Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jó sokat írtatok megint! :)) Alig győztem napközben végigrágni. :)

Eszter üdv közöttünk! Hogy vagy? Tünetek? Hányás?

Panndi! Gratula a súlyhoz? Stagnálsz, vagy kezded visszaszedni, amit ledobtál? Én már 46 kg vagyok! :) ( a hányós időszakban alig 43 voltam)

Torocca! Eve! Köszi a választ öv-ügyben. Mi az a biztonsági csipesz? Azt normál bizt.övre kell rakni, vagy +-ban a kismamaövre?

Pumukli! Nem tudod hol lehet 4D-s fotós site ( sehol nem találok hetre bontott fotókat), kiváncsi lennék, hogy kb. 13-14 hetesen mennyi látszódna a tökmagból. :)

Csajok!
Köztetel van RH- ? A férjem RH+. Azt hallottam hogy erre kellene valamit szedni, mert besárgulhat a baba születése után. Mikortól kell? 12 hetes komplexnél ezt nézik, vagy külön szólni kell?

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!

No, elkiabáltam, hogy milyen jól vagyok, egyszerűen mindjárt megpusztulok, olyan hányinger gyötör... Panndi, sztem neked azért is volt elég végig a hasi uh, mert vékony vagy. Az én dokim is csinált hasit, de utána közölte, hogy "khm, talán a hüüvelyin mégis többet látunk amíg ilyen kicsi a baba, mert kicsit vastag a zsírréteg" :oops: :oops: :oops: De ha ez így megy tovább, akkor szerintem én is kezdek hányni, és akkor majd kisebb lesz a réteg, mehetek hasira. :D :D :D
Dius, gratulálok, mostmár csak néhány csajszinak kell szorítani a szívhangért, de az is meglesz tutira! Utána rókabulit csapunk! :D
Na sziasztok!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ha megengeditek csatlakoznék hozzátok.
Már a kezdetektől olvaslak Titeket és próbálom nyomon követni az eseményeket de szerencsére már olyan sokan vagytok hogy ez néha nehézkes.

Az én kis picinyeim lombikban fogantak és ketten vannak. A második, fagyasztott beültetés sikerült.

Ma voltam először a rendes nőgyógyászomnál, és hatalmas élményben volt részem:hasi uh-t csinált és a gyerkőcök egymás felett vannak. A fenti baba szemmel láthatóan kúszott fentről lefelé, a másik meg úgy izgett-mozgott, mintha táncolt volna.
Hihetetlen volt!Nem is gondoltam volna hogy ilyenkor már ilyen intenzíven mozgolódnak.
A dokim mindent rendben talált, az egyik baba 20, a másik 21 mm-es és természetesen dobogott a pici szivük.
Kaptam beutalót vérvételre és már mehetek a védőnőhöz is.

Szívesen bekerülnék a táblázatba is:
kor: 31
lakhely: Budapest XIII.
testvérek: nincs
köv. vizsgálat: 2008. nov. 6.
doki/kórház: Jahn Ferenc/ Dr. Bárány
szülés: 2009.05.12.
baba neve: egyenlőre kettő tetszik András/Adél

Mindenkinek nagyon boldog babavárást kívánok!!!!

Kép
vucuska
 
 

 
 

Hello Mozza!

Én B RH- vagyok. Nem kell semmit szedned a terhesség alatt, mert nem ettől sárgulhat be a baba a szülés után. Kapsz majd injekciót, de azt is csak akkor, ha RH+ babát szülsz, nehogy a következő babádat megöld. Több vért fognak venni tőled, mert mindig nézik majd az ellenanyagot, azt viszont nem tudom, hogy mi van akkor, ha magas az ellenanyag szint. Nekem normál volt.
torokka
 
 


Sziasztok!
Most vagyok itt először, és annyira örülök, hogy megtaláltalak Titeket!!! :)
A mi babánk is lombikbaba, de csak egyetlen petesejtet kaptam, úgy tűnik, meg is maradt. (Az első ultrahang csak 13-án lesz.) A tesztem pozitív, aminek nagyon örülök, mert kb 7 éve próbálkoztunk a férjemmel, és hihetetlen volt számunkra is, hogy elsőre sikerült a lombik. :D (Egyébként persze, h májusra várjuk...)

Szerintetek normális, hogy az ég világon semmi bajom nincs a mellfeszülésen kívül? :) Lehet, h gyagyás vagyok, de megnyugtatna, ha legalább egy icipicit émelyegnék...:) Viszont 4 tesztet is csináltam azóta, és mind pozitív... Nagyon hülye vagyok, ugye? :oops:

Heni

Kép
szheni
 
 


Szheni!
Ne aggódj, nekem se volt semmi jellegzetes tünetem -max annyi talán hogy fáradékonyabb voltam/vagyok és esténként kb 2* ki kellett/kell mennem pipilni. A mellem se feszült, de az elmúlt hetekben egy kicsit átalakult a szerkezete.
A lényeg hogy a doki megerősítse a várandósság tényét.
Viszont ami engem mostanában zavar, az a szorulás.........
Melyik intézetbe jártál?
Örülök hogy sikerült, sorstárs! :D

Kép
vucuska
 
 


Drága Vucuska!
Nekem még szorulásom sincs... pisilnem sem kell sokat, de én is tudok aludni...:)
A Kaáliba jártam március 10-én kezdtük a programot, csak tudod, hogy az elején egy csomó vizsgálatra kell elmenni... nálam megállapítottak egy inzulinrezisztenciát ( ez olyan, mintha cukorbeteg lennél, de nem a cukrod sok, hanem az inzulinod), így amíg az rendben nem volt, nem tehettünk nagyon semmit. De mostmár minden rendben, remélem, az orvos szerint is az lesz hétfőn.
Remélem, hamarosan kikerülsz a "szorult" helyzetekből, és minden a régi lesz. :) De biztosan utánanéztél már, hogy ez is a hormonváltozások következménye...
Szóval kitartást, és köszönöm a válaszod!:) Szorítok Nektek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Gyorsan bejelentkezek csak, holnap nem lesz netem. :(

Reni,köszönöm! :)

Tinu, neked is köszi! Jobbulást neked és Tüncinek is!!

Torokka, küldöm a címem és előre is köszönöm, ahogy kiolvastam küldöm vissza! :) Nekem is van egy könyvem Szécsi Noémi: Kismama naplója, szívesen elküldöm cserébe, ha gondolod!

Szofi, jobbulást neked is!!

Mindenkinek szép napot holnapra!

Puszi: évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Üdv Szheni és Vucuska!
Akkor lesz egy ikres kismamánk is, tök jó. Meg lesz pár lombikbaby is. Az ismerőseim közül nincs is csak egy pár, akiknek lombikozni kellett, nekik az 5. beültetés sikerült és ikreik lettek, lányok.
Vucuska! A doki hogy áll hozzá, császár lesz vagy mehet természetesen?

Mozza!

ezt találtam most hirtelen:
http://www.ultrahang.com/galeria.html
pumuklii
 
 


Szheni!
Én is IR gyanús voltam, ezt a MensMentisben derítették ki. A Meforalt kell szednem a 12. hétig. Igaz már csak 1 levéllel van, azt még beszedem, aztán abbahagyom.
Te szedsz valamit?
Örülj neki hogy nincs semmi kellemetlen tüneted, bár én úgy vagyok vele hogy bármilyen kellemetlenséget bevállalok a picikéimért.
Utánanéztem a szorulásnak és tényleg ez is egy terhességi tünet. Ahogy tudom próbálom kezelni a problémát.

Kép
vucuska
 
 


Szheni
Azt akartam még írni, hogy nekem is csak mellfeszülésem volt kb a 6. hétig, utána az elmúlt. 7. héttől van hányingerem. De első babámmal egyik tünet sem jelentkezett. Szóval minden normális :-)
Örülj neki, hogy nem vagy roszzul!
pumuklii
 
 


Pumuklii!
Még nem beszéltünk a dokimmal a szülés módjáról, majd legközelebb azt mondta mindent részletes elmond az uh-ról, szülésről, stb. De szerintem esélyes a scászár az ikrek illetve a szemem miatt.

Kép
vucuska
 
 


Sziasztok!

A lombikos mamáknak nagyon sok erőt és Isten figyelő szemét. No a többi kismamának is, de a lombikosok legyenek első sorosak :)! A szorulásra gyógyszert nem tudok ajánlani, de a langyos víz csodákra képes.

Évi, holnap feladom a postán :). Ha szeretnél még valami mást is, szólj és megoldjuk :)! Szivesen veszem a könyvet én is.

Utóiratnként csak annyit, hogy aki nem émelyeg, az ne kívánja magának :), nem felemelő és anélkül is lehet babát várni!

Puszi mindenkinek, Kata
torokka
 
 


Szia Vucuska, tök jó, hogy ikres mamánk is van! Szheni, üdv köztünk!
Nekem soha életemben nem volt még szorulásom, ezért elég kellemetlen meglepetés ért, mikor három napja betámadott! Azt se tudtam mi ez a fura érzés, hogy kell, de nem jön... Na mindegy, vacsi időben nem részetezem, de elég rémes... Hogy lehet ezt elkerülni, vagy enyhíteni?
Mindenki örüljön, aki nincs rosszul. Én annak is örülök, hogy a 8. hétig alig volt valami. :D Bezzeg most... :oops:
Na csóközön, jól viselkedjetek, és vigyázzatok a Babócákra!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


MadameSzofi!
Nekem tegnap este volt kellemetlen szorulásom, nyomtam-nyomtam -BOCSI- de semmi, már attól féltem megszülök........be is paráztam, de ma rákérdeztem a dokimnál és azt mondta hogy ilyenkor is maradnak a babák a helyükön.
Nekem bevállt reggel a gyümilé, citromos tea és sok zöldség. De a dokim mondta hogy lehet használni glicerines kúpot meg valami gyógyszert, de annak nem jegyeztem meg a nevét.

Kép
vucuska
 
 


Vucuska, nekem az Istenhegyi Klinikán csináltak egy vércukor terhelést, vele együtt egy inzulinterhelést is, és akkor derült ki. Az én gyógyszerem az Adimet, ez is metformin hatóanyagú és nekem is a 12. hétig kell szednem. Ahogy láttam a babának nem okoz gondot, pláne, h az orvos írta fel. Én nagyon bízom benne, mármint az orvosomban... :) Tartotta bennem a lelket egy párszor...:D

Pumuklii, köszönöm a tippet, remélem, a 7. hét után sem lesz gond.:) Tényleg nem tudtam, h ez normális-e, mert mindenhol azt lehet olvasni, h "erre a hétre már valószínű, h ez a bajod... az a bajod...". Nekem meg semmise. :lol: Bár tény, hogy nagyon sokat pihenek, és hála Istennek a férjem nagyon sokat segít itthon. És hát az is igaz, hogy nincs egy másik pici, aki miatt aggódhatnék, hogy megsínyli a tesó érkezését.

Szegény Szofi! Szerintem mivel hormonváltozás okozza, nem nagyon lehet befolyásolni... de ha esetleg tudtok vmi jó tippet rá, elmondhatnátok, elteszem ínségesebb időkre!

Kata, köszönöm a szívélyes fogadtatást!:):)

Puszi mindenkinek, aludjatok jól és álmodjatok szépeket!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!!

Jó régen voltam erre,de sajnos a laptopunk behalt,így nem tudok olyan sűrűn jönni,míg meg nem oldjuk valahogy.
Rengeteget írtatok,még vissza sem tudtam olvasni mindent. :oops:
Látom sok új kismamink van,nekik gratula a babákhoz.
Nálunk nincs semmi különös.Az émelygés még mindig tart,a cickóim meg rettenetesen fájnak.
A héten eljutok már dokihoz is,de eddig mindig volt valami ami miatt csúszott.
Hétvégén lakodalomba is voltunk,aránylag jól viseltem,de nagyon elfáradtam.
Én 5 kg-t fogytam a hányós napokon,így 40kg vagyok,de most elkezdtem már hízni.Még jó hogy iszom a magne b6 ivóoldatot,mert azóta nem hányok.
Grétike is kezdi elhinni hogy tesója lesz.Már cumit akar neki venni.
Megyek,mert mindjárt felkel és még ezer a dolgom adddig.
Próbálok majd jönni sűrűbben valahogy megoldom!
Szép napot és mindenki vigyázzon magára és a pocaklakójára!!!

Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Vucuska,Szheni!
Üdv itt!!!Akkor már 4 lombikosunk van ha jól emlékszem....és ikres meg csak 1 :wink: Vagy a többiek még nem tudnak róla :lol:

Na én is szarul voltam tegnap...szörnyű,pedig már örültem h jobban leszek így a 10.héten.Egész délután feküdtem,annyira hányingerem volt.Persze ugye nem hányok...Na de holnap doki!!!!
Tegnap este már kikapott az apukájától h ne rosszalkodjon odabenn :lol: Sőt!Még virtuálisan át is tettem h akkor mostantól hordja ki ő,szóval már megint jól ökörködtünk,de Maszatkának tetszett :lol:

annus11
 
 


Szép jó reggelt Nektek!

Hát Annus, abból, amit írtál, örülök, hogy nekem nincsenek ilyen problémáim - egyelőre. Gondolok Rád holnap, remélem, minden rendben lesz az orvosnál.
Szép émelygés- és szorulásmentes napot kívánok mindenkinek! :lol:

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Kép
Kép

annus11
 
 


Na mármeg elcsúszott vmi a tábliba :lol: Na majd javítom legközelebbre :lol:

annus11
 
 


Sziasztok Csajok!
Sziszkó, Szilvi, Ági, írjatok, hogy mi volt a dokinál!!
Köszi a tippeket mindenkinek.
Vanni, nem akarsz a Szent Imrében szülni? Csak látom a Kútvölgyi még mindig kérdőjellel van, és tök jó lenne, ha egyszerre lennénk bent, és hát közel van a II. kerhez a XI! :D
Tegnap kaptam kölcsön a barátnőmtől két könyvet, A terhesség ABC-je, meg a Suttogó Titkai. Az első nagyon klassz, viszont a másodikkal kapcsolatban vannak fenntartásaim. Ti ismeritek valamelyiket? Ezen kívül az anyósom is kölcsönadja Benjamin Spock klasszikusát.
Na sok puszi, vissza a melóba! :twisted:

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Annus, Nagyon ügyes vagy, h megcsináltad ezt a táblázatot...

Tud valaki mondani nekem a Szent István kórházról és dr Horváth Tamásról valamit? Én nála voltam, mielőtt a Kaáliba kellett mennünk, de a férjem beparázott, hogy messze van Esztergomtól, ha valami gond van... én viszont kitartanék mellette, mert eddig tök jó fej volt. De nem ismerem őt, mint terhesgondozót, szülészt...

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Üdv az újaknak!

Pumukli! Nagyon szuper az oldal. 13 hetes kortól már elég jó képeket csinálnak 4d-ben. Szerintem benevezünk pár héten belül. Majd rakok fel képet.

Kép
mozza
 
 


Szofi,
a terhesség ABC-je nekem is megvan, nem rossz szerintem egy általános könyvnek. A Suttogó titkaiból nekem csak a 2. rész van meg, de egybekötet is van belőle, lehet neked az van meg. Az enyém már a kisgyerek neveléséről szól. Vannak benne jók is, de néha én is mosolyogtam rajta. Spock-ot én is megkaptam, 2-3x már belenéztem :-)
Nekem van még olyan, hogy a Bába válaszol. Az jó szerintem, csak nem nagyon lehet kapni.
Amit használtam még az az Aludj jól gyermekem!, nemtom valaki ismeri-e. 100%-ban alkalmazni durva lett volna, de sok tanácsát megfogadtam. Persze ezt se lehet kapni, nekem fénymásolva van meg.
pumuklii
 
 


Szheni
én Istvánban szültem múltkor, meg majd most is. Dokidat nem ismerem. Nekem szinte csak kellemes élményeim voltak. Vajúdás kádban, szülés alternativ szobában. Először 5 ágyas szobába tettek, utána sikerült bejutnom a fizetős egyágyasba. Apuka így a 2. naptól ott aludt velünk.
Hirtelen ennyi, szólj, ha valami konkrét kérdésed van!
Anita
pumuklii
 
 


Torokka!
Köszi a választ. 17-én megyek komplexre, rákérdezek majd.

Vucuska!
Szorulás nálam is van, min. hetente 1-szer, pedig soha, de soha nem volt ilyen problémám. Baromira zavaró érzés, és én nem mertem rá gyógyszert bevenni ( eleviten kívül-ami szerintem a vas miatt a fő okozója mellesleg, nem szedek semmit). Ami nekem bejön, ha már nagyon nem megy: lefekvés előtt 2 nagy kanál szilvalekvár, ráinni egy nagy pohár vizet, reggel pedig egy pohár melegvíz, vagy natúr tea....hatásos! Már többször segített. :wink:

Az álmosság az nálam változatlanul az egyik főtünet, este 8/9-kor már ragad le a szemem, délben pedig ölni tudnék egy pár órás szundiért (a főnököm is...engem :) ) Hétvégén pedig akár nonstop aludnék. Meddig fog ez tartani? Azt hallottam, hogy félidőben átvált és nagyon pörgősek leszünk. Várom már....

Kép
mozza
 
 


Mozza
nekem csak pár hét volt múltkor ez a fáradéknyság. 12. hét után meg már semmi nem volt. Te már mindjárt túl leszel rajta.
pumuklii
 
 


Anita, köszi a válaszod. Apa is megnyugszik talán, ha ott lehet velünk... :) Bár szerintem ő jobban aggódik, mint én :D:D:D

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok! :lol:

Vucuska!
üdv itt :D , gratula az ikrekhez!de jó neked!mi is lombikbabások vagyunk, és ikrekre gyúrtunk, de csak egy lett belőle :shock: , persze neki is nagyon örülünk... 8) hol készültek a babáitok?

Szheni!
neked is üdv :D te hova jártál lombikra? :roll:

aki ma megy dokkerhez, annak megadrukk :D

Frankoneanita!
atyaég.....40 kg? :roll: dokid mit szól hozzá?reméljük most már gyarapodni fogsz :wink:

Annus!
a táblihoz, fejér megye :D

bejelentkeztem integrált teszre a Péterfybe.mához 1 hétre megyek
Vendég
 


Vicuska!

Mi az az integrált teszt? Nagyon érdekel! Én 17-én megyek a Péterfybe komplexre.

Annus!
A táblihoz: kórház: Péterfy.
Doki: Dr. Móricz Kata
Végül úgy néz ki inkább a nődokimhoz ragaszkodunk, 15 éves koromtól hozzá járok és ő ott praktizál. Kissé lepukkant, de max. megpróbálok bejutni egy alapítványi 1ágyasba. :) Túl kell lépnem a komfort igényemen, a baba biztonsága sokkal fontosabb!

Kép
mozza
 
 


Pumukli!

Remélem igazatok lesz, és lassan túljutok az álomkóron, mert a férjem már röhög rajtam, hogy napi 14 órákat aludnék legszívesebben.... :)

Kép
mozza
 
 


Vicuska
erre fogsz menni?
http://www.hepinet.hu/site.php?akt=2
Én már tökre nem értem ezeket, itt a kombinált teszt 9000, istenhegyin 28.000. Diffit meg nem látok a vizsgálatban, ugyanazt nézik a vérben meg az UH-n.
Tanácstalan vagyok. Azért jobb lenne 9000-et fizetni 28.000 helyett.
pumuklii
 
 


Sziasztok Csajok!

Lassan már én sem tudom követni, hogy ki hogy van. Ma voltunk a dokinál. Nem egyszerű 7 hónapos gyerekkel sem kivárni a sort az ultrahangnál majd a vérvételnél... De a jó hír, 11 mm petezsákban ott figyel a 3 mm-es baba. Most nem szívtam fel :))! 3 hét múlva megyünk szívhangra.

Az émelygősöknek tudom ajánlani a jégkockákat egy kis teával! Nekem nagyon bevált. És én tényleg végig hánytam a 9 hónapot az elsővel, és most is alig élek, de a jégkocka egész jó!

Mozza: Az integrált teszt azt mutatja meg, hogy down-kóros-e a babád vagy sem. Vérvétel alapján arányosítva adják meg az eredményt. Én Ceizeléknél voltam, ahol úgy emlékszem 30.000 forint körül fizettem. De pontosan nem tudom. A 11-14 héten csinálják, kéteszer vesznek vért, kiküldik Angliába és ott elemzik. Nem tudom, hogy máshol csinálnak-e még ilyet.

Annus:Beírnád a tábliba, hogy a következő vizsgálatom október 27-én lesz - szívhang

Minden ma orvosnál lévő kismaminak kitartást és jó híreket!!!

Puszi, Kata
torokka
 
 


Sziasztok!

Mozza!
Köszi a tippeket! :)

Vicuska!
Én a Budai Meddőségi Központba jártam, a János kórházba. Én legutóbb visszakaptam mind a három fagyibabámat, mert annyit tudtak még lefagyasztani. Amikor pozitív lett a tesztem meg a HCG szintem 283, egy kicsit meg is ijedtem hogy esetleg mind a három megtapadt -egy kicsit rizikós lett volna. Aztán a kettőnek nagyon megörültünk.
És te hova jártál?

Kép
vucuska
 
 


Vicuska, én a Kaáliban voltam.

Annus, bekerülhetek én is a táblázatodba?

Az adatok:

Név: Heni
Kor 33
Lakhely: Esztergom
Tesók: nincsenek
Köv. vizsg.: okt. 13.
Kórház: Kaáli, dr. Krizsa
Születés időpontja: 2009-május 29. -június 3.
Baba neve: Pocakmackó (még nem tudjuk, kislány vagy kisfiú lesz:))
Köszönöm!

Írjatok, hogy mi volt az orvosnál! Nagyon szorítok Nektek, hogy minden rendben legyen! :lol:


Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Vicuska, nálunk is csak egy lesz... Igaz, hogy majd a guta ütött meg, amikor a tüszőpunkció előtt hallgattam, hogy mondják a műtőből kitolt kismamáknak, hogy "10 petesejtje van" meg "8 petesejtje van" meg 12 petesejtje van", nekem meg azt mondták: "2 petesejtje van!" Gondolhatod, hogy magam alatt voltam, de a doki azt mondta, nem kell aggódnom, jobb, mintha egy sem lett volna. Aztán másnap telefonáltam, hogy mi a helyzet a skacokkal, és mondták mosolyogva: "Gratulálok, egy megtermékenyült!" :) És hogy pénteken mehetek az embriótranszferre. Mentem, és azt mondta a doktorbácsi, hogy igaz, hogy egy van, de az világbajnok. Úgy néz ki, amilyennek a könyvekben le van írva. Gyönyörű, nagy és egészséges. És tényleg az volt... 8 sejtes csírában láttam, csodaszép volt...:oops: Ennél több nem is kellett... majd a tesók lesznek ikrek... :) Még lehetnek Nálatok is...

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Kata, gratula! :) Ügyesek vagytok! :lol:

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Kata
gratula a 3 mm-hez. Jó hosszú lesz a3 hét, nekem holnap lejár végre :-)
Én istenhegyin voltam 28-ért kombinálton. Kijött, hogy 1-169e-hez, h down-os. Az integrált plusz 25 lett volna, azt nem kértük.
Mi a diffi? AZ hogy kombináltra kijött, hogy 0,0006% az esély, integrált meg ezt módosította volna mondjuk 0,00052%-ra. Én ezt nem vágom... Mert ha ennyi, akkor elmegyek a 9000-res kombináltra a kórházba, vagy a Dunakeszi Kenguruba és kész.
pumuklii
 
 


Sziasztok!

Húha, nagyon sokat írtatok. Köszönöm szívélyes fogadtatást. Nézegettem a táblát, annyian vagyunk már, mint egy zsúfolt középiskolai osztály. :-) Nem vagyok rutinos fórumozó, egyelőre a háttérből figyelek, olvasok. :-)
Gratulálok mindenkinek, akik most bizonyosodott meg a terhességről. Kitartást mindenkinek. Ma megyek az első vizsgálatra. Valahogy az utóbbi két napban nem vagyok lelkes. Talán ez egy védekező reakció, ha esetleg rossz hírt kapnék. Ami ugye kizárt :-).
Jól megfáztam a csapatépítőn, tegnap délután nagyon rosszul voltam, ma inkább nem mentem dolgozni. A körzeti orvosom nagyon rendes kiírt a hétre. Nem is tudom, hogy mit érzek. Eddig egy zsemlét bírtam megenni, szerintem a megfázás miatti tompaság keveredik a terhesség miatti rosszulléttel. Nem egy idillikus állapot.
Annus: jó itt élni Harasztiban, a közlekedés nehézkes, ha nincs autó. Ma - mivel nem dolgozom a férjem pedig igen és nála van az autó-, Hévvel kell bemennem az orvoshoz. A Hévezés nem is annyira gáz. Inkább a Hévhez való kijutás a körülményes. Séta a helyi járatig, ami elvisz a Hév állomásra. Ha jól érezném magam egy jó kis sétaként fognám fel, de most nyűgös vagyok. :-( Érzem azt a büdös busz szagot, ami nemolyan régen még nem is zavart. Komolyan mondom olyan vagyok, mint egy juhászkutya. :-)

Dr. Lengyel Máriához járok egyébként, az Istvánban szeretnék szülni. Első baba. 27 éves vagyok.

Van valakinek kutyusa közületek? Én nagyon szeretnék. A nagy terv az, hogy karácsonyra beszerzünk egyet, hogy legyen társaságom. Már csináltattam toxoplazmózis tesztet, hála az égnek már átestem rajta. Januártól nem szeretnék dolgozni. Ti hogy vagytok ezzel? (Bocsi, ha volt már róla szó.)

Vuk még nem volt, mellfeszülés, székrekedés émelygés van.
Most még étvágyam sincs, a férjem szerint akkor nagy a baj... :-)

Megmondtam a főnökeimnek a hírt. Nem szerettem volna, ha pletykából tudták volna meg. A csapatépítőn volt olyan feladat (kötélhúzás) amit nem csináltam. Persze, hogy záporoztak a kérdések. Nagyon szerencsés vagyok a főnökökkel kapcsolatban jól fogadták a hírt. Semmi rosszallás. :-) Tündérek. A munkahelyemről is elmondható, hogy "baba-barát". Nagyon jó a vállalati kultúra.

Lassan készülődöm, drukkoljatok.

Eszter
salt&pepper
 
 


Mennek a drukkok csajok!!!

Én is vhogy így érzek,hogy doki elött mint vmi védekező mechanizmus hülyeségeket gondolok...olyanokat is h nem is akarom ezt a babát meg hasonló.De ez mindig csak doki elötti napon tör rám,mint ahogy ma is.Ma ráálltam a mérlegre,most meg fogytam...pedig múltkor felszedtem kb fél kilót,most fogytam 1-et....pedig nem is hányok.Ma a gatyámat is be tudtam gombolni,tegnap nem.És a cickóim se feszülnek úgy....na ezekből is rögtön kombinálok :roll: Amúgy szarul vagyok továbbra is,hányinger van.
Én egyre kevesebb vitamint szedek bemert lehet h ettől híztam azt a kicsit is meg ettől voltam szarul is.


Na a siránkozást befejeztem :lol: Táblit javítom!
Holnap meg rákérdezek a dokinál h ő mit javasol ezek közül a tesztek közül :wink:

annus11
 
 


Szia Eszter! Ha már a főnökök tudják, és nem akarod titokban tartani, kíváncsi lennék, hogy hol dolgozol, ahol bababarát kultúra van? És ez mit jelent nálatok?

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Úgy látom aluszékony mindenki!!Én is állandóan aludnék,de néha nehéz egy 2 éves kis hercegnő mellett.
Vicuska 25:igen 40kg lettem a sok hányástól,de próbálom összekaparni magam.Bár csoda lett volna ha a 45kg lett volna a kiskönyvemben az első mért súly.Mert Grétivel is 41kg-val kezdtem a terhességet.
Mindig is ilyen sovány voltam.Pedig imádok enni.Van olyan,hogy 5 töltelék káposztát is megeszek.De erre felénk nagyokat csinálnak!
Megyek,mert Gréta kiszeretne menni.Olyan jó idő van!

Szép napot!
Anita

KépKép

KépKép

Kép
frankoneanita
 
 


Pumukli, köszi a könyvtippeket!
Jók legyetek, majd este még benézek!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Madame szofi:
Bankban dolgozom, a sárga-fekete színűben :-). Nem biztos, hogy ha mást is megkérdeznél közülünk ugyanezt mondaná. Én eddig még nem tapasztaltam olyat, hogy bárki ellen lettek volna aki babát szeretne, vagy csak a két gyerek között visszamenne egy kicsit dolgozni. Lehet, hogy csak a közvetlen főnökeimmel van szerencsém, nem tudom. Pl az is tény, hogy az év végi bónuszt is munkabér megjegyzéssel utalják, ami elvileg beleszámít a táppénzbe, míg a jutalom, a 13.havi és egyebek nem.
Jövő héten szeretnék rákérdezni, hogy is van ez a táppénz Tgyás dolog. Van -e felső határa és mi számít bele a számításába.
Van esetleg köztünk, aki otthon van a témában? :-)

Eszter
salt&pepper
 
 


Sziasztok!
Üdv az Újaknak, Szhemi, Vucuska!

Szofi, hamarosan küldöm a muszaka receptet priviben. (Holnap remélem)

Lányopk én is nagyon szenvedek a székrekedéstől... Már csak olyat eszem, ami a krónikus székrekedősöknek lehet, és így is rossza közérzetem. 2,5 nap szünet után... Azt is olvastam, hogy ha az ember elkezd jól étkezni, mondjuk kihagy minden tömő anyagot, akkor 6-8 nap, mire érzi a változást. Úgyhogy most türelemmel várok.

Szuper, hogy van ikres kismamink!:) jó lesz az UH-kat nézegetni....

Pumukli, látod,a te időd is lejött, mindjárt mész a dokihoz! Minden rendben lesz!

Annus, én is kombinálok:) :( mióta csak székrekedésem van, és cicifájásom, de rózsaszín és méhfájásom nincs, azóta lehet, hogy nincs is értelme annyit pihenni? Jja, légyszi írd át János kórházra a szülés helyét. Kösziszépen!

Vuk és szorulás mentes napot Mindenkinek!
vanni
 
 


Szia Eszter!
Nekünk van egy kutyusunk, igaz, h nem szobakutya, hanem kint van az udvaron, csak éjszakánként engedjük át neki az előszobát, mert még olyan kicsi... :) Én úgy tudom, a kutya nem gond, de a macskákkal vigyázni kell. Bár őket sem kell likvidálni a családból, csak lehetőleg ne egy várandós kismama pucolja az almot...

Egyébként ha megengeditek, a főnök-témához én is tudok szólni. Nálunk is úgy volt, ahogyan Eszter mondta, bár ahogy tudjátok, nálunk nem volt spontán a dolog. Amikor volt időpontom április körül a várható embriótranszferre, rögtön leültem a főnökkel beszélni, mert egy iskolában dolgozom, ahol tudnia kell az igazgatónak, hogy kire számíthat a következő tanév elején. Amikor mondtam neki, hogy közel sem 100%, h az első sikerül, azt mondta, ne törődjek vele, idén max napközis csoportot kapok, ott könnyebben tudnak helyettesíteni. És persze örült mindenki, amikor megtudták, hogy újra kisbaba lesz a csapatban. Eltitkolni nem tudtam, mert az elejétől nem javasolta az orvos, hogy gyerekek közé menjek, ahol korábban szinte kéthetente elkaptam valami bacit. Így most nagyon jó, sokat pihenek, rengeteget alszom, és olvaslak Titeket! :)

Anita, nekem nem volt ekkora szerencsém a kilókkal... én áprilisban még 86 voltam, amikor kiderült az inzulin probléma. Mára 20 kg-t fogytam, mert a minimálisra kellett csökkentenem a szénhidrát mennyiséget, amit megeszek egy nap, és a cukrot is... de sokkal jobb így.:)
Vigyázzatok Magatokra!

Kép

Heni

Kép
szheni
 
 


Eszter!

Én elvileg tudok segíteni tgyás témában. Mi a konkrét kérdésed?
Annyi, hogy van-e maximuma? Mert nincs, annyit kapsz amennyi a 2007-2008-as napi átlagos keresetednek a 70%-a. Kár, hogy csak fél évig jár. Azt nem értem, hogy miért ne számítana bele a 13. havi kereset ebbe. Azután is levonják a TB-t keményen. Minden beleszámít, ami után ezt levonják.

Hát az én munkahelyemről nem nagyon lehet mondani, hogy bababarát. Legjobban az mutatja, hogy 1-2 kismamát ismerek, aki visszajött. Bár egy multitól (egyik Big4) mit várjon az ember. Persze engem is nagyon várnak vissza, meg mennék is, mert szerettem, de túl sokat kell ott dolgozni, gyerek mellett nem működik....
Na mind1, ez még messze van...
pumuklii
 
 


Pumuklii:

A táppénznél csak azelőző év számít? Januártól nem mennék dolgozni. Ha elérem, amit szeretnék, akkor 2008-ban két bónusz kifizetésem lenne, ami nagyban megnyomja azt az összeget amiből a 70%-ot számolják. (Már ha a táppénzt is 70%-kal számolják). Szóval ideális helyzetben 11 hónapig (5 hónap táppénz és 6 hónap TGyás) többet kapnék, mint a jelenlegi fizetésem.
Talán a táppénzbe nem számít a 13. havi és amiket írtam.
A TGYÁSnál elmúlt két évet néznek?

Lehet, hogy furcsán hangzik, hogy ilyeneken agyalok, de nagyon nem mindegy. Az utolsó évben szinte semmit sem kapunk. :-( Bár más országokban 6 hét után mehet vissza az anyuka dolgozni. Vagy apuka keres annyit, hogy nem megy... :-)

Eszter
salt&pepper
 
 


Vucuska!
283-as hcg?az tényleg ikres..... 8) nekem csak 116 volt, ebből rögtön tudtam, hogy egyke lesz a kis drága :D
nincs nagyon durva hányingered? :roll: bár az uncsitesómnak 3as ikrei vannak, és neki s volt semmi vukja :roll:
klassz lenne egy vegyespáros :wink:

Szheni!
nekem is csak 4 petesejtem lett, bból termékenyült meg , és bellük tapadt meg egy. mi8 is mmegnéztük mikrószkóp alatt, és volt 1 db 4 sejtes, 1 db 8 sejtes, meg 1 db 10 sejtes, szerintem ő lett a befutó, és remélem kiscsaj, végülis ők strammabbak mint a fiúk :lol:
én Tapolcára jártam :D
a -20 kg-hoz nagy nagy gratula :D :D

Só-bors!
hívhatlak így? :oops: :lol:
nekem van kutyim-5 db,meg 1 cica, meg 20-on valahány díszgalamb, meg 4 papagáj hullámos, 2 zebrapinty, sok-ok koi a tóban és aranyhalak meg mollyk az akváriumban :P :P
ha poz.vagy toxora, nyugodtan(egyébként azt kutyitól nem lehet elkapni, de cicctől igen, ha nega lennél)
klassz a bababarát melóhely, enyém se olyan :?

én már nem dolgozom, a leszívás óta, majd csak ha a kistesó is bölcsis lesz, akkor megyek vissza :lol:

Mozza!
te a Péteryben fogsz szülni?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: