Új privát üzeneted érkezett!

Lányok ! Ne haragudjatok a zavarásért! Ti mikor lyukasztottátok ki a babák fülcsiét? Mindenkinek nagyon szép a babója ,remélem most már nem sokára én is megölelhetem a kics lányomat! Puszi nektek meg a babáknak!
Vendég
 


Bacsbern
Zsófinak nem lyukasztattuk ki a fülét.
Majd ő eldönti akarja, nem akarja, ha akarja, mikor...

Én is már javában iskolás voltam, mire akartam, és jól esett, hogy én dönthettem...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Bacivili igen sajnos aki most veszi fel,az már nem kapja! :(

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 

 
 

Bacsbern:Mi a kórházban lyukasztattuk ki,azt tanácsolták még most nem is veszi észre.
De én nemtudom honnan fogom tudni,hogy nem elég neki???

KépKép
vicuska
 
 


Ez nem volt egyértelmű a tejemre gondoltam!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!

Vitte
ezt még olvasni borzalmas volt, nem átélni. remélem nem lesz ilyen többet.


bacsbern
mi nem szúratjuk ki a fülét és nem adok rá semmilyen ékszert amíg ő nem szeretné, majd eldönti, hogy mikor akarja, szerintem egy ilyen kisbabának ez felelsleges és balesetveszélyes, de ez az én saját véleményem.

Kép
Kép
bbeti
 
 


dojika, boszibaba
köszi csajok a választ.jóó nektek :lol:

bacsbern
mi sem lyukasztattuk ki :? Azért nem mert hiába mondják, hogy "nem fáj nekik" stb... Miért ne fájna?? Nekem is fájt 16 évesen :lol:

vicuska,
amig elégedettnek tűnik a babád és hetente szépen gyarapszik, addig bizti van elég tejkó
Vendég
 


Sziasztok!

Mi se lyukasztottuk ki Kyrus fülét, mert én is azt vallom, hogy majd eldönti ő, hogy akarja e!
És semmilyen ékszere nem lesz egyenlőre...anyámék kis karláncot akartak neki, de mondtam, hogy meg se próbálják, mert én nem akarom újraéleszteni azért mert esetleg elszakad és lenyeli...és a füllbevalóról is ez a véleményem...de bocsánat ha megbántok valakit a véleményemmel... :oops:

Lányok, szerintetek hova vigyem én akkor most Kyrát erre a hasi ultrahangra meg ilyenekre? :roll:
Mert hogy ugye a Schöpfi megszűnik tb támogatott lenni...akkor most nekem a Jánosba kéne vinnem?
Boszibaba te hova viszed Gábort?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Hello Lányok!

Füllyukasztás: ugye nekünk ilyen problémánk nem volt... :wink: de ha kislányom lett volna szerintem még a kórházban elintéztem volna a dolgot. Anno nekem is ott lyukasztották ki a fülemet. Szerintem, ha megfelelő a fülbevaló akkor nem balesetveszélyes, és ilyen kicsi korban nem is emlékeznek rá. Na, persze ez meg az én véleményem. Viszont a barátnőm kislánya most 8 hónapos. 6 hónaposan lyukasztatták ki a fülét és kapott egy egyszerű, kis csillogós fülbevalót. Nagyon jól áll neki... egyébként szerintem fülbevaló ide vagy oda mindenhogy szépek ezek a babák! :wink:

Vicuska: abban bizos lehetsz, hogy ha kevés neki a tejcsi akkor jelezni fogja... egy éhes baba nagyon elkeseredetten tud sírni... sajnos ezt tapasztalatból tudom, úgyhogy ne idegeskedj, biztos elég az neki amit kiszopizik, főleg ha nem is "morog" hogy kell még neki!!!!

Schöfivel kapcsolatosan írok majd egy megdöbbentő sztorit, de hosszú, ma már nem kezdem el...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Na szép jó reggelt :)
Nektek is teszek fel pár kis humoros kpet Kyrusról :)
Ja és egy jó hír (legalábbis nekem) sikerült y-al anyakönyveztetni a kis drágánkat, ugyhogy most már törvényesen is Kyra az én kis drágám :) A nap legjobb híre ez számomra :)
Na, jönnek a képek :) Kép Kép Kép Kép

A kis nyelvnyujtogatós, az orrturkálós és a vigyorgósak :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


sziasztok!

megint pofátlankodok....
nyilik a méhszájam,magzatviz enyhén szivárog,Brendon baba napvilágot óhajt látni...

van valaki köztetek,akinek koraszülött babuja van???
esetleg ha valaki tud tanácsolni valamit,szivesen veszem....

jó babázást,remélem,6 hetet rá tudunk húzni.....

puszika!!!!!!!!!!!

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Hello Lányok!

Akíra: Kyra nagyon aranyos! Látszik, hogy kiegyensúlyozott kis baba! Örülök, hogy sikerűlt úgy anyakönyveztetni a nevét, ahogy szerettétek volna!!!

Csajok: most várom a dokinőt, mert Bálintom megkapja az oltást. Szerintem jobban parázok mint Ő..., de hát úgy tudom sajnálni ha sír...remélem nem lesz gond és nem fog belázasodni, és meg fogom tudni nyugtatni...kész vagyok.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


gabibaba: nagyon drukkolok, hogy húzd mág ki egy pár hetet! Szerencsére Bálint a 39. hétre született, így ilyen gondom nem volt, viszont, ha rögtön megkapja a megfelelő ellátást akkor biztosan nem lesz gond. Az orvosod mit mond? Meddig húzhatod még ki? Van a kórházadban koraszülött osztály? Jaj nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen! Egy ismerősöm a 35. hétre szült, de neki szerencsére már akkor 3 kg volt a baba. Ettől függetlenül, nagyon odafigyeltek rá, és többet kellett kórházban lenniük! Kitartás! Jelentkezz, hogy mi van Veletek! Szorítok!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


vitte:bakker...örülök, h minden oké.Én is nagyon kiborultam volna!!
akíra: nekem sem volt erős vérzésem császár után, de volt olyan, h szinte egy-egy csepp volt, meg már csak folyás és aztán egy-egy napra megint picit visszajött, de 4-5. héttöl már csak tisztaságibetétet használtam, most meg már semmit!!
A sebem kivülröl már kb a 4. hét óta nem érzékeny, ez azt jelenti, h szűk nacit is fel tudok venni!!DE belül néha érzek mindenféle szúrást, pár napja pl azt hittem, h vakbeles vagyok!! :roll:
Körkérdés:ki milyen fogamzásgátló módszert választott így szopi alatt? :?:

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok!

gabi.baba.
Nekem a 37 héten az uh mutatta ki hogy kevés a magzatvizem csak 60 volt.A méhszájam nem nyilt a szivárgást sem vettem észre pedig valahogy eltünt belőlem.
Így a kórházban töltöttem szülésig az időt.
Jan 02-től voltam bent és minden nap kellet mennem uh-ra mindennap úgy kelltem hogy ma meglesz a baba ,mert ha a magzatvíz 50 körül van akkor cselekednek.
Bence 19-ig váratott magára éjszaka elfolyt az a "maradék" víz is ami nem is volt kevés.

Ne aggódj pihenj sokat!
Szóritok neketek!
Üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Gabi.baba, nagyon drukkolok nektek, hogy minden rendben legyen! Sajnos én sem tudok tanácsot adni, én 4 nappal előbb szültem a kiírástól.

Bacsbern, még mi sem szúrattuk ki a fülét, még húzom a dolgot. Még én félek tőle.

Akíra, Kyra nagyon édes, szép, elégedett babus!

Zsana, szerencsére Domi sem lázasodott be az oltástól, reméljük, Bálinttal is így lesz. Sajnos sírt, az biztos, ez nem kerülhető el.

Tegnap voltunk csípővizsgálaton, hála Istennek, nincs nagyobb gond. Kicsit féloldalasan fektettük állítólag, most többet kell "balosan", és 4 hónaposan visszavisszük kontrollra. (többször visszük már dokikhoz, mint amennyit mi évek alatt megyünk, pedig nem is beteg) De percre pontosan ment a vizsgálat, még egy pillanatot sem kellett várnunk szerencsére.

Utána délután-este viszont megint nagyon nyűgös volt Dominika, kézben kellett végig ringatnom órákon át. Mindent megpróbáltam megint, de csak kézben, állva ringatva nem sírt. Csak este 11 után "ájult be". Csajok, én tegnap már bőgtem a fáradtságtól, és hogy én ezt nem tudom, hogy fogom kibírni hosszú távon. Már azt is mondtam szegény férjemnek, hogy hazaköltözök anyukámékhoz, hogy valaki segítsen már ringatni. Ahogy már írtam, az ő anyjával semmit sem érek, hiába lakik (inkább csak alszik) a szomszédban. Tök egyedül vagyok erre a "többemberes" babára. A kimerültségtől meg csak bőgök. Most már komolyan gondolkodok azon, hogy legalább egy-két hétre átköltözök anyukámékhoz. Már az sem érdekel, hogy elviselhetetlen, csak segítsen valaki. Ja, fejni meg hogy tudnék, ha kézben kell tartani és nincs senki, aki megfogja addig???Ordítani nem akarom hagyni, azt nem bírnám elviselni.

Na, most már abbahagyom a panaszkodást, csak már ki kellett nagyon írnom magamból.

KépKép
nanett
 
 


Nekem meg olyan gondom van hogy három napja olyan mint a mensi görcs de nincs mensi ez normális?

Akira gyönyörü a kislányod örülök hogy tudtad minden nehézség nélkül így anyakönyveztettni :)

Nanett kitartás és ha gondolod inkább tényleg menj haza mamádhoz az is segítség ha csak arra a pár percre lefoglalja a babát. Amúgy én is jártam már így hogy gyerek sír én nekem fejni kéne vagy psilni vagy stb és én sem hagyom a babát sírni na akkor én is kiborultam. De nyugalom biztosan csak valami front vagy ilyesmi lehet talán megnyugszik nekem volt olyan is hogy fejtem közben meg a lábammal tologattam a babkocsiban.:):):

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Rátaláltam egy internetes outlet ruhaboltban babaruhákra, melyek tündériek és egyediek. Viszont nagyon drágák. De azért leírom a címet, ha valakit érdekel, meg ráadásul április elsejéig ingyenes a szállítás. És ha valami nem jó, vagy nem tettszik, ingyen vissza lehet küldeni. Itt a cím: http://www.yoox.com/areas/baby/

És ezt a polót rendeltük meg:

Kép

Különben minden oké, tegnap voltunk dokinőnél, kaptunk oltást, de szerencsére egy rövid síráson kívül nem volt semmi Nikivel.

Aktuális kép Nikiről:
Kép

Vitte:
szörnyű ami veletek történt, én is mindig parázom, hogy nem kap levegőt Niki.

Gabi.baba:
kitartás, nekem csak 4 nappal jött előbb, tehát nem tudok tanácsot adni, de a dokid biztos megmondja mit csinálj. Ilyenkor be szoktak fektetni a kórházba és adnak valami szüléslassítót.

Akira:
mi a XII. kerületbe vettük a babót a Királyhágó utcába UH-ra.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Gyanixi:
nekünk gumit vagy spermaölő krémet illetve tablettát javasolt a doki. A gumit utáljuk és miután kipróbáltuk ezt a spermaölő cuccot, az is kilőve. Tehát marad az imádkozás, hogy talán a szopi alatt nem esek teherbe. 1 év múlva meg jöhet már a következő baba.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Hello Lányok!

Hát, én olyan büszke vagyok a kis-nagy fiamra!!! Megkaptuk az oltást, éppen lefele görbült a szája (persze én közben csörgőztem énekeltem stb ja meg jobban paráztam mint Ő...) akkor már fel is vettem és rögtön meg is nyugodott. Nem is sírt!!! Annyira aranyos. Mondtam is Neki, hogy nagyon büszke vagyok rá, apát is felhívtuk és elmondtuk milyen ügyes volt a Vackor. Borogatást tettem a kis lábára. Remélem nem fog belázasodni, állítólag ettől már nem nagyon szoktak, de azért biztos ami biztos, minden be van készítve!

Nanett: nagyon sajnállak. Képzelem mennyire kilehetsz már. Nincs annál rosszabb, mint mikor az ember kimerült, fáradt és közben mág WC-re sincs ideje elmenni. Talán tényleg az lenne a legjobb mindannyiótoknak, ha átmennél anyudhoz, mert egy idő után majd attól lesz nyügi Dominika, hogy érzi rajtad, fáradt vagy meg kierült és ilyenkor talán egy kicsit türelmetlenebb is az ember, még ha ezt kifele nem is mutatja, a babók mindent megéreznek... drukkolok, hogy jobb legyen a mai napotok!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Gyanixi: mi a helyzet a pöttyökkel? Tényleg olyan csúnyák, hogy antibiotikum kell rá? Persze az orvosok csak tudják mit csinálnak! Nekünk is voltak piros pöttyök, akkor én kentem rá egy kis Sudocream-et. Az segített, de lehet, hogy ezek mások voltak mint Réka pöttyei? Most már javul?

rekanna: Niki nagyon édi! Sokat nőtt már!

Vitte: hogy vagytok? rendben minden???

Fogamzásgátlás: én Cerazett tablettát kaptam, azt lehet szoptatás alatt is szedni, de nem tudom mennyire lehet ez hatásos, ha alig van benne hormon... kicsit tartok tőle.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Szioka! :lol:

Új videó:
http://www.youtube.com/watch?v=KrgNKpBMApo

Új képek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Jó estét !

Legalábbis remélem a tietek jó...
Nekünk ma borzalmas napunk volt, Zsófi ha nem szopizott akkor ordított :( NEm tudom mi zavarta ennyire, talán a hasa fájt...
Semmire nem volt időm, és energiám (fejés, evés, házimunka), ráadásul ma ovi se volt, így Máté is itthon volt...
Szóval Nanett, ma nagyon együttérzek veled...

Zsana
tényleg büszke lehetsz a fiadra, egy hang nélkül átvészelni a szurit... ügyes baba ! :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


hát csajok nekem baromi rossz délutánom volt tegnap.
Mint írtam három napja mensi görcseim voltak ezt megspékelve egy baloldali hátsó derékfájdalommal annyira fájt hogy minden amit ettem kijött belölem :( irány az ügyelet rtg,vérvétel vizsgálat nem találtak semmit kaptam algo-nospa koktélt na attól al is múlt de estére mikor aludni mentünk visszajött a fájdalom bevettem egy algopirint ettöl hála istennek tudtam aludni.Reggel mikor felkeltem nem is fájt picit megszopiztattam visszafeküdtünk és most megint fájdogál nem tudom mi lesz ebböl még a doki azt mondta lehet meghúuztam mert a rtg-en nem lát semmi vesekö vagy ilyesmit.viszont igy meg fájdogál:( remélem elmúlik:) még jó hogy a doki indokoltnak látta a sürgörsségi ellátást és csak 300 ft-ot kellett fizetnünk :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Hát a tegnapi nap mindenkinek szörnyű volt?
Én azt hittem falnak megyek...a lányomat nem tudom mi szállta meg, de iszonyatos volt... :cry:
Olyan volt mintha elfelejtett volna szopizni...nem tudom, hogy miért vagy hogyan, de 5 percet evett, majd ráaludt, majd 10 perc mulva megint addig bömbölt míg cicire nem tettem, ekkor megint evett 5 percet, majd elkezdett vele játszani, ki be dugdosta a nyelvével, meg nyalogatta csak...aztán persze elvettem tőle, akkor megint bömbölés...és ez felváltva így ment több mint 5 órán keresztül...egyszerűen borzalmas volt!
Nektek volt már ilyen?
És ma reggel is elkezdte...ti mit gondoltok mit csináljak vele? Igy nem csak én de a mellem is hamarosan ki fog készülni... :cry:

rekanna, a Királyhágó utcába? Oda hova? A korházba? De hogy kerültetek oda? Oda tartoztok? Én ott laktam több mint 10 évig egy utcával arrébb... :lol:
Szóval szívesen vinném oda, de kérdés, hogy milyen alapon mentetek oda, mert én körzetileg tuti nem oda tartozom!

lányok, így császár után...ha lehet egy intim kérdésem....ti mikor kezdtétek újra a dolgokat apával? Van valami kötelező idő amit meg kell várni? Vagy csak míg vége a vérzésnek, és már nem fáj a heg? Vagy, hogy volt ez nálatok? Persze nem kell vállaszolni ha nem akartok, csak én nem igen kérdeztem meg a dokit erről, hogy ez, hogy is van ilyenkor... :roll: :?: :?

Nanett kitartás, és szerintem is lehet az lenne a legjobb ha hazamennél egy kicsit anyukádhoz...vagy nincs valaki aki el tudja vállalni egy napra legalább? Lefejnél egy kis tejet, és cumisüvegből megkapná...egy napig simán ellenne nélküled, te meg végigaludnád az egészet.. :roll:
Vagy nem megoldható? :(

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok! :lol:

Akíra én a Schöpfibe viszem elvileg majd hasi és ilyen Uh-ra Gabikát. Mondták,hogy hívjam majd fel őket,hogy mi van a kórházzal,és akkor majd megmondják. Elvileg nem szünik meg,hanem magánkórház lesz,én ezt hallottam. A dolgozokat nem veszik át,vagy csak úgy,ha vállalkozók lesznek,vagy fele fizetésért. Ezt is a szülésznőmtől tudom. Nem semmi!
Egy szülés majd 140.000 lesz! Durva!
Ha a dokim itt marad,én akkor is kitartok mellette,mégha ennyi is lesz sajna.
Nagyon jó napunk van ma,sokat eszünk és alszunk. 30 percet voltuk levegőn,és nagyon bealudt. :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szopi:

Nálunk 1 órán át tart mindig. :lol: Mindkét cicimből eszik,össz. 45 percig,és utána még ptólást. Jól be is tud aludni,akkor orrát kell csak megpiszkálni,és már eszik tovább. :D

Itt is lhete szavazni Gabikára,ha akartok:

http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=25302

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Akíra
Kb.pont ugyanezt éltük át, mikor Zsófi 1 hetes volt... még a súlya is csökkent... én 3 napig bőgtem... :cry:
akkor kezdtük el mérni és kiderült, a sok vacakolás közepette azért evett ő rendesen (70-80 g-okat, volt hogy 100-at is...)
Azán pár nap alatt minden visszaállt. Pedig már itt volt a tápszeres recept is, hogy ha kell pótlás ki tudjam váltani. De azóta is csak itt hever az asztalon :)
NÉha most is megcsinálja, hogy ha túl gyorsan jön a tej, akkor simán kiköpi a cicit és akkor megy a tej mindenfele... az arcába, a ruhánkra, a kanapéra, mindenhova... :lol:

Boszibaba
45 percnyi szopi után még kell neki pótlás ? Mennyit eszik Gábor baba ? főleg ha mindkét cicit kiszívja... :roll:
Kórház
érdekes amikt írtál... mi csütörtökön voltunk az UH-on és akkor még semmit nem tudtak, a szülésznőnk legalábbis ezt mondta...
Én se tudom még az orvosom hogy dönt... de jó lenne tudni, ha bármi van, mire számítsunk (fizetés terén), de 2 hét múlva a kontrollon majd kifaggatom ;)

Nika
remélem ma már jobban vagy ! Görcsök múlnak ?

Mi ma másfél órát sétáltunk, Zsófi hatalmasat aludt. Máté pedig kiugrálta magát...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Hát csajok a mai napom is hasonló volt mint tegnap csak ma az urológián ültem.A baloldali deréktáji fájdalom reggelre visszajött doki tanácstalan mert uh alapján nem lát se követ se gyulladást.Ha rosszabbodik estig akkor vissza kell mennem ha nem akkor reggel mindenképpen.Azt mondja doki akár petefészekgyulladás is lehet csak az zavarta öt hogy vér van a vizeletemben ezért nem karta kizárni a vesehomokot sem.Ezért kell visszamennem.Bent akart tartani csak mondtam neki hogy szoptatok még ezért engedett haza.Szóval baromi tanácstalan vagyok a derekam meg fáj.

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy baba nélkül bepofátlankodok, de szeretnék informálodni egy kicsit!
Na szóval!
Kinek mikor ment el a nyákdúgója? Vagy nem minden esetben megy el?
Elvileg nekem van még 2 hetem,de eddig semmi. Azt is olvastam hogy valakinek szülés elött akár 1-2 héttel, valakinek meg csak 1-2 nappal elöbb távozik!
Előre is köszike!!

Ne csak kérdezzek,hanem dicsérjelek is benneteket:
Mindenki babója egytől egyig tündéri! :D :D
Remélem hamarosam mi is csatlakozunk közétek!

Pusza mindenkinek!
Vendég
 


Nika, nagyon sajnálom, ami veled történik! Remélem, hamar kiderül, mi is a bajod. De a legjobb az lenne, ha elmúlna a fájdalom. Így tudod etetni Gergőt? A család vigyáz rá, amíg a dokikat járod?

Akíra, köszi az ötletet, de sajnos nekem nagyon kevés a tejem, így lefejni sem tudok, csak néhány cseppet. Így ez sem megoldás sajnos. De majd kitalálok valamit. Általában a délutánok és az esték a legrosszabbak. Tegnap szerencsére kicsit jobb volt a helyzet.

Dojika, teljesen meg tudlak érteni, sajnos. :(

Mindenkinek jobb napokat kívánok ezeknél!

KépKép
nanett
 
 


Szép napot mindenkinek!

Gyönyörűek a babócák mindenkinek gratulálok,én általában csak olvasgatlak titeket,de most kérdésem lenne
Mikor kell vinni a babócát hasi és koponya uh-ra?
Ha valaki tudna nekem segíteni megköszönném.Nálunk a védőnő olyan mintha nem is lenne kérdezek valamit és nem tud rá válaszolni.Csípőszűrésen már voltunk.Most ennyiKép
idősek vagyunk.Szerintem már kellett volna menni
Akira megkérdezhetném hogy hol vetted azt a tigrises rucit?Nagyon ari.
Én is teszek fel képet egy kicsit dicsekszem.
Dundigolyóm:
Kép Kép HAPPCI!!
Na mennem kell.
sziasztok
kriszlany
 
 


Ja és a lényeget elfelejtettem
Akira:
Én is császáros voltam nekem azt mondta a dokim hogy 4 hét múlva lehet apával újra kezdeni a dolgokat.Mi be is tartottuk bár az igazat megvallva olyan volt mintha újra szűz lettem volna, de a második harmadik már jobban ment.Csak gyakorolni kell!!
sziasztok
kriszlany
 
 


Vitte, Fú... ez kemény lehetett, örülök, hogy most már minden rendben. Én attól is rosszul lettem, hogy egyszer beriasztott a légzésfigyelő, pedig csak téves riasztás volt.

Nanett, hidd el, tudom mit érzel. Nekem sem volt segítségem. Most Anyu elég sokat dajkálgatja, és ami igazán éltet, hogy áprilisban a férjem szabin lesz, és megbeszéltük, hogy az éjszakai virrasztásokat 'átveszi', amíg ki nem pihenem magam. Egy nap nem elég a pihenésre, inkább az lenne a megoldás, ha valaki renszeresen felváltana pár órára. Gyertek Tarcsára. Nem messze lakunk a szüleidtől, talizhatnánk...? :lol: Lehet jókat sétálni :!: :lol:

Gabibaba. Szurkolok, hogy minden rendben legyen veletek. Nekem is hasonló volt, nyílt a méhszáj, de a magzatvíz nem szivárgott. Itthon feküdtem, és így Blani időre született. (1 nappal a kiírás előtt, és minden teljesen Ok volt).
Vittének előbb jött Noah, úgy emlékszem 4 héttel, és minden simán ment náluk is. Szóval ne izgulj, próbálj minél többet pihenni, és beszélj a picurkáddal, hogy még maradjon egy kicsit.

Nika, sajnálom, hogy fájdalmaid vannak, szörnyű lehet, főleg, hogy nem tudni mitől. Kitartás, és remélhetőleg hamar elmúlik. Lehet ennek a szüléshez köze?

Rekanna, husi a póló, Niki nagyon édi lesz benne. Miket csinál már Niki? Látom, hogy játszik... :lol:

Csajszik, az oltástó tartok egy kicsit, jó látni, hogy senkinél nem volt különösebb gond.

Livi, az angolról írok privit. Most épp megint mennem kell, hátha holnap több részletben sikerül leírni.

Pussz,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Kriszlány
koponya uh-t addig csináltathatsz amíg nem zárul be a kutacsa, általában 18 hónapig van nyitva. ezt olyan babáknál szokták közvetlen a szülés után megcsinálni, akiknél valami probléma volt születéskor. a hasi uh-ra a gyerekorvos ad beutalót, nekünk kb. 6.hét körül kellett volna menni, de csak 2 hónapos korára kaptunk időpontot a helyi sztk-ban, erre is a gyerekorvos ad beutalót a védőnőnek ehhez semmi köze. nálunka gyerekdoki kijött házhoz hazajövetel után és akkor rögtön adta a beutalókat.
helyes dundi a babád


dicamama
nekem indított volt reggel, és kora délelőtt találkoztam vele.

nika
jobbulást kívánok neked ha van valami változás írj.

Kép
Kép
bbeti
 
 


köszönöm szépen,akkor rákérdezek a dokinőnél ugyanis már legalább 4 szer volt kint mindjárt jön a 3hós szurit is beadni,bezzeg a zsetont el tudja tenni.
na mindegy lényeg hogy nem vagyunk elkésve.
köszikeKép
kriszlany
 
 


csajok este még visszamentünk az ügyeletre az urológus azt mondta hogy nagy a valószínqsége hogy vesekövagy homok de nagyon kicsi ezért nem tudérdemben tenni semmit.Sok folyadék fájdalomcsillapító és pisiljem ki. Valakinek volt hasonló gondja esetleg?
Amíg dokinál voltunk anyós vigyázott gegére.Sajnos azt mondta nayós hogy nem adja neki oda a tejemet mert nem tudni hogy hatnak rá a gyógyszerek ezért tápit kapott de a nögyógyász engedte hogy algo+nospa fájdalomcsillapitásra azt lehet szopi mellett is mondjuk ezt a szülésznö barátnöm is mondta hogy lehet nem lesz baja a babának.

Nagyon édesek a babák amúgy

nika70
Salgótarján
 
 


Nika jobbulást ! Szegénykém, nem lehet most könnyű neked ...

Na én így végzek ma házimunkát :

Kép

Mert ez csak pár percig tart:

Kép

Utána már síra leányzó a társaságért...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Na sziasztok!

Előszöris, tigrises ruci... :lol:
Hát azt mi Angliából kaptuk a nővéremtől, szóval nem tudom, hogy lehet-e interneten szerezni vagy sem, talán a disney-s oldalon...nem néztem még :)
De én is imádom, csak még kicsit nagy ránk, csak feladtam rá, mert nővérem most pont hazajött szabira és hát látni akarta, hogy áll rajta az ajándéka :lol:

Nika, ez borzasztó...hát nagyon sajnállak, hogy ilyen problémáid vannak! Remélem hamarosan jobban leszel!

Boszibaba, és akkor most fizetős lesz az is, hogy oda viszem hasi meg koponya uh-ra?
Vagy az nem? Bár ha magánkorház akkor tuti fizetős lesz az is... :roll:
Az én dokim tuti ott marad, szerintem ő benne van azok között akik megvették a korházat, és ha jól hallottam, most nevezték ki osztályvezető főorvosnak! Szóval ha továbbra is nála maradok, akkor nekem borsos ára lesz a szülésemnek :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok Mamik! :D

Na,péntek óta bármikor jöhet a baba :D (a dokim szerint..),ha akkor szülném a Bogit,mint a fiamat,akkor MA szülnék.. Szóval végre nemsokára nem csak pofátlankodom ide baba nélkül :oops: :oops: Bár a húsvétot még megvárnám..

Mamik,egy kérdésem lenne..
Mennyire jöttek be nektek ezek a "szüléskönnyítő" praktikák???? (Gondolok itt a málnalevél teára,vagy esetleg a homeós bogyeszokra..). Hat ez valamit??? Tényleg segít gyorsabban tágulni?? Azt hiszem,Dojika,te írtad,hogy a homeósok neked jók voltak.. De ez a málnalevél tea..hat valamit?? :?: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Szioka! :lol:

Dojika Gabika 120-160at eszik,azért nem elég neki a 2 cicim. Azókból össz. 50-60at tud csak kiszívni.
Akíra hát én is nagyon kiváncsi leszek,hogy majd mi lesz. Remélem a legjobbakat!
Mi jól vagyunk,tegnap először már 160at benyomott. Sokat alszik,és imád levegőn lenni,akkor alszik a legjobbat,

Tegnap voltunk 3 hetesek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 



Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Barbamami
éna fiamnál ittam a málnalevél teát, de nem jött be..
most szedtem a homeopátiás bogyókat és rekord sebességgel szültem, az má más kérdés, hogy emiatt-e, vagy amúgy is így lett volna... nem tudom :roll:

Boszibaba
hát, mikor még mértük, Zsófi 100 volt a legtöbb amit bekajált, mondjuk egy ciciből... de nekem elég "zsíros" a tejem, ez már a fiamnál is így volt, amit lefejtem, annak a tetejére pillanatok alatt kiült egy jó vastag, tömény réteg... hízott is a fiú rendesen :lol: Most Zsófi (szerintem) kevesebbet eszik ugyan, de szép iramban "hízik" :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Dojika, ezt a hordozót hol vettétek? Mennyi ideig lehet benne a kicsi?

Nagyon praktikusnak és kényelmesnek tűnik.... :D

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Lilo... még a fiamnak vettük 5 éve... babazsák a neve és valahonnan rendeltem, itt kaptam akkoriban a cimet valakitől a Babaneten...
nem tudom meddig lehet benne, de Zsófi most volt benne először, kb egy órát, amíg főztem...
Máté is imádott benne aludni annak idején

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Köszike aranyosak vagytok most már kicsit jobb de még nem tökéletes :):) Viszont ma már jól tudtam aludni is :)

nika70
Salgótarján
 
 


Hello Lányok!

Barbamami: nagyon drukkolok Neked!!! Remélem szép szülésed lesz, de a lényeg, hogy egészségesek legyetek mind a ketten! Én szedtem homeopátiás bogyókat 2 fajtát a 36. héttől és a szülés alatt is (ott nem sokat, mert nem volt az eszembe), ittam a teát is. Szerintem a homeopátiás bogyók jók, bár magam sem tudom, hogy attól tágultam e ilyen szépen és gyorsan, vagy mert ilyen típus vagyok. Mindenesetre és kipróbálnám a helyedben! Nagyon várunk már ide a babóval!!! Írj néha, hogy mi van Veled!

Koponya-hasi UH: na nekem, meg pont az ellenkezőjét mondták, miszerint azokat rendelik vissza, akiknél esetlegesen felmerült valamilyen probléma. Nekünk csináltak a kórházban, pedig semmi gond nem volt, (9/10 Apgarral született) de szerintem ezt a vizsgálatot a mi kórházunkban rutinszerűen mindenkinél megcsinálják... na mindegy. Én ezen már nem filózom. 4 hónapos korban viszem kontrollra a csípője miatt a Vackort (kötöttebb izomzat a bal oldalon), akkor úgy kérek majd beutalót, hogy ne csak csípő UH legyen, hanem a másik kettő is.

Nanett: hogy döntöttél? Mész anyudhoz??? Mi a helyzet Nálatok? Hátha ez a jó idő jót tesz Dominak!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Nagyon szépek a babák! Többször vissza szoktam nézni, hogy gyönyörködhessek! :wink:
Nika: jobbulást! A vesekő, vesegörcs nagyon fájdalmas tud lenni... :cry:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


zsana köszike :lol: :lol:
Úgy tünik jobb a helyzet de azért lekopogom :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok lanyok es babocak!

csak egy gyors bekukkantasra van idom. Mindenkinek akit erint es erdekel a tobbnyelvu gyerekneveles ajanlom a kovetkezo weboldalt:
http://www.multilingualchildren.org

Nagyon sok tortenet van itt ket- es haromnyelvu csaladokrol, meg info hogyan kell a gyerekeknek nyelvet tanitani. Szerintem hasznos.

Nalunk ugye harom nyelvu a csalad (angol-gorog-magyar) szoval en most kezdem kialakitani a rendszert, hogy ki milyen nyelven es mikor beszel Athinahoz. Nem konnyu!!! De azon tul, hogy megeri az erofeszites nalunk muszaj is.

Kép Ket aktualis kep Athinarol :))

Kép

KépKép
KépKép
pannica
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: