Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nagyon régóta olvaslak titeket, és ez mindig olyan jó hangulatú topik volt. Itt tényleg a terhesség vagyis inkább a gyermekvárás szépségeiről lehetett olvasni. (Nem szeretem a terhesség szót)
Sokszor szinte irígykedve olvastam, ahogy ezeket a csodaszép dolgokat leírjátok. :D
Most nekem is ebben van részem. :D
18 hetes kismama vagyok, és már 4 hete érzem a kisbabám mocorgását. Egyre erősebben rúg, és nagyon imádom.
20hónap után jött össze a Kismanó, de már el is felejtettem miken mentünk keresztül. Csak a nagy-nagy öröm maradt. :)

Zafír!
Nagyon édes a lánykád. Milyen nagy már. Kár, hogy a Babát szeretnékbe nem nagyon nézel már be. Néha tegyél oda is fel képet, ha van egy csepp időd, jó? :wink: Örülnénk neki.

Liliről is régen olvastam már.
Pedig félig meddig még ismerjük is egymást. Én is a TK-ra jártam Kecskeméten, csak viz.nev szakra.
:)

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Zafír!Hál isten,hogy Dórikánál egy nap alatt lement az egész.Én is belementem bár nekem csak lázam volt 4-napig meg fájt a torkom!!
Igen beindult a babaprojekt bár most egy hónapot kihagytunk,mert úgy volt,hogy hazaköltözöm a Levivel Sopronba egy másfél éves suli miatt,de aztán mégsem,mert nem akarom,hogy a Balázs hétvégi apuka legyen és ráadásul most kezd ragaszkodni Levi hozzá!!egy Fogászatiasszisztensi suli lett volna,mert itt nem indul ezt szeretném csinálni,mert a keribe nem akarok már visszamenni melózni.Pláne pici gyerek mellett!!De hát itt Kanizsán nincs ilyen sajnos!!Bár remélem,hogy azért itt is fog indulni ilyen valamikor!Miket adsz neki?

Vica!Üdv itt nálunk bár már jól megvagyunk fogyatkozva amit nem értek miért!!Na mindegy ez van,de remélem nem marad ífy sokáig!!
Gratulálok a pocaklakódhoz ez a legcsodálatossabb dolog a világon.Miért jöt össze ilyen nehezen?Nekem van egy 16-hós kisfiam Levente és most ismét rajtvagyunk a kistesó projekten!! :lol: :lol: Nekünk 10-hó alatt fogant meg Levi,de már úgy volt,hogy nem is lehet,mert valami olyan hormont termel a szervezetem ami autómatikusan védekezik,hogy ne tudjak teherbe esni.Mikor ezt meghallottam teljesen összetört bennem minden,csodák csodájára még abban a hónapban megfogant Levi!!Most 5-hót próbálkoztunk sikertelenül aztán kimaradt egy hónap,de most megint mindent beleadunk,mert szerintem ez sem fog könnyebben menni.
Írjál csak nyugottan legalább nem hal meg a topik!!!
Vendég
 


Zafír!Teszel fel képet Dóriról?
Vendég
 

 
 

Szia Gabóca!

Hátha most sikerülne feléleszteni a topikot, hiszen sokan vagyunk kismamák, és biztos mindenkinek akad örüme ebben a hosszú (rövid?) időszakban.
A probléma az volt nálunk, hogy fogamzásgátló után 6 hónappal még nem volt peteérésem, akkor próbálkoztunk Clostyval, attól lett, de mikor nem szedtem, akkor ismét nem volt. Aztán telt múlt az idő, és egyre jobban belegabalyodtam ebbe, volt homeopátia, ülőfürdő, cickafark-tea, almaecet, egy kis hőmérőzés stb. Szóval minden természertes módszert kipróbáltam. Apával minden rendben volt, őt is vizsgálták. Nekem volt már HSG beutalóm, de nem mentem el, mert féltem. Nem a fájdalomtól, hanem az egésztől. Aztán még mindig sokat gondoltam a témára, de már más szépségeknek is helyet adtam az életemben, és május végén elmentünk gyalogtúrázni, és onnan már 3-an jöttünk haza. :D
Ennyi a sztori.

Szorítok Nektek a kistesó projekthez. Szerintem a terhesség és a szülés rendbehozta a hormonokat nálad, általában így szokott lenni, a dokik is ezt mondják.
Te is tehetnél fel Leviről képet, biztos nagyot nőtt az utolsó kép óta is. :wink:

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!

De örülök, hogy írtatok végre, már leszoktam arról is, hogy benézzek ide, úgysem válaszol senki. :cry:

Vica, tök jó, hogy csatlakoztál, a régiek már nagyon nem írnak ide, (tisztelet az egyetlen kivételnek, Gabinak :wink: ) pedig szerintem is nagyon jó szellemiségű topic volt ez.
A babát szeretnék nekem már követhetetlen, annyi időm már nincs, hogy minden nap olvassak.
Amúgy meg még nem is gratuláltam a Babátokhoz! Tudjátok már, hogy fiú lesz-e vagy lány? Nekem néha még most is hiányoznak a mocorgások odabent, az tényleg olyan jó érzés..
Hol fogsz szülni? Dolgozol még?

Gabi, azért az tényleg jó, hogy nem költözöl Sopronba, ezek az évek nagyon meghatározóak Levi számára, nem lenne jó, ha apa nélkül telnének. Tényleg tegyél fel légyszi képeket. Miket tud már Levi?
Sajnos Dóri még mindig nem ehet gyümölcsöt, állandóan kiújul a hasmenése, volt többször véres széklete is, még nem tudjuk mitől, jövő héten jön meg az ÁNTSz -től a laboreredmény.
Már felül, ha a kezünkbe kapaszkodik, állandóan ülni szeretne..

Valamiért most nem megy a képfeltöltés, majd megnézetem apával, hogy mi a gond..

Zafír
zafír
 
 


Zafír!

Köszi a gratulációt. :oops:
Igen, nagyon sok új van már a Babát szeretnékbe, neked már alig akad ismerős. Nem is tudom, hogy ha otthon leszek, akkor hogy fogom tudni követni.
Még dolgozom, a szüleim villamossági boltjában vagyok eladó, így Anyu bámikor bejön heylettem, h dokihoz vagy védőnőhöz kell mennem, vag yha nem érezném jól magam, bár ilyen még nem volt.
Hál'Istennek probléma mentes a terhességem, nem volt hányingerem sem, meg különösebb fáradtság sem.
A nemét még nem tudjuk a Babának, de én már ez első perctől azt érzem, hogy kislány. Most volt UH múlt héten, de énnnem kérdeztem a dokit, az meg nem mondta. Így beszéltük meg Apával, hogy ha egyértelmúen látszik, akkor úgyis megkérdezi a doki, hogy akarjuk-e tudni, de nem szeretnénk, ha kifejezetten keresné. Majd a 28. heti UH-n (az lesz a következő, ha minden oké lesz) rákérdezek.
Nem szeretnél Dórinak csinálni egy tickert? Úgy legalább látnánk, hogy pontosan mennyi idős a kisasszony.
Szegény, miért megy a hasa a gyümölcstől? Akkor mit adsz neki?
Nagyon várom a képet róla!
:D

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Szia Vica!

Hát igen, a kisfiúkat általában előbb felismerik. Feltűnöbb, ha van ott valami, mintha nincs... :lol: De persze ez még nem bizonyíték. Mi lesz a Baba neve? Otthon nincs netetek? Mikor akartok nekiállni vásárolni?

Hogy kell tickert csinálni?
Dóri csak anyatejet kap egyelőre, nincs még ezzel baj, hat hónapos koráig ráér a hozzátáplálás és még csak öt hónapos. Még meg sem próbáltunk gyümölcsöt adni neki, mikor elkezdődött ez a hasmenés.

Túl nagyok a képeink, azért nem tudtam tegnap feltölteni, most csak ezt találtam lekicsinyítve. Hétvégén készült a Gellért-hegyen.

Zafír
Kép
zafír
 
 


Még egyet sikerült:
Kép
zafír
 
 


Zafír!

Ezek nagyon aranyos képek!!! :D
A második képen, olyan Dóri, mint egy kis tündér, nagyon tetszik! :D
Otthon nincs netünk, nem is szeretnénk, mert TV-nk sincs. Csak egymástól venné el az -amúgy is kevés- időnket. Inkább beszélgetünk, vagy fürdünk a nagy kádban, vagy olvasunk stb. Számítógépen szoktunk néha filmet nézni.
Így ha december 1-től nem dolgozok, akkor csak ritkán tudok majd benézni.

Tickert több féle honlapon is lehet. A legegyszerűbb a www.babafalva.hu, mert ez magyar és tényleg pikk-pakk kész van.
A főoldalon baololdalon lentebb vannak a Szolgáltatások, ott van köztük a Babafalva vonalzó.
Erre rákattintasz és itt már csak be kell írni a csemete születését, nevét, meg kiválasztod a vonalzót meg a kis figurát, ami halad majd rajta.
Ezután "Vonalzó megtekintése" gomb, és ha tetszik, akkor "Vonalzó létrehozása" gomb. Ekkor beadja ugyanazt az oldalt, csak a vonalzó linknek a 2 kis ablakában benne lesz a 2 link.
Ebből az alsót kell kijelölnöd és bemásolni a babanetes profilodban az aláíráshoz. Itt lehet alul beixelni, hogy mindig látszódjon-e a vonalzó.
Remélem sikerül, bocsi, ha nagyon szájbarágós, a tanítói diploma mellékhatása. :P

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Ez a jó link, a másikban benne maradt a vessző a végén:
www.babafalva.hu

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica!Akkor megjártátok a(poklot)!De minden jó ha vége jó.
Mit dolgozol?Nem vagy roszzul?Hogy viseled?Neveken már gondolkodtatok?

Zafír!Épp az egyik ismerősöm babájának volt ilyen problémája mint Dórinak!először zöldet kakilt és rengeteget aztán véres volt a kakija és minden kakinál nagyon sírt!Elküldték tenyésztésre,de nem lett semmi hál isten egy ér pattant meg neki azért volt véres!Dórinak sem lesz semmi!Annyira szép baba meg kell zabálni!!

Mindjárt teszek fel Leviről képet!!
Vendég
 


Amúgy Levi egy igazi ördögfióka amióta megy (nem is megy rohan) nem lehet vele bírni!!
Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Zafír!Igen lényegében 98% ban döntöttem úgy,hoyg nem megyek haza apa miatt.Levi most kezd hozzá igazán ragaszkodni és ettől nem akarom megfosztani sem őt sem az apját!!Talán majd itt is lesz valami amit érdemes lesz elvégezni!
Így oldalról és messziről tiszta Eszter vagy!!
Vendég
 


Vica!

Köszi a részletes leírást, nekem pont ilyen szájbarágósan kellett, 8amúgy ismerős a dolog, nekem is tanári diplomám és gyakran magyarázhatnékom van) :lol: soronként követtem az utasításokat, remélem sikerült a vonalzóm. Van valami abban, hogy nincs tévétek meg netetek, néha én is úgy érzem, hogy rengeteg időt vesz el, de most, hogy itthon vagyok, az nagyon jó, hogy legalább neten tartani tudom a barátokkal a kapcsolatot.
Pontosan mikorra vagy kiírva? Vannak kedven napszakai a Babának, amikor aktívabb? Vagy valami, amire beindul?
A végén Dóri imádta a beszélgetést, meg a zenét, ezekre mindig ugrált + este úgy aludtak el, hogy apa odatette a hasamra a kezét, ő meg odabújt. :lol: Na idekint is ilyen bújós maradt, két hónapig szinte csak rajtunk volt hajlandó létezni.

Gabi, olyan jó, hogy írtál az ismerősötök babájáról. Nálunk is hasonló volt, de sírás nélkül. Mostanra kezd rendeződni, lassan kipróbálom, hogyha megint eszem tejterméket, reagál-e rá valahogy.
Levi már igazi nagyfiú. Igazi rosszcsontnak néz ki a képeken. :wink: Tényleg az? Folytatatod a jogsit? A közelben sincs ilyen aszisztensi tanfolyam? Vagy valami levelező-szerűség?

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Zafír!Örülök,hogy Dóri már jobban van!!Hogy rossz-e.......!!Az nem kifejezés!!Egy ördög! :twisted: :twisted: :twisted:
hát a jogsim azóta is áll talán eb0ben az évben még eltudom kezdeni a vezetést!!
Sajna nincs ilyen,de gondolkodom a dajka,dadus téren is!Talán összejön valami mire vissza kéne mennem dolgozni!

Úr isten,hogy megy az idő már 5-hónapos!!Szent ég!!! :)
Most van már nálunk is babaúszás vasárnaponként 1000ft jövő héten megyünk az Orsival ha a gyerekek meggyógyultak.Domi is és Csongi is lázas meg köhög!Ti vittétek Dórit?
Vendég
 


Gabó!

Nagyon jók a képek! Látom Levi aktívan részt vett a szüretben. :)
Őrület, hogy milyen ütemben nő. És ha még ördögfióka is...nem lehet könnyű. Aludni alszik rendesen? Hagy pihenni egy kicsit? Mert alvás nélkül nehezen lehet bírni az ő pörgős ütemét. :)
A neveink már régen megvannak, még Babó előtt tudtuk ezeket.
Lány: Luca
Fiú: Attila ( apája után :wink:)

Zafír!

Aranyos lett a ticker! Örülök, hogy sikerült. :)
Mióta elköltöztünk Anyuméktól a saját házikónkba, azóta nincs tv-nk, ennek több mint 2 éve. És olyan jó nélküle, hogy ha vendégségbe megyünk valahová, ahol szól a tv (eleve illetlenség sztem, ha vendég van, és nem kapcsolják ki) nagyon tud idegesíteni. Mindig odaragad a szemem a képernyőre, nem tudok ellene tenni. Otthon nincs kisértés sem.
Barátokkal meg bőven elég annyi levelet váltanom, amennyire akkor lesz időm, ha átmegyek Apósékhoz netezni egy kicsit majd, ha otthon leszek a Babával.
Pontosan február 20-ra vagyok kiírva. Baba nálunk este aktívabb, megdélután. Bár inkább testhelyzethez tudnám kötni a mozgást, nem napszakhoz. Ha ölük vagy fekszek rengeteget mocorog. Olyan jó látni bőrön keresztül is, ahogy ki-ki rúg a kis lábával. Olyan nagy már, sokat dudorodik. Ilyenkor majd' szét szakad pocakom, anniyra nyomul kifelé.
:)
Dóri baba zenére indult be? Érdekes, ha énekelek Nyuszinak, olyankor csenben marad és nagyon figyel. Ha abbahagyom, akkor megrúg, hogy folytassam. :D Olyan aranyos.
Egy barátnőm úgy mondta a gyümölcskóstolás menetét, hogy csak a levét kínálta neki az íz miatt. Ezt kb 3-4 napig kínálta, naponta egyszer, egy teáskanállal, és ha látta, hogy nincs tőle allergia vagy hasmenés, akkor az a gyümölcs kipipálva és nap múlva kipróbált egy újabb gyümit. De egyszerre mindig csak egyfélét adott neki. Ő már 4 hónaposan elkezdte, de csak az ízek miatt, mert félt, hogy nehogy válogatós legyen a kisfia. Most egy éves és mindent nagyon szépen eszik.

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Itt egy friss, 20 hetes pocakkép:
Kép

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy él a topi! :)

Szia Vica! :) :) :) Tennél fel magadról képet? Hátha megismerlek? Néztem a kezedet, de onnan nem ugrottál be. Mikor végeztél a TK-n? Kinél fogsz szülni? Ja, és gratulálok a babához! :)

Nagyon édesek a babók! Gabócacica, és Zafír! :)

Zsófi is elmúlt már 1éves. :) Nagyon kópé ő is. Majd még mesélek, csak nekem snincs sok időm, mert elkezdtem megint főzni, mivel Zsófi azt eszi, amit mi. És ki kell találni, hogy mit is szeretne...nem egyszerű.... :D Csak cicizne örökké. MOndjuk most már kezd csökkenni az adag...napi 6-ról napi 4-5-re. :D

teszek képet én is, ha nem bánjátok. :)

Kép

Kép

Puszi nektek még jövök! Örülök, hogy megvagytok még! :) :!:
birolili
 
 


Lili!

Milyen nagylány már Zsófi! Olyan nagyot nőtt, hogy rá se ismertem volna, ha Te nem vagy a képen. :wink:
Küldtem priviben képet.
Tényleg eszik Zsófi mindent? Nem semmi. Nem válogatós?
Szép tortája volt. :D
Még nem tudom kinél szülök, szerintem az ügyeletesnél. Van egy magán dokim, de nála nem lehet szülni, nincs kórháza. Majd fogadok szülésznőt, úgyis az van ott végig velem.

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Hol fogsz szülni Vica? Fogadott orvos nélkül sztem NE szülj! Főleg ne az ügyeletesnél! Ma már nem szabad fogadott orvos nélkül szülni!!!!!! Ha jársz magánrendelésre, akkor az a doki csak jár vhova kórházba is, nem????
Jaj, ne haragudj, csak féltelek egy kicsit! :wink:

Majd írok még, csak most megyek a kiccsaládomhoz. :)
birolili
 
 


Szolnokon szülök -egyelőre úgy néz ki. Több helyről hallottam, hogy sokkal jobb, mint a kecskeméti. Távolságban mindegy, mert pont olyan messze van tőlünk Szolnok is mint Kmét.
A szolnoki kórház meg baba-barát. A magándokim szarvasi, ott nincs kórház, nem is jár be sehova. Hozzá járok már egy éve, és nagyon szeretem. Azelőtt Ladányihoz jártam Kecskemétre, biztos ismerős a neve. Hát horror az a pasi! Egyrészt egy sima gyógyszerfelírásért is képes 8000-et elkérni, másrészt ahogy kinéz...Alaposan megvizsgál, meg biztos jó orvos, de nem figyelt arra amit kérdeztem, csak mondta-mondta a magátét. Ezért leléptem tőle. Utána próbálkoztam egy agyon dicsért szolnoki dokinál, de már a telefonban nem volt szimpatikus. Ez volt azt hiszem a 10. héten, azóta meg nem foglalkoztam a kérdéssel. Nincs kedvem új doki után szaldgálni. Ráadásul hiába kérdezgetek másokat, hogy kit ajánlanak, persze, hogy mindenki a saját dokiját ajánlja. Csakhogy egészen mások lehetnek az elvárások. Ami másnak megfelelő, és örül neki, hogy a dokija így vagy úgy csinál valamit, lehet hogy az engem marhára zavarna.
Szóval valószínű, hogy úgy kellett volna/kellene keresgélnem, hogy ilyen meg ilyen dokit keresek.
Hát nem tudom. Egy kicsit másként is fogom fel az egész terhességet, meg szülést is mint az átlag, lehet, hogy ezért nehéz nekem megfelelő dokit találnom. De számomra ez nem is elsődleges. Hiszen én szülök, nem ő. :wink:
Azért köszi, hogy aggódsz. :)

Kép
Kép
Kép
vica1982
 
 


Vica!Levi egy másfél órát alszik délben és ennyi!aztán este 9-fél 10 kor alszik el!Tegnap este 10-kor aludt el!szóval nem unatkozom mellette most is épp hisztizik le nem állna egy percre sem!
Szépen gümbölyödik a pocid!!
Szép neveket választottatok!!Még nem tudták megnézni,hogy mi lesz v. ti nem akarjátok?
A lényeg,hogy bízz meg a dokidban tudjál elmondani neki mindent és ne legyél gátlásos!Nekem szuper dokim van mindent eltudok neki mondani gátlások nélkül(amúgy nem vagyok gátlásos)és meg is hallgat ami az egyik fő szempont!!
Osztom Lili véleményét fogadott orvos nélkül ne szülj!!


Lili!Szia elveszett lélek már úgy hiányoztál!!
Nagyon szép kiscsajszi lett Zsófi!!Tündéri!!És milyen jó,hogy szopizik!! :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Vica, köszönöm a képet, megkaptam! :) Nagyon el vagyok havazva....egyedül egy kicist sok....bár tudom, nagyon sokan ezt csinálják. :D
Tudom, hogy ki vagy! Henivel is jóba voltál, igaz? Ő énekes volt, biztosan tudod. :) Olyan jó pocakosnak lenni, igaz? Én úgy imádtam! :) :) :) És már készülünk lelkileg a következőre. :)

Tényleg, Gabócacica, nektek mikor jön? Már próbálkoztok, ugye?
birolili
 
 


olyan jó, hogy így beindult a topic. Úgy látszik, hogy mindig kell egy ügyeletes babát váró is :lol: , de ha Vicánál meglesz a baba, akkor látom lesz utánpótlás. Elsősorban Gabira gondoltam.

Lili, de jó, hogy írtál. Gyönyörű nagylány lett Zsófikátok, olyan kis finom vonásai vannak. Jó, hogy még mindig ilyen sokat szopizik. Te mikor kezdtél neki gyümit adni?

Gabi, akarunk menni babaúszásra, csak a doktornénitől mindig elfelejtek papírt kérni. De itt sajnos jóval drágább :cry:
Hát gondold meg, a dadust, az se egy könnyű munka, pénz meg szinte semmi. Az aszisztens nekem lényegesen jobbnak tűnik.

Vica, én a többiekkel szemben egyetértek Veled. Én nagyon sajnálom a mai napig a kidobott nyolcvanezer forintunkat a fogadott orvosra. Semmi szükségem nem volt rá, nagyon jól ment a szülés az ügyeletes szülésznővel és orvossal. Mikor végül beesett a dokim, inkább sajnáltam, addig olyan jó hangulat volt, nagyon helyes fiatal doktornő volt az ügyeletes, bíztatott, arról volt szó, hogy nem is kell gátmetszés. A dokim meg egyből belémvágott, a szülésznő szólt rá, hogy nem kell ekkorát...
Persze tegyük hozzá, hogy a fogadott orvosom nem volt igazán jó, a szülésem gyors és könnyű volt, minden komplikáció nélkül. De én teljesen biztonságban éreztem magam abban a kórházban, az idősebb dokik is mindig benéztek, csak látták, hogy ide nem kellenek. Legközelebb én is csak szülésznőt fogadok, azt viszont tényleg érdemes.

Ma voltunk orvosnál. Dóri minden lelete negatív, viszont megint elkezdett véreseket kakilni. Már nagyon biztosnak tűnik az allergia. :cry: Én a tojásról is le lettem tiltva, szegénykémnek meg felírtak valami gyógytápszert a szopi mellé, de nem nagyon bízom abban, hogy elfogadja. Még az anyatejet sem hajlandó üvegből inni. Hétvgén elkezdjük a gyümölcsözést, vettem ma kistányért neki.

Zafír

Kép
Kép
zafír
 
 


Zafír, miért kakil véreset Dóri? Bocsi, ezt nem olvastam.... :roll:
Zsófi 5,5 hónapos volt, mikor elkezdtem a hozzátápit, de nem nagyon kért enni....az almát azóta is imádja, a krumplit most szerette meg, de csak a gyümiket enné most is.... :) Szval mi nem siettünk. Volt, hogy 1hétig nem kapott semmit, ha nem kérte a kruplit vagy az új ételt, volt, hogy 1hétig kapott egy félét.....szval mi szenvedtünk, meg dobáltam kifelé a bébiételeket. Nem kért semmit. Az én főztömet sem ette meg. MOst az egész családnak én főzök, nem olyan nagyon fűszeresen, sót alig használok, inkább bazsalikomot, meg kakukkfüvet......, és így sem nagyon akar belőle enni. Majdcsak rákap vmire előbb-utóbb. :)

Vica, Te döntesz! :wink: :wink: :wink:
birolili
 
 


sziasztok!
na egy eltűnt madárka újból. itt vagyok ámén is ha bírok jönni mert heti kétszer Pécsrejárok suliba. nagyon jó kikapcsolódás kivéve persze a vizsgaidőszakot. mert tanulni este fél 11 előtt nem tudok.arra végzek el mindent.
vica
dvköztünk mi is lánynévnak majd a leendő harmadiknak mert nagyon remélem lány lesz ha lesz 3. Luca lesz.
Zafír
nagyon sajnálom Dórikát remélem nem tojásallergia lesz mertakkormég az oltások egy részétsem kaphatja megmertmmrplazt hiszem tojásbólkészítik.de nem lesz ilyen így nem kell aggódni.okt22-23 vagy 21-22-én megyünkPestre valószínűakkor emglátogatunk ha jó.és ha addig bármi kell üzenj mertakkor azt is visszük.
Lili Zafír gyönyörű ez a két lány. GabiLeviről nagyon jók a képek. Így már vértem mért kell napi 2szer átöltöztetni.-
Domi bölisCsongi megy. ha lesz időm teszek fel képeket.
domicsenge
 
 


Lili!
Valószínűleg ételallergiás Dóri, és az anyatejen keresztűl is bántja a gyomrát. Én is allergiás vagyok, bár csak a a pollenekre, de az ételallergiát a legtöbb gyerek 1-2 éve korára kinövi, aztán később légúti allergia lesz belőle. :cry:
Kapott gyógytápszert, tegnap próbáltuk etetni vele, de köpködte kifelé és mindnenféle képeket vágott, meg utálkozó hangokat adott. A végén eldobta a kanalat és pólón keresztül rávetette magát a cicimre. :wink:
Úgy látom ő is olyan lesz, mint Zsófika, nem lesz könnyű menet a szilárdak bevezetése. De ugye Zsófi szépen fejlődött így is, nem volt semmi gond? Az orvosotok mit szólt?
Z.

Kép
Kép
zafír
 
 


Lili!Igen már akciózunk,de ha olyan gyorsasággal jön össze mint Levi akkor jövő nyár előtt nem is reménykedem!De jobb is lenne ha addig nem foganna meg,mert nyáron szeretnénk költözni!
Nálunk nem volt semmi gond Levi hozzátáplálásakor minden megevett kivéve az almát amit most szeret!Mire tervezitek a következőt?

Zafír!Örülök,hogy negatívok lettek Dóri leletei!Bár ez az ételallergia sem jó dolog,de jobb mindha valami mást találtak volna!
Vendég
 


Zafír!JA nekünk is kell igazolás a dokinőtöl úgyhogy ezen a héten még nem megyünk!
Vendég
 


Zafír, nem szólt semmit a doki, szépen fejlődik, nő. :)
Sokat cicizik mellette, és gondolom ezért nem baj, hoyg nem nagyon kérte a kajákat eddig. Ne aggódj! Remélem, hogy nem lesz semmi gond nálatok!
De most meg én vagyok lusta, mert minidg elfelejtem megvacsiztatni. :oops: Mert mi apával nem vacsizunk már régóta.
birolili
 
 


Lili!Jujj!! :D :D És mit vacsizik?Amit ti?Esti-reggeli kakaó van?
Vendég
 


Gabócaica, nálunk azért még szigorúan vannak előírások, persze íratlanok.....kakaó, és tej még nem volt. Tejtermék is csak módjával. Tészta ma volt először, aztán eléggé sótlanul főzök, csak bazsalikom, meg ilyesmik...szval egészségesen etetem. Gyümölcstea, ízesítés nélkül, és víz. tejszínes, nehéz ételeket nem adok még neki. Hagy szokja. Majd lassan mindent.... :)
birolili
 
 


A kismama babakonyhájából főzök, és sok okos tanács van benne, és jó kis receptek. :)
birolili
 
 


Orsi,
most vettem észre, hogy pénteken írtál, pont egyszerre írtuk a hozzászólásunkat :lol: Mondta Gergő, hogy jöttök Pestre, mondtam én is neki, hogy szeretnék találkozni Veletek. Örülök, hogy végre személyesen is megismerkedhetünk, olyan kíváncsi vagyok a gyerekekre!
Gondoltam, hogy a suli miatt nem érsz rá írni.

Lányok, szereintetek mit csináljak Dórival? Az almát is köpködi kifele, meg öklendezik, avégén már sír. :cry: Próbálkozzak más gyümölccsel (banán) vagy hagyjam egy kicsit békén, vagy napi egyszer azért kínálgassam? Teljesen tanácstalan vagyok.

Z.

Kép
Kép
zafír
 
 


Lili!Hú ez jól hangzik lehet én is ellátogatok oda bár Levi már rég azt eszik amit mi!
Persze csak csínyán a csajszival nehogy véletlenül valamire allergiás legyen!

Zafír!Az almát Levi is utálta!Próbálj neki barackot,banánt,körtét!
Ha ezek sem ízlenek neki akkor hanyagold kicsit!
Vendég
 


Zafír, erőltetni NEM SZABAD!!!!!!!!! Ha látod, hogy nem kér, Ne adj neki! Annál rosszabb lesz. Próbálj mást adni neki. Lehet, hogy az ízlik őfelségének. :) Az őszibarackra vigyázz, mert allergén. Van, akinek kicsapta a baba fenekét. Lehet, hogy nem érett még a hozzátáplálásra. Van még elég tejecske? Milyen gyakran szopizik?
birolili
 
 


Ja mondjuk én könnyen dumálok,mert Levit semmi nem ütötte ki!
HA elég neki a tejci akkor nem is igen kell erőltetni.Ismerek olyat akinek 8-hós a babája és még mindíg nem kell neki a hozzátápika!
Minden gyerek más és mások az igényei!
Vendég
 


Köszönöm a tanácsotokat, megfogadom. Holnap kipróbáljuk a banánt és ha az sem, akkor szüneteltetem egy kicsit a dolgot.
Nem akarom elkiabálni, de már 4. napja rendben van a széklete. :D Lehet tényleg a tojás a ludas.

Lili, van szerencsére elég tej, 3-4 óránként szopizik Dóri. Éjjel egyet kihagy, kilenckor van az utolsó szopi, a legkozelebbi hajnali öt körül. A doktornéni mondta, hogy csak almát, banánt, sütőtököt kaphat, akkor biztos az allergia miatt. Pedig anyósom rengetege őszibarackot fagyasztott le neki. Mindegy majd megeszi később.

Gabi a héten mentek úszni? Majd írd meg mindenképp milyen volt, nagyon kíváncsi vagyok.

Z.

Kép
Kép
zafír
 
 


Na hála isten akkor talán tényleg a tojci volt a bűnös!

Persze mindenképpen leírom ha addig nem fázik meg ebben a bolodos időben és el tudunk menni!

Orsiék mennek Pestre asszem a jövő hétvégén!
Vendég
 


Hu lanyok, van aki meg emlekszik ram?
Nagyon eltuntem, de irok egy masik topikba is (nagyon ritkan) es hat nem igazan jut idom mindenre!!!!!!!!! El vagyok havazva!!

Vica,
Nagyon aranyos a pocid, nagyon csinos kismama vagy! Olyan furcsa visszagondolni, amikor meg mi is csak a 20. heten voltunk :lol: :lol:

Zafir,
Orulok, hogy jobban vagy Dorika, Nagyon aranyos a kep ahol egyutt vagytok es hat a masodikon tenyleg egy kis tunder lany!!!!!!!!!!!!!
Almat hogyan adod?? Lereszeled nyersen? Az en fiam is kikopte igy, de en megparoltam elotte, keves vaniliat"rud" tettem bele es igy turmixoltam. Imadta, sot en az elejen ot-hat-het honaposan minden gyumit paroltam-barack-alma, banan-alma, korte-alma stb.
A bebideszerteket probaltad mar?
Egyebkent tenyleg ne aggodj, kicsi meg o, majd hozzaszokik!

Birolili,
Hat ez a lany!!!!!!!!!!!!!!!!! Nincs valami olasz ver a csaladban, ezek a fekete szemek, ez a sotet haj!!!!!!! Gyonyoru!!!!!!!!
Nagyon otletes a torta! (Biztos fincsi is volt!!!!!!!!! :lol: )
Ne aggodj, ha meg nem akar enni "igazit" jo neked, hogy meg szoptatni tudsz, mindene megvan szerintem ebbol, amire szuksege van, egyebkent is a szopos babak nehezebben allnak at normalis kajakra. Majd egy par honap mulva meglatod, igazi kis zabagep lesz!!!!!!!!!!

Folyt. kov.

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Na folytatom, csak neha megszibvat a babanet es nem kuldi at :twisted: :twisted:

Gabocica,
:oops: Ez aztan a vagyany csavo!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:
Nagyon helyes fiad van, rosszcsont vagy sem! Ez a frizura meg kimondottan vagannya teszi!!!!!!! :roll: :shock: Tancsak nem mustot kostolgat :shock: :lol: :lol: :lol:
Mit szoktal jatszani vele? Mi erdekli? Mindent eszik mar? Te mikor kezded a biliztetest? Sokat kerdezek, de majdnem egyidosek a gyerkoceink es a korabbi tanacsodat megfogadva olyan jol atjutottam a nagyobb darabok adasa vagy nem dilemmamon!!!!!!!!!
Persze egy halatlan ddddddd........... vagyok nem is jottem tobbet!!!!! Bocs :lol: :roll: :wink:
Ugy szoritok neked :D , hogy nagyon hamar osszejojjon a masodik!!!!!!!!!!

Rolunk,
Balazska elmult 14 honapos o is kis rosszcsont :lol: .
Persze a het eves batyjatol mindent hulyeseget eltanul, ma reggel peldaul ugy kapartam ossze a csemperol :lol: :lol: (tulzok), mert a batyja altal mutatott csuszast es landolast akarta bemutatni. Persze hasra esve vegezte :cry: :oops:
De nagyon szeretik egymast es en boldog vagyok, hogy vannak.
Eleg nehez volt, hiszen valojaban nincs egy honapja, hogy atalussza az ejszakat. Kisebb-nagyobb megszakitasokkal. Tegnap este peldaul hajnal kettokor szerenadot tartott nem tudom kinek, de dalolt am! Mamaaaaa-papaaaaaaaaa-ma-pa-butya-lyampa-bugyos-ajajjjjjjjj-haj stb, 10 percen keresztul es meg vagy negyed ora nyavajgas utan bealudt. Nem mentem be hozza, igazabol nem mertem, attol felek, megszakitom megint igy az esteket. Eddig ezidotajt kelt es azt hitte nappal van :cry: :twisted: :twisted:
Sokat dumal, sikit, kiabal, imadja a kutyakat, bujocskazik es nagyon eleven kiskrapek.
Ennyit talan majd meg irok, ha kivancsiak vagytok meg rank! :roll:

A.

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Megprobalok felolteni egy par kepet, ha mar igy belejottem! :lol:

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Errol ennyit :twisted: :lol:

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Szia Anió! Persze, hogy kíváncsiak vagyunk! :) Mesélj még! Nincs olasz vér Zsófi ereiben, de tényleg gyönyörű. :) Az utcán is mindenki megállít, megcsodálják. Minden elfogultság nélkül persze. :)

Zafír, tojás?????? Azt ha jól tudom, nem szabad adni 8hónapig. De akkor is csak a sárgáját. Én mostanában merek jobban adni Zsófinak tojásfehérjét is.
Zsófi sokáig, szinte 10hós koráig csak cicizett. Anyukám mér noszogatott, h. na, adjál már neki vmit. Még jó, h. nem a szomszédunk - szeretem, ne értsetek félre, csak ha az ösztöneimre hallgatok, jobban járok - mert kiidegelne rendesen...... de tudom, h. jót akar.
birolili
 
 


Aniko!Istenem,de jó,hogy itt vagy!Annyit gondolotam rád mi lehet veletek!
Nagyon kiváncsi vagyok a kistökösre tegyél fel képet!Légyszi!!!! :lol: :lol: :lol: Ejj,de megnézném ahogy utánozza a nagy hülyeségeit mit eszetlenkednek ketten! :lol: :lol:
Már nagyon régóta mindenevő és mindent meg is eszik!Néha jó evő néha nem!Ma pl. alig evett valamit!
Jatszani mindíg azzal amit nem szabad.A játékait letolja szinte semmivel nem játszik közülük egyfolytában kint akar lenni és játszani a kuszikkal huzigálni a seprüt stb.! :D :x :D :)
A biliztetés már szóba jött nálunk!Úgy beszéltük meg nem sürgetjük először tanulja meg valahogy,jelezni v. mondani ha kakilnia kell v. pisilni.
Nyáron pelus nélkül voltunk sokat nem is igen szereti a pelust.Már itt a bili barátkozik vele!Majd meglátjuk!Sürgetni semmiféle képp nem akarom.Épp ma olvastam a Pampers honlapján erről egy cikket olvasd el ha tudod nagyon hasznos!
És amúgy ti jól vagytok?Mikor jöttök haza?Anyukádék voltak mostanában?Mikor mész vissza melózni?

Lili!Hát igen ezek az anyukák,anyósok mindíg okosabbak akarnak lenni!!!
Vendég
 


Gabo,
:lol: Jaj de aranyos vagy, be sem tolom a kepem, te meg olyan aranyosan koszontesz :oops: Nagyon jol esik,de tenyleg!

Lili,
Uez neked is :lol:

Lili,
En sem hallgattam anyumra, amikor ket honapos koraban meg akarta etetni tejbegrizzel :cry: :oops:
Hallgass a szivedre es ne aggodj, lanyod biztos tudja, mi a jo neki!

Gabo,
Igen megyunk haza Karacsonyra egy hetre, mar alig varom, utoljara a noverem es az ocsem voltak itt a nyaron, kijottek 10 napra. Nagyon birta oket a kicsi, a nagy meg imadja oket. Tenyleg, ha jol belegondolok, akkor mar idestova 3 eve nem voltam otthon.
Hianyzik a csalad. Na de ez van.
Nalunk uez megy, allandoan kinn szeretne lenni, mindegy mit, csak kint csinalja. Most, hogy egyre sotetebb lesz munka utan, nem igazan tudom kivinni, ezert neha megy a hiszti.
Igen, visszamentem dolgozni, mar januarban. Felidos munkaban vagyok, igy megtalaltam aa arany kozeputat. Hetfon, kedden es csutortokon dolgozok. Ilyenkor dadanal van de imadja, mert 2 vele egykoru kisfiu van meg a dadanal rajta kivul es most olyan edesek, amikor reggel udvozlik egymast! Muszaly volt visszamennem, sajat cegunk van es nagy kieses lenne, ha nem mennek. Bar azert szabadabban mozgok, mintha alkalmazott lennek.

Nalunk, most jonnek a ragofogak vagy szemfogak nem tudom, de allandoan a szajaban van a keze es folyik a nyala, valamint mindent a szajaba vesz ami kemeny! Eddig hat fogunk van, negy felul es ketto alul. Akkor most melyik jon??

A bilit azert kerdeztem, mert mar bekeszitettem, de meg nagyreszben nem hasznaltam. En ugy tudom, addig tenyleg nem erdemes, ameddig nem jelzi, valamint amig nem tud felmenni a lepcson. Uazok az izmok hasznalodnak a lepcsozesnel, mint a szukseglet vegrehajtasanal.Na ezt jol megaszontam, tok magyaros!!! Egy kicsit faradt vagyok, megyek is alukalni!
Jo ejszakat Mindenkinek!!!!


Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Tegnap ota nem enged feltennem kepeket, mi a fene baja lehet????????????
A.

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


De beindult itt az élet! Még a régiek is előkerültek. :lol: Remélem Anikó enged a gép feltenni most képeket. Bocs, de nem emlékszem, hol éltek? Milyen normális megoldás ez a dada, kár hogy nálunk nincs ilyen, de főleg nem részmunkaidős állás.
Köszönöm a jó ötletet, megpróbálom a párolást, eddig persze reszelve/a levét kicsavrva adtam az almát.

Lili, a tojást én eszem, illetve most nem eszem, nem Dórika. Az anyatejen keresztül is allergizálják ezek a dolgok.
Olyan megynugtató olvasni, hogy Zsófika se evett semmit szopi mellé, ez mindig megerősít.
Engem anyósom izélget folton már négyhónapos korától, hogy adjak neki gyümölcsöt. Most meg, hogy naponta többször próbálkozzam, meghogy ilyenkor már a férjemék babfőzeléket ettek turmixolva és nem lett semmi bajuk.
Mielött Dóri megszületett totál jóban voltunk, pont azt bírtam benne, hogy nem szólt bele a dolgainkba, az én szüleiimmel ellentétben. Most szerepet cseréltek. :?
Jövő héten egyetemre kéne mennem, és anyósom vigyáz Dórira, de már komolyan tartok tőle, hogy megpróbálja távollétemben megetetni.. de lehet, hogy csak fóbiáim vannak.

Gabi, tényleg nem túl ideális ez az idő úszás-kezdéshez, még babasétáltatáshoz sem. Akkor nem lesz könnyű Levivel télen, ha mindig kint akar lenni.
Igen, tudom, hogy jönnek Orsiék, remélem, hogy tudunk találkozn, nagyon szeretném már megismerni őket.

Teljesen le vagyok törve, tegnap már megint véreset kakilt Dóri. Lassan már csak kenyeret, húst, gyümölcsöt és zöldséget eszek, nem tudom, hogy még mi lehet allergén. Vagy lehet, nem is ez a baja? :cry: A doktornéni azzal ijesztegett, hogyha beutalja kivizsgálásra, akkor altatásban szövetmintát vesznek a végbéléből.
Már nem tudom mit csináljak..
Meg ilyenkor elválasztják a babákat, valamilyen gyógytápszert kap. Ezt is nagyon sajnálnám, ráadásul Dóri úgysem fogja elfogadni. :cry:

Tegnap kipróbáltam a banánt, egy kis anyatejjel törtem össze, de ezzel sem arattam nagy sikert. Konkrétan öklendezett tőle. Most pár napig biztos békén hagyom.
Z.

Kép
Kép
zafír
 
 


Zafir,

Szerintem mielott anyosodra hagynad, nagyon targyilagosan tisztazd le vele, hogy mit es hogyan csinaljon a lanyoddal. Az meg szerintem ne izgasson, hogy mit mond, hallgasd meg, utana meg vilagositsd fel, hogy az anyatejnel nincs jobb es hogy az mindent potol.
Az anyak anyosok meg csak ilyenek, az en anyukam, aki 1 eves koromig(allitolag) szoptatott engem, grizzel akarta megetetni a gyereket, azt mondvan, hogy a tap csak fujna :oops: De tudom, hogy nem tette volna meg :lol: Csak a szajuk nagy, mert beszelni konnyu :lol: :lol:
Egyebkent franciaorszagban elek mar 11 eve. :lol:

Banantol nekem is hanyt az elejen, en azt is paroltam, de ilyen idos koraban sosem egyedul, hanem csak mas gyumivel kombinalva adtam neki.

Kiprobaltad az almat parolva?
Egyebkent tudod, hogy mostansag mar hat honapot mondanak a hozzataplalasnal, csak a hatodik honap utan ajanlott. Vagyis meg semmirol sem vagy lekesve :lol: :lol:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Kép Kép Kép Kép
Na hatha felengedi ma a kepeket :twisted:

KépKép
KépKép
aniko47
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?