Új privát üzeneted érkezett!

Eda!

Nagyon szép kék szeme van Pepének.
A könnycsatorna átmosást próbáljátok meg elkerülni, ha lehet. Kérdezzétek meg, van-e valami más módszer!
A mi szemészünk szerint ugyanis az lehet következménye, hogy később, felnőttkorban is, sokat könnyezik majd a szeme.
A páromnak is átmosták csecsemőkorában, és most minden kezdődő megfázásnál a szemét törölgeti. De vezetés közben is, annyura zavaró.
Vendég
 


Sziszike, nagyon sajnálom!!! én is sok sikertörténetet hallottam, családon belül is, de nagoyn sok erő és hit kell a gyógyuláshoz! Remélem minél előbb kiderül, hogy mi a baj, és megkapja a megfelelő kezelést. Sok sok erőt nektek!!!
A szopihoz meg... hát, valszeg a pocakja. De az is lehet, hogy valami aromásat ettél - fokhagyma, bazsalikom, ilyesmi, aminek nem bírja az ízét. Meg hogy meg fog jönni. A hormonoktól is változik a tej íze.

Cat, Misi is heti egy kakinál tart már lassan, és hiába lázmérőzöm, semmi nem jön. Már kínomban glicerines kúpot is adtam,az sem segített. most lehet, hogy adok neki már laevolac szirupot, ezt sütöttük ki a dokinéninkkel... ja, és mikor kakil, teljesen normál adag jön csak...

Eda, én is sok rosszat hallottam a könnycsatorna átmosásról, többek között azt is, hogy az esetek nagy részében ilyen fiatalon nem is megoldás... Nézz utána a neten akár, és találjátok ki, nektek a másik alternatívák megfelelők-e...

Tasin, küldd már el a szúnyoghálós elérhetőségét! nekünk is kéne!!!

Dharma, én bedugtam végül az ablak alá a mortein párologtatóját, onnan elég messze alszik Misi, és hátha azonnal szellőzik is, de a szúnyogokat elriasztja... valamit muszáj volt, mikor az invázió volt. Most jobb a helyzet a szárazság miatt.

beo :( 27-én a férjemnek céges ivászata van, úgyhogy azon a hétvégén tuti nem leszünk :( pedig nem lett volna rossz.

na, mennem kell,majd folytatomegyszer...

kikocska
 
 


Jó reggelt!

Sziszike!
Sajnálom az anyukáddal történteket. Kitartást!

Tasin!
Lucának 4 éranyajegye is van. Egy pici a szemhéján, egy nagy a combján, és kettő pici a hátán. Nekünk is azt mondták, hogy valószínűleg 2 éves koráig felszívódik. Ha nem, akkor el lehet tűntetni, pl. a Heim Pálban.

Megyek, mert mindját indulunk oltásozni.
:(

Kép
gesztenye74
 
 

 
 

Kikocska!

Nálunk megoldódott a kakihelyzet.
Most már naponta van. Néha többször is.
És volt olyan, hogy etetés előtt és közben kétszer is kellett kakis pelust cserélnem. :D Ez két napja volt.
Közben folymatosan rágja a kezét, és folyik a nyála. Már arra is gondoltam, hogy jön a foga, de sehol egy duzzanat.
Igaz, amikor ébren van akkor fogni kell, mert különben sír, de alvással nincs gond.
Igaz, Beninél sem okozott gondot a fogzás.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Megint Szegedről netezek, ma este megyünk vissza Pestre apához.

Írtam Lucának egy verset...a szuri napján, és tegnap nagyimék megsiratták. Igy szól:

Kislányomnak
(2009. jún. 12. Az első szurik napján)

Hát megérkeztél végre!
Mennyire vártalak!
Anya kicsi Kincse,
Manócskája vagy!

Pocakomban voltál,
Daloltam is Neked.
Harmincnyolc hét után
éreztem jöttödet.

Április tíz lett életünk
Fényponja!
Ez az apukádnak is
A nevenapja!

Apa vágott köldökzsinórt,
Majd fejemhez tartottak;
Egyből belédszerettem,
Ahogy megláttalak!

Vékonyka hangocskán,
Kis sokára felsírtál,
Megpusziltad orrom,
Még a szülőszobán.

Besárgultál, s elvittek,
A szívem majd megszakadt!
De rendbejöttél gyorsan
A meleg kék fény alatt.

Mosolyod angyali,
Ahogy alszol édes!
Nagyokat tudsz szopizni,
Mikor pocid éhes!

A Dédik is megérték,
Hogy láthatnak Téged,
Szemük könnybe lábad,
Ha dajkálnak, mert kéred!

Messzi Mama várja,
Mikor unokázhat,
Csuklasz, ha Rád gondol,
S puszit küld, vagy százat!

Életem megfordult,
Édesanya lettem,
Hihetetlen érzés,
Te vagy a kezemben!

Vigyázok Rád,
Őrzöm álmod,
Tudom hol fáj, mit gondolsz,
Lesem kívánságod!

Köszönöm, hogy az
Anyukád lehetek,
Nem hagylak el soha,
Mindig fogom kezed!

Ebben az életben
Én csak azt kívánom:
Legyen egészséges, s boldog
A Kislányom!


Annyi minden maradt bennem a szüléssel, és az anyasággal kapcsolatban, hogy le kellett írnom, milyen nagy szeretetet érzek ez után a kicsi Csöppség iránt. Emlékszem, megnéztem a karszalagját, mert nem akartam elhinni, hogy ez a gyönyörű baba az enyém lehet! szóval nagyon nagyon boldog vagyok!

És elmentünk babástul a bankettre, Luca be is aludt, jól éreztük magunkat, másnap összekaptunk, de sirva kibékültünk.

Nem tudom, nektek hogy megy, de vasárnap próbáltunk először apával újra az összebújást..hát nem ment...szóval ez tényleg ilyen nehéz először, vagy tornáztatni kell az izomokat vagy valami gondom lehet? vagy még korai? a doki csak annyit mondott, zárt a méhszáj, és majd felteszünk egy spirált (én kértem ezt a módot)

Blogokat még nem néztem, azt majd akkor, ha már otthon is lesz net valamikor! De az ide feltett fotók nagyon aranyosak! Helyes kis pasik vannak itt! :D És a csajszik is édesek! :D Kicsit visszaolvastam, jó hogy azért felnézett Kisvirág is!

Dharma majd ha megyek a dokihoz, megkérdezem kell-e Lucának papír a babaúszáshoz! Tegnap mamámék lavórjában is jókat pancsolt :D

Ja és nem lettünk lázasak az szurik után! Este egy fél kúp, erre pár perc után jó nagy kaki... :shock: felhivtam unokatesómat, hogy most akkor adjak-e még egyet, azt mondta, adhatok, de ha eddig nem volt lázas, akkor már nem valószinű, hogy lesz...szóval még egy fél kúp, erre pár perc, még egy kis kakival kinyomta :lol: úgy látszik a kis hölgy nem szereti, ha matatok ott neki :lol: ne lázasodott be, de éjjel sűrűn fent volt, bár akkor volt az időváltozás is.

Remélem mindenki jól van! Sajnálom a babákat, ebben a nagy melegben! Milyen fényvédő krémet raktok a babókra, ha raktok egyáltalán? olyan kis fehér a bőre, félek mikor a nap éri véletlen, pedig a pelussal meg mindennel betakarom a kocsit, hogy a napot takarja. Vagy nem kell takargatnom?? Jó ha éri egy kicsit a nap?? :?

Kép
tünemény
 
 


Szép napot mindenkinek!

Most megyünk, mert sikerült a versikét kinyomtatni egy szép lapra, és Lucácska fotóiból mellétettek néhányat, és ez lesz az ajándékunk a nagyiknak, meg keresztanyának és persze egyet megtartunk,és bekeretezünk! Olyan szép lett! :D

Kép
tünemény
 
 


Tünemény!!! Írói vénáid vannak!!!!!!! Nagyon szép, igazán megható a vers!! Köszönjük, hogy megosztottad velünk!

Nagyon szeretném megúszni ezt a könnycsatorna átmosást, utána nézek, hogyan lehetne máképp megoldani. Minden nap többször is masszírozom, de talán van más megoldás is még.

Éjjel óriásit kakált, aztán még reggel is, hogy moshatok utána. Szóval ha ő 4 napig nem kakál, akkor ilyenkor bepótolja...

Kép

Kép
eda7
 
 


Sziasztok!

Szioszike!Nagyon sajnálom,de tényleg hinni és akarni kell!

Éranyajegy:Botondnak a tarkóján volt,másfél éves korára teljesen eltünt,Borkának meg a cicijén van,nagyon remélem,hogy az is el fog tünni.Bár azt mondta dokinéni,hogy egy ideig még nöhet is a babával együtt.

Gesztenye,popsi rendbejött már(Lucáé)?

Tisa!Tegnap veled álmodtam,hogy mindjárt jön a párod! :shock: :D és tényleg mindjárt jön!!! :D

Beo,megvolt már a bkvzás?Nálunk mind a két gyerek nagyon elvolt kendöben a buszon.Csak fel kell készülni egy-két okos "jótanácsra"!Legalábbis én már kaptam párat,megfullad,melege lehet,fázik,rossz a hátának...de volt már dearanyos is!

Szunyogriasztó:mi is a bedugósat használjuk,ablak alatt...nem hiszem,hogy annyira káros,de biztos nem károsabb mint egy forgalmas föut mellett tolni a babakocsiba!

Babauszás:Mi voltunk anno Botival,az elején nagyon szerette,nagyon ügyes ius volt,aztán történt valami,a mai napig nem tudom ,hogy mi,de ha már az épületbe beléptünk orditott,és abban az idöben a fürdökádban is orditott.Mostmár hálistennek megint vizimutymuty lett.Egyébként Csömörre jártunk,maga a hely teljesen jó,tiszta,szimpatikus volt.
Ja,és kaptunk ajándékba egy csomag Huggis uszópelust,3-6 kg.Borkám már igencsak kigömbolyödött belöle,ugyhogyha vkinek kell,szivesen opdaadom!

Tegnap végre eljutottunk az ortopédiára,negyed tizkor indultunk,negyed tizenkettöre már itthon is voltunk,pedig egyedül vittem Borkát kocsival,és kb egy éve nem vezettem bent a városban(söt nem is nagyon voltam bent,ha igy jobban végiggondolom...)Szóval extra gyorsan megvoltunk.Csipövel minden rendben,a görbeségre meg azt mondta,ilyen nagy babábán elöfordul,mert bent a pocakban kicsi volt a hely.Vissza kell menni 4 hónaposan.Hogy öszinte legyek,nem gyözött meg,de megvárom a 2-át,mert akkor megyünk a gyerekorvoshoz,hogy ö mit mond,aztán lehet,hogy felhivlak Kikocska,ha nem zavarlak,és kifaggatlak Dévényékröl,ha nem baj!

Hát most más nem jut eszembe,lehet,hogy este még jövök pótolni.Addig is mindenkinek szép napot!

Kép
Kép
gizu
 
 


ez az elöbb lemaradt :lol: Kép

Kép
Kép
gizu
 
 



Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Basszus, Miának csak hullik a haja, nem egy frizurakész csaj, mint Borka! :D :D :D

icamica
 
 



Tisa köszi a képet! Megmutattam Atinak oda volt nagyon!

Sziszike kitartás a rossz napok elmúlnak és van remény a gyógyulásra! Próbálj pozítív lenni, bár tudom ilyenkor nehéz!

gizu az már aztán haj! Lassan copfos lesz! :D

Tünemény jó hogy rólatok is hallani, később biztos nagyon nagy kincs lesz ez a versike neki!

Kaki nálunk van rendesen pedig anyatejes (és ettől függetlenül az éjszakákat s átalussza) max 1-1,5 napig nincs de utána meg többször is 1 nap! Ezek szerint szerencsénk van!

Tasin jó hogy vagy újra! Reméljük az elátkozott gépről a rontást is levették! :)

Túl vagyunk az első 2 oltáson... most aggódhatom estig hogy lesz-e láz! Remélem nem!
61cm és 5,12 kg a majdnem 2 hónapos nagyfiam! :)
Súlyra azt mondta a doktornéni hogy az átlag alsó részét hízza, de egyenlőre rendben..., de mit csináljak ha nem kell neki több?! Nyugodt és nagyokat alszik... :roll: én nem aggódom!
Viszont nagyon dícsérte hogy mennyire ügyesen tartja magát és forgatja kis fejét! Azt mondta látszik rajta hogy hason alvós! :)

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Nálunk elmaradt az oltás, mert az orvos most vette észre, hogy Luca csak vasárnap lesz két hónapos. Sajnálja, de az asszisztense automatikusan berendelt minket 4 hétes eltolással, és nem vette figyelembe, hogy még nincs meg a két hónap az oltáshoz. :evil:
Azt hittem, hogy felrobbanok. A férjem emiatt vett ki mára szabadságot.
Ráadásul, olyan határozatlannak tűnt a doktornő, hogy úgy döntöttem váltunk. Bármit kérdeztünk, mindenre azt válaszolta, hogy lehet ez is, lehet az is. A súlyával például egyáltalán nem foglalkozott. Észre sem vette, hogy milyen száraz az arcán a bőre. Én kérdeztem rá, mire azt mondta, hogy valószínűleg ekcéma, és azért van (lehet), mert tejallergiás. Így írt fel másik tápszert, és mondta, hogy én se fogyasszak tejterméket.
Már fel is hívtam az új dokinéninket, hétfőn jön hozzánk. Én a másikhoz többet nem megyek. :evil:

Gizu!
Luca popsija már kevésbé pöttyös szerencsére. Visszafogtam magam a krémezéssel, lehet, hogy tényleg ez volt a gond. Majd az új dokinő megmondja! :)

Kép
gesztenye74
 
 


Sziasztok!

Gizu!Mekkora haja van Borókának :D Nagyon édes!!

Bogi!Lili 59 centi és 5250 gramm volt múlt héten,de nekünk nem mondta a védőnő,hogy ez nem lenne elég.Sőt,azt mondta,hogy nagyon jó...Ráadásul össze-vissza dicsérte,hogy milyen kis formás,milyen ügyesen tartja a fejét,stb. :D

Kaki:nálunk minden nap van,2-szer minimum!Pedig csak anyatejet kap Lili is.
Az éjszakákat szépen végigalussza,ami azt jelenti,hogy 9-fél 10 fele elalszik és majd csak fél 5 fele ébred fel először.Akkor szopizik és még visszaalszik 8-fél 9-ig :D És ez már elég régóta így működik nála!! :D

Szopizás:Nem szoktam mérni,hogy mennyit eszik.Főleg azóta nem mérem egyáltalán,amióta kiderült hogy csal a mérleg,amit kölcsönöztünk,kb10-15 dkg :twisted: Persze azóta már vissza is vittük a mérleget!Szóval amikor ez kiderült,akkor eldöntöttem,hogy egyáltalán nem mérlegelek!hIsz mértem eddig néha és ezek szerint akkor sem pontos adatot mutatott ez a hülye masina,én meg aggódtam,hogy nem eszik eleget.... :twisted:
Na mindegy,szóval nem méregetek!!És szerencsére már nincs is mivel :lol:
Onnan tudom,hogy jól lakott,hogy ha már elég neki,akor vagy csak játszik a cicivel vagy pedig teljesen beájul :D Tejem pedig van bőven,ő szépen gyarapodik,jókat alszik,mosolygós,kiegyensúlyozott baba,van kakis-pisis pelus is szép számmal...Szóval minden rendben!

Sziszike!
Nagyon sajnálom!!!A legfontosabb,hogy hinni kell a gyógyulásban és nem szabad feladni!!
Azt hiszem nálad olvastam a szopizással kapcsolatos problémát.
Egy pár napig hasonlóakat csinált Lili.Gyorsan utána olvastam...Visszaváltottam a régi tusfürdőre és deóra,hátha ez zavarta.
Aztán lehet,hogy nem.Ugyanis van amikor napközben úgy megtömi a pocakját,hogy az esti fürdés után nem akar rögtön kajálni,meg persze már fáradt is...Szóval olyankor odahúzom magamhoz jó szorosan,egy fél órát szundikál így és utána eszik :)
Amikor pedig nagyon sírt (én meg sírtam vele) akkor Apa hintáztatta a hordozóban,ettől megnyugodott és utána evett.
De volt,hogy cselhez kellett folyamodnom,cumit be a szájába,aztán kihúztam a szájából és gyorsan be a cicimet...és így kajált :wink:
De én is azt javaslom,hogy beszélj egy tanácsadóval,ő biztos tud majd nektek segíteni!!

Eda!Micsoda kék szemek!!!

Tényleg!Mikor dől el véglegesen,hogy milyen lesz szemük színe?

Tünemény!Nagyon szép a vers és nagyon jó hallani felőletek!

Lányok!
Nektek nem hullik a hajatok a szülés óta??
Nekem borzalmasan és már rettentően idegesít!!Pedig állandóan összekötöm,hogy nehogy Lilike kezébe vagy szájába kerüljön,de így is katasztrófa. :twisted:
Bár nekem előtte is hullott..lehet,hogy a festéstől...Aztán a terhesség alatt ez szinte teljesen megszünt,na de most bepótolja!!

Kép
demetnik
 
 


Ica!Köszönöm a családihoz a linket!! :D

Kép
demetnik
 
 


Köszi a válaszokat. Úgy látom a Milumil tápszert többen eszitek. Lehet ki kéne próbálnunk.

Hasfájós babák anyukái: nálatok van még hasfájás??? Kinél tart még? Nálunk még van sajna. Tegnap kaptam egy angol gyógyszert ma kezdetem el neki. Kíváncsi leszek mennyire fog hatni.

Én is a szopi elejétől számolom az időt.


Kaki:
nálunk minden nap van. Sőt napjában többször is. Nekem az nem tetszik, hogy olyan híg, kicsit hurutos neki.

Cat: irigylem, hogy ennyit tudsz aludni. Én szeretném, ha Csani átaludná az éjszakát, mert nekem egy éjszakai etetés kb. 1 órás program és mire lefekszek alszok kb 2 órát és kelek megint. Ma pl. 3-szor evett éjjel. (2 óránként kelt. )

Sziszike: sajnálom, hogy anyudnak nem lettek jók az eredményei :(
Beninek nem lehet, hogy az ínye kezd bedurranni? De a hasa miatt is lehet hogy nem bír enni. A kakikra meg szerintem adj neki glicerin kúpot! Én annó adtam Kendének. Vagy szélcsövezd meg őt és akkor tuti lesz eredmény! Kitartást nektek!

Eda: te vagy az én emberem! Csaninak is csipásodik a szeme. Kaptunk szemcseppet, de olvasom, hogy te masszírozod neki. Azt hogy kell? És te adsz szemcseppet neki? Mennyire vagytok csipásak? És hová viszed őt??? Bocsi a sok kérdésért. :) Egyébként csudaszép kék a szeme Pepének!

Tünemény: megkönnyeztem a versed! Nagyon nagyon szép!!!! De örülök, hogy itt vagy te is újra köztünk. Én időnként eltűnök mikor zűrösebbek a napjaink, aztán megint jövök :)
Visszanéztem a képeket tündéri Luca baba!!!!
Én is betakarom őt a kocsiba. Én szerintem még jobb ha nem éri őket a tűző nap!

Tasin: mi az az éranyajegy? Nekünk akkor biztos nincs, de lehet Kendének van. Az a bizonyos gólyacsípés???

Gizu: de jó a kép Borókáról. Olyan mintha nem is 2 hós lenne, hanem sokkal nagyobb.

Bogyó: de jó ez a szüléses link. Sose láttam még így.

Bogi: szerintem jó súlyba van Csanitok! Az enyém csak 10 dkg-val volt több, mint a ti Csanitok! Ne aggódj a súlyával kapcsolatban!! Ha eszik szépen és nyugodt baba akkor nincs gond!

Gesztenye: tényleg elég felületes lehet a doktornőtök. Bár az enyém is az volt a tanácsadáson. Én kérdeztem rá egy csomó dologra. De mikor meg sima rendelésen voltunk és nem volt más beteg akkor fél órán át magyarázott mindent.

Demetnik: nekem nagyon hullik. Pár napja vettem észre. És én elkezdtem újra vasat meg vitaminokat szedni. Nekem annó azt mondta a fodrász, hogy pocakosan szépen besűrűsödik a haj és szép lesz, de szopi alatt szépen kihullik. Azt is mondta, hogy ilyenkor nem sokat ér a vitamin, de én azért próbálkozom velük.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Gizu!

Nagyon szép Boróka! És az a séró...
Egy vagyonba fog kerülni, ha be akarja majd festeni, annyi festék kell rá. :D

Bogi!

Nem szeretem azokat a gyerekeorvosokat, akik másokhoz hasonlítják a gyerekemet. Ha nem úgy jhízik, mint a többi, akkor már rossz és tömjük meg tápszerrel, annak ellenére, hogy egészséges, jókedvű és fejlődik?
A mi dokinénink soha nem kérdezi a súlyát és a hosszúságát. CSak ránéz és látja, hogy fejlődött az előző találkozó óta. Aztn megvizsgálja és azt is konstatálja, hogy egészséges.

Egyébként két hónaposan Marci is 5210 g és 60 cm volt.

Gesztenye!

Megértem a gyerekorvos váltásodat. Remélem a következő jobban beválik!

Bogi!

Lili éjszakai szokásai igencsak hasonlóak a Marciéhoz. Csak az enyém baba :) fél órával előbb alszik el és fél órával később ébred.
Pedig szintén csak anyatejet kap.
Még a vízen sem gondolkodtam soha.

Hajhullás nálam még nem kezdődött. Pedig már várom.
Jó lenne, ha aza fölsleg, ami terhesség alatt bennmaradt már kijönne. Így nagyon soknak találom, és rettentő meleg ebben a kánikulában.

Kisvirág!

Sajnálom, hogy Neked ilyen macera az éjszaki etetés is.
Együtt alszol Csanival?
Mert az szokott segíteni a dolgon.

Tünemény!

Jó lett a vers.


A babákat elméletikleg 3 éves korukig nem lehet a napra vinni. Csak az árnyékban.
Ezt persze mayarázza meg valaki annak a gyerknek aki már tud járni.
Be kell viszont kenni őket akkkor is, ha csak az árnyékban vannak. UV sugárzás ugyanis akkor is éri a bőrüket. És az övék még nagyon érzékeny. Sok cég készít kimondottan nekik naptejet: 50+. Az a lényeg, hogy ne legyen benne sem illatanyag és hipoallergén legyen. Mi Garnier-t használunk.
Vendég
 


A családtámogatási rendszerekről:

http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=277316
Vendég
 


A minap volt szó arról,h valakinek csak 10 percet eszik a babója. Tegnap meg pont erről olvastam a Suttogó könyvben,úgyhogy azok miatt,akiket érdekel bekörmölöm.

"Problémára utal,ha a szoptatás rendszeresen nem tart tovább tíz-tizenöt percnél. Amikor egy szoptató anyuka azt mondja, "Hathetes kisbabám csak tíz percig szopik", rögtön tudom,h valami nincs rendjén. De mielőtt bármilyen következtetés levonnék,ki kell zárnom,h nem a helytelen mellre tétel vagy a tej elégtelen mennyisége okozza: Megnézted már mennyi tejet tudsz lefejni? Fájnak a mellbimbóid? Kemény a melled? A második és harmadik kérdésre adott "igen" válasz a helytelen mellre tételre utalhat. Az anyuka mosolyogva szenved,pedig valószínűleg elzáródtak a tejcsatornái. Ekkor ajánlok egy szoptatási tanácsadót,vagy én magam konzultálok vele.
Ez első hat hétben sok szoptató anyuka itt szokta elrontani: nem hagyják elég ideig mellen a babát,h rendesen megtömhesse a hasát....Vegyük Yasminnak,a négy hetes Lincoln anyukájának az esetét, Azért hívott fel,mert gondjai voltak Lincolnnal. Nem hízott, napközben általában húsz-huszonöt,max. negyvenöt percet aludt, és Yasmin,talán mondanom sem kell,el nem tudta képzelni,hogyan szoktathatná napirendre....
Náluk töltöttem egy délelőttöt és megkértem,h csináljon mindent úgy,mintha ott sem volnék. Egy órán belül láttam mi a baj. Nagyjából a szoptatás tizedik percében Lincoln szeme kezdett lecsukódni. Yasmin feltételezte,h jóllakott,...ezért lefektette. Meg sem fordult a fejében,h csak előtejet szopott; nem jutott el a tej zsíros végéhez,amely körülbelül a szoptatás tizenötödik percében kezd folyni. Lincoln tehát afféle oxytocinmámorba került. Tíz perc múlva felébredt. Egyrészt felszívódott az oxytocin,másrészt alig volt valami a gyomrában....Yasmin felvette,járkált vele,ringatta. Húsz-harminc percnyi sírás után azonban egy újszülött annyira kimerül,h akármit csinálnak vele,elalszik. Akárcsak Lincoln. De nem aludt sokáig...Úgy húsz perc múlva felébredt,Yasmin pedig nem tudta,mit csináljon vele....
E történet tanulsága az,h figyelni kell az etetés időtartamára. De szeretném ismételten emlékeztetni arra,h mindegyik baba más. Van,aki kezdettől fogva hatékonyan eszik...
Sok féle gyereket láttam már...Itt a lényeges,h kibír három órát két etetés között,amiből látszik,h nem nassol...."

Szóval ebből kiderül,h van,amelyik babánál nem "normális" a 10 perces evés,van,aki olyan hatékonyan szopik,h bőven elég Neki. Figyelni kell,h gyarapodik-e,milyen időközönként enne, stb...
Meg ami nekem nagyon hasznos volt,h kiderült az is,h mitől alszik el a cicin egy gyerek. Másik részben azt is leírja,h az oxytocin kb 10-15 perc alatt ürül ki és ezért van,h kb annyi idő után fel is kel,ha nem evett normálisan és követeli a folytatást.

dharma
 
 


Én szoptatás végétől nézem az időt,mert onnantól kezd pihenni a pocak (illetve emészteni)...vagy mi.

dharma
 
 


Azt még nem is írtam, hogy nem tudom hány centi Luca, mert a gyerekorvos meg sem mérte a vizsgálaton. :evil:
Jövő keddre kaptunk az oltásra időpontot az új dokinál.

Dharma!
Nem tudom, hogy mennyire állja meg a helyét ez a Suttogóból kiírt részlet. A legtöbb szülésznő illetve védőnő kétszer 10 percet javasol szopinak. Ha csak 10 perc után jön a zsíros tej, akkor pont lemarad a baba róla mindkét cici esetében, hiába szopizik 20 percet.

Mi 3-4 naponta kakilunk, pedig anyatej és tápszer is van nálunk.

Demetnik!
Nekem egyáltalán nem hullik a hajam, pedig készültem rá, mert mindenki ezzel figyelmeztett. :shock:

Viri!
Mióta adom Lucának az Infacolt, már alig van hasfájása. Úgy néz ki, hogy ez bejött nála. Ha mégis fáj neki, akkor cseresznyemag párnát kap rá.

Kép
gesztenye74
 
 


:roll: Nem tudom mennyire helytálló. Magamra vetítve viszont nagyon. Mármint ugye ha pl fejek akkor is észreveszem,h a zsíros része jóval később jön. Én pl azt olvastam,h 15-20 perc kell. Máshol meg szintén azt mondják szintén szoptatási tanácsadók (pl írta mréka is),h lehet az akár 30-40 perc is. Azt lehet érezni,h dolgozik-e még a cicin,vagy csak nyammog. A 10 perc szopit azért szokták javasolni,h ne ázzon fel a bimbó és ne legyen sebes,ami számomra már megdőlt elmélet. Szóval nálam nagyon helyre tette a dolgokat a fent leírtak. Aztán lehet ahány ház...

dharma
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a támogatást.... Egyenlőre nincs konkrétum. több visgálat szükséges, de anyum dnője szerint ez még nem annyira magas mint egy rákosnak.... azt mondták az tutti ha rák akkor májrák... nem kell keresgélni....

Kaki!
Volt már lázmérő torna stb semmi. ma hívtam dnőt glicerines kup+ az a szirup amit kikocs is írt..... Kúp hatására egy minimális kakivolt.... de tutko, hgy nem egy heti adag.....

Tünemény!
Nagyon szép a versed. Nagyon jó emlék lesz Lucának!

Gizu!
Hát csúcs lányzód van. nagyon jó a séroja :-)

Gesztenye!
Jó hogy váltottál időben dokit. Én kolival húztam és akkor kerültünk el mikor már össze vesztem a dnővel... Jobb ezen minnél elöbb túl esni...

Cat!
Nagyon helyesek a fiúk :-)

Jaj mit is akartam....

Ja szopi hát én már mindent kiprbáltam.... ugyan azt a deot használom, tusfürdőt. probáltam előre fejni stb. és ez így megy hetek óta :-( Ma este nem volt cirkusz. elötte kakilt lehet "csak" ez lenne a gond?? :shock: 30-án megyünk a dnőhöz. azt mondta megnézik... remélem rendeződik, mert annyira szeret szopizni...

Holnap szorítsatok nekünk. megyünk a hallásvizsgálatra. kicsit izgulok bár most már nem hiszem, hogy nem hall, de azért car érzés.

ja igen tegnap élyel. 2kor sírt kapott egy cumit és reggel 5kor kellt. este 20:15től :-)

na mennek. hosszú lesz a holnap.

puszi mindenkinek

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Azt hittem, hogy legalább ebből kimaradok: nekem is van egy kemény rész a cicimben. Most éreztem zuhanyozás közben először. Mit is kell csinálni? Masszírozni?
Segítsetek!

Kép
gesztenye74
 
 


Csak hogy megmutassam,anyjalánya! :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink: Ja,és ez a legutolsó pocakos képem.... Kép


Hajhullásról,valóban ugy van,ahogy asszem Cat leirta,hormonok miatt a trhesség alatt bentmarad az is ami egyébként kipotyogna,és szülés után 2-5 hónapra mondanak búcsút a fejnek.A vitamintól nem fog kevésbbé huulani,csak az új hajszálak növekedését segitik,szoptatás alatt egyébként is kevesebb van belöle a szervezetben.Nekem Bobónál addig a percig hullott amig meg nem jött a mensim!Szó szerint addig a percig! :shock: 8) szerencsére maradt is! :wink: 8)

Szoptatások idejéhez nem nagyon tudok érdemben hozzászólni,mert sem azt nem nézem,hogy mennyi ideig lóg a cicin,sem azt,hogy mennyi idönként kéri.Csak azt nézem,hogy neki jó legyen,ha elég kiköpi és elkezd vele(mármint a cicivel) beszélgetni, :lol: vagy pedig elalszik!Ha esetleg idö elött megpróbálom kabbahagyatni vele akkor elég hangosan kéri vissza!Nagyon hangosan! :roll:

Na megyek,mindjárt hazaér a Zapa! :D

Kép
Kép
gizu
 
 


Ja,még azt szerettem volna elújságolni,hogy Borka felfedezte a kezét!!!! :D Újabb beszélgetötárs... :lol: :lol: :lol:

Gesztenye,sajnos nem tudok ebben segiteni,lekopogom,nekem még sosem volt ilyen...

Na jó éjt!

Kép
Kép
gizu
 
 


Mégvalami Icának:Én haj nélkül születtem.Tökkopaszon! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
gizu
 
 


Dharma! Én írtam, hogy Pepe sokszor csak 10 percet eszik. Van, hogy ömlik a tej, (pedig nem kemény mostanában!!!), mert annyira kortyol, és simán alszik utána 3 órát, szóval akkor biztos sokat eszik. Azonban van, hogy 10 percnél megunja, már nem kér többet, és rá másfél órával (mert közben nem alszik), ismét éhes, akkor eszik és úgy alszik utána 3 órát. Tehát az is lehet, hogy kevesebb a tej, de van, hogy sok van benne, és jóllakik.

Gizu! Boróka tényleg egy igazi hajas baba!!!

Kisvirág! Pepe szeme a születésétől kezdve csipásodik, volt, hogy kb 5-6.héten kapott szemcseppet, akkor kicsit javult, de a fő probléma, hogy el van záródva a könnycsatorna, az nem múlt még el. Most is van, hogy kicsit szebb, aztán ismét csipagyurka...
Voltunk múlt hét előtti héten a szemészeten (Örs vezér tér), nagyon aranyos volt a szemész néni, megmutatta, hogy kell nyomni, végül is nem masszírozás, nyomás. és ezen a héten kellene visszamenni, de ma kapott szurit, kicsit tolnám még...
Ma utána néztem a neten, és homeos bogyókat is lehet venni rá a gyógyszertárba, lehet, hogy holnap beszerzem.
A nyomás: bal kezedbe veszed a fejét (fekve) újjaid szétnyitva, kicsit balra fordulva a fejecskéje. Jobb kezed mutatóújját az orrnyerebe (szemzughoz a csontra) teszed, kisújj a jobb füle mögött, gyűrűs és a középső a fül előtt.
Így kell erősen nyomni a mutatóújjaddal a CSONTRA. A többi újjal ellentartani. Ezt fordítva a másik szemnél.
Napi 5ször kb. Elég felforralt és lehűtött vízzel mosni.
Azért csipás, mert nem tud lefolyni a könny az orrba, és ott begyullad. Amikor nyomod, majd meglátod, hogy a szembe ürül a gyulladás, amiből a csipa lesz. Ezt kell kimosni.
A szemcsepp a gyulladást csökkenti, de nem szünteti meg a bajt...

Van, amikor annyira csipás reggel, hogy a szempillájáról szinte egybe le tudom húzni, de van, hogy éppen csak egy kicsit.
A képen is látni, hogy azért van neki. (általában a szempilláján az a ragacsos nyavaja...)

Hajhullás: azért hullik ilyenkor, mert terhesség alatt az is bent marad, ami természetes úton ki kellene hogy essen. És ilyenkor az is kiesik, kihull, ami akkor nem, azért tűnik nagyon durva hajhullásnak.

Pepe ma megkapta a 3.hónapos oltást és a Rotát is. Megitta a drágafalat. A doktornéni megnyalatta velem, hogy érezzem ,nem lesz rossz, amit iszik Pepe (nekünk egy angyal a doktornénink!!)
Azt mondta, hogy 6.-7.napon ürül, akkor a kakis pelust azonnal zacskózzam, és dobjam ki, nehogy fertőzzön. Egyébként nem okoz Pepénél se lázat, se hasmenést, semmit!!!

Az alvásra azt mondta, hogy este més 10-11 között alvás közben kínáljam meg a cicivel, és akkor ki fogja egy idő után hagyni a 1-3 közötti evést, csak 5-6 körül fog felébredeni. Na, majd kipróbálom, de nem ma akarom zaklatni.

Amúgy 65 cm és 5900 gr így 3 hónaposan!
Azt mondta, szépen fejlődik.
Na, megyek én is aludni!!!

Kép

Kép
eda7
 
 


Gesztenye! Igen, masszírozni kell meleg víz alatt, és utána rögtön szopiztatni. Cat írta, hogy úgy szopiztasd, hogy az álla legyen a duzzanat felé!

Gizu! Nem semmi hajkoronád van neked!!! Így tényleg volt kire ütnie!! Nagyon hasonlít ám rád!!! (arcra is!)

Kép

Kép
eda7
 
 


Gizu durva ez a kép :D :D :D Igazi hippinek nézel ki :D

Eda én is megnéztem,h mi,h ezzel a csipásodással kapcsolatban és egy riportban is azt mondja egy orvos,h kell a szondázás,ha nem múlik el,mert az 95%-ban segít. De azért remélem,h a homeo esetleg javulást hoz majd. Pepét nem zavarja???

dharma
 
 


Gizu!

Szép nagy hajzuhatag!
Jól látom, hogy lyan a színe, mint Marcié? (Kicsit vöröses szőke?)

Eda!

Ezt hívják esti álometetésnek.
Ha bejön, akkor jól jártál vele.
Vendég
 


sziasztok!
Mindjárt olvasok, de előbb SOS segítség kellene, a derekam.... nagyon közel vagyok ahhoz hogy totál beálljon. Már nagyon nehezen mozgok.
Úgy emlékszem nem én vagyok az egyetlen derékfájós a csapatban... (talán kikocs???)
Van itthon flector tapaszom, sirdalud meg minden kacat (mert sajnos elő szokott ez jönni nálam) de mindenen az van hogy szoptatás alatt NE!
Most akkor?
Délutánra fogadott a természetgyógyász szerencsére, talán ad valami homeot, de mit csinálok ha beáll a derekam??
:cry: :oops:

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


demetnik, cat, kisvirág kedves hogy nyugtattok a súllyával kapcsolatban csak ne felejtsük el hogy Csani 4120gr-mal született. :roll:

demetnik nálam még nincs hajhullás de remélem megúszom mert nekem terhesség alatt nagyon hullott! Bár a barátnőm babája 4 hónapos és neki még csak most kezdődött a hajhullás!

kisvirág nálunk még tart a hasfájás, menetrend szerint du 5-től kezdődik. :cry:

szopizásideje: nálunk a szopi elejétől számolva megy... nekem ezt a védőnő mondta mikor Csani sokáig elhúzta a szopikat (akár 1 órát is az elején)

eda a rotáról majd számolj be folyamatosan kérlek.... Köszi (én még mindig vacilálok!)

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Jó reggelt!

Este 10-től hajnal 4-ig aludtunk mindhárman. :D 4-kor beszippantott 2 cicinyi tejet és bekómázott, semmi tápszer. 8 körül kelt, most viszont megitta az egész üveget szopás után. Persze feleannyi idő alatt nem termelődött annyi tej. Nagyon ügyes kislány kezd lenni. :D

Gizu, látom, van remény :D Nem aggódok a hajhullása miatt, tudtam, hogy nem marad meg a születési haj, el is raktam egy kis csutkát belőle emlékbe. Az új haja még csak szöszmösz, és világosabb, kicsit vöröses. Remélem, az apjától örökli a haja erősségét meg a hullámokat, az enyém nagyon kis vékony.
Nekem hullani még nem kezdett el, pár szál jön csak ki fésülködéskor (terhesség alatt egy szál sem volt), de ha a menstruáció leállítja, akkor már túl is vagyok rajta (úgysincs olyan szerencsém). :P

Bogi, derékfájásra nekünk van egy nagyon jó kezű talpmasszőr (reflexológus) a baráti körünkben, esetleg ha valaki tud a környezetedben ilyet, az biztos rendbe hoz. Nem lesz kellemes, és tuti többször is meg kell ismételni a kezelést, de már az első alkalom csodákat tud művelni. Egy másik barátunk meg illóolajokkal bűvészkedik, az ő egyik olajkeverékét szoktam izom- és ízületi fájdalmakra használni.

icamica
 
 


sziasztok.

ezek szerint Alex nagyon jól szopizik,ő ugynis van hogy kevesebb mint 10 perc alatt úgy kitömi magát hogy minimum 2 óráig elvan :lol: :lol: :lol:

kaki nekünk minden nap van,ált. többször is.

kifakadt a BCG oltásunk :lol: jóval hamarabb mint annó Patriknak.

sziszike:

ramélem anyudnak semmi komolyabb baja nincs.

gizu:

asztaa,régen nekem is ilyen hosszú volt....na most bánom hogy levágattam.....de majd megnő:)

bogi:

én mikor becsipődött a hátam,felhívtam a gyerekorvost,hogy bekenhetem-e flectorral,azt monta nyugodtan...annyi nem nem árt a picinek.

Kép
Kép
ettike
 
 


Bogi!

Nálunk a férjem dereka szokott fájni.
De a háziorvosunk által összeállított krémet használja rá,és egy jó kis szerkezetet.
Olyan kicsiben, mint amit a reumatológián is használnak az iontoforézishez.
Két kis lapocskát tesz a derekára, és egy szerkezet nagyon apró ármütésekkel lazítja az izmokat. Ha előtte keni be, akkor a krém is mélyebbre hatol és jobban hat.
Vendég
 


na feltettem a képeket.ezek is telósak...a fényképezőig soha nem jutok el.....a teló meg mindig nálam van így mindig azza fényképezek...de azért a lényeg látszik :lol:

Kép kis husim:)
Kép a hajam,ebből még vágatok balcsi előtt.
Kép sapis vigyorgós:)

Kép
Kép
ettike
 
 


Hasfájás: az Infacollal még volt egy kicsi, 3 napja átálltunk Gripe Waterre, ezzel szinte teljesen elmúlt, ráadásul olyan mohó, hogy simán megissza tápszerbe keverve is, így nem kell külön töltögetni a szájába. Ja, és azóta naponta kakál, nem 3-4 naponta. Így kisebb természeti katasztrófa egy alkalom, mint egy 3napos adaggal. :D

icamica
 
 


csodaszép minden gyerkőc.

szopizás, én megnézem kb mikor kezdtük de nem tartom az "időkorlátot". van h csak nyel nyel és 10 perc alatt kész, de van h egy órát is szöszölünk. a kórházban is minden csecsemős mást mondott, 1 cicin 20 perc, 1-1 cicin 20-20 perc, 20 percnél semmivel ne legyen több...

tegnap elég kevés tejcsi volt, kezdtem aggódni.. de éjjel 120-reggel (anyának hajnalban) 130, most 110. helyre rázódtunk.

27-28án elutazunk, és nem viszek mérleget. Balázs akkor lesz két hónapos és ünnepélyesen abbahagyom a mérlegelést. hamár két nap kimarad... heti egyszeri mérés és kész. oda fogok figyelni, ha kell többet cicizünk, vagy megpróbálok fejni. ÉS NEM GÖRCSÖLÖK TÖBBET RAJTA!! én is csak 3 hónapos koromig tudtam szopizni mégis élek :D

másik. homeopátiás bogyiszok. én szopogatom rendületlenül, de állítólag, most hallottam- h csak addig szabad amíg beindul a tej, mert utána elapaszthat??? csak mert én naponta 3* két fajtát is szopogatok... nem kéne?

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


beo nekem is van még 2 fajta amit szedek... igaz csak estére!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


boldog hó fordulót Csanádnak :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


BEO :wink:
Olivérnek is! 8) Ő már be is töltötte, nekünk még van majdnem 2 óránk! :lol:

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


RICINUS COMMUNIS és URTICA URENS 5 CH hígításban tejszaporító, 30 CH hígításban tejapasztó hatású, mindkét alkalmazás esetén napi 2-3X5 golyócska az adag.

icamica
 
 


amm én ezeket szedem... szóval akkor szaporít...

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Sziasztok!

Kicsit sűrűek voltak a napjaink, esélyem sincs visszaolvasni, annyit írtatok! Nekiálltam főzőcskézni, Emma betaknyosodott, nekem a torkom fájogat, Barni meg bojkottálja a nappali alvást, így csak kapkodom a fejem ide-da. :roll:
Viszont ma Barni átaludta az éjszakát 8), meg Emma is csak 7-kor kelt így nagyon jót aludtunk!
Ja, és kiváltottam a 3. üveg alkoholt és a 2. üveg hintőport is.... :roll: :?

A képeket átfutottam, minden baba nagyon cuki! :D

Sziszike, drukkolok a mamádnak, nehéz lehet nektek, de próbáljatok meg optimistának maradni!

Kikocska, Misi eredménye meg HURÁÁ!!!

Lányok, azt szeretném kérdezni, h meddig fogjátok vasalni a bébiholmikat? A bcg rendeződéséig a body ujját mindneképpen kell, meg azért a textilpelusokat, lepedőket is illik, de mi a helyzet a többivel?
Emmával 6 hós koráig vasaltam, de most tuti nem bírom ki addig! :oops:

Mennem kell vasalni, de ha utána még hagynak, jövök...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára svs 2009.06.17 12:43-kor.

Zsu
svs
 
 


Eda!
Köszi a segítséget!
Valamit javult is még este, de a csúcs ma reggel volt: infravörös masszírozóval masszíroztam a csomót a bimbó felé, egyre kisebb lett, majd később teljesen eltűnt. :)

Zsu!
Én nem döntöttem el, hogy meddig vasalom Luca ruháit. Meglepően jól bírom, sokkal rosszabbra számítottam. Olyan hamar ki lehet vasalni ezeket a pici ruhákat. :)

Délután megyek körmöshöz, úgy hogy apa megint kettecskén lesz Lucával. Most már egyáltalán nem aggódunk, teljesen jól elvannak egymással. :)

Kép
gesztenye74
 
 


Bogi, megkérdeztem az lll-nél, hogy lehet-e a flectort, és azt mondták, hogy igen. MErt az igaz, hogy átmegy a tejbe, de nincs hatással a babára, és nagyon minimális szívódik fel, mivel helyileg használod. én a tapaszra esküszöm :)

mennem kell, mert misi pont ébredezik...
szép napot!

kikocska
 
 


Nagyjából kész vagyok...

Gizu, tényleg nem semmi frizurája van a lányodnak, az enyémnek 2 évesen sincs ilyen hosszú! :wink: Egyébként a keresztanyámnak is olyan hosszú, sűrű haja van, mint neked, és állítólag ő is sokáig kopasz volt!

Bogi, azt hiszem "hivatalosan" a 2 szopizás között eltelt időt mindig az elejétől a köv. elejéig kell mérni.
A nagyobb súlyú babáknál nem felt. baj, ha lassaban gyarapodnak. Barni 6 hét alatt 900g-ot hízott kb, ami szintén elég karcsú (ráadásul eleve csak 3150 volt), de jól van és ez a lényeg!

Zsu
svs
 
 


Gesztenye! Ügyes vagy, és szerencsés, hogy ilyen hamar észrevetted, és ki is masszíroztad!!!
Irigyellek, hogy így el tudsz menni műkörmöshöz! Én fodrászhoz szeretnék már végreeeeeeeeeeeeeeeee :( :( :(

Ettike! Nagyon édes Alex, főleg a mosolygós, nagyon szép baba!
De volt kire ütnie, jól áll a rövid haj! Ne bánd! Majd megnő ismét.
Én is le akarom vágatni, de még sokkal rövidebbre. :D
A hosszút mindig csak összefogom...

Este36,9 volt, nem adtam neki kúpot, nagyon szépen aludt, bár kb 1órakkor evett, aztán f6-kor, és kaja után rám nézett a csipász szemeivel, mert most is volt rajta gazdagon :cry: és vigyorgott. Na, sejtettem, hogy akkor most itt a reggel. Kijöttünk, hogy apa tovább aludhasson, aztán lekezeltem a szemét, játszottunk, majd 7-kor apa átvette tőlem, és én visszaaludtam, de Pepe is rá 15 percre. Így még majdnem 9-kor keltem, Pepe pedig 10-kor.

azonban most délbe, mielőtt elaludt, adtam neki 3/4 kúpot (dr néni azt mondta, hogy 6 kg-osan már annyi kell), mert 37,3 volt, és féltem, hogy ha alszik, feljebb megy, így legalább szépen kialussza magából! Most azóta még csucsukál.
Bogi! Rotának semmi jele még eddig. Nem volt nyűgös, mosolygós mint eddig.

Kép

Kép
eda7
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: