Új privát üzeneted érkezett!

Cosmo,
majd alakul az a napirend, és mire azt hiszed, ismered a rendszer, másnapra a csaj jól megváltoztatja. Allergiát sajnálom, nagyfiam is benne van, tavasszal megpróbáljuk az akupunktúrát, többeknél bejött és tünetmentesek.

Tabati,
ilyen jó időben bárhol tudsz szoptatni, persze ebbe is bele kell jönni, az első pár alkalom nehéz csak. Ma már, így a harmadikkal minden szégyenérzet nélkül szoptatok bárhol, persze nem kihívóan, de nem vagyok hajlandó elvonulni. Szegény apósom volt ettől totál zavaban, de már ő is hozzá edződött.

A tieitek mennyi ideig szopiznak? Beni nagyon hamar végez mostanában, max. 10 perc.

Preta,
engem is szokott a kis öklével püfölni, tekeregni, rugdosni, közben cibálja a mellemet, nem kellemes. Ilyenkor jön a böfi, vagy kevés a kaja és még enne, vagy jön a tej ő meg csak cumizna.

Benta

Kép
benta
 
 


Cosmo: allergia cudar dolog, sajnos köszönő viszonyban vagyunk. nekem házipor, atka, tollpihe allergiám van.
Neked mi?
Engem 23 évvel ezelőtt kezelt egy Marosvásárhely-i doki, egy éven keresztül volt részem injekciós és tablettás kezelésben, s az nagyvonalakban tünetmentessé tett. Napi 2x1/2 tablettát szedtem, majd a következő 18 évben csak akkor szedtem a bogyókat, ha baj volt. Hát így 20 tabletta fogyott el. Most is van a házban, akkor szereztem be, mikor Edinám 3 évvel ezelőtt egy kemény napallergiát adott elő. Mikor? Naná szombaton. Aztán a saját tapoasztalataimból meg a neten olvasottakból jól megkezeltem a csajt, kopp-kopp, azóta sem volt részünk olyanban (van szerencsétlen fejének más keresztje, apájától örökölte a psoriazist....kemény dolog).

Bimbó cibálás nálunk is van, álltalában ha puki avagy kaki kínozza. Ritkán történik meg, hogy cicivel a szájában szeretné elfordítani a buksit. De rájön, hogy nem megy, én közlöm vele, hogy nem tépőzárral működik, így abbahagyja. No, de inkább cibálja, csak legyen értelme, azaz legyen a ciciben tej.

Mára elköszönök, jó éjt nektek.
Nekünk aktív 7végénk lesz, holnap megyek a lányokért, szombaton Adriámnak szülinapi buli, majd vasárnap a haverjeink kislányának lesz a 2 éves zsúrja. Oda is hivatalosak vagyunk.

Kép
kissmanó
 
 


szopiidőt felejtettem el: hát max 20 perc, de a végén már csak tartogatja a szájában, s nyalogatja. Én meg hagyom, hisz most még nyugi van, nincs program.

centizni nem centiztem, de a 2 hós mázsálást megejtettem én, ha már a rendelőben szabin vannak. Kerek 6 kiló volt a drágám.

Kép
kissmanó
 
 

 
 

Manó: parlagfű, fekete üröm és fűfélék. Én már mindent kipróbáltam az elmúlt kb. 17-18 év alatt. Szedtem már többféle gyógyszert, voltam lézeres akupuntúrán, próbáltam a homeos golyók több fajtáját, minden évben mást és mindig olyat, ami mindenki másnak segített :( Általában 2-3hónapig is eltart, de 1-1,5 hónap durva ebből. Egyetlen dolog, ami beválik, hogy elutazom, elindulok nyugat felé és megszűnik a problémám :evil:

Benta: nálunk 15-20perc a szopi, néha esetleg 30.

Büszke vagyok a férjemre, ma olyan ügyesen néhány pillanat alatt és tök csöndben elaltatta a gyereket a saját ágyában. :)

Elteszem magam én is holnapra.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Huh, most kerültem gép elé, picit hosszú volt ez a nap... és már most biztos, hogy a holnapi is az lesz.

Heni, teljesen átérzem a takarítási gondodat! Nálunk is ugyanez a helyzet. Próbálunk mindent rendben tartani, de Dávid előtt sokkal alaposabban takarítottunk, most egyszerűen nincs időnk rá... és a vasalni való, na az nálunk is állandóan csak gyűlik és gyűlik :( De egyszer majd csak utolérjük magunkat :)

Tabati, gratula az egyre jobb szopikért! Átérzem, hogy milyen sokat jelent ez Neked, én a fellegekben járok, ha szopi után nem kell tápszerrel / lefejt tejjel pótolni!
A nőgyógyászok meg... :roll: én is elfogyasztottam párat, mire rátaláltam az igazira :)

Dávid megkapta az oltásokat, hát szörnyűűűűű volt látni, hogy milyen keservesen sír :( Pedig olyan édesen mosolygott a doktor nénire, és cserébe két szúrást kapott :)
De a játszószőnyegen valami tünemény, ahogy elszórakozik! Csináltam képeket, majd teszek fel, amint áttöltjük a gépemre.

A babafotók annyira édesek! Tényleg öröm jönni ennyi gyönyörű, mosolygós arcocskára :)

Most csak ennyit tudtam visszaolvasni, már jó késő van, fáradt vagyok, azt hiszem bezuhanok az ágyba. Remélem holnap is tudok jönni!
Jó éjt!
magdii
 
 


Sziasztok!
Mégegy eltűnt bárányka...
Visszaolvastam a 3 oldal, amiről lemaradtam, de tuti a felére sem fogok reagálni annak, amit elterveztem.
Ma szalma vagyok, Zé alszik, így volt egy kis időm.

Mi fiacskánk is elég keveset alszik napközben, ezért nem tudok én sem olyan sűrűn jönni.

Manó, én arra tippeltem volna a kvízkérdéseddel kapcsolatban, hogy Gréti is szeretett volna kapni egy kis anyatejet, ezért megkért rá, hogy fejj neki egy keveset :D

Benta, szuperek a fürős képek. Nagyon helyesek együtt!

Magdii, Tökmag, gyönyörű hajasbabáitok vannak!!! Zétinek most kezd el nőni. Kiváncsi vagyok, milyen lesz, mert apjának és nekem is elég sok hajunk van. Az tuti, hogy szőke lesz.

Tabati, örülök, hogy ilyen klasszul belejöttetek a szopiba. Eleinte nekem is fájt a mellbimbóm, de most már szinte meg sem érzem, amikor szívja. Annyira jó hallani, amikor nagyokat kortyol belőle. Nekünk kb. az arány naponta: 600 anyatej, 200 táp. Szerintem nem olyan rossz.

Manó, Te mennyi folyadékot veszel magadhoz naponta? Én 2x1,5 liter ásványvizet, 1/2 l sört, 1/2 l teát + a levest. Ezek szerint még ennél is többet kellene. No, majd megpróbálom.

Amadea, sajnálom, hogy kezelésekre kell járnod, remélem minél hamarabb helyrejössz!

Cosmo, nem irigyellek az allergia miatt. Nálunk a férjem prüszköl. Meg Zéti is naponta párszor.

Nem tudom, írtam e, de mi már a nagykádban fürdetjük. Úgy tűnik, kinőtte a kiskádat. Persze amikor egyedül vagyok vele este, akkor én a kiskádban fürdetem. Nagyon élvezi és most már én is egyre bátrabb vagyok. Ő is egész jól elvan a pihenőszékében. Sokat beszélget és mosolyog. Egyelőre nagyon kis nyugodt, kiegyensúlyozott.

Amitől 2 napja picit tartok: olyan furcsán veszi a levegőt és olyan, mintha szipogna. Pedig nem folyik az orra. Talán a sok nyáltól van, amit mostanában produkál? Azt mondta a védőnő, hogy már ebben a korban is nyomhatja alulról az ínyét a fog. Ami persze nem azt jelenti, hogy hamarosan megjelnnek. Állítólag majd elmúlik, aztán újra jön. Az ökle is állandóan a szájában van. Lehet, be kellene szerezni olyan hűthető rágókát? Alvásnál mindig ott állok a kiságy mellett sokáig, hogy nehogy megfulladjon. Nem is merem lerakni háton, csak hason. Szerencsére szépen veszi a levegőt, de azért aggódom picit.

Szopiidő: emlékszem, eleinte néztem az órát, hogy mindkét cicin meglegyen a 30-30 perc. Mostanában max. 20 perc alatt lezavarjuk. :D

Igyekszem én is picit sűrűbben jönni!

Puszi mindenkinek!

Ja, mi lehet pl. Puszedlivel? Ő is nagyon régen volt már.

KépKép
süni76
 
 


Sziasztok!

Ma megkaptuk az első oltásokat - kiváncsi voltam, itt miket adnak, szerintem ugyanazt, mint otthon, még a rotavirus elleni is benne volt. Persze tőletek már sokmindent tudtam, a doki is csak nézett, milyen tájékozott vagyok. Pont két kajálás közepén mentünk, így esélye se volt, hogy visszabukja. És kb. egy percet sírt csak, már mosolyogva távoztunk a rendelőből. Este azért több volt a nyűgi.

Nálunk a szopi 30-40 perc, de ekkor is sokszor én választom le, mert beszakad a hátam. Sajnos éjjel is elhúzódik az etetés, kb. 2 órám marad egyben alvásra, aztán ujraindul.
Tabati: A szopi nálunk is pont olyan, mint nálatok. Hiszti a cicin, pedig még spriccel a ciciből a tej. Van, amikor elszoritja a cici felét az ínyével, és szívja, mint az őrült - persze semmi se jön. Lecuppantom, visszaegyengetem a cicim, ujra az egész. Ma doki előtt másfél óráig etettem, majd apja kezébe nyomtam, és ő megetette táppal, nem volt mese :(

Ja, engem is már szinte mindenki látott szoptatni az ismerősi körből. Pedig azt hittem, szégyenlősebb leszek, de mindig mérlegeltem: ennek gyereke van, ugyis látott már ilyet, a másik rokon, nem számit, a harmadik öreg, vagy a feleségének alapbol 3x akkora a keble, szóval mit figyelne az enyémen :)
egyedül a párom csoporttársa hozott zavarba, szingli pasi, akit szoptatás közben ismertem meg :oops: szegény azt se tudta, hova nézzen kínjában, szóval neki volt kellemetlenebb :lol:

Holnap már bőröndpakolás, készülünk haza - 12 óra kocsival :o
Majd igyekszem bekukkantani, szept. elején ujra itthon leszünk. Ha addig lesz, baba-mama tali, még lehet, el is tudnánk menni :wink: Mindenkinek nyugodt két hetet, több pihit, legyetek jók!
preta
 
 


Süni: enyém folyadékigény normál állapotomban olyan fél lityó bubis ásványvíz, amihez hozzájön a leves. Slussz-passz.
Namármost álltalában lenyomok egy lityó szopis teát (még mindig semmi válasz a gyártó onlány bótjában tett igényemről...ma Apukám megy Csíkszeredába, kiadtam feladatba neki is), egy doboz alkeszmentes sört, kis bubis ásványvíz, no meg leves, ha épp nem egytálétel az aznapi menü.
Tegnap pl. leves nyix, helyette egy cikk dinnye volt, két lityó szopistea (el is áztattam reggelre a pizsim) meg egy doboz sörike. Szal nem extrém mennyiség, csak ha összehasonlítjuk a magam normál adagjával. Asszem Grétinél legjobb esetben ha összejött konkrét folyadéknak az egy lityó, már túlteljesítettem magam.

Preta: az útra olyan babót kívánok neked mint amilyen Grétim volt 2 éve. Semmi cirkusszal megjártuk a férjem unokatesójának az esküvőjét, ők Heilbronnban laknak. Arrafele az 1600 km-t apa egyhúzóra letekerte, csak tankolni állt meg (ja, Ansbachban is megálltunk vagy 2 órára, meglátogattuk a keresztanyját). Jövet elmentünk a Duna emléktáblás forrásához, majd az Európa parkba, utána egy esti villámlátogatás Strassbourgban, s délelőtt már Bp-en is voltunk, az Ikeában az akkori topiktársakkal babatalicska volt. Aztán este Bp-en aludtunk. Szóval hazafele már kissé lazább volt, de lánykámnak meg sem kottyant. Hát Gézum nem igazán csipálja az utazást, szerencsére most nem kell ilyen hosszú útra kelni. Ma megyek a lányokért, hát remélem nem ordítja át az út egyik részét sem.

Süni: mi is a nagykádban nyomulunk, épp a tegnap szállítottam fel a kiskádat a padlásra. Talán csak szüksége lesz egyszer a húgomnak is rá.

Aki nem szokott fejni, csak esetleg megnyomja a cicit szopi után, s konstatálja, hogy priccol a tej. Lehet 5 mili is alig jönne ki fejéssel, csak épp úgy tűnik, hogy van s az már csak az utolsó löket, miután a baba lecsatlakozott. Én anno ezt is kipróbáltam, mert meg voltam győződve, hogy van, csak jön a gyerek részéről a hiszti. S közben tényleg nem volt.
De ha tényleg több jön, akkor nem szóltam semmit, csak ismét a saját tapasztalatom szajkózom itt nektek.

Ja, írtad Grétit meg az anyatejet. Hát egy párszor fel volt ajánlva neki, hogy próbálja meg. Ha nem harapdál engem is mint a cumisüveget, akkor szípózhat egy adagot a tesó kajájából. Nem akarta, kivéve egyszer. S mikor? Naná mikor épp a hullámgödörben volt a mennyiség, így sajna nem kaphatott semmit. Igaz, első napokban, mikor úgy dőlt belőlem mint a Niagara, akkor kis pohárkában kapott, kicsit furcsállotta az ízét, de megitta. A nagyok elzárkóztak a kóstolástól is.

Asszem ma írok Sosinak sms-t, nagyon el van tűnve.
Puszedli egy darabig tudósított Ácicáékról, de ahogy elnézem, már róla is kéne tudósítás (na jó, nekem írta, hogy Nándi 4 óránként kajál, közte kb. 2 órákat alszik, meg vendégeik voltak....de én jobb szeretem ha nem másodkézből kell kapjátok az infót, hanem ő írna ide is személyesen).

na megyek, előszedem a torta recetúráját, lássam mit kell még a gyümin meg a tehéntúrón kívül venni hozzá.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak egy kicsit mozgalmas hetem volt....
Szerdán Nóri is megkapta az oltásokat, szerencsére megúsztuk egy kis hőemelkedéssel. Tápit is csak vasárnap kapott, bár szerintem épp, hogy elég neki a tejem, mert csak 10-20 ml-ket tudok fejni....na de ilyen táplálkozás mellett mit is várok....még mindig bébiételen élek...van közöttük kifejezetten finom is :wink: , azért Nórinak majd inkább főzök.
Igyekszem visszaolvasni.

KépKép
amadea
 
 


Manó,
tudom, most sok a dolgod, de ha lesz időd, egy jó túrótorta-receptet küldjél légyszi! Kíváncsi vagyok, milyen lesz a telt házas üzemmódod, én nagyon élvezem. Persze a szeptemberi isi-edzés-egyebek taposómalmot cseppet se várom.


Lányok, továbbra is csak azt tudom mondani, hogy fantasztikusak vagytok, amit az anyatejért megtesztek! Ennyi elszánt anyukát!
És légyszi ne ostorozzátok magatokat, ha kell valamennyi táp, azt azért csinálták, hogy legyen mit enni a kisbabáknak, nem méreg :D

Ma fodrászhoz megyek, naná hogy 3 gyerekkel, de ha szép akarok lenni, muszáj.

Benta

Kép
benta
 
 


Süni: nálunk is néha szörcsög és én is mindig figyeltem mikor aludt, mert ijesztő volt. A doki azt mondta, hogy semmi baj, ez normális, de ha nagyon zavar, akkor porszívózzuk ki. Mi néha megtesszük. Ha sír előtte valamiért, akkor nem kell sterimar, könnyen kijön a cucc... néha elég brutál mennyiség :shock: Ha nincs orrspray akkor nem sír Petra az orrszívás miatt. Utána napokig sokkal nyugodtabban is alszik. De ennek ellenére ritkán csináljuk, mert azért sajnálom, meg nem is szükséges.

Már szerettem volna megköszönni azt a sok tanácsot, amit innen lestem el. A héten mi is fagyasztottunk le barackot és cukkinit. :wink:

Meg, amit még elfelejtettem, hogy azért is kérdeztem, hogy más babáknak is folyik e a nyáluk (köszi a válaszokat), mert nekem már 3hónaposan kibújt az első. De ezek szerint a nyál, most még nem a fogzás jele.

Engem nem zavar, hogy "idegenek" is olvassák a hozzászólásaimat, én is beleolvasok(tam) más fórumokba, de csak azért, hogy ellessek pár hasznos dolgot: kórházi pakk, receptek, terhességi problémákra kezelések, kórházzal kapcsolatos infók, oltások és egyéb hasznos tanácsok. Mivel írnom nem volt mit és a kérdéseimre már ott volt a válasz, ezért nem csatlakoztam a fórumhoz.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Preta: jó és nyugodt utat!

És ami lemaradt: szuper éjszakánk volt, este 9-től reggel 6-ig aludt a lánykám :D 8)

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Na, tavaly beírtam a csajoknak az Adriám tortáját, bemásolom. Asszem a kókuszkrém hozzávalóknál kimaradt akkor a felsorolásból 6 deci tejszín, a leírásból jöttem rá.

Kókuszkrémes baracktorta

Tortalaphoz: 3 tojás, 15 deka cukor, 1 tasak vaní­lisáscukor, 10 deka liszt, 5 deka étkezési keményí­tő, 1 evőkanál kakaó, 2 csapott kávépskanál sütőpor, 1 evőkanál kókuszreszelék
Kókuszkrémhez: 1 barack konzerv fél barackokból (na, én friss nektarint alkalmaztam), 9 lap zselatin (sehun nem találtam lapokat, í­gy granulátum lett a nyerő, abból 2 tasak), 1 kis doboz natúr joghurt, 1 deci tej, 1 deci kókuszreszelék (én nem deciztem, hanem adj neki alapon zúdí­tottam jó bőven) 7,5 deka cukor, 1 tasak vaní­liáscukor
Dí­szí­téshez: maradék 4 fél barack, 2 deci tejszí­n, 1 tasak habfixáló

Tortalaphoz a 3 tojást kikavarjuk a cukorral, vaní­liáscukorral és 3 evőkanál ví­zzel (s itt ugye első körben nem hagyatkoztam a megérzéseimre, miszerint a tojások sárgáját kavarjam ki a cukorral, s a fehérjét felváltva kavarjam hozzá a lisztes-keményí­tős- kókuszos-kakaós eleggyel, s szépen ráfáztam, pocsék lett, aztán csináltam egy vizes piskóta lapot). Utána hozzáadjuk a keményí­tővel, kakaóval elkevert lisztet, valamint kókuszreszeléket. Ø26-os kerek tortaformát kibélelünk sütőpapí­rral, és sütőben 25 percig sütjük (hőfókát nem adott, én fél órára raktam alsó-felső fűtésesen 175 fokra).
A krémhez beáztatjuk a zselatint hideg ví­zbe. A tejet, joghurtot, kókuszreszeléket, cukrot és vaní­liáscukrot összekeverjük. A zselatint a csomagoláson levő útmutatás alapján feloldjuk, majd belekavarjuk a joghurtos masszába. Rövid időre a hűtőszekrénybe tesszük (na, én már dühömben, mert időkrí­zisbe kerültem, már a fagyasztóba is bepakoltam vagy 25 percre). Felverünk 6 deci tejszínt és belekavarjuk a joghurtos masszába.
A tortalapot kettévágjuk, az alsó lapot a tortaformába tesszük, köré helyezzük a forma gyűrűjét. Ráhelyezzük a krém felét, rátesszük a félbevágott barackokat, majd következik a maradék krém. Hűtőszekrényben hagyjuk megkeményedni 3-4 órát. Utána eltávolí­tjuk a forma gyűrűjét.
Dí­szí­téshez felverünk 2 deci tejszí­nt a habfixálóval. Tálalásig a hűtőben tartjuk.

S mert kikövetelték a túrós torta recipéjét is amit egy hónapja Grétimnek csináltam, hát azt is beollózom:

Sárga korcsolyapálya
kb. 16 szelet

tésztájához:
2 tojás
7,5 dkg cukor
5 dkg liszt
5 dkg. étkezési keményítő
1 mokkáskanál sütőpor

krémhez:
1,5 dkg zselatin
5 dkg cukor
2 dl. tej
0,5 kg. tehéntúró
1 citrom
3 dl tejszín

"korcsolyapálya"

0,5 dkg zselatin
1,5 dl. multivitaminos üdítő vagy nektár
citromlé
1 teáskanál cukor
mandulapelyhek

1. Egy 26 cm átmérőjű tortaformát sütőpapírral kibélelünk, a sütőt 180 fokra hevítjük.
A tojásokat a cukorral és 2 evőkanál vízzel felverjük. Rászitáljuk a liszttel elkevert keményítőt és jól összekeverjük. A formába tesszük, be a sütőbe, ahol 25 perc alatt megsütjük.
Sütőből kivéve egy rácsra borítjuk, eltávolítva a sütőpapírt. Hagyjuk kihűlni.

2. A hideg tejben elkeverjük a cukrot, majd ebbe beáztatjuk a zselatint. Utána a masszát felmelegítjük, míg elolvad a zselatin (követve a zselatin használati útmutatóját). Ebbe belekeverjük a tehéntúrót, amibe előzőleg belecsavartuk a citrom levét. Majd ebbe a masszába belekeverjük a habbá vert tejszínt.

3. A tortalapot tálra tesszük, köré helyezzük a forma gyűrűjét. Beletöltjük a krémet, s kb. a gyűrű tetejéig fél cm kell maradjon. Egyenes szintbe hozzuk a krémet, majd min. 3 órára a hűtőszekrénybe tesszük.

4. Beáztatjuk a multivitaminos üdítőbe a díszítő zselatint, beletesszük a citromlevet és cukrot. Melegítéssel feloldjuk a zselatint. Kicsit hagyjuk hűlni, de nem szabad kihűljön, mert akkor megdermed. A torta tetejére tesszük, majd eltávolítjuk a tortáról a forma gyűrűjét.
Mandulával díszítjük.

Elkészítési idő kb. 60 perc, szeletenként kv. 170 kalória (persze kérdés mekkora egy szelet).

S ha már a beollózásoknál tartunk, hadd osszak meg még 2 receptet veletek:

Mustáros rántott szelet

Hozzávalók: 60 dkg szeletnek való sertéshús (én fehér karajból csináltam, több volt súlyban, saját vágású állatkáé vala), kb. 6 kanál liszt (francokat, sokkal több kell), 2 tojás, kevés tej vagy ásványví­z, só, mustár, zsiradék a sütéshez

A húst felszeleteljük, kiverjük, besózzuk. Lisztbe forgatjuk, megkenjük mustárral és ismét lisztbe mártjuk. A tojássárgákat csipet sóval (na, nekem az első tojás kiszökött szétválasztás közben a kezemből, í­gy egészben ment a sárgákhoz, másik 2 sárgának társaságában) és 2-3 kanál tejjel vagy ásványví­zzel elkeverjük, hozzáadunk 4 kanál lisztet, simára keverjük. Még annyi folyadékot adunk hozzá, hogy jól keverhető, de sűrű legyen. Végül belevegyí­tjük a tésztába a két tojás kemény habját. A mustáros szeleteket belemártjuk a tésztába és forró zsí­rban kisütjük. Hasáb- vagy petrezselymes burgonyát adunk mellé (na nálunk vegyes zöldséges, szójaszószos rizs volt a köret, eccerűen nem értem magam, én aki a rizzsel eléggé közellenség lennék, hogy bí­rtam erre a köretre úgy rákattanni).

PARASZTCSORBA

30-40 dkg marhahusi apró kockákra vágva.
1 sárgarépa, 1 petrezselyemgyökér, 1-2 paprika, 1 közepes fej hagyma, 3 paradicsom, 2 közepes burgonya, 1 evőkanál (ezt keveslem!!!) borsó, 10-12 zöldbab, savanyú káposztalé, zöldfűszerek, só.

A húst 2 l vízbe odatesszük főni, hozzáadva 1 csapott kiskanál sót. Kb. 1 órát főzzük (ez persze husifüggő).
A zöldségeket nagy lyukú reszelőn lereszeljük, 2 evőkanál olajon megfonnyasztjuk, majd hozzáadjuk a leveshez, a darabokra tépett zöldbabbal együtt. Kb. 30 perc után hozzáadjuk a borsót, majd a kis kockákra vágott burgonyát, apróra vágott paprikát és paradicsomot (én leforráztam, s lehúztam a héját). Még kb.15 percig főzzök, míg a burgonya megpuhul, majd hozzáadjuk a káposztalevet. Tálaláskor leostyán vagy petrezselyemzölddel ízesítjük. (nálam nem kérdés, a leostyánt belefőzöm, s ehhez nem adok ptrezselyemzöldet).

Amúgy a múltkor őzgerincből készítettem. Egy vevőnk vadász, s küldött két őzet megtakarítva. Épp jókor, kongott a fagyasztó. Állítólag majd még küld vaddisznót is. Állok elébe Külföldi vendégeket hoznak, s a kilőtt állatok többségéből csak a trófea érdekli őket, a hús nem. S nem mindig van amit kezdjenek a husikkal. Hát ez így tök jó: ők szórakoznak, s mi pedig megesszük. Következő az jó vadas szószos kaja lesz.

Na, ha véletlenül valakit zavarnak a recetúráim, ezer bocsesz, ugorjatok át.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Először kérdezek, míg el nem felejtem mit akartam. :lol: Ha szopi után bukik a babu, az mindenképpen azt jelenti, hogy a felesleg jön ki, amit mohóságában még pluszban bekajcsizott? vagy akkor is bukhat, ha még éhes és nem volt elég neki a kajcsi? Lehet, hogy butaság, de nem vagyok ezzel tisztában... :oops:

Cosmo, Süni!

Asszem már én is írtam, hogy nekem szinte születésétől fogva szörcsög. Olyan, mint amikor totál taknyos az ember. Viszont hiába szívjuk, nem jön belőle semmi. Pedig előtte fel is lazítottuk sóoldattal. Kicsit idegesít, hogy ez mi lehet...védőnőnek hiába mondom, csak legyint rá, meg mondja, hogy szívjuk ki. Na, de ha nem jön semmi!!! :shock: Noémi írta még a múltkor, hogy a tejcsi belemegy az orrába is. Csak sajnos nem csak evés közben szörcsög, hanem amikor szenvd az elalvással akkor is. Meg szokott horkolni alvás közben is.

Amadea!

Dokik mit mondanak? Még mindig húzzátok a műtétet?

Lányok, asszem ma nekem is megjött...még elég gyengusz, de mi lehet más, csak az...egy évet még igazán várhatott volna... :evil:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: bukással kapcsolatban nem tudok okosat mondani, én sem tudom.
Nálunk a gyerekorvos ajánlott arra az esetre homeos golyót, ha nem jön ki semmi szíváskor: Apis 15ch (5golyó). Nem néztem utána, mert nekünk nem kell.
Nekem csak 2csepp mensim (?) volt 1napig 2hete.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Igen, én is gondoltam, hogy talán még a szopizás miatt visszajött egy kicsit a gyermekágyi folyás...vagy lehet, hogy ez megint butaság... :oops: mindegy, majd kiderül. Pár csepp mensi szerintem nem mensi...

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: bukás nem feltétlenül jelentheti azt, hogy a fölösleg távozott. Hisz ha még nem tanult meg ügyesen. levegő nélkül nyelni, akkor a levegő készül feltörni, s hozhatja az útjában akadó cuccost is.
Igaz, ezt nekem senki okos nem mondta, sehol nem olvastam, ezt mint laikus így gondolom.
Na, most jól megaszondtam a frankót.

Pircsikével kapcsolatban: nekem ha egyszer megjön, akkor arról tutit lehet tudni. Még nem találkoztam vele, de az idén nem is várnám. Ha rajtam múlik, jövőre sem (bár a tapasztalataim alapján úgy is már az idén lesz szerencsém :twisted: ).

Gézum eddig asszem összesen 5x sem bukott vissza. De olyan hangosakat böfög, hogy olykor ijesztő. Egy hatalmas vaddisznó horkantással felér. Én meg attól ijedezek. Kevés tej jön vele, de kisfiam úgy vigyáz rá mint a szeme fényére. Azonnal visszaküldi olyan alapon, ha már egyszer megdolgozott érte, akkor az nem a könnyen jött, könnyen megy kategória. Hú, de csípem eme jó tulajdonságát.

Most hétfő reggel volt első alkalommal, hogy szörcsögött, s volt is a nóziban cuccos. Eddig még kis homeós orrspray megtette a hatást, fellazult s önként távozott az anyag. A sós orrcsepp a nagyokkal van az egészségügyi zacskóval együtt.

Kép
kissmanó
 
 


Manó!

Pedig reménykedtem, hogy ilyen könnyen megállapíthatom, hogy eleget evett e... :roll: De mindegy is, mert ma reggel nem kellett tápi, csak ciciett. :D És tuti elég volt neki, mert utána még játszottunk is totál elégedet volt, és csak 3 óra eltelte után kért megint. Ja! Viszont akkor már csak 30 körül szopizhatott, mert lemértem...ki érti ezt...? Persze gondolom azért volt reggelre annyi tejem, mert éjjel még pihentetem a cicit, nehogy kisebesedjen, akkor tápit kap, így jó sok összegyűlik reggelre.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati: ördögi kör...igen, több gyűlik össze, de csak látszatra. Hisz éjjel alszol, a szervezeted is pihen, s többet bír termelni. Szerintem ha éjszaka kajál, adj neki cicit, hisz olyankor ők is nyugisabbak, több türelmük van cicizni. Meg reggel is. Aztán ahogy közeledik az esti szertartás, egyre türelmetlenebbek lesznek. Kevesebb türelmük van szopizni is, inkább a türelme fogytával egyenes arányban kéne a tápi.
De ezt úgy is a legjobb ha kitapasztalod, mert észt osztni úgy, hogy nem ismerjük a babát azért kemény dió. De tényleg a baba a legmérvadóbb, ha látod elégedett, akkor tuti elég volt neki az annyi amit leküldött.
Most lehet nem leszek túl népszerű, de megkérdem: nem próbálkozol meg a Noé jelzéseire hagyatkozni, s nem méricskélni? Csomó plussz idő, idegeskedés ha épp a mérleg nem azt mutizza mint amit vártál volna. De ha téged megnyugtat, s nem egy plussz nyűg, teher, akkor nyugiban méricskézzed. Engem az őrületbe bírt kergetni a mérleg. Gézut nem tudom tíznél többször mértem-e. Pedig csak néha sétagalopp nálunk is a szopi.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Tabati!
Bukhat akkor is, ha még nem lakott jól, de azt úgyis észre veszed, ha éhes maradt. Egyszerűen fejletlen még a kis záróizmuk (nem alkalmazkodtak még a 2 lábon járás viszonyaihoz, mivel nem is járnak még 2 lábon).

1 hós koráig Nóri is állandóan szörcsögött, a védőnéni azzal magyarázta, hogy néha-főleg szopi után-megduzzad az orrnyálkahártyájuk és teljesen normális jelenség és nem kell vele csinálni semmit. Persze, ha attól szörcsög, mert tiszta takony, akkor le kell szívni....

Műtét: sajnos nem lehet elhúzni, jövő héten beszélek a sebésszel és valószínűleg még szeptemberben túl leszek rajta. Lehet jobb is így, Nórit jobban megviselné pár hónap múlva, most még elvan a nagyival.

1 napra nekem is megjött, bizti a stressztől, mert aznap volt az endoszkópom...ne is lássam egy darabig!

KépKép
amadea
 
 


Manó!

Hagyatkoznék én a jelzéseire, csak magamban nem bízom eléggé... :roll: :oops: Persze már egyre inkább felismerem, hogy mi a nyügi, vagy mi az éhség jele, a hasfájásé már egyértelmű. Nálunk olyan csak éjjel van, hogy evés után leteszem és alszik. Ezért félek, hogy nappal leteszem elkezd sírni és nemtudom, hogy még éhes maradt, vagy csak nyügi van... Mostanság (főleg, hogy anyósom sokat jár dokihoz) amikor egyedül vagyok vele, szopi utáni fejésnél berakom a kiságyba. Van sírás, de általában nem olyan keserves, és belealszik. Na, akkor tudom, hogy csak túl fáradt volt a rögtöni elalváshoz. :lol: Éjszakai etetés, amit írsz, hogy cicizzek, logikus, csak akkor tuti nem tudom lemérni, mert nem kapcsolok nagyvillanyt, plusz a mérés is hiszti ám, mert lekerül a kézből... akkor meg nem tudom, hogy mennyit evett...adjak e tápt, ha igen mennyit...benne annyiban nem bízom, hogy szerintem ha már elég volt neki, akkor is eszik tovább. Legalábbis nagyon ritka nála, hogy kiköpi a cumisüveget. :roll:

Amadea!

Akkor jó, mert nem lehet tiszta takony, hisz akkor leszívásnál jönne neki valami, de nekünk semmi nem jön. :roll:

Szerintem is jobb túllenni a műtéten...hát ne irigyellek, de utána sokkal jobb lesz minden, majd meglátod! :wink:

Mensi, nekem azóta semmi, csak a papíron látszik egy picit... :roll: De ha nem mensi akkor mi???

Kép
Kép
tabati
 
 


ha nem mensi, akkor ijesztgetés :lol:

na, az éccaka a legragyogóbb alkalom nem méricskézni.
de ehhez a következő kérdés: jól emlékszem, hogy Noé külön szobában van? ha igen, nem lenne jobb még egy kis időre a ti szobátokba vinni? esetleg fekve szoptatni a ti ágyatokban (urambocsá....most aztán tökre lefele fog mutatni a népszerűségi indexem, s ezt valamikor én is rossznak gondoltam).
épp ilyen meggondolásból kerestem én azt a variánst, hogy a kiságy a mi ágyunk oldalirányú meghosszabbításában legyen. azaz külön, de mégis velünk.

na, jött apa, hozta a megrendelt cuccot a boltból, lépek befejezni a pacallevest.

Kép
kissmanó
 
 


Rosszul emlékszel, Noé velünk alszik. :wink: Viszont fekve nem tudok szoptatni... :oops: pedig szülésznőm úgy mutatta meg, de nem tudom beletuszkolni a cicim a szájába fekve... Ezt egy későbbi projektnek gondoltam, most örülök annak is, hogy egyáltalán ülve megy 2 féle pozícióban. Jobb mellemből hónalj tartásban, bal meg másként. Balra pl. nem is tudom hónaljtartásba rárakni...szóval nekem ilyen nehézségeim is vannak, majdcsak belejövök. Már nekem is egyre kénylemesebb azért a szoptatás. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


uppppsz....na, akkor Gézu üzeni Noénak, hogy gyorsban tanuljon meg fekve szopizni, mert úgy király. neki nem igazán jön be más pozició (őszíntén nekem sem).
anno Adriám nem volt hajlandó fekve szopizni, hát rendesen lik lett a hátamra minden szopi alkalmával.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!
Most megint van pár percem, hoztam néhány képet Benitóról. :)

Kép

Kép

Kép

Olvastam néhány gondolatot közben, de sajnos a teljesség igénye nélkül... Jól vagyunk, tejcsi még mindig sok van, mostmár a fagyasztóba is rámolom, mert mióta Beni átalussza az éjszakákat, fejnem kell, ugyanis jártam már néhányszor úgy, hogy éjjel ágyneműt kellett cserélnem a tejcsi miatt.

Örülök, hogy mindenki jól van...
Tabati, szuper, hogy ilyen ügyes vagy! :) Noé nagyon szép, láttam képeket az iwiwen. :) Igazán büszkék lehettek rá. Nem olvastam még: visszaköltöztetek már anyósodékhoz? Már én is tudom, mikor miért sír Benitó. Képzeljétek, mostanában elkezdte a hisztit... gondolom anyósomnak köszönhetően. De ha nem veszem ki őt rögtön a pihenőszékéből, hanem hagyom egy kicsit nyekeregni, abbahagyja és megérti, hogy nekem is dolgom van. Mostmár nagyon édes, de persze kihasználja az alkalmakat mindig egy kis "kézben létre"... Nálam viszont már nem próbálkozik be. :) Nem is hittem volna, hogy ilyen picikén is ilyen rafkós tud lenni.

Benta, boldog névnapot utólag is Beninek, (bár nem tudom, hogy a Marcell napot tartjátok-e...)

Manó, hányadik oldalon tettél utoljára táblázatot?

Millió puszi mindenkinek! Jövök, ahogy tudok! :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Nagyon édi Benitó! :D Jól látom, hogy hason fürdik? :lol: És az a sapi.... 8)

Már itthon vagyunk régóta, de egyszer írtam privit, lehet, hogy nem vetted észre, olvasd el! :wink:

De jó, hogy pakolod a fagyiba a tejcsit. :D

képzeljétek, a leguccsó etetésnél a mérleg szerint 140et evett Noé. :shock: Nem is adtam neki tápit. Lehetséges, hogy ennyi idő alatt így termelődik a tejem? Jó, mondjuk most 4 órát aludt, aztán kelt fel enni. Ha így marad, akkor nekem is elérhető álom lesz egyszer, hogy még a fagyasztóba is pakoljak tejet. :D

Kép
Kép
tabati
 
 


nem akarok zavarni meg pofatlankodni, de hatha tudtok valakit aki keres kislany dolgokat, en meg eladok ezt azt, barkinek tovabb adhatjatok ezt az oldalt ami folyamatosan fog bovulni ma kezdtem meg csak feltolteni a dolgokat, koszonom !

http://eladokeztazt.blogspot.com/
tavasziszel
 
 


Tabati!

Persze hogy lehet! Bizz magadban, eleg az a tejcsi! :)
Szerintem meg egy 140 gr, hogy megnyugodj, es en is a merleg elpakolasara szavaznek. :)
Egyetertek a fekveszopit favorizalokkal, szerintem meg probalkozz vele, mert sokkal konnyebb lesz neked, ha menni fog.

Mano!
Jol hangzik a torta! :D
Nekem tegnap csak egy kikavaros sutire tellett, de tettem bele fahejas cukorba martogatott nektarint, es nagyon fincsi lett, el is fogyott hamar a nagy tepsi.
Itt van nalunk anyosom, ot ritkan latjuk, mert a ferjem csaladja sved-francia, tok jokat foz.

Heni!
Nagyon cuki Benito! :)

En is tennek kepet, de ez a laptop nagyon lassu es bena, majd, ha hazamegyunk.

Udv,
Agi

KépKép
lys
 
 


de édes benito, tök vagesz

tabati: na látod, megy ez...még pát 140es és elpakolhatod a mérleget

Lilikém ma a 4. 170-190 adagot nyomatja...és még van egy evés :shock:

nyál: Lili kb 2 litert elfolyat napközben, 2szer ruhacsere, plusz a keze fel van ázva mert folyamatosan tömi magába és tiszta nyál...

szopi: csajok ha abbahagyom a fejést elapad a tejem vagy beáll a kereslet kínálat rendesen?
csak mert: az előbb már majdnem mentőt hívtam, annyira jön a tej (bimbivédővel is) hogy annyira félrenyelt hogy már lilulva köhögött, gyorsan rédemre tettem és ütögettem a hátát, ki is jött a félrenyelt tejci...ha nem fejek gondolom nem jön ennyire és ő is nyugisabban szopizik...nem?

Kép
Kép
mniki84
 
 


Niki, én eddig nem fejtem, pont annyi volt a tejcsi, amennyit Beni evett. Mióta fejem, megőrülök, annyi van... szóval nem tudom, Nálad mi lenne, ha abbahagynád...
Lányok, köszönjük a dicsérő szavakat. :)
Tabati, nagyon ügyes vagy, mondom még egyszer. Én már tuti megőrültem volna a helyedben.

Heni

Kép
szheni
 
 


Köszi lányok a biztatást, jó lenne már elpakolni a mérleget, mert néha megőrjít. :x De azért még méregetem egy darabig, amíg tényleg be nem áll. :wink:

Heni, Niki!

Azért még mindig irigyellek titeket, hogy az a gondotok, kevesebb tej legyen, mert mindent eláztattok. :lol:

Heni!

Miért kezdtél újra fejni? Hogy legyen a fagyiban későbbre?

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, először azért fejtem, hogy legyen egyáltalán tejcsi. Amikor lett, akkor azt gondoltam, elég fejés nélkül is Beninek. Persze,elég is volt, és akkor még 3 óránként evett. Most viszont átalussza az éjszakát, így éjjel ő nem eszik, tejcsi meg van. Ha nem fejem le, naponta cserélhetem az ágyat, nem beszélve arról, hogy először begyulladt a mellem, így muszáj volt lefejni. Most nem merem inni a Laktoherb teát sem, így viszont Beni kínlódik néha a szelekkel... szóval inkább fejek, minthogy kínlódjon. Így aztán a fölösleges megy a fagyasztóba, jó lesz később főzelékbe vagy valamibe... vagy ha másra nem, a szomszéd macskáját hajigálni. :):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni,
köszönjük a köszöntést! De szép a kisfiad! És milyen ügyesen tartja magát! Anyósék még mindig sokat sertepertélnek felétek? Gyere gyakrabban!

Niki,
bár nem vagyok fejés-szakértő, de fokozatosan kéne abbahagyni. Mindig csak annyit kéne lefejni, hogy megkönnyebbülj, ne feszüljön kellemetlenül melled. Szerintem.

Lys,
akkor ezért tudsz jól franciául! Képeket várom! Nekem is jön anyósom jövő héten. Pont mondtam a pasimnak, hogy kellene egy kis külön program a nagyoknak, mert látom rajtuk, hogy rájuk fér. Milyen jó lenne egy nagyszülő! Erre 2 perc múlva telefonál anyós, hogy jönne :lol: Minden kívánságom így teljesüljön!

Jó hétvégét mindenkinek!

Benta

Kép
benta
 
 


Sziasztok!

Még nem olvastam vissza. :oops: Kissmanó sms-én teljesen meghatódtam és el is szégyeltem magam, amiért így eltüntem. :oops: :oops:

Minden rendben velünk, csak nagyon sok minden volt mostanában. A lányom 5. szülinapját ültük meg 2x is. Egyszer családi körben, ezt követően anyósom,sógornőm 2 lányával (8 és 4 évesek) itt is maradtak egy hétig :shock: . Egyszer meg babazsúr formájában. A férjem most volt 40 éves. Az unokatesók közül az egyiknek mostanában volt a 8.szülinapja, a másikat meg Annának hívják. Ezeket mind közösen ünnepeltük. Ez az időszak nálunk a nyári fesztivál időszak a férjem szerint. Kisbaba mellől még nem szerveztem, nem volt könnyű, deKarcsika nagyon jól együttműködött. Ezeken kívül beindult a babalátogatások időszaka is. Legutóbb 6 orvoskollégám jött a főnökkel együtt. Azért ezekre is készülni kell. Anyu már nem főz ránk, a délelőtt elmegy azzal.Na, szóval zajlik az élet, a lányom sincs oviban még, bicajozni tanítjuk, az is időigényes.Esténként a férjem uralja a gépet, én meg belealszom a lányom altatásába, ezért morzsolódtam le.



Karcsika nagyon jó fiú, éjjel1x szopik, ami mostmár eléggé kitolódott hajnal 5 h köré. Ma 8 hetes 5900 g. 68-as ruhákat hord.Mosolyog, gőgicsél, oldalra fordul. Képet később rakok. Próbálok tájékozódni kivel mi a helyzet.

Kép
Kép
sosi
 
 


Jó reggelt!

Én sem voltam 2 napja, de Viktor itthon volt így kihasználtam az időt egy kis elmászkálásra.

Pénteken "mammutoltam": vettem egy szép új szandit és egy melltartót, meg elkezdem a szeptemberi ajándéközönt megvásárolni. Ahogy Sosi írja a nyári fesztivált, nálunk September fest van: Viktor, öcsém, apu születésnap, névnap...

Tegnap az ikres barátnőmmel "budaörsöztünk": auchan, tesco, ikea, brendon.
Képzeljétek megvettem Áron etetőszékét! Tudom még korai, de mikor vendégségben voltunk a barátnőmmel ezt nézegettük, mert az ikrek már elkezdtek pempőzni. (4 hónaposak múltak). Átnéztük, hogy miket kell tudjon, hol mennyibe kerül. Dűlőre nem jutottunk ezért bementünk tegnap a Brendonba. Én egy peg peregot néztem ki, ami 42 000 Ft, de úgy gondoltam, ezt is csak 1x veszek, aztán szolgálja ki az összes gyerkőcöt. De végül egy bébé comfort győzött, amihez most 10 000 kupon volt az újságban, így "csak" 28 ezer volt.
Ez az:

http://www.brendon.hu/campaign/viewer.a ... tid=198597

Most még itt figyel a dobozban, szerintem elteszem a pincébe még pár hónapra, de megvan! Úgy örülök neki!

Az auchanban vettem bodykat. Van most akció 5 db 800 Ft!! Fiúknak szinte az utolsó csomagot vettem meg, de lányoknak még van! Igaz 9 hónapos van ráírva, de szerintem ezek kisebbek. Meg végül is eláll - ennyiért!

Úgyhogy nálunk ez van! Ma Áronnal leszek, Viktor dolgozik. Aztán jövő hét...a környezetemben szinte mindenki elutazik, és Viktor is dolgozik csütörtök, pénteken. Már annyira unom! Szeretném ha vége lenne az augusztusnak, akkor többet lesz végre velünk!

Benta, szerintem pont ezért jó a suttogó - mert nem lehetetlenségeket ír le. Persze aláírom vannak többemberes babák, de tényleg sok esetben a szülő rontja el a dolgokat. Nekem van olyan ismerősöm, aki folyamatosan fogta ringatta a babáját, és most nem érti, hogy 1 évesen a gyerek miért csak nála van el, ráadásul ölben...

Tabati, a spriccelésre én is ugyan azt akartam írni mint Kismanó. Én is jártam már így, aztán le akartam fejni a "sok tejet" és semmi sem volt.

Manó, Niki, Heni: Ti hogy isszátok a szoptatós teát? Azt írják rá, hogy 1 filtert 2 dl hez lehet felhasználni, és ebből kell napi 1-2 liter. Így is isszátok?
Én jelenleg napi 2 csészével iszom + vettem görögszénamagot, és szedem az urticát is. Meg szoptatok minden etetés előtt. (na jó az elmúlt 2 napban nem, de általában igen)

Képzeljétek ma Áron este 9-től 1/2 7ig (!!) aludt.

Cosmo, a napirenddel kapcsolatban. Igaza van Bentának folyamatosan alakul.
De azért nálunk pl. van egy séma. Szerintem bőven elég ha az esti fürdés a fix.
Egyébként pedig szerintem csináld azt, hogy írogatod, hogy mikor mit csinál Petra. Lehet, hogy nem mindig pl. 10-kor alszik el, de valószínű, hogy minden délelőtt alszik.
Én is ezt az írogatós módszert csináltam, és így jobban kiismertem Áron szokásait.
Most egyébként nálunk is alakulóban van a napirend. Úgy tűnik elhagyjuk a 7 órás etetést, cserébe többet eszik napközben. Ma majd kíváncsi leszek, mert most ugye elég későn kelt!

A fejéssel kapcsolatban: Niki tényleg vigyázz! A barátnőmnek akitől a tejet kaptuk nagyon begyulladt, és most el is ment neki. Remélhetőleg ha lemegy a láza visszajön - addig szerencsére ott a mirelit készlet, ill. én sem adok Áronnak, legfeljebb visszaviszem. Szóval tuti fokozatosan kéne - esetleg egy kis homeos segítséggel...

Megyek, reggelizem! Írjatok sokat ma is!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Szép jó napot!

Na, megvolt a pónigolás. Imádta.

Most csak Noéminek gyorsban: enyémtea használatija is 2 deci vízhez egy filter. Én felforralok egy lityó vizet, adj neki 5 filtert, s azt iszom. Igaz, a dobozon az van, hogy napi 2-3 adag, no de én 5 adagot nyomok le.
A gyártó még nem jelentkezett, de Apukám szerzett 11 doboz teát.
Állítólag a kecskerutából tea is tejserkentő.
Na léptem megalkotni a tortára a pónit.
s mindjárt itt vannak a húgomék.

Kép
kissmanó
 
 


Köszi, Manó!

Most én is csináltam magamnak egy literes adagot.
Plusz ezt találtam a neten:

A görögszénamag nagyon hatásos tejserkentő, de önmagában teának főzve nagyon keserű. Én szoktam belőle teát főzni (a magot drogériában szerzem be ), de teszek mellé édeskömény és ánizsmagot és így nagyon kellemes ízű teát főzök. A magokat meg szoktam törni, a görögszénamag iszonyú kemény azzal a kávédaráló bírkózik meg, az édesköményt és az ánizst meg rézmozsárban. A törött magokat felteszem főni és forrás után 5-10 percig főzöm lassú tűzön, majd leszűröm. Én külön nem ízesítem. 1 liter vízbe egy evőkanál görögszénamag, egy evőkanál édesköménymag, egy teáskanál ánizsmag. Már másnap érezhető a tea hatása, de mellette gyakran is kell szoptatni. A drogériában a görögszénamagot lepkeszegmagként árulják. ( egy és ugyanaz )

A kecskerutáról is írják.

Én most ezt a fenti receptet kipróbálom...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Benta!

Vegulis jo dolog az anyos, ha nincs egesz evben itt! :wink:
Nem, tenyleg, nem szolhatok semmit, mert o rendes, nem szol bele semmibe, de elmondja, o mit, hogy csinalt. Jokat foz, igazi inyenc.
Most is szuper lekvarokat csinaltunk, a mai ev rekord.
Az utolsok a ringlo es a rebarbara voltak.
A rebarbaralekvar tenyleg isteni lett. Ketszer kell megfozni, igy egy kicsit karamellizalodik a cukor benne. 8)
A csaladunk nemzetkozi. A gyerekeink 2 nyelvuek, szinte anyanyelvi szinten megy a francia is. Mennyire nagy dolog ez!
Foleg, ha arra gondolok, hogy nekem azert nagy erofeszitesbe es a mindennapi hasznalatba kerult, hogy igazan jol beszelhessek.

Na megyek, fozok en is egy kis lactoherbet, kedvet adtatok!
Nagyon szeretem a gyogyteakat, telen szinte mindennap iszom valamilyet.
A

KépKép
lys
 
 


Hát, Ági, Benta, nálunk nem ilyen volt a helyzet... ő semmit nem csinált sehogyan sem, állítólag nála másképp volt minden, de nem tudja megmondani, hogyan. Persze amit én csinálok, az semmi nem volt jó... nem is tudom, az ő gyerekeit ki nevelte fel... Mindegy, most nagyon vissza vannak fogva a látogatások, állítólag én vagyok az oka, mert nekem nem tetszik semmi abból, amit ő mond. Hát nem is... pedig azt hittem, normálisabb. Most nincsenek itt minden nap, és nekem már ettől sokkal jobb a hangulatom. :)

Noémi
, én bögrénként iszom a teát. Próbáltam úgy is, ahogyan Manó írta, de estére megbuggyant a teám, ilyenkor önthettem ki. Úgyhogy naponta 2-3 bögrével iszok, be a mikróba, felforralom a vizet és 10 percig áztatom a filtert.

Képzeljétek, Beni legalább 5 perce "mondja" a magáét. Hihetetlen aranyos, de nem akarom most megzabálni, amíg ilyen jól elbeszélget a csörgőjével... Majd utána megpuszilgatom! :):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni, köszi a tanácsot.
Én most csináltam egy literrrel, és folyamatosan iszogatom!

Áron is dumál!
Jól is érzi magát! Bepuszilt 160 anyatejet + előtte szopizott is, utána pedig élete eddigi legnagyobb kakiját produkálta! lefotóztam!

Mindenét cserélni kellett (body, short, zokni), sőt még őt is meg kellett mosni csap alatt.
Az én felsőm is ázik...:)

De a lényeg, hogy most jól érzi magát, és zabálnivalóan gőgicsél a kedvenc banánembernek!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Noémi,
tök klassz ez az etetőszék!!! Én már annyira várom, hogy etethessem Benit! Olyan jó lesz, és már nincs is olyan messze!

Képzeljétek, apósomat /Németo.-ban van/ megkértem, nézze meg a dm-ben mennyi egy bizonyos bébiétel /dm saját márkás bio cucc/. Hát, pont fele annyi, mint minálunk :roll: Azt már tavaly láttam, hogy a pelus, a táp jóval olcsóbb, de ezek szerint a bébiétel is.

Heni,
megsértődni lehet, azt a legkönnyebb, de nagyon jól teszed, hogy nem hagyod magad. Ezeket a legszebb hónapokat ne tegye már tönkre senki. Majd megbékél. Ablakok ragyognak :lol: ?

Preta,
jó utat! Azért remélem be tudsz majd nézni ide!

Manó,
sok boldogságot az ünnepeltnek! Remélem jól sikerül a buli és te sem leszel hulla fáradt.

Mi ma már megjártuk szüleim városát, és hamarosan megyünk kerti partiba. Elég fárasztó, de holnap csak pihenni fogunk.

Nem sajnáltatni akarom magam, csak leírom nektek a fura helyzetünket. Anyukám tőlünk messze lakik, és ápolja nagybeteg apámat, nagymamámat, szó szerint éjjel-nappal. Nem tud nekem segíteni, de ami nagyobb baj, hogy én se neki nagyon a gyerekek miatt. Anyósom 3 óra autótávolságnyira, rá se számíthatok. Tesóm keddre várja első gyermekét, ő is kilőve, mint segítség, de neki is csak telefonos segítséget tudok nyújtani. Anyu neki se tud segíteni, sőt, ha megszül, húgom, nem tudjuk, hogy tud feljönni megnézni a babát :cry: Szóval mi hárman csajok egyszerre sírunk-nevetünk a telefonba, és tartjuk egymásban a lelket :roll:

Sziasztok!

Benta

Kép
benta
 
 


Benta: hát tökre szar a helyzet. Húgodnak rövid és komplikációmentes s minél kevsebb és enyhe fájdalommal járó szülést kivánok (pl. mint az enyém az uccsó kettő volt).
Hátha hamar felépül, s babó is stramm kispasi lesz (ugye jól emlékszem, hogy neki is fia lesz?), s hamar el tudnak menni Anyukádnak megmutatni a legkisebb unokáját.

Na, muszáj megmutiznom nektek a remekművem, épp most tettem fel laptopra, a délelőtti pónigolós képekre volt kíváncsi az anyukám.

Kép

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!
Jelentem megvagyunk.Most Domi épp alszik igy gyorsan leirom mi is van velünk.Szóval mint irtam apa megy Németországba dolgozni mert május végén meghalt anyósom igy anyagilag padlót fogtunk. :( Megbarátkoztam a dologgal a sok pozitív hozzászólásotok után.Dominik szépen fejlődik adagja 190ml általában.Kialakult a napirendünk is,este 10-reggel 6-ig alvás van.Rengeteget "beszél" bár még nem érteni mit mond igy én is babanyelven szólok neki vissza. :D És a fénypont:apának volt 10 éve egy felesége akitől született 2 gyermeke.Rendszeresen elhoztuk őket és szóba került 1 hónapja hiogy lehet lemond róluk az anyjuk.Ezt eddig azért nem irtam mert vártuk mi lesz.Hát itt laknak mostantól a gyerekek ugyanis az anyjuk ha lehet igy nevezni ezek után ugy döntött inkább a pasiját választja a gyerekei helyett.Röviden ennyi,kérdésekre szívesen válaszolok. Kép Egy kis komolyság
Kép Hurkácskám
Kép Ők párom fiai

Kép
kata840725
 
 


Manó,
ez a torta csodás! Mit szólt az ünnepelt? Én nem engedném felvágni, az tuti, úgy sajnálnám. Köszönöm tesóm nevében a jókívánságokat, stramm csaj, remélem könnyen megússza. Aggódok érte. Igen, kisfiú lesz a keresztfiam.

És végre egy jó hír: 12 percnyire lesz tőlem a tesóm, egy közeli kisvárosban vettek házat, tegnap írták alá a szerződést :lol:

Most jöttünk haza a buliból, Beni sztoikus nyugalommal ülte végig az egészet. Imádom. Azon kaptam magam, hogy vele akarok aludni. Szorosan, összebújva.

Benta

Kép
benta
 
 


Kata!

Hát nem semmi sztori!!! :shock: Szerintem nem lehet anyának nevezni, ha engem kérdezel... :evil:

Heni!

Ahogy leírtam a kérdést és elküldtem, hogy miért fejsz, rájöttem, hogy hisz leírtad, mert Beni átalussza az éjszakát és merő tej az ágynemű. :oops: Bocsi, csak már rohannom kellett kicsit figyelmetlen voltam... :oops: :oops: Pároddal minden oké? Ő nincs megsértődve?

Noémi!

Neked mostanában mennyi tejed szokott lenni etetésenként? És ehhez akkor adod a kapott tejet, vagy tápszert? Neked jelzi Áron, hogy mennyi az elég, vagy te számolod ki, hogy mennyit adsz neki?

Kissmanó!

Kipróbáltam, amit írtál, hogy éjjel is megszoptatom Noét. Sajnos arra már nem emlékszem, hogy adtam e neki pluszba tápit ( :lol: , hát így van ez már, éjjel kómás vagyok... :oops: ) de megszoptattam az tuti. :wink:

Viszont most újabb problémám van... :oops: Úgy néz ki megjött a mensim, egyre több van. Talán összefüggésbe hozható azzal, hogy a legutóbbi két etetés úgy nézett ki, hogy Noé egyet-kettőt szopizott, utána nem volt hajlandó, hanem visított, úgy, mint amikor a hasa fáj... :roll: Valamennyit evett, de adtam neki még tápit. A következő etetés ugyanez, csak akkor még annyit sem cicizett, úgyhogy lefejt tejet adtam neki plusz tápit.
Na most, ha a mensi miatt más az íze a tejemnek, akkor a lefejt tejet miért fogadta el? (van benne tegnap lefejt is, szóval összeöntöttem a kettőt, úgyhogy keveredik, talán így nem olyan furi neki az íze...) vagy annyira elfáradt a mai napon (pedig sokat aludt...), hogy nem hajlandó megdolgozni a kajáért, vagy egyszerűen megint csökkent a tejem, és nem is tudja nagyon kiszopizni. (mert azt is olvastam, hogy ilyenkor csökkenhet a tej mennyisége. csak azt nem tudom, hogy az enyém már hova csökken... :evil: :lol: )

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Csajok, csak két napra tűntem el (Peti megint szabadnapos volt), mi van itt, mi ez a mennyiség?? :lol:
Lementünk apuhoz, tegnap pedig Füreden voltunk a borfeszten. Egy picit én is ittam, nagyon jólesett, igazán jó borocskát árulnak lent. :)

Magdi: na, mondtam, hogy NE tegyél fel képeket Dávidról, nem megmondtam, hogy ez lesz?? El fogják vinni a csajom elől… :)
Én is kivoltam, mikor Adélt szurkálták a kórházban. :( De hát ezen túl kell esni. Én sem emléxem már a gyerekkori szurikra. :P

Noémi: banyek, ennyi babát!! De jó lesz nektek Balcsin! Remélem azért pihenni is tudtok majd! :lol:
Annyira durva, hogy már vannak kinőtt cuccok is! Nekem is jópár dolgot félre kellett tennem, mert… szűk derékban! :D
Hízás: Peti aszongya a múltkor, hogy drágám, Te már vissza is fogytál! Néztem rá gülü szemekkel: szivecském, a tavalyi ruháim a térdemig jönnek fel, de azért éééédes vagy… :D
Köszi a more milk- es linket!

Kata: párom tavaly fél évig kint élt Angliában, nem volt semmi gond. Tudom hogy nehéz, főleg nekünk nőknek jár az agyunk ilyeneken állandóan, de ő is ugyanúgy parázhatott volna, hiszen én végigbuliztam a nyarat. :P
Engem és hugomat is apukám nevelt fel, de nem látom semmi kárát. Helyes pasikat kaptál. :) Lesz tekintélyed előttük? Tisztelnek? Ők hogy viselik az új helyzetet?

Manó: ti aztán jól fel voltatok szerelve a tengerparton! Milyen kis csöpp Géza baba (a kádhoz képest)! :)
Torta nagyon guszta- milyen volt? Mesélj már többet a pacigolásról! Meglepi volt, hogy hova mentek, vagy tudták előre a csajok?

Cosmo, Kata, Niki, Heni, Mukkancs: nagyon édesek a babák!

Tabati: ez a nőgyógyász teljes gáááááz!! :D
Szegénykém, mégegy agyalnivaló a szopi miatt. :( Remélem nem a mensi miatt hisztizik Noé!

Benta: nálunk is beköszöntött a koszmó. Ebből a nagy hajból hogy a fenébe fogom kiírtani?? :cry:
Engem sem zavar már ha más előtt kell szopiztatnom, de azt nagyon tudom utálni mikor a kocsiba direkt bekukkolnak! Pedig el szoktunk vonulni…
Nagyon sajnálom, hogy a sok öröm mellett bánkódnod is kell… Remélem minden hamar jóra fordul!! Tesódnak kitartást kívánok- de nem lesz semmi baj, biztos hogy nagyon ügyes lesz!
tökmag79
 
 


Sziasztok!

Ez a mai nap teljesen kikészített, Dávid belázasodott, lázcsillapítóval 39 fok... gondolhatjátok mit éreztem, agyon aggódtam magam, szörnyű volt. Most aludt el, már nem olyan forró a kis teste, remélem reggelre újra a régi lesz! Nagyon hiányzott a mosolya és a gőgicsélése :cry:

Tökmag: nálunk is volt koszmó, vettünk Babe koszmó elleni sampont, és három hajmosás eltüntette. Nem olcsó, de ekkora hajnál megéri beruházni :) Dávid egyébként odáig van Adélért, láttuk az új képeket iwiwen, csodásak!!!! :)

Manó, nagyon szép tortát csináltál! Nem is értem, hogy van időd ilyen remekműveket alkotni a négy gyerkőc mellett? :) Nekem csak egy van, de még főzni is ritkán főzök :oops:

Noémi, de jó, hogy beírtad ezt a tejserkentő receptet, szerintem én is ki fogom próbálni, ha kapok hozzávalókat! Köszönet érte! (egyébként nálunk növekedett valamelyest a tejci mennyisége, de már nem tudom, hogy mégis mitől... semmit sem csinálok másképp... mindenesetre remélem egy darabig így marad)
Én egyébként Naturland teát iszom, úgy, hogy egy literbe teszek három filtert. Nekünk ez vált be, a Laktoherbtől nagyon fájt Dávid pocija.
Benta, sajnálom, hogy ennyi negatív dolog történik a családodban! Testvérednek könnyű és minél gyorsabb szülést kívánok!

Ja, és Dávid két hónaposan 5600 gramm, 59 centi, kinőtt öt rugdalózót és egy bodyt ( a többi még rácuppan éppenhogy :) )
magdii
 
 


Sziasztok Csajok!

Benta kitartást!
Tök jó, hogy a nővéred ilyen közel lesz! :)

Manó nagyon szépséges lett a torta! Én sem értem - Magdiihoz hasonlóan - hogy van minderre időd!

Tabati, én nem méricskélem Áron. Megfogom a cicimet, és azzal ézem, hogy sok van benne (akkor nekem beáll - ez kb. 100 ml) vagy nem kemény, akkor valahol 30-50 között van csak. Általában 120 ml tápot csinálok pluszban és eszik amennyit eszik. Ha utána még éhesen sír, csinálok még.

Magdii, nálam meg most pont csökkent. :evil:
Nem tudom miért. Mondjuk szedtem a more milket - múlt héten fogyott el.
Csak az a baj, hogy 9500 Ft egy havi adag, és csinált ugyan valamennyi pluszt, de max napi 100-at. Ezért nem éri meg.
Mondjuk abban is görögszéna mag van, remélem ez a recept szintén hatni fog.
Én beszereztem a dolgokat egy fűszerboltban, darabonként 180 Ft volt, szóval jóval gazdaságosabb!

Tökmag, képzeld nálunk még szeptemberben is csomó esküvő lesz, szóval Viktrort alig látom! A tököm kivan!!
Most már tényleg összehozhatnánk a bébiket! A feneketlen tó körül sétálhatnánk egy jót!

Megyek, mert anyósomhoz megyünk és még hajat is kell mosnom!
Ráadásul Áron - mialatt írtam - betrottyolt...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!
Benta, hát nem irigyellek. Még jó, hogy vagytok egymásnak, ha másképp nem is, telefonon. Ennél jobban nem is lehetne szükségetek egymásra. Sok erő kell hozzá, de remélem, hamarosan megoldódik minden, és rendbejönnek a dolgok... :( Sajnálom anyukádat, talán neki lehet most a legnehezebb. Nem elég, hogy nem láthatja az unokáit, nem lehet a lányával, amikor épp szül, és esetleg a segítsége kell, de még a beteg nagypapa is. Persze nem lehet egyszerű Neked sem, látod, hogy anyukád min megy keresztül... Remélem, a húgodnak nagyon egyszerű és sima, komplikáció mentes szülése lesz. Drukkolok neki nagyon. (Most az ablakok valahogy nem érdekelnek. :):))

Nekem koszmó gondjaim nincsenek szerencsére, talán mert Beni haja nagyon rövid. :) Állítólag nem ettem elég krumplit a várandósság alatt. :) Viszont ma reggel miután Beni evett 200ml-t fejtem... már alig vártam, hogy felébredjen enni.:(

Manó
, szép a torta. Nagyon ügyi vagy!!
Kata, nagyon édes a kis Dominik... :)

Magdi, hogy van Dávid? Mitől lett lázas? Nagyon sajnálom őt... Olyan picikék még ehhez......

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni: Dávid az oltástól lázasodott be :( Az éjszakánk szörnyű volt, két óránként kelt, de én szinte egész éjszaka fent voltam és aggódtam a láz miatt... adtam lázcsillapító kúpot, hűtöttük a karján / lábán, így tudtuk 40 fok alatt tartani. És olyan hálásan nézett amikor raktuk rá a hideg borogatást, hogy folytak a könnyeim. Azt hittem megszakad a szívem, látni, ahogy szenved a csöppnyi kisfiam. De szerencsére most már lement a láza, 38,3 volt legutóbb, és már mosolyog végre!

Noémi: remélem hatni fog az új recept! Ha lesz időm, holnap ellátogatok egy gyógynövényboltba és beszerzem én is a hozzávalókat! A more milket én is megkérdeztem mennyibe kerül, akkor nem volt a boltban, és pont utána írtad is, hogy nem igazán vált be, így nem is vettem.

Dávid most alszik, lepihenek én is! Délután meg kerítést festünk, felemelő feladat lesz :)
magdii
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?