Új privát üzeneted érkezett!

Noémi :D Én mintha terhes lennék,annyit pisilek szerintem :D :D :D
De ez kb.olyan,hogy mitől hízik a gyerek, mikor szerintem több cucc van a pelenkájában,mint amennyit eszik :D

Manó: passz... én a felülni,leülni-re gondoltam, de annak köze nincs az emelethez :D :D :D

Banyoszka
banyoszka
 
 


Felmenni-lemenni? Na? Nyertem?

Banyoszka
banyoszka
 
 


Sziasztok!
Nem tudtam visszaolvasni csak egy gyors kérdés.
Volt már valakinek a párja külföldön dolgozni?Apa 3 hét mulva megy Németországba és kéthetente jönnek haza 4 napra. Szerintetek nem lesz gond?Nem fog elcsábulni?
Puszi mindenkinek este rakok képet.

Kép
kata840725
 
 

 
 

Szia Kata!

Nem okoskodásból,csak egy gondolat....

Ha el akarna csábulni, ahhoz nem kell elutaznia nem? Azt itthon is megtehetné!
Mi a párommal anno 16 évesen megbeszéltük, hogy nincs értelme a féltékenységnek, aki menni akar,úgyis elmegy.
Bízunk egymásban és pont.

És miért csábulna el,mikor most lett egy gyönyörű kisfia?????

Banyoszka
banyoszka
 
 


Kata: már azt hittem a gyereknevelés lenne a gond.
ha csábulni akar(na), ahhoz nem kell No-ba menni. szerintem.
inkább bízz benne, magatokban. hisz szerintem pénzért teszi, s a pénz nektek közösen kellene. ugye, hogy így van?

Banyoszka: tied a pálma. felmenni és lemenni.
amúgy a passz válaszodhoz képest 2 perc múlva megoldottad. :D

Kép
kissmanó
 
 


Manó::D :D :D :D
De egyre gondoltunk Katával kapcsolatban is!
Na ,hetekig nem írok,aztán tele velem az oldal :D
na eldugulok,este még benézek!
Sziasztok

Banyoszka
banyoszka
 
 


HÉ!
Én írtam előbb a felmenni / lemennit!! :(

Kata, egyetértek az előttem szólókkal. Elcsábulni bárhol el lehet...egyébként nekem ez is fontos, hogy mielőbb visszanyerjem az eredeti alakom. Mert persze most még én vagyok az istennő, mert szültem egy csodababát...de idővel csak egy nagyseggű lennék! :)

Egyébként neked nem lesz könnyű...Viktor most 1 hétig szinte itthon sem volt. Hát nem mondom nem volt könnyű egyedülálló anyaként!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok lanyok!

Kepzeljetek, ferjuram hozott egy laptopot a Balcsira, szuper!
Tegnap este vissza is olvastam! :lol:

Olyan jo volt hallani feloletek, gyonyoruek a kepek!

Mano!
Orulok, hogy jobban vagytok, sajnalom, hogy nem ugy alakult a nyaralas, ahogy szeretted volna, de lenyeg, hogy atveszeltetek ezt a ronda betegseget, es, hogy Gezu nem kapta el.

Tabati! Tok jo, hogy ilyen kitarto vagy, biztos egyre jobban fog mukodni az a cici. Kar, hogy egy kicsit csalodtal a tanacsadoban, de legalabb batoritott! :lol:

Noemi!
Mi is Szemesen vagyunk. Mikor jottok? Megirom a szamom priviben, ha nem zavarunk, egyszer szivesen elsetalunk feletek Lorkaval!

Kepzeljetek, par napja atalusszuk az ejszakat! Lorka tegnap 5 ig, ma 6 ig aludt. El sem tudom hinni, ehhez hasonlo sem fordult elo a masik kettovel!
:lol: :lol:
Mindenkinek szep napot,
Agi

KépKép
lys
 
 


Tokmag, Magdi!

Hogy nektek micsoda hajasbabaitok vannak! :D
Az enyemek mind kis kopaszok voltak. Lorkanak is csak par szal szokes haja van.

Amadea!
Remelem mar jobban vagy, szornyu lehet ez az infuziora jaras, viszont szuper, hogy nem kell benn maradnod. Meddig tart meg?

Van baba, aki szopizza az ujjat? Kepzeljetek, Lorka hetek ota mar nem fogadja el a cumit, viszont megtalalta az ujjat. Mar el is altatta vele magat. Vicces, hogy a multkor pont en irtam az ujjszopas ellen, erre az en fiam meg... :lol:
Mindegy, megakadalyozni ugysem tudom,es remenykedek, hogy nem fog megmaradni ovis koraig.

KépKép
lys
 
 


Én is itt vagyok!!! :D
Jövök szaporítani az írások számát, mert látom elindult a morci folyamat! :D De igazatok van, én is csak duzzogok, ha nincs mit olvasni!
De a rossz idő tuti megoldja ezeket a gondokat!
Mi elég sokat tekergünk, végre nagyjából beállt egy napirend, zöld ágra tudunk vergődni egymással Bencussal.
Jövö héten megyünk ultrahangra, remélem minden ok lesz!
Múlt héten volt itt a doktornénink és megdícsérte a tökit, hogy nagy teljesítmény egy ilyen korú babánál ahogy dumál, meg mosolyog! :)
A babák egytől egyig gyönyörűek, na de Dávid! Hát ez a gyerek egyszerűen MESESZÉP!!!! És Emma: hát a pocigfájós fotót percekig nézegettem, annyira édes és annyira rajta van a pici arcán a bágyadság...legszívesebben én is odaszaladnék, felkapnám és puszikgatnám!
Holnap jön hozzánk 3 barátnőm és megyünk áta a negyedikhez, aki másfél hete szült! Egy tündéri kislányt! Úgyhogy Bence lassan elmondhatja, hogy már csajjal aludt... :D
Dobok én is néhány képet: Kép Kép Kép

Kép

Kép
mukkancs
 
 


Lys, szeptember 1 hetében leszünk lent.

Áron is elkezdte az újjszopást. Illetve néha a fél keze a szájában van. Ma hajnalban pl. arra keltem, hogy hangosan cuppog.

Képzeljétek, az előbb adtam neki az anyatejből: bepuszilt 140-et, és mivel még kért cicizett is.
Ez 1/2 2-kor volt, és most 4-kor szinte kihányta az egészet. Ilyen túrós volt.
Tegnap is volt ilyen, akkor is az anyatej után, de akkor is szoptattam és azután történt. Akkor azt hittem, hogy azért mert végül is még nem volt nagyon éhes, csak idő volt, és gondoltam rárakom cicire, hátha és evett is.
Most azt nem tudom, hogy tegnap reggel is volt ilyen, azelőtt meg csak cicizett - szóval most kinek a tejétől van ez. Mert hétfő délután óta menstruálok, szóval lehet hogy ez a baj...??!

Szerintem holnap nem adok neki anyatejet, és ha akkor is lesz ilyen, akkor tőlem van. Ha nem lesz, akkor az anyatejtől...egyik sem jó, illetve a mensim el fog múlni, akkor telán visszaáll...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi: ezer bocsesz, akkor természetesen tiéd a pontok száma. Kisfiam épp nyikorgizott, apa telefonált, ezek szerint felületesen olvastam. Elnézést érte.

Bencus gyerek is gyönyörű, mindjárt mutizok én is.

Ja, szerintem símán bezavarhat Áronnál az anyukája mikulása. Sőt, olyankor a tej íze is állítólag megváltozik, meg mennyiségileg is csökkenni szok (na, ezek nem saját tapasztalatok). Esetleg a helyedben azt próbálnám ki, hogy a kétfajta anyatej, avagy az anyatej meg a tápszer között teljen el egy óra. Hátha csak a keveredés az oka.

húúúú...kisfiam a tornázóján a macskákkal veszekszik. rendesen behúzott nekik, s most ki is osztja őket.

Kép

ritka pillanatok egyike. cumi kb. kéthetente egyszer ha bevetésre kerül, az öklét szokta olykor cuppogni. 3 napja meg a nyelvével csattintgat, rendesből felfedezte, s elszórakoztatja magát.
Kép

ím a tengeren a nappali lakosztály:
Kép

és egy napszemcsis tesó
Kép

Kép
kissmanó
 
 


Tök jók a fotók Kismanó!
Az asztalon a gyerek - jót röhögtem!

Most beszéltem Viktorral: szerinte nem büfiztetem rendesen a gyereket... :evil:
De igen, de néha nem büfizik. Mondjuk az tényleg nem okés, ha 2,5 óra elteltével kijön minden!

Na mindegy! most majd kipróbálom, hogy holnap csak az én "menstruálós" tejemet kapja, és büfiztetünk rendesen - apukája úgyis itthon lesz, majd ő sétálgat negyed órát a hétkilós csomaggal! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Megjöttünk a kórházból, doktornéni megdicsérte Dávidot, szépen fejlődik szerencsére. Tényleg annyira édes már, ő is gagyarászik, és a csörgős játékokat püföli. Nagyon jó látni, ahogy napról napra látványosan fejlődik :)

Nagyon köszönjük Dávidról a sok szép dicséretet!

Lys: és ráadásul Tökmag Adél babája és Dávid egy pár ám :) Banyoszka, nagyon édes vagy, hogy lestoppoltad Dávidot :) Sajnos Dávid most Adél baba vőlegénye, de amilyen gyönyörű kislányod van, tuti rátalál egy igazán sármos kissrácra hamarosan :)
Mukkancs, a Te kisfiad is álomszép! De ezen a topicon, minden elfogultság nélkül mondhatom, hogy gyönyörű babák vannak!!!!

Noémi: nagyon igazad van, Dávid egy az egyben a párom kicsiben! Már mondtam is, hogy még szerencse, hogy én szültem, különben el sem hinnék, hogy az anyja vagyok :D (egyébként születésemkor én is így néztem ki, de azóta eltelt pár év... és lett ami lett belőlem :D :D )
Hűha, biztos nagyon izgalmas nyaralásotok lesz ennyi babával :) Milyen jó, hogy a barátokkal közel egyidőben szültetek, nagyon jó lehet, hogy ezt a korszakot is együtt élitek át! Én annyira sajnálom, hogy a baráti társaságban nincsenek még... no, de majd amikor a következőt várjuk, talán lesz, akivel együtt pocakosodunk :D

Manó: én esküszöm, próbálok minél többet inni... ahogy írtad, számba vettem, mennyit, kb. napi 3-4 liter... tea, víz, alkoholmentes sör. De sajnos így sincs elég tejem, ezért kell a tápszer, amit nagyon sajnálok, de úgy érzem, már mindent megtettem azért, hogy több tejem legyen, de nem megy... most úgy néz ki egy napunk, hogy fele-fele arányban kap Dávid anyatejet illetve tápszert. Remélem, ez most már így is marad, vagy ha változik, csak a tej előnyére fog!

A rota oltáson én még mindig agyalok, hogy beadassam-e. Doktornéni azt mondta, három hónaposan adja az elsőt, így még van egy kis időm töprengeni rajta...

Hű, most nézem mennyit írtam... bepótolom itt a több hetes elmaradásom egy hozzászólás alatt :D
magdii
 
 


Manó, a Te kisfiad is gyönyörű! A napszemcsis tesó ugye a legkisebbik kislányod? Annyira édes ő is!!!!
Ja, és egyik nap gondoltam ám Rád: betettem Dávidot a pihenőszékbe. 15 percig bírta!!!!! :D Tegnap a játszószőnyeget mi is összeraktuk: Dávid kedvence a tükrös plüssfigura, amin a tükör olyan torz, hogy borzalom...de így is elszórakoztatta magát fél órán keresztül :)

Nos, most már tényleg eldugulok :)
magdii
 
 


na, azért nálunk is a határ olyan max fél óra a pihiszékben.
ezt a tornázót én is ma adtam neki oda, hát élvezet ahogy elszórakozik.
így talán a középső csajom rajongott érte (ő kapta, elsőszülöttemnek nem volt ilyenje).
igen, a fotón Grétikém van.

amúgy aki tényleg sokat iszik, ne már rám orroljon, én csak próbálom megosztani veletek azt, ami talán nálunk beválik. legalábbis úgy tűnik. aztán ez is medig tart....kiderül

Kép
kissmanó
 
 


Noemi!

Sajnos akkor mar nem leszunk ott. :(

KépKép
lys
 
 


:(:(:(

Jelentem, már 2 liter víznél tartok + 3 dl joghurt + 2,5 dl baracklé + 3in1 (2*2,5 dl)

Magdii, tényleg tök jó hogy mindhárman egyszerre szültünk! Így olyan jó, mert folyamatosan ugyan azon a vágányon halad az életünk, a gondjaink is azonosak!
Remélem a gyerekek is jóban lesznek! Bár eddig nőuralom van, a 4 bébiből egyedül Áron fiú. :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Sziasztok!

Ma reggel, még sötétben megetettem Benit, visszaalszik, betakarom, kijövök, és látom, hogy tiszta kaki mindenem. Hallottam a rotyit, de gondoltam ébredésig kibírja. Hát ő édesen aludt is, de utána húzhattam ágyneműt, sikáltam a matracot, mert akkor más az én ágyamban volt. Ha megnő, tuti matraccsere lesz, mert böfi is jutott már rá nem kevés.

Nagyon örülök a sok hozzászólásnak, csak így tovább, csajok!

Nagyon jók a képek, élvezet nézegetni őket!!! Meg is állapítottam, hogy tényleg gyönyörű babáink vannak! Ideje lenne lassan összeismertetni őket személyesen is!

Ma itt volt egy barátnőm, jól telt a nap.

Manó,
te nagyon bevállalós vagy, engem egy kempinggel ki lehetne kergetni a világból.

Noémi,
a nyaralás tuti lesz, és imádom az ilyen bulikat. Kialakul az asszony-szekció, és tök jó egész nap hasonszőrűekkel beszélgetni, közben babázni. A múltkori után megálllapítottuk, hogy így kéne élni: egy csaj főzött, egy a gyerekekkel volt, a harmadik ringatta az éppen sírót, a negyedik addig nyugodtan tudott enni, isteni volt.

Sziaszok!

Benta

Kép
benta
 
 


Manó, én biztos nem orrolok meg Rád, sőt, örülök, ha itt megbeszéljük a gondjainkat. Szeretem, ha olyanoktól kapok ötleteket, akik hasonló gondokkal küzdenek, örömökkel gazdagodnak :)

Noémi, akkor Áronnak nagyon jó dolga lesz ennyi kiscsajszival nyaralni ;)

Dávid teljesen kikészült a mai programtól, több órát volt a hordozóban, és mióta itthon vagyunk szinte csak alszik és eszik (meg pukizik ezerrel :) Azért remélem éjszakára is tartogat valamit a szunyából :)
magdii
 
 


Sziasztok!
Most van egy cseppnyi időm, benéztem hozzátok, hogy elmondjam, minden oké, jól vagyunk. Benitó már 6330 gramm és 63 cm, és hihetetlenül telik az idő. Viszont én még nem érem utol magam... a keresztgyerekek már elmentek egy ideje, de hétvégén jönnek vissza egy hétre megint, pedig én már nagyon ki vagyok purcanva. Beni átalussza már az éjszakákat, csak ha front van, akkor ébred fel egyszer, max kétszer enni, de akkor is rögtön visszaalszik. Hegyekben áll a vasalni való, és nagyon zavar, hogy legalább 2 hónapja nem tudtam rendesen kitakarítani. Persze nincs rumli, de talán emlékeztek még, hogy nem ehhez vagyok szokva. :)
Egyébként minden oké...

Lányok, gyönyörűek a babaképek!! Egyik bébi szebb, mint a másik. Persze azért nagyon változnak ám, egyre jobban alakulnak a személyiségjegyek... gyönyörűek! :):)
Most megint mennem kell, mert Beni ma különösen nyűgös... nem tud elaludni. Millió puszi mindenkinek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Gyönyörűek a babák :D
Manó: nagyon cuki a vőm :lol:

Tabati: képzeld, több mint 2 hónap (!) után vannak olyan etetések, amikor nem adok tápszert, szóval van remény :wink: Amúgy semmit nem csinálok másképpen.

Noémi: napirenddel kapcsolatban. Nálunk Petra mindig máskor ébred, ezért minden etetés másik időpontra esik. Áronnál Ő alakította ki, hogy mindig ugyanakkor eteted, vagy ébreszted?

Én leginkább azért írok ritkán, mert Petra nagyon keveset alszik napközben és szórakoztatni kell. Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni, folyton magyarázni kell neki vagy fogni. Ha pedig alszik, akkor vagy a lakást kapom össze, vagy ülök és nézek ki a fejemből. :roll:
Nálunk most az a legújabb, hogy csak a mami jó neki. Vannak pillanatok, amikor senki más nem tudja megnyugtatni. Vagyis ha nálam van és átveszi más, akkor elkezd sírni, de abban a pillanatban, hogy visszaveszem, minden rendben.

Én is rakok egy képet. Csak a fénykép miatt öltöztettem így fel, utána levetkőztettem, mert nem egy kényelmes viselet. :oops: /A haját érdemes megnézni, olyan professzor asszonyos :lol: Remélem, azért egyszer elől is kinő neki 8) /
Kép

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Heni, jó hogy jelentkeztél! Szerintem szard le a házimunkát!! Én is gyakrabban takarítottam, vasaltam, de Áron miatt átalakítottam ezeket a dolgokat. Amire figyelek, hogy mindig megpróbálok mindent a helyére rakni, így nem úszok el...de porszívózni már nálunk is nagyon kéne!

Cosmo Petrus nagyon édes! És milyen nagy!
Hát igazából az elején nálunk úgy indult a napirend, hogy az éjjelt ugye ő alakította, és a reggeli etetéshez képest kelt. Ő általában 3 óránként ébredt, ha nem max 4 órát hagytam aludni, utána ébresztettem.
Ami a jó, hogy ha Petra eltérő időpontokban ébred, akkor az valóban az éhség és nem megszokás. De most már elég nagy a napirendhez. Szerintem az az első lépés, hogy evésekben legyen rendszer. Utána majd kialakul, hogy hasonló időpontokban ébred. Egyébként a napirendben a sorrend a legfontosabb, nem az, hogy óramű pontosan etesd. Végül is a baba is ugyanolyan ember, mint mi, néha éhesebb, néha kevésbé. Pl. ma Áron a szokásos 1/2 4 - 4 helyett 1/2 5-kor evett, mivel ma délelőtt nagyon nagyot aludt. Úgy gondoltam csúszik az esténk, de nem: 1/2 9-ig még 2x evett, igaz kisebb adagokat.

Én most vacsizom, és azt hiszem lassan elteszem magam holnapra. Holnap lesz a 4. házassági évfordulónk! Kifestem magam estére meg minden, de a szemem alatti karikákra, a legjobb az alvás!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Na látom, csak emlegetni kellet, hogy miylen ritkán jön mindenki, hirtelen össze is gyült a csapat (persze azért még mindig akadnak hiányzók :lol: )

Heni!

Örülök, hogy jelentkeztél, mert még mindig nem hívtalak fel :oops: , de hagyjuk is... :oops: :lol:

Cosmo!

Az a helyzet, hogy már minden etetésnél mellre rakom Noét, és nem sebesedik a mellem, pedig én sem csinálok semmit másként... :shock: Remélem már több tejem van, ma az egyik etetésnél lefejtem még 30 at utána, és tápiból is kevesebbet kapott, utána simán elaludt. Ezért azt gondolom, hogy megtelt a pocija, akkor már több lehet, mint 30... :roll: Az a baj, hogy csak elképzeléseim vannak, mint az is, hogy jó gyorsan kiszopizza a tejcsit, mert fél óra alatt végez mindkét mellemmel, és legutóbb semmit nem sikerült utána kifejni (na jó max 10et)

Nálunk sincs semmi napirend, de így is jól elvagyunk. A 3 órás etetéseket betartjuk, de az éjszakán minden csúszik. Sőt, van, hogy napközben is, amikor többet alszik 3 óránál, akkor is csúszik minden. Fürdeés meg valamikor 6 és 9 között, amikorra esik a kajcsi, előtte szoktunk.

Noémi!

Én azért nem szeretem, ha többször eszik kisebb adagokat, mert akkor egyfolytában csak emészt, és amúgy is hasfájós. Olvastam is, hogy hasfájós babáknál ezt nem szabad, mert akkor nem tud pihenni a pocijuk. Én most adok neki teát, köményteát, ez úgy néz ki bevált. Mondjuk szegénynek csikarja, tán még jobban sikít, mint eddig, de kevesebb ideig, utána megkönnyebbülten pukizgat és elalszik. :D

Hát lányok, a legjobbat majd elfelejtettem írni. :shock: :lol: Nem vicces, de én már csak nevetni tudok rajta, hogy nálunk nincs egy normális nőgyógyász. Eddig már kettőt "elfogyasztottam", most mentem a harmadikhoz 6 hetes kontrollra, mert nem akartam messzebbre a kórházi dokimhoz bemenni. Szülésznőm is mondta, hogy nem szükséges, mehetek bárkihez, úgyhogy elmentewm az itteni rendelőbe. Kérdeztem a dokit, hogy császár után mennyit kell várnunk, hogy újra próbálkozhassunk babával. Erre közölte, hogy semennyit, akár ma is kezdhetjük. :shock: Na de én szeretném a következő babám természetesen megszülni. Erre mondja, hogy valószínűleg az is császár lesz. :shock: (értem én mit gondol, de miért nem lehet bíztatni, meg pozitívan hozzáállni a dolgokhoz?? ) Aztán mondom neki azt is, hogy ez azért is fontos, mert 3-4 babát is szeretnénk, annyit meg császárokkal nem valószínű... Erre az volt a válasz, hogy látja, hogy már kezdek őszülni ( :shock: :shock: , tényleg, de szerintem nem vészes, meg melírozva van a hajam, na jó lenőtt egy picit, eddig is terveztem már a fodrászt, de most jövőhéten tuti elmegyek :? ) és elmagyarázta, hogy ez azt jelenti, hogy a biológiai korom idősebb, mint a rendes korom. :shock: Szóval ne akarjak sok babát, mert az ő nővére is idősen szült, aztán akartak még egyet és csodálkozott, hogy nem jön össze neki. (hozzátszem, hogy 30 éves vagyok, szerintetek ez már nyugdíjas kor?? :shock: )

Érdekes, nem húztam fel magam, csak konstatáltam, hogy a következő babámnál sem oda járok majd terhesgondozásra, inkább a kórházba. Egyik doki sem százas... :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Én sem szeretnék kimaradni a mai napbol, látom Benta "dorgálása" megtette a magáét :) azon meglepŐdtem, amit írtatok, hogy mások is olvassák a topicot :shock: engem csak ugy érdekel más élete, ha folytatásokban olvasom (mint a Tietek) :lol: meg azért mégiscsak 200 oldalt termeltümk eddig!!

Nálunk elég sŰrű a hét, 2x gyerekorvos, 3x gyogytornász, nagytakaritás (anyosomék hazajÖnnek, 1 hónapja lakjuk le a házát, 3 cserép virágja kinyúlt, szóval van mit tenni :) ) és szombat hajnalban indulunk haza!!! Karácsony óta nem láttam a családom, és azóta olyan sokminden történt :wink:
Lesz otthon is netünk, de az egy gépért meg kell majd küzdenem!

Ma voltunk csípő uh-n, oké, fiunk 5,5kg és 58 cm, szóval minden rendben. Holnap kapja az elsŐ oltást :?
Tejci: egyetértek a fentiekkel, ma épp akartam panaszolni a dokinak, hogy a babó nem eszik eleget, nem tud, vagy frusztrálja, hogy nincs tejem - de megnyugtatott, hogy a heti 250g gyarapodás épp jó. Egyébként én sajnos nem vagyok nagy ivó, 2litert ha leküzdök s szopi miatt, az jó. Tejci fejéskor 80-90 szokott lenni, de ezek szerint elég, a pótlást legtöbbször ki kell dobni, mert nem kéri.
Mikor először írtátok, mennyit isztok - asszem Niki, Amadea, kipróbáltam én is, irdatlan mennyiséget leerőltetni a torkomon. Lett is eredménye, 125 ml is lejött egyszer-egyszer, viszont annyival többet is ivott a béb. Szóval lehet, csak felhigítottam a tejet? Na jó, ez lehet hülyeség. Most normálisan iszom, már néha szomjas is vagyok - ez nagy dolog nálam! - és ugy tŰnik, így is elég a tejci. Igaz, raktározni esélyem sincs.
Kicsit nőtt a tejci mennyisége, mióta elolvastam a tejserkentő granulátum dobozán, mennyit is kéne szedni - majd 2 hónapig 2 kávéskanállal vettem be, pedig 2 evőkanál kellett volna! Szóval ez is hat egy kicsit.

Végre megkaptam a gyes-kérvényemre a VÁLASZT: ELfogadták, március 4-ig maradhatok itthon, minimálbérrel. Ennek nagyon örülök, mert 2 hónappal lekéstem a határidőt, mégis elfogadták, némi rábeszéléssel :wink:
S mégegy jó hír, szept. első hetében végre megvehetjÜk a kérót, már van időpont az adásvételre, a hónap végén szeretnénk költözni. Jaaj, el se hiszem, végre hármasban!!! De nem akarom elkiabálni, majd pezsgőzünk, ha ott leszünk!

Féynképet miért nem tudok kicsinyíteni, a méretet csökkentsem vagy a felbontást?
preta
 
 


Asszem látszik, hogy nálunk korábban van reggel :wink: .
Szóval szép jó reggelt mindenkinek!

Preta: használd az irfanview programot, azzal akár méretet, akár felbontást csökkenthetsz. De a mérettel jobban jársz, mert itt a fórumon az van korlátozva. Amiket tegnap feltettem, azoknak a maximális szélessége 600 volt (ha nem épp a magassága....a nagyobbik oldalt szoktam 600-ra hagyni).
innen le is töltheted:
http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/ir ... -OW12.html.
Anyós majd szívja a fogát a virág miatt?

szerintem nem hígabb a tej ha többet iszol, csak több a tejkó mennyisége. kisfiad lehetséges alkalmazkodik a mennyiséghez. Gézu is többet kajál ha van miből, az szokott is jelentkezni a mérlegen.

Minden dokis elismeréshez gratula a bébeknek....

Tabati: én 31 voltam elsőszülött lánykám születésekor. Kár, hogy ezt nem mondhattad a dokidnak (bár hálisten nem volt csaszim). Aztán 2 év 7 hóra rá jött az első tesó. És igenis vannak nem is kevesen, ahol csaszi után bejön a hüvelyi szülés.
Ja, s van olyan is, aki 3 gyereket szült csaszival, s nem zárkózik el teljesen (na jó, egyenlőre nem akar, de....) a negyedik gyerkőctől.

Na, apropó takarítás: már nagyon kéne, hisz jövő 7en az összes gyerekem itthon lesz, hát ha jövő vasárnapra marad tejem, akkor elismerésem saját magamnak.

Cosmo: gyerekeink tényleg egymásnak vannak teremtve. Hisz Gézu frizurája is ilyen extrém, neki ugye volt születésileg máshol is, de kihullatta. Petrussal összhangban akart lenni ezek szerint.
Tényleg jó a viselete a csajnak, de el kell ismerjük: fényképezkedésen túl nem épp bababarát öltözet. No, de ilyen is kell az albumba.

Noémi: mi tavaly nyaraltunk először úgy, hogy volt az én 1 éves kiscsajom, 1 kiscsaj 11 hós, meg egy másik 7 hós csajszi. S persze a nagyok még 6an.
Grétikém keresztszülei is akarnak még 1 csajszit (ha összejön nekik a 2 fiú mellé), s akkor a 4 családnak akik közösen szoktunk tengerezni lesz 11 gyereke.
Ja, idén is megvolt a 11 gyerek, de sóginőmék is ott voltak, szal 11 felnőttre jutott a 11 gyerek, lévén Anyukám is ott volt.

Asszem azt nem is írtam, hogy a szabi vége fele egyik nap Grétikém elveszett. Szó szerint elcsavargott. Nem hiányzott sokat, de mikor rájöttem, hogy nincs, azt hittem megőrülök. Ráadásul épp Gézut szoptattam, s a szopi elején voltunk, így nem is tudtam rohanni. Apája pattant azonnal, majd anyámat is elküldtem. Hát a csajom elindult a part irányába, valószínű a többiek után akik kint voltak. Csak épp előttünk még volt egy pár sor lakókocsi, s a part felől levő első sornál elakadt, s valószínű már bőgésbe kezdett, mert apája úgy talált rá, hogy nézte mi az a kb. 30 emberből verbuválódott csoport. Hát a csoport közepén a jányom volt. Erősen szívre vette a dolgot, jól meg volt ijedve. Alig bírtam megvígasztalni.
Pedig első nap is volt egy hasonló húzása, akkor a gyalogösvényre ment ki, ott ment előre pár métert, majd lehuppant egy kupac homok közepére, s játszadozott. Akkor hamarabb felfedeztem, hogy lelépett, még nem volt ideje rájönni, hogy elcsavargott. Hát komoly, de sajna megtörténik, hogy elcsavarog a gyerek a sok felnőtt között. Ebből a szempontból hátrány a nagy csapat. Szerencsére a nagyoknak nem volt merszük elcsavarogni (ugrik a fagyi avagy más jó dolog az ilyenért), a pöttöm pedig egyedül tuti nem merészkedik be a nagy vízbe, még velünk sem nagyon akart.

na, léptem házat sikamikálni.

Heni, örülök, hogy életjelet dobtál, jó példa vagy a többi hiányzónak.

Kép
kissmanó
 
 


na, lehet egyetérteni, avagy kommenteket fűzni.
nem én találtam ki, ma kaptam:

A kezdő szülők 10 leggyakoribb hibája

Minden szülő követ el hibákat. Bizonyára mindenkinek egy egész listája van arról, amit szerinte a szülei rosszul csináltak. Senki sem tökéletes, különösen nem az újdonsült szülők! Ha tisztában van a leggyakrabban elkövetett hibákkal, illetve azzal, hogyan kerülheti el őket, talán könnyebb lesz a szülőszerepbe beleszokni.

1. Pánik minden „apróság” miatt

Sok újdonsült szülő hajlamos túlreagálni minden egyes tejvisszabukást, hányást vagy egyéb dolgot, s sajnos a gyermekre átragad az ő szorongásuk. Sok szülő szinte elvesztegeti mindazt az örömet, melyet gyermeke életének első éve tartogat, azzal, hogy örökösen aggódik: Túl sokat kakil vagy túl keveset? Túl sokat büfizik vagy normális mennyiséget? Túl sokat eszik vagy keveset? Túl sokat sír vagy csak eleget?

Szakértők szerint az efféle túlzott aggódás megakadályozza a spontaneitást és a gyermeknevelés élvezetétől foszt meg. A csecsemők különben is sokkal rugalmasabbak, mint amennyire azt általában a szülők hiszik vagy hagyják nekik.

2. Nem hagyják a gyereket sírni

Nagyon sok szülő úgy gondolja, hogy legfőbb feladatainak egyike, hogy elérje, a gyermeke sose sírjon. Ennek oka, hogy a sírást azzal társítjuk, hogy valamit rosszul csináltunk, elrontottunk, és mindenképpen helyre akarjuk azt hozni. Ilyenkor megfeledkezünk arról, hogy a csecsemők a sírással kommunikálnak. A sírás egyszerűen része a csecsemőkornak. Attól még, hogy tiszta a pelenkájuk vagy éppen teli a pocakjuk, még képesek úgy sírni, mintha a karjukat tépnék. Azonban ha a sírás tovább tart, mint egy óra, lázzal és/vagy hányással jár, azonnal hívjon orvost!

3. Ébresztés etetés céljából

Hiba vagy csak hibás feltevés? Szakértők szerint a szoptatott csecsemők is képesek átaludni az éjszakát. Egyszerűen csak hibás feltevés, hogy az anyatej nem elég kalóriadús, ezért sok szülő ébreszti fel (éjszaka is) gyermekét csak azért, hogy megetesse. Elfelejtik, hogy a csecsemő, ha éhes, magától is enni kér. Sokkal gyümölcsözőbb az egész család számára, ha hagyjuk a gyereket aludni.

4. Bukás és hányás összetévesztése

A bukás és hányás közötti legnagyobb különbség azok gyakoriságában, nem pedig erősségében van. A tejvisszabukás is képes az egész szobát beteríteni. A hányás viszont gyakoriságában mutatkozik meg. Ha erről van szó, 30-45 percenként jelentkezik, etetéstől függetlenül.

5. Láz nem megfelelő módon kezelése

A gyermek életének első három hónapjában minden 38 °C feletti láz életveszélyes lehet. Ez alól csak az kivétel, ami 24 órával a védőoltás beadása után jelentkezik. A szülők nagy többsége elintézi azzal, hogy a gyereknek talán melege van, vagy egy kis lázcsillapítóval. Elfelejtik - talán sajnálatból -, hogy a csecsemőt hűteni kell. Egy újszülött immunrendszere még nem elég fejlett ahhoz, hogy egy fertőzést magától legyűrjön. Bővebben a gyermekkori lázcsillapításról

6. Autós biztonsági gyermekülés nem megfelelő beállítása

Bárki, aki próbálta, tudja, hogy a gyermekülés beállítása külön tudomány. Ha nem biztos a dolgában, kérjen segítséget, a bababolt eladói minden bizonnyal készségesen állnak a rendelkezésére. Ne feledje, gyermeke életéről van szó!

7. Szájhigénia elhanyagolása

Sok szülő nem is gondol gyermeke fogaira vagy szájhigéniás nevelésére egészen addig, amíg már szinte késő. Nem lehet elég korán elkezdeni a megfelelő fogápolásra tanítást:

- Soha ne hagyja, hogy gyermeke az ágyban cumisüveget szopogatva nyugtassa magát! Ez növeli a későbbi fogszuvasodás kockázatát, hiszen a fogcsírák már embriókorban kialakulnak.
- Nedves gézzel törölje át a baba ínyét, s az első fogak megjelenésétől használjanak külön erre kifejlesztett gumisörtéjű babafogkefét.
- Biztosítsa, hogy a gyermek megfelelő mennyiségű fluoridhoz jusson! Természetes módon megtalálható a vízben, és segít a fogszuvasodás kialakulásának megelőzésében.

8. A házasság elhanyagolása

Házasságon belül vagy együttmaradni, nagyon fontos, mikor az embernek gyermeke születik. Ne feledjük, hogy a párkapcsolaton belül adódó problémák egy gyermek születésével megsokszorozódnak. A baba rengeteg időt és energiát követel, így nehéz a régi meghittséget fenntartani, esetleges problémákat elsimítani. Mindenképpen próbáljanak időt szakítani egymásra, hogy továbbra is valódi pár maradhassanak, hiszen csak így válhatnak igazi családdá!

9. Túl sok/túl kevés veszekedés a gyermek jelenlétében

Már egy három hónapos baba is érezi környezetében a feszültséget. Amennyiben vitája támad partnerével, tegye fel magának a kérdést: Ez mennyire lehet a gyermekem számára riasztó? Mindenképpen vizsgálja meg magában vitáik gyakoriságát és intenzitását. Az apróbb nézeteltérések egy párkapcsolat természetes velejárói, ám ha a felek elfojtják érzelmeiket, az pontosan olyan feszültséget teremt és olyan káros, mint az állandó veszekedések.

10. Megbízhatatlan forrásból származó tanácsokra hallgatás

Az egyik leggyakoribb hiba, melyet az újdonsült szülők elkövetnek, hogy minden tanácsot ki akarnak próbálni, mindenkinek meg szeretnének felelni. Legyen óvatos abban, kihez, vagy milyen forráshoz fordul tanácsért! Kérdezze gyermekorvosát, vagy böngésszen orvosi-egészségügyi tanácsadással foglalkozó weblapokat!

Kép
kissmanó
 
 


a 3-as ponthoz hozzáfűzném, hogy enyimgyerek az elmúlt 2 éccakát átaludta. bár tisztában vagyok vele, hogy ez változhat, sőt fog is, tapasztaltam Grétinél.
ellenben az is lehet, hogy mégsem, hisz Edókám 3 hós korában került a kiságyba (addig mózesben volt, kevesebb hely, nem volt tere mocorogni), s onnan kezdve máig átalussza az éjszakákat.

ááááá.....most hívott apa: most sem kapott szopis teát. tegnap járt 3 patikában, ma is már egynél bepróbálkozott. hogy már ez is hiánycikk.....a fene egye meg.

na, dugultam, mert tényleg mindjárt csak rólam szól a fórum.

Kép
kissmanó
 
 


Jó reggelt!

Mondtam már, hogy egy szobában alszik a 3 fiú? 8-kor puszi, ágyikó, alvás, isteni. A nagyokat 3 évig nem lehetett egy szobába rakni, mert zavarták egymást.

Preta,
szuper, hogy kapsz gyest! És hogy oldod meg a gyerekvigyázást, ha dolgozni fogsz?

Én levágtam Beni haját a feje tetején, mert hatalmas kakastaraja volt, alatta koszmóval.

Örülök, hogy mindenkinél alakul a tej-helyzet, nagyon kitartóak vagytok, anyukák! Nálam az evés mennyiségével egyenesen arányos a tejhozam, úgyhogy eléggé lavírozok, mert nem akarok megint 12 kg-t hízni :roll: Ja, meg a stressz, ami jelenleg maxi fokozatú.

Ma állítólag időben hazajön a férjem, hát, kíváncsi vagyok.

Szép napot!

Benta

Kép
benta
 
 


Manó,
ha gondolod, veszek neked itt teát, írd meg, mi legyen benne, és postázom!!! Komolyan, egy szavadba kerül!

Kép
benta
 
 



Benta: köszi, de ha erre kellene vetemedjek, akkor ma este indul haza a húgom, az mégiscsak egyszerűbb verzió lenne. De csak van ebben a nem épp törpeméretű városban is, csak ha nincs autóm, akkor lesek ki a fejemből.

de nagggyon szépen köszönöm a felajánlott segítséget.

Kép
kissmanó
 
 


Jó reggelt Lányok!

Tényleg tök jó ilyen sok írásra jönni!

Tabati, a többször kevesebb kaját úgy kell érteni, hogy 3 óra helyett 2 óra után kapott enni. A nassolásnak én sem vagyok híve, de szerencsére Áron nem is akar. Ő teljesen beállt: eszik, játszik, alszik. :)

Petra, megy a drukk a lakáshoz. március 4? Hát lányok, ilyenkor érezhetjük azt át, hogy nekünk mekkora mákunk van. Én jövő szeptemberben tervezek visszamenni. Ez akkor módosul, hogy ha a "helyettesem" korábban elmenne szülni. (most volt az esküvője, és januártól próbálkoznak, szóval ha azonnal összejön, akkor nekem is korábban kellene visszamennem)

Tabati, ez a doki egy görény!
Nekem az én kedves, rendes dokim azt mondta, hogy 1 évig nem kéne teherbe esnem, ahhoz hogy megpróbálhassam a hüvelyi szülést (tudod nekem is ez a nagy álmom). Más dokik 24 hónapot szoktak mondani a 2 szülés között, szerintem az 1 év a minimum. De ez sem életbiztosítás, mert ugye lehet hegszétválás (mint ahogy talán Evicuskának is volt)
Egyébként ha most vagy 30, még így is simán belefér a 3-4 gyerkőc. Ráadásul így Noét is ki tudod élvezni, hiszen nagyon cuki, de melós hónapok jönnek! :)

Kismanó, én nagyon beparáztam volna. Téta rosszkislány volt! De gondolom nagyon megijedt,!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


nahh...rendeltem a gyártónak az onlány bótjából.
kiderül, hogy a hiány a piacon tőlük gyűrűzik-e, még nem igazoltak vissza, hogy mizu.
apa ma is volt vagy 4 patikában.
hát max drágábbat veszek, ami nem tuti jó is lesz.
a fene egye meg.

húgom meg fülgyertyát nem kapott.
na, megmarad a pénzem. :D :lol:

Kép
kissmanó
 
 


Noémi: úgy van. Nagyon megijedt a drágám, utána nem volt hajlandó egy méteres körzeten kívül menni. Anya vagy Mama mindig ott kellett legyen.
Végülis nem jó az ilyen, de ha ez tanulság volt (s szerintem azért mert 2 éves, ezt már nem hinném, hogy elfelejtené), akkor oké. Egyébként így szeretem a csajom ahogy van, asszem megőrülnék, ha olyan lenne mint az egyik haverünk kislánya (tavaly ő volt a 7 hós a tengeren). Hát most is annyit nyivákolt, folyton kellett lássa az anyját, alig bírt elmenni zuhanyozni vagy megfürdeni a tengerben. Az én fiamnak hangját sem lehetett hallani, de az a kismacska....Folyton : Ajaaaa, Aja, Aja.. S lóg az anyján mint egy kiscsimpánz.
Na jó, a szülőket is megértem, hisz 9 év házasság után született, s akkor is inszemen voltak Bp-en. Szóval ott tényleg az összes kívánságát lesik, de a kiscsaj szerintem már símán visszaél, már alapból nyávog, manipulálva ezzel a szülőket.-

Kép
kissmanó
 
 


Igen, Kismanó ezt sokan elrontják!
Pedig nem akkor jó szülő az ember, ha mindent megtesz tétlenül, eszetlenül.
Hát vélemények és elvek...a lényeg mindenki csinálja úgy, ahogy neki jó!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Tök szar a vonalzóm! Áron idősebb, mint Géza a vonalzó szerint pedig fiatalabb. Kéne csinálni újat!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Szia!

Ajánlom figyelmedbe, ha szeretsz utazni és szereted az extrém kedvezményeket!

Turisztikai - információs portáljainkon keresztül több száz szálláshely között válogathatsz, illetve exclusive üdülési csomagokat vásárolhatsz extrém olcsón!

Dióhéjban a vállalkozásról:
www.szallasszerviz.hu portál belföldi szálláshelyekről és kapcsolódó szolgáltatásokról ad információkat a hazai utazni vágyó közönségnek.

www.familytravel.hu portál kiemelten a családoknak szóló, gyermekbarát szálláshelyeket és a kapcsolódó szolgáltatásokat katalogizálja és teszi elérhetővé a családok számára.

www.aukciosutak.hu portál üdülési ajánlatokat, programcsomagokat kínál eladásra licit formájában, illetve direkt ajánlatokon keresztül.

Amennyiben szeretnéd igénybevenni az extrém, esetenként 40-50 %-os kedvezményeket, kérlek kattints az alábbi linkre és igényelj Travel Action Klubkártyát most díjmentesen!

www.szallasszerviz.hu/oldal.php?megnyit=1004

KépKép
kaqk
Debrecen
 
 


Noémi,
én most olvasom a Suttogót, pusztán érdeklődési céllal. Meglepve olvastam, hogy azt ajánlja, amit Benjámin magától csinál, pont ebben a ritmusban él, mint Áron. És a jelzései teljesen egyértelműek a kezdetektől. De nem én alakítottam így, hanem ő. És ézért nagyon-nagyon hálás vagyok neki :)

Egyszer Krisztián is elveszett az Auchan-ban. Én azt hittem, az apjával van, ő azt, hogy velem. Hát, nem kívánom senkinek azt a pár percet, mire megkerült :roll:

Kép
benta
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma nagy az örömöm!! :D A déli etetésnél lemértük Noét, és ha minden igaz, akkor 70-et evett, utána még 20at kifejtem. :D apósom is megnézte a mérleget, úgyhogy remélem jól láttuk. :lol: Adtam még neki 60 tápit, most csicsizik. Nem mondom, nyűglődött, míg el nem aludt, de már alszik. :D

Pedig még kínlódunk szopinál, néha nem tudom miért sír. Hiszti van, kiszedem a cicit, megnyomom és még spriccel belőle. Szóval nem azért sír, mert nem jön. Néha tudom, hogy evés közben nyomja a kakit, vagy a pukit, és olyankor rángatja a fejét, meg sikít, mert fáj a pocija. Ilyenkor nagy a kínlódás, mert meg szoktam nyugtatni, aztán újra vissza a cicit, ami még nem megy rutinosan, plusz a felső ajkát mindig ki kell fordítanom, mert azt nem jól tartja. Nálatok nincs ilyen, hogy jön a puki és ahogy nyomja rángatja a fejét? Már a tápinál is volt, de akkor általában félrenyelt és köhögött. Itt meg letépi a cicim. Ti mit csináltok ilyenkor?

Noémi!

Hát elég furi volt a doki mindenesetre... :roll: Mi is azt tervezzük, hogy egy évet várunk a következő bébivel, de mi a kéró miatt is, mert akkor pont beköltöznénk ha azonnal megfoganna. Anyósomékhoz még egy babát nem szülnék. Bár párom nagyon mondja, hogy kezdjük el előbb, mert NOéra is egy évet kellett várnunk. Na, de most tuti azonnal megfoganna... :roll: Nem tudom, én is nagyon szeretném, de a természetes szülést is, meg a komplikációmentes várandósságot... Hát abban egyeztünk meg, hogy fél évet tuti kivárunk, míg szopizik, aztán meglátjuk mennyi tejem lesz egyáltalán, meg hogy alakulnak a dolgok, a ház stb...

Érdekesség, hogy kolléganőm császár után nagyon hamar teherbe esett újra, nem várta ki az egy évet. neki a szeme miatt kellett a császár, így tudta, hogy a következő is az lesz. Erre amikor szülés előtt szinte az uccsó hónapban elment a szemészetre igazolást kérni, mondták neki, hogy ezzel a szemmel lehet normál úton is szülni, úgyhogy nem adnak igazolást. :shock: Teljesen kiakadt. Egyrészt azért, mert akkor az elsőt miért kellett császárral, másrészt azért, mert 9 hónapig a csázsárra készült, és nem akart így normál szülést. Az én kérdésem meg az, hogy így megengedték neki a természetes szülést, hogy alig telt el idő a császár óta... :shock: Persze valahonnan szerzett mégis igazolást és császár lett, de simán nem engedték volna, ha nem szerez. Akkor hogy is van ez..? :roll:

Kissmanó!

ezek szerint már most is törölgetni kell a babu ínyét vizes pelussal, hogy így elkezdjük a fogápolást? Hallottam valamilyen fluoridos kendőről (vagy mittomén mivel van átitatva, de jó a fogaknak) amit már a fogak megjelenése előtt lehet használni, ahogy írod, át kell vele törölgetni az ínyet. hallottatok már ilyenről? És azt hány hónapos korban lehet elkezdeni?

Kép
Kép
tabati
 
 


Szerintem nevelni csak azt lehet, aki hagyja magát. Ahhoz azért kell egy alany is. Nekem mindkét nagyfiam igen nehéz eset volt az első 8-9 hónapban, és semmit nem csináltam máshogy, mint most. De tényleg. Beni meg maga a nyugalom. Persze vannak ésszerű keretek, de alapjaiban nem tudsz megnevelni egy csecsemőt. Pedig rutin is volt, mert csecsemőgondozói múltam is van, meg pedagógus is volnék, és mégis rettenetesen rossz alvó, sírós, nyugtalan babák voltak. Azóta imádni valókká váltak, de kicsinek... Mindig csak összenéztünk a férjemmel, mikor szüleink próbáltak okosak lenni, de egy idő után belátták, hogy nem mi rontjuk el a dolgot, ilyenek és kész. Az ismerősökről nem is beszélve, akik meggyőződve állították, hogy ők mennyire jól csinálják, mert az ő gyerekük alszik/nem sír/elvan. Szerintem meg nekik olyan babát dobott a gép. Túl kell élni, ha "többemberes" babát kapsz.

Kép
benta
 
 


Sziasztok!Köszönöm mindenkinek a nyugtatást.Mai mérések 5600g és 61cm.És a beígért képek. Kép Kép Kép Kép

Kép
kata840725
 
 


Kata!

hihetetlen, Dominik annyira hasonlít Noéra, meg amúgy Süni babuja is, már a múltkori képeken megfigyeltem. Igaz az ásítós képből nehéz kivenni az arcvonásait, de enyim is tisztára így ásít. :lol: Férjemet megkérem már, hogy rakjon fel képet, én sajna nem értek hozzá hogyan kell lekicsinyíteni meg miegymás... :oops:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja,multkor már kérdeztem hogy mit szolnátok ha szerveznénk egy babatalálkát de senki nem irt rá.Szóval?Látom Benta is kérdezi.

Kép
kata840725
 
 


Manó, én is kitaláltam magamtól!!! De már lejárt a pályázat, mire olvastam :(

Írok majd, de vendégünk volt a npokban, most meg mennem kell egeret fogni és takarítani :( :cry: naggyon nagy szívás... :cry:

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Kata!

Mi még tuti nem tudnánk elmenni, mert csak most kezd el alakulni a szopink. Jövőhét szombaton mozdulunk ki először messzebbre, attól is félek, hogy hogy alakul addig még a szopi, lehet, hogy egyelőre lemondjuk mégis...nem tudom meg tudjuk e oldani...az legalább két etetés lenne, ha nem három...

Csillag!

Egér???? :shock: Honnan, hogyan???

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati: örülök hogy okés a szopi lassan, minden okés lesz meglásd.

rakok pár képet :) nem tudok betelni csajémmal.

1, apa 83ban, lili 2009ben :) szerintetek hasonlít? 8) Kép Kép

2, lili irányít reggel tv-zés közben

Kép


3 llili első cipijei
Kép

Kép
Kép
mniki84
 
 


Niki: asszem Lili jobban van tartva. Pufókabb a pofikája.

Na ne már....cipőkollekció. S ismét Lilinek. Tavalyelőtt is a topik Lilkójának volt a számbeli nyertes kollekciója: 15 cipedli.

Tabati: én még most is végigizgulok minden házon kívüli etetést. Monnyuk megoldom, de olyan boldog vagyok mikor ismét itthon. Aztán 24 óra itthonlét után már újból mehetnékem van.

Benta: pedig ha tudnád milyen szabadságérzetet ad a kempingezés...

Babatalálka jó volna, csak sok a km ami elválaszt minket. Szal részünkről passz.

Dominik aranyos a hordozóban, ismét nem tudok választani melyik tetszedjen jobban.

Fogmosás: hát én nem törölgetem neki. Majd mikor kibújik 2 foginca, kezdünk ismerkedni a fogkefével.

Többemberes gyerekek. Tuti léteznek, hálisten az enyémek egyik sem olyan. Unokatesóim közül 2 az volt, hát kijutott nekem is belőlük (15 voltam mikor a nagyobbik született, s rá 11,5 hónapra érkezett az öccse). Asszem a húgom után ők voltak nekem elég kemény diók, a nagyobbikra egy kerek héten keresztül vigyáztam is, épp téli szünet volt, szülőknek már dolgozni kellett, kiskrapek meg 6 hós volt akkor. Hát minden leleményességemre szükség volt, s én csak rá vigyáztam, pelusoztam, etettem. Semmi extra. De egy hét után ki is voltam csavarva. Összeteszem kettő kezem, hogy enyimgyerekek nem olyanok lettek.
Azért az általam említett kiscsajszi nem olyan, ő már alapjáraton hisztis, akaratos.

Noémi: nem tom csináltál-e új vonalzót, vagy meggyógyult az eddigi, mert most sztem jól müx.

Kép
kissmanó
 
 


Jelentem, én dögrováson vagyok. Az a rohadt allergia (finoman fogalmazva) :evil: :evil: :evil: :evil:

Noémi: köszi a választ. Nálunk egyelőre 2 fix dolog van, az egyik az esti fürdetés 7-8 között, de inkább közelebb a 7-hez, illetve a reggeli evés utáni játék/dumcsi. Lehet, hogy buta a kérdés, de van még valami, amihez lehet igazodni az etetéseken kívül? A reggeli kelés időpontja, ami mindig változtat nálunk is az egész napon. 10-ből 6x 5előtt vagy 5-kor kel, de van, hogy 2-3 körül, olyankor teljesen mások az időpontok. Napközben mostanában nem telik el 3óránál több 2etetés között, sőt, inkább 10-20-30 perccel előbb kér enni. Viszont éjjel kibír kaja nélkül 9 órát is.
Nem megyünk minden nap közértbe, se sétálni (pl. most hogy napok óta szarul vagyok és még így lesz egy darabig, nem igen van kedvem kitenni a lábam), illetve az is tök változó, hogy alszik e etetések után és ha igen, mennyit?! Igy hogy tudok napirendet csinálni? :roll:

Már akartam írni, hogy kipróbáltam az orrszívót. Szerintem tök jó 8) Egyáltalán nem érezni szívást, csak hűs levegőt, jobb mint a zsepi :lol:

Niki: jók az összehasonlító képek, tiszta apja a gyerek :) Cukik a cipők!

Mitől tartasz Tabati? Ismerőshöz mentek? Vagy szabad helyre?
Nem semmi dokit fogtál ki! :shock: Én vágtam már rá nőgyógyászra ajtót az SZTKban 8)

Manó: Jaj, én is frászt kaptam volna, ha eltűnik a gyerek... Minden évben legalább egyszer mesélik Anyósék amikor a férjem elcsatangolt Velencében, hozzácsapódott egy turista csoporthoz és ment az idegenvezető után 5évesen :D

Most mennem kell etetés van.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmo!

Sajnálom! Sz@r dolog lehet az allergia... :evil:

Szabadtéri rendezvényre megyünk, a munkahelyem szervezi. De végülis van épület mellette, szóval biztos kinyitnak majd nekem egy szobát ha kérem, úgyhogy már azóta átgondoltam és nem lesz gond szerintem. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?