Új privát üzeneted érkezett!

Buci!

9 hetes és egy napos voltam. Kb 10 napja barnázok. Más tünet nem volt. Keresgélünk tovább, hogy mi lehet az oka, hogy a 2. lombik sem tapadt meg rendesen. (Márciusi 5 hétig bírta)

Nagyon szurkolok nektek, és leskelődök folyamatosan!

Kép
zölddisznó
 
 


Nagyon-nagyon sajnálom Zöldi!! Annyira együttérzek hogy el is pityeredtem magam ahogy olvastam! :cry:
Sajnos mi is jártunk így júniusban... Nehéz ilyenkor vigasztalni, meg nem is nagyon lehet. A lényeg hogy el kell gyászolni, az biztos, aztán pedig talpra kell állni. Vissza fog jönni a kis lelke a következő babával, aki már erős lesz és egészséges! Nagyon szorítunk neked mindannyian! Ha tudtok, menjetek el pihenni vhová a pároddal 1 hétre vagy legalább egy hétvégére. Az nagyon jót tesz ilyenkor! Pussz
Vendég
 


Wera! Aranyos vagy, de sajna az elmenés pihizni most nem nagyon fér bele. Most egy kicsit össze jkell szedni magunkat anyagilag is - most kezdjük a házfelújítást, meg hát erre a klombikra is elherdáltunk vagy 200.000 Ft-ot. Félre ne értsd, szívesen tettük, meg hál'istennek, nem a kenyeret kellett megvonnunk a szánktól, de most egy újabb pihizős kiadás helyett inkább egy mosogatógépre gyúrok. :lol:

Kép
zölddisznó
 
 

 
 

Zöldi!
Sajnálom ami történt!! Sok erőt kívánok a továbblépéshez!

gigaboszi!
A hiányzó adat július 8.

d.dodó
 
 


((((((((((((Zöldi)))))))))))))))
Megsirattalak :( Annyira bíztam benne, hogy most sikerül :(

Kép

Kép
[/url]
stella40
 
 


Zöldi :cry: :cry: :cry: :cry:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Zöldi!

Nagyon sajnálom! :cry:
ibm
 
 


Csajok! Olyan édesek vagytok! Köszönöm mindenkinek a részvétet!
Nagyon szurkolok nektek!
Puszi indenkinek!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok, jó reggelt :)

Jó korán van, de rámjött a köhögés, és felébredtem. :? Most itt kávézgatok, legalább Dominió nem ébredt fel.

Tegnapelőtt este nagyonn furcsát éreztem a hasamnál, és nagyon megijedtem. A jobb oldalon a csípőcsontom vonalában egy diónyi kemény gömböt, ami mozgatható volt fel-le. :shock: Teljes frászban voltam, ideoda tologattam, ímgnem eltűnt a szeméremcsont alatt. :shock: Rejtély.
A dokim Pécsen, így leghamarabb jövőhéten tudott vona megnézni, így felmentünk Pestre. Szerencsére volt hely egy profi szonográfus hölgynél, aki átnézett centiről centire, és szerencsére semmit nem talált, csak egy gyönyörű babácskát :D
5,5 centi az ülőmagassága, és imád bújócskázni. :)

Kép

Kép

Kép

Kép


Kép

Kép


Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Szia Csöppke!

Nagyon gratula ababához! :lol:
El sem hiszed mekkora örömöt szereztél nekem azzal amit leírtál,nekem kb. fél éve ilyen panaszaim vannak de csak a jobb oldalon,már terhesség előtt is volt,de csak ritkán és mindig nagyon beparáztam! :cry: Mikor éreztem szóltam a páromnak is,hogy fogja meg és ú is érezte! Ilyenkor egy kis feszítést is éreztem.
Elmentem a nőgyógyihoz,tök hülyének nézett azt mondta ilyen nincs hiába mondtam,hogy DE VAN,mert éreztem! Jó azért megvizsgált-SEMMI! Menjek sebészetre nem-e vakbélgyull.-elmentem-SEMMI! Háziorvos-SEMMI csak gázosak a beleim.
Vérvétel-SEMMI! Saját kérésemre csináltak egy hasi UH-ot is ott ahol dolgoztam-SEMMI, gázosak a beleim és néha így megérzem! :lol: Nekik már elhittem! Ma már nem parázok annyira ha előjön de elég kellemetlen!
Lehet,hogy neked is az volt nem?
Úgyhogy nyugi nincs ott semmi baj és nagyon jók a képek!
Mégegyszer gratula nektek!
További szép napot!
ibm
 
 


ibm, igen az is lehet, de engem az bizonytalanított el, hogy teljesen szabályos gömb volt, és kemény. De bízunk benne, hogy tényleg csak légbuborék volt :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Csajok! Ez tiszta UFO-s történet :wink: :lol: Nagyon furi!

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Zöldi, nagyon sajnálom a történteket! :cry:

Csöppke! Nagyon szépek a képek! Jövő héten én is megyek uh-ra, akkor leszek én is a 11. hét után. Remélem nekem is tudnak majd ilyen szép képeket csinálni.

Az orvosom mondta, hogy menjek el most már a terhesgondozóba. A gond az, hogy nemrég költöztünk ide és fogalmam sincs, hogy hol van a rendelő. :roll: Rászánom a mai délelőttöt és kinyomozom. :roll:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Zöldi!

Nagyon sajnálom!!!!! :cry: :cry: :cry:
Szorítok neked,hogy minden jóra forduljon!!!!!!!


Csöpi!
Nagyon tetszenek a fotóid!!!!!!
Én is szeretnék már ilyet!!!!!

Annyira szeretném már ,hogy nőjön a pocakom,hogy látsszon rajtam!!Minden reggel azt vizsgálom,hogy megvan-e még a kis "dudorom"?! :D :D :D

Kép
orsitigris
 
 


Sziasztok Lányok!
Ha nem bánnátok csatlakoznék hozzátok.Most 11 hetes terhes vagyok és túl vagyok egy 20 hetes ikerterhesség elvesztésén.eddig az élet a vetélés után-topikba írogattam,de jó lenne így,hogy most újra babát várok(ezúttal egyet :P ) olyan csajokkal dumcsizni,akik szintén babások!
Mindenkinek további jó pocakosodást!
üdv.
anikó

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
ancsúrka
 
 


Szia ancsúrka, üdv itt!!! :D

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Csöppke + Ibm - nekem is volt ilyen kis gömböm régebben!!! Sose derült ki hogy mi volt! Azóta inkább nem is vizsgálgatom magam :) Tuti hogy ufók! :lol:

Ancsúrka - üdv itt, sajna közülünk is soknak volt már "rossz tapasztalata" úgyhogy itt most izgulunk egymásért, örülünk és néha sírunk is. És reménykedünk hogy most már minden rendben lesz! NANÁ HOGY RENDBEN LESZ!!! :wink:

Csöppke - Annyira jók a képek!!!! Tündéri kisbabád van! Jól tetted hogy megnézetted, a helyedben én is ezt tettem volna.

Egyébként hogy vagytok ma? Hányinger, álmosság, ilyesmi? Én sok napi fekvés után ma reggel úgy döntöttem feltörlöm a padlót és pár perc guggolás után olyan látászavarom lett, hogy azt hittem megőrülök! Sötét foltok keringter a szemeim előtt és frankón alig láttam tőlük valamit. De szédülés nem volt. Viszont vagy fél órán át ilyen rosszul láttam! Frankón beparáztam hogy így marad, de aztán lefeküdtem és egy idő után visszajött a kép. Állati rossz volt! Veletek történt már ilyen? Szerintetek a hirtelen mozgástól volt? :?
Vendég
 


Szia Wera!

Szerintem biztos a mozgással függött össze,no para!
Nincs meló csak pihi tudod?! :lol:
Nekem is volt régen de én meg is szédültem ráfogták,hogy leesett a vérnyomásom,ami persze lehetséges!
Vigyázz magatokra!

Üdv az újaknak,örülünk hogy egyre többen vagyunk! :lol:

Ilyen időjárást,ebben a sötétségben csak netezni és aludni lehet! :lol:
Vagy nincs is más dolgunk?! :lol:
Jók legyetek!

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
ibm
 
 


Ancsúrka
Üdv a csipet-csapatban :lol:

Csöppke
Nagyon szép a babácskátok
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Köszönjük Gigi!

Szupi a táblázat!
Ki hogy van?
Én elég rosszul érzem magam,ma megint iszonyatos hányinger gyötör,de szerintem nem csak inger lesz!
Ráadásul most főztem csirkemellből jó kis finom fokhagymás aprópecsenyét,úgy rákészültem,de mire elkészül rá sem bírok nézni! :cry:
Na sebaj,biztos nagy események vannak odabennt!
További Kép

szép napot mindenkinek!

Ezt asszem elcsesztem!
ibm
 
 


Mégsem!
ibm
 
 


Halihó!

Gigaboszi: már korábban is írtam, de újra leírom: a II. Számú Nőgyógy. Klinikán fogok szülni, Budapesten élek és 29 éves vagyok. Írd be légyszi, ha gondolod a táblázatba!

Én jól vagyok ma, de a székrekedés még mindig aggaszt.

Már három hete nem voltam ultrahangon, jövő héten megyek csak, olyan kiváncsi vagyok, hogy mi a helyzet odabenn!!!!!!

Szép hétvégét mindenkinek!

Bogcsa
Kép

Kép
d. bogi
 
 


Én kimaradtam :cry:

26 Bp 2008 június 10 MÁV kórház

Manka! Együtt megyünk! :lol:
Vendég
 


Én borzasztó levert vagyok ma. A hányinger elviselhető de valahogy olyan .... nemistudom.... szeretethiányom van :cry:
Na mindegy, majdcsak túlleszek rajta. Nemsokára megyünk kajálni, remélem az majd feldob egy kicsit! :) Szép estét!
Vendég
 


IBM
Az aláírást a profilba tudod betenni...
(felül... segédletek... lenyitod... ott katt profil.... az oldal közepén van az aláírásnak ablak... aláírás csatolását kipipálni... hsz írásánál is kipipálni aláírás hozzáadása)

Wera, Bogi
:oops: ... most már beírtam...
Vendég
 


Korai Down-Kór Szűrés

Ez az eljárás egy anyai vérvétel és ultrahang vizsgálat segítségével képes a leggyakoribb két kromoszóma rendellenesség (21-es és 18-as triszómia) kb. 85%-ának kiszűrésére. A magzati nyaki redő (ödéma) ultrahangos mérése és az anyai vérminta elemzése (két paraméteres, Beta-HCG és PAPP-A teszt) lehetővé teszi a terhes számára, a Down-kór (21-es kromoszóma rendellenesség- triszómia) és Patau�kór (18-as triszómia) kockázatának megállapítását. A vérvétel a terhesség 9-12. hete között végzendő, s mivel a teszt értékelése kb. két hetet vesz igénybe, az eredmény már az ultrahang (hüvelyi) vizsgálat ideális időpontjában (12-13. hét) rendelkezésre áll. Ekkor a teszt eredménye, a nyaki redő vastagságával összevethető, így a két kromoszóma rendellenesség pontos kockázata meghatározható. Mivel a vizsgálat nem megterhelő az anya számára (non-invazív) és segítségével a fenti kromoszóma rendellenességek kb. 85 %-a felismerésre kerül, a gyakorlatban jól alkalmazható módszerről van szó. Az eredményekről 1996-ban, rangos szakmai folyóiratokban jelentek meg közlemények (New England J.Med., American J.Obstet.Gynecol, stb..). Tudni kell, hogy a Down-kór kockázata 35 éves kor felett jelentősen emelkedik, 40 év felett pedig már meghaladja az egy százalékot, ezért 35 év felett a kromoszóma meghatározás minden anya számára biztosított. A kromoszóma meghatározás CVS (chorionic villus sampling -magzatboholy mintavétel, többnyire hüvelyi úton) vagy AC (amniocentézis-magzatvízvétel, hasfalon keresztül) útján, genetikai centrumokban történik. A CVS-re a 10-12. terhességi héten, az AC-re a 15-18. héten kerül sor. Mindkét beavatkozás bizonyos veszélyt jelent a magzatra nézve. A CVS előnye a korai diagnózis, hátránya a magasabb vetélési kockázat (1-2 %). Az AC előnye a pontosabb diagnózis, a kisebb anyai megterhelés és az alacsonyabb vetélési kockázat (valamivel 1 % alatt). Annak ellenére, hogy a Down kór kockázata 35 év felett emelkedett, a nagy számok törvénye értelmében, az összes Down kóros gyerek 80 %-a mégis a fiatalabb életkorú anyától származik. Részint, mert a fiatal anyáknál redszerint nem kerül sor kromoszóma meghatározásra, részint pedig a gyerekét nagyon féltő, idősebb (még gyermektelen) anya nem szívesen teszi ki magát a �kockázatos� beavatkozásnak, egy korai, veszélytelen előszűrő eljárásra nagy igény mutatkozik. Mivel nem tudjuk, hogy az anyai vérből meghatározott Beta-HCG és PAPP-A értékek miért változnak kromoszóma rendellenességek esetén (Down-kórban a PAP-A csökken, a Beta-HCG emelkedik), ezért csak statisztikai adatokra hagyatkozhatunk a tanácsadáskor. Vagyis a terhesnek meg kell elégednie azzal a vizsgálati eredménnyel, hogy a Down-kór kockázata pl. 1/120 vagy 1/840. Természetesen nem könnyű ilyenkor döntést hozni, így annak a terhesnek nem is ajánlott a vizsgálat, aki ezzekkel az adatokkal nem tud mit kezdeni, vagy aki biztos benne, hogy az eredménytől függetlenül kromoszóma meghatározást fog végeztetni, vagy fordítva. Öszefoglalva, a nyaki redő vastagságának megállapításával, az anyai életkor figyelembevételével és a teszteredmények kalkulálásával (1/150-nél nagyobb kockázatot pozitív eredménynek véve) a kromoszóma rendellenességek kb. 85 %-a kiszűrhető. Figyelembe véve, hogy a fals pozitív eredmény (pozitív eredmény ellenére egészséges magzat) aránya igen alacsony (5%), igen ritka a felesleges aggodalomkeltés. Mivel a vizsgálat nem megterhelő az anya számára és a vizsgálat eredménye már a 12. terhességi héten ismertté válik, az anya számára korai lehetőség kinálkozik egy estlegesen károsodott magzat további sorsáról dönteni.
Vendég
 


gigaboszi: köszi!!!

Bogcsa
Kép

Kép
d. bogi
 
 


Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni,hogyan lehet a moderátorral kapcsolatba lépni?tud valaki segíteni??
Vendég
 


Bárány
Belépsz a társalgó főoldalra
www.babanet.hu/tarsalgo
Ott a topikok felsorolásánál van olyan, hog "Szerkesztő"... ott tudsz írni "Apa"-nak...
Vendég
 


Gigabosz!
Már szinte szégyen de annyira béna vagyok,szeretném levenni a vonalzóimat,de napok óta képtelen vagyok rájönni...lehet,hogy ezt magamnak kéne megoldani :oops:
Vendég
 


bárány, hogyhogy nem tudod levenni? Ha kitörlöd az aláírásból és elmented az új profilt akkor sem tűnnek el?

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Csöppke én kitöröltem,és nem tűnt el...szerintem valamit nem jól csinálok :?
Vendég
 


Bárány
Profilban kitörlöd, aláírás hozzáadása ne legyen kipipálva... elküld...
Mikor hsz-t írsz ne legyen kipipálva az aláírás ott sem...
Vendég
 


jó reggelt...
Vendég
 


Jó reggelt:)

bárány, látom sikerült levenni a vonalzókat :)

Többiek?

Ma betöltöttük a 12. hetet! :D

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Gigaboszi: írtad a múltkor székrekedésre a Duphalac-ot, A patikában is ezt adták, meg rá is van írva, hogy terhesség alatt is szedhető, én mégsem merem bevenni. Te használtad már?

Bogcsa
Kép

Kép
d. bogi
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Gratula csöppke,irigyellek,mi ma léptünk a 9.-be.
Lassan megy az idő!

Kép


Kép
ibm
 
 


Csöppke! Gratula!

Bogi! Az én dokim a Laevolac szirupot javasolta. Ez egy tejcukros lötyi (finom) és nem lehet hozzászokni, nem okoz görcsöket, csak lazítja a székletet. Kismamáknak is ajánlják nyugodt szívvel. Nekem bejött!

Kép
zölddisznó
 
 


Bogi
Igen... sőt Petinek is adtam, mikor kiscsecsemőként pocakbaja volt...

Duphalac ugyanaz, mint a Laevolac... csak más cég gyártja, más néven... :lol: :wink:
Vendég
 


Csöppke! Gratulálok a 12. héthez! Bárcsak mi is ott tartanánk már... :wink:
Vendég
 


Giga! Az még a különbség, hogy a Duphalacot OGYI törzskönyvből törölték, a Laevolacot nem :lol: Az okát persze nem tudjuk.

Kép
zölddisznó
 
 


Sziasztok!

Köszi! Végül nem bírtam tovább, bevettem a Duphalacból, és nem tudom, hogy pszichése hatott, vagy ilyen gyors, de 10 perc múlva meglett ahatás ;)

Köszi a segítséget mindkettőtöknek!

Szép napot!

Bogcsa
Kép

Kép
d. bogi
 
 


sziasztok!

Csöppke: de jó Neked, hogy betöltötted a 12. hetet. Én is úgy szeretném. A rosszulléttel hogy állsz, elvileg a 12 hét után megszűnik.

Én most vagyok az eddigi legrosszabb passzban, tegnap is, meg ma is nagyon kész vagyok, Hányinger, hányás minden mennyiségben. Remélem hamarosan elmúlik, mert totál fárasztó, nem tudom már mit kéne enni. Ráadásul estére vendégek jönnek... majd lesz valahogy.

Csajok lehet olyan kaját enni amiben nyers tojás sárgája van? Pl. padlizsánkrém

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Sziasztok!

buci, nem, a nyers tojást mindenképpen kerülni kell a toxoplazmafertőzés miatt. :? Nehéz lemondani, én is mindig pont olyanokat kívánok, amit nem lehet enni. :roll:

Rosszulléteim továbbra sincsenek, szerencsére nem is nagyon voltak! Remélem mostmár így is marad.
De akinek van, annak általában a 12. hét körül megszűnik, mert leesik a hormonszint. Kitartást!

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok Kismamik!

Zöldi :( Kitartást és erőt kívánok teljes szívemből!

Csöppke, nagyon ari a hasad, a felvételek pedig eyszerűen csodálatosak! Mi még csak 9 hetesek vagyunk, semmi nem látszik a ge

Tök jó az új táblázat, Gigi, nagyon szuper hogy vezeted az adatainkat! Sokan vagyunk, ez jó érzés!

Szerintem igazatok van, ez a szörnyű idő teljesen kikészíti az embert. Én szerdán voltam teljesen kész, a frontokra sajnos nagyon érzékeny vagyok :( És még dolgozni is kell!

Nekem sajnos nincs otthon net, csak az irodánkba, így sokszor csak elolvaslak benneteket, aztán rohanok, de igyexem gyakrabban írni!

Mindenkinek rókamentes, szép 7 végét!

Melus

Kép
melus79
 
 


bocsi, rövid az eszem, nem fejezetm be a mondatom, szóval még nem látszik a pocakomon semmi!

Melus

Kép
melus79
 
 


zölddisznó írta:Giga! Az még a különbség, hogy a Duphalacot OGYI törzskönyvből törölték, a Laevolacot nem :lol: Az okát persze nem tudjuk.


Érdekes... :roll:
2007.nov. 9-én kiadott gyógyszertáron kívül forgalmazott gyógyszerek listájában benne van a Duphalac is...
http://www.ogyi.hu/ogyi/otc/drugs/?article_hid=88989
Vendég
 


Sziasztok Mamik!

Ma még senki nem írt!?! Mi van veletek? Ok, gondolom mindenki "családozik". Az én párom össze-vissza dolgozik, úgyhogy én 7végén is egyedül kuksolok itthon :cry: Egyfolytában a Jóbarátokat nézem. Lassan már kívülről fújom a 10 évadot! :lol:

Egyébként jól vagytok? Nekem ma (még) nem volt hányingerem!!! Ez nagy szó mert az elmúlt 3 hétben nem igazán fordult elő ilyen! :) Szép napot kívánok mindenkinek! Puszi
Vendég
 


Szia Wera,sziasztok mindenki!

Nálunk megy a sütés,főzés,mert búcsú van,persze oda nem megyünk de a süti jöhet! :lol:
Nemsokára ebéd,imádom a vasárnapi ebédet és a vacsit az mindig olyan finom és általában nem nekem kell megfőzni!
Du. én is egyedül leszek,ill. VELETEK babanetező,ráérő kismamaik!
És képzeljétek nálunk esik a hó! :lol: :lol: :lol:
Nem szeretem ,de most valahogy nagyon feldob,biztos azért mert ha nem akarok most nem kell kimennem! :lol:
Szuper!
Szép napot! És Wera ne búsulj NEM VAGY EGYEDÜL! :lol:
Ja és most nekem sincs hányingerem,ált. 11-15-ig jól szoktam lenni,de előtte és utánna POKOL! :cry:
Sziasztok

Kép


Kép
ibm
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: