Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zetus ez borzasztó még szerencse hogy jól vannak. Én szívem szerint feljelenteném őket. Annak kéne így szülni aki ez a rendeletet hozta. Inkább nem is fejtem ki a véleményem bővebben mert elég dúrva lenne.

Kép
rena10
 
 


Sziasztok!

Zetus!
Ez tényleg nagyon gáz. Mi van itt balkán?? És az a doki, akihez eddig jártak, gondolom azért a rendeléseken a pénzt elrakta, akkor nem volt szívbajos.
Azt azért meg kéne vki illetékestől kérdezni, hogy elég-e az ideiglenes bejelentkezés?! Mert nem lepne meg, ha kitalálnák, hogy nem :( (én is hasonló cipőben járok, mint te)

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


zetus:
:shock: Komolyan az ilyen torteneteknek kene a mediaban lenni, nem annak, hogy a szoke noci is gyereket akar, meg keszul az eskuvojere. Ma lattam pont egy nyilatkozatat, azt hittem ledontom a tv-t... :roll: :oops: nem hiszem el, hogy ezt turjuk, komolyan nem hiszem el, hogy ekkora kaosz nem kerul be a tv-be... :cry:

balwin:
Nalam kovetkezo uh apr. 16, doki apr 17., legyszi ird be!

baratodildi
 
 

 
 

Sziasztok!

Balwin nekem a következő vizsgálat április 11-én uh + streptococcus szűrés. És a név véglegesen Balázs Bálint. Köszi előre is.

Kép
rena10
 
 


Ez az eset nagyon durva, nekem már rémálmaim vannak, és nem a szüléstől félek, hanem az ellátástól. Valami adás lesz most a TV2-n, a Fókuszban, van mi van vasárnap. De szerintem kéne valami petíciót írni, vagy én nem tudom. Ez nem normális. Nemcsak mi miattunk, de az utánunk szülő nők - és kisbabájuk - miatt is.
Marhára nem kéne magam most idegesíteni, de negyon felizgatott a dolog.

Puszi mindenkinek.

Kata

Kép
egok
 
 


Egok, na ez nem semmi méret egy újszülöttnél :shock:

Zetus, jól itthagytál minket Húsvétolni a rémtörténettel :| :lol: Viccen kívül: a doki mitől tartott?! :shock: Aki szívhatott volna (sajnos így is lett, bár más körülmények között), az a kismama – mert ugye annyi történhetett volna, hogy benyújtják neki a számlát a Kútvölgyiben. Az orvosnak, ha hivatalosan ott a munkahelye, nincs mitől bekakálnia. Akkor legyen szíves munkaidejében sem szülést lebonyolítani, mert ugye az egészségügy helyzete abban az időpontban is bizonytalan :?
Egy szülő nő amúgy is kiszolgáltatott helyzetben van, hátha még így bánnak vele :(

A fennakadtszemhéjúpislogniképtelen (szerintem nem ismeretlen előtte a fű fogalma) nyilatkozós nőszemély meg nyilván nem közkórházban fog majd szülni.

Adatokat rögzítettem :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


pont ettől tartok, amit Zetus is leírt. nekem más kórházban kell szülnöm, mint ahová eddig jártam, mert ott már bezárt a szülészet, az utolsó szülő nő is haza ment.

mi volt tegnap este ezzel kapcsolatban a tv-ben? nem voltam otthon, nem tudtuk nézni.

még jó, hogy van 10 hetem, addig talán tisztulhat a kép. hát nem irigyelem a most szülőket vagy az ikrekeseket.

Kép

Kép
boszti
 
 


Pontosítok: ma este lesz a TV2 Naplóban a műsor.

Kata

Kép
egok
 
 


Sziasztok!

Amit zetus ír az felháborító. Eddig nem voltak kihasználva a szülészetek, hát most majd időpontot kell kérni vagy sorba kell állni. Majd kiszólnak a folyosóra tessék várni, még 3-an vannak Ön előtt. :cry: :cry: :cry:

Én most szülök először és így is parázok néha, hogy mi is lesz, de ezzel csak megnehezítik a helyzetet.

Nem is írok most többet, mert csak felhúzo magam.

Este nem tudom, hogy megnézzem -e a Naplót??? Jó lesz az nekem???

Legyetek jók és fel a fejjel!!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

Mostanában megszakad a netem pedig van mikor annyit irok és mire elküldeném nincs net! Bosszantó!

Én is abban reménykedek mire szülni fogok tisztázódnak a kórházi viszonyok. Amugy én nem fogadtam meg senkit! Valószinű az ügyeletesnél fogok szülni.
Pedig műtöttek gerincsérvvel és végbéltályoggal is. Igaz sok köze nem lesz ezekhez a dolgokhoz egy szülészorvosnak sem.

Fel kell fogni ugy hogy nem lehet semmi baj!!!

Uh-n nálam rendben volt minden. sztárfotó nem készült ,de azért az arca látszódott,el akart bújni a lepény mögé.
FL: 5.55
AC: 23.78
Súly:1245g
BPD:7.16

Kép
bóbita3
 
 


Sziasztok!

Nemsokára indulunk kirándulni persze csak óvatosan, este még benézek. Szép napot mindenkinek.

Kép
rena10
 
 


Sziasztok!

2 vendégjárás között gondoltam írok pár sort. Tegnap mégis megnéztem a Naplót. Nem lettem sokkal okosabb de az tény, hogy a legnagyobb bajban azok vannak, akik olyan kórházba jártak eddig ahol már megszünt a szülészet.

Nekem a megyeiben így is órákat kell várnom egy ultrahangra (pedig a fogadott orvosom csinálja), elbírom képzelni, hogy a szülésnél mi lesz.

Végülis igazad van bóbita fő a pozitív hozzáállás. Csak a baba jól legyen a többi nem számít, valahol úgy is meg fog születni.

puszi

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam benn a korhazban a baratnomnel, o is es a baba is jol vannak, igy utolag mar csak mosolyog az egeszen, de azt mondta, hogy azert akkor lelkileg elegge kikeszult. De a lenyeg, hogy o es a kisbaba is egeszsegesek!

Tegnap neztem a Naplot, hat nem voltam elragadtatva tole, teljesen erzelmi alapokra helyeztek a dolgot, hasznalhato, uj informaciot nem tudhattunk meg belole...

Remelem mindenkinek jol telt a husvet, es nem kajaltatok magatokat halara mint en ma delben... :))

Egy kerdes: aki kb. annyi idos mint en, 30-31 hetes: nektek vannak mehosszehuzodasaitok vagy haskemenyedeseitek? Nekem nincs. Vagy ilyenkor meg nem szokott lenni?

Egy masik: vagy 2 hete nem birok aludni a hulye labaimtol, mert "idegbetegek". Olyan erzes, mint amikor ulsz 10-12 orat a buszon egy helyben, es mar teljesen kikeszul a labad, es csak ki akarod nyujtani. Nagyon rossz, neha mar a falat rugdosom kinomban. MIT CSINALJAK HOGY NE LEGYEN IDEGBETEG A LABAM? Hiaba nyujtogatom naphosszat, nem hasznal...

Egyebkent elegge el vagyok keseredve, mert sehogy sem talalunk ismerost a 11. keruletben akihez bejelentkezhetnek par honapra. De meg nem adtam fel, kuzdok a Szent Imreert!! :))

jok legyetek!
Etus

zetus8
 
 


Sziasztok

Most értünk haza!

Gyorsan visszaolvastam! Hogy mennyit tudtok halljátok termelni pár nap leforgása alatt! :- )
Holnaptól már újra leszek!

Remélem mindenki jól van! :)

Puszi

Kép
elizabeth25
 
 


Zetus!
Nekem egyenlőre "csak" keményedéseim vannak.
De ne aggódj, Bencénél én sem éreztem semmi méhösszehúzódást, semmi görcsöt. Mint kiderült voltak nekem is, csak olyan jól csinálta a méhem, hogy nem éreztem a "felkészülését" :wink:

A lábidegbaj pedig nem ismeretlen, egyetlen "gyógymód" van rá, a Magnézium. Amit persze csak a 36ik hétig lehet igazán szedni, hogy aztán a "magnézium-nyugi" ne befolyásolja a szülést.
Nekem a védőnénim a Magnerott rágótablettát javasolta, recept nélkül kapható a patikákban.

Pá: Eszti

Kép Kép
fricky
 
 


Sziasztok

Jó reggelt mindenkinek! Én pocsékul aludtam, vagyis hajnali egytől nem is aludtam, de nem akarok itt nyafogni! :(

Nagyon szép idő van! :)

A Magne B6-t nekem is a doki, a 36 hétig mondta, utána nem! Ma veszek a gyógyszertárba málnalevél teát, és majd elkezdem inni nemsokára!

Ime egy "frenetikus" :) pociskép!
Kép

További szép és kellemes napot mindenkinek!

Liza

Kép
elizabeth25
 
 


Sziasztok!

Zetus! Nekem nincsenek keményedéseim és görcseim, viszont időnként kellemetlenül fájdogál a pocim alja (csípőcsont tájék) és a derekam, pihenéssel mindig elmúlik. Ez olyan szúrkálós fájdalom, ami a terhességem kezdetétől jelen van kissebb nagyobb megszakításokkal.

A lábgörcsre a magnézium a legjobb. Érdemes napközben Mg tartalmú ásványvízet inni, nekem sokat segít (pl. Theodora az egyik legmagasabb mg tartalmú ásványvíz). Én estére a Herbáriában kapható MG, CA, Cink tartalmú tablettát szedem, ami sokkal olcsóbb a Megne B6-tól (90 db. 1.100 FT.). Reggel nem szoktam MG-ot szedni, mert a Gravidában van.


Én ma reggel úgy ébredtem, hogy Úristen még nem vettem meg egy csomó dolgot (eddig úgy gondoltam ráérek még) uh. ma bemegyek a városba és körbenézek.

Ha találok valami jó kis dolgot, majd megírom!

Sziasztok

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Bóbita!

Összehasonlítottam az uh eredményedet én 30+2 napos adataimmal és szinte mm-re pontosan hasonlít! :lol:

Eliza! Szép nagy a pocid!

Csajok, hogy álltok a csíkokkal :?: Nekem még nincs, Niveával kenegetem a hasam, az jó zsíros.

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

Zetus!
Jó, hogy minden rendben a picivel és a mamival :)
Magnéziumon kívül és esetleg a tornáztatáson kívül nem sok mindent tudsz csinálni a "lábidegbajjal". Kitartás, már csak néhány hét :)

Haskeményedés: nekem többször van, mint Szonjival volt és azt is megfigyeltem, hogy ha sokat teszek-veszek, megyek, akkor elég kellemetlenül fáj a hasam alja.

Eliza!
Szép nagyok vagytok már...
Alvással pedig most kéne feltankolni magad, mert később még nehezebb lesz!

Rena!
Merre voltatok kirándulni? Jó volt?

Június!
Mai termés?

Ildi, Zetus!
Mai randi?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szoni, hát nem rajtam múlik! Ha éjszaka nem alszom, alszom napközben....de nagyon nehéz már ez az egész....de kb. csak egy-két hete... :( Nem hazudok, várom már a végét!

Kép
elizabeth25
 
 


szonibaba:
Hat ugy terveztem eredetileg, hogy megyek ma is, de nagyon faradt vagyok. Ma jottunk csak meg a nagy husvetolasbol es egyszeruen keptelen vagyok osszekaparni magam a tornahoz :oops: Ejjel raadasul volt egy borzalmas remalmom, miszerint ma beindul nalam a szules, ugyhogy inkabb most itthon maradok. Lehet azert, mert hallottam egy remes tortenetet, amit meg sem osztok veletek, nehogy Ti is igy jarjatok, mint en :wink:

Kaptam megint ket zacsi rucit. Egyet a baratnom kisfiatol orokoltem, egyet meg a sogornom hozott. Van benne torolkozo, nehany mintas pelus is, meg nehany ide-oda rogzitheto zorgo-mozgo jatek, polya es foleg ruhak. Meg harom vadi uj kis bodyt is kaptam. Hat azt hiszem oszig tuti el vagyunk ruhaval latva, lassan mosnom sem kell. :)
A labam sajnos tegnap este is picit dagadt, de remelem ez csak valami atmeneti faradtsag a nagy vendegeskedesben. A megvaltozott kajaktol meg jo kis szorulasom volt, ugyhogy abszolut nem baj, hogy vegre ujra itthon vagyok! :D
Nekem a nagy nagy elmeny a hetvegen az volt, hogy igazan hullamozni kezdett a pocim. :) Szetrohogtem magam rajta, hogy miket muvelt bent a kislanyunk. :) Eddig ereztem, de ennyire sosem volt meg latvanyos az ide-oda rugdosi, mondjuk nem is figyeltem meg ennyire. :)

elizabeth:
Nem konnyu mar igy a vege fele kepzelem, de azert irigykedem am Rad, hogy mar ennyire a finishben vagy. :) Bar ma nekem is mar 29 het. :) Megyek utanad :P Tenyleg frenetikus a pocikep :D

zetus:
Nekem is csak a magnezium, esetleg a Ca ugrik be a labra... esetleg a napi rendszeres bokakorzes es labujj mozgatas a jobb verkeringes miatt...
Nezzel utana, mert ugy mondtak legutobb a tornan, hogy nem csak a XI ker, de meg egy masik is a Szent Imrehez tartozik... csak elfelejtettem melyik. :roll:

junius:
Nekem volt csikom elotte is, de nem veszes meg a helyzet, egy-ketto kicsit a tetejenel pirosodik csak. En a DM-es kremmel es olajjal kenem egyszerre. Elegge jonak tartom, de gondolom meg csak most jon majd az igazi tagulasa a bornek...

bobita:
Gratulalok az uh-hoz. Akkor Te nalam joval szerencsesebb voltal, hogy a picike csak a lepeny moge akart bujni. :) Az enyem minden vedovonalat felhasznalt, hogy az arcocskajat takargassa. :) Kezek-labak-koldokzsinor :wink:

baratodildi
 
 


Sziasztok lanyok!

Koszi mindenkinek az infot, ma el is rohantam magnezium-tablettat szedni, 5 hetig meg szedhetem, remelem segit...

Szoni: gondolom mar nem olvasod, de en ma megyek az eloadasra!!!!
most rohanok, jok legyetek!
Etus

zetus8
 
 


Sziasztok!

Zetus nekem is vannak ilyen " dolgok" a lábammal mint neked mintha idegbeteg lenne és sokat szenvedek tőlle. Eliza szép nagy már a pocid. Tegnap voltunk Szilvásváradon nagyon jó volt csak a sok autókázás volt rossz nagyon hányingerem van a kocsiba. Sokat sétáltam de az nem viselt meg. Holnap megyek uh-ra remélem minden oké lesz.

Kép
rena10
 
 


Szóval a mai termés: 3 részes ágynemű (fejvédő, paplan, kispárna) 7.000 Ft., hálózsák 3.000 Ft., 2 db. fehér és 2 db mintás textil pelus 1.700 Ft., melltartóbetét 30 db 600 FT, eldobható bugyi 6 db. 400 Ft, frotír kifogó 2.000 Ft., gumis lepedő 1.000 Ft.

Minden sárga színű és annak árnyalatai. Próbáltam unisex cuccokat venni, mert nálunk még nem 100 % a picúr neme.

Készítettem képeket is megpróbálom felrakni. Szoptatós melltartót is akartam venni, de drága volt, egy ismerősöm a Corában 1.200 Ft.-ért vett pamutot.

Mára ennyi, azért jól elfáradtam.

Csajok ti milyen hálóinget visztek a kórházba :?: Gondoltam csak elöl gombolós kellene a szoptatás miatt. Szerintetek?

Szép álmokat :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Junius én elöl gombolós hálóingeket vettem és térd felettit, köntöst szintén a rövidebb fajtát. A szoptatós melltartót én 900 ft-ért néztem és jó pamut. Nagyjából már mi is megvettünk mindent csak 1-2 apróság kell még.

Kép
rena10
 
 


En meg csak egy szopis melltartot vettem, mondjuk azt a dragabbikbol..remelem nem fogom kinoni, meg hat meg kene egy/ket olcsobb is!

Haloing, en is elol gombolosat viszek, olyan terdig eroset....ketto darabot!

Kép
elizabeth25
 
 


szopis melltartót én a Quelle-ből rendeltem, 2 db volt 3800 FT kb. 2 hét alatt meg is jött. Hálóinget még találtam a Brendonban láttam, eddig a legjobban de ott kb. 6000 ft volt, így hát nem vettem meg. (Még eddig), hátha találok jobbat, olcsóbban.
Holnap reggel megyek vérvételre, aztán dolgozni, du. pedig Uh-ra, Jó sűrű napom lesz.

Kép
atina_k
 
 


Sziasztok :)

Zetus, keményedéseim nekem vannak - asszem :D Olyan érzés, mintha pár másodpercig feszítenének a gázok (és persze közben kemény a pocim)...ha ezek a keményedések, akkor nekem szokott lenni néha - mostmár napközben is. Mert eddig szinte csak éjszaka volt jellemző.

A lábizének neve is van: nyugtalan lábak szindróma. Onnan tudom, hogy van részem benne :? Marha idegesítő. Pl. a gugli szép számmal ad találatokat róla :wink: Ihun egy:

Nyugtalan láb szindróma

Június, én már szépen becsíkozódtam, de sajna már a terhesség előtt is volt pár striám, szóval nm stresszelem magam miattuk :) Bikinit eddig sem hordtam :mrgreen:

Ildi, a pocakhullámzásra mi is kb. ilyen idős korban figyeltünk fel, most meg szép lassan már belépünk az Alien fázisba :lol: Oldalt már látszik, ha valamelyik végtagját erősebben kitámasztja :)

Szopis melltartókat már beszereztem (2 db-ot, többet majd akkor, ha úgy érzem, kell még), a hálóingeket (szintén előlgombolósban gondolkodom) majd 1-2 hét múlva, ha rakom össze a kórházi csomagot. Viszek vagy 4-5 darabot :) Akkor is, ha adnak...

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Sziasztok!

Bocsánat,hogy ismeretlenül betolakodom hozzátok, de a filgyártásban dolgozom, és kaptunk egy megkeresést.Akit érdekel, annak ajánlom figyelmébe.Hivatkozzatok rám nyugodtan.

Kismamák figyelem!
Játékfilmhez keresünk kismamákat. A részletekért csütörtök estig hivjatok! Kuzman Mariann 0630-977-2562


Ez a hölgy egyébként az egyetlen gyermekügynökség vezetője,ahova lehet gyerekeket regisztrálni újszülütt kortól 18 éves korig.
Bocsánat,hogy zavartalak Benneteket.

üdv.: vedres andi
vedresandi
 
 


Sziasztok,


Nálunk is lezajlotta húsvétolás, sok mászkálással+vendégeskedéssel :wink: de jó volt!

Szerencse nekem olyan lábizéim nincsenek, de viszont hasfájás, mint Szonánál, meg keményedés az van! :(
Olyankor én bekapok egy MagneB-t, és megpróbálok ledőlni kicsit!Úgy általában jobb!
Csíkok rajtam nincsenek, én a Vichy-t használom a hasamra, és a cicimre kb. 16 hetes kortól! :wink:


Hálóing, én nem szeressem a hálóinget annyira.Az első szülésemnél én is zömében azt vittem, de a rövid pizsi sokkal jobban bejött :wink: Kényelmesebb volt, nem tekeredett rajtam, úgyhogy én olyat újítottam be egy párat!Még kell vennem papucsot, melltartóbetétet, eldobhatóst mert a kórházba csakis olyat viszek.Meg egy-két tisztasági cumót,betétet, babának pelust és aztán én is pakolok össze!
Szopis melltartóm nekem is eddig 1 van, de veszek majd még 1-et tuti.2 azért minimum kell!


Június,

Tök jó áron vettél mindent :wink: Nálunk is általábnan semleges színek voltak, mert mondtak lányt is meg fiút is, és nem tudtuk 100%-ra!Most meg nem mondtak még semmit, mert ezidáig takargatta magát.Remélem pénteken már megtudjuk, alíg várom.Akkor azért bevásárolok néhány neméhez illő színt :lol: :lol:
manóci
 
 


Rena! Hol vettél 900 Ft-ért szopis melltartót?

Tudjátok én attól félek egy kicsit, hogy ha most megveszem a melltartót később nem férek majd bele. Állítólag amikor elkezdődik a tejtermelődés óriásira tudnak nőni :oops: A mostani méretetekhez vásároltok :?:

Manóci! A rövidnadrágos változat jó ötlet én sem szeretem különösebben a hálóinget.Látod magamtól eszembe sem jutott volna, mert csak az járt az agyamban, hogy hálóinget kell vinni. A lényeg, hogy pamut legyen.

Ma megyek jógára és még szétnézek :!:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Június, én melltartóból szopist már azt a méretet vettem amilyet a terhesség alatt is sima pamutokat!Nekem az elején tökre megduzzadtak a cickók, és ennél nagyobb már nem lesz, csak keményebb!ugyanez volt az elsőnél is!De ne is legyen, mert így is durva, hogy 80B-ből, lett 90C :shock: :lol: Hát ez van!
manóci
 
 


Sziasztok csajok!!!

Haladunk a finish felé!!! Remélem mindannyian kihevertétek az ünnepi fáradalmakat, én úgy érzem, ez mára sikerült. Bár a halom evés okozta gyomorsavat még nem sikerült leküzdenem!

Etus,
én nem érzek keményedéseket, összehúzódásokat, csak a doki szokta látni a gépen, onnan tudom, hogy van. Az idegbeteg lábbal kapcsolatban, a legjobb amit tehetsz, hogy amikor csak tudod, felpolcolod, az jót tesz a vénáidnak. Mert ez attól van. Lehet kapni gyógyharisnyát is rá, bár az elég kényelmetlen, főleg hogy jön a meleg.

Hálóing: én is azt viszek a kórházba, úgyis baromi meleg van ott, de valahogy ujjatlan-gombost nem lehet kapni. Marad a rövidujjú.
Szopis melltartó: nekem elég volt a terhesség végére kialakult méret! Sokkal nagyobbak nem lesznek a didkók, egy picit meg a pamut melltartó is tágul.

Vettem urtica urens-t! Annyit tudok, hogy szülés után kell elkezdeni szedni, de mennyit, milyen időközönként? Mert nincs ráírva semmi. Tudja valamelyikőtök?

Elővettem ma a kiskönyvemet, gondoltam egy kicsit tüzetesebben megnézegetem. Erre látom, hogy legutóbb, mikor 28 hetesen a dokinál voltam, 30 hetet írt be. Szerintetek elírta, vagy az uh méretek alapján akkora a bébi? Mert nem szólt semmit ezzel kapcsolatban. Hát igazán kíváncsi vagyok rá, majd legközelebb rákérdezek. Tudjátok, nekem programozott császár lesz, és ha ez befolyásolja, akkor lehet, hogy májusi babónk lesz?

Na, most rohanok kaját csinálni, majd pénteken rakok fel én is képet, ne maradjak már ki a sorból

Kép


Kép
skat
 
 


Sziasztok!

Hascsíkok: Én Szonjinál az Avent csík elleni kencét használtam és nem lettem csíkos (attól-e vagy alkati dolog nem tudom), így most is azt használom.

Hálóing: Elölgombosat mindenképp (akár pizsi, akár hálóing). Én anno minden napra vittem egyet (tejes lett, meleg van, stb.). Szokott lenni akció az Intimissimiben és a Women's secretben, érdemes megnézni, ki lehet fogni jó db-okat, jó áron.

Skat!
Van egy homeos füzetem, amit még a kórházban adtak, amikor a lányom született, ott szó szerint ezt írják az Utrica urens 5Ch-ról: "Elégtelen tejtermelés, a tejtermelődés fokozására: naponta 2-3x5 golyócska. Alacsony higításban szintén elősegíti az anyatej termelődését." Remélem segítettem vele.

Szopis melltartó: Az Anitában (Kékgolyó utcában) nagyon segítőkészek, elmondják, hogy mekkora kell, mikor érdemes megvenni, az adott cici típushoz melyik a legkényelmesebb választás, stb. Ha tanácstalanok vagytok, érdemes elmenni, ha más nem infogyűjtés miatt.

Ildi!
Kár, hogy nem jöttél tegnap, a dokim tartotta az előadást. Tudod most volt az alternatív szülésről szó, sztem jó volt, de majd legfeljebb Etus megcáfol :)
Jobban vagy már?

Eliza!
Elhiszem, hogy várod a végét, én is így voltam vele. Aztán most megfogadtam, hogy nem fogom sürgetni a dolgokat, mert valszeg most vagyok utoljára várandós és kiélvezem minden percét, de ahogy jönnek az elviselhetetlen tünetek (nem alvás, levegőhiány, derék és oldal fájás, stb.) átértékeltem a gondolataimat és én is kezdem várni a végét.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Nem akartam egy hsz-on belül, hátha nem megy el a hossza miatt, v. vkit nem érdekel, az tovább tudja könnyen tekerni, szóval itt az én kórházi listám a lányom idejéből, amit a szülésznőmmel állítottunk össze anno:

-fogkefe,fogkrém
-tusfürdő, testápoló
-haskrém
-mellkrém (a bimbóra, ha sebes lenne)
-golyós deo
-kefe, hajgumi
-intimszappan
-wc papír, wc-re papír ülőke
-pzs
-óriás betétek (Tena Lady Super)
-melltartóbetét, szopis melltartó
-pizsi (1 nem sajnálós a szülőszobára, bár én eltettem emlékbe, amiben szültem, semmi baj nem lett)
-köntös
-2 papucs
-zokni (1 a szülőszobára)
-Sperti krém (ha kijönne az aranyér, minél előbb le lehessen kezdeni kenni)
-eldobható bugyi (ezt gyógyászati segédeszköz boltban vettem 2 db.-ot, olyan harisnya szerű anyagból van, ha kiöblíted 10 perc alatt száraz)
-törölköző
-evőeszköz, pohár, konyharuha
-Szilvia (papírtörlő, ez a fürdés után, amikor törölközöl akkor jön jól, hogy amíg nem veszel bugyit, betétet, ne a törcsi legyen trutyis)
-mandulaolaj
-2 kis törölköző Benedvesítve Apa ezzel tudja a homlokunkat, szánkat törölgetni, jól fog jönni!
-fülpiszka
-fényképező
-mobil
-ásványvíz, gyümölcslé
-apának papucs
-apának kaja
-magunknak rágcsa
-babának pelus
-babának popsitörlő

Amit bepirosoztam, az a szülőszobára (is) kell, érdemes külön kis bugyrot készíteni, hogy ne ott kelljen válogatni, két fájás között.
Ha vkinek van kérdése, csak sikítson, remélem segítettem vmit. És bocsi a terjedelemért.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Na megvolt az uh. A bpd: 84mm, fl: 63, ac: 236 ami szerintem el lett nézve mert a múltkor 260 volt. Levették a streptococcus kenetet is pénteken meg is lesz az eredmény. A méhszájra nem mondott semmi úgyhogy biztos rendben van. Legközelebb a 38 héten lesz uh. Két hét múlva tanácsadó 3 hét múlva meg nst. Már alig várom hogy elteljen ez a 8 hét.

Kép
rena10
 
 


Sziasztok!

Ildi: tenyleg jo volt az eloadas, csak nagyon meleg volt a teremben, en majdnem rosszu lettem.

Szoni: tenyleg o a dokid? Mokas ember! :)) En veglegesen eldontottem, hogy az ugyeletes dokinal szulok majd, a szuleszno lesz fogadott, mar talalkoztunk is vele, meg meg fogunk is egy parszor (az is 40-50 ezerbe fog kerulni, ugyhogy orulok ha azt osszegyujtjuk addig...)

Balwin: igen! ez az!! elolvastam a cikket a nyugtalan lab-szindormarol, minden egyes szava igaz ram!!! Legalabb most mar el tudom magyarazni hogy mi baja a labamnak ha vki kerdezi...:))

En nem birok meglenni haloingben, mert nem birom elviselni, ha "osszeer a labam"... (biztos koze van a nyugtalan lab-szindromahoz...:)) Szoval en elolgombos pizsit viszek a korhazba.

Ma azon gondolkoztam, hogy 2-3 honap mulva mar ugy jovunk fel erre a forumra, hogy mindenkinek lesz fenn kepe a kisbabajarol! Tok izgi!! :))

zetus8
 
 


szoni:
Tavaly mar hallottam pont tole ezt az eloadast a ferjecskemmel kozosen. Tenyleg nagyon jo humora van. :) Viszont a tornat nagyon nagyon sajnalom. :( Probalom ma bepotolni itthon, de az nem ugyanaz :roll:
Koszi a listat! Hu, de sok mindnt kell meg vennem... :shock:

rena:
Sulybecsles nem volt?

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Vagyok, élek, csak napok óta megint úgy átlag 4 órát alszom, és tiszára kész vagyok.
Igyekszem majd jönni és nem punnyadni, de alig vagoyk használható.

Viszont ma voltam reggel 4D-n. A doki 2 kg-ra saccolta. :o

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

KépKép
evica76
 
 


Sziasztok :)

Zetus, örülök, ha segíthettem a probléma megfogalmazásában :wink:

Szoni, köszi a listát, jó részletes :) Én még bedobok a batyuba egy mellszívót is (bár a kórházban gondolom adnának, de inkább viszek), meg az Urtica-t.
A szülőszobás bugyor jó ötlet, pillanatnyilag ilyesmi eszembe sem jutna...

Evica, nagyon jó minőségű képek készültek Onurról :) Helyes kispasi! Látom a fütyit is sikerült megörökíteni :D

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Szoni! Köszi a listát ,tudtál újat mondani.

Csajok valaki írja már le nekem finoman, hogy szülés után miért kell extra Tena betét :?: :?: Ennyire durva a helyzet :?: :?: Kövezzetek meg, de nekem ez nem tiszta ügy :oops:

Evica! Gratula Onurhoz, ha tényleg 2kg. most, akkor jó nagy baba lesz. A 4 óra alvás miatt :cry:

Nekem is kezd nőni az éjszakai mosdóban töltött idő. Már háromnál tartok.

Néztem hálóinget és pizsit is ma. Hálóinget csak nagyon mamisat lehetett kapni elöl gombolósban (méreg drágán), rövidnadrágos pizsi meg nem is volt. Azért szeretnék majd olyat venni, amit később is szívesen hordok. Végülis még nem vagyok 100 éves csak kisbabám lesz.

Bevallom, hogy kezdek pánikolni a szüléstől. Már csak a lista olvasása közben is a hideg rázott, félelmetesnek tünik. :oops: :oops:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


sziasztok!

Szoni jó a lista! Tök jó, hogy feltetted! :-)
valakinek van még valami jó ötlete , akkor bővítse a listát.
Ma voltam Uh-n Most keresgetek a neten, hogy mik lehetnek a rövidítések!

Kép
atina_k
 
 


Atkina írd le az adataidat, és szólj ha nem találnál olyan oldalt ahol a rövidítések vannak. Épp most írtam össze hogy mit kell még megvenni hát elég szép kis summa lesz még pedig egy csomó minden megvan már.

Kép
rena10
 
 


köszi rena , már megtaláltam nagyjából, hogy mi micsoda : abd2:79 mm ezt nem találtam sehol. De most meg olyan bajban vagyok, hogy oké, mily mi mi de mik a nor. adatok tehát a mi adataink: BPD: 80 mm Hc: 284 ThQ: 81 mm FL: 61.4 mm

ha valaki tud segítsen légyszi

Rena: vettél már valamit a kisbabának? Szerintem az a jó, hogyha nem mindent akarsz megvenni egyszerre, hanem inkább töszörre időzíted, mert akkor gyakran örülsz hogy milyen jókat vettél, ma is, meg múlt héten is, és akkkor nem egyszerrre kell kiadnod érte egy csomó pénzt. (szerintem)

Kép
atina_k
 
 


Szia Szonibaba!
A madulaolaj az mire való?
köszi

Kata

Kép
egok
 
 


Atina tök rendbevan mindenetek!
http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/kiszamolo.htm
Itt megnézheted te is remélem jól írtam ide és ki is számolhatod.
Sokmindent megvettünk már de cserélni kell a szőnyeget, függönytstb. Venni kell légzésfigyelőt és bele van kalkulálva a dokinak a pénz is. Hát ez van.

Kép
rena10
 
 


Sziasztok lányok!

A következőként alakult az éjszakám! Hajnali 1 óta marhára fáj a pocakom, rendszertelenül, felváltva, keményedik is rendesen...a medence csontom fájdalmáról már nem is beszélve, egyik oldalamon sem tudok aludni, ráadásul arra keltem fel, hogy marhára fáj a derekam, tehát minden baj elért :(((( ...most beszéltem a szülésznőmmel....megyek este fél 7-re NST-re meg a doki megnéz! Szurkoljatok nagyon!

Remélem ti jól vagytok!


Puszi

Kép
elizabeth25
 
 


UI: Párocskámnak szombaton, 14.én lesz a szülinapja, elég durva lenne , ha egy napon lenne Domcsiéval! :)

Kép
elizabeth25
 
 


Elizabeth! Szurkolunk nagyon. Még maradjon odabenn az a gyerek!

Ti mennyi MagneB6-ot szedtek? Nem emlékszem mit mondott tegnap a doki, de mintha egynél többet kéne.

Kata

Kép
egok
 
 


Egok, hat remelem meg bent marad, de ha esetleg meg sem,doki megnyugtatott nem lesz már baja! Hát reméljük a legjobbakat!

Én napi 3x2-t szedek, a Magne B6-ból, a maximumot, mivel nekem már megvan rövidülve a méhszájam egy másfél hónapja, de csak a 36 hét elejéig kell ennyit szedni, tehát még négy napig, aztán abba kell hagyni!

Kép
elizabeth25
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: