Új privát üzeneted érkezett!

De jó ez a lista, kösziiiii))))
Vendég
 


Sziasztok!!

Csak bejelentkezem, hogy megvagyok még és minden oké, de vidéken voltam 3 hetet, ahol nincs net :evil: :evil: :evil:

Megyek visszaolvasni!!

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Sziasztok!
Régebben írtam párszor, aztán eltűntem...bocsánat.Sok volt a meló, meg sokminden összejött. Most remélhetőleg több időm lesz, így ha lehet jönnék többet hozzátok.
Klárinak gyors felépülést, sok tejet, az új kis családnak pedig nagyon sok boldogságot kívánok!
Van még valaki, akinek még nincs meg a baba neve? Mi még nem döntöttünk...
Olvastam téma volt a szülésért a pénz a dokinak...de valahogy nem reagáltatok rá sokan...ezzel igazándiból én is gondban vagyok.
A Jánosba fogok szülni, elvileg ugyanannál a dokinál, akinél 2 éve a fiam született.
Reunion: hogyhogy 1,5 óra az út a kórháztól hazáig? Az elég hosszú két picivel. Közelebb nincs kórház?
Van még akinek nincs befordulva a babája?

Szép estét mindenkinek!
judit
jud_
 
 

 
 

Köszi Pillesz a listát, nagyon hasznos :lol:

Hát én sem tudom hogy hogyan fogok elférni a táskában :shock:
Mondjuk én hajszárítót biztosan nem viszek, mert amilyen meleg van a kórházban, biztosan megszárad magától vagy 2 perc alatt :lol:

Kép
akire79
 
 


Twist!
Nagyon édes az új avatarod :lol:

Kép
akire79
 
 


Sziasztok!

Hékás köszi az érdeklődést, jól vagyunk, gyorsan telnek a napjaink. Számomra mostanában kezd a mozgás nehézkessé válni, kezdek bálnásodni :) . Bár nem hiztam idáig sokat (7,5 kg), de kezdem bepótolni a lemaradást, engem is "megtalálnak" az éhségrohamok rendszeresen az esti, sőt éjszakai órákban :shock: . De az alvásom lényegesen javult :) . Már képes vagyok 6-7 órát is egyhuzamban aludni.

Készítgetem a dolgainkat is szép lassan, bár még vannak hiányosságok. A kórházi csomagból a tisztálkodó eszközök és a mellszívó hiányzik, hálóingek nem kellenek, nem lehet sajátot használni, bár még egy pár papucsot be fogok készíteni. Szoptatós melltartót, melltartóbetétet, bimbóvédőt ilyesmit nem viszek, az első szülésem után sem volt rá szükségem, sok felesleges dolgot nem akarok cipelni.

A babadolgok is hiányosak még, pelenkák és kendők még beszerzésre várnak. Ja és még a kiságyat kell összerakni, de minden kéznél van.

Ahogy közeledik a szülés időpontja, a család és a környezetem ismétli önmagát, anno mikor a lánykámmal voltam terhes. Akkor értettem, hogy mindenki osztogatja a tanácsokat, sőt parancsokat, hogyan csináljak mit, mint első gyerekes anya. Most is szükségem lehet tanácsokra, de sokan erőszakosak és én ezt olyan nehezen viselem :( . Inkább egy kicsit most begubózok, elvagyok itthon lánykámmal, nem megyek senkinél egy ideig, egyszerűen nem tudnám elviselni ugyanazt a sok erőszakos okoskodást, mint 4 éve. Volt, aki azért sértődött meg, mert meghallgattam a tanácsát sűrű bólogatások közepette, de nem úgy csináltam mégis, mert nem láttam jónak (pl. azért szoptatok sűrven, mert magamra akarom kapatni stb). Ma azért szóltak meg közepes hangnemben, mert nem pólyában hozom haza, hanem overálban. Persze nem szólok semmi sértőt vissza, de nem is hagyom magam, próbálom a megsértődéseket elkerülni. De nekem ez annyira nem hiányzik, olyan fárasztó. Nem erre szeretnék koncentrálni, hanem arra, hogy hamarosan egy egészséges kisfiúnak adjak életet és addig is tudjak pihenni, lánykám lelkileg előkészíteni a ránk váró változásokra. Lehet, hogy lelkileg én vagyok már érzékenyebb, de annyira szeretném elkerülni ezeket a dolgokat. Van valamelyikőtök hasonló helyzetben?
Na jó kis teleregényt irtam.

Léptem is, jók legyetek! Még pár hét és babázhatunk van aki először, van aki újra!
Ja, kérdés! Visszaolvastam és el akartok költözni? Zárt lesz a blog? Hogyan működik ez? Sajnálnám nagyon, ha egyszer nem olvashatnálak titeket.

Anita
kisvuk9
 
 


Sziasztok,

azért kellett lezárni a terhességet, mert Klárinak rosszabbak lettek a leletei, valamint begörcsölt a mája vagy a veséje szombat hajnalra, vérnyomása 180/110 lett.
Levitték a szülőszobára, megvizsgálta urológus, majd a saját doki, aki azt mondta neki, hogy meg kell szülni a babát, mert ez már nem egészséges a picinek sem, Klárinak sem.
Legalábbis én ezt szűrtem le abból, amit Klári mesélt. Szombaton, mikor bementem hozzá és már kapta a koktélt, nagyon látszott rajta, hogy 1. nem aludt akkor már 24 órája, 2. iszonyú fájdalmai lehettek.

Viszont a jó hír, úgy tűnik a görcsök elmúltak, most már "csak" a magasabb vérnyomás (150 körül) és az ödéma maradt, de ezeket kezelik. A mai napot még az őrzőben töltötte, így esélytelen volt, hogy bemenjek a portáig is, úgysem találkozhattam volna vele, semmit sem tudtam volna küldeni sem neki. Talán holnap.

Levente jól van, az Apgar értéke 9/10 lett, ami állítólag elég jó. Melegítős inkubátorban van, jól van, valami tápanyagot is kap, ennyit sikerült Klárinak megtudnia.

Nagyon köszöni, köszönjük az aggódásotokat, érdeklődéseteket, jól esett, jól esik neki :)


A.

Klári

Kép
claracroft
 
 


Hutyg:Üdv köztünk

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Köszönjük a híreket!

Mostmár akkor szép lassan rendbe jön Klári, és Levente is jól van :D

Móni
KépKép
reunion
 
 


sziasztok.

Klari es Attila gratulalok Levente erkezesehez,minden szepet es jot kivanok.

Kép
monyo83
 
 


Micsoda hííííír, Klári, Attila, gratulálok nektek és mihamarabbi hazamenetelt! :D

Hatodik UH: esetleg jan. 6.-án, ha még egyben leszünk :)
Kép
nilszi
 
 


Sziasztok!

Úgy látom egy napra sem lehet szem elől téveszteni a csapatot, mert azonnal történések vannak! :shock:

KLÁRI, ATTILA! Gratulálok a kis Levihez! Mihamarabbi felépülést, jó egészséget és iszonyatos mennyiségű tejcsit kívánok!

J.

Kép

Kép
somaanya
 
 


Twist, én biztos fogok hajszárítót vinni.
Szülés után nagyban növeli a komfortérzetet egy hajmosás :D . Én mindig frissen mosott hajjal szültem, de valahogy mégis úgy lezsírosodott utána hamar, gondolom az erőlködéstő is, meg a hormonoktól is.
Viszont a gyerekágyasoknak pl. régen pont azért tiltották a hajmosást, mert ilyenkor nagyon könnyű megfázni.Nekem kb. vállig érő, de nagyon dús hajam van, nem kockáztatok inkább.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Kedves Klári és Attila!

Gratulálok Nektek én is, és sok boldogságot, erőt és egészséget kívánok mindhármotoknak! Olyan jó volt olvasni, hogy megszületett Levente:).

Ági
Kép
m_agi
 
 


Pillesz, Somaanya:Nagyon szép lett a szoba!

Akire:Nagyon szépek a fotók!!!!

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Sziasztok!

Clara!!!

Sok sok boldogságot Leventéhez, remélem olyan szuper krapek lesz mint a mi Leventénk ( minden szülői elfogultság nélkül persze) !!!!

Mielőbbi felépülést kívánok nektek! Ahogy így leszűrtem, azt gondolom ez HELLP szindróma lehet, tehát nagyon nagyon nagy szerencsétek volt/van, hogy egy jól felszerelt, jó szakemberekkel teli klinikán vagytok / voltatok éppen!!!!

Sajnálom Apát, hogy nem tud látogatóba menni, pedig főleg most, hogy Klári is intenzíven van nagyon fontos lenne.... De azért nincs minden veszve, ahogy lehet alkalmazzátok a "kenguru care" módszert!!! Esetleg Klári fizessen le orvul valakit a csecsemő intenzíven aki felviszi neki a bébit, a gyógyulásnak és a tejtermelésnek is nagyon jót tenne!!!

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok!!

Hááát nem vagyok új csak teljesen kiment a fejemből a jelszavam, és a nevem :oops: Azt hiszem Judee voltam :)
Először is:

Klári, Attila, sok boldogságot kívánok nektek Leventéhez!

Másodszor: Beoltattam magam én is :) Sokkal nyugodtabb vagyok. Viszont óriási cécó volt vele. Mert a háziorvosunk nagyon bunkó volt és oltópontra mentem el ami 3.000 Ft-ba került... Hála Istennek a vérnyomásom megállt már nem emelkedik az egekbe :)
Igen innentől kezdve napról napra eltűnik valaki közülünk és kapjuk a jobbnál jobb híreket :) Ez a dolgok rendje.
Pár előzőleg feltett kérdéshez hozzászólok én is, mert eddig beteg voltam és nem tudtam gépközelbe lenni:
Nálunk vidéken a 40.000 Ft-os "orvosi fizetés pótló" a jó. De tudom Pesten bőven több... Viszont én ezt is sokallom... Mert- főleg mikor az ember az első babáját várja- mindenből a legjobbat szeretné venni és sajnos minden pénzbe kerül... :cry: Jó lenne ha pár dolgot ingyen kapnánk :wink: :shock:
Most kezdem el készíteni a dolgaimat a kórházba... Nagyon félek a szüléstől :) Bár már minden vágyam , hogy Jázmin babánk a karjaimba lehessen :) Egyenlőre ennyi.
:P
judee82
 
 


Sziasztok,

Klári átkerült a gyerekágyra, úgyhogy 3 óránként meglátogathatja Levit. Jól vannak mindketten, körülményekhez képest.

Bogaracska jól van, bár eléggé be van dagadva a lába, de más tünete nem változott, nem lett rosszabb.

Akire,
Klári holnap hív, vagy hívhatod Te is :)

És a sztárfotók séróbáróról. :) (sorry a sok képért)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Klári

Kép
claracroft
 
 


Szia Attila!

Köszönjük a képeket! Irtó kis cukipofa ez a Levi! Pusszantás Nekik!

J.

Kép

Kép
somaanya
 
 


Attila!
Nagyon szép baba a Levi baba! Büszkék lehettek! Mit mondanak a dokik, mikor jöhettek majd haza? Van valami súlyhatár vagy valami?

Kima
Kép
Kép
kima75
 
 


Attila, köszi a képeket! :) Levi nagyon-nagyon édes, és nem is látszik annyira picinek. És az is szuper, hogy Klárit is kiengedték az őrzőből, és most már a babát is rendszeresen láthatja. :) Minden szépen alakul, hipp-hopp otthon is lesztek. :)
Bogaracskának kitartást! Nehéz lehet ennyi ideig bent, de az látszik, hogy így szépen oda tudnak rá figyelni, és ahhoz képest, hogy mióta bent van, azóta sem romlanak az értékei. :)

Ági

Kép
ági33
 
 


Attila!
Jaj, de gyönyörű ez a legény!
És az a haj :lol:
Nagyon édes, köszönjük a képeket, már nagyon vártuk!
És képekből soha nem elég, úgyhogy még, még, még..... :lol:

Köszi az infót, holnap mindenképpen hívom Klárit és jól kifaggatom!

És a büszke apuka hogy érzi magát?

Kép
akire79
 
 


Kima,
nem tudunk még semmit, nem túl informatívak :(

Akire,
büszke kispapa örül, hogy láthatta végre a kis ráncos békát, de jó lenne, ha már itthon lennének :)

Klári

Kép
claracroft
 
 


Kitartás, már csak pár nap és végre együtt lehettek!

Kép
akire79
 
 


Attila!
Gratulálok ehhez a csudaszép legényhez!
És szívből kívánom Nektek, hogy legyetek minél hamarabb együtt!

Kép
ágota 74
 
 


Attila, köszönjük a képeket. Levente nagyon szép, és nagyon erősnek is tűnik. Pikk-pakk összekapja magát, és élvezhetitek az életet hármasban :wink:

Brigi

Kép

Kép
hékás
 
 


Attila, Klari!

Nagyon-nagy gratula a fiatalurhoz!!Csodaszep baxba!!

A kepeket koszonjuk, en mindig szivesen nezegete oket, hozzatok meg!! :wink: :lol:
Vendég
 


Attila, gratula mégegyszer a kis hajasbabához :)
34 hétre született kb ugye? Teljesen kész gyerek, hál istennek :P
és nagyon fomrás :)
a babahájat meg majd itt kint magára szedi :wink:
Jó hír hogy Klári már mehet hozzá.

Nem értem Bogaracskát miért engedik tovább szenvedni a vérnyomásával... ő már betöltötte a 37-et nem?
pici76
 
 


Attila,
Mégegyszer gratula Nektek, nagyon szép baba Levi!!!

Klári hogy van? Mármint hogy a császár, vágás...

Kép
buborka.
 
 


Ma voltam a dokimnál, de sajna nem szolgált jó hírekkel :( :( A méhszáj nyitott. Azt mondta azért jó lenne ha 20.-áig kihúznánk.Holnap mennem kell a kórházba beadatni a H1N1 elleni védőoltást, aztán 17.-éig sehová sem mehetek, nehogy összeszedjek valamit, amíg ki nem alakul a védettség.

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Klara, Attila:Gratula a kis édes Levihez, nagyon szép baba. :D :D

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Attila, Klári
Még, hogy túl sok kép. Nem elég, nem elég. Helyes kis legényke, ki hinné, hogy még 2 kg-os sincs. Szerencsére minden jól alakul, csak így tovább és hamarosan a bébihájacskák is megjelennek.

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Icu Látom Te sem tudsz aludni, sajnálom a rossz híreket, de ne csüggedj ha nem ficánkolsz sokat, akkor még kihúzhatjátok 20.-ig. Csak pihenj sokat!

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Na jó, elteszem magam holnapra. Még kb. 8 oldallal vagyok lemaradva. :shock:
Holnap folyt. köv.

Jóéjt mindenkinek.

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Sziasztok!
Klári és Attila nagyon szép a babátok igazi hajas baba :)
Tegnap voltam uh.-n,és nst.-n.Minden rendben befordult a Bazsikám 3KG körüli,bármikor megszülethet az ultrahangos doki szerint:lol: .A nőgyógyász szerint pedig 1-2 hét múlva megszülethet ,nyitva van a méhszáj is.Hát kiváncsi leszek meddig húzzuk :wink:
gyöngyi-30
 
 


Nagyon szép a kis Levente!


Icu, mennyire nyitott, nem mondták?

Mert ha csak egy ujjnyira, azzal még simán húzhatod végig is, rengeteg kismama sszaladgál 1 ujjnyi méhszájjal az utolsó hónapban.
Még két ujjnyival is húzható hetekig, láttam már rá példát.
Ha még két hétig bent marad, már nem is lesz koraszülött.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok!

Néha olvasgatlak Benneteket, de már nem tudom a lépést tartani.

Klárinak, Attilának és gyönyörű kisbabájuknak
gratulálok, és minden jók kívánok!


Furcsa látni a pici Levente képeit, mert az én kisbabám is most
kb. ekkora.

Én is beoltattam magamat, mert nagyon megijedtem. Sőt! Pánikoltam.
A múlt héten nem oltottak be, négy helyről is elküldtek, mert
piros volt a torkom. Végül a háziorvosom tegnap, aki eddig kismamákat nem oltott,
ingyen beadta az oltást. Valaki feljelentette az ÁNTSZ-nél.

Körkérdés: Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Tena Super betét
milyen hosszú? Semmi kedvem 3000 Ft-ért 30 db-ot venni,
amikor szerintem a legrosszabb esetben is max. 10 db-ra lesz
szükség. De inkább csak 5-re.

Én meglepően jól vagyok, bár már nyögök. Tudtam, hogy 41
évesen nem lesz könnyű, örömmel vállaltam is, de azt nem ígértem
senkinek, hogy nem fogok nyögni. Szóval most gyakran lihegek,
mert a hosszú lábú kislányom szinte a torkomig ér, és a
gyomorsavat is gyakran visszaküldi.

Mindenkinek kitartást és sok örömet kívánok az utolsó hetekre!
Az influenzát kerüljétek.
Sziasztok
Ildi

Kép
dil68
 
 


Clara, Attila: Levi gyönyörű kisfiú! Teljesen formás, és nagyon szép pofija van. Remélem, hamarosan kikerül az inkubátorból, és mehet Veletek haza!!!!

üdv:_

szcsm

Kép
szerencsemák
 
 


Dil
Örülök, hogy végre visszataláltál hozzánk, már rég halottunk rólad.

Betét: Én Tena betét helyett a DM-ben vettem éjszakai betétet, ami jóval olcsóbb és szerintem van olyan jó, mint a TENA betét. Másoktól is halottam, hogy ezt használták.
Én is elmúltam már 40 éves majdnem 1 hónapja, mégis jól viselem én is a terhességet. Egyedül a reflux okoz némi kellemetlenséget.
Ráadásul, ahogy nézem épp egy idős kismamik vagyunk. A légszomj néha nálam is probléma, de tényleg csak ennyi.

Nem tudom, hogy tudsz-e róla, hogy közben átköltöztünk egy másik topikba. Hékás tud neked meghívót küldeni, ha Te is akarsz jönni. Ott mostanában sokkal pörgősebb.

Nóra

Kép
fikuszka
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúúúúúhaaaaaaaaaaaa!!!
Milyen hírek vannak itt!?

Nagyon gratulálok én is Attilának és Klárinak a kis Levihez, és tényleg kész "férfi" ez a pici babó!!! Max egys kis hízás lett volna ez a pár hét még. De jó tudni, hogy ilyenkor már ennyire erősek, és nem baj ha korábban jönnek! :D

Kicsit lemaradtam a visszaolvasásban, mi ez a másik topic, ahol mostanában vagytok???

Nemrég valaki írta, hogy a magnéziumot ajánlotta neki a szülésznő, hogy a 35. héttől ne szedje, mert nehezíti a szülést. Nekem ez tök új volt, de lehet benne valami, mert Bettinket 21 óra vajúdás után sikerült megszülnöm, előtte folyamatosan magnéziumot szedtem. Szóval én már most abbahagytam... Az a gond, hogy ezt érzem is a hasamon. Olyan sokat keményedik. Néha menni sem tudok... Nem tudom hogy ez most rossz e, kezdjem újra szedni, vagy egyszerűen bírjam ki... ??? :roll: :shock:

Képzeljétek, vasárnap voltam 30. éves!!! Ennek örömére kedves páromtól, egy hosszúhétvégét kaptam most hétvégére Füredre, egy wellness szállodába!! Csak mi ketten, Bettink a mamánál, mi meg pihenünk egy nagyot! :lol: Csak azon gondolkozom, hogy vajon bemehetek e a vízbe. A nagyon termálba tuti, hogy nem, de amúgy ti fürödnétek??? Esetleg masszázs????

Icu!
Bár én már túl vagyok egy szülésen, de nem tudom, hogy az, hogy a méhszáj nyitott az még jelenthet akár 2 hetet is??? :shock: :roll:
melike30
Győr
 
 


Sziasztok!

Levi baba nagyon helyes, formás babó, tényleg nem látszik korababának:)

Ildi, Fikuszka, jó látni, hogy a "nagy öregek is" jól bírják.)))) Csak így tovább csajok! Én is 38 leszek, mire megszületik Dorka.) Nekem is kellemetlen fájdalmaim vannak most már. Nem érzem valami jól magam, de a méhszáj még zárt egyelőre. Úgy érzem, mintha azért a 40. hétig nem maradnánk 2 in 1-ben.... De majd meglátjuk, mert hiába érzek bármit is, teljesen tapasztalatlan vagyok etéren.

Icu, mit javasolt a dokid a méhszáj miatt? Csak otthoni pihenést? Fájdalmaid nincsenek?
Vendég
 


Sziasztok!


Klári és Attila: Szívből gratulálok nektek Levente megszületéséhez!! Reméljük, hogy mihamarabb kijöhetnek a kórházból! Sok boldogságot és egészséget kívánok nektek!! Nagyon édes kisbaba Levente!!! :)

Melike: Brigi csinált egy zárt topikot az anyatanya.hu oldalon, ott kellene regisztrálnod és a regisztráció után megkeresni a csoportok között a 2010 januári babanetes kismamák csoportot. Ha megvan jelenkezz, hogy vegyenek fel és Brigiék megadják az engedélyt, hogy beléphess.

Kép[/url]

Kép
adrienne29
 
 


Akire:Már lehet nem téma, de a pici nekem is sokkal többet mozog mostanában :roll: , pedig én is azt hallottam, hogy kevesebbet fog :shock:

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Bogi:Gratula az eredményeidhez!!!!!!!!! :D :D :D :D :D


Lányok!
Hogyan tudok csatlakozni az anya tanyához??
Már regisztráltam, de hogyan tovább??? :shock: :shock: :shock:

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Uxi:Sajna teljesen nyitott 1111. :( :( :( :( Úgyhogy kicsit be vagyok tojva, ráadásul a kedves még mindíg kint van Törökbe, és nem tudni pontosan mikor jön. De én egyedül úgysem fogok megszülni :shock: :shock: :shock:

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Melike:Elvileg a magnéziumot tényleg csak a 35. hétig javasolják, nekem is csak addig kellett volna szednem, de most én is sokat keményedek, ezért azt mondta a doki, hogy 17.-éig szedjem. Remélem nem lesz emiatt nagyon nehéz a szülés. :? :shock: :shock:

A méhszájam sajnos teljesen nyitott, de azt mondta a doki, hogy azért ne aggódjak nagyon, mert nem törvényszerű, hogy akkor most mindenképp megszüljek ennyivel hamarabb. Csak megvan rá az esély. :? Remélem azért még húzom egy ideig.

[/b]Twist:[b]A sok pihenés, fekvés talán segít egy kicsit elhúzni. De fájdalmaim a haskeményedésen kívül nincsenek.

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Hhhhhhhúúúúúúhhhhhhhaaaaaa!

Végre végigolvastam mindent!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Megyek az anya tanyára és folytatom!! :D

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Icu, hátha még kihúzza két hétig. Amikor elmegy a nyákdugó ( akkor szokott, mikor nyílik a méhszáj), arra is azt szokták mondani, akár két hetet is jelenthet még.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi: Hát remélem igazad lesz!!!

Icu
Kép
Kép
icu03
 
 


Sziasztok :)

Levi baba nagyon édes :)
Regisztráltam a TANYÁRA! Hogyan tovább???
Lányok nektek a hormonotok nem borult fel?? Csodálkozom a páromon, hogy még eltud viselni engem. Ma kimostam az első adag ruhácskáját a pocaklakómnak :) Nagy élmény volt teregetni...
Lenne egy kérdésem ugye a textil pelusok újak 10 db/ csomag ti azt is kimoossátok?
Köszi :oops:
judee82
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: