Új privát üzeneted érkezett!

Amadea!

Nagyon sajnállak, a tesómnak voltak epeproblémái, hát az sem volt egy leányálom...és neki is nagyon fiatalon, ami állítólag ritka. neki is kivették az epehólyagját. És a jó hír, hogy nagy megkönnyebbülés lesz a műtét után. Tesóm azóta teljesen jól van, és ugyan oda kell figyelnie mit eszik, de nem gáz, inkább a mennyiségre kell ügyelnie, de ezt te biztosan jobban tudod. Ja! És neki laparoszkópiás műtét volt. Neked is az lesz?

Kép
Kép
tabati
 
 


Amadea: sajnálom, jól kifogtad ezt a szülés utáni pár hetet :(

Noémi: köszönöm a tápszeres válaszokat!

Tabati: nagyon örülök, hogy segíthettem :)

Kissmanó: hogy van Gézu? Te már rendbe jöttél?

Képzeljétek, éjszaka arra ébredtem, hogy valaki piszkálja a kezem (ágyhoz tolható kiságyban alszik Petra), odakúszott hozzám a gyerek. Majdnem elpityeredtem, annyira cuki volt. Ja és (szerintem) ennek hatására, úgy beindult a tejem, hogy elázott a hálóingem. Nekem ilyet nagyon nagyon ritkán szokott :D

Én egy karikás kendőt rendeltem, ma megyünk érte. Kíváncsi vagyok, hogy mennyire jön majd be, akár a gyereknek, akár nekem. Mondjuk inkább később lesz praktikus.

Más babáknak is folyik a nyála? Mert Petrának eléggé. Meg állandóan felakar ülni :shock: Hiába mondom neki, hogy ehhez még kicsi :D

Próbálok visszaolvasni.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Tabati!
Szerencsére nincs fájdalmam, korábban is csak a hátam fájt. (Most, hogy nincs ott a kő az sem). A műtétet pedig megpróbáljuk kitolni amíg lehet....csak félek, hogy el fog apadni a tejem :( ...
Cicid hogy vagy?

Cosmo!
Nyálfolyáshoz nem tudok hozzászólni :oops: , de Nóri is elmászkál a kiságyban.
És amíg oda voltam, megtanult hátról oldalra fordulni és kinőtte az összes ruháját.

Titi kocsis anyukák!
A ti gyerkőceitek nem nőtték még ki a mózeskosarat???? Nóri már végigér benne, pedig elég kis "rövidnek" született...

KépKép
amadea
 
 

 
 

Cosmo!

Noénak is mostanában kezdett el jobban folyni a nyála. Gondoltam is, hogy csak nem jön a foga ilyen korán... :shock: De nem, úgyhogy nem is tudom mitől van...

Amadea!

A műtét miatt apadna, vagy gyógyszerek miatt, vagy mert nem tudod addig szoptatni NÓrit? Talán fejni tudnál a kórházban is, és ha átmenetileg apadna is, szerintem vissza lehet hozni... :roll: Nem is emlékszem mennyit kellett kórházban lennie...de tuti nem sokat...

Cicim jobban köszönöm. :lol: Tályog már alig kitapintható, viszont tejem nem lett több sajna. Most azzal is próbálkozom, hogy Noét néha mellre rakom. Nem annyit, hogy kisebesítse, csak mindig egy kicsit, ameddig még érzem, hogy nem gáz. Főleg reggel, akkor több tejem szokott lenni.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Amadea: szegény, elég rosszul hangzik!

Borcsának is folyik a nyála, de annyira ne mvészes. A fogzásnál biztos durvább lesz. Babamasszázsra múltkor egy olyan 4 hónapos babát is hoztak, akinek a ruciján alapból van egy előke, mert már annyira folyik a nyála. Kicsit megrettentem, mi lesz! :D

Annyi rokon-ismerős látogat, h tegnap teljesen lefáradtunk, szerintem Borcsát is megviselte, meg most valahogy jobban megviseli az, hogy ne ma megszokott környezetében van. Ezért az elmúlt két éjszaka nem nagyon aludtunk.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk...már tegnap este, csak most van időm!

Nagyon jól éreztük magunkat! Áron is nagyon jól viselte azt, hogy nem itthon vagyunk - sőt meglepően jól. Napközben talán még "jobb" is volt, mint itthon. Szerintem megnyugtatta, hogy a barátnőmmel trécseltünk, és hallotta a hangomat!

Ezen felbuzdulva, vettem is egy járókát a nappaliba. teszveszes. Már el is hoztam, ki is takarítottam! Tök szuper!

Áronnak is folyik a nyála!

Olyan édes, egyre több dolgot vesz észre, egyre többet mosolyog, gagyorászik! Meg lehet zabálni.

Ennek ellenére baromi fárasztó volt ez az egy hét. Végre vége, és itthon lesz Viktor is! Igaz holnap és holnapután pihenni fog, de azért legalább itthon van! :)

Jó éjt!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi!

Örülök, hogy ilyen jól éreztétek magatokat. :D Azt én is észrevettem, amikor telefonon beszéltem, noé megnyugodott a kezemben. Érdekes, mert amúgy is állandóan beszélek hozzá, de talán természetesebb ha telefonon felnőtt emberekkel beszélek? :shock: Pedig nem sűrűn gügyögök, csak amikor már megzabálom olyan édes. :lol:

Járóka nem korai még? :shock: vagy későbbre vetted? Én most fogok kapni játszószőnyeget, nekünk most jött el az idő, hogy érdeklik a feje fölé lógatott játékok, néha még ütögeti s őket. :D eddig nem volt a kiságy fölött zenélő forgó, de most veszünk valamit. Nem muszáj zenélnie, mert a hangok még nem érdeklik, legalábbis hiába csörgetem neki a játékokat. És ciki, de hiába furulyázom neki, vagy énekelek, nem érdekli...ezek szerint 9 hónap alatt meg is unta a zenét. :lol: (de a hallásával nincs gond, mert összerezzen a hirtelen zajokra)

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Nagyjából visszaolvastam. :)
Ez a hét elég zsúfolt volt, de nagyon jóóó! Petivel mászkáltunk ide- oda és megszületett barátnőm kisfia hétfőn, őt is meglátogattuk. Ma anyósomnál voltam kajálni, fürcsi előtt értünk csak haza. Ma próbáltuk ki először az új fürdőkádat (anatómiailag kialakított), nagyon imádta, bőgött mikor kivettem. :D
Sajnos a nunija elég csúnyán néz ki babónak, most kenegetnem kell mert piros kiütések jöttek ki rajta… :(
Viszont megvolt Adél születése óta az első szabad órácskám: a csaj elment apjával kocsikázni és egyedül hagytak. :D
Baba masszázs: lehet, hogy nemsokára már visszük mert egész nap „biciklizik” a lábaival, tuti hogy ez is bejön majd neki. De párom fog járni vele, én jógázni viszem. ;)
A héten kaptam "jó" tanácsokat is: túl sokat szoptatok, biztos 1.nincs tápértéke a tejemnek (olyan kövér a csaj, hogy nem igaz) 2. nem jól szopik; az anyatej nem oltja a gyerekek szomját; kezdjem el a hozzátáplálást, adjak neki: köménymag teát, vizet, húslevest (!). Bólogattam lelkesen, és megköszöntem minden tanácsot- nem állok le vitatkozni...

Csillag: három hetes volt Adél mikor lementem kenguruval vele a mellettünk lévő boltba. Egy néni totál kiakadt ezen és nem győzött sajnálkozni, hogy már ennyi idősen ki KELL vele mozdulnom… :P

Amadea: ez nem jó hír! Remélem hamar túlleszel rajta és meggyógyulsz!
Fejed a tejcsit, és küldöd haza Nórinak?

Cosmo: édes drága babód nagyon cuki lehetett! Asszem nekem is beindult volna a tejem! :)
Nálunk is van nyálfolyás és folyamatosan tömi a kezét a szájába. Elég jól látható már az alsó két foga, doktor néni ki is tapintotta+meg van duzzadva a fogíny. Azt mondta, hogy nemsokára ki fog bújni. Teljesen le volt döbbenve, azt mondja, hogy Táltos lesz. :lol:

Noémi: örülök, hogy jól érezted magad! De azért legjobb otthon, ugye? :)
Jóga jövőhéten?

Tabati: mi most vettünk a babakocsiba függő játékot, az eléggé leköti. De a játszószőnyeget szétszedtük mert még nem nagyon érdekelte.
tökmag79
 
 


Tökmag!

A táltos az nem az amikor már eleve foggal születik? :lol: De mindenesetre elég korai, bár anyósomat kérdeztem, hogy mikor szokott jönni az első fog, ő azt mondta, hogy gyakorlatilag születése után bármikor, úgyhogy hajrá! Most még úgyis benne vagy az éjszakázásban, legalább gyorsan ezt is letudod. :twisted:

Én meg épp a babakocsiba szerelt játékkal voltam úgy, hogy leszereltem, mert ott mindig rögtön bealszik...most még legalábbis... Viszont itthoni lógó játékokat melós állandóan főlé lógatni játék közben, leszakad a kezem. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok :)

Gyors helyzetjelentés, mert a kisasszony nagyon nyűgös. :D Igazi hisztipalánta, már most tudja, hogyan irányítsa a népet. Persze idegenek előtt eljátssza a bájos csendes mosolygós kislányt. :D

Pocifájás szűnőben, sajna keveset eszik. 2. hós orvosi adatok: 60 cm, 4370 gramm Sovány :( Dokinéni megmondta, hogy jó lenne, ha már a növés helyett a hízásra koncentrálnánk, de hát libatömővel mégsem eshetek neki.

Az oltásokat jól tűri, meg lett dicsérve, hogy anya karjaiban pillanatok alatt megnyugszik. Na igen, viszont csak ott hajlandó elaludni is. Rázom a seggét, énekelek és sétálok vele. Ha valami elmarad balhé :)

Beraktam most már a játszószőnyegbe is ha már egyszer van :D Felfedezte, hogy ha megüti a tigrist, akkor zenél. Félelmetesen gyorsan tanul, viszont beidegesedik, ha sokáig nem sikerül neki :D Azóta a pihiszékben levő gömböt is csapkodja, és ráncolja a szemöldökét, mert az meg nem zenél :D
Felismeri a mondókákat, amiket mindig ugyanahhoz az eseményhez énekelek neki, az előkéjét (már vigyorog, hogy jön a kaja), a cumisüvegét.

öltözködés = búj búj zöldág
tornázás = egy kis malac
etetés = én elmegyek a vásárba
kikocsizás = zityeg zötyög az a kocsi
altatás = elmegyek-elmegyek

Pár kép rólunk
Kép
Fürcsi előtt kicsit megszeppenve, pedig a vízben már szeret pancsolni

Kép
Megfogtam az üvegem (hajnali etetés, apu meg kivakuzza a szemünket)

Kép
Jéééé ez zenél?
Vendég
 


Folyt

Kép
Jól elvagyok, már "beszélgetek" is

Kép
Fáááááááj a poci :(

Kép
Vagány csajszi :D

Kép
Eeeeeeeeeeeeeeeee! (avagy jön a kajcsi, anya pedig énekli a vásáros nótát)
Vendég
 


Tabati, olyan járókát vettem, ami 3 szinten állítható. Most a legfelsőnél van, végül is nappali ágyként funkcionál, csak raktam bele - fölé egy csomó játékot, és így tök jól elvan.
Szerintem érdemes zenélős játékokat venni, mert érdekli őket. Áron most kb. 1 hete kezdte el figyelni, pedig ő már 10 hetes, szóval adj még Noénak egy kis időt! :)

Tökmag, örülök, hogy jól telt a hetetek! Már rátok fért, hogy együtt legyetek! :)
Jóga elméletileg jó, mert autóm lesz aznap - igaz aznap lesz a 4. házassági évfordulónk, de végül is nem akadály, mert este megyünk vacsizni. Mondjuk ami gáz, hogy én pont 1/2 4 - 4 körül szoktam etetni, és gondolom masszázs előtt nem kéne. De 3nál előbb nem tudom előre hozni, mert akkor szervezhetem újra a napunkat.

Anuk, Emma nagyon édes! :)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Kép

Kép

Ilyen a járóka...és benne Áron :):)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi!

:D Tök jó!! :D Én valahogy a járókát mindig olyannak képzeltem amiben már minimum ül a gyerek és játszik. Na, nálunk akkor a mi ágyunk funkcionál járókaként. :lol:

Nézelődtem a teszveszen és általábna ezek a forgós játékok zenélnek is, úgyhogy fog zenélni, ezek szerint később jól jön az. :D

Anuk!

örülök, hogy ti is jól vagytok a kezdeti nehézségek ellenére! :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Nagyon szépek a babák!

Noémi, elfelejtettem a múltkor írni, hogy nagyon klassz az a közös kép rólatok.

Amadea, még 1-2 hét, és nekünk is kicsi lesz a Titi mózeskosara, úgyhogy megnézzük a sportrészt, mennyire lehet dönteni.

Járóka: Én is pont most gondolkodtam el azon, hogy be kell szereznünk járókát. Már pörög-forog a kiságyban. Sokszor arra megyek be éjszaka, hogy keresztbe fekszik, arccal a rácsvédőnek :D

Nyálzás: Zéti is nagyon nyáladzik. Amikor csuklik, citromléba mártom a kisujjam és azt nyomom a szájába. Az egyik ilyen esetnél amikor ráharapott, komolyan azt hittem, hogy jön a foga, olyan erős volt.

Egyébként meg szerinte fordítva van "bekötve" a fiú, ugyanis a legnagyobb zajban alszik a legjobban. :D Nem panaszkodhatom. Nagyon jó fiú még mindig. Csak akkor reklamál, ha éhes. Éjszaka sem várom meg, hogy sírjon a kajáért. Amikor hallom, hogy ébredezik, megyek, kiveszem, szopizik és alszik is tovább.

Babamasszázs: Mi is szeptemberben megyünk. Már kiváncsian várom.

Nekünk augusztus végén lesz a 7. házassági évfordulónk. Már tervezzük, hogy kettesben elmegyünk vacsizni. Jajj, de nagyon jó lesz!

Ja, kinőttük a babakádat. Egyszerűen nem tud elrugaszkodni a lábával a végéről, mert a másik végén beütné a fejét, így tegnap este már a nagykádban fürdött. Nagyon élvezte. Felragasztottam a legalsó csempesorra állatfigurákat. Figyelte közben őket nagyon.

Íme pár fotó:
Ébredés:
Kép

Előadást tart a cimbiknek:
Kép

KépKép
süni76
 
 


Sziasztok!

Babafotók nagyon édik!
Mi túléltük a rokonokat, el is fáradtunk rendesen!

Ma voltunk a koraszülött kontrollrenelésen, meg előtte kontroll koponyaUH-n. Sajnos, még mindig ott vannak a ciszták, de már sokkal kisebbek, és vmelyik már fel is szívódott! Most is mondták, hogy ez nem okoz gondot. A mozgásra mondtak pár forgatós, hasonfektetős gyakorlatot, amit gyakorolnunk kell Borcsával. Viszont már a második orvos nézett rám érdekesen a védőnőnk miatt. Megkérdeztem ezt a fejforgatás dolgot, és mondták, hogy semmi nyom sincs arra, h deformálódna a feje, meg milyen szépen mozgatja! :lol:
Most meg hívott a védőnő, h elintézte nekem ,hogy holnap mehetünk a gyógytornászhoz. Legalább ennyi haszna van.

Kép

Kép

Kép
csillagtancos
 
 
 
 


Sziasztok!

Jo kis husi babàk fotoi fogadnak, ez igen!
Még Emma is milyen nagy, azért nem tünik vészesen sovànynak :wink: azért csak etesd, Anuk, ha a doki mondja...

Noémi, én se tudtam, hogy igy megemelhetö a jàroka, eddig mindig lenn làttam. Kerekei vannak? mert akkor nekem is kell!

Süni, kisfiainknak sok közös szokàsa van pl. arccal belefurodva talàlom én is a fejvég pàrnàjàba. Lefektetem rendesen, aztàn nagy nyögések, gondoltam, meglesem...hàt kuszik a dràga felfelé az àgyvéghez, hogy arcàt odanyomhassa :shock: egyébként nàlunk szüléskor itt volt a kritikus pont, mert sehogysem akarta bebiccenteni a fejét a szülöcsatornàba. Biztos ennek emlékére teszi... :)
én a cumit nyomom a citromba, ha csuklik, nagyon hàlàs érte, ha elmulik a csuklàs. ha nem, nagyon be tud gorombulni
na mindjàrt folyt.
preta
 
 


viszont a szopival nagyon küszködünk: olyan, mintha technikàt vàltott volna Rafael. a szàjàt jo nagyra tàtva bekapja a cicit, de az inyével màt csak a bimbot stimulàlja. persze igy tejci nem jön, a cicim meg marad tele és pumpàlni kell :x
ha a cumi a ludas, akkor ez ördögi kör, mert a lefejt tejcit cumisüvegböLl kell megigya.
érdekes, éjjel jol csinàlja, söt vmikor az egyik cicit normàlisan szivja, a màsikat nem. mondjuk elég lassan jön ki a tejci, ha pumpàlom is, 1-2 sugàrban jön, van vmi tippetek, miért? egyébként a szokott mennyiség lejön igy is, de csigalassan...

keresek nektek fotokat én is
preta
 
 


Sziasztok!

Szombaton megint rosszul lettem, visszakerültem a kórházba :( , sikerült kialkudni, hogy naponta 2x járjak csak be infúzióra. Viszont a múlt héten feléltük az összes tartalékot és így Nóri 1 napig tápit kapott....olyan lelkiismeret furdalásom van miatta...

Nóri is fúrja a kis fejét a rácsvédőbe, szeret elbújni. Magzat korában a placentával csinálta ezt.

Süni!
Zéti nagyon édes!
Mi is kezdjük kinőni a kiskádat....
Nekünk is aug. végén lesz a házassági évfordulónk...az első...de nem mehetünk sehova, mert csak teát és háztartási kekszet bírok enni :(

Anuk!
Emma is nagyon szép, formás baba!!!Szerintem egyáltalán nem sovány!

Noémi!
Áron is nagyon sármos kis pasi :wink:

KépKép
amadea
 
 


Amadea: jesszusom, ha te eltűnsz kicsit, máris komoly dolgok vannak a háttérben. Hú, nbem semmi amin keresztül mentek.

Tabati: hát én odaadnám a szoptanítot neked kipróbálásra, csak hogy jut hozzád? Amúgy a leírtak alapján lehet most már jól kezd alakulni a Noé technikája. Ami a baj lehet, szerintem a tej mennyisége. Hamar kiszívja, s ha nem nagyon van ami jöjjön, akkor utána már fáj a bimbi (tapasztalat...hisz mikor nálam kevesebb a tej mennyiség, akkor ugyanígy járok). Erre meg tényleg jó lenne a szoptanít. Hisz ha a vékony csövecskét használnád (három méretet adnak hozzá), akkor valamit csak kap a béb, a cici stimulálódik, szal elviekben mindenki jó jár.

Hát mi is megjártuk. csütörtökön ugye apa indult Kolozsvárra offroad versenyre, mi pedig a kissráccal Kolozsváron elkötöttük az autót (apácska maradt a versenyautóval meg az utánfutóval amin szállítva volt a versenyautó), s elmentünk Váradra nagynénémékhez egy kis pót kikapcsolódásra. Gézuskám szemecskéje már a tengeren kezdett rakoncátlankodni, csipázott elég csúful, ami itthon nagyjából elmúlt, majd Váradon újrakezdte. Ott kihűtött forralt vízzel mosogattam a szemincéket, tegnapra úgy tűmt okés lesz a dolog, erre ma reggel ébredéskor a bal szemecskét ki sem tudta nyitni, annyira összeragadt a sok váladéktól. Irány a családi orvos, adjon küldőpapírt a szemészetre. Ott pofára esés, családi dokker szabadságon. Hát holnapután kellett volna menni a 2 hónapos méricskészetre, uhhó nem holnapután, ma jártunk potyát. Tudtam, hogy a szemészeten nem fognak tapsolni, de szerencsére a születési bizonyítvány másolatáért apát hazaugrasztottam, így a vizsgálatért sem kellett fizetni, meg a felírt szemcseppet is csak részben kellett fizetni. Most 1 hétig kezeljük, s remélem sikeresen. Mert ellenkező esetben ismét doki, arra pedig nem vágyom.

Kép
kissmanó
 
 


Kissmanó!

Most ment el tőlünk a szopis tanácsadó. :D Többet vártam tőle, azt hogy hirtelen megvilágosodik minden, de nem így történt. Viszont ami a jó hír, hogy valószínűleg azért, mert nincs is nagy gond. Talán igazad van, az az egyetlen hogy kevés a tejem. Összegezve annyira jutottunk, hogy 3 nagy probléma volt első babásként, ami nem az én hibám, és amiért nem sikerült a szopizás. Kissé lapított a mellbimbóm, Noé szájpadlása gótikus (ezt most el nem tudom magyarázni mi pontosan, mindenesetre szoptatást gátló tényező) és az álla is kissé fejletlen. Ez meg valószínűleg öröklött. Ezeken nem lehet segíteni, de legalább jó a technikája, csak afelső ajkát kell mindig kifordítanom, mert ő nem teszi. Nagyon akar és szeret is szopizni, és türelmes. (na ezt én nem mindig veszem észre :lol: ) Javaslat az, hogy fokozatosan tegyem mellre, és csak addig míg nem kezd el fájni, hogy elkerüljük a sebesedést. (hát ez aza ami csalódást okozott, mert erre én is rájöttem, valami jobb tanácsot vártam, de ha csak ennyi, akkor megnyugtató tényleg, hogy nincs nagy baj. :wink: ) Remélem beválik és nem lesz sebes.

Amúgy most, hogy szopizik, utána rögtön el tud aludni. :shock: Eddig órákat altattam. Mondta is a tanácsadó, hogy ez tényleg a szopitól van, Noénak is megnyugtató.

Most mennem kell, majd még jövök ha tudok. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Manó!
Jobbulást Gézának!!!!

Tabati!
Nagyon drukkolok a szopihoz!!! Tudom milyen sokat jelent ez minden anyának!!!

Fejlődünk: a bébiételt is meg bírom enni :wink: , legalább végigkóstolom őket, mielőtt Nórinak adnám. Ma már nem kapott tápit. (tegnap még adni kellett neki 1x, mert pont akkor lett éhes, amikor én az infúzión lógtam) Ja, és Ferim most már profin fürdet :wink: , legalább összeszoktak egy kicsit a csajszival.

Többiek hol vagytok????

KépKép
amadea
 
 


Amadea: bébiétel?
hú...szegénykém....miket kell egyél. Most nem azért, hogy elvegyem a kedved (s remélem nem), de én nem igazán bírom ezen kajákat. Grétikém sem komálta, össz-vissz ha 3 üveggel lenyomott, azok is javarészt gyümisek voltak.
Remélem Gézum sem veti meg majd a házi kosztot.

Lányok, az én fiam tök büdi. Pedig fürdetve van, ahhoz nem fér kétség. De úgy is. Mintha egy gyulladásos gócpont lenne valahol, s az bűzlene.
komolyan mondom, hogy zavaró.
oké, tudom, a szeme gyulladt, no de attól nem lehet ilyen büdi.
a bőrével lehet valami, ma a szemdoki is mondta, hogy menjünk el a bőrgyogyóhoz. olyan érdes, meg a buksin csomó koszmó is volt (kezeltem, de még maradt is), olyan mintha valami lerakódás szerű lenne (kb. mintha a koszmó vékony rétegben belepné az egész fejbőrét, s terjed át a mellkasára is), s a fülkagyló járataiban is komoly lerakódás képes kialakulni 6-8 óra alatt.
ma ráadásul a füle lyukában írdatlan mennyiségű fülsár ütötte meg a szemem. Komolyan, a lányoknak is volt, de egy kerek 2 hós gyerek ekkora adagot hogyan bír megtermelni....nem tudom.
S ekkora bébnek még nem lehet bevetni a fülgyertyát.

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok!

Anuk: csajod inkább nyúlánknak látszik, de nem vékonynak! Szerintem nagyon formás baba, ne aggódj!

Süni, Noémi: nagyon édesek a pasik! Rájuk sem mondanám, hogy kislány. ;)

Noémi: a héten nekem nem jön össze a jóga. :)

Amadea: nagyon sajnálom, hogy megint vissza kellett menned a kórházba! Most már aztán érjen véget a pechsorozat, mert kijutott Nektek belőle bőven! :(

Manó: nálatok minden ok már? Mikor mentek dokihoz végül?

Tabati: ne légy csalódott- az, hogy nem sok újat tudtak mondani, azt jelenti, hogy ismered már a fiad. És hogy van elég gógyid hogy tovább próbálkozz, mi a jó nektek. :)

Én tegnap voltam alvázvizsgálaton a dokimnál, jókat kacarásztunk a terhesség alatti nyavalyáimon. :D
Mondta, hogy jövőre talizunk a citológia miatt. De ha előbb jön a második béjb... :P
tökmag79
 
 


Sziasztok!

Szerintetek miért van ez a kihalás? Engem annyira bánt :cry: Úgy szerettem, mikor még terhesek voltunk és naponta oldalakat írtunk egymásnak, őszintén, drukkolva - együtt-érezve. Lesz még olyan valaha? Remélem.

Én még nem voltam kontrollon, egyszerűen nem bírom rávenni magam. Pedig kéne valami tuti fogamzásgátló, nálunk minden szoba megtelt gyerekkel :?

Manó,
mi lehet ez a büdi? Túltengő tesztoszteron?

Képzeljétek, Benjámin hihetetlenül beindult. Nem tudok pontos adatot, csak ráálltam vele a mérlegre, de bőven 6 kg felett van. És forog hasról hátra. Eleinte nem volt tudatos, és mivel hason alszik, mindig kiakadt, hogy ki a szösz fordítja mindig a hátára és nem hagyja őt aludni?! Aztán most már szerintem tudatosan forog, minden ébredés után hanyatt találom, úgy magyaráz :) Együtt fürdik a nagy kádban a tesókkal, vízicsiga lesz ő is, már látszik. Ő az a gyerek, aki még sose sírt a vízben, naposcsibe korában se. És a mosolyától elolvadok, lefotózni még nem sikerült.

Puszi, írjatok!

Benta

Kép
benta
 
 


Benta: színtiszta igazat írsz, hogy nagyon a kihalás szélén állunk.
Bizisten az a 20-24 tag az ezelőtt 2 éves magán fórumunkon sokkal aktívabb, pedig ott már elég sokan dolgoznak, meg sok a tesó is.
na jó, vannak fehér hollók is, de.....nem ragozom tovább.

Most Gézummal kipróbálom, hogy fürdetőt cserélek. Hátha. Húgom szerint "büdös kölök :wink: "...na ja, csak kissé korai ilyent mondani egy 2 hósra.

Beni forog? nem mondod....enyimgyereknek esze ágában sincs. bár mindenik későn adta elő eme tudományát. Edina és Gréti 5,5 hósan, Adriámra szégyenszemre nem emléxem.

Fürcsikor mi sem sírunk, egyik gyerekem sem tett ilyent, vízimanó az összes.
Láthatunk a fiúkákról közös pancsis képet? nálunk kicsi a fürdőkád (s nem a bébikádra gondolok), egyetlen egyszer fürödtek együtt a lányok, majd jött a megállapítás: inkább külön, úgy több a hely a játékhoz.

na lépek, nyomozok a neten, Adriámnak szombatra szülinapi ajándékba pónigolást talált ki az apája. Csak kapjak pónigoló helyet.

pussz, gyertek, írjatok.
nincs oly termés, hogy ne tudnák felvenni a fonalat a "read only"-sok (kkk) is.

Kép
kissmanó
 
 


Helló Lányok!

Kismanó, Benta ne izguljatok! Szerintem amint itt a rossz idő - és ismételten szobafogságra leszünk ítélve, újra beindulunk.
Én pl. alig vagyok itthon, pedig egyébként nagy dumás vagyok én is! :)

Petra, igen vannak kerekei a járókának, sőt fékezhetők is.
Mikor megvettem Viktor nem örült, merthogy minek ilyen kicsi lakásba, merthogy ez olyan helyekre való, ahol nagy a távolság a nappali és a gyerekágy között...erre tegnap (elmentem bevásárolni) közölte, hogy ez mennyire jó ötlet volt, tökre megérte, mert ő végig a gép előtt ült, a gyerek mellette játszott, és egy csomószor odagurult hozzá! :)
Este meg is vette nekem vaterán azt a kávéfőzőt amit kinéztem! :)

Áron 7 kg, szóval érhető, hogy leszakad a derekam.

Tegnap megjött, szóval újra védekezhetünk! :) Tök vicces! Igazából mint írtam szeretnénk még babát, de 1.) vissza kell majd mennem egy kis időre, hogy anyagilag a következő gyereket is tartalékkal indítsuk, 2.) 1 évet várnom kell, hogy megpróbálhassam a szülést, amint mint tudjátok nagyon szeretnék!

Egyébként minden más tök rendben van velünk! Egyre jobban élvezem itthon Áronnal. Ahogy nyíladozik, egyre jobb! :)

Megyek megfürdetem, aztán folyt köv.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi,
engem az zavar, hogy olvasni sokan olvasnak, látszik a számlálón. Annak nem látom értelmét, hogy néha felbukkanok, írok valamit, aztán napokra-hetekre semmi. Ha írok, azt csak tiszta szívvel tudok, magunkról, ami foglalkoztat. De ha az ember kitárulkozik, akkor cserébe kölcsönösséget vár. Az természetes, hogy nem tud mindenki mindennap írni, na de hetente 2-3 beírás csak belefér? Lehet, nem jól fogalmaztam, de remélem, a lényeg átmegy.

Manó,
később keresek képet.

Kép
benta
 
 


b]Benta[/b]: már éppen kerestetni akartalak, vajon hol vagy? :)
Nekem nem fáradtság a nőgyogyimhoz járni, sőt: ha a barátnőm megy (most jár a 8.hónapban), el fogom kísérni, mert tuti váltunk pár szót a pasival.
És tök jó volt, hogy úgy, mint a reklámokban, megbeszéltük (kezelőorvosommal :D) a fogamzásgátlást + mellvizsgálatot is csinált. Ezen nagyon meglepődtem, eddig egyik dokimnak sem jutott magától eszébe. De azt mondta, hogy sajnos már a fiatalok körében is elég sok a mellrákos, nagyon oda kell figyelni. :(
Adél még csak most kezdi élvezni a pancsit, hogy elkezdtük használni az új kádat. Zabálnivaló! :)
Képet kérünk! Egyet én is teszek fel, bár nem jó a minősége, telefonnal csináltam gyorsanhamar (nem ér túlságosan rötyögni a csajon :D ):

Kép


Kényes kérdés: van egy nagyon kedves ismerősöm akinek nem lehet babája. Most próbálkoznak különböző alapítványoknál férjével az örökbefogadással, de hiába „alapítvány” mindegyik, itt is csak a pénz beszél. Esetleg hallottatok olyan intézményről, ahol segíthetnek nekik? Az egyiknél képzeljétek azt mondták, hogy töltsenek ki egy nyomtatványt- és várjanak három évig. Felháborító!

Manó: Büdös kölök!! :D Nyihognék hangosan is, de most altattam! :lol:
Biztos nagyon odalesz kislányod a pónigolástól- említetted, hogy nagyon odavan a pacikért! Sikerült pónis pólót nyomatnod neki?

Noémi: nekem is ugyanez jutott eszembe- ahogy jön a jó idő, nagyobb lesz a babanetes termés is! :)
Kinéztétek már a bölcsit?

Nem tudom mi lehet a baj, de minden este nagy sírás megy kajcsi közben. Aztán egyet- kettőt pukizik és vagy elalszik a karomban, vagy eszik. Olyan, mintha az összes fájdalmát estére tartogatná. Annyira rossz, úgy segítenék rajta, látom hogy szenved… Amúgy napközben semmi gond!
tökmag79
 
 



Tökmag,
Adél gyönyörű! Az a mosoly! És az a haj! No meg a pocak se semmi! Azért sír este, mert le kell vezetnie az egész napos feszkót! Tudod, milyen stresszes egy kisbaba élete! Pár hét, és elmúlik!

Kép
benta
 
 


Igen, Benta értem!
Mondjuk az tényleg zavaró, hogy mi leírjuk a legintimebb dolgainkat, valaki meg olvasgatja ezeket, de hozzászólni nem szól...de mondjuk szerintem a topic a nyár miatt lassult le...legalábbis én nagyon remélem!

Tökmag, ugyan ez a kádunk van! Mintha csak Áront látnám, csak neki rövidebb a lába! :) (meg persze "szerszám" téren neki több van :):))
Nem írtam, de nem probléma, hogy a jóga nem jó neked, áttesszük. A jövő hét meg 20-a. Utána mehetünk, de az azutáni héten meg mi megyünk nyaralni!

Képzeljétek, a barátnőm, aki 2 hete szült "tejcsárda". A kiscsaj eszik rendesen, de még emelett is le tud fejni napi 600 ml pluszt. Még régebben beszéltünk róla, hogy ha kell nekem, ad. Hát én elfogadtam. Ma kipróbáltuk, Áronnak ízlett. :) Hoztunk is haza 6 zacskóval. 120-180 ml van egybe. Mondta, hogy tejadó is lenne, de mondta a védőnő, hogy nem egy anyukával megcsinálják, hogy elviszik tőle a tejet, majd mondván, hogy túl sok csíra van benne (magyarán nem elég sterilen gyüjtötte be) kiöntik és nem fizetik ki. (most hogy ez igaz vagy sem, ki tudja, de ez azért baromi bosszantó, mondta is, hogy nem érdekli a pénz, de kiönteni sajnálja) Tudom - mivel ő az egyik legjobb barátnőm - hogy makk egészséges. Végtére is 2 hete szült, szarrá vizsgálták, az őssejt miatt friss AIDS tesztje is van, sőt már a bőrgyógyászati papírt is beszerezte (mivel tejadáshoz az is kell) Szóval így nincs félnivalóm, és Áron több anyatejhez jut.
Mi egyenlőre úgy állunk, hogy hajnalban nem kell pótlás :), utána reggel kevés kell, és attól függ, hogy mindig mellre teszem e, de azért a többi kajánál már kell. A tápnál meg ugye jobb az anyatej!

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Benta, nagyon tetszik!! Ha több gyerkőcöm lesz, mi is így fogjuk csinálni!

Néha Áron is "ideges" este...tényleg stesszesek a hétköznapjai...:)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi!

Ez nagyon nagy szerencse, hogy van valaki akitől tudsz anyatejet hozni. :D Sajnos nekem nincs a közelben ilyen ismerősöm, ismeretlen tejet meg nem szívesen adnék Noénak, még ha be van vizsgálva, akkor sem...lehet, hogy túl bizalmatlan lettem, mert szülés előtt még simán úgy gondoltam, ha nem lesz tejem, akkor más anyatejet inkább, mint tápszert. De így hogy valamennyi legalább van.... Éééés egyre többet szopizunk, kicsit érzékeny a mellbimbóm, de nem látom, hogy sebesedne. A bizti kedvéért éjszakára pihentetem még. Ja! És csurig kiszívja Noé (nem mintha nagy teljesítmény lenne azt a 30 millit) mert utána már nem tudok lefejni csak 10et. Próbálkozunk lemérni mennyit eszik, de megőrülök ettől a mérlegtől, Noé úgy kalimpál, hogy lehetetlen lemérni.

Tökmag!

Adél teljesen keverék baba. :D Hasonlít rád is, de párodat is látom benne. :D
Sírás terén nálunk pont fordított a helyzet. Nappal bömbi, éjjel nyugi. (mondjuk tényleg este elalvás előtt a legnyugtalanabb...apának kijut a jóból... :lol: )

Szopis tanácsadó miatt azért is vagyok csalódott, mert 5000 ft-ot fizettem neki, és tulajdonképp a lelkemet nyugtatta meg, hogy mindent jól csinálok, csak még egy kis türelem és fokozatosan szoktassam vissza a mellemre. Nyilván neki is ez a munkája, meg ha más nem az idő pénz, meg kijött házhoz, benzin miegymás... csak én mindig azt hittem, ez valami karitatív valami, ha már felhívtam nem akartam mondani neki, hogy akkor még megbeszélem a férjemmel (aki egyébként azt mondta, hogy ő nem is várt mást, és ez nem nagy összeg). Egy szó, mint száz, utólag kicsit megbántam a dolgot... :oops: :roll:

Benta!

Értem én mit írsz, de a többieket is megértem, ha nem jönnek... :roll: Nekem is volt olyan időszakom, amikor egyrészt még ismerkedtem az új helyzettel, hogy kisbabám van, másrészt ezer gond, kevés idő, meg volt sokszor olyan is, hogy nem volt egyszerűen kedvem jönni, depis voltam. Lehet, hogy mindenkinek máskor jön el ez az időszak, vagy tovább tart, még nem jöttek bele, vagy egyszerűen tényleg ezerrel babáznak, nyaralnak stb. Amúgy ismeretlenek is szokták olvasgatni a topicot, ez tuti, mert nekem többen is írtak privit más topicokból a mellproblémámra.

Kép
Kép
tabati
 
 


esti ezerrel visítás 2 napja hozzánk jött. mehetne már tovább...

Benta: most csurig irígy....mire? na, nem a fiaidra (bár rájuk is lehetne), hanem a relatív bőséges fürdőkádra. tök jók a képek.

Adél béb is gyönyörű....most már sajnálom, hogy Grétinek nem szereztem be anno ilyen kádat. bár már mi is nagylegényesen nyomatjuk, mint Benta Benikéje.

Többi, régebb feltett fotók is gyönyörűségesek. majd még én is ások elő.
Emmáról nem látni, hogy miért is nincsenek a súlyával megelégedve.
anno anyámnak falazott egy csecsemős, s úgy engedték haza velem, mondván a csaj (mármint én) már kezdett szépen gyarapodni.....közben meg kicsi fenéket....akkoriban vigyáztam a vonalaimra. hát jobb lett volna fordítva: akkor gyúrjak a kilókra s ne most.

Tabati: tudod mit? fogd fel úgy ahogy a férjed. ha minden jó, akkor csak a kitartásra kell mindketten gyúrjatok. bár ez a legnehezebb, ezt én tökre megértem. tudod, a tapasztalat. talán most érzem a legjobban ennek a valós alapját. mikor a legelső hullámgödör Gézum 13 napos korában ért el minket. tápi meg még mindig a boltban, patikában.

Noámi: tök jó egy ilyen barátnő. és tényleg szoktak "szemétkedni", más csajok számoltak be ilyenről. meg mikor a tejbegyűjtő programjához kell alkalmazkodni....tök jó, hogy Áronnak csúszik a pótmami tejecske.

Pónigolás remélem meglesz, kinyomozva a hely. Póni nyomtatás még nem jött be, de nincs feladva, meglesz az is. max tanév kezdésre, s majd abban feszít az oviban.

na, jó éjt!

Kép
kissmanó
 
 


Benta: iszonyat jó pasijaid vannak! Pár év múlva pénzelhetitek őket a randikra, az tuti! :)
Komolyan mondom, ilyenkor mikor Te vagy Manó tesz fel képeket, kedvet kapok a nagycsaládhoz! Azon heherésztem, hogy a két nagyobbik milyen csoki Benihez képest! :D
Petivel azt beszéltük, hogy legközelebb valami piát adunk Adél kezébe és úgy fotózzuk le a kádban! :lol:
Azt hittem azért sír, mert fáj valamije, de így már tudom, hogy csak meg kell nyugtatnom. Egyébként igazad lehet, mert ilyenkor duruzsolok neki (elmesélem a napunkat) és legtöbbször el is alszik a hangomra.

Noémi: Áron nem is látszik hurkagyurkának, pedig kg-ban többet nyom Adélnál! :D
Lemaradtam! Hova mentek nyaralni??
Atya ég: 600ml plusz?! Banyek, mit eszik a csajszi?? :D
De jó, hogy Áron is kap belőle! Így én is el merném fogadni a helyedben.

Hű csajok, óriási leárazások vannak a Decathlonban! Tök jó gatyót vettem (jógára) 1500ft- ért. Baromi jó anyaga van!

Tabati: nagyon ügyes vagy! Minden elismerésem a kitartásodért- én lehet, hogy már réges-rég feladtam volna… :oops:
Még mindig nem szereztél be normális mérleget? A sírba fog vinni ez a sz..r meglásd. :D
Barátnőm azt mondta, ha én állok mellette, rám hasonlít, ha Peti, akkor meg rá. :P
Szerintem ne bánd meg, hogy kihívtad a tanácsadót. Jobb lenne ha tépelődnél, vajon jól csinálod- e? Így legalább tényleg megnyugodhatsz.





Tudom hogy ez egy nylít topic, de most kicsit furán érzem magam ha belegondolok, „idegenek” is belesnek a magánéletünkbe úgy, hogy ők nem jelentkeznek. Bár lehet, hogy már sok csajszinak sikerült segíteni.
tökmag79
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, de én nem azért nem írok sokat,mert nincs időm vagy kedvem ,hanem mert nem nagyon van mit írni.
Niki eszik-alszik, az esték nálunk is nyűgösebbek.
Az én gondom az,hogy csak ölben alszik el.... Ez most még nem gond nekem,de ahogy nő,meg elkezdődik a sulis időszak, akkor már jobb lenne, ha időben és lehetőleg az ágyacskájában tenné. Az időbent úgy értem, hogy ne este 11 és éjfél között, hanem mondjuk 9-10 közt. Tudom,ez nem kívánságműsor :D
De nem igazán értem, hogy ha eszik este 21-21.30 körül legkésőbb, akkor még mi a kis fenéért kukorékol még 11-kor is :D
És ha végre elaludt és becsempészem az ágyába,néha visszaébred, és hiába próbálom visszaaltatni,csak akkor megy,ha ölbe veszem.
És sajnos nem emlékszem,hogy a nagyoknál ez hogy is volt, de azt tudom,Őket nem kellett ringatni alvás érdekében.. Vagy már csak kicsit nagyobb korukban nem kellett? Olyan rég volt :?
Próbáltam már a suttogós altatást is,de csak nagy ordítás lett a vége!

Benta, Noémi, Anuk,Tökmag nagyon cukik a gyerkőcök!!!!
Nálunk is most a két nagy gyerekem tiszta fekete a kicsihez (meg hozzám) képest:)

Emma egyáltalán nem látszik soványnak!!!!
Egyébként Niki sem viszi túlzásba a hízást, mi most értük el az 5 kg-ot...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára banyoszka 2009.11.22 00:26-kor.

Banyoszka
banyoszka
 
 


Jó reggelt!

Banyoszka: aranyos a csajod, nem is tudom melyik kép tetszedjen jobban.

Itt esik az eső. Még péntekig harag nélkül megteheti, de ha szombatra nem lesz szép idő, nagy harag lesz belőle. Mi a kicsi fenéket fogok csinálni a kerti partis nagy banzájjal rossz idő esetén?

Na, most reggel beszéltem a pónis hellyel is, lehet menni szombaton, nem tudom, milyenek az árak, nekem elfogadhatónak tűnik: 1 kör (nem tudom mekkora) 0,95 euró, 10 perc 3,57 euró, fél óra 9,5 euró.
Hát asszem befizetünk a fél órára, s majd a lányok mind kipróbálják, természetesen többet az ünnepelt kell pónigoljon.

Teszek fel nektek egy kis kvízkérdést. Tétikém kezd beszélgetni, bizonyos dolgok elég érdekesre sikerülnek.
Mit fed az a kifejezés, hogy "felni".
Igen, a forgalmazott termékskálánkban ez is benne van, mármint amire a gumiabroncs jön, de ti most ne ilyen műszaki vonalon gondolkodjatok. Semmi köze a megfejtésnek a kerekekhez.
Szóval tippeket kérünk!
(hátha így többen billentyűt ragadtok)

Kép
kissmanó
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyorsan visszaolvastam picit.
Én is jól eltűntem, de annyira gyorsan eltelnek a napok, és alig van időm netezni, pedig a laptop még be is van kapcsolva... de megpróbálok ismét visszakapcsolódni Hozzátok :)
Noéminek szerintem is igaza van, ahogy jön majd a rosszabb idő, és nem sokat mozdulunk ki a lakásból, biztos felpörög a topic is :) Mi is rengeteg időt töltünk a kertben, és sok-sok látogatónk is van mostanában.
Nálunk a helyzet nagyjából változatlan, Dávid még mindig sokat nyűgös. Ahogy elkezdte a pocija megszokni az anyatejet, már tápszert is adni kell neki, most attól is nyűglődik (szerintem...) De a gripe water sokat segít.

Kissmanó, már tegnap kellett volna, de mivel ma ültem gép elé, így most kívánok boldog hófordulót kisfiadnak :)

Babaképek egytől-egyig csodásak!

Hoztam én is Dávidról, szombaton készültek. Külön érdekesség a fürdős képen, hogy végre sírás nélkül műveljük :) (illetve az is, hogy ha jól láttam, Adél és Áron babával egyforma kádja van Dávidnak :) )


Kép

Kép

Kép


Nemsokára indulunk a kórházba, megnézik Dávid izmait.
Holnap pedig doktornéni jön oltani...
magdii
 
 


Dávidnak mi is hasonló szépeket kívánunk, legfőképp azt, hogy pocófájás huss.
Olyan szép ez a gyerek, azok a nagy bogárszemek, meg az a hosszú haj....ha most a legkisebbikem lány lenne, tuti bukna erre a csodaszép kisfiúra.

Kép
kissmanó
 
 


lányok, akiknél nem elég az anyatej.
most kérlek szépen ne vegyétek rossz néven tőlem, de meg kell kérdezzem: tuti elég nagy a folyadékbevitel nálatok?
szégyen, de be kell valljam, első 3 gyerekemnél okoskodtam, hogy nem tudok többet inni, egyszerűen nem kell a szervezetemnek. most szépen kitöltöm, s iszom muszájból. aznap (vagy másnap), mikor kevesebb a tejcsi, tuti nem ittam eleget. néha úgy kényszerítem magamba a folyadékot, de hát most már én is tapasztaltam, hogy napi 2-3 csészével több lötty látványos segítséget nyújt a fehér nedű mennyiségének.
és amit megfigyeltem: a görögdinnye nem segít, azaz nem hellyettesíti a folyadékot. legalábbis nálam.

Kép
kissmanó
 
 


Jó reggelt!

Tabati, egyetértek Manóval és a férjeddel: fogd fel úgy, hogy ez az 5000 Ft kellett ahhoz, hogy megnyugodj!
Több is veszett már Mohácsnál! :)

Manó, felni= kelni?! vagy tárgyra kell gondolni? Egy kis segítséget kérünk!
Drukkolok, hogy jó idő legyen!

Magdii, jó hogy végre jöttél! Dávid tündéri...rád is hasonlít? 1x láttam a férjedet - a topictalin - de tisztára a kis klónja! :)

Kismanó, nem tudom. Én úgy gondolom, hogy eleget iszom, de ki tudja. Ma figyelem majd! Mennyi lenne az optimális 2-3 liter?

Tökmag, Balatonszemesre megyünk nyaralni. A babás bandával: az ikres barátnőmék az ikrekkel, a most szült barátnőmék a babával és az 5 éves nagyfiúval, és mi.
Találtunk egy tök jó házat, a pasi napi 15000-ért odaadja. 200 méterre a Balcsitól, a kertben bogrács, grill, ping-pont.
Mondjuk vicces volt, ahogy felhívtuk és mondtuk neki, hogy 6 felnőtt 5 gyerek. Dobott egy hátast, majd megkérdezte hol fog ez a sok gyerek aludni? Mondtuk ne aggódjon ebből 4 csecsemő, szóval utazóágyat viszünk! :) Vicces lesz az tuti!

Megyek, mert elkezdem Áron szekrényét átpakolni. A kinőtt rucikat elpakolom, és megnézem milyenek vannak őszre, mert pénteken megyek az ikres barinőmmel shoppingolni.
Ráadásul a úgy tűnik a baráti társaságban újra kopogtat a gólya...így azt is nézem mit adok tovább szívesen.

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


én is itt vagyok ám, de néha hú inkább eldőlök egy kicsit tv.zni meg gyorsan összakapom a lakást amikor csöppömcsöpp alcizik...
Lilkó 5,77 kg és 61 centimetró, ezek a mai adatok..

manó: én olyan 4-5 lityit iszom naponta, 6szor eszik a csajszi 130-190et..és lefejek még 300 ml-t szopik után (az egész napi adag ennyi) iccaka nem fejek...nem vagyok elvetemült... :D

Kép
Kép
mniki84
 
 


dinnye itt se játszik nagy szerepet, múltkor egy egészet benyomtam majdnem...de csak klotyóra jártam 5 percenként, tehcsi nem volt több...

Kép
Kép
mniki84
 
 


Sziasztok!

Én is muszályból iszok többet, mint kellene vagy jól esne. Mikor a 40 fokok voltak, lecsúszott napi 3-4 esetleg 5 liter folyadék is (mentes víz és alk.mentes sör),észre sem vettem. De most , hogy már nincs az a tikkasztóhőség,bizony kötelezem magam az ivásra!
És ma reggel úgy meglepődtem! Niki átlag 110-130 gr-kat szopizik napi 5 alkalommal,és ma reggel legnagyobb megdöbbenésemre 170 gr-ot szívott magába 1 ciciből!!!!!!!!!!!!!!! Olyan boldogság fogott el!

Manó, és is a kelni-re gondoltam, mint Noémi... Vagy fejni? :D
Tényleg! Te még szoktál fejni?

Dávidra lecsapok Niki nevében :D :D :D Bár kicsit fiatalabb, de manapság mit számít? :D

Jaj és képzeljétek, mi a Rotát nem akartuk beadatni, mivel kicsit húzós az ára, de közben meg aggódtam,hogyha megkapja Niki mégis a betegséget, verhetem a fejem a falba, hogy sajnáltam rá a pénzt! Erre ma hívom a dokinkat popsikenőcs-recept miatt, és Ő szólt, hogy állítólag kapnak majd ingyenes Rota oltóanyagot és ha akarom Niki is kaphat belőle! Naná!!!!!!! Tök jó!

Banyoszka
banyoszka
 
 


Hát akkor én eléggé le vagyok maradva az ivásban. Mondjuk emlékszem is, hogy a kórházban, mikor beindult a tejci 4 liter is lecsúszott, és már alig vártam, hogy Viktor hozza a következő adagot!

Most "magamévá tettem" egy 1,5 literes vizet, ezt meg kell igyam + még ittam 2x2,5 dl 3in1-bent, egy pohár baracklevet, és még iszom majd sört is!

Banyoszka, a rotával pont ugyan így vagyok én is! Ráadásul rosszul éreztem magam, hogy csak a pénz miatt töprengek, mert ha az oltó anyag nem harmincvalahány ezer forintba kerülne, hanem mondjuk 5-be gondolkodás nélkül igent mondanék rá.
Lehet rákérdezek én is a dokinőnél, mondván nincs rá keret, és hallottam erről!

Készen vagyok a szekrény pakolással: 1 zsáknyi ruha megy a pincébe - majd jó lesz a tesónak felirattal, és 1 zsák továbbadásra, vissza sem kérem címszóval!
Őszre mi eléggé jól állunk, van egy csomó farmer, kertészgatyó, szabadidő gatyó itthonra. Pamut hosszú újjúak, kabát, de azért még kellene cuccok! Főleg body-k.
Na mindegy, ez jó program lesz! :):):)

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


szerintem nem lehet egy standardot felállítani, hogy mennyi folyadékot kell bevinni egy nap. hisz alapból is különböző mennyiséget viszünk be. én pl. délelőtt kell figyeljek, hogy muszáj inni, mert régen sem a suliban, sem a melóhelyen nem ittam, lévén nem volt bubis ásványvíz a közelben (otthonról vinni meg dög voltam mindig), így ezt szokta meg a szervezetem, s most sem szól, hogy szomjas. szerintem arra kell figyelni (szól belőlem az okostojás ennyi év nem figyelés után), hogy többet kell inni , ahhoz képes mint amikor nincs szopi.

én a múlt héten hoztam le a padlásról egy zsák cuccot, lévén a tengerre is elcipeltem egy csomó olyant, ami ki volt nőve (nem jöttem rá, mert a dögmelegekben csak bodyban nyomatta a kiscsákó).
most Váradon kapott a kölök 4 rugit, tök kispasisakat, hát rá is fért, hisz a pirosat még ráadom, no de rózsaszínt :shock: :shock: :shock:
meg kapott 1 sportos ingecskét s hozzá 2 gatyót is. csak azt sajnálom, hogy az ingecske még kissé nagy, és rövid ujjú. így hogyan fogjuk hsználni?

Banyoszka: hát nem fejek én már nagyon rég. Mióta megszűntem tehénfarm lenni. Cickó stimulálásra a fiam használom, bár itt van a szerszám a szobában a polcon, látható helyen.

A kívzről: nem kelni, de megfelelő az irány, cselekvést kifejező szó.
Van ellentéte is: leni.
Még 1-2 tippet kérek, s jön a következő adag segítség, ha nem megy.

Kép
kissmanó
 
 


felvenni / letenni ?!

A rövidújjú ing alá tudsz adni hosszú újjú body-t, az nagyon vagány!

Nekem fogalmam sincs mennyit ittam korábban...mikor mennyit...

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 


Noémi: asszem jön a segítség. A másik fórumon is épp így tippeltek a lányok.
Anyumék kétszintes házban laknak, közlekedéssel kapcsolatos a kvíz. Egyetlen betűt kell mindeniknél kicserélni.

aha, tényleg a hosszú ujjó body. különben én nem igazán használtam a bodykból csak rövid ujjút. de így asszem király a megoldás.

Kép
kissmanó
 
 


akkor fenti / lenti ?
vagy felmenni / lemenni

Iszom mint a gödény. 30 percenként pisilek. Így is lesz sok tejcim, ti is ennyit pisiltek?

KépKép
KépKép
kfnoémi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?