Új privát üzeneted érkezett!

nem, nem használjuk végig, de nekem a kórházban nem fájt ennyire mint most a napokban. mintha kést döfködnének bele... védővel is fáj de nem annyira, amint múlik rárakom rendesen. megint fájni fog, mert kis ügyetlen, de mindent meg kell tanulni. és most csak a bal cicimre rakom a jobbat rendesen csináljuk. csak nagyon türelmetlen, akarnok, rögtön azonnal....:lol:

csak azért kérdeztem h bevált-e, mert h azért adták hátha megtanul hatékonyan szopizni és akkor ha beválik a bogyó, a fejés és Ő is hatékonyan eszik lehet h elönt a tej :D

Balázs eddig 1 órát aludt... fekve nem jó, sem hason sem háton, se cumi,se víz, se cici, se állva se ülve se sétálva... most már felkötöttem kendővel, legalább Ő aludjon. most, lekopogom békésen alszik...de már sírni alig volt ereje...

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Tápszer és szója:

Részlet egy cikkből:

"Szintén a fitoösztrogéneknek tulajdonítják a pajzsmirigyhormonok termelődésének gátlását is, ami felnőttkorban golyva kialakulásához vezet, gyermekeknél, csecsemőknél azonban ennél súlyosabb következményekkel is járhat. A fejlődő agy számára elengedhetetlen a pajzsmirigy megfelelő működése, hormonhiányos állapotban kreténizmus, az intellektuális fejlődés, a magatartás és a hangulati élet zavarai alakulhatnak ki.

Napvilágot láttak olyan eredmények is, melyek szerint a szója fehérjéi gátolják a tripszin és egyéb fehérjebontó enzimek működését, és ezáltal zavart okoznak a táplálékban található aminosavak felszívódását. Ez elsősorban a fejlődő szervezetre nézve veszélyes, ezért több országban jelentősen korlátozták a szójaalapú csecsemőtápszerek alkalmazását.

Kimutatták továbbá azt is, hogy a szójában lévő fitinsav megakadályozza a kalcium, a magnézium, a vas és főként a cink felszívódását. A cink jelentős szerepet játszik az agysejtek közötti kommunikációban, hiánya gyermekekben tanulási nehézséget, letargiát, apátiát és szellemi visszamaradottságot eredményezhet."



Mi Beninek pár hónapig szójatejet adtunk, mert nem akartunk tehéntejet az allergia miatt.
Nekem senki nem szólt, hogy ne adjak szóját, mert a fejlődését hátráltatom.
Nem tudom valójában mennyi igaz a cikkből, de most már óvatosabb vagyok.

Szójatejet Marci soha nem fog kapni, helyett majd zabtejet, ha még nem akarom a tehéntejjel megismertetni.
Tápszerre pedig remélem soha nem lesz szükségünk.
Vendég
 


lányok tessék ma apát felköszönteni! apák napja van!! :lol:

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 

 
 

Dharma!
Gondolom, hogy reggel azért Neked is több tejci van, nem? 60-nál biztosan több!
Nekem reggel mindig 100 körül szopizik, napközben 60-80, este 80-90. Éjjel meg semmit, mert ugye mi alszunk.
Szóval, ez nem sok, de szerencsére kevesebb, mint a tápszer.
A reggeli szopi után mindig lefejek 40 körül, és azt megkapja az egyik délutáni szopi után.
A More Milk kapszulát nem próbáltad?

Bimbóvédő: nekem is fájt nagyon az elején a cicim. Talán emlékeztek rá, hogy elég sokat panaszkodtam. A bimbóvédő viszont nem használt, inkább csak másfajta fájdalmat okozott. Baromira megnyújtotta a mellbimbómat szopizás közben, és az iszonyú volt.
Most már szerencsére nincs semmi gond, nem fáj a cicim. Megedződött. :)

Bogyó!
Köszi, hogy szóltál apák napja témában!
Lehet, hogy Balázs a lehűlés miatt nem alszik?
Luca meg pont, hogy nagyon sokat aludt ma, ami nem volt nehéz, hiszen itthon az apukája. Imádnak együtt aludni.

Megyek, felköszöntjük Lucával az apukáját (az én Balázsomat :) ).

Kép
gesztenye74
 
 


:)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Ma csak olvastam...majd holnap jövök!
De! nem tudom megállni:

Bogyó beó!

Nagyon szép amit a blogodban "az anyukájának lenni"-ben írtál!!!!!!
Köszönöm! Meghatódtam.....kapsz egy virágot!! :)
Kép

És felhívom apukámat is az apák napja miatt ...... :lol:

Kép


Kép
tasin
 
 


Én is pont most olvastam és tényleg szép,amit írtál :)

Bimbóvédő: hát igen,ezért mondta a védőnő,de csak hisztizik,ha azt adom,mert sztem nem érzi,h abból sikerül valamit is kiszívnia. Úgyhogy csak nyűglődik rajta. De még próbálkozom.

Gesztenye akkor azért Neked szerencsére több tejed van. Reggel igen,nekem is több,de azt mindig szopival kapja meg,így nem tudom mennyi. De utána nem tudok csak max 10-et kifacsarni.

Maja szerencsére sokat aludt ma,de most többszörösen próbálja pótolni :D Úgyhogy gyors elvisszük fürdeni.

Cat jó,h ezt beírtad,jó tudni. Pont akartam venni (mondjuk azt magamnak) szójatejet,de így nem,mert átmegy az anyatejbe....gondolom.

dharma
 
 


köszönöm :oops: :oops: :oops: :oops:

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Marci már fél kilenckor elaludt. :o :D

Lányok!

Én kezdem azt hinni, hogy egyáltalán nem számít, mennyit eszik a gyerek, ha közben fejlődik.
Marci az utóbbi hetekben szinte soha nem evett 100-nál többet. Inkább csak 80-90 körül, de olyan is van, hogy csak 40-et. Mégis hízik. És nőtt is.
Három hét alatt 3 centit nőtt, így most már 63 cm. Az utóbbi egy hónapban hízott 710 g-ot. Igaz, az utóbbi lehetne több is, de szerintem 5,58 kg is jó két és fél hónaposan.

Én próbálok neki többet és többször adni neki enni, de nem kér. Ha begyömöszölöm a cicimet a szájába, akkor szív rajta egyet, és kiköpi, majd ártatlan szemekkel mosolyog rám. :)
HA az egyik cicimből megeszi az adagját, legalábbis amit ő annak gondol, akkor adnám a másikat is, de általában nem kéri.
Tehát tuti nem a tej kmennyiségével van gond.

Na mindegy. Megtömni nem fogom. El kell fogadnom, hogy nem egy nagyevő. Az a lényeg, hogy egészséges és jókedvű, mosolygós baba. :D

Dharma!

A bimbóvédőt nagyobb erővel kell szívni, mint a cicit, hogy jöjjön belőle tej. Ráadásul, nem is indul be azonnal, mint a cicinél, csak 4-5 szívás után. Vannak babák, akik ilyenkorra már elvesztik a türelmüket.
Megoldás lehet, ha előtte maszírozod egy kicsi a melled, hogy legyen egy kis tej a bimbóvédőben amikor bekapja. Illetve miközben szopik, te az egyik kezeddel folyamatosan összenyomod a melled két ujjaddal, és így könnyebben jön a tej.
Vendég
 


Sziasztok!

Gyerkőcök alszanak (remélem), férjem meg hazavitte anyóst..unatkozom!
Barni 240g-ot hízott az elmúlt héten, eddig ez a legjobb "teljesíményünk". Így most 4260g, kb. mint Boróka vagy Bogi Csanádja születéskor!! :lol:

Gesztenye, mi Emmának sokáig rizstejet adtunk 1 éves kora előtt, sztem azt nyugodtan kipróbálhatod a kávéba is.

Bogyó, gratula a leszokáshoz!!!!!!!!
Felnézek rád, nekem nem megy- szeretem tudni, h mennyit evett azért, h tudjam kb. mikor várható a köv. etetés.

Zsu
svs
 
 


Ja igen, hajhullás témában akartam még írni, h a terhesvitamin elvileg segít.
Amúgy is ajánlott szoptatás alatt szedni, de aki nem szedi, annak is érdemes kipróbálni hátha bejön. (Nekem Emmánál jót tett, most még nem hullik.)

Zsu
svs
 
 


Sziasztok!

Hajhullás!
Nekem is beindult :-( Kolinál segített az elevit,de most olyan corulásom volt tőle, hogy abba kellett hagynom :-)

Huh nagyon cépen fejlődik mindenki!

Beo!
Jóuton haladsz a leszkással :-) Beni 9 hetes volt mikor abba hagytuk a mérlegelést :-)

Valaki kérdezte a sexet!
Nekem nagyon rossz volt. 3 jött össze. az első nagyon nagyon fájt. A másodiknál elkezdtem fél úton fájni éget belü stb. és 3. sikerült....

Csajók!
Nem tudjátok most akkor mi a helyzet a tornával? Lehet vagy nem? Van egy Cindy crawford cd-m amit direkt kismamiknak csinált. 3 részes. az első 12 perces a második 17 perc a harmadik 44 perc. Nem az a kimondot kőkemény de arra hogy újra kezdjek moszogni jó és kolinál bevált sikerült vele alakformálnom egy kicsit. MA megcsináltam az elsó (12p) csak már ettől izzadtam... pedig tényleg csak olyan átmozgatos. lehet baja a tejcsinek ennyitől??

NA lépek nyugalom van elteszem magam gyorsan holnapra.
puszi

Kép

Kép
sziszike22
 
 


bogyó jót bőgtem én is a blogodon, és milyen igaz.
És azt is elfelejtettem már, hogy ő választott ki minket....de kis buta volt.... de jól tette!Hisz választhatott volna rosszabbat is :oops: :oops:

Cat pont ezt tárgyaljuk a másik fórumon is, és szerintem is így van.Vaan mikor többet eszik, van mikor kevesebbet, de ha jól van és fejlődik és nincs panasza, akkor tök mind1.
Oli is evett már 2szer 180at, de eszik 40-60-80-120at is.És van,hogy 3/4órát cumizik, van,hogy 10perc alatt is csak keltegetem és még 5perc és bealszik és 2-3óra múlva eszik csak.
6kiló 63cm-el szerintem ez bőven jó méret.
Oli még nincs 5kiló és 60cm, rá férne még hurka, de azért nem fogom én sem tömni.

Tényleg én szedem elevitet, és nem is hullik.

kocska
 
 


Cat én már tényleg nem tudom kinek a javaslatát fogadjam meg,mert a védőnő azt mondta,h használjam a védőt,most meg egy szoptatási tanácsadó irományát olvasom és Ő meg óva int tőle. Egyben egyet értenek: ne használjak cumisüveget! Ugye tegnap óta kanalazunk,az első pár percet végig sírogatja,aztán feladja és nagyon szépen megeszi kanállal a tápit :)
Kaja mennyiség: sztem is mind1,ha látod,h minden ok és gyarapodik. Most én is megdöbbentem,mert amióta inkább többször keveset adok Majának, plusz egy étkezést beiktattunk,azóta 100 g-ot hízott. Ez 4 nap alatt,ilyen még nem volt. Most 4110 g.

Kikocs a blogomon arra gondoltál,h ne időközönként,hanem inkább igény szerint szoptassak és akkor ok lesz a tej? Mert most azt csinálom :) Csak azt nem tudom,h nem rosszabb-e,h így nem eszik annyit,csak egy kicsit,h megnyugodjon. Tehát nem üríti ki a mellem.

Én ma viszem vissza a mérleget. Egy hónapig volt nálunk,de sztem max 10* mértem,mert nem olyan jó fajta.

dharma
 
 


Sziasztok!


A Kisasszonyom ma fél 5-ig aludt 9-től....de szerintem csak egyszeri alkalom lesz....aztán megetettem, elvigyorgott egy kicsit és 5 perc múlva aludt....persze fel kellett keltenem 7-kor, mert a Kori ma ment táborba és el kellett vinni a suliba...végigaludta az utat és most, hogy hazaértünk most is alszik, ahogy letettem a kiságyba... :shock:

De azt nem értem, ha egy nap nem kell felkelnem és nem megyünk sehová, akkor miért nem alszik??mintha direkt akkor aludna, amikor én ugyse tudok.. :wink: :roll:

Mondjuk 1-től már az órát néztem mikor kell fel, mert a melleim feszültek... :roll:

Köszi a lányok dicséretét!


Dharma! Én 158 cm vagyok, a párom meg olyan 195 ...

Hajhullás:
Én végig szedtem az elevitet és a vasat is, és most is szedem, nekem akkor se és most se hullik a hajm..

Kocska!
Díjnyertes az a fotó a dédiről és a K.O-ról a blogodban! :lol: :lol:
Nyomtasd ki neki és kereteztesd be adédinek!Biztos örülne!!! :wink:
Ja, a Tina már kezdi kiheverni de azt hiszem örökre megmarad a nyoma.....azért már jár discoba és "vadászik" :lol: :wink:

Kép


Kép
tasin
 
 


Balázs 9kor elaludt, kelt 3kor, 6kor, és most is alszik, este jól alszik, napközben kevésbé...

kocska: köszi :oops:

én semmi plusz vitamint nem szedtem a terhességem alatt, most sem és nem hullik a hajam szerencsére.

dharma: a mérleget vidd vissza, sokaktól hallottam h a bérelhető mérlegek nem pontosak. a bimbóvédőt meg neked kell eldöntened. mi felváltva próbálkozunk. az én fiam meg nem tud cumisüvegből inni :D általában 2*3* meg akar fulladni annyira mohó... kb 10 korty után elkezd kapkodni, mert addig nem vett levegőt csak szívja szívja, szinte behorpad a homloka, és miután elkezd levegőt venni megfullad :D

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Dharma!

A bimbóvédő akkor kell, ha a baba nem tudja valami miatt rendesen bekapni a cicit. Túl nagy mellbimbó, befelé forduló mellbimbó...
Ezek egy idő után korrigálódnak a használatától. Ha nincs ilyen gond, akkor szerintem fölsleges.

MArci hiába evett azzal 2 hónapig, most ha véletlenül újra megpróbálom, akkor öklendezik. :roll: Inkább szenved teli cicinél is, míg végre rendesen be tudja kapni.

A tápszert pedig valóban pohárral vagy kiskanállal kell adni a babáknak, ha azt szeretnéd, hogy mellette még sokáig szopjon.


Ahogy elnézem Marci is mindjár ellszik újra.
Este fél kilenckor elaludt, éjjel fél három körül evett, majd hakor és utána kilenckor kelt.
A fél hármas evés inkább miattam volt, mert kimentem pisilni, és amikor visszamentem a hálóba, mocorgott egy kicsit. Simán aludt volna tovább, de én kihasználtam az alkalmat, és megetettem. Így nem kellett fél vagy egy óra múlva újra felkelnem. :roll: :wink:

Tasin!

Jó, hogy a lányod már másfelé kacsingat. Van még ideje, hogy megtalálja az igazit. Jobb is, ha előtte ismerkedik és tapasztalatokat gyűjt.
De ez az én véleményem.
Majd kíváncsi leszek rá 15 év múlva.
Vendég
 


Sildi!
Tegnap apának mutattam, hogy milyen szíjat kell használnotok!
Azt mondta, hogy én is ilyet "hordtam". De elég lazának tűnik.
Azt mondta, hogy nekem jobban meg kellett húzni, a térdem szinte teljesen fent volt... Nektek így elegendő? :? Szerencsére nem értek hozzá :oops:
Visszaolvasok, de addig is.
Pepével ahogy 3 napig nem itthon voltunk, a megszokott környezetben, na, hát éjjel 11 órát aludt (persze mellettem a nagyágyban), de estétől. 5-kor ébred fel először, szóval végigaludva az éjszakát, Majd még 1-2 szopival 9-iga aludtunk.
Azonban napközben nem aludt egyben 3 órát, de ez talán még az időjárástól is függhetett.
Itthon éjjel ismét felébredt 1-kor... Megőrülök tőle!!!!!!!! Akkor csak itthon szórakozik velem???? (mert a múltkor Velencére amikor mentünk, ott is átaludta már pedig)
Rotának még mindig nincs semmi jele, szombat reggel volt kaka, azóta még nem. A dr néni szerint tegnap, vagy ma ürül, vagy amikor kaka lesz. Szóval most kiváncsi vagyok, hogy ha lesz, lesz-e valami változás tőle.

Kép

Kép
eda7
 
 


Most ment el a gyerekorvos.
Mindent rendben talált, holnap beadja a rendelőjében az oltásokat.
Ad egy beutalót az éranyajegyek miatt a Heim Pálba. Azt mondta, hogy valószínűleg felszívódnak 1-2 éves korára, de azért nézessük meg a szakorvossal is.

A tejemre azt mondta, hogy akinek ennyi van (60-70%), annak lehet 100% is. Dolgozhatnánk rajta. Azaz szoptassunk 2 óránként, ne adjunk mindig tápszert neki, stb.…
Mondtam, hogy ezt már korábban próbáltuk, de ennek csak az lett az eredménye, hogy a tej mennyisége maradt, a gyerek viszont nem gyarapodott.

Sokkal szimpatikusabb volt, mint a másik doki. Megnyugodtam.

Luca tegnap töltötte be a 2. hónapot, így mától már én sem mérem az evéseket. Az esti súlymérések maradnak. Heti 1 alkalommal fogom csak mérni, hogy mennyit eszik. Azt is csak azért, hogy tudjam, hogy állunk a tejcivel.

Zsu!
Köszi a tippet a rizstejre.
Egyébként, kecsketejet sem szabad innom, most megtudtam.

Lucának nagyjából eltűntek a pöttyök az arcáról, tehát valószínűleg tényleg tejallergia miatt volt kiütéses.

Cat!
Nálunk sajnos egyértelműen meglátszott, ha keveset evett Luca.
Olyankor nem is gyarapodott a súlya. Ha sokat eszik, akkor beindul.

Kép
gesztenye74
 
 


Beo amikor átálltunk a bimbóvédőről nekem is ez elején csak az egyik ment bimbóvédő nélkül a másik kb 2 héttel később.... :?

Sex: nálunk rendben volt.... de utána volt belül ilyen égető érzésem...

köszönöm derekam megvan.... nem olyan rossz most.... bár napok óta a párom egyedül fürdet, meg ilyenek, hogy kíméljük.
Ma Csani felkelt 1/2 4-kor, de evett és 8-ig durmolt tovább!
És délelőtt sikeresen megnyitottuk a babakötvényt is! És délután megyek kozmetikushoz! :)
Holnap DM koncert..... izgulok....

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sziasztok!

Ezt a ocsmány időt :-( Tiszta ősz van :-( Itt reggel óta esik!

Ildi!
Mi volt ma dokinál??

Gesztenye!
Tök jó, hogy ez a dokiőnő normálisabb... Tejcsi+tápot szerintem úgy csináld ahogyan Nektek jó.

Bimbóvédő!
Én Kolinál használtam a szoptatás végig, mert nem volt hajlandó nélküle. Most is megvettem a korházban probáltam, de Beni meg egyáltalán nem fogadja el. :-) Szerintem ez is baba függő....

TI babaitok, hogy bírják ezt az időt??? Benikém elég sokat nyügösködik.... Nehezen alszik el és elég sokszor szopizik.

Képzeljétek. Lehet végre nálunk is beáll a tejcsi dolog. Ma még csak egyszer fejtem. És azt tervezem hogy majd csak este lefekvés elött.... És még nem durrantam ki :-)

Tornáról senkinek nincs véleménye? Vagy tornázik valaki vagy szopi végig hagyjam?

NAgyon várom a szerdát megyünk a kardiologiára.... Remélem minden rendben lesz...

Eda!
Nem probáltad, hogy Pepének ha éjjel sír adsz egy cumit meddig bírja??? Mert én egy hete kiprobáltam gondoltam proba szerencs és azóta éjjel csak 3:30 és 4 között kell. :-) Így majdnem 6órákat alszom egybe és ez így már kielégítő. 2kor álltalában nyüszörög benyomom a cumit és alszik tovább. ma 3:15kor kellt gyorba evett és reggel8ig még aludt. :-) BÁr én elöbb kelltem koli miatt.... Vagy ha elmentek nem vagytok többet levegőn??? Mert az is szívhatjaám a babákat nagyon. legalább is az én gyerekeim minnél többet vannak kint annál nagyobakat alszanak.

na lépek
puszi mindenkinek

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Sziszike!
Igazad van, borzasztó idő van. Be vagyunk zárva a házba, pedig olyan szívesen sétálnék egyet.
Próbáld a tornát csak annyira intenzíven csinálni, hogy még ne legyen izomlázad, de azért legyen kellő mozgás.
Úgy hallottam, hogy az aki a terhesség alatt illetve előtte is rendszeresen sportolt, az nyugodtan folytathatja szoptatás alatt is. Közben persze ügyelnie kell a cicire.
Aki viszont korábban nem sportolt, az maximum olyan tornát végezzen, ami inkább nyújta a testet.
Tehát aki fogyni akar szoptatás alatt, az ne a tornával próbálkozzon, mert izomláz nélkül nem fog menni. :)

Luca is elég nyűgös ma, nem igazán akar sem aludni, sem enni. Pedig az elmúlt 3 napban mindkettő nagyon jól ment neki. :)

Kép
gesztenye74
 
 


Sziszike! Sajna Pepe hason alszik, így nem tudok cumit nyomni a szájába. Már gondoltam rá, hogy akkor a hátára fordítom.

Szabadban is voltunk, de mivel vagy túl meleg volt, vagy túl hideg, így inkább bent voltunk. :cry:

Zsu!
Közös fürdésről még nem készült kép, de fogunk!! Akkor majd felteszem!!

Éjjel mostanában ha csak rugit, ha meleg van, akkor vagy rövid, vagy hosszú újjú badyban alszik. (persze kis takaróval, Minimanós)

Tisa! Milyen volt a hétvége??? :wink: Érdekes, hogy neked csak az első kakit mondta, pedig a papíron is az van, hogy a 6-7. napon ürül, arra a kakira kell nagyon vigyázni, és igen, úgy minél hamarabb kivinni, ahogy írtad!!!

Tasin! Csodásak vagytok!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Ettike! Nagyon kis édes Alex! Kis husi tényleg!!!

Lili! Milyen volt a keresztelő??? Képeket kérünk!!

Kép

Kép
eda7
 
 


eda, Misi is hason alszik mégis cumizik. Egy pelus van a feje alatt, a cumi a szájában, és a pelus a keze meg a cumi között van. Már át is tudja fordítani a fejét anélkül, hogy kiköpné, bár nem mindig sikerül álmában :)

Misi ma egész nap alszik még mindig, ma eddig összesen két-3 órát volt fent, azt is csak két részletben, meg félálomban evett még egyszer, azt nem számolom. Remélem azért éjjel is aludni fog...
megyek, mert Réka viszont fent van, és játszani kell vele.

én örülök az esőnek, felénk nagyon kevés esett, jót tesz a földnek.

azért szép napot!

kikocska
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Sziasztok!

Csajok: Mitől lehet spenótzöld színű híg kaka? Ez normális szerintetek?

A másik kérdésemre senki nem írt: „Honnét lehet tudni, hogy kötött a nyaka, vagy valamije???”
Azt vettem észre, ha hasra teszem és elalszik mindig jobb oldalra fordítja a fejét. Meg ha háton alszik akkor is általában jobbra fordul, néz. A bébihordóba is jobbra húz, és a jobb lábán több a hurka. Szerintetek baj lehet vele vagy én vagyok para? A bal oldalát kéne tornáztatnom?:

Eda: voltatok szemészeten? Mi volt? Örülök, hogy eddig a rotának semmi mellékhatása nem volt.

Bogyó: ti milyen oltást kaptok 2-án? És miért félsz tőle ennyire? A rotát kapjátok?

Zsu: hű még olvasni is rossz, hogy milyen volt Emma rohama. :( Reméljük többet nem lesz ilyen. Hát igen nehéz távol tartani ilyenkor a kicsitől. Kende se igazán érti, miért ne puszilgassa most Csanit.
Azt honnét tudtátok, hogy le van nőve a nyelve? Jobbulást nektek is!

Tisa: grat a férjednek! És hurrá hogy már otthon van veletek! Milyen volt az újbóli nagy találkozás apának Lénával?

Ildi: Janka hogy bírja a szíjat? Kezdi megszokni? Voltatok a másik dokinál?

Liliana: tuti megijedt Sára a nagykádba. Mi úgy csináltuk Kendénél, hogy először a kiskádat tettük bele a nagykádba, aztán mikor megszokta a „látványt” akkor én beültem vele a nagykádba. Aztán már ment neki egyedül is. :) Szerintem egyenlőre hagyd a nagykádat, majd elfelejti az „élményt”. Egyébként én se használok semmi kütyüt a fürdetéshez, csak a két mancsomat.
Hogy sikerült a keresztelő? Hű jó súlyba van a kisasszony. 7 kg nem semmi!

Dharma: sajnálom a rossz szombat éjszakát :( Mitől sírt ennyire sikerült rájönnöd?
Nekem is fájt az első együttlét. Azóta meg nem nagyon volt kedvem hozzá. :(
Kitartást a kanalazáshoz és a tejszaporításhoz.

Gesztenye: mi is megyünk 4 hós csípőkontrollra. Mi az az éranyajegy?
Szuper, hogy mindent rendben találta az új doktornéni!

Bogi: ha meleg van akkor rövid ujjú body + ujjatlan hálózsák. Ha picit rosszabb idő akkor rövid ujjú body + hosszú ujjú plüss hálózsák, ha meg tényleg nagyon hideg van akkor hosszú ujjú body + hosszú ujjú plüss hálózsák. Én mindig rádobok egy takarót, de azt éjjel lerúgja magáról.
Majd ha 38 fog lesz a lakásba, akkor meg csak rövid ujjú body lesz rajta, vagy csak egy pelus :)

Tasin: klasszak a képek. Megállapítom ismét, hogy Tina gyönyörű nagy csaj! Nem kell túl sokat várnia a „vadra” a discóba :lol:

Kocska: a citromsárga pampers az újszülött babókra jó (1-2-es méret). A kékes-zöld csomagolású (aktiv baby 3-6-os méret) meg a már a nagyobb babákra. A sleep&play az a narancssárga nem? Az szerintem vékonyabb a többinél.
Én is a citromsárga 2-es pamperst használom! De lassan átlépünk a 3-ra.
A kukacfoltra nem tudok mit mondani. Vidd el dokihoz őt!

Kikocska: de jó hogy már Misinek kiszedték a varratokat. :) Szépen be fog gyógyulni a seb!

Demetnik: örülök, hogy minden rendben volt a csípősrésen! De jó hogy már elnézelődik magába a kiscsaj. Csanit szórakoztatni kell :lol: De nagyon érdeklődő ő is már.

Ettike: édes Alex a képeken! Lehet hogy az ínye kötődik neki is. Bár ha csak este sír akkor nem lehet, hogy nagyon kifárad nappal és a nap eseményeit nehezen dolgozza fel?

Cat: nekem Kende volt ilyen kisevő. Most sem egy nagy kajás, de értelmes okos kissrác. :)

Sziszi: mi se bírjuk ezt a szutyok időt. Nem tudunk kimenni és Kende nem fárad le eléggé :(
Én még nem tornázom.

Gabka: köszi a képeket. Szépek vagytok!

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


virág, ha nagyon jobbos, akkor egy dévényes tornászhoz érdemes elvinni, hogy megállapítsa, van-e gond. A mi dunakeszinket tudom ajánlani, de talán van vácon is. Amit írsz, akár érdemes is elmenni, már csak azért is, hogy megnyugodj, ha már felidegesítettelek :) nem tudjuk úgy tornáztatni őket, hogy kitornázzák, ez egy speckó módszer, képzett gyógytornászok tanulják tanfolyamon.
zold kaki lehet attól is, hogy túl sokat volt a hasában, és hasfájástól is, lehet mástól is. erre a fajta hasfájásra, ami zöld kakival jár, ajánlják a chamomilla homeós bogyót.

kocska, a piros folt lehet pelenkakiütés : gomba. Dokinak mutasd meg feltétlen!

megyek, csak most folyton frissítek, hogy mi van Ildiékkel az ortopédusnál. izgulok értük :)

kikocska
 
 


Köszi Kikocska!
És Dunakeszin hol-ki az, aki ezzel foglalkozik? Tudsz elérhetőséget adni? Jöhet privibe is! Köszi!!! Lehet megnyugvást adna, ha látná őt egy szakember, és inkább mondja hogy én vagyok para, minthogy később gond legyen :lol:

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Kép Kép Kép

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Virág: hívd fel ezt a számot és megadják a környékeden lakó dévényesek számát! 06-1-3555-392,

http://www.deveny.hu/index_121.php

Kikocska:mi július 4re kaptunk időpontot szombaton lesz mert elmarad neki jövőhét hétfőn de ha nem ér rá apa elvinni akkor majd 6-án megyünk.Azt mondta először csak egy állapot elmérést csinál.De már kezdi forgatni magától balra is a fejét és ez tök szuper!!! :D :D :D

Beo: nagyon aranyos Balázs a képeken!!

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Rekordot döntöttünk: Luca az uzsiját 5 órától 6:20-ig fogyasztotta el. :( Szopizás közben végigaludt. Utána elővettem a lefejt tejcit, nem kérte. Több szünettel végül megette, de a végére nagyon megizzadtam.

Viri!
Sajnos, nem tudom, hogy milyen az, ha egy baba kötött. Szerintem, nézesd meg dokival vagy gyógytornásszal, és akkor Te is megnyugszol.
Éranyajegy: nagyon piros foltocska. Tűzjegynek is szokták hívni, de ez egy picit kidudorodik. Nem fáj egyáltalán neki. Ha nem a szemhéján lenne az egyik, illetve egy viszonylag nagy a combján, nem is érdekelne. Főleg azért nem, mert valószínűleg ez hamarosan felszívódik. De hát jobb félni, mint megijedni. Lássa inkább egy szakorvos is!

Kocska!
Mi is a citromsárga Pamperst használjuk.

Kép
gesztenye74
 
 


Sziasztok!

Olyan aranyosak vagytok, nagyon meghatódtam, hogy így izgultok értünk!
Csak gyorsat írok, mert Janka igényli a törődést.
Voltunk mezőkövesden, nagyon meg vagyunk elégedve az orvossal, emberséges, a hozzáállása is egész más. Majdnem összeakadt a szeme, amikor megtudta, hogy röntgenezték... Megerősítette, hogy gond van a bal csípőjével, de közel nem olyan vészes a dolog, ahogy azt itt mondták. Lecserélték a kengyelt, Otto Bock félére, valahogy sokkal normálisabbnak tűnik. Mindjárt teszek fel róla egy képet, ha a kisasszony is úgy akarja:) Kb. 2 hónapig kell hordania, ez is megnyugtatott, minekután olvastam, hogy volt akinek 1 éves koráig hordania kellett.
Na, mindjárt teszek egy képet.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Kép

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ja, és mondta az orvos, hogy ő nem szereti a Pavlik kengyelt, mert annak a beállítása kb. 1óra, mivel új lukakat is kell ütni a bőrbe, mert ritkán jó az, ami eredetileg rajta van. Ehhez képest Egerben kb. 5 perc alatt ráhajították a kengyelt... Hihetetlenül kedves volt Jankával is, olyan jó, hogy vannak még elhivatott és jó orvosok is!

Kép

Kép
sildi83
 
 


én pampers használok és abból is az active baby midi 4-9 kg-sat nekem ez tökre tetszik jó mert nem vastag és könnyen rátudom adni.Kipróbáltam a rossmanossat de kifolyik belőle a pisi és a lidl-isből is valahogy mindig talál kiutat. :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
gabka7926
 
 


SILDI EZ NAGYON SZUPI HÍR ÉS TÉNYLEG SOKKAL BARÁTIBB EZ A KENGYEL!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D ÉLJEN ÉLJEN!!!!!!!

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Viri: ortopédián voltatok már? Én onnan vettem észre, hogy a jobb lábával sokkal többet rúgott. És most már tudom, hogy az is baj, ha a redők nem szimmetrikusak. A nyakáról már a kórházban mondták, hogy baj van, és tényleg mindig jobbra tartotta, és balra nem ért le az arca teljesen vízszintbe.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Ez nagyon jó hír :-) És ez a kengyel 1000x jobban néz ki. Mért nem ezt használják mindenhol??? Örülök, hogy végre egy normális dokihoz kerültetek. Gondolom ez megnyugtató?!

Eda!
Bocsi, de Beni is hason alszik feje alatt egy textil pelussal.Azt gyürögeti a cumit meg szívja :-) néha már át is fordul vele....Egy próbát megérne....

jaj jó hogy vége a napnak,mert nagyon nehéz volt ígybezárva.... Beni meg nagyon nyüszi volt.....

no megyek pihenni.
puszi mindenkinek

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Sildi örülök,h jó híreket kaptatok és találtál egy normál orvost. Remélem Janka baba jól bírja majd ezt a két hónapot. Az meg hipp,hopp elrepül :) Egyébként ennek mindig,éjjel,nappal rajta kell lennie? Vagy van egy nap mondjuk egy óra,amikor kinyújthatja magát?
De azt látom,h a haja jól kihullott a kicsilánynak. Maja is már a feje búbján majdnem,hogy kopasz :)

Gesztenye elfelejtettem kérdezni: mi ez a more milk,amit írtál???

Beo Balázs szép fiúcska :) Szeretem,amikor a szájuk betorzul :D Barna a szeme? Vagy csak a képen látszik úgy?

Valakinél már elkezdett változni a szemszín?

Mi még nem bújtunk össze. Semmiképp nem szeretnénk tesót,így előbb meg kell várni a köv. mensit és elkezdem szedni ezt az azáliát. Gumi kilőve,mert annak az érzését nagyon nem szeretem. Most csak érdeklődtem,h kinek milyen volt :)

Vettünk babáknak való kanalat és azzal nagyon szépen tudja enni a tápit. Egyre ügyesebb,pedig csak tegnap este kezdtük el :) Azt észre vettem,h a kanál után könnyebben jön a büfi,mint a cumi után.

Egyébként sztem a melegtől sírt,mert azóta normalizálódott a helyzet,h nincs 50 fok.

dharma
 
 


A júliusiaknál ma született egy baba pont olyan súllyal,meg hosszal,mint Maja :)

dharma
 
 


sildi! ez nagyon jó hír, aggódtam értetek nagyon. örülök, h a doki is normálisabb és a kengyel is sokkal jobb! kitartás! 2 hónap mégsem 1év

dharma: nem barna, szürke egy kis sötét zölddel keverve. :)

bár most aggódom, mert Balázs a jobb lábával nagyon aktív, a ballal is de azt inkább a fenekéhez húzza és tolja felfelé magát. és a bal lábán középen is van egy nagy redő a jobbon nincs...


fene mert kell beutaló, amit a gyerek dokim nem adott... aggódom...

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Zöld kaki: Túl sok tejtől vagy túl kevéstől lehet. A mi gyerekorvosunk szerint.

Sildi!

Örülök, hogy találtatok egy jó ortopéd orvost.
A Pavlov kengyelről én is azt olvastam, hogy pontosan be kell állítani, csak akkor jó. És Egerben ezt nem tudom elképzelni.

Kisvirág!

Én a helyedben megmutatnám egy gyógytornásznak. Szerintem ez a kötöttség pont olyan dolog, amit így neten kersztül nem nagyon lehet elmagyarázni. Ők amikor mozgatják a babát érzik, hogy mennyire lazák vagy kötöttek az izmok.
De szerintem ha mindig ugyanarra az oldalra fordul, akkor van rá esély.

Eda!

Marci szájában csak akkor marad meg a cumi, amikor hason fekszik. Akkor odateszem a kezét a cumi elé, és azzal bent tartja.
Vendég
 


Szerdán van doki, nekem is gombának tűnik.Pelenka kiütést több piros pöttynek gondolnám.
Na de majd meglátjuk.
Ma sikerült pont Metróból hozassak 2es citrom pamperst,és tök jó ez is ugyanolyan vékony és jobb a lábgumirozása Olira, mint a narancs vagy liberó 2esnek.

Ez a kengyel tényleg sokkal barátságosabb, de igy is megszakad a szivem érte.

Oli hajnalban 2-4-6-8kor kelt, elfelejtette,hogy éjszaka van, azt hitte nappal...... :roll:

kocska
 
 


És elfelejtettem tegnap már megint:
Nem, nem adtam be a laevolac-ot Misinek. MIndig mire azt mondom, hogy kéne, addigra megjön magától. Most heti kettő jött az utóbbi két hétben. Ma megint úgy vagyok, hogy kéne, mert szenved. 3 nap után mindig szenved, aztán jobb lesz.

Misi majdnem végigér a babakocsi mózesében... hogy fogom így hason altatni babakocsiban :( félek, hogy kifúrja magát a másik végén, itt megakasztja a fala a babakocsinak, a napfényvédő tetőkben nem bízom.
Réka meg még alszik :shock: :shock: :shock: fél6-6kor szokott kelni, de legkésőbb fél7...

kikocska
 
 


ja, és ILdi, é ljen!!!! azért ez humánusabbnak tűnik tényleg. meg az is jó, hogy nem akkora a baj, amekkkorára felfújták.

kikocska
 
 


Ettike lassan készítheted az új topicot :) Pont tegnap néztem és nekem júli végén volt az utolsó mensim,de én voltam a sorban az utolsó is,volt,aki már akkorra tudta,h helyzet van :)

Teszveszen egy nő árult 6 henger bontatlan homeós tejszaporítót,meg 8 db more milket (gesztenye javaslatára) 3000 Ft-ért. Gyors le is stoppoltam,mert már maga a homeós többe kerül,ez a more milk meg 7000 Ft körül van,ha meg nem segít idegbajt kapok,így legalább kipróbálom. Kíváncsi leszek. Személyes átvétel,így meg tudom nézni,h tényleg bontatlan-e a homeós...

dharma
 
 


Dharma: Nem is volt haja, csak hátul, mint hókuszpóknak:) Épp most kezd neki növögetni a feje tetején is vmi kis pihe :lol: :lol:

Napi 2 órát lehet levenni róla, reggel és este a fürcsinél. Olyankor meg kell tornáztatnom, kihúzogatni a lábát, hogy meg ne meredjenek az izmok ebben a helyzetben. Mivel hason tud csak aludni, kicsit kényelmetlen neki, de legalább a vállát és a hónalját nem vágja be, mint a másik. Mondta az orvos, hogy azért sem szereti a Pavlik kengyelt, mert feleslegesen terhel egyéb testrészeket. Ebben pl. szabadon tud rúgkapálni, csak kinyújtani nem tudja a lábacskáit.

Sziszike: Igen, nagyon megnyugtató volt az orvos, nem maradt bennem semmi kétség miután eljöttünk.

Pleus: Nekünk a 3-as Libero a nyerő, abban még mindig bentmaradt a cucc. Most vettünk egy csomag Pampers Active Babyt, az is bevált, bár még nem kapott a hétmérföldes Janka-féle sárga eresztésből. Meg nekem kicsit fura az a zöld valami a pelenka alján, meg hogy szaglik. Bizalmatlan vagyok az ilyen vegyi anyagokkal szemben.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sildi83 2009.06.23 08:14-kor.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ja, meg ebben a kengyelben nehézkes az ölbevétele, mert nagyon nyom a fém merevítés a lába között. Mármint engem. De az nem számít, a lényeg, hogy ez hatásosabb és neki jobb.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sziasztok!

Mondjon már le ez a vacak idő, megőrülünk idebent!!!! :(

Ildi, örülök, h jobb a helyzet, hidd el hipp-hopp elmegy majd ez a 2 hónap!!! Meg amúgy is sokat számít egy normális orvos! Jobb érzéssel fogadja el az ember a diagnózist is.
Mi ma megyünk mind2 gyerekkel. Barninak csípőszűrés, Emmának kontroll, mert gyógycipőt hord (csúnyán jár)! Remélem Barni csípőjével minden ok lesz, mert a náthás gyerekeim, a krupp és Barni köldöke most bőven elég nekem! :? :?

Dharma, ez jó üzletnek tűnik, ügyi vagy! More Milk tejszíporító tabletta: www.boldogmama.hu
Mi a héten akartunk összebúni, de elmaradt a kontrollom, talán majd a 7végén be tudjuk már pótolni…. :roll:

Beo, Ti nem voltatok még ortopédián, azért aggódsz? Mindenképpen menjetek el, bár remélhetőleg minden ok.
Ilyen füles ruhánk nekünk is van :wink: , jól áll Balázsnak!

Viri: ha sír akkor látszik, h a nyelve hegyéhez nagyon közel van/ volt az a kis szalag, ami lefelé rögzíti (nyelvfék). Nem vmi szakszerű leírás, de talán érthető. Barninak is le volt, neki már a kórházban felvágattam (hiába 2. gyerekkel, már rutinosabb az ember. 8) )
Hogy álltok a náthával? Nekem azt mondta a védőnő, h inkább én szedjek Cebiont, Barni azt is uúgy megkapja.

Na, mennem kell, vki bűzlik…..
:roll: :lol:

Zsu
svs
 
 


sziasztok.

itt már 3 napja esik :cry: :cry: :cry: :cry:
apa nem bírta tovább,fogta Patrikot és elvitte nagyszüleihez.remélem nem áznak el nagyon....
ja,merthogy minden reggel elkobzom az egeret és csak este kapja meg minkor mi már lefekszünk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: kis gonosz dög vagyok,de így legalább Patrikkal elvan.....

ildi:

sokkal jobban néz ki ez a fajta szerkezet.és az a 2 hónap....úgy elmegy,hogy észre se veszed :wink:

egyre erősebb a gyanúm,hogy Alexot a foga piszkálja :( :( :( eggyik pillanatról a másikra olyan fájdalmas vistásba kezd,hogy belefájdul a fejem :cry: :cry: és hiába tornáztatom nem nyugszik meg....meg kaki is böfi is van rendszeresen....
majd kipróbálom ezt a vibrucolt vagy mit.

felkelt megyek..

Kép
Kép
ettike
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: