Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon aranyos volt a védőnő, úgyhogy akkor vmilyen csomagot majd a terhességem közepefelé viszek neki ;) :)
Nekem sem ő ad beutalót, hanem mindenhova a doki!

Mi is most kezdtük el elmondogatni .. de még rengetegen nem tudják :)
A jövő heti vizsgálat lesz a fordulópont, utána már publikus lesz a babavárásom :)

Kép
szösszenet
 
 


Lei - Képzeld, nem járhatok a Szent Imrébe terhestornára, amit írtam .. a sérvem miatt, úgyhogy azt ki kell hagyjam :(
De terhesjógát szeretnék nézni valahol a közelben .. te ilyesmit tervezel? Mert akkor nekiláthatnánk ..
Klarka, neked van tervben ilyesmi? :)

Kép
szösszenet
 
 


Igen, én is gondoltam kismama jógára. Körbenézek, és majd küldök linkeket. :P
lei
 
 

 
 

Sziasztok!

Csatlakozhatok hozzátok? Én május 15-re vagyok kiírva, de érzésem szerint később lesz az. Mindegy örülök nagyon! :lol: :D :lol:

Pedig nem mostanra terveztük, hanem egy-két hónappal későbbre, (lakásfelújítás miatt) Szóval véletlen baba :oops: , védekezés mellett, de mostmár csak azon izgulok, hogy egészséges legyen (gondolom persze ezzel mindenki így van , mert végigcsinált velem két esküvőt is, anélkül, hogy tudtam volna Róla:)))

Mondjuk, irtó izgamas lehet tudni, hogy vándorol a sejtecske és bármelyik percben összejöhet! Ebből kimaradtam, de majd legközelebb! remélem..

Ezer Drukk mindenkinek, akik mostanában állnak neki. Jó lehet, nekem sajnos egészen elment a kedvem az együttléttől pár hete. Tudja valaki hogy ez mikor múlik el?
:? És a hányinger? :?:

Csók

Bors
Vendég
 


sziasztok!


Rég jártam erre,örülök hogy mindenki jól van.A dokim a szülésem időpontját ápr.13-ról átrakta ápr.9-re :D Én jövőhét csütörtökön megyek a nyaki redő szürésre.Nekünk az elöző védőnénink nagyon aranyos volt,én névnapjára és karácsonyra adtam neki ajándékot ,de azt is alig akarta elfogadni.Azóta sajnos költözködtünk és a mostani már nem annyira töri magát a segítségben.Nálunk úgy van ,hogy van egy körzeti védönő aki majd ki is jön a babához,és van egy központi is aki a beutalokat adja vérvételre stb.és Ő az aki bősszen nyomkodja maj a pecséteket is a kiskönyvbe.
Tehát nálunk két védönő jár! :lol:

KépKép
KépKép
nicci
 
 


Sziasztok, üdv az új csatlakozóknak :)

borsika, az tök normális hogy most nincs kedved összebújni a pároddal. Majd a második trimeszterben új erőre kapsz :wink: :lol: Addig kitartást!
A hányingerre is azt mondják hogy a 12 hét körül véget ér, akkorra leesik az a hormonszint ami a hányingert okozza, de ismerek olyat aki a szülésig minden nap :!: hányt... :? Azért remélem itt senkinek nem kell megtapasztalnia ezt.

Szép napot

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok mindenkinek!!!

Csatlakozni szeretnék hozzátok, 5 hetes és 3 napos vagyok :D !
Orvosnál még nem voltam, még várni is akarok vele.

Túl vagyok egy probléma mentes terhességen és egy gyönyörű 14 éves lányom van!!
Pont ez a bajom, hogy bár nem érzem magam öregnek, de könnyű kiszámolni, hogy már elmúltam 20 :D . Szóval félek egy kicsit a korom miatt.

Kérdezni is szeretnék tőletek: mivel én régen szültem és akkor még más volt az ultrahang is (meg már sok mindenre nem is emlékszem) szóval, ha kb. a 7-8. héten elmegyek orvoshoz, akkor mindenképpen hüvelyi uh.-ot csinál?? Én ilyenre nem emlékszem, hanem csak hasi uh-ra.
Ha valaki volt uh. kérem írjon, mit látott, mit mondtak?? Volt-e már szív-pulzálás??? Azt a látványt mindenképpen ki akarom várni, csak már nem emlékszem hányadik héten látszik.

Előre is köszi.
Vendég
 


Hello borsika és zsibima! Üdv a csapatban! Most már rényleg jóóó sokan vagyunk itt! :)

zsibima: én 5 hetesen voltam hüvelyi UH-n, és úgy tudom, a 12. heti UH is hüvelyi még. De többeknek meg csak hasi UH volt eddig, úgyhogy szerintem ez teljesen doki függő.
Nekem az 5. hetes UH-n csak a petezsák látszott és benne a szikzacskó. Szóval leginkább csak azt tudták megállapítani, hogy nem méhen kívüli a terhesség.

De bemásolok ide egy okosságot, hátha hasznos lesz:

Amnionzsák (petezsák)
•Az uterusban az amnionzsák már az ötödik terhességi héten (TH) felismerhető transvaginalis ultrahang vizsgálattal (TVUH). A méhűrben kerek, echomentes területet látunk.
•Transabdominalis vizsgálattal (TAUH) az amnionzsák csak később, általában a hetedik-kilencedik terhességi héten ábrázolható, az anyahasf alának vastagságától és a méh helyzetétől függően.
•Ha az uterusban amnionzsákot látunk, azzal az extrauterin terhesség gyakorlatilag kizárható
A magzat
•Először az amnionzsákon belüli kis echodús csomóként ábrázolódik.
•A magzati szívverés alig látható remegésként jelenik meg már akkor, amikor a magzat még csak néhány milliméter hosszú.
•A szikzacskó különálló, gyűrűszerű képlet a petezsákon belül
Sárgatest cysta
•A 7–11. terhességi héten gyakran látszik a méh mellett egy különálló, tiszta bennékű, vékony falú, 2–4 mm átmérőjű cysta, mely később eltűnik. Beavatkozásra nincs szükség.
lei
 
 


Az UH lelet rövidítései:

LMP: utolsó menstruáció időpontja
GA (LMP): LMP szerint számolt hetek száma
EDD (LMP): LMP szerinti szülési időpont
EFW Hadlock: a bébi becsült súlya

Average US GA: az ultrahangos mérések szerint a hetek száma átlagolva
EDD (Average US GA): a mérések által meghatározott szülési időpont

CRL: ülőmagasság
BPD: fej átmérője keresztben
OFD: fej átmérője hosszában
HC: fej kerülete
APD: a gerinctől a hasfalig mért távolság
TAD: mellkas átmérője
AC: haskörfogat
FL: combcsont hossza
APAD: has hosszirányú átmérője
APTD: has keresztirányú átmérője

FL: combcsont
TIB: sípcsont
FIB: szárkapocscsont
HUM: felkarcsont
RAD: alkarcsont

YS: szikhólyag
lei
 
 


Az embrió mérete az ötödik-hatodik hét határán eléri a 2-3 millimétert. Már kialakult a parányi szív, az erek gazdagon behálózzák a kis testet. Láthatóak a bimbószerű végtagkezdemények, a fej és a test többi részéhez képest hatalmas farok. Egy héttel később a láb növekedése utoléri, sőt el is hagyja a farkat, ami majd csak a tizedik hét végére tűnik el. Ekkor már akár meg is számlálhatnánk a kéz- és lábujjakat, a kis embrió egészen ember formájú, csöpp kis fülkagylója is ott virít a fején

A hatodik hét
Megkezdődik az embrió szerveinek fejlődése. Kialakul az alsó állkapocs, létrejönnek a hangszalagok. A monitoron a hüvelyi ultrahangvizsgálatnál már elkülöníthető a babától a köldökzsinór.
A hatodik heti állapothoz képest a második hónap végére csaknem megtízszerezi méretét, a tizedik héten ugyanis már körülbelül 2,8 centiméteres, súlya pedig közel 1,3 dkg!

A hetedik hét
Az embrió szíve már száznegyvenötöt ver percenként. Hossza egy-másfél centiméter. Már megvannak az első női, illetve férfi őscsírasejtek, a gerincvelőben pedig idegsejtek képződnek.
Az orvos ekkor már többnyire kézi vizsgálattal is meg tudja állapítani a terhesség tényét.

A nyolcadik hét
Már pontosan kivehetőek a kéz- és lábujjak. Kialakul a felső ajak és az embrió orrhegye, befejeződik a szív felépülése. Az embrió már másfél grammot nyom, és másfél centiméter hosszú a feje tetejétől a farokcsontjáig. A tizenkettedik hétig mindig ezt a méretet mérik. Szinte hihetetlen, de már a nyolchetes embrió is termel vizeletet - szorgalmasan kortyolgat a magzatvízből. Az ultrahangvizsgálat során látszik is, hogyan telítődik a pici húgyhólyag, hogyan mozog az embrió. A külső nemi szervek a kilencedik hétig teljesen egyformák a fiúnál és a lánynál. Arra, hogy a különbség a képernyőn is jól láthatóvá váljék, még sokat kell várniuk a kíváncsiskodóknak.

A kilencedik hétig embrióról, ettől kezdve pedig már magzatról beszélünk. A csöppség mozogni is tud. Van már szeme és szemhéja, látszanak az apró fül kagylóvonalai. Immár két és fél centiméteres.

A tizedik hét
Mind a húsz tejfog kezdeménye felismerhető az állkapocscsontban. A magzat tizenhárom grammos és három centiméteres.

A tizenegyedik hét
Kialakul a magzat gerincoszlopa. Lényegében valamennyi szerve kifejlődött. Tömege negyvennyolc gramm, hossza 4,4 centiméter.

A tizenkettedik hét
A fejtetőtől a farokcsontig mért hossz 5,6 centiméter. Már a fájdalomra is tud reagálni.

A tizenharmadik hét
A magzat hossza a popsitól a feje búbjáig hét centiméter.
lei
 
 


Sziasztok!

Zsibima - Én 8 hetesen voltam először UH-n, és hüvelyit csináltak. Azóta bejelentkeztem a 12 hetesre is, amire 26-án megyek, és már a telefonban mondta a hölgy, hogy ismét hüvelyire készüljek, mert így jobban látni mindent .. és fontos, hogy lássanak :)

Borsika - Ugyanígy éreztem magam szex terén mint te .. egészen kb. 1 héttel ezelőttig :) Szóval úgy a 10. hét környékétől már ismét visszatért a kedvem az ilyesmihez :) Addig szédelgős voltam és néha hányingeres is, meg valahogy nem kívántam semmit .. csak úgy lenni volt jó :lol: :lol:

Lei- Nagyon hasznosak a bemásolt infok!

Viszont mindenkinek ajánlom, hogy szerezzen be egy baba-mama könyvet, amiben minden le van írva .. nem drága, és óvodás korig benne van a legtöbb hasznos tudnivaló ;)
Én azt olvasgava nyugszom meg mindig, hogy a tneteim normálisak :D

Kép
szösszenet
 
 


szössz: pont most nézegetem a bookline oldalát, hogy rendeljek kismama könyveket. Meg találtam egy hangoskönyvet, amit kifejezetten kispapáknak írt egy pasi és állítólag humorosan tájékoztatja őket az előttük álló időszakról és a tőlük elvárt dolgokról :) Lehet, hogy megrendelem a páromnak :lol:
lei
 
 


Sziasztok!

Lei, köszi a részletezést!
Egyelőre úgy érzem, nem olvashatok erről eleget. Pláne, mert ilyen váratlanul csöppentem bele! :lol:

Én már másnap elmentem a dokihoz, amint pozitív lett a teszt. Én is nála születtem, s Anyu veszélyeztetett volt, így szinte vakon megbízom a dokiban. Egyből vizsgálatok sora, amire számítottam is, és a végén kiírt ultrahangra okt elejére. Később olvastam utána, hogy ez hüvelyi lesz. Én naívan már elképzeltem a szokásos képet: anyuka az asztalon, apuka a kezét markolássza, bűvölik a monitort, doki a trutyit kenegeti a kis géppel... :) :) :)

De vajon milyen az a hüvelyi uh? gondolom bedugnak valami hideget....
hű de jó lesz.... :roll:

És ma olvastam először a has-keményedésről. Ez mi? Mikor várható? Csak a vége felé, nem?

Csöppke, köszönöm a bíztatást. Egyelőre a hányinger csak nagy ritkán aktivizálódik (kipp kopp). Azt is hallottam, hogy a sokat háyósoknak lányuk lesz, mert a baba haja birizgálja.... :lol: :lol: :lol:
Kicsit vad, de a barátnőmnél ez volt... :)

Mondjuk én fiút remélek, de csak egy ok miatt: megfigyeltem, hogy az első gyerek leggyakrabban az apjára hasonlít.
Nem akarok egy lánnyal kitolni, hogy olyan szőrös legyen a hasa, mint az apjának!!! :lol: :lol: :lol:

Na pussza mindenkinek,
Vendég
 


Nekem a férjem házassági évfordulónkra vette a könyvet, valami Johnson's által finanszírozott dolog ez, mert láttam ugyanezt nem ilyen címen .. :D

Szóval ez:

Mamák&Babák

szerkesztette: dr. Carol Cooper
Mérték Kiadó
(egy A4es alakú nagy 300 oldalas könyv)

És nagyon jó!!!! Imádom :D
A terhességtől a gyerkőc 24 hónapos koráig minden benne van :)

Kép
szösszenet
 
 


borsika, nagy haja nemcsak a lányoknak lehet :D
Nekem a fiam hatalmas fekete hajjal született, mégsem voltam vele rosszul, csak néhányszor volt hányingerem a 9 hónap alatt.
De tényleg azt mondják, hogy az émelygősebbeknek kislányuk várható, de a környezetemben most van jónéhány kismama akik szarul vannak, és kisfiúk lesz, vagy nincs semmi rosszullét, és lányt várnak :wink:
Én falom a terhességes-csecsemős könyveket (csecsemőápolós OKJ-s tanfolyamot kezdtem, és szívem vágya hogy védőnő legyek), már egész szép gyűjtemény sorakozik a polcon :wink: Estefelé leírom a címüket, és hogy melyik milyen, hátha ezzel segíthetek valakinek ;)

Az egyik könyemben olvastam hogy a fiúmagzatok olyan kémai anyagot bocsátanak ki, amely az anyát arra ösztönzi, hogy jóval többet egyen a terhesség alatt, mint előtte. A fiamnál ez bejött, sokkal-sokkal többet ettem :)

A hüvelyi UH-n egynemtúlvastag rudat helyeznek fel. Nem fáj, csak hideg az uh-s zselétől. És a 7-8. héten már kell lennie szívpulázálásnak :wink:

lei, köszi a hasznosságokat :wink:

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Nekem is azt mondta az EKG-s néni, hogy a hányingeresek kislányt várnak, meg ha sok a gyomorsav akkor is kislány lesz. Meg majd a has alakjából is következtetni lehet állítólag, az elől csúcsos hasúak kisfiút várnak, az inkább oldalra terebélyesedő hasúak meg kisllányt ha jól emlékszem a néni szavaira. azt is mondta, hogy az ő idejében még nem volt UH, és a doki tölcsérrel hallgatta a szívhangokat :)
lei
 
 


SZIASZTOK!

Hat ime a mi kis dragank! 3 cm hosszu es izeg, mozog! Bizony sirtam ...

1190296558.8438.pdf
katavirag
 
 


Állítólag nagyon jó a SUTTOGÓ TITKAI című három kötetes könyv is, ami a kisbaba "neveléstől" a kisgyerekig követi végig a gyerek felcseperedését és a szülők feladatait.
Sógornőmnek akkor vettük meg a könvyet, mikor a kislánya már fél éves volt. Azt mondta, ha előbb kapja meg, csomó dolgot megkönnyített volna nekik :) Felváltva olvasta a család a WC-n a könyvet, hogy mielőbb kiokosodjanak :lol:
lei
 
 


katavirag írta:Hat ime a mi kis dragank! 3 cm hosszu es izeg, mozog! Bizony sirtam ...
1190296558.8438.pdf

Jajj de cuki!!!!!! :D :D :D
Oh, nem bírom már ezt a várakozást, azt akarom, hogy 26-a legyen, és én is lássam bukfencezni és integetni :lol: :lol:

Kép
szösszenet
 
 


Nagyon édes a baba!!! Ez olyan hihetetlen számomra, hogy egy kisember van a hasunkban :lol:
Ilyenkor azért leborulok a természet előtt!!!!
lei
 
 


Sziasztok!

Lei: igen már én is több anyukától hallottam a Suttogó titkairól, állítólag mindenképp el kell olvasni mert nagyon sokat segít.

Borsika: nekem is voltak hasonló gondjaim az összebújással, mindenféleképp szükséges egy megértő férj (társ), ugyanis sokszor már ülve elaludtam volna, illetve ingerültebb is voltam most kezdenek ezek a tünetek enyhülni nállam(11hét) talán azért éreztem így mert a mellem ill. még a bőröm is érzékeny volt és talán tudat alatt már védjük mindentől a magzatunkat.
Valóban az első trimeszteren túl kell lenni.

Kitartás!

Kép
geni
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk Tapolcáról vegyes hírekkel.
Nem 3as hanem simán ikrek lettek volna, és amit itt láttak üres petezsáknak, az valójában egy szép kis haematóma.. Úgyhogy továbbra is pihi ezerrel, mert a doki szerint nagyon kétesélyes a dolog.. :roll: :oops:
A Picurka jól van, hallgattunk szívhangot, és 14,5mm-es a CRL. :wink:
Október 1-jén kell visszamennünk.
Remélem addigra már valamelyest visszaszívódik ez a vérömleny :?

Szép napot Mindenkinek!

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Lei,köszönöm a sok infót! Sokat segítettél, bár még mindig nem tudom rászánni magam az orvosra.
Már mennék én ezerrel, csak nem akarom, hogy csalódás legyen belőle, pl. azt mondja, hogy még nem lát szívhangot menjek vissza 1-2 hét múlva. Azalatt a 2 hét alatt megőrülnék!!!

Igazából annyira vágytam erre a gyerekre, hogy minden hónapban terhességi tüneteket produkáltam, aztán mikor nem jött össze, akkor elmentem orvoshoz, hátha valami komoly bajom van. "Sírtam" az orvosomnak, hogy öreg vagyok és lehet-e még egyáltalán gyerekem?? Ő meg jól "kinevetett" : azt mondta 42 éves nők mennek hozzá azzal a kérdéssel, hogy mikor tervezzenek babát? Én meg még "csak" 36 vagyok és már van is egy gyerekem, csak hát most nem elsőre jön össze, kicsit várjak, nyugodjak le. Na ez nagyon jót tett lelkileg a jelek szerint. Csakhogy még most sem hiszem el, hogy terhes vagyok, bár soha egy napot még nem késett a menzeszem, teszt is + lett és a tünetek is megvannak, de egyre azon jár az eszem, mi van ha pl. cisztám van?
Jó hülye vagyok mi??

A szexről annyit, hogy én sem kívánom, ez szerintem természetes, az első három hónap a legveszélyesebb, az anyai szervezet védi a babáját, ezért nem akar szexelni.
De lányok nemsokára támadni fogunk ezerrel, mert a 3. hónap elteltével rám olyan szexéhség tört annó, hogy csak na!! :D

Mindenkinek kitartást 12. hét után sok minden változni fog!!

Sziasztok
Vendég
 


Sziasztok!

Ma voltam UH-n, és pont úgy nézett ki a baba, mint a Katavirágé :) Pont ez a hat gömböcske volt :)

A CRL: 24 mm :)

Annyira jó volt :)

Az uh szerint 9 hetes 3 napos...

Megyek aludni.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jah ránéztem az órára. még nem megyek :) Bakker, olyan álmos vagyok...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!
Most kezdtem el olvasgatni a fórumot.Úgy néz ki h babát várunk.Jövőhét kedden megyek laborba,szerdán meg újra a dokihoz.Még nem mondta 100 %ra,mert még igen kicsi 4-5 hetes a magzat kb.
Ha viszont igaz a hír,akkor jövő májusban érkezik a kis jövevény :lol:

annus11
 
 


Annus - Üdv köztünk :D :D
Szorítunk, hogy minden rendben legyen az elkövetkezendő hetekben!

Kép
szösszenet
 
 


Köszike!
Remélem így lesz!
Nektek is jó egészséget a továbbiakra! :lol:

annus11
 
 


sziasztok4
Üdv az újjaknak!
Mamik, én nem bíron ki még ezt a két hetet! :?
Pedig nem vagyok egy türelmetlen típus, de ez azért más!
Szerintetek nekem is hüvelyi uH.ot csinálnak, mert az 5. hetin sima hast csináltak?
Annyira mondogatják, hogy a macskák közelségét is kerülni kell! Mióta tudom, a lovardánál is nagyívben elkerülőm őket, de előtte azért meg meg simogadtam őket, amig erről nem tudtam. Remélem nem lesz belőle gáz a vérvételen jövőhéten remélem jó eredményeim lesznek.
A Suttogó titkai- nem tudjátok esetleg mennyibe kerül kb?

Zsibaba- szerintem nyugodtan menj orvoshoz! Én 4 hetes voltam amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, és rá egy hétre mentem UH-ra, ahol hasit csináltak, és igaz hogy nem dobogott a szíve, de már az megnyugtató volt hogy jó helyen van a kis manócska.
Pár napra rá már kaptam kiskönyvet is :D

Lei- örölök hogy újra itt vagy, annyit írtál ma, hogy gyöztem a mai topikot visszaolvasni :lol:
Nagyon sok hasznos infóval láttál el bennünket, köszike :wink:


Kis-Csillag- kitartás és nyugalom, biztos minden renben lesz, csak tarsd be a szigorú utasításokat! Pihenj sokat, és élvezd a terhességet!

Ma egy másfél hónapos babucit tartottam a kezemben! Hihetetlen jó érzés volt, ilyen nagyon pici babát még talán enm is fogtam. Istenem de sokára lesz még április :P

Jó Éjt mindenkinek, én bizony megint hamar bevágom a lelebabát!

Kép
mutyurka
 
 


Bocsi Zsibima, elírtam a nevedet :oops: De égő, bocsi

Kép
mutyurka
 
 


Sziasztok!

Annus, üdv itt :)

mutyurka, passz, a legtöbb helyen hüvelyi uh van, nem is értem, nálad hogyhogy hasi volt már olyan korán. Bár ha jól látszott aminek kell, akkor nincs gond. ;)
A Suttogó első része (0-1év) 2400 forint volt tavaly, a 2. része (kisgyerekkor) 2600 pénz.
Nekünk nem jött be, de azért jó olvasmány.

zsuzsófi, gratu :) Szuper hogy minden rendben van.

kis-csillag, pihenjél sokat és szépen fel fog szívódni az a haematóma :wink:

zsibima, ha szívhangot nem is lát még a doki 5-6 hetesen, de petezsákot és benne szikhólyagot igen, ami a méhen belüliség egyértelmű bizonyítéka. :) Én ezért megyek jövőhéten.

katavirág, gratu a babádhoz :) Sajnos én valamiért nem tudom megnézni a képet. :(

lei, nekem nem volt kifejezetten csúcsos hasam mégis fiam lett ;) A has növekedése teljesen alkati kérdés.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Könyvajánló :)

Katina Z. Jones: A babaápolás mindentudó nagykönyve - Hogyan készüljünk fel a baba érkezésére

Kismamák kézikönyve; minden amit a terhesség idején tudni kell - Részletes leírás a magzat fejlődéséről, testi-lelki egészségről, szakértői tanácsok a vajúdással, szüléssel kapcsolatban, stb. A legrészletesebb könyv amit a témában láttam :)

Dr. Lenkei Gábor: Méltósággal megérkezni...

Szily László:Kitolás - Kalauz leendő apáknak. Szuperjó, vicces, kéééész :)

Frederick Leboyer: A gyöngéd születés; Frederick Leboyer: Szülés gyöngéden - Ezt nem lehet leírni, ezt el kell olvasni, és kész. :) A szülésről kicsit másképp; vajon mit érez a baba? Fantasztikus könyvek!

Dr. Stuart Campbell: Terhesség napról napra - Minden napra egy-egy 3D-s ultrahangképpel a magzatról, rengeteg hasznos infóval.

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Nekem is hüvelyi uht csinált a doki,csak nagyon tele volt a hólyagom,nehezen találta meg a lényeget :lol:
Bár én is megnéztem...hát igen...vmi foltocska volt rajta :lol:

Én ma megvettem a Mamák és babák(Johnson's )
Ez 5000 Ft ba került,bele is olvasgattam :lol:

annus11
 
 


annus11 írta:Én ma megvettem a Mamák és babák(Johnson's )
Ez 5000 Ft ba került,bele is olvasgattam :lol:

Na, én is pont azt kaptam a páromtól :D
Nagyon jól válaszottál .. sokak szerint az egyik legátfogóbb könyv a terhességről :D
És áttekinthető, sok kép van benne .. én nagyon szeretem :D

Kép
szösszenet
 
 


Tényleg jó a mamák és babák is :) De abban kevesebb a terhességes rész és több a babafejlődés, de szuperjó :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Sziasztok!

Mutyurka: nem baj :D . Szerintem ha már többször simogattál cicát, akkor el is kaphattad a toxoplazmózist régebben és az a jó, mert akkor most védett vagy!!! Akkor most SEMMI bajod nem lehet!!

Szóval lányok én még várok a doki bácsival, mert tényleg félek. Nem mondtam még nektek, de az első babám elment, nem részletezem, nehogy valaki magára vegye a tüneteket mert most hajlamosak vagyunk az elején mindenfélét érezni úgy is. Szóval emiatt a következőnél (lányomnál) sokat vártam babonából és azt hiszem most is így lesz. Persze 8. hétig azért elmegyek dokihoz.

Képzeljétek tegnap este annyira bedagadt a mellem, hogy olyan kemény volt mint 20 éves koromban :D ! Mutattam is apinak és láttam a fején, hogy most már tényleg kezdi felfogni, hogy terhes vagyok.
Azért sokat gondolkozom azon, hogy a pasiknak milyen rossz, hogy nem érzik át, nem élik meg ezeket az érzéseket. Tapasztalom, merthogy úgy néz ki 2 gyerekem lesz 2 apától :D
Nektek mi a tapasztalatotok?? Nem nagyon értik a pasik így az elején miről is van szó igaz?? Mondjuk az uh. után meg amikor nő a poci, meg rugdos a pici akkor jobban felfogják...
Vendég
 


Sziasztok,

hú, de aktívak voltatok tegnap :)

És milyen sokan csatlakoztak??? Üdv nekik.

Nekem tegnapra bedurrant a torkom. :( :( Úgy döntöttem, hogy meglátogatom a háziorvosomat előbb-utóbb úgyis látnia kell...
Mit mondjak, nagyon jó fej volt. Alig akart megvizsgálni. Mondta, hogy a laboreredményeim nélkül nem tud véleményt mondani... Én meg kértem, hogy legalább a torkomba nézzen bele, annyira fáj. Erre ő:
-jah hát az fájhat is. Ez egy vírusos torokgyulladás. Mindenki ilyennel szaladgál most az utcán.
Gyógyszert nem tudott felírni, mondta, hogy gargalizáljak sós vízzel. (Persze, az biztos megmarad bennem. A tea is azzal a lendülettel jött ki reggel, amivel bement :( )
Október 2-ra visszarendelt :( De addig is mehetek dolgozni....

Könyv: a Babák és Mamák nekem is meg van már. Én nagyon szeretem. Ezen kívül előfizettem a Kismama magazinra és az Anyák lapjára is.
Viszont a páromat szeretném én is meglepni valami apás könyvvel.
Sajnos nem túl aktív mostanában :(

Kép
emi29
 
 


Jo reggelt lanyok!

juhuuuuuuuuu....................
Ez ma az utolso napom!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Este meg UH-is lesz. :lol: :lol: :lol: :lol:
En most olyan boldog vagyok, hogy el sem tudom mondani.

Mindenkinek ilyen szep napot mara.

Magi
Vendég
 


Jó reggelt!

Emi, jobbulást :( Tényleg nemigen tudnak mit csinálni babásan a torokfájással. Én is voltam anno, és csak két szánakozó pillantást kaptam a dokitól :lol: A gyógyszertárban sem akartak semmit adni. Így az első trimeszterben jobb is.
Én anno 24 hetesen fáztam meg cefetül, köhögés ezerrel, kórházba is kerültem, mert úgy tűnt hogy megrepedt a magzatburok... gondolhatjátok :( De szerencsére minden jó ha a vége jó, nem lett gond :)
Igyál forró mézes teát!

Ha a férjednek akarsz könyvet, ajánlom a Szily László: Kitolás című könyvét. Én is ezt vettem meg a páromnak 2 éve, és nagyon tetszett neki, állati jó humorú könyv. :wink:

zsibima, hát igen, az elején nemigen fogják fel a pasik, hogy itt baba van. Szerintem ez normális. Ők nem érzik a hányingert, émelygést, semmit, de ha nől a pocak, és főleg amikor már ők is érzi a rúgdosást... na akkor elolvadnak :)

Szép napot mindenkinek :)

Csöppke, Domka(2006), Lóci (2008) és Sebi (2011) anyukája
www.csoppkeblog.hu
www.csoppkendo.hu
csöppke
 
 


Emi próbálj meg pihenni és mézet enni vagy mézes teát inni. Lehet hogy később nem jön ki, lehet hogy reggel éhgyomorra ittad és azért nem akart bent maradni.
Nekem a lányom rengetegszer volt beteg 2-3 éven át (előtte szerencsére 1 évben 1x) és megpróbáltam őt természetesen gyógyítgatni gyógyszerek nélkül. Állandó mandulagyulladását mézzel (is) kezeltem de nekünk terheseknek ez az egyetlen szerintem ami nem veszélyes. Amióta nem szed antibiotikumokat nagyon ritkán beteg! Gyógyulj meg!!!

Mindenkinek szép napot kívánok!
Vendég
 


sziasztok! Üdvözlöm én is az újjonnan csatlakozókat! :lol:

Borsika: én sem nagyon kívánom a sexet, meg igazság szerint kicsit félek is, nehogy valami baj legyen a babával, tudom, hogy ez hülyeség, de akkor is van bennem egy ilyen érzés. Szóval ilyenkor télnyleg fontos, hogy a párunk megértse a helyzetet és türelmes legyen.

zsuzsófi: gratulálok az eredményekhez! Örülök, hogy minden rendben!

mutyurka: én az elején teljesen elfelejtettem, hogy nem szabad macskákat simizni és egyszer nagy vidáman megcirógattam egy macsk fejét. aztán rögtön beugrott, hogy nem szabad és azóta nem is megyek közel hozzájuk, pedig imádom őket. :cry:

Csöppke: ezeket a népi okosságokat a baba nemével kapcsolatban én is csak hallottam, és nyilván a feles sem igaz, de azért vicces hallani őket. :)

Zsibima: szerintem egy kicsit próbálj meg tényleg lenyugodni és nem parázni, mert az nem tesz jót semelyikőtőknek! Minden rendben lesz, erre gondolj csak! És szerintem azért menj el dokihoz, már az is tökre megnyugtató, ha látszik az UH-n a fekete foltocska, meg hogy nem méhen kívüli.

Hogg, Tracy - Blau, Melinda:
A suttogó titkai 1. - A csecsemő gondozása és nevelése. Én ezt a könyvet 1920 Ft-ért tudom megrendelni netről. A második részt, A suttogó titkai 2. - A kisgyermek nevelését meg 2080- Ft-ért. A harmadik kötetet, A suttogó mindent megold - Alvásról, evésről, viselkedésről... címűt pedig 2240 Ft-ért.

A párommal pont tegnap beszélgettünk egy ismerősnél arról, hogy ő még nem érzi át ezt az egész apasági dolgot, pont azért mert nem érez semmit a fizikai tünetekből. Ennyi erővel jelenleg bárkié lehetne a baba itt az én pocakomban, hiszen neki semmi kötödése nincs még hozzá. Majd ha látja a felvételeket, meg érzi a baba mozgását a kezével, meg majd ha először rámosolyog a bébi és megfogja a kis kezét, na akkor fog elolvadni és fogja először érezni, hogy igen, ez az én porontyom :) Legalábbis nálunk ezt mondta a párom.
lei
 
 


emi: én is folyamatosen azon parázok, hogy nehogy beteg legyek, mert ugyebár semmilyen gyógyszert nem lehet ilyenkor szedni :cry: Szóval együttérzek veled, és kívánom gyógyulj meg hamar.

magika: tök jó, hogy ilyen happy vagy! Remélem pár hét múlva nálam is elmúlnak már a szarullétek és kezdődhet a terhesség igazi, vidám, vitalitással teli szakasza
:lol: :lol:
lei
 
 


katavirág: ha jól emlékszem keddenként 16 órától van a kismamam torna a Szent Imrében, ugye? És ezekszerint a legközelebbi október 2-án lesz?
lei
 
 



Hello Vera!
Mizújs veled?
lei
 
 


Lányok,

Mindenkinek köszi a biztatást. Sajnos 5-ig dolgoznom kell, mára ugyanis ki sem írt ki a doki:( Azt mondta, hogy most mindenki ilyen vírusos akármivel szaladgál az utcán, úgyhogy nyugodtan mehetek dolgozni én is. Különben is neki is fáj a torka.
Hétvégén pedig tényleg pihenek ezerrel...

Mondjuk valahol tényleg jobb, hogy most lettem beteg és nem később.

Kép
emi29
 
 


Vera,

valahol tökre igazad van :) Néha én is azzal nyugtatom magam egy-egy róka után, hogy a rosszullétem azt jelenti, hogy a Mazsola még bennem van :) Lehet, hogy a végén még hiányozni is fognak a rosszullétek. Na jó, ez azért túlzás :wink:

Kép
emi29
 
 


Egyik reggel a hányás közben én is pont erre gondoltam, hogy végülis ez az egyetlen konkrét jele most annak, hogy "minden rendben van ott belül" :)
lei
 
 


Lei köcce izgulóban hogy baba legyen. ez még 10 nap kb.
Abban meg igazad van hogy ez az egy tünet jelzi hogy baba van. Pl a legnagyobbommal még hasam se volt 6 hónaposig és csak mikor megmozdult az volt a második hihetetlen jel ami jelezte. De az már a csodálatos dologhoz tartozik nem a fujj dologhoz

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Eddig nekem csak émelygés volt,de én is szeretem ha van.Olyan mintha így kommunikálnék a babával :lol:
Én a páromnak a következő könyvet vettem meg:Nácsa János Kispapa születik
Ez egy vicces olvasmány,én annyit röhögtem rajta.A férjem sajnos még nem olvasta..remélem neki is tetszeni fog.

Nálunk a férjem nagyon várta a babát.Mindan nap kédezgette h csináltam e tesztet stb.Mikor pozitív lett azért kicsit láttam rajta h sokkolta a hír :lol:
Azóta viszont többesszámban köszön nekem/nekünk,puszit ad a hasamra is és ilyenek :lol:
Alig várom h hazajöjjön,3 napig benn volt dolgozni :cry:

annus11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: