak látszólag, mert ha sikerül és a trükköktől át is alussza az éjszakát a frusztráció miatt, amit a szoktatás okoz lehet simán más nyűgje :wink:
Tudom, nem mindenki híve, vagyis sokan nem, de az együttalvás egy nagyon jó dolog! Babának mamának lelki simogatás és hasznos...Mama alszik, mert baba mocorog majd cuppan, így senki nem ébred fel teljesen, mindenki kipihent :wink: És leszokik róla úgyis :lol: Iván mostmár csak éjjel 2-3 felé ébred. Addig nem alszunk együtt, addig Apucié vagyok :wink:

Egyébként anetto mivel jobb a tea, mit a tápi? Ha éhes vagy te sem laksz jól egy bögre teával :wink: Ha szomjas vagy éjjel, akkor meg vizet iszol nem? Akkor a baba miért tegyen másként 8)

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Szia Bori!
Juj de jó,hogy minden rendben!!
Ugye milyen jó érzés mikor így látod a babát?Azért már ennyi idősen megvan mindenük,kalimpálnak integetnek,rugdosodnak,.stb :lol:
Az FL aszt hiszem a combcsont,de mindjárt utána lesek,hátha találok valahol valami infót.

Tényleg körkérdésre én is válaszolok.Mi nem házasodtunk össze,és 4,5éve vagyunk együtt.
Mindketten elváltunk és mindkettőnknek van az első házasságból nagyobb gyerkőc.Talán lehet mi emiatt nem is tartjuk fontosnak az esküvőt.

Reinkarnáció.Erről nem nyilatkozom :lol:
Az az igazság,én semmi ellen nem vagyok,valamennyire még hajlok is afelé,hogy higgyek különös dolgokban.
Viszont én úgy gondolom, az életünket mi magunk alakítjuk.
Viszont tény,vannak megmagyarázhatatlan dolgok ,szituációk.

mimi12
 
 


Anett Bocsi, nem neked akartam :oops: Ádibaba anyujának...

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Reinkarnáció: Nem tom ki írta :oops: , hogy nagymama és nagypapa halála után 1-2 hónappal lett várandós és....
A léleknek ennél sokkal hosszabb időre van szüksége az újjászületésre! Átlagosan 10-15 múlva következik be, addig fejlődik :wink: Az első pár hónapban nem is mennek messzire, jönnek-mennek, búcsúznak...

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Reni! Teljesen egyetértek veled!!
Akartam írni az alvással kapcsolatban.
Örüljetek addig míg ébred és oda bújik és édes kicsi babácska.
Higyjétek el,ha annyi idős lesz a gyermeketek mint a Fanni lányom,vissza fogjátok sírni ezeket a szép babaidőket.
Meséljek milyen egy 13éves múlt kamasz??? :lol: :lol:
Reni! Szerintem a tea semmivel nem jobb mint a tápi.
Ha szomjas szerintem is inkább vizet igyon,ha éhes az más.De ezt a szülőnek kell tudnia,miért ébred a gyereke.
Én mondjuk a lányomat teáztattam.Na a Szabi a mai napig nem kap túlzottan teát,max napközben,de ilyenkor is inkább vizet iszik.

mimi12
 
 


hmbori,
örülök az UH-nak, drukkoltam ám rendesen! :) Egyébként mi is elfelejtettük múlt héten az összes kérdést, így pl azóta is csak gyanakszunk, hogy lehet, hogy kis kukis a gyerkőc, mert van egy eléggé gyanús minta a lába között. A helyszínen a kérdés, hogy a szonográfus lát-e valamit, az teljesen elmaradt.

Főnökömmel nálunk a nagy beszélgetés szerdán lesz, örülök neki, hogy végre megtudja, mert eléggé bűntudatom volt már, hogy csináljuk itt az év eleji tervezéseket, miközben én tudom, hogy júliustól már nem dolgozom.

mimi,
lehet, hogy ez hülye kérdés, de szerinted a nuku szex arra vonatkozik, hogy az ember semmit nem csinálhat, vagy pl orgazmusa azért lehet :oops: . A neten egy csomó egymásnak ellentmondó dolgot írnak erről még orvosok is.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Láányok!

Nincs időm most visszaolvasni, legalábbis az utolsó oldalt már nem tudtam. De ezt le kell írnom: FANTASZTIKUS, GYÖNYÖRŰ... kész vagyok teljesen. :oops: Ma délelött voltunk uh-on, cukorfalat 63 mm, 70 g. És úgy néz ki én is mehetnék a júliusiakhoz, holnap lesz kerek 13 hetes. Most nincs több időm írni sajna. Hihetetlenül jó volt. :D


Pusssz

Kép
Kép
mékárime
 
 


[quote="flake76"]
írta:
flake76mimi,
lehet, hogy ez hülye kérdés, de szerinted a nuku szex arra vonatkozik, hogy az ember semmit nem csinálhat, vagy pl orgazmusa azért lehet :oops: . A neten egy csomó egymásnak ellentmondó dolgot írnak erről még orvosok is.

Nem hülye kérdés.
A fiammal bátor volam,azért én sem voltam elhanyagolva.Viszont a mélyen elől tapadt lepénynek,egyeltalán nem jó,ha tuszkolják :lol:
A méhössze húzódás az más,az nem nyomja meg a méhszájat.
Viszon a 20 hétre elvesztet terhességem után,én félek az orgazmustól is.Lehet ez hülyeség,de nagyon bennem van a para.De azt hiszem ez érthető is.

mimi12
 
 


[quote="mékárime"]L írta:mékárimeáányok!

Nincs időm most visszaolvasni, legalábbis az utolsó oldalt már nem tudtam. De ezt le kell írnom: FANTASZTIKUS, GYÖNYÖRŰ... kész vagyok teljesen. :oops: Ma délelött voltunk uh-on, cukorfalat 63 mm, 70 g. És úgy néz ki én is mehetnék a júliusiakhoz, holnap lesz kerek 13 hetes. Most nincs több időm írni sajna. Hihetetlenül jó volt. :D


Pusssz

De jó!Gratula!!
de azért maradj itt légyszi! :wink:

mimi12
 
 


Sziasztok lányok!

Csak szeretnék egy kicsit a Kitty-vel együtt érezni.
Én teljesen beleérzek abba amit írt hogy nem érzi magát idevalónak.
Sokszor előfordult velem is az hogy nem írt nekem senki és akkor azt gondoltam hogy jó akkor én sem írok úgysem kíváncsi rám senki.
Valószínű hogy ez áll annak hátterében is hogy vannak olyan kismamik akik csak nagyon ritkán jelentkeznek be és már-már azt hisszük hogy teljesen eltűntek.
Viszont én azt teljesen megértem hogy ahol több a gond ott több mindenről lehet beszélgetni.
Ezért nem is teszek senkinek szemrehányást...
Mindenki nagyon aranyos és nőjenek ám azok a pocaklakók :lol:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon szégyellem magam, mert legalább egy hete nem voltam itt a fórumon, annyira el voltam havazódva a munkában, nem tudtam netközelbe jutni. Ígérem ígérem, hogy próbálok visszaolvasni és reagálni. Ne haragudjatok.

Most van bennem egy félsz: megkaptam a véreredményemet, és nincs nagy baj, csak a fehérvérsejtem magas, igaz még éppen határértéken belül van: 4-10 között normális, 9,9-et mértek. Szerintetek ez mitől lehet, lehet valami köze a terhességhez?? Tud nekem valaki ebben segíteni?? Remélem nincs semmi komoly baj, vírusról nem tudok, beteg nem voltam az elmúlt hónapokban sem....

Ígérem jelentkezem, és köszi ha tud valaki javasolni vagy tanácsot adni, esetleg véleményt.

Köszi, Judi

Kép
judi79
 
 


mimi12, köszi, hogy megnézed. Az FL-t én is megtaláltam, hogy az a combcsont hossza, de ez FI (fi).

flake76, köszi a drukkot! Rendi vagy!

Ha már mékárime is bejelentkezett, akkor a táblicska szerint már csak Kitty van hátra a mai uh-élménybeszámolóval! :) Biztos nála is minden OK, hiszen ő eddig is teljesen tünetmentes és problémamentes volt! :)

v.piroska - teljesen egyetértek veled. Gyakran én is csak olvasó módban vagyok, és ha felmerül valami olyan, amihez használható hozzászólást tudok írni, csak akkor jelentkezem. Persze sok már tapasztalt anyuka van itt, akiktől több hasznos infót lehet begyűjteni - mint tőlünk, első babásoktól... (Ha lenne statisztika, látszódna, hogy az első babásokat teljesen "elnyomják" a tapasztaltak... - ezzel senkit nem szeretnék megbántani, de én így veszem észre! És minden tapasztalttól köszi a sok-sok értékes adatot! :wink: )

Kép

Kép
hmbori
 
 


[quote="v.piroska"]S írta:v.piroskaziasztok lányok!


AZ idézeteket kitörültem,mert sok lenne.

Először is+!Kicsit szégyelem magam mert a szomszéd asszonyom is Piroska.Szóval már tegnap is eszembe jutott,de fogjuk arra,hogy kismamik vagyunk és olyan az agyunk,mint a kis elefánté :lol:

Szóval,kis késéssel,de annál nagyob szeretettel kívánok boldog névnapot! :lol:

Ami meg a többit illeti.Néha én sem tudok hozzá szólni a témához,de ez tök normális.Sőt néha azt mondom,hála égnek most nem tudok hozzá szólni :wink:
Ami nem érint,azért azt is elolvasom,mert ha nekem nem is,de pl ez az inzulinos dolog is,a barátnőmnek hasznos.

mimi12
 
 


[quote="judi79"] írta:judi79igaz még éppen határértéken belül van: 4-10 között normális, 9,9-et mértek.


szia,
szerintem ne aggódj - ha 10-ig normális, akkor a 9,9 még bőven teljesen jó érték!
Sajnos nem tudok abban segíteni, hogy ez mitől lehet, de feleslegesen ne aggódj, az nem tesz jót se neked, se a babádnak.
Ha ez megnyugtat: nekem az EOS határértéken kívül volt, nem is kicsit, de még azzal is megnyugtattak, hogy az semmiség, ne is törődjek vele. Szóval nem kell a referencia tartományokat ennyire komolyan venni - Te meg még azon belül is vagy, szóval nyugi! :wink:
De ez csak az én tanácsom...

Kép

Kép
hmbori
 
 


mimi12, gratula a 800. hozzászólásodhoz!
Mivel ünnepelsz?
8)

Kép

Kép
hmbori
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?