Új privát üzeneted érkezett!

Cat! Még nem próbáltam tegnap az álometetést, de ma szerintem próba-cseresznye! :lol:

Pepét a csipásodás-könnyezés nem tudom, hogy zavarja-e, nem mondta, :lol: :lol: de a törölgetés az nagyon! Idegesíti szegénykét, ezért lehet, hogy hétfőn elmegyünk, ha addig nem múlik el. Már annyira sajnálom! :cry:

Zsu! Még nem gondolkodtam rajta, hogy meddig vasalok. Most úgyis jön a nyár, szinte csak egy bady lesz a kis testén, amit hamar ki lehet vasalni. (amúgy volt, hogy éjjel, amikor hirtelen nem tudtam, hogy mit adjak rá, mert át kellett öltöztetnem, akkor fogtam, és vasalatlan rugit kapott!! :? )

Kép

Kép
eda7
 
 


Pepe súlya most az utóbbi 2 hétben már nem gyarapodott olyan szinten, mint eddig.
született 3100 56 cm (vagy 54, én erre emlékszem!)
1 hó: 4.050
2 hó: 5.150 59,5 cm
3 hó: 5.900 64,5 cm
(úgy, hogy az utóbbi 2 hétben 300 gr volt)

Kép

Kép
eda7
 
 


Na, most jó kis lelkifurdalást csináltok nekem vasalás ügyben- ezek szerint csak én készülök trehány anya lenni..... :oops:!
Azért remélem így is felnő vhogy ez a gyerek! :roll: :wink:

Eda, Pepe is jó nagy már akkor! Gyakorlatilag meg is duplázta már a súlyát!!!!! :shock:
Elbírod még egyátalán? :wink:

Kikocska, mindjárt jön a kocsi, kipróbálom a túrós-citromosat!!! 8)

Zsu
svs
 
 

 
 

Kép

Kép

Sziasztok!

Ma kaptam meg végre a táppénzt és a terhességit! Pedig épp be akartam volna menni asztalt csapkodni!

Hű de édesek a kismanók! És ti is csinos anyukák vagytok!

úgy néz ki, most sikerül összerakatni egy otthoni gépet! :D :D úgy örülök neki végre!

Tegnap apa énekelt Lucának, és úgy aludt el a térdén! Olyan aranyosak voltak, meg is könnyeztem! Jó látni, hogy mennyire szereti ő is! És persze apának is jó érzés volt, hogy visszanevet rá a kislánya! :D

Jó benneteket olvasni, mert látom Ti is azokkal a 'nehézségekkel' találkoztok, és legalább a tippeket hasznosithatom! (akkor is, ha nem nagyon tudok irni)

Kép
tünemény
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy nem tudok most visszaolvasni, majd talán ha megnyugodtam, sikerül.

Most voltunk Jankával az ortopédián, mivel a múlt heti oltás alkalmával a doktornő észrevette, hogy a bal csípője kötöttebb. Sajnos kiderült, hogy elég nagy a baj, az orvos szavait idézve: "Nagyon beteg ez a csípő". és beletették szegénykémet egy Pavlik kengyelbe. Lányok, én most teljesen kétségbe estem, ránézek a babámra és sírva fakadok :( :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Annyira durva látvány, hol elmondani sem tudom és ennek vagy 2-3 hónapig rajta kell lennie. Nyomja, szorítja mindenhol.
Teljesen kipurcant, össze-vissza küldözgettek, röntgen...stb, már alig látott az éhségtől és akkor még rátették ezt a rémes kengyelt. Azt sem tudom mit tudok majd ráadni ebben a szétterpesztett állapotban. Most is itt sírdogál, mert nem tud benne elaludni.

Kérdeztem, hogy hogy a fenébe nem vették ezt észre hamarabb, hisz még gyógytornára is jártunk a nyakával. Mire az orvos, hogy ne okoljak másokat, én miért nem vettem észre :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Talán mert nem vagyok szakember és ő az első babám, honnan tudjam, hogy mit kellett volna figyelni.

Azt mondják megszokja...Hát nem tudom, én még a látványát sem bírom sírás nélkül :cry: :cry:

Kép

Kép
sildi83
 
 


Zsu!Én hat hetes kora óta csak a textilpelust és az ágynemüt vasalom(gyarapitva a trehány kismamák táborát...) :oops: :oops: :oops: 8)
Az az idö már tuti valamelyik gyerköctöl menne el.az meg nekem fontosabb!
Megyek teregetni(azt is utálok! :oops: :lol: )

Kép
Kép
gizu
 
 


Nem tudom, ezt irtam-e már? Apa először fürdette a múlt héten Lucát!! Épp zuhanyoztam, de előtte mondtam neki, hogy fürdés után majd megetetem, és utána altatás lesz, igy hozta a fürdővizet, és mikor kijöttem a fürdőből, hallom már pancsolnak is! Megkérdeztem, ugye bekented a fürdetőkrémmel? Mondja igen! Ugye az a nagy tégelyes az? :shock: Hát nem bekente a szentem a feje kivételével jó alaposan popsikenőccsel?! :lol: Jó zsiros lett a kis teste, apa gondolta is, hogy ennyire nem szokott csúszni, de Luca azért élvezte a pancsolást! :lol:

Kép
tünemény
 
 


Sildi!

Szoktam néha kukkolni :oops: a szomszédba,a márciusiakhoz,ott az egyik lány csinálta valahogy ugy,hogy két pelust adott rá,a kettö közé meg egy összehajtott textilpelust.Próbálj visszaolvasni,vagy kérdezni,bár azt sem tudom náluk pontosan mennyire volt komoly a probléma.Sajnálom,hogy ez van.Meg azt is,hogy ilyen emberek is vannak.Lehet terhesség alatt egy gyorstalpaló orvosit is el kellene végezni??? :evil: :evil: :evil: :x :x :x :shock: :shock: :shock: :?: :?: :?:

Kép
Kép
gizu
 
 


Ildi sajnálom, hogy Janka kengyelt kapott! Elhiszem, hogy most ki vagy! Viszont azért csak jó, hogy MOST derült ki, mint legyen komolyabb baj! Nem értek ehhez, de talán a többiek tudnak majd ezzel kapcsolatban is segiteni!

Kép
tünemény
 
 


Sziasztok!!

Sildi!!Sajnálom!De az ő javát szolgálja ez a kengyel,bármennyire is kegyetlen módszernek tűnik!Viszont azt én sem értem,hogy hogy nem vették ezt eddig észre nála!!Hisz voltatok tanácsadáson,tornán,stb!!És mi az,hogy neked kellett volna észre venned??? :twisted:
Egyáltalán,mit kellene ilyenkor látnunk rajtuk?? :?
Én a kórházban még azt sem vettem észre,hogy besárgult a pici lány!Sőt,utána sem láttam őt sárgának,csak most,amikor visszanézem azokat a képeket,akkor látom.
Mi pénteken megyünk szűrésre meg az UH-okra!Ez is olyan felháborító,hogy az ember csak ilyen sokára kap időpontot!!! :twisted:

Tünemény!!Nagyon szépek vagytok!!Kis husi Luca baba is :D
De jóóó,akkor most már sűrűbben tudsz majd jönni!

Ettike!Nagyon jól áll a rövid haj!
Már rám is nagyon rám férne egy vágás meg festés!! :?

Vasalás!Én még a kis zokniait is kivasalom :oops: Este fürdés után elindítom a gépet az ő ruhácskáival,azok reggelre megszáradnak és amíg alszik,addig gyorsan kivasalom őket.MIvel ez minden napos program,így már fel sem tűnik :D

Ti hogy bírjátok ezt a meleget??
Én akármit csinálok még éjszaka is 27-28 fok van a lakásban :shock:
Ti miben altatjátok a babákat ebben a hőségben éjszaka?

Gyorsan rakok fel egy pár képet én is,ha nem baj....
Kép
Kép
Kép

Kép
demetnik
 
 


Lili&ana vajon merre lehet??Már egy pár napja nem jelentkezett.... :roll:

Kép
demetnik
 
 


kösz kikocska nekem is tapaszom van! :)

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Tudom, hogy az ő javát szolgálja és hogy jó hogy most vették észre, de már most olyan piros a kis válla tőle :( Olyan kegyetlennek tűnik

Kép

Kép
sildi83
 
 


Demetnik! Lili is édeske! Aranyos abban a kis pihenőszékben! Lucának is kellene valami hasonló, mert igy tudnám vinni a konyhába is, és tudnék takarítani, mig ő elnézegetné a játékokat. (mert igy csak akkor tudok elszabadulni, mikor ő alszik)

Nálunk is meleg van sajnos! pedig a sötétítő függönyöket mindig behúzom, de nem segit! Szerintem Luca is azért ébred most már 3óránként éjjel is!

Kép
tünemény
 
 


Mi nagyon imádjuk ezt a pihiszéket!!Lili sokáig elnézegeti a játékokat rajta,meg rászoktam még akasztani egy pár dolgot,amit már el is ér,szóval én is simán főzök vagy takarítok mellette,ő jól érzi magát a székében.Szeret belőle nézelődni,ugyanis ha nem alvásról van szó,akkor már nem igazán szeret vízszintesen lenni :D

Kép
demetnik
 
 


Épp a teszveszen nézelődök, hátha sikerül valamit begyűjteni! :D

Kép
tünemény
 
 


Mi is onnan vettük,szóval sok szerencsét hozzá!! :D :wink:

Kép
demetnik
 
 


no mentem, nemsoká jön barátnőm babázni! puszi mindenkinek!

Kép
tünemény
 
 


a végén egy ágy fölé rakható zenélő forgóra licitáltam, de meglátjuk, sikerül-e majd megnyerni!

Én is a hajammal vagyok gondban mint itt olvasom, vagyunk egy páran! Az egyik fodrász egy vágás-festésért 12000Ft ot mondott! :shock: Ki is szaladtam onnan gyorsan, akkor inkább megyek Szegedre, és ott olcsóbban 4-5000ért, cakkumpakk megcsinálják!

Kép
tünemény
 
 


Tünemény esetleg ajánlom az én fodrászomat. Megkérdeztem Neked,6500 az egy szín+vágás, 2 szín 7000, ha sok szín akkor 7500 Ft. Én nagyon szeretem és nagyon jól dolgozik. Szívesen megadom a számát,ott van a Baross utcánál,Neked az ha jól tudom nincs messze és szereti a babákat :D Egyébként nekem már vagy 10 ismerősöm hozzá jár,mert szájról szájra megy a híre :)

dharma
 
 


én egyátalán nem vasalok. hiába, harmadik gyerek cumijáért már a kutyát szokás küldeni... Anyósom kivasalta nekem mikor nem voltunk itthon, aztán mikor láttam, hogy Réka Nándi sáros zoknijával törli meg Misi szájáról a büfit, azt mondtam, én nem fogok vasalni, mert ez önámítás.

Tünemény, szépek vagytok nagyon!!!

Ildi, vidd el másik ortopédushoz is. Kettőhöz. Gyakran túlparázzák a dolgot... Én itt Pesten tudok ajánlani nagyon jót, Bense Andreának hívják,és a hatodik kerületben dolgozik sztk. Legalábbis egy éve még... Ha oda kértek kifejezetten beutalót, ellátják. Van uh-ja is. És mi az, hog yröntgenezik, uh-al szokták nézni nekik, ha kell!!! bénák ezek... lehet, elég lenne a lazító torna. azt nekünk is kellett. A gyógytornászon viszont én is csodálkozom, hogy nem vette észre...

megyek, kakaót kell csinálnom, csak altattam Misit,és idelopóztam. Nekem itt ez nem nyaralás, semmi időm nincs :)

kikocska
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Nagyon sajnálom... Én is elvinném még egy dokihoz+ kérném a csipú uh-t. Mért rögenezték????!!!!!!!

Tünemény!
Nagyon szépek vagytok!
Jó hogy megint vagy :-)

Gizu!
Nem semmi sírod van :D Anya lánya :-)

Ettike!
Nagyon hapsis Alex!

Eda!
Remélem megoldodik a szem kérdés.... Jól van Pepe? Nincs jele a rotának???

Gesztenye!
Ügyi vagy. Én multkor4 napot szenvedtem....

Én vasalok _:-) Hajnalba míg mindenki alszik. De én Kolinak és magunknak is....

Meg volt a a hallás vizsgálat és hála a jó égnek minden a legnagyobb rendben. Most már csak a hüle kardiologiá legyünk túl...

na mennek. már nyugi van én is kész vagyok mindennel. Mióta megszültem nem volt ilyen hogy ennyire hamar kész lettünk volna. nem hiába apával most már jól össze dolgozunk.

puszi nektek

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Na, jó, megnyugodtam, azért a többgyerkőcösek nem annyira vasalnak :wink: . Hát igen, kincs minden perc!

Ildi, biztosan nagyon aggódsz, teljesen megértem, de ha vmi gond van Janka csípőjével, akkor ez szépen helyreteszi, aztán hipp-hopp el is felejthetitek az egészet!!!

Dementnik, jó kis vízszámlátok lehet! :wink:
Nálunk is meleg van, body+nadrág+ vékony takarót adok rá csak.

Zsu
svs
 
 


Igen, hétfőn megnézi egy másik orvos is, a nőgyógyászom ajánlotta. Nem tudom miért nem uh volt, volt bent velünk egy másik baba is, őt arra küldték... Lehet, hogy már szemmel láthatóan annyira gáz a helyzet :cry: :cry: :cry: Azt mondta, hogy nagyon beteg a csípője :cry:

Kikocska: Köszi az infót, de megpróbálunk itt keríteni vmi megbízható orvost, mert hetente kell nézni majd és sajnos nem tudnánk megoldani az utazást.

Megyek, nagyon nyűgös :(

Kép

Kép
sildi83
 
 


Zsu!

Hat hetes kora óta lelkiismeretfurdalás nélkül adom rá vasalatlanul a ruhát. Előtte néha egy-egy darabot sikerült, de akkor még úgy éreztem, ez nem jó. És én a textilpelust sem mindig vasalom. Pontosabban igen ritkán vasalok egy-két darabot.
Lehet, hogy trehány vagyok, de nem hiszem, hogy emiatt bármi baja lehetne Marcinak. Maximum erősödik az immunrendszere.
Én nagyon ellene vagyok az állandó fertőtlenítésnek.
Az anyatej éppen eléggé védi a szervezetét.

Ettike!

Szerintem nagyon jól áll Neked ez a haj. És Alex nagyon édes.

Sildi!

Én legalább egyszer felhoznám Jankát Pestre megnézetni.
Tudom, hogy paranoiás vagyok, de az egri orvosokban nagyon nem bízom.
Ha itt is azt mondja egy doki, amit ott, akkor utána járhattok oda rendszeresen.
Egyébként ez a kengyel még mindig sokkal humánusabb lehet, mint egy műtét. Vagy a gipsz, amit régen csináltak.
Szerencsére csak elképzelni tudom, vagy még inkább azt sem.
Vendég
 


Szegééény Janka baba :cry: :cry: :cry: Én is sírnék sztem,ha így látnám. Mi pontosan az a Pavlik kengyel? :oops: Mert guglin csak egy félig képet találtam...Remélem azért hétfőn biztatóbbat mondanak.

Én első gyerekes vagyok,de nem vasalok :D Csak a pelusokat. A ruhákat csak az első használat előtt,aztán ami már volt mosva,vasalva azt csak 60 fokon mosom. Oszt kész :D

Nálunk lent kőből van szinte minden. Nincs szőnyeg sem,mert padlófűtés van,persze az télen. Szóval lent nyáron jó hűsi van,de itt fent meleg. Az öltöztetést nem reagálom túl,eddig mindig jó volt Neki az,ami rajta volt,nem panaszkodott :) Majd télen lehet ez változni fog és agyonöltöztetem majd,de szerencsére tavaszi/nyári babáink vannak,nehezebb megfázni.

dharma
 
 


Sziasztok

Bocsi hogy el tüntem, de készülök ezerrel a keresztelőre és nem volt már erőm írni, de mindig olvastalak titeket, de mire irni akartam valami mindig közbe jött.

Voltunk csipőszűrésen minden rendben, viszont az UH vissza kell mennünk 3 hónap múlva mert a jobb oldali petefészekben cisztát találtak neki, remélem addigra felszívódik neki.

Ma megmértem Sárát és 6960 gr, nem tudom mennyi centi de jövöhéten megyünk 3 hónapos oltásra remélem megmérik és nőtt is .

Velem minden rendben, csak nem tudom magamat utol érni, főzni mosni takarítani ciciztetni, és van hogy 11kor reggelizek és d.u. 6 kor ebédelek, valamit biztos nem csinálok jól. Ugy kéne főznőm, hogy nem minden nap de mivel változtatos kaját akarok Sárának nem akarok minden nep ugyyanazt enni.
Takarítanom meg kell minden nap a kutyák miatt. Férjem mindent szét dobál amerre jár valamit ott hagy. Már nem birom, kezdek kimerülni.

Sajnos az anyos iránti rossz kedv mégsem múlik, ugy látom igy marad. És én nem tudok tul teni rajta. De ez már unalmas téma.

Szopizás: nálunk még mindig 3 óránkét van sőt van hogy 2,5 óránként.

Esti alvás fél 8 fürdés evés és utána 4; 5 kor kelés vissza alvás és 2,5 óra múlva kelés.

Kaki: mostanában éjszaka nincsen, reggel van de nagyon nehezen jön neki, de 3x kb szokott lenni neki. Még csak anya tejet iszik.

De már anyukám azt mondta adjunk neki reszelt alma levelt egy kis kanállal és igy kezdjük el. De én félek hogy a cicit elfogja hagyni SZERINTETEK?

A melegtől szegénykémnek még a feje bőrén is szokott lenni kiütés mikor szopizik.

Nagyon édi baba, voltam kozmetikusnál masziroztatni magamt és Ő a babakocsiban ülve nézte végig hogy engem hogy masziíroznak és hallgatta a zenét és nem sirt.

Szóal ezek vannak, fogyni még mindig nem fogytam de már az sem érdekel, rakok fel egy képet Sáráról.
A múlthéten készült.

Anyukámat pedig meg műtőtték a vállát azért sem voltam.

Kép
lili&ana
 
 


Kép Anyukám és magyar unokahugaim

Kép Sára Lujza a nagy melegben,éppen anyukámat mentünk meglátogatni

Kép
lili&ana
 
 


Emma kruppos lett az éjjel, benntfogták a kórházban :( :( ....drukkoljatok légyszi!
Ráadásul Barnus miatt nem tudok mellette lenni, a férjemmel van! ÚÚÚgy hiányzik!

Zsu
svs
 
 


milyen szép kerek babóitok vannak! :)

Nem tudtam elmenni a természetgyógyászhoz... :(
A párom ma vidéken van, ma sem tudok. Következőleg 23-ára tudna időpontot adni de akkor van a Depeche koncert már így is fel lesz borítva a gyerek napja! :( Nem merem bevállalni még azt is!

Egyébként Csani még alszik! :shock:
Csak nekem volt vacak éjszakám! De....
Ma nagy szükségem lenne társaságra.... már érzem nagyon, de nem tudom kit tudnék riasztani, hogy jöjjön kicsit... :oops: :oops:

Én tegnap kaptam a felicitastól levelet a rotáról tájékoztatnak... lehet én mégis beadatom neki... Nem tudom tanácstalan vagyok! :( Bár mostanság mindenben...
Na jó nem depizek itt kora reggel.

Ma megnyitom a startszámlát Csaninak végre megjött a CSP-s papír ami kell hozzá! :)

Tisa hol a kép az új hajadról???

Liliana most lesz a keresztelő???

Jajj Csani felkelt! na csak a depi jutott ma belőlem... mmég jövök később!

Puszi nektek!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sildi: nagyon sajnálom Janka babát! :( :(
De nekem is kétoldali csípőficamom volt elég rendesen még műteni is akartak csak anyukám nem engedte és anyumnak is csípőficama volt kiskorában.Nekem is kengyelem volt és én állítólag sokat sírtam miatta de megszoktam egy idő után és csak 1éves korom után vették le.Mi tegnap voltunk csípő vizsgálaton és semmi baja a csípőjének azt mondta a doki, hogy a lányoknál 10szer gyakoribb az esélye a ficamnak.Minket elküldtek uh-ra is szerencsére de van egy rossz hírem is , sajnos a baloldali biccentő nyakizma kötöttebb és tornáztatni kell neki, ugye a nyaka végett voltunk már ideggyógyásznál.Apának nem is mertem elmondani mert megint ezzel idegesítene egész nap, hogy nem fogja tudni a nyakát használni Andris.

Csajok 2 napja nem akar aludni napközben ez a gyerek talán összevissza 1 órát alszik. :shock: :shock: Nem tudok csinálni semmit ez miatt.

Vasalás: én mostanában kezdem elhagyogatni pedig szeretem mikor szépen vasalva vannak a ruhái de egyszerűen nem érek rá még ezzel is pöcsörészni. :oops: :oops:

Főzés:az meg mi? :shock: :D Nagyon régen főztem már normálisan sajnos nincs időm.Inkább hétvége mert apa itthon van, vagy pedig mikor húgom van itt.

Látjátok most is minden ép eszű ember alszik én meg itt ülök és olvasom a híreket rólatok.

Haj: nekem is nagyon hullik vagy hullott?Most talán már nem annyira vészes.Én tegnap voltam fodrásznál és szépen belett melírozva és egy kis szemöldök szedésem is volt.Bibibi! :D :D :D :D :wink: :wink: :wink: Unokatesóm fodrász és ő csinálta ingyen.Végre emberi formám van! :D :D :D :D 8) 8) 8)

Mi ma vagyunk 2 hónaposak Istenem , hogy repül az idő! :roll: :roll:
Képzeljétek ma jön haza kedvenc unokatesóm Írországból és most látja először majd Andrist már december óta nem volt itthon,persze webcamon már látta.Úgy örülök neki, hogy ő is megismeri végre! :D :D :D

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Zsu:egy kalappal Emmnának és kitartás!!!Elhiszem, hogy hiányzik! :(
Éjjel elkezdett annyira köhögni, hogy kórházba kellett mennetek?

Bogi én is tegnap kaptam felicitastól levelet és én már ez előtt eldöntöttem, hogy beadatom neki.Most fogom még csak a levelet elolvasni. :roll:

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Anya mindjárt átjön délutános 11-ig velem tud lenni!
Nagyon szerencsés vagyok!

Nem tudom miért van ez próbálok erre gondolni hoyg az egészség a legfontosabb, de tegnap becsaptak és annyira megvisel lelkileg, hoyg nem tudom elmondani! Persze inkább a pénz vesszen mint bármelyikünknek is baja legyen! :(
De nem tudok túllépni, pedig próbálok! Naív voltam és megérdemlem... de sehol nem segítenek az emberek az ilyenek miatt ha egyszer valaki tényleg bajban lesz az ott hal majd meg az utcán, mert én pl többet biztos soha nem segítek!!! :oops: :twisted: :evil:

Gabka ez a kötöttség is oldódik nem??? Apának mondd meg hogy ne a legrosszabbat gondolja egyből!
Én is nagyon a beadatás mellett voksolok most! Este átbeszélem a párommal.

Sildi az ismerettségi körömben volt egy kisfiú akinek hordania kellett, de nem olyan sokáig! Kitartás! Hosszútávon jót teszel neki még ha most ő nem is jól viseli! Hátha gyorsan javul!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Bogi: te nem ismered a párom Ő még a bolhából is elefántot képes csinálni így is mindig a nyakát magyarázza nekem,hogy nem lesz jó meg blabla.Amíg kisebb volt ugye akkor még nem tudta irányítani a szemeit összevissza bandzsított na addig meg az hallgattam, hogy így marad a szeme meg, hogy szemüveges lesz tuti. :roll: :roll:
Mivel vertek át ha szabad kérdeznem?

Na én ügyes vagyok már vasaltam teregettem és beraktam még egy ruhát.Kiválogattam a kinőtt kisruhákat is!Na hát le is döbbentem, hogy most megint mennyi ruhát kell majd vennünk.De hát örülök neki, mert szépen nő! :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: Most gyors összevágom megmosom a zöldbabot, hogy majd csak felkeljen rakni főni.Na igen ha csak4-5 órát alszom akkor megtudom csinálni a házimunkát.Végül is csak fél 5 óta vagyok fent! :roll: :roll: :shock: :D :D

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Cat: Nem vagy paranoiás, én sem hallottam semmi jót. Mindenki Mezőkövesdet ajánlja, állítólag ott van valami szaktekintély, oda megyünk hétfőn végül. Az egyik ismerősünknek is ilyen problémája volt és nem ezt a rémes szíjas változatot kapta, hanem valami modernebb fajtát. Amúgy is ott tartunk, hogy bepereljük a kórházat, amiért születése után csesztek megnézni a csípőjét. Kezdettől fogva terpeszpelenkázni kellett volna... És akkor még nekem van lelkiismeret-furdalásom, amiért nem vettem észre.

Dharma: ez a Pavlik kengyel egy olyan szíj, amivel tulajdonképpen a vállához szíjazzák a lábát, így nem tudja kinyújtani. Olyan, mintha állandóan guggolna. Hanyatt fekve úgy néz ki szegénykém, mint egy páncéljára esett bogárka :cry: Mindjárt csinálok képet, hogy lásd milyen. Bár nem szívesen nézem én magam sem :(

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ilyen:


Kép

Kép

Kép
sildi83
 
 


És fogalmam nincs, hogy a hálózsákon kívül mi megy rá a szétterpesztett lábaira...mert a rugik tuti nem :roll:

Kép

Kép
sildi83
 
 


gabka, dévény... Rékának is a nyaka volt kötött, és volt egy ismerősünk, akinek a gyereknének emiatt tök lapos lett hátul a feje, neki is a dévényes torna segített... :) 1-2 hónap alatt rendbehozzák, hogy nyoma sem marad. És akár ki is tornázhatja a nyakát magától is, de van olyan ismerősöm, aki nem tudta soha a feje fölé emelni pl a kezét (neki is lapos hátul a feje :) ) ...
és jól belakjátok a rokonsággal a világot :)

és persze, dévényügyben hívj nyugodtan, akárki is kérdezte tegnap :) nincs időm.

Ildi drukkolok, hogy kapjatok jobb megoldást, és igen, pereljétek a kórházat!!!! de a gyógytornászon is csodálkozom nagyon, hog ynem vette észre, nekünk mindhárom gyereknél az első vizsgálatnál azt is nézték, és Rékát tornáztatta arra is...

zsu! kitartás! nagyon nehéz lehet nektek! nyáron a legrosszabb a krupp,mert nincs hideg levegő, amire viheted, csak a hűtő... Remélem hamar otthon lesz, és elfelejti hamar a kórházat :( szegény kicsi Emma :(

na, mennem kell már megint... a blogra írtam egyet, hogy hogy telik nekünk itt, ha valakit érdekel, ide nincs időm sose, úgy néz ki.

kikocska
 
 


Kikocska: A gyógytornász le sem vetkőztette meztelenre, csak a nyakára és a felsőtestére tornáztatta.
A kiskönyvében is üres az a rubrika, ahová az újszülöttkori csípőeredményt kellett volna írni...

Szegénynek ez a szar úgy vágja a vállát, mint egy hátizsákszíj :cry:

Kép

Kép
sildi83
 
 


Zsu!

Drukkolok, hogy Emma hamar hazamehessen!
Mos volt nála először ilyen?
Nagyon ijesztő volt?

Sildi!

Mivel nem az én fiamon van ez a kengyel, így nem tűnik annyira vészesnek.
Janka magától soha nem húzogatta fel így a lábát? Amikor hason fekszik akkor sem tartja így?
Vendég
 


Marci rendszeresen alszik így:

Kép
Vendég
 


sziasztok.

Emmának jobbulást.

Jankának pedig kitartás,elég kegyetlen megoldásnak tűnik ez a kengyel.itt minden hétfőn van a kórházban doki aki megnézi a kicsik csípőjét,de ha pont nem vagy benn akkor eggyik szerdánn elfiszed az orthopédiára és még aznap megnézik,ezt a csípő uh-ig kell elintézni amire már a kórházban megkapod az időpontot.
nem értem miért nem lehet ezt minden városban így csinálni.sokkal hamarabb kiderül ha valami baj van.

képzeljétek hííízok :cry: :cry: :cry: :cry: nem csodállom amúgy,most is nutellát nyalogatok :oops: :oops: :oops: mozogni meg egyszerűen nincs időm,és energiám.

vasalás:

rittkánn de vasalok,inkább úgy teregetek,és mikor leveszem a szárítórol a ruhákat akkor rögtön össze is hajtom őket.párom pólóinak van rémes anyaga....azokat muszály vasalni.

milyen drága nálatok a fodrász......itt ha mindhárman elmegyünk vágatni+én festetem akkor szoktunk 6000 körül fizetni.

lili:

azt mondják csak anyatejes babának fél évig nincs másra szüksége.én ettől függetlenül hamarabb elkezdem.nem hiszem hogy azért mert kap mást is elhagyná a cicit.úgysem rögtön váltassz ki egy egész etetést mással.

tényleg repül az idő."tegnap"még az sms-eket vártuk,ma meg már kezdődik a hozzátápi téma :lol: :lol: :lol:

Alex szopizik....és ha rá nézek huncutul mosolyog cicivel a szájában :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


Cat: dehogynem, ő is így alszik hason, égnek álló popóval.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sildi!

Perelni lehet, de sokáig tart és költséges.
Ügyvédnek fizetni, a szakértői vélemények...
És akkor még nem is biztos, hogy nyertek.

Az orvosok nagyon összetartó társadalom.

Például van olyan szakértő, aki szerint a terhesség megállapításához nem kell feltétlenül hüvelyi UH az 5-6. héten. Még akkor sem, ha van pozitív terhességi teszt és a hasival semmit sem lát. Elég, ha visszarendeli 2 hét múlva.
Az, hogy esetleg kizárja a méhenkívüli terhesség lehtőségét, nem kötelező. Ha szerencséje van a nőnek, akkor pár nap múlva éppen időben beérnek egy másik kórházba, és nem hal meg. :evil:

Nem tudom a magyar szakmai protokoll szerint kötelező-e az újszülöttkori csípőszűrés.
Vendég
 


Ettike: Látod, ezt én sem értem. Itt még születése után sem nézték meg ezek szerint, hiszen a doktor szerint ez annyira szembetűnő, hogy akkor tuti észre kellett volna venni. Sőt, a háziorvos sem vette észre, pedig ő nézte. Ha nem mondom a legutóbb, hogy úgy vettem észre, hogy a jobb lábával többet rúg, akkor lehet el sem küldenek az ortopédiára...

Zsu: Jobbulást Emmának, ez a krupp is rémes lehet :(

Kép

Kép
sildi83
 
 


ja,és képzeljétek ha az ölünkben "ül" akkor már kezdi magát felhúzni tényleg ülésbe :lol: meg a hordozóban is rendesen felhúzza magát.

és még a K-vitamin.

mivan akkor ha beadom neki és a rémes íze miatt vissza is jön????

Kép
Kép
ettike
 
 


Cat: Vettem észre, hogy összetartóak, ez is rögtön védte a többit és engem hibáztatott.
Csak jöjjön rendbe a csípője...

Kép

Kép
sildi83
 
 


Ettike!

Hogy adod be a K vitamint?
Anyatejbe keverve kiskanállal?
Marci úgy megeszi.
De magában tényleg rémesen keserű.
Vendég
 


lehet tejben??????nekem azt mondták a kórházban hogy magában kell,kaja előtt.....na akkor a kövi hónapban tejjel adom.

Kép
Kép
ettike
 
 


A D vitamint kell egyszerűen csak becseppenteni a szájába.
Én a K-t Beninek is tejjel adtam. Másképp tuti kihányja a gyerek.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: